PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσα λεφτα σας φευγουν καθε βδομαδα για το φαγητο???



thegravijia
26-09-08, 17:44
ποσα λεφτα σας φευγουν καθε βδομαδα για το φαγητο???
εχετε τιποτα εξυπνες λυσεις για να μην χαλαμε τοσα λεφτα ...?

περιμενω ιδεες... :help:

RUHL
26-09-08, 18:07
ποσα λεφτα σας φευγουν καθε βδομαδα για το φαγητο??? :pale: :pale: :pale: :pale: :pale:

SOLID
26-09-08, 19:00
ποσα λεφτα σας φευγουν καθε βδομαδα για το φαγητο??? :pale: :pale: :pale: :pale: :pale: :pale: :pale: :pale: :pale:

slaine
26-09-08, 20:46
εγώ τρώω κάθε μέρα τόνο+κοτόπουλό ή μπριζόλα ή ψαρονέφρι ή γαλοπούλα+γιαούρτι+φρούτα+αυγά+whey και δεν τολμώ καν να τα υπολογίσω... για κανά μήνα ακόμα θα μένω με τους δικούς μου και είμαστε οκ... μετά να δω τι θα κάνω... :(

peris
26-09-08, 20:50
πολλα παρα πολλα :rocking:

napstor
26-09-08, 21:39
ευτυχως που μενω ακομα με τους γονεις μου και εχω ακομα την χορηγηση.μολις ομως φυγω,την εβαψα για τα καλα. :pale:

RUHL
26-09-08, 21:59
Να ναι καλα το lidl και το corfu γιατι θα την ειχα βαψει :lol: :lol: δεν τα εχω μετρηση ε τωρα ειναι περιπου

25 ασπραδια την ημερα ολα αυτα(καλυτερα να πω ολοκληρα επειδη τα πληρωνω :banghead: )
μισο κιλο πατατα
75 γραμ βρωμη
600 γραμ κρεας(κοτοπουλο γαλοπουλα ψαρια)
150 γραμ βραστο ρυζι
λαδια λινελαιο σουσαμελεο ελιας αμυγδαλα καρυδια
4-5 σαλατες απο η μαρουλι η αγγουρι η λαχανο

αυτα πανω κατω

Οι θερμιδες μειομενες αρκετα,

στον ογκο αυτα τα νουμερα μεγαλονουν αρκετα χαχααχαχαχ μηπως να κανουμε κανενα σωμα σαν τον πικολο να γλυτοσουμε και λεφτα :clown2: :clown2: :green:

thegravijia
26-09-08, 22:10
25 ασπραδια την ημερα ??? τι λες ρε φιλε ... ουτε ο cutler τοσα... κανεις 2 γευματα με ασπραδια μονο ??

peris
26-09-08, 23:48
rulh ποσα κιλα εισαι τωρα?

ioannis1
27-09-08, 00:30
λοιπον καθημερινα τρωω 15 ασπραδια, 1 κιλο πατατα,125 γρ ρυζι, 800 γρ κοτα,2 γιαουρτακια, 3 ροφηματα γουευ.υπολογιστε τωρα.

peris
27-09-08, 00:36
λοιπον καθημερινα τρωω 15 ασπραδια, 1 κιλο πατατα,125 γρ ρυζι, 800 γρ κοτα,2 γιαουρτακια, 3 ροφηματα γουευ.υπολογιστε τωρα. :shock: :bbbiceps:

asdf
27-09-08, 00:47
40 £ per week :)

peris
27-09-08, 00:51
λοιπον επειδη ζηλεψα σα παιδι και εγω 400γρ πατατα, μισο κιλο ρυζι βρασμενο,300γρ κοτοπουλο,250γρ τονο,200γρ γαλοπουλα σε φετες,6ασπραδια, και αλλα οπως γαλα,γρωμη ,μελι ,μπανανα ,2φετες ψωμι ,1γιαουρτι 3-4σαλατες μαρουλι καμια 10αμυγδαλα αυτα δεν ειναι και λιγα :green: :green: :green: :green:

RUHL
27-09-08, 05:14
25 ασπραδια την ημερα ??? τι λες ρε φιλε ... ουτε ο cutler τοσα... κανεις 2 γευματα με ασπραδια μονο ??

Οταν δεν πηνεις πρωτεινη ετσι ειναι :lol: :lol: 13-14 μετα την προπονηση 7 το πρωι και 4-5 πριν τον υπνο

Ο cutler τα 4ππλασια τρωει οταν δεν πηνει νιτρο :lol: 97,6 κιλα ειμε



λοιπον καθημερινα τρωω 15 ασπραδια, 1 κιλο πατατα,125 γρ ρυζι, 800 γρ κοτα,2 γιαουρτακια, 3 ροφηματα γουευ.υπολογιστε τωρα.

Τρωγε τρωγε εσυ :bounce: :bounce: βαλτε και στην λιστα μπολικο τσουρεκι :green: :P και ενταξη ημαστε :green:

Steve KinG STyLe
23-10-08, 19:15
Πικρο θεμα... :rolf:
Παιρνω 1-2φορες την εβδομαδα
2κιλα γαλοπουλα,30-40φετες γαλοπουλας,20-25κασερι,3τονους(τους εχω μειωσει γιατι ειναι πανακριβοι)μπακαλιαρο φιλετα,ρυζι uncle ben τη μεγαλη συσκεβασεια,15-20+ πατατες,1κουτι πουρε,1κουτι ριζογκοφρετες αν βιαζομαι παρα παρα πολυ το πρωι,30αυγα extra large,2μεγαλα κεσεδακια στραγκιστο ολυμπος 2%,4γαλατα μεγαλα και αλλα τοσα :rolf:

Αληθεια απο που ψωνιζετε ρε παιδια?Εγω παω ΑΒ Βασιλοπουλος αλλα ειναι ακριβως...τωρα καλα την εχω βρει μολις γινω φοιτητης να δω τι θα κανω.... :pale: :pale: :rolf:

tezaman
23-10-08, 19:38
απλό steve μην γίνεις φοιτητής 8)

Steve KinG STyLe
23-10-08, 19:44
απλό steve μην γίνεις φοιτητής 8)

8) 8) 8) Καλα αναμενετε για Mr Olympia 2027 :rolf: :rolf:

slaine
23-10-08, 21:39
steve θα σαρώνεις ότι υπάρχει στη λέσχη, θα τρως και τις μερίδες των φίλων σου και θα συμπληρώνεις με τόνο, βρώμη, αυγά και συμπληρώματα...

RUHL
23-10-08, 21:59
3-4 χρονια ειναι πολλα ακομα αστον στην ηρεμια του

tezaman
24-10-08, 01:00
απλό steve μην γίνεις φοιτητής 8)

8) 8) 8) Καλα αναμενετε για Mr Olympia 2027 :rolf: :rolf:

καλή επιτυχία 8)

SiCkOheL
24-01-09, 13:27
80-90£ :bbbiceps:

asdf
24-01-09, 19:25
30 £

tezaman
24-01-09, 21:10
μάγκες μην αγοράσετε ποτέ το cotage cheese dirrolo :puke: :puke: :puke: :puke: σαν χλωρίνη είναι :puke: :puke: :puke: :puke:

kutsup
24-01-09, 22:21
25 ασπραδια την ημερα ολα αυτα(καλυτερα να πω ολοκληρα επειδη τα πληρωνω :banghead: )
μισο κιλο πατατα
75 γραμ βρωμη
600 γραμ κρεας(κοτοπουλο γαλοπουλα ψαρια)
150 γραμ βραστο ρυζι
λαδια λινελαιο σουσαμελεο ελιας αμυγδαλα καρυδια
4-5 σαλατες απο η μαρουλι η αγγουρι η λαχανο

αυτα πανω κατω



Υπερβολικό σε βρίσκω. Αυτά εγώ τα τρώω σε μια εβδομάδα. Εντάξει πίνω και 2-3 whey (20 - 25γρ πρωτείνη/ δόση) αλλλα καμία σχέση με τόσο φαγητό. Ούτε όταν ήμουνα στα πάνω μου δεν έτρωγα έτσι.
Ποτέ μου δεν έφαγα βρώμη περίεργα λάδια και πολλά υγιεινά γενικότερα. Και σε αγώνες όταν κατέβαινα τα γιαουρτόμελά μου τα έτρωγα.
Δεν θέλει υπερβολές οι διαφορές είναι απειροελάχιστες αν αντί για ασπράδια πιεις γάλα ή φας γιαούρτι.

RUHL
24-01-09, 22:37
Υπερβολικό σε βρίσκω. Αυτά εγώ τα τρώω σε μια εβδομάδα. Εντάξει πίνω και 2-3 whey (20 - 25γρ πρωτείνη/ δόση) αλλλα καμία σχέση με τόσο φαγητό.

Μπα διαφωνω και αυτα ειναι σε περιοδο διετας τωρα τροω ποιο πολλα ενταξη αυγα δεν πολυ τροω αγωρασα αρκετη whey επειδη δεν συμφερει κιολας για τα κιλα μου(τοτε ηταν περιοδος που μου τελιωσε η whey και ετρωγα ιδια ποσοτητα απο αυγα)


Ούτε όταν ήμουνα στα πάνω μου δεν έτρωγα έτσι.
Αν ενοεις ποσοτητα σιγα τα πολλα :lol: εξαλου δεν ημουν τοτε 70 ουτε 80 κιλα:green: αν ενοεις ποιοτητα αλλο θεμα

Δεν θέλει υπερβολές οι διαφορές είναι απειροελάχιστες αν αντί για ασπράδια πιεις γάλα ή φας γιαούρτι.
Διαφωνω και σε αυτο δεν ειναι το ιδιο να φας ασπραδια πριν τον υπνο σκετα σε σχεση με γιαουρτι η κατι παρομοιο στο πρωινο


Ποτέ μου δεν έφαγα βρώμη περίεργα λάδια και πολλά υγιεινά γενικότερα. Και σε αγώνες όταν κατέβαινα τα γιαουρτόμελά μου τα έτρωγα.

Επειδη δεν περνω φαρμακο ουτε ειμαι κανενα γενετικο φρικιο οτι λιγους μυεις βαζω-εβαλα ειμαι με αρκετο κοπω θυσιες και σκληρη δουλεια για χρονια
Ετσι οτι περναει απο το χερι μου μικρα και μεγαλα πραγματα(μικρες η μεγαλες διαφορες) τα εφαρμοζω πανω μου για μενα μετρανε και αυτα τα μικρα και που ξερεις αν τα εφαρμοζες και εσυ τοτε μπορει να ησουν ακομα καλυτερος.

kutsup
24-01-09, 22:55
Πρώτον τα φάρμακα είναι άσχετα με το είδος του φαγητού κατά τη γνώμη μου. Με την ποσότητα ναι.
Δεύτερον έχω δοκιμάσει πολλά περισσότερα από ότι φαντάζεσαι γι' αυτό και το λέω. Αν θεωρείς ότι μισό ή ένα παραπάνω κιλό για κάποιες εκατοντάδες ευρώ μείον από την τσέπη σου θα σου κάνει τη διαφορά πάω πάσο.
Γιατί αυτές είναι οι διαφορές για τις οποίες μιλάμε.

RUHL
24-01-09, 23:11
Πρώτον τα φάρμακα είναι άσχετα με το είδος του φαγητού κατά τη γνώμη μου.
Μαλον δεν εχεις παρει αυξητικη η μπορεις να ξεγευγεις ποιο συχνα(να μην τηρης ακριβως το προγραμμα-cheat) με αλλα παρα αν δεν επερνες τιποτα(ισως ενοεις κατι αλλο και οτι γραφω στην παραγραφο να ειναι οφφ τεσπα)


Αν θεωρείς ότι μισό ή ένα παραπάνω κιλό για κάποιες εκατοντάδες ευρώ μείον από την τσέπη σου θα σου κάνει τη διαφορά πάω πάσο.
Και 100 γραμμαρια ΜΥΕΙΣ αν ειναι παραπανω μου αρκει μετα χρονια θα μαζευτουν σε μεγαλυτερα νουμερα παντα θελω το βελτηστω για μενα αφου ασχολουμε που ασχολουμε γιατι να μην το κανω
αλλιος θα σταματουσα να διαβαζω και να ψαχνω τροπους να γηνω καλυτερος μπορει ουτε καν να συμετηχα σε αυτο το φορουμ ψαχνωντας για το καλυτερο
Το αποφασισα πριν πολυ καιρο οτι οσα λεφτα βαζω πανω στο σωμα μου δεν τα υπολογηζω αν τα υπολογηζα θα ειχα ποιο οικονομικο σωμα οπως αυτοι στο περιοδικο mens health


Χωρις πλακα αυτες οι ποσοτητες σου φενονταν υπερβολικες για ατομο 98 κιλων? :drunken: :drunken:

TRIANTAFYLLOU
24-01-09, 23:55
και οι δύο έχετε δίκιο σ αυτά που λέτε απλα εκείνα τα χρόνια αν ο kutsup έκανε όλα τέλεια θα ήταν ακόμη καλύτερος γιατί είχε προσόντα απλά είμασταν πολύ ερσιτέχνες γουστάραμε αυτό που κάναμε και αυτό ήταν όλο και εγω προσωπικά απλά κοιταζα να τρώω .απλά το αυγό το θεωρούσα σαν μέτρο σύγκρισης για την πρωτείνη υψηλής βιολογικής αξίας που έχει,αλλά οι ποσότητες φαγητού διαφέρουν απο άτομο σε άτομο και ας είναι στα ίδια κιλά μην σας φαίνετε παράξενο, απλά ο καθένας με την εμπειρία που αποκτα με τον χρόνο μαθαίνει το σώμα του και τρώει ανάλογα .
τωρα εκείνα τα χρόνια κάναμε και αρκετά λάθη γιατί το ββ βασιζόταν σε γνώσεις απο παλιότερους και προσωπική εμπειρία δεν υπήρχε ούτε ιντερνετ ούτε και βιβλιογραφία με τεκμηριωμένα πράγματα.

που να ακούσετε και γέμισμα με γλυκά που κάναμε μέχρι μια μέρα πρίν τοναγώνα άδειασμα και μετά πλακωνόμασταν στα σιροπιαστά αλλά κιλά τρώγαμε και δεν πίναμε νερό σοκολάτες και είμασταν καλοί , αλλά αυτό είναι σχετικό γιατί αν τα κάναμε σωστά θα είμασταν ακόμη καλύτεροι .

θυμάμε κάποιον που έκανε δίαιτα τωρα είναι αστυνομικός και δεν έχανε με τίποτε κιλά του λέω για πες μου τι τρώς ρε δεν μπορεί κάποια μ@λ@κια κάνεις και μου λέει ηλία όλα αυστηρά τα κάνω αφού την μπουγάτσα βγάζω το τυρί και κάθε μέρα χαλβά τρώω ,του λέω πρώτον στην μπουγάτσα καλύτερα να τρωγες το τυρί τουλάχιστον θα έπαιρνες πρωτείνη , τον χαλβά ρε χαλβά τι τον θές και μου λέει μα αφού είναι νηστήσιμος ρε ηλία ,ρε του λέω δίαιτα κάνουμε , όχι νηστεία μην κοιτας εμένα εγω έτρωγα οτι ναναι και γράμωνα, αλλά έτρωγα πάντα τις ποσότητες σε πρωτείνη και υδατάνθρακες απλά έβαζα και σαβούρα για να καλύπτομε σε θερμίδες.

αλλά αυγά τρώγαμε τότε πολλα αλλά δεν έβγαζα κρόκους η μάλον θυμάμε πηγαίναμε σε έναν στην καβάλα και του έλεγα κανε μια ομελέτα με 8 αυγα αλλά θα μου βάλεις μόνο 4 κρόκους και ο κωστας ο μαστροθανάσης συνεταίρος τότε του τσοπουρίδη λέει βάλε και μένα 8 αλλά μην βγαλεις τους κρόκους και αυτούς που θα βγαλεις απο τον ηλία ρίξτους σε μένα και μιλάμε ουτε χοληστερίνη ούτε τίποτε γιατί τα καιγαμε στην προπόνηση απλά αυτός έβγαζε ταλαιπωρία στη δίαιτα γιατί έβαζε πολλά κιλά.

RUHL
25-01-09, 00:07
+1 ^ ακριβως οπως τα λες διαφορετικα ατομα οτι ταιριαξει στον καθενα και εγω επι χρονια δεν προσεχα-δεν ηξερα κιολας ετρωγα οτι νανε οτι εχει στο σπιτι αλλα τα αποτελεσματα δεν με ικανοποιουσαν καθολου ενω με αυτες τις λεπτομερειες ειδα πολυ καλες διαφορες πανω μου

Εδω ο αδερφος μου καθε μερα τρωει οτι θελει και πιτσα και κολα και σαντουιτς και οτι νοστιμο υπαρχει και δεν ανεβαζει το λιπος πανω απο 12% ετσι ειναι ο μεταβολισμος του αν κανω τα ιδια θα προσθεσω μεγαλες ποσοτητες λιπους στην μεση μου

_kwstas_
25-01-09, 00:42
πολλα

goutsos
03-02-09, 02:52
λιγα

XtremeHardCore
03-02-09, 03:08
Χμμμ
Εγω παντως οταν ειχα το χερι μου ετρωγα
2 πυτογυρα, 1 πιτσα , κανα σουβλακι κ 3 καφεδες
...
Πιο φτηνα την εβγαζα :D :notice:

skrwz21
03-02-09, 23:28
ε γυρω στα 60 ευρω !
χωρις την whey (5lbs/40ημερο)