PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια μικρή βοήθεια



SotosTheBoss
08-08-13, 18:09
Καλησπέρα και από μένα.Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια όσο αφορά μια 10 ημερη προπόνηση.

Λίγα λόγια που πρέπει να ξέρετε.....

Πέρσυ τέτοια εποχή ήμουν 165 κιλά και σε διάστημα σχεδον 7 μηνών κατάφερα χώρις γυμναστική με αυστηρή δίαιτα να πέσω στα 125 κιλά.

Πριν 3 εβδομάδες ξεκίνησα γυμναστήριο για να φτιάξω λίγο το σώμα μου και ο γυμναστής μ μ είπε πως με την δίαιτα που έκανα έχασα αρκετά μυικά κιλά.

Οστόσο δεν μπήκα σε πρόγραμμα όγκου γιατί πρέπει να χάσω λίγο ακόμα λίπος και μετά θα πάω για όγκο.

Το θέμα το έχω πάρει πολύ ζεστά και τηρώ πλήρως το πρόγραμμα μου.Κάνω την διατροφή που μ έδωσε ο γυμναστής μου και από συμπληρώματα παίρνω λιποδιαλύτη (animal cuts) και μια whey USN.

Το γυμναστήριο όμως θα κλείσει για 10 μέρες 15 - 25/8 και εγώ δεν θέλω ούτε μια μέρα να πάει χαμένη.Ο γυμναστής μ είπε να κάνω 45 λεπτά την μέρα γρήγορο περπάτημα.Εγώ όμως θα ήθελα να κάνω και λίγες ασκήσει με βάρη.Σπίτι μου έχω 2 πεντάκιλα βαράκια και μπορώ να πάρω από ένα φίλο μου ένα αλτήρα 12 κιλών.Οπότε θα ακτεμούσα αν είχατε κάτι να μου προτείνατε.

jam
08-08-13, 19:04
εχωντας το ιδιο προβλημα με σενα οτι δηλαδη θα κλεισει το γυμναστηριο μου μια βδομαδα , εγω το τι θα κανω ειναι το εξης , παω 5 μερες την βδομαδα προπο , θα παω αυτες τις 5 μερες σε 5 διαφορετικα γυμναστηρια με την προυποθεση πως και καλα θα γραφτω και θα ρωτησω για μια μερα προπονηση, την ιδια ωρα κιολας για να δω πως ειναι το γυμναστηριο και παει λεγοντας :P :turtle:

SotosTheBoss
08-08-13, 21:10
εχωντας το ιδιο προβλημα με σενα οτι δηλαδη θα κλεισει το γυμναστηριο μου μια βδομαδα , εγω το τι θα κανω ειναι το εξης , παω 5 μερες την βδομαδα προπο , θα παω αυτες τις 5 μερες σε 5 διαφορετικα γυμναστηρια με την προυποθεση πως και καλα θα γραφτω και θα ρωτησω για μια μερα προπονηση, την ιδια ωρα κιολας για να δω πως ειναι το γυμναστηριο και παει λεγοντας :P :turtle:

Καλα χωρίς να θέλω να σε προσβάλω αυτό δεν είναι λύση.


Κανείς άλλος;

jam
08-08-13, 21:19
ητε περιορισμενες ασκησεις στο σπιτι με 5κ και κανα τροχαδακι οπως λες ητε βρες γυμναστηριο που πληρωνεις την μερα και πηγαινε να πληρωνεις 5 ευρω για καθε φορα που πας , ητε γραψου αλλου και τελος δεν εχει και πολλες λυσεις το πραμα !

ΠανοςΒ
08-08-13, 21:44
Ξεκουρασου και κανε διατροφη και διατασεις. Καλο κανει η ξεκουραση. Εχεις πεσει με τα μουτρα. Δεν εγινε και τιποτα 10 μερες ειναι θα περασουν και θα μπεις πιο δυνατα.

SotosTheBoss
08-08-13, 21:57
Ξεκουρασου και κανε διατροφη και διατασεις. Καλο κανει η ξεκουραση. Εχεις πεσει με τα μουτρα. Δεν εγινε και τιποτα 10 μερες ειναι θα περασουν και θα μπεις πιο δυνατα.
Φίλε πάνω εσύ λες σε αυτό το διάστημα να κάνω διακοπή και στην Πρωτεινη και τους λιποδιαλυτες;

ΠανοςΒ
08-08-13, 22:06
Αν σε παιρνει να τρως φαγητο αντι για σκονη καντο αλλιως οχι. Τωρα τα ανιμαλ εγω οταν εκανα διατροφη χωρις γυμναστικη τα κραταγα, οταν εκανα διακοπες και κολυμπαγα στο αλκοολ τα εκοβα. Διεγερτικα και αλκοολ δε λεει.
Να θυμασαι οτι οι λιποδιαλυτες θελουν διαλλειμα 1-2 μηνες και λογω καφεινης αλλα και επειδη το ανιμαλ πειραζει τον θυροειδη. Οσο θα αποκτας εμπειρια θα δεις οτι η καφεινη σκετη κανει ολη τη δουλεια, τα υπολοιπα ειναι για να σε γδυνουν.

SotosTheBoss
08-08-13, 23:02
Αν σε παιρνει να τρως φαγητο αντι για σκονη καντο αλλιως οχι. Τωρα τα ανιμαλ εγω οταν εκανα διατροφη χωρις γυμναστικη τα κραταγα, οταν εκανα διακοπες και κολυμπαγα στο αλκοολ τα εκοβα. Διεγερτικα και αλκοολ δε λεει.
Να θυμασαι οτι οι λιποδιαλυτες θελουν διαλλειμα 1-2 μηνες και λογω καφεινης αλλα και επειδη το ανιμαλ πειραζει τον θυροειδη. Οσο θα αποκτας εμπειρια θα δεις οτι η καφεινη σκετη κανει ολη τη δουλεια, τα υπολοιπα ειναι για να σε γδυνουν.

Υο διαλλημα να υο κάνω αφού τελειώσει? Το κουτί?

ΠανοςΒ
09-08-13, 06:24
Αν σκοπευεις να παρεις κι αλλο κουτι κανε οποτε θες. Με ενα κουτι καντο καλυτερα τωρα για να σου μεινουν αρκετα για μετα που θα γυμναζεσαι.

Παντως μην τρελαινεσαι γιατι οι λιποδιαλυτες δεν δουλευουν. Περισσοτερο ψυχολογικη στηριξη σου παρεχουν επειδη νομιζεις οτι παιρνεις κατι.

TheWorst
09-08-13, 13:14
Φιλε για 10 μερες δεν εγινε και τπτ. Κανε μια προπονηση στο σπιτι μπορεις τα περισσοτερα να κανεις.. Πλατη ποδια δικεφαλα τρικεφαλα στηθος..
Σπιτι καμψεις διαφορετικες λαβες (για στηθος και τρικεφαλα) βυθυσεις σε δυζυγο (εξω απο το σπιτι σε κανα παρκο,παιδικη κτλπ..) Μονοζυγο για τη πλατη διαφορες λαβες. 50-100 μετρα τρεξημο Χ μαξ 10 σετ και γαμπες λιγο σε ενα ποδι .. Σαν χρονος δε θα σε παρει πολυ , αλλα υπεραρκει. Για 10 μερες δεν θα γινει και τπτ..Φροντησε τις αλλες 355 μερες να προπονησαι σωστα.

dimitris15
12-08-13, 22:17
για μια βδομαδα δν εγινε και κατι αλλα αν θες τοσο πολυ να κανεις προπονηση κανε ενα τρε3ιματακι 20-30 λεπτα μετα λιγες δυναμικες διατασεις και μπες για σετακια καμψεις κοιλιακων και βυθισεις!!! αυτο προτινω εγω εσυ οτι θελεις :)