PDA

Επιστροφή στο Forum : CarboJet Gain (Amix)



baspax1
28-02-13, 17:22
Καλησπέρα πρόσφατα πήγα σε ενα κατάστημα και μου πρότειναν αυτην την πρωτείνη βασισμένη σε υδατάνθρακα υψηλής αφομοίωσης (Vitargo) δεν περιέχει ασπαρτάμη περιέχει bcaa εχει ομως λιγη πρωτείνη αλλα για ενα ατομο που θέλει να βάλει κιλά πιστευω οτι είναι αρκετά καλη μιας και το κατάστημα αυτο μου την δίνει 46 τα 4 κιλα!
CarboJet™ Gain pwd.

Amix™ CarboJet™ Gain is a specially designed carbo-protein weight gainer with highly valuable content of protein Amix™ Protein Blend and proprietary carbohydrates Amix™ CarboJet™ Matrix. Amix™ Protein Blend consist of CFM® Whey Protein Isolate, Ultrafiltered Whey Protein Concentrate, Non-Fatty Whey and Beef Protein (amino acids derived from beef protein). Amix™ CarboJet™ Matrix consists of Vitargo® (ultra high molecular weight carbohydrate), Palatinose® (low glycemic carbohydrate with prolonged energy supply) and high quality Maltodextrine, Fructose and Dextrose.
CarboJet™ Gain is a mass-power gaining formula specially designed for weight lifters, bodybuilders in gaining stage of training and power-endurance athletes. CarboJet™ Gain is highly suitable for active people, who demand the benefits of top quality protein blend and complex carbohydrates. Calories come mainly from whey protein and low-glycemic index carbs, which feed muscle and store glycogen energy rather than energy from fat. CarboJet™ Gain is the ultimate product that will help you to gain quality muscle mass, increase strength and overall physical performance.


Benefits:
♦ pre & post training nutrition
♦ easily digested carbohydrates and proteins
♦ contains high quality CFM® Whey protein isolate
♦ mixes instantly
♦ aspartame FREE!
♦ low glycemic carbs

Recommended Use:
Mix 1 scoop of Amix™ CarboJet™ Gain (50g) with 200 - 250 ml of low fat milk or water. Use hand held shaker, mix for about 30 seconds. Have 2-3 servings daily, depending on daily need of carbohydrates and proteins.
62167
62168

Ηλίας Κ.
28-02-13, 17:35
Η αποψη μου ειναι οτι οι φορμουλες αυξησης βαρουσ ειναι για πεταμα ναι μεν σου βαζουν κιλα αλλα 95% λιπος και νερα και 5% μυς αλλα παρολο αυτα υπαρχουν και καλυτερες σε αυτο το ειδος απο την συγκεκριμενη

baspax1
28-02-13, 17:46
Ναι αυτο του είπα και εγώ του είπα οτι δέν αξιζει γιατι εχουν υδατάνθρακες κακής ποιότητας... και συμφώνγσε,αλλα αν δείχνει οτι εχει υδατάνθρακα καλης ποιότητας οπως vitargo τοτε γιατι να είναι πεταμένα λεφτα? εξάλλου κιλά αν θές να βάλεις σιγουρα θα πάρεις και λίπος.. εγω πάντως ημουν τις αποψης να επαιρνα την glod 100% whey της ON και να συμπλήρωνα υδατάνθρακα..και μου λέει οτι δεν πρόκειται να βάλεις κιλα με αυτην παραμόνο να συντηρηθείς..
και μου είπε πως μόνο αν φτασω στα επυθιμητά κιλα τοτε παω σε μια καθαρή...

Ηλίας Κ.
28-02-13, 17:51
καλυτερα να παρεισ την gold και υδατανθρακα θα βαλεισ ποιοτικα κιλα

baspax1
28-02-13, 17:58
Κοιτα θα την πάρω για μία φορα να δώ τι παίζει και μετα θα πάω στην ON! Απλα εκανα το θέμα μηπως την εχει πάρει κάποιος και εχει κάποια γνώμη!

baspax1
01-03-13, 22:10
Τελικά αγόρασα γέυση μπανάνα!
η 4κιλη εχει 46 ευρό και σου βγάζει 40 δόσεις απο δυο φορές τη μέρα με ένα scoop...
Γευση 9-10
Διαλυτότητα 10-10
Φουσκώματα δεν μου κανει καθόλου ουτε καν με το γάλα!
Αφήνει μία απαλή γέυση μπανάνας ειδικα με τη βρώμη και το γαλα το πρωι ειναι τέλεια!
Αποτελέσματα δεν μπορώ να ξέρω μιας και ειναι πολύ νωρις για να ξέρω.