PDA

Επιστροφή στο Forum : Lila's Training Log



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

aris1994
20-02-16, 15:01
το θέμα μου με το σμιθ είναι ότι μου περιορίζει λίγο το εύρος κίνησης λόγο των ασφάλιων που έχει...

lila_1
20-02-16, 15:06
εννοεις τις ασφάλειες-κυλίνδρους κάτω κάτω?
Κοίτα γενικά, και λίγο μειωμένο έυρος κίνησης δε σε ενοχλέι πολύ. Η μεγαλύτερη δουλειά γίνεται στο ανώτατο σημείο, αλλά τώρα αμα δεν δω ακριβώς, δε ξέρω να σου πω

aris1994
20-02-16, 15:46
ναι τις ασφάλειες κυλίνδρους λέω!καλώς τότε συνεχίζω σμιθ και βλέπουμε!

Feth
20-02-16, 15:57
Πολύ καλή λίλα, αυτη την ασκηση δεν μπορεις να την εκελεσεις και ξαπλωτη? η ειναι διαφορετικη? στο τζυμ εδώ 1-2 κοπελες που εχω δει βαζουν
στο πάτωμα αυτα που συνδεονται σαν παζλ και το κανουν ξαπλωτες. Anyway, συνέχισε έτσι, και ανεβασε και κανα video απο ohp :green:

aris1994
20-02-16, 15:59
Πολύ καλή λίλα, αυτη την ασκηση δεν μπορεις να την εκελεσεις και ξαπλωτη? η ειναι διαφορετικη? στο τζυμ εδώ 1-2 κοπελες που εχω δει βαζουν
στο πάτωμα αυτα που συνδεονται σαν παζλ και το κανουν ξαπλωτες. Anyway, συνέχισε έτσι, και ανεβασε και κανα video απο ohp :green:

που συνδέονται σαν παζλ;;μήπως εννοείς steps;

lila_1
20-02-16, 16:08
εννοει κατι πατακια τύπου παζλ προστατευτηκα για το δάπεδο υποθέτω.


feth λες το glute bridge. Tο έχω δοκιμάσει αλλά δε μου άρεσε καθόλου. Πολύ μικρό έυρος κίνησης, άβολη στάση, κούραση στους ώμους λόγω στήριξης της μπάρας..... πιο πολύ τους ώμους έκαιγα παρά τον κώλο.

Feth
20-02-16, 16:08
οχι άρη δεν εννοώ τα steps, δεν ξερω πως λεγονται, πατάκια? δεν έχω ιδεα :green:

ας βαλω μια εικονα να καταλαβεις ποια λέω

http://i67.tinypic.com/vyb96t.jpg

aris1994
20-02-16, 16:15
ναι ναι κατάλαβα!

ZipC
20-02-16, 22:30
Αυτό το πρόβλημα το έχω κ εγώ....νιώσει με καμία άλλη κίνηση αυτό.:P
Θα περιμενω τα αποτελεσματα του συγκριτικου.
Σημερα παντως που την εκανα μετα απο RDL ενιωθα να παιζουν μεγας/μειζων γλουτιαιος,μηριαιοι δικεφαλοι μεγιστα
αλλα λιγοτερο οι ραχιαιοι.Σιγουρα παντως συμμετεχουν πολυ οι πηχεις για το κρατημα της λαβης.

aepiskeptis
20-02-16, 23:38
Εσύ δεν κάνεις δίαιτα?
Θα κάνεις τέτοια θυσία? :green::green:
δεν είναι καθόλου διαιτητικές, έχουν και σαντιγύ από πάνω.... πας καρφί στο πιο χαμηλό επίπεδο της κόλασης :turtle:

Εσύ δεν κάνεις δίαιτα?
Θα κάνεις τέτοια θυσία? :green::green:
δεν είναι καθόλου διαιτητικές, έχουν και σαντιγύ από πάνω.... πας καρφί στο πιο χαμηλό επίπεδο της κόλασης :turtle:

Για σένα Λιλουκα και στην κόλαση ναουμ
Χαχα
Τη δίαιτα του γαλακτομπουρεκου κάνω
Κάθε εβδομάδα τρώω μόνο ένα ταψακι, μερικές νουγκατινες θα με πειράξουν μάλλον ελάχιστα

Έλα να σου πω λίγο
Ασκησαρα τα χιπ θραστ, προσωπικά δεν την εχω κάνει ποτέ κ δε βρίσκω νόημα, αλλά τεσπα εσένα σου αρέσει οπότε κάτι θα ξέρεις παραπάνω.

Απλά για λόγους γνώσης
Γιατί χιπ θραστ και όχι one leg kickback στη leg press machine?
Tnx

lila_1
21-02-16, 00:12
Κάνω και kickbacks. Οχι σε λεγκ πρεσσ όμως δεν γίνεται, σε τροχαλία και σε μηχάνημα.
Αν υπάρχει σωστό μηχάνημα για κικμπακς το θεωρώ πολύ τοπ.
Αλλά είπα και πιο πίσω ότι



Το πολύ θετικό με τα χιπ θραστ είναι ότι θέλοντας και μη, όλη τη κίνηση την κάνουν οι γλουτοί, σε αντίθεση με άλλες κινήσεις που το φορτίο πέφτει τελικά στις πιο dominant μυικές ομάδες του καθενός.
ΕΙναι εξαιρετικά απομονωτική, δεν κουράζει καμία άλλη υποστηρικτική ομάδα.
Επίσης πιάνει πάρα πολύ το πάνω μισό των γλουτών, δεν το χω νιώσει με καμία άλλη κίνηση αυτό.:P

Προς το παρόν το χιπ θραστ με πιάνει πολύ καλύτερα, αφού φοβάμαι μην εκτιναχτώ καταλάθος στο ταβάνι όταν σηκώνομαι :turtle:

Ναι γενικά δεν έχει και πολύ νόημα εκτός αν:
α) είναι προβληματική περιοχή οι γλουτοί αισθητικά
β) είναι αδύναμοι ή dormant περιοχή, οπότε η ενδυνάμωση τους έχει πολύ καλό carry-over σε άλλες ασκήσεις-αθλήματα
γ) θες τοπ οφ δε τοπ κωλαρακιαίους.

Ε εγώ είμαι στο γ :green:


Ασε ρε, εχω φαει μισό ταψί νουγκατίνα μέσα σε 2 μερες και έχει κάτσει όλο στα ψωμοσάκουλα. Απαράδεκτον κύριε διοικητά.

aepiskeptis
21-02-16, 21:31
Χαχα
Γεια σου Λιλουκα τυπαρα
Χαχαχα


Γενικά μπορεί να γίνει

https://youtu.be/83UaSCO3wbM

Οπότε για να λες εσύ δε γίνεται κάτι σε χαλάει

lila_1
21-02-16, 22:45
Το είχα δει να γίνεται στην οριζόντια πρέσσα.....στην επικλινή ειναι λίγο ταρζανιά.
Η δικιά μας πρέσσα έχει κάπως μικρή πλατφόρμα, νομίζω δε θα κεντραρω καλά:turtle:.
Θα το δοκιμάσω, αλλά παίζει να με περάσουν για αυτιστικό.










Σημερα χάλια προπόνηση, πήγα γιάβα ώρα αιχμής. Μου πιάσαν την πάρλα 6 άτομα χωρίς υπερβολή, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, μου σπάσανε τα φρύδια.
Και να πεις ότι ήταν ωραία γκομενάκια....... όλο κάτι κωλόγεροι ρε γαμώτο, τί βίτσια ειν αυτά?
Δηλαδή καταστροφή.

με τσίμπησε κ η μέση


Deadlifts

2/2/2/2/2*160kg
9*140kg touch n go

OHP
5/4/3/3*50kg
reps*40kg

Tα υπόλοιπα βαριέμαι να τα γράφω, ώχου πα να φαω

aris1994
21-02-16, 22:51
χαχααχαα τα έριξες!έχεις πέρασε στους filf καλό αυτό!:P

lila_1
21-02-16, 23:29
Τι filf εδω μιλάμε και για gfilf
Το αστείο είναι ότι με περνάνε και για μικρότερη απ όσο είμαι, δηλαδή πόσο βιτσιόζος μπορει να σαι ρε φίλε :turtle::turtle::turtle:
Καλά οκ, οι άνθρωποι απλά εντυπωσιάζονται (μη χεσω) και το εκδηλώνουν, ας μην είμαι κακιά :P


παντως από τότε που πέρασα το φράγμα των 70 κιλών, όλο άσπρα-μαλλια-στη-κεφαλή-κακά-μαντάτα-στηνάλληκεφαλή μου τη πεφτουν.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
21-02-16, 23:34
Θα έκανα τα πάντα ν'ακούσω τους διαλόγους :green:

Όπως και να χει το να σαι αποδέκτης εκδηλώσεων θαυμασμού δεν είναι κακό...:thumbup:

aris1994
21-02-16, 23:38
σε καταλαβαίνω λίλα τα περνάω κάθε μέρα αυτά άσε!δε με αφήνουν σε ησυχία οι λυσάρες!

lila_1
21-02-16, 23:52
Θα έκανα τα πάντα ν'ακούσω τους διαλόγους :green:



έπαιξαν τρελές ατάκες. Η πρώτη και πιο πετυχημένη ήταν "η μπάρα είναι μια ιδέα μπροστά στα πόδια σου".
Εννοώντας ότι και καλά την έχω 2 εκατοστά πιο μπροστά απ όσο έπρεπε.
ότι να ναι σήμερα, τους έπιασε η άνοιξη.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
21-02-16, 23:56
"η μπάρα είναι μια ιδέα μπροστά στα πόδια σου"

Creepers checking out your ass/legs : checked :turtle:


σε καταλαβαίνω λίλα τα περνάω κάθε μέρα αυτά άσε!δε με αφήνουν σε ησυχία οι λυσάρες!

Άρη αμα δεν προλαβαίνεις φίλε να τις βολέψεις να σε βοηθήσω....ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΤΩ ρε φίλε...Δέστες και φέρτες έξω απτο σπίτι μου σε μια βδομάδα έλα να τις πάρεις :rolf:

billy89
22-02-16, 00:11
όλο άσπρα-μαλλια-στη-κεφαλή-κακά-μαντάτα-στηνάλληκεφαλή μου τη πεφτουν.

Ναι αλλά "μαλλί μπαμπάκι ....λή φαρμάκι" λέει επίσης ο σοφός λαός :turtle::turtle::turtle:

aepiskeptis
22-02-16, 01:21
Χαχαχα

Παίζει να ναι το πιο χυματικο Λογκ εβερ


Λιλουκα to single leg press kickback δεν είναι ταρζανια
Το αντίστοιχο στη Σμιθ είναι όμως

Προσωπικά δεν εντυπωσιαζομαι απ τους γλουτούς στη γυναίκα, είμαι φαν των 4κεφαλων, αλλά τα σουμο σκουοτ δε σε πιάνουν εκεί που θέλεις ή είσαι φαν της μαγουλοισολατιας;

lila_1
22-02-16, 01:46
Προσωπικά δεν εντυπωσιαζομαι απ τους γλουτούς στη γυναίκα, είμαι φαν των 4κεφαλων


http://gifsec.com/wp-content/uploads/GIF/2014/03/Stare-What-GIF.gif?gs=a

χχμμμμ, τριχωτούς 4κεφάλους ή γυαλιστερούς που λέει κ μια ψυχη?






Για το σμιθ δεν τρελάθηκα ακόμα. Στην πρεσσα θα κανω μια δοκιμη να δω τι παιζει.
Δε θέλω άλλα σκουωτ, δε μπορω να κανω 200 παραλαγές, βαριέμαι και κυρίως κουράζομαι :turtle:
Με bulg.split squat και 2-3 ασκησούλες απομώνωσης είμαι τζετ νομίζω. Ασε που ειμαι glute dominant γενικά οπότε συμμετέχουν λίγο πολύ παντού.

liveris
22-02-16, 02:05
lila την επομενη φορα πηγαινε με 45 νουμερο παπουτσι...δεν θα σε μιλησει κανεις:P

aepiskeptis
22-02-16, 02:27
Το βλεμμα της αποριας
Γνωστο και ως
Τι λεει αυτος ο μαμακας ρε

Γενικά οι γυναίκες είστε glute dominant και έχετε μεγαλύτερη work capacity

Ναι ναι
Split squat k walking lunges
Και τα χιπ θραστ φυσικά, αλλά είναι πιο αποκλειστικη άσκηση, σαν τις rack pulls για την πλάτη αντίστοιχα

Γυαλιστερους 4κεφαλους σε τζιν σορτσάκι δωσε μου και το μυαλό μου πάρε

GREEK POWER
22-02-16, 09:44
Καλά οκ, οι άνθρωποι απλά εντυπωσιάζονται (μη χεσω) και το εκδηλώνουν, ας μην είμαι κακιά :P

Έτσι....;)Και να θες βέβαια δεν , το Αθώο Μικρό κοριτσάκι που βγάζεις στα Bίδεο δεν σε αφήνει !

Εδώ εντυπωσιάζεις ολόκληρο bbing forum , τον Ασπρομάλλη που νόμιζε ότι τα είχε δει όλα ?!?!?!?!?!


Απ όποια πλευρά και αν το εξετάσουμε , είσαι μοναδική !:green:

aris1994
22-02-16, 11:08
Προσωπικά δεν εντυπωσιαζομαι απ τους γλουτούς στη γυναίκα, είμαι φαν των 4κεφαλων, αλλά τα σουμο σκουοτ δε σε πιάνουν εκεί που θέλεις ή είσαι φαν της μαγουλοισολατιας;

ναι και εγώ δεν είμαι φαν των γλουτών είμαι φαν με τα τραπέζια...(προφανώς κάνω πλάκα πάνω από όλα γλουτοί) (σε πειράζω aepiskeptis μην μασάς,καλά και τα τετρακέφαλα)

Γιώργο ετοίμασε τευτέρι σου στέλνω 4-5 να έχεις!

lila_1
24-02-16, 18:47
λοιπον χθες:

Squat
5*5*115kg

bulgarian split squat
2*reps* smith+45
3*reps* smith +40

GLute ham raises
3 sets

glute kick backs
4 sets

calves
leg press stack for AMRAP



το leg press kick back δε γίνεται με τίποτα. εκτος αν τα κιλά τείνουν στο μηδέν και οι επαναλήψεις στο άπειρο => χάσιμο χρόνου.
φειλ

lila_1
25-02-16, 23:06
Bench press
4/4/4/3*75kg
6/5*70kg


SLDL
8/6/8*120kg
reps*100kg


cable row
8/6/6*80kg
8*70kg

pull down
8/8/5*90kg

DB press
reps/reps*25kg
6*27kg

hip thrust 2sets *180kg (σήμερα πόναγα πολύ στο σημείο που ακούμπαγε η μπάρα και το παράτησα)

4-5 sets for arms

GREEK POWER
26-02-16, 10:47
hip thrust 2sets *180kg (σήμερα πόναγα πολύ στο σημείο που ακούμπαγε η μπάρα και το παράτησα)

Μελαχρινούρι , το Νου ΣΟΥ !

Έτσι και τραυματίσεις τους "Γυαλιστερούς" θα κατηγορηθείς για φθορά Παγκόσμιας Κληρονομιάς ...ΝΑΙ ? :P

lila_1
26-02-16, 16:55
μπα το πολύ πολύ να ραγίσω καμιά λεκάνη.... μέχρι στιγμής την έχω βγάλει καθαρή με μελανιές και αιματώματα στο δέρμα :green:

aepiskeptis
26-02-16, 21:09
Είχα το ίδιο θέμα με τα zercher μέχρι που βρήκα μια πετσέτα διπλή θαλάσσης φάση
Την τυλιγω στη μπάρα κι όλα καλά

Αυτό το μαξιλάρι για τα καθίσματα περισσότερο με ενοχλούσε

Τι να σου πω...εχω δει "αγωνιστηκες" κοπέλες να κάνουν leg press kick back με κάποια κιλά, αλλά δε με αφορούν οι γλουτοι
Οπότε για να λες φειλ
Τότε είναι φειλ
Πάμε παρακάτω

lila_1
28-02-16, 03:46
τι πετσέτα, 2 μαξιλάρια το ένα πάνω στο άλλο βάζω για να μην μου σκιζει η μπαρα τη λεκάνη.

Η πλάτη μου πάντως μάτωσε σήμερα και τσούζει απο τα hip thrust


Squat
6/6/6/6*105kg
8*100kg

Bulg.split squat
2*reps*smith+40kg
3*reps*smith+45kg

Hip thrust
4*reps*170kg

leg curls
4*7-8*35-40kg

Calves

aepiskeptis
28-02-16, 15:26
Αγάπη έχεις δυναμώσει τόσο πολύ στη συγκεκριμένη κίνηση που δε σου κάνει τίποτα πλέον. Δε μπορείς να ανεβασεις κιλά, γιατί σε περιορίζουν η εκτέλεση, οι σταθεροποιητές κ ο,τι άλλο και αφιερωνεις μισή προπόνηση για να στήσεις-ξεστησεις-μπεις από κάτω.

Κάνε κάτι άλλο για λίγο καιρό να ξεσυνηθισεις την κίνηση

Καλημέρες, bulgarian split, walking lunges
Ακόμα δεν εχω καταλάβει γιατί δεν κάνεις glute ham raise με επιπλέον κιλά για παράδειγμα ή rdl και κάτι σε απομόνωση για γλουτό

lila_1
28-02-16, 15:45
Επισκεπτη το ξέρω. Ειναι ταλαιπώργια πλέον.... αλλά με πιάνουν τρελά ρε γαμώτο.

Καλημέρες έκανα αλλά πρακτικά δεν ένιωθα καλή τάση στους γλουτούς.
RDL κάνω ήδη με 120 κιλά (κάτι μεταξύ RDL k SLDL ειναι ουσιαστικά). Καλή αλλά δεν τη λες απομόνωσης.
Glute ham raise επίσης κάνω, αλλά πιάνει ξεκάθαρα μηριαία δικέφαλα. Τα κάνω σε φλατ πάγκο.
Κάνω και kick back στο μηχάνημα αλλά και πάλι το χω τερματίσει και βάζω έξτρα βάρος. Μια φορά το σπασα το συρματόσχοινο.
Κάνω και kick back στην τροχαλία αλλά σαν το χιπ θραστ δεν ειναι.
Bulg split squat εννοείται κάνω.

Γενικά δεν υπάρχει κάτι άλλο για γλουτούς που μένει να κάνω με τον εξοπλισμό που διαθέτω.
Ούτε και σε curl-exte machine μπορώ να κάνω χιπ θραστ γιατί είναι τα παλιά μηχανήματα που έχουν το σίδερο στη μέση.


Damn it :turtle:

lila_1
28-02-16, 16:04
ΥΓ. θα δοκιμάσω την άσκηση που είπε ο zipC αν και την κόβω να μου βγαίνει φέιλ. Επίσης μια άλλη πατέντα τοποθέτησης του πάγκου που τώρα σκέφτηκα για χιπθραστ :green:

ZipC
28-02-16, 17:03
Στην τροχαλια που κανω -αυτο που σου προτεινα- προσθετω κιλα με πατεντα θηλια
απο συρματοσχοινο.Ευκολο αν θελεις οδηγιες για καποιον που προσφερετε να βοηθησει
και σχεδον τζαμπα.Το θεμα ειναι αν εχεις διαθεση να μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια.

lila_1
02-03-16, 14:27
τα 170 βγηκαν σχετικα ανετα για μονες. Νομίζω πως θα αφήσω τελευταία προσπάθεια τα 185 στο meet.

Deadlifts
5*150kg
1/1/1*170kg
8-9*140kg

DB bench press
10/8/8/6*30kg

cable rows
8/6/6*85kg
reps*80kg

OHP
6/6/6/5*45kg
reps*40kg

etc

strong(er)
02-03-16, 17:42
Tο πρόγραμμα ου ακολ

Στάλθηκε από το MT27i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

strong(er)
02-03-16, 17:45
Το πρόγραμμα που ακολουθείς το πάς βάση σχεδιασμού η το πως αισθάνεσαι;
Προσπαθώ να καταλάβω εάν υπάρχει κάποια δομή κλπ

Στάλθηκε από το MT27i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

lila_1
02-03-16, 18:20
Νοοοοp autoregulation ftw :green::green:

Υπάρχει κάποιο μοτίβο σε γενικές γραμμές. Καθίσματα πχ παίζω μία μέρα volume μία μέρα intensity, την πρώτη προσπαθώ να ανεβάζω επαναλήψεις στα σετ (μέχρι 8) και την άλλη προσπαθώ να κάνω περισσότερα σετ με 2ιπλές η 3ιπλές η 4πλες ή ότι κάνω.
Κάτι αντίστοιχο πάει και για άρσεις που ξεκινάω απο volume και καταλήγω σε 1μισι μηνα να δοκιμάζω διπλές. Μονές δεν παίζω συχνά, ήθελα να δω που βρίσκομαι τώρα εν όψει του μητ.

Αλλα γενικά δεν το τηρώ πάντα, υπάρχουν μέρες που έχω κακή ευλυγισία, ή κακή συγκέντρωση ή αδυναμία εκρηκτικότητας κοκ... Υπάρχουν και ορμονικά σκαμπανεβάσματα στη διάρκεια του μήναas you know που επηρεάζουν την απόδοση οπότε ναι.... autoregulation:green:

GREEK POWER
02-03-16, 19:12
Μελαχρινούρι μας έχεις πάρει τα μυαλά με τα κιλά που κάνεις , αλλά διατροφικά μας έχεις στο σκοτάδι ....Νομίζω ?! :green:

Για πες μας που θέλεις να βρίσκεσαι σε σωματικά κιλά μέχρι το καλοκαίρι και πως !;)

lila_1
02-03-16, 19:39
δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο σε διατροφή, σταμάτησα να ασχολούμαι τα τελευταία 2-3 χρόνια :turtle:


Σωματικά είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένη ..... ιδανικά θα ήθελα να μαι λίγο πιο στεγνή αλλά αυτό γίνεται σχεδόν αυτόματα όσο καλοκαιριάζει νομίζω...
Ο στόχος είναι πάντα heaviest and leanest possible.
Αλλά δεν μπορώ να πω, τα φχαριστιέμαι τα πιασήματα εννοίοτε :green: κάτι πρέπει να υπάρχει για χουφτωμα :green:

beefmeup
02-03-16, 19:41
Σωματικά είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένη ..... ιδανικά θα ήθελα να μαι λίγο πιο στεγνή αλλά αυτό γίνεται σχεδόν αυτόματα όσο καλοκαιριάζει νομίζω...
Ο στόχος είναι πάντα heaviest and leanest possible.


γιατι οπως λεει κ ο σοφος λαος, "απο παιδι κ απο κολάν μαθαινεις την αληθεια":green:

GREEK POWER
02-03-16, 19:55
Xμμμ....Όπως σε είχα καταλάβει.

Άλλωστε ο τρόπος που πανηγυρίζεις τα εκάστοτε pr σου σε βίδεο σαν παιδί δείχνει ότι ευχαριστιέσαι το "ταξίδι" από κάθε πλευρά !:clap:

ΥΓ. Μεταξύ μας , ο "Δισθεόρατος" έδειχνε πιο Σικ στα κιλά του πράσινου σορτς πάρά του Μπεζ..:welcome:

lila_1
02-03-16, 20:04
ΥΓ. Μεταξύ μας , ο "Δισθεόρατος" έδειχνε πιο Σικ στα κιλά του πράσινου σορτς πάρά του Μπεζ..:welcome:

Στον κώλο μου αναφέρεσαι? με είπες χοντροκώλα τώρα? :turtle:


ξεγελαει το ματι το χρωμα

GREEK POWER
02-03-16, 20:17
Στον κώλο μου αναφέρεσαι? με είπες χοντροκώλα τώρα? :turtle:


ξεγελαει το ματι το χρωμα:rolf::rolf: Είναι αποθέωση η Άτιμη....:clap:



Σε καμία περίπτωση, Μπαταλοφακλάνα - Χοντροκώλα θα έλεγα τη ΚΑΡΝΤΑΣΙΑΝ !!!:spank:

lila_1
03-03-16, 01:51
Λοιπόν είμαι περίπου 77-78 κιλά, μπορώ να πω ότι μ αρέσω αρκετά σ αυτό το μέγεθος, ειδικά σε πόδια-κώλο. Στην κοιλιά έχω μαζέψει κάτι νεράκια αλλά yolo. Mπόι :turtle:

Σημερινή προπ

Squat
6*2*125kg σχετικά οκ, λογικά θα πρέπει να έχω μονή στα 135-140
10*100kg

Bulg split squat
5*reps * smith +[40-50]

cable glute kick back
3*reps*50kg

leg press
2*reps*stack

goodmornings 2 σετ δεν γραφω καν τα χα παίξει απ την κούραση ήδη

glute ham raises 3 sets

calves

ZipC
03-03-16, 08:31
Λοιπόν είμαι περίπου 77-78 κιλά, μπορώ να πω ότι μ αρέσω αρκετά σ αυτό το μέγεθος, ειδικά σε πόδια-κώλο...
Εγω θα σε παραδεχτω εαν τουλαχιστον κανεις οτι και η τυπισα.......


https://www.youtube.com/watch?v=5z8ALABpxpU

GREEK POWER
03-03-16, 09:02
Λοιπόν είμαι περίπου 77-78 κιλά, μπορώ να πω ότι μ αρέσω αρκετά σ αυτό το μέγεθοςΈλα ρε Ντούκι....Σε λίγο σε φτάνω , που θες να συναντηθούμε ? :P

Δε σου φαίνονται , έχουν κουμπώσει Σούπερ !:toast:

lila_1
03-03-16, 13:19
εγω νομίζω ότι μου φαίνονται, μόνο τους άσχετους με τον χώρο μπορώ να ξεγελάσω :green:




http://s12.postimg.org/a0pkpgkn1/DSC_0344.jpghttp://s29.postimg.org/5fzyl6duv/DSC_0343.jpg


(όχι δεν είναι στρινγκ)

Εγω θα σε παραδεχτω εαν τουλαχιστον κανεις οτι και η τυπισα.......




Καρύδια δεν μπορώ να σπάσω, αυτό όμως παίζει και να το κάνω :P


https://www.youtube.com/watch?v=xvZwYadmgPw

GREEK POWER
03-03-16, 14:31
Οι φωτό σου έχουν μια "αφοπλιστική αλήθεια" που ξεπερνά κάθε σχόλιο από μέρος μου !!!:clap:

Ένας άσχετος στο χώρο...:welcome:

Bodybuilder wannabe
03-03-16, 15:51
Όταν η γειτονισσα σου κανει πιο πολυ παγκο απο σενα #FeelsBadMan

COBRA_STYLE
03-03-16, 17:56
Μια χαρα κρατιεσαι απο λιπακι...θα φανουν για πλακα οι κοιλιακοι ακομα και με μια συντομη διαιτα προς το καλοκαιρι:clap::bbbiceps:

lila_1
03-03-16, 20:28
έτσι νομίζω κ εγώ.....βέβαια δεν έχω καμιά κάψα για τους κοιλιακούς περισσότερο τα πλαινα παχάκια με ενοχλούν γιατί σε συνδιασμό με τη λεκανάρα μου δείχνουν πιο έντονα..

Τα κιλά να σηκώνονται να ουμ :turtle:

ZipC
03-03-16, 22:47
Καρύδια δεν μπορώ να σπάσω, αυτό όμως παίζει και να το κάνω
Μου θυμιζει λιγο απο Xenia Onatopp στη sauna!!

GREEK POWER
04-03-16, 11:11
έτσι νομίζω κ εγώ.....βέβαια δεν έχω καμιά κάψα για τους κοιλιακούς περισσότερο τα πλαινα παχάκια με ενοχλούν γιατί σε συνδιασμό με τη λεκανάρα μου δείχνουν πιο έντονα..

Τα κιλά να σηκώνονται να ουμ :turtle:
Kαλημέρα Μελαχρινούρι !

Ξέρεις , όλοι μας έχουμε την τάση αυτά που θεωρούμε "μελανό" σημείο πάνω μας να τα διογκώνουμε στο μυαλό μας !

Οι υπόλοιποι όμως δεν τα βλέπουν έτσι ....Οπότε άσε την λεκανίτσα ήσυχη γιατί στο κάτω κάτω αυτή σου δίνει έναν λατρευτό "Δισθεόρατο" ΝΑΙ ? ;)

COBRA_STYLE
04-03-16, 15:38
έτσι νομίζω κ εγώ.....βέβαια δεν έχω καμιά κάψα για τους κοιλιακούς περισσότερο τα πλαινα παχάκια με ενοχλούν γιατί σε συνδιασμό με τη λεκανάρα μου δείχνουν πιο έντονα..

Τα κιλά να σηκώνονται να ουμ :turtle:
Βγαλε κ καμια φωτο απο πισω να αξιολογησουμε την προοδο σου:green::bbbiceps:

lila_1
06-03-16, 14:06
έχω μερικές σελίδες πίσω :green:


διπλή και μονή στα 80 με πάυση χθες. θα επιχειρησήσω 85 στο μεετ

Bench press
2/1*80kg
6/6/5*70kg


SLDL
8*100kg
8/7/6/6*120kg

cable row
4*reps*80-70kg

dumbbell press
4*8-5*20kg

e.t.c

procop
06-03-16, 16:00
Πολυ δυνατη μπραβο...
Hip thrust 170 kg , απλα απο θεμα τεχνικης και εκτελεσης μπορεις να βαλεις κανα βιντεο?
Με τετοια κιλα θα εχεις κατι γλουτους .....

lila_1
06-03-16, 16:08
ειχα βαλει κατι σελιδες πισω αμα κοιτάξεις..
https://www.youtube.com/watch?v=IW351HkrUFc

Τεχνικά δυστυχώς χάνω μερικά εκατοστά στο ανώτατο μέρος της κίνησης γιατί χτυπάει το κεφάλι μου στο σίδερο.... οπότε ανεβαίνω μέχρι να με φρενάρει η σπονδυλική...

lila_1
08-03-16, 03:05
Squats
7*4*110kg easy
8*100kg

leg press
4*reps*200kg

Glute ham raises
3 sets* 8 reps

BB hip thrust
9/8*180kg
reps/reps*170kg

calves
4sets
























https://www.youtube.com/watch?v=0EJoAzyQMVk&index=7&list=PL0Va2kUeuOb1pcjpSIJhFLXBsIEIOujFF

lila_1
11-03-16, 21:28
όχι πολύ καλή προπόνηση, μάλλον λόγω κακής ποιότητας ύπνου τις τελευταίες μέρες.


Deadlifts
3*3*155kg
reps*140kg

Hip thrust
3*10-8*180kg


Bench press
6/5/4*70kg

cable row
8/8/6*80kg
8*70kg

db press
5*10-8*20kg

etc

liveris
11-03-16, 21:43
τι μου θυμισες!:thumbup:


https://youtu.be/dWuAc4pnYFc

lila_1
12-03-16, 12:33
πολλα like :green:

lila_1
13-03-16, 23:10
πολύ καλή προπόνα αν και άρχισα να έχω ναυτίες κάπου στη μέση.
Πρέπει να σταματήσω το ασύστολο φαί, τρέφομαι με σαντιγύ και μπισκότα τις τελευταίες μέρες. Θα χτυπήσω κανα 83αρι και θα ψάχνομαι την άλλη κυριακή.

Επίσης δεν ξέρω τι να κάνω προπονητικά αυτη τη βδομάδα.



Squat
2/2/2/2/3! * 125kg

8/8*100kg


cable glute kick back 3 sets*50-55kg

Bulg.split squat
3*10-6* smith+47,5
reps*smith+40kg


leg press
2*reps*stack

calves 5 sets

ZipC
14-03-16, 09:04
Επίσης δεν ξέρω τι να κάνω προπονητικά αυτη τη βδομάδα.
Ελα να μας βοηθησεις με την μπεμπα.
Θα γυμνασεις ποδια απο τα σηκω/κατσε, κατσε/σηκω, τα περπατα και κουνα περα/δωθε για να ηρεμησει.
Θα μαθεις να ζεις με λιγοτερο υπνο και να τρως στο ορθιο.
Θα γυμνασεις χερια/πλατη σε ασκησεις απομονωσης γιατι ολα γινονται μονοπατα.
Φυσικα ολα αυτα σε κατασταση απολυτης ηρεμιας τυπου ζεν,γιατι παιδια ειναι...θα μεγαλωσουν.
Αντε ξεκινα, μια 'βδομαδα ειναι,θα περασει.

aris1994
14-03-16, 13:33
πολύ καλή προπόνα αν και άρχισα να έχω ναυτίες κάπου στη μέση.
Πρέπει να σταματήσω το ασύστολο φαί, τρέφομαι με σαντιγύ και μπισκότα τις τελευταίες μέρες. Θα χτυπήσω κανα 83αρι και θα ψάχνομαι την άλλη κυριακή.

Επίσης δεν ξέρω τι να κάνω προπονητικά αυτη τη βδομάδα.



Squat
2/2/2/2/3! * 125kg

8/8*100kg


cable glute kick back 3 sets*50-55kg

Bulg.split squat
3*10-6* smith+47,5
reps*smith+40kg


leg press
2*reps*stack

calves 5 sets


παίξε κανα upper/lower!

Όπου_υπάρχει_θέληση_
14-03-16, 13:55
Πήγαινε 2 μερούλες κατά την γνώμη μου και πάρε ξεκούραση τις άλλες...

Την πρώτη μέρα work up τα τρία λίφτς μέχρι την 1η προσπάθεια που σκέφτεσαι για το meet και κάντην να....

Και την άλλη μέρα κάνε λίγο speed work στα λιφτς αλλά μην πας πάνω από 55% των RM

average_joe
14-03-16, 15:51
Επίσης δεν ξέρω τι να κάνω προπονητικά αυτη τη βδομάδα.


οτι ειπε o @Όπου_υπάρχει_θέληση_:thumbup:

αρσεις μην κανεις καθολου μια και καλη οποτε παιξεις.

σημερα ή αυριο αναλογα ποτε ειναι ανοιχτο δοκιμαζεις τα openers σε καθισμα παγκο, τεταρτη ή πεμπτη ξεφτιλοπροπονηση και μετα meet.
good luck!
καλα να περασεις!

lila_1
14-03-16, 16:27
Ελα να μας βοηθησεις με την μπεμπα.
Θα γυμνασεις ποδια απο τα σηκω/κατσε, κατσε/σηκω, τα περπατα και κουνα περα/δωθε για να ηρεμησει.
Θα μαθεις να ζεις με λιγοτερο υπνο και να τρως στο ορθιο.
Θα γυμνασεις χερια/πλατη σε ασκησεις απομονωσης γιατι ολα γινονται μονοπατα.
Φυσικα ολα αυτα σε κατασταση απολυτης ηρεμιας τυπου ζεν,γιατι παιδια ειναι...θα μεγαλωσουν.
Αντε ξεκινα, μια 'βδομαδα ειναι,θα περασει.

Μη μου λες για μωρά, γιατί τα έβλεπα στον ύπνο μου σήμερα και σηκώθηκα λουσμένη στον ιδρώτα :turtle:

Αυτό το "θα μαθεις να ζεις με λιγοτερο ύπνο" ξέχνα το. Δεν παίζει να γίνει. Ποτέ. :P



Πήγαινε 2 μερούλες κατά την γνώμη μου και πάρε ξεκούραση τις άλλες...

Την πρώτη μέρα work up τα τρία λίφτς μέχρι την 1η προσπάθεια που σκέφτεσαι για το meet και κάντην να....

Και την άλλη μέρα κάνε λίγο speed work στα λιφτς αλλά μην πας πάνω από 55% των RM


οτι ειπε o @Όπου_υπάρχει_θέληση_:thumbup:

αρσεις μην κανεις καθολου μια και καλη οποτε παιξεις.

σημερα ή αυριο αναλογα ποτε ειναι ανοιχτο δοκιμαζεις τα openers σε καθισμα παγκο, τεταρτη ή πεμπτη ξεφτιλοπροπονηση και μετα meet.
good luck!
καλα να περασεις!

Ωραία οκ, άρα πάω αύριο ή τετάρτη να παίξω πάγκο και SLDL επαναλήψεις και μετά πέμπτη να κάνω λίγο καθίσματα και κώλο.


Δεν ξέρω με τι να ξεκινήσω....
Πάγκο επειδή έκανα τα 80 πριν 10 μέρες λέω να βάλω 1η: 75, 2η: 80. Αμα τα χάσω να έχω 2 ευκαιρίες. Αμα τα κάνω πάω 85

Κάθισμα?
Τα 125 τα έχω για διπλές νομίζω ανα πάσα στιγμή. Με παίρνει να βάλω τα 140 τρίτη? Δεν έχω ιδέα που είναι η μονή μου

Αρσεις έκανα τις προάλλες 170 για 3 μονές.
Μαλακία να κάνω πάλι 175, τα χα κάνει πέρσι....

Όπου_υπάρχει_θέληση_
14-03-16, 16:50
Το calculator σε βγάζει μονή στα 132kg.... Μπορείς να βάλεις 2η 130kg και άμα πάνε καλά πας 3η 140kg αλλά είναι ρίσκο...

Η στρατηγική για τον πάγκο είναι καλή μ'αρέσει....

Άρσεις ναι εννοείται πήγαινε να ξεπεράσεις την προηγούμενη επιδοσή σου

lila_1
14-03-16, 17:02
Οχι ειναι σιγουρα παραπάνω, καταρχήν τα 125 τα εχω για διπλές, όχι μία οριακή διπλή. Βέβαια τα χω κάνει με τα ψεύτικα κιλά του γιάβα οπότε μπορεί να ταν και λιγότερα
Τα calculator μου υποτιμούν πάντα τα λιφτς. Και πέρσι στις άρσεις μου έβγαζαν 169 ρεπ μαξ και ειμαι σίγουρη ότι είχα παραπάνω κ απο 175

Μάλλον θα παίξω 120-130-140.
Αρσεις 160-170-180

Όπου_υπάρχει_θέληση_
14-03-16, 17:06
Αν και δεν παίζουμε ίδια μέρα...θα'ρθω να κάνω κερκίδα και σε σένα και στον stronger που λογικά θα παίξει κανονικά :thumbup:

Δεν σε φοβάμαι το χεις :weights:

billy89
14-03-16, 17:23
Σκουωτ κάνε 115 στο ζέσταμα. Αν είναι άνετα ξεκίνα με 125, αν είναι άνετη μονή χωρίς μειωμένη ταχύτητα βάλε 135 που λογικά είναι η μονή σου. Για το κάτι παραπάνω στην τρίτη βάλε 140.

Πάγκο, εκτός αν τα 80 είναι τελείως άνετα μη βάλεις 85 δε θα βγούνε 5 πάνω. Βάλε 2,5 και δοκίμασε.

lila_1
14-03-16, 17:46
σίγουρα δεν είναι άνετα τα 80, αλλά δεν είναι και εντελώς οριακά. Δεν έχει νόημα να βάλω +2,5 κιλά μόνο σε τρίτη προσπάθεια κ ας τη χάσω, σιγά. Ειχα κάνει 90 πολύ οριακά με touch n go οπότε θέλω να πιστέυω ότι μπορεί να έχω μια πολύ οριακή μονή στα 85 με παύση.

Τώρα κάθισμα θέλω να το παιξω λίγο πιο safe στις 2 πρώτες προσπάθειες, και να μην έχω κουραστεί υπερβολικά για την τρίτη.
Ασε που θα έχω άγχος ΣΤΑΝΤΑΡ και θα τρέμουν τα πόδια μου.... δεν ξεκινάω με 125.


Καλά τα λέω όμως, πλάκα θα χει να πάω και να μην βγάλω ούτε κ αυτά τελικά :turtle:

lila_1
14-03-16, 18:18
Θέλω γνώμες για το τι να κάνω με τις άρσεις.

Λοιπόν αυτή είναι η περσινή μου προσπάθεια στα 175


https://www.youtube.com/watch?v=NFpjcWO2H1s&feature=youtu.be

Εγω έτσι όπως τα βλέπω μου φαίνεται ότι ανέβηκαν σχετικά εύκολα, οποτε πιστεύω ότι παίζει και να χα παραπάνω. Πέρσι.

Πως να βάλω τις προσπάθειες φέτος? Να βάλω 3η 185 ή 180?

strong(er)
14-03-16, 18:20
Παίζει ρόλο το με πόσα θα ξεκινήσεις για την συνέχεια του αγώνα.

Σχετικα με το πως παίζουμε την τελευταία βδομάδα Εγώ έτσι το πάω περίπου
1 βδομάδα πριν (σήμερα ) μπήκα
SQ 4×2-130 (+-75%)
DL 6×1-150 (+-75%)
No accessories work
Τετάρτη η πέμπτη dl,sq speed work-low volume (40-50%) η μόνο accessories work-low volume.

Την τελευταία εβδομάδα δεν χρειάζεται να ανέβεις ψηλά ούτε volume. κλπ
Εννοείται ότι της τελευταίες 3-4 βδομάδες έχεις ξεκινήσει να αφαιρείς βοηθητικες ασκησεις για να είσαι φρέσκος στο meet

pankol
14-03-16, 20:01
Γενικά θα σε συμβούλευα να μην ξεκινησεις κοντα στα μαξ που πιστεύεις γτ θα κουραστείς τσάμπα.

Πχ αν πας για 140kg squat στην 3η, ξεκινά γύρω στα 30kg κάτω. Βλέπεις πως πας και από ταχύτητα στην επανάληψη και εκτιμάς λίγο και την κατσταση που βρισκεσαι. 2η ρεπ πας για πλασαρισμα και 3η για pr.

Η 1η καλά είναι να βγει άνετα για να πάρεις και ψυχολογία.

lila_1
15-03-16, 01:40
Παίζει ρόλο το με πόσα θα ξεκινήσεις για την συνέχεια του αγώνα.

Σχετικα με το πως παίζουμε την τελευταία βδομάδα Εγώ έτσι το πάω περίπου
1 βδομάδα πριν (σήμερα ) μπήκα
SQ 4×2-130 (+-75%)
DL 6×1-150 (+-75%)
No accessories work
Τετάρτη η πέμπτη dl,sq speed work-low volume (40-50%) η μόνο accessories work-low volume.

Την τελευταία εβδομάδα δεν χρειάζεται να ανέβεις ψηλά ούτε volume. κλπ
Εννοείται ότι της τελευταίες 3-4 βδομάδες έχεις ξεκινήσει να αφαιρείς βοηθητικες ασκησεις για να είσαι φρέσκος στο meet

Speed work δεν έχω ξανακάνει ποτέ, τί θα μου δώσει?

3-4 βδομάδες χωρίς βοηθητικές, είναι σα να μην κάνω προπόνηση :turtle:

strong(er)
15-03-16, 09:27
Ο σκοπός είναι να είσαι ξεκούραστη στο meet,για αυτό τον λόγο αρχίζεις να αφαιρείς βοηθητικες ασκησεις 3-4 βδομάδες πριν. 1 άσκηση κάθε βδομάδα ώστε στην τελευταία προπόνηση μια βδομάδα πριν το meet να κάνεις μόνο τα lift.
Speed work για μία προπόνηση δεν πρόκειται να σου δώσει κάτι εκτός των παραπάνω, να σε ξεκουράσει.
Γενικά μιλώντας καλό είναι να βάλεις σε κάποιο mesocycle-macrocycle και speed ώστε να δουλέψεις έκρηξη τεχνική κλπ.

Και εγώ σκέφτομαι το πως θα ξεκινήσω. ....μπελάς άστα

beefmeup
15-03-16, 11:37
η αληθεια ειναι πως περισυ ειχες παει τελειως στο κουτουρου, κ μια χαρα κιλα εκανες, χωρις σχεδια κ πλανα:turtle:
οποτε κανε ο,τι εκανες κ περισυ, μια χαρα θα ειναι..

lila_1
15-03-16, 15:24
Γενικά θα σε συμβούλευα να μην ξεκινησεις κοντα στα μαξ που πιστεύεις γτ θα κουραστείς τσάμπα.

Πχ αν πας για 140kg squat στην 3η, ξεκινά γύρω στα 30kg κάτω. Βλέπεις πως πας και από ταχύτητα στην επανάληψη και εκτιμάς λίγο και την κατσταση που βρισκεσαι. 2η ρεπ πας για πλασαρισμα και 3η για pr.

Η 1η καλά είναι να βγει άνετα για να πάρεις και ψυχολογία.

K εγώ αυτής της άποψης είμαι (χωρίς όμως να έχω ιδιαίτερη εμπειρία) αλλά έτσι παίζω safe (όπως έκανα και πέρσι).
Ενώ αν έχω μικρές αποκλίσεις κιλών στις προσπάθεις, θα βάλω στην τρίτη κιλά που είναι παραπάνω απο την estimated 1RM χωρίς μεγάλο ρίσκο να μείνω με μία προσπάθεια πολύ χαμηλότερη της πραγματικής 1ΡΜ
110 κιλά κάθισμα για πρώτη επανάληψη ειναι λίγα νομίζω
Tα 120 ειναι καλά πιστεύω, αλλά θα το δώ και στο ζέσταμα.




Θα θελα να βάλω τα 140 αλλα παίζει (παρα) πολύ να μην τα έχω.
Οπότε αν βάλω 3η προσπάθεια τα 140, τι να βάλω για 2η?

Αν βάλω 135 δε θα κουραστώ?

Αντίστοιχα και για τις άρσεις. ΑΜα μπω με 170 τι να βάλω 2η και τι 3η?
Δεν θα κουραστώ αν όλες οι προσπάθειες είναι πάνω απο το 95% του RM μου?

η αληθεια ειναι πως περισυ ειχες παει τελειως στο κουτουρου, κ μια χαρα κιλα εκανες, χωρις σχεδια κ πλανα:turtle:
οποτε κανε ο,τι εκανες κ περισυ, μια χαρα θα ειναι..


Φέτος θα υπάρχει ανταγωνισμός όμως, θα εμφανιστεί κανένα "φαρμακωμένο γατάκι" που λέει και μια ψυχή και θα ξεφτιλιστούμε :green:

Όπου_υπάρχει_θέληση_
15-03-16, 15:33
Εγώ πάντα κάνω το εξής:

1η προσπάθεια: Μια εύκολη 3πλή, που την έχω κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες
2η προσπάθεια: 1RM +/- αναλόγως πόσο γρήγορα κινούταν η 1η προσπάθεια *
3η προσπάθεια: PR attempt

*αν θες να παίξεις safe κινήσου λίγο κάτω απ'το 1RM ...αν νιώθεις ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και σίγουρη, παίξε το 1RM...

beefmeup
15-03-16, 15:35
Φέτος θα υπάρχει ανταγωνισμός όμως, θα εμφανιστεί κανένα "φαρμακωμένο γατάκι" που λέει και μια ψυχή και θα ξεφτιλιστούμε :green:

σωπα καλε..να οριστε λυσεις..


http://www.youtube.com/watch?v=__zoCMZVN9w

pankol
15-03-16, 19:58
Αν τα 120 τα χεις εύκολα και τα 140 ίσως οριακά τότε θέλει σκέψη.
Τι έχεις δοκιμασει επιτυχώς ανάμεσα από 120-140;
135 2η και 140 3η δε θα στο πρότεινα. Βασικά βάλε τη 2η κοντά στο pr σου το δοκιμασμένο και άμα τυχόν δε σου βγει να έχεις και 2η προσπάθεια εκεί

Άρσεις τώρα καλύτερα δήλωσε λίγο μικρότερο βάρος για αρχή. Βλέπεις πως έχεις πάει και το αλλάζεις αν θες μετά. Προς τα κατω δεν γίνεται αλλαγή οποτε μην βάλεις 170 απτην αρχή. Βάλε 155-160κγ και άμα είσαι ξςκουραστη το αλλάζεις.

pankol
15-03-16, 20:05
Βασικά γίνεται να τα χαμηλωσεις κιόλας τα κιλά. Βλακεια ειπα

Όπου_υπάρχει_θέληση_
15-03-16, 20:40
Βασικά γίνεται να τα χαμηλωσεις κιόλας τα κιλά. Βλακεια ειπα

Όχι ρε δίκιο είχες δεν νομίζω ότι γίνεται να χαμηλώσεις κιλά...ή τα ίδια ή παραπάνω

pankol
15-03-16, 20:52
ρώτησα ένα γνωστό που ασχολείται ενεργά και αυτό μου είπε.
απλά υπάρχει χρονικό όριο που πρέπει να προλάβεις.

Μόνο στην τελευταία προσπάθεια στα deadlift μπορείς να το αλλάξεις ακριβώς πριν τη σειρά σου.

lila_1
15-03-16, 21:36
Τι εννοείται να χαμηλώσω τα κιλά?

Δεν μπορώ να βάλω λιγότερα απο την προηγούμενη προσπάθεια. Μόνο τα ίδια ή περισσότερα.


Στο διαταύτα. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα σε πραγματική μονή εκτός από πάγκο που έχω κανει τα 85 μία φορά πριν κανα μήνα και ήμουν +1-2 κιλά σ.β

Καθισμα έχω κάνει 3ιπλή στα 125 αλλά και πάλι αυτά είναι μέσα στη προπόνηση όπου έχουν προηγηθεί-έπονται πολλά σετ με τα ίδια κιλά-επαναλήψεις. Οπότε αν τα βάλω σε αλγόριθμο θα υποτιμήσουν την μονή μου.

Αρσεις έχω μερικές σχετικά εύκολες μονές σε μία προπόνηση στα 170. Σίγουρα έχω τα 175, με μία αβεβαιότητα τα 180 και ΠΑΡΑ πολύ οριακά ίσως έχω τα 185.

strong(er)
15-03-16, 21:45
Πότε έκανες τελευταία φορά pr σε 1rm προσπάθεια ?
Τα 1rm/pr τα έχεις βγάλει πάνω από 3 φορές?

pankol
15-03-16, 21:52
Τι εννοείται να χαμηλώσω τα κιλά?

Δεν μπορώ να βάλω λιγότερα απο την προηγούμενη προσπάθεια. Μόνο τα ίδια ή περισσότερα.


Στο διαταύτα. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα σε πραγματική μονή εκτός από πάγκο που έχω κανει τα 85 μία φορά πριν κανα μήνα και ήμουν +1-2 κιλά σ.β

Καθισμα έχω κάνει 3ιπλή στα 125 αλλά και πάλι αυτά είναι μέσα στη προπόνηση όπου έχουν προηγηθεί-έπονται πολλά σετ με τα ίδια κιλά-επαναλήψεις. Οπότε αν τα βάλω σε αλγόριθμο θα υποτιμήσουν την μονή μου.

Αρσεις έχω μερικές σχετικά εύκολες μονές σε μία προπόνηση στα 170. Σίγουρα έχω τα 175, με μία αβεβαιότητα τα 180 και ΠΑΡΑ πολύ οριακά ίσως έχω τα 185.
Δεν το έθεσα σωστά. Εννοώ να μην δηλώσεις εξαρχής στην 1η προσπάθεια μεγάλο βάρος για τις άρσεις. βάλε κάτι συντηρητικό της τάξης 150-160 kg.
αν νιώθεις τέλεια το αλλάζεις πριν τη σειρά σου.
ανέβασε γύρω στα 175 στη 2η και μετά 3η 180 ή 185, ανάλογα άμα σου βγούν εύκολα.
το να ξεκινήσεις 170 με οριακά τα 185 είναι σκότωμα. σκέψου θα είανι τελευταία κίνηση και +1.5 ώρα περίπου, οπότε θα είσαι πτώμα.

lila_1
15-03-16, 22:53
Πότε έκανες τελευταία φορά pr σε 1rm προσπάθεια ?
Τα 1rm/pr τα έχεις βγάλει πάνω από 3 φορές?

ποτέ :turtle:
πέρσι στο meet.
τι πάνω απο 3 φορές? δεν σε καταλαβαίνω και δεν ειμαι και ξανθια ε:P

Το περσινό μου pr σε κάθισμα το έχω τώρα για επαναλήψεις.
Σε άρσεις δεν το έχω ξαναδοκιμάσει,
Σε πάγκο δεν ήταν pr


Δεν το έθεσα σωστά. Εννοώ να μην δηλώσεις εξαρχής στην 1η προσπάθεια μεγάλο βάρος για τις άρσεις. βάλε κάτι συντηρητικό της τάξης 150-160 kg.
αν νιώθεις τέλεια το αλλάζεις πριν τη σειρά σου.
ανέβασε γύρω στα 175 στη 2η και μετά 3η 180 ή 185, ανάλογα άμα σου βγούν εύκολα.
το να ξεκινήσεις 170 με οριακά τα 185 είναι σκότωμα. σκέψου θα είανι τελευταία κίνηση και +1.5 ώρα περίπου, οπότε θα είσαι πτώμα.


Καλά πέρσι που έλεγα τα ίδια, τελικά μια χαρά την πάλευα την ώρα των άρσεων...


Δε ξέρω δίνω μία πιθανότητα να μην έχω ούτε τα 175 για 2 λόγους:
δεν έχω δουλέψει σωστά τις άρσεις φέτος
θα τα δώσω όλα στο κάθισμα

Γενικά δε ξέρω ώχου :turtle:

strong(er)
16-03-16, 11:09
Αυτό που θέλω να πω ειναι οτι από την στιγμή που τα pr σου τα εχεις κάνει και 1 κ 2 κ3 φορές τότε πάει να ότι τα έχεις οποιαδήποτε μέρα (καλή η κακή ).
Μέσα στον χρόνο καλό είναι να παίζεις 1rm ανά 2 ,3 η 4 μήνες ώστε να βλέπεις τυχόν βελτίωση ή να κάνεις αλλαγές εφόσον χρειάζεται για να έρθει η άνοδος.Όπως και να έχεις μια βάση για κάποιο meet or test.

Οπότε σε sq μπορείς να ξεκινήσεις από το περσινό σου pr.
Σε dl δήλωσε 165 και δες πως νιώθεις στο ζέσταμα, αν είσαι οκ μπες στα 170 και κράτα 2 προσπάθειες για all time pr στα 180.Αν δεν νιώθεις καλά μπες 165 και 175.
Σε bp ξεκίνα 7,5κ κάτω από το pr.

Ότι και να γράψουμε αν εκείνη την ημέρα δεν νιώθουμε καλά απλά χαμηλώνουμε τα νούμερα ώστε να πάρουμε το περισσότερο δυνατό από της προσπάθειες μας.

Προσωπικη γνώμη τα παραπάνω

Fataoulas
17-03-16, 13:16
....
Γενικά δε ξέρω ώχου :turtle:


Μηπως το εχεις παρει ΠΟΛΥ σοβαρα Αλικη? Αγχωνεσαι ιππερβολικα νομιζω ;)
Παρτο πιο χαλαρα, κοιτα να πας, να περασεις καλα, να μη τραυματιστεις, και ολα τα ιππολοιπα θα ερθουν.... :thumbup:

lila_1
17-03-16, 16:22
Lol ούτε καν ρε χαχα.... προφανώς και πάω για την πλάκα μου και τελικά θα αποφασίσω εκεί τι κιλά θα βάλω.








Σήμερα το πρωί ζυγίστικα κάπου 76-77 κιλά οπότε κουυυλ, μπορώ να μασαμπουκώσω άφοβα :turtle:
Χθες έκανα λίγο πάγκο και έβαλα τα 75 για μερικές μονές. Ηταν πιο δύσκολα από άλλες φορές, σίγουρα όχι οριακά αλλά τελικά μάλλον δεν τα χω τα 85 :turtle:
Σήμερα το βράδυ έχει πόδια-κώλο

lila_1
18-03-16, 01:02
Σκούρα τα πράγματα...
Πήγα να κάνω ψευτοπροπονηση, αρκετά μειωμένα κιλά κ σετ παντού και κουράστηκα σα να έκανα κανονική προπόνηση....
έφυγα με ένα κεφάλι χάλια. Ούτε να οδηγήσω δε μπορούσα να συγκεντρωθω


Το δεξί γόνατο δε ξηγήθηκε καθόλου καλά στα καθίσματα, τα οποία είχαν ως εξής

2/2*110kg
3/3/3/3*100kg
reps*80kg


Γενικά κάτι δεν πάει καλά στην άρθρωση του δεξιού ποδιού, γιατί με ενόχλησε πολύ και σε κερλς.

Επίσης κάτι δεν πήγε καλά με την αρθρωση στο αριστερό ισχύο

beefmeup
20-03-16, 21:08
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ:green:
ωραιες προσπαθειες σημερα, αντρικιες, οχι μαλακιες..:turtle:

lila_1
20-03-16, 21:42
ευχαριστώωω:green: <3


BP: 80
SQ: 130
DL: 182,5


Η μια προσπάθεια στο μπεντς βγηκε άκυρη από μαλακία, οπότε δεν έβαλα τα 82,5 που σκόπευα γιατι αγχωθηκα.
Καθισμα, έβαλα τρίτη προσπάθεια 140 και τα έχασα, ενώ τα 135 τα είχα σιγουρα.
Θα μπορούσα να χα κανει δλδ ενα τοταλ 400 να τα στρογγυλεψω αλλα κλαααααααιν :green:

Ηταν διασκεδαστικά!

ZipC
20-03-16, 22:13
Συγχαρητηρια και απο 'μενα.
Αφου το διασκεδασες κιολας σημαινει οτι θα το ξανακανεις.
Με εκεινες τις ενοχλησεις σε αρθωσεις τι εγινε;
Σε ζορισαν ή μπα;

average_joe
20-03-16, 22:54
congrats μωρη αρρωστια!:clap::clap::clap::clap:

aepiskeptis
21-03-16, 00:32
Γεια σου Λιλουκα λατρεία

Πάμε για 500 νεχτ τάιμ

Κονγκρατσια αγάπη

strong(er)
21-03-16, 00:37
Bravo για της προσπάθειες, ήδη βελτιωσες αρκετά της επιδόσεις σου σε σχέση με πέρυσι
Πρέπει να είσαι ευχαριστημενη
Τα είπαμε και από κοντά βέβαια. ...

Όπου_υπάρχει_θέληση_
21-03-16, 00:57
Εγώ τα δα όλα live παιδιά....Δεν περιγράφονται με λόγια...

ΣΟΚ και ΔΕΟΣ...ειδικά στις άρσεις!!!

Συγχαρητήρια πολύ καλή all around :weights:

lila_1
21-03-16, 01:43
Ααα αγόρια σας ευχαριστώ!! :D:D

@ZipC ναι λογικά. Τον Μάιο θα βάλω τα κιλά που έπρεπε να βάλω σήμερα να τα κανω 400
Οχι ευτυχως όλα καλά. Λίγο η μέση μερικές ώρες μετά το μητ κάτι πήγε να πει, αλλά σώπασε μετα απο ενα καλό 2ωρο που οριζοντιόθηκα!:green:


@ αβερατζ και επισκέπτη θέλω να σας δω τον μάιο ε, επισκέπτη κερκίδα με φρουφρου κ καραμούζες κ εσένα μωρή γλυκιά βασίλενα να ...εχμμ... ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ :P


@σπύρο ναι, πολύ ευχαριστημένη! συγχαρητήρια και για τις δικές σου επιδόσεις, περιμένουμε βιντς :green:

@ assfire, ελα καλά υπερβολές χαχα. <3

Για να τα λέμε και όλα ήταν μια κοπέλα που τα έκανε τα 400 τοταλ, και μου ριξε 20 κιλά στο κάθισμα..... και ήταν και 18-19 χρονωνε!



Θα ανεβάσω και κανα βιντ, όταν θα τα μαζέψω απο δω κ από κει

aris1994
21-03-16, 14:43
λιλααα πολλά συγχαρητήρια και από μένα συνέχισε έτσιιι!:clap:

billy89
21-03-16, 17:04
να ...εχμμ... ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ :P

γκουχου γκουχου γκουχ :green:

aepiskeptis
21-03-16, 21:23
Nαι ΑΜΕ εύκολα!

Κερκίδα Λιλουκα φαν κλαμπ οε οε οε


Άσε σκέφτομαι και να αγωνιστών κι όλας, αλλά με τις κοπέλες στα 65- κιλά
Αυτα

Και εις ανώτερα Λιλουκα

Fataoulas
21-03-16, 21:38
Ηταν διασκεδαστικά!



Μπραβο ρε Αλικη :clap:


(ελα να πεφτουν τα βιντεο λεμεεε)

psonara
22-03-16, 20:31
μπραβο λιλα!οπως παντα αψογη!τα λογια περισσευουν!καλη συνεχεια!:clap:

lila_1
25-03-16, 14:37
Αρη, μπίλλη, επισκέπτη, ψωνάρα σας ευχαριστώ!

Αναφορικά με τα βίντεο, εδώ είναι όλες οι προσπάθειες στο κάθισμα:


https://www.youtube.com/watch?v=epJjQnASTQA&amp;feature=youtu.be



Στις άρσεις ακόμα δεν τα έχω, αλλά πόσταρε ο Νίκος ο τριανταφύλλου την τρίτη στο φέης οπότε πάρτε τη:

https://www.facebook.com/dilated.peopless/videos/961017447326625/

GREEK POWER
25-03-16, 18:05
Συγχαρητήρια Μελαχρινούρι , κιλά άπιστα για πολλούς από εμάς !:bbbiceps:

:clap:

ktm620
25-03-16, 21:29
:bowdown:

Levrone
25-03-16, 22:40
Συγχαρητήρια κι από μένα!

Και ακόμα ψηλότερα εύχομαι!

liveris
25-03-16, 23:25
μπραβο λιλα...τεραστια..:thumbup:

Χαράλαμπος
26-03-16, 13:57
Αρη, μπίλλη, επισκέπτη, ψωνάρα σας ευχαριστώ!

Αναφορικά με τα βίντεο, εδώ είναι όλες οι προσπάθειες στο κάθισμα:


https://www.youtube.com/watch?v=epJjQnASTQA&amp;feature=youtu.be



Στις άρσεις ακόμα δεν τα έχω, αλλά πόσταρε ο Νίκος ο τριανταφύλλου την τρίτη στο φέης οπότε πάρτε τη:

https://www.facebook.com/dilated.peopless/videos/961017447326625/

Σου είχα πει:


Με τη φόρα που έχεις πάρει δεν νομίζω ό,τι θα αργήσουν πολύ και τα 150 κιλά.

και μου είχες πει:


150 κάθισμα δεν παίζει να τα κάνω ποτέ, νάτουραλ τουλάχιστον, και όσο είμαι κάτω απο 85 κιλά because not ideal leverages

Με βάση το βίντεο, θεωρώ πως αν δεν είχες κάνει τα προηγούμενα καθίσματα στα 120 και 130 κιλά αντίστοιχα και ήσουν λίγο πιο ξεκούραστη, έστω και με δυσκολία θα την έβγαζες την επανάληψη στα 140 κιλά! Όμως είσαι πολύ κοντά στα κιλά που έλεγες ψέματα πως δεν θα φτάσεις ποτέ.

lila_1
26-03-16, 13:58
Σας ευχαριστώ όλους :green::green:




Εκανα 2 προπονήσεις αυτή τη βδομάδα, αλλά ήμουν σαν κηδεία.
Προχθες εκανα ενα 3*8*100 κάθισμα, δε μπορούσα να πάρω ανάσες και να συνέλθω στα διαλείμματα..... τελικά απλώς με έσφιγγε πολύ το σουτιέν, πως τα φτιάχνουν έτσι :turtle:
Ντομς απίστευτα στα ποδια.
Σημερα ίσως για ένα χαλαρό άπερ.

In other news η γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση με έχει πεθάνει πάλι το τελευταίο διάστημα, δε ξέρω πως να ηρεμήσω

lila_1
26-03-16, 14:04
Με βάση το βίντεο, θεωρώ πως αν δεν είχες κάνει τα προηγούμενα καθίσματα στα 120 και 130 κιλά αντίστοιχα και ήσουν λίγο πιο ξεκούραστη, έστω και με δυσκολία θα την έβγαζες την επανάληψη στα 140 κιλά! Όμως είσαι πολύ κοντά στα κιλά που έλεγες ψέματα πως δεν θα φτάσεις ποτέ.

Μπα, δεν θα τα είχα ούτε ξεκούραστη, παραήταν βαριά. ΙΣΩΣ να τα έβγαζα με ραπς και αν δεν κατέβαινα τόσο χαμηλά. Ισως.
Πρεπει να ειναι 135 το μαξ μου.

Κοίτα +15 κιλά δεν είναι και πολύ κοντά εεε :green:
Ειναι αρκετά χρόνια ακόμα προπόνησης και πάλι δεν ξέρω αν θα τα πιάσω. Τουλάχιστον με high bar και την τεχνική που έχω τώρα.

Χαράλαμπος
26-03-16, 15:07
+15 κιλά για ένα δεδομένο χρόνο, π.χ. σε μερικούς μήνες, δεν είναι κοντά, άλλά είχες πει τη βαριά φράση "ποτέ" και για αόριστο χρόνο είσαι πολύ κοντά.

Βασικά, λέγε εσύ...σε δυο-τρεις μήνες "παίζει" να βλέπουμε νέο βίντεο με κάθισμα στα 150 και μετά θα συζητάμε ό,τι είσαι πολύ κοντά στα 170.:green:

lila_1
26-03-16, 16:23
σε δυο-τρεις μήνες "παίζει" να βλέπουμε νέο βίντεο με κάθισμα στα 150 και μετά θα συζητάμε ό,τι είσαι πολύ κοντά στα 170.:green:

τι 2-3 μηνες ρε χαχαχαχ
Καταρχην θελω να χασω κανα κιλό μέχρι το καλοκαίρι, μη βγω στην παραλία και φωνάξει κανείς τη WWF
Oπότε αν καταφέρω να διατηρήσω τα μέχρι τώρα μαξ μου στα καθίσματα θα ναι αθλος για μένα...

Eddie
26-03-16, 16:35
Καταρχην συγχαρητηρια.


In other news η γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση με έχει πεθάνει πάλι το τελευταίο διάστημα, δε ξέρω πως να ηρεμήσω


Καλα ρε ζωντοβολο.. Παιρνουμε ενα κουβα μαλακιες απο συμπληρωματα και φοβασαι να παρεις PPIs? H παλινδρομηση απο μονη της μεγαλυτερη ζημια σου κανει σε οισοφαγο-στομαχι απ οτι τα χαπια.. Ξεκολλα,παρτα και μολις εισαι ετοιμη να πατησεις τις ποδαρες σου στις πλαζ ελαφρως αδυνατισμενη τοτε ξαναπροσπαθησε να τα κοψεις σιγα σιγα :green:

lila_1
26-03-16, 16:48
Ποιος παιρνει συμπληρωματα ρε...μια πρωτεινη παιρνω και καμια μουλτι οταν το θυμαμαι, δεν χαλάω λεφτά για άχρηστες σκόνες :turtle:

Να παιρνω μακροχρόνια PPI δεν είναι λύση, μακροχρόνια έχει επιπλοκές συν το ότι παρεμποδίζει την απορρόφηση συστατικών..
Επίσης είδα και έπαθα όταν ήταν να τα σταματήσω, δε μπορούσα να ηρεμίσω με τίποτα μιλάμε.
Ασε που ειχα παθει 1-2 ουρολοιμώξεις την περίοδο που τα παιρνα.


Παίρνω μισό ζαν νταρκ :green: όταν με πιάνει (συνήθως προς το μεσημέρι και μετά το βραδινό), κ αν δεν σταματάει παίρνω ολόκληρο και την παλεύω..

Πα να κάνω γαστροσκόπηση, αμα δείξει καμια οισοφαγήτιδα β βαθμού ή τίποτα χειρότερα θα τα ξαναπάρω τι να κανω..
Για το μέλλον έχω στο μυαλό μου και την επέμβαση

psonara
26-03-16, 21:10
λιλα συγχαρητηρια για ακομα μια φορα!εισαι αξιοθαυμαστη και θα συμφωνησω με το χαραλαμπο οτι τα κιλα τα ειχες!τεσπα συγχαρητηρια και περαστικα σχετικα με την παλινδρομηση!

lila_1
27-03-16, 10:50
να σαι καλά ρε ψωνάρα σ ευχαριστώ!

kutsup
27-03-16, 11:00
Να παιρνω μακροχρόνια PPI δεν είναι λύση, μακροχρόνια έχει επιπλοκές συν το ότι παρεμποδίζει την απορρόφηση συστατικών..
Επίσης είδα και έπαθα όταν ήταν να τα σταματήσω, δε μπορούσα να ηρεμίσω με τίποτα μιλάμε.
Ασε που ειχα παθει 1-2 ουρολοιμώξεις την περίοδο που τα παιρνα.


Παίρνω μισό ζαν νταρκ :green: όταν με πιάνει (συνήθως προς το μεσημέρι και μετά το βραδινό), κ αν δεν σταματάει παίρνω ολόκληρο και την παλεύω..

Πα να κάνω γαστροσκόπηση, αμα δείξει καμια οισοφαγήτιδα β βαθμού ή τίποτα χειρότερα θα τα ξαναπάρω τι να κανω..
Για το μέλλον έχω στο μυαλό μου και την επέμβαση

Στο παρελθόν που είχα 2-3 φορές τέτοιο θέμα είχα πάρει pariet μετά από προτροπή του γαστρεντερολόγου για κανά μήνα και έστρωσα. Βασικά ήταν θέμα αγχους, σωματικού βάρους και φαγητού. Όσο πιο ελαφριά τρως τόσο καλύτερα. Επίσης τα πολλά κιλά στην προπόνηση είναι επιβαρυντικός παράγοντας. Ιδίως στα squats & dead lifts γιατί πιέζεις το στομάχι. Επέμβαση από ότι μου είχε πει σπάνια θέλει.

lila_1
27-03-16, 11:07
Pαρόμοια δουλειά κάνει κ αυτό, μειώνει την έκκριση γαστρικού οξέως (ppi ειναι κ αυτό βασικά) .
Δυστυχώς το δικό μου θέμα δεν είναι απ το φαγητό, μπορεί να με πιάσει άσχετες ώρες που είμαι νηστική. Πλεον έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να φάω μεγάλες ποσότητες.
Στην προπόνηση μόνο παροδικά λόγω της πίεσης, αλλά ευτυχώς δεν με πιάνουν εκεί οι καούρες. Οταν είχα σταματήσει τα ppi ωστόσο δεν προλάβαινα ούτε ζέσταμα να κάνω, απελπισία.


Για την επέμβαση έχουν βγεί νέες μέθοδοι που δεν χρειάζονται καν τομές. Γινονται μέσα από τον οισοφάγο. Η τελευταία που είχα δει είναι ενα μαγνητικό δαχτυλιδάκι που μπαίνει περιμετρικά στην βάση του οισοφάγου και εμποδίζει την επιστροφή του περιεχομενου του στομάχου.
Το μόνο που εύχομαι είναι να έχω γαστρίτιδα πάλι που είναι θεραπεύσιμη, γιατί τη ΓΟΠ θα την κουβαλάω μια ζωή

kutsup
27-03-16, 11:14
Pαρόμοια δουλειά κάνει κ αυτό, μειώνει την έκκριση γαστρικού οξέως (ppi ειναι κ αυτό βασικά) .
Δυστυχώς το δικό μου θέμα δεν είναι απ το φαγητό, μπορεί να με πιάσει άσχετες ώρες που είμαι νηστική. Πλεον έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να φάω μεγάλες ποσότητες.
Στην προπόνηση μόνο παροδικά λόγω της πίεσης, αλλά ευτυχώς δεν με πιάνουν εκεί οι καούρες. Οταν είχα σταματήσει τα ppi ωστόσο δεν προλάβαινα ούτε ζέσταμα να κάνω, απελπισία.


Για την επέμβαση έχουν βγεί νέες μέθοδοι που δεν χρειάζονται καν τομές. Γινονται μέσα από τον οισοφάγο. Η τελευταία που είχα δει είναι ενα μαγνητικό δαχτυλιδάκι που μπαίνει περιμετρικά στην βάση του οισοφάγου και εμποδίζει την επιστροφή του περιεχομενου του στομάχου.
Το μόνο που εύχομαι είναι να έχω γαστρίτιδα πάλι που είναι θεραπεύσιμη, γιατί τη ΓΟΠ θα την κουβαλάω μια ζωή

Δοκίμασες να κατέβεις σε σωματικό βάρος και να αλλάξεις τρόπο και όγκο προπόνησης? Ξέρω και άλλο άτομο που έχει χρόνια παλινδρόμηση και αυτά τα δύο συν η απαραίτητη διατροφή και ο χρονισμός των γευμάτων βοήθησαν πολύ.

lila_1
27-03-16, 11:52
Ναι, δεν επηρεάζει το σωματικό βάρος, έχω θέμα σε ότι κιλά κ αν βρίσκομαι. Εξαλλου δεν ειμαι υπερβαρη ούτε έχω σπλαχνικό λίπος που θα επηρέαζε.
Θα στοιχηματίσω ότι όντως χρονισμός/είδος γευμάτων θα έκαναν τη διαφορά στον γνωστό σου. This is not my case. Με πιάνει σε οτιδήποτε κ αν φάω, κυρίως δύσπεπτες/σκληρές τροφές τύπου κρέας-λαχανικά.

Τρόπο προπόνησης δεν έχω αλλάξει, αλλά περιόδους τύπου 1 βδομάδας που έχω σταματάω κατα καιρούς προπονήσεις, δεν φαίνεται καμιά διαφορά.

lila_1
29-03-16, 22:49
Σήμερα πολλή ενέργεια σε βοηθητικές, όχι καλές επιδόσεις στο κάθισμα...
To hipthrust μου από τότε που άλλαξα την πατέντα τοποθέτησης :turtle: και έγιναν βολικά άρχισαν να δυναμώνουν κ άλλο.
Με βλέπω να κανω 200 σύντομα

SQ
5*4*110kg
6*100kg

leg press
reps*200kg
6*210kg
6/6/5*220kg
reps*200kg

Hip thrust
reps/10/7*190kg
reps*170kg

GHR
3 sets

Abduct. mchne
2sets*stack

calves
3 sets

Ανδρεας
05-04-16, 23:57
Τo hipthrust μου από τότε που άλλαξα την πατέντα τοποθέτησης :turtle: και έγιναν βολικά άρχισαν να δυναμώνουν κ άλλο.
Με βλέπω να κανω 200 σύντομα


Τι πατεντα κανεις τωρα για πες[emoji14]

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

lila_1
06-04-16, 00:41
βαζω τον πάγκο κάθετα στον τοίχο για να κρατάει αντίσταση και στηρίζομαι στην αντίθετη πλευρά του.
Ετσι δλδ:

http://fit.top.me/wp-content/uploads/2014/01/Shoulder-Elevated-Hip-Thrust.jpg


οπότε δε χτυπάει το κεφάλι μου στο σίδερο του ρακ όπως πριν και μπορώ να κάνω φουλ ρομ

lila_1
07-04-16, 22:32
squat
5*5*100kg

bulg.split squat
5*10-8*smith+40kg

Hip thrust
10/9/8*190kg
10*180kg

Calves

aepiskeptis
19-04-16, 00:59
Κοπελιά ε ψιιιτ εσύ η όμορφη με την ωραία πλάτη

Τι κάνεις 12 μέρες, πάλι στις νουγκατινες το εριξες
Όχι τίποτα άλλο δε στελνεις κι από εδώ κάνα κουτάκι

beefmeup
19-04-16, 01:00
Κοπελιά ε ψιιιτ εσύ η όμορφη με τις ωραιες πατουσες



καλυτερα ετσι:green:

lila_1
19-04-16, 19:33
Κοπελιά ε ψιιιτ εσύ η όμορφη με την ωραία πλάτη

Τι κάνεις 12 μέρες, πάλι στις νουγκατινες το εριξες
Όχι τίποτα άλλο δε στελνεις κι από εδώ κάνα κουτάκι

χεη λαβ

τις εχω κοψει αυτές , μη σου πω εχασα και 2-3 κιλάκια....
Οι προπονήσεις πάσχουν γιατι πάω 2-3 φορές τη βδομάδα το τελευταίο διάστημα..όλο κάτι τυχαίνει συν ότι έχω πολλές υποχρεώσεις lately...

το χω γυρίσει σε bbing γιατι κουράστηκα μωρεπαιδάκεμο, οπότε δε γράφω

lila_1
28-04-16, 20:41
Aς κάνω μια ενηνέρωση γιατί έχω τάση για λογοδιάρροια σήμερα.

Γενικά οι προπονήσεις πάνε οκ, αν και ειναι περισσότερες οι μέρες που δεν παλεύονται τα κιλά είτε γιατί πάω τις ώρες του βρικόλακα είτε γιατί το στομάχι μου είναι σκατά.

Εχω χάσει στανταρ 3 κιλά τον τελευταίο μήνα, δεν τρώω με καθόλου όρεξη, συνήθως τρώω και έχω ενόχληση όταν καταπίνω, γεμίζω θερμίδες με γλυκά-σαντιγές όταν υπάρχουν.
Η διατροφή μου έιναι πλεον επιοικώς σκατά, καθώς τρέφομαι με αυγά-βρώμη-γιαούρτι-γλυκά-σκόνες, μηδεν λαχανικά-φρούτα, καθόλου κρέας, δεν προσέχω καθόλου. Απορώ πως κρατιέμαι.
Ακόμα και πρωτείνη παίρνω δεν παίρνω 100 γραμμάρια τη μέρα.


χθεσινή προπ

deadlift
3*3*150kg
8*140kg

SLDL
8/7/7*120kg

db incline press
8/7/7*27,5

lat pull downs
3 sets

etc


αυτό το γιαβα και τα λοιπά φιτνεσσάδικα, πηγή σοφίας μιλάμε. Αν δεν έρθει ένας καραβλαχούτσας να σε "διορθώσει" και να σου δώσει τη γνώση του, δεν πάει καλά η προπόνηση.

Feth
28-04-16, 23:14
αυτό το γιαβα και τα λοιπά φιτνεσσάδικα, πηγή σοφίας μιλάμε. Αν δεν έρθει ένας καραβλαχούτσας να σε "διορθώσει" και να σου δώσει τη γνώση του, δεν πάει καλά η προπόνηση.

Πες κανα σκηνικο να γελασουμε ρει :green:

εντωμεταξυ ψιλοελιωσα με αυτο


πάνω απο 4 γραμμες ποστ δεν διαβάζω

:turtle::turtle:

beefmeup
29-04-16, 09:40
εντωμεταξυ ψιλοελιωσα με αυτο



:turtle::turtle:

κλεμενες ατακες ειναι ολες αυτες να ξερεις...να τα λεμε αυτα..:turtle:

lila_1
29-04-16, 11:00
τι λες ρε ψευτη

aepiskeptis
29-04-16, 14:47
Ή Λιλουκα πρέπει να είναι η πιο καλοβολη ελληνίδα για σχέση εβερ.

Πάνω από 4 γραμμές ποστ δε διαβάζω, οπότε και πάνω από 4 φράσεις λόγο δε βγάζω.

aepiskeptis
29-04-16, 14:48
Απ την άλλη όμως, μπορεί να είναι πανω απο 4 γραμμές ποστ δε διαβάζω, γιατί ξέχασα τι εγραφε το κείμενο, 4 γραμμές πιο πάνω.

aepiskeptis
29-04-16, 14:54
Επίσης, δε διαβάζει γιατί βαριέται, χαρακτηριστικό ή πολύ έξυπνων ανθρώπων έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν ή κατώτερης πνευματικής λειτουργία βλ προηγούμενο ποστ <4 γραμμών

lila_1
29-04-16, 20:00
Eλα καλά το πήγαινες τι το θελες το τελευταίο ρε λαβ.
παντως έχεις δικιο, δε μιλάω πολύ, δε γκρινιάζω καθόλου, είμαι φουλ οικονομική και πάντα διαθέσιμη :green::green:
κορίτσι για σπίτι. αρκεί να μαγειρεύει άλλος






Πες κανα σκηνικο να γελασουμε ρει :green:


ασε καλύτερα γιατι δε ξερεις ποιος μπορεί να περάσει απο δω :turtle:
εδώ μου έλεγε ο περεντής ότι άτομα απ το γιάβα του είπαν ότι τουςτραμπούκιζα γιατί έκαναν δικέφαλα στο ρακ.
ποιος εγώ, που ειμαι το πιο ευγενικό πλάσμα στο σύμπαν!

billy89
29-04-16, 21:37
Οποιοσδήποτε πιάνει το ρακ για δικεφαλα τρικεφαλα και λοιπές μαλακιες τον αξίζει τον τραμπουκισμο του [emoji14]

aepiskeptis
29-04-16, 22:04
Aχουτο βρε το Αλικακι μου
Τι να μαγειρεύει ο άνθρωπος θα μας τρελάνεις, αφού με 10 κιλά κοτόπουλο, 2 κιλά ρύζι, 5 καρτέλες αυγά και 10 μπουκάλια σαντιγί θα περνάς εύκολα το μήνα, άσε δε ξέρεις εσύ

aepiskeptis
29-04-16, 22:09
Μελαχρινο τουμπανακι, καλοβολο, έξυπνο και ευγενικό, πολύ όμορφο και χαριτωμένο, με 150 κιλά skaaaat και 200κιλα άρση

Ζητάει αντίστοιχων προσόντων κύριο για σοβαρή σχέση με σκοπό το γαμο, επιπλέον να ξέρει να μαγειρεύει ψητό κοτόπουλο-μπριζολες, να κάνει βραστά αυγά και να τα καθαρίζει χωρίς να χάνεται ασπράδι.

Αποστολή βιογραφικών στον θείο
Aepiskeptis να συμπεριληφθούν τα στατς και οι 1ρμ

lila_1
30-04-16, 02:47
μμμμ ναι μ αρέσει, το "χαριτωμένο" βγάλε να μη μας λενε και ψεύτες

Α εκτος απο τα στατς, βάλε και μήκος κρίνου!! Μη κακοπέσω, αμαρτία:turtle:

aepiskeptis
30-04-16, 22:05
Kανονισε να αρχίσουν οι θαυμαστές σου να μου στέλνουν φώτο, γυμνοι να πατιουνται με τον κρίνο τεντα

Θα με κερνας μπουγάτσα με κρέμα μέχρι το 2020

lila_1
03-05-16, 20:57
Aν μου κάνεις κονέ ζωής, σου στέλνω 1 ταψί νουγκατίνα της μαμάς κάθε 40 μέρες :turtle:


Γαμωτο πάνω που είχα αρχίσει να χάνω λίγο ξύγκι, εμφανίστηκαν 3 ταψιά τούρτα χθες.
Και φυσικά έχω καθαρίσει μισό απ αυτά μόνη μου από χθες το βράδυ. μεγάλο ταψί. με σαντιγύ απο πάνω.


Η προπ σημερις


squat
5*5*100kg (ήθελα να κάνω 6-7 σετ αλλά με άγχωσε ένας τύπος)

Λεγκ πρεςς
3*8-10*200κγ
10*190κγ
10*170

χιπ θραστ
4*10-8*190kg


curls

calves

lila_1
07-05-16, 21:18
Squat
10*2*105kg (90sec rest)

Bulg.split squat
4*8-7*Smith+40
1 set amrap

glute kickback
4*10* stack+6kg

glute ham raise
3 sets

single leg exte
3 sets *amrap

calves

lila_1
26-05-16, 00:58
as γραψω τη χθεσινη μου προπ. έχω πέσει σ.β περίπου 74-75 κιλά ο πάγκος έχει πέσει κατακόρυφα, οι άρσεις καλά κρατούν.... και τα καθίσματα κάτι ψιλα
τη προπόνα πλάτης λέω να τη μειώσω, θα κρατήσω μόνο κωπηλατικές και τις άρσεις.
Εμφαση σε ώμους στο εξής

deadlift
3/2/2/2*150kg

8/8*135kg touch n go


bench
8/8*60kg
5*2*70kg


cable rows
4sets

ohp
2/2/2/2*50kg

db shoulder press
7/6/6*23(?)

λατεραλς

db biceps

κοκ

http://s33.postimg.org/tvyf9l6qz/952x835_kok_600_400_933159895.jpg (http://postimg.org/image/tvyf9l6qz/)

aepiskeptis
26-05-16, 01:49
Κοκ

https://www.google.gr/search?q=cock&client=ms-android-tmobile-gr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjhvZ-gp_bMAhVLJcAKHbjVDYcQ_AUICQ#imgrc=E9eVDhJ5hEUR5M%3A

:D

lila_1
26-05-16, 02:28
αχ πως με πχιάνεις.... τρίτη σειρά ειδικά

aepiskeptis
28-05-16, 02:13
Λιλουκα αν τρως γλυκακια βραδιατικο έχεις ανήσυχο ύπνο και γίνεσαι γκρινιαρα και θα ζαρωσεις πρόωρα

Και άσε που σε είδα...πόσα ποτάκια ηπιαμε;
Μετά το 3ο σταματησες να τα μετράς;

lila_1
28-05-16, 02:45
Αποκλείεται να με είδες γιατι έχω να βγω για ποτό, δε θυμάμαι από πότε :P πανω απο 10ημερο.
Ποια τολμά να βγαίνει και να μου μοιάζει,α ?
και δε γκρινιάζω.


λοιπόν η μέση τσίναγε απ τα χθεσινα σκουαξ (βαρέθηκα να τα γράψω) και δεν πήγαν δυνατά τα SLDL.
Εντωμεταξύ ήταν όλα τα σορτσάκια μου στα άπλυτα και ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ να φορέσω ένα που (πλεον) κρέμεται ο μισός κώλος απέξω
(not really). Aκουσα 1-2 χαριτωμένα σχόλια , αλλά στα κωλομέρια μου κίολας, δηλάδής , χα.



σλδλ
10*110
6/6*120
8/8*110

bench (πανωλεθρία)
3/2/1*70
4/4*65

MONOZYΓΟ ανοιχτη λαβή, ντρέπομαι και να το γράψω, αλλλά είχα να κάνω απ το 2014

και κατι αλλες αηδιες => κοκ (το σωστό)

aepiskeptis
28-05-16, 04:09
Καμια δε σου μοιαζει αγάπη εσύ είσαι μια κι η μοναδική!


Μάλλον σε θαυμαζανε τι σωστά που κανείς την άσκηση και πόσο δυνατή είσαι

Φορμιτσες δεν έχουμε κοπελιά....

lila_1
28-05-16, 12:52
δε μπορω με τις φόρμες, ιδρώνω σαν άλογο (καλή ώρα)

Όπου_υπάρχει_θέληση_
28-05-16, 13:13
Aκουσα 1-2 χαριτωμένα σχόλια

Και για πες....πεθαίνω ν'ακούσω :green:

beefmeup
28-05-16, 16:13
Και άσε που σε είδα...πόσα ποτάκια ηπιαμε;
Μετά το 3ο σταματησες να τα μετράς;

μπεκροκανατα..:turtle:

lila_1
11-06-16, 01:49
γαμωτο 5 κιλά έχασα όλα από τα πόδια φύγαν, γαμώ γαμώ.
Είμαι ένα τσίκεν λεγκς.

Τί να κάνω πια? 5 φορές τη βδομάδα πόδια?


DL
3*140kg
7*130kg

και τα λοιπά

Numerouno
11-06-16, 02:14
γαμωτο 5 κιλά έχασα όλα από τα πόδια φύγαν, γαμώ γαμώ.
Είμαι ένα τσίκεν λεγκς.

Τί να κάνω πια? 5 φορές τη βδομάδα πόδια?


DL
3*140kg
7*130kg

και τα λοιπά
Photo or didn't happen [emoji41]

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fataoulas
11-06-16, 10:19
Photo or didn't happen


...και οπως ελεγαν και οι αρχαιοι ημων σοφοι προγονοι 77 σελιδες πριν....



106597


:green::green::green::green::green:

lila_1
09-07-16, 03:09
Ας κάνω μια ενημέρωση γιατί πρέπει να γκρινιάξω επιγόντως!!!


Τύπισα στο γυμναστήριο 20 ετών η οποία φοβάται μη της σπάσουν τα αυγά (τα νύχια κ τα μαλλιά) και μαλακίζεται όλη την ώρα, κάνει για τη πλάκα της 110 κιλά κάθισμα για επαναλήψεις χωρίς ζώνη και 300 κιλά στη πρέσσα (είπε).
Οκ προφανώς όχι κάτω απ το παράλληλο και στη πρέσσα μισή κίνηση. Κ επίσης δεν παίρνει τίποτα, εκτός αν είναι πολύ ηλίθια και της τα πλασάρουν για πολυβιταμίνες


Δεν το δέχομαι να φτύνω αίμα τόσα χρόνια και να έρχεται ένα νούμπι και να με ξεφτιλίζει έτσι!!! :turtle:
Να μη τα πολυλογώ μάζεψα το ηθικό μου απ το τρίτο υπόγειο και την έκανα, σνιφ.

σνιφ κλαψ

billy89
09-07-16, 03:43
Πρώτον vid or it never happened, δεύτερον ποσά κιλά σβ, τρίτον και μόνο που φορτώνει 110 κιλά δε μπορεί να είναι μαλλια - νύχια πρεπει να έχει μια κάποια αφοσίωση στην προπόνηση.

Muscleboss
09-07-16, 03:48
lila welcome to the wonderful world of realization that genetics beat the f out of any hard work... :P

lila_1
09-07-16, 03:57
Αυτο για τα genetics το πιστευω ακράδαντα, αλλά ρε φιλε αυτό πάει πάρα πολύ.
Η τύπισα είναι άσχετη από προπόνηση δεν παίζει να ασχολείται πάνω από 1-2 χρόνια.
Είναι μια κοπέλα (αντικειμενικά γκομενάρα) η οποία κοιτάζεται όλη την ώρα στο καθρέφτη, κυριολεκτικά μετά από κάθε σετ, ισιώνει το μαλλί της πριν τη προπόνηση και το έχει κάτω (μαλλί μέχρι τον κώλο μιλάμε) βαμένη μέχρι εκεί που δεν πάει σε σημείο στοκαρίσματος, και ξώβυζα μπλουζάκια τα οποία τα φτιάχνει μετά από κάθε σετ μην και πεταχτεί τίποτα απ έξω.
Δεν υπερβάλω στην περιγραφή. -
Επίσης είναι πανύψηλη, γύρω στο 1.80 (και κάτι ίσως) και έχει καλές αναλογίες. Υποθέτω γύρω στα 70-75 κιλά πρέπει να ναι.

Την είχα δει να κάνει κωπηλατιική με μπάρα 60 κιλά χωρίς καν να προσπαθεί, αλλά λέω οκ.
110 κάθισμα ρε???
Αυτή φοβάται μην ιδρώσει και της χαλάσει το μαλλί!!

Που να κρυφτώ η άμοιρη???! Δε μπορώωωωωω σνιφ

beefmeup
09-07-16, 10:21
Αυτο για τα genetics το πιστευω ακράδαντα, αλλά ρε φιλε αυτό πάει πάρα πολύ.


αυτο πως ειχα την εντυπωση οτι δεν το πιστευες?

οσο για τα αλλα,δεν πειραζει καλη καρδια:P

Fataoulas
09-07-16, 11:12
.....κάνει
.
.
.
.
.
.
(είπε)



Κι ο σπαλιαρας ειπε κατι για 4000 γκομενες.... το θεμα ειναι, τα κανει?

Παντως οπως την περιγραφεις, μας βαζεις ιδεες..... στελνω 2 εισητηρια ΤΩΡΑ :green:

Feth
09-07-16, 12:52
ελα μωρε λιλα μην σε αποθαρρυνησει η κοπέλα, συνεχιζε να φορτώνεις σε cheesecakes και εν τέλει θα την ξεπεράσεις :turtle: , αλλά αν δεν έχει φορμα οπως λές τι να λεει μωρε? ισα ισα να κανει squat ουτε καν στο παραλληλο ?



Περιμενουμε Progress pics ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ippokratis
09-07-16, 15:05
Λίλα, αυτά τα πολύ ωραία συμβαίνουν στο γυμναστήριο που σταμάτησα να έρχομαι; :rolf:

lila_1
09-07-16, 15:20
Fataoula θα σε σκοτώσω ρε!!

Feth, και το παράλληλο να μη φτάνει για γυναίκα που ασχολείται (όπως ασχολείται) 1-2 χρόνια 110 κιλά να τα βάζει στη πλάτη και να τα μετακινεί για επαναλήψεις είναι πολλά ρε.
Αλλά 300 πρέσσα? Αμα βάλεις 300 κιλά σ αυτή τη πρέσσα το πιο πιθανό είναι να σου σπάσουν τα γόνατα. Ειναι πολύ δύσκολη. Ακόμα κ εγώ δε μπορώ να βάλω πάνω απο 160 κιλά για 8 ρεπς.
Προφανώς η τεχνική θα είναι τραγική, αλλά δε με παρηγορεί ιδιαίτερα αυτό.

Ιπποκράτη,ναι σ αυτό!

ippokratis
09-07-16, 15:51
Ιπποκράτη,ναι σ αυτό!

Ωραία, στέλνε όποτε πάτε για προπόνηση να έρχομαι να την κάνουμε να ζηλέψει!
Καλά για τα 300 της πρέσας δεν το σχολιάζω, κάπου θα τα χάνει στο μέτρημα τα κιλά.

lila_1
09-07-16, 15:56
Mετά τις 12 τα μεσάνυχτα κάθε μέρα, άμα δεν βαριέσαι έλα :turtle:

ippokratis
09-07-16, 16:01
χαχαχαχα σοβαρά τώρα;;;
μεταμεσονύχτιες προπονήσεις και μάλιστα καθημερινές;;;;
στα χρόνια μου ένα υπερτούμπανο όπως το περιγράφεις, 20 χρόνων μόνο σε γυμναστήριο δεν θα ήταν μετά τις 12..
o tempora o mores!
(θα έρθω με την πρώτη αυπνία:green:

lila_1
09-07-16, 16:06
στάνταρ την έχεις δει αυτή που λέω, κάνει μπαμ.
Ε καλά μπορεί τότε να έχει χρόνο η κοπέλα ρε

ippokratis
09-07-16, 16:09
Ναι σωστά, την ημέρα θα έχει εργαστήρια!!!
Μπα όχι, θα το θυμόμουν :unsure:

liveris
09-07-16, 17:57
lila αν σε περναει κ στη πατουσα παρατα τα ολα :turtle:

lila_1
10-07-16, 10:31
παίζει πάρα πολύ, να με περνάει όχι, αλλά να την έχουμε ίδια:turtle:

Fataoulas
11-07-16, 18:48
γαμωτο 5 κιλά έχασα όλα από τα πόδια φύγαν, γαμώ γαμώ.



Αστα αλικη, σε ενα 2μηνο εχασα 10 κιλα.... εξαφανιστηκαν χερια, στηθος, πλατη, κατι καρουμπαλα για τρικεφαλα που τα'βλεπα και με'φτιαχναν πανε κι'αυτα :(:(:(:(
Το περιεργο ειναι οτι εχω πεσει πολυ λιγο στα κιλα των ασκησεων :unsure:

Στα συν, παρολο που εχασα μυικη μαζα (αρκετη ομολογω) επεσε και η κοιλια που τοσα χρονια ειχε γινει μονιμος κατοικος της μεσης μου, και τα σχολια που ακουω ειναι ακρως ενθαρυντικα :green: Αρκει λενε να μη πεσω κι'αλλο σε κιλα
Ανεβαζω φωτο asap για παρτη σου μονο ;)

lila_1
14-07-16, 04:18
Λοιπόν αποφάσισα να κάνω 2 full body 1 upper 1 lower τη βδομάδα, γιατί κάτι πρέπει να γίνει μ αυτά τα ρημάδια τα πόδια.
Ειναι ο μόνος τρόπος να αυξήσω όγκο προπόνησης στα ποδια χωρίς να χρειάζομαι φορείο. Αν εχω υπολογισει σωστά μου βγαίνουν περίπου 8 λειτουργικά επιπλέον με καλύτερo tonnage.
Συχνότητα 3χ παίζει να αρχίσει να μου ζορίζει άσχημα τις αρθρώσεις, αλλά θα το δώ στη πορεία.

Ενα φουλ τη δευτέρα, ένα σήμερα.
το σημερινό:

Squat
5*2*105kg

Bench press (paused)
4*3*65
reps*60

Leg press
4* 8-9 * 160

cable row
4*6-10*δε θυμάμαι κιλά

SMITH HIP THRUST
5*160-180kg * reps

Dips
3 sets

biceps--> ψωλαρμένισμα (σορρυ κιόλας)

Leg press calves
4*reps* stack


Παρατηρήσεις
1. Ημουν με 2 ώρες ύπνου και εκανα προπόνηση 12 το βράδυ
2. Μεγάλη μαλακία που δεν έκανα χιπ θραστ στο σμιθ του γιαβα. Ειναι ΤΕΛΕΙΟ γι αυτη τη δουλεια, πήρε φωτιά ο κωλαράκης μου.
3. Επισκέπτη δεν έχω ωραία κοιλια.
4. Μία φωτό sta 74-74,5. Ειμαι μία ανάσα πριν αυτές τις μέρες του μήνα (too much info) και παίζει να χω 0,5-1 κιλό κατακράτηση. Τα πόδια λαγκάρουν.





http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107716&stc=1

Feth
14-07-16, 12:41
ελα ρε καταπληκτική.. τι ελεγες εχεις χάσει απο τα ποδια ? πραγματικα δεν βλέπω διαφορά ως προς τα κιλά με τις φωτογραφίες της 54ης σελίδας, το μονο που διακρίνω ισως έχεις χάσει λιγο λιπάκι απο την κοιλια? ισως ειναι και ο φωτισμος..
Θες να ανεβεις και αλλο η απλά συντηρηση τώρα?
btw, do u even tan ? :green::turtle:

Fataoulas
14-07-16, 12:57
Μπραβο ρε συ Αλικη, μια χαρα εισαι (παντα ησουν, οσο θυμαμαι το log σου)


Επισης, ειναι η πρωτη φορα που βαζεις full body φωτο, πραγμα που σημαινει οτι νοιωθεις καλα με το σωμα σου, και πολυ καλα κανεις θα συμπληρωσω. :thumbup:

lila_1
14-07-16, 13:14
btw, do u even tan ? :green::turtle:
ούτε καν ρε , καρκίνος :P

Εννώ ότι τότε που είχα πιάσει 78 κιλά είχα κάνει μμμμμππππουτια, τ'ωρα εξαφανίστηκαν.

Σε λίγο πάω διακοπές οπότε λογικά θα χάσω σίγουρα 2 κιλάκια και θα ρθω στα "πιο" ιδανικά μου.
Τα πόδια θέλω να μεγαλώσω, αυτά βέβαια δε θέλουν.
Είναι πίσω σε σχέση με το μέγεθός μου πάνω


Μπραβο ρε συ Αλικη, μια χαρα εισαι (παντα ησουν, οσο θυμαμαι το log σου)


Επισης, ειναι η πρωτη φορα που βαζεις full body φωτο, πραγμα που σημαινει οτι νοιωθεις καλα με το σωμα σου, και πολυ καλα κανεις θα συμπληρωσω. :thumbup:

ΧΑ !! δεν εισαι ενημερωμένος γλυκέ μου, έχω τουλάχιστον άλλες 4 τέτοιες πιο πίσω :green:

Fataoulas
14-07-16, 13:31
ΧΑ !!

Εννοουσα φωτο απο πανω μεχρι κατω, full body, full face ;)
Λες να μου ειχαν ξεφυγει οι προηγουμεμες φωτο? Σκορπιος ματακια μου, σκορπιος.


(φωτο πανω σε βαλιτσα, σε αεροδρομιο, Τσεχια, κτλ κτλ, σκορπιος σου λεωωωωωωωωωωω :green: )

lila_1
14-07-16, 13:43
αμαν τι stalking ειν αυτό? :green:
σελ 54 έχω 2 όμοιες, προφανώς σου ξέφυγαν:turtle:

Fataoulas
14-07-16, 14:05
.... προφανώς σου ξέφυγαν:turtle:



:(
Θελω να βρω κατι να πω να δικαιολογηθω, αλλα δε κατεβαινει τιποτα.
Παει, ξοφλησα.... κλαψ

Ας μεινει αυτη η αποτυχια μου μεταξυ μας.... εχω και μια φημη να διατηρησω :rolf:



Και για να μη βγαινουμε και εκτος θεματος, στελνω εισητηρ.... ε σορρυ, ξεχαστηκα:green::green:
Αυτη του 2010 σε σχεση με τις τωρινες φωτο, δειχνει ποση προοδο εχεις κανει. Τετρακεφαλα να ξεχωριζουν (βγαζουν ματι δηλαδη) κι συνολο που δειχνει οτι you lift :thumbup:

Πολλες φορες ενω χανουμε κιλα/ογκο και νομιζουμε οτι εχουμε πεσει, συρρικνωθηκαμε, στους τριτους να φαινομαστε πολυ καλυτερα απο πριν. (δεν εχεις ιδεα τι κοπλιμεντα εχω ακουσει το τελευταιο καιρο, που εμενα μου φαιμεται οτι εχω μεινει μισος και οτι φαινομαι αγυμναστος)

Nikolas_mk2
14-07-16, 14:22
Οντως αισθητα βελτιωμένη, καλή συνεχεια! :thumbup:

Χαράλαμπος
14-07-16, 14:49
Τα πόδια θέλω να μεγαλώσω, αυτά βέβαια δε θέλουν.
Είναι πίσω σε σχέση με το μέγεθός μου πάνω



Δεν μου φαίνεται πως ισχύει αυτό που λες. Τουλάχιστον από την φωτογραφία διακρίνω πολύ καλή αναλογία!!!

Eddie
14-07-16, 15:40
Φοβερη, Αλικη! Φαινεσαι βελτιωμενη παντου και γενικα στην κατασταση αυτη που ειναι απιστευτη για τετοιο ΣΒ, το σωμα σου δειχνει beefy fit και ετη φωτος μπροστα απο το skinny fit που ειχες πριν 5 χρονια. Ευγε..καλες προπονες και μακρια απο τραυματισμους.









:(

Πολλες φορες ενω χανουμε κιλα/ογκο και νομιζουμε οτι εχουμε πεσει, συρρικνωθηκαμε, στους τριτους να φαινομαστε πολυ καλυτερα απο πριν. (δεν εχεις ιδεα τι κοπλιμεντα εχω ακουσει το τελευταιο καιρο, που εμενα μου φαιμεται οτι εχω μεινει μισος και οτι φαινομαι αγυμναστος)


Ισχυει αυτο για δυο λογους. 1ον γιατι στην πλειοψηφια αρεσουν τα γηινα fit σωματα και οχι τα μοσχαρακια και 2ον γιατι καποιοι ζηλευουν και δε σου λενε ποτε την αληθεια :green:


Σημασια εχει πως νιωθεις εσυ καλα, αν σου αρεσει να σαι πιο ντουκι, μεινε εκει.. Αν σου αρεσει (που δε σου αρεσει) να σαι αδυνατος και fit,καντο.. Συμφωνα παντα μ αυτο που προδιαθετει και το σωματοτυπο σου :clap:

psonara
14-07-16, 21:46
για μενα αλικη εισαι πολυ δυνατη και σε εμφανιση και στα βαρη χαχαχα!:turtle:
μπραβο καλη συνεχεια.επισης μ'αρεσει και το προσωπο σου που το θεωρω βασικο σε μια γυναικα!μπραβο!:thumbup:

jimmatas
14-07-16, 22:30
Μπραβο Λιλα! Φοβερη προοδος!
Βαλε ολες τις φωτο σε 1 μαζι, ο,τι πρεπει για γυναικειο motivation μπας και το καταλαβουν και σηκωσουν κανα βαρος αντι για αεροβια και ζουμπες.

aepiskeptis
15-07-16, 02:11
Εμένα μου άρεσει το μυαλό σου κι η κοιλιά σου

Κονγρατς!


Υ.Γ. πλατουλα; Που είναι η πλατουλα;

morgoth
15-07-16, 12:00
Σαυτο το gym προχθες ο αλλος μου κανε ψιλοπαρατηρηση γιατι βαζω στρωματακια για να κανω pendley rows & deadlifts.. γαμω τη πουτ@να μου.. Οτι ειναι φιτνεσαδικο το γυμναστηριο και οχι αρσης βαρων.

Σου χουν πει τιποτα λιλα?

billy89
15-07-16, 12:47
Πες του χαιρετισματα και χάρη σας κάνω που βάζω στρωματακια.

lila_1
15-07-16, 13:15
Οντως αισθητα βελτιωμένη, καλή συνεχεια! :thumbup:


Δεν μου φαίνεται πως ισχύει αυτό που λες. Τουλάχιστον από την φωτογραφία διακρίνω πολύ καλή αναλογία!!!

Ευχαριστώ! Ειμαι συγκριτικά πιο ανοιχτή επάνω, πλάτη θώρακα, λεκάνη, και δεν έχω τόσο γυναικεία συμμετρία. Θα ήθελα πιο γεμάτα πόδια.


Φοβερη, Αλικη! Φαινεσαι βελτιωμενη παντου και γενικα στην κατασταση αυτη που ειναι απιστευτη για τετοιο ΣΒ, το σωμα σου δειχνει beefy fit και ετη φωτος μπροστα απο το skinny fit που ειχες πριν 5 χρονια. Ευγε..καλες προπονες και μακρια απο τραυματισμους.

6 για την ακρίβεια! :green: θενξ έντι, θα σου ευχόμουν το ίδιο αλλά είναι αργά :rolf:


για μενα αλικη εισαι πολυ δυνατη και σε εμφανιση και στα βαρη χαχαχα!:turtle:
μπραβο καλη συνεχεια.επισης μ'αρεσει και το προσωπο σου που το θεωρω βασικο σε μια γυναικα!μπραβο!:thumbup:

ωω να σαι καλά ψωνάρα ! :green:


Εμένα μου άρεσει το μυαλό σου κι η κοιλιά σου

Κονγρατς!


Υ.Γ. πλατουλα; Που είναι η πλατουλα;

Δεν κατάλαβα δηλαδή, τα υπόλοιπα δε σ αρέσουν ? μήπως σου πέφτω και ΛΙΓΗ??
πλατούλα έχει σελίδα 55 ή κάτι τέτοιο, δεν αλλάζει ιδιαίτερα αυτή.

Επίσης γιατί κανείς δεν σχολιάζει το καινούριο μου πρόγραμμα, ε? Πρέπει να έχυσα τουλάχιστον 10 εις τη μείον 8η νανογραμμάρια φαιάς ουσίας να το βγάλω.



Σου χουν πει τιποτα λιλα?
Οχι παραδόξως ποτέ δε μου κάναν παρατήρηση.... ποιος σου την έκανε?

aepiskeptis
15-07-16, 14:35
2 full body 1 upper 1 lower

Τι θες να σου πούνε...

Πόσες ασκήσεις στο full, lower, upper?

Θα κάνεις κάθε φορά τις ίδιες ή θα βάλεις πχ 4 ασκήσεις και θα κάνεις ο,τι θες περισσότερο?

1 εβδ 2 full body 1 upper 1 lower
1 εβδ 2 full body 1 push 1 pull

lila_1
15-07-16, 14:54
Στο full: 3 upper 3 lower compound και 2-3 απομονωτικές.

Το upper και to lower θα μείνουν ως έχουν.

aepiskeptis
15-07-16, 19:51
έγραψα μία απάντηση, αλλά δε θα την ποσταρω. Την έκανα cut paste στις σημειώσεις.

Πηγαινε κάνε τις 2 full αυτή την εβδομάδα, ποσταρε τες, λειτουργικά σετς και το συζητάμε


Δυνατή προπόνηση θα βγει

Κάνε την πρώτη σήμερα

Πάμε! Μη το σκέφτεσαι! Πάμε!

lila_1
15-07-16, 20:21
βρε πουλάκι μου πήγαινε δες το ποστ με τη φωτό, έχω ήδη κάνει 2 φουλ.

aepiskeptis
16-07-16, 03:26
βρε πουλάκι μου πήγαινε δες το ποστ με τη φωτό, έχω ήδη κάνει 2 φουλ.

Ωχ...ναι ? Αμαααν κοιταγα αλλού, soooory :D

Κάνε άλλες 2, όμως

lila_1
17-07-16, 17:36
τι εννοείς, να κάνω 4 φουλ τη βδομάδα? αν ναι το έχω σκεφτεί ήδη και δεν βολεύει

lila_1
19-07-16, 01:50
To pr μου στα deadlifts πριν 3 μηνες. Λεω να το αφήσω εδώ μιας και το βρήκα σήμερα με σωστή ανάλυση :green:



https://www.youtube.com/watch?v=1LSA5AeDMJE&amp;feature=youtu.be

Feth
19-07-16, 14:31
Χαρα μωρε στο τέλος :green:

Πολύ καλή πάντως, βαζεις πολλους τσιμπλιαρηδες κάτω στο γυμναστηριο που παω :P

lila_1
24-07-16, 23:47
τελευταια προπο ποδιώνε πριν τις διακοπές
bw= 73-74

squat
3*90/95/100
3*95/100 2*105
3*100 2*105 3*110

10/8*90

legpress
6/6/6*170k
reps*150kg

db bulg. split squat
2*reps*25kg

cable kickbacks
3*reps*30kg

GHR
3*8-10

calves 5 sets

liveris
25-07-16, 00:38
καλες διακοπες τουμπανακι..;)

lila_1
14-08-16, 16:00
επέστρεψα μετά από 17 μέρες διακοπών... 3 ψευτο-προπονήσεις σ αυτό το διάστημα, πολλά πιτόγυρα, 2 πρόστυχα μπουκάλια σαντιγύ, 1 βάζο μερέντα και πολλά ακόμα .

Τελικά δεν έγινα μπουλούκα, παίζει να βελτιώθηκα και λίγο. 73 κιλά νομίζω.
Επεσα ελάχιστα σε δύναμη στις προπονήσεις.

Ψυχαναγκαστικοί μου φίλοι σας τις αφιερώνω.




https://s3.postimg.io/8tpjdmqk3/DSC_0361a.jpg

https://s3.postimg.io/7m2i628eb/DSC_0357.jpg

beefmeup
14-08-16, 16:07
καιρος να σχεδιασεις κ να καταστρωσεις προπονησεις, διατροφες κ αεροβιες για το καμ μπακ:turtle:

lila_1
14-08-16, 16:23
αχαχαχα πράγματι.... έτσι είναι άμα έχεις στόχους, αγαπημένο μου ημερολόγιο, θέλει θυσίες!




:turtle::turtle::turtle::green:

Όπου_υπάρχει_θέληση_
14-08-16, 17:04
Πολυ καλή lila :clap: :bowdown: Όντως βελτιωμένη :thumbup:

liveris
15-08-16, 00:13
μια χαρα εισαι αλλα ηθελε λιγο μαυρισμα παραπανω..:P

lila_1
15-08-16, 04:45
μαύρισα κάπως αλλά δεν φαίνεται με το φλας.
Δεν κάθομαι στον ήλιο ποτέ, μαυρίσματα στα 20 = ρυτίδες στα 35 και καρκίνος στα 60. οπότε νο :green:

Feth
15-08-16, 19:55
ελα ρε.. μια χαρα εισαι.. δεν χαλαστηκες καθολου γι'αυτα που εφαγες, ενα μαζικο carb up για να μπεις δυνατα το θεωρω :)
ακου εκει 17 μερες διακοπές, στειλε καμια λίρα κατα δω λιλα.. :P

lila_1
15-08-16, 21:56
Μάνα μου οι 11 μέρες ήταν με δωρεάν διαμονή, τι μας πέρασες, τίποτα καπιτάλες συριζαίους ναουμ :turtle:

Εχω χάσει στα πόδια, τα καθίσματα πέσαν πολύ. Ανω κορμό δεν έπεσα καθόλου από την άλλη. φακεν τζενέτικς

Levrone
15-08-16, 23:19
Δεν κάθομαι στον ήλιο ποτέ, μαυρίσματα στα 20 = ρυτίδες στα 35 και καρκίνος στα 60. οπότε νο :green:

Σωστό σωστό σωστό!

pankol
24-08-16, 23:34
ξεκινησα με 2 full, 1 upper, 1 lower και εχω καταλήξει να κάνω 80% πόδια σε κάθε προπόνηση... κάθισμα 2 ή 3 per week

εσύ ψωνάρα μην ακούς!

ότι κάνει κανείς καλό είναι :P

Αν από το 80% πόδια το μισό είναι άρσεις καλά είσαι!!!

Fataoulas
25-08-16, 14:48
... 2 πρόστυχα μπουκάλια σαντιγύ....



μονο εγω εχω τη περιεργια να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες? :unsure:


:green: :rolf: :P

lila_1
25-08-16, 16:24
μονο εγω εχω τη περιεργια να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες? :unsure:


:green: :rolf: :P





https://media2.popsugar-assets.com/files/2010/04/16/5/192/1922398/6d4677a3df3f61c7_423snooki.jpg

Fataoulas
25-08-16, 18:13
Ταπεινα υποκλεινομαι :)



http://gifcrap.com/g2data/albums/TV/Wayne_s%20World%20-%20We_re%20not%20worthy.gif

lila_1
07-09-16, 02:17
Ας κανω μια ενημέρωση γιατί είμαι σίγουρη ότι έχετε βγάλει εξανθήματα από τη περιέργεια του τι κάνω αυτό το γκαιρό :turtle:

Το χω γυρίσει σε 4 full body/ week. Κανω 2 καθαρά full body, τη μέρα των ποδιώνε άρσεις, τη μέρα του upper front/back squat.

Για την ακρίβεια:
Day 1
Squat
Bench
Accessory work (κυρίως πόδια)

Day 2
Deadlift ή RDL/SLDL
OHP
accessory work (κυρίως πόδια)

Day 3
Squat
Bench
upper

Day 4
Deadlift ή RDL
legs


Γενικά μόνο πόδια. Πόδια μόνο. Μπας κ έρθει λίγη ισορροπία





Σήμερα

Deads
3*140
12+ *120

Bench
8/7/6/5 * 60 paused (είχα OHP κανονικά αλλά μαλακίστηκα γιατι προχθές είχα κάνει 4* 8 στα ίδια κιλά)

leg press
6*reps* stack

DB bulg. split sq.
3*7*27.5

seated row

laterals

Leg curls

Calves

liveris
07-09-16, 11:41
Γενικά μόνο πόδια. Πόδια μόνο. Μπας κ έρθει λίγη ισορροπία

αγαπη μονο!

lila_1
08-09-16, 23:42
πολύ βαριά μου φάνηκαν τα 100 σήμερα wtf. Έκανα και πληγές στα τραπς, δεν έχει ξαναγίνει. πφφ




squat
6*2*100 (90 sec rest)

OHP
2/2/2*50kg
8*40kg

leg press
5*reps*stack

dips
4*8

single leg exte
3*reps


hip thrust
4*reps* smith+170 kg

lat p,downs
3*6*80kg

calves 5 sets

pankol
09-09-16, 00:18
Ίσως δεν ειχες την πλάτη πολύ σφιχτή.
Το παθαίνω και γω αρκετά συχνά. Πλέον παίρνω τις μπάρες που δεν έχουν λαβή στο κέντρο για αυτό το λόγο.

OHP πολύ δύναμη!!! :weights:

lila_1
09-09-16, 00:30
εξπλέην

δεν είχα κάτι διαφορετικό σε τεχνική. Εχω ξανακάνει πληγές από μηχανήματα που ακουμπάνε σε τραπς, αλλά από κάθισμα ποτε, ακόμα και με πιο άγρια μπάρα..
νομίζω ότι το σώμα μου δίνει σημάδια να μην ξανακάνω σκΩτ, έτσι κ αλλιώς για κλάματα είμαι

ευθυμης
09-09-16, 08:29
θα ηθελα να σε ρωτησω εσενα και φυσικα και στα αλλα παιδια που παιζουν με πολλα κιλα πως την παλευεται με την πεινα? εγω οταν κανω σκωτ με αυτα τα κιλα για τρεις μερες μετα δεν με προλαβαινουν στο φαι τρωω ανεξελεκτα.με αποτελεσμα να αναιβαινει και το σωματικο βαρος!και καταλαβαινω οτι εκεινες τισ μερες ο οργανισμος ζηταει κυριως ζαχαρη! εσεις το παθενεται? και πως το αντιμετωπιζεται?

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-09-16, 11:16
επέστρεψα μετά από 17 μέρες διακοπών... 3 ψευτο-προπονήσεις σ αυτό το διάστημα, πολλά πιτόγυρα, 2 πρόστυχα μπουκάλια σαντιγύ, 1 βάζο μερέντα και πολλά ακόμα .

Τελικά δεν έγινα μπουλούκα, παίζει να βελτιώθηκα και λίγο. 73 κιλά νομίζω.
Επεσα ελάχιστα σε δύναμη στις προπονήσεις.

Ψυχαναγκαστικοί μου φίλοι σας τις αφιερώνω.




https://s3.postimg.io/8tpjdmqk3/DSC_0361a.jpg

https://s3.postimg.io/7m2i628eb/DSC_0357.jpg


Μπορει να επεσες λιγο σε δυναμη κ λογικο ειναι ,αλλα τελικα παρα τα πιτογυρα κ την μερεντα φαινεσαι πολυ καλη! Αυτο μετραει ιδιως για το Καλοκαιρι;)
Αυτο το εχω παρατηρησει κ εγω στο παρελθον αλλα κ τωρα ,στις διακοπες μπορει να τρωω λιγοτερο προσεκτικα ,χανω καποια μυικη μαζα αλλα φαινομαι πιο fit.

lila_1
09-09-16, 12:10
dat der quick response :P θενξ χριστο


θα ηθελα να .....πως το αντιμετωπιζεται?

με φαί !

ευθυμης
09-09-16, 12:11
κ χρηστο 1961 μηπως μπορειται να μας βοηθησεται εσεις σαν πιο εμπειρος? ευχαριστω εκ των προτερων!

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-09-16, 12:18
Εμένα είναι όλη η πάνω πλάτη σαν τα traps σου γτ κάνω low bar....

Ρε μαν ευθύμη...γτ να μην ανέβει το σωματικό βάρος δλδ? :P

ευθυμης
09-09-16, 12:22
Εμένα είναι όλη η πάνω πλάτη σαν τα traps σου γτ κάνω low bar....

Ρε μαν ευθύμη...γτ να μην ανέβει το σωματικό βάρος δλδ? :P

γιατι με τα καλα κιλα ερχεται και λιπακι με το τοσο φαγακι!!!

lila_1
09-09-16, 12:24
ε και τι θα παθεις δλδ, δεν θα σου χωράει η pencil φουστα?


αμα δε μπαζώσεις δε χτίζεις :turtle:

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-09-16, 12:26
αμα δε μπαζώσεις δε χτίζεις

true...Επίσης:

"άντρας με κοιλίτσα σαν καραμελίτσα...."

lila_1
09-09-16, 12:38
νταξει οχι να κανει και μπακα.... αλλα σαν αρχαριος δυσκολα βαζεις λιπος οταν κανεις δυνατες προπο, εκτος αν φας το χριστό και τη μπαναγία

pankol
10-09-16, 10:17
εξπλέην

δεν είχα κάτι διαφορετικό σε τεχνική. Εχω ξανακάνει πληγές από μηχανήματα που ακουμπάνε σε τραπς, αλλά από κάθισμα ποτε, ακόμα και με πιο άγρια μπάρα..
νομίζω ότι το σώμα μου δίνει σημάδια να μην ξανακάνω σκΩτ, έτσι κ αλλιώς για κλάματα είμαι

εννοούσα ότι ίσως να μην είχε κάτσει καλά η μπάρα και να ρόλλαρε στην πλάτη.

Κάνε φροντ σκουοτ για λίγο καιρό.
θα μεταφερθούν οι πληγές στους ώμους :P, οι τραπεζοειδείς θα'ναι στην πένα όμως!!!

lila_1
10-09-16, 20:37
ναι, λεω να τα ξαναρχίσω τα φροντ

Bench (paused)
5*4*65kg

Deads
6*2*130

LEg press
5 sets 170-150kg 8-12reps

bulg. split sq
3*8*28kg dbs

seated row
4*5*75

leg curls

hip thrust
4*5*210kg

calves @smith
5*12+ * 140kg

lila_1
13-09-16, 01:52
τραβήχτηκε άσχημα ο καρπός στα f.squat οπότε τα παράτησα

Front squat
2*2*80kg
Back
5*4*100

OHP
3*2*50kg
8*40kg

leg press,
DB incline press(27,5kg),
rows,,
ghr,
calves

lila_1
17-09-16, 11:37
Sq
3*3*100
3*2*105

leg press
5*7-9* 160

single leg press
4*8*100

hip thrust
5*reps*200

calves
5*reps*140

aepiskeptis
17-09-16, 13:47
Εδώ η Erin έχει 195....η μικρούλα...και π άρ λέει ....χαχα
Φάε τη σκόνη μας κυρα Εριν
109118

lila_1
17-09-16, 14:19
αυτό δεν ειναι καν χιπ θραστ, ειναι glute bridge.....:1laugh:

μας λειπεις επισκεπτη, γίρνα πίσο ή έστο τιλεφόνα!

aepiskeptis
17-09-16, 17:14
Εμένα ίδια μου φαίνονται χαχαχα

Συγχωρα με Λιλουκα μου δε ξέρω από αυτές τις ασκήσεις.

Δεν έφυγα καρδιά μου, τιμωρηθηκα με μπαν παν.

lila_1
17-09-16, 20:55
Δεν έφυγα καρδιά μου, τιμωρηθηκα με μπαν παν.



https://www.youtube.com/watch?v=e24k-5G_6fc&amp;index=142&amp;list=PLbnusB-ofiRuLUb2i6YnqDR0m-yjof1rS

lila_1
19-09-16, 02:30
πιο ελαφριά σημερα τα κιλα

DL
3*2*145

OHP
5*2*50kg
7*40

leg press
5*5-10*180-165

incline db press
3*8*28kg

db bulg split sq.
3*reps*28kg

lat pull downs
4*6*80kg

single leg curls
calves

lila_1
21-09-16, 02:29
Λοιπόν, αν και είναι σχετικά νωρίς, έχω την εντύπωση ότι το frequency 4/week (κοινώς 4 full body τη βδομάδα) με πάει καλά. Στα μεγάλα μείον ότι κάνω πολλή ώρα.
Τα κιλά έχουν αρχίσει να ελαφραίνουν παντού και αναρρώνω πολύ καλύτερα με το μοιρασμένο volume, χωρίς ανυπόφορα ντομς και feeling με-πάτησε-οδοστρωτήρας.
Στα πόδια έχει αυξηθεί ο όγκος προπόνησης αθροιστικά, αλλά δεν τα βλέπω να διαμαρτύρονται. AU CONTRAIRE (!) βλέπω καλύτερη απόδοση συνολικά.

Ολα αυτά υπό την H0 ότι δεν χόντρυνα από τα μπουκάλια σαντιγύ που κατεβάζω.

Σημερα μηδέν όρεξη για προπ αλλά τα sq βγηκαν καλύτερα απ ότι περίμενα.
Στον μπάγκο θα πήγαινα καλύτερα αν δεν είχα τον ασφαλίτικο προβολέα πάνω απ τα μούτρα μου.


Sq
8/8/7(?)/7 *90kg

Bench
5*60 paused
5*65 paused
2/3*70 paused

leg press
6/6/8/7*175

κλπ κλπ κλπ

ktm620
21-09-16, 07:46
Tres tres bien...Felicitations!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

morgoth
21-09-16, 11:06
λιλια καλημερα,
μπορεις να γραψεις το προγραμμα που κανεις? πως το χεις δομησει μες στη βδομαδα ?

aepiskeptis
21-09-16, 13:00
Έλα αγάπη δοκίμασε κι αυτή εναλλάξ με τη bg split squat
http://yooying.com/p/761033952113534846

Και high step up

COBRA_STYLE
21-09-16, 13:18
Τι φαση η σαντιγυ?

Fataoulas
21-09-16, 13:40
Τι φαση η σαντιγυ?



Ρε επικοινωνουμε σου λεωωωωωωωωωωωωωω :rolf:
Εχουμε ιδιες αποριες :green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24263-Lila-s-Training-Log&p=869614&viewfull=1#post869614

lila_1
21-09-16, 15:51
λιλια καλημερα,
μπορεις να γραψεις το προγραμμα που κανεις? πως το χεις δομησει μες στη βδομαδα ?


Day 1 (heavy squat, bench volume)
Squat
bench
4 σετ για πλατη
3-4 ώμοι
10-15 για πόδια
γαμπες


Day 2 (heavy DL + OHP)
Deadlift ή RDL/SLDL
OHP
3-4 σετ για πλατη
3-4 για στηθος
10-15 για πόδια
γαμπες

Day 3= Day1 (squat volume) <- εδώ αντί για bench μπορεί να έχω OHP

Day 4 (heavy bench)
Bench
Deadlift ή RDL
15 για πόδια
4 σετ ώμοι
3-4 πλάτη
γάμπες



Aυτά σε γενικές γραμμές, κάποιες μέρες που τελειώνω πιο σύντομα βάζω μέσα και 4-5 σετ χέρια ή/και 3-4 κοιλιακων

lila_1
21-09-16, 17:27
και επίσης: Κάποιες φορές που δε μου βγαίνει το μέρα παρα μέρα και πρέπει να πάω 2 συνεχόμενες, κάνω upper lower για το 2ημερο. Επίσης το κάνω τις εβδομάδες που θέλω να πάω αυστηρά 4 φορές για προπόνηση

lila_1
21-09-16, 17:51
Έλα αγάπη δοκίμασε κι αυτή εναλλάξ με τη bg split squat
http://yooying.com/p/761033952113534846

Και high step up

χμμμμ δεν θα ναι κακή η πρώτη εκτελέσιμη στο σμιθ


Τι φαση η σαντιγυ?

το αβατάρ σου μου φέρνει στο μυαλό το εξής:



https://bpmredux.files.wordpress.com/2012/10/pie-in-face.jpg

COBRA_STYLE
21-09-16, 18:15
Ρε ασε το αβαταρ,λογικο δεν αντεξες την απορριψη..πες μας τωρα που στοχευεις με την σαντιγυ.