PDA

Επιστροφή στο Forum : Tribulus (ON)



punisher
13-09-08, 15:44
παιδες τι γνωμη εχετε για αυτο το σιμπληρωμα αυξησης της τεστοστερονης?
κατα ποσο ειναι επικινδινο για την υγεια?
και επισης ποια τα αποτελεσματα του?
ας δωσει καπιος ειδικος τα φωτα του! :help:
http://www.imageshack.gr/files/ei90wy8uf1uhw09kdw8v.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ei90wy8uf1uhw09kdw8v.jpg)

Nutrition Facts
Serving Size: 1 capsule
Servings Per Container: 100
Amount
Per Serving % Daily
Value*
Proprietary Tribulus Blend 625 mg
- Tribulus Terrestris Extract (Tribula terrestris)(fruit)(standardized to 40% furastanol saponins)
- Tribulus Terrestris, powdered (aerial)

RUHL
13-09-08, 16:41
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2536

manos_
13-09-08, 18:07
τα μονα αποτελεσμα που θα εχεις ειναι αυξημενη λιμπιντο και αυξηση της ορεξης. τουλαχιστον στον δικο μου οργανισμο αυτο προκαλεσε.

RUHL
13-09-08, 18:16
τα ιδια και σε μενα το γραφω και μεσα ^^ αλλα νεα παιδια ειμαστε απο τωρα τετοια συμπληρωματα :lol: :lol: δηλαδη οταν φτασουμε στην ηλικια του Φωτη Γιαννη Ηλια τι θα κανουμε :P :nana: :green:

billys15
13-09-08, 19:36
Εγω το πηρα για 2 βδομαδες,επαιρνα 6 καψουλες την ημερα (3750mg) αλλα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο.Ουσιαστικα το πηρα για το τσιτωμα που ακουγεται οτι προκαλει στην προπονηση,αλλα τιποτα παραπανω δεν προσεξα.Τωρα ισως φταιει οτι το επαιρνα για μικρο διαστημα,ετσι για να το δικιολογησουμε κιολας :D .

punisher
14-09-08, 02:01
εχω ακουσει πως το Tribulus αυξανει δραματικα την μιυκη μαζα.
ισχυει κατι τετοιο?
και απο επιπτωσεις σχετικες με την υγεια?ιπαρχει καποια πιθανοτιτα να παθεις κατι απο την χρηση του?μιλαμε για μονο ενα κουτι και οχι περισσοτερο! :help:

RUHL
14-09-08, 02:37
φιλε το λινκ το εβαλα για καποιο λογω δεν μπορει να εισαι τοσο ασχετος η να σε επιρεασε τοσο η διαφημιση

punisher
14-09-08, 17:50
φιλε το λινκ το εβαλα για καποιο λογω δεν μπορει να εισαι τοσο ασχετος η να σε επιρεασε τοσο η διαφημιση

δυστυχως δεν ξερω καλα αγγλικα...μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως κανει αυτο το tribulus και ολα τα αποτελεσματα και τις επιπτωσεις στην υγεια? :thumbsup:

billys15
14-09-08, 18:20
Υποτιθεται οτι σου αυξανει την τεστοστερονη.Επιπτωσεις στην υγεια δεν εχουν αναφερθει απ'ο,τι ξερω.

RUHL
14-09-08, 18:48
δυστυχως δεν ξερω καλα αγγλικα...μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως κανει αυτο το tribulus και ολα τα αποτελεσματα και τις επιπτωσεις στην υγεια?

Τριβολος ανεβαζει 0 δυναμη 0 τεστοστερονη 0 μυικη μαζα 0 αντοχη.. εχει να προσφερει στον αθλητισμο 0 βαση ερευνων
Παιζει σε καπιες περιπτωσεις να σου πεταξει γυνεκομαστια

Αλλα εχεις αυξημενη λιμπιντο λιγο αλλα αυτο δεν οφηλετε στην τεστο αλλα σε αλλο μηχανισμο

Οι εταιριες λενε προσφερει για να πουλησουν αλλα οι ερευνες λενε δεν προσφερει η επιλογη δικη σου ποιον θα πιστεψεις

οκ καταλαβες?

Vlado
19-09-08, 23:20
Tribulus έχω δοκιμάσει, όχι όμως της ΟΝ, νομίζω οτι δεν παρατήρησα καμία διαφορά ούτε σε ενέργεια ούτε σε δύναμη.....γενικά δεν είδα κάποιο αποτέλεσμα. Νομίζω οτι σε αυτές τις περιπτώσεις το ΖΜΑ είναι πού καλύτερο συμπλήρωμα.
Όμως, θέλω να παρατηρήσω κάτι σχετικά με το φυτό αυτό, το τρίβολο-Tribulus: Ο πατέρας μου ήταν αθλητής ποδηλασίας πιστας και συμμετείχε στην εθνική ομάδα της πρώην ΕΣΣΔ. Κατά τη διάρκεια της προετιμασίας, απ΄οτι μου είχε πεί, το πρόπονητικό τιμ έβραζε νερό με τα φύλλα του φυτού τρίβολο και το έδινε στους αθλητές ως ρόφημα. Τα συμπεράσματα δικά σας.........

RUHL
19-09-08, 23:32
Μα στην βουλγαρια φτιαχνουν μπολικο και λενε εκει ειναι ο καλυτερος τριβολος λογω χωματων κατι τετοιο εκει εδηναν στην ομαδα τους αρση βαρων κατι τετοιο και εκει εχει ερευνες που λενε οτι δουλευει αχχααχ αλλα εγω για καποιο λογω δεν τους πιστευω επειδη οι ιδιοι το πουλανε :green: αυτοι που κανανε τις ερευνες

slaine
20-09-08, 00:08
ναι, με ραδιενέργεια είναι το καλύτερο... :P

RUHL
28-09-08, 02:09
οταν καποιος κανει ενα ποστ για να ρωτησει κατι, νομιζω οτι ειναι βλακοδες κ ηλιθιο να του δινουμε λινκ με κειμενακια στα αγκλικα κ να τον κραζουμε επιδι δεν τα διαβασε... αυτο για μερικους που κανουν τους εξυπνους, ελληνικο ειναι το φορουμ... οχι αγγλικο!

Δεν ειναι κειμενα ειναι ερευνες ελληνικες ερευνες δεν υπαρχουν να καθεσε να μεταφραζεις ερευνες περνει χρονο και ειναι ανουσιο .Αυτο που χρειαζοντε ειναι πληροφοριες οι οποιες δεν βρησκοντε ευκολα
Αν παλι επημενεις σε μονο ελληνικα μπροστα σε ολους εδω ανοιχτα σου λεω μετεφρασε τα κανονικα οχι με ασυστραν και δωστα μου τα βαλω αυτα και οτι αγγλικο κειμενο εχει θα το κανεις????
Εξαλου στα σχολια γραφουμε απο κατω οτι δεν δουλευει αυτο και οποιος δεν ξερει αγγλικα υπαρχει και το ασυστραν μεταφραση στο περιπου.

Εξαλου απο κατω παλι στα σχολια ειπα μια μικρη περιληψη
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=26887#26887
αυτος δεν εκανε ουτε καν το κοπω να το διαβασει αυτο και συνεχηζε τα δικα του-------------> κραξημο ηταν επομενο

:clown2:

Duke-Nukem
28-09-08, 02:21
Νομίζω ότι το θέμα του τρίβολου έχει αναλυθεί εκτενός στο φόρουμ...

thegravijia
28-09-08, 12:45
to πηρα για ενα μηνα περσι ...
ΔΕΝ εκανε τιποτα ....
σαν να μην επαιρνα τιποτα ηταν... τσαμπα λεφτα...

ioannis1
28-09-08, 13:35
το τριβulus ειναι πιο πολυ στην αποθεραπεια.νομιζω καλο ειναι παροτι γραφτηκαν πολλα αντικροουμενα.

RUHL
28-09-08, 13:54
Γιαννη για την αποθεραπεια δεν ειπα τιποτα :green: μονο για νατυραλ πραγματα μηλουσα :green:
Κατι ειχα δει μια στιγμη πανω σε αυτο αλλα δεν θυμαμε που ηταν :unsure: :unsure: οτι το βαζουν και εχει καποια δραση δεν πιανει τοσο πατο επειδη κληνουν ολα μολις κοψεις τα εξω

slaine
28-09-08, 14:47
τελικά μιλώντας με άτομα που χρησιμοποιούν ΑΑΣ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι έχει μια θετική δράση σ'αυτά τα άτομα στην αποθεραπεία ή και μετά αν και πάλι επειδή χρησιμοποιούν διάφορους συνδοιασμούς είναι δύσκολο να πεις με σιγουριά :???:

ioannis1
28-09-08, 19:33
σωστος. 8)

bobparis
01-10-08, 20:38
παίρνω το τρίμπουλους της οπτιμουμ και νιώθω πολυ περισσότερη ενέργεια

RUHL
01-10-08, 20:46
kαι αυτο βαση στην πολυχρονη εμπειρια σου οφειλετε σε? καποιο μηχανησμο? κατι πιο επιστημονικο?
η απλος placebo?

bobparis
01-10-08, 23:43
εμπειρία δε έχω. νέος είμαι στο άθλημα. δε ξέρω και πολλά. μάλλον placebo θε είναι. έχεις δίκιο. το βρήκες.

RUHL
01-10-08, 23:49
εγω σοβαρα σου μηλαω οπου δεν μπαινει εικονιδιο μηλαω σοβαρα αρα λεγε

bobparis
01-10-08, 23:52
λοιπόν για να σοβαρολογούμε, δε έκατσα ποτέ να το ψάξω. απλά νιώθω πολύ περισσότερο ενεργητίκος, πιο horny και βγαίνει και στην προπόνηση μου. αν έστω είναι placebo τότε καλοδεχούμενο. σημασία έχει πως ενα μπουστ το έχω παραπάνω. όσο για τη βιβλιογραφία φίλε ruhl δε πρόκειται να διαφωνίσω. κάτι παραπάνω ξέρει η επιστήμη. απλά παραθέτω την γνώμη μου

slaine
02-10-08, 00:05
εγω σοβαρα σου μηλαω οπου δεν μπαινει εικονιδιο μηλαω σοβαρα αρα λεγε

να καταγραφεί!!! σπάνιο γεγονός... :nana:

adon
02-10-08, 02:12
πιστευω πως ειναι χρησιμο συμπληρωμα για ανω των 35 οπου αρχιζουν και πεφτουν τα επιπεδα τεστοστερονης οπως και το ΖΜΑ.ισως για αυτο δεν ειδατε διαφορα οι περισοτεροι που το πηρατε. :wink:

RUHL
02-10-08, 15:12
κοιτα τα επιπεδα τεστοστερονης πεφτουν αλλα ο τριβολος αλλη χρηση εχει ειναι για να σου "πεφτει" λιγοτερο αν καταλαβαινεις τι θελω να πω δεν εχουν αποδηξει ακομα οτι αυξανει τεστο ουτε ο τριβολος ουτε το ΖΜΑ(μεταλα τα οποια αν εισαι σωστος τα περνεις απο την πολυβιταμινη)

slaine
02-10-08, 15:39
adon το άβατάρ σου τα σπάει!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

adon
02-10-08, 16:30
φιλε slaine και το δικο σου.ο αρνι ευθυνεται που αρχισα να γυμναζωμαι οταν ειδα για πρωτη φορα το κοναν! οπως και πολοι αλλοι πιστευω.
ruhl γενικως πεφτουν τα πραγματα ανω των 35 και για αυτο θα δεις διαφορα και με το τριβολο και το ΖΜΑ.οσα rewies εχω διαβασει ισχυριζονται οτι ανεβαζουν την τεστοστερονη,απο φιλους που το εχουν δοκιμασει ανω τον 30 ειναι ευχαριστημενοι,επισης οπως αναφερθηκε ειναι χρησιμο και για αποθεραπεια για να επαναφερουν την τεστο σε φυσιολογικα πλαισια..
οταν παρει καποιος που ειναι πχ 24 δεν θα δει διαφορα γιατι οι ορμονες του ειναι ηδη φουλαρισμενες..εισαι fan του ruhl υποθετω.. :awesome:

alex gerolymatos
30-10-08, 23:36
Στους περοσοτερκους δουλευει αρκει να ειναι καλης ποιοτητας τηςOPTIMUM σεν ειναι καλο η σαπονινες που παιζουν και τον μεγαλυτερο ροπλο στην δραση του ειναι χαμηλα,τα καλυτερα στη αγωρα ειναι της OLYMP kai BIOTECH και βεβαια το Βουλγαρικο φαρμακευτικο TRIBESTAN η δοση για καποιον 80 με 90 κιλα ειναι 3 γρ την ημερα σε βτρεις δοσεις.

RUHL
31-10-08, 00:32
παντως προσφατα διαβαζα σε επιστημονικο υποφορουμ γυναικομαστια και τριβολος παραπονιοταν ενας χρηστης κατι που επηβεβαιοσε τα παλια μου ευρηματα
Αλλα απο οτι λενε τα βουλγαρικα ειναι τα καλυτερα
γερολυμανατε γιατι υπερδοσολογιες?και εφοσον θα τα προτηνεις μηπως εχεις κανει εσυ η καποιος που προπονεις εξετασεις πριν και μετα τριβολου να δεις αν οντος δουλευει πανω σου(ενοειτε πως εκεινο το διαστημα απεχεις απο αας και αλλα γιατι δεν εχει νοημα να δεις αν σε πιανει η οχι)

Rossos
01-09-13, 09:01
Γεια σε όλους,άμα δεν το σινδιασεις με τριαζολε δεν θα σου κανει τρελή δουλια.... Και για να σε τινάζει άμα θέλεις... Τσάμπα triazole -tribulus-DAA
Να είσαι σίγουρος οτι θα σε τινάζει :p

Γιώργης7
25-09-13, 11:41
εγώ παίρνω καμιά φορά απ τη λαική αγορά τριβόλι το πουλάνε σε σακουλάκια η καλυτερη λύση πιστεύω το (βράζεις και το πίνεις) 100% ασφαλές. η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω δει φοβερά αποτελέσματα πρέπει να παίρνεις πολύ καιρό για να δείς διαφορά. κατά τη γνώμη μου όλα testo boosters εκτός zma δεν είναι καλό να τα παίρνεις συνέχεια.

Mcstefan7
04-10-13, 19:19
Εκτός απο αυτό δν σ κάνω τπτ σε ότι αφορα το γυμν... Τπτ σηκώματα το πολύ πολύ να δεις στο ερωτικό τομέα αν έχει κάποια ηλικία! Μέχρι εκει οπως προσφέρουνα τα τεστ μπούστερσ!