PDA

Επιστροφή στο Forum : Που πηγαν ολα τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γυμναστηρια?



Σελίδες : [1] 2

Niiick
18-09-08, 01:03
O τιτλος οπως καποιοι ισως καταλαβατε ειναι απο ενα παλιο musclemag.που πηγαν τα γυμναστηρια λοιπον,που δε σ ενδιαφερει πως ειναι το μαλλι σου,τι φορας,αν κανεις γκριματσες απ την ενταση,αν σφιγγεις το σημειο που γυμναζεις μετα το σετ..ενα γυμναστηριο που παντου βλεπεις ιδρωμενους ανθρωπους να κανουν ΣΟΒΑΡΗ προπονηση.εκει που η ενταση επιβραβευεται..απο εκει εχουμε καταληξει...
ΕΔΩ=το τρεντι γυμναστηριακι με τα σουπερ ντουπερ οργανα..50 διαφορετικες κολονιες σε τεραστια δοση..ανθρωποι πανε να περασουν την ωρα τους,οπως παμε για καφε ενα πραγμα..γυναικες που κανουν πασαρελα και αντρες που και γω δε ξερω τι κανουνε..και ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΩΜΑ!ηρθαμε να δειξουμε νικε παπουτσακι να βρουμε καμια γκομενα,να μιλησουμε με το φιλο για το τι καναμε το πρωι και αλλα..γελοια!!αμα εσυ μπενεις και ιδρωνεις αποτελεις εξαιρεση!!ο πιο βαρυς αλτηρας 30 κιλα και αμα ζοριστεις και λιγο που για αυτο πας σε κοιτανε και περιεργα..
Ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι εχω εξοργιστει με κανουνε να πηγαινω για προπονηση και να ξενερωνω με το ββ που τοσο αγαπω.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΑ?στη δυτικη αττικη ενα ηξερα..παει κ αυτο.
Πειτε τι συμβαινει στο δικο σας γυμναστηριο,αν κανεις ξερει κανενα πιο σοβαρο ας το πει μπας και λιποθιμησουμε απο τον ιδρωτα και τη κουραση επιτελους!!

slaine
18-09-08, 01:23
όντως μεγάλη μ@@@@@α. εκεί που πάω εγώ αμά δε φωνάζεις και δε βογγάς σε κράζουν :rocking: :liftheavy: αλλά πάντα τα ρούχα στην πένα κι έτσι.
εγώ πάλι πάω σαν γύφτος με τα πιο γά@@@έ τα ρούχα, αλλά τώρα που ανεβαίνω κοιτάνε μόνο τα κιλά... :lol: :geek:

γράψ'τους ρε και κάνε δουλειά σου :jason:

RUHL
18-09-08, 01:40
Kαλα ρε εισαι σοβαρος τωρα και πως θα βρεις γκομενα στο γυμναστηριο αν δεν πηγαινεις με ενα φραπε μεσα χτενισμενο μαλι και ολα στην πενα ασε που ο υδρωτας δεν ειναι της μοδας φετος :lol: :lol: :lol:


ο πιο βαρυς αλτηρας 30 κιλα

Mετακομιζω σε σας ετοιμους μεχρι 24 εχουμε :lol: :lol: και πρεπει να περνω τα μησα κιλα του γυμναστηριου να φτιαχνω αλτηρες μπελας :evil: :evil:

NASSER
18-09-08, 01:51
Niiick πραγματικα πολυ καλο το θεμα που θετεις!
Το δικο μου γυμναστηριο ειναι σιδεραδικο με τα δεδομενα των γυμναστηριων του σημερα. Ωστοσο εχει ολες τις παστες παρουσιαστικα που θα μπορουσες να δεις σε ενα γυμναστηριο... και σαλονατους και σιδεραδες!
Ωστοσο εχω επισκευτει πολλα γυμναστηρια του σημερα με τον αντιστοιχο κοσμο. Η εικονα τους ειναι αξιολυπητη! Το ολο σκινηκο με προθεση τις δημοσιες σχεσεις και οχι τη γυμναστικη ειναι κοινονικο θεμα που πρεπει να προβληματιζει ολους οσους ειναι μεσα και εξω απο τα γυμναστηρια!
Πιστευω ομως πως οταν η εικονα των μυων κανει αισθητη την παρουσια της ( δηλαδη οταν μινεις με το αμανικο ή το τυραντακι και οι φλεβες μοιαζουν με κορδονια πανω στο σωμα) ο αρχοντας ακι σπιτονοικοκυρης γινεσαι εσυ! Και ας δεν φορας τρεντι spor ρουχα και παππουτσια... και ας μυριζεις ιδρωτα και οχι κολωνια... ( παρεπιπτωντως η κολωνια στο γυμναστηριο ειναι βρωμια και οχι αρχοντια)
Για την ωρα απολαμβανω το δικο μου γυμναστηριο!


Θα το επαναλαβω και εδω! Αξιζει να ειμαστε ναρκισσοι για το σωμα μας, γιατι πλεον σπανιζουν στη χωρα μας τα καλα σωματα, αλλα καλο ειναι να το υποστηριζουμε και με τον χαρακτηρα μας και την συμπεριφορα μας! Θα πρεπει να υποδυκνιουμε πως ειμαστε bodybuilders και οχι απλα φουσκωτοι!!!
Αυτο που κανουμε ειναι με απλα λογια ενας τροπος ζωης!!!

slaine
18-09-08, 01:52
αχαχαχαχαχα!!!! περαστικα ruhl! εμείς έχουμε μέχρι 50άρηδες.
στο παλιό γυμναστήριο είχε αλτήρες 60 κιλά, αλλά έφτιαχνες και στο βάρος που ήθελες, άπειρες μπάρες λυγισμένες από το βάρος και hard rock να βαράει!!! :rocking:

φυσικά είχε ελάχιστες γυναίκες(πορνοστάρ μου φαινόντουσαν όλες :bowdown: ), 2 ποδήλατα και όλοι μα όλοι είχαν γαμώ τα σώματα... αν δεν είχες έφτιαχνες... απλά τα πράγματα....

Ά!!! ο μήνας και στα 2 είναι 30 ευρώ :D

gym mind
18-09-08, 11:10
Δυστυχως παιδια ετσι ειναι τα πραγματα..Εγω οταν ηρθα φοιτητης στην Αθηνα εψαξα να βρω στην περιοχη μου να βρω κανα σιδεραδικο να κανω την δουλεια μου αλλα τπτ :cry: ...Ετσι ειναι εκει που παω..Ξερω φατσες 3 χρονια οι οποιοι ειναι ιδιοι σωματικα παρολο που ερχονται καθε μερα!Επισης εμεις εχουμε κ το προβλημα της εφημεριδας!Πιανει ο καθενας εφημεριδουλα κ κουβεντoυλα κ αγιος ο Θεος...Εννοειται πως ελαχιστοι εχουν ενα σωμα της προκοπης,οι υπολοιποι απλα ερχονται μπας κ βρουν καμια γκομενα που κ αυτες ειναι μπαζα δυστυχως :cry: ..Οσο για τις κραυγες περυσι 2 αθλητες στιβου που ερχοντουσαν κ εκαναν πολλα κιλα σκουωτ κ εβγαζαν κραυγες τους εκαναν παρατηρηση..Εγω πλεον κανω προπονηση με ενα αλλο παιδι χωρις να δινουμε σημασια σε κανενα κ το ευχαριοστομαστε!Μεχρι 30 κιλα εχουμε κ εμεις αλτηρες κ δεν εχει μπαρουλες μικρες για να φτιαχνουμε οσο τους θελουμε...Τελος θα πω οτι πλεον τα σιδεραδικα δεν πουλανε οποτε κανεις επιχειρηματιας δεν θα εκανε καποια τετοια κινηση.Σημερα το γυμναστηριο ειναι καθαρα μοδα γι τους πιο πολλους,γί'αυτο εχουν κ αυτη την glamurous εικονα!

Niiick
18-09-08, 11:14
slaine που μενεις? :???: :???:

RUHL
18-09-08, 13:46
.Οσο για τις κραυγες περυσι 2 αθλητες στιβου που ερχοντουσαν κ εκαναν πολλα κιλα σκουωτ κ εβγαζαν κραυγες τους εκαναν παρατηρηση.

Ενταξη μερικοι το παρακανουν αχχααχχαχα σε αυτους συμφωνω να κανουν παρατηρησης ατομα που απο το πρωτο σετ και επαναληψη(9κιλα) για δικεφαλο και ξεφυσανε και βγαζουν κραυγες :lol: εγω ειμε καπως ετσι :unsure: μετα WTF? μετα :1laugh:
Σε αυτους να γηνοντε τωρα οταν φορτοσες τα κιλα στις αρσεις θανατου σκουωτ η παγκο η καπου αλλου και στα 3 τελευτεα η 4 βγαζεις καμια κραυγη δεν γηνετε τιποτα οποιος κανει παρατηρηση σε κανενα βαρυ σετ με πιεσεις αλτηρων στηθους απλος τα πετας εκει διπλα του και αλαζει γνωμη αν θα σε ξαναενοχληση ξανα στο σετ εμεις πρεπει να επιβαλουμε τι ειναι το hardcore στο γυμναστηριο ας τολμησει να πει κατι καποιος :spank: :spank: :spank: ε το πολυ ππολυ θα πουνε roid rage :lol: :jason: :lol:

slaine
18-09-08, 13:58
ναύπλιο. αλλά το καλύτερο γυμναστήριο ever ήταν στη Μυτιλήνη που σπούδαζα. Α! στη μυτιλήνη παλιά υπήρχε και ένα άλλο σιδεράδικο το οποίο άνοιγε 4-6 το απόγευμα και έκλεινε 12 το βράδυ!!!! :S

billys15
18-09-08, 15:28
Τελος θα πω οτι πλεον τα σιδεραδικα δεν πουλανε οποτε κανεις επιχειρηματιας δεν θα εκανε καποια τετοια κινηση.Σημερα το γυμναστηριο ειναι καθαρα μοδα γι τους πιο πολλους,γί'αυτο εχουν κ αυτη την glamurous εικονα!

Δεν πουλανε γιατι συνεχιζουν να ανοιγουν τα trendy γυμναστηρια που βλεπουμε.Αν,ομως,κανει καποιος την κινηση,μαζεψει κοσμο και δουνε οτι οντως οσοι πανε εκει εχουν φοβερα αποτελεσματα και υπαρχει και γνωση μεσα,θα ξαναγυρισει αυτη η "ιδεα",ετσι πιστευω.

the_big_litho
18-09-08, 15:49
συμφωνω απολυτα με τον νικο στο πρωτο ποστ. τα ιδια ακριβως συμβαινουν και στο δικο μου μεγαρο γυμναστικης, οπως αποκαλειται. οταν δουλευα σε γυμναστηρια τα αφεντικα λεγανε ακριβως τα ιδια, στοχοσ μας ειναι οι γυναικες και οι ασχετοι γιατι αυτοι τα σκανε, ασε τους τους σιδεραδες να χτυπιουνται.
βασιλη δεν νομιζω ποτε να συμβει αυτο που λες γιατι ο κοσμος γουσταρει το παραμυθι τυπου ¨ευκολα, γρηγορα, χωρις κουραση¨ και το ακουλουθει τυφλα, λιγοι ειναι πια εξυπνοι ωστε να ψαχτουνε
επισης να θιξω και το θεμα της φαγωμαρας που επικρατει στους ββ των γυμναστηριων που καθενας προσπαθει να ριξει λασπη στον αλλον με δηλωσεις ¨αυτος? εχει βαλει hgh, σιγα μην εκοψε χωρις win και clen¨ και αλλα πισωπλατα...
μαλλον αναπολω παλιες ρομαντικες στιγμες που υπηρχαν αγνες προθεσεις μεταξυ των hardcore

slaine
18-09-08, 16:49
όλα αυτά που λέτε παίζουν πάνω κάτω παντού. όλοι λένε-σχολιάζουν κλπ. το να σε πει "μωρό" ένας "μωρός" δε λέει τίποτα (γουάου! κάτι μου έμεινε από τα αρχαία!! να το πω στην παλιά μου καθηγήτρια να συγκινηθεί :geek: )

ωστόσο εσείς να κάνετε αυτό που πρέπει-θέλετε! στην τελική τι θα κάνουν; θα σας διώξουν; ε άμα σας διώξουν κάντε τους μύνηση να τους φάτε λεφτά! :P

με τον καιρό θα γίνετε το επίκεντρο του γυμναστηρίου αλλά με την καλή έννοια... :wink:

RUHL
18-09-08, 16:54
με τον καιρό θα γίνετε το επίκεντρο του γυμναστηρίου αλλά με την καλή έννοια...
Ηδη ειμαστεhttp://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)μου στρωνουν και κοκινο χαλι οταν με βλεπουν να ερχομε απο την γωνια για να παρκαρω :lol: :lol:

Niiick
18-09-08, 16:57
δεν ειναι ετσι φιλε slain..δε μπαινω εκει για να γινω το επικεντρο,μακαρι να ηταν αδειο και να μουν εγω και ο παρτενερ.και αντι να κανονιζεις τη προπονηση σου συμφωνα με τα γευματα σου και την ορεξη σου,πρεπει να πηγαινεις για προπονηση η μεσα στο μεσημερι,η μετα τις οχτο μπας και κανεις σαν ανθρωπος!εγω θα φυγω απο το συνοικιακο "γυμναστηριο" και θα παω σε ενα τεραστιο.εξισου κυριλικια και μ@@@@@ς αλλα τουλαχιστον ειναι τεραστιο καπου θα βρουμε ενα παγκο,δε θα κανουμε εκτασεις και θα κοπαναμε στα μπουτια της αλληνης.. :affraid:

slaine
18-09-08, 17:20
δεν είπα να πάτε γυμναστήριο για να γίνετε μούρες κλπ. άλλο εννοούσα. δεν έπιασες το νόημα. όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Steve KinG STyLe
18-09-08, 17:31
Βεβαια μπορει να μην ειμαι παλιος κατοικος στα γυμναστηρια...αλλα αυτο π λετε το εχω παρατηρησει παρα πολυ!!! :clown2:
Εμας στα τρικαλα ολα τα γυμναστηρια ετσι ειναι,οι περισσοτεροι πανε για να πουλησουν μουρη.Προχτες ειδα εναν χ@@@@ να παει σε μια γκομενα η οποια εκανε διατασεις και τις λεει κοπελια θες να σε βοηθησω?(με το υφος:"θελω να σε γ****ω" :1laugh:

Δεν λεω εχουμε και γαματα παιδακια,τα οποια αγαπανε το αθλημα αλλα η πλεοψηφεια παραμενει ιδια...

Θα ηθελα τρελα ενα τζιμ γεματο iron men και γυμναστες π οτι απορια εχεις να σ απαντανε... :squat:

RUHL
18-09-08, 18:16
Θα ηθελα τρελα ενα τζιμ γεματο iron men και γυμναστες π οτι απορια εχεις να σ απαντανε...
Συνεχησε να ονοιρευεσε :green: :P


κατάλαβε, κατάλαβε...
slain εγω σε καταλαβα για μενα ελεγες ενταξη επειδη μου κανουν ετσι οταν μπαινω :bowdown: :bowdown: :bowdown: δεν το κανουμε και θεμα :rolf: :rolf: :rolf: παλι μερικες φορες πετανε και ροδοπεταλα αχαχαχααχ

Βασικα η αληθεια ειναι αυτο που λεει ο βιλλ + με μια δοση του litho υπαρχουν πολοι που θελουν ευκολα αλλα εγω βλεπω μερικα παιδια που οντος θελουν αλλα δεν ξερουν πως εκει επεμβαινω εγω :lol: :lol:

Αν του δηξεις και τους πεις την αληθεια οι φαντασμενοι θα φυγουν αυτοι που θελουν πραγματικα να κοπιασουν θα μηνουν :^^:

gym mind
18-09-08, 18:32
οταν δουλευα σε γυμναστηρια τα αφεντικα λεγανε ακριβως τα ιδια, στοχοσ μας ειναι οι γυναικες και οι ασχετοι γιατι αυτοι τα σκανε, ασε τους τους σιδεραδες να χτυπιουνται.
Κ εμενα το αφεντικο μου ακριβως τα ιδια μου ελεγε..Δεν τους θελει με τιποτα τους φουσκωτους οπως ελεγε..Αντε βγαλε ακρη τωρα,ειχαμε διαφωνησει απειρες φορες σε αυτο το θεμα.. :smash:

slaine
18-09-08, 18:33
το προηγούμενο σχόλιό μου δεν πήγαινε σε σένα ruhl. άλλωστε είμαι σίγουρος ότι όντως σου ανοίγουν τις πόρτες διάπλατες και στρώνουν κόκκινα χαλιά και ανοίγουν ειδικές σαμπάνιες με πρωτείνη μέσα που τις έχουν μόνο για σένα... :P :P :P

ωχ! :affraid: :shock: επεμβαίνεις;;;;;;;; με το γνωστό ήρεμο και γλαφυρότατο στυλ σου;;; κατάλαβα!!! έχει μείνεις κανένας;; πότε κλείνει το gym; :P

btw κάποιοι κάνουν τραγικά λάθη στην εκτέλεση της άσκησης ή γενικά στη σειρά-αριθμό ασκήσεων-επαναλήψεων και τους λέω καμιά κουβέντα και μόνο 1-2 50άρηδες που ξεκίνησαν τώρα με ακούνε. οι άλλοι λένε κάτι του στυλ "σου φαίνομαι να μην ξέρω;" ή απλά λένε ένα ναι και με γράφουν... γα@@σε τους τους μα@@κες

και κάτι τελευταίο! το nick είναι slainE :spank: :box1: :jason: :2guns:
:P :P :P :P :P [/u][/b]

isis
18-09-08, 18:36
Τουλάχιστον στη πόλη μου τα γυμναστήρια είναι κομμωτήρια πλέον και δε γουστάρω να πηγαίνω , πρώτον διότι εκνευρίζομαι με τους μα***ες εκεί μέσα και δε θέλω και πολύ να κοπανήσω και κανένα με καμιά μπάρα , διότι οι άνθρωποι δε σέβονται το γεγονός ότι πηγαίνεις εκεί να κάνεις τη δουλειά σου και να φύγεις, απεναντίας γίνονται προκλητικοί , καθώς τους πιάνουν τα κομπλεξάκια τους και σου σπάνε και τα αρ****δια με το να σε ρωτάνε τι παίρνεις και δεύτερον όταν ανέβαζα άτομα στη πρέσα , γιατί τα κιλά που είχαν , ήταν εξυτελιστικά , μου έκαναν μονίμως παρατήρηση , μη τους χαλάσω τα όργανα. Ευτυχώς βρήκα τη λύση : γυμνάζομαι σπίτι μου και τους έχω όλους γραμμένους! :lol:

gym mind
18-09-08, 18:40
Εγω εχω κατι μ@@@ που φωναζουν κ δυνατα μες στο gym τι παιρνεις!!!Κ με κανουν ρεζιλι... :evil2:

isis
18-09-08, 18:48
Εγω εχω κατι μ@@@ που φωναζουν κ δυνατα μες στο gym τι παιρνεις!!!Κ με κανουν ρεζιλι... :evil2:

Κι εμένα μου το έχουν κάνει αυτό! :banghead: Μέχρι που κατέβασα ασφάλειες και δε μου το ξαναέκαναν! :lol:

slaine
18-09-08, 18:48
Εγω εχω κατι μ@@@ που φωναζουν κ δυνατα μες στο gym τι παιρνεις!!!Κ με κανουν ρεζιλι... :evil2: :1laugh: :1laugh: :1laugh:

αργά ή γρήγορα θα σταματήσουν. στην τελική άμα σε ενοχλούν τόσο πολύ κάνε καμιά ευγενική παρατήρηση σ'αυτούς, σε κάποιον υπεύθυνο, πέτα τους κανά κιλό στο κεφάλι ή περίμενέ τους στη γωνία σε φάση "τα τσακάλια" με τη διάσημη ατάκα: "με θυμάσαι ρε πούστη;;;" απαραίτητο αξεσουάρ αλυσίδα!!!! :lol:

αλήθεια τι παίρνεις???? :nana: χεχεχεχεχε

gym mind
18-09-08, 18:52
Παιρνω τουμπανινη :nana: Κ κατι ασχετο,θα γουσταρα παρα πολυ gym στο οποιο θα καναμε χωρις μπλουζες βαρη οπως οι bbs στις φωτογραφιες!!Εκανα πολυ παλια σε ενα γυμ χωρις μπλουζα κ ηταν ολα τα λεφτα,αλλη αισθηση!Ημουν μικρο ομως τοτε κ δεν ειχα σωμα καλο :cry: Γινεται πουθενα στην Ελλαδα αυτο???

isis
18-09-08, 18:59
Παιρνω τουμπανινη :nana:

εγώ φουσκωτίνη! :geek:

slaine
18-09-08, 19:08
έτσι εξηγείται... :lol: :P

στο δικό μου γυμναστήριο μερικοί βγάζουν μπλούζα αλλά για κανά ποζάρισμα, όχι συνέχεια στην προπόνηση. εδώ που τα λέμε αν όλοι έβγαζαν τις μπλούζες θα γεμίζαμε ιδρωτα και βρώμα στα όργανα ακόμα και με πετσέτες. άσε που θα έπεφτε και περισσότεροσ ιδρώτας κάτω και μπορεί να γλυστρούσε κανένας

RUHL
18-09-08, 19:18
Παιρνω τουμπανινη :nana: Κ κατι ασχετο,θα γουσταρα παρα πολυ gym στο οποιο θα καναμε χωρις μπλουζες βαρη οπως οι bbs στις φωτογραφιες!!Εκανα πολυ παλια σε ενα γυμ χωρις μπλουζα κ ηταν ολα τα λεφτα,αλλη αισθηση!Ημουν μικρο ομως τοτε κ δεν ειχα σωμα καλο :cry: Γινεται πουθενα στην Ελλαδα αυτο???

Αυτο λες? αχχαχαχαχα
http://www.youtube.com/watch?v=1oMUSFfKLnY



επεμβαίνεις;;;;;;;; με το γνωστό ήρεμο και γλαφυρότατο στυλ σου;;; κατάλαβα!!! έχει μείνεις κανένας;; πότε κλείνει το gym;
Εγω και αλλοι 2 χαχαχαχααχ :rolf: :rolf: τους 2μηνητες δεν τους μετραω που πηγαινοερχοντε

Καλα εμενα μου σπαει αυτο με τα μηχανηματα και τα κιλα ναι εδω και αρκετα χρονια τα εχω τερματηση σχεδον ολα αλτηρες μικροι και ειδου το επειχηρημα εγω παω εκει μεσα και μου παρεχουν υπηρεσιες μηχανηματα και αλλα να σηκωνω αλλα αν δεν εχει δεν πρεπει οι υπευθυνοι να αγωρασουν να αυξησουν να κανουν κατι? σου κανουν και παρατηρηση?καλο καλο αχαχαχαχ γιατι αν δεν προσφερουν ολοκληρωμενες υπηρεσιες πες καποιο μηχανημα εχει 50% τα κιλα που μπορω να σηκωσω και δεν αγωραζει επιπροσθετα η κανει παρατηρηση αν κανεις πατεντες οπως λεει ο φιλος μας ^ τοτε γιατι εγω να πληρωνω 100% το μηνιατικο ? και οχι 50%?????? αφου δεν μου προσφερει το 100%

TRIANTAFYLLOU
18-09-08, 19:24
αυτά τα γυμναστήρια τα μουράτα και τα χάι δεν είναι παρά η εξέληξη των σιδεράδικων σύμφωνα με τις απαιτήσεις των καιρών είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης .
αυτοί που θέλουν χαρτκορ και σκεφτονται γιά αγώνες είναι το2% το πολύ δεν μπορεί ένας που κάνει μια επιχειρηση να στραφεί σ αυτό το ποσοστό γιατί θα βουλιάξει το καράβι.

ούτε κάποιος σε μια επαρχιακή πόλη μπορεί να κάνει ένα γυμναστήριο μόνο χαρτκορ, γιατί θα κάθετε μόνος του αυτός που το έχει, με κάποιους πωρομένους που αγαπάν την σκληρή προπόνηση και πολλούς παρακμηακούς, έτσι δεν κρατιέται κανένα γυμναστήριο γιατί ούτε τα έξοδα δεν θα βγάζει.

εγώ επειδή έχω κάνει προπόνηση και με επαγγελματίες σας πληροφορω οτι αυτοί προσέχουν περισσότερο όταν γυμνάζονται δίνουν την σειρά στούς συναθλούμενους τακτοποιούν τα βάρη μετά την άσκηση και ένα που διαπίστωσα αυτός που φωνάζει περισσότερο δεν σημαίνει οτι ζορίζετε και περισσότερο η κάνει καλύτερη προπόνηση αντιθέτως μάλιστα .
αυτοί που δεν μπορούν λόγω χαρακτήρα και ιδιοσυγκρασίας να το κάνουν αυτό τότε γυμνάζονται σε δικά τους η πριβε μόνο για μερικά άτομα γυμναστήρια .

όπως λέει και η παροιμία μόνος χόρευε και όσο θέλεις πήδα.

στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε την εικόνα μας πρός τα έξω γιατί στην γερμανία σε κάποια γυμναστήρια δεν βάζουν μέσα φουσκωτούς μόνο αν είναι κάποιος γνωστός, το έχω ακούσει απο έλληνες γιατί κάποιοι αμαυρώνουν την εικόνα μας σαν ββερ.

δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να περάσουμε το μύνημα οτι είμαστε γκέτο αλλά φυσιολογικοί άνθρωποι που κοιτάμε την δουλειά και τις σπουδές μας ,αλλά μας αρέσει το ββ και η προπόνηση με βάρη και το έχουμε κάνει τρόπο ζωής όπως και άλλοι αθλητές .
και έτσι αν κάνουμε τον κόσμο να μπεί στο χώρο του ββ χωρίς να φοβάται μήπως του <<δώσουν >> αας όπως πολλοί νομίζουν και πείσουμε οτι είναι μια υγιή δραστηριότητα τότε να είστε σίγουροι οτι θα αλλάξουν και τα γυμναστήρια και θα προσφέρουν αυτά που χρειάζετε ένας πιο απαιτητικός που ασχολειται με το ββ και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι...

slaine
18-09-08, 19:28
στη μυτιλήνη είχαν μία πατέντα από σίδερο σαν γάντζος που το έβαζες σε οποιαδήποτε τροχαλία ήθελες πάνω στις πλάκες και μπορούσες να προσθέσεις όσες έξτρα πλάκες ήθελες μέχρι 7 20άρες αν θυμάμαι καλά. :thumbup:

billys15
18-09-08, 23:08
και έτσι αν κάνουμε τον κόσμο να μπεί στο χώρο του ββ χωρίς να φοβάται μήπως του <<δώσουν >> αας όπως πολλοί νομίζουν και πείσουμε οτι είναι μια υγιή δραστηριότητα τότε να είστε σίγουροι οτι θα αλλάξουν και τα γυμναστήρια και θα προσφέρουν αυτά που χρειάζετε ένας πιο απαιτητικός που ασχολειται με το ββ και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι...

Εχεις απολυτο δικιο Ηλια.Αλλα για να το πετυχουμε αυτο θα πρεπει να κανουμε δυο πραγματα (αυτα μου ερχονται στο μυαλο τωρα :) )

1) Να μην αποφευγουμε την λεξη "bodybuilding" και οταν μας ρωτουν με τι ασχολουμαστε,να λεμε απλα "γυμναστηριο" ή "φιτνες" ή "φυσικη κατασταση" κλπ.Εδω ωρες ωρες (μου 'χει τυχει και μενα αλλα οχι πλεον) ντρεπονται καποιοι να πουν αυτην την λεξη,επειδη εχει συνδιαστει με τα ασχημα που ξερουμε.

2) Εφοσον μας λενε διαφορα ειρωνικα σχολια και γενικα σε ο,τι μας ρωτουν και το ξερουμε,καλο θα ειναι να απανταμε,και με ηρεμους τονους (στην αρχη τουλαχιστον,γιατι οταν επιμενουν ανεβαινει κι η πιεση :geek: ) και να κατσουμε να τους εξηγησουμε πώς ειναι τα πραγματα.

Γενικα,οπως εχουμε χιλιοπει,πρεπει και εμεις να αλλαξουμε γενικα σταση,ωστε να προωθησουμε το αθλημα :awesome:

Niiick
19-09-08, 00:04
και έτσι αν κάνουμε τον κόσμο να μπεί στο χώρο του ββ χωρίς να φοβάται μήπως του <<δώσουν >> αας όπως πολλοί νομίζουν
Τι σας κανει να πιστευετε πως υπαρχουν πολλοι καθημερινοι ανθρωποι που θελουν να ασχοληθουν με το ββ?Ποσοι εχουν τετοια "τρελλα" ωστε να κανουν ατελειωτες οδυνηρες προπονησεις και να ακολουθουν μια ιδιαιτερη διατροφη στερουμενοι πολλα σε ολο το τροπο ζωης τους ωστε να αποκτησουν το σωμα που επιθυμουν?
Και εγω δε πιστευω πως στην εποχη μας φοβουντε τοσο πολυ τα :twisted: κακα :twisted: αας.Ενα ματσο χαζα βλεπω καθε μερα που για να κανουν μπρατσα να μη τους κολαει κανεις η να κανουν κοιλιακους για τη παραλια θα επερναν και φουσκωτινη και τουμπανινη και σουπερμαντολινη οπως αναφερθηκαν :D
Στο κατω κατω δε ζηταμε ενα γυμναστηριο με 5 πορωμενους μεσα και μενα να χτυπιομαστε αφου τετοιο γυμναστηριο παει για φουντο,αλλα ενα γυμναστηριο που...ΟΚ να μην ειναι ολοι σα και μας αλλα οχι να μας κοιτανε και περιεργα ρε παιδια επειδη θελουμε να γυμναστουμε με εναν συγκεκριμενο τροπο και πανω απ ΟΛΑ:
να μπορουμε να κανουμε τη προπονηση μας οπως πρεπει και οπως θελουμε. :bblifthard: :wave:

peris
19-09-08, 13:19
μιας και ανοιξες αυτο το τοπικ θα σου πω ενα παραδειγμα προχθες ζητησα βοηθεια απο ενα γνωστο μου εκανα ανοιγματα για στηθος και επειδη τα κιλα που σηκωνω αυτος ουτε στα ονειρα του ασχετα που εχουμε σχεδον το ιδιο σομα με αυτον να εχει πλακοθει στα αας μου λεει¨( βαλε λιγο λιγοτερα κιλα γιατι ζοριζεσαι τοσο και δεν ανοιγεις πολι τα χερια σου :puke: :puke: και ροταω το γυμναστη που ειναι φιλος μου και τι μου λεει γα****ε τον τον βλακα την ασκηση την εκανες πολι σοστα αυτος βαζει τα μισα κιλα και τη κανει και λαθος :box: :box1: :box: :box1: τετοια ατομα παιζουν στο γυμναστηριο που παω εκτος παο 2-3 που κανουμε μαζι και ειναι σοστοι

και επειδη αναφερθηκε για ρουχα πιο πανω ενα θα πω οτι πριν καμια εβδομαδα ειδα εναα με μπλουζα αρμανι στο γυμναστηριο :puke: :puke: :puke: :puke: :rifle: :1laugh: :shoot: :spank: :2guns: :food: :box1: :box:

TRIANTAFYLLOU
20-09-08, 18:16
εκείνο που πιστεύω εγώ είναι ότι όσοι γυμνάζονται στην εποχή μας σε γυμναστήριο ββ κάνουν δηλαδή σωματοδόμηση ,άσχετα αν το λέν φίτνες και δεν ξέρω πώς αλλιώς.
ούτε χρειάζετε να ντρεπόμαστε να το λέμε όπως δεν ντρέπετε και ένας που κάνει τζοκινκ να το πεί επειδή κάποιοι στο στίβο πιάστηκαν ντοπέ μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλο .
το ββ δεν είναι μόνο να σηκώνουμε τα βάρη είναι ένας συνδιασμός προπόνησης με βάρη, αερόβιας και σωστής διατροφής , δηλαδη ένας τρόπος ζωής και δεν χρειάζετε να ντρέπετε κανείς γι αυτό επειδή υπάρχουν και τα αας στο χώρο και στον αθλητισμό γενικότερα .
ενω ένας που δεν κανει ββ και είναι όλη μέρα κομάτια απο ξύδια κ.α δεν ντρέπετε καθόλου και κρίνει τούς υπόλοιπους.

RUHL
20-09-08, 18:40
Bodybuilding is the process of maximizing muscle hypertrophy. Someone who engages in this activity is referred to as a bodybuilder :thumbup: :thumbup:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bodybuilding

Hurricane38
21-09-08, 17:42
Θυμαμαι παλια ειχε ο Κωστογλακης και ο Γιαννακοπουλος.Αυτα ειναι μαλλον σιδεραδικα.
Εδω στη ΛΚ=αμια που ειμαι εγω ειναι μισα μισα εχει και κυριλε εχει και σιδεραδικα αλλα ειναι πανακριβα απο 50-60 Ε το μηνα.ΕΛΕΟΣ

slaine
02-10-08, 20:24
τις τελευταίες μέρες στο γυμναστήριό μου έχει αλλάξει η μουσική και βάζουν κυρίως rock-hard rock-heavy metal-disco (:???: :clown: )και μερικά καινούρια... γενικά εμένα μου αρέσει αυτή η μουσική και αποδίδω λίγο (ελάχιστα) καλύτερα. + το ότι άρχισα να προπονούμαι με 2 άτομα που κατεβαίνουν σε αγώνες και θα κατέβουν και το μάη και αυτό από μόνο του αποδίδει... :liftheavy: είναι και το καλύτερο placebo!!! :idea:

RUHL
02-10-08, 21:50
αν σου πω οτι εχει ερευνες οτι η μουσικη επιρεαζει την αποδοση? :lol: :lol: :lol: θα μου πεις ολη μερα ερευνες διαβαζεις εσυ? :rolf: :rolf: :rolf:

slaine
02-10-08, 22:00
δε θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου αφού έχω διαβάσει εμπεριστατωμένες μελέτες που αποδεικνύουν ότι η μουσική στα φυτά επιρεάζει την παραγωγικότητά τους. στους ανθρώπους γιατί να μη συμβάινει κάτι ανάλογο?

καλά κάνεις και διαβάζεις τώρα που σε παίρνει γιατί σε λίγο καιρό με τη δουλειά θ'αλλάξουν πολύ τα δεδομένα. κι εγώ διαβάζω αλλά διαφορετικά πράγματα...

D_Mantziotis
04-10-08, 18:36
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αφου υπάρχουν όντως όλα αυτα τα προβλήματα στα γυμναστήρια συνεχίζετε και πηγαίνετε! ενα αδειο δωμάτιο και 1000 ευρω σε ενα γυμναστήριο που μόλις κλινει ειναι υπερ αρκετα για να αποκτήσει κανείς το δικο του γυμναστήριο,
ετσι αν κανείς το σκεφτεί οταν ψαχνει σπιτι με +50-100 ευρω το μίνα βρισκει ενα φωτεινό δυαρι και το δεύτερο δωμάτιο το κανει gym, μακροπρόθεσμα οχι μονο θα κερδίσει τα χρήματα τησ συνδρομής του gym αλλα θα απαλαγει και απο τη γκαρσονιέρα που σχεδίαζε να νοικιάσει. με τον καιρο λοιπον μετακομιζει εκει ηχεια και ΤV ντύνει και τους τοίχους με βιβλιοθήκες η οτι αλο χρειαζετε και γίνετε εκεινος ο χωροσ που παιρναει ολη την ωρα που μενει σπιτι. ακριβως αυτο εγινε με μενα και ειναι ο χώρος που μαρεσει πιο πολυ στο σπιτι.

οσο για τα χρηματα που απετει ο χωρος και τα βαρη για καποιον θελει να ασχολειτε σοβαρα και μονιμα με το σωμα του ειναι μηδαμινα, σκευτειτε ποσα δινουμε σε πρωτεινεσ, συμπληρωματα και καταστηματα βιολογικης διατροφης.

ετσι και ποιότητα έχετε στο χωρο και ζείτε/γυμνάζεστε σε έναν χωρο που φτιάξατε εσείς αρα κομμένο και ραμμένο στα μετρα σας! και ολα αυτα μακριά απο τούς φαντασμένους -εγκλωβισμένους σε ενήλικα σώματα- 7χρονουσ που μιασ και τίποτε αλλο δεν κάνουν στη ζωη τουσ εχουν εγκατασταθεί μόνιμα στο χώρο με τα βαρη στο γυμναστήριο τησ γειτονιάς σας...

peris
04-10-08, 18:46
μαντζιοτη σωστο αυτο που λες αλλα για καποιον που ειναι αγνωστος μεταξυ αγνωστον σε ενα γυμναστηριο πχ εγω προτιμω να παω γυμναστηριο για το μονο λογο οτι ο γυμναστης ειναι πολλα χρονια γνωστος μου προπονουμαι μαζι με 2-3ατομα που παιρνουν χαμπαρι απο γυμναστικη ολους τους ξερω ολους τους χαιρεταω αλλα μεχρι εκει ενα γεια και τελειωνει η υποθεση κανεις τη προπονηση σου και φευγεις

TRIANTAFYLLOU
04-10-08, 20:32
σίγουρα καλύτερα είναι να πηγαίνει κάποιος σε ένα γυμναστήριο γιατί υπάρχει περισσότερος και καλύτερος εξοπλησμός που σε ένα σπίτι δεν υπάρχει δυνατότητα όπως και μεγαλύτερη σιγουριά για αποτελέσματα και σωστή προπονητική , γιατί ο πιό αδιάφορος να είναι ο υπεύθυνος η ο γυμναστής σίγουρα όμως βλέποντας εμπειρότερους και με περισσότερες γνώσεις κάτι μπορείς να αποκομίσεις , επίσης για ψυχολογικούς λόγους λές πάω στο γυμναστήριο και προετοιμάζεσε ψυχολογικά και αν δεν έχεις όρεξη μόνο που πάς μπορεί καποιος να σε παρακινήσει και να κάνεις και καλύτερη προπόνηση .

ενω στο σπίτι θα πείς τώρα έφαγα θα κάνω πιο μετά ετσι κι αλλιώς στα πόδια μου το έχω μετά μπορεί να δείς κάτι στην τηλεόραση και να πείς πιο μετά η οποιαδήποτε δικαιολογία και όλα αυτά γιατί το έχεις στα πόδια σου.
επίσης μακρόχρονα βαριέσαι γιατί πηγαίνοντας στο γυμναστήριο αλλάζεις παραστάσεις μιλάς με ανθρώπους με κοινούς στόχους και τρώγοντας που λέμε ανοίγει η όρεξη .

πολλοί που πέρνουν όργανα στό σπίτι αργότερα ψάχνουν να τα πουλήσουν ακόμη και ένας που πηγαίνει στο ίδιο γυμναστήριο για πολλά χρόνια για αλλαγή πάει καμια φορά σε άλλο για να αλάξει παραστάσεις .

δεν σημαίνει όμως ενας που ξέρει να γυμνάζετε και είναι συνειδητοποιημένος δεν μπορεί να γυμναστεί στο σπίτι εγώ πχ και σε μια αποθήκη θα γυμναζόμουνα αλλά μετά απο τόσα χρόνια σίγουρα θα βαριόμουνα γιατί δεν είμαστε μηχανές και χάνετε η πόρωση και ο ενθουσιασμός αυτό το χρονικό βέβαια διαφέρει απο άτομο σε άτομο.

γι αυτό λέμε αυτό είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με τον χρόνο και την δυνατότητα που έχει ο καθένας γιατί και στις δύο περιπτωσεις δηλαδη στο σπίτι και στο γυμναστήριο υπάρχει ο σωστός και ο λάθος τρόπος .

peris
04-10-08, 20:48
αψογο το ποστ ηλια ακριβως ετσι ειναι τα παραγματα ακριβως και εγω προτιμω το γυμναστηριο για ψυχολογικους κυριως λογους :awesome: :awesome: χωρις να αποκλειω και την αντιθετη αποψη για καποιον που γυμναζεται στο σπιτι οποτε οπως νιω :D θει καλυτερα ο καθενας πραττει

gym mind
04-10-08, 20:50
Κ για κανα μωρο ωραιο,να τα λεμε κ αυτα!

Niiick
04-10-08, 20:51
εγω προτιμω να πηγαινω γυμναστηριο..Εκει μεσα ξυπναω καθαριζει το κεφαλι μου//Οπως ειχε πει κ ενας τυπος οταν περασεις την πορτα του γυμναστηριου πιανεις δουλεια.."its all business :box: "

peris
04-10-08, 20:51
Κ για κανα μωρο ωραιο,να τα λεμε κ αυτα! αυτο δε χρειαζοταν να το πουμε εννοειται χεχεχεχε :green: :green:

DeVito
13-10-08, 19:34
Παλι καλα, εδω στην Τήνο δεν εχει τιποτα.. μονο κατι διαδρομους περπατηματος, οτι ναναι..

gj
03-05-10, 00:27
Δεν ξερω αν γράφω στο σωστό μέρος(αν οχι ζητάω συγνώμη) απλά θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που είναι από Πάτρα...
Το γυμναστηριο που πάω ακουγετε ότι θα κλείσει ...αλλά και να μην κλείσει σκέφτομαι να το εγκαταλήψω... Μούφα τα όργανα μουφα οι γυμναστές ... ουτε ίχνος hardcore προπόνησης ....
Θέλω κάποιος που να ξέρει από δω να μου προτείνει κανα καλό...
Όταν λέω καλό εννοω να υπάρχουν προπονητές που να έχουν γνώση του αθλήματος και να θυμίζει όσο το δυνατόν "σιδεράδικο" (πράγμα δύσκολο τη σήμερον ημέραν:P:P)
Στείλτε μου και πμ αν δν επιτρέπεται λόγο διαφήμισης...

Ramrod
03-05-10, 00:47
Δεν ξερω αν γράφω στο σωστό μέρος(αν οχι ζητάω συγνώμη) απλά θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που είναι από Πάτρα...
Το γυμναστηριο που πάω ακουγετε ότι θα κλείσει ...αλλά και να μην κλείσει σκέφτομαι να το εγκαταλήψω... Μούφα τα όργανα μουφα οι γυμναστές ... ουτε ίχνος hardcore προπόνησης ....
Θέλω κάποιος που να ξέρει από δω να μου προτείνει κανα καλό...
Όταν λέω καλό εννοω να υπάρχουν προπονητές που να έχουν γνώση του αθλήματος και να θυμίζει όσο το δυνατόν "σιδεράδικο" (πράγμα δύσκολο τη σήμερον ημέραν:P:P)
Στείλτε μου και πμ αν δν επιτρέπεται λόγο διαφήμισης...

Στείλε μου που μένεις(περιοχή) και σε ποιο γυμναστήριο πας σε πμ και θα σου πω. Έκει που πηγαίνω εγώ πάντως είναι "σιδεράδικο" και γίνεται δουλειά κατά την κρίση μου...

GEORGEXX1
03-05-10, 01:01
Για ολα αυτα που αναφερατε, και αλα 100 πραγματα παραπανω
εγω αποφασισα να κανω το δικο μου σιδεραδικο και να μπαινω μεσα
και να χτυπιεμαι και να μην δινω λογαριασμο σε κανεναν για το ποτε
θα τελειωσω το σετ, και ποσους δισκους θα παρω κοντα μου.

ΠΡΟΤΑΣΗ
Κατι που καναμε στην δικια μου εποχη:
νοικιαζαμε ενα χωρο
βαζαμε τα σιδερα ρεφενε και
γινοτανε χαμος.
καντε το και θα με θυμηθειτε.

flowin_through
03-05-10, 01:37
από Πάτρα...
Το γυμναστηριο που πάω ακουγετε ότι θα κλείσει ...αλλά και να μην κλείσει σκέφτομαι να το εγκαταλήψω... Μούφα τα όργανα μουφα οι γυμναστές ... ουτε ίχνος hardcore προπόνησης ....
Θέλω κάποιος που να ξέρει από δω να μου προτείνει κανα καλό...


Mα εισαι απο Πατρα και δεν ξερεις το πιο βαριτζιδικο γυμναστηριο στην Ελλαδα (και εν δυναμει στην Ευρωπη ) ?
Physique gym στην Αγυια!
Θα πω μονο τις μαρκες των οργανων και βαρων : IVANKO, CYBEX, HAMMER STRENGTH !, IRON GRIP, HAMPTON...

gj
03-05-10, 01:48
Mα εισαι απο Πατρα και δεν ξερεις το πιο βαριτζιδικο γυμναστηριο στην Ελλαδα (και εν δυναμει στην Ευρωπη ) ?
Physique gym στην Αγυια!
Θα πω μονο τις μαρκες των οργανων και βαρων : IVANKO, CYBEX, HAMMER STRENGTH !, IRON GRIP, HAMPTON...

Φοιτητής είμαι στην πάτρα.... Αυτό στην αρέθα λές ?

flowin_through
03-05-10, 01:54
Ειναι πριν την αρεθα (προς την Πατρα).
Κατω απτο γεφυρακι, ακριβως πανω απτις γραμμες. Επιδαυρου 62.

Polyneikos
03-05-10, 09:17
Στείλε μου που μένεις(περιοχή) και σε ποιο γυμναστήριο πας σε πμ και θα σου πω.

Αναφέρετε όποιο γυμναστήριο θελετε ανοικτα,δεν υπάρχει πρόβλημα....

veteran29
03-05-10, 10:54
απλα πολλοι προσπαθουν ν αυξησουν το target group τους και να βαλουν πελατες ολων των ειδων... αφου μπορουμε να πουμε ,ενα σιδεραδικο ατοφιο ειναι σε στενακι στη Λιοσιων του δασκαλου (μου )Αλεκου Σιατραβανη....αν και κατα την ταπεινη μ γνωμη σημασια εχει ο κοσμος οι συναθλητες κατα ποσον ξερουν γιατι πανε η πανε να σκοτωσουν ενα 2 ωρακι η ηλικια και το φυλο τους δεν με απασχολει αν δεν με ενοχλουν και δεν καθονται στον παγκο να ξελαχανιασουν η να μιλησουν στο τηλ.... απο κει κ περα δεν ξερω αν ειχα δικο μ γυμναστηριο αν θα το ηθελα αμιγως σιδεραδικο η κατι ενδιαμεσο (οπως και κατι ενδιαμεσο επελεξα στο τρεχον 3μηνο μιας και κανω μαζι με την κοπελα μου που δεν θελει κατι πολυ hardcore).δυσκολες εποχες γαρ οικονομικες...

Giannis9
03-05-10, 23:25
ωραιο θεμα..αυτο το καιρο και εγω τα σκευτομουν αυτα..
εγω που λετε αρχισα στο ιδιο με τοθ νασερ..αληθινο σιδεραδικο:weights:
εχει εναμιση χρονο που λογω μετακομισης αλλαξα και γυμναστηριο..
ενταξει το δικο μου ειναι και σε καλη περιοχη και καπως "δικαιολογημενα"βλεπεις μονο πλαδαρους μορφονιους και θιτσες με ενα τονο κολωνια..
αφου εγω τις περισσοτερες φορες προσ το τελος βρομαω απο τον ιδρωτα και μου κακοφενετε το αυτονοιτο,δηλαδη να μην μυριζεις αρωμα ενω γυμναζεσαι..
ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΔΑΤΑ ΜΠΙΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΝΤΙ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΖΟΜΕΝΟΙ..

Manos1989
04-05-10, 06:33
Α εμένα το gym μου είναι κορυφή....Κουβέντα αβέρτα να δίνει και να παίρνει,ηλικιωμένες κυριούλες να γυμνάζονται και καλά,κυρίες με ντύσιμο αλά elvis και γυαλιά ηλίου ΜΕΣΑ στο γυμναστήριο,14χρονα κοριτσάκια,16χρονα αγοράκια FULL στην μαγκιά που δν κάνουν άσκηση για άσκηση σωστά.Και όλα αυτά το πρωί που δεν έχει και ιδιαίτερο κόσμο.....ούτε θένω να φανταστώ τι παίζει το απόγευμα!
Πάντως εμένα δεν με νοιάζει ιδιαίτερα....οι γυμναστές κάνουν την δουλειά τους σωστά,εγώ κάνω την προπόνησή μου μια χαρά οπότε όλα οκ.

P.s η πλάκα είναι ότι έρχεται μια φορά ένα παιδί και μου λέει ''Πηγαίνω και σε ένα άλλο gym μερικές φορές που δεν είναι σιδεράδικο σαν αυτό'':rolf:

-beba-
04-05-10, 11:57
P.s η πλάκα είναι ότι έρχεται μια φορά ένα παιδί και μου λέει ''Πηγαίνω και σε ένα άλλο gym μερικές φορές που δεν είναι σιδεράδικο σαν αυτό'':rolf:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

manos_
06-05-10, 08:43
Δυστυχως τα γυμναστηρια τα καθοριζουν οι πελατες και οι προυποθεσεις που εχει θεσει ο ιδιοκτητης.Αυτοι που παμε εκει για να κανουμε προπονηση γιατι πραγματικα το γουσταρουμε και ειμαστε ταγμενοι στον τροπο ζωης ημαστε 2 στους 100 και αν.Ολοι οι αλλοι ειναι παραλιες,κοπελιτσες και γκειδες.Η πλακα ειναι οτι βγαινουν τρελα κομπλεξ στα γυμναστηρια και πολλοι ειναι παιδακια εντελως και εχουν γελοιες συμπεριφορες.Ετσι μια φορα με εκνευρισε ενας και πηγα να του φερω εναν παγκο στο κεφαλι.Γιαυτο τους εχω πει μακρια και αγαπημενοι μονο με ατομα που κανουν μια αλφα προπονηση εχω παρε δωσε.Απο την αλλη οταν με ρωτανε τι παιρνω τους λεω εναν κουβα πρωτεινη καθε μερα και το πιστευουνε.Τι να πεις.

veteran29
06-05-10, 10:24
και ο χαβαλες ειναι που ερχονται με αμανικα και σορτσακια μα που τα βρισκουν χαμηλοκαβαλα και κοιτιουνται στον καθρεπτη σε καθε επαναλληψη λες και απο την 9η στη 10η επαναλληψη αυξηθηκε η μαζα η η γραμμωση η η φλεβικοτητα 200%....η αν παιξουν δικεφαλα με 10κιλα πχ και πανε στα 11κιλα βογγανε λες και εβαλαν 20... ρεγουλα παιδια,,,χαλαρα ποιανουν κ οι ζεστες...χαχαχ
και αν τους κοιταξεις σε κοιτανε επιμονα μεσα στα ματια λες και σ λενε ..εσφιξα δεν εσφιξα? εγω απλα τους χαμογελαω κ συνεχιζω...
το να σχοληθεις η να ειρωνευτεις η να ποιασεις κουβεντα μονο χασιμο χρονου ειναι σε ατομα που ερχονται μονο για...κοινωνικες επαφες κ κοινωνικη κριτικη
βεβαια υπαρχει κ ο αντιοδας ατομα που ειναι σαφως σε καλυτερη κατασταση απο μενα και ισως με σχολιαζουν αναλογα...οποτε δεν λεω μεγαλα λο:P:P:Pγια

pankration
06-05-10, 10:30
Κρίμα αλλά σωστοί χώροι άθλησης για τέτοιου είδους σπορ πλέον δεν υπάρχουν... Βέβαια το θέμαείναι να θές να γυμναστείς και απο κει και πέρα ότι και να γίνεται γύρω σου δε σε νοιάζει!
πλέον τα γυμναστήρια έχουν ξεφύγει και οικονομικά αλλά και σε επίπεδο παροχών υπηρεσιών...
εγώ τελικά αποφάσισα εδώ και 3 χρόνια και εγκτέλειψα τα γυμναστήρια και έχω φτιάξει ενα γμναστήριο σπίτι όπου κάνω ότι θέλω όποτε το θέλω και χωρίς να μου πρίζουν τα @@...
ο μόνος λόγος που πάω σε επαγγελματικούς χώρους γυμναστικής είναι για τη προρπόνηση στη πάλη αλλά και για τη πυγμαχία! ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ!!!

veteran29
06-05-10, 10:45
ετερον εκατερον...σαφως και αλλη φαση...

_kwstas_
12-05-10, 10:44
ενα καλο γυμναστηριο ειναι του γιωργου του τρομαρα στην παιανια.. που το εχω επισκευτει προσφατα καθως τον ξερω χρονια το γιωργο.. το γυμναστιριο το ΄λειτουργει αυτος και ο γιος του ο οποιος ασχολητε καια αυτος με παλη σαν και εμενα και ειναι σε καλο δρομο!!:bbbiceps::bbbiceps:

mixaliskoukaras
21-05-10, 19:56
κοιταχτε ν δειτε εγω πηγα και γραφτηκα σε ενα γυμναστηριο κοντα στο σπιτι μου που λεγεται costalas gym δεν εχω αρχισει ακομα την παρασκευη θα αρχισω απο μηχανηματα δεν αξιζει γιατι ειναι παλια αλλα εμενα με προσελκυει το γεγονος οτι αυτα τ μηχανηματα φερνουν μια αλλη εποχη στην οποια το καθε ατομο που πηγαινε γυμναστηριο ενδιαφεροταν για να γυμνασει το σωμα του ενω τωρα...παντως σε συνδιασμο με τους ανθρωπους που πηγαινουν ολοι ειναι πανω απο 30...αρα δεν εχει καμια σχεση με την σημερινη κατασταση των γυμναστηριων ...τωρα θα δουμε απο παρασκευη...

Napakos
03-06-10, 18:09
Ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι εχω εξοργιστει με κανουνε να πηγαινω για προπονηση και να ξενερωνω με το ββ που τοσο αγαπω.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΑ?στη δυτικη αττικη ενα ηξερα..παει κ αυτο.
Πειτε τι συμβαινει στο δικο σας γυμναστηριο,αν κανεις ξερει κανενα πιο σοβαρο ας το πει μπας και λιποθιμησουμε απο τον ιδρωτα και τη κουραση επιτελους!!

οχι και κλεισαν στη δυτικη αττικη υπαρχει του μπουζιανα σκετο σιδεραδικο....εκει πας και δεν σου παει η καρδια να μην σκιστεις στην προπονηση...ειναι 20 ατομα και τα 15 ειναι ετοιμοιγια αγωνες...απλα τρομερο..

Ramrod
03-06-10, 18:24
οχι και κλεισαν στη δυτικη αττικη υπαρχει του μπουζιανα σκετο σιδεραδικο....εκει πας και δεν σου παει η καρδια να μην σκιστεις στην προπονηση...ειναι 20 ατομα και τα 15 ειναι ετοιμοιγια αγωνες...απλα τρομερο..

:thumbup::thumbup::thumbup:

Είναι κοντά στο σπίτι μου στο Περιστέρι. Μόλις πάρω το πτυχίο εκεί θα πάω! Άλλη νοοτροπία...

Polyneikos
04-06-10, 09:03
οχι και κλεισαν στη δυτικη αττικη υπαρχει του μπουζιανα σκετο σιδεραδικο....εκει πας και δεν σου παει η καρδια να μην σκιστεις στην προπονηση...ειναι 20 ατομα και τα 15 ειναι ετοιμοιγια αγωνες...απλα τρομερο..


:thumbup::thumbup::thumbup:

Είναι κοντά στο σπίτι μου στο Περιστέρι. Μόλις πάρω το πτυχίο εκεί θα πάω! Άλλη νοοτροπία...

Eχω παρει συνεντευξη από τον Βασίλη Μπουζιανα στο γυμναστηριο του στο Περιστερι το οποιο πλέον διατηρει ο γιος του Γιωργος.Γυμναστηριο πραγματικα μόνο για προπόνηση.
Σε αυτο το τόπικ υπάρχουν και καποιες φωτογραφίες, (Bασίλης Μπουζιάνας : Αποκλειστικη Συνεντευξη !!) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5482)όσοι μπορουν να πανε το συστηνω ανεπιφύλακτα,ο Γιωργος θα μπορεί να σας καθοδηγησει στην προπονηση/διατροφη σας.

Napakos
04-06-10, 10:20
ναι ο γιωργος το εχει και εκει μεσα δεν θα σε παρεξηγησουν ουτε αν φωναζεις ουτε αν γαυγιζεις ουτε αν κανεισ και νιαου νιαου :P :P :P ...φτηνη συνδρομη σε σχεση με τα "αλλα"..δεν ζηταει 50 και 55 που ακουω εδω μεσα...ram οχι μονο αλλη νοοτροπια αλλα το κυριοτερο βρισκεσαι με ατομα που αγαπανε αυτο που κανουν ...

noz1989
04-06-10, 11:28
Eχω παρει συνεντευξη από τον Βασίλη Μπουζιανα στο γυμναστηριο του στο Περιστερι το οποιο πλέον διατηρει ο γιος του Γιωργος.Γυμναστηριο πραγματικα μόνο για προπόνηση.
Σε αυτο το τόπικ υπάρχουν και καποιες φωτογραφίες, (Bασίλης Μπουζιάνας : Αποκλειστικη Συνεντευξη !!) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5482)όσοι μπορουν να πανε το συστηνω ανεπιφύλακτα,ο Γιωργος θα μπορεί να σας καθοδηγησει στην προπονηση/διατροφη σας.

Γνωριζει κανεις αν παιζει κατι αντιστοιχο σαν του Μπουζιανα στον Πειραια και γυρω περιοχες?(ταμπουρια,Νικαια κλπ)

Ramrod
04-06-10, 13:29
Eχω παρει συνεντευξη από τον Βασίλη Μπουζιανα στο γυμναστηριο του στο Περιστερι το οποιο πλέον διατηρει ο γιος του Γιωργος.Γυμναστηριο πραγματικα μόνο για προπόνηση.
Σε αυτο το τόπικ υπάρχουν και καποιες φωτογραφίες, (Bασίλης Μπουζιάνας : Αποκλειστικη Συνεντευξη !!) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5482)όσοι μπορουν να πανε το συστηνω ανεπιφύλακτα,ο Γιωργος θα μπορεί να σας καθοδηγησει στην προπονηση/διατροφη σας.

Ναι την έχω διαβάσει!
Πολύ καλή Πολυνείκος! Και ο Μπουζιάνας τρομερή έμπνευση...

giorgospet
04-06-10, 17:22
Εγώ πάω στο irongym στη Γλυφάδα, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Ειδικά τελευταία που έχει μειωθεί η κίνηση.

Ramrod
04-06-10, 18:01
Εγώ πάω στο irongym στη Γλυφάδα, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Ειδικά τελευταία που έχει μειωθεί η κίνηση.

Μειωθεί? Τέτοια εποχή συνήθως πλακώνει πολύς κόσμος στα γυμναστήρια...

giorgospet
04-06-10, 18:16
Τo ξέρω, μόλλον κτύπησε η οικ. κρίση. Καλό για εμάς κακό για τους ιδιοκτήτες...
Πάντως και από άλλος έχω ακούσει το ίδιο σε άλλες περιοχές.
Μάλλον φεύγουν και πάνε στα μεγάλα γυμν. λόγω κόστους.

gnr
01-06-11, 22:22
Καλησπέρα κι απο μένα.ΜΕΓΑΛΟ θέμα ανοίξατε παιδιά.Βλέπετε πλέον το γυμναστήριο είναι της μόδας.Είναι glamour ρε παιδί μου πως να το κάνουμε;Πήγαινα σε ένα γυμναστήριο στην γειτονιά μου και μου λέγανε δεν θα φορτώνεις κιλά,δεν θα ιδρωνεις πολύ,δεν θα φωνάζεις,γιατί οι φλώροι και οι γκόμενες βλέπετε ενοχλούνται δίπλα με το mp3 στο αυτί.Σιδεράδικο στην περιοχή μου δεν υπάρχει,μέχρι που έφτιαξα το δικό μου σιδεράδικο σπίτι και υσήχασα.Κατά την γνώμη μου σοβαρή προπόνηση σε γυμναστήριο τύπου Universal δεν μπορεί να γίνει

jackaction
01-06-11, 23:36
εχω παει σε 1-2 θεσσαλονικη οταν κανω διαλειμα απο τα 6μηνα σχολη η το καλοκαιρι και ομολογω αυτο που παω στην καστορια το εχω αγαπισει.τα μηχανιματα ειναι σχετικα καινουργια και οι πλακες ειναι 7 κιλα η μια και οχι 5...αλτηρες εχει μεχρι 52 αλλα το κακο ειναι οτι τις ωρες που παω πετυχαινω φοιτητες που πανε για γνοριμιες για να στρωσουν λιγο για καλοκαιρι κτλ κτλ.βεβαια εχει και 1-2 παλιους που παλι καλα που ειναι εκει και βλεπεις καμια σωστη εκτελεση ασκησης και οχι τανγκο με την μπαρα :green:

sadistic
02-06-11, 09:40
Κατά την γνώμη μου σοβαρή προπόνηση σε γυμναστήριο τύπου Universal δεν μπορεί να γίνειφιλαρακι θα σε διαψευσω.πηγαινω σε universal απο το 1987 [το πρωτο στην ελλαδα τοτε].στο οποιο τα μηχανηματα τοτε για την εποχη τους ηταν...αλλου!βεβαια παει και πολυς κοσμος για χαβαλε και κους κους.σε αυτο που παω εγω εχει ισογειο και πρωτο οροφο.στον πρωτο οροφο ειναι τα ελευθερα.μια χαρα γυμναστικη κανω και μια χαρα σκληροπυρινικοι τυποι ερχονται.την [σοβαρη γυμναστικη ]μπορεις να την κανεις οπουδηποτε,αρκει να γνωριζεις το γιατι εισαι εκει,και το τι κανεις.

gnr
02-06-11, 13:49
φιλαρακι θα σε διαψευσω.πηγαινω σε universal απο το 1987 [το πρωτο στην ελλαδα τοτε].στο οποιο τα μηχανηματα τοτε για την εποχη τους ηταν...αλλου!βεβαια παει και πολυς κοσμος για χαβαλε και κους κους.σε αυτο που παω εγω εχει ισογειο και πρωτο οροφο.στον πρωτο οροφο ειναι τα ελευθερα.μια χαρα γυμναστικη κανω και μια χαρα σκληροπυρινικοι τυποι ερχονται.την [σοβαρη γυμναστικη ]μπορεις να την κανεις οπουδηποτε,αρκει να γνωριζεις το γιατι εισαι εκει,και το τι κανεις.

Σου επιτρέπουν να φωρτώσεις κιλά;Να ιδρώσεις;Δεν σου κάνουν παρατηρήσεις;

Jumaru
02-06-11, 13:52
Σου επιτρέπουν να φωρτώσεις κιλά;Να ιδρώσεις;Δεν σου κάνουν παρατηρήσεις;

Είναι δυνατόν να σου απαγορεύσουν να βάλεις κιλά και να ιδρώσεις? :shock: σοβαρά μιλάμε τώρα?

ihor
02-06-11, 14:07
ξερει κανενας αμα υπαρχει κανενα σιδεραδικο στο περιστερι?κ προπαντος φτηνο.

savage
02-06-11, 14:16
την [σοβαρη γυμναστικη ]μπορεις να την κανεις οπουδηποτε,αρκει να γνωριζεις το γιατι εισαι εκει,και το τι κανεις.

+1

beatshooter
03-06-11, 20:26
Συνηθως οταν αω γυμναστηριο γυμναζομαι κ δεν κοροιδευω.Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να ιδρωνω.Αν και παω με 2-3 μπλουζες παντα για να τις αλλαζω οταν δω οτι σταζω.Η πρωινη βαρδια του gym ειναι μια κοπελα(γιατι γυμναστρια δεν το κοβω να ειναι) και κανει συνεχεια κουςκους με μια αλλη ψωναρα που υποτιθεται κανει γυμναστικη.καθως ειχα τελειωσει αεροβιο και μπηκα στα βαρη(πιεσεις ισιο παγκο) ενω τελειωνα ερχεται αυτη και με ρωτα "τελειωνεις?" λεω τελειωσα.Μπαινω σ αλλο παγκο να κανω ανοιγματα στηθος και κοζαρω την τυπισσα να εχει χαρτομαντηλο και να σκουπιζει τον παγκο(σ.σ. παντα εχω και βαζω την πετσετα επειδη οπως ειπα ιδρωνω πολυ).Στα ανοιγματα εχω βαλει την πετσετα στον παγκο αλλα με ενα τροπο ειχε παει λιγο μπροστα και το ιδρωμενο κεφαλι μου ακουμπουσε στο παγκο 2-3 δαχτυλα επιφανεια.Ερχεται τοτε η "γυμναστηρια" και με υφος Μερκελ ενω εκανα ανοιγματα

-ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ?ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΤΑ!!!!!

Ηταν προφανες πως η αλλη της ειχε πει κατι και ηρθε να μ κανει το παραπονο.

Εκανα τον μλκα γτ το παιδι που εχει το gym ειναι κομπλε.Αλλα οτι νευριασα νευριασα...

Polyneikos
03-06-11, 22:31
ξερει κανενας αμα υπαρχει κανενα σιδεραδικο στο περιστερι?κ προπαντος φτηνο.

Σιδεραδικο "σωστο" αν θελεις θα πας στο γυμναστηριο του Μπουζιανα.

RAMBO
04-06-11, 01:48
Είναι δυνατόν να σου απαγορεύσουν να βάλεις κιλά και να ιδρώσεις? :shock: σοβαρά μιλάμε τώρα?

δειχτε τουσ τι σημαινει σκληροπυρινηκη προπονηση χωρισ ελεοσ και μετα μην ξαναπατησετε:evil2::evil2::evil2::evil2:

gnr
14-06-11, 00:41
Είναι δυνατόν να σου απαγορεύσουν να βάλεις κιλά και να ιδρώσεις? :shock: σοβαρά μιλάμε τώρα?

Μια δόση πήγα στην γλυφάδα σε ένα gym δεν θα πω όνομα και μου είπανε τι θες εσύ εδώ εδώ είμαστε σοβαρό γυμναστήριο δεν κάνουμε bodybuilding

MusclesOfShadow
14-06-11, 22:44
Σιδεραδικο "σωστο" αν θελεις θα πας στο γυμναστηριο του Μπουζιανα.

Που βρισκεται αυτο??

Επισης ηθελα να προσθεσω πως και μενα μου λειπουν τα καλα σιδεραδικα που τα λετε κιεσεις εδω. Στο πρωτο μου δεν ειχαν ουτε καν στυλοβατες για καθισματα. Κριμα.
Αλλα θα ηθελα να προσθεσω πως πραγματικα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε κανεναν. Ετσι οπως "κατηγορουμε" τα fitness γυμναστηρια, ετσι θα κατηγορουν και αυτοι τα δικα μας. Δεν υπαρχει καποιο πιο σωστο. Και ουτε η πλειοψηφια μπορει να το αποφασισει. Αλλα θα ηθελα πραγματικα να πω πως ακομα και το παιδι που κανει μονο bicep curls στην 40λεπτη προπονηση του, δεν απεχει και πολυ απο κατι που κανουμε κιεμεις. (ισως να χρησιμοποιουμε πολλα κιλα οταν περναει μια κοπελα?:green: ισως....) Αυταα απο μενα!

gnr
19-06-11, 09:58
αυτά τα γυμναστήρια τα μουράτα και τα χάι δεν είναι παρά η εξέληξη των σιδεράδικων σύμφωνα με τις απαιτήσεις των καιρών είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης .
αυτοί που θέλουν χαρτκορ και σκεφτονται γιά αγώνες είναι το2% το πολύ δεν μπορεί ένας που κάνει μια επιχειρηση να στραφεί σ αυτό το ποσοστό γιατί θα βουλιάξει το καράβι.

ούτε κάποιος σε μια επαρχιακή πόλη μπορεί να κάνει ένα γυμναστήριο μόνο χαρτκορ, γιατί θα κάθετε μόνος του αυτός που το έχει, με κάποιους πωρομένους που αγαπάν την σκληρή προπόνηση και πολλούς παρακμηακούς, έτσι δεν κρατιέται κανένα γυμναστήριο γιατί ούτε τα έξοδα δεν θα βγάζει.

εγώ επειδή έχω κάνει προπόνηση και με επαγγελματίες σας πληροφορω οτι αυτοί προσέχουν περισσότερο όταν γυμνάζονται δίνουν την σειρά στούς συναθλούμενους τακτοποιούν τα βάρη μετά την άσκηση και ένα που διαπίστωσα αυτός που φωνάζει περισσότερο δεν σημαίνει οτι ζορίζετε και περισσότερο η κάνει καλύτερη προπόνηση αντιθέτως μάλιστα .
αυτοί που δεν μπορούν λόγω χαρακτήρα και ιδιοσυγκρασίας να το κάνουν αυτό τότε γυμνάζονται σε δικά τους η πριβε μόνο για μερικά άτομα γυμναστήρια .

όπως λέει και η παροιμία μόνος χόρευε και όσο θέλεις πήδα.

στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε την εικόνα μας πρός τα έξω γιατί στην γερμανία σε κάποια γυμναστήρια δεν βάζουν μέσα φουσκωτούς μόνο αν είναι κάποιος γνωστός, το έχω ακούσει απο έλληνες γιατί κάποιοι αμαυρώνουν την εικόνα μας σαν ββερ.

δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να περάσουμε το μύνημα οτι είμαστε γκέτο αλλά φυσιολογικοί άνθρωποι που κοιτάμε την δουλειά και τις σπουδές μας ,αλλά μας αρέσει το ββ και η προπόνηση με βάρη και το έχουμε κάνει τρόπο ζωής όπως και άλλοι αθλητές .
και έτσι αν κάνουμε τον κόσμο να μπεί στο χώρο του ββ χωρίς να φοβάται μήπως του <<δώσουν >> αας όπως πολλοί νομίζουν και πείσουμε οτι είναι μια υγιή δραστηριότητα τότε να είστε σίγουροι οτι θα αλλάξουν και τα γυμναστήρια και θα προσφέρουν αυτά που χρειάζετε ένας πιο απαιτητικός που ασχολειται με το ββ και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι...

Πολύ σωστά όλα αυτά,αλλά έχω μια απορία.Ένας που τον ενδιαφέρει το hardcore που πρέπει να απευθυνθεί;Μόνο σε prive χώρο;

just chris
19-06-11, 11:06
παιζει κ να ειμαι ο πιο αντικοινωνικος στο γυμναστηριο που παω(συνοικιακο ειναι)!μπαινω....λεω ενα γεια σ'αυτον που το κραταει,βαζω ακουστικα κ για μια ωριτσα δεν βλεπω τπτ κ δεν ακουω τπτ παρα μονο τις ασκησεις μου κ τη μουσικη μου.ουτε γκομενες ουτε κους κους,γυμναστικη! ΤΕΛΟΣ.

pan0z
19-06-11, 11:15
Πολύ σωστά όλα αυτά,αλλά έχω μια απορία.Ένας που τον ενδιαφέρει το hardcore που πρέπει να απευθυνθεί;Μόνο σε prive χώρο;

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επενδυσεις μερικα λεφτα σε ενα rack,ρυθμιζομενους αλτηρες με οσα κιλα θες εσυ,μπαρα και κανα παγκο και εισαι τζετ.Χτυπιεσε και φωναζεις οσο θες :green:

beatshooter
19-06-11, 16:55
παιζει κ να ειμαι ο πιο αντικοινωνικος στο γυμναστηριο που παω(συνοικιακο ειναι)!μπαινω....λεω ενα γεια σ'αυτον που το κραταει,βαζω ακουστικα κ για μια ωριτσα δεν βλεπω τπτ κ δεν ακουω τπτ παρα μονο τις ασκησεις μου κ τη μουσικη μου.ουτε γκομενες ουτε κους κους,γυμναστικη! ΤΕΛΟΣ.

ε καλο ειναι να υπαρχει και το ωραιο φυλλο,σου δινει δυναμη:green::P

Michaelangelo
20-06-11, 12:04
Δυστυχώς παιδιά αυτό που λέτε είναι'' παγκόσμιο'' φαινόμενο! Είτε Ελλάδα, είτε Γερμανία, είτε Σουηδία, είτε Φινλανδία, είτε... Τουρκία, τα ίδια φαινόμενα! Βλαμμενα να έρχοnte για κουβεντούλα, να πιάνouv τους πάγκους και τα όργανa και κάθε φορά να τους κάνεις αίτηση ΘΈΛΩ ΤΟΝ ΠΆΓΚΟ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΏ ΡΕ ΠΑΡΛΑΠΊΠΑ!!!

Ασχολίαστα στις κοπελιές τα stringkakia έξω (μην πείτε ότι είναι επίτηδες και τις κακολογήσουμε τις κοπελιές) που pan να μας σκοτώσουν τι στιγμή που σηκώνουμε μπάρα!

Οποιοι θέλουμε να γυμναστούμε πιο σοβαρά... περαστικά μας!

delk
02-10-11, 03:34
Γεια σας παιδια και απο μενα,

Βασικα ειμαι νεος στην Αθηνα περιοχη Ν. Ιωνιας, θα ηθελα να μου προτεινεται ενα σιδεραδικο με την καλη εννοια που λεμε σε κοντινη αποσταση.

Ιδανικα ψαχνω κατι παρομοιο με το physic στην Πατρα για οσους εχουν εμπειρια απο την πολη. Η διαφορετικα θελω να πλησιαζει τα ακολουθα χαρακτιρστικα

Να ειναι ανοιχτο ολες της μερες και παντα
Να πεζουν πολλα βαρη και σωστα οργανα (Hammer smith, cybex)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Wargod
02-10-11, 13:07
Οταν ειμουν μικρος πηγενα με τον πατερα μου που εκανε προπονησης σε ενα γυμναστιριο, πραγματικα σιδεραδικο! Εμπαινες και εμοιαζε αδειο, πισω απο τον παγκο της υποδοχης ειχε την εισοδο για τον χωρο που γυνοτανε η γυμναστικη και εβλεπες απλα ενα παρκε και καθρευτες... Δεν ειδα ποτε μου ανθρωπο εκει... Εμπαινες εκει και ξαφνικα εβλεπες κατι σκαλια, τα κατεβενες και τσουπ! Το γυμναστιριο ητανε τουλαχιστων 3πλασιο απο οτι φαινοτανε, ητανε τυγκαρισμενο στον κοσμο και ο μισος χωρος ητανε μονο μπαρες και αλτηρες... Οργανα ελαιχτα, και φυσικα ο μονος σκοπος που εξηπηρετουσαν ητανε δυναμη και ογκος! Διαδρομοι και ποδηλατα ουτε για δειγμα!
Και θυμαμε επισης οτι πηγενε η μανα μου σε ενα αλλο, και η νονα μου σε ενα τριτο, τα οπια ειχανε μονο γυναικες μεσα με κατι οργανα που εξυπηρετουσαν μονο το να κουραστεις οσο το δυνατων λιγοτερο, αλλα ακομα και ετσι ητανε ολες τους με προχειρα ρουχα και χωρις κολονιες κλπ.

Εκτος απο εκεινο το γυμναστιριο (που εχει κλεισει εδω και καπια χρονια, και που στα τελευτεα του εκεινο το παρκε ειχε γινει το τρεντι γυμναστιριο και κατω συνεχιζε να ειναι το ιδιο σιδερακο) δεν εχω πετυχει αλλο τετιο...
Υπαρχει ενα που απο εξω φαινετε να ειναι σιδεραδικο, αλλα δεν πρεπει να λειτουργει πια...
Ειναι κριμα γιατι για εμενα τυλαχιστων θα ητανε ενα επιπλεων κινιτρο για γυμναστικη...!

Τωρα για το τι γινετε μεσα στα γυμναστιρια, η αληθεια ειναι δεν ξερω, δεν εχω μπει ποτε μου... Αλλα μονο απο αυτα που ακουω, και απο ατομα που βλεπω να μιλανε για το γυμναστιριο συνεχος και να μην εχουν ουτε το παραμικρο δειγμα αθλησεις πανω στο σωμα τους, φανταζομαι το τι πρεπει να γινετε εκει μεσα... :P

ελμερ
02-10-11, 13:30
Πριν 10 χρονια,πηγαινα σ ενα γυναστηριο στο περιστερι,νομιζω ο ορισμος του σιδεραδικου...μικρο,αλλα καλο...μαλιστα ημουν πολυ φιλος με τον ιδιοκτητη και πολλες φορες πηγαινα πιο πρωι απ την ωρα που ανοιγε,μου δινε τα κλειδια και το ανοιγα εγω....εβαζα στο κασσετοφωνο Αντυπα και ξεκιναγα την προπονηση,,,,:green::turtle: :welcome::welcome:

sadistic
02-10-11, 14:41
Σου επιτρέπουν να φωρτώσεις κιλά;Να ιδρώσεις;Δεν σου κάνουν παρατηρήσεις;ελα φιλε μου.τωρα ειδα την ερωτηση σου....οχι δεν μου εκαναν ποτε παρατηρηση για κιλα η για ιδρωτες.λογικα θα εχεις την πετσετα σου.μια φορα μονο το 1987...[τι χρονια εκεινα!!!]μου εκανε παρατηρηση ο γυμναστης και ιδιοκτητης τοτε,ηταν και φιλος!.ειχα βαλει εναν ειδικο ιμαντα κατι σαν καπελο ηταν, και ειχα φορτωσει 90 κιλα στο λαιμο!τα σηκωνα με υποβοηθηση του δεξιου χεριου ισα ισα για ψυχολογικους λογους.τοτε βεβαια εκανα πολλα βαρη παραλληλα με τον στιβο.μολις με ειδε μου εβαλε τις φωνες:green:.ρε σι μου λεει τι κανεις εκει?βγαλτο γρηγορα μην παθεις κατι και μας πανε μεσα..μου το πηρε ...και δεν μου το ξαναεδωσε..χαχα.αυτη ηταν η μια και μοναδικη φορα που μου εκαναν παρατηρηση σε γυμναστηριο.τωρα μετα απο χρονια που το σκεφτομαι...οντως ηταν επικυνδινο αυτο που εκανα...

Roid Rage
02-10-11, 15:05
Γεια σας παιδια και απο μενα,

Βασικα ειμαι νεος στην Αθηνα περιοχη Ν. Ιωνιας, θα ηθελα να μου προτεινεται ενα σιδεραδικο με την καλη εννοια που λεμε σε κοντινη αποσταση.

Ιδανικα ψαχνω κατι παρομοιο με το physic στην Πατρα για οσους εχουν εμπειρια απο την πολη. Η διαφορετικα θελω να πλησιαζει τα ακολουθα χαρακτιρστικα

Να ειναι ανοιχτο ολες της μερες και παντα
Να πεζουν πολλα βαρη και σωστα οργανα (Hammer smith, cybex)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Γεια σου ρε φιλε, τι σπουδασες; Καλη επανοδο.
Δυστυχως πρεπει να σου πω οτι θα προσγειωθεις αποτομα. Τετοιο γυμναστηριο δεν προκειται να ξαναβρεις ποτε και πουθενα, ξεχασε το. Και οχι μονο στην Αθηνα..
Το μονο σιδεραδικο της περιοχης ειναι στην Καλογρεζα, στην πλατεια αναπήρων, 2 racks και βαρη, αλλα τα οργανα ολα ειναι αυτοσχεδια, σα να κανεις ταξιδι στο χρονο. Απο κει και περα τπτ..

rey1989
02-10-11, 15:41
Ωραίο θέμα , δεν το είχα δει. Διάβασα στα παλιότερα μηνύματα για γυμναστήρια που το να ιδρώσεις τους φαίνεται περίεργο και μπορεί να είσαι ο μονος ανάμεσα σε όλους κλπ.

Ε λοιπόν μου συνέβη το εξής.

Στο γυμναστήριο που γράφτηκα και κοντεύω να κλείσω μήνα και να πάω σε άλλο (:green:) όταν γράφτηκα ρώτησα τον γυμναστή μερικά πράγματα (που είναι τα αποδυτήρια κλπ)και εκείνος γυρίζει και μου λέει με ένα χαλαρό ύφος λες και είχε πιει τπτ.. "χαλάρωσε μην βιάζεσαι , το γυμναστήριο είναι χώρος για δημόσιες σχέσεις! να γνωρίζεις κόσμο!"

και του λέω άμα θέλω να γνωρίσω κόσμο πάω για καφέ , εδώ ήρθα για να γυμναστώ αν δεν σε πειράζει.;)

και ένα ακόμα περίεργο είναι πως όλοι εκεί μέσα μπαίνουν και βγαίνουν όπως μπήκαν. Εγώ φεύγω ιδρωμένος μέχρι boxεράκι/κάλτσες και εχει τύχει να με κοιτάζουν περίεργα , λες και ειναι περίεργο μετα απο 1,5 ώρα προπόνηση να έχεις ιδρώσει.

αυτο που μου την δίνει όμως είναι που σκάνε μίτη κάτι 40-50ρες (απο αυτές που βάζουν τον διάδρομο στο 4 και βλέπουν tv) με 10 αρώματα η καθεμία και σου έρχεται ζαλάδα στο τέλος.

:banghead:

tivadar
02-10-11, 15:54
Και που εισαι ακομα.Εδω υπαρχει αλυσιδα γυμναστηριων στην αμερικη (planet fitness λεγονται) που εχουν συναγερμο που χτυπαει αν ριξεις βαρος στο πατωμα,βαριαανασανεις κατα την ασκηση ,κρινεις τον τροπο που κανει καποιος καποια ασκηση κλπ και σε κανουν ban αν γινει αυτο.Εννοειται πως οποιος μοιαζει με bber απλα απαγορευται να κανει συνδρομη.

MusclesOfShadow
02-10-11, 17:39
Γιατι ειναι κακο να υπαρουν αποκλειστικα φιτνεςς γυμναστηρια? Εμεις δηλαδη με ποιο δικαιωμα απαιτουμε hardcore γυμναστηρια το οποιο οι αλλοι δεν εχουν?:P
Βεβαια το προβλημα ειναι αλλο:οι γυμναστες στοχευουν στο χρημα και απο ο,τι φαινεται το μεγαλυτερο μερος των αθλουμενων θελει χαλαρη γυμναστικη. Συν του οτι για να εχεις ενα γυμναστηριο...πραγματικο, πρεπει να σκασεις αρκετα χρηματα για να ανοιεις το μαγαζι, για να βρεις ολα τ κιλα που χρειαζονται οι σκληροπυρηνικοι. Και ο χωρος φυσικα. Οποτε γιαυτο μπορει να λειπουν τα "αληθινα γυμναστηρια". Εχω ξαναγραψει σε τι ειδους γυμναστηριο θα ηθελα να γραφτω (βεβαια πετροβοληθηκα με διαφορα σχολια) και αυτο ειναι οντως ενα αληθινο γυμναστηριο...

tivadar
02-10-11, 18:22
Φυσικα και δεν ειναι κακο να υπαρχουν.Η αποψη μου ειναι οτι ο ιδανικος χωρος γυμναστικης ειναι αυτος που εχει κατι για ολους απο squat racks,χωρο για olympic lifts εως και υποδομες για αλλες μορφες ασκησης(crossfit,πολεμικες τεχνες,yoga).Eτσι ωστε ο καθενας να μπορει να κανει οτι νομιζει οτι ειναι απαραιτητο ακομα και συνδυαζοντας διαφορες τεχνικες στον ιδιο χωρο.

Το προβλημα ειναι ομως με ενα τετοιο εγχειρημα σκονταφτει στην ελιτιστικη συμπεριφορα των ιδιων των γυμναζομενων.Γι αυτο και εχει αρχισει να υπαρχει αυτος ο διαχωρισμος σε hardcore γυμναστηρια και σε fitness.

Roid Rage
02-10-11, 18:39
για να εχεις ενα γυμναστηριο...πραγματικο, πρεπει να σκασεις αρκετα χρηματα για να ανοιεις το μαγαζι, για να βρεις ολα τ κιλα που χρειαζονται οι σκληροπυρηνικοι. Και ο χωρος φυσικα. Οποτε γιαυτο μπορει να λειπουν τα "αληθινα γυμναστηρια".

Αυτη ειναι η καρδια του ζητηματος. Τα "αληθινα" γυμναστηρια θελουν πιο πολλα λεφτα, ενω υπαρχει η εσφαλμενη αντιληψη για το αντιθετο. Αυτο στηριζεται στην ηλιθια εντυπωση οτι το σιδεραδικο εχει σκουριασμενες μπαρες και φαινονται τα τουβλα στους τοιχους. Οταν ενα καλο μηχανημα προσαγωγων (λεω το πιο απλο) εχει 6000 ευρω (CYBEX ή Hammerstrength) ενω για να βαλει κλιματιστικο θελει 1000 ευρω και το κλιματιστικο βαραει πιο καλα στο ματι του αθλουμενου, τι θα παρει ο μαγαζατορας? Οταν η γκομενα που παει θα εκτιμησει το καλο παρκε και τη μυρωδια χλωρινης στο μπανιο, πού θα ριξει τα λεφτα του, εκει ή σε power rack; Οταν ταυτοχρονα οι γκομενες που θα`ρθουν θα του φερουν επιπλεον πελατεια που θα ερθει για αυτες και μονο.

Το αλλο θεμα, για το τι θελει ο κοσμος, χαλαρη γυμναστικη ή hardcore ειναι σαν την κοτα που εκανε το αυγο ή το αυγο την κοτα. Ο κοσμος που δεν εχει γυμναστει ποτε του, προκειται να παει εξω απο τα γυμναστηρια με πλακατ να φωναζει "θελουμε hardcore γυμναστηρια"; Οχι βεβαια, γιατι δεν ξερει καν πως ειναι ενα σωστο σιδεραδικο. Ολα ειναι θεμα καθοδηγησης. Αμα σου πλασαρουνε ολη μερα power plates, beatακια, γκομενακια, "δε θελει κοπο, θελει τροπο", technogym μηχανηματα κτλ. τι θα ζηταει ο κοσμος; Αυτα. Αγνοει την υπαρξη μπαρας IVANKO και Iron grip.

tivadar
02-10-11, 19:10
Το οτι ο κοσμος θελει παντα την ευκολη λυση ειναι δεδομενο.Γι αυτο και σε μια περιορισμενη αγορα οπως ειναι η ελληνικη ενας επιχειρηματιας θα κοιταξει να κανει επενδυση που θα απευθηνεται στο ευρυ κοινο ετσι ωστε να βγαλει τα λεφτα του γρηγορα και με μικροτερο κοστος.Για παραδειγμα τι ειναι πιο ευκολο να φτιαξει καποιος εναν elite χωρο που θα απευθηνεται σε 10 ατομα ανα περιοχη η ενα απλο γυμναστηριο που θα απευθηνεται σε 100.

Παντως δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα δηλαδη καποιος μπορει να κανει σοβαρη προπονηση ακομα και στα απλα γυμναστηρια(με καποιες παραχωρησεις βεβαια).Δεν εχουμε φτασει δηλαδη στο σημειο που προανεφερα σε παραπανω post.

MusclesOfShadow
02-10-11, 19:16
Κανονες ειναι καλο να υπαρχουν, υγειινη επισης, σε ενα γυμναστηριο. Στο δικο μου που πα τωρα ειναι: σκονισμενο εντελως, σκουριασμενες μπαρες κυριολεκτικα, παλια πεταμενα μηχανηματα και αφρολεξ στην απεναντι μερια του υπογειου παρακαλω που βρισκονται α βαρη, οπου το χειμνα ξεπαγιαζεις εκει μεσα και δεν μπορεις να ανασανεις απτν μουχλα και τους σοβαδες.... Τουλαχιστον το ισογειο που ειναι μηχανηματα και διαδρομοι ειναι καθαρα, εκτος απο τους μαυρισμενους τοιχους:green:
Αλλα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ παραπονο απτο γυμναστηριο μου, ευτυχως τα εχει ΟΛΑ!:toast: (Εννοειται ΣΧΕΔΟΝ ολα) Ευτυχως εχει squat rack που δεν ειχε το προηγουμενο, εχει τους παγκους του (σκισμενους βεβαια) και ευτυχως υπαρχει ενας αληρας 40 κιλων για την κωπηλατικη:green: Καλα απο δισκους πεταει εννοειται. Μηχανηματα εχει αρκτα για τα ποδια, αυτο ειναι καλο οταν εχεις τραυματισμους. Επισης στο υπογειο που ειναι τα βαρη ναι μεν δε υπαρχει επιβλεψη αλλ μπορεις να κανεις ο,τι θες, να ποζαρεις, να φωναζεις (να πω την αληθεια αυτο δεν τοχω κανει ποτε μα ποτε, εκος απο κατι ηχους στο ζορισμα ή πριν τις πιεσεις παγκου:P). Το χαλασμενο παρκε επισης βοηθα στην ριψη των βαρων το οποιο παλι δεν κανω γιατι δεν εχει νοημα εκτος απτις πεσεις αλτηρων. Η ακαταστασια ειναι ενα θεμα, την πρωτη φορα που πηγα προσπαθησα να μζεψω τους δισκους απτ πατωμα και να τους οργανωσω σε θεσεις αλλα δεν προκειται να το ξανακανω γιατι καλυτερα που ειναι ακαταστατα, αν θα το προτιμουσα πιο τακτικο π.χ. τα 20κιλα εκει, τα 10κιλα στην αλλη μερια, κιετσι.
Θα ελεγα πως τ γυμναστηριο μου ειναι αρκετα hardcore, δηλαδη μπορεις να αγριεψεις , χαχα, αλλα θα ηθελα να ειναι πιο καθαρο, πιο τακτικο και ναχει ακομα περισσοτερο εξοπλισμο, εκτος απτα στανταρ.

tivadar
02-10-11, 19:21
Ε δεν μπορεις να τα χεις και ολα.Αν και το θεμα της υγιεινης ειναι πρωταρχικης σημασιας.Το βασικο ειναι οτι μπορεις να κανεις την προπονηση σου οπως θελεις ετσι δεν ειναι ?

MusclesOfShadow
02-10-11, 19:23
Χαχαχ, ναι ειμαι τυχερος σε αυτο, παρα πολυ τυχερος!!!:):):)

Roid Rage
02-10-11, 21:43
τι ειναι πιο ευκολο να φτιαξει καποιος εναν elite χωρο που θα απευθηνεται σε 10 ατομα ανα περιοχη η ενα απλο γυμναστηριο που θα απευθηνεται σε 100.


Αν μαζευει 10 ατομα απο τη μια περιοχη, 10 απο την πανω, 10 απο την κατω, τοτε συμφερει πιο πολυ απο αυτα τα 100 που βασικα θελουν να ειναι κοντα στο σπιτι τους και τιποτα αλλο. Επισης αυτα τα 10 ατομα απο την καθε περιοχη, θα πηγαινουν εκει γιατι θελουν κατι συγκεκριμενο που δε μπορουν να το βρουν ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ. Καποιος που δεν τον ενδιαφερει αυτο, θα διαλεξει ενα, απο τα ΤΟΣΑ που υπαρχουν ιδια και θα παει. Ο αλλος ομως δεν εχει επιλογη, αρα θα μαζεψει κοσμο. Αυτα που σου λεω ειναι απο πραγματικο παραδειγμα και τα σημαδια της κρισης επιβεβαιωνουν αυτο ακριβως. Ειναι πολυ πιο πιθανο να κλεισει ενα απο τα τοσα ιδια, παρα αυτο που πουλαει κατι διαφορετικο.

tivadar
02-10-11, 21:49
Σε αυτο ακριβως ηθελα να οδηγησω την κουβεντα.Οτι πρακτικα ο ψαγμενος καταναλωτης ρυθμιζει τα πραγματα.Ας πουμε στο παραδειγμα σου στο τελος θα χει γεμισει τοσο πολυ το <ποιοτικο> γυμναστηριο που θα δινει το παραδειγμα για την δημιουργια περισσοτερων. ;)

Roid Rage
02-10-11, 22:13
Σε αυτο ακριβως ηθελα να οδηγησω την κουβεντα.Οτι πρακτικα ο ψαγμενος καταναλωτης ρυθμιζει τα πραγματα.Ας πουμε στο παραδειγμα σου στο τελος θα χει γεμισει τοσο πολυ το <ποιοτικο> γυμναστηριο που θα δινει το παραδειγμα για την δημιουργια περισσοτερων. ;)

Ακριβως! :thumbup: Δημιουργια ρευματος χρειαζεται. Ενα τετοιο παραδειγμα να υπαρχει, ας πουμε ανα Δημο, αρκει για να γυρισει τα πραγματα. Στην ουσια ειναι κατι σαν επαναστατικος αγωνας :)
Επισης, οποιος πηγαινει εκει τυχαια, πχ. φιλος καποιου που παει ή που ειναι κοντα στο σπιτι του, "κλειδωνεται" εκει και δε φευγει. Ακριβως γιατι βλεπει τη διαφορα. Και αυτο εντεινει το παραπανω ρευμα.

tivadar
02-10-11, 22:35
Το παν στο κλειδωμα που αναφερεις κατα την αποψη μου ειναι το να συναντησει καποιος και την αναλογη ατμοσφαιρα που θα τον οδηγησει να γινει καλυτερος και οχι στην στασιμοτητα.

delk
02-10-11, 23:21
Παιδες παρακαλω βοηθηστε αν ξερετε καποιο γυμναστηριο με τα εξής χαρακτιριστικα:
1) Να ειναι 1 οροφο (υπογειο),
2) Να μην εχει διαδρομους παρα μονο ποδηλατα (αντε κανα 2-3 για ξεκαρφωμα)
3) Να εχει βαρη και σωστα οργανα που θα ειναι ψιλο-ελευθερα,
4) Να ΜΗΝ εχει air-condition παρα μονο ελικα απο πανω που να γυρναει
5) Να εχει σωστο λαστιχο απο κατω ωστε να πεφτουν τα βαρη
6) Να μην κλεινει ποτε ουτε 15 Αυγουστου που λεει η ωρα
Bonus: Να πεζει heavy metal (δυσκολακι)

Υπαρχει κατι τετοιο στην Αθηνα ??? κοντα σε Ν. Ιωνια καλυτερα ???

Τα ελεγα στις προαλες σε ενα γυμναστηριο αλυσιδα που πηγα να δω τι παιζει και γυρναει να μου πει ο ιδιοκτητης οτι αν ηξερα καποιο τετοιο θα πηγαινα και γω... οτι να ναι.

Roid Rage
03-10-11, 00:50
Δε διαβαζεις, δε διαβαζεις....
Στο ειπα και πριν, τετοιο γυμναστηριο ΔΕΝ προκειται να βρεις, ουτε καν για 2 απο τα χαρακτηριστικα που αναφερεις. Αλλα και συ το γ@#ησες, μεχρι και τον ανεμιστηρα θες ιδιο; Ηρθες Αθηνα για σπουδες ή ησουν Πατρα για σπουδες;

Αντωνης
03-10-11, 01:07
Παιδες παρακαλω βοηθηστε αν ξερετε καποιο γυμναστηριο με τα εξής χαρακτιριστικα:
1) Να ειναι 1 οροφο (υπογειο),

4) Να ΜΗΝ εχει air-condition παρα μονο ελικα απο πανω που να γυρναει


Aχου,δεν την αντεχω τοση χαρντκορια,δεν την αντεχω....

loukiss
03-10-11, 01:19
Aχου,δεν την αντεχω τοση χαρντκορια,δεν την αντεχω....

οντως αμα ηταν truely hardcore δν θα το επιδεικνυε ετσι.. θα ειχε στυλ silent killer ....

<---- γκουχου γκουχου (POINTS AT ME)

SGP
03-10-11, 01:26
παιδια ερωτηση ειμαι σε ενα αρκετα καλο γυμναστηριο αλλα υπαρχει η περιπτωση να κλεισει..οποτε θα η8ελα οποιος μπορει να μου πρωτεινει ενα γυμναστηριο αναμεσα στου μπουρναζου και του σιατραβανη η γενικα καποιο αλλο καλο απο πατησια ως βικτωρια...προυποθεση να κλεινει αργα

Lao
03-10-11, 11:53
O τιτλος οπως καποιοι ισως καταλαβατε ειναι απο ενα παλιο musclemag.που πηγαν τα γυμναστηρια λοιπον,που δε σ ενδιαφερει πως ειναι το μαλλι σου,τι φορας,αν κανεις γκριματσες απ την ενταση,αν σφιγγεις το σημειο που γυμναζεις μετα το σετ..ενα γυμναστηριο που παντου βλεπεις ιδρωμενους ανθρωπους να κανουν ΣΟΒΑΡΗ προπονηση.εκει που η ενταση επιβραβευεται..απο εκει εχουμε καταληξει...
ΕΔΩ=το τρεντι γυμναστηριακι με τα σουπερ ντουπερ οργανα..50 διαφορετικες κολονιες σε τεραστια δοση..ανθρωποι πανε να περασουν την ωρα τους,οπως παμε για καφε ενα πραγμα..γυναικες που κανουν πασαρελα και αντρες που και γω δε ξερω τι κανουνε..και ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΩΜΑ!ηρθαμε να δειξουμε νικε παπουτσακι να βρουμε καμια γκομενα,να μιλησουμε με το φιλο για το τι καναμε το πρωι και αλλα..γελοια!!αμα εσυ μπενεις και ιδρωνεις αποτελεις εξαιρεση!!ο πιο βαρυς αλτηρας 30 κιλα και αμα ζοριστεις και λιγο που για αυτο πας σε κοιτανε και περιεργα..
Ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι εχω εξοργιστει με κανουνε να πηγαινω για προπονηση και να ξενερωνω με το ββ που τοσο αγαπω.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΑ?στη δυτικη αττικη ενα ηξερα..παει κ αυτο.
Πειτε τι συμβαινει στο δικο σας γυμναστηριο,αν κανεις ξερει κανενα πιο σοβαρο ας το πει μπας και λιποθιμησουμε απο τον ιδρωτα και τη κουραση επιτελους!!

Απαντώ λίγο... ετεροχρονισμένα. :green:

Δυστυχώς, παρόμοια κατάσταση επικρατεί και σε πολλές Σχολές ΠΤ: άνθρωποι που θέλουν απλά να περάσουν την ώρα τους, και να μην πιεστούν και πολύ, να ιδρώσουν, να ματώσουν, να χτυπήσουν κτλ

Όσο περνάνε τα χρόνια, ο κόσμος γίνεται όλο και πιο soft, όλο και πιο επιφανειακός. Πραγματικά δεν ξέρω που θα οδηγήσει αυτό...

Madd_Chadd
03-10-11, 12:04
Απαντώ λίγο... ετεροχρονισμένα. :green:

Δυστυχώς, παρόμοια κατάσταση επικρατεί και σε πολλές Σχολές ΠΤ: άνθρωποι που θέλουν απλά να περάσουν την ώρα τους, και να μην πιεστούν και πολύ, να ιδρώσουν, να ματώσουν, να χτυπήσουν κτλ

Όσο περνάνε τα χρόνια, ο κόσμος γίνεται όλο και πιο soft, όλο και πιο επιφανειακός. Πραγματικά δεν ξέρω που θα οδηγήσει αυτό...

+1:thumbup:;)

tivadar
03-10-11, 13:03
Οπως ειπα και πιο πανω λογικο ειναι να θελει καποιος το πιο ευκολο γιατι καλως η κακως ειναι μερος της ανθρωπινης φυσης που καλλιεργειται απο τον συγχρονο τροπο ζωης σε μεγαλο βαθμο.Παρολαυτα ακομα και ετσι το μονο που χρειαζεται ο καθενας πιστευω ειναι το σωστο ερεθισμα.

Οσο για τα σχολια περι hardcore o καθενας ξερει τι ειναι και τι θελει.

jminas82
03-10-11, 13:51
Δυστιχως στα σημερινα γυμναστηρια οι περισότεροι κάνουν την "προπονηση του καθρεφτη".........
Και αμα παει κανενας να κάνει σοβαρη προπόνηση θα τον βγάλουν αμεσως οι αλλοι φαρμακωμενο ή τρελο.
Οι περισοτεροι σημερα νομιζουν οτι για να κάνει καποιος προπονηση με παθος ειναι οτι θελει να κατεβει σε αγωνες.
Επισης επικρατει η ΛΑΘΟΣ αποψη οτι για να κανει καποιος σκληρη προπονηση πρεπει να πάρει φαρμακα.
Πολυ πιστευουν οτι για να κανεις βαρια προπονηση πρεπει να βάλεις 300 κιλα στο παργκο και 400 στο σκουωτ, ενω στη πραγματικοτητα η βαρια προπονηση φαινεται στο παθος με την οποιοα την κανει καποιος.
Αυτα!

iliasana
03-10-11, 14:32
στην αρτα να δειτε τι γινεται
πασαρελα ΜΟΝΟ τιποτα αλλο
ουσια μηδεν
μηνηματα στο κινητο και μπλα μπλα
ρε παιδια αν ηθελα γκομενα δεν θα παντρευομουνα και παλι αν ηθελα δεν θα την εψαχνα στο gym
εχω δουλια σπιτι γατια σκυλια
ηρθα να γυμναστω οχι να παιξω

ΓΙΑΥΤΟ τελος

μενω σε χωριο ΟΡΕΙΝΟ
:Pσε δικο κου σπιτι και η λυση ηταν μια
HOME GYM ΑΠΛΟ ΦΘΗΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟ ΣΕ ΟΡΓΑΝΑ

jminas82
03-10-11, 14:35
στην αρτα να δειτε τι γινεται
πασαρελα ΜΟΝΟ τιποτα αλλο
ουσια μηδεν
μηνηματα στο κινητο και μπλα μπλα
ρε παιδια αν ηθελα γκομενα δεν θα παντρευομουνα και παλι αν ηθελα δεν θα την εψαχνα στο gym
εχω δουλια σπιτι γατια σκυλια
ηρθα να γυμναστω οχι να παιξω

ΓΙΑΥΤΟ τελος

μενω σε χωριο ΟΡΕΙΝΟ
:Pσε δικο κου σπιτι και η λυση ηταν μια
HOME GYM ΑΠΛΟ ΦΘΗΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟ ΣΕ ΟΡΓΑΝΑ


Eκει θα καταληξουμε ολοι, γιατι σε λιγο θα απαγορευεται να ιδρωνεις στο γυμναστηριο...

iliasana
03-10-11, 14:37
ΧΑ ΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΧΑ
ΧΑ
ΧΑ
ΧΑ
ΧΑ
ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟ.
ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΜΕ ΤΖΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙΜΠΕΡΛΑΝΤ
Η ΔΕ ΓΥΝΑΙΚΕς ΜΕ ΜΙΝΙ ΚΑΙ ΓΟΒΑ
ΧΑ
ΧΑ

tivadar
03-10-11, 14:47
Στις ΗΠΑ υπαρχει ηδη αλυσιδα γυμναστηριων οπως προαναφερα που απαγορευει οτι εχει σχεση με σκληρη προπονηση και σε διωχνει απο συνδρομητη αν ας πουμε βαριανασανεις σε μια επαναληψη.Απλα μενει να ερθει και εδω αυτη η νοοτροπια οπως εχουν ερθει και τοσες αλλες

jminas82
03-10-11, 14:58
Στις ΗΠΑ υπαρχει ηδη αλυσιδα γυμναστηριων οπως προαναφερα που απαγορευει οτι εχει σχεση με σκληρη προπονηση και σε διωχνει απο συνδρομητη αν ας πουμε βαριανασανεις σε μια επαναληψη.Απλα μενει να ερθει και εδω αυτη η νοοτροπια οπως εχουν ερθει και τοσες αλλες

Χαλια Μαυρα .....οχι τιποτα αλλο ερχεται και η μοδα της προπονησης με ΔΟΝΗΣΗ ,χαχαχαχαχα

Αντωνης
03-10-11, 16:51
Oπα οπα μαγκες αραξτε λιγο...
Ποιος λεει οτι οσοι κανουν προπονηση ''με παθος'' ειναι φαρμακωμενοι?Η' οτι πρεπει να κατεβεις σε αγωνες για να κανεις σκληρη προπονηση?Μας δουλευετε ρε παιδια?
Εγω εχω παρατηρησει οτι οι δηλωμενοι της ''σκληρης προπονησης''(και τι ειναι αυτο αραγε?για εναν αρσιβαριστα η συχνοτητα που κανουμε εμεις ειναι φρου φρου κ αρωματα)ασχολουνται περισσοτερο με τους ''γαμπρους'',τις ''γιαγιαδες'' και τις ''χαζογκομενες'' παρα αυτοι με αυτους.
Το ολο σκηνικο μου θυμιζει παλιοτερες συζητησεις μελων που γκρινιαζαν γιατι και καλα ολοι εμεναν αφωνοι με την σωματαρα τους και επειδη ζηλευαν ψιθυριζαν οτι φαρμακωνονται,καθως κ οτι σταματαγε η κυκλοφορια οταν εβγαιναν εξω με κολλητη(αλησμονητα ποστς:green:)

Γιατι σας ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε οτι δεν εχουν ολοι τους ιδιους στοχους οσον αφορα την γυμναστικη?Πρεπει να βγαζετε ολους τους αλλους φλωρους και παραπλανημενους για να νιωσετε διαφορετικοι και γαματοι?
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ(εκτος ισως απο μια φορα στις τοσες,και κυριως απο οικεια προσωπα),ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ.

Η μετριοπαθεια δεν εβλαψε ποτε κανεναν.Keep that in mind

Roid Rage
03-10-11, 17:26
H μετριοπαθεια ειναι για τους μετριους.

humanoid
03-10-11, 17:27
χαχα +1 στον Αντωνη

Αντωνης
03-10-11, 17:29
Θα ηταν,αμα ησουν ο Μουρινιο που το πρωτοειπε η' αμα ειχες καταφερει τα ιδια στο επιπεδο αυτου
Ομως δεν εισαι,not even close:bowdown:

magavaTOUT
03-10-11, 17:34
το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ πραγμα στα γυμναστηρια ειναι η μουσικη. mad radio,youFM,HotFM κλπ. Σε ενα μηνα εχεις μαθει ολα τα pop charts. ΔΕΝ γινεται να κανεις παγκο και να ακους jessiej kai justin bieber!

Roid Rage
03-10-11, 17:44
Θα ηταν,αμα ησουν ο Μουρινιο που το πρωτοειπε η' αμα ειχες καταφερει τα ιδια στο επιπεδο αυτου
Ομως δεν εισαι,not even close:bowdown:
31898
Eιμαι ο ΝτεΝιρο ομως...
Δεν..το πρωτοειπε ο Μουρινιο, αλλα τεσπα.

Η μετριοπαθεια εχει να κανει με την ελλειψη προοδου. Και αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω σε ολους αυτους που πανε καθε μερα και κανουν τα ιδια και μαλιστα λιγοτερα απο οτι μπορουν. Δεν το καταλαβαινω καθολου... τι πανε;

sobral
03-10-11, 17:47
για πολλούς το γυμναστήριο είναι ένας χώρος για να ξεσκάσουν, να κουτσομπολέψουν, να πουν τα νέα τους και να γυμναστούν (λίγο)! Μπορεί να μην ανήκω στην κατηγορία αυτή, αλλά δεν τους κατακρίνω κιόλας. Πρώτον, γιατί σέβομαι ότι ο καθένας έχει διαφορετικούς στόχους-δεν πάμε όλοι για ββ- και δεύτερον, γιατί ακόμη κ αυτό το λίγο από το καθόλου κάτι καλό τους προσφέρει στην υγεία τους. Μπορεί στον καθρέπτη να μην φαίνεται αλλά αυτό το 15λεπτο διάδρομο και τη λίγη προπόνηση με βάρη που θα κάνουν, τους ωφελεί. Ας ασχοληθεί ο καθείς με τον εαυτό του και ας αφήσει τον καθένα να κάνει ότι θέλει. Υπάρχουν άτομα που δουλεύουν 10-12-14 ώρες την ημέρα και το γυμναστήριο γι αυτούς είναι ένας χώρος να χαλαρώσουν, να μιλήσουν με έναν άνθρωπο ρε αδερφέ...

Αντωνης
03-10-11, 17:50
Η μετριοπαθεια εχει να κανει με την ελλειψη προοδου. Και αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω σε ολους αυτους που πανε καθε μερα και κανουν τα ιδια και μαλιστα λιγοτερα απο οτι μπορουν. Δεν το καταλαβαινω καθολου... τι πανε;

Εσενα τι σε κοφτει φιλε μου?Λεφτα σου τρωνε?
Εκτος και αν σε σταματανε και σενα στον δρομο και σε ρωτανε τι παιρνεις,οπως και καποια αλλα μελη-τερατα του φορουμ:green:

Οσον αφορα την μετριοπαθεια,εχεις τελειως λανθασμενη εκτιμηση του ορου,που ειναι στην ουσια η μη εμμεση η' αμεση αλαζονεια.Ο Μουρινιο το ειπε αυτο οταν τον κατηγορησανε οτι εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του.Ανοιγουμε και κανα λεξικο:welcome:

Roid Rage
03-10-11, 17:58
Εσενα τι σε κοφτει φιλε μου?Λεφτα σου τρωνε?
Εκτος και αν σε σταματανε και σενα στον δρομο και σε ρωτανε τι παιρνεις,οπως και καποια αλλα μελη-τερατα του φορουμ:green:

Οσον αφορα την μετριοπαθεια,εχεις τελειως λανθασμενη εκτιμηση του ορου,που ειναι στην ουσια η μη εμμεση η' αμεση αλαζονεια.Ο Μουρινιο το ειπε αυτο οταν τον κατηγορησανε οτι εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του.Ανοιγουμε και κανα λεξικο:welcome:

Ναι μπορεις να πεις οτι μου τρωνε και λεφτα και μου κοβουν και την προοδο. Οταν φτιαχνουν γυμναστηρια στα προτυπα τους και δεν εχω ουτε rack να κανω, ναι με κοφτουν.
Αν σημαινει αυτο, που ουτε καν προσεγγιζει αλλα τεσπα, τοτε διαφωνεις με τον εαυτο σου ή τουλαχιστον μπερδευεις τον μη-αλλαζονα (ή ποζερα, αγνωστο τι εχεις μες στο μυαλο σου) με τον απλο φλωρο.

Το οτι το ακουσες εσυ απτο Μουρινιο δε σημαινει οτι το ειπε πρωτος, απλα οτι παρακολουθεις περισσοτερο μπαλα, απο το να διαβαζεις λεξικα, που μαλλον γραφονται απτο μελλον, ωστε να εχουν περασει στην υλη τους τα αποφθεγματα του Μουρινιο :welcome:

MusclesOfShadow
03-10-11, 18:01
το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ πραγμα στα γυμναστηρια ειναι η μουσικη. mad radio,youFM,HotFM κλπ. Σε ενα μηνα εχεις μαθει ολα τα pop charts. ΔΕΝ γινεται να κανεις παγκο και να ακους jessiej kai justin bieber!

Εγω παω στο στερεοφωνικο και την κλεινω και κανεις δεν λεει τιποτα (βεβαια ειναι ξεχωριστα του υπογειου):bowdown::bowdown: Μια φορα ειχα παρει και καλωδιο jack και συνεδεσα το mp3 με το στερεοφωνικο και επαιζε η αγαπημενη μου μουσικη, τι χαρα! xaxa :P Μονο που ειναι πολυ καλυτερα να το ακους απτο mp3

Αντωνης
03-10-11, 18:07
Ναι μπορεις να πεις οτι μου τρωνε και λεφτα και μου κοβουν και την προοδο. Οταν φτιαχνουν γυμναστηρια στα προτυπα τους και δεν εχω ουτε rack να κανω, ναι με κοφτουν.
Αν σημαινει αυτο, που ουτε καν προσεγγιζει αλλα τεσπα, τοτε διαφωνεις με τον εαυτο σου ή τουλαχιστον μπερδευεις τον μη-αλλαζονα (ή ποζερα, αγνωστο τι εχεις μες στο μυαλο σου) με τον απλο φλωρο.

Το οτι το ακουσες εσυ απτο Μουρινιο δε σημαινει οτι το ειπε πρωτος, απλα οτι παρακολουθεις περισσοτερο μπαλα, απο το να διαβαζεις λεξικα, που μαλλον γραφονται απτο μελλον, ωστε να εχουν περασει στην υλη τους τα αποφθεγματα του Μουρινιο :welcome:

Το οτι δεν υπαρχουν τα gym που θελεις σε ακτινα 10 μετρων απ το σπιτι σου,δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν και σε ολο το λεκανοπεδιο.Μαλλον εγω ειμαι ο Σαινης που εχω βρει τουλαχιστον 5 gym με ρακς και αξιοπρεπεστατη ποσοτητα/ποιοτητα στα ελευθερα βαρη.
Τα gym που εσυ κατηγορεις,δημιουργηθηκαν για αλλον σκοπο απ τον οποιο εσυ θελεις αρα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι απλα να μην πατας το ποδι σου εκει περα αντι να πηγαινεις και να γκρινιαζεις.Και ποσο μαλλον να κατηγορεις και τους πελατες που δεν εχουν τον ιδιο ''hardcore'' σκοπο με σενα.

Τον Μουρινιο σαν παραδειγμα τον ανεφερα,προφανως κ δεν περιμενα αυτον για να μαθω τι σημαινει μετριοπαθεια,που μεταφραζεται σε συνεση και εγκρατεια,δηλαδη στην ουσια οπως ειπα και πριν με μη αλαζονεια.Εξακολουθεις να εισαι μαλωμενος με τα λεξικα παντως:green:

Roid Rage
03-10-11, 18:22
Ωραια, αν ηθελες να προσφερεις κατι σε αυτο το topic, θα μπορουσες να πεις "να τα πραγματικα γυμναστηρια, εγω ξερω εκει και λεγεται ετσι και εκει και λεγεται αλλιως" και οχι να δηλωνεις την αποστροφη σου σε τοση χαρντκορια.

tivadar
03-10-11, 18:33
Εγω θα ελεγα οτι δεν πρεπει να υπαρχει αλαζονεια απο καμια πλευρα.Αυτο που χαλαει το ολο συστημα ειναι τα δυο ακρα.Απο την μια αυτοι που πηγαινουν γυμναστηριο απλα για να περασουν καλα δεν πρεπει να παραπονιουνται για αυτους που γυμναζονται με εναν πιο hardcore τροπο αλλα ουτε και το αναποδο.Εγω ειμαι της αποψης οτι μια μεση λυση ειναι εφικτη και θα ηταν και πολυ ωφελιμο για ολους.

Αντωνης
03-10-11, 18:36
Ωραια, αν ηθελες να προσφερεις κατι σε αυτο το topic, θα μπορουσες να πεις "να τα πραγματικα γυμναστηρια, εγω ξερω εκει και λεγεται ετσι και εκει και λεγεται αλλιως" και οχι να δηλωνεις την αποστροφη σου σε τοση χαρντκορια.

Δεν δηλωνω αποστροφη σε καμια χαρντκορια(εκτος απο κατι πραγματικα γελοια πραγματα,οπως π.χ με τον αλλο που ζηταγε να υπαρχει ελικας αντι του αιρκοντισιον:bowdown:).Το ολο θεμα εγινε γιατι καποιοι αρχιζαν να χλευαζουν κατηγοριες ατομων(για να νιωσουν οι ιδιοι καλυτερα?)και να λενε πραγματα που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ-οπως π.χ οτι λενε ολοι οτι για να κανεις σκληρη προπονηση πρεπει να εισαι φαρμακωμενος,αληθεια ΠΟΙΟΙ το λενε αυτο?εγω γιατι δεν εχω συναντησει τετοιους?-

Τωρα για τα γυμναστηρια που ικανοποιουν τις αναγκες του καθενος,οσο κλισε κ αν ακουστει,οποιος ψαχνει βρισκει.Με την ιδια ευκολια που εμεις γενικευουμε οτι δεν υπαρχουν πια τα gym που θελαμε,μπορει καλλιστα να πει και καποιος που εκει που μενει εχει μονο 1-2 σιδεραδικα και θελει απλα να κανει διαδρομο και 3-4 μηχανηματα,οτι δεν υπαρχουν gym που να τον ικανοποιουν.

Εξαλλου υπαρχουν ξεχωριστα θεματα εδω μεσα για την ανευρεση gym

COBRA_STYLE
03-10-11, 21:22
σταματηστε να πλακωνεστε και περαστε μια βολτα απο το gym μου...και οι πιο χαρντκοραδες θα το γυρισουν στο soft με τα πιπινια και μερικα αλογα που κυκλοφορουν...ειδικα σημερα δεν μπορουσα να συγκεντρωθω:shock::bowdown::bowdown::bowdown:μα το Θεο δλδ

delk
04-10-11, 01:42
Δε διαβαζεις, δε διαβαζεις....
Στο ειπα και πριν, τετοιο γυμναστηριο ΔΕΝ προκειται να βρεις, ουτε καν για 2 απο τα χαρακτηριστικα που αναφερεις. Αλλα και συ το γ@#ησες, μεχρι και τον ανεμιστηρα θες ιδιο; Ηρθες Αθηνα για σπουδες ή ησουν Πατρα για σπουδες;

Γεια σου φιλε μου, Βασικα απο Πατρα ειμαι αλλα δεν σπουδασα εκει. Anyways εδωσα τα στοιχεια που πρεπει να εχει ενα γυμναστηριο τα περισσοτερα απο αυτα ειναι κατοπιν συζητησης με τον Κωστα :P τα οποια στην αρχη μου φανηκαν hardcore αλλα πλεον τα βρισκω απολυτα λογικα και τα ανηζτω

Anyways βασικα εσυ μιας και εχεις ζησει την εμπειρια Physic εχεις καποιο να προτινεις ??? σε ποιο πας ???
Περα απο την πλακα θελω να βρω ενα που ο κοσμος που θα πηγαινει θα πηγαινει για γυμναστικη και οχι για καφε.

Roid Rage
04-10-11, 02:00
τα οποια στην αρχη μου φανηκαν hardcore αλλα πλεον τα βρισκω απολυτα λογικα και τα ανηζτω


Απολυτως ναι. Σε καποιον που τα ακουει, αλλα δεν εχει δει πως ειναι του φαινεται τραβηγμενο απο τα μαλλια, αλλα η αληθεια ειναι οτι οσα aircondition και να εχει, αυτο που μετραει ειναι η εξωτερικη θερμοκρασια. Και οι υψηλες εξωτερικες θερμοκρασιες καθοριζουν τις επιδοσεις.

Εγω σου ειπα, το μονο που υπαρχει με σχετικα παρομοιο κλιμα, αν και ειναι "περασμενα μεγαλεια" ειναι στην πλ. Αναπηρων, Andy`s gym. Αλλα μην περιμενεις ELEIKO, απλα εχει 2 σκωτιερες (οχι κλουβια). Και ειναι και ακριβο (50/μηνα).
Μετα υπαρχει πιο μακρια, του Μπουρναζου, αλλα δεν εχω παει και επιφυλασσομαι.

magavaTOUT
04-10-11, 02:54
σταματηστε να πλακωνεστε και περαστε μια βολτα απο το gym μου...και οι πιο χαρντκοραδες θα το γυρισουν στο soft με τα πιπινια και μερικα αλογα που κυκλοφορουν...ειδικα σημερα δεν μπορουσα να συγκεντρωθω:shock::bowdown::bowdown::bowdown:μα το Θεο δλδ

ειδικα αν το γυμναστηριο εχει πολλες σειρες διαδρομους.. ΜΟΝΟ τρεχω!

greek warrior
20-02-12, 02:54
μαγκες απο οτι καταλαβαινω ολοι ενα gym ψαχνουμε και ολοι ξερουμε που ειναι αυτο!!αλλα δυστηχως ειναι λιγο μακρια απο μας!!METROFLEX GYM,Arlington TEXAS!!

72K
20-02-12, 11:20
Από τότε που το γυναικείο φύλλο το στρέψανε μαζικά σε γυμναστικές τύπου "δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο, και οι άντρες γίνανε ετσι 40751 ήταν λογικό τα πραγματικά γυμναστηρια να τείνουν να εξαφανιστούν.
Σε λίγο καιρό θα γίνουν όλα ροζ με γουνάκια παντού :unsure:

xelashai
20-02-12, 11:32
Από τότε που το γυναικείο φύλλο το στρέψανε μαζικά σε γυμναστικές τύπου "δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο, και οι άντρες γίνανε ετσι 40751 ήταν λογικό τα πραγματικά γυμναστηρια να τείνουν να εξαφανιστούν.
Σε λίγο καιρό θα γίνουν όλα ροζ με γουνάκια παντού :unsure:

χαχαχα..δεν υπαρχεις....
τι σας καναμε μωρε κ λετε ετσι???...

72K
20-02-12, 12:48
χαχαχα..δεν υπαρχεις....
τι σας καναμε μωρε κ λετε ετσι???...

Εμας μας κάνανε ντιντιδες και εσας σας έπεισαν ότι μπορείτε να δείτε αποτελέσματα χωρίς να προσπαθήσετε ;)

xelashai
20-02-12, 12:50
Εμας μας κάνανε ντιντιδες και εσας σας έπεισαν ότι μπορείτε να δείτε αποτελέσματα χωρίς να προσπαθήσετε ;)

κ γιατι λες οτι δεν προσπαθουμε???
κ ποιος σας θελει ντιντιδες??...γινεται οποιος το εχει μεσα του

vaggan
20-02-12, 12:52
νοιωθεις οτι σε εκαναν ντιντι??

sofos
20-02-12, 12:53
Εμας μας κάνανε ντιντιδες και εσας σας έπεισαν ότι μπορείτε να δείτε αποτελέσματα χωρίς να προσπαθήσετε ;)

ουτε ντιντιδες μας κανανε ουτε τιποτα,αμα θες να κανεις σοβαρη προπονηση πας και σε φιτνεσαδικο και πιεζεσαι και την βγαζεις μια χαρα(απλα πιεζεσαι οταν δεν υπαρχει το ''καταλληλο'' κλιμα),αρκει να χει τα καταλληλα οργανα κλπ....αμα ομως δε θες να αλλαξεις ποτε το σωμα σου πας πιανεις κουβεντα με αλλους και με γυναικες και δε στρωνεις ποτε,απλα πραγματα......το τελευταιο το κανουν απειροι με σκοπο η να τα παρατανε η να πεφτουν μετα στα αας,ενω δεν εχουν ''κανει ουτε noob gains''....


κ γιατι λες οτι δεν προσπαθουμε???
κ ποιος σας θελει ντιντιδες??...γινεται οποιος το εχει μεσα του

:thumbup:;)

vaggan
20-02-12, 12:58
υπαρχουν κατι πραματακια που τα λενε i pod τα βαζεις στα αυτια σου και ακους οτι γουσταρεις

xelashai
20-02-12, 12:59
βλεπω πολλους αντρες στο γυμναστηριο που πανε για καμακι..κ πιανουν κουβεντα...χαζευουν κ ισα που κανουν ενα περασμα απο τα οργανα κ ζορίζονται κιολας για να τα βγάλουν

sofos
20-02-12, 13:01
βλεπω πολλους αντρες στο γυμναστηριο που πανε για καμακι..κ πιανουν κουβεντα...χαζευουν κ ισα που κανουν ενα περασμα απο τα οργανα κ ζορίζονται κιολας για να τα βγάλουν

ε και γω αυτο βλεπω στα περισσοτερα γυμναστηρια,καποιοι μπερδευουν τα μπαρακια με τα γυμναστηρια,γι αυτο δε στρωνουν ποτε και μετα λενε ααα αυτος παιρνει κατι,ενω ο αλλος κοπιαζει οσο αυτοι κανουν τσατακι......απλα σιγουρα ειναι δυσκολοτερο να κανεις καλη προπονηση οταν οι μισοι την πεφτουν σε κοπελες η μιλανε μεταξυ τους...σιγουρα η προπονηση βγαινει πιο ευκολα σ ενα γυμναστηριο που ολοι κοπιαζουν..κοινως τα παλια καλα σιδεραδικα που τεινουν να εξαφανιστουν...

xelashai
20-02-12, 13:05
ε και γω αυτο βλεπω στα περισσοτερα γυμναστηρια,καποιοι μπερδευουν τα μπαρακια με τα γυμναστηρια,γι αυτο δε στρωνουν ποτε και μετα λενε ααα αυτος παιρνει κατι,ενω ο αλλος κοπιαζει οσο αυτοι κανουν τσατακι......απλα σιγουρα ειναι δυσκολοτερο να κανεις καλη προπονηση οταν οι μισοι την πεφτουν σε κοπελες η μιλανε μεταξυ τους...σιγουρα η προπονηση βγαινει πιο ευκολα σ ενα γυμναστηριο που ολοι κοπιαζουν..κοινως τα παλια καλα σιδεραδικα που τεινουν να εξαφανιστουν...

συμφωνω...:thumbup:
αυτο ισχυει και για τα κοριτσια ομως...δεν θελουμε ροζ γυμναστηρια...απλα εναν χωρο οπου θα εχουμε ησυχια κ διακριτικοτητα...κ οχι καποιους να περιμενουν ποτε θα σκύψουμε για να βρουν ευκαιρία

vaggan
20-02-12, 13:06
βλεπω πολλους αντρες στο γυμναστηριο που πανε για καμακι..κ πιανουν κουβεντα...χαζευουν κ ισα που κανουν ενα περασμα απο τα οργανα κ ζορίζονται κιολας για να τα βγάλουναυτοι εχουν μπερδεψει το γυμναστηριο με το μπαρ.το καλο ειναι πως αυτοι εγκαταλειπουν γρηγορα την προσπαθεια

sofos
20-02-12, 13:07
συμφωνω...:thumbup:
αυτο ισχυει και για τα κοριτσια ομως...δεν θελουμε ροζ γυμναστηρια...απλα εναν χωρο οπου θα εχουμε ησυχια κ διακριτικοτητα...κ οχι καποιους να περιμενουν ποτε θα σκύψουμε για να βρουν ευκαιρία

εγω παλι θεσνικη ειδικα εχω δει και σε σιδεραδικο να πηγαινουν φοιτητριες για προπονηση με φουλ βαψιμο και με οσο πιο κολλητη φορμα γινεται...χμμμ :unsure: οποτε υποθετω οτι εσυ εισαι εξαιρεση δαφνη :P:P

xelashai
20-02-12, 13:12
εγω παλι θεσνικη ειδικα εχω δει και σε σιδεραδικο να πηγαινουν φοιτητριες για προπονηση με φουλ βαψιμο και με οσο πιο κολλητη φορμα γινεται...χμμμ :unsure: οποτε υποθετω οτι εσυ εισαι εξαιρεση δαφνη :P:P

ε καλα εννοειται...θα παω περιποιημενη στο γυμναστηριο και καθαρη αλλα οχι και λες και παω για clubbing..ελεος..τοτε τα θελει κ μενα...!
(προσωπικα βαφομαι σπανια ετσι κι αλλιως)

72K
20-02-12, 13:26
νοιωθεις οτι σε εκαναν ντιντι??

Εγώ ανήκω σε μια γενιά που δεν ήταν και τόσο της μόδας να συμπεριφέρεσαι σαν κοριτσάκι. Απευθύνομαι στους νεώτερους.

xelashai
20-02-12, 13:32
Εγώ ανήκω σε μια γενιά που δεν ήταν και τόσο της μόδας να συμπεριφέρεσαι σαν κοριτσάκι. Απευθύνομαι στους νεώτερους.
βεβαια απο τη μια δεν εχεις κ αδικο...παρα εγιναν trendy οι αντρες...;)

vaggan
20-02-12, 13:39
βεβαια απο τη μια δεν εχεις κ αδικο...παρα εγιναν trendy οι αντρες...;)IbRhayuphb8

lila_1
20-02-12, 13:56
Υπερβάλλετε...Μια χαρά είναι τα περισσότερα γυμναστήρια πλην εξαιρέσεων που ή θα απευθύνονται σε γυναίκες ή θα επικεντρώνονται σε ομαδικά προγράμματα και φιτνες, οπότε και θα χουν έλλειψη βασικού εξοπλισμού
Δεν πρόκειται κανένας να φτάξει ένα γυμναστήριο που θα απευθύνεται στο 1% των γυμναζόμενων που θέλουν σκουριασμένα σίδερα, αλυσίδες, λάστιχα απο νταλίκες και μέσα θα βρηχούνται θα κλάνουν και θα ρεύονται τα "χαρντκόρια". Δεν είναι κερδοφόρο, το αντίθετο μάλιστα.


Και είτε μας αρέσει είτε όχι, τα γυμναστήρια εξυπηρετούν και άλλους σκοπούς "κοινωνικού" περιεχομένου...
όπου μαζεύεται κόσμος ακολουθύν και τα αντίστοιχα φαινόμενα
Και τι μουσική θέλατε να παίζει δηλαδή??
αυτή που ακούει το 10%? αυτή που είναι ανεκτή από όλους θα παίζει.


Επίσης όσον αφορά τους τρέντυ άντρες, η μόδα δεν αναγνωρίζει φύλο....Δεν γυναικοφέρνουν αυτοί που είναι τρέντυ. Γυναικοφέρνουν αυτοί που είναι θυληπρεπείς λόγω χαρακτήρα. Και τους συναντάς σε διάφορα ντυσίματα
ο γαβαλάς θα ηταν γαβαλάς είτε έιχε καθιερωθεί η αντρική μόδα έιτε όχι

sofos
20-02-12, 14:10
Υπερβάλλετε...Μια χαρά είναι τα περισσότερα γυμναστήρια πλην εξαιρέσεων που ή θα απευθύνονται σε γυναίκες ή θα επικεντρώνονται σε ομαδικά προγράμματα και φιτνες, οπότε και θα χουν έλλειψη βασικού εξοπλισμού
Δεν πρόκειται κανένας να φτάξει ένα γυμναστήριο που θα απευθύνεται στο 1% των γυμναζόμενων που θέλουν σκουριασμένα σίδερα, αλυσίδες, λάστιχα απο νταλίκες και μέσα θα βρηχούνται θα κλάνουν και θα ρεύονται τα "χαρντκόρια". Δεν είναι κερδοφόρο, το αντίθετο μάλιστα.


Και είτε μας αρέσει είτε όχι, τα γυμναστήρια εξυπηρετούν και άλλους σκοπούς "κοινωνικού" περιεχομένου...
όπου μαζεύεται κόσμος ακολουθύν και τα αντίστοιχα φαινόμενα
Και τι μουσική θέλατε να παίζει δηλαδή??
αυτή που ακούει το 10%? αυτή που είναι ανεκτή από όλους θα παίζει.


Επίσης όσον αφορά τους τρέντυ άντρες, η μόδα δεν αναγνωρίζει φύλο....Δεν γυναικοφέρνουν αυτοί που είναι τρέντυ. Γυναικοφέρνουν αυτοί που είναι θυληπρεπείς λόγω χαρακτήρα. Και τους συναντάς σε διάφορα ντυσίματα
ο γαβαλάς θα ηταν γαβαλάς είτε έιχε καθιερωθεί η αντρική μόδα έιτε όχι

συμφωνω σ αυτο που λες για την μουσικη στα γυμναστηρια,αυτο λυνεται με μεγαλη ανεση με τα ακουστικα και εμενα προσωπικα ποτε δε με απασχολησε....επεισης οσο για το τρεντυ που λες σε βρησκω σ ολα σωστη,υπαρχουν κ ατομα που αφηνουν μουσι πιο μεγαλο απο παπαδες και ειναι ντιντιδες....και επεισης οπως λες αλλος ειναι τρεντυ και το υποστηριζει και αλλος ειναι τρεντυ και απ τον τροπο και μονο που μιλαει λες,εδω κατι δε παει καλα...:unsure: και κατι τελευταιο το ''τρεντυ'' σχετιζεται και με την καθαριοτητα,εγω δε μπορω να μαι σαν αρκουδα με την τριχα και να φαγουριζομαι και ειδικα το καλοκαιρι να μυριζω τα 2πλασια,οποτε και φυσικα θα ξυρισω προσωπο και σωμα,χωρις να σημαινει αυτο κατι ;)

xelashai
20-02-12, 14:23
οχι βρε το trendy τι σχεση εχει με την καθαριοτητα.???...δεν εννοω αυτο...

sofos
20-02-12, 14:25
οχι βρε το trendy τι σχεση εχει με την καθαριοτητα.???...δεν εννοω αυτο...

μεσα στο τρεντυ εβαλα και τους μετροσεξουαλ,που προσεχουν πολυ τον εαυτο τους κλπ κλπ....

Roid Rage
20-02-12, 14:44
Η ομοφυλοφιλια ειναι καθαρα θεμα μοδας και επιλογης, δεν το εχουν μεσα τους, αν το ειχαν μεσα τους θα ηταν παραμορφωμενοι, με διαφορα συνδρομα, μογγολικη φατσα, μακρια χερια και διαφορα τετοια. Τα δευτερογενη χαρακτηριστικα του φυλου, που διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο δε συνιστουν ομοφυλοφιλια απο μονα τους. Απλα γινονται γκέι γιατι μπορουν.
Τελοσπαντων το θεμα με τα γυμναστηρια ειναι θεμα εκπαιδευσης. Εφοσον βαλανε τις γυναικες με τα βοδιtalk για κραχτη και ενα σωρο καρμιριδες απο πισω να πηγαινουν για αυτο,λογικο ηταν να γυρισει η αγορα. Αμα στις ιδιες γυναικες εδειχνες squat και αρσεις δε θα γινονταν ετσι. Ουτε προκειται οι πελατες μονοι τους να ξυπνησουν και να ζητανε με πλακατ εξω απο τα γυμναστηρια να γινουν σιδεραδικα. Η κοτα κανει το αυγο και το αυγο την κοτα.. Επισης υπαρχει μια περιεργη αντιληψη ακομα και εδω σε γυναικες που γυμναζονται, οτι σιδεραδικο σημαινει σκουριασμενες μπαρες, κατουρημενες γωνιες και σοφαδες στους τοιχους. Τα εχετε μπερδεψει λιγο τα πραματα. Αν ηταν ετσι, μονο προπονηση δυναμης δε θα μπορουσες να κανεις. Ή οτι στα σιδεραδικα χτυπανε και βιαζουν τις γυναικες ή οτι τις θυσιαζουν σε διονυσιακες τελετες. Η αληθεια ειναι οτι στα σιδεραδικα υπαρχει περισσοτερος σεβασμος απο τα τρεντικα, γιατι ο αλλος σε δεχεται ως ανθρωπο που ηρθε να γυμναστει και να παλεψει οπως αυτος. Δεν παει για να στην πεσει και να κοιταει τον κωλο σου μονο και να σε υποβαθμιζει στο επιπεδο κινουμενου κρεατος.

Ουτε ειναι αληθεια οτι οποιος θελει μπορει να γυμναστει οπουδηποτε αρκει να βαλει το κεφαλι κατω και τα ακουστικα στα αυτια. Αμα δεν υπαρχει rack που να κανεις; αμα δεν υπαρχουν ισιες μπαρες με τι να κανεις; αμα περιεμενεις 5 ατομα για το καθε τι πως να κανεις; αμα σου μοιλανε ασχετοι που δεν τους εχεις μιλησει ποτε πως να κανεις; αμα σου κανουν παρατηρηση αν τυχει και κοπανησεις αναγκαστικα τη μπαρα κανοντας αρσεις?

sofos
20-02-12, 14:56
Η ομοφυλοφιλια ειναι καθαρα θεμα μοδας και επιλογης, δεν το εχουν μεσα τους, αν το ειχαν μεσα τους θα ηταν παραμορφωμενοι, με διαφορα συνδρομα, μογγολικη φατσα, μακρια χερια και διαφορα τετοια. Τα δευτερογενη χαρακτηριστικα του φυλου, που διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο δε συνιστουν ομοφυλοφιλια απο μονα τους. Απλα γινονται γκέι γιατι μπορουν.
Τελοσπαντων το θεμα με τα γυμναστηρια ειναι θεμα εκπαιδευσης. Εφοσον βαλανε τις γυναικες με τα βοδιtalk για κραχτη και ενα σωρο καρμιριδες απο πισω να πηγαινουν για αυτο,λογικο ηταν να γυρισει η αγορα. Αμα στις ιδιες γυναικες εδειχνες squat και αρσεις δε θα γινονταν ετσι. Ουτε προκειται οι πελατες μονοι τους να ξυπνησουν και να ζητανε με πλακατ εξω απο τα γυμναστηρια να γινουν σιδεραδικα. Η κοτα κανει το αυγο και το αυγο την κοτα.. Επισης υπαρχει μια περιεργη αντιληψη ακομα και εδω σε γυναικες που γυμναζονται, οτι σιδεραδικο σημαινει σκουριασμενες μπαρες, κατουρημενες γωνιες και σοφαδες στους τοιχους. Τα εχετε μπερδεψει λιγο τα πραματα. Αν ηταν ετσι, μονο προπονηση δυναμης δε θα μπορουσες να κανεις. Ή οτι στα σιδεραδικα χτυπανε και βιαζουν τις γυναικες ή οτι τις θυσιαζουν σε διονυσιακες τελετες. Η αληθεια ειναι οτι στα σιδεραδικα υπαρχει περισσοτερος σεβασμος απο τα τρεντικα, γιατι ο αλλος σε δεχεται ως ανθρωπο που ηρθε να γυμναστει και να παλεψει οπως αυτος. Δεν παει για να στην πεσει και να κοιταει τον κωλο σου μονο και να σε υποβαθμιζει στο επιπεδο κινουμενου κρεατος.

Ουτε ειναι αληθεια οτι οποιος θελει μπορει να γυμναστει οπουδηποτε αρκει να βαλει το κεφαλι κατω και τα ακουστικα στα αυτια. Αμα δεν υπαρχει rack που να κανεις; αμα δεν υπαρχουν ισιες μπαρες με τι να κανεις; αμα περιεμενεις 5 ατομα για το καθε τι πως να κανεις; αμα σου μοιλανε ασχετοι που δεν τους εχεις μιλησει ποτε πως να κανεις; αμα σου κανουν παρατηρηση αν τυχει και κοπανησεις αναγκαστικα τη μπαρα κανοντας αρσεις?

φιλε μου σ αυτο που λες περι ομοφυλοφιλιας εγω ηθελα να πω οτι σ αυτη την εποχη που ζουμε που ακομα εχουμε λεφτα για ενα καταραμενο ξυραφακι γιατι να μη ξυριζομαστε και να αφηνουμε μουσια σα τους παπαδες προσπιουμενοι τους αντρες και τα χαρντκορια?βλεπω στην τηλεοραση αγγλικο ποδοσφαιρο και οταν η καμερα παει στις κερκιδες λεω μπαα αυτοι μαλλον ειναι απο αλλο πλανητη,η απλα εμεις ειμαστε τα πακιστανια η οι απογονοι του ηρακλη στην παλαιολιθικη εποχη....και αντε πες ολοι οι αγγλοι ειναι γκεη,οι ρωσσοι οταν πηγα διακοπες χαλκιδικη ηταν παρα πολλοι και ολοι ξυρισμενοι και αυτοι λες την κουνουσαν την αχλαδια?το λεω γιατι εδω μεσα καποιοι ετσι σκεφτονται και ο πατερας μου που ναι παλαιων αρχων ετσι σκεφτεται,χωρις να σκεφτει οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι αφηνουν γενια για να ''καλυφθουν''......το να εισαι καθαρος,ειναι αρχοντια και κυρος,οχι γκεοσυνη,απλα εδω στην ελλαδα ειμαστε αιωνες πισω.....δε λεω να κανουμε πεντικιουρ,αλλα να μην ειμαστε και πακιστανια με δοντια κιτρινα απ τα τσιγαρα και τους καφεδες,αλλα δε λεω να ναι και σα του πετριδη......(anyway ηθελα να τα πω αυτα γιατι καποιοι ετσι σκεφτονται)

οσο αφορα το αλλο που λες,πιο πανω ειπα οτι οταν σ ενα φιτνεσαδικο υπαρχουν τα καταλληλα οργανα τοτε απλα βαζεις κατω το κεφαλι και ζοριζεσαι και κανεις μια καλη προπονηση αψηφωντας τον καθε πεφτουλα και την καθε μια κουνιστη με το βοδιtalk,τωρα αμα προσπαθουν να σε πιανουν καθε φορα κουβεντα αλλοι τοτε τι να πω......για τις αρσεις μπορεις απλα να τις κανεις πιο ηρεμα και οχι αναγκαστικα να τα αφηνεις καθε φορα να πεφτουν οπως κανουν στο youtube διαφοροι pro κλπ..

αυτα τα λεω εκ πειρας,γιατι τους τελευταιους μηνες μ εχουν συμβει....και ενταξει και γω θελω να χουν καποια γυμναστηρια hammer μηχανηματα,αλλα γενικα ελλαδα δεν εχει σχεδον κανενα,αλλα τι να κανουμε πρεπει να συμβιβαστουμε...

Dreiko
20-02-12, 14:57
Από τότε που το γυναικείο φύλλο το στρέψανε μαζικά σε γυμναστικές τύπου "δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο, και οι άντρες γίνανε ετσι 40751 ήταν λογικό τα πραγματικά γυμναστηρια να τείνουν να εξαφανιστούν.
Σε λίγο καιρό θα γίνουν όλα ροζ με γουνάκια παντού :unsure:

Μπορω να πω οτι....:bowdown::bowdown::bowdown:

Keirox
20-02-12, 15:06
Εγώ με τα Ελληνικά γυμναστήρια έχω μικρή εμπειρία. Τα χριστούγεννα ήρθα για μερικές μέρες και πήγα σε ένα μεγάλο στο μετρό Αγίου Δημητρίου κανα δυο φορές και δεν μου άρεσε πολύ.

Είχε άπειρα όργανα και ένα squat rack στην γωνία που έπιανε σκόνη. Το rack με μια περίεργη μπάρα (15 κιλα) απομίμηση ολυμπιακής που στα 120 κιλά λύγιζε απίστευτα (τουλάχιστον 30 μήρες). Επίσης είχε ένα πολύ περίεργο bench που είχε μαξιλαράκια για την μέση και δεν μπορούσες να κρατήσεις form με τίποτα... Με λίγα λόγια πολύ χαμηλής ποιότητας ελεύθερα βάρη και όργανα. Πραγματικά θέλω να μάθω πόσους τραυματισμούς έχουνε στον χρόνο.

Τέλος πάντων.. Αυτό που με τσάντισε πιο πολύ ήταν ένας τύπος που ενώ έκανα squats ήρθε και μου την είπε επέιδή δεν φοράγα ζώνη και σωστά παπούτσια (φόραγα chuck taylor).. και ότι θα χτυπήσω την μέση και τα γόνατα μου επειδή πάω παράληλα.. και άρχισε να μου έδειχνε το φορμ στο σκουατ τελείως λάθος... Μετά αφου μου τα είπε αυτα το παλληκάρη έβαλε ζώνη και έκανε curls για κανα μισάωρο!!!!! Απίθανο!! Επίσης ο κολλιτός του έκανε flys (για κανα και μεταξύ των ρέπς έπινε φραπέ (!) και ποζερονότανε στον καθρέφτη (με το πλαστικό του φραπέ στο χέρι).. απίθανο..!

Edit: Επίσης η μουσική ήταν Ελληνικά beatολαικά... πολύ ευχάριστη αλλαγή απο τα stoner/metal που πέζει εδώ το gym που πάω!

Ο Μπάρτσας είχε (έχει δεν ξέρω??) καλό σιδεράδικο στον Αγιο δημήτριο.. αλλα έκλεισε νομίζω.. Ξέρει κανείς κανενα σοβαρό gym Άγιο Δημήτριο/Δάφνη και περίχωρα να το έχω υπόψην όταν κατεβένω Ελλάδα;

72K
20-02-12, 15:30
Stoner και metal παίζει μόνο στο γκαράζ μου. Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Παρ όλα ταύτα θα μπορούσε κάποιος να κάνει τη διαφορά και να κολυμπήσει ενάντια στο ρεύμα αλλά αυτό προυποθέτει παιδεία, ακαδημαϊκή και επί του πρακτέου, cohones σαν καρπούζια και γαϊδουρηνή υπομονή για να εκπεδεύσει όλους τους δυνητικούς πελάτες του.

Ariel
20-02-12, 15:36
εμενα προσωπικα με πειραζει η αδιαφορια των υπευθυνων και η αγενεια....οσες φορες κι αν πω καλημερα...ή γεια σας...στον τοιχο παει.....
:unsure:
απο εκει και περα...με ενοχλει να ειναι τοπος συναντησης το γυμναστηριο...αν θελουν να πιασουν την παρλα ας πανε σε καφετεριες....τα 'χουμε ξαναπει...
οσον αφορα το ντυσιμο-χτενισμα-βαψιμο...καλο ειναι να εισαι καπου στην μεση....οχι με την βλεφαριδα καγκελο ή οι αντρες με το μαλλι τιγκαρισμενο στο ζελε αλλα ουτε και σαν να πεταχτηκες απο το κρεβατι σου...;)

Roid Rage
20-02-12, 15:39
Stoner και metal παίζει μόνο στο γκαράζ μου. Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Παρ όλα ταύτα θα μπορούσε κάποιος να κάνει τη διαφορά και να κολυμπήσει ενάντια στο ρεύμα αλλά αυτό προυποθέτει παιδεία, ακαδημαϊκή και επί του πρακτέου, cohones σαν καρπούζια και γαϊδουρηνή υπομονή για να εκπεδεύσει όλους τους δυνητικούς πελάτες του.

Κωστα σα να περιγραφεις ακριβως την περιπτωση γυμναστηριου που ξερω. Τυπος, φιγουρα σα να μολις ηρθε απο συναυλια μεταλ (ζωνη με αγκαθια κτλ), χρεωμενος μεχρι το λαιμο για να φερει οργανα που και ο εισαγωγεας πρωτη φορα τα ειδε, ολα plateloaded, δεν υπαρχει τροχαλια στο χωρο, δαπεδο ολο με πλαστικο οχι για μπαλετο αλλα για βαρη, εναντιον φαρμακων και υπερ ξερασματος εν ωρα προπονησης... Και ενω αλλα γυμναστηρια κλεινουν, να πηγαινει καλα. Το να προσφερεις το κατι διαφορετικο σε μια σουπα ιδιων πραγματων. Κανονικα θα επρεπε να ανοιγει και δευτερο τωρα.. Και εκει ειναι που λες "που πηγαν οι αντρες, δεν το`χουνε εμφυτο μεσα τους ρε γμτ; εστω 2 απο δω και 2 απο κει, οσοι λιγοι και να ειναι που σκεφτονται ετσι ΕΝΑ μερος εχουνε να πανε.."

Giannistzn
20-02-12, 15:41
Stoner και metal παίζει μόνο στο γκαράζ μου. Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Παρ όλα ταύτα θα μπορούσε κάποιος να κάνει τη διαφορά και να κολυμπήσει ενάντια στο ρεύμα αλλά αυτό προυποθέτει παιδεία, ακαδημαϊκή και επί του πρακτέου, cohones σαν καρπούζια και γαϊδουρηνή υπομονή για να εκπεδεύσει όλους τους δυνητικούς πελάτες του.

Οκ συμφωνω, αλλα lounge μουσικη στο γυμναστηριο? Καθε φορα που παω χασμουριεμαι στο 20λεπτο.. Ας βαλει εστω εναν τυχαιο σταθμο στο ραδιοφωνο.. Τι να πει κανεις

72K
20-02-12, 15:55
Κωστα σα να περιγραφεις ακριβως την περιπτωση γυμναστηριου που ξερω. Τυπος, φιγουρα σα να μολις ηρθε απο συναυλια μεταλ (ζωνη με αγκαθια κτλ), χρεωμενος μεχρι το λαιμο για να φερει οργανα που και ο εισαγωγεας πρωτη φορα τα ειδε, ολα plateloaded, δεν υπαρχει τροχαλια στο χωρο, δαπεδο ολο με πλαστικο οχι για μπαλετο αλλα για βαρη, εναντιον φαρμακων και υπερ ξερασματος εν ωρα προπονησης... Και ενω αλλα γυμναστηρια κλεινουν, να πηγαινει καλα. Το να προσφερεις το κατι διαφορετικο σε μια σουπα ιδιων πραγματων.

Που είναι αυτό το μαγικό μέρος και πως λέγεται;!!!!

Roid Rage
20-02-12, 16:00
Θα στραβωσουνε πολλοι τη μουρη τους, γι`αυτο στο λεω σε pm

lila_1
20-02-12, 16:14
Καμία ακαδημαική παιδεία δε χρειάζεται για να ανοίξεις γυμναστήριο με το προσωπικό σου γούστο, που είπε κάποιος πάνω.

Δε θα βάλει ο επιχειρηματίας ούτε μέταλ ούτε τρασ μέταλ ούτε μπλακ μεταλ για να ικανοποιήσει το 5% που θεωρεί φλώρικη την εμπορική μουσική.
Δε θα βγάλει ο επιχειρηματίας τα καινούρια μηχανήματα επειδή τα θεωρούν φλόρικα και αναποτελεσματικά οι μειοψηφείες των χαρντκοράδων. Ούτε θα κάτσει να γεμίσει το γυμναστήριο με 500 ολυμπιακές μπάρες και 200 ρακ που στο 99,9 % θα μείνουν αναξιοποιητα.Θα βάλει 1 για το αντίστοιχο ποσοστό που τα χρησιμοποιεί

Όταν πάει εκεί ο μέσος πελάτης και θα κάνει βόλτα να δεί πού θα ακουμπήσει τα ευρώ του θέλει να δεί τον εξοπλισμό που χρησιμοποιεί κατά 80%.
Επίσης δε θέλει να δεί τύπους που αναστενάζουν επιδεικτικά από τη πρώτη επανάληψη ή να κοπανάν τις μπάρες σα να είναι μπάλες του volley.
όσοι γκαρίζουν για επίδειξη το κάνουν

το ότι στο γυμναστήριο γίνεται τρελό καμάκι και μπανηστίρι δε φταίει το γυμναστήριο. Ο έλληνας φταίει και η νοοτροπία του που τη κουβαλάει όπου πάει.
Είμαι 1000% σίγουρη ότι και σε ένα σιδεράδικο θα γινόταν το ίδιο πράγμα αμα κυκλοφορούσαν γυναίκες μέσα, απλά με διαφορετικούς τρόπους, λιγότερο φλόρικους κατά τα βαρβάτα αρσενικά.

Όσο για το ότι η ομοφυλοφιλία είναι ΜΟΔΑ....ασχολίαστο..
Το μετροσέξουαλ είναι μόδα. Μετροσέξουαλ δεν είναι ομοφυλοφιλία. Η τάση της εποχής είναι και αυτό δεν είναι ούτε αρνητικό ούτε θετικό.

sofos
20-02-12, 16:15
Κωστα σα να περιγραφεις ακριβως την περιπτωση γυμναστηριου που ξερω. Τυπος, φιγουρα σα να μολις ηρθε απο συναυλια μεταλ (ζωνη με αγκαθια κτλ), χρεωμενος μεχρι το λαιμο για να φερει οργανα που και ο εισαγωγεας πρωτη φορα τα ειδε, ολα plateloaded, δεν υπαρχει τροχαλια στο χωρο, δαπεδο ολο με πλαστικο οχι για μπαλετο αλλα για βαρη, εναντιον φαρμακων και υπερ ξερασματος εν ωρα προπονησης... Και ενω αλλα γυμναστηρια κλεινουν, να πηγαινει καλα. Το να προσφερεις το κατι διαφορετικο σε μια σουπα ιδιων πραγματων. Κανονικα θα επρεπε να ανοιγει και δευτερο τωρα.. Και εκει ειναι που λες "που πηγαν οι αντρες, δεν το`χουνε εμφυτο μεσα τους ρε γμτ; εστω 2 απο δω και 2 απο κει, οσοι λιγοι και να ειναι που σκεφτονται ετσι ΕΝΑ μερος εχουνε να πανε.."

ακουγεται παρα πολυ καλο :green: τωρα με την κριση εχουν που εχουν ''πλαστικουρες'' μηχανηματα,οχι απλα plateloaded δε θα παρουν,αλλα θα κανουν και αυτοσχεδια σε λιγο :P και το πιο ασχημο ειναι οταν ο εξοπλισμος ειναι τοσο ελλειπης,σε σημειο που να μην εχεις επιλογες να αλλαξεις καποιες ασκησεις...

72K
20-02-12, 16:25
Καμία ακαδημαική παιδεία δε χρειάζεται για να ανοίξεις γυμναστήριο με το προσωπικό σου γούστο, που είπε κάποιος πάνω.
Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο, είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Παρ όλα ταύτα θα μπορούσε κάποιος να κάνει τη διαφορά και να κολυμπήσει ενάντια στο ρεύμα αλλά αυτό προυποθέτει παιδεία, ακαδημαϊκή και επί του πρακτέου, cohones σαν καρπούζια και γαϊδουρηνή υπομονή για να εκπεδεύσει όλους τους δυνητικούς πελάτες του.
Δε θα βάλει ο επιχειρηματίας ούτε μέταλ ούτε τρασ μέταλ ούτε μπλακ μεταλ για να ικανοποιήσει το 5% που θεωρεί φλώρικη την εμπορική μουσική.
Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο, είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Δε θα βγάλει ο επιχειρηματίας τα καινούρια μηχανήματα επειδή τα θεωρούν φλόρικα και αναποτελεσματικά οι μειοψηφείες των χαρντκοράδων. Ούτε θα κάτσει να γεμίσει το γυμναστήριο με 500 ολυμπιακές μπάρες και 200 ρακ που στο 99,9 % θα μείνουν αναξιοποιητα.Θα βάλει 1 για το αντίστοιχο ποσοστό που τα χρησιμοποιεί
Εδώ πρέπει να πω ότι οι ιδιοκτήτες γυμναστηρίων είναι επιχειρηματίες και παρ'ολο το προσωπικό τους γούστο, είναι υποχρεωμένοι να πάνε σύμφωνα με το trend για να βγάλουν χρήματα.
Όταν πάει εκεί ο μέσος πελάτης και θα κάνει βόλτα να δεί πού θα ακουμπήσει τα ευρώ του θέλει να δεί τον εξοπλισμό που χρησιμοποιεί κατά 80%.
Επίσης δε θέλει να δεί τύπους που αναστενάζουν επιδεικτικά από τη πρώτη επανάληψη ή να κοπανάν τις μπάρες σα να είναι μπάλες του volley.
όσοι γκαρίζουν για επίδειξη το κάνουν
Αυτοι που γκαρίζουν είναι αυτοί που δεν ξέρουν τι τους γίνεται απο γυμναστική. Πίστεψε με.
το ότι στο γυμναστήριο γίνεται τρελό καμάκι και μπανηστίρι δε φταίει το γυμναστήριο. Ο έλληνας φταίει και η νοοτροπία του που τη κουβαλάει όπου πάει.
Είμαι 1000% σίγουρη ότι και σε ένα σιδεράδικο θα γινόταν το ίδιο πράγμα αμα κυκλοφορούσαν γυναίκες μέσα, απλά με διαφορετικούς τρόπους, λιγότερο φλόρικους κατά τα βαρβάτα αρσενικά.
Η διαφορά είναι στο σιδεράδικο μπορεί να είναι λιγότερο πιθανό να στη πέφτει κάποιος κάθε μέρα γιατί εκεί ο κόσμος πάει να γυμναστεί και όχι να συνουσιαστεί


Αυτά

COBRA_STYLE
20-02-12, 16:26
Εγώ με τα Ελληνικά γυμναστήρια έχω μικρή εμπειρία. Τα χριστούγεννα ήρθα για μερικές μέρες και πήγα σε ένα μεγάλο στο μετρό Αγίου Δημητρίου κανα δυο φορές και δεν μου άρεσε πολύ.

Είχε άπειρα όργανα και ένα squat rack στην γωνία που έπιανε σκόνη. Το rack με μια περίεργη μπάρα (15 κιλα) απομίμηση ολυμπιακής που στα 120 κιλά λύγιζε απίστευτα (τουλάχιστον 30 μήρες). Επίσης είχε ένα πολύ περίεργο bench που είχε μαξιλαράκια για την μέση και δεν μπορούσες να κρατήσεις form με τίποτα... Με λίγα λόγια πολύ χαμηλής ποιότητας ελεύθερα βάρη και όργανα. Πραγματικά θέλω να μάθω πόσους τραυματισμούς έχουνε στον χρόνο.

Τέλος πάντων.. Αυτό που με τσάντισε πιο πολύ ήταν ένας τύπος που ενώ έκανα squats ήρθε και μου την είπε επέιδή δεν φοράγα ζώνη και σωστά παπούτσια (φόραγα chuck taylor).. και ότι θα χτυπήσω την μέση και τα γόνατα μου επειδή πάω παράληλα.. και άρχισε να μου έδειχνε το φορμ στο σκουατ τελείως λάθος... Μετά αφου μου τα είπε αυτα το παλληκάρη έβαλε ζώνη και έκανε curls για κανα μισάωρο!!!!! Απίθανο!! Επίσης ο κολλιτός του έκανε flys (για κανα και μεταξύ των ρέπς έπινε φραπέ (!) και ποζερονότανε στον καθρέφτη (με το πλαστικό του φραπέ στο χέρι).. απίθανο..!

Edit: Επίσης η μουσική ήταν Ελληνικά beatολαικά... πολύ ευχάριστη αλλαγή απο τα stoner/metal που πέζει εδώ το gym που πάω!

Ο Μπάρτσας είχε (έχει δεν ξέρω??) καλό σιδεράδικο στον Αγιο δημήτριο.. αλλα έκλεισε νομίζω.. Ξέρει κανείς κανενα σοβαρό gym Άγιο Δημήτριο/Δάφνη και περίχωρα να το έχω υπόψην όταν κατεβένω Ελλάδα;


:rolf::rolf::rolf:το "Let's Go" λες εσυ...χαχα..δε το περιμενα να ειναι τοσο αθλιο.Το δικο μου ειναι 5 λεπτα απο κει,απλα εχει μπολικο κοσμο γιατι ειναι φτηνο και αρκετα μεγαλο.Δεν ξερω αν θα θες.

Keirox
20-02-12, 16:27
Καμία ακαδημαική παιδεία δε χρειάζεται για να ανοίξεις γυμναστήριο με το προσωπικό σου γούστο, που είπε κάποιος πάνω.

Δε θα βάλει ο επιχειρηματίας ούτε μέταλ ούτε τρασ μέταλ ούτε μπλακ μεταλ για να ικανοποιήσει το 5% που θεωρεί φλώρικη την εμπορική μουσική.
Δε θα βγάλει ο επιχειρηματίας τα καινούρια μηχανήματα επειδή τα θεωρούν φλόρικα και αναποτελεσματικά οι μειοψηφείες των χαρντκοράδων. Ούτε θα κάτσει να γεμίσει το γυμναστήριο με 500 ολυμπιακές μπάρες και 200 ρακ που στο 99,9 % θα μείνουν αναξιοποιητα.Θα βάλει 1 για το αντίστοιχο ποσοστό που τα χρησιμοποιεί

Όταν πάει εκεί ο μέσος πελάτης και θα κάνει βόλτα να δεί πού θα ακουμπήσει τα ευρώ του θέλει να δεί τον εξοπλισμό που χρησιμοποιεί κατά 80%.
Επίσης δε θέλει να δεί τύπους που αναστενάζουν επιδεικτικά από τη πρώτη επανάληψη ή να κοπανάν τις μπάρες σα να είναι μπάλες του volley.
όσοι γκαρίζουν για επίδειξη το κάνουν

το ότι στο γυμναστήριο γίνεται τρελό καμάκι και μπανηστίρι δε φταίει το γυμναστήριο. Ο έλληνας φταίει και η νοοτροπία του που τη κουβαλάει όπου πάει.
Είμαι 1000% σίγουρη ότι και σε ένα σιδεράδικο θα γινόταν το ίδιο πράγμα αμα κυκλοφορούσαν γυναίκες μέσα, απλά με διαφορετικούς τρόπους, λιγότερο φλόρικους κατά τα βαρβάτα αρσενικά.

Όσο για το ότι η ομοφυλοφιλία είναι ΜΟΔΑ....ασχολίαστο..
Το μετροσέξουαλ είναι μόδα. Μετροσέξουαλ δεν είναι ομοφυλοφιλία. Η τάση της εποχής είναι και αυτό δεν είναι ούτε αρνητικό ούτε θετικό.

Πραγματικά το γκάρισμα είναι αναπόφεχτο σε βαριά squats/deadlifts/bench. Και οι μπάρες για κοπάνημα είναι, άν δεν κάνεις release την μπάρα όταν πας για fail τι να κάνεις; Να κάτσεις να χτυπήσεις για να μην πετάξεις την μπάρα κάτω με 200 κιλά; :Ρ


:rolf::rolf::rolf:το "Let's Go" λες εσυ...χαχα..δε το περιμενα να ειναι τοσο αθλιο.Το δικο μου ειναι 5 λεπτα απο κει,απλα εχει μπολικο κοσμο γιατι ειναι φτηνο και αρκετα μεγαλο.Δεν ξερω αν θα θες.

Ναι, σε πιο πάς εσύ;;

Roid Rage
20-02-12, 17:12
Ο καθενας μιλαει με βαση τις εμπειριες του. Οποιος εχει δει τους γελοιους τυπους που γκαριζουν και ξεφισανε απο την πρωτη επαναληψη, αυτα θα λεει. Αμα δεν ξερεις ομως οτι με την κραυγη αποδεδειγμενα αυξανεις την επιδοση μεχρι και 20% τι να κανουμε... Εγω γκαριζω μια μοναδικη φορα σε καθε προπονηση και ολη μερα ζω για να φτασει αυτη η στιγμη. οποιος δε μπορει να το καταλαβει απλα δεν ξερει τι παει να πει προπονηση και αν με σχολιασει τοτε θα φαει το κραξιμο που θα τον κανει ενα με το πατωμα απο ντροπη. Μεχρι στιγμης δεν εχει γινει.

72K
20-02-12, 17:16
Αναστενάζουν κάνοντας curls και side raises :turtle:

beefmeup
20-02-12, 17:56
εγω απο την αλλη,μπορω να κανω προπονηση οπου ναναι...
ουε με νοιαζει τι μελη ειναι γραμμενα,ουτε που το δινουν,ουτε πως τον περνουν,ουτε αν παιζει λαικα η δεν ξερω γω τι αλλο..
αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι κοντα σχετικα στο σπιτι για να πηγαινω με τα ποδια δεδομενο οτι στην αθηνα(κ ειδικα κεντρο) δεν σε περνει για να χανεις χρονο σε ασκοπες κ χρονοβορες μετακινησεις..στην κρητη που εμενα,μπορουσα να εχω την επιλογη να πηγαινω σε γυμναστηριο με αμαξι γιατι ουτε κινηση ειχε ουτε χρονο εχανα..εδω που μενω,δεν γινεται..
τωρα οσον αφορα μπουντρουμια/αλυσιδες κ λοιπες χαρντκοριες με αφηνουν αδιαφορο..
εγω μια χαρα προπονηση κανω κ σε "ντιντιδικο" γυμναστηριο,αφου αυτο ειναι το μονο διαθεσιμο εδω κοντα..
φοραω τα ακουστικακια μου,δεν μιλαω σε κανενα ασχετο αμα δεν θελω κ αν μου μιλησουν αλλοι ασχετοι τους απανταω αμα θελω,κ δεν με νοιαζει πως θα με χαρακτηρισουν..
το μονο κακο ειναι οτι δεν επιτρεπουν να πετας τα βαρη/μπαρες σε βαρια σετ..
τα υπολοιπα περι κραυγων κλπ ειναι ορεξεως..αναλογα πως του βγαινει του καθενος κ πως την βρισκει..
οσον αφορα αυτο που εγραψε ο roid rage..



Αμα δεν υπαρχει rack που να κανεις; αμα δεν υπαρχουν ισιες μπαρες με τι να κανεις; αμα περιεμενεις 5 ατομα για το καθε τι πως να κανεις;

επειδη μου εχει συμβει κ μενα πολλακις ξερω τι κανω εγω..υπομονη.
εδω ολα γυρω μας πανε για φουντο κ τον τρωμε απο παντου..το γυμναστηριο σε λιγα χρονια θα ειναι πολυτελεια..μπορει κ σε λιγους μηνες για καποιους η ακομα κ τωρα για αλλους..
νταξ,καλη ειναι η φιλοσοφια αλλα να εχουμε κ μια επαφη με την πραγματικοτητα..

Roid Rage
20-02-12, 18:27
Ξερεις beef, προσωπικα δεν εχω λεφτα για την επομενη συνδρομη και μπορει αμεσα να μη γυμναζομαι, αλλα δε μπορω να κανω οπου να'ναι. Προτιμω να μη γυμναστω και ενα χρονο και να δωσω τα λεφτα αυτα για να παρω μια μπαρα, ενα κλουβι, βαρη και ενα παγκακι, παρα να κανω καπου που με χαλαει και να κοροϊδευω τον εαυτο μου. Δε με χωραει κανενα γυμναστηριο και αυτο ακριβως θα κανω. Για καποιον που κανει κλασσικη bbng προπονηση, δεν κανει αρσεις κλπ μπορει να κανει και με 2 αλτηρακια, δε θελει πολλα πολλα. Δεν παει ομως να σου πει ενας "πειναω" και να του πεις "πιες πολυ νερο, κανε υπομονη", απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα δλδ. Ενα γυμναστηριο ομως οφειλει να καλυπτει ολες τις αναγκες. Και ενα σιδεραδικο μπορει να καλυπτει πραγματικα ολες τις αναγκες (επαναλαμαβανω δεν αναφερομαι σε σκουριασμενα σιδερα και κατουρημενες γωνιες), ενω ενα φιτνεσσαδικο οχι.

beefmeup
20-02-12, 18:43
Δε με χωραει κανενα γυμναστηριο και αυτο ακριβως θα κανω. Για καποιον που κανει κλασσικη bbng προπονηση, δεν κανει αρσεις κλπ μπορει να κανει και με 2 αλτηρακια, δε θελει πολλα πολλα.

ναι οκ γιαυτο εγραψα οτι ο καθενας οπως νομιζει καλυτερα.."περι ορεξεως.."
εγω ας πουμε το γραφω αυτο που γραφω γιατι δεν εχω θεμα με τα γυμναστηρια οπως εγραψα,για αυτο που κανω..εσυ μπορει να εχεις,κ οκ ειναι λογικο..αλλες αναγκες οι δικες σου,αλλα τα "θελω" σου..
αναλογα το πως βολευεται ο καθενας,εξεταζει τις επιλογες του κ πραττει..


Δεν παει ομως να σου πει ενας "πειναω" και να του πεις "πιες πολυ νερο, κανε υπομονη", απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα δλδ. Ενα γυμναστηριο ομως οφειλει να καλυπτει ολες τις αναγκες.

κοιτα για να πω την αληθεια,κ γω θα ηθελα την άπλα μου..αλλα απο την στιγμη που δεν εχω τον χωρο(καλα,τα λεφτα οπως λες κ συ κανεις το σκατο παξιμαδι κ τα βρισκεις κουτσα στραβα) να βαλω αυτο που λες οτι θα παρεις καπου μεσα στο σπιτι,αναγκαστικα θα παω σε γυμναστηριο..οποτε κανω υπομονη γιατι δεν εχω αλλη επιλογη.
ουτε κορυφες,ουτε κανελλες..
ο kairox που καναμε μια παρομοια κουβεντα πριν καποιο καιρο μου ειπε οτι δεν θα πηγαινε ποτε σε gym που δεν εχει ρακ..
κ του απαντησα οτι αυτη την στιγμη αλλη επιλογη δεν υπαρχει..οποτε απο το να μην παω καθολου,παω κ κανω καθισματα σε σμιθ..νταξ μπορει να βγω τριτος στο ολυμπια,αλλα δεν πειραζει..

Keirox
20-02-12, 19:44
ναι οκ γιαυτο εγραψα οτι ο καθενας οπως νομιζει καλυτερα.."περι ορεξεως.."
εγω ας πουμε το γραφω αυτο που γραφω γιατι δεν εχω θεμα με τα γυμναστηρια οπως εγραψα,για αυτο που κανω..εσυ μπορει να εχεις,κ οκ ειναι λογικο..αλλες αναγκες οι δικες σου,αλλα τα "θελω" σου..
αναλογα το πως βολευεται ο καθενας,εξεταζει τις επιλογες του κ πραττει..



κοιτα για να πω την αληθεια,κ γω θα ηθελα την άπλα μου..αλλα απο την στιγμη που δεν εχω τον χωρο(καλα,τα λεφτα οπως λες κ συ κανεις το σκατο παξιμαδι κ τα βρισκεις κουτσα στραβα) να βαλω αυτο που λες οτι θα παρεις καπου μεσα στο σπιτι,αναγκαστικα θα παω σε γυμναστηριο..οποτε κανω υπομονη γιατι δεν εχω αλλη επιλογη.
ουτε κορυφες,ουτε κανελλες..
ο kairox που καναμε μια παρομοια κουβεντα πριν καποιο καιρο μου ειπε οτι δεν θα πηγαινε ποτε σε gym που δεν εχει ρακ..
κ του απαντησα οτι αυτη την στιγμη αλλη επιλογη δεν υπαρχει..οποτε απο το να μην παω καθολου,παω κ κανω καθισματα σε σμιθ..νταξ μπορει να βγω τριτος στο ολυμπια,αλλα δεν πειραζει..

Το άλλαξα.. δεν θα πήγαινα ποτέ σε γυμναστήριο που δεν έχει monolift χαχαχα. Σοβαρά τώρα, φυσικα και αν δεν έχεις εναλακτικές βολεύεσε όπως μπορέις.. Αν όμως έχεις γιατί να σπάζεσε με την κάθε βλακεία γυμναστήριο;

vaggan
20-02-12, 20:08
δεν με ενοχλουν ουτε οι trendy ουτε οι gay ουτε οι metrosexual (οι οπως τους λενε δεν ξερω καν τι ειναι εδω την ακουσα αυτη τη λεξη πρωτη φορα)αυτο που με ενοχλει ειναι ατομα να τρεναρουν την προπονηση μου και να μην φροντιζουν την σωματικη τους υγιεινη ξενερωνω με οσους εχουν τσακωθει με το νερο και τους αργοσχολους και σε αυτες τις κατηγοριες μπορει να ειναι ο οποισδηποτε.οσο για την μουσικη παλι δεν με απασχολει i pod και τελος.

Kazmaier
20-02-12, 21:14
πες τα ρε roid rage γιατι εχει χαθει η ουσια να ουμε,εγω αμα δεν εχουν αλυσιδες να κρεμονται στην μπαρα οταν κανω squat και φυσικα χειροποιητο wrist roller με ιμαντα φορτηγου ,δεν μπορω να παρω ανασα λεμε απο τον θυμο ,χωρια η νεα μοδα με τα air condition ,μα ο σκοπος ειναι ρε φιλε να πας στο γυμναστηριο και να ιδρωσεις τοσο που να σχηματιζονται τα βυζια στην μπλουζα αλλιως δεν εχεις ουσιαστικα γυμναστει,που ναι οι καλες εποχες που κρεμονταν απο τα μισοσοβατισμενα ταβανια εκεινοι οι ανεμιστηρες οι ξυλινοι σαν ελικες απο αεροπλανο του 40,χωρια εκεινοι οι απαλοι αλτηρες technogym ,αμα ρε ο αλτηρας δεν εχει γρεζια τραχεια σαν ερπιστριες να ματωσεις να τον νιωσεις ενα με το χερι σου ,ειναι σαν να σηκωνεις το πακετο με τα καρελια,και τελος η αλλη μοδα με τους ιδιους καθρεφτες παντου,παλια ειχαμε ενα καθρευτη στραυωμενο διαλυμενο που καθε φορα που αλλαζες οπτικη γωνια αλλαζες και εμφανιση και ειχε λιγο ενδιαφερον ,τωρα οπου και να γυρισεις να κοιταξεις ιδιο σε δειχνουν ,σκετη θλιψη ,where is this world going ?:unsure:

lila_1
20-02-12, 21:27
:rolf:

vaggan
20-02-12, 21:34
πες τα ρε roid rage γιατι εχει χαθει η ουσια να ουμε,εγω αμα δεν εχουν αλυσιδες να κρεμονται στην μπαρα οταν κανω squat και φυσικα χειροποιητο wrist roller με ιμαντα φορτηγου ,δεν μπορω να παρω ανασα λεμε απο τον θυμο ,χωρια η νεα μοδα με τα air condition ,μα ο σκοπος ειναι ρε φιλε να πας στο γυμναστηριο και να ιδρωσεις τοσο που να σχηματιζονται τα βυζια στην μπλουζα αλλιως δεν εχεις ουσιαστικα γυμναστει,που ναι οι καλες εποχες που κρεμονταν απο τα μισοσοβατισμενα ταβανια εκεινοι οι ανεμιστηρες οι ξυλινοι σαν ελικες απο αεροπλανο του 40,χωρια εκεινοι οι απαλοι αλτηρες technogym ,αμα ρε ο αλτηρας δεν εχει γρεζια τραχεια σαν ερπιστριες να ματωσεις να τον νιωσεις ενα με το χερι σου ,ειναι σαν να σηκωνεις το πακετο με τα καρελια,και τελος η αλλη μοδα με τους ιδιους καθρεφτες παντου,παλια ειχαμε ενα καθρευτη στραυωμενο διαλυμενο που καθε φορα που αλλαζες οπτικη γωνια αλλαζες και εμφανιση και ειχε λιγο ενδιαφερον ,τωρα οπου και να γυρισεις να κοιταξεις ιδιο σε δειχνουν ,σκετη θλιψη ,where is this world going ?:unsure:φιλε μου καλα ολα αυτα που λες και εγω θα ηθελα ενα περιβαλλον αχυρωνα αλλα ετσι ειναι τα πραγματα σημερα.τα παντα ειναι θεμα προσφορας και ζητησης.ο κοσμος δεν ζηταει τετοια γυμναστηρια πλεον πρεπει η να συμβιβαστεις με αυτο η να κανεις ενα δικο σου χωρο εσυ και εγω και δεν ξερω ποιος αλλος ειμαστε οι τρεις στους χιλιους.εμενα ο γυμναστης μου μου το χει πει ξεκαθαρα οι πελατες που θελω ειναι οι ηπιων τονων ουτε κραυγες ουτε ελευθερα βαρη ουτε να με φωναζουν καθε λιγο πανω τους να βγαλουν αναγκαστικες επαναληψεις και δεν μπορω να τον κατηγορησω γιαυτο.

lila_1
20-02-12, 21:36
Ρε βαγκαν, πλάκα κάνει ο καζ

Roid Rage
20-02-12, 21:38
πες τα ρε roid rage γιατι εχει χαθει η ουσια να ουμε,εγω αμα δεν εχουν αλυσιδες να κρεμονται στην μπαρα οταν κανω squat και φυσικα χειροποιητο wrist roller με ιμαντα φορτηγου ,δεν μπορω να παρω ανασα λεμε απο τον θυμο ,χωρια η νεα μοδα με τα air condition ,μα ο σκοπος ειναι ρε φιλε να πας στο γυμναστηριο και να ιδρωσεις τοσο που να σχηματιζονται τα βυζια στην μπλουζα αλλιως δεν εχεις ουσιαστικα γυμναστει,που ναι οι καλες εποχες που κρεμονταν απο τα μισοσοβατισμενα ταβανια εκεινοι οι ανεμιστηρες οι ξυλινοι σαν ελικες απο αεροπλανο του 40,χωρια εκεινοι οι απαλοι αλτηρες technogym ,αμα ρε ο αλτηρας δεν εχει γρεζια τραχεια σαν ερπιστριες να ματωσεις να τον νιωσεις ενα με το χερι σου ,ειναι σαν να σηκωνεις το πακετο με τα καρελια,και τελος η αλλη μοδα με τους ιδιους καθρεφτες παντου,παλια ειχαμε ενα καθρευτη στραυωμενο διαλυμενο που καθε φορα που αλλαζες οπτικη γωνια αλλαζες και εμφανιση και ειχε λιγο ενδιαφερον ,τωρα οπου και να γυρισεις να κοιταξεις ιδιο σε δειχνουν ,σκετη θλιψη ,where is this world going ?:unsure:

Eκει στα υπογεια της ασφαλειας δε σας εχουν φτιαξει κανενα γυμναστηριο της προκοπης; Ουτε εκει κοντα στη Μεταμορφωση που κινεισαι;

Υγ. Τελευταια φορα που μου απευθυνεις το λογο, αντε πρασινη λουκρητια.

vaggan
20-02-12, 21:42
τεσπα μεταξυ σοβαρου και αστειου αυτη ειναι η αποψη μου.

Kazmaier
20-02-12, 22:01
Ρε βαγκαν, πλάκα κάνει ο καζ

πως με πιανεις εσυ :thumbup:
roid rage,you got the wrong impression of me mister,αραξε δεν σου θιξαμε και το σπιτι ,το γυμναστηριο μονο λιγο:green:

vaggan
20-02-12, 22:05
πως με πιανεις εσυ :thumbup:
roid rage,you got the wrong impression of me mister,αραξε δεν σου θιξαμε και το σπιτι ,το γυμναστηριο μονο λιγο:green:ε roid rage ειναι αυτος:green::green::green::green:

Konstantinos!
21-02-12, 01:20
Παιδιά κακά τα ψέματα, το καλύτερο είναι να βάλεις 5 φράγκα με τον κολλητό σου (αν ασχολείται) , να πάτε σε ένα σιδηρουργίο να κάνετε ένα αυτοσχέδιο ρακ (που τίποτα δεν έχουν να ζηλέψουν από τα της αγοράς) , να αγοράσετε αλτήρες ,μια ολυμπιακή μπάρα, μια στραβόμπαρα,πάγκο συμπαγή και να χώσετε και έναν καθρέφτη 2Χ2 και γίνεται η δουλειά. Από εκεί και πέρα ,κάνετε την ίδια προπόνηση, εναλλάξ τα σετ, και βοηθός υπάρχει για τις αναγκαστικές και όλα. Λογικά γύρω στο 1000ρι θα βγει μαζί με τους δίσκους, αλλά ...πολύ καλή μακροχρόνια (όχι και τόσο) επένδυση.

Πέρα από αυτό , παιδιά εντάξει, εγώ για παράδειγμα είμαι εδώ θεσσαλονίκη σε ένα γυμναστήριο που πάω 1-1.5 μήνα τώρα ,φιτνεσάδικο είναι, αλλά από άποψη εξοπλισμού δεν υπάρχει πουθενά ,απλά αγγίζει την τελειότητα... Και όταν πάω; Πολύ απλά δε δίνω σημασία σε τίποτα. Αφού ούτε ακούω τι τραγούδια παίζει ...

thegravijia
21-02-12, 01:50
παντως σε γυμναστηριο χωρις ρακ η τελοςπαντων κατι για να κανεις καθισματα και αν δεν σε αφηνουν να κανεις αρσεις
η με αλτηρες μονο μεχρι 20κιλα
ΔΕΝ ΣΚΑΣ 40ευρω τομηνα...!!

κ στην τελικη σιγα τι ζηταμε ρε φουστη μου...2 βασικα πραγματακια ειναι

Konstantinos!
21-02-12, 01:56
παντως σε γυμναστηριο χωρις ρακ η τελοςπαντων κατι για να κανεις καθισματα και αν δεν σε αφηνουν να κανεις αρσεις
η με αλτηρες μονο μεχρι 20κιλα
ΔΕΝ ΣΚΑΣ 40ευρω τομηνα...!!

κ στην τελικη σιγα τι ζηταμε ρε φουστη μου...2 βασικα πραγματακια ειναι

Γιατί να μη σε αφήσουν να κάνεις άρσεις;Εννοείς βαριά για να μη ρίξεις τη μπάρα με δύναμη;

thegravijia
21-02-12, 02:01
Γιατί να μη σε αφήσουν να κάνεις άρσεις;Εννοείς βαριά για να μη ρίξεις τη μπάρα με δύναμη;

οχι να την πετας κατω με δυναμη ..πολυ κυριλε ..
γιατι κατω εχει ξυλο η πλακακι...λες κ ειναι αιθουσα χωρου

Konstantinos!
21-02-12, 02:05
οχι να την πετας κατω με δυναμη ..πολυ κυριλε ..
γιατι κατω εχει ξυλο η πλακακι...λες κ ειναι αιθουσα χωρου

Ποιος μ#λ#κ!μπουκωμένος θα έβαζε πλακάκι σε αίθουσα με βάρη; Με ποια λογική;

RAMBO
21-02-12, 02:06
οχι να την πετας κατω με δυναμη ..πολυ κυριλε ..
γιατι κατω εχει ξυλο η πλακακι...λες κ ειναι αιθουσα χωρου

θεος:bowdown:

Adinamos
21-02-12, 02:28
Προσφατα ανανεωσα τη συνδρομη μου στο δημοτικο γυμναστηριο της περιοχης μου (αθηνα).
Ενταξει δε συγκρινεται με τιποτα η εμπειρια με τα 3 χρονια που πηγαινα στο Βολικο οταν ημουν φοιτητης στην πατρα. Ουτε τα οργανα ειναι σε αφθονια, ουτε εχεις το motivation απο τον Κοντορινη, ουτε τη βοηθεια απο τον Βιτσα ουτε την κουβεντα με τα υπολοιπα παιδια. Επισης τα απογευματα πηζει πολλες φορες απο κοσμο.
Το πιο κοντινο σιδεραδικο ειναι σε αποσταση που να πρεπει να παρω οπωσδηποτε αυτοκινητο, πραγμα που απεχθανομαι, οποτε τι να κανω συμβιβαζομαι με αυτο που εχω.

Επισης να μην ξεχασω να προσθεσω τα 50Ε για 6μηνη συνδρομη και μια ξανθια που με πιανει καλυτερα απ ολα τα νιτρικα ever.

vaggan
21-02-12, 09:23
Παιδιά κακά τα ψέματα, το καλύτερο είναι να βάλεις 5 φράγκα με τον κολλητό σου (αν ασχολείται) , να πάτε σε ένα σιδηρουργίο να κάνετε ένα αυτοσχέδιο ρακ (που τίποτα δεν έχουν να ζηλέψουν από τα της αγοράς) , να αγοράσετε αλτήρες ,μια ολυμπιακή μπάρα, μια στραβόμπαρα,πάγκο συμπαγή και να χώσετε και έναν καθρέφτη 2Χ2 και γίνεται η δουλειά. Από εκεί και πέρα ,κάνετε την ίδια προπόνηση, εναλλάξ τα σετ, και βοηθός υπάρχει για τις αναγκαστικές και όλα. Λογικά γύρω στο 1000ρι θα βγει μαζί με τους δίσκους, αλλά ...πολύ καλή μακροχρόνια (όχι και τόσο) επένδυση.

Πέρα από αυτό , παιδιά εντάξει, εγώ για παράδειγμα είμαι εδώ θεσσαλονίκη σε ένα γυμναστήριο που πάω 1-1.5 μήνα τώρα ,φιτνεσάδικο είναι, αλλά από άποψη εξοπλισμού δεν υπάρχει πουθενά ,απλά αγγίζει την τελειότητα... Και όταν πάω; Πολύ απλά δε δίνω σημασία σε τίποτα. Αφού ούτε ακούω τι τραγούδια παίζει ...αμα εχεις χωρο. ασε που οι φιλοι μου γυμναζονται σηκωνωντας μπυρομπουκαλα.στη περιπτωση ομως που δεν εχεις ουτε κολλητους που ασχολουνται ουτε χωρο θα αναγκαστεις να συμβιβαστεις.μιλαω για την δικη μου περιπτωση τωρα

morgoth
21-02-12, 09:30
πιστευω πως για να περνας ευχαριστα την ωρα σου στο Gym δουλευοντας σοβαρα, πρεπει να εχεις παρτενερ με παρομοιες δυνατοτητες και στοχους. Εκει ειναι το ζουμι. Αν δεν εχεις "ζευγαρι" ολο θεματα για γκρινια θα βρισκεις.

Keirox
21-02-12, 10:43
παντως σε γυμναστηριο χωρις ρακ η τελοςπαντων κατι για να κανεις καθισματα και αν δεν σε αφηνουν να κανεις αρσεις
η με αλτηρες μονο μεχρι 20κιλα
ΔΕΝ ΣΚΑΣ 40ευρω τομηνα...!!

κ στην τελικη σιγα τι ζηταμε ρε φουστη μου...2 βασικα πραγματακια ειναι

Κανονικά... 1 squat rack, 1 ολυμπιακή μπάρα, 1 bench της προκοπής και 200-400 κιλά σε βάρη είναι τα βασικά.. άντε και ένα ghr πάγκο..


οχι να την πετας κατω με δυναμη ..πολυ κυριλε ..
γιατι κατω εχει ξυλο η πλακακι...λες κ ειναι αιθουσα χωρου

Πλακάκι είναι πολύ βλακία σε γυμναστήριο... Ένα σοβαρό deadlift να κάνεις.. και θα βγεί η μπάρα στο υπόγειο.. Με πια λογική το κάνουν αυτό;


πιστευω πως για να περνας ευχαριστα την ωρα σου στο Gym δουλευοντας σοβαρα, πρεπει να εχεις παρτενερ με παρομοιες δυνατοτητες και στοχους. Εκει ειναι το ζουμι. Αν δεν εχεις "ζευγαρι" ολο θεματα για γκρινια θα βρισκεις.

Ενοείτε.. χωρίς gym buddy και καθαρούς στόχους δεν κάνεις τίποτα!

morgoth
21-02-12, 11:09
και μια που το φερε η κουβεντα, κανενας στη μεταμορφωση που παει γυμναστηριο μεσημερακι? κατά τις 4? :green:

72K
21-02-12, 12:26
Πλακάκι είναι πολύ βλακία σε γυμναστήριο... Ένα σοβαρό deadlift να κάνεις.. και θα βγεί η μπάρα στο υπόγειο.. Με πια λογική το κάνουν αυτό;





Υπολογίζω ότι deadlifts στα Ελληνικά γυμναστήρια κάνει ένα 5%. Εγώ ζω σε επαρχιακή πόλη με 5 γυμναστήρια και κάνουν μόνο 2 αθλούμενοι ενας εκ των οποίων είμαι εγώ και ο άλλος κάνει SLDL :unsure:. Αυτή είναι η λογική. Αυτά.

sofos
21-02-12, 13:50
Υπολογίζω ότι deadlifts στα Ελληνικά γυμναστήρια κάνει ένα 5%. Εγώ ζω σε επαρχιακή πόλη με 5 γυμναστήρια και κάνουν μόνο 2 αθλούμενοι ενας εκ των οποίων είμαι εγώ και ο άλλος κάνει SLDL :unsure:. Αυτή είναι η λογική. Αυτά.

καλα το πες ;) εγω θεσνικη ημουν σε γυμναστηριο που κατεβαζε καθε καλοκαιρι αθλητες και 1-2 να καναν deadlift και οχι συνεχεια ;)

Michaelangelo
21-02-12, 17:54
Εμένα μου τη σπάει ρε γαμώτο, που έρχονται, ποιάνουν χώρο, σχεδόν δεν κάνουν και κάθονται στα μηχανήματα και τους πάγκους με αποτέλεσμα να σου μαμάνε τη προπόνηση. Μη πω για τα βλαμμένα που από τη μια σε ρωτάνε για κάτι και από την άλλη, έτσι κι αλλιώς θα κάνουν το δικό τους και μπορεί και να στη πουν κιόλας! (και μιλάμε όχι μόνο Ελλάδα, η Βλακεία είναι ''International'' προσόν!). Τρανό παράδειγμα, ένας φοιτητής από ανταλλαγή, έκανε το δίζυγο 1 εκατοστό πάνω ένα κάτω, βλέπει εμένα να το κάνω με βάρη, θέλει να πάρει το ίδιο βάρος με εμένα, με ρωτάει πως το κάνω και όταν του εξηγώ ότι δεν είναι σε αυτό το επίπεδο (όχι μειονεκτικά), να επιμένει ''όχι είμαι'', να του λέω ότι είναι δεν είναι 70κιλά και 1.85 (για να μην του πω δεν έχει τους μυς) και να λέει ''δεν έχει λογική αυτό που λες'' κ.τ.λ. και να μου τη λέει από πάνω. Τώρα τι ρωτάνε, αν δεν θέλουν να ακούσουν... Τελικά έκανε μια με δυο λάθος επανάληψη και παραιτήθηκε. Εκτός από χαζά που σε πρήζουν συνέχεια και έτσι και αλλιώς θα κάνουν του κεφαλιού τους, όταν θέλω τα μηχανήματα/πάγκους κάθεται το κάθε βλαμμένο που ποιάνει τη κουβέντα! Εναλλάξ ρε φίλε!

Αυτά σαν ένα παράδειγμα, τι τραβάει ο καθένας σοβαρός σε ένα γυμναστήριο που δεν είναι σιδεράδικο τίγκα στα τούμπανα, που δυστυχώς σπάνια θα βρεις τέτοια πλέον. Φυσικά για κάποιον να σε βοηθάει; Ούτε λόγος!

Konstantinos!
21-02-12, 18:15
Παιδιά σε όλα αυτά που αναφέρετε δε βλέπω να σας ενόχλησε κάποιος!

ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ που χθες, ενώ έκανα κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες , έρχεται μια μ@λ@κ#σμ412νη γυναίκα γύρω στα 35 με ακουστικά στα αυτιά, περνά από μπροστά μου αναγκάζοντας με να σταματήσω την άσκηση, και μετά περνάει από πίσω μου και μου χτυπάει τον αλτήρα με το σώμα της ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΓΥΡΙΣΕ ΝΑ ΠΕΙ ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ .Μου ήρθε να της τον κατεβάσω τον αλτήρα στο δόξα πατρί να τη στείλω αδιάβαστη.

Michaelangelo
21-02-12, 18:53
Παιδιά σε όλα αυτά που αναφέρετε δε βλέπω να σας ενόχλησε κάποιος!

ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ που χθες, ενώ έκανα κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες , έρχεται μια μ@λ@κ#σμ412νη γυναίκα γύρω στα 35 με ακουστικά στα αυτιά, περνά από μπροστά μου αναγκάζοντας με να σταματήσω την άσκηση, και μετά περνάει από πίσω μου και μου χτυπάει τον αλτήρα με το σώμα της ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΓΥΡΙΣΕ ΝΑ ΠΕΙ ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ .Μου ήρθε να της τον κατεβάσω τον αλτήρα στο δόξα πατρί να τη στείλω αδιάβαστη.

Αυτά φίλε δυστυχώς γίνονται συνέχεια. Και θεωρώ ενόχληση να κάθεται ο άλλος στον πάγκο η στο μηχάνημα εξίσου με αυτό που αναφέρεις. Σκέψου να κάνεις κυκλική η δισέτ η να μπαίνεις απευθείας και να περιμένεις τον μακάκα που κάθεται και μιλάει... αναγκαστικά έχω συμβιβαστεί με συγκεκριμένα προγράμματα και αν έχω μικρό διάλειμμα (<30sec) λέω απλά να πάνε να μαμηθούνε, με εξαίρεση αν ξέρω ο άλλος είναι σοβαρός, μένω εκεί!

Roid Rage
21-02-12, 21:07
Παιδια νομιζω οτι ειστε offtopic. Αυτα πανε στο "μου τη δινει.."
Το θεμα πρεπει να εξεταζεται απο την πλευρα των γυμναστηριων. Αν αυτα τα φαινομενα καλλιεργουνται απο το γυμναστηριο τοτε ναι. Πχ. αν εχει παραταξει τους διαδρομους μπροστα απο τα βαρη ετσι ωστε να μπορουν ολοι να βλεπουν τα παλομενα κ*λ@μερια ή αν βαζει τα λεφτα στο γυαλισμα του παρκε και στο zumba dance και οχι στα βαρη, αυτο τον κοσμο θα εχει..

jminas82
21-02-12, 21:54
Πλεον δε βλεπεις σκουωτ-αρσεις θανατου , μόνο φανταχτερες ασκησεις με 0% ουσία.Ετοιμα προγραμματα απο το ταδε και ταδε μοντελο ,που δε ταιριαζουν σε ολους και φυσικά αντρες που ερχοντε για προπόνηση με...ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ!!!!!!!!!!

vaggan
21-02-12, 22:00
ολα τα γυμναστηρια ετσι ειναι και αν θες μπορεις να μην εστιαζεις σε κοπελες που ειναι στο διαδρομο και αν το κανουν αλλοι γινε αγενης και πεστους οτι θελεις να γυμναστεις και σε καθυστερουν αν υπαρχει θεληση για ολα υπαρχει τροπος

jminas82
21-02-12, 22:14
Οι κοπέλες δε κανουν σε κανεναν κακο, ουτε ειναι κακό να τις κοιτάς.Ουτε ειναι ενοχλητικό πλεόν να μην γινοντε σοβαρες προπονησεις απο τους περισσοτερους, ειναι προσωπικες επιλογες εξαλλου.Απλως ειναι αξιοπεριεργο το γιατι λειπουν καποια πράγματα οπως παλια..

geo28
21-02-12, 22:18
πες τα ρε roid rage γιατι εχει χαθει η ουσια να ουμε,εγω αμα δεν εχουν αλυσιδες να κρεμονται στην μπαρα οταν κανω squat και φυσικα χειροποιητο wrist roller με ιμαντα φορτηγου ,δεν μπορω να παρω ανασα λεμε απο τον θυμο ,χωρια η νεα μοδα με τα air condition ,μα ο σκοπος ειναι ρε φιλε να πας στο γυμναστηριο και να ιδρωσεις τοσο που να σχηματιζονται τα βυζια στην μπλουζα αλλιως δεν εχεις ουσιαστικα γυμναστει,που ναι οι καλες εποχες που κρεμονταν απο τα μισοσοβατισμενα ταβανια εκεινοι οι ανεμιστηρες οι ξυλινοι σαν ελικες απο αεροπλανο του 40,χωρια εκεινοι οι απαλοι αλτηρες technogym ,αμα ρε ο αλτηρας δεν εχει γρεζια τραχεια σαν ερπιστριες να ματωσεις να τον νιωσεις ενα με το χερι σου ,ειναι σαν να σηκωνεις το πακετο με τα καρελια,και τελος η αλλη μοδα με τους ιδιους καθρεφτες παντου,παλια ειχαμε ενα καθρευτη στραυωμενο διαλυμενο που καθε φορα που αλλαζες οπτικη γωνια αλλαζες και εμφανιση και ειχε λιγο ενδιαφερον ,τωρα οπου και να γυρισεις να κοιταξεις ιδιο σε δειχνουν ,σκετη θλιψη ,where is this world going ?:unsure:

φιλε εντελως ατοπο που ειρωνευεσαι εδω..πραγματικα οι προυποθεσεις για τις οποιες μιλαει ο roid rage ειναι στην καλυτερη οι στοιχειωδεις
για οποιον κανει προπονηση strength oriented,δεν ειναι σε καμια περιπτωση πολυτελεια...καλα ενταξει καταρχην το rack ειναι ταυτοσημο με
προπονησεις δυναμης ,οποτε ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να υπαρχει..μετα το να πετας τη μπαρα κατω επισης δεν ειναι χαρντοκορια η δε ξερω γω
τι...νταξει δε θα μιλησω για powercleans(επολε) η snatch που κανω αρκετα,εκει σε περιπτωση fail δεν υπαρχει αλλος τροπος να ξεφορτωθεις τη μπαρα..
αρσεις μετα παλι σε περιπτωση fail ή σε περιπτωση που κανεις Touch n go επισης δεν υπαρχει τροπος να μη κανεις bounce την μπαρα στ εδαφος..
επισης ειδα το αλλο ακυρο περι κραυγων..δε ξερω σε τι πλανητη κανει προπονση αυτος που το ειπε,αλλα ναι σε επαναληψεις κοντα στ max
και γενικα σε οριακη επαναληψη,η κραυγη ειναι απαραιτητη,δινεις push sto νευρικο να ολκληρωσει την προσπαθεια και οποιος δε το ξερει αυτο,
μαλλον υποτιμαει τη δυναμη του και δεν εχει κανει σετ πανω απο 85-90% rm(ναι ειμαι απολυτος σάυτο)..

Dakonblackblade
29-02-12, 02:20
ΔΕν ξέρω παιδιά , για συνοικιακό το δικό μου (50 μέτρα από το σπίτι ) έχω βρει ότι χρειάζομαι. Αλτήρες, μπάρες , ένα squat rack (καλά δεν είναι και πλήρες αλλά μπορείς να φορτώσεις την μπάρα στο σβέρκο). Δεν το περίμενα. Και τις άρσεις μου , και τα squat μου και τα overhead Press θα ρίξω. Και ρε παιδιά χωρίς σφίξιμο και κραυγή δεν γίνεται δουλειά.

Kazmaier
29-02-12, 02:43
φιλε εντελως ατοπο που ειρωνευεσαι εδω..πραγματικα οι προυποθεσεις για τις οποιες μιλαει ο roid rage ειναι στην καλυτερη οι στοιχειωδεις
για οποιον κανει προπονηση strength oriented,δεν ειναι σε καμια περιπτωση πολυτελεια...καλα ενταξει καταρχην το rack ειναι ταυτοσημο με
προπονησεις δυναμης ,οποτε ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να υπαρχει..μετα το να πετας τη μπαρα κατω επισης δεν ειναι χαρντοκορια η δε ξερω γω
τι...νταξει δε θα μιλησω για powercleans(επολε) η snatch που κανω αρκετα,εκει σε περιπτωση fail δεν υπαρχει αλλος τροπος να ξεφορτωθεις τη μπαρα..
αρσεις μετα παλι σε περιπτωση fail ή σε περιπτωση που κανεις Touch n go επισης δεν υπαρχει τροπος να μη κανεις bounce την μπαρα στ εδαφος..
επισης ειδα το αλλο ακυρο περι κραυγων..δε ξερω σε τι πλανητη κανει προπονση αυτος που το ειπε,αλλα ναι σε επαναληψεις κοντα στ max
και γενικα σε οριακη επαναληψη,η κραυγη ειναι απαραιτητη,δινεις push sto νευρικο να ολκληρωσει την προσπαθεια και οποιος δε το ξερει αυτο,
μαλλον υποτιμαει τη δυναμη του και δεν εχει κανει σετ πανω απο 85-90% rm(ναι ειμαι απολυτος σάυτο)..

αγορινα συμφωνω με οσα λες,απλα μου αρεσει να τρολλαρω τον roid rage ,επειδη ειναι γκρινιαρης και αρπαζεται ευκολα,peace:toast:

SGP
29-02-12, 03:47
αν και μικρος προλαβα για κανα χρονο τετοιο γυμναστηριο με μηχανηματα 25ετιας αφισες του 85 κτλπ σκετη πορωση αλλα δυστηχως εκλεισε φετος και πλεον βολευομαι σε ενα μεγαλο αναπολωντας το κλιμα του παλιου γυμναστηριου

billy89
06-03-12, 20:17
Παιδιά εγώ έχω την τύχη να πηγαίνω σε τέτοιο γυμναστήριο όσο hardcore και όσο εκσυγχρονισμένο χρειάζεται. Αλτήρες μέχρι 60 κιλά, άπειρες ολυμπιακές μπάρες, άπειρα κιλά κλπ κλπ. Και τοίχοι γεμάτοι αφίσες, με κολώνες αφιερωμένες σε coleman, cutler, arnold κλπ! Μόνο στη μουσική μας τα χαλάει λίγο... Όποιος μένει Θες/νίκη ας πει να του πω!:)

Roid Rage
06-03-12, 21:03
Το γυμναστηριο Μπουρναζου εχει κλεισει; Εχει gym o Σιατραβανης; δε βρισκω στο net, εχει κανεις πληροφοριες για διευθυνση, τιμη και οργανα?

Polyneikos
06-03-12, 21:15
Το γυμναστηριο του Μπουρναζου λειτουργεί,Πατησιων και Τροιας....Αν πας στο τόπικ του Atlas Challenge,θΑ παρεις μια μικρή γευση....
Ο Σιατραβανης ειχε ενα γυμμναστηριο-συλλογο σε μια καθετο-στενακι της Αχαρνων,κοντα στο υψος του Novotel,σιδεραδικο και αυτο αλλα ξερω ότι δεν ανοιγε από το πρωι...

Roid Rage
06-03-12, 21:27
Μαλιστα..θα το διερευνησω περισσοτερο

beatshooter
07-03-12, 01:15
σταματηστε να πλακωνεστε και περαστε μια βολτα απο το gym μου...και οι πιο χαρντκοραδες θα το γυρισουν στο soft με τα πιπινια και μερικα αλογα που κυκλοφορουν...ειδικα σημερα δεν μπορουσα να συγκεντρωθω:shock::bowdown::bowdown::bowdown:μα το Θεο δλδ

Γιαυτο παμε πρωι...Αλλα και παλι τετοια ωρα παιζουν καλα μιλφονια :):green:

Andrikos
07-03-12, 02:10
Υπολογίζω ότι deadlifts στα Ελληνικά γυμναστήρια κάνει ένα 5%. Εγώ ζω σε επαρχιακή πόλη με 5 γυμναστήρια και κάνουν μόνο 2 αθλούμενοι ενας εκ των οποίων είμαι εγώ και ο άλλος κάνει SLDL :unsure:. Αυτή είναι η λογική. Αυτά.


1 στους 20 άρσεις? Με τίποτα!:green: 1 στους 50. Καλά αν βαλεις και τον γυναικείο πληθυσμό που κανονικά πρέπει , πάμε σε απογοητευτικά ποσοστά.:green:

Konstantinos!
07-03-12, 02:39
1 στους 20 άρσεις? Με τίποτα!:green: 1 στους 50. Καλά αν βαλεις και τον γυναικείο πληθυσμό που κανονικά πρέπει , πάμε σε απογοητευτικά ποσοστά.:green:


Εγώ στο γυμναστήριο που πηγαίνω που έχει ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ κόσμο, μόνο εγώ και 1 ακόμα κάνουμε άρσεις θανάτου και 1 άλλος που κάνει και clean .Ειδικά εγώ επειδή δε φοράω και ζώνη στις άρσεις με κοιτάνε σαν εξωγήινο...

vaggan
12-04-12, 19:02
για να δουμε που πατε γυμναστηριο και να κανουμε καμια συγκριση σε παροχες,τιμες υπερ και κατα

exkaliber
12-04-12, 19:05
λεπον
το ανοιξες στις 7 & 2
μετρα χρονο που θα κλεισει:P:P

s0k0s
12-04-12, 19:07
Θεσ/νικη - Κορδελιο - easy point. Μετριο γυμναστηριο, λιγα μηχανηματα, τα βασικα βγαινουν ομως. Οσο για τιμη 150Ε για το 9μηνο ειχα δωσει.

Silvester
12-04-12, 21:59
Μαυροι πανθηρες...κανω κικ μποξ με γυμναστηριο με καταπληκτικο δασκαλο εχει αυτα που χριεαζεσαι δηλαδη μονοζυγο διαδρομυος ποδηλατα ελευθερα βαρη με 40 ευρω τον μηνα....Οδος Μαρτιου

Galthazar
13-04-12, 10:27
Σπιτι μου :green:

Silvester
13-04-12, 10:31
Σπιτι μου :green:

ωραιος!:thumbup:

marvin
13-04-12, 11:16
Yγειοσωματικη στον Υμηττο.Πηρα μια ετησια προσφορα που ειχε με 200 ευρω .Μεσα σε αυτα ειναι τα κλασικα...αιθουσα με βαρη..αιθουσα ομαδικων προγραμματων,σαουνα και ελαχιστα μασαζ!!!Εχει αποδυτηρια..ντουζιερες και ευτυχως παντα καυτο νερο:P:welcome:

72K
13-04-12, 12:55
Στο υπόγειο μου. Με βοηθά στο να μισήσω ακόμη περισσότερο το ανθρώπινο είδος :turtle:

Gaspari
13-04-12, 13:18
World's Gym. 45E / μήνα, δεν παρέχει τίποτα παρά μόνο βάρη και αυτά τα βασικά, κανένα benefit, τίποτα διαφορετικό, σιδεράδικο, καλός προπονητής όμως.. Αα, κλείνει 10 η ώρα επίσης (πρώτη φορά το βλέπω αυτό) και τρώς πολύ τρεχαντίρι στο μπάνιο του τύπου (Άντεεεεεεεεε) ..

vaggan
13-04-12, 13:21
World's Gym. 45E / μήνα, δεν παρέχει τίποτα παρά μόνο βάρη και αυτά τα βασικά, κανένα benefit, τίποτα διαφορετικό, σιδεράδικο, καλός προπονητής όμως.. Αα, κλείνει 10 η ώρα επίσης (πρώτη φορά το βλέπω αυτό) και τρώς πολύ τρεχαντίρι στο μπάνιο του τύπου (Άντεεεεεεεεε) ..45:shock::shock:πολλα ρε συ καμια προσφορα δεν παιζει?σε ποια περιοχη?

destroyerody94
13-04-12, 13:44
Στο υπόγειο μου. Με βοηθά στο να μισήσω ακόμη περισσότερο το ανθρώπινο είδος :turtle:

xaxaxaxaxaxaxaxax

Πάντως πιστεύω αυτό θα συνέβαινε με μερικές ετήσιες συνδρομές πολύ πιο γρήγορα

destroyerody94
13-04-12, 13:49
Μαυροι πανθηρες...κανω κικ μποξ με γυμναστηριο με καταπληκτικο δασκαλο εχει αυτα που χριεαζεσαι δηλαδη μονοζυγο διαδρομυος ποδηλατα ελευθερα βαρη με 40 ευρω τον μηνα....Οδος Μαρτιου

Aυτό δεν είναι μάν που δεν έχει ρακ και οι πάγκοι είναι κάπως πιο μικροί-κοντοί?
Πάντως καλή ατμόσφαιρα έχει με αφίσες-μουσική κτλπ

Polyneikos
13-04-12, 13:51
για να δουμε που πατε γυμναστηριο και να κανουμε καμια συγκριση σε παροχες,τιμες υπερ και κατα

Eσυ που πας Βαγγελη,δεν μας είπες...:green:

vaggan
13-04-12, 13:55
Eσυ που πας Βαγγελη,δεν μας είπες...:green:το εφτιαξα για εσας βρε οχι για εμενα:green:

Polyneikos
13-04-12, 14:21
το εφτιαξα για εσας βρε οχι για εμενα:green:

Αν τρωει fail από τον ιδιο τον topik starter δεν θα εχει κ πολυ μελλον ;)

Εγω το εχω αναφερει,Weider Νεας Μακρης,ξεβιδωμενες πλατες στους παγκους,σκισμενες μοκέτες,κακοσυντηρημενα όργανα σε σημειο μεχρι και να μην αντιστοιχεί ο ιδιος αριθμος πύρων σε σχεση με τα μηχανηματα,όχι power rack, το μονο καλο ειναι ότι εχει μεχρι 60αρηδες αλτήρες και κανεις ότι θελεις στα ελυθερα βαρη(κυριολεκτικα όμως,δεν υπάρχει κανενας έλεγχος).Τα κακα του μονοπωλίου σε μια περιοχη.

vaggan
13-04-12, 14:32
εγω δεν εχω στανταρ γυμναστηριο αλλα το πιο τραχυ που εχω δοκιμασει ειναι το αδωνις στην τσακαλωφ 17 του γιωργου.:clap::clap:περιβαλλον που σε ταξιδευει σε αλλες εποχες σιδεραδικο κανονικα.με αρκετα ντουκια μεσα. με 70 ευρω το χρονο μπορεις να γυμναστεις σκληρα δινωντας πολυ λιγα.
υγ αν ψαχνετε για καμακι μην κανετε καν τον κοπο:green:

Keirox
13-04-12, 14:34
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122

Polyneikos
13-04-12, 14:38
εγω δεν εχω στανταρ γυμναστηριο αλλα το πιο τραχυ που εχω δοκιμασει ειναι το αδωνις στην τσακαλωφ 17 του γιωργου.:clap::clap:περιβαλλον που σε ταξιδευει σε αλλες εποχες σιδεραδικο κανονικα.με αρκετα ντουκια μεσα. με 70 ευρω το χρονο μπορεις να γυμναστεις σκληρα δινωντας πολυ λιγα.
υγ αν ψαχνετε για καμακι μην κανετε καν τον κοπο:green:

Του Καπετανακη εννοείς;Αυτος δεν ειχε ενα γυμναστηριο που λεγόταν Body Factory καπου στον Κορυδαλλο;


Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Αυτα ειναι :thumbup:
Δυστυχως ακομα και στις αρσεις θανατου που πρεπει να εχω την μπαρα κατω αναμεσα στους παγκους πρεπει να ενοχλω καμια 10αρια ατομα που κανουν καμψεις δικεφαλων και εκτασεις:green:

72K
13-04-12, 14:56
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122

Εδώ ούτε στα πιο υγρά όνειρα μας. Μιλάω για όλο το πακέτο, γυμναστήριο-τιμή.

vaggan
13-04-12, 18:28
Του Καπετανακη εννοείς;Αυτος δεν ειχε ενα γυμναστηριο που λεγόταν Body Factory καπου στον Κορυδαλλο;



Αυτα ειναι :thumbup:
Δυστυχως ακομα και στις αρσεις θανατου που πρεπει να εχω την μπαρα κατω αναμεσα στους παγκους πρεπει να ενοχλω καμια 10αρια ατομα που κανουν καμψεις δικεφαλων και εκτασεις:green:το body factory ειναι το καταστημα με τα συμπληρωματα που διατηρει στη νικαια αδωνις ειναι το γυμναστηριο στο κορυδαλλο.keirox ωραιο γυμναστηριο και καλη τιμη:bbbiceps::clap::clap:αντε εκει μεσα να μην γινεις φαν του σκουωτ

Roid Rage
13-04-12, 19:36
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122

Ban him!! (again)


αρκετά powercages (καμια 20αριά)
μπορεις να βαλεις μια φωτο? αυτο θελω να το δω

Silvester
13-04-12, 20:38
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122

Πραγματικα τρομερο...Θεωρειτε ακριβο η φτηνο γυμναστηριο;;:unsure::unsure::unsure:

Keirox
13-04-12, 21:14
Πραγματικα τρομερο...Θεωρειτε ακριβο η φτηνο γυμναστηριο;;:unsure::unsure::unsure:


16 δίνω για το γυμναστήριο και τα classes μόνο. Όλο το πακέτο (πισίνα, γήπεδα, αθλητικές εγκαταστάσεις για για ολυμπιακά track and field αθληματα) είναι 26.50 λίρες. Αν θέλεις και personal training είναι 100 λίρες τα 4 sessions (ψιλοακρίβά αλλά μου αρέσει που το PT γίνεται από προπονητές).
Η τιμή είναι κανονική - 16-20 λίρες τον μήνα είναι μια χαρά εκτός λονδίνου-. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα racks, της πλατφόρμες και τα μηχανήματα (hammer strength, plate loaded οπότε βάζεις ότι θέλεις όσο θέλεις).

Αν θυμηθώ θα βγάλω photos αύριο.

Devil
13-04-12, 22:56
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122

μοιαζει με το δικο μου.... αν εξερεσεις οτι δεν εχει cage... οι μπαρες ειναι 10κιλες.... δεν εχει τετοια βαρη.... δεν εχει πλατφορμες.... ουτε box... κατα τα αλλα ειναι ιδιο...λολ:green::turtle:

ααα και πληρωνω σχεδον τα διπλα!:green:

giannis64
13-04-12, 23:14
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4426&stc=1&d=1251225522

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4427&stc=1&d=1251225532



το δικο μου ειναι αυτο..:clap:

μπορει να μην εχει ολα τα παραπανω που λετε εσεις, αλλα ξερει και βγαζει πρωταθλητες και μαληστα αξιολογους..:toast:

exkaliber
13-04-12, 23:26
Aberdeen University Sports Village. Πολλά ελεύθερα βάρη (Ivanko, york etc.), πολλές μπάρες (ολυμπιακές, fat bars, safety bars etc) αρκετά powercages (καμια 20αριά) και αρκετές πλατφορμες για deadlift, snatches, cleans etc. Πληρώνω 16 λίρες τον μήνα (γύρω στα 18/19 ευρώ)

Φώτο:43122



ψαρωσα
δεν μου παει η καρδια να ξανα παω σ αυτο που πηγαινα,που με 50 ευρο το μηνα δεν ανοιγε την σαουνα ο αχαρακτηριστος

RAMBO
13-04-12, 23:52
Θα γραψω μια αξιολογηση κατα την αποψη μου για τα γυμναστηρια που εχω επισκεφτει..

joe weider N.Mακρης : το μονο θετικο ειναι οτι εχει παρα πολλους αλτηρες ανα 2 κιλα και φτανουν αρκετα υψηλα,απο οργανα τα περισσοτερα δεν ειναι λειτουργικα,τα ποδηλατα ειναι χαλασμενα,γενικα χρειαζεται ανακαινηση και μια καθαριστρια

joe weider Πετρουπολης : 3οροφο,στο ισογειο ειναι διαδρομοι και ποδηλατα,στον πρωτο μηχανηματα και βαροι(απο αλτηρες λιγα πραματα καθολου ικανοποιημενος,στα μηχανηματα εχει αρκετη ποικιλια και καλοσυντηρημενα σχεδον ολα,γενικα το μονο ελατωμα ειναι οι αλτηρες για μενα,στον 2ο ειναι αποδητηρια και αιθουσες ομαδικων

joe weider Περιστεριου : μεγαλο γυμναστηριο,πολλα οργανα και παλι ελλειψη σε αλτηρες ομως

Joe weider Κ.Πατησιων : Τα κουβαδακια μου και σε αλλη παραλια(εγω προσωπικα εκει δεν μπορουσα να κανω προπο)

Ο.Ν.Α Σεπολιων(δημοτικο) : Απο δω αρχησαν ολα,τα πρωτα μου βηματα στα βαρη..ελευθερα βαρη ελαχιστα και ανοδος ανα 4 κιλα (μην φανταστειτε πανω απο 20 δεν ειχε)
το μονοζυγο μαλλον ηταν σκαλωσια..τα οργανα που ειχε παντως βολευαν αρκετα αν και ηταν μια τρυπα

SHAPES (Aγ.Παρασκευη) : Το μεγαλυτερο γυμναστηριο που εχω παει και το καλυτερα εξοπλισμενο, τεραστιος χωρος μονο με διαδρομους και ποδηλατα τελευταιας τεχνολογιας(οθονες κτλ),πολλα μηχανηματα,ξεχωριστω κομματι με ελευθερα βαρη,ανετοι παγκοι μεγαλα κιλα στα ελευθερα,πολυ καθαρο και ευχαριστος χωρος

(Tο ονομα μου διαφευγει αυτη την στιγμη προς το παρων θα σας πω οτι βρισκεται στο Ιλιον λιγο πανω απο τα MC,Donalds) : Πολυ ωραιος χωρος,καλα μηχανηματα,το μειον οτι ειχε λιγα ελευθερα βαρη τα οποια ομως ηταν σε συγκεκριμενο χωρο με ειδικο πατωμα,μου εκανε εντυπωση η πολυ καλη εξηπηρετηση και της 2 φορες που πηγα ηρθε η γυμναστρια μου συστηθηκε και μου ειπε αμα χρειαστω καποια βοηθεια να μιλησω σε καποιον απο κει..

Yγειοσωματικη( Ιμηττος) : Πολυ ωραιος χωρος,τα μηχανηματα μαρεσαν πολυ,το μονο αρνητικο οτι τα ελευθερα βαρη ηταν ελαχιστα,απο εξυπηρετηση πολυ καλη,,ενα γυμναστηριο που αμα ηταν διπλα στο σπιτι μου και ειχε ελευθερα θα ειχα παει.

Αυτα το ολιγα προς το παρων...

vaggan
14-04-12, 10:25
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4426&stc=1&d=1251225522

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4427&stc=1&d=1251225532



το δικο μου ειναι αυτο..:clap:

μπορει να μην εχει ολα τα παραπανω που λετε εσεις, αλλα ξερει και βγαζει πρωταθλητες και μαληστα αξιολογους..:toast:γιαννη που ειναι αυτο?

giannis64
14-04-12, 10:34
Ηλίας Τριανταφύλλου Gym (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14673-Ηλίας-Τριανταφύλλου-Gym)
:thumbup: