PDA

Επιστροφή στο Forum : Coleman Vs Schwarzenegger



gym mind
03-10-08, 19:18
1k0cYPjlz6U&feature=related

panagiotisf
05-10-08, 01:22
πολυ καλο το βιντεο
αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις αυτους τους αθλητες

σιγουρα την δεκαετια που ηταν ο Arnold ητα αναβολικα και η γνωση στο αθλημα ηταν πολυ πιο πισω απο οσο ειναι τωρα
και οι 2 αθλητες γραψαν την δικη τους ιστορια

αλλα λογω του συναισθηματος εγω γουσταρω το Arnold

αραγε οταν βλεπει αυτα τα βιντεο πως να νοιωθει ετσι οπως ειναι τωρα ??
ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ................

peris
05-10-08, 01:30
arnold φιλε δαγκωτο πιο συμμετρικο το σωμα του και πιο γιειηνο :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

isis
05-10-08, 12:59
arnold και πάλι arnold! :clapping: :army2: :clap:

Fotis_Patra
05-10-08, 13:24
arnold :rocking:

gym mind
05-10-08, 15:37
Δεν συγκρινουμε,απλα δειχνουμε 2 διαφορετικες εποχες του ΒΒ....!!!Παντως arnold σιγουρα!!!

Dark
18-05-11, 14:56
Καλησπέρα σε όλους,
βρήκα αυτή τη φωτό από το νετ
και πραγματικά έχω εκπλαγεί από την διαφορά στα πόδια μεταξύ των δύο...
στα δικά μου μάτια ο Arnold είναι χίλιες φορές καλύτερος σε κορμό και χέρια από τον Coleman, αλλά υστερεί πολύ σε πόδια...
Για να πω την αλήθεια όσον αφορά το κάλος, για τον Coleman
δεν μπορώ να πω ότι έχει ωραίο σώμα, μάζες ναι αλλά ομορφιά όχι,
ο Arnold είναι πολύ καλύτερος, έχουν αλλάξει βέβαια και τα στάνταρ...
Η ερωτηση μου είναι τι άλλαξε από τότε έως και σήμερα σε προπόνηση και διατροφή και θεραπείες,
και τα πόδια έχουν τόσο μεγάλες διαφορές...

24723

just chris
18-05-11, 16:17
Καλησπέρα σε όλους,
βρήκα αυτή τη φωτό από το νετ
και πραγματικά έχω εκπλαγεί από την διαφορά στα πόδια μεταξύ των δύο...
στα δικά μου μάτια ο Arnold είναι χίλιες φορές καλύτερος σε κορμό και χέρια από τον Coleman, αλλά υστερεί πολύ σε πόδια...
Για να πω την αλήθεια όσον αφορά το κάλος, για τον Coleman
δεν μπορώ να πω ότι έχει ωραίο σώμα, μάζες ναι αλλά ομορφιά όχι,
ο Arnold είναι πολύ καλύτερος, έχουν αλλάξει βέβαια και τα στάνταρ...
Η ερωτηση μου είναι τι άλλαξε από τότε έως και σήμερα σε προπόνηση και διατροφή και θεραπείες,
και τα πόδια έχουν τόσο μεγάλες διαφορές...

24723
δεν το παιζω γνωμων αλλα λεω οτι γενικα το'χουν παραξεφτιλισει με τις θεραπειες,δεν κοιταζουν πλεον την ποιοτητα αλλα την ποσοτητα(μυς).δεν συγκρινεται το σωμα του αρνολντ με το παραφουσκωμενο γεματο κρεας σωμα του κολμαν(βλεπε φαρμακοκοιλια)

sofos
18-05-11, 16:59
δεν το παιζω γνωμων αλλα λεω οτι γενικα το'χουν παραξεφτιλισει με τις θεραπειες,δεν κοιταζουν πλεον την ποιοτητα αλλα την ποσοτητα(μυς).δεν συγκρινεται το σωμα του αρνολντ με το παραφουσκωμενο γεματο κρεας σωμα του κολμαν(βλεπε φαρμακοκοιλια)

+1 συμφωνω απολυτα εκτος αυτου παρα ηταν <<μαλακος>> o coleman.....

Polyneikos
19-05-11, 09:00
εκτος αυτου παρα ηταν <<μαλακος>> o coleman.....

^^ Παραλογίζεσαι αν αναφερεις ως μαλακο τον Coleman,το εκλαμβανω ως πλακα.:green::green:

Αυτη η καραμελα με τους καινουργιους και τους παλιους εχει κορεστει,ο Αrnold αν αγωνιζόταν τωρα και ήταν νεαρος,αν ηθελε να παιζει σε Mr Olympia για πρωτες θεσεις,θα επαιρνε ότι ο Coleman και ο Cutler..Ετυχε ο Arnold σε μια περιοδο που με 100-105 κιλα θεωρουσαν τεραστιος,τωρα απλα εισαι "μικρος".

just chris
19-05-11, 09:32
^^ Παραλογίζεσαι αν αναφερεις ως μαλακο τον Coleman,το εκλαμβανω ως πλακα.:green::green:

Αυτη η καραμελα με τους καινουργιους και τους παλιους εχει κορεστει,ο Αrnold αν αγωνιζόταν τωρα και ήταν νεαρος,αν ηθελε να παιζει σε Mr Olympia για πρωτες θεσεις,θα επαιρνε ότι ο Coleman και ο Cutler..Ετυχε ο Arnold σε μια περιοδο που με 100-105 κιλα θεωρουσαν τεραστιος,τωρα απλα εισαι "μικρος".

δεν συμφωνεις ομως οτι το σωμα του αρνολντ ειναι πιο ποιοτικο πιο συμμετρικο πιο αγνο αν θες;;;δεν ειναι πιο ωραιο να εχεις ενα σωμα σαν του αρνολντ παρα σαν του ρονευ;

sadistic
19-05-11, 09:43
και μενα του αρνολτ:thumbup: μου αρεσει πιο πολυ.και πυστευω ολοι συμφωνουμε σ αυτο.αλλα...αλλες εποχες τοτε αλλες τωρα.

Polyneikos
19-05-11, 09:44
δεν συμφωνεις ομως οτι το σωμα του αρνολντ ειναι πιο ποιοτικο πιο συμμετρικο πιο αγνο αν θες;;;δεν ειναι πιο ωραιο να εχεις ενα σωμα σαν του αρνολντ παρα σαν του ρονευ;


Ενταξει ρε παιδια,δεν κανουμε και το τεστ αγνοτητας όμως:P:P
Δεν ξερω αν υπάρχει δείκτης στο αγνό,γιατι και ο Arnold τα εκανε και αυτός τα δικα του,για αυτο επιμενω ότι αν αγωνιζόταν τωρα θα εκανε τα ίδια.
Αναμεσα στον Arnold και τον Eugene Sandow ποιος είναι ο πιο αγνος,ποιοτικος και ο πιο συμμετρικος;
Εγω ψηφίζω Eugene (April 2, 1867 – October 14, 1925),πεθανε πολυ πριν ανακαλυφθουν τα στεροειδη και γενικα αασ).

24750

just chris
19-05-11, 09:47
Ενταξει ρε παιδια,δεν κανουμε και το τεστ αγνοτητας όμως:P:P
Δεν ξερω αν υπάρχει δείκτης στο αγνό,γιατι και ο Arnold τα εκανε και αυτός τα δικα του,για αυτο επιμενω ότι αν αγωνιζόταν τωρα θα εκανε τα ίδια.
Αναμεσα στον Arnold και τον Eugene Sandow ποιος είναι ο πιο αγνος και ο πιο συμμετρικος;
Εγω ψηφίζω Eugene (April 2, 1867 – October 14, 1925),πεθανε πολυ πριν ανακαλυφθουν τα στεροειδη και γενικα αασ).

24750

ε ναι ντε...με τα τσαρουχια! προσιτο κ πανω απ'ολα φυσικο σωμα με ολη την εννοια!!!

Qlim4X
19-05-11, 11:12
δεν το παιζω γνωμων αλλα λεω οτι γενικα το'χουν παραξεφτιλισει με τις θεραπειες,δεν κοιταζουν πλεον την ποιοτητα αλλα την ποσοτητα(μυς).δεν συγκρινεται το σωμα του αρνολντ με το παραφουσκωμενο γεματο κρεας σωμα του κολμαν(βλεπε φαρμακοκοιλια)

οι κοιλιες πια ειναι θεμα φαγητου.

παλια δεν τρογανε γιατι ηταν 20κηλα λιγοτεροι. τωρα ομως με 120-130 κηλα αγωνιστικα στην διαιτα σου τρως 4500+ θερμιδες το οπιο ειναι πολυ φαι :green:

οσο για θεραπιες και παλια και τωρα και στο μελλον θα κανουν αλλα καθε γεννια αλαζει

Dark
19-05-11, 14:15
βασικά η απορία μου είναι πως υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στα πόδια...
επειδή και εγώ έχω θέμα με τα πόδια, (είναι μικρότερα σε σχέση με τον κορμό)
και στις φωτογραφίες που είδα στο θέμα με τον Greek King
επίσης παρατήρησα ότι από πόδια οι περισσότεροι αθλητές δεν,
εκτός από το γενετικό και τα φάρμακα υπάρχει κάτι αλλο που μου διαφεύγει?
για αυτό όποιος γνωρίζει ας πει...

MusclesOfShadow
19-05-11, 14:40
Καλησπέρα σε όλους,
βρήκα αυτή τη φωτό από το νετ
και πραγματικά έχω εκπλαγεί από την διαφορά στα πόδια μεταξύ των δύο...
στα δικά μου μάτια ο Arnold είναι χίλιες φορές καλύτερος σε κορμό και χέρια από τον Coleman, αλλά υστερεί πολύ σε πόδια...
Για να πω την αλήθεια όσον αφορά το κάλος, για τον Coleman
δεν μπορώ να πω ότι έχει ωραίο σώμα, μάζες ναι αλλά ομορφιά όχι,
ο Arnold είναι πολύ καλύτερος, έχουν αλλάξει βέβαια και τα στάνταρ...
Η ερωτηση μου είναι τι άλλαξε από τότε έως και σήμερα σε προπόνηση και διατροφή και θεραπείες,
και τα πόδια έχουν τόσο μεγάλες διαφορές...

24723

Kαταρχην η φωτογραφια δεμ ειναι αληθινη, να το πω πιο απλα, κολλησαν δυο διαφορετικες φωτογραφιες. (Το ξερατε ελπιζω, απλα σε περιπτωση...). Οποτε μπορει να υπαρχουν και θεματα αναλογιας...ισως.
Τα ποδια ισως ειναι θεμα γενετικων αλλα και θεμα σωματος γενικα, φαινεται πολυ πιο στεγνος ας το πω ετσι ο arnold. Η δεν τα εχει γυμνασει και παρα πολυ, τι να σου πω. Κακο ειναι? :green:

deluxe
19-05-11, 17:24
Και εγω που νομιζα οτι ηταν αληθινη και εγινε πριν λιγα χρονια..

:P

pan0z
19-05-11, 18:38
Παιδια ειχα παει σε εκεινον των αγωνα οντως τους ανεβασαν για comparison.Αργησε βεβαια ο coleman μερικα.......... χρονακια!:green:

deluxe
19-05-11, 19:36
Ο αρνολντ τον περιμενε σε αυτη τη ποζα τοσα χρονια; Μεγαλη αντοχη ο τυπος!

TRIANTAFYLLOU
19-05-11, 21:30
άλλα χρόνια τότε άλλη προπονητική η χημεία δεν ήταν τόσο εξελιγμένη ούτε και τα συμπληρώματα

οι προπονήσεις πολύ πιο σκληρές και μαραθώνιες ενω τωρα τα απολύτως απαραίτητα και με συνοπτικές διαδικασίες αφού την δουλειά άλλα πράματα την κάνουν

και έτσι λοιπόν δεν μπορούσαν να έχουν την ίδια ανάπτυξη με τους μεταγενέστερους , αλλα είχαν πιο ποιοτικούς μυς και όχι αποτέλεσμα της χημείας και μόνο , γι αυτο και δεν είχαν τεράστιες διακυμάνσεις σωματικα .

ό άρνολντ σαν σωματότυπος είναι πολυ καλύτερος απο τον κόλεμαν μπορεί να είναι μικρότερα τα πόδια του αλλα δεν θεωρείτε ότι χάνει στα πόδια και το πρότυπο τότε δεν ήταν η κλεψίδρα, δηλαδή πόδια σαν φούσκες και πάνω πρισμένοι όπως ο κόλεμαν σαν βάτραχος , ήταν σώματα μυώδη και ανεπτυγμένα αλλα πάνω απ όλα ρεαλιστικα που έκαναν τον καθένα να λέει θέλω να γίνω έτσι .

ακόμη και ο ορισμός της αισθητικής έχει αλλάξει με τα χρόνια , αλλα κανείς δεν μένει αδιάφορος στην θέα των σωμάτων εκείνης της εποχής , ζεην , άρνολντ , μπανού η και παλιότεροι στηβ ρίβς , λαρυ σκότ κ.α.

επίσης ο σχολιασμός απο φωτο δεν είναι και το πιο αξιόπιστο πόσο μάλιστα αν συγκρίνουμε φωτο απο διαφορετικές εποχές , που ούτε καν διπλά δίπλα δεν είναι

Dark
19-05-11, 22:10
μα το bb δεν είναι μόνο οι μάζες, αλλά κυρίως η ομορφιά για τον περισσότερο κόσμο
αθλούμενο ή μη αθλούμενο...
δυστυχώς στους διαγωνισμούς αυτό που μετράει είναι οι μυικές μάζες και το χαμηλό σωματικό λίπος...
αυτό έχει οδηγήσει τους αθλητές (ας πούμε) να γίνονται σαν χοίροι
γραμωμένοι μεν, τεράστιοι, αλλά όπως και να το κάνεις χοίροι...



είναι αυτό το πράγμα τώρα όμορφο?

http://www.youtube.com/watch?v=xsI0Fk0OkR0&list=PLB302DE5A0EFB774F

sofos
19-05-11, 22:19
μα το bb δεν είναι μόνο οι μάζες, αλλά κυρίως η ομορφιά για τον περισσότερο κόσμο
αθλούμενο ή μη αθλούμενο...
δυστυχώς στους διαγωνισμούς αυτό που μετράει είναι οι μυικές μάζες και το χαμηλό σωματικό λίπος...
αυτό έχει οδηγήσει τους αθλητές (ας πούμε) να γίνονται σαν χοίροι
γραμωμένοι μεν, τεράστιοι, αλλά όπως και να το κάνεις χοίροι...



είναι αυτό το πράγμα τώρα όμορφο?

http://www.youtube.com/watch?v=xsI0Fk0OkR0&list=PLB302DE5A0EFB774F

δε θα θελα να μαι ετσι :green:

tasos2
19-05-11, 22:31
οι προπονήσεις πολύ πιο σκληρές και μαραθώνιες ενω τωρα τα απολύτως απαραίτητα και με συνοπτικές διαδικασίες αφού την δουλειά άλλα πράματα την κάνουν


Πραγματικα με εκπλησσει που το ακουω απο εσενα αυτο. Προφανως δεν το λες για τον κολεμαν γιατι εκανε 6 μερες τη βδομαδα 2 φορες το καθε σωματικο τμημα. Αναφερεσαι σε κατι αλλους οπως ο dexter jackson που κανει 3 ωρες την εβδομαδα οταν ειναι on season και χωρις αεροβια. Αυτο συμβαινει επειδη δεν χρειαζεται να το κανει ή επειδη το θεωρει καλυτερο τροπο προπονησης απο τις 3-4 ωρες την ημερα που εκανε ο arnold σε εποχες που νομιζαν οτι το περισσοτερο ειναι το καλυτερο? Ειναι τα φαρμακα ικανα να εξασφλισουν καλυτερο σωμα απο καποιον αλλο με λιγοτερο σκληρη προπονηση? Νομιζα οτι τα φαρμακα σε βοηθανε να προπονεισαι πιο σκληρα αλλα αν δεν προπονηθεις περισσοτερο σκληρα δεν εχουν αποτελεσμα.


Γι αυτους που λενε για ομορφια και οτι δεν θα θελαν να ναι ετσι, πρωτον to bb δεν ειναι για να εισαι ομορφος αλλα για να εισαι τρομαχτικος, επιβλητικος. Αν θες να σαι ομορφος κανε φιτνες. Και δευτερον η ομορφια ειναι υποκειμενικο. Εμενα ας πουμε μου αρεσουν πιο πολυ να ειναι τεραστια τα ποδια. Φυσικα ο κολεμαν ειναι πιο συμμετρικος, εχει τεραστια ποδια και τεραστιο ανω σωμα. Ο arnold πολυ μικροτερα ποδια απο οτι το ανω σωμα του, αυτο ειναι ασυμμετρια. Το οτι δεν κολλαγε στο ματι ο εξωπραγματικος ογκος του κολεμαν με το πιο μικρο υψος του σε σχεση με τoν arnold δε σημαινει οτι δεν ηταν συμμετρικος. Ηταν απολυτα συμμετρικος. Ολα τα σημεια του το τρομερα αλλα το ιδιο ανεπτυγμενα.

Στο βιντεο στο τελος ειναι retired. Γιατι βαζετε αυτο για να συγκρινετε? Βαλτε αν ειναι τον arnold οπως ειναι τωρα 70 χρονων για συγκριση. Δειτε το unbelievable εκει που αλλαζει ρουχα μετα τη δουλεια και εκει μετα την προπονηση τρικεφαλων που κανει ποζαρισμα στον καθρεφτη. Το 2001 αν δεν κανω λαθος. Τοτε ηταν 1000 φορες καλυτερος απο τον arnold και στον παραγοντα του "τρομαχτικου" και ακομα και σε "ομορφια σωματος". Βαζετε φωτο του arnold στα καλυτερα του και του κολεμαν στο τελος που αρχισε να πεφτει, να κανει στομαχι και να του βγαινουν ασυμμετριες λογω τραυματισμων. Δεν το καταλαβαινω

sofos
19-05-11, 22:38
Πραγματικα με εκπλησσει που το ακουω απο εσενα αυτο. Προφανως δεν το λες για τον κολεμαν γιατι εκανε 6 μερες τη βδομαδα 2 φορες το καθε σωματικο τμημα. Αναφερεσαι σε κατι αλλους οπως ο dexter jackson που κανει 3 ωρες την εβδομαδα οταν ειναι on season και χωρις αεροβια. Αυτο συμβαινει επειδη δεν χρειαζεται να το κανει ή επειδη το θεωρει καλυτερο τροπο προπονησης απο τις 3-4 ωρες την ημερα που εκανε ο arnold σε εποχες που νομιζαν οτι το περισσοτερο ειναι το καλυτερο? Ειναι τα φαρμακα ικανα να εξασφλισουν καλυτερο σωμα απο καποιον αλλο με λιγοτερο σκληρη προπονηση? Νομιζα οτι τα φαρμακα σε βοηθανε να προπονεισαι πιο σκληρα αλλα αν δεν προπονηθεις περισσοτερο σκληρα δεν εχουν αποτελεσμα.

μη το λες αυτο :green: βασικα μη το ρωτας καν,πολλες φορες εσυ κοπιαζεις τα διπλασια απο εναν που ναι πανω σε κυκλο,ενω εκεινος κανει χαλαρα κ χτιζει μαζα for fun :green:

tasos2
19-05-11, 22:55
μη το λες αυτο :green: βασικα μη το ρωτας καν,πολλες φορες εσυ κοπιαζεις τα διπλασια απο εναν που ναι πανω σε κυκλο,ενω εκεινος κανει χαλαρα κ χτιζει μαζα for fun :green:

Εγω το αντιθετο ηξερα. Οτι τα στεροειδη σε βοηθουν να προπονηθεις σκληροτερα χωρις να εχεις συμπτωματα υπερπροπονησης αλλα αν κανεις χαλαρα ειναι αχρηστα.

Εκτος κι αν μιλαμε για γονιδιακο ντοπινγκ ή παιχνιδια με μυοστατινη που οι μυς θα μεγαλωνουν ακομα και αν εισαι ξαπλωμενος στο κρεβατι.

Γιατι λενε πολλοι επαγγελματιες ή ανθρωποι στο χωρο οτι με τα στεροειδη ειναι πιο δυσκολη η προπονηση/διατροφη? Το λενε ψεμματα για να μην υποβιβασει καποιος τις επιτυχιες τους? Δε νομιζω

sofos
19-05-11, 22:58
Εγω το αντιθετο ηξερα. Οτι τα στεροειδη σε βοηθουν να προπονηθεις σκληροτερα χωρις να υπερπροπονηθεις αλλα αν κανεις χαλαρα ειναι αχρηστα.

Εκτος κι αν μιλαμε για γονιδιακο ντοπινγκ ή παιχνιδια με μυοστατινη που οι μυς θα μεγαλωνουν ακομα και αν εισαι ξαπλωμενος στο κρεβατι.

Γιατι λενε πολλοι επαγγελματιες ή ανθρωποι στο χωρο οτι με τα στεροειδη ειναι πιο δυσκολη η προπονηση/διατροφη? Το λενε ψεμματα για να μην υποβιβασει καποιος τις επιτυχιες τους? Δε νομιζω

σε βοηθανε αυτα που δινουν δυναμη,υπαρχουν και αλλα που δε δινουν δυναμη,αυτα με μεγαλυτερο anabolic to androgenic ratio....και εννοειται απο αναρρωση εισαι πολυ κομπλε κ δεν τιθεται θεμα υπερπροπονησης οταν εισαι στο φαρμακο......

t.s.t
22-05-11, 15:59
δεν το παιζω γνωμων αλλα λεω οτι γενικα το'χουν παραξεφτιλισει με τις θεραπειες,δεν κοιταζουν πλεον την ποιοτητα αλλα την ποσοτητα(μυς).δεν συγκρινεται το σωμα του αρνολντ με το παραφουσκωμενο γεματο κρεας σωμα του κολμαν(βλεπε φαρμακοκοιλια)

+5 Εχεις απολυτο δικιο....αλλωστε μην ξεχναμε ο αρνοντ ηταν η αρχη του ββ με το τοτε για την εποχη τεραστιο και ομορφο σωμα,οχι οπως εχουν εξελιχτει τωρα,θα μου πεις οσο προχωραει η τεχνολογια ετσι θα ειναι:green:

t.s.t
22-05-11, 16:02
άλλα χρόνια τότε άλλη προπονητική η χημεία δεν ήταν τόσο εξελιγμένη ούτε και τα συμπληρώματα

οι προπονήσεις πολύ πιο σκληρές και μαραθώνιες ενω τωρα τα απολύτως απαραίτητα και με συνοπτικές διαδικασίες αφού την δουλειά άλλα πράματα την κάνουν

και έτσι λοιπόν δεν μπορούσαν να έχουν την ίδια ανάπτυξη με τους μεταγενέστερους , αλλα είχαν πιο ποιοτικούς μυς και όχι αποτέλεσμα της χημείας και μόνο , γι αυτο και δεν είχαν τεράστιες διακυμάνσεις σωματικα .

ό άρνολντ σαν σωματότυπος είναι πολυ καλύτερος απο τον κόλεμαν μπορεί να είναι μικρότερα τα πόδια του αλλα δεν θεωρείτε ότι χάνει στα πόδια και το πρότυπο τότε δεν ήταν η κλεψίδρα, δηλαδή πόδια σαν φούσκες και πάνω πρισμένοι όπως ο κόλεμαν σαν βάτραχος , ήταν σώματα μυώδη και ανεπτυγμένα αλλα πάνω απ όλα ρεαλιστικα που έκαναν τον καθένα να λέει θέλω να γίνω έτσι .

ακόμη και ο ορισμός της αισθητικής έχει αλλάξει με τα χρόνια , αλλα κανείς δεν μένει αδιάφορος στην θέα των σωμάτων εκείνης της εποχής , ζεην , άρνολντ , μπανού η και παλιότεροι στηβ ρίβς , λαρυ σκότ κ.α.

επίσης ο σχολιασμός απο φωτο δεν είναι και το πιο αξιόπιστο πόσο μάλιστα αν συγκρίνουμε φωτο απο διαφορετικές εποχές , που ούτε καν διπλά δίπλα δεν είναι

+100

t.s.t
22-05-11, 16:04
μα το bb δεν είναι μόνο οι μάζες, αλλά κυρίως η ομορφιά για τον περισσότερο κόσμο
αθλούμενο ή μη αθλούμενο...
δυστυχώς στους διαγωνισμούς αυτό που μετράει είναι οι μυικές μάζες και το χαμηλό σωματικό λίπος...
αυτό έχει οδηγήσει τους αθλητές (ας πούμε) να γίνονται σαν χοίροι
γραμωμένοι μεν, τεράστιοι, αλλά όπως και να το κάνεις χοίροι...



είναι αυτό το πράγμα τώρα όμορφο?

http://www.youtube.com/watch?v=xsI0Fk0OkR0&list=PLB302DE5A0EFB774F

+10 και επισης δεν εχεις να ζηλεψεις κατι απο αυτο...

t.s.t
22-05-11, 16:07
Τον ειχα δει σε πολυ χαμηλοτερη μυικη μαζα και ηταν φοβερος, μετα το χαλασε.

MusclesOfShadow
22-05-11, 19:34
δε θα θελα να μαι ετσι :green:

Εγω προσευχομαι να γινω ετσι:bowdown::bowdown::bowdown:

sofos
22-05-11, 19:50
Εγω προσευχομαι να γινω ετσι:bowdown::bowdown::bowdown:

μπα δε μ αρεσει με την καμια,αρνολντ και παλι αρνολντ....

chris corfu
22-05-11, 20:32
Εγω το αντιθετο ηξερα. Οτι τα στεροειδη σε βοηθουν να προπονηθεις σκληροτερα χωρις να εχεις συμπτωματα υπερπροπονησης αλλα αν κανεις χαλαρα ειναι αχρηστα.

Εκτος κι αν μιλαμε για γονιδιακο ντοπινγκ ή παιχνιδια με μυοστατινη που οι μυς θα μεγαλωνουν ακομα και αν εισαι ξαπλωμενος στο κρεβατι.

Γιατι λενε πολλοι επαγγελματιες ή ανθρωποι στο χωρο οτι με τα στεροειδη ειναι πιο δυσκολη η προπονηση/διατροφη? Το λενε ψεμματα για να μην υποβιβασει καποιος τις επιτυχιες τους? Δε νομιζω


φιλε μου εχεις δικιο σε αυτο που λες, μονο που τα αναβολικα βοηθουσαν και επρεπε να τα υποστηριζεις καταλληλα με προπονησεις, διατροφη κτλ πριν κατι χρονια που δεν επαιρναν ενα καρο ο καθενας αλλα λιγα και βασικα ωστε να δινει σταδιακα στο σωμα και να βοηθανε αναροση, προπονηση, αναβολικη κατασταη κτλ και εννοω στην εποχη που καταιβενε συχνα σε αγωνες και ο κ.Τριανταφυλλου οπου τον αναφερω γτ συμφωνω με οτι εγραψε και καταλαβαινω τον λογο που τα λεει. Γιατι αυτα ακριβως που αναρωτιεσαι μου τα εχει εξηγησει ο δασκαλος μου(οπου κατεβαινε αγωνες τοτε μαζι με τον κ.Τριανταφυλλου κ ολοι τον ξερουν ποσο καλος ηταν) θα καταληξω λοιπον στο οτι πλεον δεν ειναι μονο το οτι το χουν ξεφτιλησει με το ποσα παιρνουν, γτ εχει πεσει και η ποιοτητα αυτων, και ετσι λοιπον αυτα κανουν την περισσοτερη δουλεια σε πολλους γτ υπαρχουν ατομα της παλιας σχολης οπου εχουν μετρο και προσπαθουν σκληρα με 2-3 πραγματακια και οχι ποσοτητες κ δοσεις που εχουν αυτο το αποτελεσμα του "εγκυου bodybuilder"(οπου ειναι παρενεργεια και οχι απ'το φαι οπως αναφερθηκε) οπως λεγεται το οποιο προσωπικα συχαινομαι..

Nosblos
22-05-11, 21:07
μπα δε μ αρεσει με την καμια,αρνολντ και παλι αρνολντ....

+1.0000!!

MusclesOfShadow
23-05-11, 19:22
μπα δε μ αρεσει με την καμια,αρνολντ και παλι αρνολντ....

Να κανουμε ψηφοφορια:green:
Σοβαρα, θελει ας ανοιξει πολ.

loufas
25-05-11, 00:16
[
24750[/QUOTE]
συγνωμη ρε παιδια...! αυτος ηταν πολυ παλια...ουτε πρωτεινη ουτε κρεατινη. πως εκανε ενα τετοιο σωμα αγαλμα? και ειναι πολυ αρμονικο σωμα. κοιτα να δεις.

Alexakos3
25-05-11, 00:33
[
24750
συγνωμη ρε παιδια...! αυτος ηταν πολυ παλια...ουτε πρωτεινη ουτε κρεατινη. πως εκανε ενα τετοιο σωμα αγαλμα? και ειναι πολυ αρμονικο σωμα. κοιτα να δεις.

Σιγά πια τις συμπλληρωματάρες πρωτείνη και κρεατίνη είναι σιγά!! το σώμα αυτού του τύπου του αγνού είναι ωραίο δεν λέω αλλα όχι οτι δεν μπορεί να επιτευχθεί και χωρίς συμπληρώματα!! Με πολύ καλές προπονήσεις και καλή διατροφή άνετα... Τώρα επειδή με τρώει και θέλω να το πώ.. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΤΟΝ COLEMAN!!!! :D :D :D

ihor
25-05-11, 00:42
ψηφιζω terminator. ειναι πιο γηινος απο τον ronnie.

racingman
25-05-11, 01:36
σωματα με σημερινα δεδομενα σαν του phil heath ομως δεν νομιζω να μην αρεσουν...http://anabolicresource.com/wp-content/uploads/2010/09/Phil-Heath1.jpg

terataki
25-05-11, 13:39
φιλε μου εχεις δικιο σε αυτο που λες, μονο που τα αναβολικα βοηθουσαν και επρεπε να τα υποστηριζεις καταλληλα με προπονησεις, διατροφη κτλ πριν κατι χρονια που δεν επαιρναν ενα καρο ο καθενας αλλα λιγα και βασικα ωστε να δινει σταδιακα στο σωμα και να βοηθανε αναροση, προπονηση, αναβολικη κατασταη κτλ και εννοω στην εποχη που καταιβενε συχνα σε αγωνες και ο κ.Τριανταφυλλου οπου τον αναφερω γτ συμφωνω με οτι εγραψε και καταλαβαινω τον λογο που τα λεει. Γιατι αυτα ακριβως που αναρωτιεσαι μου τα εχει εξηγησει ο δασκαλος μου(οπου κατεβαινε αγωνες τοτε μαζι με τον κ.Τριανταφυλλου κ ολοι τον ξερουν ποσο καλος ηταν) θα καταληξω λοιπον στο οτι πλεον δεν ειναι μονο το οτι το χουν ξεφτιλησει με το ποσα παιρνουν, γτ εχει πεσει και η ποιοτητα αυτων, και ετσι λοιπον αυτα κανουν την περισσοτερη δουλεια σε πολλους γτ υπαρχουν ατομα της παλιας σχολης οπου εχουν μετρο και προσπαθουν σκληρα με 2-3 πραγματακια και οχι ποσοτητες κ δοσεις που εχουν αυτο το αποτελεσμα του "εγκυου bodybuilder"(οπου ειναι παρενεργεια και οχι απ'το φαι οπως αναφερθηκε) οπως λεγεται το οποιο προσωπικα συχαινομαι..

ε? εισαι σιγουρος γιαυτο? δεν ξερεις τι κατεβαζε ο arnold και η παρεα του μαλλον :green:

t.s.t
25-05-11, 22:44
σωματα με σημερινα δεδομενα σαν του phil heath ομως δεν νομιζω να μην αρεσουν...http://anabolicresource.com/wp-content/uploads/2010/09/Phil-Heath1.jpg

Αν ηταν πιο ψηλος γιατι οχι? τωρα ομως φαινεται καπως...(γνωμη μου:))

t.s.t
25-05-11, 22:46
ε? εισαι σιγουρος γιαυτο? δεν ξερεις τι κατεβαζε ο arnold και η παρεα του μαλλον :green:

Και να υποθεσουμε οτι τα ειχε παρει ολα γιανα γινει ετσι..τουλαχιστων τα πηρε σωστα να το πω? παντως ηταν ισομετρικος,απο την τριχα μεχρι το νυχι:green:
μπανανες ετρωγες πολλες και εγινε ετσι.

loufas
26-05-11, 00:36
Σιγά πια τις συμπλληρωματάρες πρωτείνη και κρεατίνη είναι σιγά!! το σώμα αυτού του τύπου του αγνού είναι ωραίο δεν λέω αλλα όχι οτι δεν μπορεί να επιτευχθεί και χωρίς συμπληρώματα!! Με πολύ καλές προπονήσεις και καλή διατροφή άνετα... Τώρα επειδή με τρώει και θέλω να το πώ.. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΤΟΝ COLEMAN!!!! :D :D :D
δε ειναι τοσο ευκολο...! ισως ηταν γενετικα προικισμενος. στεγνος και μυες.

tasos2
30-05-11, 23:55
Kι εγω θα θελα να ειμαι σαν τον κολεμαν εμφανισιακα. Αν δεν ειχα ομως και τα επακολουθα. Να με πιανει συνεχεια πεινα λογω μυων. Να μη βρισκω ρουχα στο νουμερο μου ή να μη χωραω να περασω απο την πορτα.:green:

MusclesOfShadow
07-06-11, 15:24
Kι εγω θα θελα να ειμαι σαν τον κολεμαν εμφανισιακα. Αν δεν ειχα ομως και τα επακολουθα. Να με πιανει συνεχεια πεινα λογω μυων. Να μη βρισκω ρουχα στο νουμερο μου ή να μη χωραω να περασω απο την πορτα.:green:

Ελα ρε, αυτα ειναι τα ωραια!!!!!!!!!!:thumbup:

TheWorst
05-02-12, 23:08
Kι εγω θα θελα να ειμαι σαν τον κολεμαν εμφανισιακα. Αν δεν ειχα ομως και τα επακολουθα. Να με πιανει συνεχεια πεινα λογω μυων. Να μη βρισκω ρουχα στο νουμερο μου ή να μη χωραω να περασω απο την πορτα.:green:

Σιγα τα προβληματα.Θα παιρνας πλαγια :turtle:

Blast
06-02-12, 13:19
Για 'μένα προσωπικά ο Coleman του '93 και του '99 μου άρεσε περισσότερο από αυτό που έγινε από το 2000 και μετά. Ο Arnie ποτέ δεν μου άρεσε.

ελμερ
06-02-12, 14:59
Τον coleman στις καλες του χρονιες (πριν ξεφυγει η μεση κτλ) τον προτιμαω (και λογω χαρακτηρα) ,οπως μιλαει στα βιντεο κτλ...δεν φαινεται ξιπασμενος...;):welcome:

tolis93
06-02-12, 16:15
συμφωνω με τα απο πανω.ο ρονυ ηταν απιστευτος το 93 μεχρι και 97-98 για μενα. αν θυμαμαι καλα καπου εκει ηταν κ η τελευταια φαση π ηταν με μαλια. εκει ηταν ωραιος. μετα οντως ξεφυγε η μεση πολυ βασικα παρα εγινε.... αλλα για ολυμπια πηγαινε κ το ολυμπια απο τοτε π θυμαμαι ολο μαζες μαζες μαζες ηταν. τωρα με τον φιλ πιστευω εγινε μια αλλαγη. παντως ο αρνολντ ηταν πολυ καλυτερος για μενα. οκ βλεπεις ποδια οτι ειναι πισω σχετικα. αλλα στηθος χερια μεση και συμμετρια δεν τα εχει ο κολεμαν σα του σβατζι (συμμετρια καποτε.πλεον...βασικα στα τελευταια του που κατεβαινε)

TheWorst
06-02-12, 18:24
Τολη τα ποδια ειναι μισος κορμος , λιγο δεν ειναι....
Ετσι οπως τα'χε γραμμωμενα λιγο πιο ογκωδη , θα'ταν ταμαμ :green: Καθονται σαν οδοντογλυφιδες σε συγκριση με το μεγαλο του ανω σωμα.Η μεση σιγουρα παρα πολυ καλυτερα απτον Κολμαν. Παντως δε μπορω να διαλεξω αναμεσα στους 2 γιατι υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα που ο ενας εχει , ενω ο αλλος οχι (βλ. μεση αρνολντ , χερια Κολμαν )

vaggan
06-02-12, 20:32
φυσικα κολεμαν ρε παιδια οχι οτι ειναι ο αγαπημενος μου αλλα ο σβαρτς δεν ειχε καθολου ποδια ειδικα οταν στεκεται πλαγια σε κατι ποζες τα μπρατσα του διχνουν ισα με τους μηρους του πιστευω οτι ο μυθος του σβαρτς εχει χτιστει απο τις ταινιες του και απο το οτι ολοι απο αυτον μαθαμε τι εστι μποντυμπιλντινγκ..κατα τα αλλα ειναι υπερεκτιμημενος.πιο πολυ ειναι συναισθηματικο το δεσιμο με τον σβαρτσενεγκερ

tasos2
10-02-12, 22:22
φυσικα κολεμαν ρε παιδια οχι οτι ειναι ο αγαπημενος μου αλλα ο σβαρτς δεν ειχε καθολου ποδια ειδικα οταν στεκεται πλαγια σε κατι ποζες τα μπρατσα του διχνουν ισα με τους μηρους του πιστευω οτι ο μυθος του σβαρτς εχει χτιστει απο τις ταινιες του και απο το οτι ολοι απο αυτον μαθαμε τι εστι μποντυμπιλντινγκ..κατα τα αλλα ειναι υπερεκτιμημενος.πιο πολυ ειναι συναισθηματικο το δεσιμο με τον σβαρτσενεγκερ

Συμφωνω και εγω. Δεν καταλαβαινω γιατι τον λενε ολοι συμμετρικο... Μπρατσα μεγαλυτερα απο τους μηρους μονο συμμετρια δεν ειναι σε αντιθεση με τον κολεμαν που ηταν σε ολα τεραστιος

TRIANTAFYLLOU
11-02-12, 01:25
Η ένοια της συμμετρίας στο ανθρώπινο σώμα είναι υποκειμενική και έχει αλλάξει στο πέρασμα των χρόνων , παλια τα σώματα είχαν όση ακριβώς μάζα χρειαζόταν στα πόδια , μέχρι και στου γέιτς εποχή που ο ντόριαν δεν είχε τα πόδια σχήμα κλεψύδρας , όπως άλλων ββερ , αλλα ήταν όμορφα και είχαν το κρέας που έπρεπε
αργότερα η αισθητική άλλαξε και όμορφο θεωρείτε το σχήμα κλεψύδρας με πόδια μεγαλύτερα απο τον κορμό ,
ούτε ο χάνευ είχε τα πόδια φούσκες αλλα δεν μπορείς να πείς ότι έχανε στα πόδια , αφού τούς αγώνες τούς καθάρηζε σαν αυγα .

θα μπορούσε να πεί και ένας παλιός ββερ η κριτής , ότι οι σημερινοί δεν μπορούν κάν να πάρουν κάποιες πόζες και δεν είναι ανακριβές αυτό , τις πόζες τριών τετάρτων και τις κλασικές που πέρναν τότε δεν μπορούν καν να τις πάρουν οι σημερινοί ββερ , γιατι η περίμετρος της μέσης πολλων απο τούς καινούριους είναι σαν το εύρος του θώρακα των προγενέστερων .
αρκεί να δεί κάποιος μια διπλή δικεφάλων η τριών τετάρτων του άρνολντ , του ρόμπι ρόμπινσον (του μαύρου πρίγκηπα)

με απλα και λίγα λόγια δεν στρίβουν ξέρετε τι άσχημο είναι αυτό ? ακόμη και σε πόζα τρικεφάλων μερικοί ψάχνουν να βρούν το χέρι απο πίσω να πατηθούν , τραγικό , ένοιωσα και γω αυτο όχι ακριβώς αλλα κατάλαβα ότι θα το πάθαινα αν ανέβαινα στα 120 κιλα αγωνιστικά

επίσης με πολύ λιγότερη μάζα οι παλιοί εντυπωσίαζαν , η λαμπράντα και παντίλα και πολλοι άλλοι ήταν φονέες γιγάντων , αυτοι ήταν πολύ πιο μάγκες χωρίς να επιβαρύνουν το σώμα τους με άχρηστο κρέας πετύχαιναν νίκες επι τεράστιων αθλητών .

δηλαδη μεγάλωσαν οι καινούριοι αλλα μεγάλωσαν και τις κοιλιές τους και τις κάναν αερόστατα και αν σε καμια πόζα τους τραβήξει η κάμερα χωρίς να τις ελέγχουν , είναι άκρως αποκρουστικό .

απλα με το καινούριο επίπεδο εντυπωσιάζει η μάζα , χορταίνει το μάτι κρέας , έτσι έχει μάθει ο θεατής και αυτό αναζητάει πλέον , δεν συμβηβάζετε με κάτι λιγότερο