PDA

Επιστροφή στο Forum : Instant Whey (Reflex Nutrition)



Σελίδες : [1] 2 3

RUHL
30-09-08, 19:36
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6687&stc=1&d=1258536598

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6688&stc=1&d=1258536603







independently tested every single month to prove beyond doubt that it meets the label claim of a minimum protein content of 80%, Itʼs a standard thatʼs hard to beat!

* Instant Whey contains whey protein isolate as the main source of protein; arguably the most expensive and purest form of protein available.


Ενδιαφερον αυτο απο το σιτε τους οτι κατα κυρια πηγη εχει isolate συνηθως το αναποδο κανουν κανει και ελενχους ε για οσους νoιαζοντε :chinese:


Χωρις υπερβολη απο ομοιες του ειδους της ON EAS DYNAMITIZE κτλ η καλυτερη πρωτεινη εστω και λεπτομερειες κοιταξτε μονο υδατανθρακα και λιπος που εχει ανα 100 γραμ συνηθως τοσο εχουν οι αλλες εταιριες ανα σκουπ (απο τιμες μην λεμε ξερετε ολοι οι γνωστοι αγνωστοι οτι ειναι στο ιδιο πακετο με αλλες και εχουν ομοια τιμη )

Γευσεις στον αναλογω τοπικ



:idea:

tezaman
30-09-08, 19:42
κάτι μου λέει πως την παράγγειλες ήδη :chinese:

peris
30-09-08, 19:45
καληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :awesome: :awesome:

tezaman
30-09-08, 21:03
how much does the hair goes? :drunken: :drunken:

RUHL
30-09-08, 21:13
εγω την πηρα ιδια τιμη με την dynamitize και εας ο νοων νοητο ξερει ο asdf :chinese:


ναι 4 κουτια εχω :chinese:

Fotis_Patra
30-09-08, 21:26
εγω πηρα 4 10lbra τσουβαλακια παντως, και μαλλον μονο Reflex θα περνω απο εδω και περα.

tezaman
30-09-08, 21:43
από που την τσίμπησες Φωτάρα, την δοκιμάσατε? εντυπόσεις?
α Φώτη σε ποιο τζίμ πας?
από την κρεατίνη της reflex είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως 8)

panagiotisf
30-09-08, 22:45
την χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες
πολυ καλη
μαλιστα πριν κανα διμηνο οταν ηταν να την παρω μου ειχες πει ruhl
οτι μυριζει φαρμακιλα :) :thumbdown:

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1195&highlight=reflex

tezaman
01-10-08, 02:27
ναι φιλε RUHL ιδια κατηγορια οπως ειπες
η γευση σοκολατα ειναι αρκετα καλυτερη απο την μπανανα
μου εκατσε καλα η συγκεκριμενη πρωτεινη ισως φταει το οτι επαιρνα ον για μεγαλο διαστημα και συνήθισα αυτην
και μου φανηκε καπως η ρεφλξ
αν και δεν σκοπευω να την παιρνω για καιρο την ρεφλεξ γιατι ειναι πολυ ακριβοτερη απο την ον
και προσφερει τα ιδια σχεδον πραγματα οποτε δεν αξιζουν τα παραπανο ευρω για κατι σχεδον ιδιο
παντως αξιοσημειωτη η διαφορα τιμης ισως φταει οτι η μια ειναι αγγλικη
και η αλλη αμερικανικη
η ισως γιατι η ον εχει πολυ μεγαλυτερη εισαγωγη απο εξω απο οτι η ρεφλεξ

αυτό ισχύει? :help:

Fotis_Patra
02-10-08, 17:30
από που την τσίμπησες Φωτάρα, την δοκιμάσατε? εντυπόσεις?
α Φώτη σε ποιο τζίμ πας?
από την κρεατίνη της reflex είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως 8)
ακομα εχω εναμιση τσουβαλη οπτιμουμ απο μηνα θα ανοιξω.

Muscleboss
02-10-08, 18:58
αυτή η πρωτείνη είναι πολύ καλή.

ΜΒ

Fotis_Patra
02-10-08, 22:33
http://i449.photobucket.com/albums/qq212/fotis_patra/P1010081.jpg (http://s449.photobucket.com/albums/qq212/fotis_patra/?action=view&current=P1010081.jpg)
:rocking: :rocking: :rocking: :rocking:

slaine
02-10-08, 22:45
ρε μπαγάσα την άδειασες την εταιρεία;;; :P :P :P

gym mind
02-10-08, 22:49
Tι θα ταισεις ρε φωταρα μ'αυτα???

Fotis_Patra
02-10-08, 23:09
Το τομαρι μου!!!!!! :geek:

slaine
02-10-08, 23:18
και από περιέργεια πόσο λες να σου κρατήσουν αυτά στη φωτό?

Fotis_Patra
02-10-08, 23:21
γυρο στο τετραμηνο!

RUHL
03-10-08, 00:13
Να ετσι φτιαχνοντε τα χερια 68 cm :thumbsup: 10 2,5 σε 4 μηνες χααχαχαχ




δεν ειναι ολα δικα του ολα :green: :green: :P

tezaman
03-10-08, 13:27
μ αρέσουν πολύ οι συσκευασίες της REFLEX!!! 8)

panagiotisf
03-10-08, 14:24
ναι φιλε RUHL ιδια κατηγορια οπως ειπες
η γευση σοκολατα ειναι αρκετα καλυτερη απο την μπανανα
μου εκατσε καλα η συγκεκριμενη πρωτεινη ισως φταει το οτι επαιρνα ον για μεγαλο διαστημα και συνήθισα αυτην
και μου φανηκε καπως η ρεφλξ
αν και δεν σκοπευω να την παιρνω για καιρο την ρεφλεξ γιατι ειναι πολυ ακριβοτερη απο την ον
και προσφερει τα ιδια σχεδον πραγματα οποτε δεν αξιζουν τα παραπανο ευρω για κατι σχεδον ιδιο
παντως αξιοσημειωτη η διαφορα τιμης ισως φταει οτι η μια ειναι αγγλικη
και η αλλη αμερικανικη
η ισως γιατι η ον εχει πολυ μεγαλυτερη εισαγωγη απο εξω απο οτι η ρεφλεξ

αυτό ισχύει? :help:

ναι στις ελληνικες τιμες ισχυει
κανα 20 ευρω παραπανω απο τισ κλασικες την βρηκα περιπου
την πρωτη φορα που την πηρα πριν κανα 2 μηνες περιπου τοσο ειχε περιπου αλλα εγω την πηρα απο αλλου

tezaman
03-11-08, 22:45
Instant Whey tested at 82.5% protein.
19 April 2006
As part of our ISO9001 procedures Instant Whey batch no:0062, strawberry flavour, was tested by an independent lab for protein content.

The label claim is 78%.

The test results gave an impressive figure of 82.5% protein.

This confirms Instant Whey as the world's best 5lb whey product.

omg και 3 lol :green:

αυτοί έχουν ποιο πολύ πρωτεΐνη μέσα από όσο γράφουνε, σε αντίθεση με την elite dynamize :sneaky:

RUHL
04-11-08, 00:15
αχχαχαχαχαχαχα μου θυμησε την primaforce :rocking: :rocking:

asdf
13-12-08, 00:07
Αμα ηταν να διαλεξετε αναμεσα στην Whey της On και την Whey της Reflex πια θα περνατε? Το μονο κρητηριο θα ηταν η γευση?

RUHL
13-12-08, 00:19
ReflexThe test results gave an impressive figure of 82.5% protein.

asdf
13-12-08, 00:28
Τραβιεται πολυ τωρα τελευταια..... :cyclops:

Georges
13-12-08, 00:34
Επειδή δεν είμαι και πολύ fan της σοκολάτας σαν γεύση, έχει δοκιμάσει κανείς καμιά άλλη γεύση; Βανίλια π.χ. choc mint, banana;

RUHL
13-12-08, 00:42
μακρια απο την μπανανα μακριαααααααααα

φραουλα ελευθερα οποιος θελει

tezaman
13-12-08, 04:52
η φράουλα της ρίφλεξ δεν παίζετε 8)

goutsos
13-12-08, 15:13
εχω δοκιμασει το chocolate orange ....καλουτσικο :joker:

tezaman
13-12-08, 15:15
Τι περίεργες γεύσεις είναι αυτές :chinese:

goutsos
13-12-08, 15:21
ειναι σοκολατα με πορτοκαλι χα :nana:

asdf
08-01-09, 17:16
Παρελαβα τα 3 σακια σημερα και δεν βλεπω πουθενα να αναγραφεται ημερομηνια ληξης. Ξερει κανεις κατι? :clown2:

tezaman
08-01-09, 20:08
θα είναι ληγμένα και τα έχουνε παραποιήσει, και σου είπα σήτα σε μένα που δεν παθαίνω τίποτα απο τα ληγμένα... :banghead: :banghead:

asdf
09-01-09, 16:10
Παρελαβα τα 3 σακια σημερα και δεν βλεπω πουθενα να αναγραφεται ημερομηνια ληξης. Ξερει κανεις κατι? :clown2:

Ξερει κανεις κατι ?

slaine
09-01-09, 16:11
ρώτησες από εκεί που τα πήρες? σίγουρα ρε κοίταξες καλά τη συσκευασία?

asdf
09-01-09, 16:20
Ναι την κοιταξα και δεν γραφει (ισως να κανω κ λαθος φυσικα αλλα μεχρι εκει μπορω :) ). Τοσο δυσκολο ειναι οσοι εχουν χρησημοποιησει και ξερουν να πουν που αναγραφεται?

RUHL
09-01-09, 16:21
μηπως εκοψες το κοματι που ειχε την ημερομηνια δεν ξερω σακουλα δεν εχω παρει ποτε αλλα ειχα της ον κατι παλιες που τις εκοβες και ειχαν πανω πανω την ημερομηνια

asdf
09-01-09, 17:22
Nop..... Btw Συμφερει παρα πολυ η Reflex σε σχεση με την ON διοτι το κλασσικο το scoop σου δινει γυρω στα 30 γρ σκονης. Προσεξτε τωρα : Τα 25 γρ σκονης reflex σου δινουν 20γρ πρωτεινης αρα τα 30gr σκονης (οσο ειναι το scoop) σου δινουν γυρω στα 24-25γρ πρωτεινης, οσα δλδ και το ενα scoop της ON με την διαφορα οτι η reflex ειναι μακραν πιο φθηνη και εχει λιγο χειροτερη διαλυτοτητα και γευση απο την ON + και οτι τα stats των BCAA της reflex ειναι super.

tezaman
09-01-09, 17:30
δίκιο έχει ο asdf το μόνο που με προβληματίζει σε σχέση reflex vs ΟΝ είναι ότι η ον λέει πως έχει και υδρολιμένη πρωτεΐνη μέσα, η reflex δεν βλέπω να το αναφέρει κάπου :unsure:


τσέκαρα και το δικό μου σακί της ρίφλεξ, δεν βρήκα κάτι τυπωμένο πάνω στο σακί, μόνο ένα αφτοκολλιτάκι στον πάτο που γράφει 02/10 και απο κάτω BN 20

asdf
09-01-09, 17:32
Προσωπικα για μενα teza κατι τετοιες @@ριες ( :^^: ) δεν κανουν την διαφορα αλλα ουτε και παιζουν ρολο... Δεν παει να ειναι και απο το φλασκι του Αsterix, whey να ειναι χωρις casein-ικα στοιχεια και εισαι οκ :)

tezaman
09-01-09, 17:35
διάβαζα κάτι έρευνες πως η hydrolized whey απορροφάτε καλύτερα απο την isolate και πως δίνει περισσότερη απελευθέρωση ινσουλίνης

είδες το έντιτ πού έκανα για την ημερομηνία λήξης πάνω?

asdf
09-01-09, 17:39
Αμα αρχιζεισ και ψαχνεις κατι τετοια σαν τον Ρουλι θα καταντησεις και αποτελεσμα 0 :nana: . Σιγουρα κατι εχουν να σου δωσουν αλλα η βαρυτητα τους ειναι αμελητεα και για το επιπεδο μας ...LoL και το δικο μου μονο ενα αυτοκολιτακι με 03/01 BN24 εχει ... Ακομα ενα + για την reflex....ΔΙΑΡΚΕΙ ΙΣΟΒΙΑ και δεν λιγει ποτε. Thnx man

tezaman
09-01-09, 17:45
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :rocking: :rocking: :rocking: ρίφλεξ FTW

τα ψάχνω γιατί μου αρέσει να γνωρίζω τι θα ακολουθήσει στο σώμα μου απο την στιγμή που βάζω κάτι μέσα του, επίσης πιστεύω πως το αποτέλεσμα μόνο θετικό θα μπορεί να είναι σε κάποιον που έχει σωστές γνώσεις πάνω στην διατροφή και βεβαίως εφαρμόζει αυτές τις γνώσης και σε προσωπικό επίπεδο :wink: :hantel:

asdf
09-01-09, 17:48
+1 αλλα μην τρελενεσαι :)

slaine
09-01-09, 17:48
ρίφλεξ FTW

μου αρέσει να γνωρίζω τι θα ακολουθήσει στο σώμα μου απο την στιγμή που βάζω κάτι μέσα του

FTW στη συγκεκριμένη περίπτωση fucks the wheys? :P

ρε τέζα σεμνά ρε συ δε μας νοιάζουν τα ερωτικά σου :lol: :lol: :lol:

tezaman
09-01-09, 17:49
θα φταίει η ληγμένη ρίφλεξ μάλλον, το τέλειωσα το σακί :green: :green:

RUHL
09-01-09, 18:36
διάβαζα κάτι έρευνες πως η hydrolized whey απορροφάτε καλύτερα απο την isolate και πως δίνει περισσότερη απελευθέρωση ινσουλίνης



Αυτο δεν δηκαιολογει την τιμη της

tezaman
09-01-09, 18:39
δεν μίλησα για τιμή ρε ρούλη :lol: ούτοση άλλος και εγώ την ρίφλεξ προτίμησα :bbbiceps:

RUHL
09-01-09, 19:47
δεν μίλησα για τιμή ρε ρούλη :lol: ούτοση άλλος και εγώ την ρίφλεξ προτίμησα :bbbiceps:

Toτε τι το αναφερεις? αφου μηλησες συγκρητικα πρεπει να παρεις και τα αλλα υποψην

Αν και ξερω που το διαβασες τυχαια προσεχε θα μας κανουν μηνυση χαχαχαχαχαχα απο την αλλη μερια χααχαχχα

tezaman
09-01-09, 20:07
το ανέφερα συγκριτικά αλλιώς δεν θα είχανε σχεδόν καμία διαφορά, δεν είπα κατά πόσο δικαιολογεί την τιμή της ON :green: :green: :green:

slaine
09-01-09, 20:10
για μένα η διαφορά στη γεύση είναι αρκετή και προτιμώ ΟΝ κι ας είναι το σύνολο στο χρόνο κάμποσα φράγκα παραπάνω :bounce:

tezaman
09-01-09, 20:42
εμένα η φραουλίτσα της ριφλεξ μου πάει πολύ :green:

αν και την ποιο ωραία γεύση μέχρι τώρα την έφτιαξα απο ON και REFLEX μαζι!! :green: :green: :green: :green: σκέφτομαι επόμενη παραγγελία μια σακούλα ρίφλεξ μια on :clown2:

JohnyB
09-01-09, 21:50
:???: :???: :???: :???:
Tι mix ειναι αυτα?????????

slaine
09-01-09, 21:56
παίρνεις τις γεύσεις που θες και βάζεις πχ μία μεζούρα από τη μία και μία από την άλλη. η σε μία μεγάλη λεκάνη τα βάζεις όλα και ανακατεύεις μέχρι να γίνει ομοιογενές το μείγμα και μετά ξανά μέσα στο κουτί.

JohnyB
09-01-09, 22:03
Καλοοοοοο!!!!!!!
Αυριο κιολας ετοιμαζω φραουλομπανανα της on!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leodary
10-01-09, 03:06
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :rocking: :rocking: :rocking: ρίφλεξ FTW

τα ψάχνω γιατί μου αρέσει να γνωρίζω τι θα ακολουθήσει στο σώμα μου απο την στιγμή που βάζω κάτι μέσα του, επίσης πιστεύω πως το αποτέλεσμα μόνο θετικό θα μπορεί να είναι σε κάποιον που έχει σωστές γνώσεις πάνω στην διατροφή και βεβαίως εφαρμόζει αυτές τις γνώσης και σε προσωπικό επίπεδο :wink: :hantel:

+1000
τον τελευταιο καιρο κ εγω ψαχνω να δω αν αξιιζει τελικα να παιρνεις hydrolysed , isolate απο απλη whey και ακρη ΔΕΝ βρισκω... σιγουρα απο τιμη ειναι τελειως μακρια η μια απο την αλλη. Το μονο που θελω να μαθω ειναι αν ποσο ''καλυτερη ''ειναι η μια ομαδα απο την αλλη , δηλ. αν οι πρωτες δινουν π.χ. 10% καλυτερη αποδοση και ειναι 40% πιο ακριβες , ε τοτε οχι δεν αξιζουν ... τι λετε για αυτην που ειναι καλη μαρκα και δεν ξεφευγει σε τιμη : CNP Professional - Pro Peptide ή την CNP Professional - Pro Recover( δεν ξερω πως να ανεβασω τα στοιχεια τους και δεν ξερω αν επιτρεπεται να δωσω λινκ της ιδιας της εταιριας γιατι και αυτη γραφει τιμες...)

slaine
10-01-09, 03:13
+1000
τον τελευταιο καιρο κ εγω ψαχνω να δω αν αξιιζει τελικα να παιρνεις hydrolysed , isolate απο απλη whey και ακρη ΔΕΝ βρισκω... σιγουρα απο τιμη ειναι τελειως μακρια η μια απο την αλλη. Το μονο που θελω να μαθω ειναι αν ποσο ''καλυτερη ''ειναι η μια ομαδα απο την αλλη , δηλ. αν οι πρωτες δινουν π.χ. 10% καλυτερη αποδοση και ειναι 40% πιο ακριβες , ε τοτε οχι δεν αξιζουν ... τι λετε για αυτην που ειναι καλη μαρκα και δεν ξεφευγει σε τιμη : CNP Professional - Pro Peptide ή την CNP Professional - Pro Recover( δεν ξερω πως να ανεβασω τα στοιχεια τους και δεν ξερω αν επιτρεπεται να δωσω λινκ της ιδιας της εταιριας γιατι και αυτη γραφει τιμες...)




εξαρτάται από διάφορα. με λίγα λόγια όσο πιο καθαρή είναι τόσο πιο επεξεργασμένη άρα και μικρότεης βιολογικής αξίας. άρα υψηλή περιεκτικότηα-μικρότερη αφομοιωση και χαμηλότερη περιεκτικότητα-καλύτερη απορρόφηση. στο περίπου. κάποιοι άνθρωποι λόγω λακτόζης δεν έχουν πολλε΄ςεπιλογές

άνοιξε τοπικ αφού κάνεις search και δε βρεις αυτά που θέλεις και ρώτα εκεί αυτ΄απου θες. φωτογραφίες ανεβάζουμε μέσω κάποιου άλλου σάιτ πχ www.photobucket.com
στα τόπικ αυτά αν θες βάλε και τιμή αλλά μην πεις από που

RUHL
10-01-09, 03:13
leodary αστο μην την ψαχνεις δεν αξηζει τα λεφτα της η σκετη isolate kai hydrolize απο τις γνωστες μαρκες παρε αυτη του τοπικ και εισαι μια χαρα

asdf
11-01-09, 14:35
Η γευση σοκολατα μου θυμιζει εντονα γευση απο συμπηκνωμενο γαλα (Βλαχας, ΝΟΥΝΟΥ κτλ)....

tezaman
11-01-09, 18:43
ποιο αηδία σοκολάτα απο της μάσκλτεκ δεν νομίζω να υπάρχει 8)

RAMBO
11-01-09, 18:44
εγω που την δοκιμασα τι να πω? :cursing: :cursing: :cursing:

tezaman
11-01-09, 18:45
τίποτα μην πεις απλά συμφώνησε με αυτά που λέω εγώ και είσαι οκ :green: :green: :green:

RAMBO
11-01-09, 18:47
συμφωνω με τον tezaman :green:

tezaman
11-01-09, 18:48
+1 ^^ :awesome: wise choise :awesome: :box1:

Polyneikos
11-01-09, 21:05
Γενικα υπάρχουν πολλες καλες εταιρίες και η καθεμια έχει τα "δυνατα" της προϊόντα.
Επειδή όμως υπάρχουν και άλλοι παραμετροι,όπως τιμή, τρόπος αγοράς και ευκολία αναζητησης αλλα και η ατομικότητα του καθενος(σε άλλους δημιουργουνται φουσκωματα με προϊόντα που άλλους δεν τους πειράζουν) ο καθενας κάνει τις επιλογές του.

asdf
20-03-09, 16:33
Παρελαβα σημερα 2 σακια, 1 βανιλια και ενα σοκολοτα. Σοκολατα κλασσικα πραμματα τα μαθαμε αλλα βανιλια νομιζω οτι θα την προτιμω σε σχεση με την σοκολατα. Βασικο χαρακτηριστικο ειναι οτι εχει παρα πολυ απαλη γευση δλδ με λιγα λογια ισα ισα που την νιωθεις. Ετσι λοιπον νομιζω οτι θα την βαρεθω πιο δυσκολα και θα την καταναλωνω με μεγαλυτερη ορεξη 8 το πρωι οταν θα εχω την τσιμπλα στο ματι.... Κλεινοντας ενα γενικο imo Vanilla vs Choco = 1-0

ioannis1
21-03-09, 22:18
καλη πρωτεινη η reflex.

skrwz21
21-03-09, 23:13
EAS ON REFLEX ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΙΔΙΕΣ
ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ :cool:

tezaman
22-03-09, 00:44
υποκλίνομαι στην ρίφλεξ

kyriakos23
22-03-09, 01:51
δοκιμασε κανεις με την ηρακλης να κανει mix?:-?

slaine
22-03-09, 02:31
δοκιμασε κανεις με την ηρακλης να κανει mix?:-?

τη συνδοίασα με pro body σοκολάτα και οι 2 και ήταν πολύ καλή γευστικά

SiCkOheL
22-03-09, 17:46
καλή πρωτεΐνη αλλα από διαλυτότητα έτσι και έτσι..
πήρα την Optimum Nutrition Gold Standard Whey Cream and cookies και παίζει να είναι από τις καλύτερες πρωτεΐνες γεύση+διαλυτότητα(δεν μένει ούτε kokos κάτω και δεν χρειάζεται να την βάλω blender όπως άλλες)

skrwz21
24-03-09, 23:27
απορω γιατι βαζουνε αυτο το σκουπακι μεσα το οποιο βγαζει 12,5γ σκονης (25CC).. δηλαδη για να πιασεις τα 24-25γ πρωτεινης θες 2 σκουπ γεματα (20γ πρωτεινης) και ενα μισο περιπου.
αν παρεις το σκουπ της ΟΝ πχ η καποιας αλλης εταιριας (IDS λεω εγω) 70CC , ως συνηθως βγαζουνε 33γ σκονης οποτε μαυτο τον τροπο θα πρεπει να ριχνεις ενα σκουπ (οχι τελειως γεματο)

εχει τις δυσκολιες τις αυτη η πρωτεινη :rolf:

slaine
25-03-09, 00:09
εγώ ρίχνω 4 και καμία φορά χάνω το μέτρημα και δε θυμάμαι τι έχω κάνει :S

peris
25-03-09, 01:27
εγω τωρα εχω παρει τη σοκολατα της reflex απο διαλυτοτητα πολυ καλη και απο γευση μια χαρα ειναι και εχει και μια αισθηση μεντας:thumbup::thumbup:

με νερο δροσερη θα ελεγα εχει σαν αισθηση η γευση που αφηνει στο στομα αν με καταλαβαινετε:green::turtle:

No Cash
25-03-09, 02:52
απορω γιατι βαζουνε αυτο το σκουπακι μεσα το οποιο βγαζει 12,5γ σκονης (25CC).. δηλαδη για να πιασεις τα 24-25γ πρωτεινης θες 2 σκουπ γεματα (20γ πρωτεινης) και ενα μισο περιπου.
αν παρεις το σκουπ της ΟΝ πχ η καποιας αλλης εταιριας (IDS λεω εγω) 70CC , ως συνηθως βγαζουνε 33γ σκονης οποτε μαυτο τον τροπο θα πρεπει να ριχνεις ενα σκουπ (οχι τελειως γεματο)

εχει τις δυσκολιες τις αυτη η πρωτεινη :rolf:


:shock: πο ρε φιλε.... τοσο καιρο γα.... την κοινωνια μου ριχνω τα μισα... κ μου φαινοταν καπως μικρο αλλα ειδα που εγραφε 25 κ λεω οκ ιδεα μου ειναι... ελα που ειναι 25cc ομως...

απο σημερα το βραδυ διπλες! :bbbiceps:

vagg
25-03-09, 03:05
:shock: πο ρε φιλε.... τοσο καιρο γα.... την κοινωνια μου ριχνω τα μισα... κ μου φαινοταν καπως μικρο αλλα ειδα που εγραφε 25 κ λεω οκ ιδεα μου ειναι... ελα που ειναι 25cc ομως...

απο σημερα το βραδυ διπλες! :bbbiceps:
γι αυτο δεν βαζεις
κρεας...αχχαχαχαχααχχα

slaine
25-03-09, 03:09
:shock: πο ρε φιλε.... τοσο καιρο γα.... την κοινωνια μου ριχνω τα μισα... κ μου φαινοταν καπως μικρο αλλα ειδα που εγραφε 25 κ λεω οκ ιδεα μου ειναι... ελα που ειναι 25cc ομως...

απο σημερα το βραδυ διπλες! :bbbiceps:

όχι ρε! και το χουμε ξαναπεί! τεσπα κάλιο αργά παρά ποτέ!

skrwz21
25-03-09, 06:28
ΟΣΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ CC ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ.. ΠΧ 25CC = 12,5 ΓΡΑΜ. ΣΚΟΝΗΣ 70CC = 35Γ ΣΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ..

******Γραφε με μικρoυς χαρακτήρες,το ξερεις ότι είναι κανόνας του φόρουμ.Moderators team********

tezaman
25-03-09, 13:14
:shock: πο ρε φιλε.... τοσο καιρο γα.... την κοινωνια μου ριχνω τα μισα... κ μου φαινοταν καπως μικρο αλλα ειδα που εγραφε 25 κ λεω οκ ιδεα μου ειναι... ελα που ειναι 25cc ομως...

απο σημερα το βραδυ διπλες! :bbbiceps:


ελπίζω τουλάχιστον να μην την έβαζες σε νερό αλλά σε γάλα :bbbiceps:

No Cash
25-03-09, 13:36
ελπίζω τουλάχιστον να μην την έβαζες σε νερό αλλά σε γάλα :bbbiceps:


σε νερο την εβαζα...

καλυτερα δεν ειναι σε νερο γενικοτερα?

slaine
25-03-09, 15:21
ΟΣΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ CC ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ.. ΠΧ 25CC = 12,5 ΓΡΑΜ. ΣΚΟΝΗΣ 70CC = 35Γ ΣΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ..

******Γραφε με μικρoυς χαρακτήρες,το ξερεις ότι είναι κανόνας του φόρουμ.Moderators team********

αυτό είναι πολύ σχετικό, εξαρτάται απο τη σύσταση-πυκνότητα της εκάστοτε πρωτείνης και φυσικά την ποσότητα-συμπίεση σε κάθε μεζούρα

skrwz21
25-03-09, 17:39
αυτό είναι πολύ σχετικό, εξαρτάται απο τη σύσταση-πυκνότητα της εκάστοτε πρωτείνης και φυσικά την ποσότητα-συμπίεση σε κάθε μεζούρα

δηλδη καθε προτεινη εχει διαφορετικη πυκνοτητα στη σκονη ?
Για την ριφλεξ τοτε, ποσο πρεπει να ριχνουμε για να πιασουμε τα 24γ προτεινης (δλδ τα 30γ σε σκονη) με μια μεζουρα 63CC και ποσο με μια των 25CC

mantus3
25-03-09, 18:12
δηλδη καθε προτεινη εχει διαφορετικη πυκνοτητα στη σκονη ?
Για την ριφλεξ τοτε, ποσο πρεπει να ριχνουμε για να πιασουμε τα 24γ προτεινης (δλδ τα 30γ σε σκονη) με μια μεζουρα 63CC και ποσο με μια των 25CC

εγω 8α σου πρωτεινα να παρεις μια ζηγαρια ακριβιας κ εισαι οκ!

σε μια ευδομαδα θα εχω στα χερια μου ενα τσουβαλακι φραουλα.. μετα απο 4 σελιδες αποφασισα να την δωκιμασω κ εγω

skrwz21
25-03-09, 18:46
εγω 8α σου πρωτεινα να παρεις μια ζηγαρια ακριβιας κ εισαι οκ!

σε μια ευδομαδα θα εχω στα χερια μου ενα τσουβαλακι φραουλα.. μετα απο 4 σελιδες αποφασισα να την δωκιμασω κ εγω

που μπορω να βρω τετοια ?

billys15
25-03-09, 18:57
Ρωτησε σε ηλεκτρονικα καταστηματα.

kyriakos23
25-03-09, 19:40
εχει το jumbo 10-15 ευρω.

leangains
25-03-09, 19:46
Για την ριφλεξ τοτε, ποσο πρεπει να ριχνουμε για να πιασουμε τα 24γ προτεινης (δλδ τα 30γ σε σκονη)

Aν θες μου εξηγείς παρακαλώ τι εννοείς εδώ?? Γιατι να πιάσεις 24γ και να μη ΄πιάσεις τα 20? τα 30? και ούτο καθ εξής? Δεν υπονοώ κάτι σοβαρά απλά ρωτάω.



Για την ριφλεξ τοτε, ποσο πρεπει να ριχνουμε για να πιασουμε τα 24γ προτεινης (δλδ τα 30γ σε σκονη) με μια μεζουρα 63CC και ποσο με μια των 25CC
Aυτό είναι άσκηση?? Κάτσε θα το βρώ, μη μου πείς

SiCkOheL
25-03-09, 22:41
σε νερο την εβαζα...

καλυτερα δεν ειναι σε νερο γενικοτερα?


yes

KATERINI 144
25-03-09, 23:00
Aν θες μου εξηγείς παρακαλώ τι εννοείς εδώ?? Γιατι να πιάσεις 24γ και να μη ΄πιάσεις τα 20? τα 30? και ούτο καθ εξής? Δεν υπονοώ κάτι σοβαρά απλά ρωτάω.


Aυτό είναι άσκηση?? Κάτσε θα το βρώ, μη μου πείς
Είναι η προτεινόμενη ποσότητα τις συσκευασίας, μάλλον εκει μπερδεύτηκε ο skrwz21

BRaWNy
25-03-09, 23:11
ελπίζω τουλάχιστον να μην την έβαζες σε νερό αλλά σε γάλα :bbbiceps:


σε νερο την εβαζα...

καλυτερα δεν ειναι σε νερο γενικοτερα?Προφανώς εδω ο Tezaman σου το λέει αυτό, απο την άποψη ότι αν την έβαζες σε γάλα, θα έπαιρνες τουλάχιστον και κάποιες πρωτεΐνες απο το γάλα, μιας και κατα λάθος έβαζες την μισή δόση.

Και όχι απο άποψης αν είναι καλύτερα με γάλα ή με νερό κλπ.

tezaman
26-03-09, 02:40
Προφανώς εδω ο Tezaman σου το λέει αυτό, απο την άποψη ότι αν την έβαζες σε γάλα, θα έπαιρνες τουλάχιστον και κάποιες πρωτεΐνες απο το γάλα, μιας και κατα λάθος έβαζες την μισή δόση.

Και όχι απο άποψης αν είναι καλύτερα με γάλα ή με νερό κλπ.

ψιλοβαριόμουνα το γράψω:green: ευχαριστώ Μιχάλη με κάλυψες:thumbup:

No Cash
26-03-09, 14:19
οκ παιδες μηνυμα εληφθη...

μηπως να βαζω για κανα διμηνο 10 σκουπακια να ανακαμψω? :rolf: :bbbiceps:

SiCkOheL
26-03-09, 16:48
οκ παιδες μηνυμα εληφθη...

μηπως να βαζω για κανα διμηνο 10 σκουπακια να ανακαμψω? :rolf: :bbbiceps:


better not :P

KATERINI 144
26-03-09, 16:50
και ο ruhl κάτι τετοια πειράματα έκανε και.........................................:(

goutsos
26-03-09, 19:26
:unsure:και που ειναι ακομη διαβαζει?

skrwz21
30-03-09, 19:47
εχει το jumbo 10-15 ευρω.

στα τζαμπο.. τα παιδικα λες :unsure:


κατι τετοιο μας κανει ??

http://cgi.ebay.co.uk/Mini-Electronic-digital-Balance-Weight-Scale-0-1-1000g_W0QQitemZ400036648590QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item400036648590&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1121|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1309

goutsos
30-03-09, 21:22
ναι...:thumbup:

asdf
30-03-09, 21:34
Nop..... Btw Συμφερει παρα πολυ η Reflex σε σχεση με την ON διοτι το κλασσικο το scoop σου δινει γυρω στα 30 γρ σκονης. Προσεξτε τωρα : Τα 25 γρ σκονης reflex σου δινουν 20γρ πρωτεινης αρα τα 30gr σκονης (οσο ειναι το scoop) σου δινουν γυρω στα 24-25γρ πρωτεινης, ....

Λιγο πιο προσεκτικοι next time παιδες ;)

skrwz21
30-03-09, 22:05
ναι...:thumbup:

το θεμα ρε φιλε ετσι οπως ειναι αυτη η ζυγαρια που θα ριχνεις τη σκονη, χυμα επανω ?
εκτος κιαν βαζεις το σκουπ αδειο υπολογιζεις ποσο ειναι και μετα με την σκονη αφαιρεις την διαφορα. :shock:

Vaggelis007
30-03-09, 22:48
το θεμα ρε φιλε ετσι οπως ειναι αυτη η ζυγαρια που θα ριχνεις τη σκονη, χυμα επανω ?


βαλτην μεσα σε ενα πλαστικο σακουλακι την σκονη εκει που βαζουμε τα φαγητα και θα εισαι οκ!!ουτε αφαιρεσεις,ουτε ολοκληρωματα,ουτε συνεφαπτομενες!!
:turtle:

leangains
31-03-09, 01:20
κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι δεν καταλαβαίνω...
τη ζυγαριά τι τη θέλετε?????? διαβάζω, ξαναδιαβάζω, άκρη δε βγάζω...
ας με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ

skrwz21
31-03-09, 01:59
XAXAXAXAXAXA

για τη ακριβη μετρηση της σκονης σε γραμαρια αδερφε !!
οπως την γλυκοζη πχ που δεν εχει σκουπ
η την πρωτεινη

leangains
31-03-09, 02:22
τι λες τώρα!!! :shock::shock: μπράβο σας! τόση αφοσίωση! :bowdown::bowdown:

κάτσε γιατί είμαι και χαζούλης βλέπεις κάνω πράξεις ενα 8ωρο τώρα κι έχω καεί.

πρέπει να τη μετράμε με ζυγαριά για ακρίβεια? δλδ πόση πρωτείνη πρέπει να βάζουμε???

BRaWNy
31-03-09, 09:10
βαλτην μεσα σε ενα πλαστικο σακουλακι την σκονη εκει που βαζουμε τα φαγητα και θα εισαι οκ!!ουτε αφαιρεσεις,ουτε ολοκληρωματα,ουτε συνεφαπτομενες!!
:turtle:....ή βάλε ένα μπώλ στη ζυγαριά, μηδένισε το βάρος με το ανάλογο button για αυτό**, και μετα πρόσθεσε στο μπωλ την σκόνη, μέχρι να δείξει τα γραμμάρια που θες.


**Οι περισσότερες ζυγαριές έχουν αυτη την επιλογή, ότι βάλεις πάνω αν θες το μηδενίζεις και δείχνει 0 γρ, και μετα βλέπεις καθαρά πόσο βάρος έχει αυτό που προσθέτεις επιπλέον.

skrwz21
31-03-09, 09:49
....ή βάλε ένα μπώλ στη ζυγαριά, μηδένισε το βάρος με το ανάλογο button για αυτό**, και μετα πρόσθεσε στο μπωλ την σκόνη, μέχρι να δείξει τα γραμμάρια που θες.


**Οι περισσότερες ζυγαριές έχουν αυτη την επιλογή, ότι βάλεις πάνω αν θες το μηδενίζεις και δείχνει 0 γρ, και μετα βλέπεις καθαρά πόσο βάρος έχει αυτό που προσθέτεις επιπλέον.

την εχω δωσει σε λινκ Μιχαλη λιγο πιο πανω.. αυτη που προτιθεμαι να παρω απο net. δεν την κοβω με τετοια λειτουργια ομως :) απλη μου φαινεται

BRaWNy
31-03-09, 10:20
την εχω δωσει σε λινκ Μιχαλη λιγο πιο πανω.. αυτη που προτιθεμαι να παρω απο net. δεν την κοβω με τετοια λειτουργια ομως :) απλη μου φαινεταιΌλες οι συγχρονης τεχνολογίας έχουν.

Είδα το λινκ, έχει και αυτή.
Είναι η επιλογή TARE.

Ότι βάλεις πάνω, αν πατησεις το TARE ή TARA σε άλλες ζυγαριές, μηδενίζει και έτσι ότι προσθέσεις, θα δείχνει το βάρος μόνο αυτού προσθεσες.

Αν πατησεις TARE και μηδενίσει, και παρεις αυτό που έβαλες πάνω, τοτε θα δείχνει το βαρος που είχε, με αρνητικό αριθμό.

skrwz21
31-03-09, 14:56
6 ευρω !! καθαρισα :)

No Cash
01-04-09, 17:30
η βανιλια τις reflex παρα πολυ μετρια..

Billy
01-04-09, 22:04
η βανιλια τις reflex παρα πολυ μετρια..

τί εννοείς;;;
λέγε γιατί σε λίγο θα ξεμείνω και είμαι γιά παραγγελία

leangains
01-04-09, 23:12
εννοεί μάλλον ότι όπως θα ξέρεις και απο άλλες πρωτείνες βανίλια ότι είναι λίγο ουδέτερη ως γεύση (ωραία λέξη βρήκα: ουδέτερη...), η φραουλίτσα πχ είναι σαν να πίνεις πανδαισία γεύσεων μπροστά στη βανίλια.
εμένα πάλι μου αρέσει περισσότερο η βανίλια για μεταπροπονητικό με την ουδέτερη γεύση και μέσα στη μέρα βάζω είτε φράουλα είτε φραουλοβανίλια (μισό-μισό)

Ευχαριστίες στον tezaman!!!!!

Niiick
01-04-09, 23:52
εγω πινω κυριως βανιλια..χμμ..τη ρεφλεξ θα τη τσεκαρω σε κανα 3-4 μερες που θα μου ρθει γιατι επινα ΟΝ και θα σου πω.Παντως και ΟΝ βανιλια πινω:toast:

tezaman
02-04-09, 00:39
η μπανάνα τα σπάει :cool:

No Cash
03-04-09, 14:47
τί εννοείς;;;
λέγε γιατί σε λίγο θα ξεμείνω και είμαι γιά παραγγελία


σαν γευση μετρια... ειχα δοκιμασει αλλης εταιριας βανιλια κ μου αρεσε υπερβολικα περισσοτερο!

την επομενη φορα παλι σοκολατα σε reflex.. :clap:

Niiick
09-04-09, 14:49
βανιλια χμμ...ετσι και ετσι πιο εντονη γευση απο αλλες βανιλιες που εχω πιεει..οχι ασχημη παρολαυτα:bbbiceps:

mantus3
11-04-09, 15:34
δωκιμασα σημερα την γρευση φραουλα κ μου επεσε πολυ γλικια για τα γουστα μου... απο διαλιτοτητα ειναι οκ αλλα πολυ γλυκια... :unsure: δυστοιχως θα την φαω στην μαπα για ενα μηνα περιπου...

tezaman
12-04-09, 20:52
μαντούς δεν το περίμενα ποτέ απο σένα :cool:

mantus3
12-04-09, 20:56
ουτε κ εγω,,, κ την ανοιξα με μια χαρα.... αλλα μετα απογοητευση...

slaine
12-04-09, 21:15
πούλα τη σε κανέναν στο γυμναστήριο

tezaman
12-04-09, 21:37
ουτε κ εγω,,, κ την ανοιξα με μια χαρα.... αλλα μετα απογοητευση...


εγω προσωπικά είχα πάθει πλάκα με την φράουλα της ρίφλεξ :(

Exci
12-04-09, 23:56
Πουλα την στον Τεζα..

mantus3
13-04-09, 00:08
Πουλα την στον Τεζα..

teza θες ενα ανοιγμενο τσουβαλι για 500ε? τα μεταφορικα φυσικα δικα σου...

leodary
13-04-09, 11:06
Ξερεται ρε παιδια κανενα καταστημα στην Ελλαδα που να πουλαει την reflex ? δεν βρηκα κατι ουτε στο site ουτε στους χορηγους για αυτο και ανοιξα νεο θεμα.

vagg
13-04-09, 15:11
θα βρεις σε κανενα συνοικιακο μαγαζι...στις μεγαλες αλυσιδες δεν την εχουν

tezaman
13-04-09, 17:17
ρε είναι λιγάκι ακριβά για ανοιγμένο..

leodary
13-04-09, 20:08
Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι...

***Mεταφερεται στο ήδη υπάρχον θεμα gia thn Reflex,στην Αξιολογηση συμπληρωματων.Από εκει ,όποιος μπορεί ας σε κατευθυνει..Mods team***

mantus3
13-04-09, 23:40
ρε είναι λιγάκι ακριβά για ανοιγμένο..

499 επιδι για να λες οτι ειναι ακριβα λογικα θα ειναι... αλλα σκεψου οτι δεν περνεις οτι κ οτι πρωτεινη.. πρενεις μια δικια μου πρωτεινη...

ευτηχως αρχησα να την συνηθιζω σιγα σιγα, αλλα το κακο ειναι οτι λογο της πολυ γλικιας γευσης, μου κοβει λιγο την ορεξη...

slaine
14-04-09, 00:20
499 επιδι για να λες οτι ειναι ακριβα λογικα θα ειναι... αλλα σκεψου οτι δεν περνεις οτι κ οτι πρωτεινη.. πρενεις μια δικια μου πρωτεινη...

ευτηχως αρχησα να την συνηθιζω σιγα σιγα, αλλα το κακο ειναι οτι λογο της πολυ γλικιας γευσης, μου κοβει λιγο την ορεξη...

4 μεζούρες (τις δικές της τις μικρές) το πρωί+4 μετά την προπόνηση +2 πριν το ύπνο = 5 δόσεις τη μέρα. το σακί έχει περίπου 120 αν θυμάμαι καλά δια 5 = ένας μήνας περίπου. τι είναι ένας μήνας????

από την άλλη μπορείς να δοκιμάσεις τις νέες προτάσεις μου στις συνταγές ;)

mantus3
14-04-09, 00:29
εγω το σκεφτομαι λιγο πιο πρακτηκα, 2 το πρωι, 1 στην δουλια, 2 πριν την προπονιση, 3 μετα.. αλλα απο τις μεγαλες τις on... σαν να τελειωσε ιδι...:turtle:

slaine
14-04-09, 01:20
η αλήθεια είναι ότι θα έβαζα κι άλλο αλλά δενξέρω τι κάνεις κιόλας με τη μάσα...

gus
16-04-09, 22:16
Ξερεται ρε παιδια κανενα καταστημα στην Ελλαδα που να πουλαει την reflex ? δεν βρηκα κατι ουτε στο site ουτε στους χορηγους για αυτο και ανοιξα νεο θεμα.

στο *********** λεγεται το μαγαζι απο εκει την πηρα ακριβη μου φανηκε ομως **** τα 909γρ...

γνωριζει καποιος κανενα on line μαγαζι να μου στειλει κανενα λινκ?

****Δεν αναφερουμε δημόσια links ή επωνυμίες άλλων καταστημάτων,πλην των χορηγων μας,θεωρείται και είναι αντιδεοντολογικο.
Επίσης τιμες δεν αναφερονται δημόσια γιατι τα ποστς διαβαζονται ετεροχρονισμενα και έτσι δημιουργείτια σύγχυση.Mods team****

leangains
16-04-09, 22:26
^^ πιπέρι στο στόμα...


δωκιμασα σημερα την γρευση φραουλα κ μου επεσε πολυ γλικια για τα γουστα μου... απο διαλιτοτητα ειναι οκ αλλα πολυ γλυκια... :unsure: δυστοιχως θα την φαω στην μαπα για ενα μηνα περιπου...

Μαντυς3 βανίλια έχεις δοκιμάσει?? την βρήκες ουδέτερη ως γεύση??? Γενικά όχι ρεφλεχ. Έαν τη βρήκες άγευστη τη βανίλια και όχι τόσο γλυκιά γιατί δεν αγοράζεις κάποια πρωτεινη βανίλια έστω και 1κιλό και να κάνεις μίξη, να ξεγλυκάνει το σύνολο.

gus
17-04-09, 00:31
Λαθος μου

mantus3
17-04-09, 13:33
^^ πιπέρι στο στόμα...



Μαντυς3 βανίλια έχεις δοκιμάσει?? την βρήκες ουδέτερη ως γεύση??? Γενικά όχι ρεφλεχ. Έαν τη βρήκες άγευστη τη βανίλια και όχι τόσο γλυκιά γιατί δεν αγοράζεις κάποια πρωτεινη βανίλια έστω και 1κιλό και να κάνεις μίξη, να ξεγλυκάνει το σύνολο.

δεν ειναι κακη ιδεα.. μαλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου για το πρωι... ετσι κ αλιως τοτε ειναι που με χαλαει ποιο πολυ..:(...

Anithos
17-04-09, 19:50
eχοντας δοκιμασει ουκ ολιγες πρωτεινες ,προσφατα δοκιμασα και την φραουλα τις ΡΕΦΛΕΧ -που τοσο σας αρεσει-και μπορω να πω οτι εκτος απο τον πολύ αφρο ,η διαλυτοτητα και η γευση της ειναι τελεια ,πολυ καλυτερη απο υποτειθεται επωνυμες ΟΝ π.χ.

leangains
17-04-09, 20:52
δεν ειναι κακη ιδεα.. μαλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου για το πρωι... ετσι κ αλιως τοτε ειναι που με χαλαει ποιο πολυ..:(...

Aν σε χαλάει η γλυκύτητα στο πρωινό, να σου πω τι κάνω εγώ δλδ το δικό μου πρωινό όταν δεν τρώω oatmeal (αβγά με βρώμη), στοn Mr Blender 2scoops (1φραουλα reflex +1 scoop βανίλια nutrisport) και 1 ή 2 φλυτζάνια βρώμη (ανάλογα το τι θα φάω μετά κ εάν έχω προπόνηση).
H βρώμη με τη χαρακτηριστική της ουδέτερη γεύση, αφαιρεί γλυκήτητα κ απ το μέλι...
Εάν βάλεις βρώμη πειραματίσου με τις ποσότητες (φράουλας-βανίλιας) γιατί μπορεί να σου βγεί άνοστο τελικά και να με βρίζεις.

sctp
23-04-09, 19:31
Τελικα διαβασα καπου και για την reflex instant whey να ειναι hydrolyzed whey κατα 30%~,κανεις μπορει να επιβεβαιωσει και παιζει να κανει διαφορα εστω και αν δεν ισχυει? :green:

gus
18-09-09, 16:18
ποια ειναι η διαφορα της απο την ΟN?

Polyneikos
21-10-09, 21:31
Πήρα το τσουβαλακι των 4.4 kg προσφάτως και μου αρεσει πάρα πολύ,γευση βανίλλια,τελεια διαλυτότητα,πολύ ελαφριά γευση.Θα την προτιμώ στο μέλλον !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5768&stc=1&d=1256150076

Georges
22-10-09, 12:56
Tσεκάρετε και την isolate της Reflex. Σε αγγλικά μαγαζιά η τιμή της είναι πολύ δελεαστική

Geo84
15-04-10, 10:31
Βρήκα τη συγκεκριμένη πρωτείνη σε online αγγλικό shop σε πολύ δελεαστική τιμή. Έχει κανείς εμπειρία από online παραγγελίες από Αγγλία να μου δώσει διάφορες πληροφορίες? Με pm εννοείται.

flowin_through
15-04-10, 11:07
Η γευση σοκολατα δε μου αρεσε και τοσο, αλλα το προβλημα ηταν στη διαλυτοτητα. Με πολυ δυνατο χτυπημα δε διαλυοταν ποτε τελειως και εμεναν γρομπαλακια.

Machiavelli
15-04-10, 11:49
flowin_through μεριμνά η reflex για να σου κάνει τρικέφαλα.
Πολύ καλή πρωτεΐνη, πράγματι η σοκολάτα δεν είναι και τόσο καλή, προτιμήστε βανίλια και φράουλα.

No Cash
15-04-10, 18:47
προσωπικα η σοκολατα της μου αρεσει πολυ..

η βανιλια καθολου... αλλα οκ πινεται..


η σοκολατα με μεντα ειναι απαισια.ανοιξα ενα τσουβαλι τις προαλλες και ειχα ξεχασει οτι ειναι σοκολατα με μεντα.μου φανηκε για σοκολατα δλδ.με το που τη δοκιμασα εψαχνα να βρω την ημερομηνια ληξης........


απο αποψη διαλυτοτητας μου φαινεται παρα πολυ καλη παντως..


ισα που τη χτυπαω στο σεικερ... μονο οταν βαζω και τη δεξτροζη θελει πιο καλο χτυπημα οκ..

Polyneikos
15-04-10, 20:07
Mου κανει εντυπωση αυτο που λετε για την διαλυτότητα,εγω την βανιλια που είχα παρει ένα τσουβαλακι ήταν τελεια διαλυτοτητα και χωρίς πολύ χτύπημα και παναλαφρη στο στομαχι,από γευση μια πολυ διακριτικη βανίλια,,,Την συνιστω ανεπιφύλακτα παντως..

NASSER
15-04-10, 22:03
Mου κανει εντυπωση αυτο που λετε για την διαλυτότητα,εγω την βανιλια που είχα παρει ένα τσουβαλακι ήταν τελεια διαλυτοτητα και χωρίς πολύ χτύπημα και παναλαφρη στο στομαχι,από γευση μια πολυ διακριτικη βανίλια,,,Την συνιστω ανεπιφύλακτα παντως..


Συμφωνω απολυτα!
Ισως με το περασμα του χρονου οι νεοι χρηστες πρωτεινης να διαφοροποιουν τις απαιτησεις τους σε γευσεις και υφη. Το σωστο ειναι τα συμπληρωματα να ειναι οσο το δυνατο πιο ελαφρια στο στομαχι.

beefmeup
15-04-10, 22:06
Συμφωνω απολυτα!
Ισως με το περασμα του χρονου οι νεοι χρηστες πρωτεινης να διαφοροποιουν τις απαιτησεις τους σε γευσεις και υφη. Το σωστο ειναι τα συμπληρωματα να ειναι οσο το δυνατο πιο ελαφρια στο στομαχι.

μμ,αυτο ειναι το ΒΑΣΙΚΟ κρητιριο κ για μενα..ασε που κατι που σβολιαζει τρελα μες το σεηκερ,ποσο χρονο θα κανει να διαλυθει στο στομαχι,αν κατεβαινει σε γρομπαλακια??

flowin_through
15-04-10, 23:15
Τι να πω, εγω εχω δοκιμασει πολλες πρωτεΐνες και αυτη δε διαλυοταν. Αναγκαστηκα να την αναμειξω 1:1 με μια αλλη πρωτεΐνη για να καταφερω να την τελειωσω. Τεσπα,
Μην υποτιματε τις δυνατοτητες του ανθρωπινου πεπτικου συστηματος.

beefmeup
15-04-10, 23:39
δεν υποτιμαω τις δυνατοτητες της ανθρωπινης δυσπεψιας,βασικα

:rolf::rolf::rolf:

Orc
06-05-10, 02:06
Επειδή η συγκεκριμένη πρωτείνη είναι αδιαφορη γευστικά, είναι πολύ καλή για βάση milkshake. Δοκιμάστε να την ανακατέψετε με γάλα light και 5-6 φράουλες όλα στο multi. Πολύ νόστιμη!

starlet
23-05-10, 01:10
Καλησπερα σε ολους,ειμαι 18 χρονων 1.80 σε υψος 70 κιλα.εδω και 3 εβδομαδες παιρνω την instant mass..επεσε στα χερια μου και μια instant whey και λεω να τις παιρνω μαζι...με την mass παιρνω συνολο 5 scoop την μερα:2 πρωι 2 μετα την προπηνηση 1 βραδυ..μπορω να παιρνω και την whey?Ποια θα ειναι η καινουρια δοσοληψια?ευχαριστω εκ των πρωτερων συγνωμη αν κουραζω..

Polyneikos
23-05-10, 19:06
Καλως ήρθες στο φόρουμ μας.Αν θες περνα και από τα νεα μελη να μας συστηθεις...
Tην Ιnstant Mass μπορείς να την παίρνεις μετα την προπονηση όπου χρειαζεσαι και υδατανθρακα για αναπλήρωση του γλυκογόνου αλλα και ταχύτερη απορροφηση αλλά και το πρωι με το υπόλοιπο πρωινο σου.
Την Whey που είναι καθαρη θα την παίρνεις το βραδυ και ίσως σε καποιο αλλο γευμα που δεν μπορείς να λαβεις πρωτεινη απο στερεα μορφη.

sakisfz1
23-05-10, 19:24
Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την reflex instant αλλα προβληματιζομαι για τις γευσεις ειδικα τη σοκολατα γιατι ειδα οτι δεν αρεσει σε πολλους .Και σε αναζητηση ειδα οτι δεν υπαρχει στους χορηγους.Μονο απο εξωτερικο παιζει να τη βρω?Η αληθεια ειναι οτι δεν ψωνιζω απ'εξω γιατι φοβαμαι με τοσα που ακουω για αργοπορια και τελωνεια.Ευχαριστω.

Polyneikos
23-05-10, 19:44
Μεσα στις επόμενες ημερες θα ανακοινωθει στο φόρουμ με ποιο τρόπο θα μπορείτε να παραλαμβανετε συμπληρωματα στο σπίτι σας απο διαφορες εταιρίες ,αναμεσα σε αυτες και προιοντα της Reflex.Eγω προσωπικα την σοκολατα και την βανιλια εχω δοκιμασει,εχουν μια πολυ λεπτη γευση,διακριτικη θα ελεγα ,όχι πολυ πλουσια όμως που εγω αυτο το θεωρω ότι δεν εχει πολλες προσθετες γλυκαντικες ουσίες,διαλυτότητα αριστη.Μονο μια προσωπικη δοκιμη μπορεί να σε πεισει.

sakisfz1
23-05-10, 19:52
Θα αρκεστω στις συμβουλες σας,ελπιζω να μην αργησετε ιδιαιτερα γιατι δεν εχω και καθολου πρωτεινη.Και παλι ευχαριστω

thegravijia
23-05-10, 21:15
Μεσα στις επόμενες ημερες θα ανακοινωθει στο φόρουμ με ποιο τρόπο θα μπορείτε να παραλαμβανετε συμπληρωματα στο σπίτι σας απο διαφορες εταιρίες ,αναμεσα σε αυτες και προιοντα της Reflex.Eγω προσωπικα την σοκολατα και την βανιλια εχω δοκιμασει,εχουν μια πολυ λεπτη γευση,διακριτικη θα ελεγα ,όχι πολυ πλουσια όμως που εγω αυτο το θεωρω ότι δεν εχει πολλες προσθετες γλυκαντικες ουσίες,διαλυτότητα αριστη.Μονο μια προσωπικη δοκιμη μπορεί να σε πεισει.
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ !!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙς ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.

ΜΠΡΑΒΟ!

flowin_through
23-05-10, 21:21
Ναι αλλα τι εννοει ο ποιητης? Ποιος θα τα εισαγει και πως θα πληρωνουμε?
Και τωρα δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα? Ποιο θα ειναι το πλεονεκτημα?

starlet
25-05-10, 08:22
Ενταξει η σοκολατα της mass πινεται τωρα η σοκολατα της whey δεν ξερω..Εγω την εχω σε φραουλα αλλα ακομα δεν την εχω δοκιμασει

Anakin71
27-05-10, 02:40
Από reflex instant mass,instant whey,peptide fusion,growth matrix,one stop,tri-matrix και bcaa που έχω πάρει είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Έχω βρεί και καλές τίμες και τα παίρνω ;)

Τώρα θέλω να πάρω το καινούργιο το performance matrix.

Nick Sotiralis
27-05-10, 11:33
εγω εχω ακουσει παντως οτι ειναι λιγο ''πειραγμενες'' οι πρωτεινες της reflex και με εχει προβληματισει λιγο γιατι σκεφτομαι και εγω να αγορασω την instant whey και δεν ξερω εσεις εχετε ακουσει κατι αναλογο?

dhmhtrhs
27-05-10, 13:25
ακυρο τελειως αυτο που εχεις ακουσει...ειναι απ τις πιο ποιοτικες εταιρειες και δεν εχει ακουστει τιποτα γι αυτην!!

Anakin71
28-05-10, 01:28
εγω εχω ακουσει παντως οτι ειναι λιγο ''πειραγμενες'' οι πρωτεινες της reflex και με εχει προβληματισει λιγο γιατι σκεφτομαι και εγω να αγορασω την instant whey και δεν ξερω εσεις εχετε ακουσει κατι αναλογο?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό,και δεν νομίζω.Είναι μια εταιρία που χρησιμοποιούν γνωστοί Έλληνες αθλητές/τριες.Έλλάδα πιστεύω να ξέρεις αντιπρόσωπος ποιός είναι.Εγώ την εταιρία την έχω κορόνα στο κεφάλι μου που λένε.

TEFAAtzis
28-05-10, 02:02
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ !!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙς ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.

ΜΠΡΑΒΟ!

κανα νεο για αυτα εχουμε???????

Polyneikos
28-05-10, 08:22
Παιδια λιγο υπομονη γιατι είμαστε σε περίοδο αγωνων καο όλοι τρεχουμε ....
Μεχρι τα μεσα Ιουνιου θα εχετε ενημερωθει.

sTeLaKoS
28-05-10, 14:46
Νεότερα για το e-shop εδώ παιδιά.

Bodybuilding.gr e-Shop (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8642)

Anakin71
29-05-10, 13:44
κανα νεο για αυτα εχουμε???????

Τι ακριβώς ψάχνεις?

Anakin71
29-05-10, 13:49
Έχει απαντήσει ο stelakos συγνώμη αλλά δεν το πρόσεξα.

Ramrod
01-06-10, 19:53
Επειδή κάπου πιο πριν διάβασα ότι δυσκολα τη βρίσκεις σε μεγάλα μαγαζιά και περισσότερο την έχουν σε συνοικιακά "μικρομάγαζα"...εμπιστευόμαστε τέτοια μαγαζια?
Έχω βρει ένα το οποίο δεν είναι μαγαζί με συμπληρώματα(έχει είδη φυσιοθεραπείας κλπ). Φέρνει μόνο συμπληρώματα απο reflex απ ότι έχω δει. Αν έχει καλή τιμή αξίζει να το ρισκάρω?

TheoV
03-06-10, 23:26
παιδια να ρωτησω εγω χρησιμοποιω της πρωτεινη της eas εδω και καιρο και σκεφτομαι να αλλαξω πρωτον λογο περιορισμενης διαθεσιμοτητας σε καταστηματα που την ψαχνω και τιμης (περιπου 88 ευρω η δικιλη ) συμφερει να αλλαξω σε αυτη στην eas καταλογιζω την αψογη γευση της παντωςκαι το οτι ηταν ευπεπτη ως προς τι αυτη η διαφορα αναμεσα σε reflex - eas(55- 88e ta 2kg)?

Polyneikos
04-06-10, 11:17
Πληρωνεις τα παχυλα συμβόλαια αυτων που διαφημιζουν την EAS,ετσι απλα !

Anakin71
05-06-10, 12:58
Επειδή κάπου πιο πριν διάβασα ότι δυσκολα τη βρίσκεις σε μεγάλα μαγαζιά και περισσότερο την έχουν σε συνοικιακά "μικρομάγαζα"...εμπιστευόμαστε τέτοια μαγαζια?
Έχω βρει ένα το οποίο δεν είναι μαγαζί με συμπληρώματα(έχει είδη φυσιοθεραπείας κλπ). Φέρνει μόνο συμπληρώματα απο reflex απ ότι έχω δει. Αν έχει καλή τιμή αξίζει να το ρισκάρω?

Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι η καλή τιμή είναι 55ε τα 2270gr

Ramrod
05-06-10, 13:13
Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι η καλή τιμή είναι 55ε τα 2270gr

Αντιλαμβάνομαι τι εννοείς... ;)
THX! :thumbup:

TheoV
11-06-10, 15:59
παιδια πριν λιγο παρελαβα και γω την δικια μου η γευση φραουλα λιγο περιεργη και μπορω να πω κατα την αποψη μου πως της Eas ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει(φραουλα παντα)και εχω μια ερωτηση χτυπησα στα γρηγορα ενα σκουπ (25 gr κανονικο οχι cc)με 300 ml νερο περιπου και μου εκανε εναν αφρο γεμισε το shaker το χετε συναντησει αυτο ?απο δυαλοτοτητα παντως τα σπαει.

Anakin71
12-06-10, 07:46
παιδια πριν λιγο παρελαβα και γω την δικια μου η γευση φραουλα λιγο περιεργη και μπορω να πω κατα την αποψη μου πως της Eas ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει(φραουλα παντα)και εχω μια ερωτηση χτυπησα στα γρηγορα ενα σκουπ (25 gr κανονικο οχι cc)με 300 ml νερο περιπου και μου εκανε εναν αφρο γεμισε το shaker το χετε συναντησει αυτο ?απο δυαλοτοτητα παντως τα σπαει.

Δεν είναι τίποτα αυτό,περίμενε να κάτσει άμα σε φουσκώνει.
Με volutech(all star) έχω πάθει το πίο καλό,πρώτη φορά που το δοκιμάζω και το πέρνω μαζί να το φτιάξω στο γυμναστήριο.
Γεμίζω το σεικερ με νερό μέχρι επάνω και με το που το κουνάω έκανε έκρηξη και τα έκανα όλα μπου..... μέσα στο γυμναστήριο :P

dhmhtrhs
12-06-10, 11:00
Δεν είναι τίποτα αυτό,περίμενε να κάτσει άμα σε φουσκώνει.
Με volutech(all star) έχω πάθει το πίο καλό,πρώτη φορά που το δοκιμάζω και το πέρνω μαζί να το φτιάξω στο γυμναστήριο.
Γεμίζω το σεικερ με νερό μέχρι επάνω και με το που το κουνάω έκανε έκρηξη και τα έκανα όλα μπου..... μέσα στο γυμναστήριο :P

και εγω το εχω παθει..και προσφατα μαλιστα!!!:turtle:

TEFAAtzis
12-06-10, 22:53
Τεταρτη θα την εχω λογικα στα χερια μου και σε καλη τιμη!!!

michael-nrg
13-06-10, 00:06
Τεταρτη θα την εχω λογικα στα χερια μου και σε καλη τιμη!!!

Καλοφαγωτη ρε!!!!!:toast: και εγω αυτη παιρνω συνεχεια.... το τσουβαλι τελειωνει ομως και θελω να ξαναπαραγειλω. απο που εκανες παραγγελεια? στειλε πμ αν μπορεισ Δημητρη..

Ramrod
13-06-10, 02:07
απο που εκανες παραγγελεια? στειλε πμ αν μπορεισ Δημητρη..

Και σε εμένα αν μπορείς...;)

lokoo
14-06-10, 13:07
και εγω το εχω παθει..και προσφατα μαλιστα!!!:turtle:

Με shock therapy ευτυχως στην κουζινα, με σεικερ που δε βιδωνε αλλα κουμπωνε:clap:, εγιναν ολα πτνα
Πιο παλια με ζεστο γαλα κ whey, παλι η κουζινα εγινε @#$@#@#
(με το ιδιο σεικερ, τυχαιο? δε νομιζω)

dhmhtrhs
14-06-10, 14:12
χαχαχα!!!

acab
18-06-10, 14:00
Για γράμμωση τι λέει η συγκεκριμένη?Λέω να τσιμπήσω μιά φραουλίτσα

TEFAAtzis
18-06-10, 14:10
Για γράμμωση τι λέει η συγκεκριμένη?Λέω να τσιμπήσω μιά φραουλίτσα

ρε μαν καθαρη ειναι.Δεν θα σε γραμμωσει η Whey,το φαι σου και η αεροβια 8α το κανει αυτο

-manos-
21-06-10, 17:40
Να ρωτησω ρε παιδια ανοιξα την νεα μου πρωτεινη φραουλα και επερνα πριν την ον τωρα με το μικρο σκουπακι πρεπει να περνω το πρωι 3 και 3 μετα την προπονα???

dhmhtrhs
21-06-10, 18:30
2 scoop της reflex εχουν 20 γρ. πρωτεινης..θα παιρνεις οσα scoop χρειαζεσαι..κανε την αναλογια με την On υπολογισε και ποσο θες και εισαι comple!!

-manos-
21-06-10, 18:37
το λογικο δεν ειναι 30γρ πρωτ. δλδ την ποσοτητα που μπορει ο οργανισμος??

Ramrod
21-06-10, 18:57
το λογικο δεν ειναι 30γρ πρωτ. δλδ την ποσοτητα που μπορει ο οργανισμος??

Δεν έχεις ηλεκτρονική ζυγαριά? Η Reflex απ ότι θυμάμαι έχει ίδια καθαρότητα με την ON οπότε όσα γραμμάρια σκόνης έπερνες πριν τόσα θα παίρνεις και τώρα.
Αμα θες να κάνεις σωστή δουλειά πάρε ζυγαριά, με τα σκουπ δε θα βγάλεις άκρη...

sogoku
21-06-10, 19:39
Την παρελαβα και εγω σημερα απο το φορουμ.
Γευση 9-9,5/10
Διαλυτοτητα το ιδιο.

Γενικα σαν εμφανιση φαινεται σοβαρη και ποιοτικη πρωτεινη και η εταιρια.

Α και καλοριζικο μου για την πρωτη παραλαβη απο το φορουμ.

dhmhtrhs
21-06-10, 21:19
το λογικο δεν ειναι 30γρ πρωτ. δλδ την ποσοτητα που μπορει ο οργανισμος??

τι λες ρε φιλε τωρα???τι εννοεις μ αυτο???μηπως εννοεις οτι ο οργανοισμος σε καθε γευμα καταναλωνει μεχρι 30γρ.πρωτεινης??γιατι κ αυτο ειναι λαθος!!!

-manos-
21-06-10, 22:44
dhmhti εννοω οτι μπορει να απορροφησει !!!! αν δεν καταλαβες. RAMROD εχω ζυγαρια εχεις δικιο

Muscleboss
21-06-10, 23:33
Την παρελαβα και εγω σημερα απο το φορουμ.
Γευση 9-9,5/10
Διαλυτοτητα το ιδιο.

Γενικα σαν εμφανιση φαινεται σοβαρη και ποιοτικη πρωτεινη και η εταιρια.

Α και καλοριζικο μου για την πρωτη παραλαβη απο το φορουμ.

sogoku σε ευχαριστούμε που στηρίζεις έμπρακτα το φορουμ :toast: :clap::clap:
Για κάποιοι άλλοι έχουν μόνο απαιτήσεις και καμία διάθεση στήριξης.

ΜΒ

tommygunz
21-06-10, 23:33
Άσχετο, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όριο πρωτεΐνης που μπορεί να απορροφά ο οργανισμός ανά 3 ώρες. Δεν λέω πως μπορείς να φας και 100 γρ. πρωτεΐνης σε ένα γεύμα και να τα αφομοιώσεις όλα, αλλά δεν πιστεύω πως ισχυει το γνωστό "ανά 3 ώρες ο οργανισμός μπορεί να αφομοιώσει 30 γρ". Δηλαδή αν του δώσουμε 35 γρ. δε θα τα αφομοιώσει? Κάπου μέσα στο φορουμ είχα διαβάσει μια τέτοια συζήτηση, γι' αυτό το ανφέρω...

Ramrod
21-06-10, 23:35
Άσχετο, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όριο πρωτεΐνης που μπορεί να απορροφά ο οργανισμός ανά 3 ώρες. Δεν λέω πως μπορείς να φας και 100 γρ. πρωτεΐνης σε ένα γεύμα και να τα αφομοιώσεις όλα, αλλά δεν πιστεύω πως ισχυει το γνωστό "ανά 3 ώρες ο οργανισμός μπορεί να αφομοιώσει 30 γρ". Δηλαδή αν του δώσουμε 35 γρ. δε θα τα αφομοιώσει? Κάπου μέσα στο φορουμ είχα διαβάσει μια τέτοια συζήτηση, γι' αυτό το ανφέρω...

Εξαρτάται απο την άλιπη μυϊκή μάζα το πόση πρωτεϊνη απορροφά...
Δε μπορεί να απορροφήσει όση θέλουμε...

sogoku
22-06-10, 01:47
sogoku σε ευχαριστούμε που στηρίζεις έμπρακτα το φορουμ :toast: :clap::clap:
Για κάποιοι άλλοι έχουν μόνο απαιτήσεις και καμία διάθεση στήριξης.

ΜΒ

Eγω ευχαριστω......:thumbup:

CROCOJET
22-06-10, 04:28
Άσχετο, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όριο πρωτεΐνης που μπορεί να απορροφά ο οργανισμός ανά 3 ώρες.

Επειδή έτυχε και το έψαξα πρόσφατα, υπάρχει όριο. Διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά δεν ξέρω πόση είναι η διακύμανση. Η απόλυτη μέγιστη ποσότητα πρωτεΐνης που θα μπορούσε να θεωρητικά να απορροφηθεί ημερήσια είναι γύρω στα 700 με 800 γραμμάρια. Τώρα τι συμβαίνει στην πράξη δεν είμαι σε θέση να ξέρω... Αν διαιρέσουμε το 800 δια 24 ωρες η μέγιστη απορρόφηση ανά ώρα βγαίνει κάπου στα 33γραμ. Θεωρητικά πάντα, έτσι. Στην πράξη είναι σίγουρα πάρα πολύ λιγότερο.

Εκείνο που δεν έχει όριο είναι οι υδατάνθρακες. Μπορόυμε να αποροφήσουμε κιλά!:green:

Devil
22-06-10, 05:23
Επειδή έτυχε και το έψαξα πρόσφατα, υπάρχει όριο. Διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά δεν ξέρω πόση είναι η διακύμανση. Η απόλυτη μέγιστη ποσότητα πρωτεΐνης που θα μπορούσε να θεωρητικά να απορροφηθεί ημερήσια είναι γύρω στα 700 με 800 γραμμάρια. Τώρα τι συμβαίνει στην πράξη δεν είμαι σε θέση να ξέρω... Αν διαιρέσουμε το 800 δια 24 ωρες η μέγιστη απορρόφηση ανά ώρα βγαίνει κάπου στα 33γραμ. Θεωρητικά πάντα, έτσι. Στην πράξη είναι σίγουρα πάρα πολύ λιγότερο.

Εκείνο που δεν έχει όριο είναι οι υδατάνθρακες. Μπορόυμε να αποροφήσουμε κιλά!:green:

αν θυμαμαι καλα υπηρχε μια ερευνα που ελεγε οτι δεν μπορουν να αποροφηθουν πανω απο 20γρ πρωτεινης σε ενα γευμα και οτι οση παραπανω παρουμε χρησιμοποιητε για γλουκονεογεννεση

τωρα δεν το θυμαμαι καλα αν βρω την ερευνα θα την ποσταρω

dhmhtrhs
22-06-10, 08:58
30 γρ. πρωτεινης ανα γευμα δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα και σιγουρα ο οργανισμος μπορει να αποροφησει περισσοτερη χωρις να την κανει λιπος..εξαρταται βεβαια και απο τα κιλα,το ποσοστο λιπους,το ρυθμο ζωης του καθενος και απο το ποσο εντονο προγραμμας γυμναστικης εχει..δεν υπαρχουν κανονες σ αυτα τα θεματα του τυπου ολοι οι ανθρωποι μπορουν να απορροφησουν 30γρ. και τα υπολοιπα γινονται λιπος...

manos_
22-06-10, 09:34
30 γρ. πρωτεινης ανα γευμα δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα και σιγουρα ο οργανισμος μπορει να αποροφησει περισσοτερη χωρις να την κανει λιπος..εξαρταται βεβαια και απο τα κιλα,το ποσοστο λιπους,το ρυθμο ζωης του καθενος και απο το ποσο εντονο προγραμμας γυμναστικης εχει..δεν υπαρχουν κανονες σ αυτα τα θεματα του τυπου ολοι οι ανθρωποι μπορουν να απορροφησουν 30γρ. και τα υπολοιπα γινονται λιπος...

Η πρωτεινη δεν γινετε λιπος απλα την αποβαλεις και πετας τα λεφτα σου.

stamthedrum
22-06-10, 10:03
Η πρωτεινη δεν γινετε λιπος απλα την αποβαλεις και πετας τα λεφτα σου.

Η πρωτεΐνη μπορεί να γίνει λίπος και δεν αποβάλλεται με τα ούρα και τα νεφρά παρά σε απειροελάχιστες ποσότητες. Αν ήταν έτσι, όσοι τρέφονταν μόνο με πρωτεΐνες, δηλαδή κρέας, θα πέθαιναν από την πείνα κάποια στιγμή lol.

(Φιλικά πάντα)

manos_
22-06-10, 10:05
Η πρωτεΐνη μπορεί να γίνει λίπος και δεν αποβάλλεται με τα ούρα και τα νεφρά παρά σε απειροελάχιστες ποσότητες. Αν ήταν έτσι, όσοι τρέφονταν μόνο με πρωτεΐνες, δηλαδή κρέας, θα πέθαιναν από την πείνα κάποια στιγμή lol.

(Φιλικά πάντα)

Ενοεις συνολικα η τροφη πλουσια σε πρωτεινες οπως κρεας,οκ ναι εγω αλλο ενοουσα δεν το εξεφρασα σωστα ισως.Ε ναι αμα τρωει 15 κιλα κρεας την μερα ο αλλος θα παρει.

stamthedrum
22-06-10, 10:09
Ενοεις συνολικα η τροφη πλουσια σε πρωτεινες οπως κρεας,οκ ναι εγω αλλο ενοουσα δεν το εξεφρασα σωστα ισως.Ε ναι αμα τρωει 15 κιλα κρεας την μερα ο αλλος θα παρει.

Α ΟΚ τότε. Απλά, ξέρεις, είναι κάτι που βλέπω συχνά, λένε ξερω γω πρόσεχε υδατάνθρακες, λίπη, αλλά πρωτεΐνη τρώγε όση θες και παραπάνω να πάρεις θα φύγει με τα ούρα π.χ. Αλλά δεν ισχύει αυτό βρε παιδιά, το σώμα χρησιμοποιεί τις πρωτεΐνες σχεδόν 100%. Είτε για σύνθεση άλλων πρωτεϊνών, είτε για παραγωγή ενέργειας είτε για αποθήκευση ενέργειας (λίπος).

manos_
22-06-10, 10:22
Α ΟΚ τότε. Απλά, ξέρεις, είναι κάτι που βλέπω συχνά, λένε ξερω γω πρόσεχε υδατάνθρακες, λίπη, αλλά πρωτεΐνη τρώγε όση θες και παραπάνω να πάρεις θα φύγει με τα ούρα π.χ. Αλλά δεν ισχύει αυτό βρε παιδιά, το σώμα χρησιμοποιεί τις πρωτεΐνες σχεδόν 100%. Είτε για σύνθεση άλλων πρωτεϊνών, είτε για παραγωγή ενέργειας είτε για αποθήκευση ενέργειας (λίπος).

Εγω ηξερα οτι προαγει την θερμογεννεση η πολυ πρωτεινη τωρα αν δεν ισχυει αυτο δεν το ξερω.

stamthedrum
22-06-10, 10:31
Εγω ηξερα οτι προαγει την θερμογεννεση η πολυ πρωτεινη τωρα αν δεν ισχυει αυτο δεν το ξερω.

Ισχύει, αλλά και πάλι αυτό δε σημαίνει ότι αν φας παρα πολλή θα την αποβάλλεις. Το μόνο που "φεύγει" όταν το υπερκαταναλώνουμε είναι το νερό, ουσιαστικά.

Muscleboss
22-06-10, 10:34
ειστε off topic.

MB

CROCOJET
22-06-10, 10:37
Παιδιά όπως είχα γράψει και στο πρώτο-πρώτο ποστ μου στο forum σε ένα τopic που γινόταν σκοτωμός γι'αυτό το θέμα, σκεφτείτε απλά: αν δεν χρησιμοποιούνταν οι πρωτεΐνες για ενέργεια, τότε γιατί μετράμε τις θερμίδες από τις πρωτεΐνες που τρώμε; ;)

Update: Σορρυ ΜΒ για το off-topic

stamthedrum
22-06-10, 10:38
ειστε off topic.

MB

Σόρρυ, Παναγιώτη, έχεις δίκιο. My bad...

dhmhtrhs
22-06-10, 15:14
Η πρωτεΐνη μπορεί να γίνει λίπος και δεν αποβάλλεται με τα ούρα και τα νεφρά παρά σε απειροελάχιστες ποσότητες. Αν ήταν έτσι, όσοι τρέφονταν μόνο με πρωτεΐνες, δηλαδή κρέας, θα πέθαιναν από την πείνα κάποια στιγμή lol.

(Φιλικά πάντα)


Α ΟΚ τότε. Απλά, ξέρεις, είναι κάτι που βλέπω συχνά, λένε ξερω γω πρόσεχε υδατάνθρακες, λίπη, αλλά πρωτεΐνη τρώγε όση θες και παραπάνω να πάρεις θα φύγει με τα ούρα π.χ. Αλλά δεν ισχύει αυτό βρε παιδιά, το σώμα χρησιμοποιεί τις πρωτεΐνες σχεδόν 100%. Είτε για σύνθεση άλλων πρωτεϊνών, είτε για παραγωγή ενέργειας είτε για αποθήκευση ενέργειας (λίπος).


Ισχύει, αλλά και πάλι αυτό δε σημαίνει ότι αν φας παρα πολλή θα την αποβάλλεις. Το μόνο που "φεύγει" όταν το υπερκαταναλώνουμε είναι το νερό, ουσιαστικά.

:thumbup::thumbup::thumbup:
μακαρι να μην γινοταν λιπος...αν πχ ενας bber 80 κιλων τρωει 3ήκαι περισσοτερα γρ. επι του βαρους του σε πρωτεινη σιγουρα καποιο ποσοστο θα αποθηκευτει σαν λιπος.

Υ.Γ. σορρυ που συνεχισα το off απλως επειδη ειχε γινει quote αυτο που ειχα πει..δεν ξαναστελνω ξανα boss σ αυτο το topic γι αυτο το θεμα..

noz1989
22-06-10, 15:18
:thumbup::thumbup::thumbup:
μακαρι να μην γινοταν λιπος...αν πχ ενας bber 80 κιλων τρωει 3ήκαι περισσοτερα γρ. επι του βαρους του σε πρωτεινη σιγουρα καποιο ποσοστο θα αποθηκευτει σαν λιπος.

Υ.Γ. σορρυ που συνεχισα το off απλως επειδη ειχε γινει quote αυτο που ειχα πει..δεν ξαναστελνω ξανα boss σ αυτο το topic γι αυτο το θεμα..

Eγω θελω να ρωτησω το αλλο...

Αν παιρνεις 3γρ η και 4 γρ πρωτεινης per Kg και εισαι ελαφρως υποθερμιοδικως η ισοθερμιδικως, θα λιπωσεις????

Εγω νομιζω πως οχι!!! Το αντιθετο θα γινει μαλλον!

End of off-topic.

-manos-
22-06-10, 15:37
παρελαβα απο το φορουμ και εγω συνολο 2 ρεφλεχ μεχρι στιγμης μπορω να πω αριστη η ποιοτητα της πρωτεινης καθως και ο χρονος αποστολης τους:toast:

CROCOJET
22-06-10, 16:26
Αν παιρνεις 3γρ η και 4 γρ πρωτεινης per Kg και εισαι ελαφρως υποθερμιοδικως η ισοθερμιδικως, θα λιπωσεις????


Κατηγορηματικά όχι λέω εγώ. Είναι αδύνατο να λιπώσει κάποιος που κάνει υποθερμιδική δίαιτα και αν συμβαίνει, τ΄τοτε μάλλον η δίαιτα δεν είναι πραγματικά υποθερμιδική.

TEFAAtzis
22-06-10, 16:36
Eγω θελω να ρωτησω το αλλο...

Αν παιρνεις 3γρ η και 4 γρ πρωτεινης per Kg και εισαι ελαφρως υποθερμιοδικως η ισοθερμιδικως, θα λιπωσεις????

Εγω νομιζω πως οχι!!! Το αντιθετο θα γινει μαλλον!

End of off-topic.

Aν περασεις τα 2γρ per Kg πολυ απλα δεν δημιουργειται θετικοτερο ισοζυγιο αζωτου και με λιγα λογια η παραπανω αυτη ποσοτητα πρωτεινης ειναι αχρηση.Αν θα κανεις υποθερμιδικη διατροφη δεν νομιζω να λιπωσεις με την παραπανω ληψη πρωτεινης παντως τα νεφρα σου σιγουρα θα τα πειραξεις!!!

dhmhtrhs
22-06-10, 17:48
Eγω θελω να ρωτησω το αλλο...

Αν παιρνεις 3γρ η και 4 γρ πρωτεινης per Kg και εισαι ελαφρως υποθερμιοδικως η ισοθερμιδικως, θα λιπωσεις????

Εγω νομιζω πως οχι!!! Το αντιθετο θα γινει μαλλον!

End of off-topic.

1ον)μ αυτο που ειπες αποκλειεται να γινει end off-topic..αλλιως να μην εκανες ερωτηση...
2ον):thumbup: σ αυτα που ειπε ο teffatzis..

Eddie
29-07-10, 17:50
Παιδες μου ηρθε σημερα η πρωτεινη απο το e-shop με γευση μπανανα.

Ερωτευτηκα :love::love::love::love::love:

Ειναι μακραααααν η καλυτερη γευση που εχω δοκιμασει απο σκονες.Ορισμενοι μπορει να τη βρουν πολυ γλυκια αλλα εμενα αυτο μου αρεσει γιατι εχω να φαω γλυκο κατι μηνες.

Μολις ανοιξα το κουτι σκασανε οι μυρωδιες!!Λεω,ε καλα ολες οι πρωτεινες απο αρωμα καλα τα πανε.Επειιδη ειχα φαει το γευμα μου δε μπορουσα να τη χτυπησω αμεσως πηγα για μπανακι και μολις γυρισα τη δοκιμασα με ανυπομονησια!!Ειναι τελεια και απο γευση και διαλυτοτητα.

Νομιζω θα κανω πολυ καιρο για να αλλαξω πρωτεινη.

deluxe
31-07-10, 04:51
Τελικα τι γινεται με τα scoop; Αλλα λεει και αλλα θελει! Τα servings μειωνονται δραματικα με επιπλεον scoop, ειδικα στην καζεϊνη!

Eddie
31-07-10, 19:18
Τελικα τι γινεται με τα scoop; Αλλα λεει και αλλα θελει! Τα servings μειωνονται δραματικα με επιπλεον scoop, ειδικα στην καζεϊνη!

Απλα τα πραγματα,σου γραφει πισω ποσα γρ ειναι το serving.Ας πουμε με 40γρ που ειναι το σερβινγκ βγαζεις 30 δοσεις,εαν εσυ στο serving βαζεις 50 γρ φυσικα και θα μειωθουν.

Πλεον δε μετραω ουτε σκουπ ουτε serving,μονο γραμμαρια.

deluxe
02-08-10, 18:50
Ναι, αλλα συμφωνα με τις οδηγιες τους, δλδ με 3 scoop, τα servings θα ειναι μεγαλυτερα, ετσι;

Εκτος και αν εννοει φουλ γεματο το scoop, αλλα δε μπορω να το γεμισω παραπανω! Θα πεφτει ολη η σκονη κατω.

Ramrod
03-08-10, 22:48
Σήμερα μου έφεραν δώρο ένα κιλάκι Instant Whey σοκολάτα.

Ρε παιδιά με προβλημάτισαν 2 πράγματα.
1) το καπάκι γύρω γύρω δεν είχε ζελατίνα (όπως έχουν οι συσκευασίες reflex)
2) Δεν έχει χαρτάκι εοφ επάνω.

Τεσπα, τη δοκίμασα. Όπως είπαν και κάποιοι πιο πριν και στη μυρωδιά και στη γευση βγάζει μια φαρμακίλα και (η σοκολάτα τουλάχιστον) μου φαίνεται λιγάκι άνοστη.
Διαλυτότητα άριστη!

TEFAAtzis
03-08-10, 22:50
η σοκολατα σαν γευση που δοκιμασα και γω δεν λεει και πολλα.Απο την στιγμη ομως που ειναι αξιοπιστη εταιρεια κλαιν.Ισα ισα το οτι δεν εχει πλουσια γευση το παιρνω ως οτι δεν εχει πολλα γλυκαντικα

Ramrod
03-08-10, 22:56
η σοκολατα σαν γευση που δοκιμασα και γω δεν λεει και πολλα.Απο την στιγμη ομως που ειναι αξιοπιστη εταιρεια κλαιν.Ισα ισα το οτι δεν εχει πλουσια γευση το παιρνω ως οτι δεν εχει πολλα γλυκαντικα

ναι και εγώ έτσι το σκεφτηκα ;)

το άλλο που έκανε εντύπωση είναι ότι το σκουπάκι είναι γαλάζιο...:confused:

TEFAAtzis
03-08-10, 22:57
ναι και εγώ έτσι το σκεφτηκα ;)

το άλλο που έκανε εντύπωση είναι ότι το σκουπάκι είναι γαλάζιο...:confused:

σιγα,εμενα της Syntrax που παιρνω τωρα ειναι μοβ.Τεσπα

Eddie
03-08-10, 22:58
η σοκολατα σαν γευση που δοκιμασα και γω δεν λεει και πολλα.Απο την στιγμη ομως που ειναι αξιοπιστη εταιρεια κλαιν.Ισα ισα το οτι δεν εχει πλουσια γευση το παιρνω ως οτι δεν εχει πολλα γλυκαντικα

Μητσο ποια σου αρεσε πιο πολυ,σοκολατα η μπανανα?Αν και τη δοκιμασες με ζεστο νερο,μη ξεχνας:P


Εμενα αυτο που μου αρεσει (τουλαχιστον στη μπανανα) ειναι οτι υπερεχει της γευσης της βρωμης και του waxymaize που ειναι οτι πιο αηδια.Με αλλες πρωτεινες η γευσεις ειναι εντονες,ενω με την ρεφλεξ δε συμβαινει αυτο.

TEFAAtzis
03-08-10, 23:00
Μητσο ποια σου αρεσε πιο πολυ,σοκολατα η μπανανα?Αν και τη δοκιμασες με ζεστο νερο,μη ξεχνας:P


Εμενα αυτο που μου αρεσει (τουλαχιστον στη μπανανα) ειναι οτι υπερεχει της γευσης της βρωμης και του waxymaize που ειναι οτι πιο αηδια.Με αλλες πρωτεινες η γευσεις ειναι εντονες,ενω με την ρεφλεξ δε συμβαινει αυτο.

αν και οπως σου ειπα Bill δεν εχω ξαναπιει αλλη μπανανα και παρολο που την ηπια σε ζεστο σχετικα νερο θα ελεγα μπανανα.Ισως και επειδη εχω πιει αρκετες σοκολατες και αυτο ηταν κατι το διαφορετικο.Καποια στιγμη θα την παρω λογικα;)

geos7
26-09-10, 16:50
αχ αυτη η γευση φαρμακιλας.....!!!ολα ειναι τελεια μονο εκει χαλαει....:(

Ramrod
26-09-10, 17:40
αχ αυτη η γευση φαρμακιλας.....!!!ολα ειναι τελεια μονο εκει χαλαει....:(

που?

geos7
26-09-10, 17:44
στη βανιλια της instant whey reflex.....

BillGeo
29-09-10, 20:42
Nα πω και εγω την γνωμη μου.

Ειχα παρει την γευση Choc-Orange... ενα σας λεω ΜΑΡΚΙΑ!!!
Ειναι να ξερναει κανεις! Γενικα πιστευω οτι οι γευσεις "συνδιασμου" ειναι χαλια!
Εδω μερικες μαρκες δεν τα καταφερνουν στην μονη γευση, θελουν να μας πλασαρουν και συνδιασμους!

Anywhey(!), πολυ καλα τα specs της Reflex, λιγα λιπαρα και ζαχαρη και 80% προτεινη.
Αλλα γιατι δεν αναφερουν οι ατιμοι την χοληστερολη και μας βαζουν σε (κακες) σκεψεις...

Ramrod
29-09-10, 21:34
αχ αυτη η γευση φαρμακιλας.....!!!ολα ειναι τελεια μονο εκει χαλαει....:(

Ακυρο μαν...καμία σχέση...άλλο διάβασα!

Συμφωνώ, είναι έντονο αλλά εντάξει. Είναι και η φράουλα έτσι?

FuriousRabbit
09-10-10, 20:57
Σόρρυ παίδες για το ξέθαμα αλλα χτες παρέλαβα μια σακούλα τις Reflex για να την δοκιμάσω...Απο γεύση πάρα πολύ καλή(Φράουλα) όπως και σε διαλυτότητα επίσης...Πολύ πρακτική συσκευασία για το ανοιγόκλειμα αλλα το πρόβλημά μου είναι δέν ξέρω άν έχει μέσα μεζούρα(scoop δηλαδη)...Άς μου πεί καποιος που γνωρίζει... Thanks...

beefmeup
09-10-10, 21:07
Πολύ πρακτική συσκευασία για το ανοιγόκλειμα αλλα το πρόβλημά μου είναι δέν ξέρω άν έχει μέσα μεζούρα(scoop δηλαδη)...Άς μου πεί καποιος που γνωρίζει... Thanks...

κανε μια ανασκαφη ρε συ μεσα..με ενα πηρουνι η κατι μακρυ(μην παει αλλου το μυαλο σου:P )

συνηθως εχουν μεσα σκουπ,απλα ειναι θαμενο.

COBRA_STYLE
09-10-10, 21:15
παντως ρε παιδια ειναι παρα πολυ μικρο το σκουπ....της MRM η Metabolic Whey που επαιρνα πριν την Instant που παρελαβα χθες απο το e-shop,ειναι το 2πλασιο...:unsure:και εχουν την ιδια ποσοτητα πρωτεινης...τοσο μεγαλη διαφορα υπαρχει στην πυκνοτητα???

FuriousRabbit
09-10-10, 21:21
Έχω ψάξει φίλε αλλα δέν έχω πετύχει τίποτα μέσα...Δέν θέλω τώρα να κάθομαι να την αδειάζω... Απλά ρώτησα μήπως δέν έχει και ψάχνω άδικα...Βασικά πόση χωρητικότητα έχει τη μεζούρα τις συγκεκριμένης πρωτείνης??

COBRA_STYLE
09-10-10, 21:46
Έχω ψάξει φίλε αλλα δέν έχω πετύχει τίποτα μέσα...Δέν θέλω τώρα να κάθομαι να την αδειάζω... Απλά ρώτησα μήπως δέν έχει και ψάχνω άδικα...Βασικά πόση χωρητικότητα έχει τη μεζούρα τις συγκεκριμένης πρωτείνης??
εχει ρε!!!!τι λες τωρα...σκαψε περισσοτερο...και γω εψαξα χ8ες που την παρελαβα λιγο και το βρηκα

Ramrod
09-10-10, 22:34
παντως ρε παιδια ειναι παρα πολυ μικρο το σκουπ....της MRM η Metabolic Whey που επαιρνα πριν την Instant που παρελαβα χθες απο το e-shop,ειναι το 2πλασιο...:unsure:και εχουν την ιδια ποσοτητα πρωτεινης...τοσο μεγαλη διαφορα υπαρχει στην πυκνοτητα???

στην Instant Whey η δοσολογία είναι 2 scoop όχι ένα. Προσέχετε με αυτά ρε σεις! Καλύτερα ζυγίστε σε ζυγαριά.

Εγώ ότι whey και να πάρω πάντα σα δόση βάζω 30γρ, δε μπλεκω με τα scoop.

thegravijia
09-10-10, 23:43
στην Instant Whey η δοσολογία είναι 2 scoop όχι ένα. Προσέχετε με αυτά ρε σεις! Καλύτερα ζυγίστε σε ζυγαριά.

Εγώ ότι whey και να πάρω πάντα σα δόση βάζω 30γρ, δε μπλεκω με τα scoop.
δηλ ρε συ το ενα σκουπ της ρεφλεξ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει?

Eddie
10-10-10, 00:00
δηλ ρε συ το ενα σκουπ της ρεφλεξ ποσα γραμμαρια πρωτεινης εχει?

Noμιζω 12.5,αν λεμε για το μικρο.Σαν αυτο που ειχες με την καζεινη.

Ramrod
10-10-10, 00:07
Noμιζω 12.5,αν λεμε για το μικρο.Σαν αυτο που ειχες με την καζεινη.

+1

Δηλαδή για να πετύχεις 30 γρ σκόνης θες κάτι παραπάνω απο 2 scoop

alexfrag18
02-11-10, 23:05
παιδια καλησπερα αγορασα προσφατα την συγκεκριμενη πρωτεινη κ θα ηθελα να μου πειτε 2 scoop των 25 ml αυτο που εχει μεσα το κουτι δηλαδη ,αντοιστιχουν σιγουρα σε περιπου 25g?

Johnnie_Walker
02-11-10, 23:14
παιδια καλησπερα αγορασα προσφατα την συγκεκριμενη πρωτεινη κ θα ηθελα να μου πειτε 2 scoop των 25 ml αυτο που εχει μεσα το κουτι δηλαδη ,αντοιστιχουν σιγουρα σε περιπου 25g?

Αν εννοεις την instant whey τοτε δυο scoop των 25 ml περιεχουν 20 gr πρωτεινης, αν εννοεις την micellar casein τοτε δυο scoop των 25 ml περιεχουν περιπου 24 gr πρωτεινης.

Galletiosfp
08-11-10, 23:10
Παιδια syntrax vs reflex τι λετε?

Adinamos
08-11-10, 23:54
Ασσος δαγκωτο.

Galletiosfp
08-11-10, 23:56
Στανταρακι?

Adinamos
09-11-10, 00:23
Ε ναι. Αλλα και οφ τοπικ κιολας!

Ramrod
09-11-10, 02:27
Παιδια syntrax vs reflex τι λετε?

Oι 2 αγαπημένες μου...

Αμα σε ενδιαφέρει η γευση πολύ πάρε syntrax...:thumbup:

Reflex έχει καλύτερες αναλογιες, αλλά η φαρμακίλα είναι έντονη...δεν είναι πολύ χάλια πάντως, συνηθίζεται, μη φανταστείς τίποτα τραγικό...

Mitsen
09-11-10, 02:47
Έχω ψάξει φίλε αλλα δέν έχω πετύχει τίποτα μέσα...Δέν θέλω τώρα να κάθομαι να την αδειάζω... Απλά ρώτησα μήπως δέν έχει και ψάχνω άδικα...Βασικά πόση χωρητικότητα έχει τη μεζούρα τις συγκεκριμένης πρωτείνης??
Παίδες ούτε εγώ έχω βρει σκουπάκι στη σακούλα των 4.4 κιλών της Reflex (ναι έψαξα με πιρούνι και δεν βρήκα μέχρι που την τελειωσα).

Αλλα πλέον δεν μετρώ με "μεζούρες" την ποσότητα πρωτεΐνης αλλα με ζυγαριά ακριβειας.
Πάντως η γεύση choco-mint είναι αθλια!:puke::puke::puke:
Δεν μαρεσει ο συνδυασμός των 2 γεύσεων αν έχετε στο νου καλύτερη γεύση Reflex με χαρά να ακούσω!

metalwar
09-11-10, 09:35
η σακουλα δεν εχει σκουπακι παιδια. αν διαβαζεις και πισω απο τη σακουλα οδηγίες, θα δεις οτι λεει οτι χρισημοποιείς 2 κουταλιές σούπας περίπου για δόση ;)
εκτος αν έχεις σκουπακι απο κουβα.

Eddie
09-11-10, 15:46
Μitsen πολυ καλα λογια ακουω για την φραουλα!

Εγω καζεινη που δοκιμασα παντως φραουλα μου αρεσε παρα πολυ.

Mitsen
09-11-10, 20:10
η σακουλα δεν εχει σκουπακι παιδια. αν διαβαζεις και πισω απο τη σακουλα οδηγίες, θα δεις οτι λεει οτι χρισημοποιείς 2 κουταλιές σούπας περίπου για δόση ;)
εκτος αν έχεις σκουπακι απο κουβα.
κααααααλά! αν βασιζόμασταν στις κουταλιές τις σούπας για δοσολογία θα γελούσε και το παρδαλό κατσίκι!:green:

Μitsen πολυ καλα λογια ακουω για την φραουλα!

Εγω καζεινη που δοκιμασα παντως φραουλα μου αρεσε παρα πολυ.
Μπίλι, αν και έχω άσχημες αναμνήσεις από την φράουλα της ON θα το επιχειρήσω, αλλα αυτή τη φορα όχι σακούλα!

Ramrod
09-11-10, 20:37
Μπίλι, αν και έχω άσχημες αναμνήσεις από την φράουλα της ON θα το επιχειρήσω, αλλα αυτή τη φορα όχι σακούλα!

Εννοείται, όταν δοκιμάζουμε νέες γευσεις δε παιρνουμε μεγάλες ποσότητες...κιλάκι είαι το καλύτερο...

Αν και η φράουλα όντως πρέπει να λέει...

f-panos
09-11-10, 20:54
Κ στη δικη μου την σακουλα των 4,4 κιλων δεν ειχε σκουπ χρησιμοποιουσα το σκουπ της gold standard.

Φραουλα ειχα πάρει μετρια η γευση οχι κατι ιδαιτερο

Georges
10-11-10, 18:14
Το ατού της reflex δεν είναι η γεύση αλλά η ποιότητά της (αν όλα όσα αναγράφει στην ετικέτα ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα). Όλες οι γεύσεις της είναι μέτριες

Ramrod
10-11-10, 19:15
Το ατού της reflex δεν είναι η γεύση αλλά η ποιότητά της (αν όλα όσα αναγράφει στην ετικέτα ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα). Όλες οι γεύσεις της είναι μέτριες

Αυτό μπορεί να είναι και καλό όμως...