PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB - ΕΟΣΔ 26ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 2013 (25 Μαίου - Μελισσια)



Σελίδες : [1] 2

Polyneikos
16-02-13, 20:01
Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΟΣΔ, το 26ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα θα διοργανωθεί στις 25 Μαίου 2013 στο κλειστό Γήπεδο Basket Μελισσίων .
Οι αθλητές που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν θα πρέπει να απευθυνθούν στους Συλλόγους τους και στα τηλεφωνα της ΕΟΣΔ.

H AΦΙΣΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

66366

NASSER
16-02-13, 20:04
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση Κώστα!
Το κλειστό γήπεδο Μελισσίων, θα έλεγα πως είναι από τα καλύτερα που έχω επισκεφτεί. Αυτή τη φορά κάτι μου λέει πως θα είναι γεμάτο απο θεατές και αθλητές :)

barbell
17-02-13, 15:44
Πολλη εξυπνη επιλογη,μακαρι να συνοδευτει απο υψηλο επιπεδο αθλητων και συμμετοχη κοσμου.Θα ειμαι εκει σιγουρα καθως ενας φιλος μου συμμετεχει στην classic.Εχει κανη σωστη προετοιμασια και αν πανε ολα καλα θα κανει εντυπωση!

Dreiko
30-03-13, 13:33
Kατι λιγοτερο απο 2 μηνες πριν τον αγωνα και αναμενονται καποιες δυνατες συμμετοχες!!!:thumbup:

Polyneikos
30-03-13, 14:30
Kατι λιγοτερο απο 2 μηνες πριν τον αγωνα και αναμενονται καποιες δυνατες συμμετοχες!!!:thumbup:

Ναι Βαγγέλη , εχω ακούσει και έχω μιλησει με καποια άτομα και αναμένεται ότι θα εχει πολυ ενδιαφέρον.
Στις κατηγορίες Classic Bodybuilding θα αγωνιστουν οι Σταυρος Τριουλίδης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20994-Σταύρος-Τριουλίδης-Aφιέρωμα-amp-Συνέντευξη-Μαϊος-2012&p=574648&viewfull=1#post574648) και Σταυρος Κορασάνης (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5637-Κορασάνης-Σταύρος&p=102290&viewfull=1#post102290), μαλιστα στο προηγούμενο Κυπελλο οι ιδιοι είχαν διαγωνιστεί και στο Overall Classic Bodybuilding με νικητή τον Τριουλίδη.
Στις γυναικειες κατηγορίες δεδομένη ειναι η συμμετοχή της Νορας Κόλλια (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5050-Kόλλια-Νόρα&p=88370&viewfull=1#post88370)
Επίσης δεδομένες ειναι οι συμμετοχες στις ΒΒ κατηγορίες του Λευτέρη Σιδηρόπουλου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12971-Λευτέρης-Σιδηρόπουλος-Aφιέρωμα-amp-Συνέντευξη-Μάϊος-2012&p=322445&viewfull=1#post322445) ,πιθανον στην +90 και του Θαναση Αττιλάκου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21296-Θανάσης-Αττιλάκος-Συνέντευξη-Ιούνιος-2012&p=585266&viewfull=1#post585266), στην +100.
Εχουν ακουστεί οι συμμετοχές επίσης αθλητών που εχουν πρωταγωνιστήσει ως Juniors, Xρηστος Πιστόλας, Δημήτρης Τριπολιτσιώτης, Γιώργος Ρετσινάς, οι οποιοι εχουν ανεβασει τις προσδοκίες μας με τις εως τωρα εμφανίσεις τους, πλεον όμως θα παίξουν σε κατηγορίες Ανδρων.
Τελος, στο σεμινάριο του Μανώλη Καραμανλάκη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3915-Καραμανλάκης-Μανώλης&p=61953&viewfull=1#post61953) από τον ίδιο ειπώθηκε ότι πρόθεση του στο προσεχή αγωνιστική περίοδο ειναι να διαγωνιστεί στην Ομοσπονδία που διαγωνίζεται παραδοσιακά, οπότε αυτη η συμμετοχή ανεβάζει τον πήχυ του αγώνα πολυ υψηλα !

barbell
30-03-13, 15:04
Δεν τον χανω με τιποτα,ολη η αφροκρεμα το Ελληνικου bbing.Ευχομαι να κερδισει ο αγαπημενος μου βεβαια(Σιδηροπουλος:bowdown:)αλλα πανω απο ολα να ναι ολοι σε τελεια φορμα,η διεξαγωγη αψογη και να χει πολυ κοσμο!

COBRA_STYLE
30-03-13, 18:07
Για το Γιωργο Ρετσινα εχω να πω παντως οτι βδομαδα με βδομαδα μεταλλασσεται,μιας και τον βλεπω καθημερινα στο gym...πολυ καλος και μεγαλυτερος απο περυσι:thumbup::clap:

barbell
31-03-13, 10:22
Ξερω οτι αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα παλι εχω μπερδευτει λιγακι με την classic κατηγορια οσο αναφορα το υψος/βαρος.Μιλουσα με ενα φιλο μου Πολωνο που διαγωνιστηκε προσφατα στη χωρα του και μου ειπε πως ηταν 5 κιλα πανω απο το υψος του,αλλαξε κατι?Επισης οι κατηγοριες bbing ειναι με βαση το βαρος και ποσες?Αν παλι καποιος δε γυμναζεται σε αναγνωρισμενο γυμναστηριο της ifbb εχει δικαιωμα συμμετοχης?Τη συμμετοχη τη δηλωνεις τη μερα του αγωνα η' νωριτερα τηλεφωνικα?Η κρεμα εξακολουθει να ναι υποχρεωτικη και την προμηθευεσαι την ιδια μερα?Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα υπαρχει ενδιαφερον συμμετοχων

Polyneikos
31-03-13, 11:51
Ξερω οτι αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα παλι εχω μπερδευτει λιγακι με την classic κατηγορια οσο αναφορα το υψος/βαρος.Μιλουσα με ενα φιλο μου Πολωνο που διαγωνιστηκε προσφατα στη χωρα του και μου ειπε πως ηταν 5 κιλα πανω απο το υψος του,αλλαξε κατι?

Eχουμε και λέμε λοιπόν:
Συμφωνα με τους κανονισμούς της Παγκόσμιας IFBB ( http://www.ifbb.com/pdf/IFBBrulebook.pdf ,σελ 20-21) υπάρχουν στις Αντρικές (Seniors) Classic Bodybuilding, 4 κατηγορίες :

α)Μεχρι και 1.70 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +2 κιλα π.χ. ενας που ειναι 1.69 θα πρεπει να ειναι μέχρι 71 κιλα
β)Μεχρι και 1.75 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +4 κιλα
γ)Μεχρι και 1.80 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +6 κιλα
δ) Απο 1.80 και άνω υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +8 κιλα

Υπάρχει και 2 υποσημειώσεις σε αυτα τα κριτήρια ,για καποιον που ειναι 1.90 μέχρι 1.98 γινεται με τον ίδιο τύπο υπολογισμός με περιθώριο +9 και για καποιον που είναι πάνω από 1.98 υπάρχει το περιθώριο για +10, αλλά δεν ειναι σε ξεχωριστες κατηγορίες

Επίσης υπάρχει η ευκαίρια της ομοσπονδίας στις εγχώριες διοργανωσεις ,ανάλογα τις συμμετοχές, να τις κανει και 2 τις κατηγορίες, συνήθως "σπάνε" σε -1.75 & 1.75, αλλά τα κριτήρια ισχύουν ως έχουν.
Δηλαδή αν καποιος ειναι 1.85 θα μπορεί να είναι εως 93 κιλά.
Στις κατηγορίες Classic Bodybuilding γίνεται Overall


Επισης οι κατηγοριες bbing ειναι με βαση το βαρος και ποσες?

Bασει των ίδιων κανονισμών που σου εχω βαλει στο link (http://www.ifbb.com/pdf/IFBBrulebook.pdf) (σελίδα 18), οι κατηγορίες ΒΒ είνια οι εξης οκτω (8) :
1) -65
2) -70
3) -75
4) -80
5) -85
6) -90
7) -100
8) +100
(Σε διεθνείς αγώνες )



Αν παλι καποιος δε γυμναζεται σε αναγνωρισμενο γυμναστηριο της ifbb εχει δικαιωμα συμμετοχης?Τη συμμετοχη τη δηλωνεις τη μερα του αγωνα η' νωριτερα τηλεφωνικα?

Δεν ειναι υποχρεωτικό να γυμνάζεσαι σε γυμναστήριο-σύλλογο ,αναγνωρισμένο από την ΕΟΣΔ, μιας και δεν έχει σε όλες τις πόλεις της Ελλάδας, αλλά είναι υποχρεωτικό να είσαι εγγεγραμένος αθλητής σε σύλλογο, ειδάλλως δεν θα έχεις δικαιωμα συμμετοχής.
Εδώ (http://www.bodybuilding-eosd.gr/syllogoi.html) εχει τους συλλόγους που μπορείς να απευθυνθείς
Το πρωί στην ΕΟΣΔ γίνεται η ζύγιση και οι μετρήσεις καθώς και οι τοποθετήσεις των αθλητων στις αντίστοιχες κατηγορίες και το απόγευμα ο αγώνας, χωρίς προκριματικά,κατευθείαν είναι τα τελικά.



Η κρεμα εξακολουθει να ναι υποχρεωτικη και την προμηθευεσαι την ιδια μερα?Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα υπαρχει ενδιαφερον συμμετοχων

Η κρεμα ειναι αυτή που επιβάλλει η διεθνής IFBB και ειναι υποχρεωτική.
Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε barbell :welcome:

korasanis
31-03-13, 13:59
Σίγουρα θα είναι ένας πολύ δυνατός αγώνας. Εγώ δεν θα λάβω μέρος. Είμαι στο πλευρό της συζύγου μου ως προπονητής της φέτος και ελπίζω να κάνει ένα δυναμικό comeback μετά την απόκτηση της μικρής μας κόρης.

goldenera
31-03-13, 16:49
Καλή επιτυχία στο ζεύγος Κορασάνη λοιπόν, και να σας ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας!

barbell
31-03-13, 20:09
Xιλια ευχαριστω Πολυνικε με καλυψες απολυτα,οποτε ο φιλος μου που ειναι 1.78 για classic μπορει να ναι μεχρι 84κιλα.:thumbup:Θα ναι σιγουρα παντως ενας πολυ δυνατος αγωνας και πρεπει να μαστε ολοι εκει να στηριξουμε τον αγωνα και κυριως τους διαγωνιζομενους

Polyneikos
31-03-13, 20:26
Σίγουρα θα είναι ένας πολύ δυνατός αγώνας. Εγώ δεν θα λάβω μέρος. Είμαι στο πλευρό της συζύγου μου ως προπονητής της φέτος και ελπίζω να κάνει ένα δυναμικό comeback μετά την απόκτηση της μικρής μας κόρης.

Σταυρο καλή επιτυχία ,σε καθε περιπτωση,στην σύζυγό σου , Ρένια.:thumbup:
Σε ποια κατηγορία θα διαγωνιστεί;

Polyneikos
31-03-13, 20:32
Xιλια ευχαριστω Πολυνικε με καλυψες απολυτα,οποτε ο φιλος μου που ειναι 1.78 για classic μπορει να ναι μεχρι 84κιλα.:thumbup:Θα ναι σιγουρα παντως ενας πολυ δυνατος αγωνας και πρεπει να μαστε ολοι εκει να στηριξουμε τον αγωνα και κυριως τους διαγωνιζομενους

Καλη επιτυχία στον φίλο σου.:thumbup:

barbell
31-03-13, 20:55
Ευχαριστω Πολυνικε..Ισως συμμετασχω και γω.Προετοιμαζομουν για αλλο αγωνα αλλα τα ονοματα και μονο αν και 5 σκαλες πανω απο μενα θα ναι τιμη μου να σταθω διπλα τους;)

Menios Ser1985
02-04-13, 04:07
Η κρεμα ειναι αυτή που επιβάλλει η διεθνής IFBB και ειναι υποχρεωτική.

Να προσθέσω οτι στο Πανελλήνιο της IFBB το 2011 που ειχα παρει μερος το ίδιο ειχαν πει για την κρεμα(δηθεν υποχρεωτικη) και οι μισοι αθλητες χρησιμοποιησαν διαφορετικη(καθενας οποια ηθελε) χωρίς να αντιμετωπισουν καποιο προβλημα απο την ομοσπονδια(αποκλεισμός κλπ.οπως ειχε ειπωθει).Το ιδιο συνεβη και στο Elite που ακολουθησε την επομενη μερα!
Για να αποδωσει καλα αυτη η κρεμα που συστηνει η IFBB πρεπει ο αθλητης να εχει κανει σολαριουμ 2 μηνες πριν τον αγωνα(οποτε θα ειναι μαυρισμενος ετσι κι αλλιως),αλλιως θα εχει το αποτελεσμα που ειχα κι εγω αν δει καποιος τις φωτογραφιες...(χάλια δηλαδη)!!!
Προσωπικα δεν ξαναρισκαρω μια ασχημη παρουσιαση υστερα απο τοσο κοπο και χρημα στην προετοιμασια!Οπως στο εξωτερικο καθε αθλητης φροντιζει για την κρεμα του και το μαυρισμα του(ειτε μονος ειτε απο επαγγελματικα συνεργεια βαφης στα αποδυτηρια)ετσι θα επρεπε,κατα τη γνωμη μου,να γινεται κι εδω!

NASSER
02-04-13, 08:38
Οπως στο εξωτερικο καθε αθλητης φροντιζει για την κρεμα του και το μαυρισμα του(ειτε μονος ειτε απο επαγγελματικα συνεργεια βαφης στα αποδυτηρια)ετσι θα επρεπε,κατα τη γνωμη μου,να γινεται κι εδω!

Στον διασυλλογικό αγώνα που έγινε τον περασμένο Νοέμβρη στη Λιβαδειά, ο διοργανωτής Κώστας Σταμάτης είχε φροντίσει την παρουσία ενός τέτοιου συνεργείου και όσοι το δοκίμασαν πραγματικά έμειναν ευχαριστημένοι και το αποτέλεσμα έδειχνε πολύ καλό.
Όσο για τον τρόπο βαθύς που προτείνει η IFBB δεν είναι άσχημος, αρκεί ο καθένας να βρει τη μπογιά που του ταιριάζει καθώς και εδώ έχει τρεις διαφορετικές επιλογές ανάλογα δηλαδή πόσο σκούρα ή ανοιχτόχρωμη θέλει κάποιος τη βαθύ. Φυσικά μεγάλο ρόλο θα παίξει και ο φωτισμός και πως θα δείξει επί σκηνής.
Φυσικά η dream tan #2 είναι εγγύηση μαζί με τη βάση της ;)

Menios Ser1985
02-04-13, 15:52
Στον διασυλλογικό αγώνα που έγινε τον περασμένο Νοέμβρη στη Λιβαδειά, ο διοργανωτής Κώστας Σταμάτης είχε φροντίσει την παρουσία ενός τέτοιου συνεργείου και όσοι το δοκίμασαν πραγματικά έμειναν ευχαριστημένοι και το αποτέλεσμα έδειχνε πολύ καλό.
Όσο για τον τρόπο βαθύς που προτείνει η IFBB δεν είναι άσχημος, αρκεί ο καθένας να βρει τη μπογιά που του ταιριάζει καθώς και εδώ έχει τρεις διαφορετικές επιλογές ανάλογα δηλαδή πόσο σκούρα ή ανοιχτόχρωμη θέλει κάποιος τη βαθύ. Φυσικά μεγάλο ρόλο θα παίξει και ο φωτισμός και πως θα δείξει επί σκηνής.
Φυσικά η dream tan #2 είναι εγγύηση μαζί με τη βάση της ;)

Οποτε Νασσερ μια από τις 2 παραπανω επιλογες θα ειναι ο,τι πρεπει!;)

D.ANTONIADIS
02-04-13, 17:01
:thumbup::welcome:

billy89
02-04-13, 18:42
Να ρωτήσω παιδιά... ξέρει κανένας αν θα βγούνε πακέτα διαμονής - εισιτηρίων αγώνα κλπ? Αν θυμάμαι καλά όταν είχαν γίνει οι αγώνες στη Θεσσαλονίκη είχαν βγει. Γιατί από Αθήνα, ξενοδοχεία κλπ δεν έχουμε ιδέα εδώ στη συμπρωτεύουσα!

Σε κάθε περίπτωση εμείς θα είμαστε εκεί, έχουμε και μερικούς αθλητές - φίλους να υποστηρίξουμε, και αναμένω να γνωρίσω τους Αθηναίους συμφορουμίτες!

Polyneikos
15-04-13, 14:39
To REGENESIS – TEAM κατά δήλωση του Κώστα Σταμάτη, θα δώσει το παρόν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στις 25 Μαΐου με 14 αθλητές και αθλήτριες. Δυναμική συμμετοχή ! :clap::clap:

barbell
16-04-13, 00:15
Ο Σταματης ειναι ενα απο τα παιδια που αγαπαει πραγματικα το αθλημα και το παει μπροστα..Πολλοι πρεπει να παρουν παραδειγματα.Αυτο που μου εχει κανει εντυπωση σε αγωνα ειναι πως οταν εχει δικους του διαγωνιζομενους κραταει αποστασεις σιωπηλος μακρια απο την επιτροπη αντιθετα με τους αλλους που πανε απο πισω και αρχιζουν ''αυτος ειναι δικος μου'':P...

Kolorizos
20-04-13, 03:39
ξερει κανεις ποσο θα εχει η εισοδος??

korasanis
01-05-13, 23:26
H Ρενια το πιο πιθανό είναι να διαγωνιστεί στην κατηγορία physique. παραθέτω μια φωτογραφία της. Είμαι πολύ υπερήφανος από τώρα διότι έχει καταφέρει να βελτίωσή πάρα πολύ το σώμα της από την τελευταία φορά και παράλληλα να είναι σύζυγος -μητέρα -και εργαζόμενη(full ωράριο πίστεψε με)

Χριστοφορος123
01-05-13, 23:37
:clap::clap::clap:
Καλη συνεχεια πολυ καλη φορμα εχει πιασει

TRIANTAFYLLOU
02-05-13, 00:02
μπράβο Σταύρε κάνατε πολυ καλη δουλεια και παρ όλες τις υποχρεώσεις το αποτέλεσμα είναι τέλειο , το ζητούμενο άλλωστε σε μια γυναίκα αγωνιζόμενη σ αυτη την κατηγορία δεν είναι η μέγιστη μυικότητα αλλα αρμονία συμμετρία και θηλυκότητα και σ αυτους τους τομείς τα έχετε καταφέρει τέλεια :clap:

γιατι εύκολο είναι απλα να φτιάξει κάποια σκληρούς μυς απλα , αλλα σημασία έχει να διατηρήσει τις γραμμες και την αρμονία σε συνδιασμό με μυικότητα που να ταιριάζει σε γυναίκα , εκτός βέβαια των κατηγοριών χαρτ κορ που εκεί είναι το ζητούμενο η σκληράδα

korasanis
02-05-13, 00:21
Αυτός ακριβώς ήταν ο στόχος μας και φυσικά να διατηρηθούν όλες οι βιολογικές λειτουργίες που έχει μια γυναικά. Νομίζω ότι μέχρι τώρα τα έχουμε καταφέρει μια χαρά.

Polyneikos
02-05-13, 20:57
Σταύρο φοβερή η Ρενια, συγχαρητηρια και στους 2 σας για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα .:thumbup:

Polyneikos
02-05-13, 20:58
Ανακοίνωση από το site της ΕΟΣΔ :





ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΟΡΗΓΙΑΣ

Η εταιρία WEIDER προσφέρει δυο αεροπορικά εισιτήρια με επιστροφή σε δύο νικητές του 26ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Σωματικής Διάπλασης ΕΟΣΔ, που θα διεξαχθεί στις 25-5-2013, προκειμένου να συμμετάσχουν στον αγώνα ΑRNOLD CLASSIC EUROPE 2013 που διοργανώνεται στη Μαδρίτη.
Η επιλογή των ατόμων (ανεξαρτήτως φύλου) θα γίνει από την ΕΟΣΔ κατά τη λήξη των αγώνων, με την προϋπόθεση ότι ανταποκρίνονται σε υψηλές αθλητικές προδιαγραφές.



http://www.bodybuilding-eosd.gr/

MakPriest
06-05-13, 19:29
σύγκρουση τιτάνων θα γινει απ ότι φαίνεται μεταξύ Σιδηρόπουλου και Αττιλάκου ! :box1:
Απ την αλλη όλοι νομίζω θυμόμαστε απ το Atlas τον Τριπολιτσιώτη ετσι? μιλάμε για θηρίο με πολυ δύναμη!
θα εχει πολύ ενδιαφέρον ο αγωνας :bowdown:

stefanosbmx
07-05-13, 13:12
σύγκρουση τιτάνων θα γινει απ ότι φαίνεται μεταξύ Σιδηρόπουλου και Αττιλάκου ! :box1:
Απ την αλλη όλοι νομίζω θυμόμαστε απ το Atlas τον Τριπολιτσιώτη ετσι? μιλάμε για θηρίο με πολυ δύναμη!
θα εχει πολύ ενδιαφέρον ο αγωνας :bowdown:

καλησπέρα κ από εμένα απλώς θα ήθελα να προσθέσω ότι στην κατηγορία αυτή θα παίξει και ΤΣΟΥΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ!!!!!! Τον ειδα προχτες πραγματικα κομμάτια στα 130kg+++!!!! πραγματικά θα γίνει χαμός.Ωστόσο δυνατή συμμετοχή θα είναι του ΣΠΥΡΟΥ ΠΑΛΛΗΚΑΡΑ!!!!

barbell
07-05-13, 13:50
Αντιθετα με αλλες χρονιες αυτος ο αγωνας δειχνει ο ποιο ενδιαφερον απο αποψη ονοματων και μονο..Μη ξεχνατε και τον Καραμανλακη φυσικα,νομιζω πως στην +100 δυσκολα θα βρει αντιπαλο..

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-05-13, 15:36
Ο Σταματης ειναι ενα απο τα παιδια που αγαπαει πραγματικα το αθλημα και το παει μπροστα..Πολλοι πρεπει να παρουν παραδειγματα.Αυτο που μου εχει κανει εντυπωση σε αγωνα ειναι πως οταν εχει δικους του διαγωνιζομενους κραταει αποστασεις σιωπηλος μακρια απο την επιτροπη αντιθετα με τους αλλους που πανε απο πισω και αρχιζουν ''αυτος ειναι δικος μου'':P...
Να πω εδώ οτι δεν υπάρχει το "αυτός είναι δικός μου" γιατί απλά και οι κριτές κρίνονται.Αν κάποιος αποκλίνει στην βαθμολογία του από τους υπόλοιπους,δεν ξανακρίνει.Προσωπικά επειδή έχω συμμετάσχει τόσο σαν αθλητής όσο και σαν κριτής σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα και μπορώ να έχω άποψη εκ των ενδω,υπήρξε μία και μοναδική περίπτωση που ο ίδιος ο διοργανωρής του αγώνα μου ζήτησε να βαθμολογήσω ευνοικά αθλητή(που στην πραγματικότητα δεν το χρειαζόταν) και έλαβε την απάντηση που έπρεπε.Πρέπει να γνωρίζετε ότι την στιγμή εκείνη ουδεμία συζήτηση,συνεννόηση ,μεροληψία ή κάτι άλλο που να ευνοεί έναν συγκεκριμένο αθλητή επιτρέπεται και αυτό τηρείται.

Χρήστος Τριανταφύλλου
07-05-13, 18:39
Σιδηροπουλος,Αττιλακος,Τσουνος,Τριπολιτσιωτης,Ρετσινας,Καραμανλακης! Πολυ δυνατα ονοματα ,προμηνυεται πολυ μεγαλος κ δυσκολος αγωνας.

barbell
07-05-13, 20:09
Να πω εδώ οτι δεν υπάρχει το "αυτός είναι δικός μου" γιατί απλά και οι κριτές κρίνονται.Αν κάποιος αποκλίνει στην βαθμολογία του από τους υπόλοιπους,δεν ξανακρίνει.Προσωπικά επειδή έχω συμμετάσχει τόσο σαν αθλητής όσο και σαν κριτής σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα και μπορώ να έχω άποψη εκ των ενδω,υπήρξε μία και μοναδική περίπτωση που ο ίδιος ο διοργανωρής του αγώνα μου ζήτησε να βαθμολογήσω ευνοικά αθλητή(που στην πραγματικότητα δεν το χρειαζόταν) και έλαβε την απάντηση που έπρεπε.Πρέπει να γνωρίζετε ότι την στιγμή εκείνη ουδεμία συζήτηση,συνεννόηση ,μεροληψία ή κάτι άλλο που να ευνοεί έναν συγκεκριμένο αθλητή επιτρέπεται και αυτό τηρείται.Νικο δεν εχω παρακολουθησει αγωνα της ifbb εως τωρα και εφοσον ειναι ετσι συγχαρητηρια.Δε μπορεις να φανταστεις ''αλλου'' που εχω παρευρεθει αρκετες φορες τι εχουν δει τα ματια μου....

COBRA_STYLE
07-05-13, 22:05
Τρομερος ο Ρετσινας!Τον ειδα χθες και σημερα στο γυμναστηριο και πραγματικα εχει μεταλλαχτει...τρομερη μυικοτητα,φλεβικοτητα ποιοτητα,μπαλαρισματα,κοψιματα ολα:bowdown: και πολλα νευρα επισης:turtle::shock:

barbell
07-05-13, 22:08
Τρομερος ο Ρετσινας!Τον ειδα χθες και σημερα στο γυμναστηριο και πραγματικα εχει μεταλλαχτει...τρομερη μυικοτητα,φλεβικοτητα ποιοτητα,μπαλαρισματα,κοψιματα ολα:bowdown: και πολλα νευρα επισης:turtle::shock:Με ειχε εντυπωσιασει πολυ περυσι στα junior.Aν εχει ''ωριμασει'' μυικα τοτε σιγουρα θα ναι πολυ δυσκολος αντιπαλος...2εβδομαδες περιπου οποτε τα νευρα δικαιολογουνται:):)

papantonisd
09-05-13, 03:11
Η αφίσσα του Πανελληνίου στην τελική της μορφή .


65987

stefanosbmx
09-05-13, 14:47
Να προσθέσω οτι στο Πανελλήνιο της IFBB το 2011 που ειχα παρει μερος το ίδιο ειχαν πει για την κρεμα(δηθεν υποχρεωτικη) και οι μισοι αθλητες χρησιμοποιησαν διαφορετικη(καθενας οποια ηθελε) χωρίς να αντιμετωπισουν καποιο προβλημα απο την ομοσπονδια(αποκλεισμός κλπ.οπως ειχε ειπωθει).Το ιδιο συνεβη και στο Elite που ακολουθησε την επομενη μερα!
Για να αποδωσει καλα αυτη η κρεμα που συστηνει η IFBB πρεπει ο αθλητης να εχει κανει σολαριουμ 2 μηνες πριν τον αγωνα(οποτε θα ειναι μαυρισμενος ετσι κι αλλιως),αλλιως θα εχει το αποτελεσμα που ειχα κι εγω αν δει καποιος τις φωτογραφιες...(χάλια δηλαδη)!!!
Προσωπικα δεν ξαναρισκαρω μια ασχημη παρουσιαση υστερα απο τοσο κοπο και χρημα στην προετοιμασια!Οπως στο εξωτερικο καθε αθλητης φροντιζει για την κρεμα του και το μαυρισμα του(ειτε μονος ειτε απο επαγγελματικα συνεργεια βαφης στα αποδυτηρια)ετσι θα επρεπε,κατα τη γνωμη μου,να γινεται κι εδω!

θελω να προσθεσω οτι πλεων υπαρχει στην ελλαδα ειδικο συνεργειο το οπιο θα βαφει τους αθλητες με την κρεμα της IFBB.θα αφονται οι αθλητες οχι ε τα χερια αλλα με ειδικο ΄''πιστολι'' που θα πεταει την κρεμα.απο οτι ξερω στην NAC θα υπαρχει τετοιο συνεργειο κ θα κοστιζει 50ευρω

Polyneikos
11-05-13, 11:22
Χθες παρευρέθηκα στυ γυμναστήριο του Σπύρου Μπουρνάζου για μια προπόνηση και είδα από κοντά αθλητές που θα διαγωνιστούν στο προσεχές Πανελλήνιο Πρωταθλημα.
Ηταν ο Γιάννης Τσούνος, ο Θανασης Αττιλάκος, ο Σταυρος Τριουλίδης και ο Γιωργος Ρετσινάς, όλοι σε φοβερή κατάσταση.
Ο σύλλογος του Μπουρνάζου,αν θυμαμαι καλά από όλα τα ονόματα που μου αναφερθηκαν, θα εχει 14-15 αθλητες.
Ενδεικτικά να αναφέρω ότι 5 από το team θα είναι στην +100.
Πιστευω και από τις υπολοιπες πληροφορίες που εχω και ακούγονται,θα ειναι υψηλού επιπεδου αγώνας. :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
11-05-13, 22:59
Επειδη είχα ένα παπαρατσι με έστειλε υλικό απο αυτη την συνάντηση κ είπα να το βάλω να ζεσταθει λίγο το κλίμα όλοι είναι σε καταπληκτική κατάσταση ο Γιαννης ο Τσουνος έχει κατέβει στα 130 κιλα σ αυτη τη φωτο

66123

Dreiko
11-05-13, 23:01
:clap::clap::clap::clap:
Αυτα ειναι....περιμενουμε με αγωνια τον αγωνα...:thumbup:

Polyneikos
12-05-13, 01:02
Φοβεροι και οι 4, ημουν μπροστά όταν ποζάρισαν, ο Τσούνος ζυγίστηκε και ήταν 129 κιλα.Θηριώδης :shock:

Polyneikos
12-05-13, 15:37
2 φωτογραφίες από τον παπαράτσι που συνεργάζομαι εγω(:green:),από την επίσκεψη της Παρασκευης στον Μπουρνάζο

66173



66174

Dreiko
12-05-13, 15:39
Προβλεπεται σφαγη σε καποιες κατηγοριες...:bowdown:

barbell
12-05-13, 18:33
Να προσθεσω πως πολλη δυνατη θα ειναι και η ομαδα που ετοιμαζει ο Ηλιας Σαρρης απο τη Σκαλα Λακωνιας

Polyneikos
12-05-13, 22:10
Μανώλης Καραμανλάκης,13 ημερες πρίν από τον αγώνα της IFBB-ΕΟΣΔ.

66184

barbell
12-05-13, 23:17
Μανώλης Καραμανλάκης,13 ημερες πρίν από τον αγώνα της IFBB-ΕΟΣΔ.

66184O Kαραμανλακης εχεις θεση ως στοχο να παρει πισω την καρτα του?Εγω παντως θα θελα να τον βλεπω τωρα σε gprix επαγγελματικα εκει που του αξιζει αλλα δυστυχως κανεις δεν τον βοηθησε να εδραιωθει ως επαγγελαμτιας..Ειλικρινα του ευχομαι οτι καλυτερο γιατι μαζι με τον Μιχαλη ειναι οτι καλυτερο εχει επιδειξει το Ελληνικο bbing της τελευταιας γενιας..Οπως και να χει περασμενα αλλος ενας λογος παντως που δεν χανω τον αγωνα με τιποτα!!

docmar
12-05-13, 23:56
Ο Μανωλης,... ειναι αγωνιστικος αθλητης του bb οποτε και δεν μπορει πολυ καιρο να απεχει απο αγωνιστικη σκηνη,...ειναι η ταυτοτητα του.
Η φωτογραφια που ποσταρες αγαπητε συνφορουμιστα, μιας και την εχω βγαλει εγω,...δειχνει τον Μανωλη κουρασμενο μετα απο 45 λεπτα αεροβιας εξάσκησης που εκανε.
Τραβηχτηκε την Παρασκευη που μας περασε,...αν ακομη αυτη την στιγμη ειναι Κυριακη, τραβηχτηκε δυο μερες πριν το απογευμα.
Σημερα μετα απο καποιες αλλαγες-κινησεις που καναμε, ειναι εντυπωσιακα καλυτερος, ζωντανος και με σταθερα θετικη και πολυ καλη ψυχολογια.

Αν κρινω και απο τις πιο πανω φωτογραφιες, το επιπεδο των αθλητων που θα συμμετεχουν ειναι παρα πολυ καλο.
Καλη επιτυχια ολοψυχα σε ολους τους αγωνιζομενους.

Προκαταβολικα μπραβο τους για την τρομερη προσπαθια, τον κοπο,...και την προοδο που καταφεραν.

Polyneikos
13-05-13, 21:54
Φίλε Γιώργο δανείζομαι τις φωτογραφίες που ανεβαζεις του Μανώλη,για να ενημερώνω και το άρθρο του αγωνα.;)
Ο Μανώλης δείχνει - όπως πάντα - πολυ εντυπωσιακός και η προετοιμασία σας βάσει σχεδίου και προγραμματισμου :thumbup:

66220

papantonisd
17-05-13, 02:33
:)

NASSER
17-05-13, 08:28
Καλημέρα σε όλους! Μια εβδομάδα έμεινε...

66356

TRIANTAFYLLOU
20-05-13, 17:55
τωρα μ αυτη την φωτο του Μανώλη ομολογω πως μπήκαν τα πράματα στη θεση τους , φαίνετε ξεκάθαρα ότι θα έχει την γνωστη καλή του φόρμα και θα μπεί φωτια στην κατηγορία του και στον αγωνα γενικότερα .
αναμένουμε με ενδιαφέρον τον αγώνα γιατι θα είναι αγώνας με ονόματα δυνατα και ώς γνωστον μια παράσταση χαρακτηρίζετε απο τους πρωταγωνιστες , που στην προκειμένη περίπτωση είναι οι αθλητές που θα συμμετέχουν :clap::clap:

Blast
20-05-13, 23:12
66512

66513

66514

66515

66516

Κάτι μου λέει ότι αυτήν η επανεμφάνιση θα μείνει αξέχαστη...

Polyneikos
21-05-13, 17:57
Τα εισιτήρια του αγώνα θα διατίθονται απο τα γυμναστήρια YAVA (http://yava.gr/) ,του Δημήτρη Παπαδογεωργάκη


Με το απόκομμα του εισιτηρίου των αγώνων θα υπάρχει έκπτωση -10% στην ετήσια συνδρομή και δωρο η εγγραφη στα γυμναστηρια YΑVA.

melenikian
23-05-13, 17:35
καλυψη θα υπαρχει,τηλεοπτική εννοω ή κανενα link να το δούμε ζωντανό !!

Polyneikos
23-05-13, 23:55
καλυψη θα υπαρχει,τηλεοπτική εννοω ή κανενα link να το δούμε ζωντανό !!

Απ΄οτι γνωρίζω,όχι.

Polyneikos
24-05-13, 00:00
Μια μίνι φωτογράφηση του Σταυρου Τριουλίδη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20994-Σταύρος-Τριουλίδης-Aφιέρωμα-amp-Συνέντευξη-Μαϊος-2012&p=574648&viewfull=1#post574648),την πρώτη ημέρα της υδατανθράκωσης, 2 ημέρες πριν από το Πανελλήνιο:thumbup:

66696


66697


66698



66699

υ.γ. Ο συλλογος Διάπλασης του Σπύρου Μπουρνάζου θα συμμετάσχει με 18 αθλητές !!

goldenera
24-05-13, 00:16
Πολύ ωραίος, μου είχε κάνει εντύπωση από τότε που τον είδα από κοντά (στην επίσκεψη του Τζόνι Τζάκσον στην Ελλάδα). Καλή επιτυχία!

barbell
24-05-13, 00:26
Επειδη εχω δει τον Τριουλιδη πολλες φορες απο κοντα να επισημανω πως οι φωτογραφιες τον αδικουν..Κιλο προς κιλο νομιζω ειναι ο ποιο ''δουλεμενος'' Ελληνας αθλητης.Classic θα διαγωνιστει η' -90?

Polyneikos
24-05-13, 00:30
Επειδη εχω δει τον Τριουλιδη πολλες φορες απο κοντα να επισημανω πως οι φωτογραφιες τον αδικουν..Κιλο προς κιλο νομιζω ειναι ο ποιο ''δουλεμενος'' Ελληνας αθλητης.Classic θα διαγωνιστει η' -90?

Σιγουρα Classic Bodybuilding + 1.75 γιατι αυτός ειναι στόχος και αν προκύψει κατηγορία Bodybuilding -85 (εχει θεσπιστεί ως κατηγορία ,δεν ξερω αν θα υπάρχουν αθλητές ), γενικά θα ειναι 83-84 κιλα.:thumbup:

NASSER
24-05-13, 00:33
Από έγκυρη πηγή οι συμμετοχές στο πανελλήνιο (δηλώνονται άλλωστε μέρες πριν) είναι περίπου 110 αθλητές!!! Αναλογικά θα έχει και πολλούς θεατές και αξίζει να παραβρεθούμε όλοι σε έναν κορυφαίο αγώνα με υψηλό ανταγωνισμό! :thumbup:

Polyneikos
24-05-13, 00:37
66700


66701



66702



66711

giannis64
24-05-13, 00:40
μπουρναζος, τριουλιδης, polyneikos, dreiko.:bbbiceps:

ολες οι φιρμες μαζι.. ομορφες φωτο παιδια...:toast:

docmar
24-05-13, 14:24
Και παλι καλη επιτυχια σε ολους.
θα ειναι το λιγοτερο ενας εντυπωσιακός αγωνας.

Και εμεις ειμαστε κομπλε,...ο Μανωλης ειναι ετοιμος, το δερμα εχει κολησει επανω του και ειναι σε αριστη αγωνιστικη φορμα.
Σε λιγες ωρες ξεκιναμε για Αθηνα.

Οπως παλια......

Ραντευου στον αγωνα,...θα τα πουμε εκει.

Undercover
24-05-13, 15:07
Το κλίμα μυρίζει αγώνες από τα παλιά. Ξαφνικά η IFBB μάζεψε πολύ κόσμο...

Ο Τριουλίδης σταθερή αξία, τον γνωρίζουμε σαν αθλητή. Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.

Σχετικά τη βαριά κατηγορία νομίζω ότι το όνομα "Καραμανλάκης" από μόνο του είναι πολύ βαρυ πλέον και δύσκολα χάνει τη 1η θέση.

No Fear
24-05-13, 21:29
Πολυ ωραιο σωμα ο Τριουλιδης!!!

Pavlos19
24-05-13, 23:15
θα ειναι ο Κεφαλιανος αυριο? ξερει κανεις?

barbell
24-05-13, 23:41
θα ειναι ο Κεφαλιανος αυριο? ξερει κανεις?Δε νομιιζω αν και θα επρεπε αλλα δε φταιει αυτος φυσικα...Τελος παντων καλλιο αργα παρα ποτε ετσι επρεπε να ειναι οι αγωνες της IFBB,καιρος ηταν ειδικα με τοσους καλους Ελληνες αθλητες με προοπτικες για διακρισεις στο εξωτερικο..Εγω παντως θα ειμαι εκει,παιζουν φιλοι και bbers που θαυμαζω(παμε ΛΕΦ!!:bowdown:)

Διακογιαννης Γιαννης
25-05-13, 10:18
Σημερα θα απολαυσουμε εναν απο τους πιο ενδιαφεροντες αγωνες των τελευταιων ετων.Ενα πληθος κορυφαιων αθλητων,μας υποσχονται οτι θα μας χαρισουν αξεχαστες στιγμες.Θα ειναι ενας πραγματικα εππικος αγωνας που θα αφησει εποχη.Σας περιμενουμε ολους

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-05-13, 10:30
Πολυ δυνατοι αθλητες + πολλοι αθλητες = πολυ κοσμος.

Tolis 1989
25-05-13, 14:39
Κάτι μου λέει πως θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον ο αγώνας σήμερα!. . .:thumbup:

melenikian
25-05-13, 21:16
τιποτα φωτογραφιες - αποτελεσματα ?

Gaspari
25-05-13, 21:31
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

giannis64
25-05-13, 21:58
Αποτελέσματα σίγουρα θα έχουμε λίγο αργότερα μιας και είναι ακόμη νωρίς και ο αγώνας σε εξέλιξη.


Υλικό μάλλον από αύριο γιατί τα παιδιά από την ομάδα του φόρουμ που βρίσκονται εκεί, δεν έχουν την δυνατότητα σύνδεσης ιντερνέτ..

Αποτι μου είπαν polyneikos και dreiko που βρίσκονται εκεί, η έναρξη έχει αργήσει κάπως, αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα γίνουν κάποια ποστ με σχόλια και αποτελέσματα.

Έχει πάντως 105 συμμετοχές αθλητών..

kostas_m
25-05-13, 22:13
αν και δεν θα μπορέσω να πάω ...καλή επιτυχία σε όλους από εμένα

giannis64
26-05-13, 00:56
Μόλις τώρα πρέπει να τελείωσε ο αγώνας, και γενικός νικητής από όσο αναμενόταν, είναι ο Μανώλης καραμανλακης..:toast:



Τα υπόλοιπα νέα και φωτογραφικό υλικό θα ανέβουν αργότερα από τον poleinyko kai ton dreiko.

pavlito10
26-05-13, 01:46
καραμανλακης και τριουλιδης οι καλυτεροι και δικαιως πηραν τους γενικους τιτλους!
πολυς κοσμος,πολλες συμμετοχες,ωραιος αγωνας

Polyneikos
26-05-13, 02:33
Μεγάλος αγώνας,πολλές συμμετοχες,περιπου 100 τις υπολογίζω..
Ο αγώνας αυτός θα συζητιέται για πολλά χρόνια θεωρω.
Ειχε τους καλύτερους αθλητές, από βετεράνους,ταλέντα,φτασμένους και προχωρημένους.
Φυσικά η επάνοδος του Μανώλη Καραμανλάκη μετά απο τις επαγγελματικές παρουσίες του, ανέβαζε τον πήχυ του αγώνα κατά πολύ,καθως ο περισσότερος κόσμος ειχε την "δίψα" να τον ξαναδούν επι σκηνής, οι νεοι που δεν τον είχαν προλάβει και οι παλαιότεροι που τους αρέσει να απολαμβάνουν καλους αθλητές.
Φυσικά ,οι κατηγορίες γεμισαν από πολύ καλους αθλητές οι οποίοι κέρδισαν τις εντυπώσεις.
Υπάρχει πλούσιο υλικό,πανω απο 1000 φωτογραφίες και θα μπουν πολλές ,παρακαλώ για την υπομονή σας.

Ενα μικρό δείγμα,θέλωντας να ευχαριστήσω τον Βαγγέλη για την λήψη τους καθώς και τον Γιάννη Διακογιάννη, ο οποίος με την σχολαστικότητα που τον διακρίνει κράταγε σημειώσεις και θα μας δώσεις πολλες πληροφορίες για τον αγώνα αυτό.

Η κατηγορία +100

66824


66825


66826


Οι συγκρίσεις για τον Γενικο Τίτλο, μια φορτισμένη στιγμή για τον Μανώλη Καραμανλάκη που όμως την απόλαυσε,καταλαβαίνωντας από τις αντιδράσεις του...


66821

66822


Μια φωτογραφία με τον Κώστα Σταμάτη, τον άνθρωπο που τον βοήθησε πολύ στην προετοιμασία του

66823

pavlito10
26-05-13, 02:49
polynike γνωριζεις τι επαθε ο τσουνος και αποχωρησε ξαφνικα?
τον θεωρουσα φαβορι για 2η θεση,πισω απο τον καραμανλακη..

Pavlos19
26-05-13, 03:18
τα ποδια του τριπολιτσιωτη ειναι μεγαλυτερα και πιο κομμενα απτου καραμανλακη :shock:

TRIANTAFYLLOU
26-05-13, 03:26
Εγω μίλησα στο τηλέφωνο με τον Γιάννη Τσουνο και είπε ότι ξαφνικά ένιωσε ζαλαδα κ αδυναμία και κάποιοι που τον είδαν είπαν να μην συνεχίσει καλύτερα !! Ήταν σε πολυ καλή κατάσταση πάντως πήρε απόφαση και κατέβηκε αρκετά κιλά απο τα σχεδόν 130 που σχεδίαζε να κατέβει στα 120 και έπαθε κάτι σαν δυσφορία που στο χώρο που βρισκόταν μύριζε έντονα απο τις βαφες που βαφοταν οι αθλητές !! Κρίμα πάντως γιατι είναι πίκρα να κάνει κάποιος προετοιμασία να είναι σε καλή φόρμα και να πάθει τέτοια πλάκα !!

barbell
26-05-13, 05:04
Aλλη μια πολλη ωραια εμπειρια..Εγω προσωπικα επαθα πλακα με τον Καραμανλακη,φερθηκε σαν επαγγελματιας,"υπεφερε'' και ηρθε στο 100% ενω στο επιπεδο που ειναι θα μπορουσε να κατεβει και στο 90% και να το παρει..Εδω θα πω και αυτο που σχολιαστηκε απο ολους τους θεατες σχεδον,περα και απο τον Τσουνο που εδωσε το 100% και του αξιζε η 2η θεση(ελπιζω να ειναι καλα το παλικαρι:thumbup:)καποια αλλα μεγαλα ονοματα κατεβηκαν σε φαση ογκου χωρις να καταβαλουν καμια ιδιαιτερη προσπαθεια..Ωραιες οι μαζες και το μελλον λαμπρο υπερλαμπρο ομως το να μη χωριζει το κατω μερος του στηθους απο την κοιλια δειχνει μη ιδιατερη διαιτα,μην ακουσω κανα τρελλο δεν του πηγε καλα η υδατανθρακωση και τετοια..Μιλαμε για μαγουλακια...Και εδω να πω πως δε μιλαμε για gp αλλα για το πανελληνιο της ΕΟΣΔ..Σε γενικες γραμμες για οτι ειχε διαφημιστει ως τωρα δεν ηταν και κανα τρελλο επιπεδο με μαχες φωτια..Ηταν ο καλυτερος αγωνας της ΙFBB μετα απο πολλα χρονια,ναι και απο τι φαινεται και ο καλυτερος για φετος ομως εχω παρακολουθησει πολυ δραματικοτερες μαχες.Να κλεισω πως χαρηκα πολυ τις γυναικες,συγχαρητηρια στον Τακη(masters)του αξιζε και ειναι ενα φοβερο ατομο που εχει περασει πολλα τελευταια..Ο Καραμανλακης θεος,ο καλυτερος Τσουνος εως τωρα κριμα πολυ κριμα να μην χαρει τον αγωνα του..Ο Τριουλιδης σταθερη αξια αλλα στασιμος(εχει πιασει το απολυτο προφανως..)Ο Αττιλακος πολυ ωραιος,νομιζω του αξιζε κατι καλυτερο γιατι ηταν ''αγωνιστικος'',ο Τριπωλιτσιωτης με εξαιρεση το στηθος εχει πιασει τρελλα επιπεδα δεν ηταν condition αγωνιστικο αυτο ομως,ηθελε 2-3 εβδομαδες ακομα...Ο Ρετσινας πολυ ομορφος,κατι πρεπει να διορθωσει αμεσα ομως..Γενικα πολυ ωραιος αγωνας και μεγαλυτερη μου χαρα ο Λεφτερης που μπορει να μην αγωνιστηκε αλλα φαινεται πως εχει ανεβει πολυ(ξερει κανεις που και ποτε θα κατεβει?)

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-05-13, 09:31
Ενας αγωνας με πολυ συμετοχη κ με πολυ καλο επιπεδο . Ο Καραμανλακης βεβαια εδωσε αλλη διασταση ,λες κ ηρθε κατευθειαν απο το Ολυμπια ,δεν εχω δει ποτε αλλον Ελληνα απο κοντα σε τετοιο επιπεδο να διαγωνιζεται.
Η οργανωση ηταν πολυ καλη με μελετημενη τη καθε λεπτομερεια αλλα διαδικαστικα δεν μου αρεσαν δυο σημεια.
Βραβευση της εξαδας ,κ ατομικο ποζαρισμα αυτης. Φυσικα δεν ηταν δυνατον να ποζαρουν ολοι γιατι ακομη εκει θα ημασταν:P ,αλλα κ να μην δουμε κανενα ατομικο ποζαρισμα δεν λεει!
Τρια μεταλιακια ακομη στην καθε κατηγορια δεν νομιζω να ηταν μεγαλο προβλημα ,αυτο το απλο μεταλιακι μπορει να εβλεπε στο σπιτι του ο 4ος η ο 5ος η ο 6ος και να του εδινε την ψυχολογικη ωθηση να αγωνιστει κ του χρονου. Και μιλαμε για αθλητες εκτος τριαδος πολυ καλους κ πολυ κοντα μεταξυ τους.
Για κρισεις αποτελεσματων μετα την παρουσιαση του αγωνα.

Polyneikos
26-05-13, 09:44
Πριν μπουν ομαδικά οι πολλές φωτογραφίες, επειδη ξέρω ότι πολλά μελη και αναγνωστες εχουν την αγωνία για να δουν φωτο από όλες τις κατηγορίες ,θα ξεκινήσω με ενα μινι φωτο ποτ-πουρί...

Η πρώτη κατηγορία του αγώνα,περιελάμβανε μια συμμετοχή με πολύ-πολύ μελλον,στις γυναικείες κατηγορίες..:green:
Αν φανταστείτε ότι είναι και ανιψιά της Ελένης Κρητικοπουλου, θα έχει και την αναλογη καθοδήγηση..
Ειναι η δεσποινις Γκολιά, η κόρη του φίλου Γκολιά Χρήστου , η οποία έκανε τις υποχρεωτικές πόζες με φοβερό στυλ :thumbup:
66828


66827


66829


66830

vaggan
26-05-13, 09:48
εχω μεινει αφωνος με τον τριπολιτσιωτη που εχει φοβερα διαχωρισμενα και τεραστια ποδια αλλα τα χαλαει στην περιοχη της κοιλιας και με τον αττιλακο παλι για τα φοβερα ποδια αλλα θελει βελτιωση στα χερια..ο καραμανλακης φοβερος κορμος αλλα στα ποδια δεν νοειται να ειναι πισω απο δυο ερασσιτεχνες στα ποδια ειδικα σε μυικοτητα

barbell
26-05-13, 09:51
Ενας αγωνας με πολυ συμετοχη κ με πολυ καλο επιπεδο . Ο Καραμανλακης βεβαια εδωσε αλλη διασταση ,λες κ ηρθε κατευθειαν απο το Ολυμπια ,δεν εχω δει ποτε αλλον Ελληνα απο κοντα σε τετοιο επιπεδο να διαγωνιζεται.
Η οργανωση ηταν πολυ καλη με μελετημενη τη καθε λεπτομερεια αλλα διαδικαστικα δεν μου αρεσαν δυο σημεια.
Βραβευση της εξαδας ,κ ατομικο ποζαρισμα αυτης. Φυσικα δεν ηταν δυνατον να ποζαρουν ολοι γιατι ακομη εκει θα ημασταν:P ,αλλα κ να μην δουμε κανενα ατομικο ποζαρισμα δεν λεει!
Τρια μεταλιακια ακομη στην καθε κατηγορια δεν νομιζω να ηταν μεγαλο προβλημα ,αυτο το απλο μεταλιακι μπορει να εβλεπε στο σπιτι του ο 4ος η ο 5ος η ο 6ος και να του εδινε την ψυχολογικη ωθηση να αγωνιστει κ του χρονου. Και μιλαμε για αθλητες εκτος τριαδος πολυ καλους κ πολυ κοντα μεταξυ τους.
Για κρισεις αποτελεσματων μετα την παρουσιαση του αγωνα.Ναι ρε συ Χρηστο εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες..Εμεις καναμε τοσα χιλιομετρα και ταλαιπωρηθηκαμε και ο φιλος μου δεν εμαθε καν τη θεση πηρε.Βαση comparison υπολογισαμε 4-5ος,σιγουρα εξαδα αλλα..και ουτε ενα μεταλλιο..κατα τα αλλα πολυ καλος αγωνας γενικα και το ξαναλεω ο Καραμανλακης ηταν καταπληκτικος ''pro level''.Οσο αναφορα την διοργανωση ηταν σχετικα καλη και η διεξαγωγη ομαλη.

Polyneikos
26-05-13, 09:51
Μια φρέσκια κατηγορία της διεθνούς IFBB, η Men Athletic Fitness,στην οποία συμπεριλαμβανόταν και ελξεις στο μονόζυγο και βυθίσεις στο δίζυγο


66833

66834


66835


66836

66832

barbell
26-05-13, 09:54
τα ποδια του τριπολιτσιωτη ειναι μεγαλυτερα και πιο κομμενα απτου καραμανλακη :shock:Απιστευτα ποδια και μαζες:bowdown:αλλα υπερβαλλλεις οχι πιο κομμενα απο του Καραμανλακη...ειπαμε...

Polyneikos
26-05-13, 09:58
66837


66838


66839

Polyneikos
26-05-13, 10:05
Επίσης μια νεόφερτη κατηγορία στην ΙFBB, η Men Physique

66840


66841


66842


66843

Polyneikos
26-05-13, 10:14
66844


66845


66846


66847



66848

Polyneikos
26-05-13, 10:49
66854


66855


66856


66857

Polyneikos
26-05-13, 11:17
66859


66860


66861


66862


66863

Διακογιαννης Γιαννης
26-05-13, 11:53
Θα ξεκινησω τα σχολια μου απο την θυγατερα του Χρηστου Γκολια,η οποια απεσπασε τα δυνατοτερα χειροκροτηματα που εχω ακουσει ποτε.Ειχε απιστευτα εκφραστικες κινησεις, γεγονος που το αποδιδω σε καποιο εμφυτο ταλεντο που διαθετει ,αλλα προφανως και στην πολυ καλη δασκαλα και θεια της, Ελενη Κρητικοπουλου.
Στενοχωρηθηκα πολυ για τον Γιαννη Τσουνο, διοτι ειχε κανει πολυ σκληρη προετοιμασια. Ηταν τεραστιος και στεγνος.Λογω του ηρακλειου σκελετου του μπορει να βαλει και αλλους μυς επανω του, και τοτε θα ειναι ετοιμος για διεθνη επαγγελματικα γκραν πρι της IFBB.
Ο Χρηστος1961 εχει κανει σωστη παρατηρηση για το ζητημα της καταταξης των τριων μονο αθλητων της καθε κατηγοριας.Βεβαια χρειαζομαστε και την τοποθετιση της ομοσπονδιας για να μιλησουμε με σιγουρια.
Ο φιλος μου ο Vaggan εγραψε για τα ποδια του Μανωλη δυο λογια.Παντου ο Μανωλης χαρακτηριζεται απο βαθιες τομες στη γραμμωση του.Σαν χαραδρες.Στους τετρακεφαλους του ειδικα,αυτο ισχυει ακομα εντονοτερα.Ομως αυτα ειναι γνωμες και φυσικο ειναι να εχουμε διαφωνιες.Απο τη στιγμη που συζηταμε ομορφα και πολιτισμενα,μακαρι να υπαρχουν πολλες διαφωνιες για να εχουμε και θεματα συζητησεως.
Ο Τριπολιτσιωτης ηταν η απιστευτη εκπληξη του αγωνα.
Στο Men athletic fitness η καταταξη ηταν 3ος το 14,2ος το 12 και 1ος το 13.Ο νικητης διεθετε πολυ προσεκτικες ρηλαξ ποζες.
Στο Classic BB Εφηβων,καθοριστικο ρολο επεξε η συμμετρια.Το 6 βγηκε 3ος,το 2 με την πολυ ζωντανη μαζα του ηλθε 2ος,και 1ος το 5 συνδιαζοντας πολλα καλα στοιχεια σε επαρκες επιπεδο.Ολοι οι συμμετεχοντες ηταν καλοδιαιτωμενοι και ετοιμοι για αγωνες.Λιγο να προσεξουν τις ποζες τους διοτι σε αυτη τη κατηγορια ειναι ευκολο να παρουσιαζονται κενα σε διαφορα σημεια του σωματος.

barbell
26-05-13, 12:28
εχω μεινει αφωνος με τον τριπολιτσιωτη που εχει φοβερα διαχωρισμενα και τεραστια ποδια αλλα τα χαλαει στην περιοχη της κοιλιας και με τον αττιλακο παλι για τα φοβερα ποδια αλλα θελει βελτιωση στα χερια..ο καραμανλακης φοβερος κορμος αλλα στα ποδια δεν νοειται να ειναι πισω απο δυο ερασσιτεχνες στα ποδια ειδικα σε μυικοτηταΑπο τις φωτο ετσι φαινεται αλλα πιστεψε με απο κοντα απλα ηταν το μονο σημειο που συγκρινονταν μαζι του και παλι ο Μανωλης ηταν ενα κλικ παραπανω καθως ηταν πολυ πιο κομμενος,ισως ειναι και το ιδιαιτερο σχημα τους που δινει αυτη την εντυπωση.Σωστα παρατηρεις για την κοιλια του Τριπολιτσιωτη και το στηθος ειχε πολυ νερο,απλα ηθελε λιγη παραπανω διαιτα αλλα μιλαμε για τρομερες προδιαγραφες και πολυ λαμπρο μελλον,εντυπωσιαστηκα απλα προτιμουσα τον Αττιλακο 2ο καθως ειχε πολυ καλυτερο condition.Απλα αποψη μου παντα,γενικοτερα παντως η κριτικη ηταν αντικειμενικη και ο αγωνας μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις...

MakPriest
26-05-13, 14:37
έχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται...:unsure: ο Σιδηρόπουλος δεν πήρε μέρος τελικά ?????

barbell
26-05-13, 15:06
έχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται...:unsure: ο Σιδηρόπουλος δεν πήρε μέρος τελικά ?????Δυστυχως οχι και αν σκεφτεις πως ταξιδεψα γι'αυτο περισσοτερο.Ηταν εκει παντως σε πολλη καλη κατασταση ενω φαινεται καθαρα πως εχει προσθεσει μυικοτητα στα σωστα σημεια.Ελπιζω να τον δουμε συντομα να παιζει

pizzass
26-05-13, 15:14
το εξης ερωτημα..που ειναι η fitness εφηβων οεο ??

Polyneikos
26-05-13, 15:16
το εξης ερωτημα..που ειναι η fitness εφηβων οεο ??

Δεν υπάρχει fitness εφήβων στην ΙFBB, οεοοοο;;;
Την Classic Bodybuilding εννοείς ,εχει μπει ήδη.:thumbup:

pizzass
26-05-13, 15:30
There are two categories in junior men’s world-level bodybuilding competition,
currently as follows:
a. Lightweight: Up to and incl. 75 Kg.
b. Heavyweight: Over 75 kg.

Αυτο απο την επισημη σελιδα της ΕΟΣΔ. Δεν εννοω οτι δεν ανεβηκε εννοω οτι δεν εγινε ποτε διαχωρισμος. Παντως απ οτι θυμαμαι ουτε περυσι στη Θεσσ/νικη εγινε οποτε φανταζομαι εννοει για μεγαλυτερους αγωνες (world-level) :thumbup:

Polyneikos
26-05-13, 15:33
το εξης ερωτημα..που ειναι η fitness εφηβων οεο ??

Αρχικά μιλας για fitness ,που όντως δεν υπάρχει.


Δεν υπάρχει fitness εφήβων στην ΙFBB, οεοοοο;;;
Την Classic Bodybuilding εννοείς ,εχει μπει ήδη.:thumbup:


There are two categories in junior men’s world-level bodybuilding competition,
currently as follows:
a. Lightweight: Up to and incl. 75 Kg.
b. Heavyweight: Over 75 kg.

Αυτο απο την επισημη σελιδα της ΕΟΣΔ. Δεν εννοω οτι δεν ανεβηκε εννοω οτι δεν εγινε ποτε διαχωρισμος. Παντως απ οτι θυμαμαι ουτε περυσι στη Θεσσ/νικη εγινε οποτε φανταζομαι εννοει για μεγαλυτερους αγωνες (world-level) :thumbup:

Eδω μιλάς για bodybuilding :unsure:

billy89
26-05-13, 15:34
Πολύ ωραία διοργάνωση, άξιζε τις 16 ώρες ταξίδι από και προς Θεσσαλονίκη! Το κακό για μένα είναι ότι επειδή έχει πάρα πολλές κατηγορίες και είχε και μερικά έξτρα όπως ζούμπα και καράτε, όταν βγήκαν τα βαριά χαρτιά στη σκηνή είχαμε ήδη ψοφήσει!

Ο Τριπολιτσιώτης πραγματικά έκπληξη, τον είχαμε δίπλα μας στο βάψιμο και όταν έμαθα ότι ήταν junior έπαθα πλάκα! Πάρα πολύς όγκος, στα 107 κιλά κατέβηκε. Όντως δεν είχε τόσο φοβερή κατάσταση αλλά το εφήβων το πήρε για πλάκα και αν δεν υπήρχαν τόσο βαριά ονόματα χτυπούσε και το overall!

Αυτό που λέτε για τα πόδια, καμία σχέση με τον Καραμανλάκη, η φωτο που ανέβηκε αδικεί μάλλον δεν τα πατάει γιατί ειδικά από τα πόδια φαινόταν η διαφορά τους ο Καραμανλάκης είχε βαθιά κοψίματα και κόντρες παντού μόλις τα πατούσε παθαίναμε πλάκα ο μικρός δε μπορούσε να τον χτυπήσει στα πόδια είχε μόνο καλό μέγεθος.

Τέλος θα το πω γιατί θα σκάσω, η εοσδ σε μερικές κατηγορίες δε μας τα λέει καλά, διώχνει τους αθλητές με αυτά τα αποτελέσματα. Αυτά.

pizzass
26-05-13, 15:37
Ναι εχεις δικιο μπερδευτηκα απο τις ονομασιες...με τον ορο fitness εννοουσα -75kg...περα απο τις ονομασιες αυτο που ηθελα να επισημανω ηταν οτι δν εγινε κανενας διαχωρισμος στα junior

listen your body
26-05-13, 15:39
Παιδια συγχαρητηρια σε ολους τους διαγωνιζομενους..
Αντε βαλτε μας και φωτο απο τις θπολοιπεσ κατηγοριες για οσουν δεν μπορουσαμε να ειμαστε εκει :)
Περιμενουμε ..... :clap::clap:

barbell
26-05-13, 15:56
Πολύ ωραία διοργάνωση, άξιζε τις 16 ώρες ταξίδι από και προς Θεσσαλονίκη! Το κακό για μένα είναι ότι επειδή έχει πάρα πολλές κατηγορίες και είχε και μερικά έξτρα όπως ζούμπα και καράτε, όταν βγήκαν τα βαριά χαρτιά στη σκηνή είχαμε ήδη ψοφήσει!

Ο Τριπολιτσιώτης πραγματικά έκπληξη, τον είχαμε δίπλα μας στο βάψιμο και όταν έμαθα ότι ήταν junior έπαθα πλάκα! Πάρα πολύς όγκος, στα 107 κιλά κατέβηκε. Όντως δεν είχε τόσο φοβερή κατάσταση αλλά το εφήβων το πήρε για πλάκα και αν δεν υπήρχαν τόσο βαριά ονόματα χτυπούσε και το overall!

Αυτό που λέτε για τα πόδια, καμία σχέση με τον Καραμανλάκη, η φωτο που ανέβηκε αδικεί μάλλον δεν τα πατάει γιατί ειδικά από τα πόδια φαινόταν η διαφορά τους ο Καραμανλάκης είχε βαθιά κοψίματα και κόντρες παντού μόλις τα πατούσε παθαίναμε πλάκα ο μικρός δε μπορούσε να τον χτυπήσει στα πόδια είχε μόνο καλό μέγεθος.

Τέλος θα το πω γιατί θα σκάσω, η εοσδ σε μερικές κατηγορίες δε μας τα λέει καλά, διώχνει τους αθλητές με αυτά τα αποτελέσματα. Αυτά.Βασικα εγω ξενερωσα με ενα παιδι απο τη Λαρισσα,θαμπο με πολυ κακο βαψιμο και κομμενο στηθος,βγηκε 3αδα σε 2κατηγοριες ενω ειχα την εντυπωση πως θα πρεπε να ναι προς το τελος,απο κει και περα δεν ειδα καποια τρανταχτη αδικια το αντιθετο,στην masters πχ ο Τακης με τον Βασσαλο ηταν πολυ κοντα κ ολοι ειχαμε την ενμτυπωση πως λογο και ονοματος θα το επαιρνε ο Βασσαλος,εγινε το αντιθετο ομως και γενικα δικαια ηταν τα αποτελεσματα

Polyneikos
26-05-13, 16:28
66888


66889


66890


66891


66892


66893

Polyneikos
26-05-13, 16:58
66904


66903



66906


66905

66909

66908


66907


66910


66911

mens sana
26-05-13, 17:49
Ο Τσούνος δεν ανέβηκε καθόλου στη σκηνή;

Polyneikos
26-05-13, 17:54
Ο Τσούνος δεν ανέβηκε καθόλου στη σκηνή;

Ανέβηκε στην σκηνή και έκανε comparison με όλη την κατηγορία,θα μπουν φωτογραφίες,λίγο υπομονή.Ηταν και αυτός σε φοβερή κατάσταση :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-05-13, 17:59
Ο Τσούνος δεν ανέβηκε καθόλου στη σκηνή;

Αναφερθηκε πιο πανω , ανεβηκε κ ηταν σε πολυ καλη κατασταση μαλιστα ,επιβλητικος οπως παντα κ πιο ''καθαρος'' με σωστο μαυρισμα ,αλλα αισθανθηκε καποια δυσφορια κ δυστηχως αποχωρησε.

Polyneikos
26-05-13, 18:06
66918

66919


66920


66921


66922

Polyneikos
26-05-13, 18:26
66923


66924


66925


66926


66927


66928

Polyneikos
26-05-13, 18:35
66937


66938

Polyneikos
26-05-13, 18:47
66939

Polyneikos
26-05-13, 18:50
Εδω κάνω μια μικρή παύση και σε λίγο θα ανέβουν όλες οι αντρικές κατηγορίες ΒΒ
(Juniors, Masters,-80, -90, - 100, + 100 & OVERALL)

Σχόλια και παρελειπόμενα, αφου ανεβάσω το υλικο εγω με τον Βαγγελη (Dreiko ) που έκανε την επρισσοτερη δουλεια χθες και τον ευχαριστω :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-05-13, 19:17
Εδω κάνω μια μικρή παύση και σε λίγο θα ανέβουν όλες οι αντρικές κατηγορίες ΒΒ
(Juniors, Masters,-80, -90, - 100, + 100 & OVERALL)

Σχόλια και παρελειπόμενα, αφου ανεβάσω το υλικο εγω με τον Βαγγελη (Dreiko ) που έκανε την επρισσοτερη δουλεια χθες και τον ευχαριστω :thumbup:

Eνταξει Κωστα μπορεις να κανεις κ ενα διαλειμμα να ''τσιμπησεις'' κ κατι:P ,εξαλου η ροη του υλικου που ανεβαζεις ειναι καταιγιστκη;):clap:

docmar
26-05-13, 20:39
Δειχνει απειρια και ειναι αποδεκτο απο εμενα τουλαχιστο, καθως επεισης μπορω να το κατανοω αυτο,... το να βγαζει συμπερασμα ξεκαθαρο και αφοριστικό, τοσο ευκολα καποιος, μονο μεσα απο φωτογραφιες για κατι που δεν παρακολουθησε δια ζωσης ......
Δεν θα πω κατι περισοτερο για αυτο, κανοντας μεγαλη προσπαθια να παραμεινω ευγενικος και δειχνοντας προς το forum σεβασμο.

Απο την αλλη, θελω να ευχαριστήσω θερμα τον φιλο μου πρωτα και τρομερο αθλητη Καραμανλακη, για την προσπαθεια που εκανε και την τρομερη καταπονηση στην οποια δεχθηκε να υποβληθει, ετσι ωστε να εχει μια αξιοπρεπη πρωτα, και εντυπωσιακου επιπεδου εμφανιση, σε ενα παννεληνιο προταθλημα, αναμεσα σε πραγματικα πολυ καλους αθλητες, μεγαλα ταλεντα και αξιο συναγωνισμο.

Η αληθεια ειναι οτι χρειαστηκε πολλες φορες να κανουμε αλλαγες πλευσης και πορείας, προσπαθοντας να επιτυχουμε αυτο το εξαιρετο αποτελεσμα,....για ακομη μια φορα δικαιωθηκαμε απο την εμφανιση, την επιτυχια και την αγαπη και τον θαυμασμο του κοσμου.

Αυτα ασχετως επιτυχιας, επιβαρυνουν παντα τον αθλητη, που οταν δεν ειναι νεος, αποκτα μομεντουμ και λογω αδρανειας, δυσκολα πραγματοποιει τις ζητουμενες αλλαγες.

Ο πρωταθλητης φαινεται σε τετοιες περιστασεις ομως,..ας μη γελοιομαστε,...και ο Μανωλης εχει καδρια και μυαλο πρωταθλητη στα ΣΙΓΟΥΡΑ.

Δεν ειναι λιγες οι φορες, που επαγγελματικες συνδιαλλαγες, μπορουν και εμπεριεχουν εκτιμηση, σεβασμο και αριστα αποτελεσματα,...αυτο ισως να συμβαινει αναμεσα σε αθλητη και προπονητη καποιες λιγες μαλλον φορες.

Οταν δυο ανθρωπους τους ενωνει και τους συνδεει ομως, οχι επαγγελματικη επαφη, αλλα πραγματικη και βαθια μακροχρονη φιλια, αλληλοσεβασμος, η υπαρξη αγαπης για το ιδιο απιστευτα σκληρο αθλημα και ταυτοχρονα συνυπαρχουν, απεριοριστες γνωσεις, ο ανθρωπος με το ματι μικροσκοπιο που ειναι σε θεση να τις τιθασευσει, τρομερο ταλεντο απο την πλευρα του αθλητη, προσπαθια και δουλεια που ξεπερνα κατα πολυ το μεγαλο ταλεντο,..........τοτε δεν μπορει να υπαρχει ποτε αμφιβολια για το αποτελεσμα.-


ΥΓ χαρηκα πολυ για ολους οσους γνωρισα απο κοντα, για ολους οσους ξαναειδα και χαρηκα ακομη περισοτερο βλεποντας την αγαπη, τον θαυμασμο και την αναγνωριση απο ολο το κοινο για το Μανωλη.

Polyneikos
26-05-13, 20:51
Δειχνει απειρια και ειναι αποδεκτο απο εμενα τουλαχιστο, καθως επεισης μπορω να το κατανοω αυτο,... το να βγαζει συμπερασμα ξεκαθαρο και αφοριστικό, τοσο ευκολα καποιος, μονο μεσα απο φωτογραφιες για κατι που δεν παρακολουθησε δια ζωσης ......
Δεν θα πω κατι περισοτερο για αυτο, κανοντας μεγαλη προσπαθια να παραμεινω ευγενικος και δειχνοντας προς το forum σεβασμο.

Απο την αλλη, θελω να ευχαριστήσω θερμα τον φιλο μου πρωτα και τρομερο αθλητη Καραμανλακη, για την προσπαθεια που εκανε και την τρομερη καταπονηση στην οποια δεχθηκε να υποβληθει, ετσι ωστε να εχει μια αξιοπρεπη πρωτα, και εντυπωσιακου επιπεδου εμφανιση, σε ενα παννεληνιο προταθλημα, αναμεσα σε πραγματικα πολυ καλους αθλητες, μεγαλα ταλεντα και αξιο συναγωνισμο.

Η αληθεια ειναι οτι χρειαστηκε πολλες φορες να κανουμε αλλαγες πλευσης και πορείας, προσπαθοντας να επιτυχουμε αυτο το εξαιρετο αποτελεσμα,....για ακομη μια φορα δικαιωθηκαμε απο την εμφανιση, την επιτυχια και την αγαπη και τον θαυμασμο του κοσμου.

Αυτα ασχετως επιτυχιας, επιβαρυνουν παντα τον αθλητη, που οταν δεν ειναι νεος, αποκτα μομεντουμ και λογω αδρανειας, δυσκολα πραγματοποιει τις ζητουμενες αλλαγες.

Ο πρωταθλητης φαινεται σε τετοιες περιστασεις ομως,..ας μη γελοιομαστε,...και ο Μανωλης εχει καδρια και μυαλο πρωταθλητη στα ΣΙΓΟΥΡΑ.

Δεν ειναι λιγες οι φορες, που επαγγελματικες συνδιαλλαγες, μπορουν και εμπεριεχουν εκτιμηση, σεβασμο και αριστα αποτελεσματα,...αυτο ισως να συμβαινει αναμεσα σε αθλητη και προπονητη καποιες λιγες μαλλον φορες.

Οταν δυο ανθρωπους τους ενωνει και τους συνδεει ομως, οχι επαγγελματικη επαφη, αλλα πραγματικη και βαθια μακροχρονη φιλια, αλληλοσεβασμος, η υπαρξη αγαπης για το ιδιο απιστευτα σκληρο αθλημα και ταυτοχρονα συνυπαρχουν, απεριοριστες γνωσεις, ο ανθρωπος με το ματι μικροσκοπιο που ειναι σε θεση να τις τιθασευσει, τρομερο ταλεντο απο την πλευρα του αθλητη, προσπαθια και δουλεια που ξεπερνα κατα πολυ το μεγαλο ταλεντο,..........τοτε δεν μπορει να υπαρχει ποτε αμφιβολια για το αποτελεσμα.-


ΥΓ χαρηκα πολυ για ολους οσους γνωρισα απο κοντα, για ολους οσους ξαναειδα και χαρηκα ακομη περισοτερο βλεποντας την αγαπη, τον θαυμασμο και την αναγνωριση απο ολο το κοινο για το Μανωλη.

Πολύ ώριμη και εύστοχη η τοποθέτηση σου,χαρηκα που μιλησαμε και γνωριστήκαμε και από κοντα.
Και όπως ανέφερες σωστά χθές, στόχος επετεύχθη...
Μια φωτογραφία αφιερωμένη στο δυνατό δίδυμο προπονητή-αθλητή:welcome::welcome:

66941

Polyneikos
26-05-13, 21:00
66942


66943

66944




66945

66946


66947

Polyneikos
26-05-13, 21:11
66949


66948

66950

66951

66952


66953

Διακογιαννης Γιαννης
26-05-13, 21:29
Men Physique

Δωδεκα καλογυμνασμενοι αθλητες ,με ιδιαιτερα προσεγμενο τον προσδιορισμο τους, εδωσαν τη μαχη τους.Αρκετοι διεθεταν αξιοσημειωτη φυσικη συμμετρια και καλος.Τα γενετικα τους προσοντα ,θυμιζουν ανθρωπους που κανουν σταδιοδρομια στο modeling.Φυσικα,εμεις ειδαμε αθλητες που καλλιεργησαν σωματα Πανελληνιου αγωνιστικου επιπεδου.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66841&d=1369551838


Τριτος με το νουμερο 30 ενας αθλητης με αιχμηρη καλοσχηματισμενη οψη,δευτερος το νουμερο 75 με χαρακτηριστικους ατσαλινους κοιλιακους,και πρωτος το 13,ενας πανευτυχης αθλητης αφου ηταν νικητης και στο Men Athletic Fitness.
Επιτρεψτε μου και ενα εκτος θεματος σχολιο.Το ψηλο παλικαρι με το κιτρινο σορτ,αν δεν ασχολειται ηδη με το modeling ,θα μπορουσε να πετυχει πολλα σε αυτο το χωρο,αν φυσικα τον ενδιεφερε.Παντως και σαν αθλητης ειναι εντυπωσιακος.

docmar
26-05-13, 21:39
Δεν θα ηθελα να παραλειψω να μεταφερω τα συγχαρητηρια μου σε ολους οσους συμμετείχαν,...και περισοτερο στους εξαιρετους και με πολυ ψηλο επιπεδο αθλητες.

Τριπολιτσιώτης,....Αττιλακος,....Τσουνος, εκαναν αισθηση,...πολυ γερες εμφανισεις.

Λυπηθηκα που δεν καταφερε να συνεχισει ο Τσουνος,...χωρις να γνωριζω ακριβως τι συνεβει εχω να πω οτι, δυστυχως η και ευτυχως, οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες και ευκολα χανονται,...τιποτε δεν πρεπει απο τους θεατες και υποστηρικτες του αγωνιστικου bb να λαμβανεται ως δεδομενο.

Συγχαρητηρια στον φιλο μου και νικητη της -80 Σωκρατη Κουκουλη απο την Λαρισα,...κρυσταλινος γρανιτης ειναι η συνταγη της επιτυχιας.

Μπραβο,..συγχαρητηρια για τον κοπο και την προοδο σας,...να ειστε ολοι καλα και γεροι.

Dreiko
26-05-13, 21:39
66958

66959

66960

66961

66962

66966

66965

66964

66963

66967

66968

66969

66970

Dreiko
26-05-13, 21:51
66973

66972

66971

66974

66975

66979

66978

66977

66976

66980

66981

66982

66983

66984

66985

sAVAZz
26-05-13, 21:55
no44 qlimax η καπως ετσι απο το φορυμ δν ειναι?

COBRA_STYLE
26-05-13, 22:01
ναι αυτος ειναι

Dreiko
26-05-13, 22:08
66986

66987

66988

66989

66990

66991

66992

Dreiko
26-05-13, 22:24
66993

66994

66995

66996

66997

66998

Polyneikos
26-05-13, 22:35
ΧΑΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕς ΒΑΓΓΕΛΗ :clap:

Dreiko
26-05-13, 22:44
Σχόλια και παρελειπόμενα, αφου ανεβάσω το υλικο εγω με τον Βαγγελη (Dreiko ) που έκανε την επρισσοτερη δουλεια χθες και τον ευχαριστω :thumbup:

Να σαι καλα Κωστα μου!:toast:


ΧΑΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕς ΒΑΓΓΕΛΗ :clap:

Ερχεταιιιιιι.....:green:

Dreiko
26-05-13, 22:47
66999

67000

67001

67002

67003

67004

amateur666
26-05-13, 22:56
πολυ ωραια ατμοσφαιρα χτες στο γηπεδο στα μελίσσια...
ο τριπολιτσιωτης κ καραμανλακης ηταν πολυ καλοι ....

Μοναδικο παραπονο ειναι οτι αρχισε με μια 1ωρα καθυστερηση αν θυμάμαι καλα.....και γενικα μεχρι να βγει η 100+...περασαν πολλες ωρες..Προσωπικα πεθανα απο την πεινα μεχρι π κατεβηκα και στο γηπεδο να παρω καμια μπαρα πρωτεινης γιατι δεν την παλευα :green:

Dreiko
26-05-13, 23:03
67009

67005

67006

67007

67008

67010

67011

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-05-13, 23:19
Στην κατηγορια Bodybuilding -90kg νομιζω εγινε η πιο δυνατη κ αμφιροπη μαχη απο πολυ καλους αθλητες.
Διαφωνω ομως προσωπικα για τα αποτελεσματα της τριαδας ,ας βραβευοτανε ομως η εξαδα κ ας διαφωνουσα περισσοτερο δεν πειραζει:P

COBRA_STYLE
26-05-13, 23:20
Τρομερος ο Μανωλης:clap::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

η τελευταια φωτο ειναι αυτο που λεμε "μια εικονα 1000 λεξεις"....;)

sAVAZz
26-05-13, 23:30
υπηρχε καποιο χρηματικο επα8λο στον αγωνα αυτο????

Muscleboss
26-05-13, 23:35
Βαγγέλη και Κώστα ευχαριστούμε πάρα πολυ για το εξαιρετικό φωτογραφικό υλικό. Μας βάλατε στην 1η θέση του αγώνα. Περιμένουμε αναλυτικά σχόλια στη συνέχεια και ρεπορτάζ. Πολλά φτάνουν στα αυτιά μας και είμαι βέβαιος ότι η συζητηση αυτή θα έχει μεγάλη συνέχεια...

Συγχαρητήρια στους νικητές αλλά και σε όλους τους αθλητές που πηραν μέρος σε ένα πραγματικά μεγάλο αγώνα για τα ελληνικά δεδομένα. :clap:

billy89
27-05-13, 00:12
Στην κατηγορια Bodybuilding -90kg νομιζω εγινε η πιο δυνατη κ αμφιροπη μαχη απο πολυ καλους αθλητες.
Διαφωνω ομως προσωπικα για τα αποτελεσματα της τριαδας ,ας βραβευοτανε ομως η εξαδα κ ας διαφωνουσα περισσοτερο δεν πειραζει:P

Επιτέλους κάποιος που το σχολίασε! Σφαγή έγινε σε αυτή την κατηγορία, όσο για το νικητή, αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που κι ως που...

Menios Ser1985
27-05-13, 00:21
Επιτέλους κάποιος που το σχολίασε! Σφαγή έγινε σε αυτή την κατηγορία, όσο για το νικητή, αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που κι ως που...

Το κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε φίλε μου!!!:welcome:

pizzass
27-05-13, 00:24
θα συμφωνησω οτι περα απο την τιτανομαχια στη "μεγαλη" κατηγορια στη -90 οι αθλητες ηταν ολοι σε πολυ καλη φορμα, πολλοι με μικρες διαφορες μεταξυ τους. πραγματικη στηθος με στηθος μαχη που λεμε ! θα ηθελα να δω και αλλες φωτο φαινεται πως ηταν δυσκολη η δουλεια των κριτων! οσο για τον/τους νικητη/ες ισως να ηθελα και καποιους αλλους να διακριθουν (πιστευω οτι αξιζαν δηλαδη) αλλα οπως ειπα ηταν σκληρη μαχη και σιγουρα οι κριτες κατι θα ειδαν παραπανω !

Ariel
27-05-13, 00:31
Στην κατηγορια Bodybuilding -90kg νομιζω εγινε η πιο δυνατη κ αμφιροπη μαχη απο πολυ καλους αθλητες.
Διαφωνω ομως προσωπικα για τα αποτελεσματα της τριαδας ,ας βραβευοτανε ομως η εξαδα κ ας διαφωνουσα περισσοτερο δεν πειραζει:P
+φωνω μαζι σου...διαφωνω με κριτηρια...:unsure:

vaggan
27-05-13, 01:06
μην μου πειτε οτι βγηκε το νουμερο 50 πρωτο σε αυτη την κατηγορια?:shock:η το 52 η το 49 θα επρεπε να κερδισει την κατηγορια οσο για το κυριο docmar δεν καταλαβαινω ειδα οτι τα ποδια του καραμανλακη ειναι πισω σε σχεση με τον κορμο του να μην το πω?και ο τσουνος και ο τριπολιτσιωτης και ο αττιλακος εχουν ανωτερα ποδια ενω ειναι ερασσιτεχνες και οχι επαγγελματιες σε ολες τις φωτο αυτο βλεπω δεν ειναι αναγκη να εκνευριζομαστε χωρις λογο τρεφω μεγαλο σεβασμο στον μανωλη καραμανλακη αλλα τα ποδια του πρεπει να βελτιωθουν αν σκεφτεται επαγγελματικη σκηνη

docmar
27-05-13, 01:41
Σε καμια περιπτωση δεν θα εκνευριζομουν ακουγοντας η διαβαζοντας σχολια με τα οποια δεν θα συμφωνουσα.
Ποσο περισοτερο με σχολια που εχουν μεγαλη δοση χιουμορ, και καμια επαφη με την πραγματικοτητα.

Εχω αισθηση του χιουμορ και παντα το εκτιμω.

Μεγαλυτερο χιουμορ ανιχνευω πολλες φορες, οταν καποιος μεταφεροντας μας την απο μακρυα και φωτογραφιες μονο, διαμορφούμενη αποψη του, μας την μεταφερει με τροπο τετοιο, σαν να ειναι αδιαμφισβήτητη,....κατι σαν,..αξιωματικη.

Επισης εξαιρετο χιουμορ κανει κανεις, οταν παρουσιαζεται ειδημων, να συμβουλευει εναν απο τους δυο κορυφαιους ελληνες body builders τι χρειαζεται και τι οχι, τι του λειπει και τι οχι,... προκειμενου να κανει καριερα επαγγελματια στο εξωτερικο.

Πραγματικα το εκτιμω το χιουμορ.

Τελος γινεσαι προσωπικος αναφερομενος σε μενα αγαπητε συφορουμιστα vaggan,..με αυτο δεν βοηθας καθολου την επικοδομητικη συζητηση,...ποσο μαλλον οταν σε κανενα post μου δεν αναφερθηκα σε κανεναν συγκεκριμενα, φυσικα ουτε και σε σενα.
Πιο πανω εγραψα κατι που ειναι ξεκαθαρο και αδιαμφισβήτητο,..και αντιλαμβανομαι οτι κατι τετοιο μπορει να κανει αρκετους να μυγιαστουν.

Madd_Chadd
27-05-13, 04:11
Ωραιος αγωνας με υψηλο επιπεδο bodybuilding για ελλαδα και με πολλες συμμετοχες :clap:,τα αρνητικα δε θα τα γραψω γιατι ξερω τι δε μου αρεσε και δε παιζει να αλλάξει κάτι οποτε καλη καρδια. :green:

barbell
27-05-13, 06:06
Αγαπητε vaggan απο τις φωτο εχεις δικιο σε οτι λες,απο κοντα και επειδη ημουν εκει ηταν πολυ διαφορετικα..Βεβαια καταλαβαινω τι λες,θελουν οντως δουλεια για να ερθουν ποιο κοντα σε σχεση με τον κορμο του..Αυτο οπως και η πλατη που θελει επισης και θα φανει περισσοτερο σε διεθνεις αγωνες.Σε καποιες κατηγοριες εγιναν οντως καποια στραβα αλλα εχω δει και πολυ χειροτερα...Μου εκανε εντυπωση η κριτικη επιτροπη παντως,δεν εμοιαζαν και πολυ σχετικοι οι περισσοτεροι με το αθλημα?

barbell
27-05-13, 06:08
Ωραιος αγωνας με υψηλο επιπεδο bodybuilding για ελλαδα και με πολλες συμμετοχες :clap:,τα αρνητικα δε θα τα γραψω γιατι ξερω τι δε μου αρεσε και δε παιζει να αλλάξει κάτι οποτε καλη καρδια. :green:Mad γραφτα!Ποτε δεν ξερεις..αν δε μιλαμε παντως αποκλειεται να αλλαξει κατι..

NASSER
27-05-13, 07:30
Καταρχήν να πω συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν ασχέτου κατάταξης και κατάστασης. Το επίπεδο ήταν υψηλό, οι αθλητές πολλοί και αυτό έκανε την διεξαγωγή του αγώνα χρονοβόρα και κουραστική αλλά άξιζε τον κόπο να το ζήσει όποιος παρευρέθηκε.
Τα κριτήρια αξιολόγησης είναι πάντα βάση τριών στοιχείων: όγκος, συμμετρία και γράμμωση. Ότι είχε δηλαδή ο γενικός νικητής ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΑΚΗΣ :clap::clap::clap::bowdown:
Οι κριτές όσο και να θέλουν να προωθήσουν ή να ρίξουν κάποιον αθλητή/τρια τους, λόγο έντιμης κρίσης των υπολοίπων το τελικό αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Άλλωστε στην IFBB εφαρμόζεται και η τακτική αφαίρεσης καλύτερης και χειρότερης ψήφου ανάμεσα σε δυο αθλητές που είναι κοντά για να γίνει πιο αντικειμενική η τελική κατάταξη. Περιττό να αναφέρω πως αθλητές αγαπητοί σε κριτές, συγγενής κριτών και κολλητοί κριτών έμειναν εκτός μεταλλίων, επομένως δεν τίθεται θέμα εσκεμμένης προώθησης ή αδικίας.
Τέλος άλλη κρίση έχει ο κριτής από την πρώτη γραμμή, άλλη ο θεατής που καθόταν στις μπλε καρέκλες, άλλη αυτός που στεκόταν όρθιος και άλλη αυτός που ήταν στις κερκίδες... Περιφερόμενος ανάμεσα σε θεατές, αλλά πρώτα ερχόμενος σε επαφή με πολλούς αθλητές ειδικά στις υψηλές κατηγορίες, είδα την πραγματική εικόνα και κατάσταση και άκουσα σωστές και λανθασμένες εντυπώσεις... και όπως λέμε η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση...
Αυτό που πραγματικά όμως χάρηκα είναι η χορηγία της Weider Hellas σε δυο κορυφαίους αθλητές για να διαγωνιστούν στο Arnold Classic Amauter και αυτή ήταν η πιο αντικειμενική κρίση των κριτών! Με αυτό θα πρέπει οι φίλοι του αθλήματος και οι αθλητές που κάνουν σχέδια για το μέλλον να προβληματιστούν....

vaggan
27-05-13, 09:23
Σε καμια περιπτωση δεν θα εκνευριζομουν ακουγοντας η διαβαζοντας σχολια με τα οποια δεν θα συμφωνουσα.
Ποσο περισοτερο με σχολια που εχουν μεγαλη δοση χιουμορ, και καμια επαφη με την πραγματικοτητα.

Εχω αισθηση του χιουμορ και παντα το εκτιμω.

Μεγαλυτερο χιουμορ ανιχνευω πολλες φορες, οταν καποιος μεταφεροντας μας την απο μακρυα και φωτογραφιες μονο, διαμορφούμενη αποψη του, μας την μεταφερει με τροπο τετοιο, σαν να ειναι αδιαμφισβήτητη,....κατι σαν,..αξιωματικη.

Επισης εξαιρετο χιουμορ κανει κανεις, οταν παρουσιαζεται ειδημων, να συμβουλευει εναν απο τους δυο κορυφαιους ελληνες body builders τι χρειαζεται και τι οχι, τι του λειπει και τι οχι,... προκειμενου να κανει καριερα επαγγελματια στο εξωτερικο.

Πραγματικα το εκτιμω το χιουμορ.

Τελος γινεσαι προσωπικος αναφερομενος σε μενα αγαπητε συφορουμιστα vaggan,..με αυτο δεν βοηθας καθολου την επικοδομητικη συζητηση,...ποσο μαλλον οταν σε κανενα post μου δεν αναφερθηκα σε κανεναν συγκεκριμενα, φυσικα ουτε και σε σενα.
Πιο πανω εγραψα κατι που ειναι ξεκαθαρο και αδιαμφισβήτητο,..και αντιλαμβανομαι οτι κατι τετοιο μπορει να κανει αρκετους να μυγιαστουν.συμπερασμα απο αυτο το ποστ ειναι οτι εγω ειμαι μεγαλος χιουμοριστας... ειπα ξεκαθαρα τι ειδα σε φωτο τωρα αν οι φωτο απεχουν ΤΟΣΟΟΟ απο την πραγματικοτητα να μην βαζουμε φωτο και να βαζουμε βιντεο του αγωνα..στον κορμο πως ειναι δυνατον να φαινεται ξεκαθαρα η υπεροχη του και στα ποδια οχι?επισης ουτε ποδοσφαιριστης ειμαι δεν ξερω αν βλεπω καλη μπαλα?ουτε τραγουδιστης ειμαι δεν ξερω αν καποιος μπορει να τραγουδισει λοιπον δεν χρειαζεται να ειμαι ειδημων για να καταλαβω αν ενας bodybuilder υστερει καπου, και φυσικα δεν ειναι κακο να λεμε που πρεπει να εστιασει. ολοι εχουμε το θαρρος της γνωμης μας δεν θα με κανεις εσυ να νοιωσω ασχημα επειδη εξεφρασα αυτο που ειδα ποσο δηλαδη να ειναι διαφορετικη η πραγματικοτητα απο φωτο σαν και αυτη?





67053

NASSER
27-05-13, 10:44
συμπερασμα απο αυτο το ποστ ειναι οτι εγω ειμαι μεγαλος χιουμοριστας... ειπα ξεκαθαρα τι ειδα σε φωτο τωρα αν οι φωτο απεχουν ΤΟΣΟΟΟ απο την πραγματικοτητα να μην βαζουμε φωτο και να βαζουμε βιντεο του αγωνα..στον κορμο πως ειναι δυνατον να φαινεται ξεκαθαρα η υπεροχη του και στα ποδια οχι?επισης ουτε ποδοσφαιριστης ειμαι δεν ξερω αν βλεπω καλη μπαλα?ουτε τραγουδιστης ειμαι δεν ξερω αν καποιος μπορει να τραγουδισει λοιπον δεν χρειαζεται να ειμαι ειδημων για να καταλαβω αν ενας bodybuilder υστερει καπου, και φυσικα δεν ειναι κακο να λεμε που πρεπει να εστιασει. ολοι εχουμε το θαρρος της γνωμης μας δεν θα με κανεις εσυ να νοιωσω ασχημα επειδη εξεφρασα αυτο που ειδα ποσο δηλαδη να ειναι διαφορετικη η πραγματικοτητα απο φωτο σαν και αυτη?





67053

vaggan δεν υπάρχει λόγος παρεξηγήσεων και χαρακτηρισμών. Κακώς εσύ παρεξήγησες κάποια γραφόμενα. Μια εικόνα-φώτο από μόνη της ποτέ δεν λέει τίποτα. Δεν τις βάζουμε για να κάνουμε ουσιαστικά κριτική από μια οθόνη, αλλά για να μεταφερθεί το κλήμα του αγώνα. Αν είχαμε βίντεο ναι θα διέκρινε ο οποιοσδήποτε την υπεροχή του Μανώλη στα περισσότερα σημεία ακόμα και στα πόδια. Έπειτα υπάρχει διαφορά στα κομμένα, μεγάλα, φινιρισμένα, όμορφα ή συμμετρικά σημεία ή όλο το σώμα. Δεν έχουν όλα την ίδια βαρύτητα αλλά συνολικά δίνουν την καλύτερη εικόνα του αθλητή. Δυστυχώς και ο Τσούνος δεν πρόλαβε να μας δείξει την βελτίωση του καθώς αποχώρησε από τη σκηνή. Από την άλλη όσο θα περνούσε η ώρα μπορεί να έδειχνε και χειρότερος... κανείς δεν το ξέρει. Δυστυχώς έτσι είναι το bodybuilding. Αξιολογείσαι όταν είσαι για 10-15 λεπτά πάνω στη σκηνή και ανάλογα με την ημέρα μπορεί να δείχνεις διαφορετικός και ρόλο παίζουν πολλοί παράγοντες.
Όσο για τα πόδια του Μανώλη για επαγγελματικό συναγωνισμό, νομίζω στο έχω ξαναπεί, είναι αρκετό να ανατρέξεις σε παλιές φώτο και να καταλάβεις ως ήταν το δυνατό του όπλο στις επαγγελματικές σκηνές, μαζί με το καλύτερο φινίρισμα και κόψιμο. Αυτό που του έλειπε ήταν μυικά κιλά αναλογικά με το ύψος του και αυτό σημαίνει λεφτά... και είναι άλλη ιστορία εκτός θέματος :)

kutsup
27-05-13, 10:57
Ακόμη και από αυτήν την εικόνα ο Καραμανλάκης σαν συνολική παρουσία είναι σε άλλο επίπεδο. Μπορεί το παλικάρι να έχει μάζες αλλά την κατασκευή και συμμετρία του Καραμανλάκη δεν την έχει. Και όπως όλοι καταλαβαίνουνε αυτό είναι κάτι που αν δεν το έχεις δεν αλλάζει καθόλου εύκολα.

vaggan
27-05-13, 11:14
Ακόμη και από αυτήν την εικόνα ο Καραμανλάκης σαν συνολική παρουσία είναι σε άλλο επίπεδο. Μπορεί το παλικάρι να έχει μάζες αλλά την κατασκευή και συμμετρία του Καραμανλάκη δεν την έχει. Και όπως όλοι καταλαβαίνουνε αυτό είναι κάτι που αν δεν το έχεις δεν αλλάζει καθόλου εύκολα.σιγουρα σαν γενικη εικονα ειναι καλυτερος δεν διαφωνω επ αυτου αλλωστε ειναι επαγγελματιας προ οχι ερασσιτεχνης

vaggan
27-05-13, 11:17
vaggan δεν υπάρχει λόγος παρεξηγήσεων και χαρακτηρισμών. Κακώς εσύ παρεξήγησες κάποια γραφόμενα. Μια εικόνα-φώτο από μόνη της ποτέ δεν λέει τίποτα. Δεν τις βάζουμε για να κάνουμε ουσιαστικά κριτική από μια οθόνη, αλλά για να μεταφερθεί το κλήμα του αγώνα. Αν είχαμε βίντεο ναι θα διέκρινε ο οποιοσδήποτε την υπεροχή του Μανώλη στα περισσότερα σημεία ακόμα και στα πόδια. Έπειτα υπάρχει διαφορά στα κομμένα, μεγάλα, φινιρισμένα, όμορφα ή συμμετρικά σημεία ή όλο το σώμα. Δεν έχουν όλα την ίδια βαρύτητα αλλά συνολικά δίνουν την καλύτερη εικόνα του αθλητή. Δυστυχώς και ο Τσούνος δεν πρόλαβε να μας δείξει την βελτίωση του καθώς αποχώρησε από τη σκηνή. Από την άλλη όσο θα περνούσε η ώρα μπορεί να έδειχνε και χειρότερος... κανείς δεν το ξέρει. Δυστυχώς έτσι είναι το bodybuilding. Αξιολογείσαι όταν είσαι για 10-15 λεπτά πάνω στη σκηνή και ανάλογα με την ημέρα μπορεί να δείχνεις διαφορετικός και ρόλο παίζουν πολλοί παράγοντες.
Όσο για τα πόδια του Μανώλη για επαγγελματικό συναγωνισμό, νομίζω στο έχω ξαναπεί, είναι αρκετό να ανατρέξεις σε παλιές φώτο και να καταλάβεις ως ήταν το δυνατό του όπλο στις επαγγελματικές σκηνές, μαζί με το καλύτερο φινίρισμα και κόψιμο. Αυτό που του έλειπε ήταν μυικά κιλά αναλογικά με το ύψος του και αυτό σημαίνει λεφτά... και είναι άλλη ιστορία εκτός θέματος :)και βεβαια τα ποδια του ηταν το δυνατο του σημειο μαζι με τους φανταστικους του ωμους απλα στις φωτο με παραξενεψαν τα ποδια του σε σχεση με τους αλλους αθλητες δεν μου φανηκαν τοσο κομμενα και μεγαλα

COBRA_STYLE
27-05-13, 11:23
Ειναι πολυ ασχημο να βλεπεις σωματα σαν του νο.100 διπλα σε τετοια κορμια.

Δηλαδη μηδεν αυτοσεβασμος και επιγνωση?Αντε βαζουμε ενα μαγιο κι ο,τι κατσει?:unsure:

sAVAZz
27-05-13, 11:57
Ειναι πολυ ασχημο να βλεπεις σωματα σαν του νο.100 διπλα σε τετοια κορμια.

Δηλαδη μηδεν αυτοσεβασμος και επιγνωση?Αντε βαζουμε ενα μαγιο κι ο,τι κατσει?:unsure:

τι κατηγορια ειναι αυτο????βοη8α λιγο γτ δν το βρισκω....το ιδιο παντως ισχιει και για το νο 14...

COBRA_STYLE
27-05-13, 11:59
Στην +100 ειναι...αναμεσα σε Αττιλακο και Καραμανλακη

sAVAZz
27-05-13, 12:15
Στην +100 ειναι...αναμεσα σε Αττιλακο και Καραμανλακη

true...αλλα το νο 14 ειναι απλα απεριγραπτο....ριχνει και την ποιοτητα του αγωνα στα ματια των 8εατων....τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...επρεπε να υπαρχει καποιο κριτηριο εστω και με το ματι....τον βλεπω και κατευ8ειαν σκεφτομαι αυτο


http://www.youtube.com/watch?v=KXsY2r1_9C0

ps:sorry για το off

billy89
27-05-13, 12:41
Εντάξει το 14 ήταν περίπτωση, αξύριστος και άβαφος, ένα παιδάκι ήταν, αμφιβάλλω αν ήταν ενήλικος, που κάποιος τον έβαλε να αγωνιστεί δε νομίζω να πήγε μόνος του. Τον παρατηρούσα από το πρωί στο ζύγισμα που μιλούσε με 2 άτομα, το ένα της ομοσπονδίας και τον βάζανε να κάνει προθέρμανση και σκεφτόμουν δε μπορεί να τον βάλουν να κατέβει...

Η πλάκα είναι που ως τρίτος (στους τρεις:P) πήρε κύπελλο και μετάλλιο και θα λέει βγήκα 3ος στο πανελλήνιο!

Polyneikos
27-05-13, 12:42
Υπάρχουν αθλητές παλαίμαχοι (όπως στην περίπτωση του αθλητή στην +100, Παπαδιόχος ονομάζεται και αγωνίζεται από δεκαετια του 90 ), οι οποίοι ξερωντας ότι δεν ειναι και στην καλύτερη τους κατάσταση, απολαμβάνουν την σκηνή και την ευκαιρία να διαγωνιστούν δίπλα στους καλύτερους αθλητές αυτης της περιόδου.
Επίσης υπάρχουν παιδιά που "παρασύρονται" από τους κύκλους τους για την συμμετοχή, χωρις να έχουν παρακολουθησει καν οι ίδιοι το επίπεδο,μην ξερωντας τι θα συναντήσουν.
Ειναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις αυτές οι δύο,καλό ειναι να τα βλέπουμε με συμπάθεια, τίποτα λιγότερο ή περισσότερο.

υ.γ. Προσωπικά δεν γνωρίζω κανεναν από τους δύο.

vaggan
27-05-13, 12:47
Υπάρχουν αθλητές παλαίμαχοι (όπως στην περίπτωση του αθλητή στην +100, Παπαδιόχος ονομάζεται και αγωνίζεται από δεκαετια του 90 ), οι οποίοι ξερωντας ότι δεν ειναι και στην καλύτερη τους κατάσταση, απολαμβάνουν την σκηνή και την ευκαιρία να διαγωνιστούν δίπλα στους καλύτερους αθλητές αυτης της περιόδου.
Επίσης υπάρχουν παιδιά που "παρασύρονται" από τους κύκλους τους για την συμμετοχή, χωρις να έχουν παρακολουθησει καν οι ίδιοι το επίπεδο,μην ξερωντας τι θα συναντήσουν.
Ειναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις αυτές οι δύο,καλό ειναι να τα βλέπουμε με συμπάθεια, τίποτα λιγότερο ή περισσότερο.

υ.γ. Προσωπικά δεν γνωρίζω κανεναν από τους δύο.+1 η σκηνη ειναι για οποιον εχει το θαρρος να την πατησει αν αυτος ειναι οκ με τον εαυτο του τοτε ολα καλα..εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ ο ρετσινας φαινεται να εχει μελλον.

Dreiko
27-05-13, 12:47
Υπάρχουν αθλητές παλαίμαχοι (όπως στην περίπτωση του αθλητή στην +100, Παπαδιόχος ονομάζεται και αγωνίζεται από δεκαετια του 90 ), οι οποίοι ξερωντας ότι δεν ειναι και στην καλύτερη τους κατάσταση, απολαμβάνουν την σκηνή και την ευκαιρία να διαγωνιστούν δίπλα στους καλύτερους αθλητές αυτης της περιόδου.
Επίσης υπάρχουν παιδιά που "παρασύρονται" από τους κύκλους τους για την συμμετοχή, χωρις να έχουν παρακολουθησει καν οι ίδιοι το επίπεδο,μην ξερωντας τι θα συναντήσουν.
Ειναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις αυτές οι δύο,καλό ειναι να τα βλέπουμε με συμπάθεια, τίποτα λιγότερο ή περισσότερο.

υ.γ. Προσωπικά δεν γνωρίζω κανεναν από τους δύο.


+1 :clap::clap::clap:


υ.γ. Τυγχανει να γνωριζω προσωπικα και τους 2,και ειναι ετσι οπως τα λεει ο Κωστας.:)

COBRA_STYLE
27-05-13, 12:50
+1 η σκηνη ειναι για οποιον εχει το θαρρος να την πατησει αν αυτος ειναι οκ με τον εαυτο του τοτε ολα καλα..εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ ο ρετσινας φαινεται να εχει μελλον.

Τον Ρετσινα τον αδικουν πολυ οι φωτογραφιες...αμα τον εβλεπες απο κοντα τωρα τις τελευταιες μερες θα παθαινες πλακα..3D κανονικα,τρελα κοψιματα.

vaggan
27-05-13, 12:54
Τον Ρετσινα τον αδικουν πολυ οι φωτογραφιες...αμα τον εβλεπες απο κοντα τωρα τις τελευταιες μερες θα παθαινες πλακα..3D κανονικα,τρελα κοψιματα.πολυ μου αρεσει σε πολυ καλη κατασταση ενα μικρο θεματακι με το στηθος στις θηλες να λυσει και θα ειναι σουπερ ελπιζω να μην με ξεγελανε οι φωτο βεβαια

Polyneikos
27-05-13, 12:57
Από τις καλύτερες σκηνικές παρουσίες ο Ρετσινάς , ωραίο στήσιμο, κλασσικές πόζες, πολυ καλες αναλογίες και καθαροί μυς .
Εχει μελλον μπροστά του, όπως και ο Τριπολιτσιώτης :clap::clap:
Ο Λεβεντελης τους έκανε και ιδιαιτερη αναφορα στο τελος του αγωνα :thumbup:

Pavlos19
27-05-13, 13:00
Στην +100 ειναι...αναμεσα σε Αττιλακο και Καραμανλακη

Ο ντινος παπαδιοχος κατεβαινε πριν εμεις καν γεννηθουμε...ειναι κριμα να μιλας ετσι...πηγαινε ψαξε φωτογραφιες και βιντεο του

ΜrΚommatias
27-05-13, 13:05
Nα πω και εγω με την σειρα μου οτι ηταν ενας αγωνας που θα μεινει οντως στην ιστορια με ΠΟΛΛΟΥΣ και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ αθλητες!Στα του αγωνα τωρα πανω κατω τα αποτελεσματα ηταν σωστα ΕΚΤΟΣ απο καποιες κατηγοριες (2 νομιζω) στις οποιες τα αποτελεσματα ηταν ΤΡΑΓΙΚΑ!Στην βαρια κατηγορια τα αποτελεσματα ηταν αναμενομενα ΟΜΩΣ θα ηταν διαφορετικα αν ο Τσουνος δεν ειχε αποχωρισει απο την σκηνη!Και τι εννοω?1)Καραμανλακης(ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΕΓΝΟΣ)2)Τσουνος(νομιζω στην καλυτερη κατασταση του)3)Τριπολιτσιωτης4)Αττιλακος(δεν επιασε την καλυτερη του φορμα).Σε ολους(οπως και σε εμενα) εκανε εντυπωση ο 'μικρος' και ειδικα τα τεραστια ποδια του!Αν καταφερει να γεμισει το στηθος του και να φτιαξει τους κοιλιακους με λιγο περισσοτερη γραμμωση θα ειναι "αντε γεια"!Οπως και να εχει το μελλον ειναι δικο του!

COBRA_STYLE
27-05-13, 13:07
Τον ξερω,δεν εχει καμια σχεση το παρελθον του με αυτο που ειπα.Μπραβο στον ανθρωπο για ο,τι εχει κανει αλλα εγω μιλησα για το πώς φανηκε στα δικα μου ματια η εικονα αυτη στην παρουσα σωματικη του κατασταση.

Εφοσον του αρεσει καλα κανει και κατεβαινει,σαφως δε θα του το απαγορευσει κανεις.Ελπιζω ολοι καταλαβαινουν πώς τα εννοω αυτα.

edit:Πιστευω οτι αμα ο Ρετσινας ανεβει κιλα,θα βλεπουμε επικες μαχες για τα επομενα χρονια αναμεσα σε Τριπο-Ρετσινα,με την προυποθεση οτι θα συνεχισουν κ οι 2 αγωνιστικα στην πορεια.

sAVAZz
27-05-13, 13:19
edit:Πιστευω οτι αμα ο Ρετσινας ανεβει κιλα,θα βλεπουμε επικες μαχες για τα επομενα χρονια αναμεσα σε Τριπο-Ρετσινα,με την προυποθεση οτι θα συνεχισουν κ οι 2 αγωνιστικα στην πορεια.


βαλε και τον χρηστο πιστολα μεσα :green:

vaggan
27-05-13, 13:24
καλα και οτριπολιτσιωτης με εντυπωσιασε πολυ μεταλαγμενος θα ελεγα απο το ατλας που τον ειχα δει και ομολογουμενως με ειχε εντυπωσιασει τωρα φαινεται ογκωδεστερος και πολυ κομμενος παντως η ουσια ειναι πως πραγματικα ηταν ενας αγωνας επικος χρονια ειχαμε να δουμε τετοια σωματα σε γενικο τιτλο

Pavlos19
27-05-13, 13:51
καλα και οτριπολιτσιωτης με εντυπωσιασε πολυ μεταλαγμενος θα ελεγα απο το ατλας που τον ειχα δει και ομολογουμενως με ειχε εντυπωσιασει τωρα φαινεται ογκωδεστερος και πολυ κομμενος παντως η ουσια ειναι πως πραγματικα ηταν ενας αγωνας επικος χρονια ειχαμε να δουμε τετοια σωματα σε γενικο τιτλο

1.78 107 κιλα κατεβηκε ο τριπολιτσιωτης...130 ηταν στο ατλας

TRIANTAFYLLOU
27-05-13, 15:05
σε γενικές γραμμες και το ρεζουμε είναι ότι ήταν ενας πολύ καλός αγώνας όχι μόνο για τα δεδομένα της IFBB αλλα και γενικότερα , με αυτα τα δεδομένα και απο φωτο στην βαρια κατηγορία φαίνετε ξεκάθαρα ότι ο Μανώλης Καραμανλάκης ήταν ο νικητής , ενω είχε 3 πολύ καλούς αντιπάλους τον Τριπολιτσιώτη , τον Ατιλάκο και τον Ρετσινά που αποτέλεσαν και την έκπληξη του αγώνα , γιατι αυτοι ήταν η έκπληξη ο Μανώλης ήταν δεδομένη η ποιότητα του και όλοι ξέραμε τι να περιμένουμε

απο κεί και πέρα μετα απο αποχή μπορει και να μην βρισκόταν στο 100% της φόρμας του αλλα αυτο το ξέρει ο ίδιος και ο Γιώργος που τον ξέρει , αλλα σημασία έχει ότι πήρε μια ξακάθαρη νίκη
στο θεμα μαζας ποδιών και γενικότερα όπως κρίνουμε απο φωτο , έχω να πω ότι πολλες φορες υπάρχουν αθλητες που αν τους βλέπεις σαν μεγεθος μπορει να δείχνουν ίσοι η και πιο ογκώδης , αλλα λείπει η πυκνότητα και η μυική ωριμότητα σε σχέση με ενα φτασμένο και σταθερο για χρόνια σε ενα επίπεδο αθλητή και αυτο ξεχωρίζει και στο'ύς κριτες αλλα και σε έμπειρα μάτια θεατών
και έπειτα να μην ξεχνάμε οι αθλητες δεν κρίνονται κομάτι κομάτι αλλα πως δένουν όλες οι μυικές ομάδες σαν σύνολο με το σώμα τους

εμένα εκείνο που με χάλασε είναι η μη συμμετοχή του Γιάννη του Τσούνου γιατι είναι σίγουρο ότι θα άλλαζε τα δεδομένα της κατηγορίας , γιατι βρισκόταν στην καλύτερη φορμα του , άσχετα αν θα μπορούσε να έχει και κάποιες βελτιώσεις γιατι κατέβηκε λίγο πάνω απο τα 120 κιλα έχασε απότομα αρκετα απο τα 130 στα οποία πάλι είχε γραμωμένα κομμάτια και ο λόγος δεν είναι μόνο ότι έπαθε κατι λόγω εξάντησης αλλα είναι και καθαρα ψυχολογικό , επειδη τον ξέρω καλα αν τον πιάσουν τα νεύρα του τα παρατάει όλα , εδω πρίν μια μερα έλεγε δεν θα κατέβω και εγω τον έπεισα , απλα ο Γιάννης το μόνο που χρειαζόταν είναι στήριξη ψυχολογική τίποτε άλλο, ένα άνθρωπο που να τον εμπιστεύετε να του φωνάξει μόνο μπράβο και τιποτε άλλο και στεναχωρέθηκα γιατι δεν μπόρεσα να κατεβω στον αγώνα ώστε να τον στηρίξω ψυχολογικά , αυτα τα ξέρω απο τα τόσα χρόνια που τον ξέρω και απο την πρώτη φορα που τον είχα κατεβάσει σε αγώνες , αλλα απο τότε που κατέβηκε αθήνα χαθήκαμε

μπορει σε πολλους να φαίνετε παράξενο αλλα εγω πάντα έλεγα η ψυχολογία στον πρωταθλητισμό είναι βασικός παράγων και άτομα όπως ο Γιάννης ο Τσούνος όσο σκληροι και άγριοι να φαίνονται τόσο ευάλωτοι γίνονται σε συνθήκες ακραίας κατάστασης και δίαιτας και σε συνδιασμό με την εξάντληση κατέρευσε

συγχαρητήρια στο Μανώλη για το δυνατό καμ μπάκ αλλα και σε όλους τους αθλητες που διακρίθηκαν και δώσαν τον καλύτερο εαυτό τους και πρέπει να το χαρούν γιατι σε τέτοιο επίπεδο και οι 2ες και 3ες θέσεις έχουν αξία

KOYNELOS
27-05-13, 15:56
Γεια σας παιδιά. Έλαβα μέρος στην Men Physique No30 (βγήκα 3ος) και στην κατηγορία 1,80+ (δεν βγήκα).

(Εδώ με την ίδιο μαγιό σε ηλικία 20~ http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15147-%CE%A0%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AD%CF%82-%CE%95%CF%80%CE%BF%CF%87%CE%AD%CF%82!!!)

Μπορώ να πω ότι ήταν όλα πολύ ωραία, λίγο κούραση γενικά για τους αθλητές λόγο των πολλών κατηγοριών με αποτέλεσμα περισσότερες ώρες αναμονής.
Μπράβο σε όσους ήρθαν διαγωνιζόμενους και μι.

67056

Dreiko
27-05-13, 16:43
Αξίζει να σταθούμε στην επανεμφάνιση,ως guest poser,της Βάνας Τσουπρακάκου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16789-%EF%BF%BD_%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%A4%EF%BF%BD_%CE%BF%EF%BF%BD_%EF%BF%BD_%EF%BF%BD_%CE%B1%CE%BA%CE%AC%CE%BA%CE%BF%EF%BF%BD_&p=436353#post436353)!!!:clap:

67057

67058

67059


Η απονομή της τιμητικής πλακέτας απο την κ.Δάφνη Μπόκοτα.

67060

Χρήστος Τριανταφύλλου
27-05-13, 22:38
Ειναι η πρωτη Ελληνιδα μποντυμπιλτερου που εφερε διακριση για την Ελλαδα σε διεθνη αγωνα της ifbb, αλλα ακομη κ τωρα διατηρειται σε πολυ καλη κ αξιοθαυμαστη κατασταση:clap:

tinkerbell
27-05-13, 23:07
KALOS O RETSINAS,ALLA MONO TO PANO MEROS TOY!GIATI APO PODIA EXANE POLU!!!AUTOS POU VGIKE DEUTEROS-O DOUKIDIS MOU ARESE POLU,EIXE POLU DOULEMENA PODIA K KALOUS PROSAGOGOUS!ADIKITHIKE!!

******Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες και με μικρα γραμματα ,ειναι κανονας του Forum Mods Team******

barbell
27-05-13, 23:54
KALOS O RETSINAS,ALLA MONO TO PANO MEROS TOY!GIATI APO PODIA EXANE POLU!!!AUTOS POU VGIKE DEUTEROS-O DOUKIDIS MOU ARESE POLU,EIXE POLU DOULEMENA PODIA K KALOUS PROSAGOGOUS!ADIKITHIKE!!

******Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες και με μικρα γραμματα ,ειναι κανονας του Forum Mods Team******Προφανως εισαι η κοπελα του η' καποιος δικος του,ενταξει ωραιο το παλικαρρι αλλα αδικηθηκε???Mη λεμε και οτι θελουμε..Μονο κακο κανεις στην εικονα του Δουκιδη με ενα τετοιο ποστ..

Dreiko
28-05-13, 00:27
Εδώ είχαμε 9 συμμετοχές.

νο.1 - Χουλής Ελευθέριος (Υγεία κ Δύναμη)
νο.2 - Καββάλος Μιχαλης (Διαπλαση Λάρισας)
νο.3 - Αγγελακης Θωμας (Κουρος)
νο.4 - Αλτης Γιαννης (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.5 - Αλυμπακης Αθανασιος (Πολυνικης)
νο.6 - Στεργιοπουλος Στεφανος (Διαπλαση Λαρισας)
νο.7 - Γουσιος Γεωργιος (Κουρος)
νο.8 - Καλογερος Στυλιανος (Ναρκισσος)
νο.9 - Φραγκος Νικος (Ναρκισσος)

67088

67089

67090

67092

67093

67094

67095


Αποτελέσματα

1ος νο.5 - Αλυμπακης Αθανασιος (Πολυνικης)
2ος νο.2 - Καββάλος Μιχαλης (Διαπλαση Λάρισας)
3ος νο.6 - Στεργιοπουλος Στεφανος (Διαπλαση Λαρισας)


67096

Dreiko
28-05-13, 00:56
νο.88 - Πεκουλη Ειρηνη (Υγεια & Δυναμη)
νο.89 - Καριατλη Νικη (Αναγεννηση Λιβαδειας)
νο.90 - Κατσελου Αντρεα (Διαπλαση Λαρισας)
νο.96 - Βασιλειου Ειρηνη (Κουκακι)
νο.92 - Τσαμη Γεωργια (Ειρηνικος Παιανας)

67097

67098

67099

67100

67101

67102

67103

67104

67105

67106

67107

67108

67109



Αποτελέσματα


1η - νο.89 - Καριατλη Νικη (Αναγεννηση Λιβαδειας)
2η - νο.90 - Κατσελου Αντρεα (Διαπλαση Λαρισας)
3η - νο.92 - Τσαμη Γεωργια (Ειρηνικος Παιανας)


67110

67111

Dreiko
28-05-13, 01:30
Για δευτερη φορα σε ελληνικο εδαφος ειχαμε τη φρεσκια κατηγορια physique αντρων,με 12 συμμετέχοντες.

νο.69 - Τσουλης Νικολαος (Κουρος)
νο.30 - Μεζελλης Εμανουηλ (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.15 - Στημαδωρακης Γιωργος (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.32 - Αρμενης Γιωργος (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.12 - Ιφογλου Μιχαλης (Κουρος)
νο.22 - Ζιωγας Δημητριος (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.72 - Τζαμουρης Στυλιανος (Σκαλα Λακωνιας)
νο.13 - Βασαλος Κωνσταντινος (Ειρηνικος Παιανας)
νο.74 - Σαμιωτακης Στεφανος (Διαπλαση Λαρισας)
νο.75 - Σταυροπουλος Κωνσταντινος (Υγεια & Δυναμη)
νο.76 - Κοκκινος Νικολαος (Υγεια & Δυναμη)
νο.77 - Ρουκουνακης Ευαγγελος (Υγεια & Δυναμη)

67113

67114

67115

67116

67117

67118

67119



Αποτελέσματα


1ος - νο.13 - Βασαλος Κωνσταντινος (Ειρηνικος Παιανας)
2ος - νο.75 - Σταυροπουλος Κωνσταντινος (Υγεια & Δυναμη)
3ος - νο.30 - Μεζελλης Εμανουηλ (Ελλας, Νους & Δυναμη)

67120

67121

MakPriest
28-05-13, 01:36
KALOS O RETSINAS,ALLA MONO TO PANO MEROS TOY!GIATI APO PODIA EXANE POLU!!!AUTOS POU VGIKE DEUTEROS-O DOUKIDIS MOU ARESE POLU,EIXE POLU DOULEMENA PODIA K KALOUS PROSAGOGOUS!ADIKITHIKE!!

******Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες και με μικρα γραμματα ,ειναι κανονας του Forum Mods Team******

ο Ρετσινας δεν ηταν απλα καλος... ηταν παρα πολυ καλος... τράβηξε πολλα βλέμματα κ επιτελους ας δουμε τους αθλητες με αντικειμενικότητα και οχι να βγαζουμε συμπερασματα αναλογα με το οποιος ειναι ο φίλος, ο γνωστός ο ξάδερφος και ο κυρ βασιλης με το περιπτερο απέναντι... συγχαρητήριο σε ολους τους αγωνιζόμενους κ τιποτε αλλο ! :clap:

Undercover
28-05-13, 11:01
Πολυ ψηλό επίπεδο. Η επάνοδος της IFBB... αλλά θα τα σχολιάσουμε και αυτά στην πορεία

Να ρωτησω κάτι άλλο: Πλήρωσαν οι αθλητές 30 ευρώ για να συμμετάσχουν στον αγώνα; Και όσοι αγωνιστηκάν σε 2 κατηγορίες πλήρωσαν δύο τριαντάρια; Ισχύει;

Δηλαδή ο Καραμανλάκης πλήρωσε 30 ευρώ για να παίξει; Ανέκδοτο θα ταν αυτό!

Ωραία μαγκιά αύτη. Κάποιοι τους πληρώνουν έξοδα μετακίνισης και διαμονές, και κάποιοι άλλοι τους τα παίρνουν κανονικά...

Dreiko
28-05-13, 11:32
νο.15 - Στημαδωρακης Γεωργιος (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.16 - Παληκαρας Σπυρος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.17 - Θεμοπουλος Σταυρος (Ναρκισσος)
νο.18 - Μπαρτζωκας Ελευθεριος (Διαπλαση Λαρισας)
νο.19 - Λουκιδης Βαγγελης (Υγεια & Δυναμη)
νο.20 - Ιωαννιδης Κωστας (Πολυνικης)


67125

67126

67127

67128

67129

67130

67131

Dreiko
28-05-13, 11:41
67132

67133

67134

67135

67136

Dreiko
28-05-13, 11:45
1ος νο.17 - Θεμοπουλος Σταυρος (Ναρκισσος)
2ος νο.20 - Ιωαννιδης Κωστας (Πολυνικης)
3ος νο.16 - Παληκαρας Σπυρος (Διαπλαση Αθηνων)


67137

67138

theodoros melissaris
28-05-13, 20:12
Επιτέλους κάποιος που το σχολίασε! Σφαγή έγινε σε αυτή την κατηγορία, όσο για το νικητή, αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που κι ως που...

απο που κι ως που?μαλλον δεν βλεπεις καλα φιλε........η εισαι ασχετος με το αθλημα ειτε απλα εισαι κακοπροαιρετος,δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.Κι επειδη εισαι και απο θεσσαλονικη,οπως βλεπω,και με αναφερεις απλα σαν "το 50" μαλλον ασχετος με το αθλημα θα ελεγα αφου δεν ξερεις τον αργυρο μεσογειονικη της IFBB το 2001....ουτε αυτη η φωτο σου λεει τιποτα?τωρινη ειναι.....

67154

Dreiko
28-05-13, 20:15
νο.2 - Καββαλος Μιχαλης (Διαπλαση Λαρισας)
νο.22 - Ζιωγας Δημητρης (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.23 - Λαμπρινεας Ηλιας (Σκαλα Λακωνιας)
νο.24 - Καραπαυλιδης Χαραλαμπος (Κουρος)
νο.25 - Νικολαιδης Ηλιας (Ναρκισσος)
νο.26 - Σταθας Γεωργιος (Αναγεννηση Λιβαδειας)
νο.27 - Τριουλιδης Σταυρος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.28 - Χατζηευστρατιου (Πολυνικης)
νο.29 - Γιαγτζιδης Σταυρος (Πολυνικης)

67155

67156

Dreiko
28-05-13, 20:22
67157

67158

67159

67160

67161

67163

67164

67165

67166

67167

Dreiko
28-05-13, 20:27
67168

67169

67170

billy89
28-05-13, 20:33
απο που κι ως που?μαλλον δεν βλεπεις καλα φιλε........η εισαι ασχετος με το αθλημα ειτε απλα εισαι κακοπροαιρετος,δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.Κι επειδη εισαι και απο θεσσαλονικη,οπως βλεπω,και με αναφερεις απλα σαν "το 50" μαλλον ασχετος με το αθλημα θα ελεγα αφου δεν ξερεις τον αργυρο μεσογειονικη της IFBB το 2001....ουτε αυτη η φωτο σου λεει τιποτα?τωρινη ειναι.....

Ούτε άσχετος με το άθλημα είμαι, ούτε κακοπροαίρετος, ούτε σε ανέφερα πουθενά ως "το 50", το ποστ μου το έκανες παράθεση, που το είδες αυτό?

Επιπλέον ούτε φωτογραφίες χρειάζομαι εκεί ήμουν.

Κατά τα άλλα την προσωπική μου γνώμη γράφω, η οποία όμως αν ψάξεις λίγο τα παραπάνω ποστ, ταυτίζεται με πολύ κόσμο.

TRIANTAFYLLOU
28-05-13, 20:56
απο που κι ως που?μαλλον δεν βλεπεις καλα φιλε........η εισαι ασχετος με το αθλημα ειτε απλα εισαι κακοπροαιρετος,δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.Κι επειδη εισαι και απο θεσσαλονικη,οπως βλεπω,και με αναφερεις απλα σαν "το 50" μαλλον ασχετος με το αθλημα θα ελεγα αφου δεν ξερεις τον αργυρο μεσογειονικη της IFBB το 2001....ουτε αυτη η φωτο σου λεει τιποτα?τωρινη ειναι.....

γειά σου ρε Θόδωρε εγω πάντως κάπου σε ξέρω :P:P με θύμισες παλιές καλές εποχές :thumbup:

πολλες φορες παιδια οι φωτο αδικούν σε γενικό συμπέρασμα και όταν έχουμε να κάνουμε με πολύ καλούς και ισάξιους αθλητες λογικό είναι να υπάρχει μια υποκειμενικότητα στην κρίση και κάποια άτομα να θεωρούν άλλους καλύτερους.
ακόμα και λάιβ να δούμε ένα αγωνα αλλιώς δείχνει ο αθλητής απο κοντα στα μάτια των κριτών και αλλιώς μερικές σειρες πιο πίσω στα μάτια των θεατών , γι αυτο αν δείτε σε ισάξιους και καλούς αθλητες αλλάζουμε ακόμη και την σειρα στα κομπάριζον και θέσεις γιατι ο κριτης απο αριστερα δεν βλέπει το ίδιο όπως αυτος απο αριστερα η στο κέντρο

αυτα τα λέω να μήν είμαστε απόλυτοι και άδικα γίνονται παρεξηγήσεις , που και αυτα στο πρόγραμμα είναι μετα απο κάποιο αγωνα απλα με λογική και σύνεση να ελαχιστοποιούνται , γιατι όπως έχω ξαναπεί και εγω όποτε κατέβαινα σε αγώνες οι δικοί μου για πρώτο με είχαν αλλα εγω ήξερα τι άξιζα και δεν πέρναν αέρα τα μυαλά μου

Dreiko
28-05-13, 21:15
νο.30 - Γλεζελλης Μανωλης (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.31 - Ρουσσος Μανωλης (Διαπλαση Αθηνων)
νο.32 - Αρμενης Γιωργος (Αχιλλεας Γρεβενων)
νο.33 - Μηλιατζογλου Γαβριηλ (Ειρηνικος Παιανας)
νο.34 - Χειλης Δημητρης (Ναρκισσος)
νο.35 - Ποροιτης Δημητρης (Ναρκισσος)
νο.36 - Συριγος Ευαγγελος (Αναγεννηση Λιβαδειας)
νο.37 - Κοτσιουκης Ιωαννης (Πολυνικης)


67173

67174

Dreiko
28-05-13, 21:22
67175

67176

67177

67178

67179

67180

67181

67184

67182

67183

67185

Dreiko
28-05-13, 21:26
67186

67187

67188

67189

Dreiko
28-05-13, 21:43
νο.78 - Σταυρουλακη Ζαφειρενια (Διαπλαση Λαρισας)
νο.79 - Κωστουλα Παναγιωτα (Διαπλαση Αθηνων)
νο.80 - Ευαγγελου Αρχοντουλα (Ελλας,Νους & Δυναμη)

67190

67191

67192

Dreiko
28-05-13, 21:46
67193

67194

67195

67196

67197

Dreiko
28-05-13, 21:49
67198

67199

67200

67201

Dreiko
28-05-13, 21:52
67202

67203

67204

67205

Dreiko
28-05-13, 21:57
67206

67207

67208

67209

TRIANTAFYLLOU
28-05-13, 22:16
οι γυναικείες συμμετοχές πολύ καλές και πρότυπο αγωνιστικού γυναικείου φιτνες :thumbup::clap:

DIMITROS
28-05-13, 22:24
B]]Αν και εχω χρονια πολλα να παω σε αγωνες και τους παρακολουθω μονο απο to forum τα τελευταια χρονια με το καταπληκτικο fotoreportaz που κανουν οι χρηστες :clap: :clap: :clap: και τα σχολια φυσικα θα ηθελα να πω οτι σιγα σιγα η IFBB θυμιζει "αρωμα" απο παλια με πολυ καλους και πολλους αθλητες ( οι ποιο παλιοι που εχουν δει αγωνες τις δεκαετιας του 80 90 καταλαβαινουν!!) Δε θα ηθελα να πω πολλα για τους αθλητες γιατι ορισμενα πραγματα που εγω μπορει να τα βλεπω σα σωστα αλλοι μπορουν να εχουν διαφορετικη γνωμη!! Bλεπωντας ομως αυτοv το junior!! Δημήτρη Τριπολιτσιώτη τι να πω .Πιστευω ( να ειναι καλα ) οτι συντομα θα μιλα πολυ κοσμος με αυτο το παιδι!!:thumbup:[/B][/B]

Muscleboss
28-05-13, 23:48
Δυο ερωτήσεις επειδή δεν ήμουν στον αγώνα:

- Μόνο 3άδα βγάζαν στις κατηγορίες ή μόνο αυτη την κατάταξη έχουμε διαθέσιμη;
Ρωτάω γιατί βλέπω κατηγορίες με πολλούς αθλητές που άξιζαν να πάρουν κάποια κατάταξη και να διαχωριστούν από τους υπόλοιπους. Ξέρουμε καλά ότι το να βγάλεις μόνο τριάδα είναι μεγάλη ελάφρυνση για την επιτροπή, πιο γρήγορα, πιο εύκολα και λιγότερα comparisons, αλλά σε τέτοιες κατηγορίες οι αθλητές αξίζουν νομίζω κάτι παραπάνω.

- Κριτική επιτροπή ποιοί ήταν; Αναφέρθηκαν;

NASSER
28-05-13, 23:54
Πάνο από όσο γνωρίζω υπάρχει κατάταξη και βαθμολόγηση από τον 1ο μέχρι και τον 15ο. Φυσικά εδώ δεν είχαμε κατηγορία με άνω τους 15 αθλητές.
Στην απονομή καλούν μόνο την τριάδα για συντόμευση των διαδικασιών. Αυτό γίνεται και στους διεθνής αγώνες της IFBB. Μετάλλια και διπλώματα δίνονται σε όλους είτε μετά κατά την ροή του αγώνα ή στέλνονται στους συλλόγους-σωματεία της ομοσπονδίας όπου είναι δηλωμένος ο κάθε αθλητής.

TRIANTAFYLLOU
29-05-13, 00:07
το μετάλιο είναι η ηθική ικανοποίηση ενός αθλητη και αξία έχει όταν δίνετε επι τόπου στην διοργάνωση όπως και η ανακοίνωση των θέσεων τουλάχιστον της εξάδας , επειδη όπως είπε και ο πάνος είδαμε πολυ καλούς αθλητες που πιθανόν θα παιζόταν για 4η η και 3η θέση
δεν αμφισβητει κανείς οτι θα σταλεί με κούριερ αργότερα αλλα πιο το νόημα και η ουσία συν τα μεταφορικα που κοστιζουν και κάποιος θα τα πληρώσει , η αποστολέας η παραλήπτης , η ουσία και ηθική ικανοποίηση είναι όταν δίνετε το έπαθλο κατα την διάρκεια αυτης της εκδήλωσης που η απονομή είναι μια τελετη με μεγάλη σημασία

και ο αθλητής κάνει προετοιμασία όλο τον χρόνο για μια στιγμη που θα ανέβει στην σκηνή και αναφέρετο δικαίωμά του πρέπει να είναι να ποζάρει την ρουτίνα που έβγαλε και να ξέρει την κατάταξη του στην κατηγορία , όσο χρονοβόρο και να είναι ή γίνονται οι αγωνες προκριματικοι και τελικοι όπως παλια και στους τελικούς ποζάρει μόνο η εξάδα και με συνοπτικές διαδικασίες εφόσον είναι ενα σόου για το κοινό και να μην κουράσει και να μην κοντράρονται οι αθλητες σε συνεχή κομπάριζον

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-05-13, 00:36
το μετάλιο είναι η ηθική ικανοποίηση ενός αθλητη και αξία έχει όταν δίνετε επι τόπου στην διοργάνωση όπως και η ανακοίνωση των θέσεων τουλάχιστον της εξάδας , επειδη όπως είπε και ο πάνος είδαμε πολυ καλούς αθλητες που πιθανόν θα παιζόταν για 4η η και 3η θέση
δεν αμφισβητει κανείς οτι θα σταλεί με κούριερ αργότερα αλλα πιο το νόημα και η ουσία συν τα μεταφορικα που κοστιζουν και κάποιος θα τα πληρώσει , η αποστολέας η παραλήπτης , η ουσία και ηθική ικανοποίηση είναι όταν δίνετε το έπαθλο κατα την διάρκεια αυτης της εκδήλωσης που η απονομή είναι μια τελετη με μεγάλη σημασία

και ο αθλητής κάνει προετοιμασία όλο τον χρόνο για μια στιγμη που θα ανέβει στην σκηνή και αναφέρετο δικαίωμά του πρέπει να είναι να ποζάρει την ρουτίνα που έβγαλε και να ξέρει την κατάταξη του στην κατηγορία , όσο χρονοβόρο και να είναι ή γίνονται οι αγωνες προκριματικοι και τελικοι όπως παλια και στους τελικούς ποζάρει μόνο η εξάδα και με συνοπτικές διαδικασίες εφόσον είναι ενα σόου για το κοινό και να μην κουράσει και να μην κοντράρονται οι αθλητες σε συνεχή κομπάριζον

+1000 σε ολα,οι προκριματικοι ειναι απαραιτητοι για να γινει κ ποιο σωστη δουλεια κ το βραδυνο σοου να ειναι ποιο απολαυστικο ,ξεκαθαρο ,κ ''ευπεπτο'' απο το κοινο.

tinkerbell
29-05-13, 00:56
Προφανως εισαι η κοπελα του η' καποιος δικος του,ενταξει ωραιο το παλικαρρι αλλα αδικηθηκε???Mη λεμε και οτι θελουμε..Μονο κακο κανεις στην εικονα του Δουκιδη με ενα τετοιο ποστ..

Δες την φωτογραφια που ειναι και οι τρεις μαζι και θα καταλαβεις τι σου λεω!Δεν διαφωνω,προς θεου ηταν πολυ καλος και ο Ρετσινας-πολυ καλη γραμμωση,αλλα ο Δουκιδης ειχε δυνατα ποδια!Πραγμα στο οποιο εχανε ο Ρετσινας!Ολοι ηταν εκει και το ειδανε..!

COBRA_STYLE
29-05-13, 00:58
Εχανε ο Ρετσινας στα ποδια???Αλλο αγωνα βλεπεις?:unsure:

Τα πιο κομμενα ποδια της κατηγοριας με διαφορά..χωρις να ειναι πισω σε ογκο επισης.

TRIANTAFYLLOU
29-05-13, 01:04
να μην ξεχνάτε παιδια και να λαμβάνετε υπόψιν πως οι αθλητες δεν κρίνονται κομμάτι κομμάτι , αλλα σε σύνολο και μπορεί κάποιος να έχει έστω οριακά καλύτερα πόδια η πιο μεγάλα η πιο γραμωμένα αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι ό άλλος χάνει στα πόδια όταν δένουν αρμονικα με το ΄σώμα του , η μπορεί ο άλλος πχ ο ρετσινας να έχει καλύτερο πάνω κορμό και να κερδίζει όλες τις πόζες μπροστα πίσω πλάγια κατα κράτος .

και πολλες φορες (δεν αναφερομαι ειδικα σ αυτον τον αγώνα απλα ενημερωτικά μιλάω) ένας αθλητης με υπερβολικά μεγάλα πόδια αν δεν έχει ανάλογο κορμό μπορεί να λειτουργει αυτο αρνητικά και να δημιουργεί ασυμμετρία , οπότε όταν οι κριτες δίνουν παράγγελμα διπλοι δικεφάλων δεν βαθμολογούν τα δικέφαλα αλλα συνολικα όλο το σώμα

theodoros melissaris
29-05-13, 02:02
γειά σου ρε Θόδωρε εγω πάντως κάπου σε ξέρω :P:P με θύμισες παλιές καλές εποχές :thumbup:

πολλες φορες παιδια οι φωτο αδικούν σε γενικό συμπέρασμα και όταν έχουμε να κάνουμε με πολύ καλούς και ισάξιους αθλητες λογικό είναι να υπάρχει μια υποκειμενικότητα στην κρίση και κάποια άτομα να θεωρούν άλλους καλύτερους.
ακόμα και λάιβ να δούμε ένα αγωνα αλλιώς δείχνει ο αθλητής απο κοντα στα μάτια των κριτών και αλλιώς μερικές σειρες πιο πίσω στα μάτια των θεατών , γι αυτο αν δείτε σε ισάξιους και καλούς αθλητες αλλάζουμε ακόμη και την σειρα στα κομπάριζον και θέσεις γιατι ο κριτης απο αριστερα δεν βλέπει το ίδιο όπως αυτος απο αριστερα η στο κέντρο

αυτα τα λέω να μήν είμαστε απόλυτοι και άδικα γίνονται παρεξηγήσεις , που και αυτα στο πρόγραμμα είναι μετα απο κάποιο αγωνα απλα με λογική και σύνεση να ελαχιστοποιούνται , γιατι όπως έχω ξαναπεί και εγω όποτε κατέβαινα σε αγώνες οι δικοί μου για πρώτο με είχαν αλλα εγω ήξερα τι άξιζα και δεν πέρναν αέρα τα μυαλά μου
Γεια σου ρε Ηλια γιγαντα!Εχεις δικιο και ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα,απλα δεν μπορω να κατανοησω τετοια γραφομενα εγω που εχω συμμετασχει σε 60-70 αγωνες και αυτο που ειδα το σαββατο ηταν ενας αγωνας τουλαχιστον κατα 99% δικαιος και μιλω αντικειμενικα.Μετα απο 12 χρονια αποχης απο το αγωνιστικο μερος βλεπω με λυπη μου οτι καποια πραγματα δεν θα αλλαξουν ποτε.Ας μιλησουν λοιπον πρωτα εκεινοι που εχουν μια αλφα εμπειρια και μετα οι υπολοιποι που οταν εμεις αγωνιζομασταν σε Ελλαδα και Εξωτερικο αυτοι που ηταν?Εγω το μονο που ηθελα να πω και το λεω τωρα,ειναι ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο σε ολους τους συναθλητες μου τοσο σε αυτους με τους οποιους συναγωνισθηκα οσο και σε ολους τους συμμετεχοντες στον αγωνα,καθως και ενα μεγαλο ευχαριστω στην ομοσπονδια μας την ΕΟΣΔ που πραγματικα διοργανωσε εναν δικαιο αγωνα ο οποιος ανεβασε τον πηχη του αθληματος μας.Γιατι εμεις οι παλιοι Ηλια ξερουμε πιο καλα απο ολους και απο ανοργανωσιες και απο κλικες κλπ κλπ.Αδερφε χαρηκα που μιλησαμε και θα τα ξαναπουμε!:)

TRIANTAFYLLOU
29-05-13, 02:27
χάρηκα πραγματικα που σε είδα Θόδωρε στούς αγώνες αυτούς μετα απο τόσα χρόνια και σε πολυ καλή κατάσταση

και να συμπληρώσω ότι δεν είναι κακό να ασκούνε κρητική ακόμα και οι λιγότερο σχετικοί με το άθλημα και μη αγωνιστικοί αρκεί να είναι καλοπροαίρετοι και όχι εκ του πονηρού απλα να δημιουργήσουν μανούρα
εμείς οφείλουμε να είμαστε ταπεινοί και όπως πάντα το έλεγα και το λέω η αξία ενός ανθρώπου δεν μετριέτε απο τίτλους και περγαμηνες σε αγώνες αλλα απο την σταση ζωής και γενικότερη συμπεριφορά του και όταν ασκείτε σωστη και επικοδομητική κρητική αυτο βοηθάει ώστε να γίνονται καλύτερα τα πράματα , γιατι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης στο χώρο μας αλλα δεν είναι σωστο να απαξιώνετε η προσπάθεια .
γιατι αυτος ο αγώνας θεωρώ ότι ήταν ένας αγώνας δέλεαρ για κάθε αθλητη γιατι και επίπεδο είχε και συμμετοχές οπότε ανεβάζει και την αξία της θέσης που θα πάρει κάποιος

κάποιες παραλήψεις η επισημάνσεις δεν είναι κακό να λέγονται για να γίνετε ακόμα καλύτερη μια διοργάνωση μαθαίνοντας απο τα λάθη της προηγούμενης και έτσι όφελος έχει το άθλημα και ο καθένας να αναλαμβάνει το μέγεθος της ευθύνης που του αναλογεί

εμάς τους παλιότερους μας βαραίνει μια ακόμα ευθύνη , έστω μεσα απο ενα φόρουμ να εξηγούμε κάποια θέματα ώστε να κατανοήσουν και αυτοι που πραγματικα ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για το αγωνιστικό ββ και είναι φίλαθλοι , γιατι έχει ανάγκη απο υγιείς και ενημερωμένους φιλάθλους το άθλημά μας , γι αυτο και ποτε δεν παρεξηγω σχόλια διαφορων παιδιών και προσπαθω όπου μπορω με ηρεμια να εξηγήσω , αρκεί να μην είναι μονο για μανούρα και καθοδηγούμενοι

barbell
29-05-13, 05:23
Δες την φωτογραφια που ειναι και οι τρεις μαζι και θα καταλαβεις τι σου λεω!Δεν διαφωνω,προς θεου ηταν πολυ καλος και ο Ρετσινας-πολυ καλη γραμμωση,αλλα ο Δουκιδης ειχε δυνατα ποδια!Πραγμα στο οποιο εχανε ο Ρετσινας!Ολοι ηταν εκει και το ειδανε..!Βασικα ημουν εκει και δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης,φαντασου πως τα λεει καποιος αυτα που δε συμπαθει τον συγκεκριμενο αθλητη(σαν χαρακτηρα)καθολου..

aqua_bill
29-05-13, 09:59
θερμα συγχαρητήρια για τον κοπο τη στέρηση και τη σκληρη δουλεια ολων οσων αγωνιστικαν ανεξαρτήτως κατάταξης. εμανα το σχολιο δεν θα επικεντρωθεί σε θεσης και προσωπα συγκρκριμενα αλλα θα ειναι γενικό.

το οτι παιζεις 5*5, βλεπεις και κατεχεις απο μπαλα ... σε σήμαινε οτι μπορεις να γινεις και ποδοσφαιριστής. νομιζω εχουμε εσφαλμενη εντυπωση της λεξης "ταλέντου" και πως αυτο εμφανιζεται στο ββ. επειδη ειμαι άπειρος ίσως. εχοντας παντως στο μυαλο μου τον ορισμο ταλεντο συνδεδεμένο με τα γεννετικα...μαλλον απογοητευμενος ειμαι απο τον αγωνα. σε καμια περιπτωση δεν ακυρωνω τον σκληρο αγωνα, τον κοπο και τη στερήσητου καθ ενος. Σιγουρα δεν μπορουμε όλοι να το κανουμε αυτό. απο κει και περα ομως μετρανε αλλα πραγματα για μένα. το να εχεις προσβαση σε οσα εχει και ενας επαγγελματιας ενω δεν εχεισ τα γεννετικα εμενα με αποθει από το ββ. δεν ειναι εικονα αυτή. Στομαχια, κατακρατηση υγρών....ευχομαι να μη χασουμε το δασος.

ΚΑι παλι πολλα συγχαρητήρια για τον κοπο και την στερηση ολων οσων συμμετείχαν.

COBRA_STYLE
29-05-13, 10:32
Βασικα ημουν εκει και δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης,φαντασου πως τα λεει καποιος αυτα που δε συμπαθει τον συγκεκριμενο αθλητη(σαν χαρακτηρα)καθολου..

Για ποιον λες οτι δε συμπαθεις?

Muscleboss
29-05-13, 10:47
Πάνο από όσο γνωρίζω υπάρχει κατάταξη και βαθμολόγηση από τον 1ο μέχρι και τον 15ο. Φυσικά εδώ δεν είχαμε κατηγορία με άνω τους 15 αθλητές.
Στην απονομή καλούν μόνο την τριάδα για συντόμευση των διαδικασιών. Αυτό γίνεται και στους διεθνής αγώνες της IFBB. Μετάλλια και διπλώματα δίνονται σε όλους είτε μετά κατά την ροή του αγώνα ή στέλνονται στους συλλόγους-σωματεία της ομοσπονδίας όπου είναι δηλωμένος ο κάθε αθλητής.

OK Νασσερ. Δηλαδή 4ος, 5ος και 6ος στις κατηγορίες ξέρουμε ποιος βγήκε; Οι ίδιοι ενημερώθηκαν;

Ακόμα παρατηρώ ότι η ερώτηση μου για τη συνθεση της κριτικής επιτροπής πέρασε ασχολίαστη. Ενα τόσο σημαντικό στοιχείο της αξιοπιστίας του αγώνα και κανείς δεν ενδιαφέρεται;

Dreiko
29-05-13, 11:43
Ναι Πανο ξερουμε.Αν δεις τα ποστ μου τα χθεσινα εχω παραθεσει αναλυτικη καταταξη,οπως ανακοιωθηκε απο την ΕΟΣΔ χθες...:thumbup:
Κριτικη επιτροπη ηταν τρεις εγκεκριμενοι κριτες της IFBB - ΕΟΣΔ,αναμεσα τους και ο Χρηστος Γκολιας και ο αντιπροεδρος της ΕΟΣΔ (μου διαφευγει το επωνυμο του).

Dreiko
29-05-13, 11:59
νο.81 - Κρητικοπουλου Σπυριδουλα (Κουρος)
νο.82 - Ζωργιανου Χριστινα (Υγεια & Δυναμη)
νο.78 - Σταυρουλακη Ζαφειρενια (Διαπλαση Λαρισας)
νο.83 - Παντελα Τερεζα (Υγεια & Δυναμη)


67222

67224

67225

67226

Dreiko
29-05-13, 12:03
67227

67228

67229

67230

Dreiko
29-05-13, 12:25
νο.84 - Βασιλογιαννη Τριανταφυλλενια (Αναγεννηση Λιβαδειας)
νο.85 - Κολλια Πανωραια (Υγεια & Δυναμη)
νο.86 - Αλογδιανακη Ριτσα (Διαπλαση Αθηνων)


67231

67232

67233

67234

67235

67236

67237

67238

67239

Dreiko
29-05-13, 12:28
67240

67241

67242

Dreiko
29-05-13, 12:29
67243

67244

67245

Dreiko
29-05-13, 12:31
67246

67247

67248

Dreiko
29-05-13, 12:35
67249

67250

67251

67252

kok
29-05-13, 13:00
Γεια σου ρε Ηλια γιγαντα!Εχεις δικιο και ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα,απλα δεν μπορω να κατανοησω τετοια γραφομενα εγω που εχω συμμετασχει σε 60-70 αγωνες και αυτο που ειδα το σαββατο ηταν ενας αγωνας τουλαχιστον κατα 99% δικαιος και μιλω αντικειμενικα.Μετα απο 12 χρονια αποχης απο το αγωνιστικο μερος βλεπω με λυπη μου οτι καποια πραγματα δεν θα αλλαξουν ποτε.Ας μιλησουν λοιπον πρωτα εκεινοι που εχουν μια αλφα εμπειρια και μετα οι υπολοιποι που οταν εμεις αγωνιζομασταν σε Ελλαδα και Εξωτερικο αυτοι που ηταν?Εγω το μονο που ηθελα να πω και το λεω τωρα,ειναι ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο σε ολους τους συναθλητες μου τοσο σε αυτους με τους οποιους συναγωνισθηκα οσο και σε ολους τους συμμετεχοντες στον αγωνα,καθως και ενα μεγαλο ευχαριστω στην ομοσπονδια μας την ΕΟΣΔ που πραγματικα διοργανωσε εναν δικαιο αγωνα ο οποιος ανεβασε τον πηχη του αθληματος μας.Γιατι εμεις οι παλιοι Ηλια ξερουμε πιο καλα απο ολους και απο ανοργανωσιες και απο κλικες κλπ κλπ.Αδερφε χαρηκα που μιλησαμε και θα τα ξαναπουμε!:)
Καλώς την παλιοπαρέα,
Θόδωρε γειά σου και από μένα, ο Αλέξανδροσ Κοκαρίδας είμαι από Σέρρες (Ηρακλειώτης πλέον εδώ και πολλά χρόνια), συγχαρητήρια για την εμφάνιση σου, την θέση που πήρες την άξιζες και δεν χρειάζεται να το συζητάς με κανέναν εδώ στο φόρουμ, οι μεγάλοι αθλητές ότι έχουν να πούν το λεν πάνω στη σκηνή. Χάρηκα πολύ που σε ξαναείδα, εύχομαι να έχεις πάντα υγεία και να συνεχίσεις αυτό που αγαπάμε όλοι μας τόσο πολύ. Keep Walking φίλε, και πάλι μπράβο σου.....
Υ.Γ. για τον φίλο μου τον ηλία, κακές γλώσες λένε ότι κάποιες παλιές καραβάνες πορώθηκαν φέτος τόσο πολύ που αρχίζουν να το σκέφτονται...Αυτό σημαίνει ότι αυξάνεται από τώρα η αγωνία για το τι θα γίνει στους αγώνες το 2015...:green:

Dreiko
29-05-13, 13:04
Η κατηγορια ειχε μονο μια συμμετοχη και γι'αυτο το λογο ανεβηκε με τη κατηγορια physique.

νο.87 - Kαραμιχα Βασιλικη (Σκαλα Λακωνιας)

67255

67256

67257

67258

67259

Dreiko
29-05-13, 13:36
νο.10 - Τριπολιτσιωτης Δημητριος (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.11 - Χατζης Ιωαννης (Πολυνικης)

67260

67261

67262

67263

67264

67265

67266

Dreiko
29-05-13, 13:45
67267

67268

67269

67270

67271

67272

67273

67274

Dreiko
29-05-13, 13:50
67275

67276

67277

67278

barbell
29-05-13, 17:39
Για ποιον λες οτι δε συμπαθεις?Μη ξεφυγουμε απο το θεμα,απλα ετσι τονιζω πως ειμαι περα για περα αντικειμενικος στην συγκεκριμενη συγκριση;)

Dreiko
29-05-13, 19:19
νο.39 - Κοτσιβος Θεοχαρης (Διαπλαση Λαρισας)
νο.42 - Δερματιδης Θεοδωρος (Πολυνικης)
νο.47 - Αθανασιαδης Σωκρατης (Ναρκισσος)
νο.64 - Σταυριανος Σωτηρης (Διαπλαση Αθηνων)
νο.65 - Βασιλειου Κωστας (Υγεια & Δυναμη)
νο.66 - Καλλας Παναγιωτης (Σκαλα Λακωνιας)
νο.68 - Βασαλος Ιωαννης (Ειρηνικος Παιανας)


67298

67299

Dreiko
29-05-13, 19:25
67300

67301

67302

67303

67304

67305

67306

67307

67308

Dreiko
29-05-13, 19:32
67310

67311

67312

67313

Dreiko
29-05-13, 21:27
Εδω και καποιες ημερες εγκαινιασαμε μια καινουρια tab.Την "Gallery".Θα τη βρειτε πανω δεξια απο αυτη του "Forum".

67315


Πατωντας εκει θα σας κατευθυνει σε galleries που θα περιεχουν φωτογραφικο υλικο απο ελληνικους αγωνες και events,χωρισμενες σε κατηγοριες. :thumbup:

Πριν συνεχισουμε τη παρουσιαση του αγωνα να ενημερωσω του ενδιαφερομενους οτι το φωτογραφικο υλικο μας εχει ανεβει και στην "Gallery" (http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_phocagallery&view=categories&Itemid=74).:thumbup:

Greek Gladiator
29-05-13, 21:31
Ένα μεγάλο μπράβο σε όσους και όσες αγωνίστηκαν καθώς και στους νικητές:clap::clap::clap:

Dreiko
29-05-13, 21:41
νο.38 - Κουκουλης Σωκρατης (Διαπλαση Λαρισας)
νο.39 - Κοτσιβος Θεοχαρης (Διαπλαση Λαρισας)
νο.40 - Κατσουλας Γεωργιος (Αναγεννηση Λιβαδειας)
νο.41 - Λουλακης Μιχαλης (Υγεια & Δυναμη)
νο.42 - Δερματιδης Θεοδωρος (Πολυνικης)
νο.43 - Τοπαλιδης Ισαακ (Διαπλαση Λαρισας)


67317

67318

67320

67319

67316

67321

Dreiko
29-05-13, 21:48
67322

67323

67324

67325

67326

67327

67328

67329

Dreiko
29-05-13, 21:52
67330

67331

67332

67333

EvDev86
30-05-13, 10:33
O Σωκράτης Κουκούλης παίζει να είχε και το πιο γραμμωμένο σώμα σε όλο τον αγώνα.Τρομερή φυσική κατάσταση.

Dreiko
30-05-13, 11:10
νο.44 - Δουμας Αλεξανδρος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.45 - Φακιρης Ανδρεας (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.46 - Μηλιαδης Παυλος (Ναρκισσος)
νο.47 - Αθανασιαδης Σωκρατης (Ναρκισσος)
νο.48 - Κριμιωτης Γιωργος (Ναρκισσος)
νο.49 - Μουτζουρης Δημητρης (Διαπλαση Αθηνων)
νο.50 - Μελισσαρης Θεοδωρος (Πολυνικης)
νο.51 - Βοιλας Βασιλειος (Πολυνικης)
νο.52 - Σερανης Κλεομενης (Πολυνικης)


67352

67353

Dreiko
30-05-13, 11:17
67354

67355

67356

67357

67358

67359

67360

67361

67362

67363

Dreiko
30-05-13, 11:25
67366

67365

67364

67367

67368

67369

Dreiko
30-05-13, 11:31
67370

67371

67372

67373

beefmeup
30-05-13, 11:44
ο 2ος μαλλον ηταν για 1ος..
ο καλικατζαρος κατεβηκε πολυ στεγνος κ αφυδατωμενος,κ ηταν σε καλυτερη κατασταση απο αρκετους εκει περα,αλλα στην προσπαθεια του να βγει ετσι καπου εχασε σε μεγεθος,πραγμα που μαλλον του στοιχισε την μεγαλυτερη θεση.
το νο 46 μαλλον κ αυτος ηταν για καπου παραπανω,ενω αυτος που βγηκε 3ος απο πισω ειναι πολυ μαλακος κ κραταει νερα παντου με αποτελεσμα να μην δειχνει καθολου.

MakPriest
30-05-13, 12:02
ναι.. το 49 φαινόταν να ειχε πολλά νερα αλλα είχε πολυ καλη συμμετρία και αυτο τον βοήθησε πολυ

8avos
30-05-13, 12:08
Όντως,πολύ καλός ο καλικάντζαρος:thumbup:
Και όσο κοιτούσα τις φωτό του από που ξεκίνησε...:clap:

Dreiko
30-05-13, 12:09
νο.31 - Ρουσσος Μανωλης (Διαπλαση Αθηνων)
νο.54 - Βερβενιωτης Στρατος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.55 - Κουτρουμανος Στελιος (Ειρηνικος Παιανας)
νο.56 - Δουκιδης Αργυρης (Ειρηνικος Παιανας)
νο.57 - Ρετσινας Γιωργος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.59 - Νικολοπουλος Αθανασιος (Διαπλαση Λαρισας)


67376

67377

67378

67379

67380

67381

Dreiko
30-05-13, 12:15
67382

67383

67384

67385

67386

67387

67388

67389

Dreiko
30-05-13, 12:24
67390

67391

67392

67393

sTeLaKoS
30-05-13, 14:28
ο 2ος μαλλον ηταν για 1ος..
ο καλικατζαρος κατεβηκε πολυ στεγνος κ αφυδατωμενος,κ ηταν σε καλυτερη κατασταση απο αρκετους εκει περα,αλλα στην προσπαθεια του να βγει ετσι καπου εχασε σε μεγεθος,πραγμα που μαλλον του στοιχισε την μεγαλυτερη θεση.
το νο 46 μαλλον κ αυτος ηταν για καπου παραπανω,ενω αυτος που βγηκε 3ος απο πισω ειναι πολυ μαλακος κ κραταει νερα παντου με αποτελεσμα να μην δειχνει καθολου.

Βλέποντας όλες τις συγκρίσεις, συμφωνώ με ότι ειπώθηκε σε προηγούμενη σελίδα σχετικά με τα αποτελέσματα στην -90.
Ο Χρυσός Πανελληνιονίκης της -90 και Αργυρός Βαλκανιονίκης 2001 είχε μέτριο condition και δεν υπέρηχε σε μάζες ώστε να δικαιολογείται η πρώτη θέση που του δώσανε.


O Σωκράτης Κουκούλης παίζει να είχε και το πιο γραμμωμένο σώμα σε όλο τον αγώνα.Τρομερή φυσική κατάσταση.

+1 :clap:

Γρανιτένιος, έτσι πρέπει να δείχνει ένας αθλητής τη μέρα του αγώνα. :thumbup:



Edit: Συγχωρέστε με, Μεσογειονίκης ήθελα να γράψω!

noz1989
30-05-13, 14:51
ο Ρετσινας με οπισθια διπλη δικεφαλων που σκοτωνει!!!:bbbiceps:

Γεωργια Τσιαμη Νο 92 αν δεν κανω λαθος!!!
Απιστευτη!!! :love:

pizzass
30-05-13, 15:52
πολυ ωραια μεση το 46 στη -90 και γενικα πολυ αρμονικο σωμα κατα τη γνωμη μου! σιγουρα για 3αδα.. ο 2ος ηταν ο καλυτερος του αγωνα και μαλιστα με διαφορα...θα συμφωνησω για τον 3ο και το θεμα με τα νερα ο οποιος δεν ξερω κατα ποσο ηταν για 3αδα.. οσο για τον 1ο ειπαμε βαλκανιονικης αλλα οχι και πρωτια...και η 3η θεση μια χαρα τιμιτικη ειναι if u know what i mean ;) μ αρεσε πολυ ο qlimax σε πααααρα πολυ καλη κατασταση με τρελο διαχωρισμο στα ποδια αλλα πρεπει να δυναμωσει λιγο τους δικεφαλους γιατι ειναι κατι που φαινεται με την πρωτη ματια :thumbup: my 2 cents !

Dreiko
30-05-13, 16:08
Εδω ειχαμε μεγαλα ονοματα,Δυστυχως ενα απο αυτα,ο Γιαννης Τσουνος,αισθανθηκε μια αδιαθεσια αμεσως μετα τα πρωτα ποζαρισματα και αποχωρησε.

νο.60 - Μωυσιδης Μαριος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.10 - Τριπολιτσιωτης Δημητριος (Ελλας, Νους & Δυναμη)
νο.61 - Αττιλακος Αθανασιος (Διαπλαση Αθηνων)
νο.62 - Τσουνος Ιωαννης (Διαπλαση Αθηνων)
νο.63 - Καραμανλακης Μανωλης (Διαπλαση Λαρισας)


67399

67400

67401

67402

67403

67404