PDA

Επιστροφή στο Forum : σωστη αυξηση βαρους



peris
25-09-08, 13:39
ανοιγω αυτο το τοπικ για να μου πειτε βαση της εμπειριας σας ανα εβδομαδα ποσο βαρος μπορουμε να βαλουμε χωρις πολυ περριτο λοιπος ακουγεται γενικο καθως διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο πως βαζει κιλα ας πουμε 300-500 γραμμαρια το πολυ 500 ετσι θα ηταν καλη?

RUHL
25-09-08, 13:59
Aσε την εβδομαδα θα ελεγα εγω αν εισαι σωστος στον ογκο ζυγηζεσε καθε 2η εβδομαδα και τα προτηνομενα νουμερα ειναι 1-2 κιλα τον μηνα αυτο ειναι το γενικο πλανο τωρα αν παρεις καμια κρεατινη κτλ που κρατανε νερα δεν πρεπει να σε ανησυχει τοσο επειδη παιζει να βαλεις και 1,5-3 κιλα την εβδομαδα αν κανεις υπερπληρωση νερακια :^^:

peris
25-09-08, 15:00
και εγω κατι τεοιο εχω στο μυαλο μου αλλα ρωτησα επειδη εχω ακουσει κατι νουμερα 4-5 μονο με διατροφη και απλα συμπληρωματα και μου φανηκε υπερβολικο τωρα σε σχεση με το ζυγισμα με βαση τα δικα μου δεδομενα ζυγιζομαι καθε εβδομαδα πχ τη προηγουμενη εμεινα στασιμος στο βαρος εβαλα κατι παραπανω

RUHL
25-09-08, 15:28
τετοια νουμερα επερνα εγω :lol: οταν ερχονταν πησω το muscle memory :green: λογικα 4-5 τον μηνα ενοεις ε?

Οταν λεω 1-2 κιλα τον μηνα δεν θελω οτι θα παρεις 2 κιλα απαχη μυικη μαζα(αν και υπαρχουν περιπτωσεις αναλογος το επιπεδο η και αλλα) αλλα σε γενικες γραμμες λιγα και καλα :green:


Κανε αυτα που σου ειπα στην διατροφη σου εκει γεμησε περισοτερο τις ωρες μετα και το πρωινο με υδατανθρακα και μετα αφου δεν χορανε αλλοι εκει μοιραζεις και κατα την διαρκεια της υπολοιπης ημερας

peris
25-09-08, 15:32
ναι το μηνα εννοω οσο για τη διατροφη τα εχω γεμισει ολα τα γευματα απλα πειραματιστηκα για αυτο δε πηρα οποτε τωρα γεμισα με περισσοτερη προτεινη και υδατανθρακα τα λιπαρα προτιμω να τα κραταω λιγο πιο κατω τελος παντων ειδομεν :eleph: :turtle: