PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικα μπορουν οι εκτομορφικοι να αναπτυξουν μυικη μαζα?



thegravijia
26-09-08, 18:09
τελικα μπορουν οι εκτομορφικοι να αναπτυξουν ¨μεγαλη¨ μυικη μαζα?

εγω προσωπικα πιστευω πως ειναι παρα πολυ δυσκολο για καποιον που εχει εκτομορφικο τυπο σωματος να αναπτυξει αρκετη μυικη μαζα...
περιμενω αποψεις...

RUHL
26-09-08, 18:21
Ναι οντως πολυ δυσκολα ουτε εναν μεγαλο εκτομορφο εχω δει

http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/5555555555.jpg

:clown2: :inandout:

thegravijia
26-09-08, 18:27
δηλαδη θες να μου πεις οτι ο markus ειναι εκτομορφικος????

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :cursing:

RUHL
26-09-08, 18:32
Oχι ενδομορφος πρεπει να ειναι επειδη κρεμετε μια κοιλια απο κατω :sneaky: :drunken: χειροτερος απο τον πικολο ειναι οταν ηταν μικρος αχχαχαχα 8) :lol: :1laugh: (αντε πικολο παλι αχχαχααχ :geek: )


για να σου λυσω την μικρη σου απορια εχει περιπου 300+ σωματοτυπους :D :lol: που βγαινουν απο τους βασικους εκτο μεσο ενδο


και εγω ειμε εκτομορφος ξεκινησα απο τα 59 κιλα πανω απο 180 υψος καλες εποχες :lol: ουτε πολυ φαγητο χρειαζονταν τοτε

Steve KinG STyLe
26-09-08, 18:44
Και εγω πρεπει να ειμαι εκτομορφος :(
Ναι μεν καταφερα να παρω καποια κιλα απο την αρχη...αλλα πανε παρα πολυ σιγα!!!Αν και ποτε δεν ημουν λιμοκοντορος!!!!!

Αλεξ στην φωτο ποσο ετων ειναι ο ΡΟΥΛ?Δεν μου φαινεται για εκτομορφος παντως!!!!!

Niiick
26-09-08, 18:49
εκτομορφος τουλαχιστον αρκετα εκτομορφος δεν ειναι.δεμενος ειναι ουτε καν η κλειδα του δε φενεται αμα ειναι ετσι οι καθαροι εκτομορφοι τοτε αυτοι που ειναι δερμα και κοκαλα τι ειναι?

thegravijia
26-09-08, 18:49
ποσα κιλα εχεις φθασει τορα και ποσα χρονια κανεις προπονηση??
προς ruhl

SOLID
26-09-08, 18:58
Δεν τον λες και εκτομορφο τον Ρουλ εκει κατα τη γνωμη μου.Και εγω εκτομορφικο σωματοτυπο ειχα απο φυσικου μου η λυση ειναι μια!!!!


ΑΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΑΘΑΡΟ ΦΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Βεβαια μετα τα κιλα μπαινουν πολυ δυσκολα αλλα υγεια να εχουμε να το παλευουμε αναλογα με τα κιλα που θελει να φτασει ο καθενας.!!! :awesome: :awesome: :awesome:

RUHL
26-09-08, 19:50
ποσα κιλα εχεις φθασει τορα και ποσα χρονια κανεις προπονηση??
προς ruhl

Στο αβαταρ ειμε περιπου τοσα
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/DSC00190.jpg
(ενα παλιο μου sing lol)
Προπονηση απο τα 13,5 για 7 +(στρατος) 1,5 χρονια

Λιπος πρεπει να ειχα εκει 16-17 :clown: :porc: με αρκετα νερα τεσπα δεν παραπονιεμε :^^:


Σημειωση ολα τα κιλα ηρθαν αφου εκλησα τα 18 πριν τα 18 δεν μπορουσα να ξεπερασω τα 80 κιλα σωματικο βαρος μετα απο καποια φαση απλος ετρωγα και τα κιλα ερχονταν απο μονα τους

(οχι δεν μπηκα σε κυκλο μετα τα 18 billy15 οπως σκεφτεσε να κανεις εσυ :lol: :lol: (ελα σε περιμενω στο τοπικ για αυτο περνω μετρα :box: ) :green:

RUHL
26-09-08, 19:53
εκτομορφος τουλαχιστον αρκετα εκτομορφος δεν ειναι.δεμενος ειναι ουτε καν η κλειδα του δε φενεται αμα ειναι ετσι οι καθαροι εκτομορφοι τοτε αυτοι που ειναι δερμα και κοκαλα τι ειναι?

18 χρονων ειναι εκει εχει και ακομα μια πιο καθαρη φωτο που ειναι ορθιος δε την βρησκωω τεσπα για 18χρονο που επεζε 4-5 χρονια μπαλα μια χρα εκτομορφος μου μοιαζει καλα κατι σωματα τυπου σταθη ψαλτη πικολο(lol x 50) κτλ ειναι καταραμενοι οχι απλα εκτομορφοι :lol: :lol:

Piratis
12-02-09, 22:37
ουτε εμενα μου μοιαζει για εκτομορφος , ουτε οι ωμοι του φαινονται να ειναι πολυ κοντα , τα χερια του δεν ειναι πολυ λεπτα , κανονικος φαινεται σε κιλα... αυτα.

KATERINI 144
12-02-09, 22:46
τελικα μπορουν οι εκτομορφικοι να αναπτυξουν ¨μεγαλη¨ μυικη μαζα? Δεν θέτεις σωστά όμως το ερώτημα, ''με φυσικά μέσα η όχι''.

Τον ruhl σαν τη θα τον λάβουμε υπόψη, σαν φυσικό?!

Piratis
12-02-09, 22:53
τελικα μπορουν οι εκτομορφικοι να αναπτυξουν ¨μεγαλη¨ μυικη μαζα? Δεν θέτεις σωστά όμως το ερώτημα, ''με φυσικά μέσα η όχι''.

Τον ruhl σαν τη θα τον λάβουμε υπόψη, σαν φυσικό?!

σωστη επισημανση.. γιατι αν αυτο που βλεπουμε ειναι φυσικο..τοτε εμεις ειμαστε αφυσικοι :P

Hurricane38
13-02-09, 02:41
Kι εκτομορφος να ηταν εχουν κατι φαρμακα οι Γερμαναραδες.............φαρμακι σκετο.
Ριξε μια ματια στη γυναικα του Ruhl και θα δεις οτι ειναι καλυτερh απο τον καλυτερο αντρα Ελληνα


http://www.youtube.com/watch?v=sS8TK1Fbryw&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=WMiVEHCHVKQ&feature=related

psv
13-02-09, 03:20
^^^Denμπορω να το πιστεψω οτι αυτη ειναι γυναικα...Οταν αρχισετο πρωτο βιντεο,ειλικρινα αναρωτηθηκα ''Αντε ποτε θα τη δειξει???"

Ωραια γουστα εχει ο ρουλ παντως

tezaman
13-02-09, 03:27
παναγία μουυυυ :doh:

mantus3
13-02-09, 04:17
το λινκ με την γυναικα ποτε θα το βαλεις?

Steve KinG STyLe
13-02-09, 14:31
Παναγια μου :shock: Πως ηταν ετσι...τωρα στο big and lovin it αν την δειτε ειναι πολυ πιο φυσιολογικη...

Δεν θέτεις σωστά όμως το ερώτημα, ''με φυσικά μέσα η όχι''.

Τον ruhl σαν τη θα τον λάβουμε υπόψη, σαν φυσικό?!
Σωστος ο Θειος :clown:

TRIANTAFYLLOU
13-02-09, 17:59
αυτή η γυναίκα στο βιντεο τρομερη αναπτυξη άξια θαυμασμού ,αλλα κατα τα άλλα μόνο θυληκοτητα δεν έχει αν εξαιρέσεις το εργαλείο ανετα την κάνεις για άντρα ββερ.

στο άλλο θέμα για τον εκτόμορφο εγω πιστεύω μόνο του σπανου τα γενια δεν γίνονται , απλά τα όρια διαφέρουν σε έναν που έχει ταλέντο και σε έναν που δεν έχει δηλαδη το πόσο ψηλά θα φτασει.

SOLID
13-02-09, 20:15
Αν αυτη ειναι γυναικα εγω ειμαι κοσμοναυτης.

Eimai_fetes
13-02-09, 20:50
Tι ειναι εκτομορφος κ τι ενδομορφος ;;

συγχωρηστε με αλλα 1η φορα ακουω στην ζωη μου αυτες τις λεξεις ....

Polyneikos
13-02-09, 20:55
Υπάρχουν 3 βασικά μοντέλα σωματοτυπων από την μίξη των οποίων συνθέτονται όλα τα είδη σωματοτυπων που βλέπουμε στους ανθρωπους. Έτσι λοιπόν έχουμε το ενδομορφικό, το μεσομορφικό και το εκτομορφικό μοντέλο.

Τα χαρακτηριστικά του Ενδόμορφου είναι:
Συσσωρεύει εύκολα λίπος κυρίως στην περιοχή την κοιλιάς και των γοφών και έχει γενικά πλαδαρό σώμα. Έχει καλά αναπτυγμένο μυϊκό σύστημα αλλά η μυικοτητα, λόγω του λίπους, δεν διακρινεται. Επισης χάνει πολύ δύσκολα λίπος και κατά την διάρκεια της δίαιτας χάνει και αρκετούς μυς.
Έχει στενούς ώμους, φαρδιά λεκάνη και στρογγυλό πρόσωπο.

Τα χαρακτηριστικά του Μεσομορφου είναι:
Μεγάλο άνοιγμα ώμων, στενή μέση και νορμάλ μέγεθος γοφών. Τρώει χωρίς να προσέχει ιδιαίτερα την διατροφή του αφού δεν παίρνει εύκολα λίπος και όταν πάρει μοιράζεται ομοιόμορφα σε όλο του το σώμα και μπορεί να το ξαναχάσει ευκολα. Εχει αρκετά αναπτυγμένο μυϊκό σύστημα και η μυικοτητα του διακρίνεται.
Το πρόσωπο του έχει έντονες γωνίες και συνήθως έχει αρκετά βαριά χροιά φωνής.

Τα χαρακτηριστικά του Εκτομορφου είναι:
Επίπεδος θώρακας, στενοί γοφοί, αδύνατο μυϊκό σύστημα, λεπτά και μακρά άκρα και συνήθως το ύψος του είναι πάνω από τον μέσο ορο. Παιρνει πολύ δύσκολα λίπος και ακόμη δυσκολότερα μυς.

Το σχετικό τόπικ εδω:

http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=54

Exci
13-02-09, 21:14
Τα χαρακτηριστικά του Μεσομορφου είναι:
Μεγάλο άνοιγμα ώμων, στενή μέση και νορμάλ μέγεθος γοφών. Τρώει χωρίς να προσέχει ιδιαίτερα την διατροφή του αφού δεν παίρνει εύκολα λίπος και όταν πάρει μοιράζεται ομοιόμορφα σε όλο του το σώμα και μπορεί να το ξαναχάσει ευκολα. Εχει αρκετά αναπτυγμένο μυϊκό σύστημα και η μυικοτητα του διακρίνεται.
Το πρόσωπο του έχει έντονες γωνίες και συνήθως έχει αρκετά βαριά χροιά φωνής.

:???: :???: :???:

RAMBO
15-02-09, 14:11
εγω απο οτι κΑΤΑΛΑΒΑ ειμαι μεσομορφοσ

the_big_litho
15-02-09, 16:03
εγω απο οτι κΑΤΑΛΑΒΑ ειμαι μεσομορφοσ

Εσυ εισαι ο RAMBO....... :shoot:

vagg
17-02-09, 16:53
Εσυ εισαι ο RAMBO....... :shoot:


και παντα θα εισαι...σαυτη τη ζωη και στην επομενη :chinese:

beefmeup
20-05-11, 12:11
Δεν θέτεις σωστά όμως το ερώτημα, ''με φυσικά μέσα η όχι''.



ουραιο θεμα κ να το επαναφερω αλλα με την προσθηκη του πολυ σωστου κομμεντ του φωτη απο πανω..
ο μαρκους παντως στο 2ο ποστ απο παιδι δεν δειχνει να ηταν εκτομορφος..

humanoid
20-05-11, 18:27
Πολυ πιο δυσκολα σε σχεση με τους αλλους (παντα με φυσικα μεσα) .Θελει απειρο φαι + σαβουρα (αν κ αυτο ειναι καλο γιατι δεν εχεις τα αρνητικα της σαβουρας).
Αυτο βλεπω τουλαχιστον πανω μου κ σε συγκριση με φιλο μεσομορφο που με το μισο φαγητο κ πιο 'ευκολη' προπονηση ας πουμε,εχει καλυτερα αποτελεσματα.
Ατιμα γονιδια:bodybuilder2:

Titanium
20-05-11, 18:30
ουραιο θεμα κ να το επαναφερω αλλα με την προσθηκη του πολυ σωστου κομμεντ του φωτη απο πανω..
ο μαρκους παντως στο 2ο ποστ απο παιδι δεν δειχνει να ηταν εκτομορφος..

Σίγουρα δεν ειναι... Καθαρά μεσομορφικος ειναι:thumbup:

beefmeup
20-05-11, 19:27
Καθαρά μεσομορφικος ειναι:thumbup:

οπως κ οι περισοτεροι ανθρωποι που λανθασμενα νομιζουν οτι ειναι εκτο..

Titanium
20-05-11, 20:08
οπως κ οι περισοτεροι ανθρωποι που λανθασμενα νομιζουν οτι ειναι εκτο..

Ακριβώς:thumbup: