PDA

Επιστροφή στο Forum : προσωπικες σκεψεις για μυικη αναπτυξη......



pepeismenos
02-10-08, 02:57
Με βαση ττο προηγουμενο ποστ μου ανοιγω αλλο ενα θελοντας να ακουσω ολους τι σκεψεις εχουν και πιο ειναι το ονειρο τους για τη μυικη αναπτηξη που θελουν να πετυχουν.........δηλαδη μεχρι που πιστευουν ή μεχρι που νομιζουν ή μεχρι που θελουν να φτασουν σε μυικα κιλα??
Αρχιζοντας απο εμενα θα ηθελα να ημουν 100 κιλα με οσο το δυνατον λιγοτερο λιπος και να ειχα 50 εκατοστα χερι :D :D :D :D 125 εκατοστα στηθος και 75 εκατοστα στα ποδια.....απο πλατη δεν ξερω αλλα να ειχα φτερα αρκετα εμφανισιμα........
Το αν θα το φτασω ποτε δεν το ξερω αλλα το ελπιζω καποτε και γι αυτο προσπαθω.......ολοι για ενα ονειρο παλευουμε......περιμενω να ακουσω και αλλους.......

peris
02-10-08, 10:31
100 κιλα με 6-7%λιπος εκει θελω να φτασω αλλα ειναι πολυ μακροπροθεσμο αυτο παντως για αυτο το χρονο στοχο εχω τα 6-8μυικα κιλα με οσο το δυνατο λιγοτερο λιπος δυσκολο αλλα θα αφησω τα κοκαλα μου στο γυμναστηριο χεχεχεχεχεχε :green: :green:

gym mind
02-10-08, 11:13
95 κιλα με λιπος κατω απο 10% κ ειμαι οκ...Αλλα παντα πιστευω οτι θες κ παραπανω κ δεν σταματας ποτε!

billys15
02-10-08, 11:56
Καπου στα 110-120 κιλα με 10-12% λιπος.

thegravijia
02-10-08, 12:59
120 κιλα κ βαλε με τεραστια χερια ...
καπως ετσι δηλαδη...
http://i389.photobucket.com/albums/oo340/thergavijia/2006sanfran_pics_pre151.jpg
http://i389.photobucket.com/albums/oo340/thergavijia/2006sanfran_pics_pre150.jpg
http://i389.photobucket.com/albums/oo340/thergavijia/2006sanfran_pics_pre148.jpg
http://i389.photobucket.com/albums/oo340/thergavijia/2006sanfran_pics_fi263.jpg

slaine
02-10-08, 15:27
θέλω να γίνω έτσι ώστε ο Mr.O να φαίνεται μπροστά μου σαν παιδάκι... κάτι του στυλ τρομαχτικός όγκος και αηδιαστική γράμμωση... :lol: :lol: :lol:

φυσικά επειδή δεν πρόκειται ποτέ να πάρω τίποτα "έξτρα" το ξεχνάμε αυτό...
άλλά καταλάβατε τι θα ήθελα στο περίπου....

RUHL
02-10-08, 16:16
Ρε δεν τονησατε την σημαντικοτερη λεπτομερεια ΜΕ η ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ?

επησης


125 εκατοστα στηθος
Πολυ μικρο ειναι για τετοιο νουμερο χεριων 50 cm κατι ξερω :lol: επειδη ηδη εχω περασει αυτο το νουμερο :inandout: :rabbit:

Γιατι και εγω θα ηθελα αυτα που ειπε ο slain να ειμε mr o να εχω καλη υγεια (λεμε τωρα αχαχαχαχαχ)πολλα λεφτα και να κανω και κανενα 2-3 παιδια σαν τον ντοριαν ενα πραμα :thumbsup:

Αρα ξανακαντε το ερωτημα με η χωρις αας?


thegravijia γιατι θελεις να βαλεις synthol στα χερια? :lol: :lol: :nana: :nana:

gym mind
02-10-08, 16:19
Χωρις φαρμακα εννοειται πιστευω!!!!Εσυ Ruhl ποσο χερι εχεις τωρα δηλαδη,55 cm???

slaine
02-10-08, 16:21
Ρε δεν τονησατε την σημαντικοτερη λεπτομερεια ΜΕ η ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ?

επησης


125 εκατοστα στηθος
Πολυ μικρο ειναι για τετοιο νουμερο χεριων 50 cm κατι ξερω :lol: επειδη ηδη εχω περασει αυτο το νουμερο :inandout: :rabbit:

Γιατι και εγω θα ηθελα αυτα που ειπε ο slain να ειμε mr o να εχω καλη υγεια (λεμε τωρα αχαχαχαχαχ)πολλα λεφτα και να κανω και κανενα 2-3 παιδια σαν τον ντοριαν ενα πραμα :thumbsup:

Αρα ξανακαντε το ερωτημα με η χωρις αας?


thegravijia γιατι θελεις να βαλεις synthol στα χερια? :lol: :lol: :nana: :nana:

όταν είπα χωρίς να πάρω κάτι "έξτρα" τα φάρμακα εννοούσα...

RUHL
02-10-08, 16:25
Χωρις φαρμακα εννοειται πιστευω!!!!Εσυ Ruhl ποσο χερι εχεις τωρα δηλαδη,55 cm???

Mακαρι χαχαχααχ οχι δεν καταλαβες το στηθος ενοουσα περασα τα νουμερα που θελει ο πεπισμενος

για τετοια χερια 50 εκατοστα θα χρειαστει ενα στηθος περιπου 135+ εκατοστα

gym mind
02-10-08, 16:30
Tωρα σε επιασα man :awesome:

Steve KinG STyLe
02-10-08, 16:32
Ειμαι λιγο εκτος...αλλα ποσο ειναι 50εκ χερια?Και πως τα μετρατε?Οταν σφιγκετε χερι μετρατε τιν περιμετρο απο το "κυκλακι" η ασφιχτο???

gym mind
02-10-08, 16:34
Σφιγγεις δικεφαλο κ μετρας με την μεζουρα εκει που εχει την μεγαλυτερη περιμετρο χωρις βεβαια να ειναι στραβα η μεζουρα :bbbiceps:

RUHL
02-10-08, 16:35
πιο κυκλακι ρε slaine2(ασχετε χαχα) σηκωνεις το χερι σε ανω θεση σφηγκης και μετρας και οπου λεμε "κρυα" ενοουμε χωρις να εχει προηγηθη προπονηση

Steve KinG STyLe
02-10-08, 16:36
Ευχαριστω και ποσο ειναι 50εκ?(π.χ ο αρνολντ ποσο εχει?)
ετσι να ξερω :D

gym mind
02-10-08, 16:37
Ο ARNOLD ειχε 55 cm

RUHL
02-10-08, 16:38
Εγω ηδη ξερω τα γενετικα μου ορια :shifty:

Ειναι στα 100,5-101 κιλα με λιπος 8-10% και σε αυτα τα ποσοστα λιπους χερι 48 cm γαμπα 47 στηθος δεν θυμαμε τι εγραφε η 134 η 136 ουτε τα αλλα θυμμε :chinese:

Ναι ολα νατυραλ ωραια μου ακουγοντε παντως :thumbsup: σε καμια 5-8 χρονια θα δουμε :^^:

pepeismenos
02-10-08, 16:40
Nαι παντα χωρις φαρμακα εννοουσα.....δικιο εχεις ρουλ μικρο ειναι το 125 εκατοστα στηθος,μου φανηκε μεγαλο επειδη τωρα εχω γυρω στο 113 εκατοστα αρα αναθεωρω......πιαστε μου ενα 135 στηθος....
Εγω το χερι το μετραω σφιγμενο αφου και πανω στη σκηνη αν ησουν θα εσφιγγες για να φανει ο ογκος σου....οποτε....για πειτε τωρα που γυριζει ποσα εκατοστα χερι εχει ο καθενας????/?
εγω εχω σχεδον 44 εκατοστα....

RUHL
02-10-08, 16:42
Ο ARNOLD ειχε 55 cm

57 εχω και το εξωφυλο απο το αναλογω περιοδικο :lol: :lol:


τον χειμωνα που μας περασε προς ανοιξη περιση ακομα στον ογκο ειχε γραψει 46,2 το κοντερ κρυα παντα και 2-3 μερες μετα την προπονηση χεριων ειχε γηνη η μετρηση επειδη οταν μετραω την επομενη μπορει να δηχνει και απο της προπονησης την μερα ενω κατα τον μαιο προς ιουνιο πρεπει να ειχα φτασει τα 47 η κοντα πολυ σε αυτα παλι στον ογκο :lol:
Τωρα ποιος ξερει :chinese: :chinese:


πεπισμενε για κρυα μηλαμε ε? παντως σε μερα χεριων αν χωσεις πολλα νιτρικα μεσα και παρει απο 1-3 cm το χερι οντος φενετε πολυ cool :awesome: επειδη βλεπεις ματιες στο μελον πως θα σε ειναι περιπου


:lol: :green:

gym mind
02-10-08, 16:44
Εγω αφισα μπροστα μου που λεει 55!Δεν θα τα χαλασουμε για 2 ποντους! :thumbsup:

slaine
02-10-08, 16:46
πιο κυκλακι ρε slaine2(ασχετε χαχα) σηκωνεις το χερι σε ανω θεση σφηγκης και μετρας και οπου λεμε "κρυα" ενοουμε χωρις να εχει προηγηθη προπονηση

:jason: :spank: :rifle: :shoot: :sneaky:

RUHL
02-10-08, 16:49
Εγω αφισα μπροστα μου που λεει 55!Δεν θα τα χαλασουμε για 2 ποντους! :thumbsup:

Οσα και cm να ηταν ειχε τεραστια χερια

pepeismenos
02-10-08, 17:03
ναι μωρε καλουτσικο χερι ειχε ουτε το σαμπ γουφερ δεν εχει τετια περιμετρο......χαχααχχα
ναι κρυο μιλαμε παντα μετα απο προπονηση φτανει 45,3 , 45,5......νιτρικα δεν παιρνω αλλα ενταξει οταν ειναι να δειξει 50 εκατοστα θα το δειξει.... :D :D θα δουμε μεχρι τα χριστουγεννα ποσο θα δειξει η μεζουρα....

thegravijia
02-10-08, 17:22
ΕΓΩ εχω 41 εκατοστα χερι... (απο το 34 που ηταν οταν ξεκινησα καλα ειμαι..πριν 2-3 χρονια..) αλλα πως ακριβως το μετρατε...?

pepeismenος ποσα κιλα εισαι τωρα? και τι υψος εχεις ...?

οσο για το synthol δεν θα το σχολιασω...
τα χερια του ειναι φυσικα ... λεμε τωρα... :1laugh:

pepeismenos
02-10-08, 17:37
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΤΗ περιμετρο του χεριου παιρνουμε μια μεζουρα σφιγγουμε το χερι και πεναμε τη μεζουρα κυκλικα απο το χερι εκει οπου ειναι η μεγαλυτερη κορυφη του δικεφαλου και η μεγαλυτερη του τρικεφαλου και μετραμε και δειχνει 55 εκατοστα και μετα απο ενα μισαωρο χτυπαει το τηλεφωνο και μου λεει ο μανατζερ μου αυριο ξεκιναμε προετοιμασια για το ολυμπια του 2009 ετοιμασου και μετα χτυπαει το ξυπνητηρι μου..... :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Ειμαι 1.77 και τωρα ειμαι 91,5 92 κιλα καπου εκει

gym mind
02-10-08, 18:49
Εγω ειμαι 1,81 υψος 92 κιλα 43 κ κατι χερι το πρωι αμεσως μολις σηκωνομαι απο το κρεββατι.Τοτε το μετραω να δω τι γινεται.. :bbbiceps:

thegravijia
02-10-08, 18:54
ποσα εκατοστα εχετε καταφερει να τα αυξησετε τα χερια σας μεσα σε ενα χρονο... ?????????????
εγω μεχρι 2 νομιζω...

gym mind
02-10-08, 18:55
Κ εγω καπου εκει!Αυτο γιατι δεν βαζω σαβουροκιλα πανω μου..Προσπαθω οσο μπορω ποιο ποιοτικα κ ας ειναι κ λιγα

RUHL
02-10-08, 19:28
χμμμμ πολυ καλη ερωτηση :lol: :lol: :lol:

λοιπον οταν μπηκα απο τα 18-19 απο 38 τα πηγα 43 σε 6-8 μηνες(λογικα ενηλικιωση τα πρωτα συμπληρωματα και λιγη διατροφη) μετα απο μερικα χρονια πηγα :army1: οταν ηρθα τα χερια ειχα περιφερεια 37 νομιζω αντε βαρια 38 :lol: :lol: :lol: και πλεον με προσεγμενη διατροφη καλυτερη απο καθε αλλη χρονια τα πηγα θα πω ενα ενδιαμεσο 46-47(γραψε 46,5 ως μεσο ορο για το αρχειο :lol: επειδη δεν θυμαμε την ακριβη τελευταια μετρηση)

Οχι δεν πηρα αας πηρα muscle memory το καλυτερο αναβολικο :bowdown:


εχει κατι σαν ενα τυπο για καθε 5 κιλα που βαζεις μπορεις να αυξησης τα χερια σου απο 1-2,5 cm

slaine
02-10-08, 19:58
χμμμμ πολυ καλη ερωτηση :lol: :lol: :lol:

λοιπον οταν μπηκα απο τα 18-19 απο 38 τα πηγα 43 σε 6-8 μηνες(λογικα ενηλικιωση τα πρωτα συμπληρωματα και λιγη διατροφη) μετα απο μερικα χρονια πηγα :army1: οταν ηρθα τα χερια ειχα περιφερεια 37 νομιζω αντε βαρια 38 :lol: :lol: :lol: και πλεον με προσεγμενη διατροφη καλυτερη απο καθε αλλη χρονια τα πηγα θα πω ενα ενδιαμεσο 46-47(γραψε 46,5 ως μεσο ορο για το αρχειο :lol: επειδη δεν θυμαμε την ακριβη τελευταια μετρηση)

Οχι δεν πηρα αας πηρα muscle memory το καλυτερο αναβολικο :bowdown:


εχει κατι σαν ενα τυπο για καθε 5 κιλα που βαζεις μπορεις να αυξησης τα χερια σου απο 1-2,5 cm

άσ'τα αυτά!!! χρησιμοποιείς muscletech!!! :lol:

tezaman
02-10-08, 20:16
εμένα αν τα χέρια μου μεγάλωναν σαν την μύτη μου παίζει να είχα και 60 εκατοστά χέρι :green: :!:

tezaman
02-10-08, 20:17
χμμμμ πολυ καλη ερωτηση :lol: :lol: :lol:

λοιπον οταν μπηκα απο τα 18-19 απο 38 τα πηγα 43 σε 6-8 μηνες(λογικα ενηλικιωση τα πρωτα συμπληρωματα και λιγη διατροφη) μετα απο μερικα χρονια πηγα :army1: οταν ηρθα τα χερια ειχα περιφερεια 37 νομιζω αντε βαρια 38 :lol: :lol: :lol: και πλεον με προσεγμενη διατροφη καλυτερη απο καθε αλλη χρονια τα πηγα θα πω ενα ενδιαμεσο 46-47(γραψε 46,5 ως μεσο ορο για το αρχειο :lol: επειδη δεν θυμαμε την ακριβη τελευταια μετρηση)

Οχι δεν πηρα αας πηρα muscle memory το καλυτερο αναβολικο :bowdown:


εχει κατι σαν ενα τυπο για καθε 5 κιλα που βαζεις μπορεις να αυξησης τα χερια σου απο 1-2,5 cm

άσ'τα αυτά!!! χρησιμοποιείς muscletech!!! :lol:

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

RUHL
02-10-08, 21:49
αν δεν πιστευετε εμενα στο ποσο ογκο πηρα μετα απο 8 μηνες φαγητου ρωτηστε τον γιαννη(mod) αυτος ειδε το πριν τον νοεβριο στους αγωνες ειδε και το μετα τον ιουνιου παλι στους αγωνες :lol: :lol: :lol: :P







άσ'τα αυτά!!! χρησιμοποιείς muscletech!!!
Πηρα εκεινο το Placebo που εβαλα στην φωτο "κανει οτι θελεις να κανει" :lol: :thumbsup:

SOLID
02-10-08, 22:41
Ασχετο εγω εχω διαβασει για τον Αρνολντ οτι ειχε 58,5 τελοςπαντων.
Ρουλ 38 χερι ειχες πριν αρχισεις γυμναστικη ρε θηριο???Ειχες ηδη μεγεθος!Και απο 43 στο στρατο γυρισες με 37 ???????ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????Και κατι αλλο μετα απο ποσο καιρο αφου γυρισες απο το στρατο επανηλθες στις κανονικες σου διαστασεις????

gym mind
02-10-08, 22:44
Mε ενδιαφερουν κ μενα αυτα γιατι παρουσιαζομαι κ εγω σε ενα μηνα! :army2:

pepeismenos
02-10-08, 23:07
εγω περσυ το καλοκαιρι ειχα 38 εκατοστα χερι....και σε εφτα μηνες πηγα στα 43,5 εκατοστα[βεβαια με λιπος και νερα,αλλα ηταν μεγαλη αυξηση]....
Και τωρα α εχω 44 εκατοστα και ανεβαινουμε.....ρουλ μια χαρα ειναι τα χερια σου,εγω πιστευω και παραπανω απο 48 εκατοστα φτανει το χερι σου...ειναι και ποσο ευκολα παιρνει ο καθενας στα χερια αμα ειναι καλος και γενετικα.....

RUHL
02-10-08, 23:28
Ασχετο εγω εχω διαβασει για τον Αρνολντ οτι ειχε 58,5 τελοςπαντων.
Ρουλ 38 χερι ειχες πριν αρχισεις γυμναστικη ρε θηριο???Ειχες ηδη μεγεθος!Και απο 43 στο στρατο γυρισες με 37 ???????ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????Και κατι αλλο μετα απο ποσο καιρο αφου γυρισες απο το στρατο επανηλθες στις κανονικες σου διαστασεις????

Oχι οχι καμια σχεση
Απο πανω απαντουσα στην ερωτηση

ποσα εκατοστα εχετε καταφερει να τα αυξησετε τα χερια σας μεσα σε ενα χρονο... ?????????????
Οχι απο που αρχησα

το εχω ξαναπει σε αρκετα τοπικ προπονηση αρχησα απο τα 13,5 μακαρι να ημουν genetic freak αλλα δεν ειμαι οτι κιλα νουμερα κερδησα ειναι με κοπω ιδρωτα και αρκετα χρονια προπονησης οταν αρχησαν προπονηση ημουν πιο αδυνατος απο τον καθενα εδω μεσα τα χερια τοτε ειχαν περιφερεια 31-32 cm "γυναικια" μολις πηρα τα πρωτα λιγα κιλα και απο τα 59 πηγα 78-81 μεσα σε 4,5 χρονια περιπου τα χερια δεν μεγαλωναν πανω απο 37 αντε 38 το πολυ τοτε και δεν ειμε και κοντος τα κιλα ειναι πολυ λιγα .
Για αυτο γραφω μετα εγηνα ενηληκας αμεσως μολις εκλησα τα 18 ολη εκεινη η χρονια ηταν πολυ καλη πριν δεν εφτιαχνα διατροφη δεν ηξερα τι ειναι μονο βαρη εκανα και οτι φαγητο ειχε σπιτι .Στα 18 πηρα μερικα συμπληρωματα εκανα και καποια υποτηθεμενη διατροφη για τοτε(πολυ χαλια τωρα που το σκεφτομε αχαχ) και περιπου σε ενα 6μηνο ισως και λιγο ακομα το σωμα αντεδρασε πολυ καλα φενετε σταματησα να ψηλωνω οπως ολοι μου ελεγαν αυτα τα χρονια οι παλιοι(οταν δεν μπορουσα να βαλω κιλα) και πηγα απο τα 81 στα 91,5 περιπου και τα χερια πηγαν απο 38 στα 43 .Τα επομενα χρονια δεν θυμαμε τι εγηνε δεν προσπαθουσα τοσο για κατι πολυ καλυτερο αλλα τα νουμερα εμηναν 43 εκει μεσα

Πηγα φανταρος εχασα αρκετα κιλα τον πρωτο μηνα μετα ξαναπηρα οταν παλιοσα λιγο εκει μεσα αλλα προπονηση 0 και μολις τελιωσα ειχα αυτο που ειπα 37 εκει μεσα περιπου αλλα δεν επεσα πολυ στα κιλα ακομα θυμαμε 1 μηνα πριν τελιωσω καποιοι μαζευτηκαν για πλακα και εκαναν κιλα στον παγκο και με προκαλεσαν(ναι ειμε γαντεμης 2 εβδομαδες πριν φυγο απο κυπρο εφτιαξαν γυμναστηριο και εφεραν περιπου 350 κιλα σε πλακες διαφορες γμστ) για εκπληξη μου χωρις προπονηση σηκωσα 120 κιλα 1 φορα ενω το ρεκορ ηταν πριν μπω 142 χ 1

Στην επιστροφη περιπου σε ενα 3μηνο επεστρεψα στα παλια μου νουμερα σχεδον τα κιλα που εκανα πριν στον παγκο και σε αλλες ασκησεις και στα νουμερο 43 χερι(διατροφη δεν ειχα αρχηση τιποτα καλο) ε μετα αρχησα να διαβαζω μεσω ιντερνετ διαφορα ειχαν φερει επιτελους dsl και εκανα την βελτηστη διατροφη συμπληρωματα και προπονηση αναρωση ε ολα και εφτασα σε καλα νουμερα

Αυτα :lol: :lol:

RUHL
02-10-08, 23:32
για αυτο δηνω πολυ βαση στην διατροφη γιατι τις μεγαλες διαφορες τις ειδα μονο οτι την εφτιαξα προπονηση μεσα στα χρονια αλαξα μονο κατι λεπτομερειες ολο το μοτιβο περιπου ιδιο ειναι weider kai pali weider :weights:

pepeismenos
02-10-08, 23:38
αλανι 120 χ 1 εε??καλος μια χαρα.....πιο ειναι το ρεκορ σου τωρα?και ποσο χρονων εισαι τωρα?καλα κανεις διατροφη και παλι διατροφη και σκληρη προπονηση....τωρα για το γουαιντερ και παλι γουαιντερ εγω ξερεις χεβυ και παλι χεβυ ντιουτυ.....

slaine
02-10-08, 23:45
εγώ πάλι heavy metal :rocking:
:geek:

pepeismenos
02-10-08, 23:49
εγω χιπ χοπ...... :nana: :nana: :nana: :nana: :nana: :nana:

RUHL
03-10-08, 00:05
H προπονηση ειναι οτι σου ταιριαξει οπως και η διατροφη για αυτο υπαρχουν 500 θεωριες διατροφης και προπονησης αν ειχε κατι στανταρ που να πιανει σε ολα τα ατομα τοτε θα ειχαμε μονο 1 θεωρια προπονησης και διατροφης και θα το φτιαχναμε ολοι

τωρα φετος δεν ξερω φοβομουν να κανω μονη επειδη οι τραυματησμοι παραμονευουν προσφατα θεραπευσα τον δελτοειδη μου και δεν το διακυνδινευω 130 χ 6-7 για μονη με κατι πινακες πανω απο 150 πρεπει να ειναι

RUHL
03-10-08, 00:08
εγώ πάλι heavy metal :rocking:
:geek:
ο καλος ο κακος και ο ακυρος :lol: :lol: :lol: :inandout:

slaine
03-10-08, 00:18
ruhl εσύ ο κακός να υποθέσω...

RUHL
03-10-08, 00:52
:bowdown: :bowdown:

slaine
03-10-08, 00:58
:rolf: :rolf: :rolf: