PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκτακτη Βοηθεια για Συνταγη...



Steve KinG STyLe
17-09-08, 18:21
Καλησπερα σας :^^:
Ξερετε καποια συνταγη για να κανουμε μπαριτσες η οτιδιποτε αλλο το οποιο να μην χρειαζετε συνεχεια μαγιρεμα (οπως οι μπαρες πρωτεινης ενα πραμα)!!!
Να εχει πολλες πρωτεινες αρκετους υδατανθρακες αλλα με φυσικα υλικα(δεν εχω αγορασει whey...).To θελω κυριως για μετα την προπονηση...

ΣΚεφτηκα κατι αλλα δεν ξερω πως να το υλοποιησω...
Αν βαλω μπολικα αυγα τα ανακατεψω με μιση βρωμη μισο αλευρι ολικις(η κατι τετοιο)και βαλω καποιο φρουτο(π.χ μπανανα) τα ανακατεψω και τα βαλω στον φουρνο θα βγει τπτ???

Σας παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε με και απο μενα οτι θελετε :lol: :lol:

Fotis_Patra
17-09-08, 18:29
http://www.youtube.com/watch?v=VR4v80kGy58
http://www.youtube.com/watch?v=0oRCgnbnq78&feature=related

RUHL
17-09-08, 18:59
Απο αυτα που εβαλε ο φωτης το εχω κανει το πρωτο με ids μπανανα καλα βγηκαν :clapping: αλλα ο μικρος στο ποστ του λεει δεν εχει πρωτεινη :lol: :lol: whey :lol: να σου στειλω καμια :lol: :lol: :lol:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=28663#28663

slaine
17-09-08, 19:47
γιατί δεν παίρνεις πρωτείνη; τεσπα.

για γεύση μπορείς να προσθέσεις μέλι, τριμμένη σοκολάτα υγείας που δεν έχει και πολλές θερμίδες. άλλο καλό είναι ταχίνι(καλύτερα μαζί με μέλι). πέτα και κανά ξηρό καρπό μέσα. αμα βγάλεις τίποτα καλό πες το και σε μας.

άσχετο αλλά αφού δεν παίρνεις πρωτείνη αγόρασε και βράσε μια μέρα πολλά αυγά. διατηρούνται πολλές μέρες. όποτε θέλεις καθαρίζεις κι είσαι έτοιμος. εγώ βράζω σε κατσαρόλα καμιά 40αριά αυγά (και βάλε) και έχω για όλη την εβδομάδα.

Steve KinG STyLe
17-09-08, 20:27
Δεν περνω διοτι οι γονεις μ λενε μαλα***ιες...φανταζομαι καταλαβαινετε...και εγω εχω ξεμινει τελειως απο λεφτα λογο καλοκεριου... :cursing: Απορω δλδ και αυτες τις πολιβιταμινες πως καταφερα και τις πηρα...

Μηπως πουλανε πουθενα ετοιμες μπαρες πρωτεινης???

Τεσπα ας αυτοσχεδιασω... :cry:

slaine
17-09-08, 20:45
σε καταλαβαίνω με το θέμα γονείς-συμπληρώματα. θα μπορούσες να πάρεις μία πρωτείνη και να την έχεις στο γυμναστήριο σε κάποιο ντουλάπι να χρησιμοποιείς τουλάχιστον με το που τελειώνεις. μπάρες πρωτείνης υπάρχουν έτοιμες αλλά είναι πανάκριβες-εξαρτάται φυσικά από που θα πάρεις... :wink:

Μπάκας
17-09-08, 22:03
Σε γνωστή αλυσίδα BB προϊόντων αγόρασα σήμερα σοκολατίτσες με 30 γρ. πρωτεϊνη με 2,5 ευρώ σε διάφορες γεύσεις (Καρύδα, cookies, φυστικοβούτηρο). Χορταστικές και σχετικά νόστιμες. Βέβαια εάν έχεις χρόνο το ποιο εύκολο είναι η συνταγή που βάλαμε στο προηγούμενο post

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=36062#36062

Φυστικοβούτηρο+Whey+Βρώμη=μπάρα εύκολα και γρήγορα

Steve KinG STyLe
17-09-08, 22:22
Μπακα αν ειχα whey θα το ειχα φτιαξει ηδη!!!!!! :green:
Αλλα αυτο ειναι το προβλημα.... :clown2:

Γι α υτο σκεφτηκα αντι για whey αυγα,και να το ψησω στον φουρνο σε ενα πιρεξακι... :banghead: ΑΥριο θα δουμε τι θα βγει

slaine
17-09-08, 23:05
περιμένουμε νέα για τα αποτελέσματα

RUHL
18-09-08, 00:15
Ξερω τι θα βγει ηδη :puke: :puke: αυτο :green:

Εμ παρε γαλα σε σκονη απο τα σουπερ μαρκετ χωρις πλακα τωρα αυτο στο επιτρεπουν? :joker: :joker: :joker:

Μπορεις να κανεις την δουλεια σου με αυτο :thumbsup:

slaine
18-09-08, 00:39
ρε, δεν παίρνεις πρωτείνη σε σκόνη και να τη βάλεις μέσα σε κάτι άλλο πχ, κουτί από γάλα σε σκόνη;

Steve KinG STyLe
18-09-08, 14:36
Ξερω τι θα βγει ηδη :puke: :puke: αυτο :green:

Εμ παρε γαλα σε σκονη απο τα σουπερ μαρκετ χωρις πλακα τωρα αυτο στο επιτρεπουν? :joker: :joker: :joker:

Μπορεις να κανεις την δουλεια σου με αυτο :thumbsup:

Χμ,για πες για πες...για τη πρωτεινη μιλαμε???

Για θυμηστε μου λιγο ποσο κανει μια Χ whey απο ελληνικο φαρμακειο???

tezaman
18-09-08, 15:07
ρε, δεν παίρνεις πρωτείνη σε σκόνη και να τη βάλεις μέσα σε κάτι άλλο πχ, κουτί από γάλα σε σκόνη;

εσύ πρέπει να έκανες και γαμώ τα σκονάκια στο σχολείο!

tezaman
18-09-08, 15:09
Ξερω τι θα βγει ηδη :puke: :puke: αυτο :green:

Εμ παρε γαλα σε σκονη απο τα σουπερ μαρκετ χωρις πλακα τωρα αυτο στο επιτρεπουν? :joker: :joker: :joker:

Μπορεις να κανεις την δουλεια σου με αυτο :thumbsup:

Χμ,για πες για πες...για τη πρωτεινη μιλαμε???

Για θυμηστε μου λιγο ποσο κανει μια Χ whey απο ελληνικο φαρμακειο???

φαρμακείο θα την πληρώσεις :smash:

RUHL
18-09-08, 16:29
ρε, δεν παίρνεις πρωτείνη σε σκόνη και να τη βάλεις μέσα σε κάτι άλλο πχ, κουτί από γάλα σε σκόνη;

Θα την μυρηστουν οι γονεις τα αναβολικα μυριζουν απο μακρια :lol: :lol:

νομιζω απο φαρμακειο 250 γραμ 30 η 40 ευρω κατι τετοιο αχχαχααχαχ

Steve KinG STyLe
18-09-08, 17:07
ρε, δεν παίρνεις πρωτείνη σε σκόνη και να τη βάλεις μέσα σε κάτι άλλο πχ, κουτί από γάλα σε σκόνη;

Θα την μυρηστουν οι γονεις τα αναβολικα μυριζουν απο μακρια :lol: :lol:

νομιζω απο φαρμακειο 250 γραμ 30 η 40 ευρω κατι τετοιο αχχαχααχαχ

Ναι σωστη παρατηρηση δεν το ειχα σκεφτη αυτο :lol: :lol: :lol:

ΤΟ γαλα σε σκονη,ποση και τι πρωτεινη εχει,μηπως ειναι και αυτο αναβολικο??? :sneaky: :1laugh:

RUHL
18-09-08, 18:07
80% καζεινη 20% whey =καλα σου ειναι :1laugh:

τιμη δεν ξερω παντα την προσπερνουσα στο σουπερ μαρκετ δεν καθησα να δω τιμη εγω εξηγησα στους γονεις μου τι παιζει με τις αναβολικες πρωτεινες δηνω και σε αυτους να δοκημασουν καμια γευση :lol:

slaine
18-09-08, 18:20
πλάκα πλάκα έδωσα κι εγώ στη μάνα μου να δοκιμάσει διάφορες πρωτείνες και μου είπε ότι δεν της αρέσουν και καλύτερα για να μην τις κοπανάω αβέρτα.... :greenalien:

gym mind
18-09-08, 18:26
πλάκα πλάκα έδωσα κι εγώ στη μάνα μου να δοκιμάσει διάφορες πρωτείνες και μου είπε ότι δεν της αρέσουν και καλύτερα για να μην τις κοπανάω αβέρτα.... :greenalien:
Εμενα η μανα μου δεν αντεχει την μυρωδια της πρωτεινης κ μου βαζει τις φωνες που την πινω οταν ειμαι στο πατρικο κ με βλεπει :cursing:

Steve KinG STyLe
18-09-08, 21:43
Χαχα τελικα δεν ειμαι ο μονος.... :lol:
Με την διαφορα οτι εσεις εχετε πρωτεινες ενω εγω οχι.... :box1: :green:


Παιδες σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ!!!!!! :awesome:

Fotis_Patra
18-09-08, 22:07
Μπακα αν ειχα whey θα το ειχα φτιαξει ηδη!!!!!! :green:
Αλλα αυτο ειναι το προβλημα.... :clown2:

Γι α υτο σκεφτηκα αντι για whey αυγα,και να το ψησω στον φουρνο σε ενα πιρεξακι... :banghead: ΑΥριο θα δουμε τι θα βγει


τελικα??? για λεγε, εκανες το πειραμα????

Steve KinG STyLe
18-09-08, 22:11
:puke: Οπως το ειπε ο Ruhl!!!!!!
Αλλα ηταν καλη εμπιρεια :green:

RUHL
19-09-08, 19:20
Πες μου ποτε εχεις γενεθλια να σου κανω δωρο αυτο :rolf: :rolf: :rolf:

http://www.imageshack.gr/files/gp3dkfsvw7xzsk2mu5ue.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=gp3dkfsvw7xzsk2mu5ue.jpg)

tezaman
19-09-08, 20:08
:thumbsup: :rifle: :shock:

Steve KinG STyLe
19-09-08, 20:31
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
Μαρτιο εχω...το περιμενω :rolf: :rolf: :rolf: :bowdown:

tezaman
20-09-08, 21:53
ρε steve γιατι έβγαλες τα quaker?? τα έβλεπα και μου άνοιγε η όρεξη! :awesome:

Steve KinG STyLe
20-09-08, 23:51
Ενταξει αν ειναι να σας ανοιγω την ορεξη θα βαλω κατι καλο αν βρω..... :lol: :lol:

peris
20-09-08, 23:56
βαλε μια μακαροναδα αχνιστη αχνιστη εκει να δεις σαβουρα που θα πεσει μετα :lol: :lol: :lol: :toast: :food:

Steve KinG STyLe
21-09-08, 00:07
Ε σιγα τι αξια εχει μια μακαροναδα μπροστα σε..... :P :P :P :P

tezaman
21-09-08, 00:55
Ενταξει αν ειναι να σας ανοιγω την ορεξη θα βαλω κατι καλο αν βρω..... :lol: :lol:.


:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :notice: :notice: :notice:

peris
21-09-08, 12:23
καλα steve λεμε εισαι δολοφονος μετα απο βρωμη που εφαγα και τα παρελκομενα μου βαζεις πιτσα :spank: :spank: :spank: :smash:

tezaman
21-09-08, 12:27
δεν σε χαλούλου! :clapping: :clapping: :1laugh:

peris
21-09-08, 12:51
δεν σε χαλούλου! :clapping: :clapping: :1laugh: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μπάκας
22-09-08, 18:12
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
Μαρτιο εχω...το περιμενω :rolf: :rolf: :rolf: :bowdown:

Ρε Steve King Style άλλαξε photo!! Επίτηδες το κάνεις???

Την βλέπω και την λιγουρεύομαι!!!! Άσε και έχω ξωκύλει τελευταία!!! Και τρώω όλο μαλ@κιες!!

:P :P :P :P :P

Steve KinG STyLe
22-09-08, 18:33
αυτη η φωτο εχει πολυ ωραια χρωματα...γι αυτο την αφηνω :lol: :lol: :lol: :P :P :P

RUHL
22-09-08, 18:54
δεν σε χαλούλου! :clapping: :clapping: :1laugh:

απο το στρατο εχω να ακουσω αυτη την φραση :lol: :lol: :lol:

slaine
22-09-08, 20:19
νέουυυυ!!!!!!!! σπάστηκες κομμάντο? δε σε χάλασε!!! :P :P :P

Stephany
12-03-09, 16:05
φαρμακείο θα την πληρώσεις :smash:
όντως,καλό κόλπο & αυτό!! Γενικά οι πρωτεινες από φαρμακείο είναι προτιμότερες απ'ότι οι whey των μαγαζιών αθλητικών ειδών? Από άποψη σύστασης δηλαδη,το οικονομικό είναι όντως ένα πρόβλημα αλλά σκεφτείτε: ίσως έχουν κάτι 'περισσότερο' από τις γνωστές whey. επιπλέον είναι & 100% αξιόπιστες!! Έχει δοκιμάσει κανένας από φαρμακείο? Καμιά μάρκα θα μπορούσε να προτείνει? Με το οικονομικό κάπως θα βολευτεί, η ουσία είναι να την κάνει τη δουλειά της :-)
ps. το καλό κόλπο πήγαινε στο σχόλιο του slaine by the way. Φαντάσου όμως να το έπινε κανένας άλλος στο σοι από λάθος?? Εκεί να χτυπάς το κεφάλι σου :-/

slaine
12-03-09, 16:18
όντως,καλό κόλπο & αυτό!! Γενικά οι πρωτεινες από φαρμακείο είναι προτιμότερες απ'ότι οι whey των μαγαζιών αθλητικών ειδών? Από άποψη σύστασης δηλαδη,το οικονομικό είναι όντως ένα πρόβλημα αλλά σκεφτείτε: ίσως έχουν κάτι 'περισσότερο' από τις γνωστές whey. επιπλέον είναι & 100% αξιόπιστες!! Έχει δοκιμάσει κανένας από φαρμακείο? Καμιά μάρκα θα μπορούσε να προτείνει? Με το οικονομικό κάπως θα βολευτεί, η ουσία είναι να την κάνει τη δουλειά της :-)
ps. το καλό κόλπο πήγαινε στο σχόλιο του slaine by the way. Φαντάσου όμως να το έπινε κανένας άλλος στο σοι από λάθος?? Εκεί να χτυπάς το κεφάλι σου :-/

θα σου πρότεινα να ποστάρεις την ερώτησή σου σε πιο κατάληλο τόπικ.

στα γρήγορα
αν θέλεις μία πρωτείνη που τη βρίσκεις σε φαρμακείο και κάπου αλλού διάλεξε το μέρος που την παίρνεις πιο φτηνά (δώσε και λίγο προσοχή στην κατάσταση του προιόντος δηλαδη αν είναι μία πρωτείνη στη βιτρίνα κι έχει ξεθωριάσει λίγο από τον ήλιο πχ μην την πάρεις)

επίσης φαρμακείο δε σημαίνει και αυτόματα ότι έιναι πιο αξιόπιστα.