PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα για αύξηση



slaine
30-09-08, 00:10
Το πρόγραμμα είναι για 3 μήνες και περιλαμβάνει 3 φάσεις

επειδή το έγραψα στο word και δε βγαίνει καλά όταν πήγα να το ποστάρω, το ανεβάσα εδώ:
http://rapidshare.com/files/149498220/__928___961___972___947___961___945___956___956___945____947___953___945____945___973___958___951___.html

προς το παρόν έχω γράψει μόνο την πρώτη φάση. το πολύ σε 2 μέρες θα είναι ολοκληρωμένο.

περιμένω σχόλια και προτάσεις.

peris
30-09-08, 00:23
ρε συ slaine 5 μερες σερι?μολις το ειδα μου εκατσε γιατι δε πας 2ον μια οφφ να προλαβει το σωμα σου να αναρωσει?

slaine
30-09-08, 00:30
το 5 είναι σχετικό. εγώ προσωπικά στο τωρινό μου πρόγραμμα προτιμώ το 5 μέρες σερί και 2 ξεκούραση. έτσι δευτέρα νιώθω καλύτερα. αν θέλεις ωστόσο σπάσ'το στη μέση.

peris
30-09-08, 00:37
βεβαια εγω επιμενω αλλα αμα δουλευει καλιτερα στο σωμα σου παω πασο εγω να σου πω τι θα αλλαζα στο στηθος αντι για πιεσεις σε επικληνη θα εβαζα εκτασεις σε επιπεδο παγκο πλατη θα εβγαζα κωπηλατικες ελξεις στη τροχαλια θα εβαζα μονοζυγο και πρωτο σε στυλ 3*μαχ αυτα

gym mind
30-09-08, 00:37
Κ εγω ετσι το παω..5 μερες προπονηση κ σκ ξεκουραση!

Niiick
30-09-08, 00:38
και εγω ετσι..η αμα κανω τετραημενο δευτερα-τριτη πεμπτη-παρασκευη

peris
30-09-08, 00:43
ειναι πως αντιδραει βασικα και πως δουλευει το σωμα του καθενος πχ εγω αν παω 5 συνεχομενες μετα απο τη 3 συνεχομενη πεφτει η αποδοση μου μειωνονται τα κιλα 4 μερες οπως τις διαχωρισε ο nick 2ον 1οφφ για το δικο μου σωμα ειναι το καλυτερο

RUHL
30-09-08, 00:48
περι γηνετε και 5 μερες σερι αρκει να τα χωρησεις καλα ΣΚ οφφ :thumbsup:

ο αναγνωστου κανει τετοιο προγραμμα

Για το προγραμμα δεν εχω να σχολιασω κατι δεν το βλεπω :lol: :lol: :geek: :joker:
Πες μας αν ειναι καλο και αμα ειναι κατεβαζουμε το λινκ :rabbit: :drunken:

gym mind
30-09-08, 00:50
Το καλυτερο χωρισμα κατα την γνωμη μου
Δευτερα-στηθος
Τριτη-πλατη
Τεταρτη-ποδια
Πεμπτη-ωμοι
Παρασκευη-δικεφαλοι,τρικεφαλοι
Σ/κ-ξεκουραση

peris
30-09-08, 00:52
καλα ρε παιδια μη βαρατε :smash: εννοειται οτι γινεται το εχω κανει απλα ειπα οτι 2ον 1οφφ το δικο μου σωμα οπως το εχω δει ανταποκρινεται καλυτερα πω πω :green:

RUHL
30-09-08, 00:54
καλα ρε παιδια μη βαρατε :smash: εννοειται οτι γινεται το εχω κανει απλα ειπα οτι 2ον 1οφφ το δικο μου σωμα οπως το εχω δει ανταποκρινεται καλυτερα πω πω :green:
χ 2

Μπραβο βαδιζεις τα χναρια μου αστους αυτους ειδα τον σλαιν κατι εγραφε σε αλλο φορουμ ηδη μπηκε στα αναβολικα :lol: :lol: :lol: παει και αυτος :lol: :wave:

Niiick
30-09-08, 00:55
ακριβως το ιδιο κανουμε gym mind :awesome:

peris
30-09-08, 00:56
SLAINE :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: περασες στην απεναντι οχθη?χεχεχεχεχεχεχχε :green: παλκα κανω :rocking: :turtle: :eleph:

gym mind
30-09-08, 00:56
Νο drugs!!!!!!!!! :bodybuilder2:

gym mind
30-09-08, 00:58
ακριβως το ιδιο κανουμε gym mind :awesome:
To κανω χρονια με αυτη την σειρα κ πιστευω ειναι οτι καλυτερο...Μαζι με πλατη κανω κ πηχεις κ μερα παραμερα κοιλιακους κ τις μερες που δεν κανω κοιλιακους κανω ραχιαιους

slaine
30-09-08, 00:58
:nana:

Niiick
30-09-08, 01:00
πριν κατι ειπε ο ρουλ για τα χναρια του... προσοχη παιδια!!!οποιος ακολουθησει το δρομο του ρουλ χαθηκε :smash: :eleph:
(που μαθαινει ο ατιμος τι περνει ο καθενας πριν καλα καλα το παρει παραμενει ενα ερωτημα...)

RUHL
30-09-08, 01:01
Εγω κανω μονο τα γυναικια μηχανηματα και ειμε νατυραλ :lol: :lol: :lol: :rabbit: οχι σαν τον σλαιν 5 μερες σερι :lol: :lol: 5 φορες την εβδομαδα καθε σωματικο τμημα :lol:



(που μαθαινει ο ατιμος τι περνει ο καθενας πριν καλα καλα το παρει παραμενει ενα ερωτημα...)
Απο αλλα φορουμς


:chinese:




Ελα εχω ενα αναβολικο οποιος θελει πουλαω με 100 ευρω το κοματι για 2 εβδομαδες σε κανει τουμπανο συστατικα δεν λεω :chinese: μην αποκαλυψω τα μυστικα εχει ολες τις ιδιοτητες τον αναβολικων και ακομα καλυτερες καμια παρενεργεια













http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/Placebo.jpg
οποιος ενδιαφερετε να γηνει διπλασιος Pm με δεχομαι και pay pay master card visa visa electron maestro :green:

gym mind
30-09-08, 01:02
Την ειδα κ εγω την ruhloμπιχτη!! :spank:

peris
30-09-08, 01:02
slaine βλεπω τα βαρη να σε :food: :clown2: :nana:

slaine
30-09-08, 01:03
με το ρουλ στο τέλος θα πουν ότι αυτό το θεικά πλασμένο κορμί :bodybuilder2: είναι από τα φάρμακα... :rolf: :rolf: :rolf:

πείτε ρε εσεις που με είδατε! πόσα χρόνια λέτε ότι παίρνω ΑΑΣ? :green:

peris
30-09-08, 01:04
δε μας εδειξε μια φοτο σου απο τον αγωνα που πηγες ολους τους τραβηξες μια για τον εαυτο σου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :clown2: :nana:

gym mind
30-09-08, 01:06
Slaine βαλε αυτη που βγαλαμε με τον Ηλια να φανε την σκονη μας... :P :P

RUHL
30-09-08, 01:07
Εγω κανω μονο τα γυναικια μηχανηματα και ειμε νατυραλ :lol: :lol: :lol: :rabbit: οχι σαν τον σλαιν 5 μερες σερι :lol: :lol: 5 φορες την εβδομαδα καθε σωματικο τμημα :lol:



(που μαθαινει ο ατιμος τι περνει ο καθενας πριν καλα καλα το παρει παραμενει ενα ερωτημα...)
Απο αλλα φορουμς


:chinese:




Ελα εχω ενα αναβολικο οποιος θελει πουλαω με 100 ευρω το κοματι για 2 εβδομαδες σε κανει τουμπανο συστατικα δεν λεω :chinese: μην αποκαλυψω τα μυστικα εχει ολες τις ιδιοτητες τον αναβολικων και ακομα καλυτερες καμια παρενεργεια













http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/Placebo.jpg
οποιος ενδιαφερετε να γηνει διπλασιος Pm με δεχομαι και pay pay master card visa visa electron maestro :green:

bump επειδη βλεπω εχει κοσμο την νυχτα :lol:

peris
30-09-08, 01:08
Slaine βαλε αυτη που βγαλαμε με τον Ηλια να φανε την σκονη μας... :P :P ωπα εσυ παρεκτραπηκες χεχεχεχεχε αυτες ειναι βαρυσημαντες δηλωσεις :sneaky:

slaine
30-09-08, 01:08
άσε δεν είμαι να δείχνομαι... 2 χρόνια κρεπάλες και μόνο 2-3 μήνες τώρα γυμναστική... σε λίγο καιρό που θα πέσει και ο jym_mind στο στρατό... :P

και επί τη ευκαιρία ας πούμε και τίποτα σχετικό με το τόπικ.

πως σας φαίνεται αυτό το σκεπτικό της "συμπίεσης"?

slaine
30-09-08, 01:12
τη φωτό με τον ηλία την έχει νομίζω ο φώτης.
α σας είπα? ο ηλίας κτήνος! θεός!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Fotis_Patra
30-09-08, 01:22
Αυριο slaine θα ποσταρω και θα αφησω το λαο να σε κρινει :P

gym mind
30-09-08, 01:25
Σου στελνω π.μ με το mail μου Φωτη να μου την στειλεις :o

slaine
03-10-08, 15:05
http://rapidshare.com/files/150529155/__928___961___972___947___961___945___956___956___945____947___953___945____945___973___958___951___.html

εδώ είναι το λινκ με το ολοκληρωμένο πρόγραμμα. άργησα λίγο αλλά δεν προλάβαινα τις προάλλες. σορι και για την εμφάνιση αλλά είμαι άθλιος με αυτά τα καταραμένα μηχανήματα του διαβόλου-υπολογιστές.

για πείτε καμία άποψη...

Steve KinG STyLe
26-11-08, 17:41
Νικο :thumbup: γενικα ειναι πρωτοτυπο και ισως ειναι αρκετα καλο αλλα εχω μερικες αποριες που δεν καταλαβα ακριβως την εκτελεση και την σκοπιμοτιτα των σετ,και μερικες γνωμες...


Σκοπός: προετοιμασία για τους επόμενους 2 μήνες-αύξηση της διάρκειας δύναμης- ενδυνάμωση στην ικανότητα να αναρρώνετε ανάμεσα στα σετ-στο τέλος της φάσης να κάνετε 4 σετ των 10 επαναλήψεων με το ίδιο βάρος στον ίδιο χρόνο που κάνατε 3 σετ των 10 επαναλήψεων.

Η πρωτη φαση^.Δηλαδη προσπαθεις με τα ιδια κιλα/ρεπς να βγαλεις τα σετ σε μικροτερο χρονικο διαστυμα???Διαρκει 3βδομαδες οποτε αν το σκεφτεις ειναι αρκετα για να ανεβεις κιλα ή ρεπς σε καποιες ασκησεις.Οποτα αν καναμε 100*6 με κοπωση θα κανεμε μετα 100*7,αλλα τα 100*6 λογικα ναι μεν θα εβγαιναν με δυσκολια αλλα χωρις κοπωση οποτε...?
Ενταξει με την λογικη παλι ας εβγαιναν χωρις κοπωση αν εκανες μικροτερο διαλυμα μετα θα εβγαζες 100*6 με κοπωση ΟΚ.

2 λεπτά 1η βδομαδα
75δευτερόλεπτα 2η δβομαδα
72-70δευτερόλεπτα 3η βδομαδα

Αλλα λες ^^^.Αρα ενω στην πρωτη βδομαδα η προοδευτικοτητα ειναι μεγαλη μετα δηλαδη θα κολησουμε στα 5δευτερολεπτα???Πιστευω με αυτη την λογικη θα επρεπε να πεφτουν πολυ τα διαλυματα ωστε να πετυχει ο στοχος.



Εδώ βάζετε τόσα κιλά ώστε να βγαίνουν 5 επαναλήψεις και ίσως άλλες 5 και τα υπόλοιπα σετ με βοήθεια. 2 λεπτά διάλλειμα ανάμεσα στα σετ.
Στόχος να κάνετε στο τέλος της φάσης 2 5 σετ των 5 επαναλήψεων με το ίδιο βάρος.

Εδώ βάζουμε λίγα κιλά και κάνουμε μία άσκηση ανά σωματικό τμήμα. Το βάρος πρέπει να έιναι τέτοιο που να βγάζουμε άνετα 15 3παναλήψεις. Η κίνηση είναι όσο μπορούμε «εκρηκτική». 1-2 λεπτά διάλλειμα μεταξύ των σετ. Στόχος να βγάλουμε στο τέλος της φάσης 2 10 σετ των 10 επαναλήψεων με το ίδιο βάρος.

Γενικα εδω δεν καταλαβα ακριβως τι παιζει...


Παντως σαν προγραμα εχει ενδιαφερον,λιγο μονο που στην φαση 1 παιζουν αρκετες ασκησεις λεπτομεριας.Αν υπηρχε και μια προοδευτικοτητα στα κιλα/ρεπς γενικα στην προπονηση σε συνδιασμο με την θεωρεια που λες θα ηταν καλυτερα!!!!

:thumbsup: :bbbiceps:

slaine
26-11-08, 18:17
ωραία να σου εξηγήσω:

πρώτη φάση στόχος είναι απο 3 δεκάρια σετ τα οποία στο τέλος βγαίνουν ζόρικα να κάνεις 4 δεκάρια και μάλιστα στον ιδιο χρόνο με τα ίδια κιλά.
τα διαλλείματα μπορείς να τα αλλάξεις εσύ αν νομίζεις ότι είναι οκ αρκεί να μένεις στον αρχικό χρόνο σαν σύνολο.

αλήθεια το 100 που γράφεις συνέχεια τι είναι?

υπάρχουν και υποφάσεις, πρόσεξε το καλύτερα.
η φάση 2 έχει υπομέρη.

Steve KinG STyLe
26-11-08, 22:36
ωραία να σου εξηγήσω:

πρώτη φάση στόχος είναι απο 3 δεκάρια σετ τα οποία στο τέλος βγαίνουν ζόρικα να κάνεις 4 δεκάρια και μάλιστα στον ιδιο χρόνο με τα ίδια κιλά.
τα διαλλείματα μπορείς να τα αλλάξεις εσύ αν νομίζεις ότι είναι οκ αρκεί να μένεις στον αρχικό χρόνο σαν σύνολο.

αλήθεια το 100 που γράφεις συνέχεια τι είναι?

υπάρχουν και υποφάσεις, πρόσεξε το καλύτερα.
η φάση 2 έχει υπομέρη.

Ευχαριστω για την διευκρινηση.Ναι ξερω οτι εχει υποφασεις απλα δεν καταλαβα τι επρεπε να κανεις σε αυτες...

Αναφερεσε εκει που λεω

100*6 την επομενη βδομαδα 100*7
Ειναι η λεγομενη προοδευτηκοτητα,δηλαδη οτι σε καθε προπονηση πρεπει να ειμαστε και καλυτεροι ειτε να ανεβουμε στα κιλα ή στις επαναληψεις.Και αυτο πραγματικα γινετε τις περισσοτερες φορες με καλη διατροφη και ολα τα σετ μεχρι κοπωση,και ειναι ενα δειγμα οτι μεγαλωνεις/δυναμωνεις τις μυικες σου ινες(μιλαμε για πολυ πολυ μικρες διαφορες βεβαια αλλα σιγα σιγα σιγα...).Και η προοδευτηκοτητα ειναι απο τα σημαντικοτερα πραγματα στην μυικη αναπτηξη.Και το προγραμα σου καπως ετσι ειναι απλα με αλλη λογικη παντως παλι υπαρχει προοδος...

Και αφου το εχεις δοκιμασει οπως λες και σε βοηθησε τοτε :thumbup:

Τα λεμε νικολι!!!

slaine
26-11-08, 23:21
αυτό που λες το ξέρω απλά με μπέρδεψε το 100. εσείς οι μορφωμένοι.... :sneaky:

Steve KinG STyLe
26-11-08, 23:27
αυτό που λες το ξέρω απλά με μπέρδεψε το 100. εσείς οι μορφωμένοι.... :sneaky:

:green: :green: ετσι ετσι ετσι.... 100=κιλα σορρυ

(σε λιγο καιρο θα τα εχω :nana: :nana: )