PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιος ήταν ο λόγος που σας έκανε να ασχοληθείται με το ββ, ποιο το προτυπο σας??



thegravijia
14-10-08, 20:00
ποιος ηταν ο λογος που σας εκανε αρχικα να ασχοληθειται με το bodybuilding????
\
εννοω απλα γραφτηκατε σε ενα γυμναστηριο κ μετα κολλησατε?

ειχατε καποιο προτυπο???? arnoldκτλ...

πως σας μπηκε το μικροβιο????????
:rocking:

peris
14-10-08, 20:05
πριν περιπου 4 χρονια που αρχισα οι κολλητοι μου που ηταν ντουλαπες μετα το γουσταρα και συνεχισα προτυπο δε μπορω να πω οτι ηταν πχ καποιος μεγαλος bodybuilder ασχετα απο το θαυμασμο που εχω στους arnold,batista,priest,και coleman :bodybuilder2:

thegravijia
14-10-08, 20:22
εγω πηγαινα για κανα 8 μηνο με τους φιλους μουμ αλλα μ*λ***** δεν καναμε προπονηση ... θυμαμαι εμπαινα μεσα στο γυμναστηριο κ εκανα καθε μερα μονο δικεφαλα καμψεις με μπαρα...
ειχαν μια 20κιλοι μπαρα κ δεν μπορουσα να βγαλω πανω απο 5 επαναληψεις... ειχαν κατι φωτογραφιες του cutler k moliς τον εβλεπα :puke:

τοτε επινα... κ καπνιζα .. κ μολις ειδα τις εξετασεις που ηταν απαραιτητες για την σχολη που ειχα περασει τοτε επαθα σοκ κ ειπα θα αλλαξω τροπο ζωης ...αναγκαστηκα δηλαδη...

τελος επεσε στα χερια μου ενα περιοδικο το.. musclemag νομιζω ηταν κ ειδα αυτη την foto
http://img522.imageshack.us/img522/2038/sdcpu9.gif (http://imageshack.us)

και ετσι αρχισα να ψαχνομαι κ κολησα ... πριν 2 χρονια..

tezaman
14-10-08, 22:36
εμένα μου άρεσε ανέκαθεν μου άρεσε ο αθλητισμός 8)

gym mind
15-10-08, 16:06
Oταν ημουν πιτισιρικας συχναζα σ'ενα μαγαζι που το ειχαν κατι τουμπανα κ μαζευονταν κ ολα τα τουμπανα της πολης εκει...Τα παιδια ξεκινησαν να με παιρνουν μαζι καμια φορα στις προπονησεις και λογικο ηταν να κολησω κ να θελω να τους μοιασω σαν παιδι που ημουν...Επισης εκανε κ ο πατερας μου παλια,ειχε μετατρεψει μια παλια αποθηκη σε γυμναστηριο κ θυμαμαι παντα οταν ημασταν μικρα με τον αδερφο μου μας εβαζε κ κρεμοματσαν απο τα δικεφαλα του!!Ε με τετοιες εικονες λογικο ηταν πιστευω... :D

ioannis1
16-10-08, 11:13
εγω για μια γκομινα....

billys15
16-10-08, 11:17
Ο θειος απο τα 18 του,ο πατερας απο τα 21 του,οποτε μου μπηκε το μικροβιο απο νωρις :lol:

dReik0
16-10-08, 11:38
Και εγώ για γκόμενα ξεκίνησα στο γυμναστήριο για να χάσω κιλά στην αρχή , όταν όμως τα έχασα τα κιλά βρήκα καλύτερη γκόμενα hahaha.
Έπειτα το BB το άρχισα και για υγεία / φυσική κατάσταση,Αλλα και επειδή κερδίζεις περισσότερο respect από τους γύρο σου και τραβάς τα βλέμματα επάνω σου.Και τα λέω αυτά και μπορεί να με πείτε ψώνιο , αλλα μου αρέσει να είμαι ειλικρινής :D



:bodybuildinggr:

ioannis1
16-10-08, 11:39
τι να κανουμε διαφερουμε..+1 :awesome:

_kwstas_
22-01-09, 07:52
εγω απο τοτε που θυμαμε τον εαυτο μου ειμαι μεσα σε ενα γυμναστιριο εχω ασχολιθει με πολλα αθληματα και προταθλητισμο...και με τα βαροι σοβαρα ασχολουμε τα 2 τελευταια χρονια ασοβαρα τα τελευτεα 9 με 10 :P ο λογος που ασχοληθηκα ειναι για να μου δωσει αυτοπεπιθηση σε ολα τα θεματα ειτε στον αθλητισμο ειτε ζωη ειτε γκομενες ειτε κοινωνια ειτε εαυτος κιριως... ολοι εχουμε κανει θυσιες για γκομενες και κανουμε οπως και αυτες για εμας!! ioanni να υποθεσω πως θα την ευνομονεις την γκομενα.. αυτη ε??

mitsakos
22-01-09, 14:19
δεν ξερω αν θεωρειται bb αυτο που κανω και μαλλον μου φαινεται υπερβολικο να το πω ετσι..
εμενα απο μικρος μου αρεσε ο αθλητισμος γενικα,δοκιμαζα τα παντα,τελικα η κλιση μου ηταν οι πολεμικες τεχνες
ειχα ξανακανει γυμναστηριο αλλα πολυ χημα,ειχα ενα ατυχημα,σταματησα τις προπονησεις παλης και οσο αναρωνα ψαχνομουν για λιποδιαλυση,επεσα στο φορουμ,διαβασα καποια πραγματα,ξεκινησα γυμναστικη παλι πιο εντατικα και πιο σωστα,ειμαι σε μαλλον καλο δρομο με τα κιλα μου,συνεχιζω και οταν φτασω εκει κοντα που θελω βλεπουμε..
κινητρα τωρα που τα σκεφτομαι μαλλον ειναι οι γνωστοι λογοι που θελει καποιος σωμα...παντα μου αρεσαν τα τεραστια σωματα οχι τοσο τα κομενα που βλεπεις στο bb αλλα ο ογκος.σαν κατι θηρια παιχτες του ραγκμπυ,σαν τον μπομπ σαπ
αφου αρχισα να το ψαχνω λιγο εβαλα αυτον σαν στοχο να φτασω τα 90-100 κιλα(20 κιλα κατω δλδ) και αναλογα πως θα ειμαι τοτε να συνεχισω..ο στοχος μου ειναι να πλησιασω το σωμα του σαπ κατι που δεν θεωρω απηθανο+οι γκομενες που το κοιταν περισσοτερο ενα ωραιο σωμα+ο θαυμασμος και το οτι δεν βρησκω ρουχα στο νουμερο μου :P

edit:και μαλλον πολυ σημαντικο ηταν το προβλημα με τα δοντια μου.οταν περιμενα στον οδοντιατρο με τον πατερα μου για να μπουμε μεσα διαβαζε ενα περιοδικο bb ο πατερας μου και ειχα απο εκει υποστηρηξη γιατι του αρεσε..μαλλον το πιο σημαντικο ηταν αυτο τωρα που το σκεφτομαι

RUHL
22-01-09, 17:57
ειτε γκομενες κιριως... ολοι εχουμε κανει θυσιες για γκομενες και κανουμε ioanni να υποθεσω πως θα την ευνομονεις την γκομενα.. αυτη ε??
Kαι εγω σκεφτομουν με τον ιδιο τροπο οταν ημουν 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τωρα απλος lol σε αυτο το σχολιο


οπως και αυτες για εμας!!
Τι θυσιες κανουν αυτες δεν βλεπω πολλες γυναικες σε γυμναστηρια και πολλες χοντρες σε παραλιες τα μεγαλυτερα ποσοστα.
Τι ενοεις με αυτη την φραση δεν καταλαβα το αναλυεις λιγο? μηπως δεν εχει να κανει με την σωματικη διαπλαση.

mantus3
22-01-09, 18:12
δυσκολη ερωτηση... καπωτε ασχολουμουν με ταε κβον ντο, αλλα μετα απο εναν τραυματισμο στο ποδι σταματισα κ κουτσενα για κανα 2 ευδομαδες. πιο μπροστα δεν ασχολουμουν ιδιετερα, εκανα λιγες ασκησεις για ομους κ χερια αλλα τιποτα το ιδιετερο...

αργοτερα οταν περασε το ποδι, αρχησα να κανω βαροι απλά για πλακα, ετσι οστε να γυμναζομαι. κ για ενα διαστιμα ετσι απλα εκανα βαροι, μεχρι που ειδα εναν τιπα στο γυμναστιριο τεραστιο, σε αρκετα καλη κατασταση, γυρο στα 38τοτε, κ μου κολισε να γίνω καλητερος απο αυτον καποια στιγμη...

τωρα για κατι κουφα περι γκομενων κτλ, δεν νομιζω οτι τους νιαζει το σωμα, τουλαγιστον σε νεαρες ηλικίες... μαλον πιο πολυ η τσέπη...

SiCkOheL
22-01-09, 20:42
οπως και αυτες για εμας!!
Τι θυσιες κανουν αυτες δεν βλεπω πολλες γυναικες σε γυμναστηρια και πολλες χοντρες σε παραλιες τα μεγαλυτερα ποσοστα.


πες τα ρε ruhl γιατί μονο άντρες βλέπω στο gym μου

_kwstas_
22-01-09, 21:40
ενταξυ ρε παιδια οι περισσοτετρες καθοντε σε ενα καναπε και σκουριαζει ο ποπος τους απο το καθησιο συμφονω... αλλα υπαρχει και ενα ποσοστο κιριως απο μεγαλυτερες γυναικες που μοχθουν για να εχουνε ενα ωραιο,σφυχτο,σεξυ σωμα... γι αυτο τα φτιαχνω και με μεγαλυτερες γιατι εκτος οτι ειναι ποιο ωριμες και ξερουν τι θελουνε φροντιζουνε και το σωμα τους που ειναι πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!! Τωρα για τις χοντρες στην παραλια οπως ειπε ο ruhl μαλλον σε λαθος παραλιες πας... ταξιδεψε προς κυκλαδες μερια και θα με θυμηθεις...

RUHL
23-01-09, 00:15
ποσο χρονων ειπαμε οτι εισαι?

_kwstas_
29-01-09, 18:44
εμενα καθε γυναικα που ειμαι μαζι κανει θυσιες για εμενα οπως και εγω γι αυτην ετσι ειναι δινεις και περνεις, ισως αν δεν μου εδειναν να γυνομουν κομπλεξικος και αμαμητος σαν μερικους μερικους!! γουσταρω τις γυναικες και απο οσες ειμαι μαζι δεν ειχα ποτε παραπανο... :love: :love: :love: :love: αγαπαμε τις γυναικες και τα πλουσια δωρα που μας προσφερουνε απλοχερα!!!!!

RUHL
29-01-09, 19:22
ποσο χρονων ειπαμε οτι εισαι?
once again αφου τα βλεπεις γιατι δεν απαντας :idea: :idea: :joker:

Papaflesas
29-01-09, 21:15
Εμενα παντα μου αρεσε το ββ δηλαδη παντα οταν εβλέπα εναν τοσο καλα γραμωμενο τυπο ελεγα αχ μακαρι να ειμουν ετσι και απο αισθητικης αποψης και απο φυσικης καταστασης .Γενικα απο τοτε που αρχισα υγειινη διατροφη κολαω ακομα πιο πολυ με το ββ .....Αν εχω προτυπο.. μμμ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΑΙ???

_kwstas_
29-01-09, 21:21
papaflesa αυτο το ποστ που λες αλλο μυηκο λυπος και αλλο κανονικο λυπος............κ.λπ κ.λ.π ... σε βοηθαει να κανεις μυηκο λυπος οχι κοιλιες και τετοια αλλα μυες.. που το γραφεις σε ποιο θεμα και ποιο τοπικ???? δν σε κοροηδευω απλα ειμαι πολυ περιεργος να δω τι κουβεντα προηγηθηκε...

psv
29-01-09, 21:57
papaflesa αυτο το ποστ που λες αλλο μυηκο λυπος και αλλο κανονικο λυπος............κ.λπ κ.λ.π ... σε βοηθαει να κανεις μυηκο λυπος οχι κοιλιες και τετοια αλλα μυες.. που το γραφεις σε ποιο θεμα και ποιο τοπικ???? δν σε κοροηδευω απλα ειμαι πολυ περιεργος να δω τι κουβεντα προηγηθηκε...

Μπορουσες να εψαχνες τα ποστ του παπαφλεσσα και να το εβρισκες :idea: :idea: :idea:

Εγω ξεκινησα πριν 4 χρονια γυμναστηριο ετσι για πλακα σαν τις γκομενες που πανε εκει και κ***βαρανε.Περισυ μετα απο καποιο διαστημα πληρους αποχης ξαναρχισα λογω γκομενας κι εγω(αμαν αυτα τα θηλυκα),αλλα τωρα το κανω για την παρτη μου

_kwstas_
29-01-09, 22:11
psv Aφου το παραδεχεσε μπραβο!!! οταν λες για γκομενα τι ενωεις γιατι δεν καταλαβαινω επειδη το λενε πολοι για να την ριξεις??? η την ειχες και αποφασισες να κανεις ενα σωμα για να την κρατησεις κ.λ.π σορρυ αλλα και τα δυο μπορει να συμβουνε γι αυτο ροταω διευκρινιση! τωρα για το ποστ του παπαφλεσα εχω ψαξει παντου και δεν το βρισκω αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα!!! :| :| :| :| :sneaky: :sneaky: :sneaky:

peris
29-01-09, 22:28
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4386

αυτο ειναι το ποστ δε χρειαζεται ομως να το συνεχισουμε

kyriakos23
29-01-09, 22:42
εγω ξεκινισα για να φουσκοσω αλλα μαρεσε σαν αθλημα δεν το κανω με το ζορι.

_kwstas_
29-01-09, 22:47
ευχαριστω πολυ απλα δεν το ειχα διαβασει ειχε γελοοιο παντως αλλα δεν κοροηδευουμε κανεναν!!! ενταξυ δεν εγινε και τιποτα!

RUHL
29-01-09, 23:12
ποσο χρονων ειπαμε οτι εισαι?
once again αφου τα βλεπεις γιατι δεν απαντας :idea: :idea: :joker:
Εδω ειναι το πραγματικο γελιο για λεγε ρε μην αλαζεις κουβεντα :idea:

_kwstas_
29-01-09, 23:20
24

RUHL
29-01-09, 23:34
τα αλαζουμε τωρα αφου ελεγες μικροτερος απο μενα εισαι :idea: :idea: :idea:

_kwstas_
29-01-09, 23:39
τι λες μωρε σε 100 ποστ μου εχω αναφερει την ηλικια μου για δες... και μετα ανακαλυψα οτι εισουνα και εσυ 24.

psv
29-01-09, 23:48
psv Aφου το παραδεχεσε μπραβο!!! οταν λες για γκομενα τι ενωεις γιατι δεν καταλαβαινω επειδη το λενε πολοι για να την ριξεις??? η την ειχες και αποφασισες να κανεις ενα σωμα για να την κρατησεις κ.λ.π σορρυ αλλα και τα δυο μπορει να συμβουνε γι αυτο ροταω διευκρινιση! τωρα για το ποστ του παπαφλεσα εχω ψαξει παντου και δεν το βρισκω αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα!!! :| :| :| :| :sneaky: :sneaky: :sneaky:

Δεν θεωρω οτι ειναι κακο να πηγαινεις στο γυμναστηριο γιανα περνας την ωρα σου αν δεν εχεις ψηλους στοχους.Κι εγω τοτε(15 χρονων)δεν ειχα.Οποτε στην ουσια δεν μπορω να δεχτω το μπραβο,αφου δεν θεωρω οτι παραδεχτηκα κατι που ειναι κακο.

Τωρα για αυτο που ρωτας.Τα ειχα με μια και ηθελα και 2η :D Οποτε ηθελα και να κρατησω γκομενα και να ριξω :lol: :lol: :lol: Αστειευομαι.Η απαντηση ειναι οτι ηθελα πιο πολυ να τις εντυπωσιαζω,ασχετα με το αν ηθελα να ριξω/κρατησω.Αλλα στην πορεια ωριμασα και γι'αυτο τωρα το κανω για μενα 8)

TRIANTAFYLLOU
30-01-09, 00:16
δεν είναι κακό να λέει κάποιος οτι θα του άρεσε αυτό που κάνει να έχει θετικο αντίκτυπο και στο αντίθετο φύλλο , αρκεί να μην γίνετε αυτοσκοπός , γιατί αν το μόνο όπλο που διαθέτει είναι το σώμα που είναι το περιτύλιγμα , φανταστείτε τι απογοήτευση θα πάρει αν του φάει την γκόμενα κάποιος που δεν έχει τα προσόντα που αυτός θεωρεί ιδανικά .

έτσι είναι όσο πιό ψηλά ανεβαίνεις έστω με το μυαλό με τοση μεγαλύτερη δύναμη θα πέσεις και θα χτυπήσεις . :???:

_kwstas_
30-01-09, 00:21
Σωστος ..... και ολοι εχουμε απορισει γιατι μας εφαγε την γκομενα ενας (......) και λες μα γιατι αυτος που εχει τα χαλια του??? κι ομως.... οι γυναικες ειναι τρελεεεεες!!! :greenalien: :greenalien: :greenalien:

peris
30-01-09, 00:42
βασικα εγω πιστευω το να ξεκινησεις γυμναστηριο για να αρεσεις περισσοτερο στις γυναικες δεν ειναι κακο το κακο ειναι ομως οτι αν δε βρεις ενα σκοπο αργοτερα και να το γουσταρεις πραγματικα αυτο που κανεις δεν υπαρχει περιπτωση να το συνεχισεις η θα πηγαινεις 4 μηνες θα σταματας και ετσι καπως θα συνεχιζεται και αυτο πιστευω ισχυει γενικα οχι μονο στη γυμναστικη

Polyneikos
30-01-09, 00:43
Παιδια δεν θα συμφωνησω ότι οι γυναικες είναι τρελλες ,απλά είναι απαιτητικες,όπως και οι αντρες είμαστε βεβαια,απλά εκεινες είναι περισσότερο.Οντως δεν πρέπει να μενουμε στο περιτυλιγμα που μπορεί να είναι ένα ωραίο σωμα αλλά να επενδύουμε και στην προσωπικότητα μας,γιατί βλέπουμε και ωραίες γυναικες να είναι με κατωτερους εμφανισιακα και πάντα το καχύποπτο μυαλό μας σκέφτεται
" α,ενταξει ο τύπος έχει κοιλίτσα αρα απ΄εξω θα έχει την Ferrari ,γι αυτό κυκλοφορεί τόσο ωραία γυναικα".Αυτή είναι μια απλοϊκη παράμετρος και σκέψη αλλά ίσως να το βλεπει έτσι καποιος γιατί τον συμφέρει.
Να σκεφτόμαστε όμως ότι αυτός ο μέτριος εμφανισιακα μπορεί να έχει τέτοια χαρίσματα,οπως χιούμορ,ενέργεια,δυναμικότητα, αυτοπεποίθηση,να προσφέρει ασφάλεια που είναι πολύ σημαντικό,τα οποια να κερδιζουν μια γυναίκα.Και επειδη οι γυναικες έχουν και ωραιοπάθεια ίσως ένας "ανταγωνιστικός" σύντροφος να μην τις αγγίζει τόσο,ίσως γιατί δεν τον έχουν και αυτες με την σειρά τους του χεριου τους.Και επειδη στην παρέα μας θες γιατί μας άρεσε το σλόγκαν θες για να δώσουμε αυτοπεποίθηση στους λιγότερο εμφανίσιμους είχαμε το εξής μότο:"δεν γ...ει ο ωραίος,γ....ει ο θαραλλέος",όσο όμορφος ή κορμάρα να είσαι,αν δεν μπορείς να σταθείς και σε μια παρέα με τις τοποθετήσεις σου,την γνώμη σου και το λέγειν σου γενικά μονίμως θα κινεισαι στα ρηχα.

the_big_litho
30-01-09, 01:17
αυτο ακριβως....

http://img205.imageshack.us/img205/4772/heman1jpgcommandgetprevvh0.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=heman1jpgcommandgetprevvh0.jpg)

... και μετα ο arnold.....

slaine
30-01-09, 01:18
αυτο ακριβως....

http://img205.imageshack.us/img205/4772/heman1jpgcommandgetprevvh0.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=heman1jpgcommandgetprevvh0.jpg)

... και μετα ο arnold.....

σε πάω :rocking:

psv
30-01-09, 01:25
αυτο ακριβως....

http://img205.imageshack.us/img205/4772/heman1jpgcommandgetprevvh0.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=heman1jpgcommandgetprevvh0.jpg)

... και μετα ο arnold.....

σε πάω :rocking:

Εγω να δεις...!!!!!!

NASSER
30-01-09, 01:28
^ +1 Στον polyneikos

Το εχουμε αναφερει πολλες φορες πως δεν αρκει ουτε η εμφανιση και δεν θα ηταν ιδανικο να πουλαμε μονο πνευμα. Οτι δεν ειναι η σουπερ γυναικα με μας και ειναι με καποιον αλλο, μαλλον θα επρεπε να ψαξουμε το λαθος σε μας και οχι στην γυναικα!

Εγω θεωρω πως μαγια ειναι να προσπαθεις να μπεις στο μυαλο της αλλα οχι καχύποπτα, και μονο απο ενδιαφερον στο προσωπο της. Τοτε και η γυναικα σε εκτημαει περισσοτερο!

Superman μονο εγω εβλεπα, ολη η παρεα εδω ηταν :lol:

slaine
30-01-09, 01:34
σήμερα το είχε το σούπερμαν? φτου! καλό?

the_big_litho
30-01-09, 01:37
σήμερα το είχε το σούπερμαν? φτου! καλό?

οχι τιποτα ιδιατερο, λιγο κουραστικο αλλα βλεποτανε....

tezaman
30-01-09, 01:40
το περιτύλιγμα θες καλός, θές κακός κάνει ποιο εύκολα τα πράγματα όσον αφορά την πρώτη επαφή, απο εκεί και πέρα αν ο άλλος είναι μπετόβλακας και ψώνιο, μόνο μια ηλίθια θα του κάτσει :green:

slaine
30-01-09, 01:43
teza speaking 8)

SOLID
30-01-09, 02:21
He-Man respect μαζι με liono ηταν ενας απο τους λογους που αρχισα και εγω.

Gasturb
30-01-09, 03:53
Ποιος ήταν ο λόγος που σας έκανε να ασχοληθείται με το ββ??

respect to myself and my health

tezaman
30-01-09, 04:01
Ποιος ήταν ο λόγος που σας έκανε να ασχοληθείται με το ββ??

respect to myself and my health

μετά απο αυτό έχεις και το δικό μου το ρισπέκ gust 8)

Gasturb
30-01-09, 04:24
:wave:

baskos
30-12-09, 14:47
Για καλυτερη φυσικη κατασταση. περισοτερη αντοχη. διαυγεια στο σωμα και στο νου.
Υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα που αποκτας με την ενασχοληση με τα βαρη....
το θεμα ειναι να γινει τροπος ζωης....

Littlejohn
30-12-09, 15:17
Και εγώ για γυναίκα το ξεκίνησα...Για εκδίκηση...

Αλλά τώρα το γουστάρω τρελά και θέλω να φτιάξω το σώμα μου, πρώτα γι`μένα. Η εκδίκηση θα είναι το κερασάκι στην τούρτα..:green:

Orc
30-12-09, 15:27
Εχμ άντε να πω και γώ:unsure: Αφορμή ήταν ΑΥΤΗ (http://www.imdb.com/title/tt0078950/) η τανία που είδα περίπου στα 15. Δεν είχε σχέση με Bodybuilding αλλά συγκινήθηκα τόσο με το πείσμα αυτού του ανθρώπου που άρχισα τα βάρη.

Παναγιωτης
01-01-10, 12:23
Εγω στην αρχη ξεκινησα γυμναστηριο για να αδυνατισω γιατι ειχα φτασει τα 170 κιλα :shock: και ναι για γυναικα αδυνατισα και εγω...αλλα μολις εκανα την "δουλεια"¨μου με την συγκεκριμενη την βαρεθηκα..

Με τα βαροι εφαγα κολημα πριν κανα 8μηνο γιατι στο γυμναστηριο ηταν ενας σιδερας που εκανε σκουα με 180 κιλα (ισως και λιγοτερα)και ειχε κατι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποδια και απο τοτε τον ζαλιζα καθε φορα να με βοηθα με ασκησεις(και μαλλον γιαυτο αλλαξε gym :turtle:)

χρονια πολλα και καλη χρονια .

BBman
01-01-10, 12:41
εγω αρχισα για να γίνω τεραστιος,οσο γινεται βεβαια...............

GEORGEXX1
01-01-10, 13:36
Ξεκινησα για 2 λογους σε 2 διαφορετικες περιοδους.
Στα 18μου για την αποδοχη απο τους φιλους και της ωραιες γυναικες.
Και στα 39 για την φυσικη κατασταση,αλα και παλι για την αποδοχη τις μιας πια ωραιας γυναικας μου.
ψυχαναλιση τελος.

albertob30
01-01-10, 18:41
βλεπω τον κολλητο μου που ηταν κομματια επειδη εκανε κολυμβηση πρωταθλητισμο και λεω το πουστη θελω και εγω.. 13 χρονων τωρα ετσι..

κανουμε μια μερα εγω ο κολλητος μου βαρη και αλλο ενα παιδι στο σπιτι του που ειχε κατι οργανα ο πατερας του και την επομενη μερα λεμε παμε να γραφτουμε γυμναστηριο.

απο τοτε μεχρι σημερα δεν εχω σταματησει ουτε μια μερα και ειμαι 21 και ουτε προκειτε

savage
01-01-10, 22:14
εγω ημουν ανεκαθεν αθλητης( κ στην πραξη κ στην νοοτροπια).ειχα δελτιο σε ομαδες μπασκετ για παρα πολλα χρονια,ενω παραλληλα πηγαινα για τρεξιμο,push ups κοιλιακους κτλ,ακομα κ μια περιοδο που ειχα σταματησει το μπασκετ.
για χαριν του μπασκετ εκανα παρα πολλα ειδη προπονησεων για να βελτιωθω σε ολους τους τομεις(αλμα,εκρηκτικοτητα,αντοχη,δυναμη,αντοχη στη δυναμη κτλ) κυριως μεσω του στιβου αλλα κ με βαρη.
στη συνεχεια το μικροβιο με τα βαρη αρχισε να γινεται ολοενα κ μεγαλυτερο.σε αυτο συντελουσε κ το γεγονος οτι αρχισα να διαβαζω περιοδικα bodybuilding,οπως κ το οτι αρχισα να καταλαβαινω οσο τα χρονια περνουσαν πως δε μπορουσα να κανω σοβαρη καριερα στο μπασκετ. οποτε απο ενα σημειο κ μετα η προπονηση με βαρη ηταν καθαρα σε bodybuilding πλαισια.πλεον δεν παιζω μπασκετ λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων κ εχω αφιερωθει στο bodybuilding.
ευτυχως σε ολη αυτη την "πορεια" με βοηθησε αφανταστα το γεγονος πως ειχα απο μικρος την καλη συνηθεια να μην πινω κ να μην καπνιζω,ενω στην πορεια (πριν ακομα αρχισω το bodybuilding) σταματησα να τρωω junk food,πιτσες,σουβλακια,γλυκα,πατατακια κ λοιπες αηδιες,καθοτι ειχα αρχισει να εχω προβλημα βαρους σαν παιδι. οποτε αυτο υπηρξε μεγαλος συμμαχος στο να μην αντιμετωπισω μεγαλο προβλημα να ακολουθησω μια bodybuilding διατροφη!

D.ANTONIADIS
02-01-10, 02:55
KAPOTE EPAIZA BASKET O KOLITOS MOY META TO KALOKAIRI EIXE VELTIOTHI APISTEFTA TON ROTISA TI EKANE I APANTISI POWER TRAINING SE GYM ETSI KAI EGO ARXISA ME TA VARI TO APOTELESMA STA 46 EIMAI SE KALITERI KATASTASI APO OLOUS TOYS FILOUS MOY TO BODYBUILDING KAI H ASKISI EINAI GIA MIA OLOKLIRI ZOI EAN THELOUME.

No Cash
02-01-10, 07:27
εγω ειχα γραφτει κανα δυηο φορες για μηνα.. αλλα κ χρονο.. αλλα δεν πατησα ποτε... γραφτηκα αλλη μια φορα και δεν ξεκολλησα εδω και 2 χρονια.εκοψα μαχαιρι τα παντα...

ο λογος που κανω.... ωραιο σωμα μεγαλυτερη ανταποκριση απο το γυναικειο φυλο αυτοπεποιθηση.. και ριχνεις και καμια σφαλιαρα παραπανω οπου χρειαστει...

Μαρία
02-01-10, 12:32
Απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου γυμναζομαι,απο 4χρονων στην ενοργανη και μετα 8χρονων στιβο(ταλεντα)απο τοτε δεν εμεινα εκτος ενα χρονο.Το μεγαλύτερο διαστημα που δεν εχω γυμναστει μαλλον ειναι το τωρινο λογω εγκυμοσυνης(γυμναζομαι αλλα οχι οπως θελω)και οταν σταματησα τον πρωταθλητισμο ειπα για ενα χρονο να μην κανω τιποτα αντεξα μονο 5 μηνες(με πιασαν τα ψυχολογικα).Δεν δηλώνω οτι κανω αποκλειστικα bodybuilding αλλα η προπονηση μου αποτελειται απο βαρη,τρεξιματα ταχυτητες και αεροβιες χιλιομετρικες.

LoneWolf
02-01-10, 13:33
ο λογος που κανω.... ωραιο σωμα μεγαλυτερη ανταποκριση απο το γυναικειο φυλο αυτοπεποιθηση.. και ριχνεις και καμια σφαλιαρα παραπανω οπου χρειαστει...

Α ρε No Cash σε παω :thumbup:
Και γω γι αυτους τους λογους αρχισα αλλα και σαν χομπυ ειναι το μονο που ελκυει τοσο γι αυτο εχει γινει και τροπος ζωης χωρις γυμναστηριο νιωθω πως δεν κανω τιποτα και απλα κ...οβαραω.

sTeLaKoS
02-01-10, 14:55
Μιας και επαληθλε το τοπικ ας γραψω κι εγώ τη δική μου ιστορία.

Ξεκίνησα κάπου στο λύκειο, χωρις διατροφή, χωρίς συμπληρώματα, χωρίς να ξέρω τπτ από προπόνηση, έκανα το κλασικο σπλιτ αρχαριων και τπτ αλλο. Αυτό για λίγους μήνες.
Δεν πρόλαβα να δω διαφορές στο σώμα μου και μετά από ενα τραυματισμό που είχα κι έμεινα 2-3 μήνες εκτός(καταγμα του καρπου), σταμάτησα.

Αρκετά χρόνια μετά κι ενώ με έπρηζε ο κολλητός μου ξεκίνησα το γυμναστήριο με σκοπό να καίω καμια θερμίδα για να μπορώ να τρώω περισσότερο:shock:
Ειδικά το καλοκαίρι που μας πέρασε έτρωγα καναδυο πιτογυρα στις 5-6 τα ξημερωματα.. κάθε βραδυ αυτο.

Με το που βρήκα το φορουμ αυτό άρχισα να διαβάζω και να διαβάζω και κάπως έτσι μου μπήκε το μικρόβιο της διατροφής και του bbing. Είναι πολύ λίγος ο χρόνος που γυμνάζομαι ωστε να πω οτι μου έγινε τρόπος ζωής αλλά ελπίζω να συνεχίζω για πολλά πολλά χρόνια!

pepeismenos karga
02-01-10, 16:59
εγω στα 12 μου ξεκινησαν οι φιλοι μου να κανουν βαρη...ειχα και ενα φιλο που εκανε απο τα 10 και ειχε τρελλη δυναμη....και λεω θα ξεκινησω γυμναστηριο ...εκανα για ενα εξαμηνο..ανεβασα λιγο δυναμη αλλα οι παρεες ημουν και μικρος με κεναε να το κοψω...στα 14 ξαναρχισαν ολοι οι φιλοι μου και μου ελεγαν ελα και δεν κανεις μονο εσυ και λεω ετσι ειστε?θα ξεκινησω και εγω και πηγαινα καθε μερα,καθε μερα,καθε μερα και δυναμωνα καθε μερα...θυμαμαι ο μονος σκοπος μου ηταν να αω και απλα να σηκωσω περισσοτερα κιλα τιποτα αλλο..και μεχρι σημερα στα 20 μου το παω σερι.....και ελπιζω και για αλαλ 50 χρονια να το συνεχισω....

thegravijia
02-01-10, 17:03
εγω στα 12 μου ξεκινησαν οι φιλοι μου να κανουν βαρη...ειχα και ενα φιλο που εκανε απο τα 10 και ειχε τρελλη δυναμη....και λεω θα ξεκινησω γυμναστηριο ...εκανα για ενα εξαμηνο..ανεβασα λιγο δυναμη αλλα οι παρεες ημουν και μικρος με κεναε να το κοψω...στα 14 ξαναρχισαν ολοι οι φιλοι μου και μου ελεγαν ελα και δεν κανεις μονο εσυ και λεω ετσι ειστε?θα ξεκινησω και εγω και πηγαινα καθε μερα,καθε μερα,καθε μερα και δυναμωνα καθε μερα...θυμαμαι ο μονος σκοπος μου ηταν να αω και απλα να σηκωσω περισσοτερα κιλα τιποτα αλλο..και μεχρι σημερα στα 20 μου το παω σερι.....και ελπιζω και για αλαλ 50 χρονια να το συνεχισω....
δηλαδη κανεις 6-7 χρονια συνολο χωρις διακοπες?
σωστη διατροφη ποτε αρχισες?

TEFAAtzis
04-01-10, 05:37
Eγω αρχησα λογω του μπασκετ και μονο,για να παρω καποια μυικα κιλα και γενικα να δυναμωσω.Δεν μπορω να πω ομως οτι το κανω μονο για το μπασκετ πλεον.Ειναι κατι που μου αρεσει και με γεμιζει.Μου αρεσει να εχω ενα ωραιο και εμφανισιμο σωμα και για τις γυναικες οπως φυσικα το παραδεχονται ολοι αλλα πανω απ'ολα για να αρεσω εγω ο ιδιος στον εαυτο μου.Εξαλλου ειμαι και μελλοντικος γυμναστης οποτε πρεπει να εχω και ενα καταλληλο ας το πω ετσι και γενικα <<καλο>> σωμα

-beba-
05-01-10, 11:47
Μα θέλει και ρώτημα?
Ημουν σαν κεφτεδάκι κάτι έπρεπε να κάνω να το αλλάξω αυτό.
Και νομίζω πλέον ότι είμαι σε καλό δρόμο.

liosis
06-01-10, 15:25
ΛΟΓΟ ΤΡΕΛΑΣΣΣΣ:rifle::rifle::rifle:

-beba-
07-01-10, 13:32
ΛΟΓΟ ΤΡΕΛΑΣΣΣΣ:rifle::rifle::rifle:

Σωστά λοιπόν λένε πως η τρέλλα δεν πάει στα βουνά. Φυσικά και δεν πάει. Στα γυμναστήρια πάει.

gj
14-01-10, 17:39
Το παρεακι εδω μεσα. Απο παλια εκανα γυμναστηριο αλλα οχι σοβαρα. Ουτε διατροφες προσεχα ουτε τπτ ... Μονο πρωτεινες επερνα και αλλες σαχλαμαρες ως θυμα διαφορων επιτιδιων που θελαν να βγαλουν λεφτα απο την παρτυ μου:2guns::2guns:Μικρο παιδακι ημουνα δεν ηξερα
Το σεπτεμβρη ξαναρχισα γυμναστηριο για να βρω κατι για εκτονοση μιας και εκανα στροφη 180 μοιρων στη ζωη μου και μπενοντας στο φορουμ μπηκα σε μια νοοτροπια αφου κανω κατι και το γουσταρω ας το κανω σωστα και που ξερεις τι μπορει να γινει .... ( α ρε dexter τρεμε :P:P:P:P:P:P - οκ οκ πλακα κανω μη βαρατε:rolf::rolf::rolf:)

aaabasilis
15-01-10, 03:55
λαθακι..gia thn beba xaxa!:P

-Nikolakis-
31-01-10, 21:48
Πως ξεκινησα????????Ημουν 13 χρονων και ημουν χοντρουλικο πιτσιρικι...χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Τοτε μια μερα προσεξα οτι ο κολλητος μου ειχε τρελους κοιλιακους και αρεσε στις κοπελιτσες του σχολειου...Το ειπα στη μανα μου και μου ειπε να παω αν θελω σε ενα γυμναστηριο για να αδυνατισω..Καθως εψαχνα ενα γυμναστηριο που ηταν κοντα στο σπιτι μου,ειδα σε ενα περιπτερο ενα muscle-mag που ειχε εξωφυλλο τον ενα και μοναδικο Arnold...Αφου το αγορασα και το ξεκοκκαλισα ολο,γραφτηκα στο gym και δεν σταματησα να πηγαινω απο τοτε...Μεγαλωνοντας,περασα απο διαφορα αθληματα της παιδικης ηλικιας που τα εκανα παραλληλα με το gym αλλα καταλαβα οτι γουσταρω να σηκωνω κιλα για παρτη μου και μονο...That's all!!!!!!!!!

kostas_kou
27-05-10, 17:24
η δικια μ ιστορια ειναι αυτη ...απο μικρος εκανα ενοργανη πρωταθλητιζμο με ξεκινησε ο πατερας και μπορω να πω οτι τον ευχαριστω διοτι εκανα περιπου 6 χρονια συνεχομενα μεχρι το γυμνασιο . μετα ομως λογου προβληματος με την υγεια μ εμεινα πολυ πισω εφτασα εμεινα ενα μηνα + στο νοσοκομειο εμεινα πισω πολυ και ειχα φτασει στα 19 κιλα ....μετα αφου ολα τελειωσαν καλα ...διστυχωσ σταματησα την ενοργανη μαλακια μ .... και ξεκινισα ποδοσφαιρο ....και καπου στην δευτερα λυκειου αρχισα βαρη σε ενα σιδεραδικο ενα υπογειο που οποτε εμπαινα γινοταν σφαγη !!! και εδω και 3 χρονια κανω βαρη αλλα με ενα κενο μεγαλο κατι μηνων λογω προετιμασιας πανελληνιων!

Ramrod
27-05-10, 18:26
Εγώ πάντα ήθελα να μοιάζω με φυσιολογικό άνθρωπο και όχι με σκιάχτρο...
Δε μπορώ να πω πως αρχισα BB για να αρέσω στις γυναίκες αφού δεν αντιμετώπιζα ιδιαίτερο πρόβλημα μαζί τους και ως αδύνατος (όχι οτι ήμουν και κανένας Δον Ζουάν μην αρχίσετε την καζούρα...απλά ήταν όλα φυσιολογικά). Αρχισα για να αρέσω σε εμένα...δε μου άρεσε καθόλου το σώμα μου.

Επι χρόνια έκανα προσπάθειες να γυμναστώ λίγο αλλά εκτός του ότι ήμουν παντελώς άσχετος και έκανα ότι να ναι προπονήσεις μετά απο 1-2 μήνες απογοητευόμουν και τα παράταγα...και ξεκινούσα πάλι το επόμενο καλοκαίρι.

Ώσπου κάποια στιγμή σκάει ο κολλητός μου μύτη μετά απο κανένα 2μηνο που είχα να τον δω (ήταν και αυτός αδύνατος αλλά λιγότερο απο εμένα) και είναι τούμπανο, όχι σε μυες αλλά σε κιλά! Μιλάμε είχε βάλει τρελό όγκο(και λίπος :green: ) τρώγοντας. 7-8 κιλά πάνω! Είχε γίνει άλλος ανθρωπος.
Ε μόλις τον είδα θέλησα να άλλάξω και εγώ οπότε ξεκίνησα να ασχολούμαι πολύ με διατροφή και ελάχιστα με χαζοπροπονήσεις (κυκλικα κυρίως) σπίτι. Ε μετά απο κανα 2 μήνες γράμμωσα λιγάκι, φούσκωσαν λίγο οι μυες αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Ήμουν σχεδόν ο ίδιος. Παράλληλα είδα και διάφορα βιντεο στο youtube με BB transformation και άρχισα να παίρνω κουράγιο.

Οπότε το πήρα απόφαση και γράφτηκα γυμναστήριο...και μετά κόλλησα για τα καλά! Ξέρετε πως είναι...;)

stamthedrum
27-05-10, 20:13
Μετά τις Πανελλήνιες, έχοντας πάρει κι εγώ τα κιλάκια μου γράφτηκα στο γυμναστήριο της γειτονιάς μου μετά από προτροπή του αδερφού μου. Ήταν και καλοκαίρι..... Οπότε η μόλυνση από το περίφημο bodybuilding μικρόβιο ήταν αναπόφευκτη! Χωρίς διατροφή βέβαια δεν είχα και πολύ καλά αποτελέσματα, αλλά μου άρεσε η όλη διαδικασία και οι αλλαγές που έβλεπα πάνω μου. Από κει και πέρα σταμάτησα λόγω μιας τενοντίτιδας στο αριστερό χέρι, ξαναξεκίνησα το χειμώνα του 2008 και από τότε non-stop! Όταν μάλιστα ανκάλυψα και το φόρουμ, η ασθένεια υποτροπίασε και τώρα είναι πια ανίατη :green:

γιαννης93
27-05-10, 22:55
εγω κλασσικα σεμπτεβριο του 2008 αρχισα γυμναστηριο με την παρεα εκανα 1 μηνα το παρατησα... 1 χρονο μετα σεμπτεβριο αρχισα παλι γυμναστηριο μονος μου... ο λογος : ημουν 10 κιλα κατω απο το βαρος μου και δεν μαρεσε κα8ολου το σωμα μου και ετρωγα αρκετα αλλα σημερα π.χ 2000 8ερμιδες αυριο 1000(λεμε τωρα). και ελεγα αφου δεν παιρνω κιλα τουλαχιστον να γραμμωσω. ε εκανα απο σεμπτεβρη εως οκτοβρη κα8ε μερα ετρωγα οτι νανε και τελη οκτωβρη απο λα8ος πληροφορηση ετρωγα ωμα αυγα και επα8α σαλμονελα.1 βδομαδα νοσοκομειο.οτι ελαχιστο ειχα παρει κ τοχασα.ε οταν γυρησα σπιτι δεν πηγαινα γυμναστηριο γιατι ημουν αδυναμος.ε μετα απο πολυ ψαξιμο βρισκω το site ε και αλλαξε ολο τον τροπο σκεψης μου μεχρι τωρα συνεχιζω...(εχω παρει 10 κιλα και ακομα 8ελω κιαλα εστω και λιπος)

Jumaru
27-05-10, 23:14
He-man , silverhawks (τρελά σώματα οι στολές) νομίζω μας επηρέασαν όλους έστω ασυνείδητα. Οι λόγοι που άρχισα είναι σίγουρα όχι οι bodybuilders, δεν μου αρέσουν αυτά τα σώματα.θεωρούσα πάντα χρέος μου ως Έλληνας να έχω ένα σώμα γυμνασμένο και να νιώθω άνετα με τα 'ρούχα μου'. Βέβαια οι επιτυχίες συμβάλουν στο όλο θέμα μη λέω χαζά. Κυρίως πίσω από την μπάρα (όχι του πάγκου αυτή με τα ποτά εννοώ :turtle: )

Αναρωτιέμαι η γενιά του μπόμπ του σφουγγαράκη τι θα μας φέρει... :unsure::green:

TEFAAtzis
27-05-10, 23:26
He-man , silverhawks (τρελά σώματα οι στολές) νομίζω μας επηρέασαν όλους έστω ασυνείδητα. Οι λόγοι που άρχισα είναι σίγουρα όχι οι bodybuilders, δεν μου αρέσουν αυτά τα σώματα.θεωρούσα πάντα χρέος μου ως Έλληνας να έχω ένα σώμα γυμνασμένο και να νιώθω άνετα με τα 'ρούχα μου'. Βέβαια οι επιτυχίες συμβάλουν στο όλο θέμα μη λέω χαζά. Κυρίως πίσω από την μπάρα (όχι του πάγκου αυτή με τα ποτά εννοώ :turtle: )

Αναρωτιέμαι η γενιά του μπόμπ του σφουγγαράκη τι θα μας φέρει... :unsure::green:

Βαση ερευνας αν παιζαμε μικροι με κουκλακια στυλ action man και βλεπαμε και παιδικα με τουμπανα πρωταγονιστες αυτα μας παιρνανε στο υποσεινυδιτο και θελουμε και μεις αργοτερα να γινουμε ετσι.Προσωπικα ειχα ολη την συλογη σχεδον των action man και εβλεπα απο τοτε που με θυμαμαι Dragonball;)
Τα συμπερασματα δικα σας!!!

Ramrod
27-05-10, 23:36
Εμένα με είχαν επηρεάσει σε τέτοια φάση διάφορα βιντεοπαιχνίδια της εποχής όπως street fighter, killer instinct, mortal combat και το duke nukem αργότερα...:rifle::rifle::rifle::shoot: :green:

καλά το dragon ball και ποιόν δεν έχει επηρεάσει...καταρχάς ο Sogoku έγινε απο παιδάκι κτήνος ανελέητο! μόνο και μόνο αυτό έχει "γράψει στο υποσυνειδητό σου ότι γίνεται...ασχετα αν το σώμα έχει άλλη άποψη...:P

ellaki
28-05-10, 00:01
χμμμ να θυμηθω...καποτε στα 7-8 μου αρχισα στιβο..σκληρες προπονησεις αλλα μ αρεσε τρελα!! τα παρατησα στη συνεχεια αλλα η μανια μου να ασχολουμαι με το σωμα μου και τις δυνατοτητες του με εσπρωξε στον χορο.. κ λογω χρονου τα παρατησα ολα..

περισυ εδωσα πανελληνιες κ φυσικα ετρωγα μονο σαβουρα αλλα ημουν πολυ αδυνατη χωρις καθολου δυναμη ομως κλπ. γυμναστηριο γραφτηκα τον νοεμβριο επειδη το ηθελα..ουτε για γκομενους ουτε για την παραλια ουτε τιποτα.απλα δεν το ειχα παρει σοβαρα απο θεμα διατροφης

και μετα την πρωτη μοy εξεταστικη οπου πηρα 4 κιλα(ηταν εμφανη ομως) επεσα εδω και τωρα εχω γινει κ γω addicted!! :green: :green:

δεν πιστευω οτι θα τα παρατησω..εχει γινει ηδη καθημερινοτητα :love: :love: :love:

racingman
28-05-10, 00:33
Α ρε No Cash σε παω :thumbup:
Και γω γι αυτους τους λογους αρχισα αλλα και σαν χομπυ ειναι το μονο που ελκυει τοσο γι αυτο εχει γινει και τροπος ζωης χωρις γυμναστηριο νιωθω πως δεν κανω τιποτα και απλα κ...οβαραω.
+1 και στα 2 ποστ:thumbup:

tommygunz
28-05-10, 01:27
Πολλοί και διάφοροι οι λόγοι...

1)TO GET BIG. Γενικά πάντα ήθελα να ήμουν τούμπανο, και για να μπορώ να ανταπεξέλθω σε διάφορες "καταστάσεις" που θα μπρούσαν να προκύψουν, αλλά και για...(συνέχεια στον επόμενο λόγο)

2)...λόγους αυτοπεποίθησης.

3)Είναι και το ωραίο φύλλο στη μέση...

4)Οι αλλαγές που είδα σε έναν φίλο μου που είχε ξεκινήσει 1 χρόνο πριν από μενα. Ήταν σημαντικό που είδα κάποιον κοντινό μου άνθρωπο να κάνει τέτοιες αλλαγές στο σώμα του. Ήταν κάτι το απτό, όχι όπως οι τύποι που βλέπουμε στα περιοδικά και στα βίντεο (εννοείται respect και σε αυτους!), το οποίο μου έδωσε και την θέληση και την δύναμη για να ξεκινήσω.

Πλέον και η διατροφή και το γυμναστήριο έχει γίνει καθημερινότητα και συνήθεια. Ελπίζω να συνεχίσω για χρόνια ακόμα!

pankration
28-05-10, 09:59
εγώ δε ξέρω τίποτα... έτσι γεννήθηκα... χαχαχαχαχα!!!!!! :P

-beba-
28-05-10, 10:06
Βαση ερευνας αν παιζαμε μικροι με κουκλακια στυλ action man και βλεπαμε και παιδικα με τουμπανα πρωταγονιστες αυτα μας παιρνανε στο υποσεινυδιτο και θελουμε και μεις αργοτερα να γινουμε ετσι.Προσωπικα ειχα ολη την συλογη σχεδον των action man και εβλεπα απο τοτε που με θυμαμαι Dragonball;)
Τα συμπερασματα δικα σας!!!

Μπα............δεν νομίζω...............

Εγώ όλο με τις κουκλίτσες μου έπεζα μικρή..............και τώρα μου προέκυψε να παίζω με αλτήρες................

flowin_through
28-05-10, 12:44
Εγώ όλο με τις κουκλίτσες μου έπεζα μικρή..............και τώρα μου προέκυψε να παίζω με αλτήρες................

evolution

St3f
28-05-10, 19:25
Eμενα προσωπικα ο κα8ρεφτης του σπιτιου μου με ωθει σ αυτο το αθλημα!Οταν βλεπεις αλλαγες στο σωμα σου προς το καλυτερο η διαθεση σου αλλαζει προσωπικα μ ανεβαινει η αδρεναλινη οταν ποζαρω και ειναι και ο λογος που το συνεχιζω και μακαρι να μπορω να το κανω και στο μελλον.

TEFAAtzis
28-05-10, 19:42
Μπα............δεν νομίζω...............

Εγώ όλο με τις κουκλίτσες μου έπεζα μικρή..............και τώρα μου προέκυψε να παίζω με αλτήρες................

ελα τωρα που δεν ειχες και τον action man και δεν τους εβαζες και να κοιμουναι και μαζι???:P
Παντως πραγματικα ισχυει αυτο με τα παιχνιδια.Το αναφερει και στο ντοκιμαντερ - ταινια για τα αναβολικα και τα συμπληρωματα Bigger-Stronger-Faster!!!

Pain
29-05-10, 20:35
δυναμη

T0ny
29-05-10, 23:29
Εμένα με είχαν επηρεάσει σε τέτοια φάση διάφορα βιντεοπαιχνίδια της εποχής όπως street fighter

καλά το dragon ball και ποιόν δεν έχει επηρεάσει...καταρχάς ο Sogoku έγινε απο παιδάκι κτήνος ανελέητο! μόνο και μόνο αυτό έχει "γράψει στο υποσυνειδητό σου ότι γίνεται...ασχετα αν το σώμα έχει άλλη άποψη...:P

+101 :P

Giannis9
30-05-10, 03:22
Αν αυτο που κάνω λεγεται ΒΒ, σεπτεβρη-οκτωβρη 2009 ειχα φαι σκαλωμα με σταλλονε..ειχα δει σε λιγα βραδια ολα τα ΡΑΜΠΟ και ΜΠΑΛΜΠΟΑ..με πορωσαν οι σκληρες προπονησεις στο μπαλμπα και το ξυλικι του ραμπο..ασχολιομουν και πιο παλια αλλα πολυ χαλαρα πραματα..απο περυσι τα βαρη ειναι κομματι τησ καθημερινοτητασ μου.

Pain
01-06-10, 16:38
καλά το dragon ball και ποιόν δεν έχει επηρεάσει...καταρχάς ο Sogoku έγινε απο παιδάκι κτήνος ανελέητο! μόνο και μόνο αυτό έχει "γράψει στο υποσυνειδητό σου ότι γίνεται...ασχετα αν το σώμα έχει άλλη άποψη...:P

:) εγω θυμαμαι ονειρευομουν να γινω super sayain :P

noz1989
01-06-10, 16:59
ποιος ηταν ο λογος που σας εκανε αρχικα να ασχοληθειται με το bodybuilding????
\
εννοω απλα γραφτηκατε σε ενα γυμναστηριο κ μετα κολλησατε?

ειχατε καποιο προτυπο???? arnoldκτλ...

πως σας μπηκε το μικροβιο????????
:rocking:

Το Ψωνιο!!!!!

Οσο για προτυπο Θεωρω τους Frank Zane και Denis Sergovskiy κορυφη!!!!

manos_
17-06-10, 21:45
Α δεν το χα δει αυτο.Για να φευγει καμια καλη φαπα οταν χρειαστει και για φυσικη κατασταση.Και εβλεπα πολυ he-man και ταινιες με αρνολντ μικρος οποτε περασανε στο μυαλο ολα αυτα.

Eddie
17-06-10, 22:26
Mα τι λεμε τωρα..ο Arnold φυσικα.

"The greatest feeling you can get in a gym, or the most satisfying feeling you can get in the gym is... The Pump. Let's say you train your biceps. Blood is rushing into your muscles and that's what we call The Pump. You muscles get a really tight feeling, like your skin is going to explode any minute, and it's really tight - it's like somebody blowing air into it, into your muscle. It just blows up, and it feels really different. It feels fantastic. "

"It's as satisfying to me as, uh, coming is, you know? As, ah, having sex with a woman and coming. And so can you believe how much I am in heaven? I am like, uh, getting the feeling of coming in a gym, I'm getting the feeling of coming at home, I'm getting the feeling of coming backstage when I pump up, when I pose in front of 5,000 people, I get the same feeling, so I am coming day and night. I mean, it's terrific. Right? So you know, I am in heaven."

Κυριως γι αυτα ^^

Επισης,επειδη μου αρεσουν οι γυναικες που γυμναζονται και προσεχουν τη γραμμη τους,τη διατροφη τους κλπ κλπ,θελω και γω να κανω το ιδιο για να αρεσω το ιδιο και να εχω ενα λογο επιπλεον,περαν του χαρακτηρα οπως επισης να αποκτησω και αυτοπεποιθηση.

Αλλος λογος ειναι τα κακα γονιδια με αρκετα κακο ιστορικο,απο μικρος ημουν ενδομορφος,με τσιμπημενη χοληστερινη και μετρια φυσικη κατασταση.Στοχος μου ηταν και ειναι μεσα απο αυτο το αθλημα να αποκτησω καλυτερη φυσικη κατασταση,δυναμη και σωστες διατροφικες συνηθειες.

Zylo
17-06-10, 23:45
εγω ειχα καει αγρια με rocky balboa και τετοια.....τρελος καψιμο ομως..stallone καταστασεις...εχω και τον θειο μου που ειναι τσιτα+τουμπανο...οπωτε ζηλεψα και εγω...επριζα τους δικους μου απο τα 13 μου να παω γυμναστηριο.....μου ελεγαν αργοτερα και αργοτερα ωσπου μαζεψα δικα μου χρηματα και καταφερα και γραφτηκα στα 17 μου!!!

beefmeup
03-10-10, 14:32
καποια στιγμη στην ζωη μου,συνειδητοποιησα οτι οι σκεψεις που εκανε το μυαλο μου,ηταν πολυ δυνατες για το σωμα μου.

κ ετσι αποφασισα να φερω ισσοροπια.

-beba-
03-10-10, 16:33
καποια στιγμη στην ζωη μου,συνειδητοποιησα οτι οι σκεψεις που εκανε το μυαλο μου,ηταν πολυ δυνατες για το σωμα μου.

κ ετσι αποφασισα να φερω ισσοροπια.

:shock::shock::shock::shock::shock:

StefPat
03-10-10, 16:45
Χεχε...

Πριν ασχοληθώ, νόμιζα ότι όλοι εσείς περιοριζόσασταν σε φαγητό κ.λπ Δεν το'χα δει περισσότερο. Όταν είδα διάφορα πράγματα, μου άρεσε που διάβαζα άρθρα κι μπορούσα να τα κατανοήσω (πράγμα δύσκολο ειδικά στην Φυσική που διάβαζα πριν 10 λεπτά). Είναι ένα κίνημα ;)

Μετά, ήμουν ήδη αρκετά γυμνασμένος, κι ας μην είχα γνώσεις, οπότε, μιας κι μικρός που δεν χρειάζεται "υποχρεωτικά" να μπω στα βάρη είχα το απλό προγραμματάκι (βλ. Το ημερολόγιο του 14χρονου.. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9415)

silk
03-10-10, 18:55
απο μικρος γουσταρα τα τεραστια σωματα.
οντως απο κατι ηρακλης και τετοια πωρονομουν.

χοντρουλης παντα καποια φαση ειχα βρει κατι αλτηρακια του πατερα μου.
ο φαδερ ασχολιοταν για χρονια ειχε στησει χομ τζιμ.τα χε δωσει ολα απο μπαρες μηχανηματα και τ χαν μεινει τα αλτηρακια.
ξεκινησα τοτε αλτηρακια.ελιωνα τα δικεφαλα.τα ελιωνα.
ειχα δει και μια ταινια με τον τομ κρουζ που εκανε στο κρεβατι του ανοιγματα στηθους.παλια ταινια.
μετα το εκανα και αυτο.
ακομα χοντρουλης.


μετα στα 15 μου καρφωνετε και αδυνατηζω μαλακισμενα και πολυ, πρεπει να χα φτασει 48 κιλα.αηδια.
οτι πηγενα λυκειο τοτε,
στο κιατο ειχαμε στον χασουρα τοτε το γυμναστηριο που πηγεναν τα τουμπανα.


θυμαμαι τνν μερα που πηγα ν γραφτω μπαινω μεσα και ηταν ολοι κατι θηρια και ειχα μεινει.



ο αναστασης ο χασουρας μου δινει διατροφη ογκου,
περνω τα πρωτα κιλα,
εδειξε κατευθειαν πανω στο σωμα μου.
εκανα για κανα 8μηνο μετα εκανα και κανα 6 μηνο στο σπιτι(αγορασα μπαρες αλτηρες, δυζυγο, μονοζυγο, κιλα, παγκους και ενα πολυμηχανημα).


στο τελος μπλεκω με μια γκομενα μεγαλητερη μου που εμενε αθηνα.οποτε η ερχοταν αυτη η πηγενα εγω .δν εβρισκα χρονο.μετα παννεληνιες.3μιση χρονια σε αδρανεια.και ξεκηνησα το 2009 παλι απο το 0.


με μια καλη περιοδο διατας και δεν το ξανακανω ο κοσμος να γυρισει αναποδα.
καποιος μεγαλος μου χε πει.
ως νεος,κανε 3 χρονια ογκο, οχι μαλακισμενο ογκο ομως,και μετα χτυπα μια γραμμωση ν δεις που βρισκεσαι.θα χεις μεγαλητερα οφελοι απο το να κανεις το κλασικο 6 ογκο, 3 προετοιμασια και 3 διαιτα.

και ετσι σκοπευω να το κανω.

silk
03-10-10, 18:56
τ διαλα.ολοκληρη εκθεση εγραψα ο πουστης:turtle:

thegravijia
03-10-10, 19:02
α.θα χεις μεγαλητερα οφελοι απο το να κανεις το κλασικο 6 ογκο, 3 προετοιμασια και 3 διαιτα.

και ετσι σκοπευω να το κανω.
what?

silk
03-10-10, 23:40
what?

6μηνες φουλ ογκο,και βασικα μετα παει σταδιακα για μενα τουλαχιστον.μιας και ανεβαζω αρκετα θερμιδες στον ογκο,τις ριχνω και σιγα σιγα(αν κανω αποτομες κινησεις εμφανιζονται ζαλαδες και τετοια)
οποτε κανω κανα μηνα να κοψω τα πολλα πολλα.
στους επομενους δυο μηνες μπαινω στο πνευμα και ενα τριμηνο καθαρο διαιτα.
σε φωτισα το ξερω αλλα δουλευει.

Titanium
04-10-10, 00:12
τ διαλα.ολοκληρη εκθεση εγραψα ο πουστης:turtle:

Καπιος να την διορθοσει παιδια....:rolf::rolf::rolf::rolf:

Dreiko
04-10-10, 01:24
Εγω......ηταν αναποφευκτο μιας και ο πατερας μου ηταν Mr.Hellas 1986 Ε.Ο.Σ.Δ......γεννηθηκα αρρωστακι,αν και πρωτα ασχοληθηκα με πολεμικες τεχνες και μαχητικα σπορ,και μετα αφοσιωθηκα πληρως στα βαρη...:green:

silk
04-10-10, 01:43
Καπιος να την διορθοσει παιδια....:rolf::rolf::rolf::rolf:

αι ρε:turtle:

tasos2
12-10-10, 13:07
Σε μενα ολα ξεκινησαν απο το γυμνασιο οπου ολα τα παιδια δοκιμαζαν και συγκριναν τη δυναμη τους.

Menios Ser1985
12-10-10, 16:11
Εγώ μπήκα πρώτη φορά στο γυμναστήριο στα 17+(νομίζω Δεκέμβριος του 2002),λόγω του ότι ήμουν πάντα ένα αδύνατο παιδί!Θυμάμαι τότε ζύγιζα 60-64κιλά(1,76 ύψος).Κύριος λόγος που άρχισα είναι ότι μου άρεσε το σώμα ενός φίλου μου(νά'σαι καλά ρε Κώστα:welcome:) 1-2 χρόνια μεγαλύτερος που γυμναζόταν εντατικά και είχε παίξει και σε έναν αγώνα ΒΒ.Επίσης και για μια κοπέλα που μόλις είχαμε χωρίσει(Α ρε Κάτια:love:)και μετά ήθελα να της τραβήξω την προσοχή!:turtle:
Από τότε δεν έχω σταματήσει καθόλου εδώ και 8 χρόνια και μακάρι να συνεχίσω έτσι για ΠΑΝΤΑ!Η βελτίωση ήρθε από την αρχή,βάζοντας περίπου 15 κιλά τον 1ο χρόνο,ψάχνοντας σε περιοδικά για διατροφή-προπόνηση και ρωτώντας τους πιο γυμνασμένους!Ρωτούσα πολλούς,τον Χριστόδουλο Σοφοτάσιο-Πρωταθλητή Fitness,τον Μανώλη Τζινίδη-Ifbb Pro και πολλούς άλλους φίλους του χώρου και εδώ και 4 χρόνια γνώρισα τον Μανώλη Καραμανλάκη-Ifbb Pro που με στηρίζει από τότε ως τώρα!
Θυμάμαι στην αρχή που έπινα 3 αυτοσχέδια ροφήματα κάθε μέρα(στο μπλέντερ γάλα-μπανάνα-κακάο-μέλι-αυγά ωμά)!!!Την πρώτη δίαιτα την έκανα τον Νοέμβριο του 2007 για τον 1ο αγώνα που έπαιξα!Κάθε χρόνο υπάρχει βελτίωση(αλλά είναι τόσο υψηλοί οι στόχοι που δεν εφησυχάζομαι ποτέ)...
Αυτάααααααααα τα ολίγα:toast:

Μαρία
12-10-10, 16:19
...............ο Νασερ :green:

Titanium
12-10-10, 16:44
Εγώ μπήκα πρώτη φορά στο γυμναστήριο στα 17+(νομίζω Δεκέμβριος του 2002),λόγω του ότι ήμουν πάντα ένα αδύνατο παιδί!Θυμάμαι τότε ζύγιζα 60-64κιλά(1,76 ύψος).Κύριος λόγος που άρχισα είναι ότι μου άρεσε το σώμα ενός φίλου μου(νά'σαι καλά ρε Κώστα:welcome:) 1-2 χρόνια μεγαλύτερος που γυμναζόταν εντατικά και είχε παίξει και σε έναν αγώνα ΒΒ.Επίσης και για μια κοπέλα που μόλις είχαμε χωρίσει(Α ρε Κάτια:love:)και μετά ήθελα να της τραβήξω την προσοχή!:turtle:
Από τότε δεν έχω σταματήσει καθόλου εδώ και 8 χρόνια και μακάρι να συνεχίσω έτσι για ΠΑΝΤΑ!Η βελτίωση ήρθε από την αρχή,βάζοντας περίπου 15 κιλά τον 1ο χρόνο,ψάχνοντας σε περιοδικά για διατροφή-προπόνηση και ρωτώντας τους πιο γυμνασμένους!Ρωτούσα πολλούς,τον Χριστόδουλο Σοφοτάσιο-Πρωταθλητή Fitness,τον Μανώλη Τζινίδη-Ifbb Pro και πολλούς άλλους φίλους του χώρου και εδώ και 4 χρόνια γνώρισα τον Μανώλη Καραμανλάκη-Ifbb Pro που με στηρίζει από τότε ως τώρα!
Θυμάμαι στην αρχή που έπινα 3 αυτοσχέδια ροφήματα κάθε μέρα(στο μπλέντερ γάλα-μπανάνα-κακάο-μέλι-αυγά ωμά)!!!Την πρώτη δίαιτα την έκανα τον Νοέμβριο του 2007 για τον 1ο αγώνα που έπαιξα!Κάθε χρόνο υπάρχει βελτίωση(αλλά είναι τόσο υψηλοί οι στόχοι που δεν εφησυχάζομαι ποτέ)...
Αυτάααααααααα τα ολίγα:toast:
:thumbup::thumbup::thumbup:Ωρεοςςςςς

Menios Ser1985
12-10-10, 18:22
Εγώ μπήκα πρώτη φορά στο γυμναστήριο στα 17+(νομίζω Δεκέμβριος του 2002),λόγω του ότι ήμουν πάντα ένα αδύνατο παιδί!Θυμάμαι τότε ζύγιζα 60-64κιλά(1,76 ύψος).Κύριος λόγος που άρχισα είναι ότι μου άρεσε το σώμα ενός φίλου μου(νά'σαι καλά ρε Κώστα:welcome:) 1-2 χρόνια μεγαλύτερος που γυμναζόταν εντατικά και είχε παίξει και σε έναν αγώνα ΒΒ.Επίσης και για μια κοπέλα που μόλις είχαμε χωρίσει(Α ρε Κάτια:love:)και μετά ήθελα να της τραβήξω την προσοχή!:turtle:
Από τότε δεν έχω σταματήσει καθόλου εδώ και 8 χρόνια και μακάρι να συνεχίσω έτσι για ΠΑΝΤΑ!Η βελτίωση ήρθε από την αρχή,βάζοντας περίπου 15 κιλά τον 1ο χρόνο,ψάχνοντας σε περιοδικά για διατροφή-προπόνηση και ρωτώντας τους πιο γυμνασμένους!Ρωτούσα πολλούς,τον Χριστόδουλο Σοφοτάσιο-Πρωταθλητή Fitness,τον Μανώλη Τζινίδη-Ifbb Pro και πολλούς άλλους φίλους του χώρου και εδώ και 4 χρόνια γνώρισα τον Μανώλη Καραμανλάκη-Ifbb Pro που με στηρίζει από τότε ως τώρα!
Θυμάμαι στην αρχή που έπινα 3 αυτοσχέδια ροφήματα κάθε μέρα(στο μπλέντερ γάλα-μπανάνα-κακάο-μέλι-αυγά ωμά)!!!Την πρώτη δίαιτα την έκανα τον Νοέμβριο του 2007 για τον 1ο αγώνα που έπαιξα!Κάθε χρόνο υπάρχει βελτίωση(αλλά είναι τόσο υψηλοί οι στόχοι που δεν εφησυχάζομαι ποτέ)...
Αυτάααααααααα τα ολίγα:toast:

Να σημειώσω ότι σταθμός στην προπόνησή μου υπήρξε η βιντεοκασέτα του Dorian Yates-Blood And Guts!!!Την είδα σχετικά νωρίς,μετά από τους πρώτους 3-4 μήνες στον χώρο και καταλαβαίνετε τί ζημιά έπαθα:shock:Από τότε μέχρι τώρα σε κάθε προπόνηση θέλω να βγαίνω νικητής και να μήν λυγίζω!!!Προτιμάω να :puke: παρά να τα παρατήσω!

Andrikos
12-10-10, 19:08
Όταν άρχισα τα βάρη ήμουν 15. Προφανώς το βαθύ κίνητρο ήταν τα κοριτσάκια - με βοήθησε πολύ να έχω εικόνα για το σώμα μου και να μην ντρέπομαι γι' αυτό - κάτι που δεν υπάρχει σε πολλούς εφήβους λόγω των προτύπων που επιβάλλονται από τα ΜΜΕ. Αρκετά μετά συνειδητοποιήσα ότι υπήρχαν και άλλα οφέλη .

Marine
12-10-10, 20:49
2004 υψος 1,89 70 κιλα.
2010 (πριν παρουσιαστω) υψος 1.97 120 κιλα.

Σωστος?

Εγω ξεκινησα γιατι ημουν σαν χαλκομανια κανενας αλλος λογως..
το να κανεις βαρη για τις γκομενιτσες το θεωρω τραγικο και εντελως ποζερια :twisted:

ασχετα που φοραγα στενα t shirt και οποτε περναω μπροστα απο θυληκο σφιγγομαι..

Ειμαι σιγουρος οτι πολυ το κανουμε αυτο..:turtle:

jimmy007
15-10-10, 16:30
2004 υψος 1,89 70 κιλα.
2010 (πριν παρουσιαστω) υψος 1.97 120 κιλα.

Σωστος?

Εγω ξεκινησα γιατι ημουν σαν χαλκομανια κανενας αλλος λογως..
το να κανεις βαρη για τις γκομενιτσες το θεωρω τραγικο και εντελως ποζερια :twisted:

ασχετα που φοραγα στενα t shirt και οποτε περναω μπροστα απο θυληκο σφιγγομαι..

Ειμαι σιγουρος οτι πολυ το κανουμε αυτο..:turtle:

Ειδικά όταν με χαιδεύει κάποια στους κοιλιακούς..:thumbup::thumbup::toast: Γιατί είναι με διαφορά το δεύτερο πιο sexy σημείο του σώματος ενός άντρα, σύμφωνα με τις περισσότερες γυναίκες..

Eddie
15-10-10, 17:01
Ειδικά όταν με χαιδεύει κάποια στους κοιλιακούς..:thumbup::thumbup::toast: Γιατί είναι με διαφορά το δεύτερο πιο sexy σημείο του σώματος ενός άντρα, σύμφωνα με τις περισσότερες γυναίκες..

Eυτυχως ομως υπαρχουν και γυναικες που θελουν ΑΝΤΡΕΣ με κοιλιτσα και οχι αντρες με κοιλιακους;)

Ξαναευτυχως που ο Θεος μας εκανε να μην κοιταμε ολοι τα ιδια πραγματα γιατι τοτε θα ειχαμε αφανιστει:turtle:

COBRA_STYLE
15-10-10, 17:27
Eυτυχως ομως υπαρχουν και γυναικες που θελουν ΑΝΤΡΕΣ με κοιλιτσα και οχι αντρες με κοιλιακους;)

Ξαναευτυχως που ο Θεος μας εκανε να μην κοιταμε ολοι τα ιδια πραγματα γιατι τοτε θα ειχαμε αφανιστει:turtle:
οι περισσοτερες:thumbup:

Surfer
15-10-10, 17:30
Το '94 ανεβαίνω για σπουδές Αθήνα. Ένα βράδυ όπως γυρνούσα σπίτι μου, Καλλιθέα έμενα, που επιτέθηκαν 2 τύποι στον Ηλεκτρικό. Με χτύπησαν πάρα πολύ. Ήμουν 60kgr με 1,80 ύψος! Μόλις συνήλθα κατάλαβα ότι για να ξεπεράσω τις φοβίες που μου είχαν δημιουργηθεί έπρεπε να κάνω κάτι. Αυτό στάθηκε η αφορμή να ξεκινήσω γυμναστήριο και street fight.

Dreiko
15-10-10, 17:30
Eυτυχως ομως υπαρχουν και γυναικες που θελουν ΑΝΤΡΕΣ με κοιλιτσα και οχι αντρες με κοιλιακους;)

Ξαναευτυχως που ο Θεος μας εκανε να μην κοιταμε ολοι τα ιδια πραγματα γιατι τοτε θα ειχαμε αφανιστει:turtle:

εγραψες αδερφε!!!!!!:toast:

noz1989
15-10-10, 19:48
Eυτυχως ομως υπαρχουν και γυναικες που θελουν ΑΝΤΡΕΣ με κοιλιτσα και οχι αντρες με κοιλιακους;)

Ξαναευτυχως που ο Θεος μας εκανε να μην κοιταμε ολοι τα ιδια πραγματα γιατι τοτε θα ειχαμε αφανιστει:turtle:
Προφανως και κανεις χιουμορ και δεν τα εννοεις ετσι???:unsure:

Eddie
15-10-10, 20:02
Προφανως και κανεις χιουμορ και δεν τα εννοεις ετσι???:unsure:

Οχι,γιατι??Εχει ενδιαφερον το σκεπτικο σου,που απ οτι καταλαβα υποστηριζει τον αντρα με το 6pack.Μου το αναλυεις λιγο?

noz1989
15-10-10, 20:15
Οχι,γιατι??Εχει ενδιαφερον το σκεπτικο σου,που απ οτι καταλαβα υποστηριζει τον αντρα με το 6pack.Μου το αναλυεις λιγο?

Ρε συ... ειναι τελειως ανωριμο και αστειο να κρινεις αν ο αλλος ειναι ΑΝΤΡΑΣ η αντρας απο το ποσοστο λιπους!!!

Και ναι καθαρα απο θεμα εμφανισης μου αρεσει το 6 pack και στην γυναικα το φιτ σωμα!!!

Λογικο δεν ειναι???

:unsure:

Eddie
15-10-10, 20:28
Ρε συ... ειναι τελειως ανωριμο και αστειο να κρινεις αν ο αλλος ειναι ΑΝΤΡΑΣ η αντρας απο το ποσοστο λιπους!!!

Και ναι καθαρα απο θεμα εμφανισης μου αρεσει το 6 pack και στην γυναικα το φιτ σωμα!!!

Λογικο δεν ειναι???

:unsure:

Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.

COBRA_STYLE
15-10-10, 20:38
Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.
σωστος ο Εντυ!!!!οι περισσοτερες αν ρωτησετε θα σας που οτι δεν τις κοφτει τοσο πολυ να εχει ο αλλος ντε και καλα 6 πακ!!!προτιμουν τον κλασσικο Ελληναρα!!!!:thumbup::welcome:

noz1989
15-10-10, 20:39
Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.

Μα ουτε εμενα μου αρεσει να εχω 6pack και να ειμαι σαν ρεγγα!!!:green:

Εμφανεις κοιλιακους και τουλαχιστον ιδιο βαρος υψος!

Παντως απο το πρωτο ποστ ποπυ εκανες καταλαβα το αλλο που ειπες στην αρχη!

Ετσι οπως το εθεσες τωρα, συμφωνω!!!:toast:

Eddie
15-10-10, 20:40
:toast::toast::toast:

Και να μη συμφωνουσες εγω κοιλιακους δε προκειται να δω :P:P:P:P:P:P:P:P

GEORGEXX1
15-10-10, 20:41
Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.

εδω γινετε ολοσ ο αγωνας βασιιιιιιιληηηηη.

ολημερις το χτιζανε,το βραδι γκρεμιζοταν:unsure:

noz1989
15-10-10, 20:46
:toast::toast::toast:

Και να μη συμφωνουσες εγω κοιλιακους δε προκειται να δω :P:P:P:P:P:P:P:P


Με την καταλληλη προπο, διατροφη και συμπληρωματα θα δεις!!!

Το παραπανω τριπτυχο εκει οδηγει!!

So don't worry!!!:thumbup:

MusclesOfShadow
15-10-10, 23:34
Εγω αρχισα γιατι μου αρεσε απο μωρο, διχως υπερβολες. Και μετα απο εναν καυγα στο σχολειο ξυπνησε ενα κοιμισμενο μου ενστικτο....

Titanium
15-10-10, 23:40
:toast::toast::toast:

Και να μη συμφωνουσες εγω κοιλιακους δε προκειται να δω :P:P:P:P:P:P:P:P

Τωρα που θα κανεις και το στακ θα δεις......:chinese::green::P

Menios Ser1985
18-10-10, 12:30
Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.

+100000:thumbup:
Πολύ σωστό πόστ!

Eddie
18-10-10, 12:31
+100000:thumbup:
Πολύ σωστό πόστ!

Xαιρομαι που συμφωνεις:)

kutsup
18-10-10, 17:35
Εγώ ξεκίνησα το 87 λόγω ενός φίλου που έκανε ήδη 2-3 χρόνια και μου κόλησε την ψώρα και συνέχισα για τα επόμενα 23 χρόνια με κάποιο διάλειμα μεταξύ 1996 και 2001 λόγων υποχρεώσεων (δουλειάς, παιδιού και διαβάσματος).
Πρώτη φορά κατέβηκα σε αγώνες τον 11/89. Μέχρι και το 1993 το κυνήγησα για τελευταία φορά να κατέβω αλλά οι προτεραιότητες άλλαξαν και από τότε κάνω μόνο γιατί απλά μου αρέσει προσπαθώντας να το συνδυάσω και με το υπόλοιπο πρόγραμμά μου, δουλειά, οικογένεια, λοιπές ασχολίες.
Έχω το θετικό βέβαια ότι και η γυναίκα μου ασχολείται πολλά χρόνια με τον αθλητισμό (στο γυμναστήριο την γνώρισα) οπότε δεν έχω γκρίνια αλλά το αντίθετο.

Giannis12
18-10-10, 17:55
Εγω απο μικρος ειμουν σχετικα "δυνατο" παιδι σε σχεση με τα παιδια της ηλικιας μου και παντα ειχα ορεξη για γυμναστικη και βαρια πραγματα αλλα ποτε δεν το αξιοποιησα.
Ε λοιπον πριν 1.5 χρονο ξεκινησα με αφορμη του οτι ειχα λαπαδιασει καθως καθομουν ολη μερα στο pc και αυτο ανουσιο βεβαια.Πιστευω το να καθεσε ολη μερα σε μια καρεκλα ειναι σαν να μην ζεις (λοιπον δεν ζουσα και εγω για περιπου μισο χρονο :banghead: :banghead: ) .
Ετσι αφου ειδα απο την αρχη πολυ καλα αποτελεσματα το συνεχησα και αποφασησα να το κανω τροπο ζωης.

Eddie
18-10-10, 19:40
Εγώ ξεκίνησα το 87 λόγω ενός φίλου που έκανε ήδη 2-3 χρόνια και μου κόλησε την ψώρα και συνέχισα για τα επόμενα 23 χρόνια με κάποιο διάλειμα μεταξύ 1996 και 2001 λόγων υποχρεώσεων (δουλειάς, παιδιού και διαβάσματος).
Πρώτη φορά κατέβηκα σε αγώνες τον 11/89. Μέχρι και το 1993 το κυνήγησα για τελευταία φορά να κατέβω αλλά οι προτεραιότητες άλλαξαν και από τότε κάνω μόνο γιατί απλά μου αρέσει προσπαθώντας να το συνδυάσω και με το υπόλοιπο πρόγραμμά μου, δουλειά, οικογένεια, λοιπές ασχολίες.
Έχω το θετικό βέβαια ότι και η γυναίκα μου ασχολείται πολλά χρόνια με τον αθλητισμό (στο γυμναστήριο την γνώρισα) οπότε δεν έχω γκρίνια αλλά το αντίθετο.

Αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!!!Ειτε εχεις μια σοβαρη σχεση ειτε εισαι σε γαμο ειναι οτι καλυτερο να υπαρχει κατανοηση και οχι γκρινιες.

Menios Ser1985
19-10-10, 02:40
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!!!Ειτε εχεις μια σοβαρη σχεση ειτε εισαι σε γαμο ειναι οτι καλυτερο να υπαρχει κατανοηση και οχι γκρινιες.

Έτσι ακριβώς!:thumbup:Είχα μία σοβαρή σχέση με μια κοπέλα 3 χρόνια και ήθελε ντε και καλά να με αλλάξει,να χάσω βάρος και να γίνω τύπου μοντέλο-σώμα!Αφού ΒΟΔΙ με γνώρισες μωρή,τί θές τώρα???Από την άλλη,εκείνη μηδέν άσκηση,φούλ σαβούρα κλπ.Και όλο γκρίνια για το συγκεκριμένο θέμα...άκουγε και 2-3 μ@λ@κες γνωστούς της που της έλεγαν ότι θα τα τινάξω στα 40 κλπ. κλπ.
Για να μήν τα πολυλογώ,αν συναντήσετε τέτοιου είδους συμπεριφορές,δηλαδή να μήν σας σέβεται μια κ@ρ...ολ@ και να προσπαθεί να σας αλλάξει και να σας φέρει στα μέτρα της(για οποιονδήποτε λόγο),πείτε της :το μπούλ@ πόρ...η!!!!!:shoot:
Αν δεν υπάρχει κατανόηση και αμοιβαίος σεβασμός τί το θές,να είσαι με κάποια επειδή λυπάσαι τα 30 ευρώ που θα ξοδέψεις στο μπουρ@@@ο???!!!Χίλιες φορές προτιμότερο!!!

Σόρρυ για το OFF,αλλά τα είπα και χαλάρωσα!:P

manos_
19-10-10, 03:02
Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.

Το μονο που νοιαζει τις γυναικες ειναι να εισαι υγιης σωματικα,υπο την ενοια να μην εχεις μπυροκοιλια και να μην μπορεις να παρεις τα ποδια σου και να λειτουργει καλα ο κατω κοιλιακος ο μεσαιος.Ολα τα αλλα ειναι για τα περιοδικα.

manos_
19-10-10, 03:06
Έτσι ακριβώς!:thumbup:Είχα μία σοβαρή σχέση με μια κοπέλα 3 χρόνια και ήθελε ντε και καλά να με αλλάξει,να χάσω βάρος και να γίνω τύπου μοντέλο-σώμα!Αφού ΒΟΔΙ με γνώρισες μωρή,τί θές τώρα???Από την άλλη,εκείνη μηδέν άσκηση,φούλ σαβούρα κλπ.Και όλο γκρίνια για το συγκεκριμένο θέμα...άκουγε και 2-3 μ@λ@κες γνωστούς της που της έλεγαν ότι θα τα τινάξω στα 40 κλπ. κλπ.
Για να μήν τα πολυλογώ,αν συναντήσετε τέτοιου είδους συμπεριφορές,δηλαδή να μήν σας σέβεται μια κ@ρ...ολ@ και να προσπαθεί να σας αλλάξει και να σας φέρει στα μέτρα της(για οποιονδήποτε λόγο),πείτε της :το μπούλ@ πόρ...η!!!!!:shoot:
Αν δεν υπάρχει κατανόηση και αμοιβαίος σεβασμός τί το θές,να είσαι με κάποια επειδή λυπάσαι τα 30 ευρώ που θα ξοδέψεις στο μπουρ@@@ο???!!!Χίλιες φορές προτιμότερο!!!

Σόρρυ για το OFF,αλλά τα είπα και χαλάρωσα!:P

Το οτι ηθελε να σε αλλαξει το ηξερε απο την ωρα που σε γνωρισε :turtle::turtle:.Απο κει και περα καλα εκανες αγαπαμε το ετερον μας ημισυ οπως ειναι δεν προσπαθουμε να το αλλαξουμε,αν δεν μας κανει φευγουμε ετσι απλα.

No Cash
19-10-10, 11:21
Έτσι ακριβώς!:thumbup:Είχα μία σοβαρή σχέση με μια κοπέλα 3 χρόνια και ήθελε ντε και καλά να με αλλάξει,να χάσω βάρος και να γίνω τύπου μοντέλο-σώμα!Αφού ΒΟΔΙ με γνώρισες μωρή,τί θές τώρα???Από την άλλη,εκείνη μηδέν άσκηση,φούλ σαβούρα κλπ.Και όλο γκρίνια για το συγκεκριμένο θέμα...άκουγε και 2-3 μ@λ@κες γνωστούς της που της έλεγαν ότι θα τα τινάξω στα 40 κλπ. κλπ.
Για να μήν τα πολυλογώ,αν συναντήσετε τέτοιου είδους συμπεριφορές,δηλαδή να μήν σας σέβεται μια κ@ρ...ολ@ και να προσπαθεί να σας αλλάξει και να σας φέρει στα μέτρα της(για οποιονδήποτε λόγο),πείτε της :το μπούλ@ πόρ...η!!!!!:shoot:
Αν δεν υπάρχει κατανόηση και αμοιβαίος σεβασμός τί το θές,να είσαι με κάποια επειδή λυπάσαι τα 30 ευρώ που θα ξοδέψεις στο μπουρ@@@ο???!!!Χίλιες φορές προτιμότερο!!!

Σόρρυ για το OFF,αλλά τα είπα και χαλάρωσα!:P


λιγοτερα θα σπαταλησεις στο μπουρδελο... οι ερασιτεχνες πουτανες(δεν μιλω για την πρωην σου).. κοστιζουν τα διπλα απο τις επαγγελματιες..

Menios Ser1985
19-10-10, 15:42
Το οτι ηθελε να σε αλλαξει το ηξερε απο την ωρα που σε γνωρισε :turtle::turtle:.Απο κει και περα καλα εκανες αγαπαμε το ετερον μας ημισυ οπως ειναι δεν προσπαθουμε να το αλλαξουμε,αν δεν μας κανει φευγουμε ετσι απλα.


λιγοτερα θα σπαταλησεις στο μπουρδελο... οι ερασιτεχνες πουτανες(δεν μιλω για την πρωην σου).. κοστιζουν τα διπλα απο τις επαγγελματιες..

Έτσι είναι παίδες!:thumbup:
Μίλα ελεύθερα φίλε!Έτσι κι αλλιώς κι αυτή για επαγγελματίας πήγαινε,γιατί μερικούς μήνες πρίν τη στείλω είχα μάθει και κάτι πικάντικα,ότι δηλαδή "έπαιζε" και με κάποιον άλλο ταυτόχρονα για ένα διάστημα!:banana:Το πιάσατε το υπονοούμενο!
Μήν χαρίζεστε σε καμία πατσαβούρ@ παιδιά,2 πράγματα έχουν στο μυαλό τους οι περισσότερες,το χρήμα και τον π@@@@ο!ΤΕΛΟΣ!

Mods,κάν'τε μια σχετική ενότητα με το θέμα αυτό για να βρίσουμε ελεύθερα!:P

gmalamos
19-10-10, 15:42
Για μια γυναικα.

loukiss
19-10-10, 16:52
Για μια γυναικα.

- off:σαν ελληνικη δραματικη ταινια του 70 ακουστηκε αυτο :P

Αντωνης
19-10-10, 17:07
Νομιζω πως παρεξηγησες.Δεν εννοουσα οτι αυτος με την κοιλιτσα ειναι πιο αντρας ως προς αυτου που παει το πονηρο μυαλο αλλα ως εικονα.Πχ εγω για να δω κοιλιακους πρεπει να γινω 60 κιλα και να στερηθω πολλααααααα.Και να σου πω την αληθεια,i don'd give a shit.Aκομα και γω που ειμαι αντρας και str8,προτιμω να βλεπω καποιον νταβραντισμενο απ το να βλεπω μια μισορυξια με 6pack και ευτυχως που υπαρχουν γυναικες που ΔΕΝ τις κοφτει και τοσο να εχει ο αντρας 6pack γιατι τοτε πολλοι θα τις καναμε λαστιχο.Καταλαβες τι εννοω??Τωρα αν καποιος μπορει να ειναι και νταβραντισμενος και με 6pack τοτε 1000 μπραβο.Εγω μιλαω ομως για εναν μεσο ανθρωπο και στην περιπτωση μας για ενα μεσο αθλητη.

Κοιτα και γω της ιδιας αποψης ειμαι,αλλα καλο θα ηταν να μην μπαινουμε στο τρυπακι να λεμε "αυτο ειναι καλο,το αλλο οχι",καθως μιλαμε για καθαρα αισθητικα θεματα.

Επισης το <<στις γυναικες αρεσει αυτο>> κτλ ειναι γενικολογιες,καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.Εξαλλου,κρινοντας απ τον κοινωνικο μου περιγυρο οι περισσοτερες γυναικες που δεν ειναι χαζογκομενες(δηλαδη να σε κρινουν βαση του αμαξιου που εχεις,πορτοφολια ιστοριες κτλ)κοιτανε πρωτα το στυλ ενος αντρα και μετα ολα τα υπολοιπα.

Τελος δεν νομιζω οτι πρεπει να κρινουμε το "αντριλικι" του καθενος βαση των κιλων του.Π.χ εγω εχω εναν θειο που ειναι σαν στυλακι επειδη λιωνει ολη μερα δουλευοντας στα χωραφια,τι σημαινει αυτο οτι δεν ειναι αντρας?Η' οτι ορισμενα ατομα που εχουν ογκο,επειδη τους συντηρουν οι γονεις τους και πλην του γυμναστηριου και της καφετεριας δεν σπαταλουν πουθενα αλλου ενεργεια και προτιμουν να γινουν οικογενειακο βαρος μην βγαζοντας οι ιδιοι τα περισσοτερα εξοδα της δικης τους διατροφης,ειναι περισσοτερο αντρες?

Εν πασει περιπτωσει,αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν χρειαζεται να γενικευουμε για να υποστηριξουμε την επιλογη μας.

Φιλικα:toast:

kutsup
19-10-10, 17:50
άκουγε και 2-3 μ@λ@κες γνωστούς της που της έλεγαν ότι θα τα τινάξω στα 40 κλπ. κλπ.


Και σε μένα τα ίδια λέγανε. Τώρα που έγινα 43 το έχουν μεταθέσει για τα 50. Να δω τι θα λένε στα 50 (αν ζούνε βέβαια οι ίδιοι). :bowdown:

vAnY
19-10-10, 19:36
;) ας μη ξεφευγουμε απο το θεμα παρακαλω....( Ποιος ήταν ο λόγος που σας έκανε να ασχοληθείτε με το ββ?)

Menios Ser1985
19-10-10, 19:57
Και σε μένα τα ίδια λέγανε. Τώρα που έγινα 43 το έχουν μεταθέσει για τα 50. Να δω τι θα λένε στα 50 (αν ζούνε βέβαια οι ίδιοι). :bowdown:

Ωραίος!:thumbup::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Polyneikos
19-10-10, 20:20
;) ας μη ξεφευγουμε απο το θεμα παρακαλω....( Ποιος ήταν ο λόγος που σας έκανε να ασχοληθείτε με το ββ?)
Για να ρίχνω φαπα και να πέφτει ο αλλος κατευθειαν κατω!!:turtle:

Menios Ser1985
19-10-10, 20:28
Για να ρίχνω φαπα και να πέφτει ο αλλος κατευθειαν κατω!!:turtle:

Σωστόοοοοοοος!:thumbup:
Να σου πώ την αλήθεια,παλιά που ήμουν 64 κιλά πρίν αρχίσω το ΒΒ είχα κάτι πάρε-δώσε με καναδυό τσαμπουκάδες που μου το έπαιζαν ιστορία κλπ.Είχα νεύρο αλλά από δύναμη τίποτα!Τώρα μόλις συναντιόμαστε στον δρόμο αλλάζουν βλέμμα:unsure::smash::smash::smash:
Και τώρα,χάρη στο ΒΒ έγινα SUPERMAAAAAAAAAAAAAAAAN!!!:rolf::rolf::rolf:

Υ.Γ Έτσι για να ευθυμήσουμε λίγο!:P

Titanium
19-10-10, 21:18
Ας πω και εγω πως <<αρωστησα>>:green:.....
Ασχολουμουνα χρονια με το Taekwon do και αρχισα να γυμναζομε με βαρη για να αποκτισω μεγαλιτερη δυναμη και ενα απολητα γυμνασμενο σωμα που να μπορω να αλενξω τον καθε μυ του σωματος μου γιατι αυτο ειναι πολυ σημαντικο στις Π.Τ.....
Αρχισα λιπον να προπονουμε σε κατι σκουριασμενα σηδερα (στην κιριολεξια σκουριασμενα) που ειχε στο γυμναστιριο ο δασκαλος μου....ενα παγκο με μπαρα,μια τροχαλια,μια κοπιλατικη ενα πεκ τεκ και αλτιρες......μιλαμε για σκετο σιδερο:weights:.....τελειονα την προπονιση και τα χερια μου γινοταν πορτοκαλη απο την σκουρια:rocking:....μετα το εψαξα καλιτερα το θεμα και κολισα για τα καλα.....
αυτα τα ολιγα απο εμενα....παντος χερομε που αρχισα να προπονουμε σε σιδεραδικο και κανω και εκει καμια προπονιση που και που....:rifle:

El Topo
19-10-10, 22:55
Ασχολούμαι (ερασιτεχνικά) με το bb γιατί μου άρεσαν πάντα τα επιβλητικά και μυώδη σώματα και είδα σταδιακά πως ο σωματότυπός μου (ιδιαίτερα μεσομορφικός) μπορούσε με όχι φοβερές θυσίες να αγγίξει αυτό που είχα στο μυαλό μου.
Ούτε γυναίκες, ούτε ξυλοφόρτωμα, τίποτα τέτοιο δε με ενδιέφερε.
Άλλωστε τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών την ενδιαφέρει ένα φυσιολογικό αντρικό σώμα (ούτε πολύ αδύνατο ούτε και παχύ όμως) κι όχι τα μπράτσα, οι πλάτες και τα 6pack (τα οποία ούτε εγώ κόπτομαι ιδιαίτερα να αποκτήσω, σε αντίθεση με τους μυς όμως που μου αρέσουν), ενώ σχετικά με το ξύλο, ένας που ξέρει κάποια πολεμική τέχνη όπως πχ μαι ται, μπορεί να δείρει για πλάκα έναν bb ακόμα και να είναι το 1/3 του. Πιο πολύ τρομακτικοί στο μάτι φαίνονται οι bbers, παρά στην ουσία, τουλάχιστον κατά κανόνα.

Καθαρά λοιπόν για προσωπικούς λόγους το ξεκίνησα και το συνεχίζω ακόμη, που δεν αφορούν τους γύρω. Τώρα, το να φαίνομαι και λίγο πιο επιβλητικός από τον μέσο άνθρωπο δε με χαλάει, αλλά ορισμένες φορές δημιουργεί λάθος εντύπωση σε ανθρώπους που δε με ξέρουν, κάτι που ευτυχώς ξεπερνιέται γρήγορα όταν με γνωρίσουν καλύτερα.
Είμαι σίγουρος πως όλοι όσοι ξεπερνούν σε μυικότητα το μέσο άνθρωπο εδώ μέσα, θα έχουν αντιληφθεί κάτι αντίστοιχο, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το παρόν τόπικ, οπότε δεν το συνεχίζω.

Menios Ser1985
20-10-10, 00:59
Ας πω και εγω πως <<αρωστησα>>:green:.....
Ασχολουμουνα χρονια με το Taekwon do και αρχισα να γυμναζομε με βαρη για να αποκτισω μεγαλιτερη δυναμη και ενα απολητα γυμνασμενο σωμα που να μπορω να αλενξω τον καθε μυ του σωματος μου γιατι αυτο ειναι πολυ σημαντικο στις Π.Τ.....
Αρχισα λιπον να προπονουμε σε κατι σκουριασμενα σηδερα (στην κιριολεξια σκουριασμενα) που ειχε στο γυμναστιριο ο δασκαλος μου....ενα παγκο με μπαρα,μια τροχαλια,μια κοπιλατικη ενα πεκ τεκ και αλτιρες......μιλαμε για σκετο σιδερο:weights:.....τελειονα την προπονιση και τα χερια μου γινοταν πορτοκαλη απο την σκουρια:rocking:....μετα το εψαξα καλιτερα το θεμα και κολισα για τα καλα.....
αυτα τα ολιγα απο εμενα....παντος χερομε που αρχισα να προπονουμε σε σιδεραδικο και κανω και εκει καμια προπονιση που και που....:rifle:

Πού έχουν εξαφανιστεί αυτά τα χρυσορυχεία του ΒΒ???:(
Βαρέθηκα τα λούλικα γυμναστήρια που αν χτυπήσει πιο δυνατά ένας αλτήρας στο πάτωμα έρχονται αμέσως για παρατήρηση!:unsure:

Niiick
20-10-10, 02:19
Εγω βαρεθηκα να μου βγαινει η ψυχη στο σκουοτ και να ακουω απο πισω στην αγορα του αλχαλαλι να πουλαν τα δυο σου χειλη ΧΑΧΑ:unsure:

Μια μερα αμα συνεχισω να ακουω καλομοιρα οταν κανω, θα πεταξω καναν αλτηρα στο πλακακι οπως ο κολεμαν να ακοιξω τρυπα να φυγει στον κατω οροφο.

Menios Ser1985
20-10-10, 02:42
Εγω βαρεθηκα να μου βγαινει η ψυχη στο σκουοτ και να ακουω απο πισω στην αγορα του αλχαλαλι να πουλαν τα δυο σου χειλη ΧΑΧΑ:unsure:

Μια μερα αμα συνεχισω να ακουω καλομοιρα οταν κανω, θα πεταξω καναν αλτηρα στο πλακακι οπως ο κολεμαν να ακοιξω τρυπα να φυγει στον κατω οροφο.
+1000:thumbup:
Ο συναθλητής μου έκανε σκουώτ με 250 κιλά φορτωμένα και έπαιζε το "Αν ήσουν θάλασσα" του Χατζηγιάννη.:PΚόντευε να μπεί μέσα στη γή με τόσο βάρος και εμείς ακούγαμε για θάλασσες κλπ.ΕΛΕΟΣ!:bowdown:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!!!:evil2:
Άμα πιάσω το ΤΖΟΚΕΡ παίδες θα φτιάξω ένα GYM σκέτο σίδερο λέμεεεεεε:rocking:!!!Και όποιος ΔΕΝ πετάει αλτήρα στο πάτωμα θα διαγράφεται!!!:lift2hand:

Dreiko
20-10-10, 10:50
Άμα πιάσω το ΤΖΟΚΕΡ παίδες θα φτιάξω ένα GYM σκέτο σίδερο λέμεεεεεε:rocking:!!!Και όποιος ΔΕΝ πετάει αλτήρα στο πάτωμα θα διαγράφεται!!!:lift2hand:

κι εγω πρωτος πελατης σου....:turtle::turtle::turtle:

No Cash
20-10-10, 12:12
καλα.. εμεις θελουμε να ακουμε τα δικα μας... αλλα δεν κανει το μισο γυμναστηριο 250 κιλα σκουωτ... χααχαχ λογικα σχεδον ουτε καν ολοι μαζι..


στο δικο μου ευτυχως του δινω δικα μου cdακια και παιζει :P

Titanium
20-10-10, 14:31
Εγω βαρεθηκα να μου βγαινει η ψυχη στο σκουοτ και να ακουω απο πισω στην αγορα του αλχαλαλι να πουλαν τα δυο σου χειλη ΧΑΧΑ:unsure:

Μια μερα αμα συνεχισω να ακουω καλομοιρα οταν κανω, θα πεταξω καναν αλτηρα στο πλακακι οπως ο κολεμαν να ακοιξω τρυπα να φυγει στον κατω οροφο.

xaxaxaxaxa:rolf::rolf::rolf:Εμεις τουλαχιστον ακουμε το παπαρα αμερικανο....χαχαχαχαχα

Titanium
20-10-10, 14:33
+1000:thumbup:
Ο συναθλητής μου έκανε σκουώτ με 250 κιλά φορτωμένα και έπαιζε το "Αν ήσουν θάλασσα" του Χατζηγιάννη.:PΚόντευε να μπεί μέσα στη γή με τόσο βάρος και εμείς ακούγαμε για θάλασσες κλπ.ΕΛΕΟΣ!:bowdown:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!!!:evil2:
Άμα πιάσω το ΤΖΟΚΕΡ παίδες θα φτιάξω ένα GYM σκέτο σίδερο λέμεεεεεε:rocking:!!!Και όποιος ΔΕΝ πετάει αλτήρα στο πάτωμα θα διαγράφεται!!!:lift2hand:

Εεεεεεπ......μου κλεβεις τα ονειρα για το μελον......:P:P:P:rolf:

loukiss
20-10-10, 15:35
κι εγω πρωτος πελατης σου....:turtle::turtle::turtle:

+1000. καντε το αλυσιδα να ρθειτε και απο θεσσαλονικη μερια.... :P

fonz
20-10-10, 18:55
Λοιπον ασχοληθηκα με το ββ γιατι θεωρουσα οτι με υψος 1,77 στα 70 κιλα ημουνα πολυ αδυνατος.(αυτο εγινε πριν 20 χρονια)
Βεβαια και τωρα που ειμαι 107 κιλα παλι αδυνατος αισθανομαι:turtle::turtle:

Παντως ανακαλυψα ολα αυτα τα χρονια οτι το ββ ειναι η καλυτερη ψυχοθεραπεια για εμενα.:green:

Andrikos
20-10-10, 20:13
Κοιτα και γω της ιδιας αποψης ειμαι,αλλα καλο θα ηταν να μην μπαινουμε στο τρυπακι να λεμε "αυτο ειναι καλο,το αλλο οχι",καθως μιλαμε για καθαρα αισθητικα θεματα.

Επισης το <<στις γυναικες αρεσει αυτο>> κτλ ειναι γενικολογιες,καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.Εξαλλου,κρινοντας απ τον κοινωνικο μου περιγυρο οι περισσοτερες γυναικες που δεν ειναι χαζογκομενες(δηλαδη να σε κρινουν βαση του αμαξιου που εχεις,πορτοφολια ιστοριες κτλ)κοιτανε πρωτα το στυλ ενος αντρα και μετα ολα τα υπολοιπα.

Τελος δεν νομιζω οτι πρεπει να κρινουμε το "αντριλικι" του καθενος βαση των κιλων του.Π.χ εγω εχω εναν θειο που ειναι σαν στυλακι επειδη λιωνει ολη μερα δουλευοντας στα χωραφια,τι σημαινει αυτο οτι δεν ειναι αντρας?Η' οτι ορισμενα ατομα που εχουν ογκο,επειδη τους συντηρουν οι γονεις τους και πλην του γυμναστηριου και της καφετεριας δεν σπαταλουν πουθενα αλλου ενεργεια και προτιμουν να γινουν οικογενειακο βαρος μην βγαζοντας οι ιδιοι τα περισσοτερα εξοδα της δικης τους διατροφης,ειναι περισσοτερο αντρες?

Εν πασει περιπτωσει,αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν χρειαζεται να γενικευουμε για να υποστηριξουμε την επιλογη μας.

Φιλικα:toast:

Ωραίο ποστ, συμφωνώ.

jimmy007
21-10-10, 00:43
Eυτυχως ομως υπαρχουν και γυναικες που θελουν ΑΝΤΡΕΣ με κοιλιτσα και οχι αντρες με κοιλιακους;)

Ξαναευτυχως που ο Θεος μας εκανε να μην κοιταμε ολοι τα ιδια πραγματα γιατι τοτε θα ειχαμε αφανιστει:turtle:

Ποτέ δεν είπα ότι οι γυναίκες αποκλείουν τους μη γραμμωμένους.. Απλά οι εμφανείς και "πετρώδεις" κοιλιακοί είναι ένα σημαντικό όπλο στην φαρέτρα μας(έχω τρελαθεί με αυτά που ακούω σήμερα,όχι στο φόρουμ, και μάλλον έχω αρχίσει τα τρελά μου :turtle:)..

beefmeup
21-10-10, 01:00
έχω τρελαθεί με αυτά που ακούω σήμερα,όχι στο φόρουμ, και μάλλον έχω αρχίσει τα τρελά μου :turtle:)..

δεν ειναι τπτ..καλη αρχη:toast:

aqua_bill
21-10-10, 01:38
ξεκίνησα πριν μερικά χρόνια το γυμναστήριο για φυσικ κατάσταση... μετά άρχισα να με βλέπω που ήμουν σαν κουράδα παρ όλη την προσπάθεια.... μέχρι που γνώρισα το Μιχάλη( χαχαχαχαχαχχα εν τρελό αγόρι με μουστάκι χαχχαχα ) ένα τυπα που μετά έγινε φίλος με όγκο και τρελή γράμμωση. Μου λέει πηγαίνεις γυμναστήριο.. ναι του λέω πόσους μήνες/. του λέω 3 χρόνια! ε ακόμα γελάει.μετά είδα το σώμα μου να αλλάζει αλαφρος και γούσταρα .. μου έδειξε τα βασικά , βρήκα εσάς και από τότε προπαθώ να γίνω τεράστιος

jimmy007
21-10-10, 10:20
δεν ειναι τπτ..καλη αρχη:toast:


:rolf::rolf::toast::toast:

κουλης
26-10-10, 13:52
ειναι το μονο αθλημα στο οποιο μπορω να γυμναζομαι χωρις να τρεχω, και τις περρισοτερες φορες καθιστος:green:........( ναι ναι ειμαι πολυ τεμπελης):P

Titanium
26-10-10, 16:37
ειναι το μονο αθλημα στο οποιο μπορω να γυμναζομαι χωρις να τρεχω, και τις περρισοτερες φορες καθιστος:green:........( ναι ναι ειμαι πολυ τεμπελης):P

Δηλαδει θεορεις οτι με το bbing κουραζεσε λιγοτερο απο το τρεξιμο?????

κουλης
26-10-10, 16:45
Δηλαδει θεορεις οτι με το bbing κουραζεσε λιγοτερο απο το τρεξιμο?????

φυσικα και οχι! εξαλου αμα δεν βρωμοκοπαω απο τον ιδρωτα και οι σφυγμοι μου δν χτυπησουν κοκκινο δεν την ευχαριστιεμαι την προπονηση και πολες φορες θεωρω οτι κατι δεν κανω σωστα.....απλως ειναι πιο ωραιο να εισαι ξαπλωμενος στον παγκο και να κανεις πιεσεις στηθους,παρα να τρεχεισ ολη την ωρα πανω κατω κυνηγοντας μια μπαλα (τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω :toast:)

Titanium
26-10-10, 16:52
φυσικα και οχι! εξαλου αμα δεν βρωμοκοπαω απο τον ιδρωτα και οι σφυγμοι μου δν χτυπησουν κοκκινο δεν την ευχαριστιεμαι την προπονηση και πολες φορες θεωρω οτι κατι δεν κανω σωστα.....απλως ειναι πιο ωραιο να εισαι ξαπλωμενος στον παγκο και να κανεις πιεσεις στηθους,παρα να τρεχεισ ολη την ωρα πανω κατω κυνηγοντας μια μπαλα (τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω :toast:)

:thumbup:Συμφονω μονο που δεν ειναι αναγκεω να βρομοκοπισεις στον ιδροτα...βαλε κανα αποσμιτικο:P:P:P:green:

κουλης
26-10-10, 16:55
:thumbup:Συμφονω μονο που δεν ειναι αναγκεω να βρομοκοπισεις στον ιδροτα...βαλε κανα αποσμιτικο:P:P:P:green:

πω πω φιλε ασε και στο γυμναστηριο που πηγαινω ερχονται που και που 2 πακιστανοι οι οποιοι τρωνε ολο κατι καυτερες σαλτσες πιπερια σκορδα στο φαγητο τους και μολις σταξουν μια σταγονα ιδρωτα δν τους πλησιαζεις ουτε στα 3 μετρα......μπιχλαααααααααα:affraid:

Titanium
26-10-10, 16:56
πω πω φιλε ασε και στο γυμναστηριο που πηγαινω ερχονται που και που 2 πακιστανοι οι οποιοι τρωνε ολο κατι καυτερες σαλτσες πιπερια σκορδα στο φαγητο τους και μολις σταξουν μια σταγονα ιδρωτα δν τους πλησιαζεις ουτε στα 3 μετρα......μπιχλαααααααααα:affraid:

:rolf::rolf::rolf:χαχαχα

listen your body
26-10-10, 21:13
Εγώ ήμουν αθλήτρια έκανα πρωταθλητισμό και μια ζωή ήθελα να γίνω γυμνάστρια.
Όταν τελείωσα την καριερα του πρωταθλητισμού,
ξεκίνησα άμεσα γυμναστήριο που μου κίνησε το ενδιαφέρον
για παραπάνω γνώση.
Έκανα παράλληλα και σχέση με κάποιο παιδί που ασχολείται
ερασιτεχνικά με το αγωνιστικό μποντιμπουιλντινγκ και έχει δικό του
γυμναστήριο και μεγάλη αρρώστια για αυτό που κάνει, και μου μετέδωσε ακόμα παραπάνω και εμένα το μικρόβιο.
Έτσι προσπαθώ κάθε μέρα να ασχολούμαι να διαβάζω και να μαθαίνω
για όλααα ακόμα παραπάνω.
Να βλέπω διαφορά αρχικά πάνω μου, ύστερα να βοηθάω κόσμο όσο μπορώ...
Και όσο ζω θα μαθαίνω και θα ασχολούμαι...

Galthazar
26-10-10, 21:37
απο μικρος ημουν δυνατο παιδι αλλα παντα ειχα πολλα κιλα,κοιλιες και λιπη. Εχω κιολας ενα γνωστο που ασχολειται 1,5 περιπου χρονο με το ββ και αποφασισα να ξεκινησω συστηματικα τη γυμναστικη και τα βαρη (και οχι οποτε μου ερχοταν η φωτειση να κανω οπως παλια) με στοχο το καλυτερο δυνατο!!Οπου φτασω αλλα θα φτασω μακρια για το λογο οτι το εχω υποσχεθει στον εαυτο μου..οχι γιατι θελω να αρεσω στους αλλους και κατι τετοια δν με νιαζει καθολου για τους αλλους απλα νιωθω την υποχρεωση οτι το κανω για μενα για τον εαυτο μου και μονο!! Το σημαντικο ειναι οτι το εχω πραγματικα αγαπησει τωρα πια και οσο περναει ο καιρος η ορεξη μου να γυμναζομαι ολο και περισσοτερο μεγαλωνει!!:bbbiceps:

Dreiko
26-10-10, 21:47
:thumbup:Συμφονω μονο που δεν ειναι αναγκεω να βρομοκοπισεις στον ιδροτα...βαλε κανα αποσμιτικο:P:P:P:green:

α...ρε ατιμε...αυτο σκεφτηκα κι εγω....:green::P

DHM
10-11-10, 14:29
Γιατι ξεκινησατε γυμ?

beefmeup
10-11-10, 14:29
πρεπει να υπαρχει θεμα,καπου γιαυτο..:unsure:

f-panos
10-11-10, 14:33
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2742&highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82+%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82

aaabasilis
10-11-10, 19:11
απλως ειναι πιο ωραιο να εισαι ξαπλωμενος στον παγκο και να κανεις πιεσεις στηθους,παρα να τρεχεισ ολη την ωρα πανω κατω κυνηγοντας μια μπαλα (τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω :toast:)

μην απαξιωνεις τοσο το ποδοσφαιρο.ουτε εγω τρελαινομαι αλλα δεν ειναι απλα καποιοι που τρεχουν πανω κατω κυνηγωντας μια μπαλα..το ιδιο θα πει κ ενας για το ββ..οτι δεν βρισκει νοημα να ανεβοκατεβαζει πανω κατω μια μπαρα..θελει να χεις ταλεντο,φυσικη κατασταση,ειναι αθλημα που οσο καλος κ να εισαι αν δεν εχεις ομαδικο πνευμα δεν κανεις τπτ,θελει να χεις φαντασια κτλ κτλ..

Galthazar
10-11-10, 20:47
μην απαξιωνεις τοσο το ποδοσφαιρο.ουτε εγω τρελαινομαι αλλα δεν ειναι απλα καποιοι που τρεχουν πανω κατω κυνηγωντας μια μπαλα..το ιδιο θα πει κ ενας για το ββ..οτι δεν βρισκει νοημα να ανεβοκατεβαζει πανω κατω μια μπαρα..θελει να χεις ταλεντο,φυσικη κατασταση,ειναι αθλημα που οσο καλος κ να εισαι αν δεν εχεις ομαδικο πνευμα δεν κανεις τπτ,θελει να χεις φαντασια κτλ κτλ..

:thumbup::thumbup::toast:

velas
23-07-11, 20:28
παντα μ'αρεσε η ασκηση με βαρη κ παω χρονια γυμναστηριο. επειδη ομως η αδυναμια μου στο φαγητο με εκανε παντα "χοντρουλη" τα τελευταια 2 χρονια ασχολουμαι πιο εντατικα για να αυξησω την μυικη μου μαζα κ να βελτιωσω τον μεταβολισμο μου!

GREEK POWER
23-07-11, 20:33
Ολα τα χρωσταω στη γυναικα μου αυτη ειναι η αιτια που ξεκινησα bbing , μια μερα μου λεει αμα δεν κανεις six pack θα σε χωρισω , και ετσι δεν ειχα αλλη επιλογη :turtle::turtle::turtle:

SilverMan
23-07-11, 20:36
εγω ειχα ξεκινησει απο πιτσηρικος Κ-1 και μαζι με στιβο κλπ ηθελε και βαρυ τα οποια δεν ειχε μεσα η σχολη και τα καναμε σε ενα γυμναστηριο που ηταν φιλος του δασκαλου μου,τεσπα,στην αρχη το εκανα σαν καπως απο αναγκη αλλα σιγα σιγα αλλαξε το σκηνικο και πηγε προς την αλλη μερια.το κερασακι στην τουρτα ηταν και ενας τραυματισμος στο πανω μερος του ματιου μου το οποιο με εκανε και να σταματησω το Κ-1 και πλεον μονο βαρυ...και μετα τα γνωστα...τα αποτελεσματα τα γουσταρεις,βλεπεις οτι ανεβαζεις δυναμη, κιλα κλπ κλπ και ετσι μετα κολλησα για τα καλα...

ggeorge
23-07-11, 20:38
Ξεκινησα κωπηλασία στα γεράματα (γυρω στα 19-20)
Η κωπηλασία ήθελε αρκετα βαρη...

Ο προπονητης μου, μου είπε οτι εδω δεν ειμαστε συλλογος αλλα όμιλος και δε παιζουμε... Κανουμε πρωταθλητισμό. Δεν ειχα καταλαβει καλα τι ακριβως ηθελε να πει μεχρι την μερα της προπονησης...
Δυστυχως το εννοουσε...
Δεν τα καταφερα λογω ηλικιας και τα παρατησα...
Η προπονηση ήταν απιστευτα δύσκολη...
Αναβαση μακρυνιτσας... !!! Οταν οι αλλοι φτανανε (μεταξυ αυτων και παγκοσμιοι πρωταθλητες) εγω ήμουν εξω απο το Βολο... Ευτυχως ήταν ενα 13αχρονο κοριτσακι που ηταν λιγα μετρα μπροστα μου και δεν εχανα το δρόμο...

Ε... τα παρατησα και μου εμειναν τα βαρη...

Madd_Chadd
23-07-11, 20:58
O λογος που ξεκινησα ηταν πως μου αρεσε πολυ το φαγητο και στην οικογενεια μου παντα υπηρχαν καθε μερα 2 διαφορετικα γλυκα +πιτες και οτι αλλο λιπαρο υπαρχει.Ειχα γεμισει κρεας παντου δε μου χωρουσαν τα ρουχα και αποφασισα να παω γυμναστηριο για να αδυνατισω.Μολις εχασα τα πρωτα 10 κιλα με κοιταξε ο γυμναστης μου κ με ρωτησε αν θα ηθελα να σταματησω την αεροβια και να κανω βαρυ για να αναπτυξω τους μυς μου.Το αποτελεσμα ηταν να μεγαλωσουν οι μυς μου και να <γλυκαθω> με τα βαρυ.Ο σκοπος μου να γυμναζομαι για να μπορω να τρωω μου περασε και τωρα πια πηγαινω γυμναστηριο με σκοπο να φτασω στο μεγαλυτερο μυικο επιπεδο που μπορω.

tolis93
23-07-11, 23:37
βασικα ημουν παχουλουτσικο.και οπως ξεκιναω τα παντα.ετσι κ αυτο.ξυπνησα μια μερα με ειδα στο καθρευτη κ ειπα.ρε μ@@@@@α πως εισαι ετσι? και οπως εισαι περνιεσαι κ για ωραιος?ουσιαστικα ημουν ρεμαλι(ποτα αβερτα ξενυχτια καφριλες κτλπ μεχρι αιδιαστικου βαθμου) και ειπα να γινω ανθρωπος.για να γινει αυτο επρεπε να γινω κ λιγο εμφανισημος πρωτα.ε σκασανε κ πανελλαδικες καπως επρεπε να φευγει το στρες.κολλισα τελος:green:

DimitrisT
24-07-11, 09:51
Επειδη ημουν βοδι..:green:

Kaloutsikos
25-07-11, 00:46
Γιατί θέλω να είμαι τούμπανο:bodybuilder2::bodybuilder2:

Saldi
25-07-11, 02:32
Γιατί θέλω να είμαι τούμπανο:bodybuilder2::bodybuilder2:

Ξεκίνησα κατα τύχη...!Δεν ήμουν ουτε άτομο του γυμναστηρίου ουτε τίποτα...Παντα ήμουν λεπτός ετρωγα απειρα σαν ζωο σαβουρα αλλα λόγο μεταβολισμού και γυμναστικής καθημερινης(οχι πολύ καθηστική ζωη)ημουν οκ...και μονίμως έχανα-εβαζα 2-3-4-5 κιλά....σε 1-2 μήνες τα έχανα απλά κόβοντας τις υπερβολές στις θερμίδες...
Ε την τελευταία φορα γνωστό μου πρόσωπο μου λεει πάω έκεις GYM θες να έρθεις???Ε και πήγα το έβαλα στο ΄προγ μου και πραγματικά το γούσταρω-γουστάρω πάρα πολύ...!

Gaspari
29-07-11, 00:49
Για γκόμενα ξεκίνησα... Πρότυπα; Ο Dikey (:green:) και ο Vin Diesel με λίγη ακόμη γράμμωση..

TEFAAtzis
29-07-11, 01:35
Για γκόμενα ξεκίνησα... Πρότυπα; Ο Dikey (:green:) και ο Vin Diesel με λίγη ακόμη γράμμωση..

ο Rich Gaspari το ξεκινησε για γκομενα???wow:)

just chris
29-07-11, 09:53
ηθελα να γινω τουμπανο,διαβαζα περιοδικα μασλμαγκ κ γενικως το ειχα στο μυαλο μου 24ωρες το 24ωρο!απο τις μλκιες που διαβαζα κ τα ακολουθουσα κατα γραμμα....εβγαλα κοιλη!γιατι σε ενα αρθρο του μασλμαγκ ελεγε οτι για να κανεις μεγαλο γυμνασμενο στηθος πρεπει στον ισιο παγκο να μην παιρνεις ανασα κ να σφιγγεις το στηθος σου καθως σηκωνεις τα κιλα,εγω ο ηλιθιος το εκανα!μια χαρα χειρουργιο εκανα.απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα με περιοδικα κ αλλες τετοιες ππριες!με ειχε πιασει φοβια μη ξαναβγαλω τετοιο πραμα κ ρωταγα συνεχεια τους πιο εμπειρους να μαθω να κανω τις ασκησεις με αυστηρη τεχνικη,γυμναστες τουμπανους εμπειρους απο ολους κατι μαθαινα.επισης εμαθα οτι δεν γινεσαι τουμπανο σαν αυτους που διαφημηζουν τα συμπληρωματα κ δεν προκειται να γινεις ετσι αν δεν παρεις φαρμακο.ετσι εφτιαξα δικο μου δρομο με αυτα τα λιγοστα που εμαθα κ αυτον ακολουθω,χρονια τωρα.ολα τ'αλλα τελικα ειναι μπουρμπουληθρες που φουσκωνουν το μυαλο του καθε νεοφερτου!!!τωρα το κανω απλα για ξεσπαζμα κ για την υγεια μου,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν σηκωνω οσα κιλα αντεχω!

BODYMPAL
29-07-11, 13:53
εγώ παιδιά ει μουν υπερβολικά αδύνατος.... 1,77 63 κιλά όταν ξεκίνησα.. Όλα με ξενέρωναν πάνω μου και είχα τρομερό κόμπλεξ με το σώμα μου αλλά δεν έκανα κάτι για αυτό...Μια μέρα στο σχολειό γ λυκείου τότε είχαμε κάτσει όλοι μαζί οι μαθητές με ένα καθηγητή και άρχισε να μας λέει για το πόσο τέλεια είναι τα φοιτητικά χρόνια και ότι πρέπει να σπουδασουμε για να ανοίξουν οι ορίζοντες μας και να ωριμάσουμε γενικά σαν άνθρωποι, ανάμεσα σε όλα αυτα που μας έλεγε ειπε και μια ξεχωριστή πρόταση..
-ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕ ΒΡΕΊΤΕ ΕΝΑ ΧΟΜΠΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΏΣΤΕ ΕΚΕΙ ΌΛΟ ΤΟΝ ΆΠΛΕΤΟ ΧΡΌΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΈΧΕΤΕ!!!
Ε παιδιά δεν κάνω πλάκα μόλις το άκουσα αυτό λεω αυριο ξεκινάω γυμναστήριο και όντος το εκανα!!!!;) 4 χρονια μετα απο συνεχής αγώνα χωρίς να χάνω προπονήσεις και πολλά λάθη στην αρχή νιωθω πως εχω βρει οτι ποιο ανεβαστηκο και τελειο για εμενα στο bbing & fitness!!!!:)

Timoleon
29-07-11, 16:09
Γενικά η γυμναστική μου άρεσε εξ αιτίας του Μπρους Λη.Ο Στηβ Ρήηβς και τα έργα όπου πρωταγωνιστούσε με έστρεψαν στη ΣωματοΔομική_

leftis
22-09-11, 14:59
Ας μας πεί όποιος θέλει, ποιο σώμα έχει για πρότυπο, έτσι για να δούμε και τους στόχους του καθενός.

Jud Dean :

31390

TJ Hoban :


31391

tasos2
22-09-11, 15:28
Eμενα τα προτυπα μου ειναι o ronnie coleman του 2001 και ο phil heath του 2011

Bodybuilder_44
22-09-11, 15:35
phil heath


+1

ελμερ
22-09-11, 15:39
31393 πολυ μπροστα...(μαζι με τα παρελκομενα ,ακομα καλυτερα....:)

xristosgaz
22-09-11, 15:45
Εγω δεν εχω καποιο προτυπο..........το μονο π με νοιαζει ειναι η εξελιξη.Εμπνευσεις υπαρχουν .......arnold,ferrigno,zane.Αλλα σε καμια περιπτωση δεν το εχω ως στοχο αυτο που θαυμαζω

kostas11
22-09-11, 15:51
31396 Αυτόν.

Stella
22-09-11, 15:58
Χμμμμ......η Ava Cowan είναι φοβερή!
Νομίζω ότι αυτή είναι το πρότυπό μου!
Αλλά και άλλες αθλητριες τις ίδιας κατηγορίας τις θαυμάζω εξίσου!

Από αντρικά το σώμα του Νικου (savage) νομίζω είναι ιδανικό!;)

franky94
22-09-11, 15:59
Εγω προσωπικα δεν εχω καποιο προτυπο!!απλα προσπαθω να γινω εγω το προτυπο μου!!:green:

tasos2
22-09-11, 16:14
Χμμμμ......η Ava Cowan είναι φοβερή!
Νομίζω ότι αυτή είναι το πρότυπό μου!
Αλλά και άλλες αθλητριες τις ίδιας κατηγορίας τις θαυμάζω εξίσου!

Από αντρικά το σώμα του Νικου (savage) νομίζω είναι ιδανικό!;)

Μιας και μιλησαμε και για γυναικες για μενα το ιδανικο σωμα για μια γυναικα ειναι της Jana Linke Sipple


http://www.youtube.com/watch?v=Fwj8x_IoETo&feature=results_video&playnext=1&list=PL6B3BE47701EBCE69

geo28
22-09-11, 16:28
Μιας και μιλησαμε και για γυναικες για μενα το ιδανικο σωμα για μια γυναικα ειναι της Jana Linke Sipple


http://www.youtube.com/watch?v=Fwj8x_IoETo&feature=results_video&playnext=1&list=PL6B3BE47701EBCE69

εννοεις λογικα απο μια γυναικα μετα απο 5-6 κυκλους που δεν εχει τιποτα να ζηλεψει ουτε σε προσωπο ουτε σε σωμα απο εναν αντρα ε?
:puke:

magavaTOUT
22-09-11, 16:33
Μιας και μιλησαμε και για γυναικες για μενα το ιδανικο σωμα για μια γυναικα ειναι της Jana Linke Sipple


http://www.youtube.com/watch?v=Fwj8x_IoETo&feature=results_video&playnext=1&list=PL6B3BE47701EBCE69
πως το εννοεις αυτο ακριβως? :unsure:

tasos2
22-09-11, 16:35
εννοεις λογικα απο μια γυναικα μετα απο 5-6 κυκλους που δεν εχει τιποτα να ζηλεψει ουτε σε προσωπο ουτε σε σωμα απο εναν αντρα ε?
:puke:

Μιλαμε για προτυπα. Σωματα που θα θελαμε να βλεπουμε. Ανεξαρτητα αν ειναι εφικτο ή οχι και με ποιους τροπους εγινε. Αν για εναν αντρα ειναι ο Phil heath και ο arnold γιατι να μην ειναι η Linke Sipple για μια γυναικα. Σε προσωπο δε βλεπω να εχει κατι αντρικο η συγκεκριμενη. Μονο μεγαλους μυς εχει κανενα αλλο αντρικο στοιχειο

PEGY
22-09-11, 16:40
31397

Αθλητικό σώμα, ούτε πολύ κοκκαλιάρικο ούτε πολύ γεμάτο
Σταθερή αξία .......................

Stella
22-09-11, 16:42
Εγώ απάντησα στην ερώτηση θεωρώντας πως όταν ενα σώμα λέμε ότι είναι το πρότυπό μας εννοούμε πως θα θέλαμε να του μοιάσουμε. Γι΄αυτό εγραψα τις αθλητριες κατηγορίας figure, θα ήθελα πολύ να είχα ένα τέτοιο σώμα! Kαι για το αντρικό πρότυπο σκέφτηκα πχ. ποιο θα θεωρούσα ιδανικό σώμα να είχε ό άντρας μου...ας πούμε!
Κατα τα άλλα όλες οι κατηγορίες έχουν τη χάρη τους και οι αθλητες/τριες τους είναι αξιοι θαυμασμού!

geo28
22-09-11, 16:43
31397

Αθλητικό σώμα, ούτε πολύ κοκκαλιάρικο ούτε πολύ γεμάτο
Σταθερή αξία .......................

+1...κ****α!

Αντωνης
22-09-11, 16:43
Εγω προσωπικα δεν εχω καποιο προτυπο!!απλα προσπαθω να γινω εγω το προτυπο μου!!:green:

Πνιγηκαμε στην ψαγμενιλα...

Προσωπικα λατρευω Oliva αλλα σε πιο εφικτο σωμα εχω μακροπροθεσμο στοχο αυτο του Κωστογλακη(:bowdown:),στο λιγο πιο γραμμωμενο.
Εννοειται οτι μιλαμε για μυικο επιπεδο παντα κ οχι για φωτοτυπια του σωματος,αν καταφερω και το φτασω ποτε

exkaliber
22-09-11, 16:43
:doh:

ποσο εισαι?
14? 15?

beatshooter
22-09-11, 16:45
31397

Αθλητικό σώμα, ούτε πολύ κοκκαλιάρικο ούτε πολύ γεμάτο
Σταθερή αξία .......................
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::thumbup:

Αντωνης
22-09-11, 16:48
:doh:

ποσο εισαι?
14? 15?

:unsure:
Σε μενα αναφερεσαι?:green:

geo28
22-09-11, 16:51
:unsure:
Σε μενα αναφερεσαι?:green:

πηγαινε διαβασε εσυ ρε ,αρχιζουμε αυριο:green:

Tasos Green
22-09-11, 16:52
Εvan Centopani...:green:

exkaliber
22-09-11, 16:57
:unsure:
Σε μενα αναφερεσαι?:green:

οχι ρε
εσυ ξερω
11-12:green:

Αντωνης
22-09-11, 17:04
Τι μου προσθετεις χρονια βρε βρωμογερε:green:

andreas1987
22-09-11, 17:05
tasos green

exkaliber
22-09-11, 17:07
ε και που να το φανταστω οτι ησουν 7 ρε!
μου δειξες ταυτοτητα
:green:

giannis64
22-09-11, 17:07
εννοεις λογικα απο μια γυναικα μετα απο 5-6 κυκλους που δεν εχει τιποτα να ζηλεψει ουτε σε προσωπο ουτε σε σωμα απο εναν αντρα ε?
:puke:

τωρα αμα στην πω εγω θα φταιω? οχι πες..
αμα ησουν εσυ στην θεση μου τι θα εκανες αν εβλεπες ενα τετοιο ποστ?

Tasos Green
22-09-11, 17:10
tasos green

χαχαχαχ:turtle::turtle: ρε συ σιγά τον ανθρωπο!!! :clown:

geo28
22-09-11, 17:14
τωρα αμα στην πω εγω θα φταιω? οχι πες..
αμα ησουν εσυ στην θεση μου τι θα εκανες αν εβλεπες ενα τετοιο ποστ?

εγω συγκεκριμενα θα συμφωνουσα,εσυ δε ξερω μπορει να διαφωνεις κιολας...

αλλα αυτο που βλεπω λεω δε προσεβαλα κανεναν...ειναι ή δεν ειναι αρρενωποιημενη η συγκεκριμενη?
δε νομιζω να χρησιμοποιησα καναν προσβλητικο ορο...για του στραβου το δικιο κανε pause στο 0:55..αν
δε βλεπεις αρρενωπα χαρ/κα,δε ξερω μαλλον ειμαι delusional και βλεπω πραματα που δε βλεπουν οι αλλοι(
μπορει να μαι και στα προθυρα σχιζοφρενειας)..
επισης δουλεια του μοντ ειναι αν τη ''λεει'' σε μελη?

Stella
22-09-11, 17:16
tasos green

Χαχα! Έτσι μπράβο! Μ΄αρέσει που το forum βγάζει πρότυπα!:thumbup:
Good choise andrea!;):green:

giannis64
22-09-11, 17:24
ανγ

Eddie
22-09-11, 17:28
Αθλητικό σώμα, ούτε πολύ κοκκαλιάρικο ούτε πολύ γεμάτο
Σταθερή αξία .......................

Ω ρε λαρααααα!!!!! :drunken:

Μπραβο Πεγκυ..πραγματικα oι κοπελες του στιβου εχουν ιδανικο σωμα οσον αφορα τα γουστα μου(της light εκδοσης:green:).

Παραδειγμα,darya klishina

31398




Εγώ απάντησα στην ερώτηση θεωρώντας πως όταν ενα σώμα λέμε ότι είναι το πρότυπό μας εννοούμε πως θα θέλαμε να του μοιάσουμε. Γι΄αυτό εγραψα τις αθλητριες κατηγορίας figure, θα ήθελα πολύ να είχα ένα τέτοιο σώμα! Kαι για το αντρικό πρότυπο σκέφτηκα πχ. ποιο θα θεωρούσα ιδανικό σώμα να είχε ό άντρας μου...ας πούμε!
Κατα τα άλλα όλες οι κατηγορίες έχουν τη χάρη τους και οι αθλητες/τριες τους είναι αξιοι θαυμασμού!

Σωστα,οταν λεμε προτυπο εννοουμε το σωμα που θελουμε να φτασουμε.Αλλο πραγμα inspiration-motivation και αλλο wannabe..

tyler_durden
22-09-11, 17:57
ωραιο θεμα!!!


ολα κυλουσαν ομορφα στη ζωη μου..ημουν ενα ανεμελλο γομαρι 110 κιλων,υψους 182 εκατοστων που τρεφοταν αποκλειστικα απο τζανκ και ξεφτιλιζοταν καθε βραδυ στα ξενυχτια τρωγοντας βρωμικα στις 3 το πρωι..μεχρι που αγορασε η μικροτερη αδερφη μου ενα ελλειπτικο μηχανημα..ανεβηκα μια μερα για πλακα και στο τριλεπτο με μηδενικη αντισταση ειχα ανεβασει 190 παλμους..το μονο που περασε απο το μυαλο μου ηταν η λεξη "pathetic"..
ετσι με αρκετη θεληση και στρατιωτικη πειθαρχια σε 6 μηνες εχασα 30 κιλα..
απο τοτε μαλλον μου χει μεινει καποιου ειδους κομπλεξ/εμονη whatever με την εξαντλητικη αεροβια ασκηση και το "στεγνωμα"..


**αυτο το oversizing μου αφησε ενθυμιο αρκετες ραβδωσεις βεβαια,αλλα αυτα εχει η ζωη..
οι μαλακιες πληρωνονται!:turtle:

edit:νομιζω πως το προτυπο μου ειναι περιττο να το αναφερω..:green:

luckyseven
22-09-11, 23:34
Ω ρε λαρααααα!!!!! :drunken:

Μπραβο Πεγκυ..πραγματικα oι κοπελες του στιβου εχουν ιδανικο σωμα οσον αφορα τα γουστα μου(της light εκδοσης:green:).

Παραδειγμα,darya klishina

31398





Σωστα,οταν λεμε προτυπο εννοουμε το σωμα που θελουμε να φτασουμε.Αλλο πραγμα inspiration-motivation και αλλο wannabe..
Ασχολείται και με το μόντελινγκ αν δεν κάνω λάθος πάντως πραγμάτικα είναι κούκλα και έχει φοβερό σώμα και απο επιδόσεις δεν πάει και πίσω.

jackaction
22-09-11, 23:45
να κανω καποτε τουσ κοιλιακους που κανει ο σταλονε στο ροκυ 4.... πλακα κανω:P:turtle:
πιο πολυ ενας φιλος μου με επεισε...λιγο πληση εγκεφαλου λιγο ειχα παει 110 κιλα και επινα οποτε επρεπε να χασω και ποροθηκα κ γω:weights:

stelios17
23-09-11, 00:07
Ο λογος που με εκανε να ασχοληθω με τα βαρη ηταν το γεγονος οτι ημουν πολυ λεπτος 1,80 60κιλα και δεν ενιωθα καθολου καλα με το σωμα μου ...

Στην αρχη αρχισα απλα να τρωω παρα πολυ !!!
(Να φανταστειτε , ετρωγα καθε βραδι πριν κοιμηθω 3 κουταλιες της σουπας γεματες ζαχαρη για θερμιδες... )

Παραληλα , μια μερα ο πατερας μου μου εφερε κατι χρησιμοποιημενα βαρη , αλτηρες ,μπαρες , τα οποια ο ιδιοκτητης τους τα ειχε για πεταμα...(Απ οτι υπολογιζω πρεπει να ηταν τουλαχιστων 15ετιας !!!)

Ετσι διχως καμια καθοδηγηση αρχιδα να "Αυτοσχεδιαζω" και να σηκωνω βαρη ...

Επειτα μπηκα στο ιντερνετ , εψαξα , διαβασα και εμαθα....


Το προτυπο μου ειναι το σωμα vin diesel ισως με λιγο περισσοτερη γραμμωση...

(Αλλο πια σωματα θαυμαζω (coleman , arnold , Lee Priest klp ) και αλλο το σωμα που θελω να εχω)

Galthazar
23-09-11, 02:36
o eddie πιο πανω εκανε μια σωστη διευκρινηση :thumbup:
Το σωμα λοιπον που θελω να κανω εγω ειναι σαν αυτο του scott adkins :bowdown::bowdown:

Wargod
23-09-11, 05:02
Ο πατερας μου εκανε για αρκετα χρονια, και συνεχισε για λιγα χρονια οταν ειμουν μικρος, με ειχε παρει πολλες φορες μαζι του στο γυμναστιριο, που ητανε φιλου του, ειχα πιασει "παρεες" με πολους εκει μεσα, ιδικα τον ιδιοκτητη, αργοτερα οταν ειμουν στην αρχη της εφηβειας τον ξαναεπιασε το μικροβιο, πηγα και εγω μαζι του για λιγες μερες, μ'αρεσε σαν γυμναστικη αλλα τελικα εκλεισε το γυμναστιριο και τα παρατησαμε και οι δυο... Υποθετο οτι μου εμεινε απο τα παιδικα μου χρονια, αλλα παντα θαυμαζα τα ογκοδη γραμωμενα σωματα. Οταν ομως βρεθηκα σε αγωνες ητανε που καταλαβα οτι δεν μ'αρεσει το τοσο ογκοδες και συνχρονος γραμωμενο σωμα, αλλα προτιμω να υπαρχει ογκος και γραμωση σε πιο μετριμενα πλαισια.