PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοκκινιλες



paulos perakis
29-07-13, 12:08
Εδω και αρκετους μηνες βγαζω σπυρακια,τα οποια εχουν πιον και πονανε.Γενικα,οποτε αρχιζω διατροφη υψηλη σε πρωτεινη(1,8-2 γρ ανα κιλο σωματικου βαρους) το παθαινω.Ο παθολογος μου μου ειπε οτι ο οργανισμος μου μαζευει τοξινες (αν και πινω αρκετο νερο περιπου 4-5 λιτρα) και οτι φαινεται οτι ειναι ευαισθητος σε τετοια καταναλωση πρωτεινης(λογικο γιατι κανενας οργανισμος δεν ειναι ιδος).Του ειπα οτι παιρνω και συμπληρωματα,αλλα δεν εχει κανενα θεμα μ'αυτα,οπως οι περισσοτεροι γιατροι:thumbup:και μου ειπε οτι δεν φταινε αυτα αλλα η διατροφη γενικοτερα.Οποτε μου προτεινε να μειωσω αρκετα την πρωτεινη,να συνεχισω τις προπονησεις και οτι ολα θα επανελθουν στο φυσιολογικο,παντως ειναι πολυ εμπειρος και ειναι οικογενειακος γιατρος εδω και πολλλα χρονια ;)
Τι πιστευετε και εσεις? εγω δεν εχω θεμα να μειωσω την πρωτεινη ετσι και αλλιως εχω φτασει το σωμα στο επιπεδο που ειχα στοχευσει,απλα να το συντηρισω θελω αντε και λιγο λιγο να βαλω και κανενα κιλο ακομα :thumbup:

paulos perakis
29-07-13, 13:32
Κανεις;;; :(

MUSKLGEORGE
31-07-13, 02:18
στα 19 σου,οι ορμονες ειναι ακομα στα υψη.γνωμη μου ειναι,οτι οσο περναει ο καιρος τα σπυρακια θα ελαττωνονται.σιγουρα δεν ειναι θεμα πρωτεινης.

Ανδρεας
31-07-13, 02:51
εξαρτατε απο τον καθενα..
εγω εβγαλα σπυρακια στα 12-13 και τωρα εχω λιγα σημαδια που θα φυγουν με τον καιρο
ενω μια καθηγητρια μου ειναι 26 χρονων και μας ειπε οτι οταν πηγε πανεπιστημιο εβγαλε ακμη/σπυρακια

ενω εχω φιλους μου που δεν εβγαλαν καθολου :P

να σε ρωτησω..που ακριβως βγαζεις τα σπυρακια? (εννοω μετωπο,μαγουλα,πιγουνι,λαιμος?) γιατι εχει σχεση και μπορω να σου πω τι μπορει να φταει αν μου πεις αυτο

Mikekan
31-07-13, 08:46
Στα 22 μου με δίαιτα πρωτεΐνης έβγαζα σπυρακια, πλέον στα 32 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Αρα είναι συνδυασμος πραγμάτων! Μείωσε τη πρωτεΐνη, δεν τρέχει και τίποτα, και υπομονη.


Sent from my iPhone using Tapatalk