PDA

Επιστροφή στο Forum : Συστημα DeLorme 50-75-100



Hurricane38
05-10-08, 04:47
Συστημα 50-75-100

Το προγραμμα αυτο αυξανει οχι την δυναμη οπως θα νομισετε οσοι με ξερετε αλλα ειναι για υπερτροφια.Το ποσοστο ειναι 70% υπερτροφια και 30% δυναμη.
Προπονηση 3 μερες την εβδομαδα
μονο 2 ασκησεις.Πιεση παγκου και αρσεις θανατου.Ουτε χερια ουτε ποδια ουτε γαμπες ουτε κοιλια ουτε ΤΙΠΟΤΑ.
ΔΕΥΤΕΡΑ
Πιεση παγκου=50% του βαρους με το οποιο κανουμε 10 επαναληψεις χωρις κλεψιμο.Αs υποθεσουμε οτι εχετε 10αρα στα 80 κιλα.Θα βαλετε λοιπον 40 και θα κανετε 5 επαναληψεις με σχετικα αργο ρυθμο και με 1 δευτερολεπτο κρατημα στην κατωτατη θεση της ασκησης.
Κατοπιν βαζετε το 75% των 10 επαναληψεων σας δλδ στο παραδειγμα μας 60 κιλα και κανετε αλλες 5 επαναληψεις
Κατοπιν το 100% των 10 επαναληψεων σας δλδ στο παραδειγμα μας 80 κιλα και κανετε αλλες 5.
Οταν το κανετε αυτο εχετε ολοκληρωσει εναν κυκλο.Καντε οσους περισσοτερους κυκλους μπορειτε αυστηρα και χωρις καθολου κλεψιμο.Οταν φτασετε σε σημειο να ολοκληρωσετε 5 κυκλους τοτε ανεβαζετε το βαρος κατα 5 κιλα και ξαναυπολογιζετε τα ποσοστα.
Τα διαλλειματα μεταξυ των 40-60-80 ειναι μονο οσος χρονος χρειαστει να αλλαξετε τα κιλα στην μπαρα.
Το διαλλειμα μεταξυ των κυκλων ειναι 3 λεπτα.

ΤΕΤΑΡΤΗ
Κανετε επαναληψεις με το 50% των 10 επαναληψεων σας επι τον αριθμο των κυκλων που βγαλατε την Δευτερα.Αν π.χ. την Δευτερα βγαλατε 3 κυκλους στις πιεσεις παγκου θα κανετε 3 φορες τα 40 κιλα επι 5 επαναληψεις με 3 λεπτα διαλλειμα αναμεσα στα σετ.Τωρα αυτο σε καποιυς ισως φανει αστειο που κανουν τοσο λιγη προπονηση αλλα αυτο ειναι κατι που αφορα αυτους και τον ψυχαναλυτη τους

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κανετε επαναληψεις με το 50% και το 75% των 10 επαναληψεων σας επι τον αριθμο των κυκλων που βγαλατε την Δευτερα.Αν π.χ. την Δευτερα βγαλατε 3 κυκλους στις πιεσεις παγκου θα κανετε
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα κανεις 3 λεπτα διαλλειμα και ξανακανεις
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα κανεις 3 λεπτα διαλλειμα και ξανακανεις
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα καθεσαι κανα 5 λεπτο και προχωρας στις αρσεις θανατου.
:liftheavy:

Fotis_Patra
05-10-08, 13:48
πολυ ενδιφερον φαινετε Φωτη. πολυ ψηνομαι να ακολουθησω ενα τετοιο πραγραμμα μεσα στο χειμωνα του τυπου 3 προπονησης την εβδομαδα.Δεν ξερω τι θα κανω, παιζει να μεινω στα συγουρα βηματα

Hurricane38
05-10-08, 17:28
Φωτη εγω το αρχισα ηδη.Ειναι η 2η βδομαδα που το κανω.Δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινεται κουραστικο ειδικα τις Δευτερες.Το πρηξιμο ειναι φανταστικο και ολη η μαγκια της υποθεσης ειναι αυτο το 1 δευτερολεπτο που κρατας σε καθε επαναληψη.Δοκιμασε το και πες μας κι εσυ πως το βρισκεις.Δοκιμασε το για κανα μηνα και αν δεις πως δεν σου καθεται ξαναγυρνας στα γνωστα σου μονοπατια.

loufas
06-10-08, 17:02
ολο παντεντες εισαι ρε δικε μου.... :shifty:

Steve KinG STyLe
06-10-08, 18:13
ολο παντεντες εισαι ρε δικε μου.... :shifty:

Οντως αλλα μιας και εισαι σε γραμωσης δεν αρχιζεις κανα προγραμμα καθαρα bb? :D

Hurricane38
07-10-08, 19:14
Μα ποιος ειπε οτι δεν ειναι ββ?Μετρηστε τις επαναληψεις σε καθε ασκηση και τα διαλλειματα και θα δειτε πως καμμια σχεση δεν εχει με το παουερ.Ενταξει διατροφη γραμμωσης αλλα οι παλιες συνηθειες δεν κοβονται ευκολα.

Steve KinG STyLe
04-01-09, 20:42
Πολυ ενδιαφερον το ειδα τωρα ξανα και καλυτερα στο beyond bb και προκαλει ιδιετερο ενδιαφερον... :wink: :wink: :wink: Τι tempo χρησιμοποεις φωτη σε αυτο???

Hurricane38
05-01-09, 21:29
Μετριο.Δες ομως και τι λεει ο Pavel ακριβως.
Προσωπικα ειναι το καλυτερο προγραμμα που εκανα ποτε μου και ειδικα στο σωμα το δικο μου που εχει φαει καταπονηση και δεν ειμαι και χθεσινος στα βαρη και παλι μου εδωσε καλα αποτελεσματα.
Ειναι ξεκουραστο προγραμμα και αποδοτικο.Δοκιμασε το μετα απο static training και θα με θυμηθεις