PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονος στην πλατη



alexandros1976
24-07-13, 21:19
Κάλησπέρα. Σήμερα το πρόγραμμα είχε στήθος τρικέφαλα. Μετά το πέρας της προπόνησης όμως με έπιασε η πλάτη δεξιά και αριστερά στο πάνω (πίσω ωμους) μέρος. όσοπερνά η ώρα με πονάει περισσότερο. συμβαίνει αυτό η κάτι δεν έκανα καλά; Ευχαριστώ.

marvin
24-07-13, 23:07
Νομιζω πως αν συνεχισει καλο ειναι να μην γυμναστεις αυριο και αν δεν σου περασει να επισκεφθεις εναν ορθοπεδικο.Περαστικα να ειναι!:welcome:

Ανδρεας
25-07-13, 00:29
πιστευεις σε πειραξε καποια ασκηση? ένιωσες κάποιο πόνο στα σημεια αυτα την ώρα της προπόνησης?

Etern1ty
23-08-13, 00:45
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος στο φόρουμ, γράφτηκα για να ρωτήσω για ένα πόνο που έχω και εγώ στην ωμοπλάτη. Ο πόνος συγκεκριμένα, είναι λίγο κάτω από τον πίσω δελτοειδή(δεν ξέρω τί μύς είναι εκεί, μάλλον είναι ο στρόγγυλος) και τον νιώθω όταν κάνω kickback σκυφτός για τρικέφαλα. Νιώθω τράβηγμα(βασικά, το τράβηγμα το νιώθω όταν αφήνω τον αλτήρα έπειτα από την εκτέλεση της άσκησης, κατά τη διάρκεια το συγκεκριμένο σημείο πιάνει φωτιά) όταν κάνω την εκτέλεση και όταν πάω να πιέσω το συγκεκριμένο σημείο ψιλο πονάει. Είναι στο αριστερό χέρι αυτό, με το δεξί δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι κάτι τραγικό για την ώρα, αλλά θέλω να ρωτήσω λοιπόν, μήπως τα kickbacks είναι ακατάλληλη άσκηση και γενικά συνδέονται αναπόφεκτα με τέτοιους πόνους; Γιατί νιώθω μάλιστα οτι ζορίζεται αυτό το σημείο και η ωμοπλάτη μου γενικά, παρά ο τρικέφαλος. Αν είναι έτσι θα ήθελα να μου προτείνενε κάποια άσκηση άλλη για μελλοντικά, γιατί τώρα θέλω να το προσέξω μην πάθω τίποτα χειρότερο. Ευχαριστώ!