PDA

Επιστροφή στο Forum : το προγραμμα μου



peris
09-10-08, 13:16
λοιπον καταρχην το προγραμμα εχει στοχο την αυξηση μαζας και δυναμης ειναι 4 μερες δε περιλαμβανει σκουοτ αρσεις θανατου για αρχη και εχει λιγοτερη εμφαση στα ποδια λογο του ατυχηματος που σας εχω πει θα τα συμπεριλαβω μολις δυναμοσουν λιγο τα ποδια μου γιατι δοκιμασα και με ενοχλει το γονατο διαρκεια εχει 1,5 με 2 μηνες διαρκεια ασκησεων με βαρη 60λεπτα

Δευτερα-στηθος

πιεσεις σε οριζοντιο παγκο 4*10
ανοιγματα 3*8
πιεσεις σε επικληνη παγκο(μηχανημα) 4*10
peck deck 4*10
pull over 3*8

Τριτη-πλατη
ελξεις στη τροχαλια 4*10
pull down 4*10
κοπηλατικη καθιστος(μηχανημα) 4*8
διασταυρωσεις(μηχανημα δε ξερω αν τη λεω σοστα)4*8
μονοζυγο κλειστη λαβη 3*8

Τεταρτη κενο

Πεμπτη-ομοι ποδια

ομοι
πιεσεις(μηχανημα) 4*8
ανοιγματα(μηχανημα)4*8
προτασεις με αλτηρες 3*8

ποδια
εκτασεις τετρακεφαλων 4*10
καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*10
πρεσσα 3*10

Παρασκευη χερια

δικεφαλοι
ελξεις στο μαξιλαρακι με στραβομπαρα 4*8
ελξεις στη τροχαλια 4*10
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*10

τρικεφαλα
βυθισεις στο διζυγο 3*10
πιεσεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*10
εκτασεις ααλτηρα πισω απο το κεφαλι 3*8

σαββατο-κυριακη κενο

αεροβικη τριτη-πεμπτη 30 λεπτα μετα τα βαρη
κοιλιακοιδευτερα-τεταρτη μετα τα βαρη απλως το παραθετω να το συζητησουμε και να μου πειτε γνωμες

tezaman
09-10-08, 13:32
Μια χαρά μου φαίνεται το πρόγραμμα σου Πέρι 8)

εγώ το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν μετά το κενό της τετάρτης να βάλω πλάτη η στήθος και να έβαζα τα πόδια σε δευτέρα η τρίτη
αυτό γιατί μου αρέσει να είμαι ξεκούραστος στο πάνω σώμα όταν κάνω μια από αυτές τις 2 ομάδες :turtle:

gym mind
09-10-08, 13:40
Θα σου προτεινω καποιες αλλαγες και αν θελεις φιλε περι τις υιοθετεις!
Στο στηθος βαλε τον επικλινη μετα τον οριζοντιο κ κανε πεκ ντεκ κ ανοιγματα σε επικλινη..
Στην πλατη κανε κ στην αρχη μονοζυγο.
Μην κανεις ποδια ωμους μαζι,κανε ποδια μονα τους την τεταρτη!
Στους ωμους βαλε κ 2 ασκησεις ακομη για τραπεζιους!!!
Στους δικεφαλους βαλε ορθιος με μπαρα αντι για τροχαλια.
Τελος στους τρικεφαλους βαλε στο τελος κ 3 σετακια βυθισεις σε 2 παγκους μαχ επαναληψεις!!!
Ελπιζω να βοηθησα λιγο.... :thumbsup:

peris
09-10-08, 13:47
ευχαριστω gym mind να ροτισω εκει που ειπες για τηπλατη εννοεις μονοζυγο στην αρχη η και στην αρχη δηλ διο φορεσ?

gym mind
09-10-08, 13:51
Αρχη κ τελος αν μπορεις... :thumbup:

peris
09-10-08, 14:03
ok ευχαριστω ρε :awesome: :awesome:

gym mind
09-10-08, 14:07
ok ευχαριστω ρε :awesome: :awesome:
Να'σαι καλα..... :toast:

Steve KinG STyLe
09-10-08, 14:16
Για να μην λεω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια διαβασε τα ποστ τους ρουλ και του σλαινε και των υπολοιπων http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3397

Εχουν πολιτιμες πληροφοριες!!!! :wink:

Ασχημο δεν ειανι το προγραμα αλλα επικεντρονεσε πιο πολυ στα μηχανιματα και οχι στις βασικες...

NASSER
09-10-08, 14:30
Oι συμβουλες του gym mind ειναι αρκετα καλες!
Ο συνδιασμος μηχανηματα και ελευθερα ειναι ο καλυτερος! ΤΟ εχουμε πει επανηλημενα...

peris
09-10-08, 14:37
απλα steve οπως ειπα οταν ανοιξα αυτο το τοπικ σκουοτ και αρσεις θανατου τις δοκιμασα με το γυμναστη πριν καν φτιαξουμε το προγραμμα και ενοιωθα ανοχλησεις και τσιμπηματα στο γονατο και ειπαμε καλιτερα να τις βαλουμε λιγο αργοτερα για να μη γινει καμια πλακα αμα το ξανατραυματισω το γονατο τελος

peris
09-10-08, 14:40
για τους τραπεζοειδης 2 ασκησεις που μου ειπες gym mind τι να προσθεσω?πχ εμπροσθολεμιες πιεσεις με μπαρα και ανοιγματα απο πλαγια θεση θα ηταν καλα?

NASSER
09-10-08, 14:45
για τους τραπεζοειδης 2 ασκησεις που μου ειπες gym mind τι να προσθεσω?πχ εμπροσθολεμιες πιεσεις με μπαρα και ανοιγματα απο πλαγια θεση θα ηταν καλα?

1.Αρσεις της μπαρας μεχρι το πυγουνι με κλειστη λαβη
2. με Αλτηρες ή μπαρα σηκωνουμε τους ομους και κραταμε για λιγο.
Και οι δυο απο 4 σετ των 10-15 επαναλληψεων.

Steve KinG STyLe
09-10-08, 14:45
Βρε παιδια γιατι ειστε τοσο επιθετικοι?
Νασσερ δεν ειπα οτι τα μηχανιματα δεν ειναι καλα προς θεου!!!Απλα καποιες βασικες ασκησεις ειναι καλυτερα να χρησιμοποιουνται απο αλλες...και περις δεν μιλαω για σκουοτ και αρσεις ειδα οτι εχεις καποιες εννοχλησεις...απλα εδωσα το λινκ (προς θεου οχι για διαφημιση) απλα κατω τα το τοπικμου εχει καποια πολυ καλα ποστς απο αλλα παιδια οπως για το νουμερο των επαναληψεων και τις ασκησεις και αλλα πολλα που ειναι χρισιμα...για να μην γραφουμε παντα τα ιδια και τα ιδια...αν θελετε σβηστε μου τα ποστσ και τελειωσε η υποθεση...


Φιλικα Στεφανος

NASSER
09-10-08, 14:55
Βρε παιδια γιατι ειστε τοσο επιθετικοι?
Νασσερ δεν ειπα οτι τα μηχανιματα δεν ειναι καλα προς θεου!!!Απλα καποιες βασικες ασκησεις ειναι καλυτερα να χρησιμοποιουνται απο αλλες...και περις δεν μιλαω για σκουοτ και αρσεις ειδα οτι εχεις καποιες εννοχλησεις...απλα εδωσα το λινκ (προς θεου οχι για διαφημιση) απλα κατω τα το τοπικμου εχει καποια πολυ καλα ποστς απο αλλα παιδια οπως για το νουμερο των επαναληψεων και τις ασκησεις και αλλα πολλα που ειναι χρισιμα...για να μην γραφουμε παντα τα ιδια και τα ιδια...αν θελετε σβηστε μου τα ποστσ και τελειωσε η υποθεση...


Φιλικα Στεφανος

Στεφανε κανενας δεν εχει προθεσεις επιθεσης! Το παρεξηγησες. καλα εκανες και αναφερεις και αλλο τοπικ. :awesome:

Steve KinG STyLe
09-10-08, 15:03
Οκ Νασσερ κανενα προβλημα απλα στον γραπτο δεν μπορεις να καταλαβεις τον τονο και μπερδευτηκα... :roll:
Καλυτερα σβησε τα ποστ για να μην χαλαμε το τοπικ του περακου :)

peris
09-10-08, 15:07
Οκ Νασσερ κανενα προβλημα απλα στον γραπτο δεν μπορεις να καταλαβεις τον τονο και μπερδευτηκα... :roll:
Καλυτερα σβησε τα ποστ για να μην χαλαμε το τοπικ του περακου :) ξεκολα ρε συ steve καλα εκανες και το εβαλες το link αυτο διαβαζο τωρα :awesome:

peris
09-10-08, 15:15
σετ για ζεσταμα 2 καλα ειναι και 3λειτουργικα?στη πρωτη ασκηση παντα πχ τροχαλια πεσ εχω 60 κιλα κανω 36 κιλα το πρωτο σετ 48 το δευτερο και μετα λειτουργικα 55 τριτο 60 και 60 4 και 5 εχει βαση αυτο που λεω?

NASSER
09-10-08, 15:23
σετ για ζεσταμα 2 καλα ειναι και 3λειτουργικα?στη πρωτη ασκηση παντα πχ τροχαλια πεσ εχω 60 κιλα κανω 36 κιλα το πρωτο σετ 48 το δευτερο και μετα λειτουργικα 55 τριτο 60 και 60 4 και 5 εχει βαση αυτο που λεω?

Οταν ενα προγραμμα αναφερεται σε π.χ. 4 σετ, αυτι σημαινει πως 4 σετ ειναι τα λειτουργηκα. Εσυ μπορεις να κανεις αλλα δυο ή τρια σετ αρχικα για ζεσταμα. Τα κιλα που θα επιλεξεις για ζεσταμα θα ειναι περιπου τα 2/3 του αρχικου λειτουργηκου σετ.
Σημασια εχει ολες οι επαναλληψεις σου να ειναι πυθαρχημενες, ειτε ειναι ζεσταμα ειτε λειτουργικο σετ. Ετσι αποφευγουμε και τους τραυματισμους!

Steve KinG STyLe
09-10-08, 15:28
Κοιτα ζεσταμα 2σετ με ελαφρη κιλο να βγουν 15-20 επαναληψεις σχετικα ευκολα,και μετα κανεις τα λειτουργικα σετ με επαναληψεις 6-12 μεχρι κοπωση(δηλαδη μπορει να ερθει η κοπωση στις 7 μπορει και στις 12 αναλογα αλλα αναμεσα σε αυτα τα νουμερα παντα...)!!!



και 60 4 και 5 εχει βαση αυτο που λεω
δεν το καταλαβα αυτο καθολου το εξηγεις λιγου??? :)

peris
09-10-08, 15:31
εννοουσα οτι το 4 και 5 λειτουργικο σετ θα ειναι στα 60 κιλα στο παραδειγμα μας

peris
09-10-08, 15:35
λοιπον να το κανω πιο λιανα τι εννοω πχ σημερα στη προπονηση μου 1 ασκηση εχο πιεσεις στο μηχανημα για ομους το max των κιλων που βγαζω ειναι 80 το ζεσταμα μου θα ειναι το 1 σετ 48 κιλα το 2 θα ειναι στα 64 τωρα τα λειτουργικα το 1 θα ειναι στα 70 το 2 στα 75 το 3 στα 80 και το 4 στα 80 ειναι σωστο?

gym mind
09-10-08, 15:41
Eγω λεω να κανεις ενα ζεσταματακι καλο κ μετα να κανεις 3 σετ με 80 κ στο τεταρτο βαλε κ αλλα!

Steve KinG STyLe
09-10-08, 15:42
Α τωρα καταλαβα!!!
Για το ζεσταμα τα 48π λες καλα ειναι δεν ξερω ομως αν θα επρεπε να το ανεβασεις μετα αναλογα πως νιωθεις...

Δηλαδη να κανεις πυραμιδα?Βεβεως πολυ καλη ιδεα!!!!! :idea:

agios
09-10-08, 18:18
Στους ωμους βαλε κ 2 ασκησεις ακομη για τραπεζιους!!!

Θα πρόσθετα επίσης κάποια άσκηση για πίσω δελτοειδείς (π.χ. ανάποδο pec deck).

tezaman
09-10-08, 18:26
Eγω λεω να κανεις ενα ζεσταματακι καλο κ μετα να κανεις 3 σετ με 80 κ στο τεταρτο βαλε κ αλλα!

καλύτερα δεν είναι να βάλεις τα ποιο πολλά στην αρχή απο ότι στο τέλος?

η αυτό ισχύει και ανάλογα την ομάδα που γυμνάζουμε και την άσκηση που εκτελούμε? :?

peris
09-10-08, 20:20
οχι ρε συ χρηστο με τη μια να κανεις τα κιλα που μπορεις σκεψου και τους τραυματισμους αν εισαι κρυος 2 σετακια ζεσταμα και 4 λειτουργικα εγο βαζω το 40% των κιλων που βγαζω ατο πρωτο σετ ζεσταματος και το 60% στο δευτερο σετ εγω με 2 σετ ζεσταμα ειμαι κομπλε εσυ μπορει να χρειαστεις 3 η και 2 πειραματισου και βλεπεις στη πρωτη ασκηση κανεις ζεσταμα στις επομενες δε χρειαζεται πιστευω αφου εχεισ ηδη ζεσταθει

tezaman
10-10-08, 01:50
εγώ κάνω πρώτα 2 σετάκια γύρο στις 12 επαναλήψεις με λίγα κιλά κάποιες διατάσεις .. και μετά μπαίνω στα 4 :hantel:

peris
26-10-08, 16:42
το νεο μου προγραμμα εχει λιγη περισσοτερη εμφαση σε στηθος ειναι λιγο πισω σε σχεση με το υπολοιπο σωμα αρσεις θανατου και σκουοτ πηραν την αγουσα προς τα αποδυτηρια γιατι με τσιμπανε στο γονατο που ειχα χτυπησει αρκετα ΣΤΟΧΟ εχει την αυξηση μυικης μαζας διαρκεια 1,5-2 μηνες καθε προπονηση μου παιρνει περιπου 50-55 λεπτα για τα βαρη οταν κανω κοιλιακους η διαδρομο περιπου 20-30 λεπτα παραπανω

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ

πιεσεις σε επιπεδο παγκο Ζεσταμα 12 επναληψεις(40%των κιλων που σηκωνω) 8 με 60% των κιλων και 4 με το 80% των κιλων 2*6 λειτουργικα σετ

πιεσεις σε επικληνη παγκο 4*12 10 8 6

ανοιγματα σε επιπεδο παγκο 3*8

cross over 3*8

ΔΙΚΕΦΑΛΑ

ελξεις με στραβομπαρα ορθιος 4*8

ελξεις με αλτηρες εναλλαξ 4*8

σφυρια 3*8

ΤΡΙΤΗ

ΠΟΔΙΑ

10 λεπτα ζεσταμα στο διαδρομο

προβολες 4*8

εκτασεις τετρακεφαλων 4*8

καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*8

πρεσσα 3*8



ΤΕΤΕΑΡΤΗ-κενο




ΤΕΤΑΡΤΗ-κενο

ΠΕΜΠΤΗ



ΟΜΟΙ
πιεσεις με αλτηρες 3 σετ ζεσταματος 12 8 4 και 2*6 λειτουργικα

shoulder press ανοιχτη λαβη ειναι σαν τις εμπροσθολαιμιες στο σμιθ αλλα σε μηχανημα 4*12 8 6 6

ορθια κοπηλατικη στη τροχαλια 3*12 10 8

εκτασεις με αλτηρες 3*8

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΛΑΤΗ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

μονοζυγο (κλειστη λαβη) 4*8

σταυρος 4*8

κοπηλατικη ενα ενα χερι στο μηχανημα 4*8

τρικεφαλα

βυθισεις στο δυζιγο 4*max

γαλλικες εκτασεις 4*12 10 8 6

ελξεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*12 10 8 6



ΣΑΒΒΑΤΟ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

αεροβια συνηθως διαδρομο 2 φορες την εβδομαδα 25-30 λεπτα

κοιλιακοι-ραχιαοι 2 φορες την εβδομαδα

ραχιαοι 4*15

ροκανισματα 4*25

πλαγιοι 4*20

αρσεις ποδιων 4*17

Τωρα πως το βλεπετε?

slaine
26-10-08, 16:54
με τι ένταση προπονείσαι? φτάνεις μέχρι αστοχία? αν παίζεις "δυνατα" σε βλέπω να τα φτύνεις...

peris
26-10-08, 16:57
με τι ένταση προπονείσαι? φτάνεις μέχρι αστοχία? αν παίζεις "δυνατα" σε βλέπω να τα φτύνεις...

κοιτα ενταση παιζω στο max τωρα το εκανα 1 εβδομαδα τοσο δυσκολο δε μου φανηκε και ειδα πρηξματα τρελα ιδιαιτερα στηθος και τρικεφαλα-δικεφαλα γενικα παντως οπως ξερω το σωμα μου το ενοιωσα να δουλευει

κοιτα για αρχαριο δεν ειναι αυτο το σταδιο το εχω περασει(ελπιζω να καταλαβαινεις πως το εννοω ε μη παρεξηγηθω) λοιπον εννοειται οτι θελει καλο φαι και ξεκουραση

slaine
26-10-08, 17:00
στήθος-ώμοι και στήθος-τρικέφαλοι ρε και μάλιστα σε μία βδομάδα και πας για μέγιστη μυική ανάπτυξη? δε μου πολυαρέσει

Steve KinG STyLe
26-10-08, 17:01
ΣΤΗΘΟΣ-ΟΜΟΙ
4 με το 80% των κιλων 2*6 λειτουργικα σετ
ανοιγματα σε επιπεδο παγκο 4*8
πιεσεις σε κατακλινη παγκο(μηχανημα) 4*10,8,6,6
peck deck 4*8
Το κατακληνη τι το θες?Και στην δευτερα δεν εχεις τιποτα για ανω στηθος,και εχεις 2 ασκησεις δευτερευουσες κατα την γνωμη μου,βγαλε το πεκ ντεκ και κανε τα ανοιγματα επικλινη καλυτερα,αλλα γενικα αφου θες καθαρα ογκο κανε μονο πιεσεις και βυθισεις...

OMOI
shoulder press(ανοιχτη λαβη η κινηση ειναι οπως στης εμπροσθολεμεις πιεσεις με μπαρα αλλα σε μηχανημα) 4*8
προτασεις 4*8

Ενταξει χωριζεις τους ομους σε 2 μερες,γιατι δεν βαζεις πιεσεις με αλτηρες η σμιθ???τεσπα δεν εχει σημασια αν σε πιανει

ΠΛΑΤΗ-ΠΟΔΙΑ
μονοζυγο(κλειστη λαβη) 5*8
σταυρος 4*8
κοπηλατικη σε μηχανημα ενα ενα χερι 5*8
ΠΟΔΙΑ
εκτασεις τετρακεφαλων 3 σετ ζεσταμα 3*8 λειτουργικα
καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*8
πρεσσα 4*8
Πως μπορεις και συνδιαζεις και τις 2 μυικες ομαδες σε μια μερα?Εγω θα ειχα πεθανει παντως αν της εκανα με ενταση βεβαια,αν οχι θα επρεπε γιατι τα ποδια χωρις μεγαλη ενταση δεν μεγαλωνουν ιδετερα...
Δεν κανεις σκουοτ γιατι εχεις προβλημα το καταλαβαινω,αλλα να προσεχεις παρα πολυ με τις εκτασεις γιατι αυτες ειναι πιο επικινδινες για τα γονατα,ολη η κινιση με τα γονατα γινετε.Εγω θα εβαζα και προβολες δεν πιστευω να δημιουργει προβλημα στο γονατο!!!

στηθος-τρικεφαλοι
Πιεσεις σε επικληνη παγκο 3 σετ ζεσταματος(οπως στον επιπεδο) 2*6λειτουργικα σετ
cross over 3*8
ανοιγματα σε επικληνη παγκο 4*8
pull over 3*8
Τρικεφαλοι
βυθισεις 4*max
γαλλικες εκτασεις 3*8
τροχαλια λ λαβη 4*8
μονο 2 σετ στον επικλινη?Α και αφου εχεις αδυνατο σημειο το στηθος δοκιμασε να κανεις πιεσεις με αλτηρες να και καλυτερα να πας τους αλτηρες στον λεμο εμενα προσοπικα με πιανει τρελα,οι αλλες 3 ασκησεις τις θεωρω δευτερεουσες οπως σου ειπα και παραπανω αλα δικια σ αποφαση,

ΟΜΟΙ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
πιεσεις με αλτηρες 3 σετ ζεσταματος 12 8 4 2*6 λειτουργικα
κοπηλατικη στη τροχαλια ορθιος 4*8
εκτασεις με αλτηρες 3*8
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
καμψεις με μπαρα ορθιος 4*8
καμψεις αλτηρων εναλλαξ 4*8
σφυρια 4*10
Μετα απο στηθος μπορεις να κανεις εμπροθιους ομους?χεχε βγαλε τις πιεσεις και κανε πλαγιους και πισω δελτοειδης π.χ πλαγια ανοιγματα σκυγτα ανοιγματα και κωπιλατικη


Παντως οι επαναληψεις να ειναι απο 6-12 ξερεις γιατι...και πρπ να ανεβαζεις κιαλ καθε βδομαδα ειτε επαναληψεις με τα ιδια κιλα,γιατι ενταξει δεν γινετε να κανεις συνεχεια 8 επαναληψεις και σε καθε προπονηση να ανεβαζεις κιλα...αν ηταν ετσι μεσα σε μισο χρονο θα ειχες φτασει 100κιλα στον παγκο.Με κταλαβαινεις πως το λεω... :greenalien: Και στα αδυναμα σημεια μπορεις να βαλεις και καποια τεχνικη υψηλης εντασης αν μπορεις...Καλη συνεχεια εγω σου ειπα απλα την γνωμη μου
:liftheavy:

peris
26-10-08, 17:03
στήθος-ώμοι και στήθος-τρικέφαλοι ρε και μάλιστα σε μία βδομάδα και πας για μέγιστη μυική ανάπτυξη? δε μου πολυαρέσει

στηθος και εμενα 2 φορες την εβδομαδα δεν μου πολυαρεσε οντως αλλα επειδη ειναι πισω και συζητησαμε με το γυμναστη μου ειπε καντο για 1,5 μηνα αλλα τη δευτερη φορα οχι με max της εντασης αλλα στηθος τρικεφαλα τη εχει?

καλα μη νομιζεις steve και εγω την υπερβολη τη βλεπω στο στηθος σε σχεση με τις ασκησεις πχ πιστευω οτι καλο θα ηταν peck deck και pull over να πανε στο καλο τι λες?

slaine
26-10-08, 17:10
πιστεύω ότι κουράζονται αρκετά τα τρικέφαλα και δεν "ανεβαίνουν". το ίδιο οι ώμοι. επίσης πιστεύω ότι κάνεις λάθος ασκήσεις για στήθος. γενικά συμφωνώ με τον steve. εσύ όμως ξέρεις καλύτερα τι δουλεύει καλύτερα σε σένα...

καλή επιτυχία μαν!

RUHL
26-10-08, 17:43
δεν διαβασα ολα τα παρακατω ποστ μετα το προγραμμα αλλα εγω σου απαγορευω να κανεις αυτο το προγραμμα





















****Ναι ειμαι νταβατζης :box:

peris
26-10-08, 18:04
καντο πιο λιανα ρε ruhl δηλαδη?δηλαδη τι δε σου αρεσει μη πεις ομως ολο και τελος γιατι τη βλεπω να ερχεται αυτην την απαντηση :P :P λιγο συγκεκριμενα αν μπορεις νταξει απο τωρα ξερω οτι peck deck και pull over περνουν την αγουσα προς τα αποδυτηρια σωστα?με τη διαφωνειτε?

peris
26-10-08, 18:25
λοιπον να πω το δοκιμασα μια εβδομαδα δεν μου βγηκε εντονη κουραση ειχα και καλα πρηξιματα οπως ειπα πριν αλλα πειτε γνωμες και εσεις

RUHL
26-10-08, 18:35
οπου νανε υπερκωποση περιμενε τωρα ερχετε :inandout:

peris
26-10-08, 18:41
οπου νανε υπερκωποση περιμενε τωρα ερχετε :inandout:

ρε φιλε δε μπορεις να πεις κατι συγκεκριμενο ωραια το προγραμμα σου λεω εγω ειναι μαλακια πες κατι συγκεκριμενο τι να αφαιρεσω τι να κανω αμα δε μπορεις αστο δε στο λεω στραβωμενα αλλα με το να μου πετας ενα υπερκοπωση τι να το κανω?δε σου λεω οτι ειναι λαθος αυτο που λες αλλα χωρις να μου πεις κατι συγκεκριμενο τι να καταλαβω εγω

Steve KinG STyLe
26-10-08, 18:50
οπου νανε υπερκωποση περιμενε τωρα ερχετε :inandout:

ρε φιλε δε μπορεις να πεις κατι συγκεκριμενο ωραια το προγραμμα σου λεω εγω ειναι μαλακια πες κατι συγκεκριμενο τι να αφαιρεσω τι να κανω αμα δε μπορεις αστο δε στο λεω στραβωμενα αλλα με το να μου πετας ενα υπερκοπωση τι να το κανω?δε σου λεω οτι ειναι λαθος αυτο που λες αλλα χωρις να μου πεις κατι συγκεκριμενο τι να καταλαβω εγω

εγω ειμαι μικροσ δηλαδη δεν ξερω? :lol: Εγω σου ειπα την γνωμη μου και σκεψου οτι ειχα δασκαλο τον ΡΟΥΛ... :clown2:

slaine
26-10-08, 18:54
γιατί δεν κάνεις μία μυική ομάδα τη φορά αφού θέλεις μέγιστη μυική ανάπτυξη και ανάλογα με τις ενοχλήσεις που έχεις και τις υπόλοιπες παραμέτρους να παίζεις με τα κιλά/ένταση/διαλλείματα/τεχνικές/σετ/επαναλήψεις κλπ?

αν κάνεις παραπάνω από μία φορά κάποια μυική ομάδα την εβδομάδα θα πρέπει να παίζεις χαλαρά τη μία προπόνηση από τις 2 και υπάρχει κίνδυνος να κουράζεται ο μυς, να μην αναπτύσσεται και στην επόμενη βαριά προπόνηση να μην αποδίδει καλά.

επίσης όταν κάνεις 2 μυικές ομάδες τη φορά με τη δεύτερη ομάδα να συμμετέχει στην πρώτη η δεύτερη δεν αναπτύσσεται καλά.

δηλαδή αυτά που ήδη ξέρεις ρε. όσον αφορά τις ασκήσεις πάλι τα ξέρεις. τα είπε και ο στιβ.

peris
26-10-08, 19:04
το συγκεκριμενο split δηλαδη πως θα το χωριζατε με 2 φορες στηθος την εβδαμαδα και μερες προπονησης δευ-τρ πεμπτη- παρασκ τεταρτη σαββ και κυριακη ξεκουραση ομους που εχω 2 ασκησεις δυτερα και 3 παρασκευη τι θα κανατε?

λοιπον peck deck pull over εξω?νταξει δε με πιανουν και ιδιαιτεραα τσαμπα τραβαω δηλ πολλα κιλα χωρις κανενα λογο ταμπα κουραση δηλαδη

slaine
26-10-08, 19:30
έχουμε και λέμε:
θέλεις μέγιστη μυική ανάπτυξη, να δώσεις έμφαση στο στήθος, έχεις 4 μέρες προπόνησς και πρόβλημα στο γόνατο.

κατ'αρχάς ποιός είπε ότι πρέπει να κάνεις 2 φορές μία μυική ομάδα για να δώσεις έμφαση?

οι προτάσεις είναι άπειρες ρε. το πιο κλασσικό παράδειγμα:
στήθος-δικέφαλα
πλάτη-τρικέφαλα
ώμοι-πήχεις
πόδια

κι επειδή θέλεις να δώσεις έμφαση στο στήθος βάλ'το καλύτερα μόνο του και "σκίσ'το" και βάλε τα δικέφαλα με τους ώμους. πήχεις κάνεις άμα χρειάζεσαι, οι περισσότεροι δεν τους γυμνάζουν ξεχωριστά αφού δουλεύουν αρκετά και τις άλλες μέρες...

RUHL
26-10-08, 20:30
λοιπον peck deck pull over εξω?νταξει δε με πιανουν και ιδιαιτεραα τσαμπα τραβαω δηλ πολλα κιλα χωρις κανενα λογο ταμπα κουραση δηλαδη

εκανα στα 18 μου με 92,5 κιλα για 7-8 επαναληψεις αυτο το μηχανημα απο τα 14 μου τα μεγηστα ετοιμα κιλα που ειχε ηταν 70 σε αυτο το μηχανιμα

Δεν ειδα τιποτα σηγκεκρημενο απο αυτο το μηχανιμα ναι τσαμπα κοπως μηνε μακρια του εγω πιστευω παραπανω χρονια και κιλα εχασα-σηκωσα απο σενα οποτε ειμε σε χειρωτερη θεση μακαρι να ειχα καποιον να μου τα λεει οπως ειμε εγω τωρα να μην κουραζομε αδικα

Ξερεις τι αλλο εχω δοκημασει να κανω 3 φορες την εβδομαδα στηθος νομηζεις ειδα αποτελεσμα? οχι φυσικα επαθα αυτο που χαρακτηρηστηκα λενε "εκαψα τους μυεις" στην χωριατικη διαλεκτο

Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 40-50 σετ για στηθος ξερεις τι εγηνε? τιποτα το μονο που εγηνε αρχησα να γηνομε flat και να μην αντεχει το σωμα

Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 100+ επαναληψεις ανα ασκηση ξερεις τι εγηνε? παλι τιποτα πρηστηκαν οι μυεις λιγο για 2 εβδομαδες μετα τελος


Ποσο καιρο εχασα σε τετοιες μλκιες χρονια γιατι? επειδη δεν ειχα καποιον να μου λεει

Αρα βγαινει πιο πολυ τσαμπα κοπω εχω εγω μεχρι τωρα εδω περα



Στο θεμα μας επειδη ειδα τωρα τα ποστ του στεβ καλα τα λεει αφου εγω του ειχα κανει ιδιες παρατηρησεις στα δικα του


Ακουσε τον ειναι μικρος αλλα δεν ημαστε εδω να κρινουμε ηλικιες ουτε ποσο μεγαλος η μικρος ειναι στο αβαταρ η αν σηκωνει 200 κιλα στον παγκο
Αν ο αλλος εχει σωμα αγωνων και μου λεει @@ τι να το κανω εγω ?
Εδω ημαστε να κρινουμε γνωσεις και να εποφεληθουμε ο ενας απο τον αλλον γιατι οταν γηνοντε τα απο πανω που ειπα εισαι απλα επηδηξιας και το φορουμ δεν ειναι πασαρελα



Ξεφυγα λιγο αλλα επρεπε να τα πω


Στο θεμα μας αν θελεις να δωσεις λεπτομερεις στο στηθος πρωτα δουλευεις αδυναμα κοματια πχ εχω προβλημα στο ανω στηθος πας πρωτη ασκηση θα ειναι πιεσεις παγκου η αλτηρες επικληνη πρωτα κανεις το ενα μετα το αλλο
Μετα δουλευεις τα αλλα κοματια μεσαιο=ισιο παγκο και κατω

μπορεις να βαλεις 4 ασκησεις εγω προτηνω 2 για πανω 2 για μεσαιο ετσι για αρχη
τον επομενο μηνα αλαζεις θα βγαλεις τον ισιο θα βαλεις κατακλινη ισος αλαξεις ασκησεις ισος λαβες πιο ανοιχτες η κλειστες ισως τροπο εκτελεσης σετ για να μην μηνεις στασιμος

αν θελεις ντε και καλα 2πλη προπονηση στηθους σκεψου το αλλιος πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη για τρικεφαλο δουλευει και στηθος σωστα? και μπορεις να σηκωσεις καλα κιλα σχετικα

η μονη διπλη προπονηση θα ειναι αυτη πχ πως το εκανα εγω ειχα στηθος τριτη και παρασκευη η σαβατο οταν ειχα τρικεφαλο(σημειοση παντα πρωτη ασκηση) εβαζα πιεσεις παγκου με κληστη λαβη
Υπολογησε περιπου 3 μερες αποσταση για μεγιστα αποτελεσματα


Αν αλαξεις θεωρια προπονησης και θελεις κατι εκτος απο το κλασικο weider κανε dogcrap training αυτος εβαλε ολα τα σωματικα τμηματα 2 φορες την εβδομαδα με την τεχνικη του

Heavy duty μην κανεις
μικρε διαβασες τον Poliquin λεει ο ιδιος και οι τεχνικες του ειναι lunatic και οχι με την καλη "σκληρη ενοια" αντιθετος αχχα
lunatic [LUunatik]

ουσ. (απαρχ.) φρενοβλαβής, παράφρων, τρελός: lunatic asylum φρενοκομείο, άσυλο φρενοβλαβών # μτφ. παλαβιάρης, μουρλός: he drives like a lunatic οδηγεί σαν μουρλός # επίθ. (απαρχ.) που χαρακτηρίζεται από παραφροσύνη, κν. παλαβός: lunatic behaviour συμπεριφορά παράφρονος # ΦΡ. lunatic fringe ιδ. δράκα εξτρεμιστών

XAXAAX menzer vs pro 0-2

peris
26-10-08, 20:47
οκ ruhl το πιασα λοιπον ποσταρω ενα βελτιομενο

RUHL
26-10-08, 21:05
αν και παλιο μου προγραμα για παλιες αδυναμιες μου

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1856

κοιτα κανενας δεν θα σου πει το σωστο προγραμα μπορουμε να σου δωσουμε βασηκες οδηγιες εσυ μονος θα τα προσαρμοσεις στο σωμα σου να σε τεριαζουν

μπορει να σου ακουγετε καπως περιεργο τωρα αλλα πιο μετα θα καταλαβεις οτι δεν εχει καποια προπονηση στανταρ οπια και να ειναι οταν ειναι εξατομηκευμενα για τις δικες σου αδυναμιες

peris
26-10-08, 21:22
ΔΕΥΤΕΡΑ

ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ

πιεσεις σε επιπεδο παγκο Ζεσταμα 12 επναληψεις(40%των κιλων που σηκωνω) 8 με 60% των κιλων και 4 με το 80% των κιλων 2*6 λειτουργικα σετ

πιεσεις σε επικληνη παγκο 4*12 10 8 6

ανοιγματα σε επιπεδο παγκο 3*8

cross over 3*8

ΔΙΚΕΦΑΛΑ

ελξεις με στραβομπαρα ορθιος 4*8

ελξεις με αλτηρες εναλλαξ 4*8

σφυρια 4*8

ΤΡΙΤΗ

ΠΟΔΙΑ

10 λεπτα ζεσταμα στο διαδρομο

προβολες 4*8

εκτασεις τετρακεφαλων 4*8

καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*8

πρεσσα 3*8



ΤΕΤΑΡΤΗ-κενο

ΠΕΜΠΤΗ



ΟΜΟΙ
πιεσεις με αλτηρες 3 σετ ζεσταματος 12 8 4 και 2*6 λειτουργικα

shoulder press ανοιχτη λαβη ειναι σαν τις εμπροσθολαιμιες στο σμιθ αλλα σε μηχανημα(δεν εχει το γυμναστηριο σμιθ ελεος :evil2: :rifle: ) 4*12 8 6 6

ορθια κοπηλατικη στη τροχαλια 3*12 10 8

εκτασεις με αλτηρες 3*8

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΛΑΤΗ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

μονοζυγο (κλειστη λαβη) 4*8

σταυρος 4*8

κοπηλατικη ενα ενα χερι στο μηχανημα 4*8

τρικεφαλα

βυθισεις στο δυζιγο 4*max

γαλλικες εκτασεις 4*12 10 8 6

ελξεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*12 10 8 6



ΣΑΒΒΑΤΟ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

αεροβια συνηθως διαδρομο 2 φορες την εβδομαδα 25-30 λεπτα

κοιλιακοι-ραχιαοι 2 φορες την εβδομαδα

ραχιαοι 4*15

ροκανισματα 4*25

πλαγιοι 4*20

αρσεις ποδιων 4*17

Τωρα πως το βλεπετε?[/quote]

RUHL
26-10-08, 21:25
το βλεπω οτι εγω τα λεω εγω τα ακουω


ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ

πιεσεις σε επιπεδο παγκο Ζεσταμα 12 επναληψεις(40%των κιλων που σηκωνω) 8 με 60% των κιλων και 4 με το 80% των κιλων 2*6 λειτουργικα σετ

πιεσεις σε επικληνη παγκο 4*12 10 8 6

ανοιγματα σε επιπεδο παγκο 3*8

cross over 3*8

Γιατι?


τρικεφαλα

βυθισεις στο δυζιγο 4*max

γαλλικες εκτασεις 4*12 10 8 6

ελξεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*12 10 8 6

Γιατι?

wtf δηλαδη?

peris
26-10-08, 21:27
ναι ρε μη βαρας ντακσει πως θα επρεπε να ειναι? τα κοκινα οτι τι μαλα**α εκανα?

asdf
26-10-08, 21:29
Nαυαγητε απιστευτα! Ρε PERI ακολουθα του BRAWNY το προγραμμα το οποιο ειναι και sticky και ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει ποτε. Μεσα απο την προπονηση θα καταλαβεις καλυτερα τι ταιριαζει για σενα και το Levels ειναι ενας καλος τροπος να το καταφερεις. Τελος αμα θες κατι πιο heavy κανε του μπουρναζου το οποιο επισης ειναι sticky και μια και το εχω δοκιμασει μπορω να σου πω οτι τα σπαει :D

peris
26-10-08, 21:44
Nαυαγητε απιστευτα! Ρε PERI ακολουθα του BRAWNY το προγραμμα το οποιο ειναι και sticky και ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει ποτε. Μεσα απο την προπονηση θα καταλαβεις καλυτερα τι ταιριαζει για σενα και το Levels ειναι ενας καλος τροπος να το καταφερεις. Τελος αμα θες κατι πιο heavy κανε του μπουρναζου το οποιο επισης ειναι sticky και μια και το εχω δοκιμασει μπορω να σου πω οτι τα σπαει :D

σωστα γιατι το εκανα και σιριαλ :clap:

asdf
26-10-08, 21:45
ΛΑΜΨΗ τολμω να πω... :nana:

peris
26-10-08, 21:46
ΛΑΜΨΗ τολμω να πω... :nana:

βαλε και ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ και ΜΑΡΙΑ Η ΑΣΧΗΣΗ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Steve KinG STyLe
26-10-08, 23:58
Δεν ειδα τιποτα σηγκεκρημενο απο αυτο το μηχανιμα ναι τσαμπα κοπως μηνε μακρια του εγω πιστευω παραπανω χρονια και κιλα εχασα-σηκωσα απο σενα οποτε ειμε σε χειρωτερη θεση μακαρι να ειχα καποιον να μου τα λεει οπως ειμε εγω τωρα να μην κουραζομε αδικα
Ξερεις τι αλλο εχω δοκημασει να κανω 3 φορες την εβδομαδα στηθος νομηζεις ειδα αποτελεσμα? οχι φυσικα επαθα αυτο που χαρακτηρηστηκα λενε "εκαψα τους μυεις" στην χωριατικη διαλεκτο
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 40-50 σετ για στηθος ξερεις τι εγηνε? τιποτα το μονο που εγηνε αρχησα να γηνομε flat και να μην αντεχει το σωμα
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 100+ επαναληψεις ανα ασκηση ξερεις τι εγηνε? παλι τιποτα πρηστηκαν οι μυεις λιγο για 2 εβδομαδες μετα τελος
Ποσο καιρο εχασα σε τετοιες μλκιες χρονια γιατι? επειδη δεν ειχα καποιον να μου λεει
Αρα βγαινει πιο πολυ τσαμπα κοπω εχω εγω μεχρι τωρα εδω περα

Αυτο το θεμα πρπ να γινει ΤΟΠΙΚ τι μ@λ@κιες εχει κανει ο καθενας... :rolf: :rolf: τι εχουνε να δουνε τα ματακια μας...ποιος θα αναλαβει?? :lol:

RUHL
27-10-08, 00:10
Δεν ειδα τιποτα σηγκεκρημενο απο αυτο το μηχανιμα ναι τσαμπα κοπως μηνε μακρια του εγω πιστευω παραπανω χρονια και κιλα εχασα-σηκωσα απο σενα οποτε ειμε σε χειρωτερη θεση μακαρι να ειχα καποιον να μου τα λεει οπως ειμε εγω τωρα να μην κουραζομε αδικα
Ξερεις τι αλλο εχω δοκημασει να κανω 3 φορες την εβδομαδα στηθος νομηζεις ειδα αποτελεσμα? οχι φυσικα επαθα αυτο που χαρακτηρηστηκα λενε "εκαψα τους μυεις" στην χωριατικη διαλεκτο
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 40-50 σετ για στηθος ξερεις τι εγηνε? τιποτα το μονο που εγηνε αρχησα να γηνομε flat και να μην αντεχει το σωμα
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 100+ επαναληψεις ανα ασκηση ξερεις τι εγηνε? παλι τιποτα πρηστηκαν οι μυεις λιγο για 2 εβδομαδες μετα τελος
Ποσο καιρο εχασα σε τετοιες μλκιες χρονια γιατι? επειδη δεν ειχα καποιον να μου λεει
Αρα βγαινει πιο πολυ τσαμπα κοπω εχω εγω μεχρι τωρα εδω περα

Αυτο το θεμα πρπ να γινει ΤΟΠΙΚ τι μ@λ@κιες εχει κανει ο καθενας... :rolf: :rolf: τι εχουνε να δουνε τα ματακια μας...ποιος θα αναλαβει?? :lol:

καλα λεγε τετοια εσυ και το επομενο update για βιβλιο θα παρεις του αγιου napstor :lol:

Steve KinG STyLe
27-10-08, 00:19
Δεν ειδα τιποτα σηγκεκρημενο απο αυτο το μηχανιμα ναι τσαμπα κοπως μηνε μακρια του εγω πιστευω παραπανω χρονια και κιλα εχασα-σηκωσα απο σενα οποτε ειμε σε χειρωτερη θεση μακαρι να ειχα καποιον να μου τα λεει οπως ειμε εγω τωρα να μην κουραζομε αδικα
Ξερεις τι αλλο εχω δοκημασει να κανω 3 φορες την εβδομαδα στηθος νομηζεις ειδα αποτελεσμα? οχι φυσικα επαθα αυτο που χαρακτηρηστηκα λενε "εκαψα τους μυεις" στην χωριατικη διαλεκτο
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 40-50 σετ για στηθος ξερεις τι εγηνε? τιποτα το μονο που εγηνε αρχησα να γηνομε flat και να μην αντεχει το σωμα
Ξερεις τι αλλο δοκημασα να κανω 100+ επαναληψεις ανα ασκηση ξερεις τι εγηνε? παλι τιποτα πρηστηκαν οι μυεις λιγο για 2 εβδομαδες μετα τελος
Ποσο καιρο εχασα σε τετοιες μλκιες χρονια γιατι? επειδη δεν ειχα καποιον να μου λεει
Αρα βγαινει πιο πολυ τσαμπα κοπω εχω εγω μεχρι τωρα εδω περα

Αυτο το θεμα πρπ να γινει ΤΟΠΙΚ τι μ@λ@κιες εχει κανει ο καθενας... :rolf: :rolf: τι εχουνε να δουνε τα ματακια μας...ποιος θα αναλαβει?? :lol:

καλα λεγε τετοια εσυ και το επομενο update για βιβλιο θα παρεις του αγιου napstor :lol:

:shock: Μα γιατι ρε?Σιγα βρε αλεξ ποιος δεν εχει κανει τετοια,κουβεντα να γινετε... :lol: Αυτο με τις 100επαναληψεις σε εκτασεις τετρακεφαλων το ειχα δοκιμασει και εγω το καλοκαιρι,οπως επισης και τις 8-10ασκησεις σε καθε μεγαλη μυικη ομαδα... :lol: :lol: :lol:

Καλα ε αν δεν υπηρχε το ιντερνετ και τα βιβλια ακομα θα καναμε πολλες επανληψεις για γραμωση με λιγα κιλα ομως και πολλα κιλα με λιγες επαναληψεις για ογκο,οπως επισης φαρμακα περνουμε μονο για ογκο α και μην ξεχασω ο προταθλητης φαινεται απο το ποσες ωρες κανει προπονηση την μερα και ποσο περισσοτερες φορες γυμναζει μια μυικη ομαδα...ΛΟΛ :rolf:


Φιλικα :^^:

peris
28-10-08, 15:29
λοιπον μιας και αυτο το τοπικ ειναι της υπερπροπονησης θα σας πω κατι που μου ειπε ενα παλικαρι χθες

κανει ολες τις μυικες ομαδες 2 φορες την εβδομαδα 4 σετ με 3-4 λειτουργικα μεχρι failure τη καθε φορα εκτος απο ποδια που δεν κανει καθολου :shock:

παει γυμναστηριο 5 φορες-6 την εβμοδαδα

και η καθε προπονηση του διαρκει σας το λεω οπως μου το ειπε χθες

1,5 ωρα σιγουρα αλλα με τη κουβεντα καμια φορα και 2 ωρες

ερωτηση δικια μου αας παιρνεις? γιατι σε βλεπω να πεφτεις κατω

απαντηση οχι ρε μονο τρωω και οχι παρα πολυ

τι λετε ποσο καιρο θα αντεξει?ποτε θα του πεσει καμια μπαρα στο κεφαλι απο την εξαντληση?

RUHL
28-10-08, 16:25
ειμαι καλος στις προβλεψεις ρωτα τον σε 4 αντε 5 εβδομαδες (αφου κανει τα ιδια ε χωρις καμια διακοπη ενδιαμεσα για οτιδηποτε λογο) πως αισθανετε :drunken: :rabbit:

Steve KinG STyLe
28-10-08, 16:42
Χεχε!!!Περι εσυ τελικα τι προγραμα θα κανεις??? :)

RUHL
28-10-08, 16:55
να κανε dc
http://www.intensemuscle.com/19724-updated-dc-training-newbies-read-first-then-ask-questions-later.html
http://www.intensemuscle.com/17843-newbie-info-consolidated.html

:green: θα σου βαλω αλλες 5-10 τεχνικες να τις κανεις ολες μαζι σε 1 χρονο να γηνεις billy15 μετα χαμενος μεσα στις γνωσεις :lol:

peris
28-10-08, 17:46
Χεχε!!!Περι εσυ τελικα τι προγραμα θα κανεις??? :)

λοιπν για να επανελθω στο δικο μου ακουστε με αυτο που εκανα οπως το εγραψα στο πρωτο ποστ ειδα τρελα πρηξιματα την 1 εβδομαδα μπορει αυτο να μη λεει κατι βεβαια αλλα να πω μια σκεψη μου αν ειναι λογικη

λοιπον αν κανω

δευτερα στηθος-ωμους
τριτη πλατη-ποδια(μαζι τα ποδια γιατι αφου δε κανω βαριες ασκησεις απλα να μεινουν στο επιπεδο που ειναι)
τεταρτη κενο

πεμπτη στηθος-τρικεφαλα

παρασκευη κενο σαββατο ομους-δικεφαλα

ομοι που θα κανω τη πρωτη μερα 2 ασκησεις απο 3 λειτουργικα σετ και η 2 φορα στηθος οχι στο φουλ λοιπον σαββατο που θα κανω ομους θα εχουν περασει 48 ωρες μετα το στηθος οποτε θα εχουν αναρωσει και θα κανω 3 ασκησεις με 2 λειτουργικα στη πρωτη 4 στη δευτερη και 3 στη 3η

πειραματισμος ειναι ετσι το σκεφτηκα εγω πως σας φαινεται?βασικα αυτη η σκεψη μου ηρθε επειδη ρε παιδια τη 1 εβδομαδα που το εκανα το προγραμα αυτο ειδα τρελα πρηξιματα δεν με εχει πιασει αλλο προγραμμα ετσι απλα να αφησω 48 ωρες κενο αναμεσα στηθος ομους για να προλαβουν να αναρωσουν οι ομοι

slaine
28-10-08, 17:57
δε μου αρέσει πάλι.

αλήθεια γιατί επιμένεις στην προπόνηση 2 φορές την εβδομάδα? για πρηξίματα? για να δώσεις έμφαση?

δεδομένου ότι με αυτό το σπλιτ έχεις άμεσα ή έμμεσα κάποιες μυικές ομάδες να δουλεύουν κάθε 2 μέρες...

αεροβική πόσες φορές την εβδομάδα?

peris
28-10-08, 18:06
δε μου αρέσει πάλι.

αλήθεια γιατί επιμένεις στην προπόνηση 2 φορές την εβδομάδα? για πρηξίματα? για να δώσεις έμφαση?

δεδομένου ότι με αυτό το σπλιτ έχεις άμεσα ή έμμεσα κάποιες μυικές ομάδες να δουλεύουν κάθε 2 μέρες...

αεροβική πόσες φορές την εβδομάδα?

ακου για να γινω ξεκαθαρος καταρχην να σου εξηγησω το σκεπτικο μου μπορει να λεω και μαλακι**ες αλλα γενικα ειμαι ανθρωπος που πειραματιζομαι γενικα λοιπον

1 η πρωτη μερα ομους εχει 2 ασκησεις με 3 επαναληψεις δεν ειναι hardcore εννοω δεν τους λιωνω οποτε να ειναι δυσκολο να αναρωσουν αλλα χθες που το δοκιμασα με επιασε

2 πχ αν κανω στηθος πεμπτη και ξανακανω ομους σαββατο το εχω υπολογισει να περνανε 48 ωρες για να προλαβει να αναρωσει ο εμπροσθιος δελτοειδης που καπου τοσο θελει με αυτη τη λογικη δηλαδη

δευτερα on, τριτη on, τεταρτη off,πεμπτη On,παρασκευη off

χωρις να λεω οτι ισχυει αυτο που σκεφτομαι απλα το λεω για να το συζητησουμε να μου πειτε κπαοια γνωμη αεροβια 2 φορες απο 20 λεπτα

Steve KinG STyLe
28-10-08, 18:14
Τι θα ελεγες αν εκανες μια μερα μονο στηθος?Και να κανεις συπερ σετ και στιπ σετ,π.χ 2 ασκησεις πιεσεων και ανω στηθος μπαρα και αλτηρες,1-2 για μεσεο πιεσεις παλι και 1για κατω στηθος?Πιεσεις γιατι ειναι βασικες ασκησεις οτι πρεπει να να παρεις ογκο και καποιο σχημα,και συπερ σετ στιπ σετ (αν θες με λεπτομεριακες ασκησεις)γιατι πραγματικα στρεσαρεις πολυ τους μυς!!!Εγω προσωπικα μεσα σε μια βδομαδα ειδα μια ελαχιστη αυξηση στο μεσο στηθος και αυξησεις στα κιλα π σηκωνα,αρα περισσοτερα κιλα μετα πιο δυναμικα και μεγαλυτερες αυξησεις :P

Επισης κατι σκεφτικα τωρα,επειδη δεν ειανι οτι καλυτερο να κανεις 2 φορες την εβδομαδα στηθος στις αλλες μερες πλατης ομων κτλ κανε ασκησεις π να πιανει και στηθος,π,χ για φτερα κανε Pull Over με μπαρα η αλτηρα πιανει αρκετα στηθος,κανεπιεσεις ομων στην σμιθ εμπροσθ,εμενα τουλαχιστον με πιανει αρκετα ανω στηθος,και φυσικα στους τρικεφαλους πιεσεις με κλειστη λαβη αλλα οχι διπλα διπλα τα χερια ασε ενα μικρο κενο για να πιανει και στηθος αρκετα ε και με τον καιρο και καλο φαι π ξερω οτι τρως,ειαμι σιγουρος θα βελτιωθει κατα πολυ!!!Αλλα ολα μεχρι κωποση βεβαια οπως ξερεις και θα ελεγα οπως δηποτε τεχνικη υψηλης προπονησης στα αδυναμα σημεια!!!!

Ενα σλιτ π σκεφτηκα τωρα και μ φαινεται καλο,γιατι μην ξεχνας οτι οταν ξεκουραζεσαι μεγαλωνεις!!!Οποτε κενο μετα το στηθος θα ειναι οκ πιστευω.
Στηθος(2 πιεσεις ανω 1-2πιεσεις μεση 1 βυθησεις μαλλον για κατω
Κενο
Ποδια Πλατη(προβολες,εκτασεις,καμψεις και σκουοτ οταν μπορεσεις ειναι must και πλατη 2-3 σκησεις ανοιγμα προτινω pull over και μονοζυγο ή τροχαλια οτι σε πιανει πιο πολυ καλυτερα ενα απο τα 2!Γεμισμα 2-3 παλι κωπιλατικη αλτηρα σταυρο και ραχη)
Ομοι (πιεσεις ομων στην σμιθ,πιεσεις αλτηρων,πλαγια ανοιγματα,και μια για πισω ομους)
Χερια(οπως δηποτε πιεσεις με κλειστη λαβη και τρικεφαλους και οτι αλλο θες....)


Γνωμη μου δεν ξερω τι λες???
:)


48 ωρες

Δεν ειναι στανταρ αυτο βρε συ!!!Ακομα και τελειο φαι ξεκουραση αν τους λιωσεις τους ομους δυσκολα να θελεουν μονο 48ωρες...μονο οι κοιλιακοι θελουν στανταρ τοσες ωρες για τις γαμπες δεν μπορω να το πω με σιγουρια αλλα ετσι εχω διαβασει(αλλα δεν το εχω δει πανω μου)

slaine
28-10-08, 18:17
εγώ πιστεύω ότι μετά από λίγο καιρό θα κουραστείς, εκτός κι αν ρίξεις πολύ τα κιλά οπότε πάλι δε θα έχεις την ανάπτυξη που επιδιώκεις.

αν θέλεις να κάνεις στήθος ντε και καλά 2 φορές την εβδομάδα (που προσωπικά διαφωνώ- μη μπερδεύουμε τα πρηξίματα με την ανάπτυξη) κάνε:

στήθος
πλατη τρικέφαλα
ώμοι δικέφαλα πήχεις
πόδια στήθος

τα κενά και τη σειρά βάλτα όπως εσύ νομίζεις. η λογική του σπλιτ που λέω είναι να ξανακάνεις στήθος χαλαρά μαζί με πόδια που κάνεις ούτως ή άλλως χαλαρά λόγω του τραυματισμού και ταυτόχρονα είναι 4 μέρες για να έχεις αρκετές μέρες οφ.

αν και πιστεύω ότι καλύτερα είναι μία μυική ομάδα την ημέρα

peris
28-10-08, 18:20
το σπλιτ που ειπες μου αρεσει θα ελεγα αρκετα οσο για του ομους εννοουσα οτι αφου γυμναζεται και εμπροσθιος δελτοειδης κατα ενα ποσοστο οταν κανεις στηθος νταξει 48 ωρες περιπου θελει αυτο εννουσα

thegravijia
28-10-08, 18:21
πόδια k στήθος μαζι ποιοσ ειναι ο superman???/
kane super set πλατη κ στηθος μαζι..

tezaman
28-10-08, 18:22
στήθος- ώμοι και στήθος - τρικέφαλοι δεν νομίζεις πως θα σου κόβει λιγάκι το ένα το άλλο?

δλδ θέλω να πω.. δεν είναι καλύτερα να δουλέψεις τους τρικέφαλους σου στο full τω δυνατοτήτων τους χωρίς να έχουνε κουραστεί από της ασκήσεις στήθους?πχ εγώ μετά από 3 βασικές ασκήσεις στήθους όσο και να προσπαθώ να απομονώσω το στήθος σίγουρα επιβαρύνονται και οι τρικέφαλοι με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αποδώσω στο μάξιμουμ στις βασικές ασκήσεις τρικεφάλων μετά


τα είπα λιγάκι μπερδεμένα ε? :|

peris
28-10-08, 18:23
παντως αυτο που θα κανω ειναι απο το level 3 του brawny αυτο το σπλιτ

1 μερα ομους,2ποδια,κενο 3 στηθος-τρικεφαλα,4 πλατη-δικεφαλα μου αρεσει πολυ αυτο το σπλιτ

tezaman
28-10-08, 18:27
εμένα μ'αρέσει το μπανάνα σπλίτ :green:

peris
28-10-08, 18:30
εμένα μ'αρέσει το μπανάνα σπλίτ :green:

ελεγα και εγω ποτε θα πεις κατι πολυ on topic ειχαμε μεινει :lol: :lol: :lol: πλακα κανω ρε :green: :green: :green:

tezaman
28-10-08, 18:32
χαχαχαχαχαχαχαχα σόρυ δεν μπόρεσα να κρατηθώ :clown2:

έμπα μσν ρε! :jason:

peris
28-10-08, 18:34
χαχαχαχαχαχαχαχα σόρυ δεν μπόρεσα να κρατηθώ :clown2:

έμπα μσν ρε! :jason:

i am coming :P :lol: :chinese:

Steve KinG STyLe
28-10-08, 18:56
παντως αυτο που θα κανω ειναι απο το level 3 του brawny αυτο το σπλιτ

1 μερα ομους,2ποδια,κενο 3 στηθος-τρικεφαλα,4 πλατη-δικεφαλα μου αρεσει πολυ αυτο το σπλιτ

Ενταξει καθολου ασχημο μονη παρατηρηση π ειπαμε παραπανω οτι στηθος τρικεφαλα ιδια μερα δεν ειανι οτι καλυτερο αν θες μεγαλα χερια...και πολυ σημαντικο το σπλιτ αλλα και οι ασκησεις που διαλεγουμε ειναι πολυ σημαντικες και ακομα περισσοτερο πως ειναι στην πραξη ολα αυτα...αληθεια σε τι επιπεδο εισαι?Δηλαδη τι κιλα σηκωνεις στις βασικες?

tezaman
28-10-08, 19:02
πού'νε η πίτσα οεο? :cry:

Steve KinG STyLe
28-10-08, 19:04
πού'νε η πίτσα οεο? :cry:

Ειπα να σοβαρευτω :rolf: :rolf: @@ απλα μου εφτιαξε ενα παιδι την φωτο και ειπα να τον χαρωποιησω λιγο σε λιγο αναμενετε νεα πιτσα :P :P

slaine
28-10-08, 19:10
ε δεν τρώγεσαι εσύ!!!! τη μία μπανάνα σπλιτ, την άλλη πίτσα.... :spank: :smash:

ξέχασες βάφλα με μερέντα, σαντιγύ και παγωτό με σιρόπι... :drunken:

να μην επαναληφθει!!!! :2guns:

και τώρα ας σοβαρευτούμε, ε? τι λέτε? έτσι για αλλαγή.... :P :chinese:

tezaman
28-10-08, 22:31
ρε σλέιν τι μου κάνεις τώρα? μόλις γύρισα απο την προπόνηση... είχα που είχα λιγούρα μετά από τα 70 γραμμάρια ( δεξρόζης-μαλροδεξτρίνης ) τώρα με αποτέλειωσες :?

Fotis_Patra
29-10-08, 00:43
Peri τελικα τι προγραμμα ακολουθεις?

peris
29-10-08, 01:26
Peri τελικα τι προγραμμα ακολουθεις?

λοιπον για να τελειωνουμε και να μη λεω μαλακι**ες επειδη το προγραμμα το πρωτο που ποσταρα μου το εδωσε ο γυμναστη μου φανηκε υπερβολικο οχι μου φανηκε ειναι υπερβολικο απλα επειδη τη πρωτη εβδομαδα που το εκανα ετσι απο περιεργια ενοιωσα οτι δουλευει πανω μου με μερικα πραγματα που αλλαξα εγω αφαιρεσα για να μην οδηγηθω στην υπερποπονηση αρσει θανατου σκουοτ οπως ειπα με ενοχλουν παλι στο γονατο που δοκιμασα να κανω για αυτο πηραν την αγουσα προς τα αποδυτηρια για τωρα στηθος και ομους τα εχω σπασει στα δυο αλλα εχω φροντισει να προλαβαινουν να αναρωσουν πριν τα ξανακανω αλλα και οι ασκησεις που εχω δεν μου φαινονται υπερβολικες οποτε μαζι με το χρονο που εχω αφησει πιστευω προλαβαινουν να αναρωσουν σκεφτομαι αυτο

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΣΤΗΘΟΣ
Πιεσεις σε επιπεδο παγκο 3 σετ ζεσταματος 2*6 λειτουργικα
ανοιγματα σε επιπεδο 4*8
πιεσεις σε κατακλινη παγκο 4*10,8,6,6

ΟΜΟΙ
shoulder press(ειναι οπως στης εμπροσθολαιμιες στο σμιθ δεν εχει σμιθ μεχρι να φερει για κανα 2 εβδομαδες αυτο)3*8
προτασεις 3*8

ΤΡΙΤΗ
ΠΛΑΤΗ

μονοζυγο 5*8
σταυρος 4*8
κοπηλατικη ενα ενα χερι στο μηχανημα 5*8

ΠΟΔΙΑ
εκτασεις τετρ 4*8
καμψεις μηριαιων 4*8
πρεσσα 4*8

Τεταρτη-κενο

ΠΕΜΠΤΗ
ΣΤΗΘΟΣ
πιεσεις σε επικληνη παγκο ζεσταμα 3 σετ 2*6 λειτουργικα
cross over 3*8
ανοιγματα σε επικληνη 4*8

ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
βυθισεις 4*max
γαλλικες εκτασεις 4*8
ελξεις τροχαλιας με λ λαβη 4*10

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-κενο

ΣΑΒΒΑΤΟ
ΟΜΟΙ
πιεσεις με αλτηρες 3σετ ζεσταματος 2*6 λειτουργικα
ορθια κοπηλαυικη στη τροχαλια 3*8
εκτασεις με αλτηρες 3*8

δικεφαλα
καμψεις ορθιος με στραβομπαρα 1 σετ ζεσταμα 3*8 λειτουργικα
καμψεις με αλτηρες ορθιος 4*8
σφυρια 4*10

σας φαινεται παλι υπερβολικο?απλα τη 1 εβδομαδα που το εκανα δε ξερω ειδα καποια πραγματα πχ πρηξιματα τα χερια μου χτες ξεπρηστηκαν στηθος το ιδιο και μου εκανε εντυπωση δηλαδη φαινεται οτι δουλευει

peris
29-10-08, 01:28
λοιπον καταρχην το προγραμμα εχει στοχο την αυξηση μαζας και δυναμης ειναι 4 μερες δε περιλαμβανει σκουοτ αρσεις θανατου για αρχη και εχει λιγοτερη εμφαση στα ποδια λογο του ατυχηματος που σας εχω πει θα τα συμπεριλαβω μολις δυναμοσουν λιγο τα ποδια μου γιατι δοκιμασα και με ενοχλει το γονατο διαρκεια εχει 1,5 με 2 μηνες διαρκεια ασκησεων με βαρη 60λεπτα

Δευτερα-στηθος

πιεσεις σε οριζοντιο παγκο 4*10
ανοιγματα 3*8
πιεσεις σε επικληνη παγκο(μηχανημα) 4*10
peck deck 4*10
pull over 3*8

Τριτη-πλατη
ελξεις στη τροχαλια 4*10
pull down 4*10
κοπηλατικη καθιστος(μηχανημα) 4*8
διασταυρωσεις(μηχανημα δε ξερω αν τη λεω σοστα)4*8
μονοζυγο κλειστη λαβη 3*8

Τεταρτη κενο

Πεμπτη-ομοι ποδια

ομοι
πιεσεις(μηχανημα) 4*8
ανοιγματα(μηχανημα)4*8
προτασεις με αλτηρες 3*8

ποδια
εκτασεις τετρακεφαλων 4*10
καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*10
πρεσσα 3*10

Παρασκευη χερια

δικεφαλοι
ελξεις στο μαξιλαρακι με στραβομπαρα 4*8
ελξεις στη τροχαλια 4*10
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*10

τρικεφαλα
βυθισεις στο διζυγο 3*10
πιεσεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*10
εκτασεις ααλτηρα πισω απο το κεφαλι 3*8

σαββατο-κυριακη κενο

αεροβικη τριτη-πεμπτη 30 λεπτα μετα τα βαρη
κοιλιακοιδευτερα-τεταρτη μετα τα βαρη απλως το παραθετω να το συζητησουμε και να μου πειτε γνωμες
με αυτο ξεκινησα μετα απο αποχη περιπου 6 μηνων και με αυτο που εγραψα απο πανω λεω να συνεχισω

Fotis_Patra
29-10-08, 01:53
στα ποδια στον 1 κυκλο βαλε πρωτη ασκηση την πρεσσα και στηθος στο 2 κυκλο αντι για cross βαλε pull over η διζυγο

peris
29-10-08, 02:00
στα ποδια στον 1 κυκλο βαλε πρωτη ασκηση την πρεσσα και στηθος στο 2 κυκλο αντι για cross βαλε pull over η διζυγο
οκ μια ερωτηση το προγραμμα ειναι δυσκολο οχι τοσο πολυ αλλα ειναι δε λεω οχι πιστευεις οτι για 1,5 μηνα το πολυ που θα εχει διαρκεια μπορω να το υποστηριξω με διατροφη που κανω πολυ καλη θα ελεγα και με σωστη ξεκουραση?

slaine
29-10-08, 02:06
ρε συ αυτό εξαρτάται από την ένταση, τα διαλλείματα κλπ...

Fotis_Patra
29-10-08, 02:07
Κανεις 2 φορες ενα σημειο την εβδομαδα και εχεις μονο την κυριακη για ξεκουραση, ποτε να προλαβει το σωμα να ξεκουραστει και να αναπτυχθει? στηριξετο με μια προτεινη και ακομα καλητερα και μια κρεατινη


ρε συ αυτό εξαρτάται από την ένταση, τα διαλλείματα κλπ...

ενοιτε η ενταση θα ειναι μεγαλη, χωρις ενταση δεν κανουμε τιποτα!

slaine
29-10-08, 02:12
πιστεύω καλύτερα να κάνει τη μία προπόνηση πιο χαλαρά για να μην τα φτύσει. επίσης συμφωνώ για την κρεατίνη. αν τελικά κάνει τη δεύτερη προπόνηση στήθους πιο χαλαρά θα πρότεινα να βάλει στην "πιο σκληρή" τον επικλινή.

peris
29-10-08, 02:16
Κανεις 2 φορες ενα σημειο την εβδομαδα και εχεις μονο την κυριακη για ξεκουραση, ποτε να προλαβει το σωμα να ξεκουραστει και να αναπτυχθει? στηριξετο με μια προτεινη και ακομα καλητερα και μια κρεατινη


ρε συ αυτό εξαρτάται από την ένταση, τα διαλλείματα κλπ...

ενοιτε η ενταση θα ειναι μεγαλη, χωρις ενταση δεν κανουμε τιποτα!

με κρεατινη ναι συμφωνω και εγω το εχω στο μυαλο μου σε 2 εβδομαδες θα μπω σε κυκλο οχι μονο κυριακη ρε φωτη τεταρτη και παρασκευη ειναι off απλα το εκανα δευτερα-τριτη On, τεταρτη off, πεμπτη on, παρασκευη off,σαββατο on κυριακη off, το τελευταιο δηλ το 1 ον 1 οφφ το εκανα για να μη πεσουν ομοι μετα κατευθειαν απο το στηθος εννοειται οτι το αυτο το προγραμμα δεν ειναι για αρχαριο καταλαβαινεται τι εννοω ετσι μη παρεξηγηθει αυτο που λεω και δεν ειναι για μεγαλη διαρκεια

Fotis_Patra
29-10-08, 02:43
Καλως! να μην τα ξανα λεμε καλο υπνο ποιοτικο φαγητο και πρηξημο στο gym, και περιμενουμε αποτελεσματα θετικα

peris
29-10-08, 02:58
Καλως! να μην τα ξανα λεμε καλο υπνο ποιοτικο φαγητο και πρηξημο στο gym, και περιμενουμε αποτελεσματα θετικα :awesome: :awesome: :awesome:
σωστα γιατι εγινε και σιριαλ :jason:

tezaman
29-10-08, 04:21
τώρα να σπαμάρω η να μην σπαμάρω :? ....

δεν σπαμάρω! :shifty:

peris
29-10-08, 11:25
τώρα να σπαμάρω η να μην σπαμάρω :? ....

δεν σπαμάρω! :shifty:

το σπαμαρω τι ειανι ρε χρηστο? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

peris
01-11-08, 16:32
λοιπον επειδη εκανα μαλακιες του στυλ δευτερα στηθος-ομους μετα πεμπτη στηθος και σαββατο χτυπαγα και ομους με ενταση και παλι δευτερα στηθος και ομοι βεβαια πιο χαλαρα και παλι ομως αυτο το εκανα 2 εβδομαδες με αποτελεσμα μια ενοχληση στο δεξιο ομο καπως ετσι αποφασισα να ακολουθησω

το level 3 του brawny με το εξης σπλιτ με στοχο τη μυικη αναπτυξη σκεφτομαι να το καρατησω αυτο το προγραμμα 1,5μηνα
δευτερα ομους
τριτη ποδια
πεμπτη στηθος-τρικεφαλα
παρασκευη πλατη-δικεφαλα

ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΜΟΙ

shoylder press ανοιχτη λαβη(δεν εχει σμιθ το γυμναστηριο περιπου ιδια κινηση ειναι) καλο ζεσταμα λειτουργικα 3*10,8,6προτεινετε κατι αλλο εδω?
πιεσεις με αλτηρες 3*10,8,6
ορθια κοπηλατικη στη τροχαλια 3*10,8,6
εκτασεις με αλτηρες ορθιος 3*10,8,6

ΤΡΙΤΗ ΠΟΔΙΑ
ζεσταμα 10 λεπτα στο διαδρομο-διατασεις
προβολες 4*10,8,6,6
πρεσσα 3*10,8,6
εκτασεις τετρακεφαλων 3*10,8,6
καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*10,8,6,6
ΤΕΤΑΡΤΗ-ΚΕΝΟ

ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΗΘΟΣ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

ΣΤΗΘΟΣ

πιεσεις επιπεδου παγκου 2 σετ ζεσταματος 2*6,6 λειτουργικα
πιεσεις επικληνη παγκου με αλτηρες 4*10,8,6,6
πιεσεις κατακλινη παγκου μηχανημα 4*10,8,6,6
ανοιγματα σε επικληνη παγκο με αλτηρες 4*10,8,6,6

ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

βυθισεις 4*max
γαλλικες εκτασεις με αλτηρες 3*10,8,6
πιεσεις στη τροχαλια με λ λαβη 4*10,8,6,6

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΛΑΤΗ
ζεσταμα 1σετ ελξεις τροχαλια,1 σετ πιεσεις ομον,1σετ ελξεις δικεφαλων με αλτηρες ελαφρια κιλα

μονοζυγο 5*8
σταυρος 4*10,8,6,6
κοπηλατικη στο μηχανημα ενα ενα χερι 5*10,8,8,6,6

ΔΙΚΕΦΑΛΑ

ελξεις με στραβομπαρα 1σετ ζεσταμα 3*10,8,6 λειτουργικα
σφυρια 3*10,8,6
ελξεις αυτοσυγκεντρωσης ορθιος 4*10,8,6,6

λοιπον ruhl καταλαβα τι εννοεις να σε ρωτησω κατι το προγραμμα αυτο πως το βρισκεις που σηζητουσα με το steve οχι οτι δεν εμπιστευομαι το παληκαρι απλα επειδη σεβομαι τη γνωμη σου καθως εχεις πολυ περισσοτερες γνωσεις απο μενα

Steve KinG STyLe
01-11-08, 16:57
Much Better επιτελους εβαλες μυαλο(φιλικα ε) :P

μολις γυρισω θα πω για ακομα μια φορα την γνωμη μου...παντως πολυ καλυτερο :wink:

peris
01-11-08, 17:10
Much Better επιτελους εβαλες μυαλο(φιλικα ε) :P

μολις γυρισω θα πω για ακομα μια φορα την γνωμη μου...παντως πολυ καλυτερο :wink:

αν δεν εβαζα μυαλο θα επαιρνα τον ομο σε συσκευασια δωρου για το σπιτι ηδη ποναει και εχει ψιλοπρηστει αφου καθομαι και ακουω τους γυμναστες καλα να παθω ομους μετα απο στηθος και μετα απο 3 μερες στηθος και ομοι μαζι ελεος αλλα καλος μαλακ*ς ειμαι και εγω που το εκανα και να δω πως θα παω δευτερα για προπονηση

τελοςπαντων ευχαριστω steve μολις γυρισεις ξερεις :P :P περιμενω για παρατηρησεις διορθωσεις απο ολους σας

κυριως με ενδιαφερει να μου πειτε επιλογη ασκησεων πως σας φαινεται? η πυραμιδα πως σας φαινεται με αυτες τις επαναληψεις του στυλ 10-8-6-6 επισης τα σετ ειναι πολλα?

εχει 14 λειτουργικα για ομους 10 για δικεφαλα 11 για τρικεφαλα 15 για στηθος 16 για ποδια και 14 για πλατη

Steve KinG STyLe
01-11-08, 20:16
Καποιες πολυ γενικες παρατηρησεις...
Σκουοτ ακομα δεν μπορεις να κανεις εστω και λιγα κιλα?Γιατι μου κανει πραγματικα εντυπωση γιατι κανεις πρεσα και εκτασεις που ειναι χειροτερες για τα γονατα...επικληνεις θα τις εβαζα πρωτες!3ασκησεις για πλατη δεν μου φενονται αρκετες...στις αυτοσιγκεντρωσεις εννοεις 2 στο καθε χερι?

Τελως παντως πολυ καλυτερο,αν εχει ενταση το προγραμα και πανε μεχρι κοπωση ολα θα εχεις επιπλεον αποτελεσματα!!!


Αλλα εχεις καταλαβει πως δουλευει περιπου?Εννοω οτι πραγματικα αν δεν πανε μεχρι κοπωση τα σετ δεν γινετε τιποτα,γιατι σκεψου το λογικα κανω καμψεις δικεφαλων 50κιλα 12επαναληψεις σχετικα ευκολα,αυτο σημαινει οτι μπορεις να κανεις 15επαναληψεις π.χ δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω δεν μπορω να το εξηγησω απλα προσπαθω να σου δειξω την σημαντικοτιτα της κοπωσης...

Επισης αν θες πραγματικη μυικη αναπτυξη πρεπει σε καθε προπονηση να εισαι και καλυτερος!!!Δηλαδη απλα,κανεις πιεσεις παγκου 100κιλα 6επαναληψεις μεχρι κοπωση την επομενη φορα (αν εχεις καλη διτροαφη και μετρανε και αλλες παραμετρη)θα πρεπει να κανεις τουλαχιστον 100κιλα με 7επαναληψεις,την επομενη 8 και γενικα οποτε νιωσεις ετοιμος κανεις 101 κιλα στις 6επαναληψεις...γενικα ομως οι επαναληψεις δεν πρεπει να ειναι σταθερες...και πειραμιδα να ειναι που λες αν κανεις επι 2βδομαδες 12,10,6,6 την επομενη λογικα θα μπορεις να κανεις 13,11,7,7 μεχρι κωποση οποτε αν κανεις παλι 12,10,6,6 δεν θα εχεις ιδια αποτελεσματα!!!Και ολα αυτα αν πανε τα σετ μεχρι κοπωσης αλλιως ουτε δυναμη ουτε μυικοτητα θα κερδισεις...(ενταξει το να κολησεις 1-2 βδομαδες στα ιδια κιλα επαναληψεις δεν εγινε τιποτα αλλα δεν ειανι οτι καλυτερο!!!)εξαλου αν θες σωμα πρεπει να το διεκδικισεις και να τα δινεις ολα!!!!

Γενικα καταλαβα οτι κολλας παρα πολυ στα νουμερα,δηλαδη μετρας τα σετ να σου ποσα ακριβως θα βγουν και τετοια και δεν κοιτας την ουσια αυτο βλεπω εγω και στο λεω απολιτα φιλικα σαν σ υμβουλη μπορει και να μην ειναι ετσι βεβαια αυτο βλεπω...καντο αν θες σαν πειραμα!Κανε την δευτερα ομους που εχεις π.χ φυλλ σε ενταση ολα μεχρι κοπωση κανε και καποιο συπερσετ και παω και στοιχημα οτι την επομενη βδομαδα θα εισαι πιο δυνατος αρα και μεγαλυτερα κιλα μεγαλυτερη αναπηξη αν το δεις σε βαθος....


Τεσπα αυτα θα πρεπει αν τα βρεις μονος σου οπως εκανα και εγω!!!Ενταξη καλα ειναι να τα λεμε υποθετικα το θεμα ειναι στην ΠΡΑΞΗ!!!Αντε καλη δυναμη ρε συ και με τα καλυτερα αποτελεσματα απο μενα!!!! :)


Υ.Γ δεν μ απαντησες πιο πριν,σε τι επιπεδο εισαι?Τι κιλα σηκωνεις στις βασικες?Και αν μπορεις θυμισε μου κιλα λιπος υψος και τα σχετικα..


Οπως παντα φιλικα Στεφανος :awesome:

peris
01-11-08, 20:25
λοιπον ακου γενικα α για χερια εκανα λαθος ειναι ελξεις με αλτηρες ορθιος οχι αυτοσυγκεντρωσης λοιπον βασικες ασκησεις σκουοτ και αρσεις θανατου δεν εκανα μεχρι τωρα η μονη βασικη ασκηση που εκανα ηταν πιεσεις σε επιπεδο 70κιλα

λοιπον τι λεω να κανω τωρα να βγαλω ποδια προβολες να βαλω αρσεις θανατου με 3 λειτουργικα σετ σιγα σιγα επισης μια ερωτηση πχ αμα καθε 2 εβδομαδα ανεβαζεις κιλα περιπου 1,25-2,5 το πολυ και εισαι με τις ιδιες επαναληψεις πχ 10-8-6-6 για 1,5 μηνα λογικα δε θα κερδισεις σε μυικη αναπτυξη απο αυτο καταλαβαινεις τι εννοω ετσι?

λοιπον υψος ειμαι στο 1,77 κιλα 80,5 λιπος 14% λοιπον επικληνης με αλτηρες λες καλυτερα πρωτες και 2 ο παγκος?

Steve KinG STyLe
01-11-08, 20:34
Αμε καταλαβαινω και σωστο αυτο που λες,αλλα ειναι δυσκολο να ανεβεις τοσα κιλα τοσο γργηρορα...και γενικα ποτε δεν εχω βρει σε γυμναστηριο μπαρα 0,25 ή 0,5 κιλα οποτε...αν εχετε οκ σαν λογικη παλι σωστη ειναι αλλα προτιμισε αυτο που ειπα εγω!!!Δικια σου αποφαση...παντως απο το προηγουμενο που ειχεσ παντα σταθερα πολυ καλυτερα...



Κοιτα οι προβολες πιανουν σχεδον ολο το ποδι ενω οι αρσεις με τενωμενα πιανουν μονο μηριαιους,γενιακπιστευω οτι αφου δεν κανεις σκουοτ θα πρεπει να εχεις προβολες που ειναι μια παρα πολυ καλη ασκηση ας μην της φαινεται,ισως βαλε αρσεις στην μερα πλατης για ραχη και τραπεζιους η αν μπορεις κανε αντι για σκουοτ τις κλασικες αρσεις θανατου http://www.exrx.net/WeightExercises/ErectorSpinae/BBDeadlift.html που πιανει και τετρακεφαλο!!! :wink:



λοιπον υψος ειμαι στο 1,77 κιλα 80,5 λιπος 14% λοιπον επικληνης με αλτηρες λες καλυτερα πρωτες και 2 ο παγκος?

Ναι ετσι λεω αν θες...γενικα οι επικλινεις πιανουν πολυ καλα και μεσο στηθος...

peris
01-11-08, 20:38
αυτο με τα level πχ εγω κανω 70 κιλα παγκο αυτος στα level λεει για το level 3 πρεπει να εχεις 90 κιλα παγκο τι παιζει με αυτο επειδη διαβαζο level 3 απο λιγο πρωχορημενοι εως πολυ προχορημενοι το σωμα μου εχει καποιοα σχετικα καλη μυικη αναπτυξη τι παιζει με αυτο?

Steve KinG STyLe
01-11-08, 20:45
αυτο με τα level πχ εγω κανω 70 κιλα παγκο αυτος στα level λεει για το level 3 πρεπει να εχεις 90 κιλα παγκο τι παιζει με αυτο επειδη διαβαζο level 3 απο λιγο πρωχορημενοι εως πολυ προχορημενοι το σωμα μου εχει καποιοα σχετικα καλη μυικη αναπτυξη τι παιζει με αυτο?

ο Μπραουνι το ειχει πει οτι αυτα ειναι ενδικτικα νουμερα!!!και ειπε οτι ειναι η γνωμη του οτι μετα απο αυτα τα κιλα λεγετε καποιος προχωρημενος,και απο εκει και περα ο καθενας αναλογα πρατει οπως νιωθει ο ιδιος...

Εγω παλι εχω διαβασει(παλι ενδικτικα ειανι τα νουμερα) οτι αν κανεις παγκο 1φορα το βαρος σου αρσεις θανατου 1,5 φορα και σκουοτ 1,25 φορες το βαρος σου μπορεις να λεγεσε προχορημενος!!Τα παραπανω ειναι για την μονη επαναληψη RM!!!

Δηλαδη 80κιλα στον παγκο,120κιλα αρσεις και 100σκουοτ για σενα...

peris
01-11-08, 21:18
δηλαδη αν καταλαβα σωστα εκει πχ που κανω τη 1εβδομαδα 10-8-6-6 σε καποια κιλα πχ αν δεν μπορω να ανεβασω κιλα την επομενη εβδομαδα καλυτερα θα ηταν να κανω στα ιδια κιλα +1 επαναληψη δηλαδη 11-9-7-7?ετσι καπως δηλαδη ενδεικτικο το παραδειγμα

τωρα σε σχεση με το προγραμμα στο στηθος
πιεσεις σε επιπεδο μπαρα
πιεσεις σε επικληνη αλτηρες
πιεσεις σε επιπεδο αλτηρες
ανοιγματα με αλτηρες σε επικληνη θα ηταν καλυτερα με 2 ασκηση τις επικληνεις πιεσεις

για τα ποδια το γυμανστηριο σε κανα 2 εβδομαδες θα εχει σμιθ με μπαρα να κανω σκουοτ ελυθερο καταλαβαινεις μετα απο τραυματισμο το φοβαμε

να τα αφησω οπως ειναι με τις ποβολες και σε κανα 2 εβδομαδες που θα φερει σμιθ να κανω εκει σκουοτ και να βγαλω εκτασεις τετρακεφαλων και να μπουν εκει οι προβολες?

ομοι ειναι υπεβολικα τα σετ που κανω εκει ηθελα να καταληξω που ειπα πριν για σετ αυτα για να ολοκληρωθουν οι αποριες που εχω

thegravijia
01-11-08, 21:27
peris για το κατω μερος του στηθους γιατι δεν βαζεις μια ασκηση..?
πχ, αντι για πιεσεις με αλτηρες σε ισιο παγκου κανε πιεσεις σε κατακλινη ή βυθισεις ή cross over... το λεω αυτο γιατι ηδη εχεις βαλει πιεσεις με μπαρα σε ισιο στο προγραμμα σου κ για το κατω μερος του στηθους δεν εχεις καμια..

Steve KinG STyLe
01-11-08, 21:30
ακριβως και θα ηταν και η καλυτερη επιλογη(μιλαω για το πρωτο που ειπες),γενικα να σου δωσω ενα πραγματικο παραδειγμα εκανα πιεσεις αλτηρων για στηθος 12κιλοι αλτηρες 9επαναληψεις και την επομενη βδομαδα πηγα να κανω την ασκηση και ειδα οτι εβγαιναν και οι 12επαναληψεις χωρις ιδιετερη κοπωση...οποτε πηρα 16κιλα και εκανα οσες βγηκαν νομιζω 7ηταν,και 7εκανα και στα υπολοιπα σετ εκεινη την μερα,τωρα την δευτερα θα προσπαθησω να κανω 8-9+επαναληψεις με τα ιδια κιλα,η αν μπορεσω(που δεν παιζει απλα υποθετικα το λεω)να κανω 18κιλα...


ενταξει δεν θα σου πει κανεις ποια ειναι η καλυτερη σειρα των ασκησεων,απλα συνηθως βαζω τις ασκησεις που γυμναζουν τα αδυναμα σημεια μου πρωτα!!!Για τις προβολες δεν ξερω αν εχεις κανει ποτε,δοκιμασε πρωτα να δεις ποσο καλα σε πιανει και αν σου αρεσει και την κρατας...παντως την θεωρω ειδανικη ασκηση για ποδια γιατι θες δεν θες χρειαζετε πολυ ενταση και τα ποδια με ενταση μεγαλωνουν...Καλα εκανες και το προσεξες αυτο για τους ομους με τα πολλα σετ...μειωσε τα απο οπου θερωρεις περιτα!!!Και προσπαθησε να δινεις τουλαχιστον το 100% σου σε καθε προπονηση!!! :)


Τι διατροφη κανεις αυτον τον καιρο???Δεν θυμαμε...(ξερω ογκου αναλιτικα εννοω)

:P

peris
01-11-08, 21:43
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3540

αυτη με μονες αλλαγες 125γρ βρωμη,125γρ κοτοπουλο,160 γρ τονο και απο το δευτερο γευμα εχω βγαλει 70γρ γαλοπουλα αντι για αλλαντικο

οσο για τους ομους κανω αυτο

shoylder press 4*10,8,6,6
πιεσεις με αλτηρες 3*10,8,6
ορθια κοπηλατικη 4*10,8,6,6
εκτασεις 3*10,8,6

και λεω να κανω shoylder press 3*10,8,6 και ορθια κοπηλατοκη 3*10,8,6 τι λες καλυτερο η να το αφησω οπως ειναι??4 σετ ειναι περιττα καλυτερα 3 νομιζω θα βοηθησουν να ανεβω και στα κιλα γνωμη μου αυτη δεν ξερω αν εχει βαση

Steve KinG STyLe
01-11-08, 22:37
και μονο που βλεπεις πως ειανι στην πραξη και το σκεφτεσε ειναι καλο!!!Την δευτερα δες πως θα εισαι και αναλογα κανε,δεν ειναι λιγα παντως αν κανεις 3σετ σε καθε ασκηση,12σετς...παντως δωσε καλυτερα μεγαλυτερη βαση στις εκτασεις,την θερωρω πιο σημαντικη ασκηση για να μεγαλωσουν οι μεσαιοι δελτοειδεις που θα σου δωσουν και επιπλεον ογκο και ια ειναι πιο ωραιο σαν συνολο...και μετα κωπιλατικη αν και καλυτερα κανε μια ασκηση για πισω δελτοειδης π.χ σκφτος πλαγια ανοιγματα ή στον παγκο δεν ξερω τωρα πως λεγετε αλλα παλι σαν εκτασεις ειναι...


Γενικα η διατροφη καλη ειναι,ισως γινοταν και καλυτερη αλλα δεν παιζει προβλημα...απλα τωρα για τις γαλοπουλες τις φετες λιγο πολλες απο αυτες εχουν πολυ αλατι,καποιες ακομα και λιπος και δεν εχουν αρκετη πρωτεινη,οποτε αν μπορεις βρες καποια αλλη πηγη ή βρες μια αξιοπιστη μαρκα γαλοπουλας... :wink:

Και παρε και μια γλυκοζη στο βαζακι!!!

peris
01-11-08, 23:20
αυτο που εγραψες γαι τα 3 σετ σε καθε ασκηση 12 σετς με το τροπο που το εγραψε εννοεις οτι ειναι λιγα?ερωτηση να το καταλαβω γιατι δε το επιασα

Steve KinG STyLe
01-11-08, 23:29
δεν ειναι λιγα παντως αν κανεις 3σετ σε καθε ασκηση,12σετς...


οχι δεν ειναι λιγα!!!Και οποτε νιωθεις ετοιμος να ανεβεις,το κανεις... :wink:

peris
01-11-08, 23:35
δεν ειναι λιγα παντως αν κανεις 3σετ σε καθε ασκηση,12σετς...


οχι δεν ειναι λιγα!!!Και οποτε νιωθεις ετοιμος να ανεβεις,το κανεις... :wink: καλα καταλαβα λοιπον ετσι θα το κανω αλλωστε μετραει η ποιοτητα οχι η ποσοτητα :sneaky: :sneaky:
τωρα μακαρι να μπορεσω να παω δευτερα εχω πλακωσει τον ομο με βολταρεν παγο μεχρι δευτερα πιστευω θα ειμαι κομπλε :rocking: :rocking:

peris
01-11-08, 23:54
πλατη αντι για αυτο

μονοζυγο5*8
κοπηλατικη ενα ενα χερι 5*8
σταυρος 4*8

να βαλω αυτο?

μονοζυγο3*8
αρσεις θανατου 3*10,8,6
κοπηλατικη ενα ενα χερι 4*10,8,6,
σταυρος 4*10,8,6,6

Steve KinG STyLe
02-11-08, 00:02
οσο για το ποδια αντι για αυτο

προβολες 4*10,8,6,6
πρεσσα 4*10,8,6,6
εκτασεις τετρακεφαλων 4*10,8,6,6
καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4*10,8,6,6

να βαλω αυτο?

αρσεις θανατου 1 σετ ζεσταματος 3*10,8,6
προβολες 4*10,8,6,6
πρεσσα 4*10,8,6
καμψεις μηριαων δικεφαλων 4*10,8,6,6

βεβεως,με τι εκτελεση λες εσυ ομως???Εγω προτεινω Deadlift ή Sumo deadlift γιατι πιανουν πολυ καλα και τετρακεφαλο...και για ζεσταμα κανε και υπερεκτασεις 2-3σετακια 10-15επαναληψεις,και αν εχεις καιρο να κανεις αρσεις θανατου μην βαλεις πολλα κιλα,μετρια κιλα ελενχομενα να μαθεις την τεχνικη τελεια και αν εισαι σιγουρος ανεβασε κιλα!!!Προβολες προτειμω 12επαναληψεις... :1laugh: Ετσι να πεφτω κατω μετα απο καθε σετ....

Πες και αλλα πλζ γιατι βαριεμαι..... :green:

peris
02-11-08, 00:06
επειδη ποδια εχω τριτη και παρασκευη πλατη τρεχει τιποτα που εχει δυο αρσεις θανατου μεσα?ετσι πληροφοριακα ρωταω οσο για το πως θα εκτελεσω τις αρσεις θανατου για ποδια σκεφτομαι ττις κλασσικες αρσεις για πλατη τι προτεινεις μπορεις να δωσεις κνα λινκ πως σου φαινεται το δευτερο για πλατη αυτο με της αρσεις μεσα καλυτερο μαλλον ε??σε εχω πρηξει ε?:oops: :oops:

Steve KinG STyLe
02-11-08, 00:18
επειδη ποδια εχω τριτη και παρασκευη πλατη τρεχει τιποτα που εχει δυο αρσεις θανατου μεσα?ετσι πληροφοριακα ρωταω οσο για το πως θα εκτελεσω τις αρσεις θανατου για ποδια σκεφτομαι ττις κλασσικες αρσεις για πλατη τι προτεινεις μπορεις να δωσεις κνα λινκ?σε εχω πρηξει ε?:oops: :oops:

καθολου!!!Βαριμαι τοσο και εσυ μου δινεις ασχολεια... :green:

Στο θεμα αρσεις θανατου θα ακουσεις πολλες διαφωνιες...
εγω θεωρω αρσεις θανατου καλυτερες για ποδια http://www.exrx.net/WeightExercises/ErectorSpinae/BBDeadlift.html γιατι πιανει πολυ καλα και μπρος και πισω...ενω με τεντωμενα ποδια μονο δικεφαλους μηραιους,και ισως παρατηρησεις και μονος σου οτι η κηνηση γινετε ολοκλροτικα απο την μεση και την πλατη γενικα, εγω τουλαχιστον για πλατη κανω με ημι τεντομενα ποδια...τωρα ψαξτο λιγο περισσοτερο το θεμα καλυτερα...

Καλυτερα επελεξε μια απο τις 2 η για πλατη η για ποδια,αν και εγω που απο τεταρτη εχω λιωμενα και σακατεμενα ποδια μια χαρα κανω αρσεις θανατου...αλλα καλυτερα μια απο τις 2!!!!

peris
02-11-08, 17:46
peris για το κατω μερος του στηθους γιατι δεν βαζεις μια ασκηση..?
πχ, αντι για πιεσεις με αλτηρες σε ισιο παγκου κανε πιεσεις σε κατακλινη ή βυθισεις ή cross over... το λεω αυτο γιατι ηδη εχεις βαλει πιεσεις με μπαρα σε ισιο στο προγραμμα σου κ για το κατω μερος του στηθους δεν εχεις καμια..

σωστη παρατηρηση εχεις δικιο μαλλον θα αλλξω τις πιεσεις ισιου παγκου με αλτηρες με κατακληνη διζυγο ισως να ηταν καλυτερη επιλογη αλλα κανω διζυγο μετα στα τρικεφαλα οποτε δυο φορες διζυγο θα ηταν λαθος επιλογη

RUHL
02-11-08, 17:51
παμε για 6η σελιδα τελικα το εφτιαξες το προγραμμα σου? :green: :green: :green: :green:

peris
02-11-08, 17:55
παμε για 6η σελιδα τελικα το εφτιαξες το προγραμμα σου? :green: :green: :green: :green:

ναι ρε καλα μη βαρας :green: στη προηγουμενη σελιδα το τελευταιο που εγραψα θα κανω απλα επειδη τωρα το ειδα εκεινο απαντησα η μονη αλλαγη στους ομους 3 σετ λειτουργικα η καθε ασκηση και ποδια στις εκτασεις τετρακεφαλω αντι για 4, 3 λειτουργικα σετ και στηθος αντι για πιεσεις σε ισιο με αλτηρες πιεσεις σε κατακλινη :rocking: :rocking:

RUHL
02-11-08, 19:40
που να διαβαζες αυτα που διαβαζω εγω για το πως προσεγκηζεις μια προπονηση ποσες μεταβλητες πρεπει να προσεξεις ωστε να ειναι το σπλιτ τα σετ ογκος προπονησης οι επαναληψεις σωστα και τι πρεπει να αλαζεις καθε τοσο θα μηνεις καραφλος :rabbit:

εχεις καιρο εσυ ακομα για trail and eror χτυπα αβερτα νεος εισαι :joker:




οχι δεν θα επεκταθω στα παραπανω :chinese:

peris
02-11-08, 19:51
που να διαβαζες αυτα που διαβαζω εγω για το πως προσεγκηζεις μια προπονηση ποσες μεταβλητες πρεπει να προσεξεις ωστε να ειναι το σπλιτ τα σετ ογκος προπονησης οι επαναληψεις σωστα και τι πρεπει να αλαζεις καθε τοσο θα μηνεις καραφλος :rabbit:

εχεις καιρο εσυ ακομα για trail and eror χτυπα αβερτα νεος εισαι :joker:




οχι δεν θα επεκταθω στα παραπανω :chinese:

συμφωνω οτι γνωριζεις πολυ περρισοτερα παραγματα απο οτι εγω μια ερωτηση μονο γιατι δεν το καταλαβα οταν λες

εχω ακομα καιρο για trail and eror χτυπα αβερτα νεος εισαι τι εννοεις?χωρις να εχω ρεξη για αντιπαραθεση ουτε ειρωνικη ταση σοβαρα το ρωταω

RUHL
02-11-08, 20:16
ορος trail and error σημαινει δοκημη και λαθος
και ναι πιστευω οτι εχεις ακομα καιρο μπροστα σου απο εκει ολοι περνανε απο εκει
αν εμπενα στα φορουμ απο ηλικια σαν τον αλλον απο τα τρικαλα με την αδερφη :love: θα ειχα λιγοτερα λαθη αλλα οχι 0 σε καμια περιπτωση κανενας δεν ξερει τι τον πιανει απλος ακουει τα λαθη που δεν εχουν λογικη(πχ 50 σετ ανα σωματικο για νατυραλ) και αναλυει τα αλλα που εχουν λογικη και βλεπει "δρομους" που μπορει να παρει και συμφωνει με αυτους

Δεν εχουμε το πιο γ***το χομπι ποτε δεν τελιωνουν αυτες οι πληροφοριες θεωριες κτλ και βγαινουν καιρουνιες συνεχως ορεξη να εχεις να διαβαζεις

:lol: απορω πως την παλευει ο τεζας ολη μερα φικι δεν βαριετε :green:

peris
02-11-08, 22:27
δηλαδη ruhl να υποθεσω οτι διαφωνεις με το προγραμμα?

RUHL
02-11-08, 22:38
ουτε καν διαβασα τι κανεις τις δικες μου αποψεις θεωριες σωστη σειρα ασκησεων επαναληψεων διαλειματος τα εχω πει δεν εχω τιποτα να προσθεσω απο μερια μου αν βρω και καλυτερο απο αυτα που ηδη κανω τωρα θα ενημερωσω

tezaman
02-11-08, 22:58
σαν τον αλλον απο τα τρικαλα με την αδερφη :love:

απορω πως την παλευει ο τεζας ολη μερα φικι δεν βαριετε :green:

όταν λες αδερφή? :green:

θα σου πω το μυστικό μου Άλεξ...


ιπποφαές εβίας 8)

RUHL
02-11-08, 23:09
οχι αδερφη με τον τροπο που χρησημοποιει ο σλαινε τωρα τελευταια την λεξη αλλα με τον κανονικο ορο γυναικα :P

ιποφαες ε? κανε παρεα με τον φωτη-κατερινη κατι τετοια τρωει και αυτος :drunken:

tezaman
02-11-08, 23:16
πολύ πονηρό μυαλό έχεις Άλεξ :unsure: και ο νου σου πάει συνέχεια στους ομοφυλόφιλους να το κοιτάξεις αυτο 8)

εγώ εννοούσα αδελφή νοσοκόμα :shifty:

Φωτάρα δικός μου είσαι? και εσύ φικι φίκι όλη μέρα? και το ιπποφαές στα κάγκελα!

KATERINI 144
03-11-08, 11:16
οχι μόνο τη μερα, και τη νύχτα. τον παπάρα ποιο πάνω μη τον ακούς, είναι αεριτζής.

:lol:

tezaman
03-11-08, 12:18
χααχαχαχαχαχαχααχαχαχχχα :bowdown: :bowdown: :bowdown:

είδες Άλεξ με το ιπποφαες ούτε καν ύπνο δεν χρειαζόμαστε!! 8)