PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB FIBO Power 2013 (11-14 Απριλίου- Κολωνία, Γερμανία)



Polyneikos
10-03-13, 00:15
Το τετραήμερο 11-14 Απριλίου στην Κολωνία πραγματοποιείται η εκθεση της FIBO POWER,απο τις μεγαλύτερες αθλητικές εκθεσεις παγκοσμίως,αν όχι η μεγαλύτερη, με πολλά events,προσκεκλημένους , περίπτερα εταιριών και φυσικά αγώνα επαγγελματικό αλλά και ερασιτεχνικούς.

62923

goldenera
30-03-13, 02:04
Και οι συμμετοχές στην κατηγορία ανδρών είναι:


Johnnie Jackson (USA)
Ronny Rockel (GER)
Robert Piotrkowicz (POL)
Dainius Barzinskas (LIT)
Anton Breznik (AUT)
Vincente Santamaria Martinez (ESP)
An Nguyen (USA)
Toney Freeman (USA)
Michael Kefalianos (AUS)
Edward Nunn (USA)

ΜrΚommatias
03-04-13, 14:06
Καλη επιτυχια στον Μιχαλη!:thumbup:

Dreiko
05-04-13, 22:11
64328

64329

64330

Dreiko
09-04-13, 18:57
64572

goldenera
09-04-13, 19:06
O Mohammad Bannout είναι ξάδερφος του γνωστού Μρ.Ο 1983 Sammir Bannout;)

Dreiko
09-04-13, 19:31
Πολυ σωστα Γιαννη...:thumbup:

Μohammad Bannout (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3785-Mohammad-Bannout-%CE%A4%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%9B%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%9B%CE%AF%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85...)

Polyneikos
11-04-13, 21:08
ο Ιρανός Baitollah Abbaspour

64762
(https://www.facebook.com/Baito.Abbaspour.Official)

64763

Polyneikos
12-04-13, 08:08
Daniel Toth,ενας αθλητής που συμμετείχε σε παγκόσμια της WABBA,εγινε τελικα IFBB PRO, Ούγγρος

64797



64798


64799

COBRA_STYLE
13-04-13, 17:21
64886

TRIANTAFYLLOU
13-04-13, 17:37
δυνατος αγώνας θα είναι γιατι βλέπω καλοί αθλητες και κάποια δυνατα ονόματα , οπότε αναμενετε μαχη !!καλη επιτυχία στο δικό μας Μιχάλη Κεφαλιανό που σταθερα τα τελευταια χρόνια βρίσκετε στους κορυφαίους και οχι τυχαία , γιατι παντα κατεβαίνει με αψεγαδιαστη φόρμα με μόνο αρνητικο το καλύτερο δυνατο στησιμο στη σκηνη
πιστεύω και έυχομαι να κερδίσει την πρόκριση για το ολύμπια γιατι πραγματικα αξίζει:thumbup:

Polyneikos
13-04-13, 17:44
O σχολιασμός του Shawn Ray στο ΜD


This guy has come really good legs. Really thick and muscular. Short and compact. He can pull the vacuum double pose. Thin layer of water, but looks better when posing. Legs are a little overpowering. Excellent color. Peek-a-boo striations in gluest and hams. Needs to open back lat spread more. Thick. Needs a little bit more biceps.



64890

Polyneikos
13-04-13, 17:47
SR
He's soft, and he's smooth. No leg separation. Appears to be a couple of weeks out. Needs to bring his calves up. Hard to analyze when he's this soft. Definitely needs more ab separation. Not ready for this show.



64891

Polyneikos
13-04-13, 17:48
Reminds me of a new Dave Draper with poor legs. His color is a little blotchy. Taller bodybuilder, so he needs a lot more size. Really soft from the rear.

64892

Polyneikos
13-04-13, 17:50
I like this guy. He's got a nice shape to him. Needs more separtion, but has a nice shape to him. Big arms overall. Shaking when he poses, though. Doesn't look comfortable posing. Hamstrings are really weak by comparisons. Needs a lot of back thickness. Looks better from the front than the rear.

64893

Polyneikos
13-04-13, 17:51
Traps, chest, shoulders, and arms are sick. Really good color today. His dark skin favors him in this light. Hamstrings are still weak, but he's in shape. Top heavy. Kind of surprising how he held his conditioning from the Arnold to this show. I've seen his legs a little more detailed.


64894

Polyneikos
13-04-13, 17:53
He needs to be darker. His trademark conditioning is still missing. Has some lumps on his shoulder. Suspicious. Looks good in his side poses. Still battling the stomach control. Little distension. Good calves. Christmas tree in. A little shaky when he poses. Needs to be darker and have more oil. His stomach is distracting, which is weird because he has a small waist.

64895

Polyneikos
13-04-13, 17:54
The real Jeff Long is still missing in action. He trademark shape in there, but his condition is somewhere in Jersey. You can see the potential, but it's hard to see with the lack of separation. Great calves. Good color. The only thing missing on this kid is separation and detail. Hasn't looked as good since turning pro.

64896

Polyneikos
13-04-13, 17:56
Little guy. Lots of muscle on him, but put together weird. Big legs. Needs a lot more arms. Way off the peak. Needs to find a 212 show to compete in. Competing above his rank. Possible torn tri?

64897

Polyneikos
13-04-13, 17:57
Too much oil. He's beautiful. Pretty body. Still hasn't really improved from the Arnold. Looks about the same. His genetics might work for him here, against this line-up here.

64898

Polyneikos
13-04-13, 17:58
He's not cut enough. Got the signature big legs, but lacking separation - especially in the midsection. Great X-frame, but I don't think he improved from the Arnold Classic. I think he's a little softer here.


64899

Polyneikos
13-04-13, 17:59
He looks good! Picked up where he left off in Finland last year - first runner up. He's got a lot of oil, but it makes his muscles pop. He could be a surprise tonight. He's my sleeper. Legs from the side look great. However, more impressive from the front than the rear.

64900

Polyneikos
13-04-13, 18:01
Good structure and potential. Kind of thick in the waist. Needs more separation. Didn't peak for this show. This guy is good. Looks like he's got a ways to go. Looks young.


64901

Polyneikos
13-04-13, 18:02
FIRST CALLOUT:
JOJ
Cedric
Ed
Robert
Ronny


64902

goldenera
13-04-13, 18:18
Έχω την εντύπωση ότι ο Robert Piotrkowicz βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση από όλους. Πολύ αρνητική η κριτική του Ray για το Μιχάλη, με υπόνοια εμφυτευμάτων στους ώμους:( O Cedric σε μέτρια φόρμα και πάλι, γενικά άσχημες και ασύμετρες διαπλάσεις έχουν αρκετοί αθλητές (για εμένα).

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-04-13, 19:03
Καποιο προβλημα πρεπει να εχει η συγκεκριμενη φωτογραφηση ,κανεναν δεν πενευει. Ειπαμε οι περισσοτεροι σημερινοι ΒΒερς δεν ειναι κ οτι το καλυτερο σε συμμετρια κ καλαισθησια ,αλλα οχι κ ετσι!

Polyneikos
13-04-13, 19:11
SECOND CALLOUT:
Michael
Jeff
Zaher
Daniel
An

64905

Polyneikos
13-04-13, 19:12
THIRD CALLOUT:
Baito
Jaime
Mohammed
Danius
Antone
Vincente


64906

Polyneikos
13-04-13, 19:13
FOURTH CALLOUT:
Robert P
Daniel
Zaher
Ronny


64907

Polyneikos
13-04-13, 19:14
FIFTH:
Cedric
Johnnie
Ed
Ronny

64908

Polyneikos
13-04-13, 19:25
http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre50053.jpg


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre50051.jpg



http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre50047.jpg


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre50035.jpg

Polyneikos
13-04-13, 19:30
http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30032.jpg



http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30035.jpg

http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30038.jpg

http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30044.jpg



http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30050.jpg


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30057.jpg



http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/fibopre30062.jpg

Polyneikos
13-04-13, 21:19
Τα σχόλια του Shawn Ray για τον Μιχάλη,όταν βγήκε για την ρουτίνα του


Michael Kefalianos

Mike got a lot tighter tonight. Looks better. Still soft in glutes and hamstrings. The lights are definitely favoring him, and so is the crowd. Has to control his midsection throughout his posing routine. Not just on the poses.

Dreiko
13-04-13, 22:45
64924

Dreiko
13-04-13, 22:46
64925

Dreiko
13-04-13, 22:48
64926

Dreiko
13-04-13, 22:49
64927

Dreiko
13-04-13, 22:50
64928

Dreiko
13-04-13, 22:51
64929

64930

Dreiko
14-04-13, 02:18
64939

ΠανοςΒ
14-04-13, 10:41
Χαμηλο επιπεδο γενικα σε αυτον τον αγωνα. Ο μαικ δειχνει κουρασμενος στους τελευταιους αγωνες.

billy89
14-04-13, 10:47
Τελικά 7ος βγήκε ο Μιχάλης... Τελευταία δεν πιάνει καλή φόρμα δεν ξέρω τι φταίει πάντως δεν αποδίδει, καλύτερα με λιγότερη μάζα και ξυράφι... ίσως χρειάζεται ξεκούραση. Αυτό που σχολίασε ο Ray για "ύποπτα εξογκώματα στους ώμους" τι ήταν πάλι? Το ακούσαμε κι αυτό...

Εμένα προσωπικά ο Mc Millan δε μου λέει τίποτα, πολύ σοφτ είναι ούτε ξεχωρίζω κάτι ιδιαίτερο στη διάπλασή του.

No Fear
14-04-13, 14:07
Και εγω το ιδιο πιστευω.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοιος ντορος με τον McMillan.

sobral
14-04-13, 15:52
Τελικά 7ος βγήκε ο Μιχάλης... Τελευταία δεν πιάνει καλή φόρμα δεν ξέρω τι φταίει πάντως δεν αποδίδει, καλύτερα με λιγότερη μάζα και ξυράφι... ίσως χρειάζεται ξεκούραση. Αυτό που σχολίασε ο Ray για "ύποπτα εξογκώματα στους ώμους" τι ήταν πάλι? Το ακούσαμε κι αυτό...

Εμένα προσωπικά ο Mc Millan δε μου λέει τίποτα, πολύ σοφτ είναι ούτε ξεχωρίζω κάτι ιδιαίτερο στη διάπλασή του.

συμφωνώ. Έχει χάσει ο Μιχάλης μας την ποιότητα που τον χαρακτήριζε όλα αυτά τα χρόνια. Όπως και να χει, αυτός και το team του ξέρει πως θα διαχειριστούν τα τελευταία αποτελέσματα. Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή του:clap: Προσωπικά μου αρέσει ο Ed Nunn. Ο Cedric όχι τόσο.

AlexakisKon
14-04-13, 16:28
απο αυτους δεν μου αρεσε κανενας, γενικα εχει πεσει το επιπεδο αρκετα σημερα, ασχημα γυμνασμενα κορμια με απαισια μυικη κατατομη
για τις κοιλουμπες ουδεν σχολιο επισης

goldenera
14-04-13, 20:01
Οι αλεπάλληλοι συνεχόμενοι αγώνες σίγουρα θα έχουν κουράσει το Μιχάλη, οπότε εκεί πιστεύω πρέπει να επικεντρωθεί το team του, ώστε να γίνει ο προγραμματισμός για τις επόμενες κινήσεις.
Ο Cedric όντως δεν έπιασε τη σκληράδα που θα έπρεπε, αν όμως πιάσει την κατάλληλη φόρμα νομίζω ότι μπορεί να πετύχει κορυφαία πλασαρίσματα ακόμα και στο Μρ.Ο.
Ο Τζόνι έπιασε τη γνωστή του φόρμα, με άνω κορμό κορυφαίο, αλλά πόδια τα οποία δεν καταφέρνει να τα αναπτύξει στο βαθμό που θα ήθελε.
Ο Nun έχει τις κλασικές γραμμές των παλαιών αθλητών με μικρή μέση αλλά του λείπει η μάζα.

Διακογιαννης Γιαννης
14-04-13, 22:22
Ο Μιχαλης νομιζω οτι κανει οικονομια δυναμων, εδω και αρκετο καιρο.Βεβαια δεν μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρος για αυτο.Παντως αν οντως ειναι ετσι ,κανει σωστα.
Το επιπεδο του αγωνα ειναι μετριο,ισως και κακο.Ομως η πραγματικη γραμμωση των αθλητων δεν αποδιδεται στις φωτογραφιες λογω καποιου τεχνικου προβληματος.Με επιφυλαξη το γραφω, αλλα νομιζω οτι η ανακλαση που κανει το εδαφος και το πισω μερος της σκηνης,εσβησαν τα παντα.
Ο Cedric ειναι πιο ολοκληρωμενος απο τους αλλους,αλλα παρ'ολα αυτα με απογοητευσε.Ο Jeff Long εχει απιστευτες γαμπες.

COBRA_STYLE
14-04-13, 22:29
Oπως και να'χει ο Μιχαλης πρεπει να κυνηγησει την προκριση για το Mr.O...αν κανει οικονομια δυναμεων θα περνανε οι ευκαιριες και θα στενευουν τα περιθωρια...απο την αλλη ανθρωπος ειναι,δεν ειναι μηχανη οποτε...περιμενουμε να δουμε τα επομενα βηματα του.

Εμενα μαρεσε πολυ κι ο Rockel,μου φαινεται εχει βαλει λιγο παραπανω κρεας πανω του και ειναι και αρκετα σκληροτερος εδω περα σε σχεση με τους περισσοτερους.

No Fear
14-04-13, 22:35
Πολυ σωστα!Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο.Πρεπει απο νωρις να μαζεψει βαθμους για να ειναι πιο ανετος αργοτερα.Ελπιζω και ευχομαι στην πορεια να πανε τα πραγματα ολο και καλυτερα και να τον δουμε παλι τον Σεπτεμβριο πανω στην σκηνη!

goldenera
14-04-13, 23:08
Εμενα μαρεσε πολυ κι ο Rockel,μου φαινεται εχει βαλει λιγο παραπανω κρεας πανω του και ειναι και αρκετα σκληροτερος εδω περα σε σχεση με τους περισσοτερους.

Μην ξεχνάς ότι ο Rockel ήταν 6ος στο Μρ.Ο του 2010, οπότε είναι έμπειρος και με δυνατότητες. Πάντως ο πιο σκληρός, νομίζω πως ήταν Piotrkowicz;)

6499264993


.Ο Jeff Long εχει απιστευτες γαμπες.

Πραγματικά μεγάλες δυνατότητες:thumbup::thumbup:

64994

kefalianos
15-04-13, 02:54
Μπραβο σας!! 2 off ειχε ο Μιχαλης και στο Fibo βελτιωσε και ολοι σας εδω λετε κουραστικε κτλ.Δεν ξερετε τι παιχτικε στα πρωτα 2 και ηταν off, ομος δεν περιμενα και τιποτα παραπανο εδω μεσα!!!

kefalianos
15-04-13, 03:08
Και κατι ακομα,εβαλα τον George Farrah να ελλεξει τους ομους του Μιχαλη για να πει στον Shawn Ray το ποσο χριαζετε γιαλια.Να μην πω διμοσια πως τον περιγραψε τον Ray o Farrah. Πλακα ειναι οτι καθομουνε διπλα του Ray και δεν το ειπε δυνατα στην Adina που του τα εγραφε στο MD.Com

TRIANTAFYLLOU
15-04-13, 03:25
καταλαβαίνω απόλυτα την αγανάκτησή σου Ελένη , δεν είναι δυνατόν να λέει ο Σον Ρει ένας έμπειρος ββερ αυτα για τον Μιχάλη και ποτε κανείς δεν θα περνούσε απο το μυαλό του καθένα μας και οποιουδήποτε λογικου και γνώστη , κατι για τους ώμους του Μιχάλη , γιατι αν τούς πειράξεις τους ώμους δεν βγαίνει αυτη η καθαρότητα που κανείς δεν έχει απο τούς συμμετέχοντες .

απλά άσχετα με φωτισμό και αν οι αθλητες φαινόταν καλά η αδικούνταν σημασία έχει πως ο Μιχάλης μεσα στην εξάδα μπορούσε άνετα και τον τζάκσον δεν μπορεί να τον έχουν δεύτερο όταν τα πόδια είναι ασήμμετρα και γάμπες δεν έχει καθόλου , συνηθως αυτοι που χάνουν στις γάμπες και είναι κυρίως οι μαύροι αθλητες έχουν καλα πόδια και το σώζουν, αλλα ο κατα τα άλλα συμπαθής τζάκσον είναι ελειπής σ αυτο το επίπεδο διαγωνισμου

ακόμα και να μην είχε το 100% της φόρμας ο Μιχάλης η δεν φαίνετε όπως ήταν στις φωτο , τον γερμανό τον ρόκελ τον κερδιζε , δεν είχε ο ρόκελ την γνωστη του φόρμα ,

και επίσης τα παιδια Ελένη δεν λένε κακοπροαίρετα κατι αρνητικο για τον Μιχάλη , αλλα πάντα όταν κάποιος ακόμα και να αξίζει για καλύτερη θεση δεν πάρει αυτο που αξίζει θα πεί ο καθένας μήπως είναι και κάποια κούραση του οργανισμου απο συνεχόμενους αγώνες υψηλού επιπέδου , γιατι βλέπουμε και τα μεγαλα ονόματα δεν πηγαίνουν σε πάρα πολλούς αγώνες και κοιτάζουν τούς πιο σημαντικούς

και μεσα σε ενα φόρουμ γράφουν και άτομα που αγαπάνε το άθλημα και παρακολουθούν τούς Ελληνες αθλητες αλλα δεν έχουν και πολλες γνώσεις σε επαγγελματικό επίπεδο και έχουν κάποια ελαφρυντικά στο λόγο τους

kefalianos
15-04-13, 03:40
καταλαβαίνω απόλυτα την αγανάκτησή σου Ελένη , δεν είναι δυνατόν να λέει ο Σον Ρει ένας έμπειρος ββερ αυτα για τον Μιχάλη και ποτε κανείς δεν θα περνούσε απο το μυαλό του καθένα μας και οποιουδήποτε λογικου και γνώστη , κατι για τους ώμους του Μιχάλη , γιατι αν τούς πειράξεις τους ώμους δεν βγαίνει αυτη η καθαρότητα που κανείς δεν έχει απο τούς συμμετέχοντες .

απλά άσχετα με φωτισμό και αν οι αθλητες φαινόταν καλά η αδικούνταν σημασία έχει πως ο Μιχάλης μεσα στην εξάδα μπορούσε άνετα και τον τζάκσον δεν μπορεί να τον έχουν δεύτερο όταν τα πόδια είναι ασήμμετρα και γάμπες δεν έχει καθόλου , συνηθως αυτοι που χάνουν στις γάμπες και είναι κυρίως οι μαύροι αθλητες έχουν καλα πόδια και το σώζουν, αλλα ο κατα τα άλλα συμπαθής τζάκσον είναι ελειπής σ αυτο το επίπεδο διαγωνισμου

ακόμα και να μην είχε το 100% της φόρμας ο Μιχάλης η δεν φαίνετε όπως ήταν στις φωτο , τον γερμανό τον ρόκελ τον κερδιζε , δεν είχε ο ρόκελ την γνωστη του φόρμα ,

και επίσης τα παιδια Ελένη δεν λένε κακοπροαίρετα κατι αρνητικο για τον Μιχάλη , αλλα πάντα όταν κάποιος ακόμα και να αξίζει για καλύτερη θεση δεν πάρει αυτο που αξίζει θα πεί ο καθένας μήπως είναι και κάποια κούραση του οργανισμου απο συνεχόμενους αγώνες υψηλού επιπέδου , γιατι βλέπουμε και τα μεγαλα ονόματα δεν πηγαίνουν σε πάρα πολλούς αγώνες και κοιτάζουν τούς πιο σημαντικούς

και μεσα σε ενα φόρουμ γράφουν και άτομα που αγαπάνε το άθλημα και παρακολουθούν τούς Ελληνες αθλητες αλλα δεν έχουν και πολλες γνώσεις σε επαγγελματικό επίπεδο και έχουν κάποια ελαφρυντικά στο λόγο τους

Γεια σου Ηλια! Δεν πανε να λενε οτι γουσταρουν, ας φτασουν και αυτοι που εφτασε και μετα ας μιλανε. Το τι γινετε στις αγωνες δεν εχει κανεις ιδεα,μονο αμα εισαι εκει να δεις με τα ματια σου,μονο τα αμερικανακοι αξιζουν και τιποτα αλλο. Αμα ακουγες ο Ray να κατηγορει την 4αδα (οι αμερικανοι) και ΣΤΟ MD.com να λεει αλλα το ποσο καλοι ειναι ολοι!! Ασε να μην πω την γνωμη μου για τον κρυοκωλο Ray καλυτερα. Θα τα πουμε εμεις η 2 οποτε βρεθουμε φετος σε κανενα τοπικο,φιλια,παμε αεροδρομειο να γυρισουμε Ελλαδα!!

TRIANTAFYLLOU
15-04-13, 03:46
Γεια σου Ελένη !! εγω τα ξερω γι αυτο λεω τα χω δεί με τα μάτια μου , λίγο σεβασμός απο αυτούς που υπήρξαν αγωνιστικοι δεν βλάπτει και όταν θελουν να είναι αντικειμενικοι να το κάνουν σε όλους , αλλα και ο Ρευ για να είναι εκεί κάποιος λόγος υπάρχει και συμφέροντα

μακάρι να τα πούμε απο κοντα Ελένη σε καποιο αγώνα και να ηρεμισει να ξεκουραστει ο Μιχάλης και να μην χάσει την ψυχολογία του και την πίστη στον εαυτό του , μακάρι όλοι οι αθλητες να πάνε καλα και ο καθένας με την αξία του να πέρνει αυτο που αξίζει και να μη μιλάμε για κλίκες και συμφέροντα:toast:

Madd_Chadd
15-04-13, 03:48
Μπραβο σας!! 2 off ειχε ο Μιχαλης και στο Fibo βελτιωσε και ολοι σας εδω λετε κουραστικε κτλ.Δεν ξερετε τι παιχτικε στα πρωτα 2 και ηταν off, ομος δεν περιμενα και τιποτα παραπανο εδω μεσα!!!

Ακου να δεις εδώ μέσα είμαστε άτομα που γραφουμε και ασχολουμαστε με το forum και το bodybuilding γενικότερα.Δε μπουκαρουμε με 126 posts να γραψουμε μονο για την πάρτη μας και οποτε λενε κατι αρνητικο για τον άντρας μας κράζουμε και μιλάμε τσαμπουκαλεμένα,είτε αρέσει είτε όχι ο καθένας έχει τη γνωμη του.

Δε μας νοιαζει τι λεει ο ray γιατι εχουμε ματια και βλεπουμε καποιοι καλα καποιοι οχι τοσο καλα,η γνώμη μας δεν επηρεαζει τη θεση του κεφαλιανου για να πεις οτι εχασε καποια θεση εξαιτιας μας,εδω μεσα γλυφτρακια δεν είμαστε,ουτε συγγενης μας ειναι ουτε φιλος να γραφουμε κολακείες.Λέμε τη γνώμη μας με αυτά που βλέπουμε και στην τελικη να ηταν 10 κιλα πανω και ξυραφι να μη λεμε τιποτα και να το βουλώνουμε ολοι μαζι.

Μπραβο του που προσπαθει και ειναι ο μονος ελληνας που πηγε στο olympia αλλά εγώ προσωπικά με αυτα που γραφεις εσυ και τον εκπροσωπείς με κανεις να μην τον γουσταρω μια.

kefalianos
15-04-13, 14:49
Ακου να δεις εδώ μέσα είμαστε άτομα που γραφουμε και ασχολουμαστε με το forum και το bodybuilding γενικότερα.Δε μπουκαρουμε με 126 posts να γραψουμε μονο για την πάρτη μας και οποτε λενε κατι αρνητικο για τον άντρας μας κράζουμε και μιλάμε τσαμπουκαλεμένα,είτε αρέσει είτε όχι ο καθένας έχει τη γνωμη του.

Δε μας νοιαζει τι λεει ο ray γιατι εχουμε ματια και βλεπουμε καποιοι καλα καποιοι οχι τοσο καλα,η γνώμη μας δεν επηρεαζει τη θεση του κεφαλιανου για να πεις οτι εχασε καποια θεση εξαιτιας μας,εδω μεσα γλυφτρακια δεν είμαστε,ουτε συγγενης μας ειναι ουτε φιλος να γραφουμε κολακείες.Λέμε τη γνώμη μας με αυτά που βλέπουμε και στην τελικη να ηταν 10 κιλα πανω και ξυραφι να μη λεμε τιποτα και να το βουλώνουμε ολοι μαζι.

Μπραβο του που προσπαθει και ειναι ο μονος ελληνας που πηγε στο olympia αλλά εγώ προσωπικά με αυτα που γραφεις εσυ και τον εκπροσωπείς με κανεις να μην τον γουσταρω μια.

Δεν θα χασω και το υπνο μου αμα δεν γουσταρεις εμενα(παρε νουμερο) η τον μιχαλη πλεων και απο οτι θυμαμε παλλια που εγραψα εδω τα ιδια μου ελεγες,οπος εχω και εγω γνωμη και μιλαω,παντα μα παντα θα υποστηρηζω τον αντρα μου και θα μιλαω,αμα εσυ δεν το βλεπεις σωστο και οτι κανω ζημια στον Μικε,ζησε την ζωη μου για μια μερα και μετα ελα να μου πεις!

billy89
15-04-13, 14:59
ομος δεν περιμενα και τιποτα παραπανο εδω μεσα!!!

Δε νομίζω ότι κανένας από εμάς, τουλάχιστον όσους συμμετέχουν σε αυτό το φόρουμ με διάρκεια, έχει ασκήσει κακοπροαίρετη κριτική σε έναν αθλητή όπως ο Μιχάλης.

Στο αφιέρωμά του έχουμε γράψει διθυραμβικά σχόλια σχετικά με την πορεία του και το πόσο τιμά τα χρώματα της χώρας και μας κάνει περήφανους όντας ο μόνος Έλληνας που έχει διαγράψει τόσο αξιόλογη πορεία φτάνοντας μέχρι το Ολύμπια.

Άπειρες φορές έχουμε επαινέσει τα αποτελέσματα των κόπων του, έχουμε αναφερθεί στο βαθμό δυσκολίας της προσπάθειάς του λόγω της παράλληλης άσκησης βιοποριστικού επαγγέλματος και πολλώ μάλλον έχουμε αμφισβητήσει αποτελέσματα προγενέστερων αγώνων στους οποίους φαινόταν ξεκάθαρα ότι αδικήθηκε.

Με λίγα λόγια, όταν ο Μιχάλης έχανε από χειρότερους το λέγαμε, τώρα τελευταία που δεν πιάνει τόσο καλή φόρμα πάλι το λέμε.

Σίγουρα οι αγώνες είναι δύσκολοι αλλά η σύγκριση γίνεται με τους υπόλοιπους αθλητές που κάνουν την ίδια προετοιμασία και πέραν τούτου αλάνθαστο κριτήριο είναι η φοβερή φόρμα που ο ίδιος ο Μιχάλης έχει πιάσει στο παρελθόν και μας έχει συνηθίσει.

Τώρα το τι μπορεί να παίχτηκε, τι στράβωσε στην προετοιμασία κλπ δε μπορούμε να το ξέρουμε αν δε βγει προς τα έξω αλλά αυτό ισχύει και για τον κάθε αθλητή που συμμετείχε. Παρά ταύτα το αποτέλεσμα του αγώνα κρίνεται επί τόπου πάνω στη σκηνή, το πώς και το τι συνήθως μένουν αναπάντητα. Το ίδιο ισχύει και όσον αφορά το φωτισμό, όλοι τον ίδιο φωτισμό είχαν και κάποιοι φαίνονταν πιο σκληροί.

sobral
15-04-13, 15:05
sorry αλλά μένω άναυδος από τις κουβέντες που ακούω! Δίνουμε όλοι συγχαρητήρια στον Mike, τον στηρίζουμε και επειδή απλά λέμε KAΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ την άποψη μας (για να γίνει αυτός καλύτερος και να πάει αυτός καλύτερα μελλοντικά) μας παίρνετε από τα μούτρα??? τι να πω, από εδώ και μπρος θα σας στηρίζουμε σαν πρόβατα και θα σας αποθεώνουμε όπως κ αν είστε οκ? Ωραία νοοτροπία. Δεν βλέπω καμία κακοπροαίρετη κριτική ίσα ίσα.

Madd_Chadd
15-04-13, 15:24
Δεν θα χασω και το υπνο μου αμα δεν γουσταρεις εμενα(παρε νουμερο) η τον μιχαλη πλεων και απο οτι θυμαμε παλλια που εγραψα εδω τα ιδια μου ελεγες,οπος εχω και εγω γνωμη και μιλαω,παντα μα παντα θα υποστηρηζω τον αντρα μου και θα μιλαω,αμα εσυ δεν το βλεπεις σωστο και οτι κανω ζημια στον Μικε,ζησε την ζωη μου για μια μερα και μετα ελα να μου πεις!

Το λες και εσυ ιδια "παρε νουμερο" φαντασου τι κανεις για να στραβώνουν τοσοι με τη παρτη σου,ναι αλλα αλλο να εχεις μια γνωμη και να την διατυπωνεις ευγενικα πετώντας καποια υπονοουμενα και αλλο να μιλας σα μπετατζης.

Στην τελική bodybuilder ειναι οχι ο πλανηταρχης.Δεν θα πεσει η κυβερνηση αν χασει στον αγώνα η δε παρει καλη θεση,σε ανταγωνιστικό άθλημα είναι δε παιζει μονος του σε άδειο γήπεδο.

Έχω επιχείρηση και εχω απολύσει φέτος 6 ατομα οι οποιοι φυγαν γερμανια για δουλεια καποιοι με οικογενειες,τα κιλα ναρκωτικα που εχω φαει δε τα έχεις φάει σε κρεας μη μου λες "ζησε την ζωη μου"

kefalianos
15-04-13, 16:49
Το λες και εσυ ιδια "παρε νουμερο" φαντασου τι κανεις για να στραβώνουν τοσοι με τη παρτη σου,ναι αλλα αλλο να εχεις μια γνωμη και να την διατυπωνεις ευγενικα πετώντας καποια υπονοουμενα και αλλο να μιλας σα μπετατζης.

Στην τελική bodybuilder ειναι οχι ο πλανηταρχης.Δεν θα πεσει η κυβερνηση αν χασει στον αγώνα η δε παρει καλη θεση,σε ανταγωνιστικό άθλημα είναι δε παιζει μονος του σε άδειο γήπεδο.

Έχω επιχείρηση και εχω απολύσει φέτος 6 ατομα οι οποιοι φυγαν γερμανια για δουλεια καποιοι με οικογενειες,τα κιλα ναρκωτικα που εχω φαει δε τα έχεις φάει σε κρεας μη μου λες "ζησε την ζωη μου"

Τι να κανουμε....δεν αρεσω σε ολους,δεν με ενδιαφερει κιολας,ουτε που με ξερετε. χαχαχαχχαχα bad publicity is better than no publicity. Βαλε και μια φωτογραφια αληθηνη να σε δουμε τουλαχηστων !!! Αντε Γεια!!!!!!

TRIANTAFYLLOU
15-04-13, 17:06
πάντως είναι κρίμα απο κάποια σχόλια που δεν ειπώθηκαν κακοπροαίρετα να δημιουργηθει αρνητικό κλίμα και ένταση ,σε ενα τόπικ που ούτως η άλλως είναι για σχολιασμό του αγώνα και να βλέπουμε φωτο των διαγωνιζομένων και ρεπορτάζ για ενημέρωση.

κανείς δεν αμφισβητει την αξια του Μιχάλη σαν αθλητή , απλα επειδη το άθλημά μας είναι υποκειμενικό ο καθένας το βλέπει με το δικό του μάτι και αρνητικά θεωρούνται τα σχόλια που είναι υποκεινούμενα η κακοπροαίρετα και δεν νομίζω κανείς να αμφισβητει την αξια του Μιχάλη σαν αθλητή

απλα όταν κατι δεν πάει καλά στην κατάταξη λέει ο καθένας σύμφωνα με το δικό του ματι και αισθητικη την δική του άποψη και κάποιος γνώστης αν έχει όρεξη και θέλει, μπορει με επιχειρήματα να πεί την δική του εκδοχη τεκμηριωμένα ώστε να γινει κατανοητός .

είναι κρίμα να δημιουργηθει κόντρα και ένταση χωρίς λόγο , γιατι όσοι ξερουν καταλαβαίνουν πόσο δύσκολο είναι για ενα αθλητη να βρίσκετε χρόνια σε αυτη την κατάσταση αγωνιστικα , όχι μόνο γι αυτον αλλα και για τους οικείους του , απλα οι γνώμες πολλες φορες μπορει να διαφέρουν και συζήτηση κάνουμε σε ενα φόρουμ για πιο ασφαλή συμπεράσματα και ενημέρωση

kefalianos
15-04-13, 17:29
Ηλια μου,να ξερεις οτι στις 2 αγωνες που ηταν χαλια εγω ημουνα πρωτη να του τα χοσω,δεν ειπα ηταν αψογος και κακος ειπανε τα παιδια. Απλα τοσα χρονια ειναι σφαγειο και θυμαμε παλλια ακομα αρνιτικα ειπανε εδω και ας ηταν σφαγειο,τωρα χαλια ηταν και παλι λενε αρνιτικα και απο τα ιδια ατομα,τεσπα,δεν βαριεσε ας λενε οτι γουσταρουν,εγω ξερω ποια ειμαι,ποιος ειναι ο Μιχαλης και στους αλλους περισευει.....οπος ειπα Ηλια,θα στα πω απο κοντα τι παιχτηκε στις 2 πρωτες αγωνες απο κοντα,καλη συνεχεια.

beefmeup
15-04-13, 18:14
απορω δλδ τι περιμενατε καποιοι εδω μεσα κ δηλωνετε ξενερωμενοι..
το επιπεδο ειναι γνωστο.

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-04-13, 18:26
Με συγχωρεις αλλα το αρνητικο κλιμα το δημιουργεις εσυ κ μονο εσυ χωρις καποιον φανερο κ λογικο λογο.
Ολοι θαυμαζουμε κ ειμαστε περηφανοι για τον Μιχαλη γι αυτα που εχει πετυχει μεχρι τωρα, κ νομιζω αυτο εχει ειπωθει απο πολλους κ πολλες φορες εδω μεσα.
Εισαι αδικη ομως να την ''λες'' με τετοιον τροπο σε μερικους που απλως καλοπροαιρετα ειπαν οτι ο Μιχαλης δειχνει καπως εκτος φορμας κ ισως ειναι κουρασμενος. Δεν μπορουν να πουν την γνωμη τους δλδ; Τι το μπερδευεις αυτο με ιντριγγες κ αδικιες στα παρασκηνια; τι σχεση εχει; Εκτος εαν θελεις να περασεις οτι εδω μεσα δεν παμε τον Μιχαλη.
Προσεξε γιατι με αυτα ετσι πως τα λες μονο καλο δεν κανεις στον Μιχαλη . Τον Μιχαλη που εκτος απο μεγαλος αθλητης ,δεν χρειαζεται να τον ξερει κανεις προσωπικα για να καταλαβει κ τι ανθρωπος ειναι:bowdown:

ska
15-04-13, 18:27
Μερικα post θα επρεπε να μεταφερθουν σε ενα νεο θεμα με τιτλο ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΕΣ!

barbell
15-04-13, 23:35
Δεν ξερω τι να γραψω γιατι θα γινω χειμαρος κυριολεκτικα..Να ευχηθω στον Μιχαλη ο οποιος περα απο φοβερος ββερ ειναι και υπεροχος ανθρωπος καλη συνεχεια και να καταφερει να προκριθει στο Ολυμπια..Οσο αναφορα τον ''περιγυρο'' του η κλικα που εχει διημιουργησει στην Ελλαδα σε συγκεκριμενη ομοσπονδια ειναι γνωστη..οποτε μη μιλαμε για κλικες και αδικιες τουλαχιστον...

goldenera
16-04-13, 00:24
Εγώ απλά να προσθέσω (μιας και ήμουν αυτός που το ανέφερε) ότι ο Shawn Ray είναι γνωστό από παλιά ότι σχολιάζει και κρίνει χωρίς μέτρο και πολλές φορές κακοπροαίρετα και με κακοήθεια, όπως για παράδειγμα κατηγόρησε τότε τον κολλητό του μέχρι πρότεινος και παρτενέρ του Flex Wheeler ότι είχε 'βάλει' σιλικόνη στις γάμπες του, και γενικώς, ειδικά όταν δεν νικούσε κατηγορούσε τους πάντες και τα πάντα.
Νομίζω πως όλοι οι φίλοι εδώ και ειδικά εμείς που είμαστε ερασιτέχνες και αγαπάμε το άθλημα χωρίς να συμμετέχουμε σε ομοσπονδίες , έχουμε υποστηρίξει και θα υποστηρίζουμε το Μιχάλη γιατί μας έχει κάνει πολύ υπερήφανους, και έχει υποχρεώσει με τις εμφανίσεις του να γίνει αποδεκτός και γνωστός στην παγκόσμια κοινότητα του αθλήματος και κατεπέκταση να ακούγεται και η χώρα μας. Εμείς λοιπόν που στηρίζουμε το Μιχάλη και με τις όποιες γνώσεις του ο καθένας, καλοπροαίρετα πάντα, θα συμβεί να ασκήσουμε και κριτική κι αυτό πιστεύω χαρακτηρίζει μια υγιής και ειλικρινή σχέση και αν αυτή (η κριτική) τυχαίνει να είναι αρνητική (που μπορεί να είναι και λάθος), είναι γιατί θέλουμε το Μιχάλη μας, να τον βλέπουμε 'ψηλά' και με επιτυχίες. Θα ήταν πολύ κακό για τον ίδιο να τον 'χαιδεύαμε΄πάντα ανεξάρτητα αν κρίναμε ότι ήταν καλός μέτριος ή κακός. Φυσικά σε αυτά τα επίπεδα και με τα μεγάλα συμφέροντα που σίγουρα υπάρχουν στους μεγάλους αγώνες, ξέρουμε ότι πρέπει να 'φτύσει' αίμα για να καταφέρει διακρίσεις και χώρια το ότι ο Μιχάλης εργάζεται παράλληλα και μάλιστα πολλές ώρες για να μπορέσει να υποστηρίξει την οικογένεια του, και γι΄αυτό έχει κερδίσει ακόμα περισότερο το σεβασμό όλων.
Καλή επιτυχία τώρα στη Βραζιλία:thumbup:

NASSER
16-04-13, 08:33
Εγώ απλά να προσθέσω (μιας και ήμουν αυτός που το ανέφερε) ότι ο Shawn Ray είναι γνωστό από παλιά ότι σχολιάζει και κρίνει χωρίς μέτρο και πολλές φορές κακοπροαίρετα και με κακοήθεια, όπως για παράδειγμα κατηγόρησε τότε τον κολλητό του μέχρι πρότεινος και παρτενέρ του Flex Wheeler ότι είχε 'βάλει' σιλικόνη στις γάμπες του, και γενικώς, ειδικά όταν δεν νικούσε κατηγορούσε τους πάντες και τα πάντα.
Νομίζω πως όλοι οι φίλοι εδώ και ειδικά εμείς που είμαστε ερασιτέχνες και αγαπάμε το άθλημα χωρίς να συμμετέχουμε σε ομοσπονδίες , έχουμε υποστηρίξει και θα υποστηρίζουμε το Μιχάλη γιατί μας έχει κάνει πολύ υπερήφανους, και έχει υποχρεώσει με τις εμφανίσεις του να γίνει αποδεκτός και γνωστός στην παγκόσμια κοινότητα του αθλήματος και κατεπέκταση να ακούγεται και η χώρα μας. Εμείς λοιπόν που στηρίζουμε το Μιχάλη και με τις όποιες γνώσεις του ο καθένας, καλοπροαίρετα πάντα, θα συμβεί να ασκήσουμε και κριτική κι αυτό πιστεύω χαρακτηρίζει μια υγιής και ειλικρινή σχέση και αν αυτή (η κριτική) τυχαίνει να είναι αρνητική (που μπορεί να είναι και λάθος), είναι γιατί θέλουμε το Μιχάλη μας, να τον βλέπουμε 'ψηλά' και με επιτυχίες. Θα ήταν πολύ κακό για τον ίδιο να τον 'χαιδεύαμε΄πάντα ανεξάρτητα αν κρίναμε ότι ήταν καλός μέτριος ή κακός. Φυσικά σε αυτά τα επίπεδα και με τα μεγάλα συμφέροντα που σίγουρα υπάρχουν στους μεγάλους αγώνες, ξέρουμε ότι πρέπει να 'φτύσει' αίμα για να καταφέρει διακρίσεις και χώρια το ότι ο Μιχάλης εργάζεται παράλληλα και μάλιστα πολλές ώρες για να μπορέσει να υποστηρίξει την οικογένεια του, και γι΄αυτό έχει κερδίσει ακόμα περισότερο το σεβασμό όλων.
Καλή επιτυχία τώρα στη Βραζιλία:thumbup:

Αυτή ήταν η πιο σωστή τοποθέτηση από το να αντιδράμε όλοι σε τόνους που δεν είναι πρέπον.
Και ρε παιδιά μια γυναίκα που διαβάζει κάποια σχόλια για τον άντρα της, τον ζει κάθε στιγμή σε όλες τις προσπάθειες του και μάλιστα ακόμα στο τόπο διεξαγωγής του αγώνα, πως περιμένατε να αντιδράσει? Να σας πει και ευχαριστώ? Κάποιος που έχει ζήσει τέτοιες καταστάσεις μπορεί να την κατανοήσει πλήρως και να μην το αποκλείετε πως εν μέρη μεταφέρει και την δυσαρέσκεια του Μιχάλη που διαβάζει ή του διαβάζουν τα φόρουμ, σαν να είναι ένας από εμάς. Γιαυτό το έχω ξαναγράψει για αυτούς που συμμετέχουν ενεργά στην ενότητα των αγώνων πως πρέπει να είναι πιο προσεγμένα τα σχόλια, καθώς αν δεν τα διαβάζουν οι ίδιοι οι αθλητές τα σχόλια, τα διαβάζουν συγγενής και φίλοι που είναι πάντα ψυχολογικά φορτισμένοι και πολλές φορές περισσότερο από τον ίδιο τον αθλητή.
Ας κλείσει εδώ η όποια παρεξήγηση γιατί θέλω να πιστεύω πως το bodybuilding.gr και τα μέλη του, πάντα θα έχουν ευγενική και καλοπροαίρετη στάση σε σχολιασμούς και παρατηρήσεις, όπως αυτό χαρακτήριζε το φόρουμ απο το ξεκίνημα του :thumbup:

kefalianos
16-04-13, 08:56
Αυτή ήταν η πιο σωστή τοποθέτηση από το να αντιδράμε όλοι σε τόνους που δεν είναι πρέπον.
Και ρε παιδιά μια γυναίκα που διαβάζει κάποια σχόλια για τον άντρα της, τον ζει κάθε στιγμή σε όλες τις προσπάθειες του και μάλιστα ακόμα στο τόπο διεξαγωγής του αγώνα, πως περιμένατε να αντιδράσει? Να σας πει και ευχαριστώ? Κάποιος που έχει ζήσει τέτοιες καταστάσεις μπορεί να την κατανοήσει πλήρως και να μην το αποκλείετε πως εν μέρη μεταφέρει και την δυσαρέσκεια του Μιχάλη που διαβάζει ή του διαβάζουν τα φόρουμ, σαν να είναι ένας από εμάς. Γιαυτό το έχω ξαναγράψει για αυτούς που συμμετέχουν ενεργά στην ενότητα των αγώνων πως πρέπει να είναι πιο προσεγμένα τα σχόλια, καθώς αν δεν τα διαβάζουν οι ίδιοι οι αθλητές τα σχόλια, τα διαβάζουν συγγενής και φίλοι που είναι πάντα ψυχολογικά φορτισμένοι και πολλές φορές περισσότερο από τον ίδιο τον αθλητή.
Ας κλείσει εδώ η όποια παρεξήγηση γιατί θέλω να πιστεύω πως το bodybuilding.gr και τα μέλη του, πάντα θα έχουν ευγενική και καλοπροαίρετη στάση σε σχολιασμούς και παρατηρήσεις, όπως αυτό χαρακτήριζε το φόρουμ απο το ξεκίνημα του :thumbup:

Νασε καλα Νασσερ εσυ με καταλαβες!!! Θυμασε παλλια εδω μεσα που ειπανε κατι ατομα οτι ο μιχαλης πηρε το pass για Ολυμπια απο "πισο πορτα" ? Θυμασε ποσο τσαντιστικα και τα εχοσα πιο ασκημα απο εδω? Δηλαδη ειπε ενα σορο μα******ς και περιμενε να πω και μπραβο ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΣΕ ΑΚΟΜΑ!!! Με ειπε ενας hardcore κιολας. Να ξερουν,παντα θα υποστιριζω τον Μικε,παντα θα μιλαω και δεν με ενδιαφερει τι γνωμη εχουν για μενα,αμα εγω κανω ζημια που γραφω,προβλιμα μας! δεν θα ειμαι σαν αλλες γυναικες που τους εχουν η αντρες τους μονο να τους νταντευουνε! Ολα περνανε απο τα δικια μου χερια,ακομα τα guest και εισητιρια και visas,ολα εγω.Θα γραφω την γνωμη μου με τα ορθογραφικα μου λαθοι, αρεσει δεν αρεσει!!!
δεν γινουμε αορατη γιατι κατι ατομα δεν θελουν να απαντω!

ΠανοςΒ
16-04-13, 09:41
Καλημέρα κα Ελένη,

Δες σας ξέρω προσωπικά αλλά έχω διαβάσει πολλά για εσάς και τις θυσίες που έχετε κάνει και κάνετε για τον Μιχάλη και είστε αξιέπαινη πραγματικά.

Πιστεύω όμως ότι αντιδράσατε λίγο υπερβολικά. Δεν γνωρίζω τι έχει ειπωθεί στο παρελθόν γιατι είμαι νέο μέλος. Πήγα πίσω στα μυνήματα των προηγούμενων σελίδων και δεν είδα κάποιο κακοπροαίρετο σχόλιο και γω. Κάποιοι υποστηρικτές του Μαικ εκφράσαμε την ανησυχία μας για τη φόρμα του Μαικ γιατί θέλουμε και πάλι να μας κάνει περήφανους στο επόμενο Olympia. Τιποτα περισσότερο. Θα μπορούσατε με ένα πιο επεξηγηματικό σχόλιο σχετικά με το τι πήγε στραβά, να έχετε αποφύγει όλη αυτή την αντιπαράθεση.

Τωρα για τον Shawn Ray, και τις ηλιθιότητες που είπε. Ολοι μας γνωρίζουμε ότι πεταει τις κακίες του γενικά, οπότε δεν έχει νόημα να ασχολείται κανείς μαζί του. Εκείνος γίνεται γραφικός.

Καλή συνέχεια και στον αγώνα της Βραζιλιας περιμένουμε να δουμε τον Μαικ που ξερουμε να σαρώνει.

grtech
16-04-13, 15:00
Γεια σου Ελένη :welcome:,

Θα γραφω την γνωμη μου με τα ορθογραφικα μου λαθοι, αρεσει δεν αρεσει!!! δεν γινουμε αορατη γιατι κατι ατομα δεν θελουν να απαντω!
Γνώμη μου είναι οτι κάπου αρχίζεις να αδικείς το φόρουμ και τα μέλη του αλλα και εσένα. Ποτέ δεν σου αφαιρέθηκε το δικαίωμα να γράφεις την γνώμη σου. Πιστεύω οτι αφέθηκε να διατυπωθεί και ο δικό σου λόγος και ο αντίλογος. Και η γνώμη σου όπως και οι γνώμες των περισσοτέρων φίλων διατυπώθηκαν περισσότερο της μίας φοράς και γίνανε κατανοητές σε όλους. Απο εκεί και πέρα αμα συνεχιστεί χάνουμε την ουσία.


Νασε καλα Νασσερ εσυ με καταλαβες!!! Θυμασε παλλια εδω μεσα που ειπανε κατι ατομα οτι ο μιχαλης πηρε το pass για Ολυμπια απο "πισο πορτα" ? Θυμασε ποσο τσαντιστικα και τα εχοσα πιο ασκημα απο εδω? Δηλαδη ειπε ενα σορο μα******ς και περιμενε να πω και μπραβο ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΣΕ ΑΚΟΜΑ!!! Με ειπε ενας hardcore κιολας.
Μετά αναφέρεις συνεχώς αυτές τις λίγες περιπτώσεις που είχαν κάνει κακόβουλα σχόλια ξεχνώντας να ευχαριστήσεις για τα θετικά, την καλοπροαίρετη κριτική που στοχεύει στην καλυτέρευση του Μιχάλη ''όπως αυτή μπορεί να ελεγχθεί μέσα απο τα μάτια των έμπειρων αλλα και των απλών θεατών και τις τόσες ευχές που είναι γεμάτα όλα τα θέματα του Μιχάλη για νίκες και επιτυχίες. Και εδώ πάλι πιστεύω αδικείς όλη την παρέα με την στάση σου αυτή.
Όλα τα παραπάνω στα γράφω εγκάρδια και με ηρεμία σαν απλό μέλος. Είναι άσχημο να χαλιόμαστε μέρες που έρχονται με παρεξηγήσεις. :toast:

Εν τέλη θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που γράφει ο φίλος Νάσσερ...

Ας κλείσει εδώ η όποια παρεξήγηση γιατί θέλω να πιστεύω πως το bodybuilding.gr και τα μέλη του, πάντα θα έχουν ευγενική και καλοπροαίρετη στάση σε σχολιασμούς και παρατηρήσεις, όπως αυτό χαρακτήριζε το φόρουμ απο το ξεκίνημα του :thumbup:
και όπως θα συνεχίσει να το χαρακτηρίζει. :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
16-04-13, 16:33
εγω πιστεύω πως μετα απο κάποιες εξηγήσεις λύθηκαν οι παρεξηγήσεις και θα πρέπει να επιστρέψουμε στα του αγώνα , είμαστε και σε φόρουμ όπου ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε περισσότερο γιατι δεν μπορει κανείς να καταλάβει την έκφραση και τον τονο .

απλα να πώ πως όταν κάτι δεν μας αρέσει , δηλαδη η επίθεση με χαρακτηρισμούς απο ένα μέλος σε άλλο ,η ο τόνος η η έκφραση ,τότε πολυ απλα η λογική λέει να μην κάνει κι αυτός το ίδιο , γιατι μετα θα αρχίσουμε τα με είπες και σε είπα και τελειωμό δεν έχει

είπαμε καλλιεργούμε το σώμα ας βάλουμε και το μυαλό να δουλεύει λίγο και μη τρώμε την ψυχή μας με μακακίες.
εδω μέσα τα καλοπροαίρετα μέλη τοποθετήθηκαν με σοβαροτητα και καλοπροαίρετα οπότε δεν υπάρχει πλέον θεμα παρεξήγησης και ας μείνει ο σχολιασμός στα του αγώνα και όχι σε προσωπικές επιθέσεις :toast:

alexandros.r
16-04-13, 17:07
ειρηνη υμιν !
πολλα συγχαρητηρια στον μιχαλη καθως ειναι προτωπορος και ανταγωνιζεται εναν υψηλο επιπεδο οπου οι αλλοι αθλητες ζουν σε καλυτερες συνθηκες(κρατος,σπονσορες,υποστηριξη ,οικονομικα)
ολοι οι αθλητες θελουν να δινουν το 101% οπως ειναι φυσικο . αν δε τα καταφεραν θα υπαρχει καπιος λογος
δε χρειαζεται να κρινουμε τοσο επιφανειακα οπως ο φιλος πιο πανω και να λεμε ασ κατεβαινε καλυτερος να μη μιλαμε
κατεβηκε οσο καλυτερος μπορουσε στο κατω κατω θελει μεγαλα ... κουραγια να κανεις αυτο που κανει αυτος ο ανθρωπος

Πολλα συγχαρητηρια σε αυτον και στην οικογενεια του και τους συνεργατες του!!!

Χριστοφορος123
16-04-13, 20:28
Τι να κανουμε....δεν αρεσω σε ολους,δεν με ενδιαφερει κιολας,ουτε που με ξερετε. χαχαχαχχαχα bad publicity is better than no publicity. Βαλε και μια φωτογραφια αληθηνη να σε δουμε τουλαχηστων !!! Αντε Γεια!!!!!!

Γιατι τοση κακια δεν καταλαβαινω..κι εγω τον Μιχαλη.Κεφαλιανο τον θαυμαζω απεριοριστα, ολοι ειμαστε περηφανοι γι'αυτον και τον εχω σαν προτυπο αλλα ετσι οπως γραφετε εσεις δινετε λαθος εντυπωση και απομακρυνετε απο τον κοσμο απο αυτον μιας και απ'οτι λενε τον εκπροσωπειτε.
Ολες οι αποψεις πρεπει να ειναι δεχτες..οχι μονο οι θετικες..και οι αρνητικες αρκει παντα και ειναι καλοπροαιρετες και χωρις να προσβαλλουνε κανεναν αθλητη ειδικα τον Μιχαλη.
Και για να μεινουμε ον..ο Μιχαλης εκανε φοβερη προσπαθεια και ητανε αξιος που πηγε και σταθηκε στο Olympia και για μενα πηγε παρα πολυ καλα..
Τρομερη γραμμωση και σκληραδα ειδικα στα ποδια :thumbup:
Οσο για τον Ray πολυ καλος bodybuilder αλλα σαν χαρακτηρας απ'οτι φαινεται πολυ χαμηλου επιπεδου

ελμερ
16-04-13, 20:41
Ας παραμεινουμε στα σχολια για τον αγωνα και να μη μενουμε σε προηγουμενα post...εμενα μου εκανε εντυπωση ο κακος φωτισμος στον αγωνα....πιστευω σ αυτον ωφειλεται πως οι περισσοτεροι αθλητες φαινεται να εχουν παραπανω λαδι απ οτι συνηθως (δε γινεται να κανανε ολοι λαθος) :welcome:

kefalianos
16-04-13, 20:59
Ας παραμεινουμε στα σχολια για τον αγωνα και να μη μενουμε σε προηγουμενα post...εμενα μου εκανε εντυπωση ο κακος φωτισμος στον αγωνα....πιστευω σ αυτον ωφειλεται πως οι περισσοτεροι αθλητες φαινεται να εχουν παραπανω λαδι απ οτι συνηθως (δε γινεται να κανανε ολοι λαθος) :welcome:

Οχι,οι λαδομενοι ηταν οντος τοσο λαδομενοι,π.χ. ο Mcmillan οταν ειδαμε στα παρασκηνια που του το απλονανε με ρολακι και σταζανε τα λαδια,ειπαμε την πατησε,ομος απ'οτι ειδαμε δεν κανει διαφορα στα αποτελεσματα μονο δημουργει σχολια.
Οσο για το φωτισμο,στην αριστερη μερια ηταν πιο φωτινο απο τα δεξια,μην ξεχνας οτι δεν γινετε να πας σε ολοι την σκηνη και εχει φως,βαζουν τα "Χ" να ξερουν που να πατανε

ελμερ
16-04-13, 21:03
Α οκ,γιατι ειδα τοσους πολλους λαδωμενους που πιστευα οτι εφταιγε ο φωτισμος.....:welcome: