PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμφίβολα τα αποτελέσματα της αεροβικής με το ελλειπτικό.



margarita02
13-01-13, 17:44
Βρήκα ένα δημοσίευμα στο οποίο αναφέρει πως το ελλεπτικό δεν ενδύκνειται τόσο για αεροβική παρά για ζέσταμα.

http://www.queen.gr/YGEIA-FITNESS/TO-FITNESS-TIP-THS-HMERAS/item/66940-giati-to-elleiptiko-einai-to-pio-ahristo-organo-gia-adynatisma

Η πηγή μπορεί να είναι λίγο ό,τι να 'ναι αλλά εφ όσον δεν βρήκα άλλη το παραθέτω απλά για να προσθέσει κάποιος κάτι εάν επιθυμεί.

magavaTOUT
13-01-13, 18:53
Αφου ανεβαζει τους παλμους δεν βλεπω γιατι να ειναι μη αποτελεσματικο στην καυση λιπους.. :unsure:

koukoutsaki
13-01-13, 18:54
με το ελλειπτικο ευκολα μπορεις να λουφαρεις ...το εχω δει και στον εαυτο μου ...καλο ειναι να παρακολουθουμε του παλμους να ειναι στα σωστα επιπεδα :thumbup:

Dejan
14-01-13, 12:13
Και μόνο που αναφέρει αυτό "για να κάψετε λίπος με αυτό θα χρειαστούν 45 με 60 λεπτά σκληρής προπόνησης," ήδη το άρθρο είναι άκυρο. Η ενέργεια που απαιτείται για να γίνει οποιαδήποτε αερόβια διαδικασία, κατά κύριο λόγο προέρχεται από τη χρήση/κινητοποίηση λιπαρών οξέων και μάλιστα σε ιδιαίτερα μεγάλη ποσόστωση. Ούτε 45', ούτε 60', ούτε 1', ούτε 100' χρειάζονται για να κάψεις λίπος. Όσο είσαι σε αερόβια βάση/ζώνη χρησιμοποιείς ως καύσιμο το προαναφερθέν.

just chris
14-01-13, 20:16
αμα κανεις αεροβιο μετα τα βαρη κ αυτο ( :turtle: ) να κανεις,καις!!!
ειτε ελλειπτικο ειτε τζοκινγκ στο παρκο ειτε διαδρομος ειτε χοροπηδημα
μια χαρα καις...

alexandros.r
16-01-13, 13:42
μια χαρα ειναι , προστατευεις και τα γονατα σου

Cougar
19-02-13, 15:10
Εγώ έχω ελλλειπτικό στο σπίτι και έχω δει αποτελέσματα όταν έιχα πρόβλημα λίπους στην κοιλιά ;).