PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για πρόγραμμα εκγύμνασης για γυναίκες



djphos
06-10-08, 21:28
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗ ΓΛΟΥΤΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Μπάκας
07-10-08, 12:48
και θα σου στειλω ενα απο τα πολλα προγραμματα που κανουν κοπελες στο γυμν που παω και που εξειδικευεται στην εκγυμναση γυναικων.

Γιάννη και εγώ ενδιαφέρομαι για μερικές πληροφορίες επί του θέματος, μπορείς να ανοίξεις τόπικ σχετικό?

Μπάκας
07-10-08, 12:51
και θα σου στειλω ενα απο τα πολλα προγραμματα που κανουν κοπελες στο γυμν που παω και που εξειδικευεται στην εκγυμναση γυναικων.

Γιάννη και εγώ ενδιαφέρομαι για μερικές πληροφορίες επί του θέματος, μπορείς να ανοίξεις τόπικ σχετικό? Διαφέρει από εμάς η εκγύμναση και η διατροφή των γυναικών?

Steve KinG STyLe
07-10-08, 14:10
ΜΠΟΡΕΙΤΕ να μου πειτε που βρηκατε αυτα τα ΑΠΕΙΡΑ παραδειγματα για γυναικες ????? :evil2: :evil2: :wave:
Κοιταχτε εδω λιγο... ελαχιστα τα τοπικς http://bodybuilding.gr/forum/viewforum.php?f=43

Γιατι οι γυναικες να μην κανουν τα ιδια προγραματα με τους αντρων???Γιατι τις υποτοιμας asdf :smash: :smash:

asdf
07-10-08, 15:43
Εχουν αρκετες διαφορες η τροποι αναπτυξης μιας γυναικας απο ενα ανδρα... Κλασσικο παραδειγμα ειναι η διαφορα ορμονων μεταξυ των 2 φυλων and many more... :rabbit:

ioannis1
09-10-08, 21:46
εδω ειναι ενα απλο προγραμμα για γυναικες απο το γυμ που παω.
http://i227.photobucket.com/albums/dd156/ioannis1/0001.jpg

ioannis1
09-10-08, 21:49
μη δινετε σημασια στο ονομα σας παρακαλω.στο τελος για μηριαιους διθκεφαλους κανει leg curl 20-15-10 για 3 σετ και γαμπες παλι 3 σετ στο μηχανημα ιδιες επαναληψεις.

Stephany
12-03-09, 15:42
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗ ΓΛΟΥΤΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Γειά σας!! Είμαι καινούργια εδώ. Στόχος μου η μυική ανάπτυξη σε συνδιασμό με γράμμωση. έχω κάποια διλήμματα σε ότι αφορά τις μεθόδους προπόνησεις όμως :-/ Μπορείτε να με βοηθήσετε?η μέθοδος Ηeavy Duty του dorian Yates πως σας φαίνεται ως τεχνική? Προσωπικά κάνω: 8 επαναλήψεις στο 90%, 10-15 δευτερόλεπτα διάλειμμα, μετά όσες μπορώ στο 90%πάλι (δηλαδή φτάνω σε drop set)και στη συνέχεια μετά από διάλειμμα 1-2λεπτών εκτελώ το τελευταίο σετ στα 60% του μεγίστου δίνοντας βάση στο αρνητικό μέρος. Πως σχολιάζετε αυτή τη τεχνική? Πόσα τέτοια σετ λέτε να κάνω με αυτό τον τρόπο για τις μεγάλες μυικές ομάδες & πόσα για τις μικρές? ps.Απ'ότι πρόσεξα, στο πρόγραμμα που μας δείχνει ο ioannis1 οι επαναλήψεις και τα σετ είναι πάρα πολλά. Γιατί έτσι? Kαι εμείς οι γυναίκες έχουμε δυνατότητες :-(

slaine
12-03-09, 16:21
Γειά σας!! Είμαι καινούργια εδώ. Στόχος μου η μυική ανάπτυξη σε συνδιασμό με γράμμωση. έχω κάποια διλήμματα σε ότι αφορά τις μεθόδους προπόνησεις όμως :-/ Μπορείτε να με βοηθήσετε?η μέθοδος Ηeavy Duty του dorian Yates πως σας φαίνεται ως τεχνική? Προσωπικά κάνω: 8 επαναλήψεις στο 90%, 10-15 δευτερόλεπτα διάλειμμα, μετά όσες μπορώ στο 90%πάλι (δηλαδή φτάνω σε drop set)και στη συνέχεια μετά από διάλειμμα 1-2λεπτών εκτελώ το τελευταίο σετ στα 60% του μεγίστου δίνοντας βάση στο αρνητικό μέρος. Πως σχολιάζετε αυτή τη τεχνική? Πόσα τέτοια σετ λέτε να κάνω με αυτό τον τρόπο για τις μεγάλες μυικές ομάδες & πόσα για τις μικρές? ps.Απ'ότι πρόσεξα, στο πρόγραμμα που μας δείχνει ο ioannis1 οι επαναλήψεις και τα σετ είναι πάρα πολλά. Γιατί έτσι? Kαι εμείς οι γυναίκες έχουμε δυνατότητες :-(

κατ'αρχάς καλώς ήρθες.
άνοιξε ένα δικό σου θρεντ και γράψε εκεί τι ακριβώς κάνεις και κάποια πράγματα γαι σένα όπως εμπειρία στο άθλημα, ύψος/βάρος/ηλικία κλπ έτσι ώστε να καταλάβουμε καλύτερα και να σε βοηθήσουεμ πιο σωστά. επίσης ρίξε και μία ματια εδώ:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3761

άνοιξε και ένα τόπικ στον τομέα "νέα μέλη" να σε χαιρετήσουμε και να γνωριστούμε καλύτερα.:D

BRaWNy
12-03-09, 22:24
Προτείνω να ανοίξεις ένα τόπικ/λογκ δικό σου, για να μπορουμε να σου λεμε όλοι και τα σχόλια μας και τις απόψεις μας κλπ.