PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσα χρονια ασχολειστε με το BodyBuilding;



DeVito
12-10-08, 19:17
Ποσα χρονια ασχολειστε με το BodyBuilding;

Απλα, απο περιεργεια
:idea:

Muscleboss
12-10-08, 19:29
αν εννοείς ενασχόληση τη προπόνηση με βάρη , τότε 11...

αν εννοείς πιο σοβαρά τότε ίσως 8.

περίμενε να δείς νούμερo από TRIANTAFYLLOU... :green:

MB

thegravijia
12-10-08, 19:34
3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΟΛΟ.. τον πρωτο χρονο πηγαινα μια αντε δυο φορες την βδομαδα για παρεα στους φιλους μου που εκαναν προπονηση ..λεμε τωρα .. κ κοιταγαμε την κολ@ρ@ της γυμναστριας :o :turtle:
και σοβαρα 2 χρονια ...

tezaman
12-10-08, 19:52
κ κοιταγαμε την κολ@ρ@ της γυμναστριας :o :turtle:

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

:banghead:

Steve KinG STyLe
12-10-08, 20:10
5 μηνες... :cry: :cry: Αλλα εχω σκοπο να το ανεβασω παρα πολυ αυτο το νουμερο 8)

stavro
12-10-08, 20:21
.

περίμενε να δείς νούμερo από TRIANTAFYLLOU... :green:

MB

απο τοτε που βγηκαν οι λασπες :green: :green:

gym mind
12-10-08, 23:09
Σοβαρα δηλαδη 5 φορες την βδομαδα προπονηση 5,5 χρονια....Κ κατι καλοκαιρια πριν :P

asdf
12-10-08, 23:38
2 χρονια :weights:

ioannis1
13-10-08, 09:02
20 χρονια αλλα 10 σοβαρα.θα μου πεις για τοσα χρονια επρεπε ναμουν τεραστιος κατι σαν τον ηλια.αλλα παλια ουτε προπονηση καναμε σωστα, ουτε διατροφη και συμπληρωματα κλπ πηρα πολυ πολυ προσφατα.

Vson
13-10-08, 09:32
ενταξει ρε γιαννη ουτε αναβολικα δεν παιρνεις τι περιμενεις coleman ; :P

εγω ασχολουμαι περιστασιακα πολυ για αρκετα χρονια, αλλα ηταν σαν να μην πηγαινω στα σοβαρα εκανα πολυ προσφατα για 1,5 μηνα μονο και τωρα που αρχιζω δυνατα κ ελπιζω να μην σταματησω παλι :)

tezaman
13-10-08, 10:46
ενταξει ρε γιαννη ουτε αναβολικα δεν παιρνεις τι περιμενεις coleman ; :P

Όχι τα αναβολικά φίλε μου η muscletech με τα superbiologicalcryomakeyoutubano hardcore κάνει όλη την δουλειά :chinese: 8)

dReik0
13-10-08, 12:39
σύνολο στο γυμναστήριο 3 χρονια , 8 μήνες για να αδυνατίσω κάνα 10μείνω για σύσφιξη και να φύγουν τα χαλαρώματα , και τώρα 1μιση χρόνο bodybuilding

TRIANTAFYLLOU
13-10-08, 17:35
τα πρώτα 4-5 χρόνια θα έπρεπε να τα πιάνω διπλά γιατί οι προπονήσεις ήταν μαραθώνιος κάθε μέρα εκτός κυριακή γιατί την κυριακή είχα πολύ δουλειά στο χωριο βοηθούσα στα χωράφια , αλλά αν σκευτείτε οτι το 1986 ήμουν 2ος μρ βόρειος ελλάς και είχα και το έπαθλο του πλέον μυώδη .
πρέπει να έχω 24 χρόνια γεμάτα απλά τα πρώτα ήταν με πρωτόγονα μέσα με τσιμέντα και σωλήνες και αν υπήρχε γυμναστήριο θα άρχιζα απο τα 15 γιατί είχα τρελα με τα βάρη απο το γυμνάσιο και τότε έκανα πολύ μονόζυγο, άρχισα σχετικά μεγάλος ο πρώτος αγώνας ήταν μετά τον στρατό είχα κανένα εξάμηνο αλλά σε γυμναστήριο, είχα εκσυγχρονηστεί τότε.

για μένα μετράει να είσαι ενεργός γιατί μου έλεγε κάποιος ασχολείται 30 χρόνια με το ταε κβον ντο γιατί αρχίζουν σε μικρή ηλικία αλλά αυτός εχει 15 χρόνια που δεν ασχολείται παρα περιστασιακά και του λέω εσύ δεν έβαλες το πότε σταμάτησες παρά το πότε άρχησες.

αυτό παιδιά δεν λέει τίποτε και εσείς αν σας αρέσει και αγαπάτε και βρισκετε οτι σας κάνει καλό αυτό που κανετε θα το κάνετε για πολλά χρόνια και ούτε θα το καταλάβετε .

εκείνο που πρέπει δεν χρειάζετε να είστε μόνο κολημένοι με το ββ αλλά να είστε πολυπλευρικοί και έτσι δεν θα σας γίνετε ρουτίνα και βαρεμάρα και να έχετε και άλλους στόχους στη ζωή για να υπάρχει και όρεξη για συνέχεια. το ββ είναι ένα μέσο για υγεία ευεξία και αποβολή του στρές μην γίνει αιτία για ένα επιπλέον αγχος.

panagiotisf
13-10-08, 17:55
απο τα 14 μου ξεκινησα με μονοζυγο και ο θειος μου με εβαζε και πιεσεις παγκου μαζι με καμψεις
στα 15 μου εκλεβα κρυφα απο του αδερφου μου το μερος κατι πρωτεινες και κρεατινες που επαιρναι αυτος τοτε ηταν πιο μεγαλος
εγω νομιζα με αυτα θα γινω φουσκωτος ουτε ηξερα τι δουλεια καναν καλα καλα
και μαλιστα οταν ρωτουσα τον αδερφο μου ποσο παιρνει και μου ελεγε παραδειγμα 2 scoop εγω επαιρνα κρυφα 2 παρα κατι λιγο γιατι φοβομουν μην παθω τπτ... το οτι επαιρνα σχεδον 2 scoop δεν με πειραζε αλλα με πειραζει να μην γεμισω το δευτερο scoop

ενταξει ρε παιδια μην βαρατε ημουν δεν ημουν 15 τοτε

κατα τα 16+++ αρχισα να παιρνω αμινοξεα σε χαπια και ηταν τα ατιμα τοσο μεγαλα δεν μπορουσα να τα καταπιω

λιγο μετα τα 17 σταματησα εντελως το αθλημα και για τα 3 επομενα χρονια καπνιζα επινα πολυ αλκοολ ετρωγα πολυ junk food
και γενικα εκανα την χειρωτερη ζωη που μπορουσα
κιλα ποτε δεν εβαλα παντα αδυνατος ημουν αλλα οτι καλο ειχα το εχασα
και απογοητευτικα πολυ γιατι ξερεις πως ειναι να ιδρωνεις μηνες και χρονια για να αποκτησεις κατι καλο και μεσα σε πολυ μικρο διαστημα να τα χανεις γρηγορα εκει ηταν που συνειδητοποιησα ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ

κατα τα 21 ξεκινησα παλι κανενα χρονο οχι τοσο σοβαρα 3 φορες την εβδομαδα και αν

στα 22 με επιασε μια τρελα και ειπα να κανω σωστη δουλεια και τα καταφερα εφτασα σε ενα σημειο να λεω οκ μπηκα σε μια γραμμη και εκει θα μεινω
στα 23 ημουν στην καλυτερη φορμα της ζωης μου βεβαια με βοηθησαν και αλλα "πραγματα" και για ενα χρονο ημουν ευτυχισμενος με το σωμα μου στο επιπεδο που ηταν ενας τραυματισμος με εβγαλε 4 μηνες μακρυα και φτου και απο την αρχη

απο τα 24 και μετα κρατιεμε σε ενα καλο επιπεδο ....

Antonio
13-10-08, 18:28
11

DeVito
13-10-08, 19:23
OMG :shock:

24 χρονια ο TRIANTAFYLLOU!!!

.... αυτα ειναι..

argyrakis
13-10-08, 21:30
Εγώ 15 στα βάρη και χόρια καμία 5αετια στίβο

TRIANTAFYLLOU
13-10-08, 21:37
Εγώ 15 στα βάρη και χόρια καμία 5αετια στίβο

ο στρατής όταν ήρθε στο γυμναστήριο σε μερικούς μήνες αρχίσαμε να μιλάμε για αγώνες γιατί η προυπηρεσία στο στίβο μετράει γιατί είχε μυικότητα δύναμη και φυσική κατάσταση ,για αυτό σε κάποιο τόπικ όταν έγραψα οτι η φυσική κατάσταση ακόμη και η αντοχή βοηθάει στο ββ και ο στρατής είναι ένα παράδειγμα .

ioannis1
14-10-08, 23:21
ενταξει ρε γιαννη ουτε αναβολικα δεν παιρνεις τι περιμενεις coleman ; :P

Όχι τα αναβολικά φίλε μου η muscletech με τα superbiologicalcryomakeyoutubano hardcore κάνει όλη την δουλειά :chinese: 8)
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

KATERINI 144
15-10-08, 20:25
+-6 :bbbiceps:

RUHL
15-10-08, 21:02
1χρονο και 7 μηνες 8) :chinese: oπως γραφει κατω απο το ονομα<--------- τα αλλα ηταν προπονηση billy15 pikolo steve peri teza κτλ δεν τα μετραω :chinese:





24 χρονια ο TRIANTAFYLLOU!!!


Βρηκα μερικες συλεκτικες φωτογραφιες του ηλια απο εκεινη την περιοδο που αρχησε να προπονητε

Εδω κανει την καθημερινη του αεροβια











http://www.imageshack.gr/files/xfxoxjbanptujch1s0t1.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xfxoxjbanptujch1s0t1.gif)

καμψεις ροπαλου

http://www.imageshack.gr/files/2co6orchl3zx4rs398mb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=2co6orchl3zx4rs398mb.jpg)

Και μια προσφατη

http://www.imageshack.gr/files/nns3nxgt4k1o2qlhfp7s.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=nns3nxgt4k1o2qlhfp7s.gif)




:lol: :lol: :^^: :wave:

KATERINI 144
15-10-08, 21:14
ο Ηλιας η' ο Γιαννης ειναι ρε?! ιδιος στην τελευταια για τον Γιαννη μυαζει!

















:green: :green: :green:

thegravijia
15-10-08, 21:20
xaxaxaxxxxaxaxaxaxa :clapping: :army2: :thumbsup:

tezaman
15-10-08, 21:32
RUHL :bowdown: :jason: :turtle:

TRIANTAFYLLOU
15-10-08, 21:50
που τις βρήκε ρε ο ρούλ τις έψαχνα πόσο καιρό μέσα στη σπηλιά τότε τα έτρωγα όλα στα κάρβουνα και το μαγιό που φορούσα ήταν προτοποριακό όπως και το κορμάκι γνήσιο δέρμα τι νομίζατε. :bodybuilder2:

slaine
15-10-08, 21:55
χαχαχαχαχα!!!!! γράψατε όλοι!!! εγώ πρωτοέπιασα βάρη πρώτη γυμνασίου αλλά όχι συστηματικά 2-3 μήνες το χρόνο και έδινα έμφαση στις πολεμικές τέχνες μέχρι τα 23 που άρχισα το ββ. μετά κενό 2 χρόνια λόγω ατυχήματοσ με τη μηχανή και κωλοστρατού και τώρα κάνω το come back! :geek:

tezaman
15-10-08, 21:58
που τις βρήκε ρε ο ρούλ τις έψαχνα πόσο καιρό μέσα στη σπηλιά τότε τα έτρωγα όλα στα κάρβουνα και το μαγιό που φορούσα ήταν προτοποριακό όπως και το κορμάκι γνήσιο δέρμα τι νομίζατε. :bodybuilder2:
χαχχαχαχχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :bowdown:

napstor
15-10-08, 22:31
που τις βρήκε ρε ο ρούλ τις έψαχνα πόσο καιρό μέσα στη σπηλιά τότε τα έτρωγα όλα στα κάρβουνα και το μαγιό που φορούσα ήταν προτοποριακό όπως και το κορμάκι γνήσιο δέρμα τι νομίζατε. :bodybuilder2:αχαχχα :rolf: :rolf:
εγω ασχολουμαι 10 μηνες 8)
μολις κλεισω και εγω σαν τον ηλια 24 χρονια θα σας ειδοποιησω :P

Steve KinG STyLe
15-10-08, 23:20
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

ioannis1
16-10-08, 11:09
:rolf: :rolf: :rolf: :green: :green: :clapping: :clapping:

psv
05-12-08, 02:40
0,5 χρονια :lol:

Απο τον περασμενο Ιουνιο.Αλλα ξεκινησα γυμναστηριο πριν 3 χρονια.Αλλα οχι σοβαρα...

Muscleboss
05-12-08, 02:46
^ η αρχή είναι το ήμισι του παντός, αμα κολλήσεις με το άθλημα δε ξεκολάς μετά, πιστεψέ με :weights: :bodybuilder2:

ΜΒ

psv
05-12-08, 03:01
Απο την αρχη κολλησα...Απλα ΝΟΜΙΖΑ οτι ασχολουμουν σοβαρα.Νομιζα οτι αν παω γυμναστηριο για μιση ωριτσα θα καψω το σουβλακι και ταυτοχρονα θα χτισω μυς.Θα προτιμουσα να ξεκολλησω για λιγο ομως,γιατι πλησιαζει η εξεταστικη... :pale:

Rise above
05-12-08, 18:25
7 μήνες κάνω σαν άνθρωπος με διατροφή σωστό πρόγραμμα ktlp. ωστόσο έκανα και περίπου 1μιση χρόνο ''βόλτα' στο γυμναστήριο :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :spank: :spank: :spank:

Kntrns_MD
08-12-08, 18:23
Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 11 χρόνια περίπου... bodybuilding μπορώ να πώ ότι κάνω τα τελευταία 8. :bbbiceps:

BRaWNy
08-12-08, 20:38
17 χρόνια πάνω κάτω.
Άρχισα κάπως αργά, και πιό σοβαρά (όχι απο άποψης αγωνων και τέτοια) λίγο αργότερα, και πάντα όσο προχωράω είναι σαν να μπαίνω ακόμη πιό σοβαρά, αν με πιάνετε, διότι συνεχώς μαθαίνω και κυρίως τον εαυτό μου, για αυτό και δεν ξεκολλάω.

pikolo
09-12-08, 01:06
φετος ειναι ο τεταρτος χρονος και αν και τα τελευταια δυο ειμαι ευχαριστημενος απο οτι κανω.Οσο προχωραω βελτιωνομαι. :rabbit:

goutsos
09-12-08, 02:50
εξι χρονια με βαρη κ μονο τον τελευταιο χρονο πιο εμπεριστατωμενα με τ αθλημα του ββ :bodybuilder2:

ovelix
09-12-08, 10:56
μην γελασετε :P 2μηνες αλλα ...μου φενετε οτι κολησα γιατι το γουσταρω πολυ. αυτο ειναι η αιτια :bodybuildinggr:

pikolo
09-12-08, 14:30
κανεις δεν γελαει μαζι σου φιλε ετσιθ να κολλησεις!κασλη αρχη!