PDA

Επιστροφή στο Forum : welcome



KAYAK
06-09-08, 16:40
γεια σασ παιδια ειμαι και εγω ενε νεο μελος
ειμαι 1.80 73 kg και ασχολουμε σοβαρα με το αθλημα του kayak flatwater
με πολλες διακρισεις στην ελλαδα ειμαι πολυ υμνασμενος αλλα δεν εχω ογκο .η προπονηση μου αποτελειται απο αεροβια και αναεροβια οπωσ και πολλα βαρη .Δεν παιρνω κανενα συμπλυρωμα γιατι δεν επιτρεπεται απο τον προπονητη τησ ομοσπονδιασ παρολα αυτα θα ηθελα να με βοηθησετε να αυξησω τον ογκο μου χωρισ ομωσ να περασω και τα 78 kg γιατι τοτε δεν θα τσουλαει η βαρκα ετσι λοιπον αναζηταω εναλακτικεσ φυσικεσ πηγεσ που θα με βοηθησουν να δυναμωσω και να φτιαξω ογκο
ευχαριστω εκ των προτερων και ειμαι πολλυ χαρουμενοσ που εγινα μελοσ του μεγαλυτερου και καλυτερου forum :joker: :idea: :thumbup: :smash: :liftheavy: :wcourt: :evil2:

Muscleboss
06-09-08, 16:55
καλωσήρθες,

χαρά μας να έχουμε μαζί μας αθλητές από άλλα αθλήματα. :awesome:

ρίξε μια ματιά στο άθρο της διατροφής όγκου:Διατροφή Όγκου (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135)
απλά έχε υπόψην σου ότι αύξηση μυικού όγκου συνεπάγεται και αύξηση σωματικού βάρους, άρα το όριο που θέτεις (78κιλά) είναι ένας περιορισμός στο στόχο σου, αλλά να τα 5 κιλά που θες σου είναι αρκετά τότε είσαι οκ.
Πάντως στο θέμα των συμπληρωμάτων θα διαφωνήσω με τους προπονητές σου, αλλά δε μου πέφτει και λόγος.

μείνε μαζί μας πάντως. εγώ προσωπικά ίσως σε χρειαστώ καθώς πλέον δοκιμάζω και άλλες αθλητικές δραστηριότητες και θέλω να δοκιμάσω και το kayak, οπότε θα χρειαστώ τις συμβουλές σου. :)

ΜΒ

KAYAK
06-09-08, 17:09
ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΟΤΙ ΧΗΜΕΙΚΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΑΚΥΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΝ ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΛΑΨΕΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ. :cry:
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ


ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΙΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ
:thumbsup: :toast:

billys15
06-09-08, 17:26
Καλωσηρθες Φιλε!

Μπάκας
06-09-08, 17:30
ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΟΤΙ ΧΗΜΕΙΚΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΑΚΥΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΝ ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΛΑΨΕΙ

Καλώς όρισες....

Να πεις του προπονητή σου ότι θα πρέπει να τρώς μόνο ρίζες από το βουνό.

Όλα είναι επικίνδυνα. Δυστυχώς ή ευτυχώς χημικά υπάρχουν παντού ακόμα και στα λαχανικά που τρώμε (από ορμόνες μέχρι φυτοφάρμακα). Τώρα εάν αναφέρεσαι στις πρωτεϊνες σε σκόνη (Whey) είναι φυσικό προϊόν υψηλής βιολογικής αξίας το οποίο παράγεται κατά κυριότερο λόγο από γάλα αγελάδος το οποίο έχει υποστεί ειδική επεξεργασία. Βέβαια οι περισσότερες περιέχουν επιπλέον συστατικά (γλυκαντικά, τεχνητά αρώματα) που την κατατάσουν σε ένα όχι και τόσο φυσικό προϊόν. Σαφώς και είναι καλύτερο να λαμβάνεις την πρωτεϊνη σου μέσω του κρέατος όμως δεν είναι πάντα εφικτό αυτό και είναι πολύ δυσκολότερο να φτάσεις στον στόχο σου, όμως δεν σημαίνει ότι αυτά τα προϊόντα είναι επικίνδυνα για τον οργανισμό μας. Δεν ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΝ τα γεύματα μας άλλωστε γιαυτό λέγονται ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. Υπάρχουν πρωτεϊνες φυσικές ακόμα και χωρίς γλυκαντικά οι οποίες όμως δεν είναι ευχάριστες στην γεύση. Σου προτείνω να διαβάσεις τα άρθρα περί συμπληρωμάτων και γενικότερα να ρίξεις μία ματιά στο χρήσιμο αυτό forum μιας και θες να ασχοληθείς με το σώμα σου διότι η ημιμάθεια είναι η χειρότερη αμάθεια.

Muscleboss
06-09-08, 17:32
100% agreed to Μπάκας :thumbup:

ΜΒ

the_big_litho
06-09-08, 17:41
γεια σου φιλε και απο μενα. συμφωνω με τον mb στο οτι δεν μας πεφτει λογος, αλλα αφου μπηκες στο φορουμ και εθεσες μερικα ερωτηματα μην παρεξηγησεις την αποψη μου και τις καλοπροαιρετες συμβουλες.
ειναι καιρος ,πιστευω, ολοι οι προπονητες ανεξαρτητου αθληματος να αναθεωρησουν τις αποψεις τους περι συμπληρωματων και να αρχισουν να ασχολουνται πιο εφισταμενα με κλαδους οπως η διατροφη και η αποκατασταση. επισης λογω της ιδιοτητας μου βλεπω και συνεργαζομαι καθημερινα με ανθρωπους του χωρου, που θεωρουν συμπληρωματα και αναβολικα παρομοια πραγματα και αυτο ειναι απο τα πιο λυπηρα πραγματα για ανθρωπους που που εχουν σπουδασει την επιστιμη της φυσικης αγωγης.
η εξαντλητικη προπονηση δεν εχει παντα θετικα αποτελεσματα ιδιαιτερα αν η διατροφη μας δεν ειναι πληρης σε διατροφικα στοιχεια που χρειαζομαστε. δεν ειμαι υπερμαχος των συμπληρωματων αλλα εφοσον βρισκεσαι σε τοσο υψηλο επιπεδο σημαινει οτι χρειαζεσαι μεγαλυτερη ποσοτητα ποιοτικης τροφης απο ενα μεσο ανθρωπο και ειναι πολυ δυσκολο να τηρεις και να καλυπτεις τις διατροφικες αναγκες στο 100% μονο μεσα απο την διατροφη. καπου εκει ταιριαζουμε τα σημπληρωματα διατροφης που χρειζομαστε....
οσο περι τεφαα που ρωτησες σε ενα αλλο ποστ, μην φοβασαι, ειναι παρα πολυ ευκολα τα πρακτικα μαθηματα ακομα και η ενοργανη που εχει κρικους κτλ
φιλικα

KAYAK
06-09-08, 17:49
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ
ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ [ΠΙΣΤΕΥΩ] ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΗΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΔΕΝ ΤΕΙΘΕΤΕ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΗΣ :clapping: :thumbup:

Steve KinG STyLe
06-09-08, 17:50
Καλως μας ηρθες Καιακ!!!!
Εχω κανει αρκετες φορες και εχει μεγαλο ενδιαφερον σαν αθλημα :D



Και συμφωνω με τον προλαλησαντα :thumbup:

KAYAK
06-09-08, 17:58
ΒΑΣΙΚΑ Steve KinG STyLe ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΑΙ 12 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ 6 ΜΕΡΕΣ ΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΣΚΑΦΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟ CARBON ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 3500 ΕΥΡΟ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΤΟΣ 33 CM ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΙΣΟΡΟΠΙΣΕΙΣ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΥ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 28 KM/H ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ
ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ Η ΜΑΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ ΔΕΝ ΣΥΓΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ :army2: :army2:

Muscleboss
06-09-08, 18:04
kayak... γενικά γράφε με μικρούς χαρακτήρες... είναι κανόνας του φόρουμ :roll:

ΜΒ

KAYAK
06-09-08, 18:09
οκ συγνωμη απλα πιστευω πωσ ειναι πιο ευκολοδιαβαστα :unsure: :unsure: :unsure: :thumbup: :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
06-09-08, 18:24
καλώς ήρθες και καλή διαμονή :thumbup:

peris
06-09-08, 20:24
καλως ηρθες και απο μενα κανε πραξη αυτα που σου ειπανε και ενα αλλο που μου εκανε εντιποση κανεις προπονηση με κανο με βαρη και ο προπονητης της ομοσπονδιας δεν επιτρεπει απλα σιμπλιροματα που χρησιμοποιοιυν ολοι οι αθλητες? :banghead: και αυτος λεγετε ομοσπονδιακος προπονητης ελεοοοοοοοοοοοοοος :box1: :box: ροτα τον παντος μεχρι ποτε θα αντεξεις :rifle:

Fotis_Patra
06-09-08, 20:52
Καλως ηρθες και απο εμενα.

KAYAK
06-09-08, 21:16
παιδια σκεφτικα αυτα που νου ειπατε το εψαξα λιγο κοα σκεφτοομαι να παρω τη σπιρουλινα ωσ συμπληρωμα ποια η γνωμη σασ εχω τοποθετησει και αρθρο για αυτη στο θεμα συμπληρωματα 09.Text icons 09.Text icons 09.Text icons

ioannis1
06-09-08, 21:35
καλως ηρθες.υπαρχει σχετικο ποστ ψαξτο πολυ χρησιμο.

NASSER
07-09-08, 01:37
:welcome: :bodybuildinggr:

argyrakis
07-09-08, 12:00
Γεια σου και από εμένα