PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΡΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΒΑΡΗ!



mikegiant
28-09-08, 20:18
Ειμαι 15 χρονον και ασχολομαι με το σκι θελο να μου δοσει καπιοσ ενα προγραμμα με βαρη για μηχανιμα δεν πηγαινο σε γυμναστιριο εχο μηχανημα σπιτι! :inandout:

NASSER
28-09-08, 20:31
Τι μηχανημα ειναι? Τι ασκησεις προσφερει να κανει?
Απο ελευθερα βαρη τι εχεις σπιτι σου?
Ξερεις υπαρχουν πολλα μηχανηματα.....

thegravijia
28-09-08, 20:32
τι περιλαμβανει το μηχανημα?
τι ασκησεις κανεις και ποσες επαναληψεις μπορεις να βγαλεις με αυτα τα κιλα???

mikegiant
28-09-08, 21:11
βγαζο 3 σετ τον 35 επανλιπσεον τον 15 κιλον!μπορει να παραμεινι ετσι το προγραμμα μου η να αλακσι εσεις θα μου πειτε!

peris
28-09-08, 21:32
βγαζο 3 σετ τον 35 επανλιπσεον τον 15 κιλον!μπορει να παραμεινι ετσι το προγραμμα μου η να αλακσι εσεις θα μου πειτε! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: οχι φιλε ακυρο για μενα το καλυτερο που εχεις να κανεις επειδη εισαι στην αρχη 4 σετ 12 10 8 6 επαναληψεις με αυξανομενο βαρος αναμεσα στις επαναληψεις αλλα καλυτερα γραψει τη ακριβως κανεις απο ασκησεις

thegravijia
28-09-08, 22:26
δεν μας λες ομως τι ασκησεις κανεις... στο μηχανημα...
35 επαναληψεις δεν χρειαζεται ... μεχρι 15... πες ομως τις ασκησεις που κανεις...

Steve KinG STyLe
29-09-08, 12:43
Οι επαναληψεις οταν θελουμε μυικη αναπτυξη κανουμε απο 6-12 επαναληψεις!!!!35 σε καμια περιπτωση παντως :lol:
Επισης να προσπαθεις σε καθε προπονηση να αυξανεις κιλα(μην τα φοβασε!!!) αλα παντα με σωστη τεχνικη,και αυξηση κιλων μπορει να ειναι αν κανουμε π.χ 100κιλα παγκο στις 6επαν να κανουμε τα ιδια κιλα 7 η απλα στις 6επαν 105 κιλα.Ποτε δεν περνας ομως τις 12 και δεν πεφτεις κατω απο 6.Το βασικοτερο μιας και δεν βαζουμε ευκολα κρεας στην ηλικια μας,ειναι να φτανεις τα σετ μεχρι κοπωσης,δλδ να μην βγαινει αλλη επαναληψη διοτι τοτε δινετε το ερεθησμα για αναπτυξη.Φτιαξε ενα καλο προγραματισμενο SPLITS (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3228/)...Ποτε μην βγαζεις τις βασικες ασκησεις,και καλυτερα αν εχεις ορεξη πηγαινε γυμνασηριο,διοτι θα εισαι σε εναν σιγκεκριμενο προγραμα δεν θα ειναι φλου τα πραγματα οποτε εχεις ορεξη κανεις...

Αντε διαβασε και τπτ μονος σου!!! :P

Αντε καλη συνεχεια και περνα καμια φορα απο Περτουλι να δουμε τι κανεις απο ΣΚι :wink:

peris
29-09-08, 12:54
Οι επαναληψεις οταν θελουμε μυικη αναπτυξη κανουμε απο 6-12 επαναληψεις!!!!35 σε καμια περιπτωση παντως :lol:
Επισης να προσπαθεις σε καθε προπονηση να αυξανεις κιλα(μην τα φοβασε!!!) αλα παντα με σωστη τεχνικη,και αυξηση κιλων μπορει να ειναι αν κανουμε π.χ 100κιλα παγκο στις 6επαν να κανουμε τα ιδια κιλα 7 η απλα στις 6επαν 105 κιλα.Ποτε δεν περνας ομως τις 12 και δεν πεφτεις κατω απο 6.Το βασικοτερο μιας και δεν βαζουμε ευκολα κρεας στην ηλικια μας,ειναι να φτανεις τα σετ μεχρι κοπωσης,δλδ να μην βγαινει αλλη επαναληψη διοτι τοτε δινετε το ερεθησμα για αναπτυξη.Φτιαξε ενα καλο προγραματισμενο SPLITS (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3228/)...Ποτε μην βγαζεις τις βασικες ασκησεις,και καλυτερα αν εχεις ορεξη πηγαινε γυμνασηριο,διοτι θα εισαι σε εναν σιγκεκριμενο προγραμα δεν θα ειναι φλου τα πραγματα οποτε εχεις ορεξη κανεις...

Αντε διαβασε και τπτ μονος σου!!! :P

Αντε καλη συνεχεια και περνα καμια φορα απο Περτουλι να δουμε τι κανεις απο ΣΚι :wink:ακριβως οτι σου ειπε :awesome: :army2:

slaine
29-09-08, 18:00
SPLITS
προσοχή στα σπλιτς και τα σπλατς! λερώνουν! :lol: :P :turtle:

steve :toast: