PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονος



DeVito
04-10-08, 15:29
Παιδια την Πεμπτη ειχα biceps στο προγραμα μου. Εχθες ηταν ολα μια χαρα, απλα ειχα συνηθισμενους ελαφρους μεταπροπονητικους πονους.. Σημερα ομως οταν ξυπνησα το πρωι ειχα φοβερους πονους στο σημειο που σας δειχνω στην εικονα και δεν μπορουσα να τεντωσω το χερι μου.. εχουν περασει αρκετες ωρες και ακομα ποναω οταν παω να τεντωσω το χερι μου. Στο αλλο χερι ισχυει το ιδιο αλλα με ελαχιστο πονο..

Ειναι καποιος τραβματισμος; Τι πρεπει να κανω;

http://www.upload2world.com/pic99/upload2world_5083f.jpg (http://www.upload2world.com)

Steve KinG STyLe
04-10-08, 15:33
Να σε ρωτησω σιγουρα δεν ειναι απλο μυικο πιασιμο??? :bbbiceps:

peris
04-10-08, 15:36
Να σε ρωτησω σιγουρα δεν ειναι απλο μυικο πιασιμο??? :bbbiceps: :awesome: :awesome: :awesome: ισως να υπερεβαλες και εγω το εχω παθει αυτο καταλαβαινω τι λες δεν ειναι τιποτα εμενα μετα απο 10μερες μου ειχε φυγει τελειως

Fotis_Patra
04-10-08, 15:40
ενα πιασιματακι ειναι μην ανχονεσαι! θα σου περασει συντομα.

DeVito
04-10-08, 15:49
Οκ Ευχαριστω :lol:

Ελπιζω μεχρι τη Δευτερα να μου περασει για να συνεχισω κανονικα το προγραμα μου..

Fotis_Patra
04-10-08, 15:55
Να γνωριζεις DeVito, οτι οταν κανεις σκληρη προπονιση ο υπνος και η διατροφη σου θα πρεπει να ειναι ανταξια της, αλλιος θα σε ταλαιπαρουν τετοιου ιδους προβληματα :wink:

DeVito
07-10-08, 15:04
Ολα καλα... μου περασε.. ευχαριστω για τις συμβουλες :)

peris
07-10-08, 21:34
δεν ειναι τιποτα αυτα απλα μην υπερβαλεισ στα κιλα αν δε μπορεισ να τα βγαλεισ γιατι ειναι υπουλα και μη θυσιαζεισ τεχνικη :rocking:

Vson
08-10-08, 12:40
γενικα να αποφευγεις να σηκωνεις τεραστια κιλα που δεν ελεγχεις στη κινηση, οταν το χερι σου τρεμει οταν σηκωνεις τοτε stop και παρε λιγοτερα κιλα...

οσο πιο σταθερη η κινηση και ο ελεγχος των κιλων που σηκωνεις τοσο κ καλυτερη η μυικη ασκηση αλλωστε.

βλεπω κατι τυπους να σηκωνουν μεγαλα βαρη στα χερια αλλα με πολυ λαθος τεχνικη/πολυ κλεψιμο και τα χερια τους πεφτουν κατω (αρα δεν γυμναζουν οταν κατεβαζουν βαρη)

ειπαμε οταν σηκωνεις πολλα κιλα δεν μπορει να τα κανεις κ ολοσωστα αυτα δεν γινονται αλλα οταν βλεπεις υπερβολικο τρεμουλο τοτε καλυτερα να το αποφυγεις ειναι μπαμ για τραυματισμο... και πολλα μπορεις να παθεις ετσι,να προσεχεις η υγεια ειναι πιο σημαντικη εξαλλου αν τραυματιστεις ασχημα δεν θα μπορεις να ξανασηκωσεις μετα...
καλη προπονηση απο δω κ περα