PDA

Επιστροφή στο Forum : Marc Fitt !!



xrhstos1994
13-03-13, 23:53
https://www.youtube.com/watch?v=4SybW51P0fU Χαιρετώ τα παλικάρια και τις νεράιδες του forum. Πείτε μου, πως το βλέπετε το παλικάρι, καλός?
Πιστεύετε πως έχει πάρει κάποιο συμπλήρωμα(ή κάτι σχετικό) ή είναι τελείως καθαρός?
Και μπορώ να καταφέρω να φτάσω αυτό το σώμα? (χωρίς τους κοιλιακούς όμως γιατί θέλουν δουλειά)
Όποιος μπορεί ας ρίξει τα φώτα του. Εμένα πάντως με εμπνέει μπορώ να πω. :)

Χριστοφορος123
13-03-13, 23:57
Καλος.
Σιγουρα παιρνει συμπληρωματα...πρωτεινη πχ στανταρ.
Μπορει να το φτιαξεις αυτο το σωμα και τους κοιλιακους ισως μαζι αλλα χωρις συμπληρωματα θελει πολυ προσεγμενη διατροφη και πολλα χρονια σωστης προπονησης..και το γενετικο βεβαια.
Οταν λεω να φτιαξεις τετοιο σωμα εννοω με παρομοια μυικοτητα και ποσοστο λιπους καθως δεν ξερω και το καλουπι σου..

Χριστοφορος123
14-03-13, 00:00
Τωρα ειδα οτι αυτο το πετυχε σε 3 χρονια..οποτε σιγουρα δεν ειναι καθαρος...μαλλον on steroids θα ελεγα

xrhstos1994
14-03-13, 00:01
Βάζω πολύ δύσκολα μύς στα χέρια ενώ στο στήθος και στην πλάτη γενικά πιο εύκολα. Και σκέφτομαι να πάρω πρωτείνη, αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά.
Έχεις κάποια να μου προτείνεις για αρχή?

Χριστοφορος123
14-03-13, 00:11
Δεν μπορω να σου προτεινω για συμπληρωματα εφοσον δεν εχω παρει ποτε.
Παντος σε θεμα προπονησης μην κανεις ο,τι κανει αυτος..αλλα γενετικα, αλλη ''βοηθεια'', αλλη εμπειρια

Mikekan
14-03-13, 00:11
Εννοείται ότι μια πρωτεινη και μια κρεατίνη την παίρνει, μην τρελαθούμε.

Σε 3 χρονια ναι, αλλα έπαιζε για πολλα χρονια χόκεϊ πριν.

Χριστοφορος123
14-03-13, 00:13
Νταξει εχει ελαχιστο λιπος και αυτο τον βοηθαει πολυ...αλλα δεν εχει τρελα πραγματα απο μαζα ..απο πλατη πχ δε λεει τιποτα...εχει καλο στηθος και ωμους

xrhstos1994
14-03-13, 00:14
Δεν πιστεύω ότι γυμνάζεσαι πολύ με το χόκει. Σίγουρα γυμνάζεσαι αλλά όχι όσο γυμνάζεσαι με άλλα αθλήματα. Τα συμπληρώματα κάνουν καλό στον οργανισμό?
Είμαι 19 χρονών. Αν πάρω θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα?

Χριστοφορος123
14-03-13, 00:16
Οχι....αν παρεις μια πρωτεινη εισαι οκ..δε χρειαζεσαι τιποτα αλλο..στην πραγματικοτητα ουτε αυτη τη χρειαζεσαι αν μπορεις να παρεις καλη ποσοτητα πρωτεινης απο φαγητο

xrhstos1994
14-03-13, 00:21
Λίγο δύσκολο να πάρω πολύ ποσότητα πρωτείνης απο φαγητό γιατό έχω μαθήματα πολλές ώρες. Αλλά φροντίζω να τρώω 5-6 υγειινά-ποιοτικά γεύματα την ημέρα κάθε 3 ώρες περίπου και ένα καλό πρωινό και μεσημεριανό. Δεν τρώω σαβούρες από έξω(σουβλατζιδικα κλπ). Και γενικά ψάχνω συνέχεια για την διατροφή μου.
Την ημέρα παίρνω περίπου 18-20g πρωτείνης και είμαι 70 κιλά. Είναι καλά?

Χριστοφορος123
14-03-13, 00:22
Σορρυ αλλα δεν ειναι καθολου καλα..τι τρως και βγαινουνε τοσα λιγα; :unsure::unsure:
Θελεις 1-1,5 γρ για καθε κιλο σωματικου βαρους τουλαχιστον

Mikekan
14-03-13, 00:29
Λίγο δύσκολο να πάρω πολύ ποσότητα πρωτείνης απο φαγητό γιατό έχω μαθήματα πολλές ώρες. Αλλά φροντίζω να τρώω 5-6 υγειινά-ποιοτικά γεύματα την ημέρα κάθε 3 ώρες περίπου και ένα καλό πρωινό και μεσημεριανό. Δεν τρώω σαβούρες από έξω(σουβλατζιδικα κλπ). Και γενικά ψάχνω συνέχεια για την διατροφή μου.
Την ημέρα παίρνω περίπου 18-20g πρωτείνης και είμαι 70 κιλά. Είναι καλά?

Κάποιο λάθος κάνεις αποκλείεται να τρως τόση λίγη πρωτεινη.

xrhstos1994
14-03-13, 00:30
Δηλαδή θέλω 90-100 γρ την ημέρα. Μάλλον τα βγάζω λάθος εγώ.
Λοιπόν: Το πρωί τρώω 350-450ml γάλα με 3-3,5 κουταλιές της σούπας μούσλι.
Μεσημέρι ότι έχει φτιάξει η μάνα μου γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω κάτι εγώ, εκτός από σ/κ που τρώω κοτοπουλο ή τονοσαλάτα ή αυγα
Και μετά τρώω πολλά φρούτα, μπάρες δημητριακών που περιέχουν πρωτείνη, κάθε δεύτερη μέρα τρώω σάντουιτσ με σολομό και φιλαδέλφια
Αυτά..και θέλω να πάρω πρωτείνη για να συμπληρώσω ότι μου λείπει

Madd_Chadd
14-03-13, 02:09
Λοιπον ο τυπος δεν ειναι φυσικος,δεν μπορεί να έχει τετοια σκληραδα ολο το χρονο και τα χερια του ειναι λειψα.

Συμπληρωματα παιρνει εννοειται γιατι τα χρειαζεται και απο διατροφη προσεχει πολυ για να ειναι τοσο ξυραφι(μαζι με τα υπολοιπα που παιρνει).

Χρήστο πανε στη διατροφη πασα μου και ανοιξε τοπικ με τη διατροφη σου όπως και την προπονηση σου αν θες να βοηθηθείς.

Η μυικότητα του ειναι εφικτη η γραμμωση και η σκληραδα δυσκολη χωρις νταλαβερια.

Χριστοφορος123
14-03-13, 15:53
Κοψε τις μπαρες δημιτριακων..τζαμπα θερμιδες...εχει 1-2 γρ η μια μπαρα..
Γενικα εχεις λιγη πρωτεινη..βαλε κανα γιαουρτι στη διατροφη σου, κανενα αυγο (καθημερινα) και κρεας.
Αν δε σου βγαινει παρε μια πρωτεινη
Παντος δεν ειναι νατουραλ για 3 χρονια που κανει βαρη..ετσι γινεσαι σε παρα πολλα χρονια νατουραλ και ΑΝ γινεις με τετοιο ποσοστο λιπους

xrhstos1994
14-03-13, 16:34
Εγώ θέλω να αυξήσω τον μυικό μου όγκο. Γιαούρτια, αυγά και κρέατα θα τα βάλω οπωσδήποτε και τόνο επίσης. Και λέω να τρώω πιο συχνά σολομό.
Ίσως ανοίξω αργότερα ένα θέμα με την διατροφή μου και το πρόγραμμα προπόνησης γιατί τώρα είναι λίγο σκατά. Το καλοκαίρι θα τα φτιάξω καλύτερα.

Χριστοφορος123
14-03-13, 16:40
Σχεδον ολοι αυτο θελουνε..παντος τις μπαρες βγαλε τες..αχρηστες ειναι

xrhstos1994
14-03-13, 16:45
2 μου έμειναν, είναι κρίμα να μην τις φάω..χαχα :P πάντως θα τις βγάλω..ααα ξέχασα να σου πω, τρώω και πολύ ρύζι. Είναι καλό?

Χριστοφορος123
14-03-13, 16:55
Αν κανεις ογκο καλο ειναι..παντος αμα θες ανοιξε θεμα στη διατροφη γι'αυτα γιατι εδω ειναι για να σχολιασουμε το συγκικριμενο αθλητη

xrhstos1994
14-03-13, 16:57
Οκ φίλε. Σε ευχαριστώ.:)

sAVAZz
14-03-13, 19:58
http://www.cutandjacked.com/CutAndJacked-Interview-Marc-Fitt

Πολλα συμπληρωματα :P