PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Micronized (Xcore)



Fylpa17
20-12-12, 16:08
59115
NUTRITION INFO:

Serving Size: 5g (1 spoon)
Servings per pack: 100

Ingredients Quantity per serving
Monohydrated creatine
5000mg*
*Recommended daily dose not established

Directions for Use:
Add one spoon of powder (5g) to 50ml, at least, of water of skimmed milk to your favorite drink, and mix in a glass or shaker.

Presentation:
Pack contains 500g

Creatine Monohydrate occurs naturally in the red muscle tissue. Creatine is essential for giving energy to the muscle mass and increasing athletic performance. Creatine increases energy levels, muscle strength and resistance, decreases fatigue, and prevents wear of the muscle fibers, maximizing exponential gains in strength.

Micronized Creatine from Xcore provides 100% Pure Monohydrated Creatine, derived from animal sources. MicronizedCreatinefrom Xcore has no taste, so it can be taken with any other supplement, without altering the flavor for example of its protein.

High quality creatine, Monohydrated Creatine increases the performance of your muscles, improves performance during high-intensity physical activities such as weight training, running, or other forms of aerobic or anaerobic exercise. Xcore uses only the purest, best quality creatine on the market, bringing you the best supplement for the production of muscle energy.

Micronized Creatine has D2U certification, which guarantees the best quality at the best price. It is produced in the laboratory and sent directly to the consumer. This means that Micronized Creatinereaches you directly, without intermediaries, ensuring the best price.

γενικα τι γνωμη εχετε για την εταιρια?
εχετε κανει χρηση της συγκεκριμενης κρεατινης?
γενικα αποψη.... :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Metalhead|T|
20-12-12, 17:53
την συγκεκριμένη εταιρία την έχω δεί να παίζει στον πορτογάλο...ήθελα να πάρω το ZMAN (ανοιξα και θέμα πρόσφατα ) αλλα ακομα δεν έχω αποφασίσει..για να πώ την αλήθεια δεν εχω πολυ ψαξει reviews για την συγκεκριμένη !! ο πορτογάλος απο ότι ειδα την έχει σε ''προσφορά'' ?? ίσως και να την δοκίμαζα...

Fylpa17
20-12-12, 18:03
εγω την πηρα απο τον pro**s αλλα περιμενο να μου τελειωσει μια αλλη.
λογικα ελπιζω να εχει αυτα που λεει και να ειναι οντως καθαρι. :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
value for money παντως οτι και να λεμε.

Metalhead|T|
20-12-12, 18:50
ναι για τον ίδιο λεμε..!! :thumbup: (αν έκανε κανείς τώρα προσφατα παραγγελία θα την τσίμπαγα και εγω )

αντε οταν την αρχίσεις ,πέρνα και απο εδώ να κάνεις ενα review..φουλ value for money παντως

Fylpa17
21-12-12, 13:30
το D2U certification ξερει κανεις τι ελενχος ειναι ?

Metalhead|T|
07-01-13, 03:08
την παρηγγειλα και εγω...εχεις κάτι νεότερο να μας πείς?:welcome:

Fylpa17
07-01-13, 23:44
κανονικη κλασικη κρεατινη
μεσα εχει κανονικα το σκουπακι
λεει οτι ειναι 5gr εμενα μ φενεται λιγο μεγαλυτερο
δεν ζυγισα για να ειμαι σιγουρος
παρατηρησα κατι λιγο περιεργο
παντα την πινω σε ποτηρη με 250-300 ml νερο (τα μεγαλα ποτηρια ικεα)
παλια επερνα της on και ποτε δεν μ εμενε μεγαλυ ποσοτητα στον πατο οταν
την επινα σε αυτην τα 2-3gr μενουν στον πατο γεμιζω το ποτηρη ξανα πινω και μενει
λιγοτερη .....

ArgoSixna
08-01-13, 00:29
αρα δεν εχει καλη διαλυτοτητα. και αυτο μπορει να σου προκαλεσει παρενεργειες

Metalhead|T|
08-01-13, 02:19
+1 το οτι εχει σκουπακι μέσα...

τώρα οσον αφορά τη διαλυτοτητα ..εγώ θα τη χρησιμοποιήσω με σέικερ..ελπίζω τα πράματα να ειναι καλυτερα :)

ger1975
08-01-13, 12:16
Συνήθως όλες οι κρεατίνες δεν διαλύονται καλά σε νερό , αν μάλιστα την αφήσεις αφού την κτυπήσεις για λίγο θα δεις ότι πάντα κάθεται στο πάτο του ποτηριού μετά από λίγο .

Γιατί να έχει παρενέργειες αν δεν διαλύεται καλά?? Εδώ πολλοί την κρεατίνη την παίρνουν με το κουταλάκι κατευθείαν στο στόμα και μετά πίνουν νερό.....

No Fear
08-01-13, 12:36
Παλικαρια,μπορω να ρωτησω κατι?
Ριχνοντας μια γρηγορη ματια σε μονουδρικη και μονουδρικη μικροιονισμενη,ειδα μια διαφορα στην τιμη της ταξης του 30+%.
Η αποτελεσματικοτητα της,αξιζει αυτη την οικονομικη διαφορα πιστευετε?

nikosg7
08-01-13, 18:08
Σε ολες τις κρεατινες φαρμακευτικoυ βαθμου που μοιαζουν σαν ζαχαρ η στhν υφη συνηθως μενουν στον πατο καποιο ποσοστο τους οι κλασικες μονουδρικες διαλυονται κανονικοτατα ( οι παλιες που ειναι σαν αχνη :) )

No Fear
08-01-13, 18:30
Ενταξει,αυτο ειναι γνωστο!Το θεμα ειναι αν υπαρχει οντως διαφορα που να δικαιολογει το παραπανω αυτο κοστος!

Metalhead|T|
09-01-13, 16:21
ευτυχης κάτοχος και εγω...απο αυριο ξεκινάει η χρήση (10γρ τη μέρα σπασμένα σε 5 και 5 ) ...σαν υφη ειναι αρκετα καλή αλλα όχι άχνη..+1 για το σκοοπ μεσα,αν και μαλλον παιζει να ειναι κ λιγο πανω απο 5γρ....:welcome:

Metalhead|T|
10-01-13, 21:26
Σημερα ξεκίνησα με 5γρ πρωί 5γρ μεταπροπονητικα...το πρωί σε χλιαρό νερο (~400ml) μετα την προπό 300μλ βρύσης..
Διαλυτοτητα 7/10 σε σέηκερ και χλιαρό νερο....

Με προβλημάτισε η δοσολογία(αντιγράφω απο το κουτι) :add one scoop of powder(5gr) to 50ml(1.5ft oz)of water or non fat milk....

στο επίσημο site αναγράφει add one scoop of powder(5gr) to 50ml ,at least, water or ......


τελικά ρε παιδιά..εγώ να την παίρνω με 300-500 ml νερο ?? ετσι νομίζω ειναι καλύτερα ..!

beefmeup
10-01-13, 21:28
οτι σε βολευει μαν,το ιδιο ειναι..
ποσοτητα ιση με ενα ποτηρι νερο ειναι συνηθως οκ..:thumbup:

Metalhead|T|
10-01-13, 21:30
ρε εισαι γρήγορος εσυ :green::green: thhx ..!!

Metalhead|T|
12-01-13, 21:23
τελικά κατέληξα να την παίρνω κατευθείαν το scoop στο στόμα και στα καπάκια ενα ποτήρι νερο..μου φάινεται πολυ πιο ευκολο ετσι :unsure:!!! μεχρι στιγμης αν και λιγο νωρίς..ειδα οτι επαιξα πειρσσότερα κιλα στην προπό με μεγαλύτερη ευκολία(ειδικα σε squat και πιέσεις παγκου)...το πρωί πίνω το σκουπ αφου εχω φάει κατι για πρωινό + 1 κουταλιά nescafe διαλυμένο σε νερό...ισως αυτο το ''προχειρο'' stack δίνει την ενεργεια>!

Fylpa17
28-01-13, 01:12
τελικά τον καλύτερο τροπο βρήκα . Μοιάζει που μοιάζει με τσίπουρο (σε χρώμα χαχαχα) την πινω σε ποτήρι για τσίπουρο το ρίχνω κατευθείαν μετα νερό μονορουφι ξανά γέμισμα μονορουφι και δεν μένει γραμμάριο και φυσικά μετα πινω και έξτρα νεράκι :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Metalhead|T|
28-01-13, 03:33
σφηνακι κρεατίνης!!:green: πάντως για την τιμή της και οσο καιρο τη χρησιμοποιώ ειδα καποια Α αυξηση σε κιλά και καλα σχετικά πρηξίματα...σίγουρα θα την ξαναπροτιμήσω για σχεση τιμης-ποιοτητας

ΥΓ οπως εχω πεί και πιο πάνω..το σκουπ στο στόμα και μετα 2 ποτηρια νερο..(ελπίζω αυτος ο τρόπος λήψης να μην επηρεαζει τα αποτελέσματα!)

ΥΓ2 παίρνω και 5γρ τις μερες εκτος προπόνησης

Arlond
26-02-13, 14:35
ποια ειναι η καλυτερη δοσολογια 5 η 10 γραμαρια?? και πως την παιρνουμε πρωι και μετα την προπονηση η πριν?

Metalhead|T|
26-02-13, 14:46
η συνηθης δοσολογία ειναι 5γρ μετα την προπόνηση...εγώ προσωπικα μεχρι και σημερα απο την ώρα που την ξεκίνησα..επαιρνα 10γραμμαρια τη μερα ,5πριν και 5μετα.με πολυ νερο μεσα στη μερα..και κατα τη διαρκεια της προπονησης.τις μερες εκτός(συνηθως σαββατο και κυριακη 5γρ μετα το φαι )

Arlond
28-02-13, 10:46
καλησπερα να ρωτισω και κατι αλλο!! μπορω να βαζω την δοση της κρεατινης μεσα στην πρωτεινη που παιρνω μετα την προπονηση??

nikosg7
01-03-13, 19:22
καλησπερα να ρωτισω και κατι αλλο!! μπορω να βαζω την δοση της κρεατινης μεσα στην πρωτεινη που παιρνω μετα την προπονηση??
Φυσικα και μπορεις κ εγω μετα την βαζω με πρωτεινη..

mdsars
21-10-13, 14:18
Ο πορτογαλος ειχε προσφορα την εν λογω κρεατινη μαζι με Glytamin powder ... 2 ερωτησεις ... και η Γλουταμινη θελει οπως η κρεατινη το αρχικο φορτωμα των 5 ημερων (4χ5 γρ) ? Αν ναι γινεται να τις βαζουμε και τις 2 στο ιδιο ποτηρι πχ με νερο για ευκολια (οπως γινεται με την πρωτεινη) η θελει ξεχωριστα ?

Mikekan
21-10-13, 14:20
Όχι η γλουταμίνη δεν θέλει φόρτωμα. Ναι μπορείς να τα βάζεις και μαζί δεν υπάρχει πρόβλημα.

mdsars
21-10-13, 14:41
Ωραια ευχαριστω ,,, ποια ωρα ειναι προτιμοτερο να την καταναλωνουμε ?

Christos100
04-11-13, 20:50
Ωραια ευχαριστω ,,, ποια ωρα ειναι προτιμοτερο να την καταναλωνουμε ?
μετα την προπονηση