PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα πάντα για cheat meals/cheatday/ refeed/ carb up πάνω στις δίαιτες.



STIVAS
16-12-12, 18:05
Χρησιμοποιείται cheat meals στις δίαιτες σας?
Πόσα cheat meals κάνετε την εβδομάδα ή τον μήνα?
Κάνετε cheat day ή cheat meals?
Πως κάνετε το refeed?
Κάνετε carb up?

TheWorst
16-12-12, 18:23
καθε μερα ! :rocking:

Mikekan
16-12-12, 19:13
Οχι κανένα! Εχω να φάω γλυκό, cheat πάνω απο 4 μήνες και δεν μου λείπουν κιόλας!

Χριστοφορος123
16-12-12, 19:18
Οταν το χρειαζομαι ψυχολογικα...δηλαδη σπανια

Giannistzn
16-12-12, 19:19
Προσωπικη αποψη, οταν ειμαι υπο/ισο θερμικα το cheat δουλευει τρομερα. Μου ανεβαζει διαθεση, φαινομαι πιο γεματος και πιο χαλαρος, και τρωω και οτι γουσταρω :green: . Αλλα αυστηρα ανα 10ημερο ή 15νθημερο και τις υπολοιπες μερες καθαρες τροφες με ελαχιστα σακχαρα.

Σε υπερθερμιδικη δεν νομιζω οτι εχει τοσο νοημα να στερεισαι πραματα. Δεν λεω να κανεις bulking και να τρως οτι να'ναι και να ανεβαζεις +30 κιλα γιατι "εισαι στον ογκο". Εκτος αν εισαι πολυ αυστηρος και τρως μονο ρυζι-πατατα-κρεας-αυγα κλπ.

Θεωρω οτι τα μεγιστα οφελη τα εχεις οταν προσεχεις και θερμιδες και τροφες, και το ριχνεις 1στο τοσο εξω. Χωρις τυψεις, χωρις ενοχες, χωρις υπερβολες και χωρις ακροτητες στις διαιτες (για οσους δεν ειναι σε επαγγελματικο επιπεδο παντα)

pavlito10
16-12-12, 19:29
ειτε ειμαι σε υπερθερμιδικη ειτε σε υποθερμιδικη,κανω ενα cheat την τεταρτη και ενα την κυριακη
ειναι αυτο που μου δινει την διαθεση και την υπομονη στην διαιτα μου!
βεβαια τις μερες που κανω τα τσιτ,κοβω θερμιδουλες απο τα αλλα γευματα μου,ωστε να μην ξεφευγω πολυ σε θερμιδες!
ακομα και το καλοκαιρι που εφτασα 9,5-10% σε λιπος συνεχισα κανονικοτατα τα 2 τσιτ την βδομαδα
το καλυτερο ειναι την κυριακη το βραδυ που κανω το 2ο μεσα στην βδομαδα,σχεδιαζω τι θα φαω την επομενη κυριακη(γτ τεταρτη παντα σουβλακια!)
Ωραια δημοσκοπηση παντως!:green:

TheWorst
16-12-12, 19:39
βαλτε και καθημερινα cheat meals να ψηφησω κι εγω :P

Omegalos
16-12-12, 20:22
Όταν έκανα σοβαρή δίαιτα, καθε δευτέρα πήγαινα Μασούτη και επαιρνα κρουασαν MnM και αλλες βρωμιες και τις σαβουριαζα :P:P:P

TToni Shark
16-12-12, 20:33
To Xειμώνα 2-3 φορές την εβδομάδα :)

Mikekan
16-12-12, 20:35
Εγω έτσι και αλλιώς όλη μου τη ζωή δεν ήμουν των γλυκών, τηγανητων, λίποι κτλ οπότε μου φαίνεται πολυ εύκολο!

chourdakis
16-12-12, 20:35
Σε 2 συνεχωμενες μερες οφφ,συνηθως την πρωτη θα παω -1000 υποθερμικα μαζι και με αεροβιο και την δευτερη απλα πολυ αεροβιο και refeed.αυτα ανεξαρτητος περιοδου γραμμωσης /ογκου, αν και σε θερμιδες συντηρισης ειμαι πανω κατω.Ολα αυτα οταν εχω αναγκη να τσακησω υδατανθρακα..

leftis
16-12-12, 20:40
κάθε μέρα τρώω "βλακείες" αλλά φροντίζω να χωράει στα μακρος μου οπότε δεν ξέρω αν θεωρείται τσιτ.

GyM=life
31-12-18, 06:31
2 χρονια διατροφης ουτε ενα πιτογυρο :/ αρχηζω να ανησυχω για μενα :0