PDA

Επιστροφή στο Forum : MR KΡΗΤΗ 2013 (18 Μαίου - Ηράκλειο Κρήτης)



Σελίδες : [1] 2

S. KTISTAKIS
19-01-13, 13:34
Καλη χρονια σε ΟΛΟΥΣ !

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65815&d=1367508961

60503

Polyneikos
20-01-13, 15:36
Καλη επιτυχία λοιπόν σε αυτό τον ιστορικό θεσμό ! Θα περιμένουμε ενημέρωση τακτική πλέον :clap:

D.ANTONIADIS
20-01-13, 17:43
KEEP WALKING,ALL THE BEST,SYS:thumbup::welcome:

NASSER
20-01-13, 19:41
Ευελπιστώ να παρευρεθώ σαυτο το Mr Κρήτη, καθώς ο σκοπός είναι ιερός!!
Το ίδιο θα ήθελα να κάνουν αθλητές και φίλοι του αθλήματος. Βαδίζουμε ενωμένοι. :thumbup:

grtech
20-01-13, 20:22
Κάθε επιτυχία στο αθλητικό γεγονός Mr Κρήτη και καλή δύναμη σε αυτούς και αυτές που συμβάλουν ώστε να υλοποιηθεί αυτό.:clap::clap:

Φίλε NASSER τι εννοείς με το ''ο σκοπός είναι ιερός'' ;

Gorillas
20-01-13, 21:24
Πολλά συγχαρητήρια κύριε Στέλιο! Για μένα είστε έμπνευση !!!

Θα προσπαθήσω να είμαι εκεί!!!

fetas
25-01-13, 10:14
Εδώ Σέρρες θα μαστε εκεί!

S. KTISTAKIS
04-02-13, 23:15
Εδώ Σέρρες θα μαστε εκεί!

Με τον γνωστο τροπο η "ΑΠΟΒΑΣΗ" των βορειων !



http://youtu.be/7po3JlgWhvQ

chliaou11
09-02-13, 18:06
Καλησπερα. Γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο εικονιζομενος στην πρωτη φωτογραφια??

zakk lio
10-02-13, 00:01
:welcome: Δεν πιστευω τα junior να ειναι μεχρι 24 χρονων φετος και εδω??? :P:P

Ολο με μουσατους κυριους παιζω τωρα τελευταια παρα με εφηβους... :green:

S. KTISTAKIS
10-02-13, 23:49
:welcome: Δεν πιστευω τα junior να ειναι μεχρι 24 χρονων φετος και εδω??? :P:P

Ολο με μουσατους κυριους παιζω τωρα τελευταια παρα με εφηβους... :green:

Junior = Mεχρι τα 22ρα Γενεθλεια.

beefmeup
11-02-13, 20:23
καποια ποστ ταξιδεψαν για οφ..:welcome:

teoprasari
14-02-13, 22:12
αυτή την φορά θα είμαστε και εμείς στον αγώνα σου Στέλιο...

S. KTISTAKIS
23-02-13, 02:47
αυτή την φορά θα είμαστε και εμείς στον αγώνα σου Στέλιο...

Τιμη μας ΑΘΛΗΤΕΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν εσενα στη διοργανωση μας !

teoprasari
26-02-13, 01:29
Τιμη μας ΑΘΛΗΤΕΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν εσενα στη διοργανωση μας !

Είναι υποχρέωση όλων όσων ασχολούνται με το Fitness και το Bodybuilding να παρευρεθούν στον Αγώνα που διοργανώνετε.Για μένα είναι πολύ σημαντικό να αγωνιστώ στον αγώνα αυτό για να σε τιμήσω για αυτά που έχεις προσφέρει τόσα χρόνια στον χώρο..και σε μένα ειδικότερα με έκανες να προσπαθώ να βελτιώνομαι περισσότερο γιατί όσες φορές αγωνίστηκα με αθλητή σου έχω χάσει,όμως αυτό είναι το σημαντικό να χάνεις από καλύτερους αθλητές για να έχεις κίνητρο να βελτιώνεσαι. Εξάλου ο αντίπαλος δίνει αξία στην νίκη..
ΥΓ. Το ποζάρισμα θα είναι αφιερωμένο σε σένα.....

S. KTISTAKIS
05-03-13, 23:58
Στην παρακατω διευθυνση ολα τα νεα για την διοργανωση που αφορουν χορηγους και αλλα θεματα.


https://www.facebook.com/events/464486443619374/?ref=notif&notif_t=plan_user_joined#!/events/464486443619374/

S. KTISTAKIS
08-03-13, 17:26
Αυτος ο ΜΕΓΑΛΟΣ αθλητης οδευει προς το MR ΚΡΗΤΗ τιμωντας μας με την πρωτη του επανεμφανιση επι σκηνης ως ενας απο τους GUEST POSERS του Εvent !
Eνα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την στηριξη του !

62730

NASSER
08-03-13, 20:23
Πολύ ευχάριστα νέα Στέλιο. Πραγματικό δέλεαρ να παρευρεθούν οι φίλοι του αθλήματος στο event του Mr Κρήτη!! :thumbup:

Menios Ser1985
10-03-13, 20:05
Πολλά μπράβο και στους δύο για την κίνηση αυτή!:clap:
Συγχαρητήρια Στέλιο για την διοργάνωση του αγώνα,πλέον αποτελεί σταθμό των αθλητών το Grand Prix στην Κρήτη!Καλή συνέχεια!!!:welcome:

S. KTISTAKIS
13-03-13, 16:09
Επειδη δημιουργηθηκε καποιο μικρο θεμα με καποια ατομα να πουμε οτι το MR ΚΡΗΤΗ 2013 ειναι ανεξαρτητη διοργανωση οπως συμβαινει τα τελευταια 5-6 χρονια.

(καποιοι ειδαν το WABBA Μρ Κρητη 1982 του Polynikos και βιαστηκαν.....)

Polyneikos
13-03-13, 22:39
(καποιοι ειδαν το WABBA Μρ Κρητη 1982 του Polynikos και βιαστηκαν.....)

Bιάστηκαν ή αργησαν ;(30 χρόνια) :green::welcome:

NASSER
14-03-13, 00:10
Βιάστηκαν να βγάλουν κακία και άργησαν να το καταλάβουν :)
Όπως και να έχει, θα πρέπει να καταλάβουν όλοι πως ο σκοπός του Mr Κρήτη είναι ιερός και το μόνο που χρειάζεται είναι την υποστήριξη των ανθρώπων που αγαπάνε το άθλημα, είτε λέγονται αθλητές, είτε θεατές είτε χορηγοί, είτε ''παράγοντες''.

S. KTISTAKIS
20-03-13, 22:38
Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον κ Μπαμπη Σαρακινη για την βοηθεια στην προετοιμασια της διοργανωσης και το παρων που θα δηλωσει !


63478

S. KTISTAKIS
22-03-13, 20:05
Δυστηχως σημερα "χασαμε" εναν φιλο αδελφο και συναθλητη που εγραψε ιστορια στο χωρο του αθληματος εδω στο νησι μας.....Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΕΝΙΕΡΗΣ (Γενικος Νικητης Mr ΚΡΗΤΗ 2010) δεν ειναι πλεον κοντα μας ! Να εισαι παντα καλα εκει που εισαι αδελφε...

Σαν ελαχιστη τιμη η αφισα και μια κατηγορια του Mr ΚΡΗΤΗ θα παρει το ονομα του.


63545

TRIANTAFYLLOU
22-03-13, 20:33
τραγική είδηση ο χαμός ενός συνανθρώπου μας πόσο μάλιστα όταν τον γνωρίζουμε προσωπικα, μεγάλο κρίμα ας είναι ελαφρυ το χώμα που θα τον σκεπάσει , ήταν ένας νέος άνθρωπος πολύ χαμηλών τόνων και αγαπητός σ αυτούς που τον γνώριζαν προσωπικα

barbell
23-03-13, 11:26
Πολλα ασχημα νεα τελευταια..Ας αναπαυτει η ψυχη του παλλικαριου εν ειρηνη και κουραγιο στους δικους του ανθρωπους

AlexakisKon
23-03-13, 12:04
πολλες οι απωλειες στον χωρο του bodybuilding τωρα τελευταια δυστυχως
ας αναπαυτει η ψυχη του

Διακογιαννης Γιαννης
23-03-13, 16:18
Δεν γνωριζα προσωπικα τον Γιωργο.Σπουδαιος αθλητης.Πολυ κριμα.Συλλυπητηρια στους οικειους του.

grtech
23-03-13, 17:52
Ας αναπαύσει ο Θεός την ψυχούλα του. Τα συλληπτήρια στην οικογένεια του.

S. KTISTAKIS
28-03-13, 22:49
Πολυ κοντα σε συμφωνεια για GUEST με αλλους 3 αθλητες διεθνους επιπεδου !

Ο μεγαλος αριθμος περιπτερων αλλα και αθλητων μας οδηγουν σε αναζητηση μεγαλυτερου χωρου διεξαγωγης του MR ΚΡΗΤΗ 2013 !

Levrone
28-03-13, 23:50
Πολυ κοντα σε συμφωνεια για GUEST με αλλους 3 αθλητες διεθνους επιπεδου !

Ο μεγαλος αριθμος περιπτερων αλλα και αθλητων μας οδηγουν σε αναζητηση μεγαλυτερου χωρου διεξαγωγης του MR ΚΡΗΤΗ 2013 !

Κανονισε κυριε, και 18 Μαη παιζει εντονα να ειμαι Ηρακλειο!

Περιμενω να ανακοινωθει η αδεια , για να ξερω!

Θελω να μου χεις ετοιμασει κατι καλο!!! Οπως παντα!

NASSER
30-03-13, 21:16
Στέλιο όποτε σου είναι εύκολο, μπορείς να αναφέρεις τις κατηγοριών που μπορούν να διαγωνιστούν οι αθλητές?

S. KTISTAKIS
31-03-13, 23:01
Στέλιο όποτε σου είναι εύκολο, μπορείς να αναφέρεις τις κατηγοριών που μπορούν να διαγωνιστούν οι αθλητές?

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ MR ΚΡΗΤΗ 2013 :

FITNESS ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ:
1)Fitness
2)Performance
3)Athletic
4)Super Body
5)Master 40+ (Συμμετοχη στη κατηγορια που ανηκουν με ξεχωριστη απονομη)
6)Ζευγαριων
7)Αλλοδαπων
8 )Junior (Συμμετοχη στη κατηγορια που ανηκουν με ξεχωριστη απονομη)

BODYBUILDING:
1)Junior -22
2)Men 3 εως 1.67m
3)Men 2 απο 1.68m εως 1.74m
4)Men 1 απο 1.75 και ανω
5)Μαστερ 40+
6)Γυναικων
7)Αλλοδαπων
8 )Ζευγαριων

ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΛΑ:
1)Kαλυτερου Ποζερ
2)Αναδειξη Γενικου Νικητη MR ΚΡΗΤΗ (δικαιωμα συμμετοχης μονο απο Κρητηκους)
3)Αναδειξη Γενικου Νικητη OVERALL GREEK KING (δικαιωμα συμμετοχης απο τους νικητες ολων των κατηγοριων ΒΒ)

just chris
01-04-13, 04:52
Καλησπερα. Γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο εικονιζομενος στην πρωτη φωτογραφια??

αν κ ειναι ποστ 2 μηνων....
ειναι ενας εκ των δυο bar brothers.

NASSER
01-04-13, 09:06
Στέλιο επέτρεψε μου να παραθέσω και τη μορφή που είχαν πέρυσι οι κατηγορίες στο Mr Κρήτη 2012 όπως τις ανακοίνωσε ο φίλος Σταύρος Κορασάνης. Ναι μεν λιγότερες αλλά ίσως προσέφεραν περισσότερο ανταγωνισμό ειδικότερα στις κατηγορίες του fitness και δεν υπήρχαν αμφιβολίες και ενστάσεις σε ποια κατηγορία αντιστοιχεί ο κάθε αθλητής. Φυσικά αν οι συμμετοχές είναι πολλές αξίζει να υπάρχει περαιτέρω διαχωρισμός :thumbup:


Oι κατηγοριες στο MR ΚΡΗΤΗ θα ειναι οι παρακατω.
junior -να μην εχει κλεισει το 23ο ετος της ηλικιας του.
Miss Shape
Miss Fitness
Miss body (bodybuilfing)
Mr Fitness 1 εως 1,75 cm +2kg
Mr Fitness 2 απο 1,75.1 cm και απανω +2kg
Super Fitness +4kg απο το υψος του
Μr Body 1 εως και 1,72 cm
Mr Body 2 απο 1,72.1cm εως και 1,79cm
Mr Body 3 απο 1,79,1cm και πανω.
Masters over 40
Master over 50

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ OVERALL ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ Fitness ανδρων με δικαιομα συμμετοχης απο τις κατηγοριες fitness 1-fitness 2 και super fitness.
Και στις κατηγοριες bodybuilding 1-2-3 Με δικαιομα συμμετοχης και των κατηγοριων masters over 40 Και Over 50

S. KTISTAKIS
03-04-13, 01:36
Ανταγωνισμος θα υπαρχει ετσι και αλλιως φετος Nasser μου !
Ο τιτλος του Mr ΚΡΗΤΗ για εναν αθλητη του νησιου ειναι ανωτερος και απο τον τιτλο ενος Παγκοσμιου ! Δεν ειναι λιγοι αυτοι που εχουν πει κατα καιρους "Εφοσον πηρα το Mr ΚΡΗΤΗ ολοκληρωθηκα σαν αθλητης".
Εξαλλου εαν προσεξες δεν υπαρχει αθλητης Γενικου μας που να μην εχει διαπρεψει οπου και εαν αγωνιστηκε μετα αλλα και αυτοι που επαιξαν μαζι του.

NASSER
03-04-13, 09:07
Συμφωνώ μαζί σου Στέλιο και αυτό είναι αλήθεια. Οφείλω να αποκαλύψω πως κάποιοι αθλητές που ετοιμάζονται για το Mr Κρήτη είναι ήδη έτοιμοι και συνεχίζουν για δυναμική παρουσίαση.
Όσο ότι ο αγώνας θα γίνει στο Ηράκλειο μέσα Μαΐου, για μένα είναι δέλεαρ να απολαύσω καθαρό αέρα και να κάνω καμιά βουτιά στις υπέροχες παραλίες. Μην ξεχνάμε πως στην Κρήτη το καλοκαίρι έρχεται πιο νωρίς :thumbup:

silis
07-04-13, 15:27
καλη επιτυχεια στελιο.θα ηθελα να ερθω να δω κ να βοηθησω αν θελεις τιποτα αλλα λογω καλοκαιρινης τουριστικης δουλειας θα μου ειναι αδυνατον.επειδη εισαι δυνατος θα τα καταφερεις να τα βγαλεις περα με τους πολλους φιλους σου που ειναι διπλα σου!!!επιφυλαζομαι στο μελλον ομως...δεν εχω περασει απο το σπιτι σου αλλα θα ηθελα να σε ευχαριστησω που μου εδωσες τα κλειδια της γκαρσονιερας κ απο κει ηρθε ο μπεμπης μου!!!ΣΥΛΛΙΓΑΡΔΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ!!!

S. KTISTAKIS
07-04-13, 18:28
καλη επιτυχεια στελιο.θα ηθελα να ερθω να δω κ να βοηθησω αν θελεις τιποτα αλλα λογω καλοκαιρινης τουριστικης δουλειας θα μου ειναι αδυνατον.επειδη εισαι δυνατος θα τα καταφερεις να τα βγαλεις περα με τους πολλους φιλους σου που ειναι διπλα σου!!!επιφυλαζομαι στο μελλον ομως...δεν εχω περασει απο το σπιτι σου αλλα θα ηθελα να σε ευχαριστησω που μου εδωσες τα κλειδια της γκαρσονιερας κ απο κει ηρθε ο μπεμπης μου!!!ΣΥΛΛΙΓΑΡΔΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ!!!

Ρε Βαγγο μηπως ξερεις ποιος εχει ΤΩΡΑ τα κλειδια ? :P

Κοιτα να ετοιμασεις το ΘΗΡΙΟ να τρεξουμε στο RALLY ΚΡΗΤΗΣ το φθινοπωρο !

Οι συμμετοχες αθλητων μερα με τη μερα αυξανοντε και ειμαι σιγουρος οτι το φετινο MR ΚΡΗΤΗ θα ειναι διαφορετικο απο ολα τα προηγουμενα !

Σε ευχαριστω και περιμενω να κατσω συνοδηγος οπως ειπαμε ! :clap:

silis
13-04-13, 16:03
Στελιο μαλλον τωρα θα τα εχει ο σιλικονης-bow...ραλλυ δεν ξανακανω αν θελεις απο χειμωνα ελα να ανεβουμε σερρες η τριπολη να τρεχουμε πανελληνιο πρωταθλημα ταχυτητας.. εχω αλλο ενα αγωνιστικο να σου δωσω!!! αφου δεν μπορω να σε νικησω στα χερια σκεφτομαι να σε τρακερνω στην πιστα!!! :)καλη επιτυχεια στον αγωνα που θα γινει!!!

S. KTISTAKIS
17-04-13, 22:43
Να υπενθυμησουμε στην πιο συχνη ερωτηση που εχω απο τηλεφωνηματα αθλητων πως τα εξοδα μεταφορας και διαμονης ειναι προσφορα της διοργανωσης οπως και τα προηγουμενα χρονια αρκει να μας προσκομησουν το εισητηριο που ταξιδεψαν.



http://youtu.be/BR24WCKrJx0

Polyneikos
17-04-13, 22:52
Γενναιόδωρη κίνηση ,τις δύσκολες εποχές που περνάμε.Συγχαρητήρια :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
17-04-13, 23:09
οχι απλα γεναιόδορη αλλα και σπάνια και κινηση ουσίας που θα βοηθήσει και θα ανακουφήσει απο το βαρος των εξόδων πολλα παιδια που θα είχαν σοβαρο θεμα με τα έξοδα μετακίνησης και όλα αυτα επειδη ο Στελιος γνωρίζει και σκεφτετε τον αθλητη και στον βαθμό που μπορει βρίσκει λύσεις :clap::clap::clap:

NASSER
18-04-13, 00:12
Ο Στέλιος αυτή την γενναιόδωρη κίνηση την έκανε σε κάθε διοργάνωση του. Καιρός να παραδειγματιστούν και οι υπόλοιποι ;)

barbell
18-04-13, 00:47
Στελλιος Κτιστακης:bowdown:,Κωστας Σταματης:bowdown:,Γιωργος Τριπυλας:bowdown: διοργανωνουν gp καλυτερα απο πανελληνια και με περισσοτερο σεβασμο στους αθλητες..Ξερω πολυ καλα πως καθε φορα ''μπαινουν μεσα'' οικονομικα και αυτο λεει πολλα...Οπως πολυ σωστα αναφερει ο Νασσερ καιρος να παραδειγματιστουν και αλλοι..

S. KTISTAKIS
18-04-13, 01:09
Στελλιος Κτιστακης:bowdown:,Κωστας Σταματης:bowdown:,Γιωργος Τριπυλας:bowdown: διοργανωνουν gp καλυτερα απο πανελληνια και με περισσοτερο σεβασμο στους αθλητες..Ξερω πολυ καλα πως καθε φορα ''μπαινουν μεσα'' οικονομικα και αυτο λεει πολλα...Οπως πολυ σωστα αναφερει ο Νασσερ καιρος να παραδειγματιστουν και αλλοι..


Mην μπερδεύετε τον σεβασμό με την ευγένεια...Tην ευγένεια την προσφέρεις ακόμα και σ' αυτούς που δεν την αξίζουν, τον σεβασμό όχι...

goldenera
18-04-13, 01:12
Μεγάλη κουβέντα:clap:

Gorillas
18-04-13, 01:18
Το πρώτο πράγμα που μαθαίνουμε όταν γνωρίζουμε τον Στέλιο είναι το ήθος! Αναλλοίωτος :clap::clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
18-04-13, 09:54
Συγχαρητηρια στο Στελιο Κτιστακη.Νομιζω οτι για τετοιες κινησεις ,πρεπει να κανουμε κατι, ωστε να γινονται περισσοτερο γνωστες,και ετσι να προσφερουν περισσοτερο καλο.Ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που ζηταω,και οτι ειναι λεπτο ζητημα που χωραει ευκολα παρεξηγησεις,αλλα θα ηθελα να ενημερωνεται καποιος -με το που μπαινει στην ιστοσελιδα μας -για οσες τετοιες κινησεις εχουν πραγματοποιηθει.

sAVAZz
19-04-13, 18:54
μηπως ξερουμε αν 8α παρει μερος ο Γιωργος Ματρακος?

S. KTISTAKIS
20-04-13, 01:34
μηπως ξερουμε αν 8α παρει μερος ο Γιωργος Ματρακος?

Ακουγονται ΠΟΛΛΑ ονοματα αθλητων που εχουν μεγαλες παρουσιες και συμμετοχες..........

kok
20-04-13, 16:25
Ακουγονται ΠΟΛΛΑ ονοματα αθλητων που εχουν μεγαλες παρουσιες και συμμετοχες..........
Στέλιο, θα είναι λέει και ο Κοκαρίδας στον αγώνα, ισχύει;

S. KTISTAKIS
20-04-13, 17:02
Στέλιο, θα είναι λέει και ο Κοκαρίδας στον αγώνα, ισχύει;

Με τοσους Βορειο-Ελλαδιτες που θα κατεβουν χρειαζετε και ενας κριτικη επιτροπη ασε που κατι ακουστηκε πως μπορει να παιξεις και εσυ.....:unsure:
Μια ζωη βρε παιδι μου να πεφτεις με αλεξιπτωτο απο το πουθενα και να τα κανεις μπαχαλο :P
Καλα μ(υ)αλλια δε θα βαλεις ΠΟΤΕ ?:turtle:

kok
20-04-13, 17:18
Με τοσους Βορειο-Ελλαδιτες που θα κατεβουν χρειαζετε και ενας κριτικη επιτροπη ασε που κατι ακουστηκε πως μπορει να παιξεις και εσυ.....:unsure:
Μια ζωη βρε παιδι μου να πεφτεις με αλεξιπτωτο απο το πουθενα και να τα κανεις μπαχαλο :P
Καλα μ(υ)αλλια δε θα βαλεις ΠΟΤΕ ?:turtle:
Eίμαι σχεδόν έτοιμος, μόνο όγκο και γράμμωση χρειάζομαι...:green:

S. KTISTAKIS
24-04-13, 14:32
Μετα το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ενδιαφερον των ΧΟΡΗΓΩΝ με τα περιπτερα τους αλλα και τον ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΑΘΛΗΤΩΝ που εχουν δηλωσει ενδιαφερον το Cine Astoria φανταζει πολυ "μικρο" ! Ο ΑΓΩΝΑΣ "MR ΚΡΗΤΗ 2013" ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ Τ.Ε.Ι. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ωστε να υπαρχει ανεση κινησεων σε ΑΘΛΗΤΕΣ-ΧΟΡΗΓΟΥΣ-ΘΕΑΤΕΣ ! !

Η εισοδος του Τ.Ε.Ι. Ηρακλειου


65480


Ο χωρος για τα περιπτερα


65481

Ο χωρος για τους θεατες


65482


Πως θα βλεπουν οι αθλητες κερκιδες και κριτες (φωτισμος μονο μπροστα απο σκηνη για την μεγιστη δυνατη προβολη της δουλειας των αθλητων).


65483


https://www.facebook.com/ktistostelis?ref=tn_tnmn#!/events/464486443619374/

NASSER
24-04-13, 16:35
Ο χώρος διεξαγωγής του Mr Κρήτη δείχνει αξιόλογος με άνεση κινήσεων προς όλους. Ανάλογος είναι και ο χώρος των αποδυτηρίων για τους αθλητές όπως αρμόζει για αθλητικό γεγονός.
Λίγος καιρός έμεινε, κουράγιο για όλους :bbbiceps:

TRIANTAFYLLOU
25-04-13, 00:53
τέτοιος χωρος προσφέρει άνεση και ειδικα με την ζέστη είναι ιδανικός για αγωνα ββ απο όλους τους τομείς και το συγκεκρημενο κλειστο είναι σε πολυ καλη κατάσταση και ωραία κατασκευη με μεγάλες κερκίδες , θα το χαρούν και αθλητες και θεατες αλλα και οι χορηγοί :thumbup:

NASSER
25-04-13, 08:31
Αξιοσημείωτο είναι Ηλία πως ο αριθμός χορηγών και η δήλωση συμμετοχής αθλητών έχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο Μρ. Κρήτη και αυτό είναι αποτέλεσμα προσπαθειών του Στέλιου αλλά και όλων των Κρητικών παραγόντων και φίλων του αθλήματος που φέτος είναι δεμένοι περισσότερο από κάθε άλλη φορά :thumbup:

S. KTISTAKIS
27-04-13, 16:51
Μεχρι τωρα την στηρηξη τους στην διοργανωση εχουν δηλωσει η

65594

μεσω του fetas και τους αθλητες των Σερρων και η

65595

μεσω του κ Taylor (τηλεφωνικα).

Οι υπολοιπες ομοσπονδιες ειναι καπου εδω.....

65596

giannis64
27-04-13, 16:58
Μεχρι τωρα την στηρηξη τους στην διοργανωση εχουν δηλωσει η


Στελιο με ποιους τροπους μπορει μια ομοσπονδια να στηρηξει μια τετοια διοργανωση?:unsure:

S. KTISTAKIS
27-04-13, 17:04
Στελιο με ποιους τροπους μπορει μια ομοσπονδια να στηρηξει μια τετοια διοργανωση?:unsure:

Μολις αναφερα 2 τροπους δηλ με την συμμετοχη των αθλητων που συμμετεχουν παραδοσιακα σε αυτες και τον μη "αποκλεισμο" αυτων εαν συμμετασχουν και με την συμμετοχη καποιου επισημου εκπροσωπου τους (εισητηρια - διαμονη πληρωμενα ) !

Μονο ΚΕΡΔΗΣΜΕΝΟΙ μπορουν να βγουν εστω στα ματια του κοσμου απο μια τετοια κινηση !

TRIANTAFYLLOU
27-04-13, 17:21
εγω πάντως απ οτι ξερω και η ΝΑΒΒΑ δεν έχει κανενα πρόβλημα και δεν υπάρχει περίπτωση να πει κανείς σε αθλητη να μην πάει, το αντιθετο μάλιστα να πάνε όσο περισσότεροι να στηρίξουν ώστε να γινει ενας πολυ καλός αγωνας με συμμετοχές και επίπεδο , άλλωστε αυτο το λεω με σιγουρια γιατι είναι παγια θεση και τακτικη της ομοσπονδίας
εγω δεν θελω να έχω σχέση με διοικητικα και τετοια , απλα όπου μπορω βοηθάω σε όποιο τομεα να είναι στο βαθμο που μπορω και το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου , αλλα αυτα τα γνωρίζω καλα γι αυτο τα λέω και μεσω του φόρουμ το αναφερω γιατι τα γραπτα μενουν , ενω στα προφορικα ο καθένας μπορει να λέει με είπες σε είπα και άκρη δεν βγαίνει

και αν υπάρξει θεμα αθλητη που δεν θα τον αφησει η θα τον πεί κάποιος να μην συμμετέχει στην ΝΑΒΒΑ επειδη πήγε Κρητη , που δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλα αναλαμβανω προσωπικα εγω να καθαρίσω την μπουγάδα
γιατι μην ξεχναμε πως ακολουθει και το παγκόσμιο της NABBA - WFF που θα γινει στην θεσσαλονίκη και είναι μια καλη ευκαιρία να συμμετέχουν τα παιδια και όσοι αξίζουν σε ενα αγωνα παγκοσμίου επιπέδου μεσα στην χωρα μας :toast:

NASSER
27-04-13, 22:37
Στελιο με ποιους τροπους μπορει μια ομοσπονδια να στηρηξει μια τετοια διοργανωση?:unsure:

Γιάννη επέτρεψε μου να σου απαντήσω στο ερώτημα σου γιατί έχει ουσία. Οι ''ομοσπονδίες'' σαν όρος δεν υφίσταται, αλλά πίσω από κάποιες διοργανώσεις που φέρουν την υπογραφή ΝΑΒΒΑ, WABBA, NAC, IFBB κλπ, βρίσκονται κάποιοι παράγοντες που είτε είναι διοργανωτές, είτε προπονητές είτε κριτές και ασκούν μια επιρροή στους κύκλους τους που είναι είτε καταστήματα συμπληρωμάτων και είδη γυμναστικής, είτε αθλητές είτε χορηγοί. Και εφόσον εκ των πλείστων δεν έχουν περιορισμούς δεν θα έπρεπε να έχουν ενδοιασμούς στο να συμβάλουν σε μια διοργάνωση που θα προσφέρει άψογη φιλοξενία, μεταφορικά και αξιοπρεπή αντιμετώπιση δίχως διαχωρισμούς και εμπάθειες, καθώς θα είναι ουδέτερη και χρονικά βολεύει όλους για μια πρώτη εμφάνιση για την αγωνιστική περίοδο εφόσον σκοπεύουν να συμμετάσχουν και αλλού μετά.
Από την άλλη για μένα οι αθλητές θα πρέπει να πάψουν να είναι καθοδηγούμενοι, θα πρέπει να έχουν δική τους κρίση που τους συμφέρει και αφελή να συμμετάσχουν. Και εφόσον θέλουν να φέρουν τον όρο ''αθλητή'', θα πρέπει να επικοινωνούν μεταξύ τους και να κυνηγάνε τη σκηνή που θα τους προσφέρει περισσότερο ανταγωνισμό. Περισσότερη εκτίμηση θα έχουν όταν θα μάθουν να χάνουν με αξιόλογο ανταγωνισμό, παρά όταν κερδίζουν σε ομοσπονδίες-διοργανώσεις που μέχρι στιγμής βλέπουμε και εν μέρη καλώς ή κακώς κατηγορούμε πως υπάρχει πάντα συνωμοσία.

barbell
27-04-13, 23:11
Γιάννη επέτρεψε μου να σου απαντήσω στο ερώτημα σου γιατί έχει ουσία. Οι ''ομοσπονδίες'' σαν όρος δεν υφίσταται, αλλά πίσω από κάποιες διοργανώσεις που φέρουν την υπογραφή ΝΑΒΒΑ, WABBA, NAC, IFBB κλπ, βρίσκονται κάποιοι παράγοντες που είτε είναι διοργανωτές, είτε προπονητές είτε κριτές και ασκούν μια επιρροή στους κύκλους τους που είναι είτε καταστήματα συμπληρωμάτων και είδη γυμναστικής, είτε αθλητές είτε χορηγοί. Και εφόσον εκ των πλείστων δεν έχουν περιορισμούς δεν θα έπρεπε να έχουν ενδοιασμούς στο να συμβάλουν σε μια διοργάνωση που θα προσφέρει άψογη φιλοξενία, μεταφορικά και αξιοπρεπή αντιμετώπιση δίχως διαχωρισμούς και εμπάθειες, καθώς θα είναι ουδέτερη και χρονικά βολεύει όλους για μια πρώτη εμφάνιση για την αγωνιστική περίοδο εφόσον σκοπεύουν να συμμετάσχουν και αλλού μετά.
Από την άλλη για μένα οι αθλητές θα πρέπει να πάψουν να είναι καθοδηγούμενοι, θα πρέπει να έχουν δική τους κρίση που τους συμφέρει και αφελή να συμμετάσχουν. Και εφόσον θέλουν να φέρουν τον όρο ''αθλητή'', θα πρέπει να επικοινωνούν μεταξύ τους και να κυνηγάνε τη σκηνή που θα τους προσφέρει περισσότερο ανταγωνισμό. Περισσότερη εκτίμηση θα έχουν όταν θα μάθουν να χάνουν με αξιόλογο ανταγωνισμό, παρά όταν κερδίζουν σε ομοσπονδίες-διοργανώσεις που μέχρι στιγμής βλέπουμε και εν μέρη καλώς ή κακώς κατηγορούμε πως υπάρχει πάντα συνωμοσία.
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

giannis64
27-04-13, 23:29
:thumbup: συμφωνω μαζι σου ΝΑΣΣΕΡ 100%..

αλλα αποτι εχω ακουσει και διαβασει, μονο η ifbb δεν αφηνει αθλητες να συμετεχουν αλλου. αν κανω λαθος πες μιας και εσυ εισαι πιο πολυ μεσα στα πραγμτα. οποτε δεν υπαρχει και λογος αναφορας στην παρουσια αθλητων των υπολοιπων ομοσπονδιων, αφου ειναι μονο δικη τους επιλογη.
για την παρουσια προς τιμη του αγωνα απο αντιπροσωπο, σε αυτο ναι. συμφωνω με τον στελιο. αλλα και να μην μπορει να ερθει καποιος, δεν ειναι ουτε κακο νομιζω, ουτε σημενει για μενα πως σνομπαρει τον αγωνα. ολα ανθρωπινα ειναι.

NASSER
27-04-13, 23:58
Πολύ σωστά αναφέρεις πως η ΕΟΣΔ-IFBB έχει περιοριστικούς όρους στους αθλητές και ήδη έχει υποδείξει να μην συμμετάσχουν οι αθλητές στην εν λόγο διοργάνωση. Και θα μου πεις, καλά με τον αγώνα στη Κρήτη ασχολείται η ΕΟΣΔ. Η ΕΟΣΔ και η διοίκηση μπορεί να μην είχε ασχοληθεί εάν στον κύκλο της δεν είχε τους καλοθελητές να βγάζουν χολή στο όνομα Κτιστάκη ή στο φόβο μιας αξιόλογης προσπάθειας που μηδενίζει τις δικές τους διοργανώσεις... ;)
Τώρα ας έρθω στους υπόλοιπους... μου εκφράστηκε από μερικούς πως ''μόνο στην Κρήτη δεν πάω, να κάνω μάγκες τους Κρητικούς''. Και εγώ απαντάω, τους Κρητικούς τιμάς ή το άθλημα και την αξιόλογη διοργάνωση? Προσωπικά με την παρούσα εικόνα του αθλήματος, τη μόνο προοδευτική διοργάνωση που βλέπω είναι σταθερά το Μr Κρήτη. επομένως αξίζει να παρευρεθώ! Για τις υπόλοιπες το σκέφτομαι ακόμα :confused:

S. KTISTAKIS
28-04-13, 00:39
Θεωρω πως Χολη οπως αναφερθηκε μπορει να βγαζει ο καθε ενας οπως και ο καθε αθλητης να συμμετεχει οπου αυτος οριζει μιας και αυτος ειναι ο "αιμοδοτης" !
Τουλαχιστον η φετινη διοργανωση (και πιστεψτε με ντρεπομε που το λεω) εχει ενα σκοπο που δεν διαφερει απο τα προηγουμενα χρονια απλα "τυνχανει" να αλλαζει το προσωπο-σκοπος !
Το να οριζεις εναν αλλο αγωνα την ιδια ημερομηνια (ενω ξερεις οτι γινετε μια προσπαθεια της οποιας τα εσοδα υπαρχει εστω ΜΙΑ πιθανοτητα καποιος σωματικα αναπηρος να επανελθει) συνιστα "εγκεφαλικη" αναπηρια και πιστεψτε με καμια "επεμβαση" δεν θα σου δωσει βελτιωση σε αυτη τη μορφη αναπηριας. Χρονια τωρα φωναζουμε οικογενειακα στο Στελιο να τα παρατησει με αυτο το χωρο αλλα απο μικρος αγαπαει το αθλημα και τους ανθρωπους του.
Ξερω πως το πρωι που θα δει την αναρτηση θα μου βαλει φασαρια γιατι ειναι υπερηφανο ατομο αλλα σας παρακολουθω και βλεπω κατι θετικο σε καποιους,

Σας περιμενω Κρητη να κερασω τσικουδιες και να σας ευχαριστησω οσοι ελθουν για τη στηριξη.

Κτιστακης Λευτερης (αδελφος του Στελιου)

TRIANTAFYLLOU
28-04-13, 00:46
εγω ένα ακόμη θα πω να συμπληρώσω ότι ενω οι αθλητες είναι αυτόνομοι να πάνε σε όποιο αγωνα θέλουν παράλληλα δεν είναι κακό να ανήκει κάποιος και να στηρίζει μια ομοσπονδία , εφόσον σέβονται τα δικαιώματα του αλλα κι αυτος οφείλει να έχει υποχρεώσεις
και ένας αθλητης εκτος απο μπράτσα δεν είναι κακό να έχει λόγο και τιμή , γιατι όχι όλοι αλλα υπάρχουν μερικοι που συμπεριφέρονται σαν άβουλα όντα και είναι όπου φυσάει ο άνεμος , να τα λέμε κι αυτα η το κρητήριο συμμετοχής είναι ο χαμηλός ανταγωνισμός και μη κάνουμε τωρα σαν να απορούμε όσοι είναι στα πράματα ξερουν τι ενοώ και καταλαβαίνουν

η ιφββ έτσι ήταν παντα αφού πήρε την αναγνώρηση πονταρει πανω σ αυτο και έχει κανονισμούς και απαιτησεις , αν είχε ανάλογα και υποχρεώσεις κανείς δεν θα μιλούσε και θα κανε τουμπεκι
απο κει και περα αυτη την πολιτική έχει και όποιος θέλει να ανεβει σε επαγγελματικο επίπεδο αναγκαστικα σ αυτα τα μονοπάτια θα βαδίσει και γι αυτο βαραει στο δικό της σκοπό και όποιος θέλει χορεύει καρσιλαμά , αυτα είναι γνωστα

η ΝΑΒΒΑ έχει στηρίξει στο παρελθόν αυτο τον αγώνα και πάλι όπως είπα θα μιλήσω και με τον πρόεδρο τον Στράτο Χατζηδημητριάδη γιατι ενω ποτε δεν παίρνει θεση να επιβαλει τους αθλητες που θα συμμετέχουν να βρούμε μια φόρμουλα γρηγορα να δώσουμε μια έμφαση στον αγωνα
αλλα να αναφερω ότι ο ίδιος πολλες φορες έχει στηρίξει τον αγωνα και κακώς δεν το αναφέρουμε , επειδη δεν γράφει στο φόρουμ και γενικα επειδη είναι άνθρωπος που δεν αυτοπροβάλετε , αλλα επειδη εγω τα ξερω απο πρώτο χέρι έχω να πω ότι κράτησε την ΝΑΒΒΑ στην Ελλάδα κάτω απο πολυ αντίξοες συνθήκες με συνεχείς διοργανώσεις και χρήματα απο την τσέπη του
και ακόμα και κατι να μην πάει καλα σε μια διοργανωση να μην βιαζόμαστε να πέρνουμε το φτυάρι , τα λάθη είναι ανθρώπινα εκείνο που μετράει όμως είναι η πρόθεση και τιποτε άλλο , δηλαδη αν το κανει εσκεμενα και εκ του πονηρού

το θετικο είναι πως παρα τους δύσκολους καιρους οι διοργανωτες στο Κρητη έκαναν τα κουμάντα τους και ετοιμαζουν μια φιλοξενεία που θα βοηθήσει τους αθλητες οικονομικα να μην επιβαρυνθούν με έξοδα

TRIANTAFYLLOU
28-04-13, 00:51
Θεωρω πως Χολη οπως αναφερθηκε μπορει να βγαζει ο καθε ενας οπως και ο καθε αθλητης να συμμετεχει οπου αυτος οριζει μιας και αυτος ειναι ο "αιμοδοτης" !
Τουλαχιστον η φετινη διοργανωση (και πιστεψτε με ντρεπομε που το λεω) εχει ενα σκοπο που δεν διαφερει απο τα προηγουμενα χρονια απλα "τυνχανει" να αλλαζει το προσωπο-σκοπος !
Το να οριζεις εναν αλλο αγωνα την ιδια ημερομηνια (ενω ξερεις οτι γινετε μια προσπαθεια της οποιας τα εσοδα υπαρχει εστω ΜΙΑ πιθανοτητα καποιος σωματικα αναπηρος να επανελθει) συνιστα "εγκεφαλικη" αναπηρια και πιστεψτε με καμια "επεμβαση" δεν θα σου δωσει βελτιωση σε αυτη τη μορφη αναπηριας. Χρονια τωρα φωναζουμε οικογενειακα στο Στελιο να τα παρατησει με αυτο το χωρο αλλα απο μικρος αγαπαει το αθλημα και τους ανθρωπους του.
Ξερω πως το πρωι που θα δει την αναρτηση θα μου βαλει φασαρια γιατι ειναι υπερηφανο ατομο αλλα σας παρακολουθω και βλεπω κατι θετικο σε καποιους,

Σας περιμενω Κρητη να κερασω τσικουδιες και να σας ευχαριστησω οσοι ελθουν για τη στηριξη.

Κτιστακης Λευτερης (αδελφος του Στελιου)

αυτος ο σκοπός Λευτερη είναι το ίδιο και πιο σημαντικός και όχι μόνο δεν αλλαζει κατι αλλα ενισχύει την απόφαση να συμετεχει κάποιος αθλητης ώστε να είναι δυνατο το επίπεδο του αγωνα και ανταγωνιστικο και κανεις καλοπροαίρετος δεν θα ήθελε να σκεφτει αρνητικα γι αυτη την διοργανωση που αν μη τι άλλο είναι και ενα δείγμα ανθρωπιάς :toast:

barbell
28-04-13, 09:18
Πολύ σωστά αναφέρεις πως η ΕΟΣΔ-IFBB έχει περιοριστικούς όρους στους αθλητές και ήδη έχει υποδείξει να μην συμμετάσχουν οι αθλητές στην εν λόγο διοργάνωση. Και θα μου πεις, καλά με τον αγώνα στη Κρήτη ασχολείται η ΕΟΣΔ. Η ΕΟΣΔ και η διοίκηση μπορεί να μην είχε ασχοληθεί εάν στον κύκλο της δεν είχε τους καλοθελητές να βγάζουν χολή στο όνομα Κτιστάκη ή στο φόβο μιας αξιόλογης προσπάθειας που μηδενίζει τις δικές τους διοργανώσεις... ;)
Τώρα ας έρθω στους υπόλοιπους... μου εκφράστηκε από μερικούς πως ''μόνο στην Κρήτη δεν πάω, να κάνω μάγκες τους Κρητικούς''. Και εγώ απαντάω, τους Κρητικούς τιμάς ή το άθλημα και την αξιόλογη διοργάνωση? Προσωπικά με την παρούσα εικόνα του αθλήματος, τη μόνο προοδευτική διοργάνωση που βλέπω είναι σταθερά το Μr Κρήτη. επομένως αξίζει να παρευρεθώ! Για τις υπόλοιπες το σκέφτομαι ακόμα :confused:Με εβαλες σε σκεψεις τωρα Nasser..Παντως χωρις να θελω να θιξω κανεναν εχω γνωρισει τον Σοφοκλη και μου φαινεται πολυ ενταξει και πως αγαπαει πραγματικα το αθλημα και θελει να το παει μπροστα..

kok
28-04-13, 11:03
Δυστυχώς φίλοι μου, ζούμε στή χώρα όπου οι κάτοικοι της δεν προσπαθούν να αποκτήσουν και αυτοί μία κατσίκα, όπως έχει και ο γείτονας τους, απλά εύχονται να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.....
Η ύπαρξη πολλών ομοσπονδιών εξυπηρετεί μόνο συμφέροντα και σκοπιμότητες αυτών ηγούνται αυτών των ομοσπονδιών, αποδυκνείεται ότι άλλο πράγμα η αγάπη σε κάτι και άλλο η εκμετάλλευση του. Οι δε αθλητές θα πρέπει να γνωρίζουν ένα πράγμα: Αθλητής δεν σημαίνει απόδοση, τίτλος, κατάταξη, αθλητής σημαίνει ήθος και για μένα προσωπικά είναι το συνώνυμο του Άνθρωπος. Όλοι μας σε αυτό το χώρο έχουμε τους οπαδούς μας και τους πολέμιους μας, όπως άλλωστε και στην καθημερινή ζωή. Τον Στέλιο τον γνωρίζω προσωπικά εδώ και 17 χρόνια. Δεν θέλω να αρχίσω να γράφω ωραιολογίες και δοξασίες. Ο καθένας μας έχει τις εμπειρίες του και τις προτιμήσεις του. Και να τον έχανα από φίλο, θα έκανα τα πάντα για να τον κρατήσω σαν εχθρό, ακόμη και έτσι θα μου είταν πολυτιμότερος από άλλους ¨φίλους¨ .
Εγώ δεν θα μπώ στην διαδικασία να τον προτείνω και να υποδείξω σε άλλους να τον προτιμήσουν και να τον στηρίξουν. Εγώ απλά θα τον στηρίξω, η πορεία του, τα έργα του και οι προσπάθειες του μιλάνε από μόνα τους γιαυτόν.
Στέλιο, 18 Μαίου θα είμαστε όλοι εκεί.....οι φίλοι σου

Με απέραντη εκτίμηση και σεβασμό
Κοκαρίδας Αλέξανδρος

NASSER
28-04-13, 11:22
Με εβαλες σε σκεψεις τωρα Nasser..Παντως χωρις να θελω να θιξω κανεναν εχω γνωρισει τον Σοφοκλη και μου φαινεται πολυ ενταξει και πως αγαπαει πραγματικα το αθλημα και θελει να το παει μπροστα..

Ο Σοφοκλής Τέιλορ είναι από τους πρώτους που όταν έμαθε για τον αγώνα Μρ. Κρήτη είπε πως πρέπει να τον υποστηρίξουμε όλοι και αν δεν τον πίεζαν οι υποχρεώσεις του θα αγωνιζόταν και ο ίδιος! Μακάρι όλοι να λειτουργούσαν με τόση αγάπη για το άθλημα και να στηρίζουν τους αθλητές στις προσπάθειες τους. Ο Σοφοκλής το έχει αποδείξει έμπρακτα! :thumbup:

Levrone
28-04-13, 11:39
και αν θελετε και την αποψη καποιου εξω απο τα αγωνιστικα,
(γιατι κακα τα ψεματα το ζητουμενο ειναι οι "εξω απ τα αγωνιστικα να παρακολουθουν τους αγωνες")

ειμαστε τοσο καραγκιοζηδες σα λαος , γιατι εκει παντα καταληγει το ολο θεμα,
και δε θα προκοψουμε ποτε.

Εγω ειμαι ασχετος, οκ?
Ξερετε τι καταλαβαινω?
Με την απλη λογικη..
Οτι εχουν φτιαχτει (π.χ.) 10 ομοσπονδιες , επειδη 10 ατομα θελουν να ειναι "αρχηγοι ομοσπονδιας" , και οχι να τους καπελωνει καποιος αλλος ,

και αντι τους 100 ανθρωπους που ασχολουνται με το χωρο αγωνιστικα , να τους ωθουν σε οσο περισσοτερους αγωνες γινεται για να εχει κινηση το αθλημα, να κοβονται εισιτηρια , να κανει θορυβο που λεμε,
απαγορευει η καθε ομοσπονδια στους αθλητες της να αγωνιστει σε αγωνες αλλων ομοσπονδιων..

Και μπορει να μην ειναι ετσι ακριβως οπως τα γραφω , αλλα ο μεσος θεατης αυτο καταλαβαινει.
Ε αυτο ειναι καραγκιοζια. Μεγιστη.

Και να "αγκαλιασω" εγω το αθλημα οταν οι "πατερες" του δεν το αγκαλιαζουν..
Τωρα μπορει να λεω μαλακιες, αλλα αυτη η εικονα βγαινει προς τα εξω.

goldenera
28-04-13, 11:56
Συμφωνώ απόλυτα με τη λογική του συλλογισμού σου:thumbup:

S. KTISTAKIS
28-04-13, 12:07
Προσωπικα να ζητησω ενα μεγαλο ΣΥΓΝΩΜΗ για τα λογια του αδελφου μου περι διοργανωσης ιδιας ημερομηνιας και τους χαρακτηρισμους που εκανε εστω και μεταφορικα !
Τα υπολοιπα σχολια τα εχω πει γραψει και καταποιει εδω μεσα απο την αρχη της παρουσιας μου στο forum......

Ο Ηλιας ξερω οτι θα "παρει" αυτο που συζητησαμε απο την ΝΑΒΒΑ-WFF γιατι ο Χατζηδημητριαδης ειναι ανθρωπος και χρονια διπλα μου ασχετως εαν εχω αποχωρησει !

Kαι για να επανελθουμε στα αγωνιστικα να δωσω μια γευση αθλητων απο το φετινο Mr ΚΡΗΤΗ (Greek King 2) με φωτο απο μια ομαδα αθλητων στις 4-5 ομαδες που υπαρχουν μεχρι τωρα και εχουν δηλωσει πως θα συμμετεχουν .

65629

65630
Ειναι απο την ομαδα του ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΠΑΝΤΕΛΗ.

Απο οτι καταλαβαινετε το επιπεδο και οι συμμετοχες εχουν υψηλο βαθμο ανταγωνισμου τοσο στις κατηγοριες fitness οσο και στις ΒΒ !

goldenera
28-04-13, 12:28
Πολύ καλό επίπεδο. Ιδιαίτερα μου αρέσει ο κύριος κάτω δεξιά:thumbup:

NASSER
28-04-13, 12:58
Οι φώτο μιλάνε από μόνες τους. Το επίπεδο προβλέπεται ψηλό και για τους αθλητές πρέπει να αποτελεί δέλεαρ η συμμετοχή. Σε λιγότερο από τρεις εβδομάδες πλέον όλοι θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους :thumbup:
Από ότι γνωρίζω μέχρι στιγμής είναι 5 οι ομάδες αθλητών που προετοιμάζονται και αυτό σημαίνει πάνω από 30 αναμενόμενες συμμετοχές. Και για να μην παρεξηγηθούν τα γραφόμενα, ομάδα αθλητών αναφέρω τις παρέες αθλητών που δουλεύουν και επικοινωνούν μεταξύ τους για έναν κοινό στόχο. Δίχως διαχωρισμό σε ομοσπονδίες συλλόγους εταιρείες κλπ.

mens sana
29-04-13, 00:15
Καλησπερα! Σκεφτομαι να παρευρεθω και εγω σ' αυτον τον αγωνα, επειδη ομως δεν εχω ξαναπαει στη Κρητη και δεν γνωριζω, ξερει καποιος να μου πει αν πρεπει να προσεξω κατι σχετικα με τη πτηση/το αεροπορικο εισιτηριο (ενα αεροδρομιο δεν εχει το Ηρακλειο?)? Να κλεισω πτηση με ξενοδοχειο η' μονο πτηση και να ψαχτω εκει για διαμονη? :unsure:

NASSER
29-04-13, 08:40
mens sana το Ηράκλειο έχει μόνο ένα αεροδρόμιο όπου πρέπει να είναι ο προορισμός σου εφόσον θες να πας αεροπορικώς. Έπειτα ο αγώνας είναι 18 Μαΐου στις 19.00 στο κλειστό των ΤΕΙ Ηρακλείου και λογικά θα τελειώσει αργά λόγο συμμετοχών. Επομένως να σχεδιάσεις να φύγεις στις 19 Μαΐου αν δεν έχεις κάτι άλλο να επισκεφτείς. Όσο αφορά τη διαμονή σου, καλό θα ήταν να κάνεις κάποια κράτηση από τώρα για να μην ψάχνεσαι εφόσον φτάσεις.

mens sana
29-04-13, 13:32
Nasser σ' ευχαριστω :thumbup:

xarkas
01-05-13, 01:48
θα εχει πρεντζαντζινγκ? σορρυ για την αγνοια αλλα ειμαι νεος φετοσ τηα ερθω να δω και του χρονου αν ολλα πανε καλα θα διαγωνιστω στο "junior"...

S. KTISTAKIS
01-05-13, 10:31
θα εχει πρεντζαντζινγκ? σορρυ για την αγνοια αλλα ειμαι νεος φετοσ τηα ερθω να δω και του χρονου αν ολλα πανε καλα θα διαγωνιστω στο "junior"...

Ο αγωνας ξεκιναει 19:00 και οι αθλητες θα δηλωσουν συμμετοχη απο τις 16:00 εως 17:00 (συμμετοχες περαν του χρονικου οριου δεν θα γινουν δεκτες).

Απο τις 17:00 εως 18:00 θα γινει ο διαχωρισμος των κατηγοριων και μετα απο 1 ωρα ξεκιναει επισημα η διοργανωση.

Polyneikos
01-05-13, 13:25
Πολύ καλα προετοιμασμένοι οι αθλητες του team του Σταυρουλάκη :thumbup:
Από αυτούς που γνωρίζω ο Μπαρμπαδάκης (κάτω αριστερα) αν και γυρω στα 25 όπως τον υπολογίζω, με αρκετές παρουσίες και διακρίσεις.
Για τον Παντελή Σταυρουλάκη, (κάτω δεξιά όπως κοιτάμε) - το έχω πει και σε ανύποπτο χρονο - θεωρώ ότι είναι από την γενιά των juniors που στα επόμενα χρόνια θα παίρνουν Γενικά .
Προσωπικά τον έχω ξεχωρίσει από το 2009 που τον είχα δει και είχε κοντραριστεί με τον Αλέξη Μωυσίδη στα Juniors στην WABBA :clap:



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65630&d=1367139754

S. KTISTAKIS
01-05-13, 14:50
Μια αλλη ομαδα αθλητων ειναι αυτη της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ με επικεφαλη τον παρακατω Master (102 kg ). Eκει που θα γινει το μεγαλο ΜΠΑΜ φετος ειναι στη κατηγορια γυναικων με μια πρωτο-εμφανιζομενη αθλητρια σε ΜΙΚΡΗ ηλικια και ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ δυνατοτητες. Προσωπικα η καλυτερη αθλητρια ολων των εποχων που εχει αναδειξει το νησι !


65757

H φωτο προηγουμενου μηνα αλλα η σημερινη του κατασταση ειναι απο "ινες" !

kelaidis
01-05-13, 17:24
Είναι δύσκολο να παραδειγματιστούν και άλλοι διότι μόνο στην Κρήτη μπορείς να βρεις τέτοιου επιπέδου φιλοξενία. Το αποκορύφωμα της κρητικής φιλοξενίας αποτυπώνεται σε ένα ριζίτικο τραγούδι - γνωστό σε όλους τους Κρητικούς - που περιγράφει τις τελευταίες ώρες ενός παλικαριού. Ο ετοιμοθάνατος νέος λοιπόν από το παράθυρο του σπιτιού βλέπει να έρχονται οι φίλοι του και στρέφεται στη μάνα του λέγοντας «Μάνα κι αν έρθουν οι φίλοι μας κι αν έρθουν οι εδικοί μας, μην των επείς κι απόθανα, να τσι βαριοκαρδίσεις. Στρώσε την τάβλα να γευτούν και κλίνη να πλαγιάσουν, στρώσε τα παραπέζουλα να θέσουν τ’ άρματά των. Και το πρωί σα σηκωθούν και σ’ αποχαιρετούνε, πέτωνε πως απόθανα…» Μεγαλείο.





Ο Στέλιος αυτή την γενναιόδωρη κίνηση την έκανε σε κάθε διοργάνωση του. Καιρός να παραδειγματιστούν και οι υπόλοιποι ;)

Polyneikos
02-05-13, 13:15
Στέλιο η επίσημη αφίσα του αγώνα πότε θα βγεί; :bbbiceps:

S. KTISTAKIS
02-05-13, 17:08
Στέλιο η επίσημη αφίσα του αγώνα πότε θα βγεί; :bbbiceps:

Eιναι ετοιμη Κωστα εδω και μια εβδομαδα αλλα μερα παρα μερα εχουμε και ενα νεο χορηγο με αποτελεσμα να προσθετουμε και κατι πανω της.

Ευελπιστω μεχρι αυριο να εχουμε την τελικη !

Polyneikos
02-05-13, 17:22
OK:thumbup:

S. KTISTAKIS
02-05-13, 17:49
OK:thumbup:

.............μπορει και σημερα μεσα στη μερα !

S. KTISTAKIS
02-05-13, 18:36
Ετοιμη και η αφισα του κ Κωστα ! :welcome:

65815

Polyneikos
02-05-13, 18:42
:clap::clap::thumbup:

NASSER
03-05-13, 08:37
Μάλλον δεν χωράνε όλοι οι χορηγοί στην αφίσα :rolf:
Μπράβο Στέλιο για όλη την προσπάθεια :thumbup:

Δυο εβδομάδες έμειναν για τον μεγάλη μέρα! Δεν είναι πολύ... καλή δύναμη σε όλους και ειδικά στους αθλητές που βρίσκονται σε προετοιμασία τις Άγιες εορταστικές ημέρες.
Καλή Ανάσταση σε όλους!

S. KTISTAKIS
03-05-13, 20:27
Αμεσως μετα τις γιορτες θα γινει η παρουσιαση των κριτων της εκδηλωσεις με ενα μινι αφιερωμα 2-3 λεξεων για τον καθε ενα καθως αποτελουν μερος της ραχοκοκαλιας ενος αγωνα.

S. KTISTAKIS
08-05-13, 18:23
Το πανο μας.

65968

S. KTISTAKIS
09-05-13, 14:56
Παρουσιαση των κριτων του Event.

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ : βετερανος αθλητης του νησιου με πανελληνιες και τοπικες διακρισεις. Απο τους ποιο σκληροπυρηνικους και ευρεως σεβαστους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ στην τοπικη κοινωνια !

65996
65998
66002

NASSER
09-05-13, 16:29
Προβλέπω αξιοπρεπή παρουσίαση όπως κάνει ο Στέλιος με παρουσίαση φώτο :thumbup:
Περιμένουμε και τους υπόλοιπους Στέλιο!

goldenera
09-05-13, 21:53
Επιβλητική η αφίσα με τον ανεπανάληπτο Flex Wheeler σε κορυφαία φόρμα:clap::clap:

S. KTISTAKIS
10-05-13, 15:07
Δευτερος κριτης ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ! Δεν χρειαζετε να αναφερω τιποτα γι αυτον τον αλητη καθως οτι και να πω θα ειναι λιγο μπροστα στη προσφορα και την αξια του σαν αθλητης και ανθρωπος,,,,,,(εκπροσωπει την βορεια Ελλαδα).

66058
66059

S. KTISTAKIS
11-05-13, 14:14
Τριτη Κριτης η ΜΙΑ Ιορδανοπουλου Μαρια ενα ατομο που με συγκινησε με το ενδιαφερον της απο την πρωτη στιγμη με την περιπετεια μου και δεν διστασε καθολου να βοηθησει.....Μαρακι σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ΟΛΑ (εκπροσωπει την κεντρικη Ελλαδα) !

66097
66099

NASSER
11-05-13, 16:20
Η Μαρία πραγματικά από τα καλύτερα παιδιά του χώρου, μεγάλη αθλήτρια και χαμηλών τόνων :thumbup:

S. KTISTAKIS
11-05-13, 17:21
Και κατι απο την σημερινη ημερα : "δυστηχως" φετος δεν ειχω την "ικανοτητα" να κατασκευασω και να βαψω ο ιδιος τα επαθλα των αθλητων....προλαβα ομως και εμαθα σε 3 μαθητες μου την δουλεια Νικος Αραβιστανης - Νικος Ορφανος - Γιαννης Σολδατος ! Σημερα τα παιδια ειναι στο βαφειο για τα 55 επαθλα και 100 μεταλλια της διοργανωσης !

66106

zakk lio
11-05-13, 19:18
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!! :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Τα ΜΟΝΑ πραγματα που μενουν μετα απο τον αγωνα ειναι 3

1) το μεταλλιο (εφοσον τα παρεις)
2) το κυπελλο (εφοσον το παρεις)
3) φωτογραφιες και βιντεο του αγωνα (εφοσον υπαρχουν κ τα αγορασεις)

αν ο αθλητης περιμενει κατι παραπανω... δυστυχως θα βγει χαμενος...
κ εσυ μας εδειξες οτι τα 3 παραπανω οχι μονο τα προσφερεις απλοχερα κ με το παραπανω, αλλα κ πολλα περισσοτερα!!!

S. KTISTAKIS
12-05-13, 18:43
Τεταρτος Κριτης ο ανθρωπος που οσο μακρια και εαν ειναι παντα και οποτε χρειαστω τον εχω διπλα μου.....ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ χωρις σχολιασμους ...... (εκπροσωπει την Βορεια Ελλαδα) !

66177
66178

Polyneikos
12-05-13, 20:06
Και κατι απο την σημερινη ημερα : "δυστηχως" φετος δεν ειχω την "ικανοτητα" να κατασκευασω και να βαψω ο ιδιος τα επαθλα των αθλητων....προλαβα ομως και εμαθα σε 3 μαθητες μου την δουλεια Νικος Αραβιστανης - Νικος Ορφανος - Γιαννης Σολδατος ! Σημερα τα παιδια ειναι στο βαφειο για τα 55 επαθλα και 100 μεταλλια της διοργανωσης !

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66106



Ωραία έπαθλα και ξεχωριστά :thumbup::thumbup:

S. KTISTAKIS
13-05-13, 09:39
Θα παρακαλεσω οσοι αθλητες επιθυμουν να συμμετεχουν στο Mr ΚΡΗΤΗ 2013 να επικοινωνησουν στο 6932856792 (Κτιστακης Στελιος) μεχρι και αυριο το μεσημερι ωστε να δηλωσουν το ονοματεπωνυμο τους για να εκδοθει ΔΩΡΕΑΝ ακτοπλοικο εισητηριο (παρακαλω τους υπευθυνους της σελιδας να βοηθησουν στην προβολη αυτης της ανακοινωσης με τον οποιοδηποτε τροπο) !

S. KTISTAKIS
13-05-13, 17:41
66205


Θα παρακαλεσω οσοι αθλητες επιθυμουν να συμμετεχουν στο Mr ΚΡΗΤΗ 2013 να επικοινωνησουν στο 6932856792 (Κτιστακης Στελιος) μεχρι και αυριο το μεσημερι ωστε να δηλωσουν το ονοματεπωνυμο τους για να εκδοθει ΔΩΡΕΑΝ ακτοπλοικο εισητηριο (παρακαλω τους υπευθυνους της σελιδας να βοηθησουν στην προβολη αυτης της ανακοινωσης με τον οποιοδηποτε τροπο) !

Polyneikos
14-05-13, 07:34
Επίσημα πλεον, ο Μιχάλης Κεφαλιανός guest poser στο MR KΡΗΤΗ :clap::thumbup:

66226

Διακογιαννης Γιαννης
14-05-13, 10:52
Πολυ ευχαριστη ειδηση.Ειναι κατι που ελειπε εδω και πολυ καιρο.Με διοργανωτη τον Στελιο Κτιστακη ,ολες οι ωραιες εκπληξεις ειναι δυνατες.Προβλεπω κοσμοσυρροη.

kelaidis
14-05-13, 13:39
Διαβάζοντας περί της αθρόας συμμετοχής Μακεδόνων αθλητών και της "αποβάσεως" αυτών στην Κρήτη για τους φετινούς αγώνες είναι παρατηρητέα σημειολογικά μια ιστορική σύμπτωση. Εφέτος συμπληρώνονται 100 χρόνια από μια άλλη απόβαση, αυτήν που έκαναν οι Κρητικοί στη Μακεδονία. Συγκεκριμένα, είναι η επέτειος των 100 χρόνων από τη λήξη των απελευθερωτικών αγώνων 1912-13 με τους οποίους, ως γνωστόν, απελευθερώθηκε η Μακεδονία μας. Τα πολυπληθέστερα τάγματα στους αγώνες αυτούς ήταν τα των Κρητών και τονιστέον πως οι Κρητικοί ήταν εθελοντές διότι η Κρήτη τότε αποτελούσε χωριστό κράτος, την περίφημη «Κρητική Πολιτεία» και δεν ανήκε στην Ελλάδα, επομένως δεν είχαν καμιά υποχρέωση παρά μόνο ηθική θεωρώντας τους Μακεδόνες αδελφούς. Ίσως θα πρέπει να γίνει μία αναφορά της σύμπτωσης αυτής προς το κοινό τιμώντας τους Μακεδόνες που θα έρθουν αλλά και αυτούς που έσπευσαν εθελοντικά τότε.

S. KTISTAKIS
14-05-13, 20:00
Πέμπτος κριτης ΦΑΡΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ απο παλια συναθλητες επιτυχημενος ιδιοκτητης γυμναστηριου με απιστευτη κριση σε αγωνες τα τελευταια 5-6 χρονια (εκπροσωπει την Νοτια Ελλαδα).

66269
66270

S. KTISTAKIS
16-05-13, 11:02
Εκτος κριτης και προεδρος ο κ ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ ενας ανθρωπος που δεν χρειαζετε να αναφερω τιποτα περι ηθους και αγωνιστικους τιτλους (εκπρωσοπει Κεντρικη Ελλαδα).

66304
66305

Οι κριτες απο οτι ειδατε ειναι 6. Σε καθε κατηγορια θα κρινουν οι 5 δινοντας ανα κατηγορια τον χρονο στον κριτη που δεν θα κρινει να "ξεκουραστει" η να διαχειρηστει τον ελευθερο χρονο οπως αυτος κρινει.
2 απο αυτους (Κοκαριδας-Αντωνιαδης) ειναι απο Βορεια Ελλαδα
2 απο αυτους (Σαρακινης-Ιορδανοπουλου) ειναι απο Κεντρικη Ελλαδα
2 απο αυτους (Κεφαλογιαννης-Φαρσαρης) ειναι απο Νοτια Ελλαδα.
Καθε αθλητης εχει το δικαιωμα να ζητησει να μην τον κρινει καποιος απο αυτους εαν θεωρει οτι θα αδικιθει κατοπιν αιτησης του πριν ανεβει η κατηγορια του και κρατωντας την ανωνυμια του.
Εαν υπαρξει κριτης με αθλητη επι σκηνης αυτοματος χανει το δικαιωμα να κρινει .

zakk lio
16-05-13, 13:24
Οι κριτες απο οτι ειδατε ειναι 6. Σε καθε κατηγορια θα κρινουν οι 5 δινοντας ανα κατηγορια τον χρονο στον κριτη που δεν θα κρινει να "ξεκουραστει" η να διαχειρηστει τον ελευθερο χρονο οπως αυτος κρινει.
2 απο αυτους (Κοκαριδας-Αντωνιαδης) ειναι απο Βορεια Ελλαδα
2 απο αυτους (Σαρακινης-Ιορδανοπουλου) ειναι απο Κεντρικη Ελλαδα
2 απο αυτους (Κεφαλογιαννης-Φαρσαρης) ειναι απο Νοτια Ελλαδα.
Καθε αθλητης εχει το δικαιωμα να ζητησει να μην τον κρινει καποιος απο αυτους εαν θεωρει οτι θα αδικιθει κατοπιν αιτησης του πριν ανεβει η κατηγορια του και κρατωντας την ανωνυμια του.
Εαν υπαρξει κριτης με αθλητη επι σκηνης αυτοματος χανει το δικαιωμα να κρινει .


ΑΨΟΓΑ!!!! :clap::clap::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-05-13, 13:58
Εκτος κριτης και προεδρος ο κ ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ ενας ανθρωπος που δεν χρειαζετε να αναφερω τιποτα περι ηθους και αγωνιστικους τιτλους (εκπρωσοπει Κεντρικη Ελλαδα).

66304
66305

Οι κριτες απο οτι ειδατε ειναι 6. Σε καθε κατηγορια θα κρινουν οι 5 δινοντας ανα κατηγορια τον χρονο στον κριτη που δεν θα κρινει να "ξεκουραστει" η να διαχειρηστει τον ελευθερο χρονο οπως αυτος κρινει.
2 απο αυτους (Κοκαριδας-Αντωνιαδης) ειναι απο Βορεια Ελλαδα
2 απο αυτους (Σαρακινης-Ιορδανοπουλου) ειναι απο Κεντρικη Ελλαδα
2 απο αυτους (Κεφαλογιαννης-Φαρσαρης) ειναι απο Νοτια Ελλαδα.
Καθε αθλητης εχει το δικαιωμα να ζητησει να μην τον κρινει καποιος απο αυτους εαν θεωρει οτι θα αδικιθει κατοπιν αιτησης του πριν ανεβει η κατηγορια του και κρατωντας την ανωνυμια του.
Εαν υπαρξει κριτης με αθλητη επι σκηνης αυτοματος χανει το δικαιωμα να κρινει .

Λιγο μπερδεμα μου ακουγεται αυτο ,δλδ εαν σε μια κατηγορια τυχει κ συμετεχουν 3 αθλητες 3 κριτων τι θα γινει ; Θα κρινουν μονο οι αλλοι 3;
Ποιο σωστο μου φαινεται να κρινουν κ οι 6 κριτες κ να αφαιρειται η καλυτερη κ η χειροτερη βαθμολογια. Δεν νομιζω να χρειαζονται ''ξεκουραση'';) αλλωστε ,ολοι οι κριτες ειναι ενας κ ενας που αγαπουν το αθλημα κ θα ηθελαν να κανουν οτι περισσοτερο. Εαν βεβαια υπηρχε η δυνατοτητα για εναν με δυο κριτες ακομη της ιδιας κλασης ,μονο θετικο θα ηταν.

NASSER
16-05-13, 14:36
Χρήστο, ο Στέλιος προσπαθεί να υπερασπιστεί όλους τους αθλητές που θα συμμετάσχουν. Μπορεί κάποιος κριτής να έρθει με δικό του αθλητή και αυτό θα το γνωρίζουν οι υπόλοιποι νωρίτερα και για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις καλό θα ήταν να μην κρίνει την κατηγορία του αθλητή τους. Το να μην κρίνουν όλοι οι κριτές όλες τις κατηγορίες δεν ακούγεται ούτε αρνητικό ούτε θετικό, αλλά ουδέτερο. Και ίσως ναι χρειαστεί κάποιος κριτής ξεκούραση γιατί οι κατηγορίες θα είναι αρκετές!
α Επιπλέον, άνθρωποι με κρίση στη βαθμολογία αθλητών θα παρευρεθούν στη διοργάνωση και ίσως εν τέλη να τους ζητηθεί η βοήθεια τους.
Το ότι οι κριτές θα είναι από όλη την Ελλάδα ακούγεται επίσης πολύ θετικό με αποκορύφωμα τον πρόεδρο της επιτροπής Μπάμπη Σαρακίνη που γνωρίζω πως είναι αυστηρός και αντικειμενικός στη κρίση του και κυρίως δεν χαρίζεται σε φίλους και γνωστούς όταν αφορά την βαθμολόγηση αθλητών και αυτό το βιώσαμε στους αγώνες της NAC. Δεν χρειάζεται να επεκταθώ σε λεπτομέρειες :)

Φυσικά όλο το σκεπτικό αναφοράς είναι για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις όπως ακούστηκαν σε άλλες διοργανώσεις, με αναφορά για κλίκες, μαγαζάκια, εμπορικά συμφέροντα και έπειτα διαμάχες που θα αφήσουν αρνητικές αναμνήσεις και διχόνοια.

S. KTISTAKIS
16-05-13, 15:34
Η επιλογη των κριτων εγινε με ΒΑΣΙΚΟ κριτιριο το οτι δεν εχουν αθλητες. Το να φερω αυτους τους ανθρωπους απο το αλλο ακρο της Ελλαδος και να εχουν αθλητες θα ηταν μεγαλη κοροίδια για ολους μας και ειδικα για εμενα με τοσα χρονια στο χωρο!
Τωρα το ποιος βοηθαει ποιον ειναι γνωστο και εχουμε φροντησει και γι αυτο.
Θα εχω αθλητες αλλα δεν θα ειμαι κριτης.
Θα εχουμε 3 guest χωρις αθλητες για αναπληρωματικους αλλα θεωρησα σωστο να παρουσιασω τους βασικους καθως μπορει να μην τους χρειαστουμε.
Οι κατηγοριες βαση δηλωσεων ειναι γεματες αρα εαν θεωρηθει πως καθε κατηγορια παρει πανω απο 30' ενα καφεδακι στο μπαρ η ενα πιατο με κοτοπουλο-μπριτζολα-ψαρι θα μπορουσε να το "χτυπησει" ο κριτης μεχρι την επομενη ! Α'ι'ντε μαθατε και το μενου των κριτων :turtle:

Muscleboss
16-05-13, 22:13
Στέλιο θα έχουμε την γνωστή κάλυψη του αγώνα από εσένα; Κατηγορία-κατηγορία όπως έχεις ξανακάνει στο παρελθόν;

S. KTISTAKIS
16-05-13, 22:40
Στέλιο θα έχουμε την γνωστή κάλυψη του αγώνα από εσένα; Κατηγορία-κατηγορία όπως έχεις ξανακάνει στο παρελθόν;

Πανο μου εαν εχω συνδεση μεσω internet στο κλειστο γυμναστηριο θα γινει ΖΩΝΤΑΝΗ αναμεταδωση απο εμενα (ιδεα του Αντωνιαδη Διονυση) ! Την επομενη του αγωνα ξεκιναω την παρουσιαση του αγωνα εκτος και εαν επιθυμητε κατι διαφορετικο.....

66338

Muscleboss
16-05-13, 22:57
ΟΚ Στέλιο. :thumbup:

Απλά θα πρότεινα αν μπορείς να δώσεις αποτελέσματα άμεσα γιατί θα περιμένει κόσμος να μάθει, και την φωτογραφική κάλυψη κάντην όπως νομιζεις εσύ καλύτερα.

Ακόμα Στέλιο στον επόμενο αγώνα που θα κάνεις, αν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση ιντερνετ και μας επιτραπεί, εγώ κάνω την πρόταση (και αν δεν θίγονται πνευματικά δικαιώματα,) για live αναμετάδοση του αγώνα με κάμερα και ζωντανό σχολιασμό μικροφώνου μέσω του bbing.gr.
Είχαμε στο παρελθόν ετοιμάσει κάτι τέτοιο για τη NABBA αλλά οι υπέθυνοι του ξενοδοχείου στην Κατερίνη δεν μας έδωσαν προσβαση σε κάποιες υπηρεσίες που θέλαμε για να ξεκινήσουμε το streaming ενώ τα είχαμε όλα έτοιμα!... και είναι κάτι που θέλω να κάνουμε σαν φόρουμ κάποια στιγμή. Απλά το ρίχνω στο τραπέζι να το έχεις υπόψην σου. ;)

S. KTISTAKIS
16-05-13, 23:27
ΟΚ Στέλιο. :thumbup:

Απλά θα πρότεινα αν μπορείς να δώσεις αποτελέσματα άμεσα γιατί θα περιμένει κόσμος να μάθει, και την φωτογραφική κάλυψη κάντην όπως νομιζεις εσύ καλύτερα.

Ακόμα Στέλιο στον επόμενο αγώνα που θα κάνεις, αν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση ιντερνετ και μας επιτραπεί, εγώ κάνω την πρόταση (και αν δεν θίγονται πνευματικά δικαιώματα,) για live αναμετάδοση του αγώνα με κάμερα και ζωντανό σχολιασμό μικροφώνου μέσω του bbing.gr.
Είχαμε στο παρελθόν ετοιμάσει κάτι τέτοιο για τη NABBA αλλά οι υπέθυνοι του ξενοδοχείου στην Κατερίνη δεν μας έδωσαν προσβαση σε κάποιες υπηρεσίες που θέλαμε για να ξεκινήσουμε το streaming ενώ τα είχαμε όλα έτοιμα!... και είναι κάτι που θέλω να κάνουμε σαν φόρουμ κάποια στιγμή. Απλά το ρίχνω στο τραπέζι να το έχεις υπόψην σου. ;)

Εαν εχουμε internet υπαρχει περιπτωση να ερθει καποιος να κανει οτι ειπαμε το Σαββατο ?

Για τις επομενες διοργανωσεις απο τωρα δινω τον λογο μου πως μεσα στους ορους για τους χορηγους επικοινωνιας θα υπαρχει ο ορος να κανετε αποκλειστηκα εσεις το streaming.

66346

giannis64
16-05-13, 23:32
:thumbup:


Υπόσχομαι πως στον επόμενο αγώνα που θα διοργανώσεις, θα προσπαθήσω να κανονίσω της δουλειές μου έτσι ώστε να βρεθώ εκεί..

S. KTISTAKIS
16-05-13, 23:35
:thumbup:


Υπόσχομαι πως στον επόμενο αγώνα που θα διοργανώσεις, θα προσπαθήσω να κανονίσω της δουλειές μου έτσι ώστε να βρεθώ εκεί..

Εσυ εχεις ανοιχτη προσκληση εδω και χρονια αλλα......


66347

giannis64
16-05-13, 23:37
δεν το ξεχασα Στελιο...:thumbup:

για να λεμε την αληθεια, ειναι μεγαλο ταξιδι και πολυεξοδο. αλλα μερικες φορες αξιζει τον κοπο να μπαινεις σε τετοια διαδικασια..:toast:

S. KTISTAKIS
16-05-13, 23:40
δεν το ξεχασα Στελιο...:thumbup:

για να λεμε την αληθεια, ειναι μεγαλο ταξιδι και πολυεξοδο. αλλα μερικες φορες αξιζει τον κοπο να μπαινεις σε τετοια διαδικασια..:toast:

Tο "ΠΟΛΥΕΞΟΔΟ" το ξεχνας καθως ειναι καλυμενα απο την διοργανωση οπως κανω χρονια τωρα με τους χορηγους επικοινωνειας ! Βρες χρονο και διαθεση.....

66351

giannis64
16-05-13, 23:42
στην επομενη και υγεια να εχουμε, εχω ερθει. εχεις τον λογο μου.

Muscleboss
17-05-13, 01:42
Εαν εχουμε internet υπαρχει περιπτωση να ερθει καποιος να κανει οτι ειπαμε το Σαββατο ?

edit:

Στέλιο, το αφήσαμε λίγο καθυστερημένα... τη προηγούμενη φορά είχα φέρει ο ίδιος στην Κατερίνη συγκεκριμένο εξοπλισμό, είχαμε κανονίσει το hosting της ζωντανής μετάδοσης με δικό μου άτομο που ασχολείται επαγγελματικά και είχαμε κάνει και πετυχημένες δοκιμές... τώρα δεν προλάβαίνουμε.

(Σκέφτομαι Live streaming bbing.gr και ζωντανό σχολιασμό σε παρεάκι με Γιάννη Διακογιάννη... τύφλα να χει ο Shawn Ray... ψηνόμαστε από τώρα για του χρόνου)

No Fear
17-05-13, 14:35
Πολυ καλη ιδεα παιδια,μπραβο σας!!!

Διακογιαννης Γιαννης
17-05-13, 15:05
Θα ειναι ειναι τοσο ωραια εμπειρια που νομιζω οτι θα γινει θεσμος.
Αφου για εμενα ειπωθηκε οτι τυφλα να εχει ο Shawn Ray, συμπληρωνω και εγω, οτι για τον αγωνα του Κτιστακη τυφλα να εχει το Arnold's classic.

S. KTISTAKIS
17-05-13, 18:28
Θα ειναι ειναι τοσο ωραια εμπειρια που νομιζω οτι θα γινει θεσμος.
Αφου για εμενα ειπωθηκε οτι τυφλα να εχει ο Shawn Ray, συμπληρωνω και εγω, οτι για τον αγωνα του Κτιστακη τυφλα να εχει το Arnold's classic.

Να ειστε καλα κυριε Γιαννη !

2 βηματα πριν την αυριανη "ΚΟΛΑΣΗ" και το εναρκτηριο μουσικο κομματι του event !


http://youtu.be/d2hRTLdvdnk

TRIANTAFYLLOU
17-05-13, 19:00
καλή επιτυχία στον αγώνα να πάνε όλα τέλεια και να μείνουν οι καλύτερες εντυπώσεις , ήδη έχω πληροφορηθεί για καλές συμμετοχές και με το μεράκι και την οργάνωση του Στέλιου θα μείνουν όλοι ευχαριστημένοι και ενθουσιασμένοι
δεν συζητάμε για την φιλοξενία των ανθρώπων της κρήτης καθώς και για τα ωραία φαγητα και μεζέδες του νησιού που θα απολαύσουν όσοι παρεβρεθούν

ελπίζουμε σύντομα φωτογραφικό υλικό γρήγορο και μετα οργανωμένο ρεπορταζ με φωτο με την ολοκληρωτική παρουσίαση του αγώνα , όπως την προηγούμενη φορα που έκανε ο Στέλιος :thumbup::thumbup:

S. KTISTAKIS
17-05-13, 23:36
καλή επιτυχία στον αγώνα να πάνε όλα τέλεια και να μείνουν οι καλύτερες εντυπώσεις , ήδη έχω πληροφορηθεί για καλές συμμετοχές και με το μεράκι και την οργάνωση του Στέλιου θα μείνουν όλοι ευχαριστημένοι και ενθουσιασμένοι
δεν συζητάμε για την φιλοξενία των ανθρώπων της κρήτης καθώς και για τα ωραία φαγητα και μεζέδες του νησιού που θα απολαύσουν όσοι παρεβρεθούν

ελπίζουμε σύντομα φωτογραφικό υλικό γρήγορο και μετα οργανωμένο ρεπορταζ με φωτο με την ολοκληρωτική παρουσίαση του αγώνα , όπως την προηγούμενη φορα που έκανε ο Στέλιος :thumbup::thumbup:

Ενα ξενοδοχειο γεματο αθλητες ! Αυριο το πρωι και αλλοι απο Αθηνα.....
Το μενου των αθλητων πληρες......
Η μεταφορα των αθλητων καλυμενη απο ντοπιους συνπολιτες μας αλλα και απο τα 4 αυτοκινητα της διοργανωσης.
Ενα σταδιο ΑΡΕΝΑ ! ! ! ........
και ενας Κεφαλιανος σε απιστευτη κατασταση τιμωντας μας με την αγκαλια του........
Καλη επιτυχια σε ολους τους ΑΘΛΗΤΕΣ-"ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ" και ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! (τα λεμε εδω μετα το τελος της αυριανης βραδιας)

66405


66406

Muscleboss
18-05-13, 01:16
Αναμένουμε με ανυπομονησία να μας μεταφέρετε το κλίμα του αγώνα! :thumbup:

No Fear
18-05-13, 12:54
Ευχομαι τα καλυτερα και θα περιμενουμε νεοτερα!:thumbup:

fetas
18-05-13, 13:53
Kαλήμερα ,και καλή επιτυχία στο Στέλιο και σε όλους τους αθλήτες .:clap::clap::clap::clap:
Μακάρι να είμασταν όλοι εκεί !!Γιαννόπουλος(fitness+-1,75 bodybuilding) και Λιόρας (junior +-1,75 bodybuilding )μας αντιπροσωπεύουν επάξια !!!
Περιμένουμε τους νικητές των κατηγοριών στην Σέρρες !!!1 Ιουνιου στο αγωνα της Nabba !!!
Αναμένουμε και εμείς τα αποτελέσματα !!!!
66420

Muscleboss
19-05-13, 00:28
1ος στη Junior Bbing o αγαπητός μου φίλος Γιώργος Βασιλικόπουλος. :clap:

Σε λίγο το overall με πολυ καλούς αθλητές.

S. KTISTAKIS
19-05-13, 01:40
ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ MR KRHTH 2013 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (GR)

ΟVERALL GREEK KING ADAM TAYLOR (UK)

TRIANTAFYLLOU
19-05-13, 01:46
συγχαρητήρια στα παιδια και στούς γενικους νικητές , αν και πιστεύω ήταν κατι αναμενόμενο με βάση την αξία τους και το επίπεδο τους και σ ευχαριστούμε Στέλιο για την άμεση ενημέρωση :toast:

S. KTISTAKIS
19-05-13, 01:56
συγχαρητήρια στα παιδια και στούς γενικους νικητές , αν και πιστεύω ήταν κατι αναμενόμενο με βάση την αξία τους και το επίπεδο τους και σ ευχαριστούμε Στέλιο για την άμεση ενημέρωση :toast:

Σχεδον 50 αθλητες ! Μεσος ορος σε ολες τις κατηγοριες 6 ατομα στο συνολο 12 κατηγοριων !

Αυριο ολα τα αναλυτικα αποτελεσματα ανα κατηγορια !

S. KTISTAKIS
19-05-13, 03:56
Αποτελεσματα MR ΚΡΗΤΗ 2013 - 2ο GREEK KING

Fitness Junior
1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

FItness Master
1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)
2ος ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45) ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΖΕΡ
3ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)
4ος ΜΟΧΑΜΕΤ ΕΛ ΜΑΣΡΗ (40)
- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16)

Fitness Ανδρων
1ος ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (17)
2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (33)
3ος ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (53)
4ος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (39)
5ος ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
6ος ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (36)
7ος ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

Performance Ανδρων
1ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)
2ος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ (7)
3ος ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)
4ος ΚΑΡΟΥΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (48)
5ος ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ (34)
6ος ΠΛΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (11)

Athletic Ανδρων
1ος ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (35)
2ος ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (29)
3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)
4ος ΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (15)
5ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)
6ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (26)
7ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)

Fitness Super Body
1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)
2ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)
3ος ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (46)
4ος ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)
5ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)
6ος ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

Αυριο τα υπολοιπα αποτελεσματα απο τις κατηγοριες ΒΒ............................

ΑΡΗΣ1998
19-05-13, 14:18
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ FITNESS ΑΝΔΡΩΝ ;;;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

giannis64
19-05-13, 15:03
Ευχαριστούμε Στέλιο για την άμεση ενημέρωση. Όντος αρκετές συμμετοχές.:thumbup:

Περιμένουμε και φωτογραφικό υλικό. Όχι πως αν υπάρχει και βίντεο θα μας χαλούσε..:green:


Άρη σίγουρα ο Στέλιος θα μας ανεβάσει Φώτο από τους αγώνες. Και μάλλον ( αν κρίνω από τον περσινό αγώνα) ο Στέλιος θα έχει ετοιμάσει και DVD με υλικό για αυτούς που θα ενδιαφερθούν να το αποκτήσουν.

mens sana
19-05-13, 15:25
Συγχαρητηρια στον κ. Κτιστακη για τον πολυ καλο αγωνα, ξεπερασε κατα πολυ τις προσδοκιες μου. Σχεδον 6 ωρες bb με πολυ ανεβασμενο επιπεδο αθλητων και εναν κορυφαιο guest poser, τον Μιχαλη Κεφαλιανο. Συγχαρητηρια και στον Νασσερ για την 2. θεση του, πολυ καλος :thumbup: Χαιρετισματα απο την ομορφη Κρητη :welcome:

S. KTISTAKIS
19-05-13, 18:08
Αποτελεσματα MR ΚΡΗΤΗ 2013 - 2ο GREEK KING

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ FITNESS

Fitness Junior
1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

FItness Master
1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)
2ος ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45) ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΖΕΡ
3ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)
4ος ΜΟΧΑΜΕΤ ΕΛ ΜΑΣΡΗ (40)
- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16)

Fitness Ανδρων
1ος ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (17)
2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (33)
3ος ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (53)
4ος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (39)
5ος ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
6ος ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (36)
7ος ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

Performance Ανδρων
1ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)
2ος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ (7)
3ος ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)
4ος ΚΑΡΟΥΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (48)
5ος ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ (34)
6ος ΠΛΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (11)

Athletic Ανδρων
1ος ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (35)
2ος ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (29)
3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)
4ος ΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (15)
5ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)
6ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (26)
7ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)

Fitness Super Body
1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)
2ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)
3ος ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (46)
4ος ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)
5ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)
6ος ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

KAΤΗΓΟΡΙΕΣ ΒΒ

Junior BB
1ος ΒΑΣΙΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (14)
2ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
3ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
4ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
5ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

Master BB +40
1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)
2ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)
- ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45)
- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16)

Master BB +50
1ος ΚΕΛΑΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (23)

ΜΕΝ ΙΙ (-1,74)
1ος ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (13)
2ος ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΒΕΣΑ'Ι' (38)
3ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)
4ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)
5ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)
- ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)
- ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

ΜΕΝ ΙΙΙ
1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)
2ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)
3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)
4ος ΜΩ'Ι'ΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (25)
5ος ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (6)
- ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)
- ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
- ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)
- ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

Αλλοδαπων ΒΒ
1ος ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ (56)
2ος ΜΙΚΕ ΕΛ ΜΑΣΡΙ (40)

Fitness Γυναικων
1η ΛΙΝΤΑ ΚΟΥΛΕΤΣΙΟΥ (21)
2η ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΑΚΗ (43)

Athletic Γυναικων
1η ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (1)
2η ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΡΕΝΙΑ (54)

Ζευγαριων
1ο ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ (1)-ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ (2)

ΓΕΝΙΚΟΣ ΜR KRHTH 2013
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

OVERALL GREEK KING 2013
ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ (56)


66485

Κοπηκαν 1436 εισητηρια !

giannis64
19-05-13, 19:22
πολύς κόσμος.. συγχαρητήρια Στέλιο...:thumbup:

tower nikolas
19-05-13, 23:50
Συγχαρητήρια Στέλιο για την άψογη διοργάνωνη:clap::clap::clap:

Muscleboss
19-05-13, 23:59
Μπορώ να πώ ότι με όσους επικοινώνησα που βρέθηκαν στον αγώνα μου μετέφεραν μόνο καλά σχόλια. Περιμένω και εγώ το αναλυτικό ρεπορτάζ από το Στέλιο.

Το άλλο που θέλω να σημειώσω είναι η μεγάλη προώθηση και διαφημιση που είχε ο αγώνας στην Κρήτη. Φίλοι μου άσχετοι με το bbing με κάλεσαν να με ρωτήσουν ποιος είναι αυτός ο μεγάλος αγώνας που γίνεται στη Κρήτη...

TRIANTAFYLLOU
20-05-13, 00:00
συγχαρητηρια για την διοργανωση και καθε τι ωραιο καλο είναι να αναδεικνύετε και να το βλέπει ο κόσμος γιατι αποτελεί και διαφήμηση για το άθλημα μας και τα σχεδόν 1500 άτομα και πόσα ίσως στην ζούλα , είναι ένας πολυ ικανοποιητικός αριθμός θεατων για μια διοργάνωση αγώνων σωματικής διάπλασης

συγχαρητηρια και στους αθλητες που συμμετείχαν στον δικό μας τον Νάσσερ και πολούς θα ήθελα να τους αναφερω ιδιαιτερως αλλα είναι πάρα πολλοί απο τζούνιορ έως μάστερς και να ευχηθω καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες :clap::clap::clap:

αναμενουμε με ενδιαφέρον και το φωτορεπορτάζ απο τον αγώνα:thumbup:

S. KTISTAKIS
20-05-13, 01:06
συγχαρητηρια για την διοργανωση και καθε τι ωραιο καλο είναι να αναδεικνύετε και να το βλέπει ο κόσμος γιατι αποτελεί και διαφήμηση για το άθλημα μας και τα σχεδόν 1500 άτομα και πόσα ίσως στην ζούλα , είναι ένας πολυ ικανοποιητικός αριθμός θεατων για μια διοργάνωση αγώνων σωματικής διάπλασης


Ηλια μου μπορω να σου πω οτι ακομα και υποτιθεμενοι "εχθροι" πληρωσαν εισητηριο με χαρακτηριστηκο παραδειγμα σο'ι' που εχουμε οικογενειακη κοντρα στο νησι χρονια τωρα να ερθουν 2 ατομα να πληρωσουν εισοδο και να παραδωσουν με την αγορα εισητηριων φακελο που ειχε ενα ΣΕΒΑΣΤΟ ποσο ! Το καλο με τους Κρητικους ειναι οτι μπορει να σφαζομαστε μεταξυ μας αλλα οταν καποιος "πεσει" απο ασταθμητο παραγοντα θα βοηθησουν ΟΛΟΙ !

Για την διοργανωση να πουμε οτι περιμενουμε υλικο 10.000 φωτογραφιων ενω το DVD εχει ηδη ξεκινησει να κοβετε !
Ειχαμε σχεδον 50 συμμετοχες οπως ειδατε και καταφεραμε να τελειωσουμε γυρω στις 12:45 με ακριβη εναρξη στις 19:30. Ξερω πως καποιοι θα βγουν και θα πουν οτι κρατησε πολυ και αυτος ο αγωνας. Σκεφτητε πως ειχαμε σε 5 κατηγοριες 2πλες ισοβαθμιες ,θα δειτε απο το υλικο ποσο υψηλο επιπεδο και ποσο κοντα ηταν σωματικα οι αθλητες κατι που συνεπαγετε χρονο εξτρα για συγκρισεις.

Οπως ειπα και σε καποιον για το χρονο, οταν ξαναγορασεις γυρο και δεν τον φας ολοκληρο ζητα απο το "καταστημα" να σου βαλει λιγοτερες πατατες η πετα αυτον που δεν μπορεις να φας !

66490

TRIANTAFYLLOU
20-05-13, 01:48
αυτο που λες Στέλιο για την αλληλεγγύη με θυμίζει άλλες εποχες που έχω ζήσει και το να στηρίζεις τον συνάνθρωπο θεωρούταν δεδομένο και αυτο που λές δείχνει ότι ακόμα υπάρχει αυτου του είδους η ανθρωπια στην κρήτη , γιατι αυτο που λες οτι έκαναν δεν δείχνει αδυναμία αλλα δύναμη και μαγκιά :toast:

αξίζει να τα λέμε αυτα γιατι αν δεν τα λέμε θα είναι μια απλή διοργάνωση ββ , ενω υπάρχουν πολλαπλά μυνήματα ανθρωπιάς και δεν είμαστε απλα ενα γκέτο ανθρώπων που αγαπάν τα φουσκωτα σώματα όπως νομίζουν και μας χαρακτηρίζουν οι έξω απ το χορό , αλλα με ευαισθησίες και μπορούμε να περνάμε και κοινωνικά μυνήματα 'εμπρακτα

η φωτο της κερκίδας που είναι ασφυκτικα γεμάτη σαν σταφύλια τα λέει όλα :clap::clap:

NASSER
20-05-13, 09:19
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια τους φίλους συνφορμήτες και ειδικά τα θετικά σχόλια του Ηλία!:toast:
Τα συγχαρητήρια μου πρώτα στον Στέλιο που ήταν ο άνθρωπος που διοργάνωση και καθοδήγησε την διεξαγωγή της διοργάνωσης με άψογο τρόπο χωρίς καθυστέρηση ούτε λεπτό και σε αυτό συνέβαλλαν και οι άνθρωποι που ήταν στα αποδυτήρια στην καθοδήγηση των αθλητών.:clap:
Συγχαρητήρια σε όλους τους συναθλητές που υποστήριξαν την διοργάνωση και ειδικά αυτούς που ξεκίνησαν από μακρυά με δυσκολίες λόγο καιρικών συνθηκών. Οι φίλοι του αθλήματος υποστήριξαν την διοργάνωση, ο αριθμός των εισιτηρίων και η εικόνα της κερκίδας των θεατών τα λένε όλα...
Καλή συνέχεια σε όλος και ειδικά στον Στέλιο :thumbup:

Υ.Σ. Οι χορηγοί της διοργάνωσης είχαν άψογη παρουσίαση και δημιούργησαν πολύ ευχάριστη ατμόσφαιρα :clap:

S. KTISTAKIS
20-05-13, 15:48
Τα συγχαρητήρια μου πρώτα στον Στέλιο που ήταν ο άνθρωπος που διοργάνωση και καθοδήγησε την διεξαγωγή της διοργάνωσης με άψογο τρόπο χωρίς καθυστέρηση ούτε λεπτό και σε αυτό συνέβαλλαν και οι άνθρωποι που ήταν στα αποδυτήρια στην καθοδήγηση των αθλητών.:clap:
Συγχαρητήρια σε όλους τους συναθλητές που υποστήριξαν την διοργάνωση και ειδικά αυτούς που ξεκίνησαν από μακρυά με δυσκολίες λόγο καιρικών συνθηκών. Οι φίλοι του αθλήματος υποστήριξαν την διοργάνωση, ο αριθμός των εισιτηρίων και η εικόνα της κερκίδας των θεατών τα λένε όλα...
Καλή συνέχεια σε όλος και ειδικά στον Στέλιο :thumbup:

Υ.Σ. Οι χορηγοί της διοργάνωσης είχαν άψογη παρουσίαση και δημιούργησαν πολύ ευχάριστη ατμόσφαιρα :clap:

Νασσερ σε ευχαριστω για ΟΛΑ οσα εκανες ωστε η διοργανωση να φτασει στο επιπεδο που προαναφερεις, σε θεωρω "συνδιοργανωτη" βαση των ενεργειων που επραξες ολο αυτο το διαστημα αλλα και παλικαρι αφου δεν ενεδωσες σε "περιορισμους"!

Συντομα φωτο-ρεπορταζ απο τις κτηγοριες


66498

S. KTISTAKIS
21-05-13, 19:12
Αποχωρησε και η τελευταια ομαδα αθλητων απο το νησι ! Απο σημερα το βραδυ θα εχω φωτογραφικο υλικο να σας παρουσιασω (να ζητησω λιγο την κατανοηση σας) !

66544

giannis64
21-05-13, 19:31
Στέλιο άσε τα backstage και της κατανοήσεις. Ήδη άργησε πάρα πολύ το φωτογραφικό υλικό. Θα έπρεπε να είχαν ήδη ανέβει..:green:

No Fear
21-05-13, 19:59
Η αληθεια ειναι πως θα περιμενουμε με αγωνια!:thumbup:

kelaidis
21-05-13, 20:50
Στέλιο Κτιστάκη, Βιγλάτορα του κρητικού bodybuilding !
Αποδείχθηκε και πάλι φέτος πως όντως ο Ξένιος Ζευς εγεννήθη στο Ιδαίο Άντρο, φάνηκε πως ο Νέαρχος έχει άξιους απογόνους στο σχεδιασμό, στην τακτική και στη μάχη, μα και οι αθλητές του Μίστερ Κρήτη 2013 με DNA δοσμένο από τον Πρίγκιπα με τα κρίνα.
Μετά από 31 χρόνια βγήκα από το χρονοντούλαπο της ιστορίας και έλαβα μέρος και γω στον ιστορικό αυτό αγώνα - θεσμό. Ήθελα να είμαι κομμάτι της γιορτής και ένα μικρό γρανάζι της διαδικασίας. Πολλά έχουν αλλάξει από τον πρώτο αγώνα του 1982, όμως αυτό που δεν άλλαξε είναι το πάθος και η φλόγα των αθλητών που συμμετέχουν, το δε κοινό το ίδιο ενθουσιώδες και φανατικό.
Οι πολλές κατηγορίες είναι «αναγκαίο κακό» διότι δίνουν την ευκαιρία συμμετοχής σε όλους. Δεν είναι δυνατόν να συναγωνιστεί ένας αθλητής 65 κιλών έτερο των 120 κιλών και τέτοιοι υπήρχαν στον αγώνα. Είναι άνισο να συναγωνίζονται προχωρημένοι με μη προχωρημένους αθλητές και τέλος δεν μπορεί να συναγωνιστούν παλιόγεροι με νέους. Είναι σωστό λοιπόν να υπάρχουν πολλές κατηγορίες ώστε να ενθαρρύνονται οι αθλητές προς συμμετοχή ελπίζοντας βάσιμα σε διάκριση.
Μας χάρισες μεγάλη εμπειρία.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και του χρόνου να είσαι και συ πάνω στην πλατφόρμα και να συμμετέχεις φίλε μου και τότε θα γίνει ακόμα μεγαλύτερη γιορτή .

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-05-13, 21:33
Στελιο περιμενουμε με αγωνια φωτογραφικο υλικο.

Kelaidis, βλεποντας το αβαταρ σου τωρα ειμαι βεβαιος ποιος αθλητης εισαι. Πρεπει να ηταν στο hotel President η στο Hilton το 1982 που κατεβηκες ,δεν ειμαι σιγουρος ,αυτο που θυμαμαι σιγουρα ομως ειναι η εκπληκτικη εμφανιση που εκανες τοτε.
Μπορει να ησουν λιγο αδυνατος αλλα η μυικοτητα σου η γραμωση σου κ το απαραμιλλο στυλ σου ηταν εντυπωσιακα ,γι αυτο σε θυμαμαι αλλωστε μετα απο τοσα χρονια που ειχα δει τον αγωνα σαν θεατης.

kelaidis
21-05-13, 22:11
Χρήστο, είναι καλύτερα τότε να μη δεις τις φωτογραφίες που θα βάλει ο Στέλιος !!
Για να μείνεις με την καλή ανάμνηση :). Πλάκα κάνω...
Σου έστειλα μήνυμα προσωπικό για να μη χαλάσουμε το εδώ νήμα , δεδομένου ότι οι γέροι όταν βρούνε σειρά τους δεν έχουν σταματημό.

S. KTISTAKIS
21-05-13, 22:34
Ξεκιναμε λοιπον με τους ανθρωπους που βοηθησαν και ελεγχαν τις δηλωσεις των αθλητων.

66557

Καθε αθλητης μετα την δηλωση του και το ΟΚ των κριτων υπεγραφε σε ενα μπλουζακι του EVENT.

66558

66559

Mετα το τελος των δηλωσεων ο διαχωρισμος των κατηγοριων γυναικων και ανδρων.

66560

66561

S. KTISTAKIS
21-05-13, 23:12
Eναρξη του αγωνα απο τον δημο Ηρακλειου και το μπλουζακι με τις υπογραφες ολων των αθλητων επι σκηνης.

66562

Τιμητικη απονομη (μπλουζακι-επαθλο) στην γυναικα του Γενικου Νικητη Mr ΚΡΗΤΗ 2010 ΒΕΝΙΕΡΗ ΓΙΩΡΓΟΥ που μας "αφησε" τον Φεβρουαριο Γεωργια και 1 λεπτο σιγης στην μνημη του.....ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΑΡΕ !

66563

2 λογια απο τους 2 καλυτερους φιλους του ΓΙΩΡΓΟΥ Φασομυτακης Ιωαννης και Καραταρακης Μιχαλης...............

66564


66566

kostas_m
21-05-13, 23:17
Πολύ ωραίες φωτογραφίες αλλά σε αυτή εδώ γιατί φοράει κάλτσα ο κύριος ;

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66561&d=1369164822

S. KTISTAKIS
21-05-13, 23:22
Πολύ ωραίες φωτογραφίες αλλά σε αυτή εδώ γιατί φοράει κάλτσα ο κύριος ;

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66561&d=1369164822

Δεν ειναι καλτσα ειχε κανει body paint τις πατουσες του !
Πηγε να ξεγελασει την επιτροπη ο ατιμος αλλα οταν εκανε την ποζα "διπλη πατουσων" εφυγε η μπογια και προδοθηκε (καλοπροαιρετο χιουμορ κανω Κωστα να χερεσε και το ονομα σημερα) !

S. KTISTAKIS
21-05-13, 23:55
Fitness Junior
1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

(Σειρα παρουσιασης 1α η κατηγορια - μετα παρουσιαση αθλητη με σειρα καταταξης - τελος απονομη)

66567

1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)

66568

2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)

66570

3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)

66569

4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

66571

Απονομη κατηγοριας ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ifitness.com

66572

S. KTISTAKIS
22-05-13, 00:43
FItness Master
1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)
2ος ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45) ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΖΕΡ
3ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)
4ος ΜΟΧΑΜΕΤ ΕΛ ΜΑΣΡΗ (40)
- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16)

66573

1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)

66574

2ος ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45) ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΖΕΡ

66575

3ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)

66576

4ος ΜΟΧΑΜΕΤ ΕΛ ΜΑΣΡΗ (40)

66578

- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16) εκτος συναγωνισμου

66577

S. KTISTAKIS
22-05-13, 01:29
Απονομη Fitness Master κ Καβουσανος Γεωργιος εκπροσωπος απο τον δημο Ηρακλειου

66580

TRIANTAFYLLOU
22-05-13, 02:43
πολυ ωραία και ανθρώπινη η εκδήλωση αλλα και ο τρόπος παρουσίασης των αθλητων και των κατηγοριών απο το Στέλιο αργα αλλα σταθερά να συμπληρώνει το παζλ των αγώνων :thumbup::thumbup::clap::clap:

zakk lio
22-05-13, 03:26
Fitness Junior

1ος ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΛΙΟΡΑΣ (42)

66568


66572


Ειναι η στιγμη που μεσα απο μια τελεια τραβηγμενη φωτογραφια βλεπεις την δικαιωση των κοπων σου και σου ρχεται να δακρυσεις

Συγχαρητηρια για την ΑΨΟΓΗ διοργανωση, την καλυψη των εξοδων μας και προσωπικα ενα μεγαλο ευχαριστω για την φιλοξενια στο σπιτι σου, και τις χρησιμες συμβουλες που εδωσες...
Ο,τι ειπες και εταξες το πραγματοποιησες με το παραπανω! δικαιος αγωνας με αψογη χρονικη ροη αλλα και περιβαλλον/αποδυτηρια και ανεσεις για τους αθλητες...
Σου ευχομαι ταχεια αναρρωση απο μια επιτυχημενη εγχειρηση!!!

Το εισητιριο για του χρονου εχει ηδη κλεισει...!

Polyneikos
22-05-13, 07:15
Ξεκιναμε λοιπον με τους ανθρωπους που βοηθησαν και ελεγχαν τις δηλωσεις των αθλητων.

66557

Καθε αθλητης μετα την δηλωση του και το ΟΚ των κριτων υπεγραφε σε ενα μπλουζακι του EVENT.

66558

66559

Mετα το τελος των δηλωσεων ο διαχωρισμος των κατηγοριων γυναικων και ανδρων.

66560

66561

Στελιο ευχαριστούμε για την παρουσίαση,συμφωνα με την ροή του αγώνα, μας βαζεις στο κλίμα. Περιμένουμε υλικό,που γνωρίζουμε οτι εχεις αρκετο :clap: :thumbup:

S. KTISTAKIS
22-05-13, 09:14
Fitness Ανδρων
1ος ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (17)
2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (33)
3ος ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (53)
4ος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (39)
5ος ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
6ος ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (36)
7ος ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

66590

1ος ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (17)

66591

2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (33)

66592

3ος ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (53)

66593

4ος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (39)

66594

5ος ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)

66595

6ος ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (36)

66596

7ος ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

66597

Απονομη κατηγοριας απο τον κ ΦΑΡΣΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΗ (κριτης).

66598

ierapetra
22-05-13, 12:05
Αυτος που βγηκε 1ος στο Juniorfitness δν το αξιζε με τπτ αυτος που βγηκε 3ος ηταν κλασης ανωτερος.....αλλα οταν ειναι στην μεση τα συμφεροντα ετσι ειναι ...

S. KTISTAKIS
22-05-13, 12:42
Αυτος που βγηκε 1ος στο Juniorfitness δν το αξιζε με τπτ αυτος που βγηκε 3ος ηταν κλασης ανωτερος.....αλλα οταν ειναι στην μεση τα συμφεροντα ετσι ειναι ...



http://youtu.be/GKe8S7beC6s

giannis64
22-05-13, 12:53
Fitness Junior
1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

(Σειρα παρουσιασης 1α η κατηγορια - μετα παρουσιαση αθλητη με σειρα καταταξης - τελος απονομη)


1ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)


2ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)


3ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)


4ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)



Απονομη κατηγοριας ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ifitness.com



εγώ εδω θα διαφωνήσω με τον φίλο που γράφει στο παρακάτω ποστ. εγώ βλέπω πως ο ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)μετά από συνεχής αγώνες άρχισε να ωριμάζει αρκετά μυϊκά και μάλιστα με πολύ καλή γράμμωση, που είναι κάτι που μετρά στην κατηγορία αυτή. Fitness Junior
Φυσικά αυτές είναι προσωπικές απόψεις, οπότε πάμε παρακάτω.



Fitness Ανδρων
1ος ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (17)
2ος ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (33)
3ος ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (53)
4ος ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (39)
5ος ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
6ος ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (36)
7ος ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)




Εδώ τον Θόδωρο κορωνιδη θα τον περίμενα να πλασαριστεί σε καλύτερη θέση. Ας είναι.



Αυτος που βγηκε 1ος στο Juniorfitness δν το αξιζε με τπτ αυτος που βγηκε 3ος ηταν κλασης ανωτερος.....αλλα οταν ειναι στην μεση τα συμφεροντα ετσι ειναι ...

S. KTISTAKIS
22-05-13, 12:55
Μετα το τελος ολων των κατηγοριων θα σας παρουσιασω τα μεταξυ τους comparisons.

Pavlos19
22-05-13, 13:00
μεγαλη αδικια στο φιτνεςς junior...αυτος που βγηκε 3ος επρεπε να βγει πρωτος,πολυ καλυτερος σε μαζα και γραμμωση απολους

BODYMPAL
22-05-13, 13:01
Ο Ζάχος ήταν άξιο νικητής μην ακούω βλακείες!!!στους αγώνες του κ. ΚΤΙΣΤΑΚΗ δεν υπάρχουν αδικίες!

giannis64
22-05-13, 13:05
παιδια ας μην τσακωθουμε. αυτες ειναι αποψεις. αλλωστε και οι κριτες σιγουρα θα εχουν διαφορετικες αποψεις, αλλα θα επικρατησαν οι περισοτεροι ψηφοι.

και θα ηθελα να αναφερω πως σε φιτνες κατηγορια η μυικοτητα δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο η γραμμωση και η σημετρια.

αν κανω λαθος ας με διορθωσουν

zakk lio
22-05-13, 13:16
Αυτος που βγηκε 1ος στο Juniorfitness δν το αξιζε με τπτ αυτος που βγηκε 3ος ηταν κλασης ανωτερος.....αλλα οταν ειναι στην μεση τα συμφεροντα ετσι ειναι ...

Σε ευχαριστω πολυ.... για ποια συμφεροντα μιλας ακριβως??? (περιμενω σοβαρη και ολοκληρωμενη απαντηση οπως ακριβως σου γραφω)

εισαι fun του αθληματος ή φιλος του Αγγελου που παιζαμε μαζι???( Ο οποιος εκτος απο 96 κιλα ειναι και πολυ ευγενικο παιδι)

1) Αν λοιπον εισαι φαν του αθληματος.... κατσε διαβασε λιγο τα κριτηρια που βαθμολογουν οι κριτες γ να εχεις ολοκληρωμενη αποψη ;-) και μην ματαιωνεις την προετοιμασια αθλητων (ειναι πολυ ασχημο)
2) Αν εισαι φιλος του Αγγελου (Νο47) τοτε θα ηξερες πως θειος του και προπονητης του ειναι ο Μπαμπης Σαρακινης ο οποιος ηταν και επικεφαλης κριτης.... (οποτε αν ηταν να βοηθηθει καποιος θα ηταν αυτος)

Κατα τη διαρκεια του αγωνα ο κ Σαρακινης ηρθε κατω στα αποδυτηρια του εδωσε συμβουλες για το πως να ποζαρει, οσο ημασταν πανω στη σκηνη του εκανε νοηματα για να φαινεται καλυτερος, τον τραβουσε φωτογραφιες και οταν τελειωσε ο αγωνας βγηκαν μαζι γ φαγητο.....

Οταν ομως ηρθε η ωρα να βαθμολογησει, βαθμολογησε ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΑ!!!

Κατι για το οποιο του εδωσα συγχαρητηρια διοτι για μενα τον ιδιο θα ηταν πολυ δυσκολο αν ημουν στη θεση του...

Λιορας Ζαχαριας

giannis64
22-05-13, 13:16
και κάτι ακόμα που θα ήθελα να σχολιάσω. αν και το παλικάρι δεν το γνωρίζω προσωπικά (ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)) τον έχω δει σε αρκετούς αγώνες. τα αλλά τα παιδιά όχι, γιαυτο και δεν θα συγκρίνω επί αυτού, αλλά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση ο τρόπος που παρουσιάζει αυτό που έχει. κεφάτος σε όλη την διάρκεια επάνω στην σκηνή, χαμόγελο, και φοβερό παρουσιαστικό. Έχει αυτό το κάτι που σε κερδίζει να τον κοιτάς.
είναι κάτι που μετρά και αυτό πολύ στην βαθμολογία.

για τα άλλα παιδιά δεν ξέρω να πω, γιατί δεν τα έχω ξανασυναντήσει.

giannis64
22-05-13, 13:20
Λιορας Ζαχαριας


συγχαρητήρια για την νίκη σου φίλε μου. θα ήταν καλό όμως να μην παρασέρνεσαι και μπούμε στο τρυπακι της διαμάχης. φόρουμ είναι και οι απόψεις είναι σεβαστές..

ελπίζω ο άλλος φίλος να μην μπει στην διαδικασία απάντησης και υπάρξουν τριβές. άλλωστε έχουμε πολύ υλικό ακόμα να σχολιάσουμε.

ο καθένας σχολιάζει ευγενικά χωρίς αντιπαραθέσεις.

S. KTISTAKIS
22-05-13, 13:23
Σε ευχαριστω πολυ.... για ποια συμφεροντα μιλας ακριβως??? (περιμενω σοβαρη και ολοκληρωμενη απαντηση οπως ακριβως σου γραφω)

εισαι fun του αθληματος ή φιλος του Αγγελου που παιζαμε μαζι???( Ο οποιος εκτος απο 96 κιλα ειναι και πολυ ευγενικο παιδι)

1) Αν λοιπον εισαι φαν του αθληματος.... κατσε διαβασε λιγο τα κριτηρια που βαθμολογουν οι κριτες γ να εχεις ολοκληρωμενη αποψη ;-) και μην ματαιωνεις την προετοιμασια αθλητων (ειναι πολυ ασχημο)
2) Αν εισαι φιλος του Αγγελου (Νο47) τοτε θα ηξερες πως θειος του και προπονητης του ειναι ο Μπαμπης Σαρακινης ο οποιος ηταν και επικεφαλης κριτης.... (οποτε αν ηταν να βοηθηθει καποιος θα ηταν αυτος)

Κατα τη διαρκεια του αγωνα ο κ Σαρακινης ηρθε κατω στα αποδυτηρια του εδωσε συμβουλες για το πως να ποζαρει, οσο ημασταν πανω στη σκηνη του εκανε νοηματα για να φαινεται καλυτερος, τον τραβουσε φωτογραφιες και οταν τελειωσε ο αγωνας βγηκαν μαζι γ φαγητο.....

Οταν ομως ηρθε η ωρα να βαθμολογησει, βαθμολογησε ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΑ!!!

Κατι για το οποιο του εδωσα συγχαρητηρια διοτι για μενα τον ιδιο θα ηταν πολυ δυσκολο αν ημουν στη θεση του...

Λιορας Ζαχαριας

Κριτηρια Κρισης:

40% ΓΡΑΜΜΩΣΗ
30% ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ
19% ΟΓΚΟΣ
11% ΠΟΖΑΡΙΣΜΑ

Ο κ ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ δεν βαθμολογησε την κατηγορια λογο βαθμου συγγενιας !

Τωρα φαντασου τι ποσοστα εχασε ο αθλητης για να βγει 3ος !

zakk lio
22-05-13, 13:24
συγχαρητήρια για την νίκη σου φίλε μου. θα ήταν καλό όμως να μην παρασέρνεσαι και μπούμε στο τρυπακι της διαμάχης. φόρουμ είναι και οι απόψεις είναι σεβαστές..

ελπίζω ο άλλος φίλος να μην μπει στην διαδικασία απάντησης και υπάρξουν τριβές. άλλωστε έχουμε πολύ υλικό ακόμα να σχολιάσουμε.

ο καθένας σχολιάζει ευγενικά χωρίς αντιπαραθέσεις.

Εχετε δικιο, απλα ηταν λιγο αποτομο ετσι οπως το διαβασα.... :welcome:
Οντως με τον αγγελο ημασταν 2 πολυ διαφορετικοι αθλητες και ημουν σιγουρος οτι θα υπαρξουν διαμαχες... αλλα οχι και για συμφεροντα ρε γμτ junior ειμαστε :green:

giannis64
22-05-13, 13:26
Κριτηρια Κρισης:

40% ΓΡΑΜΜΩΣΗ
30% ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ
17% ΟΓΚΟΣ
9% ΠΟΖΑΡΙΣΜΑ

Ο κ ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ δεν βαθμολογησε την κατηγορια λογο βαθμου συγγενιας !

Τωρα φαντασου τι ποσοστα εχασε ο αθλητης για να βγει 3ος !

στελιο λειπει ενα 3%:green:

S. KTISTAKIS
22-05-13, 13:28
στελιο λειπει ενα 3%:green:

φπα εφορια ! :P

zakk lio
22-05-13, 13:31
φπα εφορια ! :P

Ας συνεχισουμε με την παρουσιαση του αγωνα!!!!:green:

Κακως διακοψαμε ;) :welcome:

Στο τελος αυτα στις μεγαλυτερες κατηγοριες!!! (εκει που πραγματικα εγινε ΧΑΜΟΣ απο συγκρισεις και ισοψηφιες)

S. KTISTAKIS
22-05-13, 13:35
Ας συνεχισουμε με την παρουσιαση του αγωνα!!!!:green:

Κακως διακοψαμε ;) :welcome:

Στο τελος αυτα στις μεγαλυτερες κατηγοριες!!! (εκει που πραγματικα εγινε ΧΑΜΟΣ απο συγκρισεις και ισοψηφιες)

Κατσε να πιουμε και ενα ρακακι με καμια αγγιναρα (φωτο απο τραπεζι στο μπαρ του αγωνα με τα κερασματα :P)


66600

Muscleboss
22-05-13, 13:55
Εντάξει παιδιά, παρακαλώ μη ξεφεύγουμε άλλο. Ο Στέλιος κάνει πολύ καλή δουλειά στην παρουσίαση του αγώνα και παρακολουθούμε όλοι με ενδιαφέρον. Παράπονα πάντα θα υπάρχουν.
Τα κριτήρια εξηγήθηκαν και περιμένουμε τη συνέχεια πίνωντας ένα ρακί στην υγειά του Στέλιου :toast:

S. KTISTAKIS
22-05-13, 14:11
Performance Ανδρων
1ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)
2ος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ (7)
3ος ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)
4ος ΚΑΡΟΥΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (48)
5ος ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ (34)
6ος ΠΛΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (11)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66602

1ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66603

2ος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ (7)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66604

3ος ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66605

4ος ΚΑΡΟΥΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (48)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66606

5ος ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ (34)

66607

6ος ΠΛΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (11)

66608

Απονομη απο τον κ ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΝΩΛΗ (κριτης)

66609

8avos
22-05-13, 14:20
Έχω μείνει κάγγελο με το επίπεδο και όπως πάντα με το ήθος του οργανωτή!Αναπόφευκτα
αυτά ακολουθούν παντού.Μακάρι να ΄χαν όλοι αυτή την αγάπη και άποψη για το άθλημα.

Γιάννη,έχοντας δει τον Ζακ από φωτό,μπορεί και να φαίνεται λίγο <<ψώνιο>> σόρυ για την έκφραση.
Πηγαίνοντας πέρυσι και για πρώτη μου φορά στους αγώνες της ΙΝΒΒΑ,έτυχε να κάθομαι με την παρέα
του δίπλα μου και έβλεπα ένα "παιδάκι" συνιθισμένο να περιφέρεται και μόλις άρχισε να "βάφεται" και έπρεπε
ν ανέβει στη σκηνή,καταλάβαινες οτι το ποζάρισμά του,διάθεση,ξεσήκωμα του κοινού,δεν μπορούσες
να τον παραβλέψεις με τίποτα.

Χωρίς να γνωριζόμαστε,σου εύχομαι τα καλύτερα και πρωτιές σε επόμενους αγώνες:clap:

mens sana
22-05-13, 16:06
Παραξενευτηκα κι εγω στην αρχη με τη καταταξη της πρωτης κατηγοριας (πιστευα το παιδι που βγηκε 3ος για πρωτη θεση και τον Ζακκ Λιο για 2ο). Αν λαβουμε ομως υπ' οψιν οτι ηταν κατηγορια φιτνες με διαφορετικα κριτηρια απο το bb, εξηγειται και η βαθμολογια των κριτων. Κι αυτα περι συμφεροντων νομιζω οτι ειναι τελειως ατοπα. Συγχαρητηρια και στους δυο!

S. KTISTAKIS
22-05-13, 17:26
Τον ΚΥΡΙΟ (ο μοναδικος προεδρος Ομοσπονδιας που μας τιμησε απο Ελλαδα) τον αναγνωριζετε ?

Μετα την κινηση που εκανε αυτος ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ να πιει μια ρακι στην υγεια μας , να παρακολουθησει την διοργανωση και να μας συγχαρει δωσαμε ΧΕΡΙ και περιμενουμε εγκριση απο το εξωτερικο να φιλοξενησουμε το Παγκοσμιο Πρωταθλημα της Ομοσπονδιας του με τις ιδιες παροχες που εχουν οι διοργανωσεις μας !

ΤΑΥΛΟΡ εισαι ο μοναδικος προεδρος με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΡΔΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ !


66616

NASSER
22-05-13, 17:59
Πραγματικός κύριος ο Σοφοκλής Τέιλορ! Ταπεινός και αξιοπρεπής, έκανε την παρουσία του αισθητή καθώς είναι αγαπητός στους περισσότερους που παρευρέθηκαν στη διοργάνωση! Μέχρι και για την ενημέρωση του τόπο διεξαγωγής της διοργάνωσης και την επιλογή του ξενοδοχείου δεν θέλησε να ενοχλήσει τον Στέλιο κατανοώντας τις υποχρεώσεις της τελευταίας στιγμής. Και δεν θα τα έγραφα αυτά αν δεν τα γνώριζα από πρώτο χέρι...
Όσο για την πρόταση μελλοντικής συνεργασίας για φιλοξενία του παγκοσμίου της NAC είναι μια πολύ καλή κίνηση και ελπίζουμε να εξελιχθεί θετικά :thumbup:

S. KTISTAKIS
22-05-13, 18:29
Athletic Ανδρων
1ος ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (35)
2ος ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (29)
3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)
4ος ΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (15)
5ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)
6ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (26)
7ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)


66618

1ος ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (35)

66619

2ος ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (29)

66620

3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)

66621

4ος ΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (15)

66622

5ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)

66623

6ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (26)

66624

7ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)

66625

Απονομη απο την κ ΙΟΡΔΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (κριτης)

66626

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-05-13, 19:08
Πολυ καλοι κ πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον φαινεται οτι ειναι αθλητες εδω ,πρεπει να εγινε μεγαλη μαχη.

S. KTISTAKIS
22-05-13, 23:00
Fitness Super Body
1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)
2ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)
3ος ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (46)
4ος ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)
5ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)
6ος ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

66635

1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)

66636

2ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)

66637

3ος ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (46)

66643

4ος ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)

66645

5ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)

66646

6ος ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

66647

Απονομη απο τον κ ΚΟΚΑΡΙΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ (κριτης)

66648

Polyneikos
22-05-13, 23:40
Πολύ καλή και ανταγωνιστική η κατηγορία Super Body, καλα προετοιμασμένοι οι αθλητές και αρκετά κοντά μεταξυ τους.

Ο φίλος μας Νασσερ μονίμως βελτιωμένος,διαγωνιζόμενος σερί ουσιαστικά από πέρυσι τον Μαϊο, εχωντας μοχθήσει ιδιαιτερα και επίμονα για αυτο το αποτέλεσμα :thumbup::clap:

S. KTISTAKIS
23-05-13, 00:07
Πολύ καλή και ανταγωνιστική η κατηγορία Super Body, καλα προετοιμασμένοι οι αθλητές και αρκετά κοντά μεταξυ τους.

Ο φίλος μας Νασσερ μονίμως βελτιωμένος,διαγωνιζόμενος σερί ουσιαστικά από πέρυσι τον Μαϊο, εχωντας μοχθήσει ιδιαιτερα και επίμονα για αυτο το αποτέλεσμα :thumbup::clap:

Με τον ΝΑΣΣΕΡ ειδα κατι που ειχα να δω χρονια. Οσο περνουσε η βραδια γινοτανε ολο και πιο σκληρος και με μεγαλυτερο διαχωρισμο στις γραμμες του.

Θα δειτε οτι στις κατηγοριες ΒΒ το σωμα του ενω θα περιμενατε να "πεσει" οπως ολων των αθλητων της βραδιας αυτος γινοτανε ολο και καλυτερος.

Τεραστιο πλεονεκτημα εαν το διαχειριστει σωστα.

NASSER
23-05-13, 07:19
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια Κώστα και Στέλιο.
Η αλήθεια είναι πως μετά την πρώτη εμφάνιση προσπάθησα να διορθώσω κάποιο βασικό λάθος, όσο αντικειμενικά μπορούσαν να διακρίνω τα όρια μου καθώς δεν είχα τον προπονητή μου μαζί μου και δεν εμπιστεύομαι το μάτι τρίτων.
Ευτυχώς Στέλιο που δεν με είδες 2-3 ώρες μετά γιατί θα έλεγες πως το παλικάρι λειτουργεί με χρονοκαθυστέρηση. Μέχρι και εγώ τρόμαξα :P
Η κρίση των κριτών ήταν αντικειμενική και εγώ είχα την ευκαιρία να διακρίνω τα λάθη μου για να τα διορθώσω στους επόμενους στόχους.

Διακογιαννης Γιαννης
23-05-13, 10:36
Με τον ΝΑΣΣΕΡ ειδα κατι που ειχα να δω χρονια. Οσο περνουσε η βραδια γινοτανε ολο και πιο σκληρος και με μεγαλυτερο διαχωρισμο στις γραμμες του.

Θα δειτε οτι στις κατηγοριες ΒΒ το σωμα του ενω θα περιμενατε να "πεσει" οπως ολων των αθλητων της βραδιας αυτος γινοτανε ολο και καλυτερος.

Τεραστιο πλεονεκτημα εαν το διαχειριστει σωστα.

Αυτο ειναι αντιπροσωπευτικο χαρακτηριστικο του Νασσερ.Το εχω δει και εγω ,οταν στο δευτερο Ατλας -οπου ο Νασσερ ηταν σποτερ-οσο περναγε η ωρα φλεβιαζαν τα χερια του ολο και περισσοτερο.Μαλιστα στο τελος του αγωνα, οταν ειχε φυγει ολος ο κοσμος,εκανε και 2-3 ποζες οπου ολοι οσοι τον ειδαμε δεν τον γνωριζαμε.Ηταν και ο Ηλιας εκει.Σαν σποτερ που ηταν ο Νασσερ, επι ωρες "δουλευε" σε χαμηλους βεβαια ρυθμους ,αλλα για πολλες ωρες συνεχως.Αυτο με κανει να σκεπτομαι οτι ισως εχει πηχτο αιμα και σε συνδιασμο με την αφυδατωση αργει να πρηστει.Μια σκεψη κανω. Δεν ειναι σιγουρα σωστη.Απλα ισως και να ειναι ετσι.
Για τον αγωνα γενικα θα τα πουμε και στη συνεχεια.

S. KTISTAKIS
23-05-13, 14:28
Fitness Γυναικων
1η ΛΙΝΤΑ ΚΟΥΛΕΤΣΙΟΥ (21)
2η ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΑΚΗ (43)

Athletic Γυναικων
1η ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (1)
2η ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΡΕΝΙΑ (54)

66656

Fitness Γυναικων

1η ΛΙΝΤΑ ΚΟΥΛΕΤΣΙΟΥ (21)

66657

2η ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΑΚΗ (43)

66658

Athletic Γυναικων

1η ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (1)

66659

2η ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΡΕΝΙΑ (54)

66660

Απονομη κατηγοριων γυναικων απο την κ ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (Ελενη σε ευχαριστω που υπαρχεις στη ζωη μου....)

Fitness Γυναικων

66661

Athletic Γυναικων

66662

S. KTISTAKIS
23-05-13, 17:19
Ζευγαριων
1ο ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(1)-ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (2)

66667

66668

Απονομη κατηγοριας ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (κριτης)

66669

NASSER
23-05-13, 17:42
Οι γυναικείες συμμετοχές είναι πάντα ευχάριστη εικόνα του αθλήματος σε μια διοργάνωση και τα ζευγάρια δίνουν μια ξεχωριστή νότα με την αρμονική χορογραφία. Αν και είχε μόνο ένα ζευγάρι, πραγματικά ήταν πολύ καλά προετοιμασμένο και οι δυο :thumbup:

S. KTISTAKIS
23-05-13, 20:16
66672

https://www.facebook.com/photo.php?v=101128136603046&set=vb.100001175797097&type=3&permPage=1#!/photo.php?v=502955223087000&set=vb.100001175797097&type=3&permPage=1


66673

Metalhead|T|
23-05-13, 20:24
σε αλλο επίπεδο ο μιχάλης ... :bowdown::bowdown:

S. KTISTAKIS
23-05-13, 21:58
Αλλοδαπων ΒΒ
1ος ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ (56)
2ος ΜΙΚΕ ΕΛ ΜΑΣΡΙ (40)

66680

1ος ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ (56)

66681

2ος ΜΙΚΕ ΕΛ ΜΑΣΡΙ (40)

66682

Απονομη απο την κ ΛΙΒΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ πρωταθλητρια Ελλαδος (υπευθυνη για την απονομη των επαθλων)

66683

Να πουμε οτι δικαιωμα σε αυτη την κατηγορια ειχαν αλλοι 5 αθλητες αλλα επελεξαν να αγωνιστουν κανονικα με τους υπολοιπους αθλητες.

S. KTISTAKIS
23-05-13, 23:08
Εχωντας τελειωσει το πρωτο μερος της βραδιας με τις κατηγοριες fitness οπως ειδατε εχουμε περασει στις κατηγοριες ΒΒ που δικαιωμα συμμετοχης εχουν και αθλητες των κατηγοριων fitness. Για λογους συντομιας θα αναρτηθουν η τελικη καταταξη των κατηγοριων ΒΒ και μονο η παρουσια αθλητων που δεν επαιξαν fitness.

Junior BB
1ος ΒΑΣΙΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (14)
2ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)
3ος ΣΤΑΘΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (41)
4ος ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (47)
5ος ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (50)

66692

1ος ΒΑΣΙΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (14)

66694

Απονομη της κατηγοριας απο τον κ ΜΑΥΡΑΚΗ χορηγος του αγωνα

66693

zakk lio
23-05-13, 23:47
2ος ΖΑΧΑΡΙΑ ΛΙΟΡΑΣ (42)


66693

προφανως ΖΑΧΑΡΙΑΣ ειναι το σωστο κ Κτιστακη!!! :P:P

ειναι γραμμενο λαθος σε ολα τα σαιτ.... :rolf:

S. KTISTAKIS
23-05-13, 23:55
προφανως ΖΑΧΑΡΙΑΣ ειναι το σωστο κ Κτιστακη!!! :P:P

ειναι γραμμενο λαθος σε ολα τα σαιτ.... :rolf:

Θα σου παρω βαφτιστηκα ΖΑΧΑΡΙΑ(Σ) μου ! :welcome:

S. KTISTAKIS
24-05-13, 13:46
Καποια στιγμη του αγωνα πριν ανεβει η κατηγορια JUNIOR ερχετε ο δημαρχος Τυμπακιου κ ΦΑΣΟΜΥΤΑΚΗΣ και μου λεει δειχνοντας με το χερι του : "Κοιτα εκει ρε Στελαρα μια εικονα !"

Γυριζω το κεφαλι μου πισω απο την σκηνη και βλεπω μια γιαγια γονατισμενη να βαζει μπογια στα ποδια ενος αθλητη......του ειπα να ανεβασει αυτη τη γυναικα στη σκηνη μενοντας εκπληκτος με την ιστορια της για την ζωη του εγγονου της ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗ (50) !

Η γιαγια ΒΑΓΓΕΛΙΟ απο την Καβαλα !

66730

66731

66732

Fataoulas
24-05-13, 13:57
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

1000 μπραβο της αξιζουν

Andreas C.
24-05-13, 14:51
Πολύ ωραίες και συγκινητικές φωτογραφίες Στέλιο :thumbup::thumbup::thumbup:

Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο η κυρια Βαγγελιώ :clap::clap::clap::clap::clap:

Undercover
24-05-13, 15:02
Μπράβο σε όλους και ιδιαίτερα στον διοργανωτη.

Στέλιο είχες αναφερθεί στην "καλύτερη αθλητρια που έχει βγάλει η Κρήτη" η κάτι τέτοιο. Μπορείς να μας πείς περισσότερα για αυτή την περίπτωση; Την Παπουτσάκη εννοούσες;
Πολύ δουλειά η κοπέλα και καλά γονίδια.

S. KTISTAKIS
24-05-13, 15:09
Μπράβο σε όλους και ιδιαίτερα στον διοργανωτη.

Στέλιο είχες αναφερθεί στην "καλύτερη αθλητρια που έχει βγάλει η Κρήτη" η κάτι τέτοιο. Μπορείς να μας πείς περισσότερα για αυτή την περίπτωση; Την Παπουτσάκη εννοούσες;
Πολύ δουλειά η κοπέλα και καλά γονίδια.

Ναι μιλουσα για την κ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ αν και με "απογοητευσε" με την σκηνικη της παρουσια καθως αντε να εδειξε το 40% της σωματικης διαπλασης !

TRIANTAFYLLOU
24-05-13, 16:01
και με αυτο που έδειξε η Παπουτσάκη νομίζω όποιος λίγο είναι γνώστης καταλαβαίνει ότι μιλάμε για πολυ υψηλό επίπεδο μυικότητας αλλα αρμονικής που δεν αλλοιώνει την θηλυκότητά της και γενικά όλες οι κοπέλες που συμμετείχαν στο μρ Κρητη ήταν πάρα πολύ καλές και πάντα το λέω δεν παίζει ρόλο η κατάταξη και η θέση στις γυναίκες γιατι είναι διαφορετικα τα κρητήρια απο τούς άντρες και μπορεί μια που θα βγεί 2η η 3η σε ενα αγώνα να αρέσει εξίσου η και περισσότερο καμιά φορα απο την πρώτη .

γι αυτο σε εποχές που υπήρχαν στην ΝΑΒΒΑ πολλες γυναικείες συμμετοχες και κάποιες πολυ όμορφες κοπέλες έβγαιναν στην 4η η 5η θεση έλεγα μην στενοχωριέστε απλα είναι θέμα χρόνου και ωρίμανσης των μυών όταν υπάρχει το καλούπι , να πάς κατευθείαν στην πρώτη θέση και στην πορεία δικαιώθηκαν

πολλα μπράβο στα κορίτσια που εκπροσώπησαν επάξια το γυναικείο φιτνες και έδωσαν μια ξεχωριστη νότα ομορφιάς στον αγώνα :clap::clap::clap:

S. KTISTAKIS
24-05-13, 16:22
Master BB +40
1ος ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)
2ος ΛΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (19)
- ΖΟΥΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (45)
- ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (16)

Master BB +50
1ος ΚΕΛΑΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (23) (θα αναφερθω ξεχωριστα καποια στιγμη για την τιμη που μας εκανε σε διοργανωση και κοσμο)


66735

66736

1ος ΚΕΛΑΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (23) +50

66737

Απονομη κατηγοριων απο τον κ ΣΑΡΑΚΙΝΗ ΜΠΑΜΠΗ (προεδρος κριτων)

66738

Απονομη Master BB 40+ και Master BB 50+

66739

Ειχαν δηλωσει και 2 αθλητες που δεν ελαβαν μερος τελικα.

S. KTISTAKIS
24-05-13, 19:18
ΜΕΝ ΙΙ (-1,74)
1ος ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (13)
2ος ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΒΕΣΑ'Ι' (38)
3ος ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (20)
4ος ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (18)
5ος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (32)
- ΣΗΦΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (30)
- ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (3)

66746

1ος ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (13)

66751

2ος ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΒΕΣΑ'Ι' (38)

66752

Απονομη στην κατηγορια ο κ ΠΙΛΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Mr ΚΡΗΤΗ 2011 (συνδιοργανωτης)

66753

S. KTISTAKIS
24-05-13, 21:09
ΜΕΝ ΙΙΙ
1ος ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)
2ος ΝΑΣΣΕΡ ΑΜΑΡΙ (5)
3ος ΑΔΡΕΟΥΔΗΣ ΠΑΝΟΣ (24)
4ος ΜΩ'Ι'ΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (25)
5ος ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (6)
- ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΜΑΝΟΣ (12)
- ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (51)
- ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΝΟΣ (10)
- ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (49)

66761

66762

4ος ΜΩ'Ι'ΣΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (25)

66763

5ος ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (6)

66764

Απονομη απο τον κ ΚΑΡΑΤΑΡΑΚΗ ΜΙΧΑΛΗ υπευθυνο αποδυτηριων

66765

S. KTISTAKIS
24-05-13, 22:51
Για την αναδειξη του ΓΕΝΙΚΟΥ MR ΚΡΗΤΗ ειχαμε :

Master BB
ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (2)

ΜΕΝ ΙΙ (-1,74)
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (13)

ΜΕΝ ΙΙΙ
ΚΑΒΒΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (37)

66768

66769

66770

66771

66772

66773

ΓΕΝΙΚΟΣ ΜR KRHTH 2013
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

66774

S. KTISTAKIS
24-05-13, 23:14
Για την αναδειξη του OVERALL GREEK KING 2013

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (13)

Αλλοδαπων ΒΒ
ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ (56)

Junior BB
ΒΑΣΙΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (14)

66777

66778

66779

66780

66781

66782

GREEK KING 2013
ΑΝΤΑΜ ΤΑΥΛΟΡ

66783

Να σας ευαχαριστησω για την υπομονη που δειξατε ωστε να παρουσιασω τον αγωνα οπως εγινε χρονικα !
Ελπιζω να σας βοηθησα να παρετε μια γευση και ιδεα για το τι ακριβως εγινε,
Θα υπαρξουν και μελλοντικες αναρτησεις απο ισοβαθμιες και διαφορα παραλειπομενα καθως και αθλητες που εκαναν ιδιαιτερη αισθηση !

NASSER
24-05-13, 23:47
Ευχαριστούμε Στέλιο για την άψογη παρουσίαση. :thumbup:

barbell
24-05-13, 23:47
O Σταυρουλακης μου αρεσει πολυ!Εχει λαμπρο μελλον αν συνεχισει να εξελισσεται ετσι..Με απογοητευσε λιγακι ο Μωυσιαδης,το παλικαρρι εχει τρελλες μαζες αλλα στους τελευταιες αγωνες αυτη η εμμμονη για ογκο του στοιχιζει σε condition που ειναι καθοριστικο στον αγωνα.Πρεπει να αλλαξει λιγο νοοτροπια και δυσκολα θα εχει αντιπαλο..

NASSER
24-05-13, 23:56
barbell αύριο ίσως δεις έναν τελείως διαφορετικό Μωυσίδη. Δεν είχε κάποιο στόχο σαυτη τη διοργάνωση αλλά θεώρησε πως πρέπει να παρευρεθεί και αυτό είναι αρκετό για μένα. Έπειτα κάθε αθλητής στοχεύει να τα δίνει όλα σε έναν αγώνα κάθε σεζόν, δεν μπορεί κάθε εβδομάδα να πιάσει το 100% καθώς δεν θα προλαβαίνει να αδειάσει και να γεμίσει, συν το παιχνίδι των νερών που επίσης θέλουν το χρόνο τους.

barbell
25-05-13, 00:19
barbell αύριο ίσως δεις έναν τελείως διαφορετικό Μωυσίδη. Δεν είχε κάποιο στόχο σαυτη τη διοργάνωση αλλά θεώρησε πως πρέπει να παρευρεθεί και αυτό είναι αρκετό για μένα. Έπειτα κάθε αθλητής στοχεύει να τα δίνει όλα σε έναν αγώνα κάθε σεζόν, δεν μπορεί κάθε εβδομάδα να πιάσει το 100% καθώς δεν θα προλαβαίνει να αδειάσει και να γεμίσει, συν το παιχνίδι των νερών που επίσης θέλουν το χρόνο τους.Δεν ειχα ιδεα πως ετοιμαζεται για αυριο..Καταλαβαινω απολυτα τι λες παντως,λιγα νερακια που δεν ειναι τιποτα οταν γνωριζεις το σωμα σου και θα ειναι αλλος ανθρωπος..Να συγχαρω και εσενα φυσικα για την σταθερη σου εξελιξη,εισαι στο σωστο δρομο.Μου αρεσει πολυ που το σωμα σου δειχνει υγιη,μου θυμιζει κλασσικο bbing απο αλλες εποχες:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
25-05-13, 01:08
αυτο είναι και το σασπένς στο ββ ότι πολλες φορες ενας πολυ καλος αθλητης μπορει για 1-2 κιλα παραπανησια να χάσει πρωτια και όλα κρ'ίνονται στο φινίρισμα
ο Σταυρουλάκης ο Παντελής απ ότι βλέπω αν ήταν λίγο πιο κομένος δεν θα είχε αντιπαλο , όσο μπορω να κρίνω απο φωτο σωστα τα αποτελέσματα απλα ο πρώτος στο γενικό βρισκόταν σε τοπ φόρμα ενω ο δεύτερος είχε περιθώρια βελτίωσης στην λεπτομέρεια

το θεμα είναι οτι οι αγώνες για τον καθένα είναι ενα σχολείο ώστε να μάθει το σώμα του και μετα το τέλος με ώριμη σκέψη να αξιολογήσει την φόρμα του και να δεί τι πρέπει να κάνει και που να στοχε'ύσει την επόμενη φορά , ακόμη και απο τα λάθη μας μαθαίνουμε

NASSER
25-05-13, 06:35
Έτσι όπως τα λες είναι Ηλία, δεν έπεσες έξω σε κανένα σχολιασμό μου και οι φώτο είναι αρκετά ξεκάθαρες στο να κάνουν όσο γίνεται αντικειμενική κρίση. Ο Παντελής Πιστεύω πως στον επόμενο αγώνα θα είναι πραγματικά αχτύπητος, ενώ ο Άνταμ Τέυλορ τα έδωσε όλα και πέτυχε το στόχο του.

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-05-13, 10:55
66781




αυτο είναι και το σασπένς στο ββ ότι πολλες φορες ενας πολυ καλος αθλητης μπορει για 1-2 κιλα παραπανησια να χάσει πρωτια και όλα κρ'ίνονται στο φινίρισμα
ο Σταυρουλάκης ο Παντελής απ ότι βλέπω αν ήταν λίγο πιο κομένος δεν θα είχε αντιπαλο , όσο μπορω να κρίνω απο φωτο σωστα τα αποτελέσματα απλα ο πρώτος στο γενικό βρισκόταν σε τοπ φόρμα ενω ο δεύτερος είχε περιθώρια βελτίωσης στην λεπτομέρεια

το θεμα είναι οτι οι αγώνες για τον καθένα είναι ενα σχολείο ώστε να μάθει το σώμα του και μετα το τέλος με ώριμη σκέψη να αξιολογήσει την φόρμα του και να δεί τι πρέπει να κάνει και που να στοχε'ύσει την επόμενη φορά , ακόμη και απο τα λάθη μας μαθαίνουμε

Πολυ σωστα τα λες Ηλια ,ο Τaylor ειχε εκπληκτικη φορμα κ δικαια νικησε στον γενικο ,η παραπανω ειδικα ομως φωτο δειχνει την διαφορα μυικοτητας με τον Σταυρουλακη ,εκτος εαν ειχε στοχο να φτασει σε πιο κορυφαια φορμα σε επομενους αγωνες.

Διακογιαννης Γιαννης
25-05-13, 13:07
Στον πολυ επιτυχημενο αυτο αγωνα ,θελω να παρατηρησω οτι οι αθλητες του ηταν ολοι πολυ καλα προετοιμασμενοι και ασυνηθιστα συμμετρικοι και ολοκληρωμενοι.Αυτο δειχνει οτι γυμναζονται σοβαρα και επιστημονικα.
Δεν θελω να σχολιασω αναλυτικα για τον καθε ενα,διοτι,χρειαζομαι παρα πολυ φωτογραφικο υλικο για κατι τετοιο.Αλλιως θα αδικησω σιγουρα καποιους.Θα αναφερθω μονο ονομαστικα,σε μερικους αθλητες,μερικοι απο τους οποιους ηταν νικητες,αλλοι δεν νικησαν,αλλοι ηταν αρκετα πισω σε καταταξη,ομως ολοι οσους αναφερω μαγνητισαν το βλεμμα μου και μου εδωσαν την εντυπωση οτι εχουν προδιαγραφες για αναμετρησεις στο εξωτερικο,ειτε αμεσα ειτε μελλοντικα:Διαμαντης Αγγελος(47),Ζαχαρακης Μαριος(35),Χελιδωνας Γιωργος(18),Βασιλικοπουλος Γιωργος(14),Σταυρουλακης Παντελης(13),Αχιλλεας Βεσαι(38),Μωισιδης Μαριος(25),Ανταμ Ταυλορ(56),Παπουτσακη Αναστασια(1).
Ο Μιχαρης Κεφαλιανος ηταν σε απιστευτη κατασταση και θα ηθελα να δω οσο πιο πολλες φωτογραφιες γινεται.
Για τον Σοφοκλη Τεηλορ ,το ηθος του ,και την ανιδιοτελη αγαπη του για το σπορ μας,εχω ξανααναφερθει και στο παρελθον.Ο συνδιασμος Τεηλορ-Κτιστακη,εγγυαται οφελος για το αθλημα μας.
Την παρασταση ομως εκλεψε η γλυκυτερη γιαγια του κοσμου και της στελνω τα φιλια μου.Δεν χορταινω να βλεπω τις φωτογραφιες της.

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-05-13, 14:26
Να συμπηρωσω κ εγω Γιαννη για εναν αθλητη που μου αρεσε ,μαγνητισε το βλεμα μου οπως λες ,εναι το Νο 33 Σταματοπουλος Δημητρης 2ος στους fitness ,πραγματικο ''αγαλματακι'' ιδιως στη θεση relax . ( να αναφερω οτι δεν το γνωριζω προσωπικα το παλικαρακι)

DIMITROS
25-05-13, 17:05
:):clap::clap::clap::clap::clap:

S. KTISTAKIS
25-05-13, 17:24
Ετοιμο το DVD απο τον χορηγο που εχει τα τηλεοπτικα δικαιωματα. Η τιμη που ορισαν ειναι στα 17,5 ευρω και τα εσοδα θα διατεθουν εξ ολοκληρου σε καποια θεραπεια μου οπως με ενημερωσαν ! Ειναι καποιο ανθρωποι που τελικα δεν σταματουν να με εκπλησουν ακομα και τωρα με τις κινησεις τους ! ! !




http://youtu.be/qjnc1Hiygrk

mens sana
25-05-13, 19:07
Που πρεπει να απευθυνθουμε για το dvd?

S. KTISTAKIS
25-05-13, 20:58
Μπορειτε να στειλετε ονοματεπωνυμο τηλ διευθυνση στη σελιδα του αγωνα και θα επικοινωνησουν αυτοι για λεπτομερειες:

https://www.facebook.com/ktistostelis?ref=tn_tnmn#!/events/464486443619374/

S. KTISTAKIS
28-05-13, 00:21
Στον αποηχο της διοργανωσης του Mr ΚΡΗΤΗ 2013 θα προσπαθησω να παρουσιασω καποιους αθλητες που εκαναν ιδιαιτερη αισθηση.

Ξεκιναω απο την κατηγορια Athletic και τον νικητη αυτης ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΟ (35)! Το σωμα του ηταν τοσο σμιλεμενο που σε καθε ποζα του νομιζες πως δεν υπαρχει δερμα. Μου εκανε τρομερη εντυπωση που μονο απο τα αντανακλαστικα της αναπνοης του και την συσπαση του κορμιου του σε αυτη εβλεπς εναν χαρτη ανατομιας ! Προσωπικα για εμενα το καλυτερο conditioning της βραδυας ! Αξιος νικητης κατηγοριας.


Athletic Ανδρων
1ος ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (35)

67086

67087

67091

S. KTISTAKIS
29-05-13, 18:05
Συνεχιζουμε με καποια πραγματα - αθλητες που αφησαν το στιγμα τους την ημερα του Mr ΚΡΗΤΗ 2013.

Μεγαλη εντυπωση εκανε σε πολλους η ποσοτητα των χορηγων ! Καποτε εδω μεσα ειχα πει πως : "ενταξει ειμαστε 100 ατομα στο χωρο αλλα για να μεγαλωσουμε χρειαζετε η ΣΩΣΤΗ προβολη του αθληματος και η ΠΑΡΟΧΗ να ειναι μονο στους αθλητες !"

Για να διοργανωθει σωστα μια εκδηλωση πρεπει να "τρεξεις" τουλαχιστον 7-8 μηνες ! Οι χορηγοι ειναι η "πρωτη ανασα" σε οτι γεννηθει τη βραδια του αγωνα ....


67291


67292


Παμε τωρα στον κοσμο ! Η σωστη προβολη μιας διοργανωσης επι 5-6 μηνες το καλεσμα στο κοσμο με happenings η σωστη τιμη ενος εισητηριου δεν θα τον αφησει αδιαφορο ! Δυστηχως ΚΑΙ το κλειστο του ΤΕΙ αποδειχτηκε "μικρο" σε χωρητικοτητα. Ολοι ανυπομονουν για το Παγκοσμιο του χρονου της NAC εαν καταφερει να το παρει ο κ TAYLOR και πιστεψτε δεν χρειαζετε πολλα για να γινει αλλος ενας επιτυχημενος αγωνας οταν το τριπτυχο ΚΟΣΜΟΣ-ΑΘΛΗΤΕΣ-ΧΟΡΗΓΟΙ εχουν τα ΠΑΝΤΑ !

67293

67294

67295

67296

67297

giannis64
29-05-13, 19:11
πραγμματικα πολυ λιγες φορες βλεπεις σε εναν αγωνα ββ τοσο κοσμο. και το πολυ λιγες ειναι σχετικο. ισως εγω να μην εχω ξαναδει..:toast:


που δεν εχω....;)

S. KTISTAKIS
31-05-13, 16:01
ΣΤΡΑΤΟΣ ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Προεδρος WFF-NABBA

Πως μπορει να αφησε το στιγμα του στο Mr ΚΡΗΤΗ ?
Ο Στρατος ειναι ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που παντα εδινε χωρις να φαινετε με αποτελεσμα να ειναι παντα (-) σε προσωπικο επιπεδο ενω εχει προσφερει τα μεγιστα και το εννοω.
Μπορει να τα "εβαλα" μαζι του για το "κοψιμο" και οχι ρηξιμο καποιου αθλητη μου, να κρατησα μια αποσταση τα τελευταια χρονια απο τον ιδιο και την ομοσπονδια του αλλα μιλησαμε στο τηλεφωνο και ειπαμε ΠΟΛΛΑ....
Πολλα για εμας πολλα για οσα περασαμε μαζι και δωσαμε υποσχεση επαφης ωστε να αναλαβουμε διοργανωση στην ΚΡΗΤΗ.

Ξερω πως ειναι αδικημενος προβολης σε οσα προσφερει αλλα δινω τον λογο μου να παρει αυτο που πραγματικα αξιζει τουλαχιστον απο τον Στελιο !


67468

Ηλια σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και κρατα γερα στις "αποστολες" μας εξω. :turtle:

TRIANTAFYLLOU
31-05-13, 16:29
ο Σρατος κουβάλησε στους ώμους την ΝΑΒΒΑ για πολλα χρόνια και παρα τις αντιξοότητες έκανε πολύ καλές διοργανώσεις και πολλες αλλα και πολλους διεθνείς αγωνες , βαλκανικούς , πανευρωπαικούς και παγκόσμιους , σε κάποιες κάναμε και μαζί στη χρυσούπολη με τεράστια επιτυχία
Που την ξέθαψες αυτη ρε Στέλιο τι σκαθάρι είσαι ρε συ :P:P
αυτη είναι απο τη Μαλτα όταν καθόταν φοβησμένα αυτα τα κορίτσια σε αγώνες και τα δώσαμε λίγο θάρρος και άρχησαν να χαμογελάνε :P

S. KTISTAKIS
31-05-13, 16:36
ο Σρατος κουβάλησε στους ώμους την ΝΑΒΒΑ για πολλα χρόνια και παρα τις αντιξοότητες έκανε πολύ καλές διοργανώσεις και πολλες αλλα και πολλους διεθνείς αγωνες , βαλκανικούς , πανευρωπαικούς και παγκόσμιους , σε κάποιες κάναμε και μαζί στη χρυσούπολη με τεράστια επιτυχία
Που την ξέθαψες αυτη ρε Στέλιο τι σκαθάρι είσαι ρε συ :P:P
αυτη είναι απο τη Μαλτα όταν καθόταν φοβησμένα αυτα τα κορίτσια σε αγώνες και τα δώσαμε λίγο θάρρος και άρχησαν να χαμογελάνε :P

Εμενα παντως τα κοριτσια μου ειπαν πως τις αποκαλουσατε " Χαμενα Κατσικακια" !:P

TRIANTAFYLLOU
31-05-13, 16:49
ναι και ανέλαβα ρόλο ΠΟΙΜΕΝΑ για τα απολωλότα κατσικάκια !!:P:P

Polyneikos
31-05-13, 23:10
Στελιο σε ευχαριστούμε για την άψογη παρουσίαση.
Προσωπικες πληροφορίες που είχα από ατομα που παρευρευθησαν είναι ότι υπηρχαν πολλά άτομα για να εξυπηρετουν την διεξαγωγη του αγώνα καθως και πως είχατε προβλέψει την παραμικρή λεπτομέρεια για τους αθλητες..Συγχαρητήρια και παλι :clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
31-05-13, 23:39
Μπορειτε να στειλετε ονοματεπωνυμο τηλ διευθυνση στη σελιδα του αγωνα και θα επικοινωνησουν αυτοι για λεπτομερειες:

https://www.facebook.com/ktistostelis?ref=tn_tnmn#!/events/464486443619374/

εφόσον η αγορα του DVD εκτός του περιεχομένου που καθε ένας που συμμετείχε η έχει δικούς του θα θέλει να το έχει αρχείο , επειδη ο σκοπός είναι καλός και ανθρώπινος καλό είναι να το πάρουμε όσο περισσότεροι μπορούμε .:thumbup:
απλα στέλνοντας σε πμ τα στοιχεία στην σελίδα θα μας το στείλουν? ρωταω να γίνει πιο απλη και εύκολη η διαδικασία και να το πάρουμε αντικαταβολή

S. KTISTAKIS
03-06-13, 22:39
εφόσον η αγορα του DVD εκτός του περιεχομένου που καθε ένας που συμμετείχε η έχει δικούς του θα θέλει να το έχει αρχείο , επειδη ο σκοπός είναι καλός και ανθρώπινος καλό είναι να το πάρουμε όσο περισσότεροι μπορούμε .:thumbup:
απλα στέλνοντας σε πμ τα στοιχεία στην σελίδα θα μας το στείλουν? ρωταω να γίνει πιο απλη και εύκολη η διαδικασία και να το πάρουμε αντικαταβολή

Ετσι ακριβως Λιακο μου. Τα παιδια εχουν τον κωδικο και μπαινουν στην σελιδα ωστε να περνουν τα στοιχεια οσων θελουν το DVD καθως μπαινω συχνα στο νοσοκομειο αυτες τις ημερες και δεν εχω αυτη την δυνατοτητα.

Παμε τωρα σε μια αθλητρια που αφησε το στιγμα της και εγραψε ιστορια στο Κρητικο γυναικειο χωρο της Σωματικης Διαπλασης. Ονομαζετε ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ και ειναι η καλυτερη αθλητρια ολων των εποχων στο νησι. Παρουσιασε ενα καλοδουλεμενο και συμμετρικο σωμα με ολες τις λεπτομερειες ανατομιας χωρις να εχει χασει στοιχεια απο την θυληκοτητα της. !

Ειχα να δω ποδια σε αυτη την κατασταση απο την εποχη της Λιτσας της Αβραμης με την Βανα Κοψια ! Φυσικα δεν ειχαν την σκληραδα των τοτε κοριτσιων καθως το νεραο της Αναστασιας δεν της επιτρεπει ακομα αυτη την μυικη ωριμοτητα. Για τον κορμο της θα μιλησουν οι φωτο..... ! ! ! !

Φετος δεν θα αγωνιστει σε αλλο αγωνα ωστε να προετοιμαστει για την επομενη χρονια !

67858

67860

67861

67862

67863

TRIANTAFYLLOU
04-06-13, 00:18
απίστευτη χάρμα οφθαλμών με κάνει εντυπωση που παρ όλη την μυικότητά της δεν χάνει σε θηλυκότητα αρμονία και συμμετρία , χωρίς καθόλου υπερβολή σ αυτα που είπες , έχει μέλλον στο άθλημα :clap::clap:

kefalianos
04-06-13, 21:41
Απονομη κατηγοριων γυναικων απο την κ ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (Ελενη σε ευχαριστω που υπαρχεις στη ζωη μου....)


ξερεις εσυ ποσο σ'αγαπω και παντα θα ειμαι κοντα σου, στα καλα και τα κακα!!

S. KTISTAKIS
05-06-13, 13:42
ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ !

Εχω κανει 2-3 αποστολες σε Παγκοσμιο Πρωταθλημα της WFF λογο ανειλημμενων υποχρεωσεων του κ ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ και ειχα την τυχη και ευκαιρια να καθησω διπλα στον προεδρο κ HOFMAN την ωρα του διαχωρισμου των κατηγοριων οπου ειναι και υπευθυνος.

Του ζητησα να μου δειξει πως γινετε η διαδικασια και ποια τα κριτηρια . Η απαντηση που ελαβα ηταν :"Ψαχνεις να βρεις ΤΟΝ αθλητη προτυπο συμμετριας - καταστασης και ολα τα αλλα ειναι ευκολα"

Αυτος ο αθλητης λοιπον στο Mr ΚΡΗΤΗ 2013 ηταν ο ενας και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Χελιδωνας Γιωργος ! ! !

Μπορει να μην επιασε top φορμα αλλα ηταν το ΜΕΤΡΟ της βραδιας ηταν το ΠΡΟΤΥΠΟ ! Περαν της σκηνικης παρουσιας του ξεσηκωσε τον κοσμο οπως ωφειλει ενας μεγαλος αθλητης και συναμα βοηθησε και καποιους αλλους αθλητες στην προετοιμασια τους.

ΚΟΣΜΗΜΑ - ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ - ΑΘΛΗΤΗΣ - ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ !

68224

68225

68226

68227

Προσωπικα για εμενα ειναι ο αθλητης HELL-ιδωνας καθε διοργανωσης !

kok
05-06-13, 21:10
Από πλευράς μου θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν στο να γίνει ίσως το πιό επιτυχυμένο Μρ.Κρήτη ever!!!!!
Διοργανωτές, αθλητές, χορηγοί, θεατές, όλοι ήταν εκεί. Ρεκόρ θεατών, ρεκόρ συμμετοχών, ρεκόρ χορηγιων αλλά κυρίως ρεκόρ ποιοτικών αθλητών!!!
Πάνω απ΄όλα θέλω να συγχαρώ εσένα Στέλιο διότι η αγάπη σου για το άθλημα δεν αναγνωρίζει κανενός είδους φυσικά εμπόδια και δικαιολογίες, όσοι γνωρίζουν την κατάσταση σου καταλαβαίνουν τι εννοώ. Για μένα είσαι και σύ ένας από τους νικητές της βραδιάς, αλλά το γεγονός αυτό ωχριά μπροστά στο γεγονός ότι είσαι και ένας από τους νικητές της ζωής. Οφείλεις να συνεχίσεις στο μέλλον αυτό που κάνεις εδώ και χρόνια: να προσφέρεις πολλά, λέγοντας λίγα, αποκομίζοντας λίγα. Και πάλι μπράβο σου!!!!!

Υ.Γ.: Μου είχες πει και κάτι άλλο να γράψω αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει...:P:P:P:P:P

S. KTISTAKIS
06-06-13, 14:49
Παμε τωρα σε εναν ανθρωπο που μπορει να μην διαγωνιστηκε ,μπορει να μην ηταν πρωταγωνιστης σε φωτογραφιες και βιντεο αλλα ηταν πισω απο ολα αυτα και με το παραπανω !

Φροντησε για το φαγητο καλεσμενων και αθλητων, στην ομαλη διεξαγωγη της διοργανωσης με τον τροπο της αλλα το πιο σημαντικο απο ολα ηταν πως οταν τα φωτα εσβησαν και οι αθλητες αρχησαν να αποχωρουν αυτη ηταν εκει να με βοηθησει στην "αναρρωση" και ξεκουραση απο ενα υπεροχο τριημερο !

ΕΛΕΝΗ ολοι σε περιμενουμε και του χρονου να μας χαρησεις το γελιο μεσα απο την αγαπη που μας εδειξες....

68415

NASSER
06-06-13, 20:01
Αυτή η διοργάνωση είχε τόσα θετικά στοιχεία που πολλούς τους ''πονάει'' , νοοτροπία του Έλληνα βλέπετε, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, από το να τη ζηλέψω και να να προσπαθήσω να αποκτήσω μια ίδια :)
Όσοι οι άνθρωποι που παρουσιάζει ο Στέλιος πραγματικά έδωσαν το στίγμα τους! Όσο για την Ελένη, για μένα είναι και αυτή μεγάλη αγωνίστρια!!! :clap:

S. KTISTAKIS
07-06-13, 15:26
Κατα την δηλωση συμμετοχης των αθλητων με πλησιαζουν 2-3 αθλητες παλαιας κοπης και με ρωτουν :

-"Στελιο ο Σταυρος ηρθε?"

-"Ποιος Σταυρος?"

-"Ο Κελαιδης !"

Εμεινα αφωνος γιατι ο ανθρωπος δεν ειχε δηλωσει ακομα συμμετοχη και δεν ηξερα τι να απαντησω.....

Οταν ο κ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΕΛΑΙΔΗΣ ανεβηκε στη σκηνη μεταφεροντας 32 ολοκληρα χρονια απο το 1ο Mr ΚΡΗΤΗ 1982 κοιταξα μια κερκιδα ΟΡΘΙΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΕΙ εναν ανθρωπο που ηθελε ΑΠΛΑ και μονο να με τιμησει με την παρουσια του στην προσπαθεια που κανω.......

Κυριε ΣΤΑΥΡΟ ειλικρηνα ΣΥΓΝΩΜΗ που δεν ειπα τα δεοντα για το μεγεθος του χαρακτηρα και στασης ζωης σας αλλα δεν ειχα λογια με την αγαπη του κοσμου που ειδα στο προσωπο σας....ισως ετσι να ειναι και καλυτερα καθως μιλησε ο κοσμος αντι για εμενα με το χειροκροτημα του.....


68576

68577

68578

68579

S. KTISTAKIS
09-06-13, 18:27
Κλεινω με τα αξιοσημειωτα προσωπα και καταστασεις του Mr KΡΗΤΗ 2013 με ενα "μαθημα" που πηραν οι τοπικοι αρχοντες αλλα και αλλοι δημοσιοι φορεις περαν του κοινου που δεν μας γνωριζε σαν αθλημα.

Ειχαμε συμμετοχες απο επιφανεις αθλητες επαγγελματικα οπως δασκαλοι - δικηγοροι του Αρειου Παγου - δημοτικοι συμβουλοι - απλοι αθρωποι του μεροκαματου -αθλητες απο αλλα αθληματα αλλα και απλους μαθητες.

Χαρακτηριστηκα τα λογια των εκπροσωπων του δημου το οτι δεν γνωριζαν πως το αθλημα μας εχει "ριζες" σε τετοιες κοινωνικες ταξεις.

-"Σας ειχαμε παρεξηγησει" ηταν τα λογια τους με αποτελεσμα να δηλωσουν δημοσια τον σεβασμο τους και την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ υποστιριξη τους στο μελλον.Καταφεραμε να φερουμε κοντα στο αθλημα ανθρωπους με αγνοια για τον χωρο διαφημιζοντας αυτο που αγαπαμε με τον καλυτερο τροπο.

Ενα απλο παραδειγμα αθλητη ξενου προς το δικο μας χωρο ο ΚΑΦΕΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ επαγγελματιας οδηγος της F3 κατοικος Νορβηγιας με διακρισεις στον μηχανοκινητο αθλητισμο (1ος οδηγος ομαδος BMW F3).

68671

68672

68673


Τελος λοιπον και σε αυτην την διοργανωση που δεν ελειψε τιποτα. Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που με τιμησαν και εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους. Να ευχυθω σε ολους καλη συνεχεια και δυναμη σε οτι και εαν κανουν στη ζωη τους και να ειμαστε καλα να τους "δωσω" ακομα περισοτερα σε μια επομενη διοργανωση.......την αγαπη μου......


68674




http://youtu.be/qjnc1Hiygrk

Muscleboss
10-06-13, 12:27
Στέλιο ευχαριστούμε πολύ για την άψογη παρουσίαση του αγώνα. Προσωπικά απόλαυσα όλες τις δημοσιεύσεις σου καθεμία ξεχωριστά. Πάντα τέτοια :clap:

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 13:50
νομίζω η καλύτερη παρουσίαση αγώνα με μεράκι και μάλιστα απο διοργανωτή :clap::clap: έτσι γιατι πρέπει να τα λέμε κι αυτά , όχι μόνο να λέμε αρνητικά σχόλια και κενα σε διάφορες διοργανώσεις αλλα και τα θετικά :thumbup:

teoprasari
10-06-13, 21:30
Συγχαρητήρια Στέλιο για τον Υπέροχο αγώνα που διοργάνωσες.Σε όλους τους τομείς ήταν άψογος.Τώρα οργάνωσε αυτό που μας έλεγες σπίτι..
Στον επόμενο αγώνα θα ήμαστε και πάλι εκεί