PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB 1ο Διασυλλογικό Kύπελλο Αιγαίου "Ποσειδώνια" 2013 (18.5 - Χίος)



Polyneikos
06-03-13, 18:04
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον Μιχάλη Χρυσοβέργη, μου ανακοινώθηκε ότι φετος τον Μαϊο, μια εβδομάδα πριν από το 26ο Πανελλήνιο της IFBB-ΕΟΣΔ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?25348-ΙFBB-ΕΟΣΔ-26ο-Πανελλήνιο-Πρωταθλημα-(25-Μαίου-2013-Μελισσια)), θα πραγματοποιηθεί το Κύπελλο Αιγαίου , υπό την αιγίδα της IFBB, στο νησί της Χίου, σε συνεργασία εκείνου με τον αθλητή Γιώργο Κουταλιάρη, ο οποίος περυσι είχε διοργανωσει το MR Αιγαίο.
Ουσιαστικά πρόκειται για ένα grand prix, προς το παρόν δεν εχω περισσότερες πληροφορίες, θα μαθουμε εν καιρώ λεπτομέρειες...

62684

NASSER
14-03-13, 12:23
Οι δηλώσεις συμμετοχής δεν γίνονται πλέον στους συλλόγους της ομοσπονδίας ΕΟΣΔ-IFBB?
Υπάρχει και ένα βιντεάκι με αρκετές ασάφειες... Κύπελλο Αιγαίου και Μρ Αιγαίο είναι το ίδιο? Δηλαδή είναι ο ίδιος αγώνας όπως τον περσινό με υποστηρικτές διαφορετικούς παράγοντες, χορηγούς και αθλητές? Ξένοι και Έλληνες μεγάλοι αθλητές ήδη έχουν δηλώσει συμμετοχή? Που?
Πάντως περιμένω να δω εν τέλη έναν αθλητή με περισσότερες διακρίσεις στην IFBB ως quest poser πριν παίξει στο παγκόσμιο και να πάρει επαγγελματική κάρτα :)


http://www.youtube.com/watch?v=FVv2MOG5K6w

chrisberg
14-03-13, 13:30
AΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ!!!
ΣΕ "ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ" ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ!!!

Το ότι αποφάσισε να κάνει τους αγώνες δεν μας φτάνει?
πρέπει να του βγάλουμε και τα δόντια?
Το mr Aιγαίο είναι καραχωρημένο ως τίτλος.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΙΓΑΙΟΥ θα ονομαστεί ο αγώνας και το σκεπτικό μου είναι να στηρίξουμε την ομοσπονδία,
αλλά να μας στηρήξει και αυτή!!!
Αν όλλα πάνε καλά θα καθιερωθεί και ως θεσμός.
Ανοιξη στη Χίο το πρωτάθλημα Αιγαίου και το χειμώνα το κύπελο στη Ρόδο.
Τελικά μιας που "τρούπωσα" για πες μου εσύ με ποιούς είσαι γιατί με έχεις μπερδέψει τελικά...
(για πολλοστή φορά)
Το λέω λόγο του ότι είσουν φανατικός υποστιρηκτής της ΕΟΣΔ και μετά αγχώθηκες
γιατί συμπέφτει η ημερομηνία με τον αγώνα στην Κρήτη?
Στους ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ αγώνες (ΕΟΣΔ- IFBB) συμμετάσχουν ΜΟΝΟ αθλητές μέλη συλλόγων της ΕΟΣΔ
που δεν έχουν το δικαίωμα συμμετοχής σε άλλους αγώνες!!!
ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ?
Για το θέμα Guest O Γιάννης Mάγκος και η Βούλα Γκασιάμη θα είναι εκεί!!!
Επονται και άλλοι!!!

Εγω προσπαθώ να στηρίξω υλικά και ηθικά και όχι να κάνω το συνήγορο κανενός!!!

Υ.Σ Η συνέντευξη σε τοπικό κανάλι δώθηκε πριν ανακοινωθεί επίσημα ο αγώνας!!!

Κάποια λάθη θα διορθωθούν στην πορία!!! :unsure::unsure::unsure:

barbell
14-03-13, 18:10
Εγω δεν καταλαβαινω το προβλημα που ειναι γενικοτερα εφοσον ολοι μας εδω αγαπαμε το ιδιο αντικειμενο και θελουμε να το παμε μπροστα,καθε φορα που παει να γινει κατι αντι να ασχολουμαστε με τους αθλητες που φτυνουν αιμα και ειναι ο πηρυνας των διοργανωσεων ασχολουμαστε συνεχεια με ομοσπονδιες παρατραγουδα και (οικονομικα)συμφεροντα.Ας ευχηθουμε να ειναι ενας καλος αγωνας με επιπεδο αθλητων,σοβαρη οργανωση και δικαιες αξιολογησεις.Αυτος και καθε αγωνας bodybuilding που γινεται στην Ελλαδα φυσικα

NASSER
16-03-13, 09:49
Μετά από προσωπικό διάλογο-διαμάχη με τον Μιχάλη Χρυσοβέργη, ο Μιχάλης πήρε τις απαντήσεις που ήθελε στον εν λόγο τοπικ και εφόσον δεν αποτελούσαν μέρος του θέματος, ο διάλογος-διαμάχη αφαιρέθηκε και συνεχίζουμε επί του θέματος που είναι ο αγώνας στη Χίο με διοργανωτή τον Γιώργο Κουταλιάρη . Με τον Γιώργο είχα με επικοινωνία και ζητάει κατανόηση για τα λάθη, καθώς ούτε ο ίδιος γνωρίζει σωστά κάποια πράγματα.
Του ευχόμαστε καλή επιτυχία!
Η προ-αφίσα διαφοροποιημένη, δηλαδή με τις απαραίτητες διορθώσεις.

63240

Polyneikos
29-04-13, 21:44
Aναρτήθηκε η επίσημη αφίσα του αγώνα της ΧΙΟΥ , ως 1ο Διασυλλογικό Κύπελλο Αιγαίου, "ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ"

65699

Polyneikos
19-05-13, 11:36
Νικητής του 1ου Διασυλλογικού Κυπέλλου Αιγαίου "Ποσειδώνια" 2013 , ο βετεράνος πρωταθλητής της ΙFBB-EΟΣΔ Γιαννης Βασάλος (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4071-%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CE%9C%CE%B1%CF%8A%CE%BF%CF%82-2012&p=65400&viewfull=1#post65400)

66466

Polyneikos
23-05-13, 08:59
Mερικές φωτογραφίες από το Διασυλλογικό Κύπελλο Αιγαίου, στην τελευταία φωτογραφία μαζί με τον Ιορδάνη Λεβεντέλη και τον Μιχάλη Χρυσοβέργη, ο Γιώργος Παπαδάκης ,guest poser του αγώνα


66650


66651


66652

Undercover
24-05-13, 15:10
Με αυτόν τον αγώνα τι έγινε τελικά; Συμετοχές και κατατάξεις αθλητών έχουμε;

Ο Παπαδάκης θα παίξει κάπου Ελλάδα;

Polyneikos
24-05-13, 15:30
Με αυτόν τον αγώνα τι έγινε τελικά; Συμετοχές και κατατάξεις αθλητών έχουμε;

Ο Παπαδάκης θα παίξει κάπου Ελλάδα;

Aπ΄οτι κατάλαβα και είδα από τις φωτογραφίες,πρεπει να είχε 9-10 συμμετοχές..
Μεγαλο ρόλο θεωρώ έπαιξε η παράλληλη ημερομηνία με το MR Kρήτη, όπου οι αθλητές "έγειραν" προς το νησί της Κρήτης.
Απ΄όσο ειμαι σε θέση να γνωρίζω, ο Παπαδακης δεν διαγωνιστηκε,guest έκανε, προετοιμάζεται πλέον για το Arnold Classic.

TRIANTAFYLLOU
24-05-13, 16:12
σωστα έπαιξε ρόλο ότι συνέπεσε με το μρ Κρήτη ο αγώνας και δεν είχε συμμετοχές ώστε να βγούν κανονικές κατηγορίες

Undercover
28-05-13, 11:04
Αυτά τα πράγματα προβλέπονται παιδιά. Και αν δε μπορείς να τα προβλέψεις αυτή είναι η κατάληξη, αγώνες παρωδία με τα κύπελλα περισσότερα από τους αθλητές.

Όσο για τον Λεβεντελη και τον Χρυσοβέργη από ότι βλέπω τα βρήκαν. (Να δούμε για πόσο.)