PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre-Alkalyn (Labrada Nutrition)



anonimos
01-08-13, 19:43
71037

71038




ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο προιον?

εγω εχει 2 μηνες που το ξεκινησα περνω 1 καψουλα μιση ωρα πριν την προπονηση και 1 αμεσως μετα την προπονηση

οσον αφορα την δυναμη μετα απο 2 μηνες σχεδον συνεχους χρησης (περνω 12 καψουλες τη βδομαδα με μερικα διαλλειματα οταν δεν κανω προπονησεις )
και δεν μπορω να πω οτι εχω δει τρομερη διαφορα.... συγκεκριμενα τον πρωτο μηνα δεν ειχα δει καθολου διαφορα στα ρεκορ μου τωρα ομως 2 μηνες μετα εχω ανεβει σε αρκετες ασκησεις ενα 5-10 % ( πχ squat βαθυ καρισμα απο 115 κιλα χ 3 επαναληψεις ειμαι στα 125 κιλα χ 3 επαναληψεις)

δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι με βοηθησε η κρεατινη η απλα η προπονηση ολον αυτο το καιρο....
παντως εστω τωρα μετα απο δυο μηνες ειδα ενα pump που στην αρχη δεν εβλεπα...

το εν λογω προιον στο μαγαζι που το πειρα μου ειπανε οτι ειναι για να το περνεις ολο το χρονο και οχι με κυκλους... θα συνεχισω να περνω το κουτι μεχρι να τελειωσει (εχω τον 240 cap) και μετα βλεπουμε...


οσον αφορα νερα φουσκωματα ογκο κτλ μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι κατα 99% δεν εχω διαφορα σε σχεση με πριν 2 μηνες.. (κατι που επιζητουσα κι ολας)
ουτως η αλλως οι κρεαλκαλικες κρεατινες αυτο το σκοπο εχουν νομιζω... δυναμη χωρις πριξιμο












εχει χρησιμοποιησει κανεις σας το εν λογω προιον? και αν ναι ποια η γνωμη σας γιαυτο και γενικα για τις κρεαλκαλικες κρεατινες?
προτεινεται οι κρεαλκαλικες κρεατινες να χρησιμοποιουνται με κυκλους η χωρις ?


γενικα παντως παρατηρω οτι οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν τις μονοϋδρικες κρεατίνες :P

strong(er)
01-08-13, 22:15
το εχω δοκιμασει οπως κ κατι αλλες κρεατινες σε concetrate μορφη φετος....ΜΟΥΦΑ.

σαν την "απλη" κρεατινη δεν δουλευει καμια κ τιποτα,τουλαχιστον αυτο ειδα σε εμενα.

morbit_killer
02-08-13, 08:34
το εχω δοκιμασει οπως κ κατι αλλες κρεατινες σε concetrate μορφη φετος....ΜΟΥΦΑ.

σαν την "απλη" κρεατινη δεν δουλευει καμια κ τιποτα,τουλαχιστον αυτο ειδα σε εμενα.

κάνω 16 χρόνια βάρη και έχω δοκιμάσει τα περισσότερα συμπληρώματα! όσο αφορά την κρεατίνη η μόνη που θα σου δουλέψει είναι η μονοϋδρική , την οποία την καταναλώνεις με υδατάνθρακα , οι εταιρείες όμως προφασιζόμενες ότι η μονοϋδρική βάζει νερά (κατακράτηση υγρών) λανσάρουν την αλκαλική σαν λύση , μόνο που λένε ψέματα !! η μονοϋδρική ήταν και θα παραμείνει το μοναδικό!!! συμπλήρωμα που δουλεύει στην πράξη , αν θέλεις το παραπάνω καταφεύγεις στο κοινό μυστικό ..............:green: