PDA

Επιστροφή στο Forum : Ομοσπονδίες και αας



the_big_litho
07-09-08, 13:17
σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια. υπαρχει ενα θεμα που με κραταει να σχοληθω πιο φανατικα με το ββ. η δουλεια που εκανα και ειναι στις φωτογραφιες διηρκησε 4,5 μηνες δηλαδη σε αυτους τους μηνες εβαλα κιλα και στην συνεχεια γραμμωσα(101 κιλα πριν την διαιτα, 91 στο τελος της διαιτας, 1.93υψος). ειμαι απο τους πολυ τυχερους γιατι η φυση μου εδωσε πολυ καλα γονιδια οπως και στον αδερφο μου που πιθανον το καλοκαιρι να τον δουμε σε αγωνες. οσο για μενα, δεν θα αργησει η ωρα που θα αφιερωσω ολη μου την ενεργεια στο αθλημα....

Spyro D
07-09-08, 19:06
Ηλια δυστηχως οταν θελεις να κανεις πρωταθλητησμο στο αθλημα τωρα πλεον στο 2008 δεν υπαρχει αλλος δρομος απο τα φαρμακα.Πραγματικα στεναχωριεμαι που το λεω αλλα ας μην ξεγελιομαστε!Δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι ανταγωνιστηκος ουτε καν να περασεις τα προκρηματικα αν δεν εχεις παρει πολλα κ εχεις δωσει κ πολλα....[λεφτα]Κανενας μας δεν θελει αυτο το πραγμα αλλα ετσι ειναι!Θα σου πω κατι απλο.Καποιο παιδι εχει την τρελα,εχει την επιμονη,εχει την θεληση να γυμναστει σκληρα κ να κανει μια προετοιμασια να κατευει.....ωραια κ?Δεν υπαρχει περιπτωση να τα καταφερει ας κανει κ 15 χρονια προετοιμασια για να λαβει μερος σε αγωνες.Ακομα κ εδω στην Ελλαδα ο ογκος κ η γραμμωση που εχουν οι αθλητες ειναι εξωπραγματηκη.Φυσηκο το βλεπω να καταληξει στα φαρμακα...κ δεν το κατηγορω.Απλα οταν εχεις το παθος κ την τρελλα μεσα σου δεν σε σταατα τπτ μεχρι να καταφερεις τον στοχο σου!Δηλαδη τι?Θα πει....δεν θα προσπαθησω γιατι πρεπει να παρω φαρμακα κ αυτο ειναι κακο!Οχι...θα πει.....αν αυτο με βοηθησει να φτασω τον στοχο μου θα το κανω.
Το προβλημα ειναι οτι μεσα απο τις ομοσπονδιες δεν θελουν να σταματησει αυτο το φενομενο!Δεν θελουν γιατι αν ηθελαν στο επομενο Mr Hellas ολοι οι αθλητες θα ηταν καθαροι!Μεσα απο τις ομοσπονδιες το καλιεργουν,μεσα απο τις ομοσπονδιες παραγουν αρρωστους αθλητες γιατι πολυ απλα τους συμφεροι χρηματικα!Κ ολοι καταλαβαινετε τι θελω να πω. :wink: :wink:

ioannis1
07-09-08, 19:17
κανεις λαθος φιλε και μην εισαι απολυτος.τι εννοεις.ο προεδρος η τα μελη σου λενε παρε;οχι ο ανταγωνισμος το καλιεργει.και εδω στην ελλαδα παλι καλα ειμαστε.με θιγει προσωπικα η γνωμη σου.δεν ειμαι αβουλο ον.

Spyro D
07-09-08, 19:27
Σιγουρα εδω στην Ελλαδα καλα ειμαστε σε σχεση με εξω.Συγνωμη αν σε εθιξα Γιαννη κ οποιον αλλο εθιξα αλλα κ εγω δεν ειμαι αβουλο ον κ αυτη την γνωμη εχω.Αν κανω λαθος καλος.Τα επιχηρηματα μου τα εχω...αλλα δεν μπορω να τα πω εδω.sorry..... :roll:

ioannis1
07-09-08, 19:29
απλα μη ριχνεις το αναθεμα σε ομοσπονδιες αλλα στους ιδιους του αθλητες.εμεις αποφασιζουμε.αυτο εννοω.

RUHL
07-09-08, 19:34
Το προβλημα ειναι οτι μεσα απο τις ομοσπονδιες δεν θελουν να σταματησει αυτο το φενομενο!Δεν θελουν γιατι αν ηθελαν στο επομενο Mr Hellas ολοι οι αθλητες θα ηταν καθαροι!Μεσα απο τις ομοσπονδιες το καλιεργουν,μεσα απο τις ομοσπονδιες παραγουν αρρωστους αθλητες γιατι πολυ απλα τους συμφεροι χρηματικα!Κ ολοι καταλαβαινετε τι θελω να πω
Ποιον συμφερει? χαπια περνεις? αντε να ειναι στο γυμναστηριο καπποιου η να εμπλεκοντε χορηγοι και συμπληρωματα αν θελουν να βγαλουν καποιο αλλα οχι και αας :joker:


Αν δεν εχεις αρκετη μυικη μαζα πανω σου κατεβαινεις στην φιτνεςς που εχει 5-6 υποκατηγοριες ΠΟΛΥ απλα αν εχεις δουλεψει σκληρα με γνωσεις θα μπορεις να εισαι ανταγωνιστικος "εκει που σε περνει"

Spyro D
07-09-08, 19:47
Για το ερωτημα σου το αν περνω χαπια....οχι περα απο κανα depon οταν ποναει το κεφαλι μου.
Μια απορια που θα μπορουσαν να εχουν ολοι ειναι.....γιατι οι ομοσπονδιες δεν καθαριζουν το αθλημα?Γιατι ολες οι ομοσπονδιες ολων των αθληματων δεν καθαριζουν τα αθληματα τους?μια λογικη απαντηση ειναι οτι εχουν συμφερον.Δεν λεω κατι τρελο η κατι που θα προσβαλει ελεος!!!!!!Λεω την πιο λογικη απαντηση!Η μαλλον την δευτερη πιο λογικη γιατι η πρωτη ειναι..........δεν μπορουν!!! :banghead: :bounce: :drunken:

peris
07-09-08, 19:58
απλα ιπαρχουν κατι τσιρακια προπονητες και κατι υπαληλοι ομοσπονδιων που καλλιεργουν το ντοπινγκ αλλα δε μπορω να πιστεψω οτι ο προεδρος της ομοσπονδιας και οι σινεργατες του καλλιεργουν το ντοπινγκ

ioannis1
07-09-08, 20:21
παιδια δεν υπαρχουν υπαλληλοι ομοσπονδιων στην ελλαδα.κανεις δεν πληρωνεται.τουλαχιστον στη nabba international.ειμαστε απλα μελη και βοηθουμε στηυ διοργανωση των αγωνων χωρις κερδος.

the_big_litho
07-09-08, 20:49
υπαρχουν η οχι τσιρακια η προπονητες βαπορακια, ολα ειναι στο χερι του αθλητη και απο εκει ξεκινουν ολα. το οτι υπαρχει στο αθλημα ευρεια χρηση ειναι αλλο θεμα. δεν νομιζω πως ενα ντοπινγκ κοντρολ θα καθαριζε το αθλημα.

peris
07-09-08, 20:56
γιαννη δε λεω για τη nabba απλα αναφερομαι σε αλλες ομοσπονδιες που τα αθληματα ειναι πιο διαδεδομενα στο κοινο οπως ο στιβος που εκει γινεται πανικος με ντοπινγκ

RUHL
07-09-08, 21:11
Πιο ντοπινγκ κοντρολ βλεπε ολυμπιακους αγωνες οποιος θελει να παρει περνει(και με ελενχους ολο τον χρονο) κατι αμερικανικες ομοσπονδιες με ψευτονατουραλ εχουν ελενχους μονο πριν τον αγωνα και μια στις τοσες απο τηλεφωνω τους ζητανε να δοσουν ουρα και να τα στηλουν(ανετα μπορεις να δωσεις ουρα αλουνου επειδη δεν ελενχοντε) bodybuilding παντα
Το κοστος για να κανουν ελενχους ολο τον χρονο ειναι τοσο μεγαλο που αν εδηναν αυτα τα λεφτα σαν επαθλο θα ειχαν κονομησει αρκετοι εδω και θα ειχαμε bb τυπου αμερικη
Αλλα που λεφτα?
Μαλον τα λες χωρις να σκεφτεις τι κοστος περνει να βγαζεις νατυραλ η υποτηθεμενους νατυραλ οπως τους ολυμπιακους


Γιατι ολες οι ομοσπονδιες ολων των αθληματων δεν καθαριζουν τα αθληματα τους?μια λογικη απαντηση ειναι οτι εχουν συμφερον.Δεν λεω κατι τρελο η κατι που θα προσβαλει ελεος!!!!!!Λεω την πιο λογικη απαντηση!Η μαλλον την δευτερη πιο λογικη γιατι η πρωτη ειναι..........δεν μπορουν!!!
Η λογικη απαντηση ειναι οτι δεν εχουν συμφερον .Ας δοσουν μερικα εκατομυρια για να κανουν ολο τον χρονο σε ολους ελενχους και μετα βλεπουμε :joker: μπορουν ανετα αρκει καποιος να τα σταξει :green: αν εδηναν λεφτα με το σακι για ελεχνους επαθλα και ολα τα εμπλεκομενα θα γεμηζαμε νατυραλ ββερς στην ελλαδα :green:

peris
07-09-08, 21:17
ετσι ειναι οπου δεν υπαρχει κινητρο τα αποτελεσματα ειναι λιγοτερα ποιους ολιμπιακους ruhl πλακα κανεις απλα ειναι ενα μια τραπεζα διακηνησης χρηματων 9.69 νατυραλ :1laugh: :1laugh: ειδικα αυτοι οι λεγομενοι αθανατοι τις δοε μου καθονται στο στομαχοι :jason: :rifle: :shoot: :2guns: :box1: :box: :puke: :spank: :cursing:

peris
07-09-08, 21:20
καινουργιο avatar ruhl τορα το προσεξα respect :awesome:

RUHL
07-09-08, 21:22
:clown2: :clown2: ναι καποτε στον ογκο :joker:

peris
07-09-08, 21:30
:clown2: :clown2: ναι καποτε στον ογκο :joker: μετριοφρων

napstor
07-09-08, 22:21
εγω παντως δεν πιστευω στις μικρες κατηγοριες fitness να παιρνουν φαρμακα.κατεβα σε μια τετοια κατηγορια και θα δεις οτι ο κοπος και οι προσπαθεις σου θα αναδειχτουν.

Υ.Γ. αλεξ τι στηθος ειναι αυτο? :affraid: :shock:
βαλε και καμια αλλη φωτο να σε θαυμασουμε :bbbiceps:

KATERINI 144
07-09-08, 22:46
Γιατι ολες οι ομοσπονδιες ολων των αθληματων δεν καθαριζουν τα αθληματα τους?μια λογικη απαντηση ειναι οτι εχουν συμφερον.λογικοτατη απαντηση. :thumbup:

Spyro D
08-09-08, 01:53
Παιδια με τις απαντησεις σας με καλυψατε.Οπως ειπατε υπαρχουν τα τσιρακια προπονητες....κτλ.Τα ξερετε.Γιαννη σου ξαναλεω δεν ηθελα να θιξω κανεναν κ απο οτι βλεπεις ολοι ειναι υποψιασμενοι........δεν ειπα τπτ κακοπροερετα..... :thumbup:

billys15
08-09-08, 02:16
εγω παντως δεν πιστευω στις μικρες κατηγοριες fitness να παιρνουν φαρμακα.κατεβα σε μια τετοια κατηγορια και θα δεις οτι ο κοπος και οι προσπαθεις σου θα αναδειχτουν.


Κοιταξε,αν ελεγες οτι παιρνουν πιο λιγα ισως,ναι θα συμφωνουσα.Αλλα δυστυχως ή ευτυχως,οι περισσοτεροι (δεν λεω ολοι) παιρνουν φαρμακα.Αλλιως δεν πετυχαινεις καλο στεγνωμα με ταυτοχρονα αυξημενη μαζα.

KATERINI 144
08-09-08, 15:43
+1 στον Μπιλ :thumbup:

RUHL
08-09-08, 19:50
Δεν ξερω τι λετε εσεις εγω συμφωνω με τον φωτη :green: :P :bowdown:

TRIANTAFYLLOU
08-09-08, 20:20
παντού μπορεί να πέρνουν και να μην παίρνουν σε κάθε άθλημα, είναι στην κρίση του καθενός, στα αθλήματα επιδόσεων μπορεί να πεί κάποιος που να φτάσω τα όρια αυτά που είναι πέρα απο τις ανθρώπινες δυνατότητες χωρίς αας , στο ββ όμως δεν νομίζω να΄μπορεί να πείκάποιος δεν θα γυμναστώ η δεν θα ασχοληθώ έπειδή δεν μπορώ να πάω σε αγώνες και να δοκιμάσω να συγκριθώ με αθλητές στην σωματοδόμηση , γιατί υπάρχει το φίτνες όπου εκεί κρίνετε ένα σώμα με συμετρία και ομορφιά χωρίς υπερβολές .

μιλάω για την ομοσπονδία wff-international καθαρά για το φίτνες που είναι παρακλάδι της ναββα .
τώρα θα μου πεί κάποιος και στο φίτνες παίρνουν φάρμακα πολύ ωραία λοιπόν αυτός που θα είναι πιό μυώδης θά πάει πάλι στο φίτνες αλλά σε κατηγορία περφορμανς η αθλέτικ η σούπερ μποντι.
δηλαδή το φάρμακο απλά θα σε αναγκάσει να αλλάξεις κατηγορία και όχι να συμετέχεις στο απλό φίτνες . δεδομένου ότι στο φίτνες μετράν αυτά που προανέφερα δεν χρειάζετε να γίνεις τέρας για να συμετέχεις ούτε να είσαι ο πιό ογκώδης για να κερδίσεις την κατηγορία σου απλά με σωστή προπονητική και ωραία παρουσία ποζάρισμα , είναι κάτι που μετράει στο φίτνες , μπορείς όχι απλά να συμετέχεις αλλά να κερδίσεις κιόλας.

KATERINI 144
08-09-08, 20:45
Δεν ξερω τι λετε εσεις εγω συμφωνω με τον φωτη :green: :P :bowdown:τη θες να πεις ρε! (τσουκαλας) πως ειμαι εκτος τοπου και χρονου!? :P

Spyro D
09-09-08, 03:25
Ηλια σε αυτην την ομοσπονδια που λες [παρακλαδι της ναββα]κανουν ξεχωριστους αγωνες?Η αναφερεσε στις κατιγοριες φιτνες που εχει πχ το mr hellas της ναββα?εξηγησε μου λιγο σε παρακαλω.
[δηλ γινονται αγωνες μονο φιτνες]?

TRIANTAFYLLOU
09-09-08, 20:09
στην WFF γίνονται μόνο φίτνες και είναι οι κατηγορίες που είχα προαναφέρει όπου μπορεί κάποιος να ενημερωθεί και απο το επίσημο παγκόσμιο σαιτ www.wff-international.com είναι παρακλάδι της ΝΑΒΒΑ και στην ελλάδα οι αγώνες φίτνες γίνονται παράληλα με τους αγώνες ββ της ναββα και οι κατηγορίες είναι συμφωνα με την παγκόσμια ομοσπονδία.
στο εξωτερικό οι κατηγορίες φιτνες που γίνονται παράλληλα με το ββ της ναββα ονομάζονται φιγκιουρ και φισικ και της wff γίνονται ξεχωριστά.

Spyro D
10-09-08, 01:06
Hλια στους αγωνες υπαρχει μονο κατηγορια fitness1 k fitness2.....δηλ ψηλοι κ κοντοι!Που υπαρχουν οι κατηγοριες athletic...super athletic....κτλ?????δεν μπορω να καταλαβω sorry.... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

RUHL
10-09-08, 01:14
υπαρχουν τα ειδα με τα ματια μου ποσταρα και φωτος :P

http://www.worldfitnessfederation.de/nabba/frame1/wff9_8.html

- Men - Fitness
- Men - Fitness over 30 (Deadline 30th Birthday)
- Men - Fitness over 40 (Deadline 40th Birthday)
The 3 WINNERS will compete for the

Spyro D
10-09-08, 12:44
Νι ρε παιδι μου τις ειδα τις κατηγοριες απλα ποτε γινοντε οι αγωνες αυτοι δεν καταλαβα...την ημερα του mr hellas...οχι μαλλον γιατι εκει εχει μονο fitness1,2 :clown2:

RUHL
10-09-08, 13:46
σε καθε αγωνα :green: καθε φορα και νοεβριο και μαιο

TRIANTAFYLLOU
10-09-08, 14:52
σε κάθε αγώνα πανελλήνιο η μη της ναββα στην ελλάδα γίνονται οι κατηγορίες φίτνες που προανέφερε και ο ρούλ . χωρίζονται οι αθλητές ανάλογα με την σωματική τους κατάσταση και μπαίνουν σέ μια απο τις κατηγορίες φίτνες και έτσι κρίνονται πιό αντικειμενικά όσο είναι δυνατόν ,
γιατί πολλές φορές όταν γίνετε ο διαχωρισμός φίτνες μπορεί κάποιος να μην σφίγκεται και να κάθετε χαλαρός έτσι μπερδέυοντας τούς κριτές να μπεί σε κατηγορία φίτνες η περφόρμανς , ενω είναι για αθλέτικ η σουπερ μποντυ . γίνοντε και τέτοια καμιά φορά αλλά συνήθως φαίνετε .
αυτά στην κανονική ναββα γιατί η άλλη μάλον δεν θα υφίστατε και έτσι δεν θα μπερδεύονται οι αθλητές για το ποιά είναι η αληθινή η όχι.