PDA

Επιστροφή στο Forum : Help!Η διατροφή μου...



baris
17-09-08, 12:51
Διατροφη απο διαιτολογο:
8:00 10 κουταλιες κορν φλεικς με γάλα 1.5%
2 ασπραδια αβγων
1 ποτηρι χυμο
12:00 1 τοστ με 4 γαλοπουλες 1 κασερι
16:00 μεσημεριανο (παντα φροντιζω να συμπληρωνω αν χρειαστει κατι απο πρωτεινη)
πριν την προπονηση 1 ποτηρι χυμο ή 2 φρουτα
μετα την προπονηση φιλετο κοτοπουλο(συνηθως απο έξω με ντοματα μονο σε ψωμακι ή 2πλο κοτοπουλο σουβλάκι)
προ υπνου 1 ποτηρι γαλα.
Ντεμέκ ισοθερμιδικη διατροφη με βαση τις δραστηριοτητες μου με σκοπο μυική αναπτυξη και απώλεια λιπους...Ειμαι 19 χρονων 1.78 με 15% λιπος.Τα σχολια δικά σας...
:banghead:

RUHL
17-09-08, 13:31
Διατροφη απο διαιτολογο:

Eνταξη φτανει :lol: :lol: δεν χρειζοταν να γραψεις και ολα τα αλλα καταλαβαμε :lol: πιτσα και κουρασαν δεν εχει στο προγραμμα?για να βαλεις κιλα? σε πολυ γενικες γραμμες καλη (εχω δει και χειρωτερες απο εκει βγαινει το καλη) αλλα υπαρχουν και καλυτερες.

Εσυ ο ιδιος ποσα κιλα εισαι?


τελος παντων διαβασε στα παρακατω τοπικ εχω δοσει μια προταση για ογκο


Και να φανταστεις οτι περνουν λεφτα κιολας :banghead: :banghead: εγω τι επρεπε να περνω τοτε :sneaky: :sneaky: :sneaky:


Διαβασε το φορουμ θα βρεις καλυτερες προτασεις και το κυριοτερο ειναι δωρεαν μονο διαβασμα θελουν και εφαρμογη μετα

slaine
17-09-08, 13:36
Λοιπόν χωρίς να είμαι και ειδικός έχω να πω τα εξής:

η διατροφή σου μου φαίνεται πού λάθος.

κατ'αρχάς δεν παίρνεις αρκετή πρωτείνη. τα γεύματα είναι λίγα, κάνε πιό συχνά 6 πχ αν μπορείς είναι καλά. τα γεύματα πριν και μετά την προπόνηση θέλουν πολλή δουλειά. γενικά όλη η διατροφή. το πρωινό είναι σχεδόν ανύπαρκτο. πριν τον ύπνο ένα ποτήρι γάλα;

αν και κάπου λες ότι συμπληρώνεις με πρωτείνη. τι πρωτείνη και κάθε πότε χρησιμοποιείς; όγκος και γράμμωση μαζί να ξέρεις δεν πάνε. γίνεται να τα κάνεις και τα δύο αλλά όχι πολύ καλά.

κάπου υπάρχει ένα τόπικ για διατροφή όγκου. διάβασέ το και κάνε σύγκριση με το δικό σου.

αποφάσισε αν θα πας για όγκο ή γράμμωση. επίσης αμφιβάλλω αν αυτές οι θερμίδες που παίρνεις είναι αυτές που χρειάζεσαι για συντήρηση, πάντως δεν είναι από τις σωστές πηγές.

αυτά για αρχή, διάβασε λίγο το φόρουμ και ρώτα ό,τι θέλεις.
φιλικά,
Νίκος

RUHL
17-09-08, 13:48
Ναι να τονισω τα λογια του thundercat :lol: -Νικου οτι ογκος μυικη αναπτυξη και γραμμωση δεν γηνετε εκτος αν εισαι σε πολυ αρχαριο σταδιο μολις αρχησες τοτε γηνετε με καποιο τροπο αν τρως καθαρα και αυτα που πρεπει καθαρα =οχι ψωμια,χυμους γλυκα ποτα και απο κρεατα ψαρια γαλοπουλα κοτοπουλο τετοια

τοτε γηνετε αν εισαι ηδη σε καποιο επιπεδο οχι δεν γηνετε μαλον γηνετε αλλα πρεπει να τρυπησεις τον κολο σου :chinese:

slaine
17-09-08, 13:50
σόρι έκανα λάθος, δεν είδα καλά το πρωινό. δεν είναι λάθος απλά πιστεύω θέλει κάτι παραπάνω. να συμφωνήσω με ruhl για το θέμα διατροφολόγοι, υπάρχουν δυστυχώς πάρα πολλοί άσχετοι. το πιο ωραίο είναι όταν κάποιος πάει και τους λέει θέλω να χάσω λίπος, ορισμένοι απαντάνε μάζι με τη διατροφή που σου φτιάχνουν..... όχι γυμναστήριο!!! :rabbit:

baris
17-09-08, 14:46
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας!Μπορειτε να μου δωσετε ακριβώς το link της διατροφής ογκου που αναφέρατε?
Θέλω να προσθέσω ότι στη ζωη μου ποτε δεν ειχα φτάσει σε ένα επίπεδο όπως τώρα.Είχα παντα γύρω στο 20-25%..Απλά θέλω για μία φορά στη ζωή μου να δώ αυτούς τους αναθεματισμένους κοιλιακούς..Ειμαι 81 κιλα 1,78 με 15% λίπος.Μέσω αερόβιας και αν συνεχίσω τη συγκεκριμένη διατροφή από οσα λετε απλα θα δείξω καλύτερα,αλλά οτι και να κάνω μυική υπερτροφια δεν θα υπάρξει απο οτι λέτε...Απλά αναρωτιέμαι μήπως είναι καλύτερο να μειωσω το λιπος και μετα να ξεκινησω μια καθαρα όγκου διατροφή..Απο οτι καταλαβαινω πρεπει να γινει κανεις χοντρος και μετα να γινει φετες...Σημειωτέον ότι ήδη ασχολούμαι με το γυμναστήριο συστηματικά 1 χρονο...Για περιοδους πήγαινα 2 φορές την εβδομάδα αλλα είδα οτι μόνο συντηρηση επιτυγχάνεται και καμια βελτίωση..Λογικο..

Steve KinG STyLe
17-09-08, 15:06
Δικια σου αποφαση φιλε μου!!!Αν βλεπεις οτι εχεις αρκετη μυηκοτητα τοτε γραμωσε,αλλα μιας και ειανι χειμωνας καλυτερα Ογκο Φουλ!!!Και κατα τον Απριλιο γραμωση!!!Το λινκ ειναι Διατρ Ογκου (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135/)
Μεταπροπονητική Διατροφή (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=95/)
και μια καλη ματια εδω!!! (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3195/) εχει καποιο πλ καλα ποστ και δες (σε αυτο το τοπικ) την διασυμη "προτηνομενη διατροφη ογκου απο RUHL!!! :P

Οτι απορια εχεις εδω ειμαστε!!!Α και αν θες ποσταρε την προπονηση σου...

tezaman
18-09-08, 12:29
την διασυμη "προτηνομενη διατροφη ογκου απο RUHL!!! :P


:thumbsup: :clap: :clap:

RUHL
18-09-08, 13:49
:inandout: :bbbiceps:

tezaman
18-09-08, 14:56
:inandout: :bbbiceps:


σπαμμερ! :cursing: :cursing: :cursing:

peris
19-09-08, 11:57
παντως εγο που ειδα αυτη τη διατροφη πεινασα κιολας πουθενα ιδατανθρακα σαλατες τι διαιτολογος ειναι αυτος? :banghead: αμα του ζητησεις διπλομα και στο δειξει εγο θα γινο καλογερος :chinese:

peris
19-09-08, 12:00
σόρι έκανα λάθος, δεν είδα καλά το πρωινό. δεν είναι λάθος απλά πιστεύω θέλει κάτι παραπάνω. να συμφωνήσω με ruhl για το θέμα διατροφολόγοι, υπάρχουν δυστυχώς πάρα πολλοί άσχετοι. το πιο ωραίο είναι όταν κάποιος πάει και τους λέει θέλω να χάσω λίπος, ορισμένοι απαντάνε μάζι με τη διατροφή που σου φτιάχνουν..... όχι γυμναστήριο!!! :rabbit: που ειναι ολοι αυτοι κριμενοι ρε παιδια οχι γιμανστηριο :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: