PDA

Επιστροφή στο Forum : L-Citrulline Malate (Warriorlab)



Aristosdem
06-12-12, 12:13
58469
58470

Σκεφτομαι να το χτυπησω, θα το ενταξω στο προπροπονιτικο μου, το χρησιμοποιει κανεις:rolf::rolf::rolf:?

s0k0s
06-12-12, 13:49
Εγω πριν την προπονηση το βαζω, ξινουλι ωραιο.. (απλα το συνδιαζω με αλλα)

Nosblos
06-12-12, 15:02
το βαζω και εγω πριν...μια χαρα προιον!!!
;)

moumia
27-12-12, 22:04
Παιδιά αξίζει αυτό το προιόν που είναι της Warriorlab ???

Η μήπως είναι μούφα ??:shock:

moumia
01-01-13, 14:40
Δεν είδα απάντηση αλλά το πήρα και το δοκίμασα !:P

Μούφαααααααα πέταξα τσάμπα τα λεφτά μου μιλάμε δε κάνει τίποτα λες και πίνω αλεύρι τέτοιο πράγμα δεν μου
έχει ξανασυμβεί ποτέ ξανά !:shock:

Nosblos
01-01-13, 19:14
τι περιμενεις να κανει φιλε μου ακριβως?

Polyneikos
01-01-13, 19:37
Δεν είδα απάντηση αλλά το πήρα και το δοκίμασα !:P

Μούφαααααααα πέταξα τσάμπα τα λεφτά μου μιλάμε δε κάνει τίποτα λες και πίνω αλεύρι τέτοιο πράγμα δεν μου
έχει ξανασυμβεί ποτέ ξανά !:shock:

Aν εννοείς την υφη ότι φαινεται ως αλευρι, ειναι λογικο, αφου είναι σαν αχνη, όπως και η ξινίλα
Απο μόνο του man,δεν δουλευει σε σημειο που να καταλαβεις κατι,θα πρεπει να το στακάρεις και με αλλα καλούδια...

vasilisot
01-01-13, 23:09
σαν ποια δηλαδη???

Polyneikos
01-01-13, 23:31
Δες αυτό το τόπικ να πάρεις μια γεύση τι μπορείς να φτιάξεις Ηome Made PreWorkout Drink (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8972-Home-made-Pre-WorkOut-Drink.....&highlight=Home+made+Pre-WorkOut+Drink)

moumia
02-01-13, 13:46
Nαι ωραίο δε λέω αυτό.

Αλλά λέει ότι κάνει κάποια πραγματάκια μόνη της και αυτή δεν έκανε τίποτα νομίζω φταίει η μάρκα
πρέπει να πολύ μούφα όμως !

cuntface
02-01-13, 13:52
Nαι ωραίο δε λέω αυτό.

Αλλά λέει ότι κάνει κάποια πραγματάκια μόνη της και αυτή δεν έκανε τίποτα νομίζω φταίει η μάρκα
πρέπει να πολύ μούφα όμως !

μονο του τι να σου κανει? καλυτερα να φτιαξεις σπιτικο pre work δικο σου οπως σου δειξανε παραπανω

Polyneikos
02-01-13, 14:31
Nαι ωραίο δε λέω αυτό.

Αλλά λέει ότι κάνει κάποια πραγματάκια μόνη της και αυτή δεν έκανε τίποτα νομίζω φταίει η μάρκα
πρέπει να πολύ μούφα όμως !

Δοκίμασε από αλλη εταιρία , να δεις ως stand alone συμπλήρωμα τι θα σου αποδόσει.Ειναι ο μονος ασφαλής τρόπος συμπερασματων. Από εκει και πέρα,εσύ ξερεις :thumbup:

moumia
02-01-13, 15:22
έχεις δίκιο σε αυτό και αυτό θα κάνω;)

Mikekan
02-01-13, 15:25
Μια χαρα ειναι η warrior lab, εγω ήμουν αρνητικός πολυ - αλλα ότι έχω δοκιμάσει ειναι μα χαρα!

beefmeup
27-01-15, 23:43
το εχω ξεκινησει αυτη την περιοδο συνδιαστικα μαζι με αλλα πραγματακια.
περνω καπου 5γρ την φορα κανα μισαωρο πριν την προπονηση,μαζι με 2 σκουπ glycergrow,5γρ γλουταμινη (της ιδια εταιριας) κ ενα αλλο μιγμα με stims για ενεργεια.
η σκονη διαλυεται τελεια στο νερο ,κ ειναι ξινο οπως ολα τα σκετα προιοντα κιτρουλινης..βαζω μεσα κ 2 σκουπακια better stevia της now,για να σπασει λιγο η ξινιλα γιατι συμπτωματικα κ τα stims που περνω ειναι με γευση λεμονι...

πολυ καλα αποτελεσματα μεσα στην προπονηση..βασικα μονο στα upper τον δουλευω αυτον τον συνδιασμο κ ειναι πολυ δυνατος..ειχα ξαναχρησιμοποιησει κιτρουλινη αρκετες φορες στο παρελθον της primaforce,κ αυτη εδω ειναι η πρωτη που περνω απο αλλη μαρκα..οποτε ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το προιον..
πολυ πιο γεματη εμφανιση μεσα στην προπονηση ,σε συνδιασμο με το πιο "στεγνο" look που σου δινει το gms ειναι μπομπα..
οποιος θελει κατι σε "σπιτικο" prewo αυτο εδω δινει μια καλη επιλογη σαν συστατικο:thumbup:

ArgoSixna
28-01-15, 00:01
beef να σου πω , εχεις καποια κρυμενη καμερα και αντιγραφεις το prewo μου? :turtle::turtle:

beefmeup
28-01-15, 00:04
ααα,δεν ξερω τπτ...η στεβια της now ειναι το μυστικο μου συστατικο..:turtle:

ArgoSixna
28-01-15, 00:30
Εχουμε κοινο μυστικο τοτε! 3 εχω , σκετη better stevia now , vanillia και pomegranate blueberry

H σκετη εχει πιο δυνατο μπουκαλακι ομως ... με το σταγονομετρο που το πατας :thumbup:
90363

raiden
28-01-15, 20:08
Καμια φορα κ εγω βαζω 5γρ σιτρουλινη+ 3γρ αργνινης + 4-6γρ bcaa +3 beta alnine και μου καθεται μια χαρα .Πολλες φορες εναλλασω και την σιτρουλινη με 1-1,5γρ αγματινης .

HasheSss
29-01-15, 21:25
Αν την συνδυάσω με αργινίνη , αλανίνη και bcaa πώς ακριβώς θα συμβάλει μέσα στην προπόνηση η σιτρουλίνη? Δώστε μου αν θέλετε μια ιδέα γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ σαν προιόν..

LEGPRESS
30-01-15, 02:01
σα να φτιαχνεις δικο σου νιτρικο με τις ποσοτητες που θες...βαλε και μια καφεινη αν θες για να χεις κι ενα διεγερτικο για λιγη τσιτα...η σιτρουλινη σου δινει φλεβικοτητα,ενεργεια και περισσοτερη αντοχη στην προπονηση σου...αν θες δοκιμασετη νομιζω οτι ¨δινει¨"...

NASSER
15-03-15, 00:33
Περιγραφή του συμπληρώματος για να έχουμε πιο πλήρη εικόνα:

Η μαλατική σιτρουλίνη είναι ένας συνδυασμός του αμινοξέων σιτρουλίνη μαζί με μαλατικό άλας. Αυτός ο μοναδικός συνδυασμός προσφέρει στον αθλητή μία εξαιρετική ευκαιρία για να αυξήσει την ενέργεια και δύναμή του καθώς και να επιταχύνει την αποθεραπεία.

Η σιτρουλίνη βοηθάει δραστικά στην αποβολή όλων των τοξινών από το σώμα, όπως η αμμωνία, ενώ μειώνει τον μυϊκό κάματο κάτι που σημαίνει απίστευτη αντοχή και ενέργεια.

Η μαλατική σιτρουλίνη στην καθαρή μορφή της που περιέχεται στην Citrulline Malate της WarriorLab, σύμφωνα με τους ερευνητές πιθανότατα είναι πολύ πιο αποτελεσματική από την αργινίνη όσον αφορά στη σύνθεση του νιτρικού οξειδίου, στην αύξηση της αυξητικής ορμόνης, της ινσουλίνης και στην παραγωγή κρεατίνης. Επίσης έχει αποδειχθεί η δράση της όσον αφορά στην μείωση του μυϊκού καταβολισμού, στην αύξηση του ΑΤΡ κατά 30% (!!) και την ραγδαία αύξηση των επιπέδων φωσφοκρεατίνης.

Όλα αυτά αποδεικνύουν ότι η Citrulline Malate της WarriorLab είναι ένα απαραίτητο συμπλήρωμα διατροφής για όσους γυμνάζονται εντατικά και θέλουν να αλλάξουν το σώμα τους γρήγορα και μόνιμα.


Υ.Σ. Προσωπικά την έχω συνδυάσει με ενζυματικά διασπασμένα αμινοξέα και Beta Alanine. Το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό στη προπόνηση. Δεν γνωρίζω σε συνδιασμό με ΑΑΚG τι διαφορά θα έκανε, αν και θεωρώ πως σκοπεύουν στον ίδιο στόχο.

antwniss
05-08-15, 15:22
καλησπερα...θελω να ρωτισω αν αυτο το προιον βοηθαει στην καλητερη ροη του αιματος και αν ανεβαζει καθολου την λιμπιντο!! :P:P

Spyrosktm
08-10-15, 10:25
Εγώ το βάζω μαζί με το Intra της ίδιας μάρκας μέσα στην προπόνηση. Το Intra έχει 1γρ. Κιτρουλίνη, οπότε συμπληρώνω άλλα 2-3γρ από αυτό. :thumbup:

Nive
08-10-15, 17:01
καλησπερα...θελω να ρωτισω αν αυτο το προιον βοηθαει στην καλητερη ροη του αιματος και αν ανεβαζει καθολου την λιμπιντο!! :P:P

Μιλας για την αργινινη. Η κιτρουλινη δεν ξερω αν σε βοηθα σε αυτον τον τομεα.

Lypis
28-12-15, 11:15
Σε περιόδους που δεν παίρνω έτοιμο προεξασκητικό, αλλά φτιάχνω το δικό μου, σύμφωνα με τις οδηγίες που διάβασα στο φόρουμ, αυτό εδώ δεν μου λείπει ποτέ. Οικονομικό και αποτελεσματικό.

ΑΘΛΗΤΗΣ
28-02-17, 15:45
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ.

Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/eidika-proioda/l-citrulline-malate-200g-warriorlab/)