PDA

Επιστροφή στο Forum : Bodybuilding's Best Posers



Muscleboss
25-01-08, 22:51
Αναμφίβολα το ατομικό ποζάρισμα αποτελεί ένα εντυπωσικαό και όμορφο κομμάτι των αγώνων.. (όταν φυσικά γίνεται σωστά και από φορμαρισμένα σώματα)

ανοίγω αυτό το θέμα για να το συζητήσουμε λίγο. τι σας αρέσει;

κομμάτια δυνατά σκληρού ρόκ, ή ήπια μουσική; μυώδης πόζες, ή χορευτικές φιγούρες;

Melvin Anthony σε ένα ποζάρτιμα με χορευτικά στοιχεία:


http://www.youtube.com/watch?v=5NVWbiuTf1A


Branch Warren σε ένα πιο μυώδες ποζάρισμα με αλλαγή κομματιόυ από τελευταίος των μοικανών σε ac/dc... :rocking:


http://www.youtube.com/watch?v=Vxc6G1tZyig

MB

asdf
25-01-08, 23:15
Περα απο τα videos υπαρχει κανας "οδηγος" ποζαρισματος δλδ τι κινησεις πρεπει να κανεις ετσι ωστε να πεταξεις καλυτερα τους μυες ?

RUHL
25-01-08, 23:38
Βασικα με το ποζαρισμα ειναι να ταιριαζει στο σωμα σου δεν μπορει να εχεις ενα κλασικο συμετρικο σωμα και να ποζαρεις με μουσικη δυνατη λες και εισαι τεραστιος :green: μου φενεται αστειο να ποζαρει ο Μilos Sarcev με ACDC :lol: :lol: ενω αμα βαλεις κανεναν Coleman james ruhl τα "τερατα" θα ειναι οκ.
Αμα ξερεις να χορευεις τοτε βαζεις και χορευτικη αλλα αμα προσεξατε στην αρχη ο Μελβιν βαζει σιγανη μουσικη να δηξει μερικες ποζες και το κλασικο σωμα του μετα το αλαζει επειδη ξερει να χορευει.


Αλλα το σημαντικοτερο αμα εχεις κλασικο σωμα πρεπει να ξερεις πως να το παρουσιασεις με διαφορες καλιτεχνικες ποζες και οχι απλος βασηκες και δυναμικες.


Mustafa Mohammad kαλιτεχνικο ποζαρισμα απαλη μουσικη (σημειωση το κοινο δεν ξεσηκονεται με τετοια αλλα αισθητικα ειναι πολυ ομορφο)

V64LMJOlNxE

wk1wrdn7klo



Dite kai ayto

KvPJ-9juCE0

vince taylor poly kalos :wink:

toula_nomikou
26-01-08, 00:53
asdf δεν υπαρχει οδηγος ποζαρισματος υπαρχουν συγκεκριμενες ποζες και περνας πολλες ωρες στο καθρεφτη για να μαθεις να πατας με το σωστο τροπο τους μυς σου ωστε να τους αναδεικνυεις.
Συμφωνω με το ruhl πρεπει να βρει ο καθε αθλητης τι του ταιριαζει στο ποζαρισμα,μου αρεσουν και τα δυο το καθε ενα εχει τη χαρη του,αλλα σιγουρα με εντυπωσιαζει περισσοτερο ενα ποζαρισμα με χορευτικα στοιχεια.

Gasturb
26-01-08, 01:14
Ruhl τα είπες όλα :clap: :clap:

argyrakis
26-01-08, 15:16
Εγώ πιστεύω πως αν βρεις το κομμάτι που σε εκφράζει ανεβαίνεις στην σκηνή και αυτοσχεδιάζεις, αν έχεις βεβαία την εμπειρία .
Αν είσαι αρχάριος κάνεις αυτό που είπε η Τουλα

RUHL
26-01-08, 15:41
Σημαντικο κοματι ειναι οταν ανεβενεις πανω πρεπει να αναδηξεις τα δυνατα σου σημεια και να κρυψης τις αδυναμιες σου πχ αμα εχω αδυναμους δικεφαλους δεν θα το δειχνω συνεχεια μια ποζα στα γρηγορα και αμεσως τα δυνατα σου σημεια :green:

Ομως περα απο τα χορευτικα πρεπει να θυμασαι οτι πρεπει να δηξεις το σωμα σου δεν μπορεις να χορευεις σαν τον michael jackson χωρις να κανεις ουτε μια ποζα ΒΒ δεν εχει νοημα .
Αλλα πχ αμα συνδιασεις το moonwalk με μερικες δυνατες ποζες στο τελος τοτε :rocking: :awesome:


Παντως στο ελληνικο ΒΒ δεν εχουμε καλα ατομικα ποζαρισματα εξερεση ο Αργυρακης οσες φορες τον ειδα :rocking: :rocking: πολυ καλος ποζερ.Μου φενεται δεν δινουν βαση εκει ενω θα επρεπε




Δεστε και τον King Kamali ποσο καλος ποζερ ειναι
http://youtube.com/watch?v=-0tlYP3qOA4 6 λεπτα ποζαρισμα :rocking:

http://youtube.com/watch?v=bbjFwWQnnr4&feature=related

RUHL
26-01-08, 15:44
asdf υπαρχει ψαξε για σεμηναρεια του Russ Testo :chinese:

nickos46
26-01-08, 21:23
οποιος είχε πάει στους προηγούμενους αγώνες που έγιναν στο novotel ,θα είδε ένα πιτσιρικα στους φίτνες που αντί να ποζάρει χόρευε και όλος ο κόσμος γέλαγε από κάτω,, νομίζω τούλα σε είχα δει...πολύ γέλιο λέμε :green:

ioannis1
27-01-08, 12:28
φανταστικος ο καμαλι.δε συμφωνω με το να κοροιδευεις τον αθλητη οσο κακος και ναναι.ας ανεβαιναν αυτοι που γελουσαν πανω στη σκηνη χωρις μπλουζα.

Kntrns_MD
28-01-08, 15:03
Το ατομικό ποζάσριμα νομίζω είναι καθαρά προσωπική επιλογή και τι εκφράζει καλύτερα τον αθλητή. πρώτα από όλους είναι για δική του ευχαρίστηση είτε κρίνουν οι θεατές ότι του ταιριάζει είτε όχι.

RUHL
28-01-08, 15:11
Στο ατομικο ποζαρισμα περα απο το σωμα η σκηνικη παρουσια ποζαρισμα κτλ ποσο βαρυτητα εχουν στην βαθμολογια αξηζει τελικα να περασεις ατελιωτες ωρες μπροστα στον καθρεφτη για να παρουσιαζεις το σωμα σου οσο μπορεις καλυτερα?(αν μπορει καποιος να μηλιση και με συγκεκριμενα νουμερα θα ηταν πολυ καλα)

Δεν ενδιαφερομε για τους ξενους αγωνες εδω ελλαδα Nabaa Nac κτλ

nickos46
28-01-08, 15:41
πρώτα από όλους είναι για δική του ευχαρίστηση είτε κρίνουν οι θεατές ότι του ταιριάζει είτε όχι.
και όμως οι θεατές κρίνουν ,,και όσω για τους κριτές δεν βγάζουν τον καλύτερο αλλα οποιον θέλουν είναι προσωπικό θέμα γούστου που δυστυχώς όλοι μας έχουμε δικη μας άποψη ,δεν είναι όπως ο στίβος που βλέπεις με το μάτι ποιος είναι πρώτος...

ιωάννη δεν κορόιδεψα κανέναν και ζητω συγγνώμη άμα φάνηκε κάτι τέτοιο απλά ηπα την γνώμη μου για το χορευτικό ποζάρισμα και έφερα κάποιο παράδειγμα και δεν ονόμασα κάποιον αθλητή, οποιος είχε πάει στο novotel πριν 3 μήνες θα τον είδε και ελπίζω να κατάλαβε αυτό που εννοώ.

toula_nomikou
28-01-08, 16:26
Στο b.bing ουσιαστικα δεν μετραει καθολου το ποζαρισμα ruhl,ειναι μονο για να ευχαριστησουν το κοσμο και να δειξουν μια ολοκληρωμενη και καλη προσπαθεια.Τα αποτελεσματα του αγωνα βγαινουν το πρωι,οπου οι αθλητες δε παρουσιαζουν το ατομικο τους ποζαρισμα.Μονο στο fitness βαθμολογουν το ποζαρισμα

RUHL
24-03-08, 17:47
Να σας ρωτησω εσεις που κατεβενατε-νετε αγωνες την ποζα most musclar την μετρανε οι κριτες εδω ελλαδα οχι εξωτερικο?

επειδη θυμαμε στην ναββα ελεγε ο παρουστιαστης οτι δεν την μετρανε οι κρητες αυτη την ποζα η ειναι με κατηγοριες?

τελος παντων help :help: give info

toula_nomikou
24-03-08, 19:37
Αυτη τη ποζα την εχουν καταργηση μονο στα fitness.Στους δικους μας αγωνες Ελλαδα κι εξωτερικο μετραει.Ειχα ακουσει οτι την ειχε καταργηση η IFBB αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

thegravijia
21-09-08, 17:44
abbBIjv8sA8


troy alves. david henry. tony freeman. mustafa mohammad.
LEE PRIEST. KRIS DIM

peris
21-09-08, 18:18
πολυ καλο βιντεακι ο priest χανει πολι στα ποδια εδω ετσι :awesome: :D

NASSER
21-09-08, 18:23
O καλυτερος poser για μενα Μelvin Antony

5D-IYePLwHY

[/URL]

Kαι μια απο τις καλυτερες χορογραφιες του καθως βραβευτηκε γιαυτη

5NVWbiuTf1A&feature=related

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=5NVWbiuTf1A&feature=related"] (http://www.youtube.com/watch?v=5D-IYePLwHY)

Θα ηθελα να δω σχολια...

thegravijia
21-09-08, 18:28
νομιζω ο kris dim χανει πολυ στα ποδια αλλα στο ανω σωμα-κορμο θεωρω οτι εχει το καλυτερο σωμα και αυτος επρεπε να ειχε νικησει στο ironman 2006...

o melvin antony δεν τον παω καθολου.. απο βιντεακια που τον εχω δει πολυ ψωναρα μου φαινεται... :sneaky:

NASSER
21-09-08, 18:34
o melvin antony δεν τον παω καθολου.. απο βιντεακια που τον εχω δει πολυ ψωναρα μου φαινεται... :sneaky:

τη χορογραφια του ειπαμε να κρινεις οχι αμα τον πας :lol: :lol: :lol:
Απο βιντεακια κρινεις και χαρακτηρες??? Δεν ειναι αντικειμενικο...

thegravijia
21-09-08, 18:39
απο χορογραφιες ειναι γαματος ... οπως και ο kai greene..
για το χαρακτηρα tou ειπα επειδη εχω το battle for the olympia 2005 και εκει τον δειχνει για καμια ωρα και πολυ μ@@@@@ς μου φανηκε...
επισης και ο daVId henry ειναι καλος στις χορογραφιες...

peris
21-09-08, 18:43
priest :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Polyneikos
15-08-09, 13:47
Σε αυτό το τοπικ σκεφτηκα να βαζουμε σε βιντεο (youtube κτλ) τα καλύτερα ατομικα ποζαρισματα που μας πορώνουν....
Εγω είμαι υπερ του κλασσικου bodybuilderιστικου ποζαρίσματος και δεν μου αρεσουν τα πολυ extreme-χορευτικα....

Πρωτο βίντεο,MR OLYMPIA 1993,Dorian Yates

qpTaacEtkmQ

Polyneikos
15-08-09, 13:49
Dorian Yates Mr Olympia 1994

n2eIxFAZx9I

Polyneikos
15-08-09, 14:25
Ronnie Coleman mr.olympia 2005

pWubJ5OrmjE

dreads
16-08-09, 13:18
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/s4BaqPZCmM0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/s4BaqPZCmM0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

;):thumbup:

m3ssias
17-08-09, 03:47
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_9Jt9hfN-Ws&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_9Jt9hfN-Ws&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Ο τύπος είναι πραγματικά ηλεκτρονικός:shock:
Τ ο κομμάτι επίσης τα σπάει......

KATERINOULA
17-08-09, 04:00
Ο τύπος είναι πραγματικά ηλεκτρονικός:shock:
Τ ο κομμάτι επίσης τα σπάει......

Αυτοί οι Ρώσσοι ρε παιδί μου έχουν τον χορό μέσα τους. χαχαχ.Αν και στην αρχή νόμιζα οτι έβλεπα το καινούριο επεισόδιο του ρόμποκοπ!!! Πολύ καλός!

TRIANTAFYLLOU
17-08-09, 04:47
πάρτε ποζάρισμα κλασικό έναν απο τούς κορυφαίους και τον ταιριάζει αυτό που κάνει λη λαμπράντα

http://www.youtube.com/watch?v=oAukaPvnklE&feature=player_embedded

vAnY
17-08-09, 13:36
πάρτε ποζάρισμα κλασικό έναν απο τούς κορυφαίους και τον ταιριάζει αυτό που κάνει λη λαμπράντα

http://www.youtube.com/watch?v=oAukaPvnklE&feature=player_embedded

ουαου δεν τον ηξερα ...αλλα ειναι :bowdown::bowdown: !! μολις ερωτευτηκα...

Ευχαριστω Ηλιααα!!:green:

NASSER
17-08-09, 14:23
Ο Lee Labrada ειναι απο τους καλυτερους κλασσικους ποζερ και σιγουρα εμπνευσε πολλους.

Eνας αξεχαστος ποζερ ειναι φυσικα και ο Kevin Levrone

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rPLaOm1TMvg&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rPLaOm1TMvg&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Polyneikos
17-08-09, 15:32
Bob Paris,Mr Olympia 1985

3UlqZPIYj3Q

TRIANTAFYLLOU
17-08-09, 16:30
ουαου δεν τον ηξερα ...αλλα ειναι :bowdown::bowdown: !! μολις ερωτευτηκα...

Ευχαριστω Ηλιααα!!:green:


χαίρομαι που σου έφτιαξα την μέρα βάνυ και σ έκανα να ερωτευτείς, ημουν σίγουρος ότι θα άρεσε γιατί ποζάρει κλασικα και έχει ρυθμό και όμορφες εναλαγές στις πόζες και επίσης κάθε πόζα αν παρατηρήσεις τον πάει .

τον συγκεκριμένο τον γνώρισα προσωπικα έχει επίπεδο και σαν άνθρωπος και είναι ενα απο τα παραδείγματα που έχω αναφέρει πώς μπορεί κάποιος να μην είναι μρ ολύμπια αλλα να έχει την ίδια απήχηση και αποδοχή χωρίς να είναι τέρας και μάλιστα είναι και πολύ κοντούλης αλλα είχε συνέχεια χορηγούς και φαν γιατί κρατούσε καλή φόρμα όλο τον χρόνο και κέρδιζε άτομα διπλάσια σε όγκο , γι αυτό και λέω πως δεν θα ήταν και τόσο χάλια το ββ αν δεν υπήρχε αυτη η υπερβολή και θυμάμε αυτο άρεσε περισσότερο στον κόσμο και αυτα ήταν τα δικά μου προτυπα ενω μου ήταν πολύ εύκολο με τον σωματότυπό μου να είμαι και 140 κιλα αλλα δεν μου αρέσει , αυτός ενω αν σταθεί δίπλα σε τέρατα χάνετε αλλα δεν παύει αντικειμενικα με την παρουσία του να επισκιάζει μεγαλύτερους και να φτάσει και δεύτερος στο ολύμπια και πρώτος στο NOC.

Polyneikos
17-08-09, 16:43
Ένα μικρό οφ τόπικ,Μια φωτογραφία αφιερωμενη στο φόρουμ,εσενα Ηλια θα σου θυμησει καποια πραγματα,μιας και μιλαμε για τον Lee Labrada !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4263&stc=1&d=1250516565

TRIANTAFYLLOU
17-08-09, 17:22
Ένα μικρό οφ τόπικ,Μια φωτογραφία αφιερωμενη στο φόρουμ,εσενα Ηλια θα σου θυμησει καποια πραγματα,μιας και μιλαμε για τον Lee Labrada !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4263&stc=1&d=1250516565


α ρε κώστα τι παιδι είσαι αφού εκεί ήμουν και γώ , εδώ είναι με τον νίκο τον σιγάλα στην φωτο ,με γεμίζουν νοσταλγία αυτες οι φωτο θυμάμε στο ναιτ οφ τσαμπιονς στην αθήνα που βγήκε πρώτος ο λαμπραντα δεύτερος γκασπάρι , τρίτος ο κουίν και τέταρτος ο ντε μέι η μπορεί να κάνω λάθος στην τριτη με τέταρτη θέση, πάντως απο κοντα μας φαινόταν πολύ φυσιολογικοί με τα ρούχα καμία σχέση με τούς σημερινούς , αλλα όταν τους έβλεπες στην σκηνή πάθαινες πλάκα τότε συμετείχε και ο αλμπερτ μπέκλες που ήταν ο δεινόσαυρος πάνω απο 50 χρονών , αξέχαστα χρόνια :toast::toast::clap::clap::clap:

Paco
20-08-09, 08:23
Mιλαμε για τι χρονια είχε γίνει το Night Of Champions στην Ελλάδα;Α ρε γαμωτο,να μαστε μικροι να μην τα προλάβουμε..

Muscleboss
20-08-09, 13:28
νομιζω δε μπορεί να λείπει ο kai greene απο αυτο το τοπικ, ειτε αρεσει ειτε οχι σε όλους το χορευτικο ποζαρισμα

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sBbc0PbxjH8&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sBbc0PbxjH8&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
20-08-09, 15:26
εδω ισχύει αυτό που είπα κάποια πράγματα δεν ταιριάζουν σε όλους ο ΚΑΙ ΓΚΡΙΝ τόχει και το παρουσιάζει με τον καλύτερο τρόπο , έχει το στυλ και τον ρυθμό όποιος πάει να μιμηθεί το στύλ του μόνο αποτυχία μπορεί να είναι .

το ποζάρισμα είναι αυτό που αρέσει και ταιριάζει στον καθένα και μόνο τότε έχει θετικό αντίκτυπο και στούς θεατές

The Rock
27-09-09, 00:50
Το σίγουρο είναι ότι έχει απίστευτη χορογραφία !
Τα σπάει ο άνθρωπος ! Τι να λέμε τώρα ? Μοναδικότατος ! :turtle:
It1J5hbpIRw

:green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

ioannis1
27-09-09, 17:29
το εχουμε ξαναδει το βιντεο στο φορουμ αλλα δεν θυμαμαι σε πιο τοπικ.ειναι φανταστικος.

flame
28-09-09, 14:56
ποπο μιλαμε τα σπαει ο τυπος τρομερος!!

Muscleboss
30-10-09, 20:56
ένα ποζάρισμα του kai greene που αναφέρθηκε έντονα στο ιντερνετ σαν φόρος τιμής στον Michael Jackson.

MB

VNB3y0_vlMk

Polyneikos
30-10-09, 21:17
Καταπληκτικο ποζαρισμα !!!:bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
30-10-09, 21:50
θα στεναχωρεθώ αν αυτός ο άνθρωπος δεν πάρει το ολύμπια , καταπληκτικός ποζέρ και μια σημείωση αυτα δεν μπορεί και δεν πρέπει να τα κάνει ο καθένας ο άνθρωπος τόχει δεν μπορεί επειδή πχ είναι ωραίο αυτό να το κάνει κάποιος άλλος και να του πάει .
το ποζάρισμα είναι για μένα έκφραση και δείχνει και την προσωπικότητα του καθενός .
τον παραδέχομε:clap::clap::clap::clap:

ioannis1
31-10-09, 00:51
ο ανθρωπος αυτος εκτος απο τελεια σωματικη διαπλαση ειναι και πολυ γυμνασμενος με την καθημερινη εννοια.φοβερη ελαστικοτητα ,αντοχη μου θυμιζει αθλητες γυμναστικης στους ολυμπιακους.:bowdown::bowdown:

vAnY
31-10-09, 01:10
:turtle::shock: καταπληκτικο, απιστευτος!!!!!! ουαου εμεινα μαλ..ας! :bowdown:
muscleboss ευχαριστουμε πολυ!!!

ioannis1
31-10-09, 01:11
τι εμεινες;;;;:rolf::rolf::rolf:

vAnY
31-10-09, 01:47
τι εμεινες;;;;:rolf::rolf::rolf:

εμεινα μαλ..ας!!! τι να πω? μαλ...ησμενη??? :green::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
31-10-09, 02:55
τι εμεινες;;;;:rolf::rolf::rolf:


αχ ρε γιάννη τα βλέπεις ενω η χειροτεχνία είναι προνόμιο και των δύο φύλων η λέξη αυτή απευθύνετε στο ανδρικό φύλο !! τι να πείς ατιμη κενωνεία:rolf::rolf::rolf:

vAnY
31-10-09, 16:49
αχ ρε γιάννη τα βλέπεις ενω η χειροτεχνία είναι προνόμιο και των δύο φύλων η λέξη αυτή απευθύνετε στο ανδρικό φύλο !! τι να πείς ατιμη κενωνεία:rolf::rolf::rolf:

ναι ειδες παλι αδικημενες ειμαστε!!! :P

The Rock
31-10-09, 20:01
Ο Kai Greene απλά Σ-Υ-Γ-Κ-Λ-Ο-Ν-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ΜrΚommatias
01-11-09, 13:00
ένα ποζάρισμα του kai greene που αναφέρθηκε έντονα στο ιντερνετ σαν φόρος τιμής στον Michael Jackson.

MB

VNB3y0_vlMk
Απλα τα σπαει:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Polyneikos
02-11-09, 22:32
Vince Taylor

KvPJ-9juCE0

ioannis1
02-11-09, 23:49
για μενα ο καλυτεροσ ποζερ ολων των εποχων.και με τους περισσοτερους επαγγελματικους τιτλους.:bowdown::bowdown:

NASSER
03-11-09, 00:12
για μενα ο καλυτεροσ ποζερ ολων των εποχων.και με τους περισσοτερους επαγγελματικους τιτλους.:bowdown::bowdown:

Ετσι οπως τα λες Γιαννη! Το'χει ο ανθρωπος τι να λεμε τωρα :bodybuilder2:

No Cash
03-11-09, 22:15
το πιο γαματο ποζαρισμα που εχω δει ever... απο τα λιγα που εχω δει!:bbbiceps:

Paco
04-11-09, 13:36
ο Kai Greene έχει εκτοξευσει το ποζάρισμα σε άλλα επίπεδα !!:bowdown:

James
10-11-09, 11:35
ένα ποζάρισμα του kai greene που αναφέρθηκε έντονα στο ιντερνετ σαν φόρος τιμής στον Michael Jackson.

MB

VNB3y0_vlMk

To πιο εντυπωσιακο ποζάρισμα που έχω δει.Καταπληκτικος.

thegravijia
11-11-09, 02:59
RRYwOPLR71g

JQ0qpWcAX4g

thegravijia
23-11-09, 01:54
QrRhhcWTGtM&feature
αντε γεια:shock::bowdown::welcome::welcome:

m3ssias
24-11-09, 02:30
ένα ποζάρισμα του kai greene που αναφέρθηκε έντονα στο ιντερνετ σαν φόρος τιμής στον Michael Jackson.

MB

VNB3y0_vlMk

Kai Greene=Υπερπαραγωγη......OMG...:shock:

S. KTISTAKIS
24-11-09, 14:12
Ειδα ολα τα βιντεο "καλυτερων ποζερ" και το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ποζαρησματα που εχω δει τοσα χρονια στο χωρο....

Θεωρω οτι εχετε μπερδεψει το "καλυτερος ποζερ" με τα "ονοματα" και την μαζα που τους συνοδευουν.

Τα καλυτερα ποζαρησματα τα εχουν κανει αγνωστοι αθλητες και ειναι ΜΑΚΡΑΝ καλυτεροι!!!

KATERINI 144
24-11-09, 14:15
Ειδα ολα τα βιντεο "καλυτερων ποζερ" και το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ποζαρησματα που εχω δει τοσα χρονια στο χωρο....μήπως εισαι λιγο υπερβολικός?! :green:

S. KTISTAKIS
24-11-09, 14:17
μήπως εισαι λιγο υπερβολικός?! :green:

Εχεις δει κανεναν ανωνυμο να ποζαρει?

Σας δινουν αυτους που θελουν να δειτε και εσεις απλα επιλεγεται αναμεσα απο αυτους......

Ψαξου καλυτερα.....

Μαρία
24-11-09, 14:26
Εχεις δει κανεναν ανωνυμο να ποζαρει?

Σας δινουν αυτους που θελουν να δειτε και εσεις απλα επιλεγεται αναμεσα απο αυτους......

Ψαξου καλυτερα.....


Στελιο αν εχεις κανα βιντεο από ποζάρισμα που θεωρεις αξιολογο μπορείς να το ποστάρεις!!!:thumbup:
Για να καταλάβουμε τι εννοεις καλό ποζάρισμα!!!

KATERINI 144
24-11-09, 14:32
ειδα αρκετους ανώνυμους, αλλοι ποζαρανε χαλια αλλοι ομορφα και αλλοι τελεια, αυτο ομως δε σημαίνει πως αυτα που ειδαμε εδω ειναι τα χειρότερα ποζαρίσματα ολων των εποχών.......................δλδ τα καλα πως ειναι?!

S. KTISTAKIS
24-11-09, 14:32
Στελιο αν εχεις κανα βιντεο από ποζάρισμα που θεωρεις αξιολογο μπορείς να το ποστάρεις!!!:thumbup:
Για να καταλάβουμε τι εννοεις καλό ποζάρισμα!!!

Θα προσπαθησω να σας βρω ποζαρησματα φιλων απο εξω για να καταλαβεται.

Muscleboss
24-11-09, 15:34
Ο Arnold χαρακτήρισε τον Kai Greene τον καλύτερο ποζερ που έχει περάσει ποτέ απο το άθλημα...

Μη τρελαθούμε κιόλας!

ΜΒ

the_big_litho
24-11-09, 15:58
Tο οτι υπαρχουν πολλοι καλοι ποζερ δεν αναιρει οτι ο greene ειναι πολυ καλος στο ποζαρισμα.

NASSER
24-11-09, 18:05
Προσωπικα μαρεσει ο Melvin Antony. Ειναι καλλιτεχνης στο ποζαρισμα και ξερει να ταιριαζει διαφορετικα ειδη ποζαρισματος καθως επισης εχει χάρη στο ποζαρισμα.
Πιο παλιος και καλος ειναι ο Levrone που παντα μαρεσε και σαν αθλητης.
Τελος κανεις δεν μπορει να αναιρεσει τον Labrada απο τους καλυτερους ποζερ στην ιστορια του ββ.

Ο Kai Green ειναι εντυπωσιακος με τα ακροβατικα του αλλα αμα δει καποιος προσεκτικα το ποζαρισμα του δεν εχει χαρακτηρα. Δεν αρκει να κανεις 10 ποζες σε ενα λεπτο, πιο εντυπωσιακο ειναι να εχει συνεχεια το ποζαρισμα και η καθε ποζα να ειναι εξελιξη της προηγουμενης. Ωστοσο χαρακτηριζεται καλος ποζερ.

the_big_litho
24-11-09, 18:21
Και εμενα προσωπικα δεν μ αρεσουν οι πολλες ποζες σε λιγο διαστημα. Ενα καλο ποζαρισμα πρεπει να εχει οπως ειπε ο νασσερ συνοχη και διαρκεια.

Δειτε για παραδειγμα τον dillet, εκπληκτικο σωμα και τραγικο ποζινγκ, εμενα προσωπικα μ αρεσε ο αρνολντ στο ποζαρισμα και ο corney.

D.ANTONIADIS
24-11-09, 18:25
1.ED CORNEY
2.TOM PLATZ
3.RUS TESTO
4.LEE LABRADA
5.FLEX WHELEER
6.VINCE TAYLOR
7.CHRIS CORMIER
8DAREM CHARLES
9. MELVIN ANTONY
10. TONY PEARSON
11.BROWN [ONCLE SAM] OWNER
KAI ALLI TOSI POLI SE OLO TON KOSMO ONOMATA KAI AGNOSTI SE EMAS.

Polyneikos
24-11-09, 19:29
Δεν ξερω παιδια τι λετε εσεις αλλά εμενα με ενδιαφερει να βλέπω τα ποζαρισματω των ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ bbers στον κόσμο,για αυτό έχω βαλει και του Dorian Yates που τον γουσταρω σαν αθλητη,τωρα αν βρεθεί καποιος αγνωστος bbers ή fitnessaς που έχει ταση στον χορό ή έκανε παλαιοτερα μπαλετο και έχει κλιση σε αυτό και κανει σπαγγατα με γεια του και με χαρα του,το ποζαρισμα είναι ένα συνολο πολλών συνισταμενων και βγαζει συναισθημα,την συναισθηματική φόρτιση του αθλητη αλλα εχει να κανει με την υποκειμενικη κριση του καθενος,ομως απορω γιατί στις αρχες του τόπι εχουν μπει κορυφαιοι ποζερ.Τωρα γουστα είναι αυτα.

S. KTISTAKIS
24-11-09, 21:17
Ο Arnold χαρακτήρισε τον Kai Greene τον καλύτερο ποζερ που έχει περάσει ποτέ απο το άθλημα...

Μη τρελαθούμε κιόλας!

ΜΒ

Λογικο να το πει εφοσον ηταν αθλητης που συμμετηχε στο Arnold Classic!

Eμεις θα τρελαθουμε με αυτα που λεει ο Arnold......

TRIANTAFYLLOU
24-11-09, 22:54
εγω έχω πεί αναλυτικα τις απόψεις μου για το ποζάρισμα , το θεμα είναι υποκειμενικό καθαρα αλλα υπάρχουν περιπτώσεις που είναι αντικειμενικα κοινά αποδεκτό .

ποζάρισμα είναι αυτό που ταιριάζει στον καθενα δεν μπορεί πχ κάποιος να μιμηθεί τον και γκρίν η τον βινς τειλορ η τον λαμπραντα (εβαλα τον λαμπραντα σε βιντεο στο τόπικ ξαναδέστε το και θα καταλάβετε ) η τον μακαουι , ο καθενας εχει το στύλ του σημασία έχει να το υποστηρίζει ο αθλητης και να καθηλώνει τον θεατή και να θελει να το ξαναδεί .

ο και γκριν είναι άλιεν ο άνθρωπος αυτό που κάνει τον εκφραζει και έχει μεγαλο βαθμό δυσκολίας αλλα αυτος το κανει να φαίνετε εύκολο , εμένα προσωπικα μου αρέσει γιατι του ταιριάζει δεν παίρνει τις κλασικες πόζες όλες είναι περίεργες και παρ όλα αυτα δεν χάνει το σώμα του έχει πλαστικότητα .

αλλα και των άλλων που προανέφερα είναι φανταστικα αλλωστε του λαμπραντα το σχολιάσατε κιόλας .

καλό είναι κατα την γνώμη μου το ποζάρισμα να εκφραζει αυτόν που το κάνει και όχι να είναι μια μίμηση κάποιου , καλό είναι να παίρνουν ιδέες και να βγάλουν την δική τους ρουτίνα (το λέω για τους νέους ββερ).

και τα λέω γιατι εχω δεί και επωνύμων αλλα και περισσότερο ανωνύμων ποζέρ και όπως εχω πεί στην καβαλα το 86 είχα συναθλητες που δεν κατέβηκαν σε αγωνες αλλα αν δείτε ποζάρισμα απο επίδειξη , είναι επαγγελματικό αλλα δεν μπορω να αμφισβητήσω αυτα που προανέφερα

ioannis1
24-11-09, 23:12
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/a2Kla_06dxQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/a2Kla_06dxQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

απιθανος τι να πουμε αλλο:bowdown::bowdown: μιλαμε για ποζαρισμα ..

S. KTISTAKIS
24-11-09, 23:16
Απο την συζητηση καταληγω στο οτι το θεμα εγκειτε απο ποια πλευρα το βλεπει ο καθε ενας.

Δεν θα ασχοληθω περαιτερω καθως δεν θα βγει τιποτα...

Για εμενα παντως ο τιτλος του καλυτερου ποζερ δηλωνει διαφημηση του αθληματος και ας θυμηζει ο αθλητης μπαλαρηνα...

NASSER
24-11-09, 23:30
Να βαλω και εγω κατι... :green:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/H0NAuJXOzQQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/H0NAuJXOzQQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

ioannis1
24-11-09, 23:38
κορυφαιος....:thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
24-11-09, 23:40
εγω εχω να προσθέσω δεν κάνουμε κρητική να βαθμολογήσουμε το καλύτερο ποζάρισμα απλα αναφερουμε κάποια απο τα καλύτερα που ακόμη και η γνώμη των απλων θεατών του ββ έχει βαρύνουσα σημασία γιατι μπορεί να μην είναι αγωνιστικοι αλλα σαν φίλαθλοι και άποψη εχουν και αισθητική και πολλα ποζαρίσματα έχουν κοινή αποδοχη αρκεί αυτός που το κάνει στο στύλ που το κάνει να τον εκφράζει και αν εκφραζει αυτόν και του αρέσει θα αρέσει και στον κόσμο .

το ότι κάποιο μπορεί να είναι διαφορετικό απο κάποιο άλλο δεν σημαίνει δεν είναι καλό .

άλλωστε για ββ μιλάμε γι αυτό υπάρχουν πάνω απο ενας κριτής αν ήταν θα υπήρχε ενα στερεότυπο και θα υπήρχε μόνο ενας κριτης η αν ήταν όλοι οι κριτες να πρέπει να συμφωνούν μεταξύ τους , δεν θα υπήρχε λόγος υπαρξής τους .

τόσο απλα τα βλέπω τα πράματα και το ωραίο πάντα ξεσηκώνει και ενθουσιάζει και κοινό και κριτές

TRIANTAFYLLOU
24-11-09, 23:46
όσο για το βίντεο που εβαλε ο νασερ με τον μελβιν αντονι τι να πώ ο άνθρωπος τό χει το κάνει πολύ καλά και άλλωστε ακούγετε και ο ενθουσιασμός του κόσμου που σημαίνει πέτυχε η συνταγή.
:clap::clap::clap::clap:

S. KTISTAKIS
25-11-09, 01:09
Michael Faba ο καλυτερος ποζερ για εμενα (μπαλαρηνα για καποιους)! Προσεξτε πως μας ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ με το σωμα του ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΝΤΑΣ ενα μουσικο κομματι.....ΤΕΛΟΣ!

eahZ3n-JSv8


ΑΚΟΥΣΤΕ τον κοσμο απο κατω!

Muscleboss
25-11-09, 01:27
Απο την συζητηση καταληγω στο οτι το θεμα εγκειτε απο ποια πλευρα το βλεπει ο καθε ενας.


Συμφωνώ. Ωραίο ποζάρισμα αναμφισβήτητα κ αυτο που έβαλες εσυ στέλιο. Βέβαια έχει μια μικρή χρονική επιτάχυνση και ξεγελάει το μάτι με γρήγορες κινήσεις αλλά αυτο δεν αναιρεί οτι είναι καλό ποζάρισμα.

Πάντως σε δημοσκόπιση που έγινε στο δίκτυο σε αμερικανική σελίδα 2 κορυφαίοι στις προτιμήσεις του κοινού αναδείχθηκαν Melvin Anthony και Kai Greene, και το κοινό είναι νομίζω το καλύτερο βαρόμετρο για ένα πετυχημένο ποζάρισμα.

Άποψή μου είναι οτι το ποζάρισμα και ο αθλητής αλληλοσυμπληρώνονται... αλλιώς θα δείξει το ίδιο ποζάριμα σε έναν αθλητή 75 κιλά αγγράμωτο (δε θα τον προσέξει κανένας) και αλλιώς σε έναν 120 κιλά καταγραμμωμένο Ολυμπια....

ΜΒ

thegravijia
25-11-09, 01:28
Michael Faba ο καλυτερος ποζερ για εμενα (μπαλαρηνα για καποιους)! Προσεξτε πως μας ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ με το σωμα του ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΝΤΑΣ ενα μουσικο κομματι.....ΤΕΛΟΣ!


http://www.youtube.com/watch?v=eahZ3n-JSv8


ΑΚΟΥΣΤΕ τον κοσμο απο κατω!
τωρα το δα -ΑΨΟΓΟς !!-:thumbup:

Polyneikos
25-11-09, 01:29
Για μενα είναι too much,συγνωμη αλλα μου βγαζει περιεργα γουστα.No further questions,I rest my case !!

S. KTISTAKIS
25-11-09, 01:45
Δυσκολο κομματι.....κοιταξτε πως "εκτελει" τον κοσμο απο κατω......

rMAtHIHmppc

S. KTISTAKIS
25-11-09, 01:52
Πάντως σε δημοσκόπιση που έγινε στο δίκτυο σε αμερικανική σελίδα 2 κορυφαίοι στις προτιμήσεις του κοινού αναδείχθηκαν Melvin Anthony και Kai Greene, και το κοινό είναι νομίζω το καλύτερο βαρόμετρο για ένα πετυχημένο ποζάρισμα.

Άποψή μου είναι οτι το ποζάρισμα και ο αθλητής αλληλοσυμπληρώνονται... αλλιώς θα δείξει το ίδιο ποζάριμα σε έναν αθλητή 75 κιλά αγγράμωτο (δε θα τον προσέξει κανένας) και αλλιώς σε έναν 120 κιλά καταγραμμωμένο Ολυμπια....

ΜΒ

Η δημοσκοπηση εγινε για τους αθλητες του OLYMPIA αρα σε οδηγουν να επιλεξεις αναμεσα στους τυφλους.............

Αν δεν ξερεις απο ποζαρησμα δεν θα προσεξεις ποτε αθλητη στα 75 κιλα.....δεν αναφερομε προσωπικα σε εσενα αδελφε!

NASSER
25-11-09, 01:53
Μια απο τα καλυτερα ποζαρισματα του Melvin Antony ειναι στο Arnold classic to 2005 kai βραβευτηκε γιαυτο! Δεν βρηκα το ποζαρισμα σε βιντεακι οποιος το βρει ας το ποσταρει.

TRIANTAFYLLOU
25-11-09, 02:01
ρε στέλιο το ποζάρισμα αυτό είναι πολύ ωραίο μου άρεσε ο τύπος παιζει να είναι χορευτής και καθόλου παραξενο να είναι , αν βάλεις και εναν επαγγελματία χορευτή θα κάνει και πιο τρελά και μπορεί να έχει και το ίδιο σώμα , τωρα αυτό που κολάει σε εναν ββερ , ακόμη και αυτό που κάνουν μελβιν και και γκριν δεν το κάνει ο καθένας , μην ξεχνάμε εδω ξεφεύγουμε συγκρίνουμε ανόμια πράγματα αυτός είναι φίτνες και οι άλλοι είναι ββερ υψηλού επιπέδου , παρ όλα αυτα το κάνει καλά αυτό που κάνει .

μην ξεχνάμε ενας ββερ και να το καταλάβετε καλά εντυπωσιάζει ποζάροντας σε συνδιασμό με τους μυς του .

αν βγεί ενας στο στύλ του άρνολντ για να μην αναφερθω σε καινούριους με ωραίους μυς και κάνει ενα κλασικό ποζάρισμα με ωραία μουσική και το υποστηρίξει μπορει η μαλον σίγουρα θα εντυπωσιάσει περισσότερο ,

δεστε τι ενοώ καθαρό ββεραδικο ποζάρισμα αλλα για λίγους και δεν ξερω αν ειναι το σωστο γιατι εχει πολλα

JT1oOcT4580

S. KTISTAKIS
25-11-09, 02:07
Αν το συγκεκριμενο topic εχει να κανει μονο με bodybuilders ζηταω συγνωμη για τις παραπανω αναφορες μου......ειμαι εκτος topic...

TRIANTAFYLLOU
25-11-09, 02:12
εγω σ αυτό το βίντεο βλέπω και τις εναλαγες στην έκφραση του προσώπου παίζει και με τον κόσμο με τα μάτια και με το χαμόγελο του και δημιουργεί παραλήρημα , αυτα εγω τα είδα απο κοντα δεν τα λέω τυχαία το 89, λαμπραντα , ντε μει , γκασπάρι , μπομπ πάρις , επίσης ο κουίν σκληρό χεβι μεταλ ποζαρισμα τι να λέμε τωρα :bowdown::bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
25-11-09, 02:23
Αν το συγκεκριμενο topic εχει να κανει μονο με bodybuilders ζηταω συγνωμη για τις παραπανω αναφορες μου......ειμαι εκτος topic...


ρε στέλιο τι συγνώμη ζητας πλάκα κανεις το φιτνες ββ είναι, τι είναι απλα λέει ο καθενας την αποψη του

αν βγεί δηλαδή ενας φίτνες και κάνει το ποζάρισμα του λαμπραντα θα χαρακτηριστεί ββερ η εκτός απο τα νερα του ? η το ποζάρισμα του και γκρίν δεν ταιριαζει σε φίτνες με τα χορευτικα και τις φιγούρες του αρκεί κάποιος να το υποστηρίζει .

το συγκεκριμάνο ποζάρισμα του λαμπράντα η αυτών που ανέφερα η τρίχα μου τρυπάει την μπλούζα όταν τα βλέπω .

ο τύπος που ποζαρε στο βίντεο που εβαλες πόζαρε πολύ ωραία δύσκολο και χορευτικό κομάτι αισθητικα όμορφο αλλα δεν σημαίνει πως είναι πρότυπο αυτό ποζαρίσματος για το φίτνες , γιατι αυτό θέλει ειδικές ικανότητες αν ήταν να ασχοληθω με το φίτνες αυτός θα ήταν ο λόγος που δεν θα το έκανα , δεν μπορεί ο καθενας

S. KTISTAKIS
25-11-09, 11:42
ρε στέλιο τι συγνώμη ζητας πλάκα κανεις το φιτνες ββ είναι, τι είναι απλα λέει ο καθενας την αποψη του


Ηλια για εμενα μιλησε ο FABA (4 ποζαρησματα σε 1 βιντεο).....οταν ζηταω συγνωμη σημαινει οτι δεν οδηγει πουθενα η συζητηση η δεν μπορω να μεταφερω με τον γραπτο λογο αυτο που θελω να πω.....(αυτος ο γραπτος λογος!!! χαχαχα)!

Λιακο αποτριχωση με ξυλοκοπτικο......πρεπει να εχει γεμησει τρυπες η μπλουζα.....χαχαχαχαχα

Δεν σχολιαζω Κωστα-Παναγιωτη διοτι εχουν μπερδεψει κιλα-μαζα με τεχνη ποζαρησματος.......

Muscleboss
25-11-09, 12:04
Παιδιά ευτυχώς έχω να κάνω πολύ σημαντικότερα πράγματα απο το να κάθομαι να παίζω τις κουμπάρες σε αυτό το τοπικ.

Ξαναδιαβάστε τον τίτλο Bodybuilding Best Posers. όχι "αγράμμωτοι φίτνεςς" best posers.

ΜΒ

Polyneikos
25-11-09, 12:10
Σε αυτό το τοπικ σκεφτηκα να βαζουμε σε βιντεο (youtube κτλ) τα καλύτερα ατομικα ποζαρισματα που μας πορώνουν....
Εγω είμαι υπερ του κλασσικου bodybuilderιστικου ποζαρίσματος και δεν μου αρεσουν τα πολυ extreme-χορευτικα....

Πρωτο βίντεο,MR OLYMPIA 1993,Dorian Yates

qpTaacEtkmQ


Ηλια για εμενα μιλησε ο FABA (4 ποζαρησματα σε 1 βιντεο).....οταν ζηταω συγνωμη σημαινει οτι δεν οδηγει πουθενα η συζητηση η δεν μπορω να μεταφερω με τον γραπτο λογο αυτο που θελω να πω.....(αυτος ο γραπτος λογος!!! χαχαχα)!

Λιακο αποτριχωση με ξυλοκοπτικο......πρεπει να εχει γεμησει τρυπες η μπλουζα.....χαχαχαχαχα

Δεν σχολιαζω Κωστα-Παναγιωτη διοτι εχουν μπερδεψει κιλα-μαζα με τεχνη ποζαρησματος.......

Στελιο τσάμπα μπερδευεσαι και τα μπερδευεις.
Κατ΄αρχην εγω μιλαω βασει του τίτλου του τόπικ :
ΒODYBUILDING BEST POSERS

Κατα δεύτερον εχω ξεκαθαρίσει την θεση μου από την πρώτη σελίδα του τόπικ αυτου :



Εγω είμαι υπερ του κλασσικου bodybuilderιστικου ποζαρίσματος και δεν μου αρεσουν τα πολυ extreme-χορευτικα....


Κατά τρίτον το τι μου αρεσει και το τι σου αρεσει είναι υποκειμενικα γούστα βασει καποιων κριτηριων,εσύ μπορεί να βλέπεις Ολυμπιακο π.χ. χωρίς να έχεις παίξει μπαλα ποτέ σου,εγω μπορεί να βλέπω Ολυμπιακο εχωντας παίξει στην ομάδα του π.χ.,το ίδιο πραγμα βλέπουμε ο καθενας από την δική του πλευρα και από τις δικες του εμπειρίες,δεν σημαινει ότι αν εχω αντίθετη άποψη ακυρωνω τις γνωσεις σου ή τις εμπειρίες σου,ούτε ότι τις προσβάλλω.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπει να αιτιολογούμαι για τα γούστα μου,παρ΄ολα αυτα θεωρω ότι ο Greene κανει πιο καταπληκτικα πράγματα.:thumbup:

S. KTISTAKIS
25-11-09, 12:30
Παιδιά ευτυχώς έχω να κάνω πολύ σημαντικότερα πράγματα απο το να κάθομαι να παίζω τις κουμπάρες σε αυτό το τοπικ.

Ξαναδιαβάστε τον τίτλο Bodybuilding Best Posers. όχι "αγράμμωτοι φίτνεςς" best posers.

ΜΒ

Κουμπαρα ο τιτλος επρεπε να ηταν "SYNTHOL-HGH-INSULINE-BODYBUILDING BEST POSERS"!!!!!!

Αυτο για τους αγραμμωτους fitness best posers!

Παω για ποζαρησμα καθοτι αγραμμωτος......Τα λεμε σε αλλο topic κουμπαρες!

Muscleboss
25-11-09, 12:40
Κουμπαρα ο τιτλος επρεπε να ηταν "SYNTHOL-HGH-INSULINE-BODYBUILDING BEST POSERS"!!!!!!


OK! Την επόμενη φορά δε θα ξεχάσουμε να σε ρωτήσουμε τι τίτλο θα βάλουμε στο τοπικ!

Checkare το λινκ της σελίδας:

BODYBUILDING.GR γιατί έτσι μας αρέσει! :toast:

ΜΒ

mazarakiotis
25-11-09, 12:45
"αγράμμωτοι φίτνεςς" best posers.

ΜΒ

ΘΕΟΣ! :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

S. KTISTAKIS
25-11-09, 12:45
OK! Την επόμενη φορά δε θα ξεχάσουμε να σε ρωτήσουμε τι τίτλο θα βάλουμε στο τοπικ!

Checkare το λινκ της σελίδας:

BODYBUILDING.GR γιατί έτσι μας αρέσει! :toast:

ΜΒ

ΟΚ το διαβασα το link!

Ειναι η στιγμη που συνηδιτοποιω οτι σαν fitnessas δεν εχω θεση στο BODYBUILDING.GR !

Θα ψαξω να βρω το FITNESS.GR η ακομα καλυτερα να φτιαξω το δικο μας....

Καλη συνεχεια σε ολους, ευχαρηστω για την φιλοξενια ολο αυτο το διαστημα!

ΤΕΛΟΣ.........

The Rock
25-11-09, 12:46
Κουμπαρα ο τιτλος επρεπε να ηταν "SYNTHOL-HGH-INSULINE-BODYBUILDING BEST POSERS"!!!!!!

Αυτο για τους αγραμμωτους fitness best posers!

Παω για ποζαρησμα καθοτι αγραμμωτος......Τα λεμε σε αλλο topic κουμπαρες!
Ενώ οι fitness την "βγάζουν" με καρνιτίνη και CLA :green:

TRIANTAFYLLOU
25-11-09, 17:26
μόλις μπήκα στο τόπικ και ειληκρινα πρόκειτε περι παρεξήγησης .

όπως είπα ββ και φίτνες είναι το ίδιο πράγμα σαν αρχές προπονητικής και διατροφής , αλλα και παρουσίας σε αγώνες , με μικρές διαφοροποιήσεις , μην κάνουμε το λάθος και τα μπερδέψουμε .

παλια το ββ είναι το σημερινό φίτνες γι αυτό και βλέπουμε εθλητες ββ να παίζουν φίτνες και να τα βρήσκουν μπαστούνια όπως και το αντίθετο .

δηλώνω υποστηρικτής του φίτνες και το εχω αποδείξει και δεν το θεωρώ κατώτερο αλλα είναι γι αυτούς που δεν θελουν να κολυμπήσουν στα βαθεια .

στο θέμα του ποζαρίσματος θα δώσω εναν ορισμό και αν νομίζει κάποιος οτι κανω λάθος ας με διορθώσει.

το ποζάρισμα στο ββ και φίτνες , είναι η προσπάθεια του αθλητή να αναδείξει το σώμα του με μουσική και ρυθμό σαν ένα σόου , γιατι εκείνη την στιγμή δίνετε η ευκαιρία στον αθλητή μεσα απο την ελεύθερη ρουτίνα του να παρουσιάσει με εναν ξεχωριστό τρόπο το σώμα του με σκοπό να εντυπωσιάσει κριτές και κοινό .

αλλα πάνω απ όλα να είναι κοντα στον σκοπό που είναι και η παρουσίαση του σώματός του και το λέω αυτό γιατι μπορεί ενας χορευτής να βγεί και να κάνει πιρουέτες στην σκηνή και να μείνουν όλοι παξιμάδια , αλλα αυτο να μην έχει σχεση με το ββ η φίτνες και επίσης δεν εχουν όλοι τα προσόντα και την δυνατότητα να βγαλουν τέτοιες χορογραφίες , αλλα το κυριότερο δεν ταιριάζει σε όλους, ας πα να είναι και φίτνες , δεν μπορω πχ να με φανταστω και 90 κιλα όταν κατέβαινα να κάνω τέτοιο ποζάρισμα εγω το πιο εξτρίμ το είχα κάνει το 88 για τα δικα μου δεδομένα , αλλα δεν αμφισβητω και εναν αθλητη που το έχει το θεμα του ταιριαζει και το κανει και αφου μιλαμε για υποκειμενικότητα και γούστα δεν υπάρχει και λόγος παρεξήγησης .

και το φόρουμ έχει αντικείμενο το ββ που είναι η σωματική διάπλαση η σωματοδόμηση και δεν έχει πολύ και λίγο άλλωστε οι περισσότεροι που συμετέχουν δεν είναι ούτε τερατα ούτε επαγγελματίες , αλλα και απλοι αθλητες μη αγωνιστικοί που ανταλάσουν απόψεις για καλύτερη ενημέρωση

και να μην ξεχνάμε το ρητό πως στα απλα πράγματα είναι η ομορφια η καλύτερα μπορει κατι λητό να είναι εξίσου ομορφο και εντυπωσιακό

Panoz
27-11-09, 18:34
Michael Faba ο καλυτερος ποζερ για εμενα (μπαλαρηνα για καποιους)! Προσεξτε πως μας ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ με το σωμα του ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΝΤΑΣ ενα μουσικο κομματι.....ΤΕΛΟΣ!

eahZ3n-JSv8


ΑΚΟΥΣΤΕ τον κοσμο απο κατω!

Για χορευτης καλος ειναι.

next.

Polyneikos
09-12-09, 18:22
Δεστε και αυτό :

woCWYDcujqA

Bulky
11-12-09, 11:47
Kai Greene,The best .O δευτερος ποιος είναι;;

Muscleboss
11-12-09, 12:08
Kai Greene,The best .O δευτερος ποιος είναι;;


O 2oς είναι ο Ronnie St Cloud, τον έχει κερδίσει κ ο Μιχάλης Κεφαλιανός. :thumbup:

ΜΒ

Muscleboss
11-12-09, 17:11
Κάποιος μπορεί να πει οτι το ποζάρτισμα αυτο δεν έχει κάτι ιδιαίτερο...

Εμένα όμως μου σηκώθηκε η τρίχα οταν το είδα, αποδεικνύοντας οτι ένα ποζάρισμα μπορεί να σε συνεπάρει μόνο λόγω του χαρακτήρα που ποζάρει, για αυτο και θα το βάλω σε αυτο το θέμα.

Κυρίες κ κύριοι Sergio Oliva ποζάρει με μεταλ...:bowdown::bowdown::bowdown:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zeHTqEGUu18&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zeHTqEGUu18&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

ΜΒ

Polyneikos
11-12-09, 17:17
o ανθρωπος ήταν "μυθος" !!!:bowdown:

The Rock
11-12-09, 21:08
Το τραγούδει έχει "μπει" από πάνω ...
Δεν μου άρεσε γτ:
1)Είναι πολύ ασύμμετρος,υποανεπτυγμένο φαίνεται το στήθος σε σχέση με τα άρρωστα χέρια, γεμάτες γάμπες ενώ υποανεπτυγμένοι οι τετρακέφαλοι και μηριαίοι μου φαίνονται .
2)5 πόζες κάνει όλο και όλο ...
Γνώμη μου :green::green:

KATERINI 144
11-12-09, 21:13
ροκ το βιντεο ειναι απο τη 10ετια του '60, αν λαβεις αυτο υπ'οψιν ειναι τέλειος.

Polyneikos
11-12-09, 21:31
Ροκυ πιπερακι !!Κατ΄αρχην αυτό το βίντεο είναι όταν είναι ήδη μεγαλος ο Oliva ,αρχες 80,φαίνεται ετσι κι αλλιως για όσους τον ξερουν...Ο ανθρωπος έκανε bbing με υποαναπτυκτες συνθηκες και ήταν πολύ μεγαλος...
Μου λες για υποαναπτυγμενο στήθος...EEEEE;;;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7689&stc=1&d=1260556125


Λες για υποαναπτυγμενα πόδια;ΕΕΕΕ;;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7690&stc=1&d=1260556174


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7691&stc=1&d=1260556184


Το ότι ο Αρνι εχει τα μισα πόδια από αυτον δεν το βλέπεις;;
Το ότι έχει καλύτερη μεση;;Απλα τα χαρια του ήταν υπερβολικα,αλλά όχι και ασύμμετρος ρε παιδια,παντου μεγαλος ήταν.
Ποζαρισμα,ναι , δεν είναι καλός,αλλά στην εποχή του ποιος ήξερε να ποζαρει;;
Συγνωμη αν φαίνομαι επιθετικος ,απλα τρελλάθηκα λίγο ρε φιλε με αυτα που εγραψες !!:turtle:

Muscleboss
12-12-09, 00:17
^+1.:clap:

επαναλαμβάλω οτι το βίντεο δεν το έβαλα γιατί έχει το φοβερό ποζάρισμα, ο Sergio Oliva δεν ειναι στους καλύτερους πόζερ, αλλά γιατί σε αυτό ποζάρει η ιστορία του bodybuilding και για αυτο το λόγο μου άρεσε σαν ένα πολυ ωραίο βίντεο ποζαρίσματος.

ΜΒ

NASSER
12-12-09, 00:45
Πολυ καλο το βιντεο Πάνο! Προσωπικα μαρεσε πιο πολυ ο Sergio Oliva απο τον Arnold. Για την εποχη του ειχε τρελες μαζες και μαρεσει που μεχρι προσφατα που τον ειχαμε δει σε βιντεακια κρατιεται καλα και γυμναζεται!

TRIANTAFYLLOU
12-12-09, 01:08
παιδια σεβασμός για τον ολίβα μπορεί και λόγω ηλικίας να μην ήταν στην καλύτερη φόρμα του αλλα μόνο ασύμετρος δεν θα χαρακτηριζόταν .

στο θεμα του ποζαρίσματος 5 πόζες είναι ικανες να σε ξεσηκώσουν απο ολόκληρες τρελές χορογραφίες γιατι απλα του ταιριάζει , δεν μπορεί ο καθενας να κάνει αυτα που κάνουν αυτοί οι άνθρωποι που το ποζάρισμά τους είναι σήμα κατατεθέν , τα εχω πεί πολλες φορες αυτα .

τι να μας πούν και μερικές τιτίκες με τρελές χορογραφίες χωρίς όμως το βασικότερο προσωπικότητα , αυτοί είχαν και τότε αλλα και στα τελευταία τους ποζαρίσματα .

αν βρεί κάποιος ας βάλει και το ποζάρισμα του σαμιρ μπανου όταν πήρε το ολύμπια :clap::clap::clap::clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
12-12-09, 01:13
νομίζω το τραγούδι που ποζάρει ο ολίβα δεν είναι το κανονικό με το κανονικό τραγούδι σηκώνετε η τρίχα είναι πολύ καλύτερα , γιατι πιάνει τις πόζες στα χτυπήματα αν το βρείτε ποσταρετε είναι πολύ ωραίο , εγω τα θυμάμε αυτα :thumbup:

Muscleboss
12-12-09, 01:15
^ ναι ηλία το ξέρω, αλλα δε το βρήκα. αυτο ηταν το μοναδικό βιντεο που βρήκα με αυτο το ποζάρισμα του ολιβα... αν το βρει κανεις αλλος ας το βάλει.

ΜΒ

The Rock
12-12-09, 05:07
Στο έτος του υπάρχουν διαφωνίες βλέπω :green:
Βρε Πολύνεικε μια χαρά ανεπτυγμένος είναι, απλά έχει τεράστιες γάμπες και πολύ γεμάτες και οι τετρακέφαλοί του μου φαίνονται "λίγοι", το ίδιο γίνεται και με το στήθος του, μια χαρά ανεπτυγμένο είναι αλλά με τα χέρια που έχει φαίνεται υπό ..

KATERINI 144
12-12-09, 10:40
Στο έτος του υπάρχουν διαφωνίες βλέπω :green:
το λαθος ειναι δικο μου, οκ τωρα?! :turtle:

Exci
12-12-09, 13:16
Το τραγούδει έχει "μπει" από πάνω ...
Δεν μου άρεσε γτ:
1)Είναι πολύ ασύμμετρος,υποανεπτυγμένο φαίνεται το στήθος σε σχέση με τα άρρωστα χέρια, γεμάτες γάμπες ενώ υποανεπτυγμένοι οι τετρακέφαλοι και μηριαίοι μου φαίνονται .
2)5 πόζες κάνει όλο και όλο ...
Γνώμη μου :green::green:
I lol'd

SOLID
12-12-09, 14:09
Το τραγουδι ειναι το enter sandman απο metallica αλλα το τραγουδαει ο lemmy των motorhead εδω δεν ειναι το κανονικο γιατι ειναι δεκαετιας 90 το κομματι το κανονικο βινρεο καπου το ειχα βρει ρε γαμωτο αλλα ουτε εγω το βρισκω τωρα:unsure:
Σαν ποζρ δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου ομως αλλα σαν αθλητης ηταν ενας απο τους μεγαλυτερους χωρις αμφιβολια ειχε οντως μεγαλυτερα χερια σε σχεση με αλλα σημεια του αλλα εχουμε δει και αλλα τετοια οκ.

NASSER
12-12-09, 20:07
Στο έτος του υπάρχουν διαφωνίες βλέπω :green:
Βρε Πολύνεικε μια χαρά ανεπτυγμένος είναι, απλά έχει τεράστιες γάμπες και πολύ γεμάτες και οι τετρακέφαλοί του μου φαίνονται "λίγοι", το ίδιο γίνεται και με το στήθος του, μια χαρά ανεπτυγμένο είναι αλλά με τα χέρια που έχει φαίνεται υπό ..

Φιλαρακι καλο ειναι να μην επιμενεις σε μια αποψη που εκ των πλειστων λεμε πως ειναι λαθος.
Επειτα ειναι ασέβεια να χαρακτηριζεις εναν Mr Olympia ασυμμετρο οταν εχει κερδισει τον μεγαλυτερο τιτλο του ββ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΑ!

Το φορουμ κατακρινεται οταν τετοιες λαθος εντυπωσεις και τοποθετησεις λαμβανουν μερος σε συζητησεις και θα πρεπει να ειμαστε ολοι προσεκτικοί.

Akis85
14-12-09, 14:55
Καλοί όλοι αυτοί ο καθένας στο τομέα του και ο Sergio Oliva έχει τη χαρη του και εμπνεει με το ποζαρισμα του διαφορετικα απο τους υπολοιπους.
Απορω ομως γιατι δεν ειδα κανενα βιντεο του Darrem Charles και εγω δηλωνω θαυμαστης του. Στο βιντεο ενα κορυφαιο του ποζαρισμα. :rocking::rocking:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TW4DUGvAnQI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TW4DUGvAnQI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Dreiko
19-09-10, 15:10
θελω απλα να προσθεσω ενα βιντεο με εναν ανθρωπο που ηξερε να γεμιζει τη σκηνη με ολη τη σημασια της λεξεως....και το δευτερο βιντεο ειναι αυτο που λεμε"παλια μου τεχνη κοσκινο.."

x3uPwmMPXqU

hFGNKO5DYq0

Eddie
19-09-10, 15:40
θελω απλα να προσθεσω ενα βιντεο με εναν ανθρωπο που ηξερε να γεμιζει τη σκηνη με ολη τη σημασια της λεξεως....και το δευτερο βιντεο ειναι αυτο που λεμε"παλια μου τεχνη κοσκινο.."
http://www.youtube.com/watch?v=x3uPwmMPXqU
http://www.youtube.com/watch?v=hFGNKO5DYq0&feature=related

Τα σπασεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

Θεος!!!!Τhe best!!

Eddie
21-09-10, 01:00
bM9LUFCIw-Q

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

noz1989
21-09-10, 13:45
bM9LUFCIw-Q

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

χαχαχα!!!

Εχτες που ελεγες για τον Ray οτι ειναι απο τους αγαπημενους σου των 90's, ηθελα να σου βαλω αυτο το βιντεο που κατ εμε ειναι μια απο τις καλυτερες του εμφανισεις!

ps Οντως απο τα πιο ωραια σωματα, αλλα οταν ηταν διπλα στους αλλους, στα comparisons φαινοταν πολυ μικρος (και ισως ''λιγος'')

Eddie
21-09-10, 14:00
χαχαχα!!!

Εχτες που ελεγες για τον Ray οτι ειναι απο τους αγαπημενους σου των 90's, ηθελα να σου βαλω αυτο το βιντεο που κατ εμε ειναι μια απο τις καλυτερες του εμφανισεις!

ps Οντως απο τα πιο ωραια σωματα, αλλα οταν ηταν διπλα στους αλλους, στα comparisons φαινοταν πολυ μικρος (και ισως ''λιγος'')

Χαχαχαχ,ε μα τι να λεμε τωρα!!!Ο ανθρωπος ηταν κορυφη!Ναι σιγουρα απο θεμα ογκου δε στεκοταν διπλα σε levrone,el sonbaty,yates,coleman κλπ αλλα εγω αυτου του ειδους τα σωματα θεωρω οτι πρεπει να ειναι mr O.Πιο στρωτα και καλαισθητα!Η γραμμωση που πετυχαινε ηταν απιστευτη,ειδικα στους ραχιαιους που φαινοταν οι ινες αλλα και απο ποζαρισμα τα εσπαγε:bowdown:

Respect στο θρυλο:clap:

Dreiko
21-09-10, 14:04
Χαχαχαχ,ε μα τι να λεμε τωρα!!!Ο ανθρωπος ηταν κορυφη!Ναι σιγουρα απο θεμα ογκου δε στεκοταν διπλα σε levrone,el sonbaty,yates,coleman κλπ αλλα εγω αυτου του ειδους τα σωματα θεωρω οτι πρεπει να ειναι mr O.Πιο στρωτα και καλαισθητα!Η γραμμωση που πετυχαινε ηταν απιστευτη,ειδικα στους ραχιαιους που φαινοταν οι ινες αλλα και απο ποζαρισμα τα εσπαγε:bowdown:

Respect στο θρυλο:clap:

συμφωνω απολυτως μαζι σου αδερφε:toast:!!!!για μενα το 99 ηταν η χρονια του flex wheeler...

Polyneikos
21-09-10, 14:36
Φαντατικος αθλητης, συμμετειχε για 10-15 χρονια σε Μρ Ολυμπια και παντα ήταν στην πενταδα,3ος,4ος,5ος.Ισως αν δεν υπήρχε αυτη η ταση για τις μαζες να ειχε καλύτερη τυχη :clap::clap:

niga
26-09-10, 11:17
ωραιος!!!!!!τα σπαει ο μαγκας
:clap:

NASSER
26-09-10, 13:01
Ενας απο τους αγαπημενους μου ββ . Οσο για τις χορογραφιες του ηταν παντα ξεχωριστος. Ελεγχος κινησεων, ωραιες ποζες και επικοινωνια με το κοινο, κατι που ανεβαζε το ενδιαφερον στο show.

CohGi2E5ojc&feature=related

No Cash
26-09-10, 13:05
ΤΡΕΛΟ!!!!

απο τα καλυτερα που εχω δει!

Madd_Chadd
12-01-11, 23:05
Τσεκαρετε αυτο

RNtM1umDBD0

TRIANTAFYLLOU
14-01-11, 03:44
ο τελευταίος πολυ τιτίκα , εντάξει τέτοια ποζαρίσματα δεν ταιριάζουν σε ογκώδης ββερ , το ποζάρισμα στο ββ πρέπει να έχει ρυθμό και έκφραση ,είναι όπως ο χορός να σου βγαίνει και να σου ταιριάζει αυτο που κάνεις και αυτο θα έχει θετικό αντίκτυπο και στους θεατές , αλλα συγχρόνως να αναδεικνύει και την σωματική διάπλαση , όχι σαν μερικούς επειδή ένας έκανε μια χορογραφία πάνε και κάνουν ακριβώς το ίδιο η παραπλήσιο χωρίς να τους ταιριάζει .

έχουν περάσει καταπληκτικοί ποζέρ όπως έχουμε αναφέρει ονόματα , με κλασικα και διαχρονικά ποζαρίσματα που δεν χωράν αμφισβήτηση , μερικοι το παρακάνουν λές και είναι σε κανένα στρίπ σόου , που ακόμα κι αυτό αν τόχει ό άλλος δεν χτυπάει και τόσο άσχημα , αλλα μερικοί που ποζάρουν σαν μπαλαρίνες είναι αηδία .

σαν να λέμε να πάω εγω να ποζάρω σαν τον και γκρίν , θα φάω πολυ αυγό και ντομάτα και η πλάκα είναι δεν θα πω και τίποτε γιατι θα το αξίζω :P:P:P

Madd_Chadd
14-01-11, 13:39
ο τελευταίος πολυ τιτίκα , εντάξει τέτοια ποζαρίσματα δεν ταιριάζουν σε ογκώδης ββερ , το ποζάρισμα στο ββ πρέπει να έχει ρυθμό και έκφραση ,είναι όπως ο χορός να σου βγαίνει και να σου ταιριάζει αυτο που κάνεις και αυτο θα έχει θετικό αντίκτυπο και στους θεατές , αλλα συγχρόνως να αναδεικνύει και την σωματική διάπλαση.

Εχεις δικιο σε αυτα που ειπες,απλα εγω το ανεβασα για χαβαλε πιο πολυ :toast:

Eddie
14-01-11, 13:46
^^Συμφωνω απολυτα με τον Ηλια!!!

Εδω,κλασσικα πραγματα,ανατριχιλα!!!Aυτου του ειδους μου αρεσουν!!!!


Cxh4IGxVWz8

SH8R0A1PTYk&feature=related

Kαι τωρα το απιστευτο :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

bM9LUFCIw-Q

Madd_Chadd
14-01-11, 14:26
Kαι τωρα το απιστευτο :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

bM9LUFCIw-Q[/QUOTE]

Eddie αυτο το βιντεο με τον shawn ray ηταν που με εκανε να καταλαβω την αρμονια μουσικης και ποζας.Ειναι απο τα καλυτερα παραδειγματα! :clap:

Eddie
14-01-11, 14:37
Eιναι το καλυτερο ποζαρισμα που εχω δει,μεχρι τωρα φυσικα!!!Γιατι δεν εχω δει ολα τα ποζαρισματα,σιγουρα και οι gaspari,labrada,bob paris κλπ ηταν παρα πολυ καλοι!!!

Dark
18-03-11, 14:45
δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί αλλά εγώ προτιμώ αυτού του είδους το στυλ...
τα χορευτικά μου φαίνονται λίγο γκέϊκα...
ο τύπος είναι πραγματικά σαν αρχαίος ελληνικός θεός...



http://www.youtube.com/watch?v=Fvc984wDFp4

Polyneikos
18-03-11, 15:12
Jusup Wilkosz :thumbup::thumbup::thumbup:

dionisos
18-03-11, 15:47
δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί αλλά εγώ προτιμώ αυτού του είδους το στυλ...
τα χορευτικά μου φαίνονται λίγο γκέϊκα...
ο τύπος είναι πραγματικά σαν αρχαίος ελληνικός θεός...



http://www.youtube.com/watch?v=Fvc984wDFp4

:thumbup::thumbup::thumbup:

charchar
18-03-11, 20:29
bM9LUFCIw-Q

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Απλά Θεός ! Το '99 ήταν στην καλύτερη του φόρμα ever και για τα δικά μου γούστα το απόλυτο κορμί για το άθλημα! Χωρίς τις υπερβολές των τελευταίων ετών , με άψογες αναλογίες , χωρίς ατέλειες ! Θεός και προσκυνώ !

steg
18-03-11, 21:33
Να προσθέσω για τον Εντ Κόρνι, μιας και μπήκαν ποζαρίσματά του, ότι τον συγκεκριμένο μπίλντερ είχε για πρότυπο στο ποζάρισμα ο Αρνολντ.

Dreiko
05-04-11, 20:53
εχω βαλει κι αλλα βιντεο του corney αλλα....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:


http://www.youtube.com/watch?v=_P4FJ92qKxs

Pavlos17
05-04-11, 20:55
εχω βαλει κι αλλα βιντεο του corney αλλα....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:


http://www.youtube.com/watch?v=_P4FJ92qKxs

και συ της παλιας σχολης?:thumbup:

Dreiko
05-04-11, 20:59
και συ της παλιας σχολης?:thumbup:

;););):thumbup:

Dreiko
05-04-11, 21:06
http://www.youtube.com/watch?v=z0u8GLip6ug


τα λογια περιττα...:bowdown:

Madd_Chadd
06-04-11, 00:42
Άπειρο dreiko η αρμονία που εχει και οι αργές κινήσεις σε υπνοτιζουν σε ολη τη διαρκεια.
Η τεχνικη και η συμμετρια του σωματος ειναι τα στοιχεια που εξυψώνουν το ποζαρισμα κατα τη δικη μου γνωμη.;)

Dreiko
06-04-11, 09:24
Άπειρο dreiko η αρμονία που εχει και οι αργές κινήσεις σε υπνοτιζουν σε ολη τη διαρκεια.
Η τεχνικη και η συμμετρια του σωματος ειναι τα στοιχεια που εξυψώνουν το ποζαρισμα κατα τη δικη μου γνωμη.;)

ναι ρε συ ειναι πραγματικα απιστευτος...:thumbup:

Pavlos17
06-04-11, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=VNB3y0_vlMk
δεν ξερω αν εχει ξαναμπει...παντως τα σπαει το posing του Kai :)

Polyneikos
06-04-11, 20:44
http://www.youtube.com/watch?v=VNB3y0_vlMk
δεν ξερω αν εχει ξαναμπει...παντως τα σπαει το posing του Kai :)

Ποστ #43,2η σελίδα :thumbup:

Madd_Chadd
06-04-11, 20:53
http://www.youtube.com/watch?v=qqqAKvrTRjo

Triumph
06-04-11, 21:09
φοβερό ποζάρισμα ο Lesukov!



http://www.youtube.com/watch?v=7Xxnx2Zw0PE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=LPzfHzw2xlM

Blast
06-05-11, 11:27
http://www.youtube.com/watch?v=2tEulsRCjFM

Madd_Chadd
06-05-11, 12:41
Πολυ ωραια και τα 2 τα δικα σου triumph ιδιαιτερα του flex lewis οπως και του phil health blast.

:clap::clap::clap::clap:

Blast
08-05-11, 13:40
Σ' ευχαριστώ Madd Chadd!:)
Απ' τους αγαπημένους μου posers Dexter Jackson!:clap::clap:


http://www.youtube.com/watch?v=3HQXIcqVkRQ

D.ANTONIADIS
09-05-11, 10:41
ALL TIME CLASSIC
LABRADA
RUSS TESTO
PAGIANIDIS
:welcome:

TRIANTAFYLLOU
09-05-11, 23:49
ALL TIME CLASSIC
LABRADA
RUSS TESTO
PAGIANIDIS
:welcome:


συμφωνώ απόλυτα διονύση , έχω πεί και για άλλους βέβαια όπως παλιότερα ο μακάουι , η μπερυ ντε μευ , απλα αυτοι είναι χαρακτηριστικοί , όπως και ο ηλίας ο παγιαννίδης που εντυπωσίαζε με το κλασικό του ποζάρισμα:thumbup::thumbup:

Madd_Chadd
14-06-11, 18:55
http://www.youtube.com/watch?v=AAxx6XHYnh4

Polyneikos
20-08-11, 22:13
http://www.youtube.com/watch?v=5Z5WtnduONA&amp;feature=related

Eddie
20-08-11, 22:24
Μεγαλη μορφη ^^ :bowdown:

Madd_Chadd
21-08-11, 22:11
Αυτον δε τον ηξερα:shock:!Ποζαρε πολυ ωραια το Iris :clap:,στο Bawitdaba απο την αλλη δε μαρεσε κατα τη γνωμη μου.

S. KTISTAKIS
06-01-12, 20:33
Ενας αθλητης που επηρεασε αρκετους απο εμας στο ξεκινημα μας στο να εχουμε αρμονια στις κινησεις μας πανω στη σκηνη ηταν ο FRANCIS BENFATO !

Προσωπικα για εμενα ηταν ο "συνεχυστης" στις αναλογιες σωματος και παρουσιας του FRANK ZANE.

Aκομα και σημερα σε προχωρημενη ηλικια παραμενει ενας πραγματικος αθλητης επι σκηνης και οχι ενας κομητης η μισθοφορος !

LqGMen-WRxI

vaggan
07-01-12, 20:59
αυτο ειναι ποζαρισμα:thumbup::bowdown::bowdown:

jminas82
07-01-12, 21:01
http://www.youtube.com/watch?v=hFGNKO5DYq0



!!!!!!!!!!!!!
δειτε το..

Madd_Chadd
05-02-12, 03:19
http://www.youtube.com/watch?v=cinphyhny_4

Madd_Chadd
23-03-12, 01:09
http://www.youtube.com/watch?v=49WrFyxD0pY&feature=player_embedded#!

Madd_Chadd
23-03-12, 01:38
http://www.youtube.com/watch?v=QIjMnYukqyk

Madd_Chadd
18-04-12, 13:21
http://www.youtube.com/watch?v=fJnoQNRvrN8&feature=player_embedded

Eddie
05-05-12, 15:09
Απ τα καλυτερα ποζαρισματα που εχω δει. . . :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:



http://www.youtube.com/watch?v=vh8n5a78iw0&feature=related

Galthazar
05-05-12, 19:04
οντως πολυ ωραιο ποζαρισμα!:clap: Αυτο που μαρεσει πολυ ειναι οτι οι κινησεις του εχουν αρμονια και οι ποζες του διαρκεια...
Πολλοι ξεχνανε δυστυχως οτι το ποζαρισμα ειναι και αυτο μερος του bodybuilding, οτι θελει συνεχη προσπαθεια για βελτιωση και αυτο

goldenera
05-05-12, 23:06
Και φυσικά μην ξεχνάμε και έναν ακόμα ΤΡΟΜΕΡΟ παλιάς σχολής αθλητή με παζάρισμα αλλά Ed Corney. Μιλάω για τον παρολίγο 2 φορές Mr. O, Μαγικό Αιγύπτιο, κάτοικο Καναδά, μαθητή του Vince Gironda Mohamed Makkawy! Αρμονία και δυναμισμός τέλεια συνδυασμένα!


http://www.youtube.com/watch?v=GVTlzZf18MU

Madd_Chadd
17-05-12, 02:36
Phil Hill.

Στο πρωτο βιντεο κανει το split πριν το κανει ο wheeler και βαζει το μαγιο μεσα στους γλουτους οπως ο Coleman!!!;)




http://www.youtube.com/watch?v=xDrPaotV4qk

http://www.youtube.com/watch?v=J5rRCvPtIHk

goldenera
19-05-12, 19:37
Τρομερός ο Phill....άλογο!!!


45696

Madd_Chadd
04-07-12, 16:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LeKQD-3xOk8

Madd_Chadd
24-08-12, 16:46
http://www.youtube.com/watch?v=f1DJgE2yd5I

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-08-12, 10:43
http://www.youtube.com/watch?v=fJnoQNRvrN8&feature=player_embedded

Εστω κ καθυστερημενα ομολογω οτι αυτον δεν τον ηξερα :unsure:, απ τα καλυτερα σωματα που εχω δει ,πολυ μου αρεσει.
Οσο για το ποζαρισμα του ,το βρισκω πολυ γρηγορο και δεν δινει τον καταληλο χρονο να δειξει τις φοβερες του αναλογιες.

Madd_Chadd
30-10-12, 18:22
http://www.youtube.com/watch?v=PUuk6ngwe7w&amp;feature=related



http://www.youtube.com/watch?v=gA8-8VRTp28


Το αγαπημενο μου



http://www.youtube.com/watch?v=3dsqZdTV06w

Polyneikos
25-12-12, 00:34
http://www.youtube.com/watch?v=pdaXrSIc0gY

rorocoleman
02-01-14, 18:05
Rusty Jeffers - 2007 Ironman Pro



http://www.youtube.com/watch?v=s4BaqPZCmM0

NASSER
16-01-15, 20:39
Συνδυασμός άψογης φόρμας και ποζαρίσματος, Francis Benfatto...!


https://www.youtube.com/watch?v=eJ22QlRkW3M

vaggan
16-01-15, 21:27
νασσερ χασμουρηθηκα οσο δεν παιρνει με τον μπενφατο:P:Pπιερρος πετροπουλος τα πρωτα δυο λεπτα
https://www.youtube.com/watch?v=S_NPN5gmaJw