PDA

Επιστροφή στο Forum : Προορισμός κοιλιακοί



slaine
24-09-08, 22:43
Ξέθαψα τις παλιές μου σημειώσεις από τα φοιτητικά χρόνια. Εκεί βρήκα το εξής πλάνο γράμμωσης:

Σε ένα διάστημα 6-8 εβδομάδων χωρίζετε την εβδομάδα σε 3 φάσεις για κάθε εβδομάδα. δηλαδή:

Φάση 1: Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη
υδατάνθρακες μέχρι 50 γρ/ημέρα(μετά την προπόνηση)
πρωτεΐνη: 4γρ/κιλό σωματικού βάρους
αεροβική: 20-30 λεπτά χαμηλής έντασης κάθε μέρα

Φάση 2: Πέμπτη-Παρασκευή
υδατάνθρακες: 100-150 γρ/ημέρα(30-40γρ το πρωί/20-35γρ πριν την προπόνηση/50-75 μετά την προπόνηση)
πρωτεΐνη: 3-3,5γρ/κιλό σωματικού βάρους
αεροβική: 40 λεπτά εναλλασόμενης έντασης κάθε μέρα(2-3λεπτά μεγαλύτερη ένταση 2-3 λεπτά μικρότερη κ.ο.κ.)

Φάση 3: Σάββατο-Κυριακή
υδατάνθρακες: 4γρ/κιλό σωματικού βάρους
πρωτεΐνη: 2γρ/κιλό σωματικού βάρους
αεροβική: καθόλου

περιμένω γνώμες και συμβουλές :green:

pikolo
24-09-08, 23:35
κυκλικη ληψη θερμιδων ε?το δοκιμασες?αν ναι πες τι ειδες..Εγω κανω κατι τετοιο με τον υδατανθρακα σε ογκο..

slaine
25-09-08, 00:07
δεν το είχα δοκιμάσει τότε (για την ακρίβεια όχι ακριβώς έτσι αλλα παραλλαγή με περισσότερους υδατάνθρακες 5 μέρες και σκ τους έκοβα) γιατί έκανα 5 μέρες 4 ώρες πολεμικές τέχνες+βάρη 4 φορές τη βδομάδα και δεν την πάλευα. απλά μάζευα υλικό και πλεόν σκέφτομαι να το κάνω αλλά πιό μετά.

ένας φίλος μου κάνει κάτι αντίστοιχο (αν και γενικά έχει πάντα χαμηλά τον υδατάνθρακα) και λέει δουλεύει μία χαρά.

pikolo
25-09-08, 00:13
γενικα σε μερες προπονησησς χρειαζεσαι περισσοτερο υδατανθρακα σε μερες οχι προπονησης λιγοτερο..
μπορεις να το κανεις και μες την μερα...πχ αν εχεις προπονηση πριν την προπονηση βαλε περισσοτερο υδατανθρακα οπως και στο πρωιονο..ενω οσο τελειψνει η μερα λιγοτερο...στομεταπροπονετικο περισσοτερο..απλα παιζεισ με θερμιδες καθολου ασχημο...και καλη λυση.

dReik0
25-09-08, 02:17
ποιο πολλη μου αρεσε το 3ο


Εχω παθη εξαρτηση στον υδατανθρακα μισο κιλο μελι και μισο κιλο κουακερ δεν με βγαζουν 3 μερες :?

peris
25-09-08, 02:18
ποιο πολλη μου αρεσε το 3ο


Εχω παθη εξαρτηση στον υδατανθρακα μισο κιλο μελι και μισο κιλο κουακερ δεν με βγαζουν 3 μερες :? :affraid: :affraid: :affraid: :shock: :awesome:

dReik0
25-09-08, 02:26
και πρεπει να το αλαξω αυτο επιγοντος γιατι οσο ηταν καλοκαιρι με δουλεια μπανια γυμναστιριο(και που κ που λιγο σεχ) εκεγα πολλα , τορα που χειμονιασε και θα κολοβαραω σπιτι σχολη να δουμε .

peris
25-09-08, 02:27
και πρεπει να το αλαξω αυτο επιγοντος γιατι οσο ηταν καλοκαιρι με δουλεια μπανια γυμναστιριο(και που κ που λιγο σεχ) εκεγα πολλα , τορα που χειμονιασε και θα κολοβαραω σπιτι σχολη να δουμε . :awesome:

pikolo
25-09-08, 02:30
επ σε παρακαλω προσεξε πως μιλας στο φορουμ..χεχε ακου εκει σεξ?χεχεχεχε :affraid: :banghead: :lol: