PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροβικη ασκηση και λιποδιαλυση!!!



ΡΕΝΑ
20-07-13, 22:41
Καλησπερα. Ειμαι 23 χρονων, εχω 1.62 υψος και 80 κιλα βαρος. Οταν ημουν μικρη καπου στο γυμνασιο ανακαλυψα οτι εχω υποθυρεοιδισμο και αυτο εξηγουσε το γιατι εβαζα κιλα χωρις να τρωω βρομικο χωρις να τρωω υπερβολικα... Με την καταλληλη θεραπεια σταθεροποιηθηκε και τωρα εχουν μεινει τα κιλα τα οποια ηταν παραπανω αλλα καταφερα με την καταλληλη διατροφη να χασω 12 κιλα... Μετα λογο των ωραριων της δουλειας που ειχα δεν καταφερα να την συνεχησω... Ευτυχως δεν εχω βαλει αλλα κιλα γιατι οπως ειπα τρωω κανονικα χωρις υπερβολες... Θελω ομως να χασω αλλα 20 κιλα και θελω βοηθεια... Ενω το σωμα μου ειναι σφηχτο λογο ποδοσφαιρου και ενοργανης ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΛΙΠΟΣ????????? Πραγματικα χρειαζομαι βοηθεια!!!!!Ευχαριστω...

Nikolas_mk2
20-07-13, 23:44
Καλησπερα,

Εφοσον ειχες προηγουμενη εμπειρια με διατροφες κτλ. τοτε θα ξερεις πανω κατι τι μοτιβο πρέπει να ακολουθησεις,αν θες ανεβασε τη διατροφη σου στο αντιστοιχο τοπικ ωστε-αν χρειαζεται-να σου προτεινουν τα παιδια καποιες βελτιωσεις,βαλε ξανα,μαζι με τη διατροφη, την αεροβια στη ζωή σου και συντομα θα φανουν τα πρωτα αποτελεσματα! :welcome:

Michaelangelo
26-07-13, 05:06
Γεια σου Ρένα. Καταρχήν, για να αναφερθεί αντικειμενική γνώμη, χρειάζονται πληροφορίες στο τι τρως και την ενασχόληση σου! Και επειδή έχεις θυροειδή, εννοείται θα χρειάζεσαι μια επιπλέον προσπάθεια, τόσο στο τομέα φαγητού, όσο και στο τομέα αερόβιας κυρίως άσκησης (πρέπει να βρεις χρόνο παρόλα τα ωράρια, ξύπνα 5 το πρωί!), για τους στόχους που θες!