PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ???



mikegiant
02-10-08, 22:34
Λιπον παιδια με 4κιλα βαρακια δηκεφαλων ποσες επαναληψησ πρεπει να συμπληροσο???εγω μονος μου κανω 60 επεναληψεις την ημερα!Πιο πολθ κανω για μυικο ογκο! :sneaky:

slaine
02-10-08, 22:44
όταν εννοείς βαράκια δικεφάλων εννοείς από αυτά που δένονται στα πόδια ή αυτά που κρατάς στα χέρια? τεσπα δε λέγονται βαράκια δικεφάλων όποια κι αν είναι...

σορρυ που θα σε στεναχωρήσω αλλά έτσι δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα... καλύτερα πάρε τα ψώνια του σούπερ μάρκετ σε σακούλα και κάνε με αυτά...

αν εννοείς αλτήρες μπορείς να κάνεις κάνεις πολλές ασκήσεις αλλά τα κιλά είναι ελάχιστα... είναι φιξ ή μπορείς να προσθέσεις κι άλλα?

RUHL
03-10-08, 00:14
μολις φτασεις τις 500 λες φτου και βγαινω :rolf: :rolf:

slaine
03-10-08, 00:43
μολις φτασεις τις 500 λες φτου και βγαινω :rolf: :rolf:

:rolf: :rolf: :rolf:

mikegiant
03-10-08, 17:54
των χεριων βαρακια για δυκεφαλο η κλασικη ασκηση που τεντονις μαζευεις !!!!! :bodybuilder2:

peris
03-10-08, 20:44
φιλε πηγαινε καλυτερα γυμναστηριο αν εχεις χρονο δηλαδη κανεις βαρακια για χερια και θες μυικο ογκο το υπολοιπο σωμα πως θα γινει με μαγικα?επισης 6-12επαναληψεις το 60 ακυρο τελειως

peris
03-10-08, 20:46
φιλε πηγαινε καλυτερα γυμναστηριο αν εχεις χρονο δηλαδη κανεις βαρακια για χερια και θες μυικο ογκο το υπολοιπο σωμα πως θα γινει με μαγικα?επισης 6-12επαναληψεις το 60 ακυρο τελειως αληθεια το υπολοιπο σωμα το γυμναζεις?

mikegiant
03-10-08, 20:53
φυσηκα και το γυμναζω εχω μηχανημα σπιτι και κανω !Εχει 7 ασκησης 2 ποδων και οι αλλες το πανω μεροσ αλλα εγω μιλαω για δυκεφαλο!

tezaman
03-10-08, 21:02
μολις φτασεις τις 500 λες φτου και βγαινω :rolf: :rolf:

:rolf: :rolf: :rolf:

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

peris
03-10-08, 21:05
φυσηκα και το γυμναζω εχω μηχανημα σπιτι και κανω !Εχει 7 ασκησης 2 ποδων και οι αλλες το πανω μεροσ αλλα εγω μιλαω για δυκεφαλο! γραψε καλυτερα το προγραμμα σου να δουμε τι κανεις αν δε βαριεσαι γιατι 60 επαναληψεις δικεφαλους φανταζομαι τα υπολοιπα τι θα κανεις

mikegiant
04-10-08, 13:47
στις αλλες ασκησης κανω με 15 κιλα 30 επαναληψης των 3 σετ!!Στηθος,πλατι,δυκεφαλο ποδιων τετρακεφαλο και αλλες 3 ασκησης εχει αλλα δεν κσερω τισ ονομασιες!!!

Steve KinG STyLe
04-10-08, 13:57
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3497


Οι επαναληψεις οταν θελουμε μυικη αναπτυξη κανουμε απο 6-12 επαναληψεις!!!!35 σε καμια περιπτωση παντως :lol:
Επισης να προσπαθεις σε καθε προπονηση να αυξανεις κιλα(μην τα φοβασε!!!) αλα παντα με σωστη τεχνικη,και αυξηση κιλων μπορει να ειναι αν κανουμε π.χ 100κιλα παγκο στις 6επαν να κανουμε τα ιδια κιλα 7 η απλα στις 6επαν 105 κιλα.Ποτε δεν περνας ομως τις 12 και δεν πεφτεις κατω απο 6.Το βασικοτερο μιας και δεν βαζουμε ευκολα κρεας στην ηλικια μας,ειναι να φτανεις τα σετ μεχρι κοπωσης,δλδ να μην βγαινει αλλη επαναληψη διοτι τοτε δινετε το ερεθησμα για αναπτυξη.Φτιαξε ενα καλο προγραματισμενο SPLITS (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3228/)...Ποτε μην βγαζεις τις βασικες ασκησεις,και καλυτερα αν εχεις ορεξη πηγαινε γυμνασηριο,διοτι θα εισαι σε εναν σιγκεκριμενο προγραμα δεν θα ειναι φλου τα πραγματα οποτε εχεις ορεξη κανεις...

Αντε διαβασε και τπτ μονος σου!!! :P

Αντε καλη συνεχεια και περνα καμια φ

Αυτη ηταν η απαντηση που σου εδωσα στο αλλο σου τοπικ αλλα απο οτι φαινεται δεν μ εδωσες σημασια...ξανα διαβασε το και εδω ειμαστε παλι εμεις...ξεκινα γυμναστιριο αυτη ειναι η γνωμη μου παντως!!!! :)

peris
04-10-08, 13:57
στις αλλες ασκησης κανω με 15 κιλα 30 επαναληψης των 3 σετ!!Στηθος,πλατι,δυκεφαλο ποδιων τετρακεφαλο και αλλες 3 ασκησης εχει αλλα δεν κσερω τισ ονομασιες!!! ας το ξαναπουμε λοιπον 6-12 επαναληψεις 30 ακυρο μη κανεις παντως οτι να ειναι κοιτα μερικα προγραμματα γυμναστικης αν θες καντο διαβασε αλλιως θα δεις πολυ λιγοτερα αποτελεσματα στο σωμα σου αν σε ικανοποιει εσενα αυτο εγω παω πασο