PDA

Επιστροφή στο Forum : Βάλια/ημερολόγιο προπόνησης-διατροφής



Βάλια
25-02-13, 13:13
Ας αρχίσω λοιπόν και εγώ σιγά σιγά.Είμαι 23 χρονών 68 κιλά και έχω 1,73 ύψος.
Θέλω τα κλασσικά:P δλδ να μειώσω λίπος και να σφίξω.
Ξεκινάω με τη διατροφή μου σήμερα..

Λοιπόοοον:
9.30:μισή κούπα βρώμη(όχι του ελληνικού καφέ την πιο μεγάλη)+1 κούπα γάλα(όχι γεμάτη)+1κ.γ μέλι

12.30:μια φέτα ψωμί+μία φέτα τυρί γκούντα light+2 ασπράδια

14.30:ένα μικρό πιάτο γίγαντες σουρωμένους (με καροτάκι σέλινο μαιντανό και κρεμμυδάκι λίγη ντομάτα στο φούρνο)+μπρόκολο+1 φέτα τυρί γκούντα light
17.00:χυμό πορτοκάλι φυσικό+2 ρυζογκοφρέτες

19.00-21.00:γυμναστήριο

21.45:μάλλον ένα κομμάτι σπανακόπιτα της μαμάς (χώρις τυρία κ με μία κουπίτσα λάδι σε όλη τη πίτα) με ένα γιαούρτι

μετά νάνι..:P


τώρα στο γυμναστήριο θα κάνω αερόμπικ(είναι ψιλοdance με αρκετά βασικά βήματα ) και μετά body power(κοιλιακοί,καθίσματα,βαράκια τα πάντα όλα) και μετά νεκρή...:green:

Έχω διαβάσει ότι πρέπει τα βάρη κ αυτά να γίνονται πριν το αερόβιο για το καψιμο του λίπους αλλά το πρόγραμμα είναι έτσι...η αλήθεια είναι ότι τα όργανα τα ΒΑΡΙΕΜΑΙ απίστευτα αφήστε που όλοι πλακώνουν εκείνη την ώρα και γίνεται χαμός...

τέλοσπαντων πείτε μου εσείς και αν είναι θα κάνω τη καρδιά μου πέτρα...:P

billy89
25-02-13, 13:45
Γεια σου Βάλια!:welcome:

Καταρχάς σε βλέπω να λυσσάς με αυτά που τρως μου φαίνονται πολύ λίγα. Έχεις μετρήσει πόσες θερμίδες βγαίνουνε?

Κατά δεύτερον η σπανακόπιτα της μαμάς δεν ενδείκνυται για μεταπροπονητικό, εκείνη την ώρα θες μπόλικη πρωτείνη για αναπλήρωση, έχεις βέβαια το γιαούρτι αλλά εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε κρέας ή αυγά.

Κατά τρίτον, αυτό που θα σου δώσει σίγουρα αποτελέσματα είναι τα βάρη, και μάλιστα η σταδιακή υπερφόρτωση όσο δυναμώνεις, με άλλα λόγια άσε τα ροζ βαράκια και τα body power και κάντο σωστά!

Βάλια
25-02-13, 13:54
Κοίτα μέτρησα με ένα πρόγραμμα που έχει ανεβάσει κάποιος στο φόρουμ δεν θυμάμαι τώρα ποιος και μου έβγαλε 2500 θερμίδες για συντήρηση...μου φάνηκαν πάρα πολλές..βέβαια αν ήμουν εντάξει στο σώμα μου θα ήταν ΤΕΛΕΙΑ αλλά δεεεν...

Υπολογίζω γύρω στις 1700 είναι καλές για αρχή..εσύ τι λες?

Για ένα χρόνο έκανα εντατικό κυκλικό πρόγραμμα με βάρη σε όργανα και δεν ήμουν ικανοποιημένη...:(
Βασικά για να τα λέμε όλα έκανα μπαλέτο,σύγχρονο και τζαζ για 18 χρόνια σταμάτησα πρόπερσυ τα πολλά και τραυματίστηκα με αποτέλεσμα να σταματήσω.
Επειδή λοιπόν είμαι τρελή και παλαβή με το χορό θέλω να κάνω κτ σχετικό γι αυτό και το αερόμπικ.Κάνω και πιλάτες και γιόγκα 2 με 3 φορές την εβδομάδα εκτός από το body power..

koukoutsaki
25-02-13, 14:00
Βαλια καλη αρχη στο λογκ σου κ καλη επιτυχια στους στοχους σου ... Αν πεσεις απο τωρα στις 1700 θερμιδες ,οταν θα σταματησεις να χανεις με αυτες τι θα τρως, ψιχουλακια ? :unsure::unsure:
οι 2500 για συντηρηση με τα στατιστικα που αναφερεις δεν ειναι καθολου πολλες ....
για ποιο λογο ακριβως δεν ειχες μεινει ικανοποιημενη με τα βαρη κ τα οργανα ?
θα μπορουσες αν θελεις να ριξεις μια ματια στο φορουμ υπαρχουν πολλα προγραμματα με βαρη ...
πιλατες κ γιογκα θα σε βοηθησουν σε ευλυγισια κ ευεξια αλλα ουτε μυικα κιλα θα σου βαλουν ουτε θα σφιξουν το σωμα οπως ενα προγραμμα με βαρη ...ουτε καινε και λιπος ...
οτι θελησεις εδω ειμαστε ολοι :welcome:

vaggan
25-02-13, 14:03
γεια σου βαλια να βαλεις και βαρη στην προπονηση το κλειδι ειναι να γυμναζεις το μυικο συστημα για να δωσεις τονο και σχημα στο σωμα σου με το αερομπικ σκετο θα χασεις αλλα θα χασεις και μυικο ιστο για εμενα σε θερμιδες μην πεσεις τοσο χαμηλα αυξησε σε περιπου 2200 για αρχη μην πεφτεις καρφι σε χαμηλες θερμιδες μειωσε σταδιακα...καλη αρχη:welcome:

Βάλια
25-02-13, 14:04
Διαβάζω καθημερινά τα ημερολόγια (όπως και το δικό σου:))

Δεν ξέρω επειδή εκτός από το γυμναστήριο και καμια βόλτα δεν κινούμαι ιδιαίτερα γι αυτό λέω...

Βάλια
25-02-13, 14:07
γεια σου βαλια να βαλεις και βαρη στην προπονηση το κλειδι ειναι να γυμναζεις το μυικο συστημα για να δωσεις τονο και σχημα στο σωμα σου με το αερομπικ σκετο θα χασεις αλλα θα χασεις και μυικο ιστο για εμενα σε θερμιδες μην πεσεις τοσο χαμηλα αυξησε σε περιπου 2200 για αρχη μην πεφτεις καρφι σε χαμηλες θερμιδες μειωσε σταδιακα...καλη αρχη:welcome:

Ωραία να αυξήσω θερμίδες...Σήμερα από αυτά που βλέπετε ότι θα φάω τι να αυξήσω?

Βάλια
25-02-13, 14:11
Γεια σου Βάλια!:welcome:

Καταρχάς σε βλέπω να λυσσάς με αυτά που τρως μου φαίνονται πολύ λίγα. Έχεις μετρήσει πόσες θερμίδες βγαίνουνε?

Κατά δεύτερον η σπανακόπιτα της μαμάς δεν ενδείκνυται για μεταπροπονητικό, εκείνη την ώρα θες μπόλικη πρωτείνη για αναπλήρωση, έχεις βέβαια το γιαούρτι αλλά εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε κρέας ή αυγά.

Κατά τρίτον, αυτό που θα σου δώσει σίγουρα αποτελέσματα είναι τα βάρη, και μάλιστα η σταδιακή υπερφόρτωση όσο δυναμώνεις, με άλλα λόγια άσε τα ροζ βαράκια και τα body power και κάντο σωστά!

Υπολόγισα στο περίπου κ είναι παραπάνω απο 1700.1964:green:

vaggan
25-02-13, 14:43
Ωραία να αυξήσω θερμίδες...Σήμερα από αυτά που βλέπετε ότι θα φάω τι να αυξήσω?τι να σου πω βασικα δεν μου αρεσει πως τρως αυτη τι στιγμη:green:δες το λογκ απο το κουκουτσακι να παρεις μια ιδεα και το ξανασυζηταμε μετα:welcome:φαε το φαγητο σου σημερα ως εχει και επαναπροσδιορισε την διατροφη σου:welcome:

FITNESS GIRL
25-02-13, 14:50
γεια σου βαλια καλη αρχη και απο μενα
στο πρωινο σου εγω θα εβαζα και πρωτεινη,επεισης γινε ποιο αναλυτικη το γαλα ειναι απαχο?τι ψωμι τρως?
σπανακοπιτα για μεταπροπονητικο δεν... μεταπροπονητικο θες πρωτεινη και λιγο υδατανθρακα

και δωσε πονο στα βαρη

η διατροφη σου θελει ρυθμιση:thumbup:

Βάλια
25-02-13, 15:17
γεια σου βαλια καλη αρχη και απο μενα
στο πρωινο σου εγω θα εβαζα και πρωτεινη,επεισης γινε ποιο αναλυτικη το γαλα ειναι απαχο?τι ψωμι τρως?
σπανακοπιτα για μεταπροπονητικο δεν... μεταπροπονητικο θες πρωτεινη και λιγο υδατανθρακα

και δωσε πονο στα βαρη

η διατροφη σου θελει ρυθμιση:thumbup:
ωραία αντί για σπανακόπιτα να φάω μια ομελέτα με 2 ασπράδια κ ένα κρόκο? 2% είναι το γάλα και το ψωμί μαύρο φυσικά μια μικρή λεπτή φέτα...

billy89
25-02-13, 15:17
Υπολόγισα στο περίπου κ είναι παραπάνω απο 1700.1964:green:

Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).

FITNESS GIRL
25-02-13, 15:23
ωραία αντί για σπανακόπιτα να φάω μια ομελέτα με 2 ασπράδια κ ένα κρόκο? 2% είναι το γάλα και το ψωμί μαύρο φυσικά μια μικρή λεπτή φέτα...


Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).

ναι πολυ καλυτερα ομελετα στο αντικολλητικο χωρις λαδακι,μετα την προπονηση βαλε[+] και λιγο υδατανθρακα εγω πχ τρωω ξυνομηλο

ο φιλος μας ο billy καλα τα λεει για τα βαρη:thumbup:

αγαπαμε :love::love: βαρη

Βάλια
25-02-13, 15:27
Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).

μέσω ίντερνετ κυρίως μέτρησα θερμίδες...Για τις θερμίδες συντήρησης όπως είπα χρησιμοποίησα ένα πρόγραμμα μέλους του φόρουμ.
Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα...4 ώρες την εβδομάδα δεν φτάνουν και γι αυτό το λόγο τραυματίστηκα γτ δεν γυμναζόμουν σωστά το τελευταίο διάστημα..Γυμναστήριο και άγιος ο θεός:turtle:

Θέλω πραγματικά να ξεκινήσω σωστά και να ακολουθώ ένα 'πρόγραμμα' για όλη μου τη ζωή..δεν μπήκα για να γίνω φέτες μέχρι το καλοκαίρι και σε καμία περίπτωση δεν θέλω πρόσκαιρες λύσεις..με τη καθοδήγησή σας ξέρω ότι θα αλλάξω πραγματικά τρόπο ζωής προς το καλύτερο:)

Βάλια
25-02-13, 15:29
ναι πολυ καλυτερα ομελετα στο αντικολλητικο χωρις λαδακι,μετα την προπονηση βαλε[+] και λιγο υδατανθρακα εγω πχ τρωω ξυνομηλο

ο φιλος μας ο billy καλα τα λεει για τα βαρη:thumbup:

αγαπαμε :love::love: βαρη

ναι από ότι φαίνεται τα βάρη δεν τα γλυτώνω...:bbbiceps:

Nastya
25-02-13, 15:33
Καλη αρχη Βαλια:bbbiceps:

Βάλια
25-02-13, 15:46
Καλη αρχη Βαλια:bbbiceps:
Ευχαριστώ!!!

FITNESS GIRL
25-02-13, 15:47
ναι από ότι φαίνεται τα βάρη δεν τα γλυτώνω...:bbbiceps:

πιστεψε με οτι αν τα αρχισεις δεν θα θες να σταματησεις :):weights:

Χριστοφορος123
25-02-13, 15:47
Καλη αρχη στο log σου :weights:

Βάλια
25-02-13, 15:53
πιστεψε με οτι αν τα αρχισεις δεν θα θες να σταματησεις :):weights:

Πρέπει αν βγάλω ένα πρόγραμμα για τα βάρη τώρα που το συζητάμε γτ οι γυμναστές εκεί είναι λίγο γκάου...ομορφάντρες κ έτσι που δεν ασχολούνται απλά σου πετάνε ένα 'προγραμματάκι' όπως λένε κ μετά φέξε μ και γλίστρησα..

dorita
25-02-13, 17:01
καλη αρχη κ απο εδω λοιπον.....:welcome::welcome:


μέσω ίντερνετ κυρίως μέτρησα θερμίδες...Για τις θερμίδες συντήρησης όπως είπα χρησιμοποίησα ένα πρόγραμμα μέλους του φόρουμ.
Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα...4 ώρες την εβδομάδα δεν φτάνουν και γι αυτό το λόγο τραυματίστηκα γτ δεν γυμναζόμουν σωστά το τελευταίο διάστημα..Γυμναστήριο και άγιος ο θεός:turtle:

Θέλω πραγματικά να ξεκινήσω σωστά και να ακολουθώ ένα 'πρόγραμμα' για όλη μου τη ζωή..δεν μπήκα για να γίνω φέτες μέχρι το καλοκαίρι και σε καμία περίπτωση δεν θέλω πρόσκαιρες λύσεις..με τη καθοδήγησή σας ξέρω ότι θα αλλάξω πραγματικά τρόπο ζωής προς το καλύτερο:)

exei...στην ψυχη!!....δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο αυτο...κ αν εκανες χρονια δυσκολα το αποχωριζεσαι...
λυπαμαι που τραυματιστηκες...τι ειδους χορο;;



Πρέπει αν βγάλω ένα πρόγραμμα για τα βάρη τώρα που το συζητάμε γτ οι γυμναστές εκεί είναι λίγο γκάου...ομορφάντρες κ έτσι που δεν ασχολούνται απλά σου πετάνε ένα 'προγραμματάκι' όπως λένε κ μετά φέξε μ και γλίστρησα..

μπορεις να πας στα προγραμματα προπονησης αν θες να ξεκινησεις βαρη...κ να βρεις ενα το οποιο να σε καλυπτει...

gretyl666
25-02-13, 20:24
Καλή αρχή στο λογκ σου! Συμφωνω και επαυξάνω με τον billy ...

billy89
25-02-13, 20:36
Πρέπει αν βγάλω ένα πρόγραμμα για τα βάρη τώρα που το συζητάμε γτ οι γυμναστές εκεί είναι λίγο γκάου

Πες λίγο, πόσες μέρες την εβδομάδα διαθέτεις για προπόνηση? Αφού είσαι αρχάρια καλύτερα να ξεκινήσεις με ένα κυκλικό πρόγραμμα για μερικές εβδομάδες για να εξοικειωθείς με την τεχνική.

giannis64
25-02-13, 20:37
συμφωνω και εγω, και με τα αγορια και με τα κοριτσια, σε αυτα που εγραψαν. σε ολα..

προγραμματα προπονησης μπορεις να παρεις και απο τα λογκ των κοριτσιων, αλλα και απο την ενοτητα της προπονησης. προσαρμοζεις τα κιλα βαση της δυναμης σου, και εισαι οκ.

για γευματα μια απο τα ιδια.

ενα μονο που δεν εχει αναφερθει και ειναι σημαντικο. η σηρα στην προπονηση σου.

πρωτα βαρη μετα απο καλο ζεσταμα, και μετα αεροβια. σημαντικο για τα αποτελεσματα σου..

καλη τυχη..:welcome:

Βάλια
25-02-13, 23:15
Πες λίγο, πόσες μέρες την εβδομάδα διαθέτεις για προπόνηση? Αφού είσαι αρχάρια καλύτερα να ξεκινήσεις με ένα κυκλικό πρόγραμμα για μερικές εβδομάδες για να εξοικειωθείς με την τεχνική.

μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο 5 με 6 φορές την εβδομάδα...δευτέρα τρίτη τετάρτη και παρασκευή έχει αερόμπικ...επομένως πριν από το αερόμπικ θα δίνω πόνο στα βάρη...επίσης σκέφτομαι και το άλλο..επειδή τη παρασκευή έχει ωραίο πρόγραμμα πιλάτες θα ρίχνω τρίωρο μαζί με αερόμπικ-βάρη:green:


Αρχάρια δεν είμαι καθόλου απλά δεν συμπαθώ τα βάρη..έκανα για ένα χρόνο εντατικό κυκλικό πρόγραμμα με βάρη:weights:

Βάλια
25-02-13, 23:19
καλη αρχη κ απο εδω λοιπον.....:welcome::welcome:



exei...στην ψυχη!!....δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο αυτο...κ αν εκανες χρονια δυσκολα το αποχωριζεσαι...
λυπαμαι που τραυματιστηκες...τι ειδους χορο;;




μπορεις να πας στα προγραμματα προπονησης αν θες να ξεκινησεις βαρη...κ να βρεις ενα το οποιο να σε καλυπτει...

Γεια σου Ντορίτα:)
Έκανα κλασσικό,σύγχρονο,τζαζ-λάτιν...όταν ήμουν μικρότερη που λύσσαγα σαν αγοροκόριτσο μαζί με το χορό είχα ένα σώμα άλλο πράγμα..όταν σταμάτησα τα ποδόσφαιρα και τα μπάσκετ λαπάδεψα:P

dorita
25-02-13, 23:30
μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο 5 με 6 φορές την εβδομάδα...δευτέρα τρίτη τετάρτη και παρασκευή έχει αερόμπικ...επομένως πριν από το αερόμπικ θα δίνω πόνο στα βάρη...επίσης σκέφτομαι και το άλλο..επειδή τη παρασκευή έχει ωραίο πρόγραμμα πιλάτες θα ρίχνω τρίωρο μαζί με αερόμπικ-βάρη:green:


Αρχάρια δεν είμαι καθόλου απλά δεν συμπαθώ τα βάρη..έκανα για ένα χρόνο εντατικό κυκλικό πρόγραμμα με βάρη:weights:

ειναι υπερβολη..δεν χρειαζεται ολο αυτο, μπορεις την μια σου μερα να την αφιερωσεις μονο στο πιλατες..


Γεια σου Ντορίτα:)
Έκανα κλασσικό,σύγχρονο,τζαζ-λάτιν...όταν ήμουν μικρότερη που λύσσαγα σαν αγοροκόριτσο μαζί με το χορό είχα ένα σώμα άλλο πράγμα..όταν σταμάτησα τα ποδόσφαιρα και τα μπάσκετ λαπάδεψα:P

παρα πολυ ωραια που ασχοληθηκες με ολα αυτα!!:thumbup:
εισαι αθλητικος τυπος οποτε το σωμα σου εχει δουλευτει, το μονο που το χρειαζεται ειναι τωρα σωστη διατροφη κ γυμναστικη για να παρει τα πανω του!!:toast:

Βάλια
26-02-13, 11:09
26/02/2013

διατροφή:

9.15:200μλ γάλα 2%+4κσ βρώμη+κανέλλα+1κγ μέλι+1 αχλάδι

12.00:ένα τόστ με μαύρο ψωμί 1φέτα τυρί γκούντα light+2 φέτες γαλοπούλα καπνιστή

14.30:στήθος κοτόπουλο ψητό χωρίς λάδι+4κσ καστανό ρύζι+1μπολάκι μπρόκολο(+λέω κτ σε γιαούρτι)1κγ λάδι

17.30:ένα μήλο

18.00-20.00:γυμναστήριο:weights:

20.45:γιαούρτι+1κγ μέλι(μεταπροπονητικό)

22.00:το ίδιο με το μεσημέρι αλλά σε μικρότερες ποσότητες


Τώρα στο γυμναστήριο θα κάνω ένα πρόγραμμα πόδια-κοιλιάπου κάνει μια κοπέλα στο φόρουμ δοκιμαστικά κ ό,τι βγεί θα σας το γράψω το βράδυ;)

Ακούω για τη σημερινή διατροφή σχόλια..

vaggan
26-02-13, 12:35
πολυ καλυτερη σε σχεση με χθες η διατροφη σου:thumbup:

Βάλια
26-02-13, 14:22
Να ναι καλα τα ημερόλογια άλλων κοριτσιών:clap:

Και μπήκα με ένα άγχος να δω σχόλια:unsure:

ΠανοςΒ
26-02-13, 15:44
Πολύ καλή διατροφη.

Μπορεις να αντικαταστησεις την καπνιστη γαλοπούλα με λίγο απο το κοτοπουλο που εχεις στο επομενο γευμα (φτιαξε λιγο παραπανω). Ειναι πιο υγιεινή επιλογή.

Επισης μεταπροπονητικά μπορεις να βαλεις ενα φρουτακι αντι για μέλι. πχ μισό ρόδι. ή ενα λαχανικό.


Ακόμα καλύτερα να κανεις το γευμα των 22:00 αμεσως μετα την προπόνηση γιατι εκει χρειάζεσαι υδατανθρακα για καλύτερη ανάρρωση.

και στις 22:00 το γιαούρτι μαζι με λαχανικό καλύτερα. Πριν τον υπνο ειναι καλύτερη επιλογή το γιαουρτι.

Βάλια
26-02-13, 16:05
Πολύ καλή διατροφη.

Μπορεις να αντικαταστησεις την καπνιστη γαλοπούλα με λίγο απο το κοτοπουλο που εχεις στο επομενο γευμα (φτιαξε λιγο παραπανω). Ειναι πιο υγιεινή επιλογή.

Επισης μεταπροπονητικά μπορεις να βαλεις ενα φρουτακι αντι για μέλι. πχ μισό ρόδι. ή ενα λαχανικό.


Ακόμα καλύτερα να κανεις το γευμα των 22:00 αμεσως μετα την προπόνηση γιατι εκει χρειάζεσαι υδατανθρακα για καλύτερη ανάρρωση.

και στις 22:00 το γιαούρτι μαζι με λαχανικό καλύτερα. Πριν τον υπνο ειναι καλύτερη επιλογή το γιαουρτι.


Εντάξει!!ευχαριστώ για τη διόρθωση;)

Βάλια
27-02-13, 10:50
Καλημέρα παιδιά!
Χθες στο γυμναστήριο πέθανα..λοιπόοοον:

Ζέσταμα 10 λεπτά γρήγορο περπάτημα

Πόδια

1.τετρακέφαλους στο μηχάνημα 4*20(25/25/25/20)
2.δικέφαλους στο μηχάνημα ξαπλωτή 4*20(25/25/25/25)
3.Προσαγωγούς στο μηχάνημα καθιστή 4*20(25/25/25/25)
4.Απαγωγούς στο μηχάνημα καθιστή 4*20(25/25/25/20)

πλάτη

έκανα σε 3 μηχανήματα 4*12
1.σε αυτό που σπρώχνεις προς τα πάνω 15κιλά
2.σε αυτό που τραβάς προς τα σένα 15 κιλά
3.σε αυτό που διώχνεις από σένα 15 κιλά

Τρικέφαλους
σε ένα μηχάνημα που το πιάνεις ανάποδα ένα κέρατο 3*12(15/15/10)

Μετά φούλ dance αερόμπικ για 1 ολόκληρη ώρα:green:

Βάλια
27-02-13, 10:58
Για τη σημερινή διατροφή το πρόγραμμα έχει:

1:γάλα 150ml 2%+4κσ βρώμη+μικρή χούφτα αμύγδαλα ψητά ανάλατα+1κγ μέλι

2:μήλο+2 ρυζογκοφρέτες

3:1 φιλέτο βακαλάου ψητό 200gr(νομίζω)+σαλάτα(ντομάτα-κρεμμύδι-μαιντανός μπόλικος) και 1 φέτα ψωμί μαύρο(που έφτιαξα χθες με τα χεράκια μου με μια συνταγή απτο φόρουμ :P)2κγ λάδι

4:1 πορτοκάλι μεγαλούτσικο

5:γυμναστήριο( δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα)

6:ότι και το μεσημέρι χωρίς ψωμί κ 1κγ λάδι

7:μάλλον γιαούρτι

Να σας πω ότι χθες επειδή άργησα στο γυμναστήριο έφαγα το μεταπροπονητικό μ στις 9μιση κ μετά δεν μπορούσα να φάω όλο το κεσεδάκι γιαούρτι παραμόνο 3 κουταλιές..για το φρούτο δεν το συζητώ

Σημ:ώρες δεν γράφω.Ανά 3ωρα μάλλον με το πρώτο γέυμα στις 9:)

vaggan
27-02-13, 11:35
στο δευτερο γευμα σου βγαλε τις ρυζογκοφρετες και βαλε γιαουρτι με μερικα αμυγδαλα και το μηλο σου...στο τελευταιο γευμα που ειναι γιαουρτι προσθεσε και μερικα αμυγδαλα ακομα

Βάλια
27-02-13, 11:40
εντάξει!
μικρές χουφτίτσες έτσι?

Βάλια
27-02-13, 11:42
στο δευτερο γευμα σου βγαλε τις ρυζογκοφρετες και βαλε γιαουρτι με μερικα αμυγδαλα και το μηλο σου...στο τελευταιο γευμα που ειναι γιαουρτι προσθεσε και μερικα αμυγδαλα ακομα

α κ ευχαριστώ που με βοηθάς!!αλήθεια:)

Γιατί όταν δεν υπάρχουν απαντήσεις δεν ξέρω αν το πάω σωστά..

Σήμερα θα βάλω κ πρόγραμμα γυμναστικής που έφτιαξα μαζί με ένα γυμναστή..Ελπίζω να είναι της προκοπής:weights:

vaggan
27-02-13, 12:06
α κ ευχαριστώ που με βοηθάς!!αλήθεια:)

Γιατί όταν δεν υπάρχουν απαντήσεις δεν ξέρω αν το πάω σωστά..

Σήμερα θα βάλω κ πρόγραμμα γυμναστικής που έφτιαξα μαζί με ένα γυμναστή..Ελπίζω να είναι της προκοπής:weights:ναι καμια 10αρια αμυγδαλακια βαλε ε ναι καλο ειναι να βοηθαμε και να διορθωνουμε οσους δεν εχουν καθολου τριβη με την γυμναστικη,γιατι συνηθως οταν δεν τους εξηγεις τα λαθη απογοητευονται αναρωτιουνται τι κανουν λαθος και στο τελος τα παρατανε..ναι να μας παραθεσεις και το προγραμμα το απογευμα:)

billy89
27-02-13, 13:24
Καλημέρα παιδιά!
Χθες στο γυμναστήριο πέθανα..λοιπόοοον:

Ζέσταμα 10 λεπτά γρήγορο περπάτημα

Πόδια

1.τετρακέφαλους στο μηχάνημα 4*20(25/25/25/20)
2.δικέφαλους στο μηχάνημα ξαπλωτή 4*20(25/25/25/25)
3.Προσαγωγούς στο μηχάνημα καθιστή 4*20(25/25/25/25)
4.Απαγωγούς στο μηχάνημα καθιστή 4*20(25/25/25/20)

πλάτη

έκανα σε 3 μηχανήματα 4*12
1.σε αυτό που σπρώχνεις προς τα πάνω 15κιλά
2.σε αυτό που τραβάς προς τα σένα 15 κιλά
3.σε αυτό που διώχνεις από σένα 15 κιλά

Τρικέφαλους
σε ένα μηχάνημα που το πιάνεις ανάποδα ένα κέρατο 3*12(15/15/10)

Μετά φούλ dance αερόμπικ για 1 ολόκληρη ώρα:green:

Δε θα σχολιάσω το πρόγραμμα γιατί θα περιμένω να το παραθέσεις ολόκληρο. Θα σου πω όμως ότι είναι υπερβολή να κάνεις βάρη 28 σετ (αν μετράω καλά) και μετά 1 ώρα αερόμπικ που υποθέτω ότι θα έχει μεγάλη ένταση, ειδικά χωρίς συμπληρώματα τουλάχιστον ενδιάμεσα. Το καλύτερο για μένα είναι να χωρίσεις τις ημέρες αερόμπικ με τις ημέρες που κάνεις βάρη αλλιώς από κάπου πρέπει να μειώσεις. Γράψε το πλήρες πρόγραμμά σου και θα σου πω λεπτομέρειες.

koukoutsaki
27-02-13, 16:44
μπορεις να βαλεις κ cottage αντι για γιαουρτι να το εναλλασεις ,δε ξερω εαν το τρως .. :welcome:

το πρωι μπορεις να φας κ κανα αβγουλακι επιπλεον... ή ασπραδια

Βάλια
27-02-13, 17:10
μπορεις να βαλεις κ cottage αντι για γιαουρτι να το εναλλασεις ,δε ξερω εαν το τρως .. :welcome:

το πρωι μπορεις να φας κ κανα αβγουλακι επιπλεον... ή ασπραδια

Κουκουτσάκι γειααα:welcome:

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ cottage αλλά λέω να πάρω να δω τι λέει από γεύση.
Αυγό μπορεί να φάω με τόστ αντί για γαλοπούλα..το πρωί δεν ξέρω αν μπορώ να το φάω με το γάλα..

Το log σου το διαβάζω κάθε μέρα και παίρνω ιδέες:)

grtech
27-02-13, 17:54
Θα σου πω όμως ότι είναι υπερβολή να κάνεις βάρη 28 σετ (αν μετράω καλά) και μετά 1 ώρα αερόμπικ που υποθέτω ότι θα έχει μεγάλη ένταση
+1 :thumbup:. Ειδικά για το επίπεδο του πρωτάρη με τα βάρη το όποιο βρίσκεσαι. Είναι ένα κλασικό λάθος που υποπίπτουν παρα πολλοί καινούργιοι ασκούμενοι και το μόνο που καταφέρνουν είναι στον μήνα πάνω να κουράζονται και να τα παρατάνε.
Το περισσότερο δεν σημαίνει και καλύτερο.

gretyl666
27-02-13, 18:58
Εμένα παλι δε μου φαίνεται καλό το πρόγραμμα ...εχεις μόνο μηχανήματα οπως βλέπεις... Πες στο γυμναστή να σου βάλει κυρίως ελευθερα βαρη η ακόλουθα ενα πρόγραμμα στο φορουμ.

vaggan
27-02-13, 20:40
απο την στιγμη που μπορεις να κανεις πεντε εξι φορες την εβδομαδα γυμναστηριο γυμναζε εναν μυ την μερα οχι παραπανω. πχ δευτερα στηθος τριτη πλατη τεταρτη ποδια πεμπτη ωμους και παρασκευη χερια ενα παραδειγμα φερνω το προγραμμα οντως φαινεται υπερβολικο για αρχαρια και με μια ωρα αερομπικ σε βλεπω με υπερκοπωση,και να τα παρατας αδοξα

warrior s
27-02-13, 21:52
Θα σου πω όμως ότι είναι υπερβολή να κάνεις βάρη 28 σετ

Δεν είναι 28 σετ βαρη, είναι 28 σετ σε μηχανές


Εμένα παλι δε μου φαίνεται καλό το πρόγραμμα ...εχεις μόνο μηχανήματα οπως βλέπεις... Πες στο γυμναστή να σου βάλει κυρίως ελευθερα βαρη η ακόλουθα ενα πρόγραμμα στο φορουμ.

Σωστή είσαι αλλά είναι δύσκολο να βγάλει γυμναστης πρόγραμμα με ελευθερα βαρη. Συνηθως μόνο machines βάζουν, πόσο μαλλον για μια κοπέλα. Τα ελευθερα βαρη και κυρίως squats deads και ohp είναι ο καλύτερος τρόπος να κάψεις λίπος, να σφίξεις, να χτίσεις μυς και να γίνεις δυνατός παντού.

gretyl666
27-02-13, 22:13
όντως παιδιά , εγώ δε νομιζω να πάθει υπερκόπωση από τα "βαρη" (τα λέω ετσι γιατι ειναι σε μηχανες) ,γιατι δεν βάζει ενταση ,δεν κουράζεται εκεί
Κουράζεται στο αερομπικ. Αν δε σου βγάλει πρόγραμμα ο γυμναστής πάρε ενα του φορουμ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Miss Fit
27-02-13, 22:31
Βαλακι καλως ηρθες και απο εδω!!!! Σου ευχομαι καλη δυναμη και πολυ διαθεση ετσι ωστε να φτασεις γρηγορα τους στοχους σου. Με την βοηθεια των παιδιων εδω και την δικη σου επιμονη θα δεις γρηγορα το σωμα σου να αλλαζει.:thumbup: Οτι βλεπουμε θα το σχολιαζουμε....:green:

billy89
27-02-13, 23:14
όντως παιδιά , εγώ δε νομιζω να πάθει υπερκόπωση από τα "βαρη" (τα λέω ετσι γιατι ειναι σε μηχανες) ,γιατι δεν βάζει ενταση ,δεν κουράζεται εκεί
Κουράζεται στο αερομπικ. Αν δε σου βγάλει πρόγραμμα ο γυμναστής πάρε ενα του φορουμ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Ακριβώς, δεν έχει νόημα να κάνεις 28 σετ χωρίς ένταση, το θέμα είναι να κάνεις λιγότερα αλλά με καλή εκτέλεση, σωστό muscle and mind connection και μέχρι την κόπωση. Και αυτά καλά είναι να τα μάθεις από αρχάριος.

Αυτό με τα μηχανήματα δεν το κατάλαβα. Δηλαδή αν γυμνάζεσαι όπως προείπα και φτάνεις στην κόπωση στο κάθε σετ δεν μετράνε?

warrior s
27-02-13, 23:56
Φυσικά και μετράνε, και αυτά χρήσιμα είναι κυρίως για επαγγελματίες σοβαρούς bbers.

Αλλά αν έχεις τη δυνατότητα να οδηγήσεις μια ferrari θα αρνηθείς και θα προτιμήσεις το fiat??????

Βάλια
28-02-13, 19:32
Καλησπέρα σααας:)

Λοιπόον χθές δεν έκανα βάρη γιατί ο γυμναστής που είχαμε συνεννοηθεί για το πρόγραμμα έλειπε κ έμεινα μπουκάλα. Θα μου πείτε γτ δεν έκανες με κάποιον άλλον και θα σας πω ότι δεν μου γέμιζαν οι άλλοι 2 το άπειρο μάτι μου:green:(ειμαι γλυκιά το ξέρω)

Επομένως καθόμουν μέχρι να ξεκινήσει το πολυαγαπημένο μου αερόμπικ.Τελικά έκανα αερόμπικ και πιλάτες που κυρίως βασίζεται σε δυνάμωση της πλάτης και του αυχένα μαζί με κοιλιακούς.Θέλω να πω ότι δεν ήταν τόσο δυναμικό.Παρόλα αυτά ήμουν κομμάτια από τη Τρίτη που όπως μου επισημάνατε τα έκανα μαντάρα μη πω σκ@τα.Πονάνε πολύ τα τρικεφαλάκια μου.:unsure:

Σήμερα όμως είναι μια νέα μέρα:P

Διατροφή:
9.45:γάλα,βρώμη,αμύγδαλα,μέλι(όπως τη προηγούμενη)
12.00:1 αυγό βραστό,μία φέτα μάυρο ψωμί σπιτικό κ 1 φέτα μοτσαρέλλα για τοστ
14.30:2 καλαμάκια κοτόπουλο,2 μικρές στρογγυλές πιτούλες,σαλάτα(ντομάτα,αγγούρι,πιπεριά,κρεμμύδι) κ λίγη φέτα-ήμουν έξω
16.00:κρέπα με μαύρη σοκολάτα και μπισκότα ορεο(ουδέν σχόλιον:P)
17.30-18.30:περπάτημα γρήγορο

και αργότερα λέω να φάω ένα πορτοκάλι και το βραδυνό μου να είναι γιαούρτι σκέτο.Εσείς τι λέτε?

Σήμερα καθισιό.Ελπίζω αύριο να έχω το πρόγραμμα στα χέρια μου...

Βάλια
28-02-13, 19:36
Βαλακι καλως ηρθες και απο εδω!!!! Σου ευχομαι καλη δυναμη και πολυ διαθεση ετσι ωστε να φτασεις γρηγορα τους στοχους σου. Με την βοηθεια των παιδιων εδω και την δικη σου επιμονη θα δεις γρηγορα το σωμα σου να αλλαζει.:thumbup: Οτι βλεπουμε θα το σχολιαζουμε....:green:

Ευχαριστώ miss fit:)

Ελπίζω σε κάμποσο καιρό να σε φτάσω!!!:weights:

billy89
28-02-13, 20:05
16.00:κρέπα με μαύρη σοκολάτα και μπισκότα ορεο(ουδέν σχόλιον:P)


Εεεεεεεε! Τσ τσ τσ τσ τσ τσ :turtle:

Βάλια
28-02-13, 20:19
ήταν πολύυυυ καλήηη!!!!σε κανα μήνα πάλι cheat..άντε να μη φαίνονται τόσο οι γραμμωμένοι κοιλιακοί μου αύριο...:P

gretyl666
28-02-13, 20:28
Δε χρειάζεται να εισαι τοσο αυστηρη με το τσιτ. τελικά ο γυμναστής θα σου βγάλει πρόγραμμα με ελευθερα βαρη ;

Βάλια
28-02-13, 20:31
Δε χρειάζεται να εισαι τοσο αυστηρη με το τσιτ. τελικά ο γυμναστής θα σου βγάλει πρόγραμμα με ελευθερα βαρη ;

Δεν ξέρω ακόμα.Βασικά δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά έγραψα σε ένα χαρτί ένα πρόγραμμα γυμναστικής μια κοπέλας από το φόρουμ και του είπα θέλω να ρίξεις μια ματιά και να το προσαρμόσουμε σε μένα. Του είπα και για τους τραυματισμούς μου και περιμένω το θαύμα.Αύριο λογικά θα το έχω!!!

Άντε γιατί ξενέρωσα που δεν έκανα χθες βάρη...:turtle:

billy89
28-02-13, 20:40
Κοίτα δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το πρόγραμμα που θα σου βγάλει θα είναι κατά 99% λάθος ή αν προτιμάς "γυναικείο". Σε πάω στοίχημα ότι θα έχει 200 σετ για πόδια, από 10 σετ για τα υπόλοιπα και σχεδόν καθόλου βασικές ασκήσεις με ελεύθερα βάρη. Στους περισσότερους γυμναστές, εκτός φυσικά από εξαιρέσεις που όντως υπάρχουν, μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις τους.

Θα μας γράψεις το πρόγραμμα, θα στο διορθώσουμε και θα πας να του πεις "ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, δείξε μου τεχνική"!:weights:

gretyl666
28-02-13, 20:47
μας γράψεις το πρόγραμμα, θα στο διορθώσουμε και θα πας να του πεις "ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, δείξε μου τεχνική"!:weights:

αυτο να πεις ναι !!!!

Βάλια
28-02-13, 20:51
Αυτό είχα στο μυαλό μου...:bbbiceps:

nitri796
28-02-13, 22:02
καλησπερα βαλια. για να κανεις ενα ωραιο σωμα πιστευω πως πρεπει να επικεντρωθεις στις βασικες ασκησεις. ασε τις πιλατες και τις yoga :P κανε ενα προγραμμα σαν αυτο

δευτερα : (τετρακεφαλοι-μοιριαιοι δικεφαλοι)
3-4 σετ squat 6-10 επαναληψεις
3 σετ προβολες 10-12 επαναληψεις
3 σετ αρσεις θανατου με τεντομενα ποδια 10-12 επαναληψεις
γαμπες 3χ15 στο μηχανημα

τεταρτη :στηθος-τρικεφαλα
3 σετ ισιο παγκο με μπαρα 10-12 επαναληψεις
3 σετ flyes σε επικλινη 10-12
τροχαλια τρικεφαλα 3 σετ 10-15 επαναληψεις
εκτασεις τρικεφαλων με ενα χερι 3 σετ 10-12 επαν

παρασκευη (πλατη δικεφαλα)

3 σετ κωπηλατικη με βαρακια 10 επαναληψεις
3 σετ lat pulldown 10-12 επαν
μονοζυγο 3 σετ μεχρι κοπωση (αμα δεν μπορεις με μηχανημα υποβοηθησης αν εχει το γυμναστηριο)
δικεφαλα με μπαρα 3 σετ 10 επαναληψεις
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 3χ10


υποψιν αυτο το προγραμμα δημιουργησα στην κοπελα μου για ενα μηνα που σταματησε την κολυμβηση για ενα προβλημα που ειχαν οι εγκαταστασεις εκει,, και οχι μονο εφτιαξε το σωμα της ακομα περισσοτερο αλλα βελτιωθηκε και η ιδια σε πολλους τομεις ;)

Βάλια
28-02-13, 22:07
καλησπερα βαλια. για να κανεις ενα ωραιο σωμα πιστευω πως πρεπει να επικεντρωθεις στις βασικες ασκησεις. ασε τις πιλατες και τις yoga :P κανε ενα προγραμμα σαν αυτο

δευτερα : (τετρακεφαλοι-μοιριαιοι δικεφαλοι)
3-4 σετ squat 6-10 επαναληψεις
3 σετ προβολες 10-12 επαναληψεις
3 σετ αρσεις θανατου με τεντομενα ποδια 10-12 επαναληψεις
γαμπες 3χ15 στο μηχανημα

τεταρτη :στηθος-τρικεφαλα
3 σετ ισιο παγκο με μπαρα 10-12 επαναληψεις
3 σετ flyes σε επικλινη 10-12
τροχαλια τρικεφαλα 3 σετ 10-15 επαναληψεις
εκτασεις τρικεφαλων με ενα χερι 3 σετ 10-12 επαν

παρασκευη (πλατη δικεφαλα)

3 σετ κωπηλατικη με βαρακια 10 επαναληψεις
3 σετ lat pulldown 10-12 επαν
μονοζυγο 3 σετ μεχρι κοπωση (αμα δεν μπορεις με μηχανημα υποβοηθησης αν εχει το γυμναστηριο)
δικεφαλα με μπαρα 3 σετ 10 επαναληψεις
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 3χ10


υποψιν αυτο το προγραμμα δημιουργησα στην κοπελα μου για ενα μηνα που σταματησε την κολυμβηση για ενα προβλημα που ειχαν οι εγκαταστασεις εκει,, και οχι μονο εφτιαξε το σωμα της ακομα περισσοτερο αλλα βελτιωθηκε και η ιδια σε πολλους τομεις ;)

θα το έχω υπόψιν μου!ευχαριστώ;)

FITNESS GIRL
01-03-13, 00:31
συμφωνω με τον nitri δωσε πονο ασε την γιογκα :green:

Miss Fit
01-03-13, 02:08
Ευχαριστώ miss fit:)

Ελπίζω σε κάμποσο καιρό να σε φτάσω!!!:weights:

Χαιρομαι που το λες αυτο και το ελπιζω κι εγω λοιπόν!!!!!:welcome:

Βάλια
02-03-13, 18:12
χθες
πρωι:γάλα 1,5% 150μλ+4κσ βρώμη+10 αμύγδαλα+1κγ μέλι

δεκατιανό:1 αυγό+1ασπράδι+1μήλο

μεσημεριανό:3κομμάτια μοσχάρι κοκκινιστό+2πηρουνιές μακαρόνια άσπρα(χωρίς σάλτσα+1κομματάκι(σπιρτόκουτο)φέτα+λίγα
χόρτα(καρδαμήδες νομίζω) δεν ήμουν στο σπίτι μου

απόγευμα:ένα πορτοκάλι

γυμναστήριο dance aerobic+pilates(2ώρες)

μεταπροπονητικό:λίγο μοσχάρι+χόρτα

ύπνος

2/3/2013

πρωί:τα γνωστά

δεκατιανό:ένα μήλο

μεσημεριανό:ένα στήθος κοτόπουλο+μία ντομάτα μικρή+ένα γιαούρτι

απογευματινό:ένα πορτοκάλι

βραδυνό:λίγο κοτόπουλο+1μπολ μαρούλι

ξεκούραση

Αλλαξα λίγο το πλάνο διατροφής σήμερα για αποτοξίνωση περισσότερο. Επίσης επειδή σκοπός μου είναι να μειώσω το λίπος πρέπει να αλλάξω λίγο τη διατροφή μου.Κ με τα αυγά δεν τα πάω καλά...

gretyl666
02-03-13, 18:16
Τελικά με το πρόγραμμα τι έγινε; θα αρχίσεις ;

Βάλια
02-03-13, 18:18
Δεν το έχω στα χέρια μου ακόμα.Όταν το παρω θα σας πω.Πάντως το αερόμπικ κ το πιλάτες δεν πρόκειται να το αφήσω...

Βάλια
03-03-13, 19:27
3/3/2013
10.00:το γνωστό
12.30:2 ρυζογκοφρέτες και 2 φέτες μοτσαρέλλα
15.00:ψάρι ψητό+βραστά καρότα,κολοκύθια,κουνουπίδι 1κσ λάδι
19.00:μήλο ή αχλάδι(δεν ξέρω ακόμα)
22.00:μάλλον ένα τοστ με μοτσαρέλλα,ντομάτα και αυγό

gretyl666
03-03-13, 19:34
Δεν το έχω στα χέρια μου ακόμα.Όταν το παρω θα σας πω.Πάντως το αερόμπικ κ το πιλάτες δεν πρόκειται να το αφήσω...

επειδή μπορει να αργήσεις να το πάρεις ,πάρε καλύτερα ενα ετοιμο από το φορουμ

vaggan
03-03-13, 20:29
3/3/2013
10.00:το γνωστό
12.30:2 ρυζογκοφρέτες και 2 φέτες μοτσαρέλλα
15.00:ψάρι ψητό+βραστά καρότα,κολοκύθια,κουνουπίδι 1κσ λάδι
19.00:μήλο ή αχλάδι(δεν ξέρω ακόμα)
22.00:μάλλον ένα τοστ με μοτσαρέλλα,ντομάτα και αυγόαυξησε πρωτεινη δεν εχεις πρωτεινη στο φαγητο σου:welcome:

FITNESS GIRL
03-03-13, 22:59
βαλια μου εγω δεν θα τρωγα τοστ το βραδυ :welcome:

Βάλια
04-03-13, 15:46
[QUOTE=FITNESS GIRL;690631]βαλια μου εγω δεν θα τρωγα τοστ το βραδυ :welcome:[/QUO

Δεν θα επαναληφθει:green:

4/3/2013
πρωί:4κσ βρώμη+150μλ γάλα 1,5%+1κγ μέλι+μισή μπανάνα(15 λεπτά πιο μετά)

δεκατιανό:μήλο(θα έτρωγα κ γιαούρτι αλλά δεν είχα)

μεσημέρι:7κσ φασόλια πιάζ βραστά+ψάρι βακαλάο βραστό(2μικρά φιλέτα) σαλάτα μαζί με μια μικρή ντομάτα μαιντανό μπόλικο και λίγο κρεμμύδι ξερό-έσκασα
απογευματινό:μάλλον αχλάδι

τζιμ

μεταπροπονητικό:1 καλαμάκι κοτόπουλο+λίγο λάχανο καρότο σαλάτα(1μικρό μπολάκι)

για το βραδυνο γιαούρτι δεν ξέρω αν θα το φάω γτ παραφουσκώνω κ δεν μπορώ να κοιμηθώ...

billy89
04-03-13, 16:16
Σου λείπει υδατάνθρακας σήμερα. Αντί για το απογευματινό φρούτο βάλε κανένα τοστ με κασέρι - γαλοπούλα κλπ.

Και το βράδυ βάλε κανένα σουβλάκι ακόμα δε χάθηκε και ο κόσμος!:green:

Βάλια
04-03-13, 17:46
Σου λείπει υδατάνθρακας σήμερα. Αντί για το απογευματινό φρούτο βάλε κανένα τοστ με κασέρι - γαλοπούλα κλπ.

Και το βράδυ βάλε κανένα σουβλάκι ακόμα δε χάθηκε και ο κόσμος!:green:

α ενταξει!αυτο δεν ειναι δυσκολο...ο υδατανθρακας βρισκεται ευκολα:P

billy89
04-03-13, 18:48
Χαχ επειδή πολύ γελάς... περιορίσου σε καστανό ρύζι ή μπασμάτι - πατάτα - μακαρόνια ή ψωμί ολικής:P

Να ξέρεις τα φρούτα δεν ενδείκνυνται για δίαιτα οπότε 3 την ημέρα είναι υπερβολή...

Βάλια
04-03-13, 18:52
Έχεις δει κτ διαφορετικό στη διατροφή μου από αυτά?Μόνο οι ρυζογκοφρέτες είναι εκτός αυτών που μου έβαλες...πλιζ:weights:

δεν θελω να σχολιασεις τη κρεπα...

billy89
04-03-13, 19:00
Όχι ρε μια χαρά είναι η διατροφή σου... Και οι ριζογκοφρέτες καλές είναι αν δεν έχεις τη δυνατότητα για κάτι άλλο εκείνη την ώρα.

Την κρέπα δε τη σχολιάζω γιατί τα τσιτ χρειάζονται για να είσαι γενικά συνεπής στο πρόγραμμά σου, και εγώ κάνω κάθε βδομάδα.

Τα φρούτα μόνο ελάττωσε και αντικατάστησε τις θερμίδες τους με κάτι από αυτά που είπαμε γιατί έχουν απλούς υδατάνθρακες με αποτέλεσμα αν και έχουν θερμίδες να μη σε χορταίνουν ιδιαίτερα.

Βάλια
04-03-13, 19:07
Όχι ρε μια χαρά είναι η διατροφή σου... Και οι ριζογκοφρέτες καλές είναι αν δεν έχεις τη δυνατότητα για κάτι άλλο εκείνη την ώρα.

Την κρέπα δε τη σχολιάζω γιατί τα τσιτ χρειάζονται για να είσαι γενικά συνεπής στο πρόγραμμά σου, και εγώ κάνω κάθε βδομάδα.

Τα φρούτα μόνο ελάττωσε και αντικατάστησε τις θερμίδες τους με κάτι από αυτά που είπαμε γιατί έχουν απλούς υδατάνθρακες με αποτέλεσμα αν και έχουν θερμίδες να μη σε χορταίνουν ιδιαίτερα.

2 την ημέρα τα θέλω γτ μου αρέσουν..κάνουν καλό και στην επιδερμίδα άλλωστε:P

ελπίζω να πάρω το πρόγραμμα σήμερα να ξεκινήσω σιγά σιγά τα βάρη..

gretyl666
04-03-13, 19:42
Να μας το γράψεις κιολας εδω να σου πούμε τις γνώμες μας . Πρόσθεσε λιγο πρωτεΐνη πάντως.

nitri796
04-03-13, 21:00
εγω σου ξαναλεω παντως ασε πιλατες και τετοια και πιασε τα ελευθερα βαρη..δεν νομιζω τα κοριτσια που εχεις προτυπο απο εδω να εχουν κανει τετοιο σωμα απο πιατες και αερομπικ..φιλικα παντα!

gretyl666
04-03-13, 21:03
Καλα σου λεει !Ασε που δε θα χεις πολυ ενέργεια για τα βαρη !

Βάλια
04-03-13, 22:19
Ειμαι χορευτρια κ χρειαζομαι το αερομπικ και το πιλατες για να εχω μια επαφη..σωματα χορευτριων εχετε δει?το αερομπικ μου δινει απιστευτη χαρα κ δυναμη κ το πιλατες ευεξια.Δυστυχως αυτο που δινει ο χορος δεν μου το δινουν τα βαρη...

Λοιπον το προγραμμα με τα βαρη που μου εγβαλαν ειναι:

Στηθος
πιεσεις με αλτηρες 3*12
πιεσεις με αλτηρες σε οριζοντιο παγκο 3*12
εκτασεις με αλτηρες 3*12

Πλατη
ελξεις εμπροσθολαιμιες 3*12
seated row ανοιχτα 3*12
ελξεις στο μονοζυγο 3*12

Ωμοι
shoulder press 3*12
εκτασεις με αλτηρες 3*12

Τρικεφαλοι
εκτασεις στη τροχαλια 3*12
triceps extension 3*12

δικεφαλοι
καμψεις με τροχαλια 3*12
arm curl 3*12

ποδια
leg extension 3*15
leg press 3*12(ψηλα ποδια)
προβολες με αλτηρες 3*12
leg curl 3*15
απαγωγοι 3*15
προσαγωγοι 3*15
εκτασεις γλουτιαιων 3*15
γαμπες ορθια 1-1 ποδι 3*15

κοιλιακοι
ροκανισματα max
αρσεις ποδιων 3*15
πλαγιοι στον παγκο ραχιαιων 3*15
ραχιαιοι 4*15

vaggan
04-03-13, 22:28
αυτα ολα σε μια μερα?:unsure:

Βάλια
04-03-13, 22:34
αυτα ολα σε μια μερα?:unsure:

τη 1η στηθος+δικ+ποδια
τη 2η πλατη+ωμοι+τρικεφαλοι
τη 3 αεροβιο+ποδια

φαντασου οτι του ειπα οτι θα κανω αερομπικ κ τη παρασκευη πιλατες...το αεροβιο μου το κοτσαρε και 30'.και φυσικα καμια σχεση με το προγραμμα απο το φορουμ που του εδωσα...
σκέψου οτι θα πηγαινω 4 φορες τη βδομαδα τζιμ και μπορει και 5

vaggan
04-03-13, 22:41
τη 1η στηθος+δικ+ποδια
τη 2η πλατη+ωμοι+τρικεφαλοι
τη 3 αεροβιο+ποδια

φαντασου οτι του ειπα οτι θα κανω αερομπικ κ τη παρασκευη πιλατες...το αεροβιο μου το κοτσαρε και 30'.και φυσικα καμια σχεση με το προγραμμα απο το φορουμ που του εδωσα...
σκέψου οτι θα πηγαινω 4 φορες τη βδομαδα τζιμ και μπορει και 5θες να δωσεις μεγαλυτερη εμφαση στα ποδια?

Βάλια
04-03-13, 22:45
θες να δωσεις μεγαλυτερη εμφαση στα ποδια?

θα ηθελα ναι...κ επισης μονοζυγο δεν παιζει να καταφερω να κανω παραμονο για να τεντωθω...οχι γτ το σνομπαρω αλλα γτ με πονανε πολυ οι αγκωνες(σαραβαλο γαρ)

giannis64
04-03-13, 22:50
βαλια γιατι σε πονανε η αγκωνες?

vaggan
04-03-13, 22:52
κοιτα να δεις ολα τα προγραμματα για αρχη η σχεδον ολα θα φερουν αποτελεσματα η προπονητικη ενταση ειναι αυτη που κανει ενα προγραμμα αποδωτικο και οχι τι ασκησειςς χρησιμοποιεις ξεκινα με αυτο λοιπον αφου αποτι φαινεται εχεις πολυ διαφορετικες βλεψεις αποτι αλλες αθλουμενες και βλεπεις:)πολυ σημαντικο παντως να φτιαξεις και την διατροφη:welcome:

Βάλια
04-03-13, 22:54
βαλια γιατι σε πονανε η αγκωνες?

χονδροπαθεια...τα τεντωματα και τα λυγισματα τα αποτομα και για πολυ ωρα τα αποφευγω..εχω και στα γονατα..γενικα οι αρθρωσεις ειναι λιγο περιεργες-οχι οτι θα τα καταφερνα στο μονοζυγο αν οι αγκωνες μου ηταν ενταξει.Ο γιατρος αυτο μου ειπε κ ετσι σταματησα το χορο.Εαν δυναμωσω οπως μου ειπε μπορω να συνεχισω το συγχρονο του χρονου μαζι με το γυμναστηριο.Μακαρι!!!!

Βάλια
04-03-13, 22:56
κοιτα να δεις ολα τα προγραμματα για αρχη η σχεδον ολα θα φερουν αποτελεσματα η προπονητικη ενταση ειναι αυτη που κανει ενα προγραμμα αποδωτικο και οχι τι ασκησειςς χρησιμοποιεις ξεκινα με αυτο λοιπον αφου αποτι φαινεται εχεις πολυ διαφορετικες βλεψεις αποτι αλλες αθλουμενες και βλεπεις:)πολυ σημαντικο παντως να φτιαξεις και την διατροφη:welcome:

Ωραία!θα αρχισω ετσι λοιπον και βλεπουμε...για τη διατροφη προσπαθω ακομα να βγαλω μια ακρη:unsure:

giannis64
04-03-13, 23:00
εγω τωρα θα παω λιγο κοντρα στης σκεψεις σου, αλλα και ισως βρω καποιους με αντιθετη αποψη..

αν μπεις σε προγραμματα μυικης αναπτυξης με βαρη, δυστηχως θα εχεις αρνητικα αποτελεσματα μετα στην ενασχοληση σου με τον χορο και της χορογραφιες.

οποτε προσεχε μην ξεφυγεις.

οσο για το μονοζυγο? κιαλλες περνουσαν απο διπλα του και ουτε το σκεφτοταν, και τωρα βγαζουν 10ρες επαναληψεις.;)

η επιλογες ειναι δικιες σου. καλη δυναμη..:toast:

Βάλια
04-03-13, 23:03
εγω τωρα θα παω λιγο κοντρα στης σκεψεις σου, αλλα και ισως βρω καποιους με αντιθετη αποψη..

αν μπεις σε προγραμματα μυικης αναπτυξης με βαρη, δυστηχως θα εχεις αρνητικα αποτελεσματα μετα στην ενασχοληση σου με τον χορο και της χορογραφιες.

οποτε προσεχε μην ξεφυγεις.

οσο για το μονοζυγο? κιαλλες περνουσαν απο διπλα του και ουτε το σκεφτοταν, και τωρα βγαζουν 10ρες επαναληψεις.;)

η επιλογες ειναι δικιες σου. καλη δυναμη..:toast:

Κ.Γιάννη το γνωρίζω αυτό για αυτό για τη μυικη αναπτυξη και τις συνεπειες...αλλα για να δυναμωσω χρειαζονται τα βαρη αν κ με μετρο..γι αυτο μπηκα εδω για να εχω τις συμβουλες ανθρωπων που τα βαρη ειναι η κυρια ενασχοληση τους.Απλα όπως προαναφερθηκε εχω διαφορετικες βλεψεις.Ελπιζω αυτο να μην ειναι εμποδιο για περαιτερω συμβουλες...

giannis64
04-03-13, 23:05
οχι φυσικα. τι εμποδιο να ειναι. εδω ειμαστε ολοι μας..:welcome:

vaggan
04-03-13, 23:06
http://www.clickatlife.gr/story/diatrofi/poies-trofes-kanoun-thaumata-sti-siloueta-mas?id=2285089 παρε μερικες ιδεες ενδεικτικα για καποιες καλες τροφες και φροντιζε να τις συμπεριλαμβανεις καθημερινα στο διαιτολογιο σου πχ την βρωμη καθε πρωι και κανε και εσυ πρωσωπικη ερευνα με το ψαξιμο θα βρεις πολλες τροφες που θα σου αρεσουν και θα ειναι και υγειηνες:welcome:

Βάλια
04-03-13, 23:26
Ευχαριστώ :thumbup:

dorita
04-03-13, 23:28
χονδροπαθεια...τα τεντωματα και τα λυγισματα τα αποτομα και για πολυ ωρα τα αποφευγω..εχω και στα γονατα..γενικα οι αρθρωσεις ειναι λιγο περιεργες-οχι οτι θα τα καταφερνα στο μονοζυγο αν οι αγκωνες μου ηταν ενταξει.Ο γιατρος αυτο μου ειπε κ ετσι σταματησα το χορο.Εαν δυναμωσω οπως μου ειπε μπορω να συνεχισω το συγχρονο του χρονου μαζι με το γυμναστηριο.Μακαρι!!!!


εγω τωρα θα παω λιγο κοντρα στης σκεψεις σου, αλλα και ισως βρω καποιους με αντιθετη αποψη..

αν μπεις σε προγραμματα μυικης αναπτυξης με βαρη, δυστηχως θα εχεις αρνητικα αποτελεσματα μετα στην ενασχοληση σου με τον χορο και της χορογραφιες.



βαλια μου σε περιπτωση που θες να συνεχισεις το χορο σε συνδυασμο με τα βαρη μην σταματησεις το πιλατες..γνωμη μου! βοηθαει πολυ στην ελαστικοτητα των μυων..
ειχα ασχοληθει κ γω με το συγχρονο κ σε καταλαβαινω...ειναι δυσκολο να το αποχωριστεις..:)
το μονο που θα σου πω ειναι να προσεχεις με τους τραυματισμους τωρα που θα ξεκινησεις βαρη για μυικη....

κ. γιαννη γιατι το λετε αυτο;;

giannis64
05-03-13, 00:20
κ. γιαννη γιατι το λετε αυτο;;

γιατι πιστευω πως αν καποιος η καποια αναπτυχθει μυικα (δεν μιλαω αγωνηστικα, γιατι εκει ουτε συζητηση δεν γινετε) δεν μπορει να εχει την απαρετητη αποδωση στον χορο, στην κινηση.

και για να μην παρεξηγηθω? μιλαω για Τango, Salsa, Meranque, Batchada, Rueda..:green:

η θα πρεπει να ακολουθησει ενα προγραμμα με πιο ελαφρα βαρη και να μην αφησει την προπονησ του χορου για μεγαλο χρονικο διαστημα.

billy89
05-03-13, 00:56
γιατι πιστευω πως αν καποιος η καποια αναπτυχθει μυικα (δεν μιλαω αγωνηστικα, γιατι εκει ουτε συζητηση δεν γινετε) δεν μπορει να εχει την απαρετητη αποδωση στον χορο, στην κινηση.


Πιστεύετε ότι χάνει σε ελαστικότητα? Όμως πως γίνεται οι αγωνιστικές του φίτνες να βγάζουν τις χορογραφίες τους που απαιτούν σίγουρα μεγάλη ευελιξία και ελαστικότητα?

nitri796
05-03-13, 00:56
ελλειπεστατο προγραμμα απο τη στιγμη που εχει χιλια δυο πραγματα για ποδια και δεν εχει καθισματα..εστω στο smith..επισης βαλια αν θυμαμαι καλα μας ειπες οτι σταματησες το χορο..

"Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα"

giannis64
05-03-13, 01:15
Πιστεύετε ότι χάνει σε ελαστικότητα? Όμως πως γίνεται οι αγωνιστικές του φίτνες να βγάζουν τις χορογραφίες τους που απαιτούν σίγουρα μεγάλη ευελιξία και ελαστικότητα?

καμια σχεση ο χορογραφια μιας φιτ αθλητριας με αυτο εδω..

https://www.youtube.com/watch?v=d_XjVW6-Fkk

αυτο ειναι χορογραφια..:thumbup:

dorita
05-03-13, 01:57
γιατι πιστευω πως αν καποιος η καποια αναπτυχθει μυικα (δεν μιλαω αγωνηστικα, γιατι εκει ουτε συζητηση δεν γινετε) δεν μπορει να εχει την απαρετητη αποδωση στον χορο, στην κινηση.

και για να μην παρεξηγηθω? μιλαω για Τango, Salsa, Meranque, Batchada, Rueda..:green:

η θα πρεπει να ακολουθησει ενα προγραμμα με πιο ελαφρα βαρη και να μην αφησει την προπονησ του χορου για μεγαλο χρονικο διαστημα.


καμια σχεση ο χορογραφια μιας φιτ αθλητριας με αυτο εδω..

https://www.youtube.com/watch?v=d_XjVW6-Fkk

αυτο ειναι χορογραφια..:thumbup:

σωστος ετσι ειναι ....γιατι βεβαια οι χοροι αυτοι θελουν ντελικατα κορμια ως επι των πλειστων, να υπαρχει αρμονια...
οποτε..:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
05-03-13, 02:06
επειδη για καποια χρόνια στην καβαλα έκανα προπόνηση στο γυμναστηριο με ξένους χορευτες και χορεύτριες, μιας και ειμασταν θαμωνες στα μπουζουκια που τοτε είχαν και μπαλέτο , ξένοι όλοι τους και μαλιστα ενας άγγλος ήταν και τούμπανος , έχω να πω πως ο χορός άνετα μπορει να συνδιαστει με ενα πρόγραμμα με βαρη για γενικη δύναμη προστασια αρθρωσεων απο τραυματισμούς και αν δεν στοχευει καποιος η καποια σε μεγιστη μυικη ανάπτυξη δεν πρόκειτε να αναπτυξει μυς που να εμποδίζουν την καλή απόδοση στον χορό , αρκεί να διατηρει την ευλυγισία με διατατικες ασκήσεις που αυτος είναι ενας βασικός παράγων για αποφυγη τραυματισμών

απο κεί και πέρα αν κάποια συνδιάζει την γυμναστικη με βαρη με κάποιο πρόγραμμα αίθουσας γιόγκα η πιλάτες εφοσον αρέσει είναι ιδανικό

το αν θα βαλει μαζα η οχι έχει να κάνει με την διατροφη και με το πως χρησιμοποιεί τα βαρη με τι στόχο , τα βαρη είναι μια μορφη άσκησης ευεργετικη για πολλα αθληματα

vaggan
05-03-13, 11:54
ελλειπεστατο προγραμμα απο τη στιγμη που εχει χιλια δυο πραγματα για ποδια και δεν εχει καθισματα..εστω στο smith..επισης βαλια αν θυμαμαι καλα μας ειπες οτι σταματησες το χορο..

"Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα"ειπαμε δεν εχει η κοπελα τις ιδιες βλεψεις με εσενα η με εμενα στα βαρη δεν θελουν ολοι και ολες να αναπτυξουν κατα πολυ τον μυικο τους ογκο να σφιξει λεει θελει λιγο και να χασει καποια κιλα αυτα που ζηταει γινονται περιφημα και χωρις ιχνος σκουωτ

Βάλια
05-03-13, 13:09
βαλια μου σε περιπτωση που θες να συνεχισεις το χορο σε συνδυασμο με τα βαρη μην σταματησεις το πιλατες..γνωμη μου! βοηθαει πολυ στην ελαστικοτητα των μυων..
ειχα ασχοληθει κ γω με το συγχρονο κ σε καταλαβαινω...ειναι δυσκολο να το αποχωριστεις..:)
το μονο που θα σου πω ειναι να προσεχεις με τους τραυματισμους τωρα που θα ξεκινησεις βαρη για μυικη....

κ. γιαννη γιατι το λετε αυτο;;

Ντοριτα μακαρι να δυναμωσω αρκετα ωστε να μην υπαρξουν αλλοι τραυματισμοι χειροτεροι και να ξεκινησω παλι το συγχρονο...:)

Βάλια
05-03-13, 13:13
γιατι πιστευω πως αν καποιος η καποια αναπτυχθει μυικα (δεν μιλαω αγωνηστικα, γιατι εκει ουτε συζητηση δεν γινετε) δεν μπορει να εχει την απαρετητη αποδωση στον χορο, στην κινηση.

και για να μην παρεξηγηθω? μιλαω για Τango, Salsa, Meranque, Batchada, Rueda..:green:

η θα πρεπει να ακολουθησει ενα προγραμμα με πιο ελαφρα βαρη και να μην αφησει την προπονησ του χορου για μεγαλο χρονικο διαστημα.

Κ.Γιάννη πραγματικά το βίντεο τα λέει όλα:thumbup:
Οι χοροί που αναφέρετε εκτός του ότι είναι φανταστικοί πραγματικά θέλουν εντατική προπόνηση για να το πας και αγωνιστικά...

Το πρόγραμμα αυτό λογικά θεωρείται ελαφρύ έτσι?

Και σημειώνω ότι η αγαπημένη μου δασκάλα στο χορό(η οποία είναι δίπλα μου πάντα) μας έβαζε να κάνουμ πους-απς και κοιλιακούς μέχρι εξάντλησης...

Βάλια
05-03-13, 13:14
σωστος ετσι ειναι ....γιατι βεβαια οι χοροι αυτοι θελουν ντελικατα κορμια ως επι των πλειστων, να υπαρχει αρμονια...
οποτε..:thumbup:

Έτσι ακριβώς..ντελικάτο κορμί..αυτός είναι ο στόχος:thumbup:

Βάλια
05-03-13, 13:17
ελλειπεστατο προγραμμα απο τη στιγμη που εχει χιλια δυο πραγματα για ποδια και δεν εχει καθισματα..εστω στο smith..επισης βαλια αν θυμαμαι καλα μας ειπες οτι σταματησες το χορο..

"Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα"

Το είχα πει αυτό έχεις δίκιο...αλλά στη περίπτωση που δέσει το σώμα μου σωστά (γτ με 2 ώρες χορό την εβδομάδα το σώμα δεν δένει αλλά καταπονείται) θα συνδυάσω το τζιμ με το χορό...μη μ κοβεις τα φτερά ρε νίτρι...

Βάλια
05-03-13, 13:20
επειδη για καποια χρόνια στην καβαλα έκανα προπόνηση στο γυμναστηριο με ξένους χορευτες και χορεύτριες, μιας και ειμασταν θαμωνες στα μπουζουκια που τοτε είχαν και μπαλέτο , ξένοι όλοι τους και μαλιστα ενας άγγλος ήταν και τούμπανος , έχω να πω πως ο χορός άνετα μπορει να συνδιαστει με ενα πρόγραμμα με βαρη για γενικη δύναμη προστασια αρθρωσεων απο τραυματισμούς και αν δεν στοχευει καποιος η καποια σε μεγιστη μυικη ανάπτυξη δεν πρόκειτε να αναπτυξει μυς που να εμποδίζουν την καλή απόδοση στον χορό , αρκεί να διατηρει την ευλυγισία με διατατικες ασκήσεις που αυτος είναι ενας βασικός παράγων για αποφυγη τραυματισμών

απο κεί και πέρα αν κάποια συνδιάζει την γυμναστικη με βαρη με κάποιο πρόγραμμα αίθουσας γιόγκα η πιλάτες εφοσον αρέσει είναι ιδανικό

το αν θα βαλει μαζα η οχι έχει να κάνει με την διατροφη και με το πως χρησιμοποιεί τα βαρη με τι στόχο , τα βαρη είναι μια μορφη άσκησης ευεργετικη για πολλα αθληματα

αυτό ακριβώς χρειάζομαι κ εγώ!!!

Βάλια
05-03-13, 13:47
5/3/2013
πρωινο:βρωμη+κουακερ+αμυγδαλα+μελι

δεκατιανο δεν εχει γτ αργησα να σηκωθω οποτε κατευθειαν μεσημεριανο

μεσημερι:1 κουπα μακαρονια ολικης+σαλτσα ντοματα(βασιλικο+λιγο σκορδο μη πεθανουμε κιολας)+μια κουτ κοτατζ+σαλατα(μαρουλι ή λαχανο)

πριν το τζιμ:δεν ξερω ακομα για φρουτο ελεγα κ γιαουρτι

μεταπροπονητικο:ομελετα με 2 ασπραδια κ 1 αυγο+σαλατα

βραδυνο:γιαουρτι 2% κ αμυγδαλα...

Τζιμ:
Βάρη:στηθος,δικέφαλα,ποδια
Αεροβιο:1 ώρα dance aerobic

billy89
05-03-13, 14:16
Το πρόγραμμά σου είναι όπως το περίμενα και όπως σου είχα πει.

Καταρχάς για μένα ο διαχωρισμός είναι λάθος δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις 2 φορές την εβδομάδα πόδια, ούτε να συνδυάζεις στήθος με δικέφαλα και πόδια, ούτε να κάνεις έξτρα αερόβιο την τρίτη μέρα από τη στιγμή που ήδη κάνεις αερόμπικ.

Επίσης δεν γίνεται να σου βάζουν 24 σετ πόδια και στην αμέσως μικρότερη μυική ομάδα την πλάτη μόνο 9. Γενικά εγώ στη θέση σου θα κρατούσα κάποιες ασκήσεις και κατά τα άλλα δε θα το ακολουθούσα καθόλου.

Βάλια
05-03-13, 14:19
Το πρόγραμμά σου είναι όπως το περίμενα και όπως σου είχα πει.

Καταρχάς για μένα ο διαχωρισμός είναι λάθος δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις 2 φορές την εβδομάδα πόδια, ούτε να συνδυάζεις στήθος με δικέφαλα και πόδια, ούτε να κάνεις έξτρα αερόβιο την τρίτη μέρα από τη στιγμή που ήδη κάνεις αερόμπικ.

Επίσης δεν γίνεται να σου βάζουν 24 σετ πόδια και στην αμέσως μικρότερη μυική ομάδα την πλάτη μόνο 9. Γενικά εγώ στη θέση σου θα κρατούσα κάποιες ασκήσεις και κατά τα άλλα δε θα το ακολουθούσα καθόλου.

ποιες ασκησεις θα κρατουσες?

billy89
05-03-13, 14:38
Καταρχάς θα έκανα 4ήμερο διαχωρισμό 1: στήθος δικέφαλα ή τρικέφαλα, 2: πλάτη - κοιλιακούς, 3: ώμους - δικέφαλα ή τρικέφαλα και 4: πόδια


Εδώ θα έβαζα και crossover ή εκτάσεις σε επικλινή[/COLOR]

Πλατη
ελξεις εμπροσθολαιμιες 3*12
seated row ανοιχτα 3*12
ελξεις στο μονοζυγο 3*12
Εδώ θα κρατούσα ή τις εμπροσθολαίμιες ή το μονόζυγο και θα πρόσθετα 3 σετ κωπηλατική μπάρα και 3 σετ κωπηλατική με αλτήρα ή ακόμα και άρσεις θανάτου με σκέτη μπάρα για αρχή να μάθεις τεχνική

Ωμοι
shoulder press 3*12
εκτασεις με αλτηρες 3*12
εδώ θα έβαζα και προτάσεις με αλτήρες 3 σετ και το shoulder press θα το έκανα 4 σετ. Αν το κάνεις σε μηχάνημα θα το άλλαζα μετά από λίγο καιρό με αλτήρες

Τρικεφαλοι
εκτασεις στη τροχαλια 3*12
triceps extension 3*12
εδώ θα έβαζα και 3 σετ kickbacks

δικεφαλοι
καμψεις με τροχαλια 3*12
arm curl 3*12
εδώ θα έβαζα και 3 σετ κάμψεις-σφυριά με αλτήρες (τώρα το arm curl δεν ξέρω ποια εκτέλεση εννοείς)

ποδια
leg extension 3*15
leg press 3*12(ψηλα ποδια)
προβολες με αλτηρες 3*12
leg curl 3*15
απαγωγοι 3*15
προσαγωγοι 3*15
εκτασεις γλουτιαιων 3*15
γαμπες ορθια 1-1 ποδι 3*15
Εδώ θα έβγαζα την πρέσα και τις εκτάσεις γλουτιαίων και θα έβαζα σκουωτ με σκέτη μπάρα. Αλλιώς θα σου μείωνα προσαγωγούς και απαγωγούς σε 2 σετ για το καθένα

κοιλιακοι
ροκανισματα max
αρσεις ποδιων 3*15
πλαγιοι στον παγκο ραχιαιων 3*15
ραχιαιοι 4*15

Κοιλιακούς ραχιαίους θα έκανα στην ημέρα της πλάτης.

nitri796
05-03-13, 16:16
Το είχα πει αυτό έχεις δίκιο...αλλά στη περίπτωση που δέσει το σώμα μου σωστά (γτ με 2 ώρες χορό την εβδομάδα το σώμα δεν δένει αλλά καταπονείται) θα συνδυάσω το τζιμ με το χορό...μη μ κοβεις τα φτερά ρε νίτρι...

εννοειται πως δεν θελω να σε πτοεισω αλλα χωρις squat δυσκολα θα κανεις ενα ωραιο lower body, ειδικα με τις απομονωτικες

giannis64
05-03-13, 17:15
ειπαμε δεν εχει η κοπελα τις ιδιες βλεψεις με εσενα η με εμενα στα βαρη δεν θελουν ολοι και ολες να αναπτυξουν κατα πολυ τον μυικο τους ογκο να σφιξει λεει θελει λιγο και να χασει καποια κιλα αυτα που ζηταει γινονται περιφημα και χωρις ιχνος σκουωτ

:thumbup:


Κ.Γιάννη πραγματικά το βίντεο τα λέει όλα:thumbup:
Οι χοροί που αναφέρετε εκτός του ότι είναι φανταστικοί πραγματικά θέλουν εντατική προπόνηση για να το πας και αγωνιστικά...

Το πρόγραμμα αυτό λογικά θεωρείται ελαφρύ έτσι?

Και σημειώνω ότι η αγαπημένη μου δασκάλα στο χορό(η οποία είναι δίπλα μου πάντα) μας έβαζε να κάνουμ πους-απς και κοιλιακούς μέχρι εξάντλησης...




Το πρόγραμμα αυτό λογικά θεωρείται ελαφρύ έτσι?

..

ολα τα προγραμματα ειναι βαρια και λαιτ. εχει σχεση με την ενταση, τα κιλα που βαζεις, της επαναληψεις, αλλα και τον χρονο που εχεις αναμεσα στα σετ.
μπορεις ανετα να διαλεξεις οποιο προγραμμα θελεις και να δουλεψεις αναλογα με της αναγκες σου.


Έτσι ακριβώς..ντελικάτο κορμί..αυτός είναι ο στόχος:thumbup:


αυτό ακριβώς χρειάζομαι κ εγώ!!!

εδωσες και μονη σου της απαντησεις που ηθελες.

απολυτα θετικο το ποστ του ηλια. τα εγραψε ολα.:thumbup:

Βάλια
06-03-13, 13:18
Χθες ομολογώ ότι έλιωσα...

Λοιπόν η σημερινή διατροφή έχει ως εξής:

πρωινό:βρώμη+γάλα+κανέλλα+1κγ μέλι

δεκατιανό:μπανάνα

μεσημεριανό:κοτόπουλο ψητό στο φούρνο+λίγες πατατούλες ψητές(χωρις λάδια)+1 μπολ σαλάτα με cottage

απογευματινό:γιαούρτι+μήλο

μεταπροπονητικό:το ίδιο με το μεσημεριανό χωρίς πατάτες

βραδυνό:γιαούρτι(2κσ)+αμύγδαλα

Γυμναστήριο:aerobic+pilates(ορθοσωμία)

vaggan
06-03-13, 14:03
στο δεκατιανο σου μπορεις να βαλεις και ενα αυγουλακι με μερικα αμυγδαλακια και λιγο κοτατζ :welcome:το κοτατζ στο μεσημεριανο σου ηταν υπερβολη ειχες αρκετη πρωτεινουλα απο το κοτοπουλο

Βάλια
06-03-13, 14:05
στο δεκατιανο σου μπορεις να βαλεις και ενα αυγουλακι με μερικα αμυγδαλακια και λιγο κοτατζ :welcome:

τρεχω για το τυρι!(μυγδαλο ετελειωσε:P)

Βάλια
06-03-13, 14:05
στο δεκατιανο σου μπορεις να βαλεις και ενα αυγουλακι με μερικα αμυγδαλακια και λιγο κοτατζ :welcome:το κοτατζ στο μεσημεριανο σου ηταν υπερβολη ειχες αρκετη πρωτεινουλα απο το κοτοπουλο

δεν θα μπει τοτε καθολου!!!

vaggan
06-03-13, 14:19
δεν θα μπει τοτε καθολου!!!παρε ανθοτυρο τα σπαει:thumbup:


τρεχω για το τυρι!(μυγδαλο ετελειωσε:P)εδω δεν σε καταλαβαινω ποιο δεν θα μπει καθολου:unsure:

Βάλια
06-03-13, 14:41
παρε ανθοτυρο τα σπαει:thumbup:

εδω δεν σε καταλαβαινω ποιο δεν θα μπει καθολου:unsure:

το μεσημεριανο cottage δεν θα μπει καθολου γτ ακομα δεν εχω φαει μεσημεριανο!αντι για cottage στο δεκατιανο που μου ειπες εβαλα γαιουρτι 2 κουτ γτ το cottage ετσι ωμο κ κρυο δεεεν θα το καταφερνα...

κ το ανθοτυρο το εχω δοκιμασει κ παραμονο στις πιτες το τρωω ωραιοτατα

vaggan
06-03-13, 14:52
τι ωρα το εφαγες το δεκατιανο?:unsure:

koukoutsaki
06-03-13, 18:08
ολα τα προγραμματα ειναι βαρια και λαιτ. εχει σχεση με την ενταση, τα κιλα που βαζεις, της επαναληψεις, αλλα και τον χρονο που εχεις αναμεσα στα σετ.
μπορεις ανετα να διαλεξεις οποιο προγραμμα θελεις και να δουλεψεις αναλογα με της αναγκες σου.






μεγαλη αληθεια !!!!

Βάλια
06-03-13, 18:49
τι ωρα το εφαγες το δεκατιανο?:unsure:

1 και μεσημεριανο 3

vaggan
06-03-13, 20:30
1 και μεσημεριανο 3το δεκατιανο το τρωνε στις 10:green::green::turtle:

Βάλια
07-03-13, 16:21
το δεκατιανο το τρωνε στις 10:green::green::turtle:
:P

Βάλια
08-03-13, 14:06
7/3/2013
Διατροφή:
πρωινό:τα γνωστά

δεκατιανό:μήλο+λίγο γιαούρτι

μεσημέρι:φασολάδα χωρίς ζουμιά+1φέτα τυρί του τοστ light+1μπολ μαρούλι

απογευμα:1 κομμάτι κεικ(σπιτικό:P)+5αμύγδαλα+1κγ κουβερτούρα λιωμένη πικρή

βραδυνό:ψητά πολλά+σως γιαουρτιού που την έκανα μόνη μ(εξαιρετική)τσίκνισα με το παραπάνω κ από υδατάνθρακες 2 μικρές τετράγωνες πίτες(ΣΗΜ:καθόλου αλκοόλ)

καθισιό

8/3/2013

πρωινο:τα γνωστά

δεκατιανό:μήλο

μεσημεριανό:2αυγά+1κσ cottage+2φ γαλαπούλα καπνιστή+1μπολ σαλάτα

πριν το γυμναστήριο:1κσ γιαούρτι+10 αμύγδαλα+μισή μπανάνα

μεταπροπονητικό:2 καλαμάκια κοτόπουλο ή κανα ασπράδι δεν ξερω ακόμα+1 ντομάτα μικρή

γυμναστήριο:αερομπικ+πιλάτες

Βάλια
09-03-13, 16:22
9/3/2013
πρωινο:τα γνωστά

δεκατιανο:1 μπουενο

μεσημεριανο:κοτοπουλο με 6 κομματια πατατες(χωρις λαδια)+1 ντοματα(με λιγο αλατι)

απογευματινο:2κσ γιαουρτι με 10 αμυγδαλα+μιση μπανανα

τζιμ:
πλατη+τρικ+ποδια κ αερομπικ fanga

μεταπροπονητικο:γιαουρτι κ την υπολοιπη μπανανα

COBRA_STYLE
09-03-13, 17:20
Δε γραφεις τις ασκησεις κτλ που κανεις στα βαρη?

Βάλια
09-03-13, 17:23
Δε γραφεις τις ασκησεις κτλ που κανεις στα βαρη?

Γεια σου cobra! post 80;)

δεν τις γραφω καθε φορα...γτ βαριεμαι:P

COBRA_STYLE
09-03-13, 17:26
Γεια σου και σε σενα:)

Α οκ...απλα αν εγραφες και τα κιλα θα εβλεπες την προοδο σου καθως περναει ο καιρος..εσυ ξερεις

Βάλια
09-03-13, 17:27
Γεια σου και σε σενα:)

Α οκ...απλα αν εγραφες και τα κιλα θα εβλεπες την προοδο σου καθως περναει ο καιρος..εσυ ξερεις
με το καιρο θα τα γραφω..

Βάλια
12-03-13, 17:20
11/03/2013
πρωινο:2λουκανοπιτακια σπιτικα(λουκανικακι κοτοπουλο+ζυμαρι σπιτικο χωρις λαδια με μαυρο κ ασπρο αλευρι)+ενα λαττε μακιατο καραμελ(70 θερμιδες)

μεσημεριανο:μαυρα μακαρονια(1κουπα αβραστα)+κοκκινη σαλτσα+1 κσ κοτατζ(4%)

απογευμα:ενα ιολη ανθρακουχο

βραδυνο:2καλμακια κοτοπουλο με λεμόνι+2 μικρες πιτες

1 ώρα πριν κοιμηθω:2κ κτ κσ γιαουρτι 2%+15 αμυγδαλα

12/3/2013
πρωινο:βρωμη+γαλα+1κγ μελι
μεσημερι:φασολακια+3 πατατες (σουρωμενα χωρις λαδια)+1κσ κοτατζ(4%)
απογευματινο:γιαουρτι+1κγ μελι+1 μηλο
τζιμ
μετατζιμ:2αυγα βραστα
βραδυνο:γιαουρτι

τζιμ:πλατη+δικεφαλα+ποδια

αεροβιο(διαδρομος μαλλον 20 λεπτα-6 ταχυτητα+6ανηφορα)

Βάλια
14-03-13, 11:45
13/3/2013
διατροφη:
1ο γευμα:τα γνωστα με λιγοτερο κουακερ

2ο γευμα:1φετα πολυσπορο ψωμι+1αυγο+1φετα μοτσαρελλα

3ο γευμα:κοτοπουλο ψητο+μπροκολο+2κομματια μικρα σπανακοπιτα+1κσ γιαουρτι

4ο γευμα:βγηκα εξω κ ηπια ενα ποτηρι κρασι λευκο+1κρεπα με τυρι φιλαδελφεια+τυρι γκουντα+μανιταρια+κοτοπουλο+μπεικον

5ο γευμα:1κομματακι κουβερτουρα
(καρατσιτ χθες)

καθισιο απτο γυμναστηριο αλλα αρκετος ποδαροδρομος

14/3/2013
1ο γευμα:το γνωστο με 5 αμυγδαλα κ 5 κασιους

τζιμ

2ο γευμα:κοτοπουλο+2κσ σπανακορυζο+1κσ γιαουρτι

3ο γευμα:2 κσ γιαουρτι+1μήλο

4ο γευμα:ομελετα(3ασπραδια+1 κροκος+μανιταρια+1φετα γαλοπουλα καπνιστη+1 μικρη ντοματα)

5ο γευμα:γιαουρτι+λιγα αμυγδαλα

για τζιμ τωρα:πλατη,τρικεφαλα,ωμους κ αεροβιο σε διαδρομο γρηγορο περπατημα με ανηφορα για 25 λεπτα.

Βάλια
15-03-13, 19:30
15/3/2013
ανεβηκα σε κιλα κ απελπιστηκα...παρολο που οταν εκανα τσιτ χωρις υπερβολες ομως ελιωνα στο αεροβιο..υπαρχει μεγαλη διαφορα στα ποδια κ ολοι μου λενε οτι εχω χασει παρα πολυ σμρ που ανεβηκα στη ζυγαρια μετα απο 1 μηνα κοντεψα να τη σπασω..ΔΕΝ ξανανεβαινω κ δεν ξανακανω τσιτ...

σημερα διατροφη:

πρωι:4κσ κουακερ+150 γαλα 1,5%+μιση κγ μελι+λιγη τριμμενη κουβερτουρα(20γρ)+6 αμυγδαλα

βγηκα κ ηπια ενα τσαι πρασινο

μεσημερι:εφαγα νουντλς με μπεικον φιλαδελφεια ηταν πεντανοστιμο αλλα στανταρ υπερθεμιδικο

απογευματινο:λιγο παγωμενο γιαουρτι απο αυτα τα νον φατ του μαγαζιου με λιγες σταγονες μαυρης σοκολατας(150γρ περιπου)

τζιμ(αερομπικ+πιλατες)

μεταπροπονητικο:3βραστα ασπραδια κ λιγο μαρουλι χωρις λαδι

πριν τν υπνο αν αργησω να κοιμηθω δλδ:1κσ γιαουρτι 2%

τις επομενες μερες θα κοψω για λιγο τον υδατανθρακα μετα τη προπονηση τουλαχιστον γτ αυτες τις μερες το παρακανα κ νευριασα με τον εαυτο μου...

gretyl666
15-03-13, 20:03
μην μειώσεις τον υδατανθρακα μετα την προπόνηση... Εγώ είχα κολμησει στα κιλα κάπως και σήμερα αμεβηκα που έφαγα τις προηγούμενες ημέρες περισσοτερο υδ. Και πρωτεΐνη μετα την προπόνηση...

Βάλια
24-03-13, 18:46
24/3/2013
1ο γεύμα:2 φέτες μικρές πολύσπορο ψωμί+1κσ ταχίνι+μισή κγ μέλι(θα έτρωγα κ 1 πορτοκάλι αλλά δεν είχα)

2ο γεύμα:2 μικρά φιλέτα βακαλάου(λίγο βγήκε μετά το ψήσιμο το άτιμο)+3κσ καστανό ρύζι με μισή ντομάτα κομμένη,λίγο κρεμμυδάκι+2κγ λάδι+ένα μπολ σαλάτα μαρούλι,κρεμμύδι φρέσκο,άνηθο

3ο γεύμα:1 μήλο με κανέλλα κ 100γ γιαούρτι 2%

4ο γεύμα:2ασπράδια+2κσ καστανό ρύζι από το μεσημέρι

ξεκούραση

υγ:σταμάτησα να γράφω γτ αυτή η βδομάδα ήταν χάλια..κ σωματικά κ ψυχολογικά

Πάμε δυναμικά τώρα...:weights::weights:

vaggan
24-03-13, 19:06
ελα βαλια δωστα ολα ΠΑΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

koukoutsaki
24-03-13, 19:10
go on Βαλια ....το λογκ ειναι και ψυχολογικο κινητρο ...μιλαω εκ πειρας ;)

Βάλια
24-03-13, 20:55
ευχαριστώ παιδιά!!!
:)

επίσης ξεκίνησα να γράφω τη διατροφή μου στο φιτνεσσ παλ κ μπορώ να πω οτι βοηθάει πολύ να μετρήσω τις θερμίδες μου...προσπαθώ να έχω ελάχιστη ζάχαρη,περισσότερη πρωτείνη-ειδικά τις μέρες της προπόνησης-και μειωμένα λιπαρά.

billy89
24-03-13, 22:19
Τι ειναι το fitness pal?

Mikekan
24-03-13, 23:08
Ένα εξαιρετικό προγραμμα καταγραφής της διατροφής, Βάλια κανε με add αν θες, mkanak

Βάλια
26-03-13, 12:22
Το fitness pal το βρήκα στο forum...μου φάνηκε πολύ εύκολο κ εξυπηρετικό και το ξεκίνησα...μέχρι στιγμής καλά πάει πάντως αν κ δεν βρίσκω κάποιες τροφές:P

25/3/2013
πρωί:1κούπα γάλα+3κσ βρώμη+8αμύγδαλα+μιση κγ μέλι
μεσημέρι:3μεγάλα κομμάτια μπακαλιάρο τηγανητό(:P)+3κσ σκορδαλιά(χωρίς λάδι)+1μπολ σαλάτα(χωρίς λάδι)
απόγευμα:3μικρά αλμυρά κράκερ(αυτά τα πολυ μικρά στρογγυλά-ήμουν εκτός σπιτιού)
βράδυ:3κγ γιαούρτι(ειχα βαρυστομαχιάσει)

κλειστό το τζιμ

FITNESS GIRL
26-03-13, 15:57
σε βοηθαει το fitness pal?το εχεις κατεβασει στο κινητο?αν γινεται στειλε μου ενα λινκ να ριξω μια ματια

Βάλια
27-03-13, 11:51
σε βοηθαει το fitness pal?το εχεις κατεβασει στο κινητο?αν γινεται στειλε μου ενα λινκ να ριξω μια ματια

http://www.myfitnesspal.com/

επειδη ειμαι λιγο ασχετη με τον υπολογισμο των πρωτεινων ειδικα με βοηθαει αρκετα:thumbup:

Βάλια
27-03-13, 12:05
26/3/2013

1ο γευμα:1 κούπα γάλα 1,5% με 2 κοφτές κουταλιές νεσκουικ,1μήλο,3φέτες γαλοπούλα
2ο γευμα:1 μικρό πιάτο φασολάκια φρέσκα σουρωμένα από ζουμιά-λάδια,2 φέτες μοτσαρέλλα,2 αυγά
3ο γευμα:μισό πορτοκάλι,1 χουφτα κασιους ανάλατα
τζιμ
4ο γευμα:2κσ μαυρο ρυζι+2κσ μανιτάρια κονσερβας+3φ γαλοπουλα

τζιμ:1 ώρα δυναμικό πρόγραμμα και 1 ωρα dance aerobic

πρώτη φορά ένιωσα τόσο κουρασμένη...ουφ

27/3/2013

1ο γευμα:1 κουπα γαλα 1,5% με 4 κσ βρωμη,1κγ μελι,10 αμυγδαλα,μπόλικη κανέλλα
2ο γευμα:λίγο γιαουρτι
3ο γευμα:μάλλον κοτόπουλο με σαλάτα κ 6-7 πατάτες ψητές χωρίς λάδια
4ο γευμα:1 αχλάδι με κανέλλα
τζιμ
5ο γεύμα:κοτόπουλο+σαλάτα

τζιμ: αερόμπικ-πιλάτες

FITNESS GIRL
27-03-13, 13:54
http://www.myfitnesspal.com/

επειδη ειμαι λιγο ασχετη με τον υπολογισμο των πρωτεινων ειδικα με βοηθαει αρκετα:thumbup:

thanks κοριτσακι :)

vaggan
27-03-13, 15:55
διατροφικα εχεις βελτιωθει πολυ συνεχισε ετσι:):thumbup:

Βάλια
27-03-13, 18:59
thanks κοριτσακι :)

τπτ:)

Βάλια
27-03-13, 18:59
διατροφικα εχεις βελτιωθει πολυ συνεχισε ετσι:):thumbup:

ευχαριστώ ευχαριστώ!!!

Βάλια
28-03-13, 13:17
28/03/2013

1ο:2 φέτες ψωμί πολύσπορο ολικής με μισο κγ μέλι κ 30γ ταχίνι
2ο:1 φ ψωμί πολύσπορο ολικής με 2 φ γαλοπούλα καπνιστή κ 1 κγ cottage
3o:1,5 κούπα ρύζι καστανό,7 γαρίδες(μαγειρεμένες με κρασί,σκόρδο,λεμόνι),2κσ μύδια,μαρούλι,1κσ λάδι
4ο:1μήλο
τζιμ
5ο γεύμα:γιαιούρτι+10 αμύγδαλα

Βάλια
29-03-13, 14:06
Τζιμ χθες:ΒΑΡΗ

Στήθος:3*12
1.chest press:22,5 κιλά
2.Εκτάσεις με αλτήρες σε οριζόντιο πάγκο:4κ
3.πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή:5κ

Δικέφαλοι:3*12
1.με 8κιλη μπάρα
2.στο μηχάνημα 10κ

Πόδια:3*15
1.leg extension:35k
2.προσαγωγούς στο μηχάνημα:35κ
3.απαγωγούς στο μηχάνημα:25κ
4.leg curl:25k

προθέρμανση και αποθεραπεία 15' στο διάδρομο...

δεν είχα κουράγιο για περισσότερα...

29/3/2013
Πρωινό:4κσ βρώμη+μία κούπα γάλα+8 αμύγδαλα+1κγ μέλι

Δεκατιανό:2 τυροπιτάκια+1μήλο:P

Μεσημεριανό:μακαρόνια ολικής με σάλτσα με κομματάκια γαλοπούλα καπνιστής κ μανιτάρια,1κσ cottage και 1 κγ τριμμένο πεκορίνο
Απογευματινό:γιαούρτι+8 αμύγδαλα

τζιμ:dance aerobic,πιλατες

τώρα για το βραδυνό θέλω να ρωτήσω κτ...επειδή γυρνάω 10 η ώρα το βράδυ κ κοιμάμαι κατα τη 1...να φάω ασπράδια με 2 ρυζογκοφρέτες ή λίγο γιαούρτι και να κοιμηθώ?Χθες ας πούμε γύρισα στις 10.30 και επέλεξα να φάω γιαούρτι γύρω στις 100γ με 10 αμύγδαλα..έκανα σωστά?

koukoutsaki
29-03-13, 14:10
τι να σου κανουν βρε Βαλια μου 100 γρ γιαουρτι ? σπουργίτια ειμαστε?:unsure:
δε φτιαχνεις μια γενναια ομελετουλα ή κανα μπιφτεκακι κανα κοτοπουλακι κανα ψαρακι να σε πιασει ?

Βάλια
29-03-13, 14:46
τι να σου κανουν βρε Βαλια μου 100 γρ γιαουρτι ? σπουργίτια ειμαστε?:unsure:
δε φτιαχνεις μια γενναια ομελετουλα ή κανα μπιφτεκακι κανα κοτοπουλακι κανα ψαρακι να σε πιασει ?

λες κουκουτσάκι?θα κάνω μια ομελετίτσα με 3 ασπράδια τότε με γαλοπούλα κ cottage...θα πέσω σαν αρκούδα μετά σε νάρκη!!!!Δεν ειρωνεύομαι..τι καλύτερο άλλωστε...:green:

koukoutsaki
29-03-13, 16:19
να βαλεις και τρια και τεσσερα ασπραδια ... κι ενα κροκο αμα βαλεις δε τρεχει κατι :thumbup:

Βάλια
29-03-13, 16:24
να βαλεις και τρια και τεσσερα ασπραδια ... κι ενα κροκο αμα βαλεις δε τρεχει κατι :thumbup:

Και το λίπος καλέ πως θα φύγει?Με τα ασπράδια είμαι κολλητή με τους κρόκους καθόλου...:P

koukoutsaki
29-03-13, 16:25
δε προκειται να σε παχυνει ενας κροκος ...αλλα ειναι αυτα που μας παχαινουν εμας τις γυναικες ... και το αβγο εχει πολλες ωφελιμες θρεπτικες ουσιες ;)

Βάλια
29-03-13, 16:28
δε προκειται να σε παχυνει ενας κροκος ...αλλα ειναι αυτα που μας παχαινουν εμας τις γυναικες ... και το αβγο εχει πολλες ωφελιμες θρεπτικες ουσιες ;)

Το γνωρίζω καλά αυτό απλά τώρα τελευταία κτ δεν μ αρέσει στη μυρωδιά του...τα τσακίζω τα αυγά(κάποτε που θυμάμαι τα τηγανητά ήταν μιαμ) αλλά τη τελευταία βδομάδα με αναγουλιάζει:(

koukoutsaki
29-03-13, 16:46
ενταξει μη ζοριζεσαι δεν υπαρχει λογος ... ;) φτιαξε το πλανο σου με τροφες που να σου αρεσουν ισως αργοτερα να το θες το αβγουλακι

psonara
30-03-13, 11:03
Το γνωρίζω καλά αυτό απλά τώρα τελευταία κτ δεν μ αρέσει στη μυρωδιά του...τα τσακίζω τα αυγά(κάποτε που θυμάμαι τα τηγανητά ήταν μιαμ) αλλά τη τελευταία βδομάδα με αναγουλιάζει:(

ισως ειναι τα αυγα εμποριου που το προκαλουν αυτο!το ειχα παθει κι εγω..τωρα ευτυχως εχω βρει καποιον και μου φερνει φρεσκα απο κοτουλες..τα ακριβοπληρωνω αλλα ειναι μελι και ο κροκος κατακιτρινος...αφου βαφει και τα χερια!εγω τι να πω που λυπαμαι να πεταξω τους κροκους και τρωω και 4 την ημερα!
παντως ακου το κουκουτσακι και δεν θα χασεις!

Βάλια
30-03-13, 14:09
ισως ειναι τα αυγα εμποριου που το προκαλουν αυτο!το ειχα παθει κι εγω..τωρα ευτυχως εχω βρει καποιον και μου φερνει φρεσκα απο κοτουλες..τα ακριβοπληρωνω αλλα ειναι μελι και ο κροκος κατακιτρινος...αφου βαφει και τα χερια!εγω τι να πω που λυπαμαι να πεταξω τους κροκους και τρωω και 4 την ημερα!
παντως ακου το κουκουτσακι και δεν θα χασεις!

Καλημέρα!!!
εγώ το ίδιο...στεναχωριέμαι να πετάω κρόκους!:P

Αλλά τη τελευταία φορά έφαγα ένα αυγό κ μήλο ανακατεύτηκα κ κάπως μου έκατσε:unsure:

Λοιπόν σημερινή διατροφή:
1)3φέτες πολύσπορο ολικής με 30γρ ταχίνι και 1 κγ μέλι
2)2αυγά βραστά
3)κριθαράκι σόγιας και μία μπροζόλα χοιρινή(χωρίς το λίπος)
4)ενα φρούτο(μήλο ή αχλάδι ή πορτοκάλι)
5)τζιμ
6)κριθαράκι σόγιας και 2 φέτες γαλοπούλα

Για τζιμ προβλέπεται πλάτη,τρικέφαλα,ώμους και τα υπόλοιπα πόδια.Αναλυτικά τι έκανα το βράδυ:turtle::turtle::turtle:

psonara
30-03-13, 17:00
Καλημέρα!!!
εγώ το ίδιο...στεναχωριέμαι να πετάω κρόκους!:P

Αλλά τη τελευταία φορά έφαγα ένα αυγό κ μήλο ανακατεύτηκα κ κάπως μου έκατσε:unsure:

Λοιπόν σημερινή διατροφή:
1)3φέτες πολύσπορο ολικής με 30γρ ταχίνι και 1 κγ μέλι
2)2αυγά βραστά
3)κριθαράκι σόγιας και μία μπροζόλα χοιρινή(χωρίς το λίπος)
4)ενα φρούτο(μήλο ή αχλάδι ή πορτοκάλι)
5)τζιμ
6)κριθαράκι σόγιας και 2 φέτες γαλοπούλα

Για τζιμ προβλέπεται πλάτη,τρικέφαλα,ώμους και τα υπόλοιπα πόδια.Αναλυτικά τι έκανα το βράδυ:turtle::turtle::turtle:

ωραια η διατροφη σου σημερα!:thumbup:

Βάλια
30-03-13, 17:02
ωραια η διατροφη σου σημερα!:thumbup:

:green:

Βάλια
31-03-13, 18:53
Χθες τζιμ:
Πλάτη 3*12:
1.εμπροσθολαίμιες έλξεις 25 κ
2.seated row 20 το 1 και 25κ τα 2
3.τροχαλία με μπάρα ίσια 5 κ(πόνος)

Τρικέφαλα 3*15
1.εξτενσιον 10/15/10κ
2.με αλτήρες πίσω(ξεκινούσα με 4κ και τελείωνα τα σετ με 3κ)

Ώμοι:3*15
1.εκτάσεις με αλτήρες κάθε σετ που τελείωνα έκανα κυκλάκια για 8 χρόνους
2.shoulder press πρώτο σετ 10κ και τα υπόλοιπα 15κ

10' διάδρομο και μετά αερόμπικ φάνγκα(γλουτοί,ραχιαίοι,τετρακέφαλοι στο θεό)

Διατροφή σμρ
1ο:1φ πολύσπορο με 1κγ ταχίνι,μία κούπα γάλα και 2 κγ νεσκουικ
2ο:3κομμάτια μοσχάρι κοκκινιστό χωρίς λάδια,1βραστή πατάτα,2 βραστά καρότα,2πιρουνιές σέλινο με λεμόνι(μιαμ)
3ο:λίγο μωσαικό:P
4ο:γιαούρτι με 1κσ κουάκερ κ μπόλικη κανέλλα
5ο:ομελέτα με ασπράδια κ 1κρόκο,γαλοπούλα κ κότατζ

psonara
31-03-13, 19:46
Χθες τζιμ:
Πλάτη 3*12:
1.εμπροσθολαίμιες έλξεις 25 κ
2.seated row 20 το 1 και 25κ τα 2
3.τροχαλία με μπάρα ίσια 5 κ(πόνος)

Τρικέφαλα 3*15
1.εξτενσιον 10/15/10κ
2.με αλτήρες πίσω(ξεκινούσα με 4κ και τελείωνα τα σετ με 3κ)

Ώμοι:3*15
1.εκτάσεις με αλτήρες κάθε σετ που τελείωνα έκανα κυκλάκια για 8 χρόνους
2.shoulder press πρώτο σετ 10κ και τα υπόλοιπα 15κ

10' διάδρομο και μετά αερόμπικ φάνγκα(γλουτοί,ραχιαίοι,τετρακέφαλοι στο θεό)

Διατροφή σμρ
1ο:1φ πολύσπορο με 1κγ ταχίνι,μία κούπα γάλα και 2 κγ νεσκουικ
2ο:3κομμάτια μοσχάρι κοκκινιστό χωρίς λάδια,1βραστή πατάτα,2 βραστά καρότα,2πιρουνιές σέλινο με λεμόνι(μιαμ)
3ο:λίγο μωσαικό:P
4ο:γιαούρτι με 1κσ κουάκερ κ μπόλικη κανέλλα
5ο:ομελέτα με ασπράδια κ 1κρόκο,γαλοπούλα κ κότατζ

αχ μηνμου λες για το μωσαικο!ειναι το αγαπημενο μου και προχθες που το εφτιαξα δεν το πετυχα:(

Βάλια
31-03-13, 20:01
αχ μηνμου λες για το μωσαικο!ειναι το αγαπημενο μου και προχθες που το εφτιαξα δεν το πετυχα:(

εγώ κάνω τη συνταγή του κακάο της ιον κ βάζω κ λίγο λικέρ ή σιρόπι βύσσινο κ απογειώνεταιιιιιιιιι!!!την ίδια κάνεις κ εσύ?

koukoutsaki
31-03-13, 20:02
κοριτσια με κονιακ απογειωνεται :inandout:

Βάλια
31-03-13, 20:06
κοριτσια με κονιακ απογειωνεται :inandout:

Ναιιιιιι κ με κονιάκ ειναι τελειο!!εγώ τρελαίνομαι κ με λικέρ πορτοκάλι....ουφ παναια μου....:bowdown:

koukoutsaki
31-03-13, 20:07
δοκιμαστε το και με ψημενη ρακη ...:green:
ενταξει φτανει ...ειμαστε γουρουνες :eleph:

Βάλια
31-03-13, 20:10
δοκιμαστε το και με ψημενη ρακη ...:green:
ενταξει φτανει ...ειμαστε γουρουνες :eleph:

χαχαχα κ με πονάνε κ οι κ@@@κοιλιακοί μου με τα γέλια!!!!!

psonara
31-03-13, 20:20
χα χα αυτο με τα γουρουνακια πολυ μου αρεσε!εγω τη βρηκα στο ιντερνετ τη συνταγη!βασικα δεν φταιει η συνταγη που εγω ειμαι αχρηστη:P
κι εγω με κονιακ το κανω!αχ αυτα τα πτι-μπερ βουτηγμενα στη σοκολατα...απλα απολαυση!

Βάλια
31-03-13, 20:25
χα χα αυτο με τα γουρουνακια πολυ μου αρεσε!εγω τη βρηκα στο ιντερνετ τη συνταγη!βασικα δεν φταιει η συνταγη που εγω ειμαι αχρηστη:P
κι εγω με κονιακ το κανω!αχ αυτα τα πτι-μπερ βουτηγμενα στη σοκολατα...απλα απολαυση!

:shock: σοκολακολαφοοοος!!!

psonara
31-03-13, 20:29
τι θα φτιαξετε αυριο ρε κοριτσια?καμια ιδεα?

koukoutsaki
31-03-13, 20:31
οπωσδηποτε αυτο που εφαγα το απογευμα θα το καθιερωσω εγω, τωρα που θα αρχισουν κ οι ζεστες ..γιαουρτι 2% 1 κουταλακι πρωτεινη εριξα κ 4 ψιλοκομμενες φραουλες 2 ωρες καταψυξη και βουαλα το υγιεινο φροζεν γιογκουρτ..... ;)

Βάλια
31-03-13, 20:31
τι θα φτιαξετε αυριο ρε κοριτσια?καμια ιδεα?

γίγαντες θα έχει το μενού μάλλον με μπόλικο καρότο,σέλινο κ τόνο ή μακαρόνια με σάλτσα γαλοπούλα κ κοτατζ!

Βάλια
31-03-13, 20:32
οπωσδηποτε αυτο που εφαγα το απογευμα θα το καθιερωσω εγω, τωρα που θα αρχισουν κ οι ζεστες ..γιαουρτι 2% 1 κουταλακι πρωτεινη εριξα κ 4 ψιλοκομμενες φραουλες 2 ωρες καταψυξη και βουαλα το υγιεινο φροζεν γιογκουρτ..... ;)

μμμμμ ανατρίχιασα βρε κούκου!!αύριο θα πάω για τα ψώνια που λέγαμε κ μάλλον θα το επιχειρήσω κ εγώ το γιογκουρτ!!!

koukoutsaki
31-03-13, 20:33
:):):) αν σου αρεσει αυτο που λεγαμε θα με θυμηθεις !

Βάλια
31-03-13, 20:34
:):):) αν σου αρεσει αυτο που λεγαμε θα με θυμηθεις !

Θα εθιστώ μου φαίνεταιιιιι...:turtle::turtle::turtle:

psonara
31-03-13, 20:42
αχ εμενα δεν μ'αρεσουν οι φραουλες!εγω για απογευμα εχω κολλησει με τις βανιλιες με μπολικη κανελα!αχ και δεν εχω σημερα!αυριο ομως θα προμηθευτω!

Βάλια
02-04-13, 16:06
1/3/2013
1o:2 φέτες ψωμί με 2κγ ταχίνι μισή κγ μέλι
2ο:1μικρό κομμάτι σπανακοτυρόπιτα+τυρόπιτα
3ο:5κσ γίγαντες χωρίς λάδια+2φ γαλοπούλα καπνιστή
4ο:λίγο παγωτό(ανα μερίδα 148θ)
τζιμ
5ο:3κσ γίγαντες χωρίς λάδια,κότατζ,2φ γαλοπούλα κ 5 ελιές

τζιμ:ΒΑΡΗ
ποδια:3*15
τετρακέφαλοι στο μηχ:30κ
απαγωγούς στο μηχ:25κ
προσαγωγούς στο μηχ:35κ
γλουτούς στο μηχ ξαπλωτή:25κ

δικέφαλα:3*12
κάμψεις στο μηχ:10κ/15κ/15κ τα 6 πρώτα κ 10κ τα τελευταία
κάμψεις με μπάρα:8κ
καμψεις με αλτήρες εναλλάξ:4κ

στήθος:
εκτάσεις σε οριζόντιο:3*12/4κ
πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή:4*15/5κ
chest press:3*12/22.5k
πιέσεις με αλτήρες σε οριζόντιο:2*12/5κ

προθέρμανση 10λ και στο τέλος 25' γρήγορο περπάτημα(6ταχ) με ανηφόρα 6,5(το καψα το παγωτό και παραπάνω μη σας πω:P)

koukoutsaki
02-04-13, 16:09
στηθος αλτηρες το εχεις και παραπανω ειμαι σιγουρη ;)

liveris
02-04-13, 16:11
τα χερια βαλτα τελευταια στην προπονηση..:welcome:

koukoutsaki
02-04-13, 16:18
πολυ σωστοοος:thumbup:

Βάλια
02-04-13, 17:21
Τελευταία τα έκανα απλά τα έγραψα όπως θυμόμουν:turtle::turtle::turtle:
Τα έγραψα βιαστικά!!!

Βάλια
02-04-13, 17:22
στηθος αλτηρες το εχεις και παραπανω ειμαι σιγουρη ;)

Ναι η αλήθεια είναι ότι μέσα σε μία βδομάδα ανέβηκα 1 κιλό..αν κ όποτε τα φτύνω έχω και τα πιο ελαφρια δίπλα για να τελειώνω τα σετ...δεν ξέρω αν αυτό είναι σωστό όμως...

koukoutsaki
02-04-13, 17:33
μα το θεμα ειναι να ζοριστεις ...οι τελευταιες επαναληψεις να βγαινουν με δυσκολια κι ας αγκομαχησεις ,οχι να παιρνεις τα πιο ελαφρια απο διπλα
ελα ελα το χεις λεμε:weights:

Βάλια
02-04-13, 17:35
μα το θεμα ειναι να ζοριστεις ...οι τελευταιες επαναληψεις να βγαινουν με δυσκολια κι ας αγκομαχησεις ,οχι να παιρνεις τα πιο ελαφρια απο διπλα
ελα ελα το χεις λεμε:weights:

αγκομαχώ καλέ κ αλλάζω...μου πετάνε τα μάτια!γενικά στο πάνω μέρος έιμαι αδύναμη..:(

koukoutsaki
02-04-13, 17:40
δε πειραζει, θα ανεβεις ...εξαλλου ετσι δεν ειμαστε οι γυναικες? συνηθως πιο δυνατα ποδια εχουμε το πανω θελει δουλεια ...

Βάλια
02-04-13, 17:52
δε πειραζει, θα ανεβεις ...εξαλλου ετσι δεν ειμαστε οι γυναικες? συνηθως πιο δυνατα ποδια εχουμε το πανω θελει δουλεια ...

άντε να δούμε!!!αύριο θα πάω να πάρω τη πρωτείνη...:weights:

Βάλια
03-04-13, 16:23
Καλησπέρα παιδιά!:green:
2/04/2013(καλό μήνα είπαμε?:P)

Διατροφή:
1ο:2αυγά με 2 κρισπις ολικής άλεσης 2φέτες μοτσαρέλλα και μισό πορτοκάλι

2ο:κοτόπουλο,1πατάτα βραστή,3παντζαράκια μικρά και παντζαρόφυλλα(1κσ λάδι)

3ο:1 ρόφημα κακάο(1κγ κακάο και ζεστό νερό χωρίς ζάχαρη)

4ο:γιαούρτι με βρώμη και κανέλλα

τζιμ

5ο:κριθαράκι σόγιας 2κσ με 3φέτες γαλοπούλα,1ντομάτα,1κσ πεκορίνο

τζιμ:dance aerobic(ήταν τέλειαααα πέθανα βέβαια έλιωσα ίδρωσα ΑΛΛΑ τέλεια!!!!):turtle::turtle::turtle:

gretyl666
03-04-13, 19:32
εγώ προτείνω αφού πας και γυμναστήριο ,να αρχίσεις σκουότ για τα ποδια και άσε τους προσαγωγούς και απαγωγους .. Α και προβολές ....
Μην βάζεις τους δικεφαλους πριν από το στήθος.. Και βάλε ρε συ λιγα παραπάνω κιλα στο στήθος και δικεφαλους ...σιγουρη ειμαι πως μπορεις τα διπλα !

Βάλια
04-04-13, 11:47
3/4/2013
Διατροφή:
1ο:150γ γιαούρτι,6αμύγδαλα,6φουντούκια,1κσ κρανμπερις,1κσ βρώμη
2ο:2ρυζογκοφρέτες,2φγαλοπούλα,2φ μοτσαρέλλα
3ο:3μοσχαρίσια μπιφτέκια,2κσ μαύρο ρύζι κ σαλάτα μαρούλι ένα μπολ,1κσ λάδι
4ο:1ρόφημα κακάο σκέτο
τζιμ
μετά το τζίμ ένα σκούπ πρωτείνη
5ο:1μπιφτέκι,2ασπράδια,1ντομάτα,2φμοτσαρέλλα

τζιμ:πιλάτες και αερόμπικ

Βάλια
04-04-13, 11:49
εγώ προτείνω αφού πας και γυμναστήριο ,να αρχίσεις σκουότ για τα ποδια και άσε τους προσαγωγούς και απαγωγους .. Α και προβολές ....
Μην βάζεις τους δικεφαλους πριν από το στήθος.. Και βάλε ρε συ λιγα παραπάνω κιλα στο στήθος και δικεφαλους ...σιγουρη ειμαι πως μπορεις τα διπλα !

Είναι η 3η βδομάδα που κάνω συστηματικά βάρη.Τον εαυτό μ δεν τον λυπάμαι καθόλου το πάω μέχρι τέρμα κ από εδώ κ πέρα δεν θα κατεβάζω κιλά όταν δεν μπορώ να σηκώσω.Σιγά σιγά θα ανεβάσω κ εγώ.Είμαι αδύναμη πάνω πολύ κ φαίνεται κ απτα κιλά.Θα φτιάξει που θα πάει.:weights:

Βάλια
05-04-13, 17:29
4/3/2013
1o:2φ ψωμί μάυρο με 2κγ ταχίνι κ μισό μέλι
2ο:2φιλέτα πέρκα, 4κσ κριθαράκι σόγιας, 1μιση καρότο, 2αγγουράκια μικρά και 1κσ λάδι,1κσ παγωτό
3ο:4κγ γιαούρτι,5φουντούκια,5αμύγδαλα,1χούφτα κρανμπερις
4ο:1φ πέρκα,2κσ κριθαράκι,μισό καρότο

koukoutsaki
05-04-13, 17:36
αχ ταχινι :love::turtle:

αλλα ετσι κ μπει εδω μεσα δε θα ζησει ουτε 2 μερες το βαζο :green:

Βάλια
05-04-13, 17:49
αχ ταχινι :love::turtle:

αλλα ετσι κ μπει εδω μεσα δε θα ζησει ουτε 2 μερες το βαζο :green:

Κ όταν είναι με μελάκι...μιαμμμμμμ:P

koukoutsaki
05-04-13, 18:01
και με κακαο.... αχ σταματαω :smash:

Βάλια
05-04-13, 18:04
και με κακαο.... αχ σταματαω :smash:

:porc:(δεν ειχα δει οτι ειχαμε και γουρουνακι ιμοτικον)

θα γινουμε γουρουνες παλι καλεεεε!!!

liveris
05-04-13, 19:05
και με κακαο.... αχ σταματαω :smash:

με κακαο παιρνω εγω..νομιζω ειναι το καλυτερο..:thumbup:

koukoutsaki
05-04-13, 19:17
βαζει κατω και τη μερεντα ....:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Βάλια
06-04-13, 12:19
Με ταραζετεεεε!!!Καλημέρα-Καλησπέρα παιδιά!!!

Διατροφή 5/4/2013
1ο:150μλ γάλα,4κσ βρώμη,10 αμυγδαλα,1 σκουπ πρωτείνη
2ο:ενα τοστ με ψωμί ολικής 1φ μοτσαρελλα,2φ γαλοπούλα,1 αυγό
3ο:200γρ κοτόπουλο κ 300γρ μπαμιες χωρίς λάδια,1ντακάκι ολικής
τζιμ
4ο:160γρ τόνος,1μικρή ντομάτα,μπόλικο μαιντανό 3ντακάκια ολικής

τζιμ:αερομπικ φουυυυλ και γιογκιλάτες(νεκρή έφυγα):turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
06-04-13, 22:50
βαλια μου σαρεσει το γιογκιλατες?
εγω το σκυλοβαρεθηκα πολυ γρηγορα

Βάλια
07-04-13, 11:39
βαλια μου σαρεσει το γιογκιλατες?
εγω το σκυλοβαρεθηκα πολυ γρηγορα

Καλημέρα κούκου μου!!!
Έχω ξανακάνει άλλη μία φορά γιογκιλάτες κ ήταν λες κ δεν έκανα τπτ...Με τη συγκεκριμένη δασκάλα όμως που κάνω κάθε παρασκευή πιλάτες ήταν το πιο δύσκολο πράγμα -από θέμα κοιλιακών ποδιών τα πάντα όλα- που έχω κάνει...
Η δασκάλα αυτή είναι η αγαπημένη μου...Κ δύσκολα το λέω...

Γενικά σε αυτό το γυμναστήριο γίνεται χαμός...Έχουμε πολύ καλούς δασκάλους...

Βάλια
07-04-13, 12:23
Διατροφή 6/4/2013
1ο:γιαούρτι,6φουντούκια,6αμύγδαλα,1κσ κρανμπερις
2ο:ένα κομμάτι μοσχάρι κοκκινιστό σουρωμένο
3ο:1πράσινο τσάι χωρίς ζάχαρη(ήμουν έξω)
4ο:μια μεσαία βραστή πατάτα με 3κομμάτια μοσχάρι κοκκινιστό χωρίς λάδια κ 1κουταλιά σάλτσα κ σαλάτα ντομάτα πιπεριά
τζιμ
5ο:μια λεμονίτα(120θ :Pτη λατρεύω)
6ο:λίγα φουντούκια ανάλατα κ 1μπισκότο ορεο
7ο:τσιμπούσι 3κομμάτια κοντοσούβλι μία μικρή τετράγωνη πίτα 2κσ σως(γιαούρτι,μουστάρδα,λεμόνι,δυόσμος),1κσ μελιτζανοσαλάτα(ψητή μελιτζάνα ψιλοκομμένη με μαιντανό),ντομάτα αγγούρι κ 1κομμάτι τάρτα σοκολάτας...

Ξέρω λάθος να μη φάω πρωτείνη μετά το γυμναστήριο αλλά είχαμε κόσμο οπότε σ@@@@...κ έκανα κ ωραίο γεύμα:green:

τζιμ:ΒΑΡΗΗΗ

προθέρμανση:10'

Πόδια:
1.σκουότ 4*15(σκέτη μπάρα το πρώτο σέτ κ μετά επιβάρυνση με 5-πρώτη φορά ήταν ε)
2.προβολές 3*15 κάθε πόδι
3.τετρακέφαλους στο μηχάνημα 3*15 με 30κ
4.εκτάσεις γλουτιαίων 3*15 με 30κ

πλάτη:
1.εμπροσθολαίμιες έλξεις:3*15 25κ
2.seated row(αυτή είναι η κωπηλατική?):3*15 25κ
(δεν έκανα άλλη πλάτη ούτε ώμους γτ πονούσα ακόμα απτή τετάρτη με το πιλάτες ορθοσωμία)

τρικέφαλα:
1.στο μηχάνημα:3*15/ 15κ
2.με αλτήρες πίσω απτό κεφάλι:3*15/4κ

Μετά δεν μπορούσα καν να κάνω αποθεραπεία...

koukoutsaki
07-04-13, 12:42
Καλημέρα κούκου μου!!!
Έχω ξανακάνει άλλη μία φορά γιογκιλάτες κ ήταν λες κ δεν έκανα τπτ...Με τη συγκεκριμένη δασκάλα όμως που κάνω κάθε παρασκευή πιλάτες ήταν το πιο δύσκολο πράγμα -από θέμα κοιλιακών ποδιών τα πάντα όλα- που έχω κάνει...
Η δασκάλα αυτή είναι η αγαπημένη μου...Κ δύσκολα το λέω...

Γενικά σε αυτό το γυμναστήριο γίνεται χαμός...Έχουμε πολύ καλούς δασκάλους...

ωραια τοτε μπραβο !!! :)

Βάλια
08-04-13, 13:28
Γεια σας παιδιά!
7/3/2013
Διατροφή:
1ο:2φέτες μαύρο ψωμί με 2κγ ταχίνι και μισό κγ μέλι
2ο:1μικρό κομμάτι σπανακόπιτα
3ο:3μικρά κομμάτια σπανακόπιτα,1κσ σπανακόρυζο χωρίς λάδια,2αυγά
4ο:λίγο γιαούρτι με 5 φουντούκια,5αμύγδαλα,1κσ κρανμπερις,λίγο μελεκούνι(100θ-μέλι με σουσάμι κ ξύσμα πορτοκάλι)
5ο:1μήλο
6ο:3καλαμάκια κοτόπουλο
8ο:1ποτήρι γάλα

ξεκούραση

koukoutsaki
08-04-13, 13:51
δωσε συνταγη για αυτο το μελεκουνι πως το λενε :turtle:
στη θεση σου θα εβγαζα τα κρανμπερις αφου εφαγες αυτο ...

δε σε πειραξε τοσο σπανακι συνολικα μεσα στη μερα σου ? :unsure:

Βάλια
08-04-13, 16:06
δωσε συνταγη για αυτο το μελεκουνι πως το λενε :turtle:
στη θεση σου θα εβγαζα τα κρανμπερις αφου εφαγες αυτο ...

δε σε πειραξε τοσο σπανακι συνολικα μεσα στη μερα σου ? :unsure:
το μελεκούνι είναι συσκευασμένο κ το παίρνω απτον κοσμίδη ή από το μάρκετ...έχει ένα κομμάτι σαν μια μεγάλη παλάμη 310θ.Πολύ θρεπτικό κ σε κρατάααααειιιι!!!!
Το θέμα είναι ότι το ζήλεψα αφού έφαγα το γιαουρτάκι κ γι αυτό κ το έφαγα:eleph:

Δεν με πείραξε το σπανάκι καλέ...τα κομμάτια ήταν σαν μπουκίτσες:P
άσχετα που αν είχα γιαούρτι θα το χτύπαγα όλο το ταψί(ευτυχως που τελειωσε το απογευμααααα:spank:)

nitri796
08-04-13, 16:18
έβαλε μυαλό η βάλια και άρχισε σκουότ!! έτσι μπράβο, θα παρακολουθώ την εξέλιξλη σου πιο συχνά μόνο και μόνο γι αυτό!

koukoutsaki
08-04-13, 16:28
Κοσμιδη?
Γείτονες είμαστε??


Ε αφου ήταν μπουκιτσες οκ.....

Βάλια
08-04-13, 16:45
Κοσμιδη?
Γείτονες είμαστε??


Ε αφου ήταν μπουκιτσες οκ.....

Όχι τον παλιό Κοσμίδη τον μπαμπά..τον γιο;)
αν είμαστε γειτόνισσες ετοιμάσου!!!

Βάλια
08-04-13, 16:46
έβαλε μυαλό η βάλια και άρχισε σκουότ!! έτσι μπράβο, θα παρακολουθώ την εξέλιξλη σου πιο συχνά μόνο και μόνο γι αυτό!

Δυνάμωσαν οι τετρακέφαλοι γι αυτό!!!Φοβόμουν για τα γόνατα μωρέ:bbbiceps:

gretyl666
08-04-13, 18:14
Εγώ προτείνω σκουότ να ανεβάζεις καθε φορα 5 κιλα η 2.5 από αυτα που είσαι τωρα (οσοσ μπορείς βέβαια).
και γω χάρηκα που άρχισες σκουοτ!

nitri796
08-04-13, 23:39
Δυνάμωσαν οι τετρακέφαλοι γι αυτό!!!Φοβόμουν για τα γόνατα μωρέ:bbbiceps:

το σκουωτ ειναι για τετρακεφαλα , μοιριαια δικεφαλα λιγοτερο , γλουτους , μεση

Βάλια
09-04-13, 12:23
Διατροφή 8/3/2013
1ο:ένα τοστ με μαύρο ψωμί,γαλοπούλα-μοτσαρέλλα 1 αυγό
2ο:ένα κομμάτι σπανακόπιτα
3ο:2μοσχαρίσια μπιφτέκια(συνταγή μισ φιτ) με μαρουλοσαλάτα ένα μπολ(1κσ λάδι)
4ο:μια μπανάνα
τζιμ
1σκουπ πρωτείνης αμέσως μετά τη προπόνα
5ο:1ώρα μετά το σκουπ ένα μπιφτέκι,λίγο μαρούλι χωρίς λάδι κ 1φ μάυρο ψωμί

τζιμ:ΒΑΡΗ
πόδια:
1.τετρακέφαλοι στο μηχάνημα 4*15/30-40κ
2.απαγωγοί στο μηχ 4*15/30-35κ
3.προσαγωγοί:4*15/το πρώτο 35κ τα υπόλοιπα 40κ
4.εκτάσεις γλουτιαίων:3*15/35κ

στήθος:
1.πιέσεις επικλινή με αλτήρες:4*15/6κ
2.πιέσεις στο μηχάνημα:4*15/22,5κ
(δεν έκανα άλλες γτ ήταν γεμάτο το γυμναστήριο δυστυχώς κ δεν υπήρχε κανένας πάγκος:evil2:)

δικέφαλα:
1.κάμψεις αλτήρες3*15/4κ
2.κάμψεις αλτήρες απτη μέση κ πάνω 3*15/4κ
3.κάμψεις δικεφάλων στο μηχάνημα 3*15/15-20κ

προθέρμανση:10'
αερόβιο:30' γρήγορο περπάτημα με αρκετή ανηφόρα(6 ταχ-7ανηφόρα)
ήθελα να κάνω κ άλλες ασκήσεις αλλά γινόταν χαμός...
εις αύριον τα σπουδαία:green:
:turtle::turtle::turtle:

Βάλια
09-04-13, 12:27
το σκουωτ ειναι για τετρακεφαλα , μοιριαια δικεφαλα λιγοτερο , γλουτους , μεση

Ναι νίτρι...το συζήτησα με τον γυμναστή κ αν με πόναγαν τα γόνατα θα σταματούσα.Ευτυχώς δεν είχα καμία ενόχληση,έφτανα μέχρι ορθή γωνία με σωστή τεχνική(ήταν κ ο γυμναστής μαζί μου) κ γούσταρα πολύ το πόνο της επόμενης ημέρας.
Με τις προβολές λίγο με τσίγκλαγε το πονεμένο πόδι αλλά ήταν υποφερτός ο πόνος.

Θα κάνω μία σκουότ-προβολές κ την άλλη μηχανήματα.:weights::weights:

Βάλια
09-04-13, 13:13
Διατροφή 8/4/2013:P
1ο:ένα τοστ με μαύρο ψωμί,γαλοπούλα-μοτσαρέλλα 1 αυγό
2ο:ένα κομμάτι σπανακόπιτα
3ο:2μοσχαρίσια μπιφτέκια(συνταγή μισ φιτ) με μαρουλοσαλάτα ένα μπολ(1κσ λάδι)
4ο:μια μπανάνα
τζιμ
1σκουπ πρωτείνης αμέσως μετά τη προπόνα
5ο:1ώρα μετά το σκουπ ένα μπιφτέκι,λίγο μαρούλι χωρίς λάδι κ 1φ μάυρο ψωμί

τζιμ:ΒΑΡΗ

πόδια:
1.τετρακέφαλοι στο μηχάνημα 4*15/30-40κ
2.απαγωγοί στο μηχ 4*15/30-35κ
3.προσαγωγοί:4*15/το πρώτο 35κ τα υπόλοιπα 40κ
4.εκτάσεις γλουτιαίων:3*15/35κ

στήθος:
1.πιέσεις επικλινή με αλτήρες:4*15/6κ
2.πιέσεις στο μηχάνημα:4*15/22,5κ
(δεν έκανα άλλες γτ ήταν γεμάτο το γυμναστήριο δυστυχώς κ δεν υπήρχε κανένας πάγκος:evil2:)

δικέφαλα:
1.κάμψεις αλτήρες3*15/4κ
2.κάμψεις αλτήρες απτη μέση κ πάνω 3*15/4κ
3.κάμψεις δικεφάλων στο μηχάνημα 3*15/15-20κ

προθέρμανση:10'
αερόβιο:30' γρήγορο περπάτημα με αρκετή ανηφόρα(6 ταχ-7ανηφόρα)
ήθελα να κάνω κ άλλες ασκήσεις αλλά γινόταν χαμός...
εις αύριον τα σπουδαία:green:
:turtle::turtle::turtle:

μπερδεύτηκα το γύρισα 1μήνα πίσω

nitri796
09-04-13, 23:34
κανε καμια 10αρια καθισματα με bodyweight για να ζεσταθουν τα γονατα πριν και να μην εχεις παρατραγουδα!

Βάλια
10-04-13, 15:43
9/4/2013
διατροφή:
1ο:γάλα με βρώμη αμύγδαλα κ μέλι,1σκουπ πρωτείνη
2ο:1μπανάνα
3ο:2κουτάλες γίγαντες και 80γ τόνο
4ο:λίγο μελεκούνι περίπου 20 γρ(80θ) κ ελληνικό καφέ σκέτο
τζιμ
5ο:1σκουπ πρωτείνη
6ο:1κουτάλα γίγαντες κ 80 γ τόνο


τζιμ:βάρη κ αερόμπικ
ΒΑΡΗ:
πλάτη 4*15
1.pull over τροχαλία:11,25κ(τόσο έγραφε)
2.seated row:25 τα πρώτα 2 και μετά 30κ
3.εμπροσθολαίμιες έλξεις:25-30κ(εδώ λέω να προσθέσω και οπισθολαίμιες)

ώμους:
1.εκτάσεις όρθια:4κ
2.στο μηχάνημα:15κ
3.πιέσεις όρθια με αλτήρες:4κ

τρικέφαλα:
1.στο μηχάνημα:15-20κ
2.με αλτήρες πίσω απτο κεφάλι:4κ
3.στη τροχαλία:8-11κ

κοιλιακούς διάφορους με επιβάρυνση 5κ-στο μηχάνημα καθιστή 40κ και ραχιαίους στο μηχάνημα με επιβάρυνση 40κ
μετά 1 ώρα αερόμπικ

Βάλια
11-04-13, 11:43
Καλημέρα παιδιά!
10/4/2013

Διατροφή:
1ο:3φ μαύρο ψωμί 3κγ ταχίνι κ μισό κγ μέλι
2ο:200μλ γάλα κ 1κσ πρωτείνη
3ο:μισό στήθος κότα και 4 κομμάτια μπαμπάτσικα πατάτες,1ντομάτα μικρή με μαιντανό βασιλικό χωρίς λάδι
4ο:3κσ γιαούρτι,μία χούφτα αμύγδαλα-φουντούκια λίγα κρανμπερις
τζιμ
μισό σκουπ
5ο:1μπούτι 2κομμάτια πατάτες,λίγο μαρούλι
6ο:ένα μέγαλο ποτήρι γάλα κ 1 χούφτα κάσιους ανάλατα

τζιμ:αερόμπικ,πιλάτες

Βάλια
12-04-13, 17:54
11/4/2013
Διατροφή:
1ο:γιαούρτι αμύγδαλα κρανμπερις και μισό σκουπ
2ο:1κομμάτι μοσχάρισια μπριζόλα μικρό
3ο:μοσχαρίσια κ κριθαράκι σόγιας 1κσ τυρί πεκορίνο
4ο:μελεκούνι κ 6 φράουλες
τζιμ
5ο:1 σκουπ
6ο:2 αυγά και 2φ μοτσαρέλλα

τη προπόνα θα τη γράψω το βράδυ!!!

koukoutsaki
12-04-13, 17:55
βρε μη τρως τοσο τακτικα μελεκουνι ...:)

Βάλια
12-04-13, 17:58
βρε μη τρως τοσο τακτικα μελεκουνι ...:)

310 έχει όλο εγώ έφαγα το μισό...155θ και από λιπαρά λιγότερο από 6...σιγά τα ωά...λύσσαξα κ στο τζιμ οπότε όλα καλαααα!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
12-04-13, 18:00
νταξει αφου ηταν μισο ..:green:

Βάλια
16-04-13, 15:29
διατροφή:
1ο:γάλα,βρώμη,1 χούφτα κρανμπερις,1χουφτα αμύγδαλα-κάσιους,1κσ πρωτείνη
2ο:1,5 κουτάλα φακές,2 αυγά,4 ελιές,2 ντακάκια ολικής
3ο:γιαούρτι κανέλλα κ 1κγ μέλι
τζιμ
1 σκουπ
4ο:2 ντακάκια με ντομάτα κ 2φ γαλοπούλα
5ο:άμα πεινάω γιαούρτι

τζιμ:Βαρη
πόδια:4*15
1.σκουότ στο σμιθ
2.πρέσσα με τα πόδια ψηλά
3.προβολές
4.γλουτούς στο μηχάνημα ξαπλωτή

πλάτη:3*12
1.εμπροσθολαίμιες έλξεις
2.οπισθολαίμιες έλξεις
3.seated row
4.pull over τροχαλία

τρικέφαλα:3*15
1.στο μηχάνημα
2.με βαράκι πίσω απτό κεφάλι ένα ένα χέρι
3.τροχαλία

μετά 1 ώρα dance αερόμπικ:turtle::turtle::turtle:

Stella
18-04-13, 14:23
Bρε συ Βαλια...αυτο που κανεις πρωτα τα βαρη πχ στην προηγουμενη προπονηση ποδια/πλατη/τρικεφαλο και μετα εχεις κουραγιο και για μια ωρα ντανς αερομπικ πώς το καταφερνεις;:)
Θελω να πω οτι αν παιζεις δυνατα στην προπονηση με βαρη κανονικα δε θα επρεπε να εχεις και πολυ κουραγιο για να κανεις και μια ωρα ντανς στα τμηματα...
Μηπως να το κοιταξεις λιγο αυτο; Δηλαδη μηπως οι δυνατοτητες που εχεις στα κιλα που κανεις είναι πολυ μεγαλυτερες, οποτε να αυξησεις τα κιλα που σηκωνεις;

εκτος και αν εγω είμαι τελειως παρταλι και μου φαινεται δυσκολο μετα τα βαρη να κανω και μια ωρα αερομπικ :green:

Βάλια
20-04-13, 16:07
Γεια σας παιδια!

εδω και 3 μερες ειμαι στο κρεβατι με πολυ ατονια και πυρετο..αλλα σημερα ξαναβρισκω τις δυναμεις μου...

απο δευτερα ξεκιναω πρακτικη επομενως θα ειμαι κ 8 ωρες ορθια σε εργαστηριακο χωρο και φοβαμαι οτι δεν θα μπορω να κανω τη προπονηση που θελω και χρειαζομαι....

Στέλλα μου τα βαρη αφου τα κανω πριν το αερομπικ τα κανω φουλ και πιεζομαι με αποτελεσμα να μην τελειωνω το τελευταιο σετ...

Τωρα απτη στιγμη που δεν εκανα καποια αλλη καθημερινη δραστηριοτητα εκτος απτη σχολη που δεν κουραζομουν ιδιαιτερα ειχα κουραγιο και εβγαζα και το αερομπικ κανονικα...απο δευτερα θα δουμε τωρα...

Miss Fit
21-04-13, 21:48
Περαστικα σου Βαλακι:)
Προσπαθησε να συνεχισεις κανονικα τισ προπονησεις σου...κριμα να τ αφησεις....

grtech
23-04-13, 21:52
Καλή ανάρρωση Βάλια. :welcome:

Βάλια
06-05-13, 19:07
Χρόνια πολλά παιδιά!!
Μετά από πολύ φαί και ξεκούραση ξεκινάω από αύριο κ πάλι δυναμικά!!!

Όσο δεν έγραφα έκανα κανονικά τη διατροφή μου και το γυμναστήριο όπως τις προηγούμενες μέρες πριν πέσω στο κρεβάτι αλλά λόγω δουλειάς δεν πρόκανα να τα γράφω κιόλας...

Από αύριο δυναμικά γτ έρχεται και το καλοκαίρι :turtle::turtle::turtle:

Βάλια
06-05-13, 19:45
Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο σκεύασμα καρνιτίνης...για να ενισχύσω την αντοχή μου στο αερόβιο και ταυτόχρονα να φύγει γρηγορότερα το λίπος...θέλω γνώμες!!!!

vaggan
06-05-13, 21:10
Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο σκεύασμα καρνιτίνης...για να ενισχύσω την αντοχή μου στο αερόβιο και ταυτόχρονα να φύγει γρηγορότερα το λίπος...θέλω γνώμες!!!!τσαμπα η φασαρια μην την παρεις καθολου πεταμενα λεφτα στην κυριολεξια:welcome:

Βάλια
06-05-13, 22:01
γεια σου βαγγαν!!!!τοσο πολυ χαλια επιλογή?

morbit_killer
07-05-13, 08:25
γεια σου βάλια για μένα πάρε σιρόπι l-arginine της biotech θα σου δώσει αντοχή στην αερόβια άσκηση , ενώ παράλληλα θα σε βοηθήσει στο να χτίσεις ποιοτικούς μύες καλή επιτυχία στον στόχο σου :)

Mikekan
07-05-13, 11:28
Εμένα πάλι με βοήθησε πολύ η καρνιτινη πριν την αεροβια και είμαι σίγουρος για αυτό γιατι κάνω το ίδιο αεροβιο σχεδόν ένα χρόνο.

Πάρε όμως σε σκόνη γιατι θέλει 2γρ τουλαχιστον μισή ώρα πριν το αεροβιο. Οι καψουλες δεν συμφέρουν.

vaggan
07-05-13, 14:21
γεια σου βαγγαν!!!!τοσο πολυ χαλια επιλογή?για εμενα ολοι οι λιποδιαλυτες στην αγορα ειναι σκουπιδια με εξαιρεση εναν που ειχα παρει και ειδα αρκετη ενεργεια και μου εκοβε την ορεξη για φαγητο αλλα δυστυχως μου εκοβε και τον υπνο ηταν το endoburn extreme της bsn

FITNESS GIRL
07-05-13, 16:06
για εμενα ολοι οι λιποδιαλυτες στην αγορα ειναι σκουπιδια με εξαιρεση εναν που ειχα παρει και ειδα αρκετη ενεργεια και μου εκοβε την ορεξη για φαγητο αλλα δυστυχως μου εκοβε και τον υπνο ηταν το endoburn extreme της bsn

δεν ειναι ολοι υπαρχουν καποιοι που εχουν αποτελεσματα και δινουν ενεργεια στην προπονηση και αντοχη

Mikekan
07-05-13, 17:09
Εξαρτάται τι περιμένεις απο ένα λιποδιαλυτη φαντάζομαι, μόνος του θαύματα δεν κάνει κανένας, τουλάχιστον δεν γνωρίζω εγω κάποιον. Οπως είπε και η Fitness να κερδίσεις σε ενέργεια και αντοχή για να κάψεις παραπάνω, εγω αυτά περιμένω. Επίσης η Γιοχιμβινη σίγουρα συμβάλει στο κάψιμο λίπους απο δύσκολες περιοχές, το έχω διαπιστώσει προσωπικά, φυσικά με πολυ αγώνα σε διατροφή-άσκηση.

Βάλια
07-05-13, 17:30
παιδιά υπάρχει κτ που μου προτείνετε ώστε να έχω αντοχή,να μη χάνω τον ύπνο μου και να φύγει το λίπος?
η καρνιτίνη κάνει τπτ?υπάρχει κάποιος λιποδιαλύτης που δεν έχει σοβαρές παρενέργειες?

αυτό για την αργινίνη να το ακολουθήσω? μη μου προτείνετε πολλά γιατί στο τέλος το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μείνω με τη πρωτεινούλα μου και θα συνεχίζω με μείωση υδατανθράκων και λιπαρών....:green:

κτ που έχετε δοκιμάσει στο μέλλον και δεν θα σας χάλασε...:)

vaggan
07-05-13, 18:11
δεν ειναι ολοι υπαρχουν καποιοι που εχουν αποτελεσματα και δινουν ενεργεια στην προπονηση και αντοχηναι αυτο λεω και εγω πως αυτος που προτεινα πιο πανω τρελη διαθεση και ενεργεια με ταυτοχρονη ελλατωση της ορεξης εδω που τα λεμε μαλλον θα τον ξαναχρησιμοποιησω

Βάλια
09-05-13, 17:53
διατροφή:
6.00:δημητριακά ολικής άλεσης,150μλ γάλα,10 φουντούκια,1κσ μέλι
10.00:ένα τοστ ολικής με γαλοπούλα,τυρί και μουστάρδα
13.30:το ίδιο
17.15:2μελιτζάνες κοκκινιστές,1τόνος
20.00:2αυγά βραστά,1μικρή ντομάτα,1κγ λάδι
22.00:γιαούρτι,10 φουντούκια

τζιμ:ξεκούραση(πονάνε φριχτά τα πόδια μ απτην ορθοστασία:(