PDA

Επιστροφή στο Forum : εμπροσθολαιμιες στην τροχαλια



mathiteuomenos
10-10-08, 00:06
καποιος στο γυμναστηριο μου ειπε οτι οταν κανουμε τροχαλια οι ωμοι πρεπει να "πεταγονται"( οπως στην ποζα ανοιγμα πλατης απο πισω) γιατι ετσι απομονωνονται καλυτερα τα φτερα ! αληθευει? και κατι ακομα! η κλειστη λαβη στην τροχαλια και η αναποδη κανουν ιδια δουλεια??

ioannis1
10-10-08, 10:57
δεν καταλαβα τι θα πει πεταγονται.παντως εγω την κανω ως εξης.ελαφρια κλιση προς τα πισω στηθος εξω και πληρες τεντωμα χεριων επανω σε σημειο να σηκωνομαι λιγο απο το καθισμα.

sTeLaKoS
24-11-09, 23:26
Επαναφέρω το τοπικ για να ρωτήσω κάτι σχετικό με την άσκηση, κάποιοι μπορεί να γελάσετε. Κρατηθήτε παρακάλω:green:

Σήμερα είχα προπόνηση πλάτης, ανέβασα άλλο τα κιλά που σηκωνω λ στην εμπροσθολαίμια τροχαλία. Για πρώτη φορά έκανα 8ρι σετ στα +5 του σωματικού μου βάρους.
Αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, δεν μπορούσα να κατεβάσω τη τροχαλία για να ξεκινήσω την άσκηση! Έβαζα όλο μου το βάρος αλλά μπααα! Ήμουν όρθιος και δε μπορούσα να βάλω δύναμη για να κατεβασω τη μπαρα και να κάτσω στη θέση. Στο τέλος ζήτησα βοήθεια από κάποιον δίπλα μου και τη κατεβασαμε ωσπου να κάτσω.
Τι γίνεται ρε παιδιά στη περίπτωση που βάζουμε πάνω απ τα κιλά του βάρους μας? Ζητάμε βοήθεια ή υπάρχει κάποιο tip που μας βοηθάει να κάτσουμε στη θέση?

KATERINI 144
25-11-09, 16:29
μονο αν τα τραβήξεις αποτομα αλλα καλύτερα καποιος να σε βοηθήσει.

εντιτ: μπορεις να κρεμασεις και μερικα σακια με άμμο στο πλάι αλλα δε λεει :P

sTeLaKoS
25-11-09, 16:38
μονο αν τα τραβήξεις αποτομα αλλα καλύτερα καποιος να σε βοηθήσει.

εντιτ: μπορεις να κρεμασεις και μερικα σακια με άμμο στο πλάι αλλα δε λεει :P

Τραβώντας απότομα φοβήθηκα μη μου βγει κανένας ώμος!

Ναι μωρέ, αυτό θα κάνω, το πιο απλό. Θα βάζω κάποιον να με βοηθάει και τελείωσε

Panoz
28-11-09, 00:54
Επαναφέρω το τοπικ για να ρωτήσω κάτι σχετικό με την άσκηση, κάποιοι μπορεί να γελάσετε. Κρατηθήτε παρακάλω:green:

Σήμερα είχα προπόνηση πλάτης, ανέβασα άλλο τα κιλά που σηκωνω λ στην εμπροσθολαίμια τροχαλία. Για πρώτη φορά έκανα 8ρι σετ στα +5 του σωματικού μου βάρους.
Αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, δεν μπορούσα να κατεβάσω τη τροχαλία για να ξεκινήσω την άσκηση! Έβαζα όλο μου το βάρος αλλά μπααα! Ήμουν όρθιος και δε μπορούσα να βάλω δύναμη για να κατεβασω τη μπαρα και να κάτσω στη θέση. Στο τέλος ζήτησα βοήθεια από κάποιον δίπλα μου και τη κατεβασαμε ωσπου να κάτσω.
Τι γίνεται ρε παιδιά στη περίπτωση που βάζουμε πάνω απ τα κιλά του βάρους μας? Ζητάμε βοήθεια ή υπάρχει κάποιο tip που μας βοηθάει να κάτσουμε στη θέση?

Προσπαθησε οταν το τραβηξεις, οσο το τραβηξεις τελοσπαντων, να γατζωθεις με τα ποδια σου κατω απ τα μαξιλαρακια που εχει για τα ποδια..

Καλη επιτυχια.. :green::green: