PDA

Επιστροφή στο Forum : Marcus Ruhl - Πιεσεις ομων με 225 κιλα



RUHL
26-09-08, 11:27
laSsX1GiHmE

ruhl inside

peris
26-09-08, 11:41
ο ruhl ειναι respect αν και εξωπραγματικος ογκος :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Steve KinG STyLe
26-09-08, 14:14
Ποπο ο RUHL ειναι φοβερος!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

asdf
26-09-08, 19:40
Eχω παρατηρησει σε πολλα video των pro, οτι δεν κανουν ολοκληρη κινηση στο τελειωμα... Δλδ στην συγκεκριμενη φαση ο Ruhl αμα παρατηρησετε δεν τεντωνει το χερι του και ξανακατεβαινει, απλα το φτανει οριακα πριν το "κλειδωμα" και παλι ξανα κατω, με αποτελεσμα να πιανει ενα συγκεκριμενο tempo και να τελειωνει την ασκηση.
Αυτο φυσικα γινεται σε ολες τις ασκησεις.... (Εχω μια υποψια οτι το κανουν για να μην πιεζουν τις κλειδωσεις και τους χονδρους αλλα δεν ειμαι σιγουρος :???: )

RUHL
26-09-08, 20:04
Αυτο φυσικα γινεται σε ολες τις ασκησεις.... (Εχω μια υποψια οτι το κανουν για να μην πιεζουν τις κλειδωσεις και τους χονδρους αλλα δεν ειμαι σιγουρος

AΚριβως φαντασου να παιζεις βαρια κιλα για χρονια ποσο λες να αντεξεις ουτε ο ιδιος αντεξε το εκοψε το στηθος και τον τρικεφαλο πιο παλια

ioannis1
27-09-08, 00:44
γενικα ομως πολυ φαρδια κανει ολο τις πιεσεις.γιατι αραγε;

asdf
27-09-08, 00:49
Αυτο φυσικα γινεται σε ολες τις ασκησεις.... (Εχω μια υποψια οτι το κανουν για να μην πιεζουν τις κλειδωσεις και τους χονδρους αλλα δεν ειμαι σιγουρος

AΚριβως φαντασου να παιζεις βαρια κιλα για χρονια ποσο λες να αντεξεις ουτε ο ιδιος αντεξε το εκοψε το στηθος και τον τρικεφαλο πιο παλια

Aρα καλο ειναι να ακολουθητε και απο μας ?

SOLID
27-09-08, 10:15
Το κλειδωμα πιστευω οτι δεν γινεται για να υπαρχει συνεχης ενταση στην κινηση εκτος απο τους λογους που προαναφερατε!!!

NASSER
27-09-08, 10:20
Οταν δεν κλειδώνεις τις αρθρώσεις (δηλαδη δεν τεντωνεις ειτε τα χερια ειτε τα ποδια σε πιεσεις) κανει την ασκηση πιο δυσκολη καθως ο μυς παραμενει σε ενταση!
Δευτερον και βασικο δεν καταπονουνται οι αρθρωσεις .

Το τελευταιο βιντεακι του Ruhl σε προπονηση ομων
http://www.youtube.com/watch?v=ieN9Slxv6U4&NR=1

Στην απορια του Giannis1 γιατι πιανει ανοιχτα στις πιεσεις, ειναι οτι στοχος του στο κατεβασμα ειναι να δημιουργει καθετη γωνια στο τελειωμα ετσι ωστε να εχει και μεγιστο ωφελος της ασκησης χωρις τραυματισμους! Επισης δεν κατεβαινει πιο κατω η μπαρα για τον ιδιο ακριβως λογο

Ο Ruhl ειναι απο τους πιο αγαπητους επαγγελματιες bodybuilder καθως εκτος απο τις εντυπωσιακες παρουσιασεις του, ειναι και πολυ προσητος απο το κοινο.! Εχει αμεση επαφη μεσο ταχυδρομικού διαδικτύου με οσους θελουν να τον ρωτανε και να μαθαινουν απο αυτον!!