PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάμψεις - Έλξεις



TANKARD
14-09-08, 17:30
Καλησπέρα μετά απο κατι χρόνια παιδιά..λόγω διορισμού κ μετά προσαρμογής στη νέα μου πόλη - η οποία είναι κ η χειρότερη της Ελλαδος-
Λαμια..
Χαίρομαι που κρατάτε γερά κ είναι εντυπωσιακή η σελίδα μετα από τόσο καιρό που είχα να μπώ..σχεδόν ένα χρόνο..

2 ερωτήσεις μόνο.. Λόγω χρόνου, gym δε παίζει να πάω, οπότε κανω σπίτι καμψεις κ έλξεις

Κάνω 8 σετ καμψεις- 2 κλασικά, 2 με ενωμμενες παλάμες, 2 με κλίση (πόδια στο κρεβάττι) κ 2 με τα χέρια στο ύψος
της κοιλιάς γιατί όπως μου είπαν γυμνάζεις δικέφαλο..ισχύει για τον δικέφαλο η άσκηση? κ τι πρότείνετε εσείς?

Έλξεις κάνω 8 σετ, 4 για δικέφαλο κ 4 για πλάτη. κ δω το ίδιο ερώτημα - ποιά η γνώμη σας..?
*επαναλήψεις καμια 25αρια μεσο ορο καμψεις κ 6 μ.ο. στις έλξεις

Thanks εκ των προτέρων..

Steve KinG STyLe
14-09-08, 17:44
Φιλε μ γτ δεν μπαινεις σε ενα κανονικο προγραμμα εκγυμνασεις με βαρυ εστω και στο σπιτι???

ριξε μια ματια εδω και οτι απορια και να εχεις εδω ειμαστε....
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2174

slaine
14-09-08, 20:08
από το τίποτα κάτι έιναι και αυτό αλλά και πάλι λίγο.

πρέπει να κάνεις περισσότερα. παρε τίποτα βάρη κιόλας. κάμψεις κάνε σε διάφορες γωνίες επιπλέον όπως τα πόδια ή τα χέρια πιο ψηλά, στηρίξου σε βιβλία ή καρέκλες για να κατεβαίνεις πιο "βαθειά", μεγάλο/μικρό άνοιγμα κλπ.

εγώ όταν έκανα σπίτι γυμναστική κάμψεις έκανα 50άρια σετ μέχρι τελικής πτώσεως κι έβλεπα κάποια (μικρή έστω) διαφορά (σύνολο 250 το λιγότερο).
όταν κάνεις κάμψεις και μένεις χαμηλά πρήζονται τα δικέφαλα λίγο αλλά δε νομίζω και να γυμνάζονται...

όταν λες έλξεις για δικέφαλα εννοείς κλειστά με τισ παλάμες να κοιτάνε εσένα; και πάλι κυρίως πλάτη δουλεύεις. κάνε ανοιχτά/κλειστά μπροστά, πίσω παλάμες προστα μέσα/έξω για ποικιλία.

αυτά από μένα! καλή δυνέχεια!

υστερόγραφο: έχω κάτι φίλες απίστευτες από Λαμία, θα δεις θα αλλάξεις γνώμη για την πόλη... :wink: :twisted:

peris
14-09-08, 20:16
εμενα η γνομη μου παντος ειναι ενας παγκος θα ηταν καλος (αν υπαρχει η οικονομικη δινατοτητα) μπορεις να κανεις καποιες καλες ασκησεις το λεο γιατι πηρα ενα και εκανα κανα 3μηνο τορα το καλοκαιρι μεχρι να ξαναπαω γιμναστηριο μπορεις να δεις καποια αποτελασματα :D αλλα και παλι υστερει πολι απο το να πας γυμναστηριο

Hurricane38
14-09-08, 22:46
Συνπατριωτη μου καλα σου λενε.Ασε τις μεσοβεζικες λυσεις και μπες στα βαρη να πονεσεις.Πιστεψε με το ξερω καλα πως η Λαμια δεν δινει και πολλες επιλογες αλλα εσυ θα την βρεις την ακρη αν θες να κανεις προπονηση.
Θελεις μυικη αναπτυξη χωρις γυμναστηριο?
Μονοζυγο,Μονοζυγο,Μονοζυγο,Μονοζυγο,Μονοζυγο,Μονοζυγο,Μονοζυγο.

slaine
15-09-08, 01:10
hurricane ξέχασες κάτι: μονόζυγο!!! :P :rocking:

Hurricane38
15-09-08, 02:10
Ξερεις γιατι το λεω συνεχεια?Γιατι καποιοι βγαζουν σπυρακια οταν ειναι για ελξεις.Προτιμουν να κρεμιουνται (τι βλακεια Θεε μου) απο την τροχαλια για να κατεβασουν τα κιλα κατω και μετα προσπαθουν με νυχια και με δοντια να φτιαξουν πλατη.
Καποιος πρεπει να τους μιλησει για το Rexona δεν νομιζετε?

slaine
15-09-08, 02:31
δε σε κοροιδευα πριν. πλάκα έκανα αλλά βασικά συμφωνώ μαζί σου :D

loufas
15-09-08, 02:52
αφου διοριστικες ξεκινα gym!
θα καθεσαι και θα πληρωνεσαι.... :awesome:

TANKARD
15-09-08, 18:54
υστερόγραφο: έχω κάτι φίλες απίστευτες από Λαμία, θα δεις θα αλλάξεις γνώμη για την πόλη... :wink: :twisted:[/quote]

Πιστεψε με..εναμιση χρονο ειμαι κ οι γκ.. εχουν απιστευτο τουπε χωρις λογο..
Ευχαριστω για τις απαντησεις μέχρι τώρα..

Hurricane38
15-09-08, 19:33
Ε ειπαμε η Λαμια ειναι επαρχιακη πολη τι περιμενες?Νεοπλουτισμος ,βλαχια,τζιπαρες,γκομενες ολο καμαρι να ψαχνουν το κοροιδο το γαμπρο γιατι ετσι τουσ εχει δασκαλεψει η μανα απ το σπιτι και Αγιος ο Θεος.Αμα πολυδωσεις σημασια κιολας ειναι για να βγαινεις εκσο ουρλιαζοντας σπαραχτικη κραυγη και να τους φας ολους.Προτεινω να φας τα σιδερα στο γυμναστηριο καλυτερα :shifty:

SOLID
16-09-08, 01:05
Συμφωνω με τους προλαλησαντες αν υπαρχει η δυνατοτητα παρε βαρη και μπαρες αλτηρες κτλ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΟΜΩΣ οι κλασσικες δυναμικες ασκησεις πουσαπς διζυγο και μονοζυγο ειναι παντα καλες και μπορεις να κανεις πολλες παραλλαγες!!!!!!!Εγω εκτος απο τα βαρη κανω ολοκληρα ακροβατικα για πουσαπς. :P