PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόγραμμα ασκήσεων για όγκο



vasilisgeo72
21-09-08, 20:43
Γεια σε όλους. Θα ήθελα να μου Πίτε ένα πρόγραμμα ασκήσεων για όγκο 4 ημέρες την εβδομάδα(Δευτέρα, τρίτη, πέμπτη παρασκευή). Είμαι 36 χρονών 99 κιλά και ύψος 1.80.
Πήγαινα και ποιο παλιά γυμναστήριο και έχω αρκετά καλή δομή σώματος. Τα είχα παρατήσει για 10 χρόνια και….ναμε πάλη στο γυμναστήριο εδώ και 1 μήνα με 107 κιλά που έγιναν αμέσως 99. Το επάγγελμα μου είναι νταλικέρης (καθιστική δουλειά).
Παίρνω πρωτεΐνη (Nitro-Tech) 2 scoop πρωί και2 scoop μετά το γυμναστήριο και αμινοξέα (αμινο 2500) παίρνω από 2 χ 4 φορές την ημέρα. Το πάω καλά ή μου προτείνετε κάτι άλλο

RUHL
21-09-08, 21:15
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=36999#36999
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=34805#34805

Steve KinG STyLe
21-09-08, 21:34
Ακριβως οτι ειπε ο απο πανω :P

Αφου πας για ογκο γτ εχασες 8κιλα?Τεσπα αν εχεις παρα πολυ καιρο να πας γυμανστηριο κανε για αρχη ενα προγραμα "επιστροφης" δηλαδη κατι οχι με παρα πολυ ενταση και ζορικες ασκησεις.(για την αρκιβεια ριξε μια ματια εδω (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=54/) !!!!


Τα λεμε,καλα αποτελεσματα,διαβασμα και κρατα μας ενημερους :awesome:

vasilisgeo72
21-09-08, 22:46
Όταν άρχισα το γυμναστήριο είχα κόψη το τσιγάρο 1,5 μηνά ποιο πριν και όπως καταλαβαίνετε πάχυνα και πήρα ποιο πολύ στην κοιλιά. Σαβούρα καταλαβαίνετε.
Μόλις άρχισα το γυμναστήριο έκανα πρώτα 20 λεπτά διάδρομο και μετά άρχιζα …πωρωμένα τα βάρη και στο τέλος άλλα 20 λεπτά διάδρομο. Ίσως έχασα αυτά που δεν έπρεπε να είναι επάνω μου. Αυτά τις κοιλιάς είχα θεαματική βελτίωση σχεδόν την έχασα (ίδου και τα 8 κιλά) όμως τα μαξιλαράκια πίσω καταλαβαίνετε ποια εννοώ δεν βλέπω να φεύγουν εύκολα.
Δεν κάνω κάποια ιδιαίτερη διατροφή αλλά προσέχω πολύ τι τρώω.
Δηλαδή να σας φέρω ένα παράδειγμα σήμερα έφαγα
Το πρωί 09ʼ00 2 βρασμένα αυγά 2 φρυγανιές σικάλεως με βούτυρο και μελί ένα μπολάκι με άσπρο γάλα light γεμάτο με μούσκλι και 2 scoop πρωτεΐνη με 2 αμινοξέα.
Στις 12ʼ00 πήρα άλλα 2 αμινοξέα και ήπια άλλο 1 μπολάκι γάλα με μούσκλι
Στις 14ʼ00 έφαγα 1 πιάτο μακαρόνια με τυρί και 2 στήθη από κοτόπουλο στο φούρνο με μια φέτα μαύρο ψωμί
Στις 19ʼ00 έφαγα ένα πιάτο μακαρόνια με μια φέτα μαύρο ψωμί και πήρα άλλα 2 αμινοξέα.
Στις 21ʼ00 έφαγα ένα βραστό αυγό και 2 φρυγανιές σικάλεως με2 φέτες τυρί φέτα
Και στις 22ʼ30 θα παρω την πρωτεινη και τα αμινοξεα από 2 scoop και 2 αμινοξέα.
Δεν θέλω να χάσω τον όγκο που έχω αλλά δεν θέλω με τίποτα να παχύνω στην κύλια πάλη.
Πραγματικά σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.

peris
21-09-08, 23:00
τι ωρα κανεις προπονηση?παντως γενικα η διατροφη σου δε μου αρεσει ποσοτητες φαγητου?για μενα βγαλε βουτυρα φετες πουθενα σαλατες και φρουτα

pikolo
21-09-08, 23:18
δες αρθρο διατροφης του Muscleboss για γραμμωση και στα thread προπονησης υπαρχει οτι θες ειδη οποτε ν μη ξαναγραφεται.

vasilisgeo72
21-09-08, 23:55
Σιγά σιγά προσπαθώ να βάλω μια σειρά. Καταρχήν προσπαθώ να κόψω τις κακές συνήθειες. Φρούτα δεν έτρωγα ποτέ αλλά τώρα όταν με πιάνει λόρδα ψάχνω το ψυγείο για φρούτα και έκτες που πήγα μια επίσκεψη σε ένα σπίτι αυτή έτρωγαν σουβλάκια και εγώ μαρουλοσαλάτα...
Συνήθως πάω στο γυμναστήριο 20ʼ00 με 22ʼ00. Η Photo είναι δικια μου.
Ευχαριστώ

loufas
22-09-08, 00:29
με τοση πρωτεινη και καθημερινη προπονηση σιγουρα θα δεις αποτελεσματα....

NASSER
22-09-08, 00:38
Vasilisgeo72 το πιο βασικο ειναι οτι το πηρες αποφαση να βελτιωσεις την φυσικη σου κατασταση.
Αρχικα μπηκες στο γυμναστηριο.
Δευτερον προσπαθεις να φας οσο το δυνατον πιο υγειηνα.
Ειδη εχεις προσθεσει και συμπληρωματα διατροφης που οσο ναναι σε κανουν και νιωθεις πως πρεπει να επιβαλεις μια ταξη.
Οτι αρχισες να τρως και εξι γευματα τη μερα ειναι ενα μεγαλο βημα!

Αυτο που απομενει ειναι να βαλεις μια ταξη στη διατροφη και την προπονηση σου, χωρις υπερβολες και χωρις ελειψεις.
τα βασικα
προσπαθεις να γυμναζεις ολες τις μυικες ομαδες και κανεις σε καθημερινη βαση αεροβικη.
Κανε ενα πλανο διατροφης που καθε γευμα να περιεχει πρωτεινη+υδατανθρακα+λιπος ενα απο καθε ειδος! οχι π.χ. και αυγα και πρωτεινη, ή και μακαρονια και ψωμι...
Ολες τις αλλαγες να τις κανεις με τον καιρο.Δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη. Το βασικο ειναι πως εκανες την αρχη :awesome:

Καλως ορισες στη παρεα του :bodybuildinggr:

vasilisgeo72
22-09-08, 17:50
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε :hantel:

TRIANTAFYLLOU
22-09-08, 18:00
την αρχή την έκανες απλά δώσε χρόνο για να δείς ακόμη καλύτερα αποτελέσματα η διάρκεια είναι που κάνει την δουλειά. :thumbsup: