PDA

Επιστροφή στο Forum : Γεια χαρά παληκάρια! Νέο μέλος



polydeykis
22-09-08, 18:18
Χαιρετώ τη σιδερένια συντροφιά.

Μόλις γράφτηκα στο φορουμ, μετά από δύο ημέρες ολημερούς ανάγνωσης των ομολογουμένως εξαιρετικών άρθρων κ.λ.π. που περιέχονται σε αυτό.

Μετά από διάλλειμα 5 χρόνων με καταχρήσεις, κραιπάλες, κ.λ.π. , το τελευταίο τετράμηνο έχω αρχίσει και ασχολούμαι σοβαρά με τα βάρη, με αρκετά ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Μερικοί αριθμοί :

Ηλικία - 25, Ύψος 177, βάρος 83 κιλά (με λίγο περιττό λίπος που αλλού? )

Πάγκος : 110 κιλά, μία επανάληψη

Από συμπληρώματα έχω πάρει τη μεγάλη συσκευασία της TWINLAB, ΝITROTECH και τώρα όπου ναναι τελειώνει και η OPTIMUM.

Επίσης έχει καταναλωθεί ένα κουβαδάκι (1 κιλό) CGT της ULTIMATE και όπου να ναι τελειώνει και το nano vapor.

Α, ένα λίτρο αμινοξέα της TWINLAB και μισό κουτάκι Lipo 6.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με όλα τα συμπληρώματα επειδή τα βλέπω και δουλεύουν πάνω μου.

Η μόνη ερώτηση που έχω προς το παρόν είναι επειδή μου τελειώνει το nano vapor (καλά, μη φωνάζετε, σε εμένα δούλεψε!! : -) ) , θα ήθελα να πάρω ένα προ-προπονητικό ρόφημα χωρίς κρεατίνη όμως, γιατί σε λίγο θα σκάσω από αυτήν! :-)

Ακούω προτάσεις!

Εύχομαι καλές προπονήσεις και κυρίως υγεία

Να είστε καλά

Αργύρης

Νέο Ψυχικό

Steve KinG STyLe
22-09-08, 18:30
Καλως ηρθες Αργυρη!!!!!!Αντε και καλη συνεχεια...δυνατα :awesome:

polydeykis
22-09-08, 18:33
ωραίο άβαταρ αδερφέ! ;-)

καμμιά πρόταση σε αυτό που ρώτησα...? η ξανά κρεατίνη μέχρι θανάτου?

Steve KinG STyLe
22-09-08, 18:39
Σε τι περιοδο εισαι δεν διεθκρινισες(εκτοσ αν δεν το ειδα)...ογκος η γραμωση.
Εγω προ γουορκ χρισιμοποιω το δοκιμασμενο κοτοπουλο με ρυζι 1,30 ωρα πριν και μια μπανανα 30λεπτα πριν και (αν ειχα) θα προσθετα εκει την μιση δωση κρεατινης!!!Γτ εχεις μπουχτισει τοσο π λες??? :)

polydeykis
22-09-08, 18:42
κοίταξε, θεωρητικά είμαι όγκου, αλλά επειδή ξεκίνησα αλλοπρόσαλλο διάστημα (αρχές ιουνίου), και επειδή ήδη είχα τεράστια μπάκα δεν μπήκα κατευθείαν όγκο. όταν έχασα τρία κιλά μπήκα -σιγά σιγά όγκο, αλλά πάλι συμμαζεμένα, γιατί ε΄χω ακόμα περιττό λίπος

δεν έχω μπουχτίσει με τη κρεατίνη, ίσα ίσα που με φτιάχνει απίστευτα, απλά λέω μήπως το παράκανα

δεν ξέρω, για πες μου την άποψή σου.

όσο για το κοτόπουλο το προτιμώ μετά, γιατί πριν θέλω να έχω σχετικά άδειο στομάχι

Steve KinG STyLe
22-09-08, 18:52
αυτο ειναι ενα συνηθυσμενο λαθακι...ογκος με χασιμο λιπους Δυστυχως δεν γινετε!!!! :( Αν δεν εχεις υπερβολικα πολυ λιπος εγω λεω να μπεις κανονικα σε ογκο!!!Εξαλου ακομα 25χρονων εισαι!!

Πιστευω αν περνεις τις δωσεις π χρεαζετε ο οργανισμος σου δεν εχεις κανενα προβλημα...
Αν εχεις ορεξη ποσταρε μια την διατροφη σου και το προγραμα σου στα αντιστιχα μεροι!!!!! :wink: :wink:

polydeykis
22-09-08, 19:03
μισό να βρώ την κατάλληλη ενότητα...

εννοείται έχω όρεξη!

ρε γαμώτο έχει πάρει και η αδερφή μου την φωτογραφική μηχανή αλλιώς θα πόσταρα καμμιά φωτο..

τεσπα.

ποστάρω σε μισό τη διατροφή!!

polydeykis
22-09-08, 19:12
την πόσταρα !

δες την και πες μου σχόλια....

να σαι καλά


http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=37215#37215

TRIANTAFYLLOU
22-09-08, 19:21
καλώς ήρθες είσαι στο σωστό μέρος πιστεύω θα βρείς στο φόρουμ αυτά που θέλεις :thumbsup:

polydeykis
22-09-08, 19:24
ευχαρστώ για το καλωσόρισμα ηλία!

διαβάζω, διαβάζω και μαθαίνω!

By the way, συγχαρητήρια. έχεις άψογο κορμί! αυτά να βλέπουμε να εμπνεόμαστε...όχι τους γνωστούς ελλεινούς φόφιους τύπους που "σέρνονται" στα γυμναστήρια...

peris
22-09-08, 19:49
γεια σου φιλε καλωσηρθες :army2: :wave:

slaine
22-09-08, 20:06
welcome!!! :army2: :toast: stay heavy\m/ :rocking: :liftheavy: :weights: :bodybuilder2:

billys15
22-09-08, 20:06
Καλωσηρθες.

Διαβασε λιγο μια ερευνα που λεει οτι η αργινινη (τα προϊοντα νιτρικου οξειδιου δηλαδη) ναι μεν σου δινει το ψυχολογικο boostαρισμα στην προπονηση,αλλα τα αποτελεσματα που εχεις απο την ιδια την προπονηση μειωνονται κατα πολυ.Οποτε κανε μια δευτερη σκεψη για νιτρικο :)

Για την κρεατινη που λες τωρα,υπαρχουν ερευνες που λεει οτι αν παιρνεις μικρη δοση,και για μεγαλο διαστημα να το παρατεινεις δεν εχεις καποιο προβλημα.Τωρα εσυ αν θες κανε ενα διαλειμμα για κανα μηνα και μετα ξαναπαρε,αφου νιωθεις πως χρειαζεται.

polydeykis
22-09-08, 20:09
welcome!!! :army2: :toast: stay heavy\m/ :rocking: :liftheavy: :weights: :bodybuilder2:

και εσύ δικός μας? keep on rocking που λέγανε οι πιο παλιοί....

αν ακούς heavy metal τσέκαρε τη μπάντα μου, www.sacred-blood.com

polydeykis
22-09-08, 20:10
Καλωσηρθες.

Διαβασε λιγο μια ερευνα που λεει οτι η αργινινη (τα προϊοντα νιτρικου οξειδιου δηλαδη) ναι μεν σου δινει το ψυχολογικο boostαρισμα στην προπονηση,αλλα τα αποτελεσματα που εχεις απο την ιδια την προπονηση μειωνονται κατα πολυ.Οποτε κανε μια δευτερη σκεψη για νιτρικο :)

Για την κρεατινη που λες τωρα,υπαρχουν ερευνες που λεει οτι αν παιρνεις μικρη δοση,και για μεγαλο διαστημα να το παρατεινεις δεν εχεις καποιο προβλημα.Τωρα εσυ αν θες κανε ενα διαλειμμα για κανα μηνα και μετα ξαναπαρε,αφου νιωθεις πως χρειαζεται.


οκ αγορίνα, μάλλον θα ψάξω κάτι πριν τη προπόνηση με κρεατίνη πάλι...

gym mind
22-09-08, 20:38
Kαλη διαμονη φιλε μου... :bodybuilder2:

napstor
22-09-08, 20:39
καλωσηρθες στο forum :wave:

slaine
22-09-08, 20:39
από που έισαι ρε? κάτι μου λέει το όνομα... :???:

polydeykis
22-09-08, 20:40
από που έισαι ρε? κάτι μου λέει το όνομα... :???:

καταγωγή αλεξανδρούπολη, αλλά μένω νέο ψυχικό λόγω δουλειάς...

slaine
22-09-08, 20:45
το όνομα του συγκροτήματος λέω... σας ξέρω αν και δεν έχω στη συλλογή μου κάτι από εσάς... ακόμα! :wink:

polydeykis
22-09-08, 20:47
έχουμε βγάλει ένα ντεμο και το πρώτο δισκάκι μας βγήκε το μάρτιο, THE BATTLE OF THERMOPYLAEY: THE CHRONICLE λέγεται...

για άκου τραγουδάκια από το σαιτ αγορίνα!!

και πες μου άποψη με πμ για να μη μας κράξουν

NASSER
22-09-08, 21:14
Καλωσορισες Αργιρη στη παρεα!
Διαβασε και μελετα τα τοπικ σε οτι εχεις απορια και οτι δεν καταλαβαινεις εδω ειμαστε!
Οσο για τα συμπληρωματα στον καθενα το καθε τι λειτουργει διαφορετικα. Καλο ειναι αρχικα να περιοριστει σε μια καλη πρωτεινη(πουτ σου καθεται καλα στο στομαχι) και για κατι περισσοτερο θα προτεινα μια μονοϋδρικη κρεατινη, δεν εχει σημασια η εταιρια...ολες ιδιες ειναι. Εφοσον τελειωσεις τη συσκευασια κρεατινης συνεχισε με αμινοξεα. Σε καποια φαση καλο ειναι να κανεις και διαλημμα απο ολα!!

Καλη δυναμη και καλη συνεχεια!

polydeykis
22-09-08, 21:31
ναι, σε κάποια φάση έτσι κι αλλιώς θα παιχτεί διάλλειμα κανα δεκαήμερο....

THANX!!

slaine
22-09-08, 21:44
τι δόσεις πάιρνεις κρεατίνη; αν 8έλεισ να παίρνεις σερί να είναι μικρές οι δόσεις αλλίως μεγαλύτερα διαλείματα 8α συνιστούσα. όπως και να'χει κάνε και καμιά εξέταση

polydeykis
22-09-08, 21:51
κοίταξε, 2 σκουπ νανο δε πρέπει να χουνε πάνω από 5 γραμμάρια κρεατίνη..και το παίρνω μόνο τις μέρες της προπόνησης..

Muscleboss
23-09-08, 13:36
welcome to :bodybuildinggr:

MB

polydeykis
23-09-08, 15:12
thanx muschleboss!

μόλις τέλειωσα για τέταρτη φορά την ανάγνωση του γαμάτου άρθρου σου περί διατροφής...εξαιρετικό, απλό και περιεκτικό! είναι στο χέρι μας να ακολουθήσουμε μια καλή διατροφή.

προσωπικά εκεί που δυσκολεύομαι λίγο είναι να τρέφομαι σωστά στη δουλειά, όλο με τάπερ, αλουμινόχαρτα πηγαίνω και μερικές φορές δε βολεύει..

δεν πειράζει όμως, οι κ........ς πληρώνονται!!!

Fotis_Patra
23-09-08, 15:21
καλως ηρθες στο bodybuilding.gr

pikolo
23-09-08, 15:56
wellcome! :army2:

ioannis1
23-09-08, 23:50
καλως τον :welcome: