PDA

Επιστροφή στο Forum : NAC Battle Of The Giants 2008 (8.11.2008)



alex gerolymatos
02-10-08, 12:44
8 Νοεμβριου στην Νορβηγια την χωρα μας θα εκπροσοπησουν ο Μιχαλης Κεφαλιανος και ο Χαραλαμπος Σαρακινης

Muscleboss
02-10-08, 12:59
http://www.battleofgiants.com/

http://www.battleofgiants.com/images/gallery/andreas1.jpg

http://www.battleofgiants.com/images/gallery/big%20sam3.jpg

http://www.battleofgiants.com/images/gallery/rodney.jpg

http://www.battleofgiants.com/images/gallery/kefalianos.jpg

http://www.battleofgiants.com/images/gallery/sarakinis2.jpg

Από τους συμμετέχοντες προβλέπεται δυνατή μάχη. καλή επιτυχία στους Έλληνες αθλητές! :bbbiceps:

ΜΒ

alex gerolymatos
03-10-08, 10:31
Παιδια νομιζο το οτι δυο Ελληνες πρωταθλητες συμετεχουν σε εναν μεγαλο επαγγελματικο αγωνα ειναι σημαντικοτερο απο το να ασχολειστε τι εκανε ο Colleman.

RUHL
03-10-08, 10:45
:clown2: :clown2: :clown2: προτημω τον 8 x MR O :roll:

alex gerolymatos
03-10-08, 11:07
:clown2: :clown2: :clown2: προτημω τον 8 x MR O :roll:
Καλα κανεις.
ΟΡΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΑΤΩΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΕΤΗΜΑΣΙΑ.

chrisberg
03-10-08, 11:24
Σίγουρα είναι καλό να στηρίζουμε το αγωνιστικό BodyBuilding σε όλα τα επίπεδα.
Είναι καθήκον μας όμως να στηρίζουμε διπλά κάθε προσπάθεια ΕΛΛΗΝΩΝ αθλητών
όπου και αν ανήκουν οποίοι και αν είναι.
Το να γράφουμε χωρίς δεύτερη σκέψη μια ατάκα είναι κάτι εύκολο.
Τιμώντας όμως το άθλημα μας το Forum και τους γύρο μας (ιδιαίτερα ανθρώπους με ιστορία στο χώρο
που προσφέρουν καθημερινά) θα ήταν καλλίτερα να είμαστε πιο προσεκτικοί.
:( :( :(

ioannis1
03-10-08, 12:00
συγνωμη ρουλ αλλα ταπαιδια εχουν δικιο.και να πω οτι δεν εχεις εμπειρια απο αγωνιστικο ββ.δεν πειραζει ηταν ατυχης διατυπωση πιστευω.μακαρι ναχουμε στην ελλαδα τετοιους αθλητες συνεχεια. :awesome:

NASSER
03-10-08, 12:06
Συμφωνω με τον κ. Γερολυματο και τον κ. Χρυσοβεργη.
Αυτα που λετε ειναι η πικρη αληθεια στην Ελλαδα μας.
Οι Ελληνες αθλητες δυσκολευονται περισσοτερο απο καθε Ευρωπαιο αθλητη να κανουν μια προετοιμασια καθως τα εξοδα ειναι πολλα!!!
Αυτο που αναζητανε ειναι μονο συμπαρασταση και εκτιμηση των προσπαθιων τους. Και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να τους συγκρηνουμε με αλλα επιπεδα οπως π.χ. Olympia ειτε σοβαρολογοντας ειτε αστειευομενοι.

Να καλωσορισουμε τον κ. Γερολυματο στο Φορουμ μας και ελπιζω να συμβαλει με τις γνωσεις του οπως ολοι!
Για οσους δεν ξερουν ο κ. Γεροληματος ειναι παλιος αγωνιστης του αθληματος μας στην Ελλαδα, καθως αν δεν απατωμαι ειναι προεδρος της NAC EΛΛΑΔΟΣ. Η γνωμες του και οι συμβουλες του ειναι παντα σεβαστες.

ioannis1
03-10-08, 12:10
+1 :thumbsup:

Muscleboss
03-10-08, 12:23
:clown2: :clown2: :clown2: προτημω τον 8 x MR O :roll:

:spank: απαράδεκτη απάντηση.... :evil: δε σβήνω την απάντησή σου για να πάρουν και άλλοι μάθημα εδώ μέσα.

RUHL, αν μη τι άλλο αν διαφωνείς μη σχολιάζεις, σεβάσου μερικά πρόσωπα και κάποιους αθλητές εδώ μέσα που έχουν προσφέρει στο άθλημα πολλά περισσότερα από κάποια Posts σε ένα φόρουμ. :evil:

ΜΒ

Muscleboss
03-10-08, 12:32
κ. Γερολυμάτο, από ότι φαίνεται τα μέλη μας δεν έχουν ακόμη καταλάβει το μέγεθος αυτόυ του αγώνα και το επίπεδο των αθλητών.

δειξτε κατανόηση.

ioannis1
03-10-08, 13:21
εχω επικοινωνησει μαζι του πανο.δεν διατυπωσε σωστα τη σκεψη του και και θα επανορθωσει.

gym mind
03-10-08, 13:57
Καλη επιτυχια στους αθλητες μας...Τους ευχομαι οτι καλυτερο,ειναι κ οι 2 σε πολυ καλο επιπεδο που ξεπερναει τα συνορα της χωρας μας..

TRIANTAFYLLOU
03-10-08, 15:47
o καθένας βλέπει τα πράγματα με την δική του σκοπιά αυτό που είπε ο ρούλ μπορεί να μην το σκεύτηκε καλά, αλλά και μπορεί να ήταν μια ειληκρινής απάντηση , αν αναλύσω αυτό που έγραψε (προτιμώ τον 8χ μρ ολυμπια ) δέν απαξιώνει τους έλληνες αθλητές απλά δείχνει το ενδιαφέρον του στον μρ ολύμπια, σαν ένας που ασχολείται με το ποδόσφαιρο και το ακούμε πολύ συχνά να δείχνει περισσότερο ενδιαφέρον για το μουντιάλ τον τελικό παρά για την πορεία μιάς ελληνικής ομάδας πχ στην ευρώπη .

απλά θα πώ γιατί συμβαίνουν όλα αυτά ,το ολύμπια είναι ο πιό καταξιωμένος αγώνας και αναμφισβήτητος και το λέω ειληκρινά άσχετα αν δεν γουστάρω τον weider και την κλίκα τους, σε ερασιτεχνικό επίπεδο όμως δεν είναι το ίδιο οι τίτλοι με όλα αυτά που γίναν χάσαν την αξία τους όταν βγαινουν πχ 4 μρ ελλάς τον χρόνο κάπου και ο κόσμος αναρωτιέται και δεν λέω για μένα η για εμάς που είμαστε στα πράγματα και ξέρουμε αλλά για τούς απλους φιλάθλους που δεν γνωρίζουν.

για μένα ο κεφαλιανός είναι ο καλύτερος αυτή την στιγμή στην ελλάδα όπως στην κορυφή είναι και ο γιαννης ο μάγκος και ο μπάμπης ο σαρακίνης απλά ο καθένας έχει διαφορετικά πρότυπα και απόψεις και κανείς δεν μπορεί να επιβάλει η να προτρέψει παρά αν γίνετε σωστή προβολή των αθλητών και σωστές οργανώσεις όπως γίνονται με παράδειγμα και τον μιχάλη και απο δω και στο εξης να βλέπουν και οι φίλαθλοι του ββ με άλλο μάτι και τούς αθλητες .
και μήν ξεχνάμε όταν σε κάθε περιοδικό υπάρχουν φοτο και σχόλια για την αγωνιστική πορεία και το λαιφ σταιλ τού κόλεμαν που είναι και 8 φορές μρ ο, επόμενο είναι να υπάρχει και το ανάλογο ενδιαφέρον απο πλευράς φιλάθλών του ββ .

αν παράδειγμα ακούω για μένα μόνο θετικά σχόλια ειδικά πάνω σε κάτι που αμφισβητείτε θα αναρωτιέμαι και εγώ μήπως απλά κολακεύει ο ένας τον άλλο γιατί εγώ απο την πλευρά μου όταν γράφω κάτι υπέρ η κατά το ενοώ και δεν γίνετε για εντυπωσιασμό η καλόπιασμα.

και για να μιλάω και για τον εαυτό μου κατεβαίνω σε αγώνες απο το 1986
και έχω αρκετούς τίτλους παρ όλο που είχα και το ατύχημα, αλλά δεν θεωρώ οτι είναι και τίποτε σπουδαίο μπορεί και άλλοι να προαπάθησαν το ίδιο ίσως και περισσότερο για παλιά ενοώ που είμασταν πιο σκληροπυρινικοί στην προπόνηση αλλά να μην κατάφεραν γιατί δεν είχαν τα γενετικά προσόντα δεν σημαίνει οτι είναι κατώτεροι η μπορεί να αφιερώθηκαν σε άλλο τομέα και να πέτυχαν πολύ περισσότερα πράγματα.
γι αυτό και το ξαναλέω οτι πολλοί καλοί ξένοι αθλητές και λέω καλοί γιατί αυτοί είναι πιό απλοί και δεν κάνουν και σκηνές όπως εδω στην ελλάδα που κάποιοι μέχρι και τα μετάλια πετούσαν γιατί τούς φούσκωναν κάποιοι τα μυαλά ότι ειναι πρώτοι και γίναν ψώνια, τι να πούν και αυτά τα τέρατα που βγαινουν λόγω ανταγωνισμόύ και συμφερόντων εκτός εξάδας να πάρουν τα όπλα;

εδώ υπάρχουν άτομα που μπορεί να είναι και κριτές που δεν έχουν δεί έκτός απο ολύμπια κανένα άλλο αγώνα σε dvd, ελληνικό ενοώ.

Muscleboss
03-10-08, 16:18
σωστά Ηλία.

Νομίζω ότι το θέμα έχει κλείσει και καλυτερα αν ασχοληθούμε παρακάτω με τον αγώνα που είναι πραγματικά σημαντικός και με τα θηρια που έχουν να αντιμετωπίσουν οι Έλληνες αθλητές.

Μια ερώτηση μου είναι αν ο Κεφαλιανός και ο Σαρακίνης θα παίξουν στην ίδια κατηγορία, καθώς δεν έχω καταλάβει αν θα είναι μια κατηγορία οι αγώνες αυτοί ή περισσότερες κατηγορίες.


video από τον περσυνό αγώνα:

http://www.youtube.com/watch?v=_5A_wtiSHlQ

ΜΒ

Fotis_Patra
03-10-08, 16:32
Τον Κεφαλιανο Πανο τον ειδες στις φωτο αλλα και τον Σαρακινη που κακος δεν τον εβγαλα φωτο ενο ηταν στους αγωνες για να δειτε και εσεις το επιπεδο του, ηταν και αυτος τεραστιος

gym mind
03-10-08, 16:40
Εγω φωτογραφηθηκα με τον Κεφαλιανο.Τον ειχα ξαναδει αλλη μια φορα πριν απο 3 χρονια..Πραγματικα ηταν Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ...

TRIANTAFYLLOU
03-10-08, 16:41
ο σαρακίνης είναι μαστερς πιστεύω θα είναι διαφορετικές κατηγορίες ο αλέξης θα ξέρει καλύτερα.

billys15
03-10-08, 16:46
Καλη επιτυχια στους δικους μας! Ευχομαι να τα πανε καλα! Και μονο που συμμετεχουν φτανει.

thegravijia
03-10-08, 16:47
+10 στον τριανταφυλου πολυ σωστες αποψεις .
+1 στον RUHL για την ειλικρινη του απαντηση.

Καλη επιτυχια στους δικους μας!

RUHL
03-10-08, 17:14
Θελετε να το παμε ετσι να σβηνουμε ποστ? γιατι φιλαρακι εσβησες μονο την απαντηση μου που την εγραφα κανενα 10 λεπτο και αφηνης μονο το πρωτο μου ποστ για να φενομε μαλακας?????????? σε απλα θεματα οπως η παρεξηγηση επειδη ειπα στον alex gerolymatos τι πιστευω ενω ταυτοχρονα δεν εμπλεκομουν με το αρχηκο ποστ δηλαδη αν θα παει η που θα πανε 2 αθλητες εγω αναφερφηκα μονο στον τροπο που το ειπε συγκρηση mr o με καποιους ελληνες ββερς στην προσπαθεια του να παρει μερικες απαντησης στο τοπικ του ενταξη φιλε και μας μας σνομπαρουν σε τοπικς μας αλλα δεν κανουμε ετσι

Παντως παναγιωτη δεν την περιμενα τετοια αντημετωπηση-αντιδραση σε παλια μελη τα οποια γνωρηζεις και απο κοντα και οχι μονο πησω απο καποιο nickname και σε ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ οχι καποιο γεγονος που οντως εγηνε επειδη εχεις λιγοτερο συμφερον απο μενα απο οτι αλλα μελη η χορηγους δεν σημαινει οτι πρεπει να μου την λες
Προσεχε μελοντικα με αυτο τον τροπο οταν υποτηθεμενα πειραζετε καποιος σημαντικος


Ευχαρηστω τον Νασσερ και τον Ηλια που με καταλαβαινουν αν εβλεπαν και το σβησμενο ποστ θα καταλαβαιναν καλυτερα

chrisberg
03-10-08, 17:27
σε ερασιτεχνικό επίπεδο όμως δεν είναι το ίδιο οι τίτλοι με όλα αυτά
που έγιναν έχασαν την αξία τους όταν βγαίνουν πχ 4 Mr Ελλάς τον χρόνο

για μένα ο κεφαλιάς είναι ο καλύτερος αυτή την στιγμή στην Ελλάδα
όπως στην κορυφή είναι και ο Γιάννης ο μάγκος και ο μπάμπης ο σαρακίνης
απλά ο καθένας έχει διαφορετικά πρότυπα και απόψεις και κανείς δεν μπορεί
να επιβάλει η να προτρέψει παρά αν γίνετε σωστή προβολή των αθλητών και
σωστές οργανώσεις όπως γίνονται με παράδειγμα και τον μιχάλη και απο δω
και στο εξής να βλέπουν και οι φίλαθλοι του ββ με άλλο μάτι και τούς αθλητες .

εδώ υπάρχουν άτομα που μπορεί να είναι και κριτές που δεν έχουν δεί
έκτός απο ολύμπια κανένα άλλο αγώνα σε dvd, Ελληνικό ενοώ.

Best of Ηλιας Τριανταφυλλου


HΛΙΑ :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Να αναφέρω ότι οι σχέσεις μου με τη Ναββα (Σερέτη) χάλασαν όταν αρνήθηκαν να αποδεχτώ
το "καταλάθος" άδικο αποτέλεσμα!
Αποχώρησα απο την κριτική επιτροπή και με ακολούθησαν όλοι (πλήν ενός)


Στη ΝAC το 2007 αρνήθηκα να συμετάσχω σε κριτική επιτροπή που συμμετείχε γνωστό ΝΟΥΜΕΡΟ.

ΟΠΟΤΕ για μια ακόμα φορά ΗΛΙΑ :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Muscleboss
03-10-08, 18:26
RUHL: Δε μου αρεσε ο τρόπος σου, αυτό είναι το μήνυμά σου αφού παραπονιέσαι, για το καλό σου το έσβησα αλλά μάλλον δε το κατάλαβες:


Γιατι κακο ειναι που δεν με ενδιαφερει τοσο το ελληνικο ββινγκ? οσο οι προ του εξωτερικου 2 ατομα ειναι στην ελλαδα κατι πανε να κανουν και οκ δεν φτανουν ολοι παρα εξω


Παιδια νομιζο το οτι δυο Ελληνες πρωταθλητες συμετεχουν σε εναν μεγαλο επαγγελματικο αγωνα ειναι σημαντικοτερο απο το να ασχολειστε τι εκανε ο Colleman.

Οταν καποιος ποσταρει το απο πανω κειμενο τι απαντηση περιμενει οταν συγκρηνει τους καλυτερους αθλητες που περασαν απο την ιστορια ββινγκ με καποιος σε τοπικο επιπεδο ελλαδας και κανει copy paste σε ολα τα φορουμ το ιδιο κειμενο


Και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να τους συγκρηνουμε με αλλα επιπεδα οπως π.χ. Olympia ειτε σοβαρολογοντας ειτε αστειευομενοι.

Ευχαρηστω νασερ που με καταλαβενεις τι θελω να πω


RUHL, αν μη τι άλλο αν διαφωνείς μη σχολιάζεις, σεβάσου μερικά πρόσωπα και κάποιους αθλητές εδώ μέσα που έχουν προσφέρει στο άθλημα πολλά περισσότερα από κάποια Posts σε ένα φόρουμ

Γιατι δημοκρατια δεν εχουμε ? δηλαδη ολοι πρεπει να συμφωνουμε?η να λεμε καποια πραγματα οπως μπραβο μπραβο μηπως εχεις κανενα τετοιο κανονα να ξερουμε δηλαδη ?
Δηλαδη αν πω οτι μου αρεσει περισσοτερο ο καραμανλακης να τον δω απο αυτους και θα τα πηγαινε καλυτερα απο τους θα φαω βαν? η θα μου την πειτε δεν δεχεστε καπια διαφορετικη αποψη ?

Ολη η απαντηση ηταν στον felix που για καποιο λογω νομιζει οτι δεν στηρηζουν τους αθλητες στην ελλαδα οσο του εξωτερικου δεν σχολιασα αν θα πω καλη επιτυχια στο σαρακινη και τον κεφαλιανο αλλα μονο το ποστ του που αρχησε να συγκρηνει διαφοετικα επιπεδα και δεν αλαζω την απαντηση μου προτημω να δω τον Κολεμαν να κατεβαινει για ακομα μια φορα να κανει το καλυτερο ρεκορ στην ιστορια του ββινγκ παρα να δω κεφαλιανο και σαρακινη σε αγωνα που δεν μπορουν να νικησουν λογω πολιτικης η και αλλα

Εγω ο ιδιος στηριζω το ελληνικο ββινγκ ειτε αυτο ειναι να πηγαινω θεατης σε διαφορους αγωνες εδω βορεια ελλαδα η να κανω μερικα ποστ για ελληνες προ και να βαζω φωτος τους

Αρα back off boss δεν χρειαζετε να μου την λες Quote:
πολλά περισσότερα από κάποια Posts σε ένα φόρουμ
επειδη προτημω να δω κατι αλλο και οχι επειδη δηχνω ασεβια που εδηξα ασεβια? στο φελιξ?

και οι απαντησεις μου


Γιατι κακο ειναι που δεν με ενδιαφερει τοσο το ελληνικο ββινγκ? οσο οι προ του εξωτερικου 2 ατομα ειναι στην ελλαδα κατι πανε να κανουν και οκ δεν φτανουν ολοι παρα εξω

και η γκόμενά μου είναι καλύτερη από τη δικία σου αλλά δε θα στο πώ ποτέ. για αυτά τα 2 άτομα είμαστε περήφανοι και δεν έχει κανένα νόημα να τους συγκρίνουμε-σνομπάρουμε με τους επαγγελματίες olympia.


Οταν καποιος ποσταρει το απο πανω κειμενο τι απαντηση περιμενει οταν συγκρηνει τους καλυτερους αθλητες που περασαν απο την ιστορια ββινγκ με καποιος σε τοπικο επιπεδο ελλαδας και κανει copy paste σε ολα τα φορουμ το ιδιο κειμενο

δεν είναι κάποιος, αλλά μέλος του δοιηκητικού συμβουλίου της NAC και οφείλεις να δείχνεις κάποια κατανόηση που μας τιμά με την παρουσία του.


Γιατι δημοκρατια δεν εχουμε ? δηλαδη ολοι πρεπει να συμφωνουμε?η να λεμε καποια πραγματα οπως μπραβο μπραβο μηπως εχεις κανενα τετοιο κανονα να ξερουμε δηλαδη ?

δεν είναι θέμα διαφωνίας είναι θέμα σεβασμού και ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ σε έλληνες που εκροσωπούν τη χώρα σου και όπως είπε παραπάνω ματώνουν στην ποετοιμασία, και εσύ πετάς ένα ξερό, προτιμώ το Mr.O., μακάρι να μην έρθεις ποτέ στη θέση τους και να νιώσεις πως αισθάνονται με αυτή την αττάκα σου.


Αρα back off boss δεν χρειαζετε να μου την λες Quote:
πολλά περισσότερα από κάποια Posts σε ένα φόρουμ
επειδη προτημω να δω κατι αλλο και οχι επειδη δηχνω ασεβια που εδηξα ασεβια? στο φελιξ?

ποιος φέλιξ και μ****. αν προτιμάς να δείς κάτι άλλο καντο, μη σχολιάζεις τα λόγια ανός ανθρώπο που μας τιμά με την παρουσία του. και σου έστειλα Pm me εξηγηση για όλο αυτό, αλλά δε το είδες.

θέλω να δώσουμε ένα τέλος σε αυτό.
τη προσοχή την αξίζουν οι ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΣ και ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ και όχι κοντρες ruhl και Mb.

ΜΒ

chrisberg
03-10-08, 22:24
O καθένας από εμάς πρέπει να σέβεται την άποψη του άλλου αλλά μόνο στις περιπτώσεις που αυτή είναι καλοπροαίρετη.
Τον ΜΒ δεν τον ήξερα και δεν τον έχω ακόμα γνωρίσει από κοντά.
Εκτιμώ ώμος έναν άνθρωπο που έστησε ένα ολόκληρο οικοδόμημα που λέγεται BODYBUILDING.GR καθώς και άλλους
ιδιοκτήτες - διμηουργούς Forum στην Ελλάδα.
Να ξέρετε ότι επαγγελματικά εγώ από τη λειτουργία των Forums θίγομαι.
Οτιδήποτε ώμος που μπορεί να προσθέσει ένα λιθαράκι στο άθλημα που αγαπάμε είναι σεβαστό και θα πρέπει να το στηρίζουμε.
Αυτός πιστέψτε με είναι και ο λόγος που γράφω πέντε αράδες όποτε έχω χρόνο και όχι για να το χρησιμοποιήσω ως μέσο προβολής,
διαφήμισης ή προβολής προσωπικών ιδεών και κακεντρέχειας.
Ας προσπαθήσουμε λοιπόν ο καθένας με τον τρόπο του και με τα όπλα που μπορεί να διαθέσει (από ολόκληρο Forum ή ως πρόεδρος ομοσπονδίας η ως πρωταθλητής μέχρι τον θεατή αγώνων ή και αυτόν που κάνει εποικοδομητική κριτική μέσω των posts όλοι
είμαστε αναγκαίοι στον αγώνα προβολής του αθλήματος μας.
Ας προχωρήσουμε λοιπόν ενωμένοι ο καθένας με τα "όπλα" που διαθέτει στην μάχη για την ανάδειξη του αθλήματος που αγαπάμε!
:toast: :toast: :toast:

RUHL
03-10-08, 23:24
ποιος φέλιξ και μ****.
Ιδιο ποστ σε αλλο φορουμ ιδια λογια αλλο Nickname

Δεν αλαζω την αποψη μου σε καμια περιπτωση ουτε σνομπαρα μονο σχολιασα την συγκρηση που εγηνε αν ακομα δεν καταλαβες το ποστ μου δεν με ενδιαφερει καθολου

Αλλα ακομα και να ειχε αλλο χαρακτηρα το ποστ μου και να τους σνομπαρα η να ελεγα ασχημα λογια για τα σωματα τους παλι αποψη μου και αφου ειναι ανοιχτο φορουμ και δεν θετει τετοιους περιορισμους ο καθενας λεει οτι θελει

Τελιωσα απο αυτο το τοπικ δεν εχω τιποτα να προσθεσω

alex gerolymatos
04-10-08, 08:56
Καλημερα σε ολους απαντο στην ερωτηση του Ηλια το BATTLE OF THE GIANTS ειναι επαγγελματικος αγωνας πραγμα που σημενει οτι ολοι οι αθλητες ανεξαρτητου ηλικιας και βαρους/υψους διαγωνιζονται σε 1 κατηγορια οι ανδρες και 1 οι γυναικες(FIGURE),το επιπεδο θα ειναι παρα πολυ υψηλο αφου συμετασχουν οι ANDREAS FREY(2 φορες MR UNIVERSE και 2ος στο NIGHT OF THE CHAMPIONS μετα τον LEE PRIEST),SAMY AL HADAT(περσινος νικητης του αγωνα και 3ος στο NIGHT OF THE CHAMPIONS),RODNEY ST CLOUD(απο τους πιο γνωστους αθλητες αφου εχει συμετασχει και σε OLYMPIA),ORAZIO SALVATORI(MR UNIVERSE της ΝΑΒΒΑ),αυτα ειναι μονο λιγα απο τα ονοματα των αθλητων που θα συμετασχουν.

chrisberg
04-10-08, 09:51
Καλή δύναμη στους Ελληνες αθλητές.

Muscleboss
04-10-08, 19:56
είναι ένα μικρο olympia... όταν δείς αυτούς τους αθλητές από κοντά σε πιάνει δέος...

εγώ πάντως έχω ένα θετικό προαίσθημα για αυτόν τον αγώνα... :shifty:

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
04-10-08, 21:03
εγώ πιστεύω άνετα στέκονται οι δικοί μας σε αυτό τον αγώνα το λέω γιατί τούς έχω δει από κοντά πώς είναι αυτό το επίπεδο όπως επίσης και τούς περισσότερους ολυμπια σε αγωνιστική φόρμα και με τον γιαννη τον ελευθεριάδη στο NOC στη νέα υόρκη.
το μόνο που έχουν να φοβηθούν οι δικοί μας τον κακό τους εαυτό μην πάει κάτι λάθος στην προετοιμασία και να μην θυσιάσουν την γράμωση για χάρη μερικών η και ενός κιλού.
γιατί αυτό που εντυπωσιάζει στην σκηνή, είναι η λεπτομέρεια γιατί σε κάνει να φαίνεσε πιό τεράστιος και ας μην είσαι, ειδικά το επιπεδο του μιχάλη του κεφαλιανού του επιτρέπει να φτάσει σε ξεραίλα που να βγάζει σκόνη χωρίς να είναι λίγος στη σκηνή επειδή ο σωματότυπός του με τα μυικά κιλά που έχει πάνω του είναι για να χτυπήσει κορυφή και μιλάω έχοντας επίγνωση του επιπέδου, ειδικά αυτός που κέρδισε στην ναββα πέρυση στο γιουνιβέρς απο τούς κοντούς ήταν απίστευτος ο οράτιο σαλβατόρι.

εύχομαι καλή επιτυχία στα παιδιά που είμαι σίγουρος οτι θα την έχουν :army2:

chrisberg
05-10-08, 09:32
Aυτό που εντυπωσιάζει στην σκηνή, είναι η λεπτομέρεια γιατί σε κάνει να φαίνεσε τεράστιος και ας μην είσαι!!!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Eτσι είναι: με κάληψε ο Ηλίας.

Spyro D
09-10-08, 13:27
Παιδια ο Σαρακινης ειναι ο αγαπημενος μου ββ...παρα την ηλικια του.Το αγωνηστηκο του επιπεδο ειναι φανταστηκο!!Μακαρι να τα παει καλα!!
Καλη τυχη στους ελληνες αθλητες μας!!!!!!!!!!!!!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

chrisberg
09-10-08, 22:36
Παιδια ο Σαρακινης ειναι ο αγαπημενος μου ββ...παρα την ηλικια του.Το αγωνηστηκο του επιπεδο ειναι φανταστηκο!!Μακαρι να τα παει καλα!!
Καλη τυχη στους ελληνες αθλητες μας!!!!!!!!!!!!!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Αυτός είναι και ο λόγος που θα είναι GEST POZER στο CHRISBERG Grand Prix 08 φίλε ΣπύροD.

Polyneikos
11-10-08, 08:40
καλή επιτυχία στα παιδιά,πιστεύω οτι ο Κεφαλιανός έχει πολύ καλές πιθανότητες για πρωτιά,αναλογα βέβαια σε τι κατάσταση θα κατέβει!!(η γνωστή του αγωνιστική κατάσταση πάντως παίρνει πρωτιές συνήθως!!).
Eπίσης ο AL HADAT ΜΟΥ αρέσει πολύ,ο Frey μήπως έχει λίγο "αφύσικους" μυς;Ποια η γνωμη των πιο έμπειρων;;
Να κάνω και μια ερώτηση:Αυτοί οι αγώνες αποτελούν πρόκριση για Night Of Champions & Mr Olympia;;

alex gerolymatos
11-10-08, 10:10
καλή επιτυχία στα παιδιά,πιστεύω οτι ο Κεφαλιανός έχει πολύ καλές πιθανότητες για πρωτιά,αναλογα βέβαια σε τι κατάσταση θα κατέβει!!(η γνωστή του αγωνιστική κατάσταση πάντως παίρνει πρωτιές συνήθως!!).
Eπίσης ο AL HADAT ΜΟΥ αρέσει πολύ,ο Frey μήπως έχει λίγο "αφύσικους" μυς;Ποια η γνωμη των πιο έμπειρων;;
Να κάνω και μια ερώτηση:Αυτοί οι αγώνες αποτελούν πρόκριση για Night Of Champions & Mr Olympia;;
Καλημερα αυτοι οι αγωνες διοργανονονται απο την UBPF-PDI ειναι λοιπον προκριση για το NIGHT OF THE CHAMPIONS to OLYMPIA δυστηχος ειναι της IFBB.

alex gerolymatos
17-10-08, 16:47
Η ΑΦΙΣΣΑ

Polyneikos
17-10-08, 20:00
Απλά να επισημάνω ότι δεν είναι το night of champions της ifbb που έχουν κερδισει οι Flex Wheeler,Dillett,Coleman ,αυτός ο αγώνας λέγεται New York Pro πλέον(από το 2005).
Η PDI διοργανώνει δικό της επαγγελματικό αγώνα που τον ονομάζει night of champions.Το επισημαίνω όχι για να το υποβιβάσω απλά γιατί και εγώ είχα μπερδευτεί και το έψαξα λίγο.

alex gerolymatos
18-10-08, 09:01
Απλά να επισημάνω ότι δεν είναι το night of champions της ifbb που έχουν κερδισει οι Flex Wheeler,Dillett,Coleman ,αυτός ο αγώνας λέγεται New York Pro πλέον(από το 2005).
Η PDI διοργανώνει δικό της επαγγελματικό αγώνα που τον ονομάζει night of champions.Το επισημαίνω όχι για να το υποβιβάσω απλά γιατί και εγώ είχα μπερδευτεί και το έψαξα λίγο.
Σωστα απλα το γνησιο NIGHT OF THE CHAMPIONS ειναι πλεον αυτο τησ PDI αφου διοργανωτης ειναι ο Wane de millia(κατεχει ολα τα δικαιωματα του αγωνα)που ειναι ο προην αντιπροεδρος της ifbb.

Polyneikos
18-10-08, 17:49
Σωστα,διάβαζα το σκηνικό σε ένα φόρουμ ότι ο DeMillia είχε τα πλήρη πνευματικά δικαιώματα του Night Of Champions
και εφόσον μεταπήδησε στην PDI πλέον η επωνυμία του αγώνα κατοχυρώνεται στην PDI.
Κανένα νέο από Κεφαλιανό,Σαρακίνη έχει κανείς ρε παιδιά;;Τώρα πρέπει να είναι στην τελευταία ευθεία !!

RUHL
18-10-08, 19:34
Απλά να επισημάνω ότι δεν είναι το night of champions της ifbb που έχουν κερδισει οι Flex Wheeler,Dillett,Coleman ,αυτός ο αγώνας λέγεται New York Pro πλέον(από το 2005).
Η PDI διοργανώνει δικό της επαγγελματικό αγώνα που τον ονομάζει night of champions.Το επισημαίνω όχι για να το υποβιβάσω απλά γιατί και εγώ είχα μπερδευτεί και το έψαξα λίγο.

Αυτο ηταν το γνησιο με ολα τα μεγαλα ονοματα γιατι το αλαξε σε NYP ποιος ξερει παντως ειναι παναρχεος αυτος ο αγωνας εκει ενω ο ευρωπαικος ειναι κατι προσφατο τελικα ποσα ονοματα εχει ο αγωνας? Batle of the giants ,nigth of champions χωραει κανενα αλλο? εχει τιποτα? :lol:

Αυτος δεν ειναι ο αγωνας στον οποιο μερος πηρε ο πριεστ και εφαγε βαν μετα?

Polyneikos
21-10-08, 14:50
Tα πνευματικα δικαιώματα του Night Of Champions ανήκαν στον Wayne De Millia όσο εκείνος ήταν στα διοικητικά της IFBB.
Aπό την στιγμη που αποχώρησε και πήγε στην PDI ειχε το δικαίωμα να διοργανωνει αγώνες της εν λόγω ομοσπονδίας και με το όνομα Night Of Champions εφόσον είχε τα πνευματικα δικαιώματα οποτε από το 2005 που συνέβη αυτό η IFBB αναγκάστηκε να μετονομάσει τον αγώνα της σε NEW YORK PRO.

RUHL
29-10-08, 01:12
Να δητε και τι σωματα θα συμετεχουν
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/1760.jpg
alessandro-savi
http://www.imageshack.gr/files/irk5zirorvwfpc8y0um8.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=irk5zirorvwfpc8y0um8.jpg)
frey andreas
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/andreasfrey.jpg
charlie abbho
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/CharlieAbbho.jpg
COSTANTINO POLESEL
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/COSTANTINOPOLESEL1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/COSTANTINOPOLESEL2.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/COSTANTINOPOLESEL3.jpg
Diego Martinez
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/DIEGOMARTINEZ.jpg
franco mazotta
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/FrancoMazzotta.jpg
mario kapser
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/mariokapser.jpg
Marius Schjelderup
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/MariusSchjelderupGraatrud4.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/MariusSchjelderupGraatrud42.jpg
mike sheridan
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/mikesheridan.jpg
orario slavatori mr universe nabba 2007
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/salvatori.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=7zxuIQVhPjc

sami al
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/samial.jpg
και μια προσφατη πριν μερικες εβδομαδες
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/samial2.jpg
Τimo Vilponen
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TimoVilponen.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TimoVilponen1.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TimoVilponen2.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TimoVilponen3.jpg
TommiThorvildsen
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TommiThorvildsen.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/TommiThorvildsen1.jpg

Nαι ο κεφαλιανος εχει νικησει περιση μερικους απο αυτους στο gran pri της γαλλιας εχει πιθανοτητες και φετος αν πιασει φορμα
ΑΛΛΑ ο σαρακινης που παει τους αλλους τους ειδε???????? :banghead: :banghead: :banghead: τι παει να κανει στα 80+- κιλα? διπλα σε αυτους^^^

Polyneikos
29-10-08, 07:49
O Κεφαλιανός εφόσον κατέβει όπως τον ξερουμε και αναλογα πως θα είναι και οι άλλοι βεβαια μπορεί να χτυπήσει πρωτιά.
Ο Σαρακίνης είναι δύσκολο ,έχει μειονέκτημα -20, -30 κιλών που πρέπει να καλύψει,παίζει να είναι και ο πιο lightweight,εκτός αν έχει βάλει κιλά για τον αγώνα.
Εμένα μου αρέσει πολύ ο Sami Αl Hadat,ο Frey που έχει ακουστεί πολύ και είναι και βουνό, λένε ότι κουβαλαει πολύ synthol πάνω του,ξερει κανείς αν ισχύει;

alex gerolymatos
29-10-08, 10:38
Σαφεστατα ο Σαρακινης δεν παει για πρωτια με την ποιοτητα ομως που διαθετει μπορει να χτυπηση μια θεση μεταξυ 7 και 10 μην ξεχνατε αθλητες οπως LEE LAMBRADA,FRANK ZANE,BOB PARIS,SHAWN RAY που με πολυ λιγοτερα κιλα απο τους αλλους καταλαμβαναν καλες θεσεις.Στην εξαδα θα γινει μαχη μεταξυ A.FREY,SAMY AL HADAT,O.SALVATORI,SAVI,RODNEY ST CLOUD και Μ.ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ.

Polyneikos
29-10-08, 11:38
αλιμονο,δεν αμφισβητεί κανείς την ποιότητα του Σαρακίνη,έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του χρόνια τώρα.
Απλά είναι δύσκολο για εκείνον να πλασαριστεί σε υψηλές θέσεις σε αυτόν τον αγώνα με τα θηρία,κ .Γερολυμάτο έχετε πληροφορίες αν θα έχει ανεβάσει το αγωνιστικό του βάρος λόγω του αγώνα ή θα κατέβει με τα γνωστά του κιλά;

TRIANTAFYLLOU
29-10-08, 16:23
επειδή τον είχα δεί τελευταία τον σαρακίνη όποιος προσπαθεί να ανεβάσει κιλά σε τέτοιον αγώνα τελευταία στιγμή θα έχει επιπτώσεις στην γράμωση που ο μπάμπης με το σχήμα που έχει, πρέπει όχι απλά να διατηρήσει αλλά να γίνει ακόμη πιό σκληρός ,όπως ανέφερε και ο άλεχ ο λαμπράντα και πολλοί άλλοι κέρδιζαν τέρατα αλλά είχαν ποιότητα και συμετρία αν για χάρη του όγκου τέτοιος αθλητής χάσει την λεπτομέρεια ούτε όγκο σαν και αυτούς θα έχει αλλά χάνει και το ατού την γράμωση οπότε πάει καθαρα για τουρισμό και όχι για διεκδήκηση θέσης στην εξάδα.

RUHL
29-10-08, 19:16
Σαφεστατα ο Σαρακινης δεν παει για πρωτια με την ποιοτητα ομως που διαθετει μπορει να χτυπηση μια θεση μεταξυ 7 και 10 μην ξεχνατε αθλητες οπως LEE LAMBRADA,FRANK ZANE,BOB PARIS,SHAWN RAY .
Δεν θα τον εβαζα τον shawn ray Μαζι με αυτους
http://www.imageshack.gr/files/1etd1wo4gmid57vfamta.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1etd1wo4gmid57vfamta.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/wbh8hgghvsvgxeel49j0.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=wbh8hgghvsvgxeel49j0.jpg)

SOLID
29-10-08, 19:30
:affraid: :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: Που βρηκες αυτη την φωτογραφια?????????????Ειναι εξωπραγματικος!!!!

alex gerolymatos
07-11-08, 11:36
Ο Σαρακινης μολις εφτασε στο Οσλο ειναι σε παρα πολυ καλη φορμα οτι νεα υπαρχουν θα τα ανεβαζω αμεσως.

Muscleboss
07-11-08, 12:19
Ωραία! Θα περιμένουμε νεότερα!

ΜΒ

NASSER
07-11-08, 13:47
alex gerolymatos Αν μπορεις να του μεταβιβασεις τη συμπαρασταση και τις ευχες του φορουμ :bodybuildinggr:
Ξερω πολυ καλα πως το συναισθημα ενος αθλητη να νιωθει υποστηριξει σε οτι κανει, ειναι μεγαλο εφοδιο να ανταποκριθει καλυτερα στο σκοπο του.
Ελπιζω πως σαυτο που ζηταω εκμερους του φορουμ, ειναι επιθυμητο απο ολους!!!

Muscleboss
07-11-08, 14:51
alex gerolymatos Αν μπορεις να του μεταβιβασεις τη συμπαρασταση και τις ευχες του φορουμ :bodybuildinggr:
Ξερω πολυ καλα πως το συναισθημα ενος αθλητη να νιωθει υποστηριξει σε οτι κανει, ειναι μεγαλο εφοδιο να ανταποκριθει καλυτερα στο σκοπο του.
Ελπιζω πως σαυτο που ζηταω εκμερους του φορουμ, ειναι επιθυμητο απο ολους!!!

+1 :awesome:

alex gerolymatos
07-11-08, 15:22
Του μεταβιβασα τις ευχες μολις τωρα μαζι του αφου εγω για επαγγελματικους λογους δεν μπορουσα να παω ειναι ο Γιωργος Μπουζιανας εχετε πολους χαιρετισμους και απο τους δυο.

TRIANTAFYLLOU
07-11-08, 16:19
καλή επιτυχία στον μπάμπη :thumbsup: :army2:

alex gerolymatos
08-11-08, 16:27
Σε 30 λεπτα 15,30 ωρα Νορβηγιας ξεκιναει ο αγωνας θα σας αναφερο οτιδηποτε νεοτερο.

Muscleboss
08-11-08, 17:19
περιμένουμε τα πρώτα νέα...

μακάρι ναχαμε και φωτογραφικό υλικό.

γίνονται ξεχωριστά προκριματικοί και τελικοί; ή μόνο ένας αγώνας;

ΜΒ

alex gerolymatos
08-11-08, 17:44
Μονο ενας αγωνας γινετε.

alex gerolymatos
08-11-08, 21:59
11η θεση ο Μπαμπης το επιπεδο ηταν εξωφρενικο,η θεση του ειναι σιγουρα επιτευγμα αφου οι υπολυποι αθλητες τον περναγαν 20+κιλα.
1ος SAMY AL HADHT
2ος L.SAVI
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΡΟΣΩΠΗΣΕ ΑΞΙΑ.

TRIANTAFYLLOU
08-11-08, 22:05
και απο εμάς συγχαρητήρια γιατί φαντάζομε το επίπεδο σε τέτοια διοργάνωση , περιμένουμε και φοτο απο τούς αγώνες :clap: :clap:

NASSER
08-11-08, 23:21
alex gerolymatos να του μεταβιβασεις τα συγχαρητηρια μας!
Πιστευω πως σαυτον τον αγωνα ειχε ξεπερασει τον εαυτο του! Αντε και σε ανωτερα!!! :clap:

Muscleboss
08-11-08, 23:51
τα συγχαρητήρια μας και ευχές για καλή επιστροφή. θα περιμένουμε φωτογραφικό υλικό. :thumbup:

ΜΒ

RUHL
09-11-08, 00:10
http://www.treningsforum.no/php/art.php?id=828

Muscleboss
09-11-08, 01:58
thanks RUHL! :awesome:

ούτε ο FREY κατέβηκε τελικά;;; τι έγινε;;;

Ο σαρακινης νομίζω ότι δεν είχε τελικά την γράμμωση που τον έχουμε συνηθίσει, αλλά και έτσι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και ίσως περισσότερο στα μέτρα αυτού του αγώνα...

http://media.treningsforum.no/image.php?path=/media/images/portal/contest/battleofgiants2008/DSC_0642.jpg&media=article&width=559

nicksigalas
09-11-08, 13:06
Συγχαρητηρια στον Μπαμπη που εκπροσοπει την ελληνικη αποστολη σε αγωνες τετοιου επιπεδου και μας φερνει αποτελεσματα που θα ζηλευαν πολλυ νεοτεροι αθλητες :thumbup:

ioannis1
09-11-08, 19:59
αυτος ο thorvildsen τι χαλια που εγινε; :?

Muscleboss
09-11-08, 22:22
αυτος ο thorvildsen τι χαλια που εγινε; :?

όντως, λες και έχει κάπιο πρόβλημα.. πολύ μαλακός και τα δικέφαλά του δεν κορυφώνουν σχεδόν καθόλου... :roll:

ΜΒ

argyrakis
09-11-08, 22:29
Συγχαρητήρια Μπάμπη

Polyneikos
10-11-08, 09:49
Συγχαρητήρια στον Μπάμπη,είναι αξιος εκπρόσωπος των ελληνικών χρωμάτων σε διεθνές επίπεδο και πάντα κατεβαίνει φορμαρισμένος.Μην ξεχνάμε ότι εκ των πραγματων ήταν δυσκολο να πλασαριστεί σε πολύ υψηλή θεση λόγω της διαφορας των κιλών,εκεινος έχει σαν εφόδιο την καταπληκτική του γράμμωση και φόρμα και επίσης να μην ξεχναμε ότι ηταν η πρώτη του παρουσια σε επαγγελματικό αγώνα! Και εις ανώτερα !

NASSER
10-11-08, 17:25
Κυριο εφοδιο του Χ.Σαρακινη θα ελεγα πως ειναι οι αναλογιες του και οι κατανεμημενες μαζες του! Αυτα ειναι που προκαλουν τον θαυμαζω και προσελκιουν την προσοχη.
Δεν μπορουμε να πουμε πως ηταν πιο γραμμωμενος απο τους αλλους αθλητες, αλλα συγουρα ειχε λιγοτερο ογκο και ομως μπορεσε να σταθει διπλα τους!
Για πρωτη φορα τα πηγε πολυ καλα και συγουρα την επομενη θα τα παει ακομα καλυτερα!! :thumbsup:

TRIANTAFYLLOU
10-11-08, 17:43
συγχαρητήρια στον σαρακίνη μπράβο του πολύ καλή φόρμα άσχέτος αν μπορούσε λίγο περισσότερο στη γράμμωση αλλά μην ξεχνάμε άλλοι στην ηλικία του ούτε σε τοπικά δεν στέκονται , αυτός εκπροσώπησε άξια την ελλάδα . :clap: :clap: :clap: