PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωματα διατροφης για γυναικες...



patience
16-06-13, 15:43
Καλησπερα παιδια...θα ηθελα την βοηθεια σας ...ειμαι 24 χρονων και ασχολουμαι πολυ με την γυμναστικη κανω κικ μποξινγ σε επιπεδο αγωνιστικο τρεχω σχεδον καθε μερα και κανω 3 φορεσ την βδομαδα κυκλικη προπονηση τυπου crossfit ..ειμαι 1,69 57 κιλα σκοποσ μου ειναι να καταφερω να φτασω να αγωνιστω και στο fitness βεβαια και χρειαζομαι πολυ δουλεια και καθοδηγηση το θεμα μου ειναι πωσ ειμαι παντελωσ ασχετη με συμπληρωματα και νομιζω πωσ χρειαζομαι γιατι νοιωθω πολυ κουρασμενη ....και εκτοσ απο αυτο δεν νομιζω χωρισ συμπληρωματα να φτασω στο επιπεδο που θελω προσεχω πολυ την διατροφη μ πολυ πρωτεινη λιγο υδαταν8ρακα αρκετεσ σαλατεσ κτλ...αν μπορει καποιοσ να ασχολει8ει λιγο με το θεμα μ 8α με βοηθησει πολυ ...ευχαριστω πολυ..!!

Lao
16-06-13, 15:53
Γιατί έχεις τους υδατάνθρακες χαμηλά;

Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα του τι τρως σε μια τυπική μέρα σου;

patience
16-06-13, 16:24
Γιατί έχεις τους υδατάνθρακες χαμηλά;

Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα του τι τρως σε μια τυπική μέρα σου;

το πρωινο μου εχει κουακερ με ξηρουσ καρπουσ γαλα η φρουτοσαλατα με γιαουρτι η ομελετα με χυμο
μεσημεριανο ψητα με σαλατεσ κατα βαση και συνοδευω με γλυκοπατατα η ρυζι καστανο
βραδινο η ομελετα με ασπραδια και λαχανικα η τονο με σαλατα η γιαουρτι με 1 φρουτο
για σνακ τρωω η μια χουφτα ξηρουσ καρπουσ η 1 γιαουρτι η εναν χυμο ...αυτα !!!

Lao
17-06-13, 11:49
το πρωινο μου εχει κουακερ με ξηρουσ καρπουσ γαλα η φρουτοσαλατα με γιαουρτι η ομελετα με χυμο
μεσημεριανο ψητα με σαλατεσ κατα βαση και συνοδευω με γλυκοπατατα η ρυζι καστανο
βραδινο η ομελετα με ασπραδια και λαχανικα η τονο με σαλατα η γιαουρτι με 1 φρουτο
για σνακ τρωω η μια χουφτα ξηρουσ καρπουσ η 1 γιαουρτι η εναν χυμο ...αυτα !!!

Αν και δεν αναφέρεις ποσότητες, θεωρώ ότι καλό θα ήταν να ανεβάσεις τους υδατάνθρακες.

Από συμπληρώματα, πέραν μιας πολυβιταμίνης και μιας πρωτεϊνης, δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάτι άλλο. ,

patience
19-06-13, 00:26
Αν και δεν αναφέρεις ποσότητες, θεωρώ ότι καλό θα ήταν να ανεβάσεις τους υδατάνθρακες.

Από συμπληρώματα, πέραν μιας πολυβιταμίνης και μιας πρωτεϊνης, δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάτι άλλο. ,

πήρα την πρωτεϊνη ths amix beef monster λέει τιποτα ..;;

tvg5
19-06-13, 01:11
πήρα την πρωτεϊνη ths amix beef monster λέει τιποτα ..;;

Παρομοια με την MusceMeds Carnivor ειναι αυτη.
Δεν θα ελεγα οτι ειναι κατι ιδιαιτερο, οι πρωτεϊνες ορου γαλακτος (Whey Protein) ειναι καλυτερες απο αυτη.

tzouas
19-06-13, 16:08
Οντως οι whey πιστευω και εγω οτι ειναι καλυτερες αλλα δε βαριεσαι τον αλλο μηνα θα σου τελειωσει οποτε...

koronaKLMT
06-07-13, 08:35
θα μπορούσες να πάρεις και ω3 λιπαρά οξέα...