PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα ογκου



thegravijia
10-09-08, 23:20
προγραμμα ογκου..
βδομαδα 1
μερα1 στηθος-τρικεφαλα-εμπρος δελτοειδεις
μερα2 πλατη- δικεφαλα- πισω δελτοειδεις-πλαγιους
μερα3 ποδια
μερα4 παυση
μερα5 στηθος-τρικεφαλα
μερα6 πλατη- δικεφαλα
μερα7 παυση


βδομαδα 2
μερα1 παυση
μερα2 στηθος- εμπρος δελτοειδεις
μερα3 πλατη- πισω δελτοειδεις-πλαγιους
μερα4 παυση
μερα5 χερια
μερα6 ποδια
μερα7 παυση



πως σας φαινεται????????????????

RUHL
10-09-08, 23:32
aas?
http://www.imageshack.gr/files/4uptpyi20tci0qitl7mz.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=4uptpyi20tci0qitl7mz.jpg)









http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1856
8) :thumbup:

thegravijia
10-09-08, 23:39
δεν σου αρεσει ????
καθαρος ειμαι...

RUHL
11-09-08, 00:36
Για καθαρους ειναι υπερβολικο να βαρας 2 φορες την εβδομαδα καποιο σωματικο τμημα εστω και αν την επομενη κανεις 1 φορα δοκημασετο οπως υπολογηζω αν δεν τρως καταληλα η και να τρως αυτα που πρεπει μεσα σε 3-4 εβδομαδες θα σου χτυπησει την πορτα η υπερκωποση και θα πρεπει να μηνεις εκτος γυμναστηριου

thegravijia
11-09-08, 00:47
ετσι μου λενε η περισοτεροι αλλα εμενα αυτο το προγραμμα με εχει πιασει... κ επισης οι μυς προλαβαινουν να κλεισουν αν υποθεσουμε πως θελουν 48 ωρες...
εγω δεν μπορω να καταλαβω μερικους που κανουν για γραμωση και πανε στο γυμναστηριο 6 φορες την βδομαδα αφου δεν τρως αρκετα ουτε λιπαρα ουτε υδατανθρακα για πιο λογο να κανεις 6 φορες ενω οταν κανεις για ογκο τρως μιΑ χαρα , εχεις ενεργια και αναρωνεις και καλυτερα.... ενοειτε ομως οτι τα σετ που κανω ειναι λιγοτερα την βδομαδα που κανω 2 φορες τις μυικες ομαδες μεχρι 9 αντε 11 το πολυ... εκτος απο ποδια που ειναι 16 και πλατη γυρω στα 14..

RUHL
11-09-08, 01:05
τι 48 ? :lol: :lol: πιο παλια που ειχα χαλια διατροφη 7 μερες με 8 πηγαινε το πιασημο ισα ισα προλαβαινα να μπω στην επομενη προπονηση χωρις να πονανε οι μυεις

Τωρα που ειναι καλυτερα και με μερικα συμπληρωματα μειωσα τις μερες στις 3-5 για να φυγει το μυικο πιασημο Ε δεν σημαινει οτι αναρωσαν 100% αν δεν εχεις μυικο πιασημο .

6 μερες στην γραμμωση :affraid: :affraid: να κτατησουμε και κανενα μυι κριμα ειναι μην παει τσαμπα ο κοπως

οπως λεει και ο χανιωτης


/\
||

η χαρα του καταβολισμου :P
+1 :green:


Δοκημασε το αλλα μετα απο λιγο καιρο θα σου πω εγω στα ελεγα :idea:

Steve KinG STyLe
11-09-08, 10:40
+1 στον RUHL :bowdown:

RUHL
11-09-08, 11:15
+1 στον RUHL :bowdown:

Ευχαρηστω :lol: :bowdown: μετραει η γνωμη σου και ας εισαι 12 χρονων :bowdown: :rabbit: :geek:

peris
11-09-08, 13:12
εγο σου ειπα τη γνωμη μου στο τοπικ διατροφης και τα αλλα παιδια το ιδιο σου λενε ισος για αυτο να μη παιρνεις ογκο στηθος-δικεφαλοι-εμπρος δελτοειδης ελεος :?

gym mind
11-09-08, 13:15
Προτεινω ενα σημειο την ημερα..Γυρω στα 20 set μεχρι τελικης πτωσης και θα δεις...

peris
11-09-08, 14:44
Προτεινω ενα σημειο την ημερα..Γυρω στα 20 set μεχρι τελικης πτωσης και θα δεις... μηπως ειναι λιγο υπερβολικο?

Muscleboss
11-09-08, 14:58
ίσως ειναι υπερβολικό ειδικά για τις μικρές μυικές ομάδες... πάντως αν τρέφεσαι σωστά και υποστηρίζεις το σώμα σου με συμπληρώματα και σωστό ύπνο, δεν είναι υπεβολικό. 20+ πλέον σετ μπορεί να υιοθετηθούν σε διάφορα πρωτόκολλα προπόνησης.

στην πρόπονηση δεν υπάρχουν μονόδρομοι... εφόσων έχεις ένταση και σκίζεις τους μύς μπορεί να πετύχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα είτε με 12 είτε με 22+ σετ αναλόγως τον τρόπο που τα εκτελείς. και αν θελετε τη γνώμη μου όλοι οι τρόποι προπόνσηηες έχουν να προσφέρουν στο bodybuilding, κάνωντας κύκλο μεταξύ τους επιτυχνάνεται ο αιφνιδιασμός των μυων και η εντολή για συνεχόμενη ανάποτυξη καθώς το σωμα δε μαθαίνει σε ένα τρόπο προπόνησης και δε συμβιβάζεται.

"there is no such thing as over-training, there is only under-recovery"
(δεν υπάρχει υπερπροπόνηση...μόνο υπο-ανάρρωση)

έλεγε ένας guru του αθλήματος... 8)

ΜΒ

gym mind
11-09-08, 15:35
Προτεινω ενα σημειο την ημερα..Γυρω στα 20 set μεχρι τελικης πτωσης και θα δεις... μηπως ειναι λιγο υπερβολικο?

Eμενα η προπονηση μου αυτη ειναι κ πλεον την εχω συνηθησει...Να φανταστεις Δευτερα επαιξα 21 set στηθος με φουλ kg ωστε να βγαινουν 8 επαναληψεις μεσα σε 40 λεπτα ακριβως!Δεν μπορεις να φανταστεις την αισθηση που εχεις μετα απο μια τετοια προπονηση...Ωπως λεει κ o Boss θελει ομως να μην δουλευεις,να τρως κ να κομασαι καλα για να ανταπεξελθεις.

Υ.Γ.Στο ΒΒ το μυστικο βεβαια ειναι να δοκιμαζεις τι ειναι αυτο που πιανει στο σωμα σου..

RUHL
11-09-08, 15:53
κάνωντας κύκλο μεταξύ τους επιτυχνάνεται ο αιφνιδιασμός των μυων και η εντολή για συνεχόμενη ανάποτυξη καθώς το σωμα δε μαθαίνει σε ένα τρόπο προπόνησης και δε συμβιβάζεται.
+1

Δεν υπαρχει μονοδρομος η προπονηση πρεπει να αλαζει δεν εχουμε ενα βασικο μοτιβο και βαραμε 365 μερες τον χρονο ΟΧΙ υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες εκτελεσης αυτων τον σετ και παυσης και αλλαγες προπονησης που πρεπει να κανετε για να ειναι εντελως διαφορετικη.Το σωμα εχει απιθανους μηχανησμους και προσαρμοζετε στα παντα επειδη θελει να επιβιωση μπορει να λεμε καποια βασηκα εδω μεσα αλλα υπαρχουν και αλλα μη βασικα που ενοουντε αλλα οι νεοι νομιζω δεν τα γνωρηζουν