PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultimate Whey Protein (Optimum Health)



tezaman
16-09-08, 12:01
Μια αξιολόγηση στην παρακάτω πρωτεΐνη παρακάτω :thumbsup:

http://www.discount-supplements.co.uk/images/web/OH-ULTIMATE-WHEY-PROTEIN-2250G.JPG

Amount Per Serving
Per 30g Serving
Protein : 22.8g
Fat : 1.9g
Carbohydrates: 3.6g
of which sugars: 3.5g
Starch (complex): Trace
Sodium: 69 mg
Calcium: 99 mg
Phosphorus: 156 mg
Zinc: Trace
Kcals/K: 122kcal

*Nutritional values may vary according to flavour.

Other Ingredients
Instantised Pure Whey Protein Isolate, Pure Whey Protein Concentrate, Calcium Caseinate, MCT Oil, Natural and Natural Identical Flavouring, Natural colourings, Carrageenan, Citric & Malic acids, Di-sodium Phosphate, (stabilisers), Dextralose® & Sucralose® (natural sweeteners).

Directions For Use
Take 1 level scoop (30g) and mix with 200ml of water or skimmed milk.
Consume as required. Store in a cool dry place. [/img]

slaine
16-09-08, 12:16
απ'ό,τι βλέπω συμπαθητική φαίνεται, περιέχει πάνω κάτω τα ίδια με πολλές. το βασικό είναι να μη σε χαλάει η γεύση. γιατί δεν παίρνεις κάποια άλλη από τις πιό γνωστές (όχι ότι αυτό σημαίνει ντε και καλά σιγουριά αλλά λέμε τώρα...) με τα ίδια λεφτά;

RUHL
16-09-08, 12:25
Instantised Pure Whey Protein Isolate, Pure Whey Protein Concentrate, Calcium Caseinate
Δεν μου αρεσει επειδη εχει καζεινη μεσα εγω τουλαχιστον μετα την προπονηση δεν θα την εβαζα

Αν θες καποιa πιο φτηνη απο αυτη και παρομοια με πια ακριβα συστατικα σκετη isolate +michelar casein με 92 γραμ πρωτεινης ανα 100 σκονης κοιτα για την Nutrisport 90+

Kαλα ολος ο υδατνθρακας ζαχαρη τι γηνετε με αυτους ουτε 1 γραμ δεν αφησαν σκετο :clown2:

tezaman
16-09-08, 13:41
thanks για τις γρήγορες απαντήσεις παίδες :clapping:

απλά τα προϊόντα είναι άπειρα και έχω μπερδευτεί πολύ :unsure:

τα μόνα συμπληρώματα που νομίζω πως χρειάζομαι πραγματικά είναι μια καθαρή whey και μια κρεατίνη αν δεν κάνω λάθος...

δεν νομίζω πως θα μου χρειαστεί μια πρωτεΐνη με καζεΐνη και πολύ, γιατί κυρίως την θέλω για μετά την προπόνηση και ίσως κάνα scoop το πρωί να την ανακατεύω με το γάλα και την βρόμη. ( ακολουθώ το πρόγραμα διατροφής για όγκο που έχεις γράψει RUHL )

Η κατανάλωση whey κατά την διάρκεια της προπόνησης και μετά θεωρείτε πως είναι σωστό?

εσείς ποια καθαρή whey και κρεατίνη θα με συμβουλεύατε να πάρω??
:roll: :roll:

RUHL
16-09-08, 13:56
Η κατανάλωση whey κατά την διάρκεια της προπόνησης και μετά θεωρείτε πως είναι σωστό?
Μετα ναι τωρα για κατα την διαρκεια και πριν υπαρχουν παρα πολλοι συνδιασμοι που προτηνουν διαφοροι γενικα αν τρως κανονικα πριν εχεις γευμα δεν την χρειαζεσε και πριν η κατα την διαρκεια

Χωρις να ειναι υποτιμητικα τα λογια μου στο επιπεδο που εισαι δεν πρεπει να σε απασχολει ακομα κανε μερικους μηνες-χρονια τα βασηκα μετα εξερευνησε μονος του οριζοντες σου.

Αστο με τις πρωτεινης μην ασχολησε αρκετο χρονο εφαγα περισυ οταν εψαχνα εταιριες τωρα η μονη επιλογη ειναι η γευση και καλη τιμη κοιτα στο τοπικ με τις γευσεις που εκανα ολες ειναι ιδιες και σε τιμες(σχεδον ολες) και σε συστατικα(παλι σχεδον με 1-2 εξερεσεις) οι αλλες 1 γραμ πανω η κατω πρωτεινης υδατανθρακα η λιπος εχουν τα συστατικα ιδια ειναι

Κρεατινη παρε της primaforce prolab nutrisport reflex eas now on garnell με αυτη την σειρα που τα εβαλα τα προτημω Και αυτες οι μονουδατικες ολες ιδιες μονο μια μικρη διαφορα στην διαλυτοτητα της καθε εταιριας

slaine
16-09-08, 14:09
όπως τα είπε ο ruhl

Fotis_Patra
16-09-08, 14:34
RUHL Θεε μας, οδηγησε μας :rocking:

peris
16-09-08, 14:43
slaine αν εσυ γραφεις βιβλιο ο ruhl γραφει ολοκληρη εγκυκλοπεδια :clown2: :dooreek:

RUHL
16-09-08, 15:20
lol x 3

peris
16-09-08, 15:25
lol x 3 :sneaky: :P :smash:

tezaman
16-09-08, 15:26
Η κατανάλωση whey κατά την διάρκεια της προπόνησης και μετά θεωρείτε πως είναι σωστό?
Μετα ναι τωρα για κατα την διαρκεια και πριν υπαρχουν παρα πολλοι συνδιασμοι που προτηνουν διαφοροι γενικα αν τρως κανονικα πριν εχεις γευμα δεν την χρειαζεσε και πριν η κατα την διαρκεια

Χωρις να ειναι υποτιμητικα τα λογια μου στο επιπεδο που εισαι δεν πρεπει να σε απασχολει ακομα κανε μερικους μηνες-χρονια τα βασηκα μετα εξερευνησε μονος του οριζοντες σου.

Αστο με τις πρωτεινης μην ασχολησε αρκετο χρονο εφαγα περισυ οταν εψαχνα εταιριες τωρα η μονη επιλογη ειναι η γευση και καλη τιμη κοιτα στο τοπικ με τις γευσεις που εκανα ολες ειναι ιδιες και σε τιμες(σχεδον ολες) και σε συστατικα(παλι σχεδον με 1-2 εξερεσεις) οι αλλες 1 γραμ πανω η κατω πρωτεινης υδατανθρακα η λιπος εχουν τα συστατικα ιδια ειναι

Κρεατινη παρε της primaforce prolab nutrisport reflex eas now on garnell με αυτη την σειρα που τα εβαλα τα προτημω Και αυτες οι μονουδατικες ολες ιδιες μονο μια μικρη διαφορα στην διαλυτοτητα της καθε εταιριας

Ευχαριστώ πολύ για το info RUHL και μην ανησυχείς 8) γιατί να πάρω κάτι από αυτά που λες υποτιμητικά, οι καλές προθέσεις πιστεύω φαίνονται :wink:

Συμφερει αλλα μην αναφερεις ξενα μαγαζια εκτος απο αυτα του φορουμ κανονες βλεπεις--->:dooreek:

mantus3
20-10-08, 17:26
[quote=tezaman]Μια αξιολόγηση στην παρακάτω πρωτεΐνη παρακάτω :thumbsup:

και η τιμη της ειναι στα 30 εουρος, πρέπει να είναι σχετικά φθηνή έτσι?


Amount Per Serving
Per 30g Serving
Protein : 22.8g
Fat : 1.9g
Carbohydrates: 3.6g
of which sugars: 3.5g
Starch (complex): Trace
Sodium: 69 mg
Calcium: 99 mg
Phosphorus: 156 mg
Zinc: Trace
Kcals/K: 122kcal

*Nutritional values may vary according to flavour.

Other Ingredients
Instantised Pure Whey Protein Isolate, Pure Whey Protein Concentrate, Calcium Caseinate, MCT Oil, Natural and Natural Identical Flavouring, Natural colourings, Carrageenan, Citric & Malic acids, Di-sodium Phosphate, (stabilisers), Dextralose

Steve KinG STyLe
20-10-08, 18:43
Δεν μου αρεσει επειδη εχει καζεινη μεσα εγω τουλαχιστον μετα την προπονηση δεν θα την εβαζα
Ε και να εχει καζεινη για μετα την προπονηση δεν υπαρχει προβλημα νομιζω!!!Η καζεινη δεν καθηστερει καθολου την αποροφηση της whey!!!Και ενω η whey θα σου δωσει το 100% των αμινοξεων σε πολυ λιγη ωρα(αποροφατε γρηγορα) η casein θα σου δινει για 8ωρες σταθερο νουμερο 35%-37...οποτε δεν υπαρχει προβλημα κατα την γνωμη μου!!! :)

slaine
20-10-08, 19:08
απλά με την καζείνη μέσα για να πάρεις την whey που θέλεις θα πρέπει να βάζεις περισσότερη, άρα θα φεύγει και πιο γρήγορα...

tezaman
20-10-08, 20:47
απλά με την καζείνη μέσα για να πάρεις την whey που θέλεις θα πρέπει να βάζεις περισσότερη, άρα θα φεύγει και πιο γρήγορα...

ακριβός :awesome:

SOLID
21-10-08, 10:02
Nutrisport?????????Τις προαλλες που ειχα κανει μια παραγγελια σε διαφορα προιοντα και εκτος απο αλλες πρωτεινες ειχα βαλει και μια nutrisport μου ηρθε και ηταν ενα ωραιοτατο αλευρι ετοιμο για να τηγανισω ψαρια.Εχεις παρει πολλες φορες Ρουλ πρωτεινη της συγκεκριμενης εταιριας????Παντως primaforce εγκρινω και εγω!!! :awesome:

pentax
01-02-09, 22:33
την εχει δοκιμασει κανεις?τι λετε αξιζει η να συνεχισω με τιν ΟΝ?
απο γευση τι λεει?

mantus3
02-02-09, 01:50
την εχει δοκιμασει κανεις?τι λετε αξιζει η να συνεχισω με τιν ΟΝ?
απο γευση τι λεει?

φιλε pentax, δεν συγκρινετε με την on!!!

ειτε σε θεμα αρωματος, ειτε σε θεμα γευσης η on ειναι χρονια μπροστα... τωρα αμα θες απλα μια φτηνή λύση ειναι οκ!

exkaliber
13-11-10, 13:17
μου φαινεται οτι αλλαξε λιγακι αυτην,πος το καλυτερο


Serving Amount Per 30g Serving
Protein : 21.8g
Fat : 1.9g
Carbohydrates: 3.8g
of which sugars: 0.3g
Fibre: Trace
Sodium: Trace
Lactose: Trace
Energy as kcal: 119kcal

Please note that amount per serving may vary according to flavour.
Ingredients Whey Protein Concentrate, Pure Whey Protein Isolate, Natural and Artificial Flavouring, Natural Colourings, Xanthan Gum (Stabiliser), Sucralose (Sweeteners





και εχει δωρο την ιδια κρεατινη 250 γρ.


τι λετε??

28782878
22-02-11, 01:19
Τελικα καλη ????Το ξανα ανεβάζω το θεμα!!!

beefmeup
22-02-11, 01:29
εχω παρει πολλους κουβαδες κ για φιλους,γευσεις σοκολατα/φραουλα/βανιλια..
ολες πολυ καλες κ απο διαλυτοτητα τουμπανο..
ολοι οι φιλοι μου ευχαριστημενοι εμειναν μαζι με εμενα..
κ μαλιστα επειδη παει κανας χρονος απο τοτε που την πηρα για τελευταια φορα,λογω της τιμης της θα την προτιμουσα κ παλι,αλλα περνω μπαλκ ισο(που μου βγαινει πιο ακριβη ομως),κ πλεον θα (ξανα)παω στην ελιτ(dymatize) την οποια χρησιμοποιω χρονια,κ την περνω στην ιδια τιμη με αυτην εδω..

leftis
09-07-11, 02:13
Βρήκα την συγκεκριμένη πρωτείνη ΠΟΛΥ φθηνή και μου έκανε εντύπωση
Δυστυχώς φώτο με συστατικά δεν μπόρεσα να βρώ.28414

TEFAAtzis
09-07-11, 03:56
Βρήκα την συγκεκριμένη πρωτείνη ΠΟΛΥ φθηνή και μου έκανε εντύπωση
Δυστυχώς φώτο με συστατικά δεν μπόρεσα να βρώ.28414

την εχει παρει φιλος και δεν την ξαναπηρε και γω που δοκιμασα μαλλον για αλευρι μου φανηκε περισσοτερο

the_trooper
09-07-11, 08:02
Yπάρχει θέμα http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2497-Ultimate-Whey-Protein-%28Optimum-Health%29&highlight=optimum+health

Έχω δοκιμάσει τη φράουλα, μια χαρά ήταν ;)

Adinamos
27-12-12, 17:58
Ξεθάβω θρεντ!

Επειτα από 9 κιλά από δαύτη δηλώνω:
Γευση: η σοκολατα πολύ νόστιμη, γεμάτη γεύση, δε τη βαρέθηκα. 8,5/10
Διαλυτότητα: διαλύεται τέλεια ακόμα και χωρίς πολύ χτύπημα. Ο ορισμός του άριστα. 10/10
Τιμή: με £45 το 4,5κιλο, υπάρχει φθηνότερη whey?
Overall: τίμια πρωτείνη για την κρίση. Κάθεται χωρις παρατράγουδα στο στομάχι επίσης. Οι Nutriheads ας τη δοκιμάσουν. Όσοι ακολουθούν πιο premium brands, ας συνεχίσουν να ψωνίζουν από το 'πάνω ράφι'.
Καλές γιορτές.

tha1977
30-01-13, 10:58
Δοκίμασα κι εγώ προ ημερών την εν λόγω πρωτεΐνη (αγόρασα 4 συσκευασίες συνολικού βάρους 9 kg σε προσφορά), μεταπηδώντας από την Gold Whey Standard της On. Εφόσον έχω δοκιμάσει μόνο αυτές τις δύο, θα κάνω τη σύγκριση αναγκαστικά με την Gold Whey Standard.
Γεύση: 9/10. Σχεδόν ίδια με την Gold Whey. Πίνεται πολύ ευχάριστα.
Διαλυτότητα: 9/10. Χρειάζεται ελαφρώς περισσότερο ανακάτεμα από την Gold Whey. Την αναμειγνύω στο κρίκετ με γάλα και βρώμη, χρησιμοποιώντας ένα κουτάλι. Αν δεν θεωρείς τα extra 30 δευτερόλεπτα σπατάλη χρόνου, τότε δεν σε πειράζει.
Ευπεψία: Πολύ καλή. Δεν με φούσκωσε ούτε με ενόχλησε.
Προσωπικό συμπέρασμα: Value for money. :)

Adinamos
25-03-15, 21:11
Μόλις τελείωσα άλλα 20kg από δαύτη. Και θα έρθουν κι άλλα.


P.s.: Δε γράφω συχνά τελευταία, ελπίζω να είστε όλοι καλά και καλές προπονήσεις.

Anithos
26-03-15, 08:57
πολυ καλη σε γευση και διαλυτοτητα και αυτη και η MILK protein, απο αυτη την εταιρεια.εγκρινω ανεπιφυλακτα σε όλα.