PDA

Επιστροφή στο Forum : Το προγραμμα μου



dReik0
25-09-08, 02:54
Δευτερα-πεμπτη. Στηθος δικεφαλα
Τριτη-Παρασκευη.Ομους ποδια
Τεταρτη-Σαββατο. Πλατη τρικεφαλα
Κυριακη - day off


πεζω 70-30 , δηλαδη τριτη θα δουλεψω πολλη τα ποδια και λιγο τους ομους και την παρασκευη πολλη τους ομους και λιγο τα ποδια .

Απο 4 ασκησης τον 5 σετ και 8-10 reps για της μεγαλες ομαδες ( καμια φορα και 5η ασκηση αν ειμαι ξεκουραστος )

Και απο 3 ασκησης για τις μικρες ομαδες με 10-12 repς.

Γυρο στην 1 ωρα με 1 ωρα και 15λεπτα.

Αυτο το προγραμα ακολουθησα ολο το καλοκαιρι , τορα θελω να το αλαξω γιατι πιστευω οτι ειμαι σε ποιο καλο επιπεδο και οτι ειχα να παρω απο αυτο το προγραμμα το πηρα και με το παραπανω.


Σας ακουω φιλοι μου , βγαλτε μου ενα καλο προγραμματακι ογκου εως τα χριστουγεννα :green:

dReik0
25-09-08, 02:56
να πω οτι ειμαι fun τις μεγαλης εντασης και τον μικρον διαληματων αναμεσα στα σετ δηλαδη γυρο στα 20-25 sec

RUHL
25-09-08, 12:10
να πω οτι ειμαι fun τις μεγαλης εντασης και τον μικρον διαληματων αναμεσα στα σετ δηλαδη γυρο στα 20-25 sec
1o λαθος


αλλα συνεχησε αφου ανοιξες τοπικ γραψε αναλυτικη πχ δευτερα ποδια σκουωτ τοσα σετ τοσες επαναληψεις τοσο % δουλευεις κτλ

επειδη βλεπω κανεις 2 φορες σωματικο τμημα ανα εβδομαδα να δω πω ακριβως τα πας με πολυ λεπτομερεια

RUHL
26-09-08, 18:18
τι λεει αυτο ηταν :lol: :lol: :clown2:

dReik0
27-09-08, 13:38
Για πλατη κανω, αρσης θανατου ,κωπηλατικη καθιστος με ανιχτη,ορθια κωπηλατικη,σκιφτος ανιψοση αλτηρα με 1 χερι(φτερα),μονοζυγο.

Για στηθος πιεσεις παγκου επιπεδου και επικλινη , πεκ ντεκ , ανιγματα με αλτηρες.

Ομους οπισθολεμιες σε σμιτη,ανιψοση μπαρας απο μπροστα με στραβομπαρα,πλαγιες ανιψωσης αλτηρον.ανιψυση ομων με μπαρα στα χερια.

Για ποδια Πιεσεις σε πρεσα , βαθια καθησματα , εκτασεις , για γαμπες κανω στην πρεσα και στην σμιθ.

Τρικεφαλα, παγκο με κλιστη λαβη , βιθισης σε διζιγο , τροχαλια εμπρος , και την ασκηση με το σχοινη πισο απο το κεφαλη.

Δικεφαλα, καθιστος με αλτηρες κανονικες και μετα σφυρια, ορθιος με μπαρα.Και μια ασκηση για παπιες με τους αλτηρες.


RUHL για καθε μερος κανω την εβδομαδα μια δηνατη προπονηση και μια ποιο χαλαρη


Αυτες ειναι η κυριες ασκησης που κανω αλλα σχεδον σε καθε προπονηση θα βγαλω τουλαχιστον μια δευτερευων ασκηση και θα βαλω μια αλλη , μου αρεσει να το κανω αυτο και νομιζω κανει καλο

dReik0
27-09-08, 13:41
και 1 φοτο μου χαλαρος http://img72.imageshack.us/img72/4250/s7503085007882704952mm3.jpg

slaine
27-09-08, 13:58
άποψή μου καλύτερα να γυμνάζεις μία φορά την εβδομάδα το κάθε μέρος του σώματος. ειδικά τώρα που πας για μέγιστη μυική ανάπτυξη και θα τους "λιώνεις" τους μύες. και όχι επειδή χάνεται το πρήξιμο να ξανακάνεις....

peris
27-09-08, 14:21
τα σετ και οι επαναληψεις ειναι αυτες που εχεις γραψει στο αρχικο σου ποστ?παντως σε γενικες γραμμες εμενα μου φαινεται καλο το προγραμμα με βασικες ασκησεις συμφωνω επισης σε αυτα που ειπε ο slaine καλυτερα 1 μυικη ομαδα την εβδομαδα και δυνατα :awesome: και κατι ακομα επειδη βλεπω οτι κανεις 6μερες συνεχομενες καλυτερα 2 on 1off 3on 1off καλυτερα ασε 1μερα στο σωμα σου να προλαβει να αναρωσει και απο οτι βλεπω βαζελος και εσυ ε χεχεχε παο θρησκεια :rocking:

slaine
27-09-08, 14:25
καλά πέρις εσύ που είσαι κτήνος, κάνε μία μυική ομάδα την εδομάδα. εμείς οι κοινοί θνητοί λέμε να κάνουμε και άλλες... :P

peris
27-09-08, 14:27
καλά πέρις εσύ που είσαι κτήνος, κάνε μία μυική ομάδα την εδομάδα. εμείς οι κοινοί θνητοί λέμε να κάνουμε και άλλες... :P χεχεχε δηλ ποσες κανεις?

slaine
27-09-08, 14:31
απλά έτσι όπως το είπες φάνηκε σαν να είπες μία μυική ομάδα την εβδομάδα και τίποτ'άλλο. κάθε βδομάδα και μία ξεχωριστή μυική ομάδα.

εγώ κάνω μία μυική ομάδα τη μέρα και όχι την εβδομάδα :P
τα πόδια ενίοτε τα σπάω σε 2 μέρες.

peris
27-09-08, 14:45
απλά έτσι όπως το είπες φάνηκε σαν να είπες μία μυική ομάδα την εβδομάδα και τίποτ'άλλο. κάθε βδομάδα και μία ξεχωριστή μυική ομάδα.

εγώ κάνω μία μυική ομάδα τη μέρα και όχι την εβδομάδα :P
τα πόδια ενίοτε τα σπάω σε 2 μέρες. οχι ρε συ slaine 1μυικη ομαδα την εβδομαδα :affraid: :shock: παρεξηγησες δηλ εννοεις 1 προπονηση την εβδμαδα :shock: οχι παρεξηγησες ισως να μην το διατυπωσα καλα

slaine
27-09-08, 14:53
ναι ρε, σ'έπιασα. απλά έκανα πλάκα έτσι όπως το είπες... επειδή εσύ παίρνεις φάρμακα δηλαδή νομίζεις ότι κι εμείς μπορούμε να κάνουμε τα ίδια??? :nana: :P :rolf:

αλλά ας μη μαμάω άλλο το τόπικ... :chinese:

peris
27-09-08, 14:59
φαρμακα?????no no no no no no no no kai pali no εδω ρε συ slaine αυτο το καιρο δε παιρνω ουτε συμπληρωματα διατροφη δυνατη παρα πολυ για αρχη μεχρι να επανελθω στο σταδιο που ημουν :rocking:οσο για τα φαρμακα που ειπες :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: Πιπερι στο στομα θα σου βαλω χεχεχεχε :eleph:

Parakelsos
27-09-08, 15:58
Γνωμη μου....ξεχνα τις οπισθολαιμιες πιεσεις (αληθεια υπαρχει κανεις που κανει ακομα αυτη τη λαμακια ασκηση?) και αντι για αυτη κανε μια απο ..... 1)εμπροσθολαιμιες πιεσεις 2)Πιεσεις Arnold 3)Στρατιωτικες πιεσεις ομων.

RUHL
27-09-08, 16:01
Για πλατη κανω, αρσης θανατου ,κωπηλατικη καθιστος με ανιχτη,ορθια κωπηλατικη,σκιφτος ανιψοση αλτηρα με 1 χερι(φτερα),μονοζυγο.

Για στηθος πιεσεις παγκου επιπεδου και επικλινη , πεκ ντεκ , ανιγματα με αλτηρες.

Ομους οπισθολεμιες σε σμιτη,ανιψοση μπαρας απο μπροστα με στραβομπαρα,πλαγιες ανιψωσης αλτηρον.ανιψυση ομων με μπαρα στα χερια.

Για ποδια Πιεσεις σε πρεσα , βαθια καθησματα , εκτασεις , για γαμπες κανω στην πρεσα και στην σμιθ.

Τρικεφαλα, παγκο με κλιστη λαβη , βιθισης σε διζιγο , τροχαλια εμπρος , και την ασκηση με το σχοινη πισο απο το κεφαλη.

Δικεφαλα, καθιστος με αλτηρες κανονικες και μετα σφυρια, ορθιος με μπαρα.Και μια ασκηση για παπιες με τους αλτηρες.


RUHL για καθε μερος κανω την εβδομαδα μια δηνατη προπονηση και μια ποιο χαλαρη


Αυτες ειναι η κυριες ασκησης που κανω αλλα σχεδον σε καθε προπονηση θα βγαλω τουλαχιστον μια δευτερευων ασκηση και θα βαλω μια αλλη , μου αρεσει να το κανω αυτο και νομιζω κανει καλο

Ρε σταματηστε να χαλατε τοπικς(ποιος μηλαει :lol: ) σε ξαναρωταω να τα ποσταρεις πιο αναλυτικα

Για να δω τι αρκιβως κανεις χαλαρα πως το ενοεις εσυ γιατι εγω το χαλαρα μπορει να το ενοω 20 σετακια μεχρι κοπωση

Κανε ενα κοπω για να δω αν εχει λογικη αυτο που κανεις γιατι ειπες κατι σωστο μια δυνατα μια ελαφρια αλλα αυτο θελω να δω ποσο δυνατα

Γραψε αναλυτικα
Παραδειγμα
Μερα 1 ποδια
σκουωτ 3,4,5,6,7 σετ μεχρι κοπωση κτλ επαναληψεις 222-444 το καθε σετ κτλ η αναφερε τι ενοεις 70 -30? εγω δεν το καταλαβα πχ κανεις 70% της δυναμης ? μπορεις να κανεις 100 κιλα σκουωτ και βαζεις 70? και μετα 30 δεν καταλαβα ποσταρε καποιο παραδειγμα την βαρια μερα κανεις 100 κιλα για 10 επαναληψεις χωρις να μπορεις 11ατη ενω την ελαφρια κανεις με 30 η 70 κιλα αλλα μπορεις να κανεις πολλες περισσοτερες επαναληψεις πιστευω το καταλαβες τι θελω να πω

Αν μπερδευτικες γραψε ακριβως τι κανεις ασκησεις σετς επαναληψεις(αν πανε η δεν πανε κοπωση) και κιλα απο διπλα


Το προτο πραγμα που μου ηρθε ηταν να σε αποτρεψω απο αυτο το προγραμμα αλλα ειπες την μαγικη λεξη βαρια-ελαφρια αρα θελω να δω ακριβως τι κανεις να δω αν βγαζει νοημα

κατι τετοιο θελω να δω με λιγα λογια
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1856
μονο που εγω οπου γραφω σετ και δεν ειναι ζεσταμα ειναι μεχρι κοπωση και παντα εχω βαριες μερες

RUHL
27-09-08, 16:03
(αληθεια υπαρχει κανεις που κανει ακομα αυτη τη λαμακια ασκηση?
Εγω γιατι τι εχει? :? :? :? :? υπαρχει καποιο κυνδινος βεβαια σε σχεση με μπροστα αλλα για πλαγια κεφαλη του δελτοειδη πολυ καλη ειναι

Parakelsos
28-09-08, 14:42
(αληθεια υπαρχει κανεις που κανει ακομα αυτη τη λαμακια ασκηση?
Εγω γιατι τι εχει? :? :? :? :? υπαρχει καποιο κυνδινος βεβαια σε σχεση με μπροστα αλλα για πλαγια κεφαλη του δελτοειδη πολυ καλη ειναι

Με οπισθολαιμιες πιεσεις γυμναζεις τη δευτερη μοιρα των δελτοειδων?Αφου δουλευει για σενα....

RUHL
28-09-08, 16:22
πια 2η μοιρα? πλαγια κεφαλη λεγεται η μεσαια

Δεν δουλευει μονο για μενα αλλα για ολους πιστευω εχω καποιο εμπειρια για να λεω οτι οι οπησθολαιμιες δουλευουν περισσοτερο την πλαγια παρα απο τις μπροστα

dReik0
29-09-08, 02:13
RUHL την μέρα τις δυνατής προπόνησης είναι στο max τον κιλών και την μέρα τις χαλαρής αρκετά πιο λίγα κιλά.Παράδειγμα αν κάνω πάγκο με 100 κιλά την δυνατή μέρα την χαλαρή θα κάνω με 65.